R.K.V.V. „A. D. O." Concordia IIndia I 61 Vitesse I—H. B. C. II K. N. V B. De eerste klasse-uitslagen AFDEELING I le klasse H. F. C.—H. B. S. 4—3 't Gooi—H. D. V. S. 3—1 Z. F, C.—V. U. C. 4-4 AFDEELING II le klasse E. D. O.—K. F. C. 6—4 Blauw-Wit— Snarta 01 Feyenoord H. V. V. 20 Ajax kampioen van afdeeling I van den K. K V. B. Reserve Ie klasse Haarlem 2H. F. C. 2 35 R. C. H. 2Blauw-Wit 2 51 STANDEN Ajax II—E. D. O. II 8—2 2e klasse V. V. A.Zandvoort 31 HaarlemWest-Frisia 80 3e klasse B. E. C.Schoten 64 KennemersAssendelft 103 4e klasse Beverwijk-nieuws FrankrijkDuitschland 10 De FIFA bijeen A ning afgeweken en thans werd Alliance met 63 aan de zegekar gebonden. De Bennebroekers gaan thans een behoor lijke positie op de ranglijst innemen, terwijl Alliance leelijk blijft afzakken. Dat Onze Gezellen n het tegen D. O. S. niet gemakkelijk zou krijgen, was te voor zien, zoodat de 21-nederlaag in de lijn onzer verwachtingen bleef. De stand luidt: Victrix 13 9 2 2 20 63—22 1.54 D. S. S. 16 11 2 3 24 48—32 1.50 O. V. V. 12 6 2 4 14 25—32 1.17 B. M. 16 7 2 7 16 56—39 1 Onze Gez. II 13 6 1 6 13 36—32 1.— D. O. S. 14 6 2 6 14 39—43 1.— Santpoort II 16 7 2 7 16 35—40 1.— Alliance 11 3 2 6 8 34—40 0.73 Lisse n 14 4 1 9 9 32—47 0.64 H. B. c. m 11 0 2 9 2 18—60 0.18 3e klasse E. De belangijke wedstrijd tusschen V. V. F. en D. S. S. II is in een 1O-overwinning voor laatstgenoemde geëindigd. De uitslag bewijst, dat hard om de laatste kans is ge streden. D. S. S. II behoudt thans nog een klein kansje, terwijl Geel Wit n de plaats van V. V. F. gaat innemen. Een fraai resultaat boekte H. B. C. IV. De jongste Heemstedenaren behaalden nl. een 42-overwinning op Lisse III. Een uiterst nuttige overwinning. Daar omtrent het terugtrekken van R. K. V. Z. nog niets definitiefs bekend is, zullen we haar in den hieronder volgenden stand nog opnemen S. J. C. III 13 11 0 2 22 53—18 1.69 D. S. S. II 10 7 1 2 15 33—19 1.59 Geel Wit II 12 8 0 4 16 38—28 1.33 V. V. F. 10 5 2 3 12 37—22 1.20 Alliance II 13 6 2 5 14 44—32 1.08 Lisse Hl 12 5 0 7 10 34—33 0.83 H. B. C. IV 12 4 0 8 8 27—55 0.67 R. K. V. Z. 10 2 0 8 4 21—32 0.40 T.Y.B.B. III 14 2 1 11 5 29—70 0.36 4e klasse F. Door een verkeerde opgave in tal van uit slagen is in den stand van deze afdeeling belangrijke wijziging gekomen. Misschien sluipt er nog wel een foutje in en dan houden we ons voor op- en aanmer kingen aanbevolen. Een tweetal wedstrijden vond slechts plaats. Onze Gezellen ni en Vlctrix II, welke bei de nog een klein kansje op het kampioen schap hebben, wisten hun punten-aantal met twee te vermeerderen. Onze Gezellen III sloeg Victrix III met 4—1, terwijl Victrix n een geweldige 11-1- zege behaalde op B. S. M. II. De stand luidt: Concordia n 9 9 0 0 18 51—19 2.— O. Gez. IH 11 8 1 2 17 41—25 1.55 Victrix II 8 5 1 2 11 45—20 1.38 Geel Wit III 11 6 1 4 13 40—23 1.18 Santp. IH 11 5 1 5 11 37-44 1.— D. S. 8. Hl 8 3 0 5 6 35—25 0.75 B. S. M. II 14 3 2 9 8 18—54 0.57 Victrix Hl 8 1 2 4 4 17—31 0.50 Conc. IH 8 0 0 8 "0 12—55 0.— A.D.O. I—T.Y.B.B. II 3—0 In een mooien en spannenden wedstrijd heeft A.D.O. een welverdiende overwinning weten behalen. Hiermede is het degradatie gevaar geweken. Al spoedig na het begin neemt A.D.O. de leiding, en weet voor rust nog ettelijke mooie kansen te scheppen, welke echter door on fortuinlijk schieten, mede door het goede keepen van den T.Y.B.B.-doelverdediger geen resultaat opleveren. Na rust levert reeds een der eerste aanval len van A.D.O. succes op, als Voormeer een keihard schot in de hoek plaatst, 20. T.Y3.B. komt ook los en vereert Bleyen- daal nog al eens met een bezoek, welke ech ter alle ballen weer in het veld zendt. In- tusschen begint de tijd al aardig te verstrij ken en als A.D.O. 5 minuten voor het einde een corner te nemen krijgt, wordt deze na eenig heen en weer getrap in een doelpunt omgezet. T.Y.B.B. doet nog enkele wanhopige po gingen om de bekende eer te redden, doch zonder resultaat, ofschoon het een enkele maal bij het kantje af was. Om half 3 blaast v. Straaten een volledig Concordia en 10 Indianen binnen de lijnen. Concordia trapt af en India neemt het leder over en speelt met haar 4 voorwaartsen di rect een uitstekend lang spel. Concordia is er nog niet in. Weer valt India uitstekend aan, doch het modderige terrein speelt haar parten. Nu Concordia er ook een enkele maal van door gaat, raakt het spel meer verdeeld. Spoedig echter krijgt de India l.b. weer een langen bal toegespeeld, passeert handig eeni- ge spelers en geeft z'n club de leiding, 01. Concordia ziet dat het zoo niet kan en pakt nu wat beter aan, doch voorloopig is het mis voor doel. India blijft goed aanvallend, doch de blauwe defensie raakt er nu beter in. Vlak voor rust een algemeene Concor- dia-aanval waaruit Martin onverwachts een hard schot in den hoek jaagt, 1I. Na rust krijgt Concordia als gewoonlijk het eerst goed te pakken. Spoedig gaat de bal van man tot man en weer krijgt Martin den bal, draait handig om een back heen en Concordia leidt, 21. Nu is het met India gedaan en slechts sporadisch komen ze over de helft waar v. Dijk is er goed in is. Kort hierop verricht Martin de hattrick met een kopbal. Regel matig scoren de Concordianen er nu op los, door v. Beelen en Reeywijk, waarvan een Ingekopte corner nog vermelding verdient, alzoo een geweldige 61 zege, als revanche voor de in Mokum geleden nederlaag. En met resultaat dat elke eerste klasser dit sei zoen aan Concordia minstens 1 punt ver speelde. Scheidsrechter v. Straaten leidde rustig en zien we graag terug. H. B. C. II ging gisteren naar Vitesse, om er een groote nederlaag te boeken. In de eerste helft scoorde Vitesse vier maal, terwijl zij er in de tweede helft nog 3 goals aan toevoegde. Pas in de tweede helft gelukte het H. B. C. de eer te redden, en won Vi tesse aldus met 71. Afdeeling I Haarlem: H.F.C.—H.B.S4—3 Hilversum't Gooi—H. D. V S3—1 Zaandam: Z. F. C.V. U. C44 Afdeeling II. Rotterdam: FeyenoordH. V. V20 Haarlem: E. D. O.—K. F. C6—4 Amsterdam: Blauw WitSparta 01 Afdeeling III. Wageningen: WageningenP. E. C. 30 Zwolle: Z. A. C.—Go Ahead 6—2 Hengelo: TubantiaHeracles 32 Apeldoorn: Rob. et Vel.A.G.O.V.V. 24 Afdeeling IV. 's-Hertogenbosch: B.V.V.—Wilhelmina 5—2 Maastricht: M. V. V.—N. O. A. D. 6-3 Eindhoven: P. S. V.—Willem II 3—5 Breda: N. A. C.Eindhoven 31 Afdeeling V. Leeuwarden: FrieslandG. V. A. V. 43 Veendam: VeendamFrisia 100 Groningen: Be QuickVelocitas 15 Meppel: M. S. C.—Achilles 2—3 Leeuwarden: LeeuwardenAlcides Afgekeurd. AFDEELING I. 2e Klasse, Ale. Victrix—Z. V. V3—4 Zeeburgia—T. O. G2—3 VeloxBaam 100 V. V. A.Zandvoort 31 3c Klasse. Watergr.meerK. V. V22 HelderMeteoor 21 AmstelD. S. V31 Oranje ZwartKinheim 34 Q. S. C.—S. D. W2—2 KennemersAssendelft 103 O. D. E.—D. W. V3—1 D. J. K.—A. P. G. S4—3 O. S. V.Meervogels 52 AmsvordeZ. R. C21 D. O. S.—XJ. V. V4—3 VoorwaartsVriendenschaar 34 Alphia—H. V. C2—5 L. S. V.Zeist 72 OlympiaUtrecht 90 4e Klasse. AhrendsJ. O. S3—1 S. L. T. O.Uitgeest 04 Rivalen—Zaandijk 00 HeemskerkPurmersteijn 11 ZaanlandiaE. V. C 35 Halfweg-rW. M. S31 T. I. W.—Hillegom 6—2 S D. Z.—T. D. 09—0 KampongQuick 22 LarenWilh. Vooruit 21 VictoriaSoest 16 ElinkwijkA. P. W. C73 Res. Ie Klasse. A. F. C. II—Z.F.C. II 4—2 Ajax II—E. D. O. II 8—2 Haarlem II—H. F. C. II 3—5 R. C. H. II—BI. Wit II 5—4 Res. 2e Klasse. K. F. C. II—Ajax III 2—4 H. R. C. II—W. F. C. n 3—1 Spartaan II—D. E. C. II 24 Vriendenschaar IIBaam II 61 Volewijekers II—Rapiditas II 42 U. V. V. II—Velox II 4—8 Res. 3c Klasse. Spartaan III—Ajax IV 14 Alc. Victrix III—Q. S. C. II 2—5 Z. V. V. II—Helder II 4—4 Meervogels II—W.-Frisla II 3—5 A. F. C. IIIWatergr. meer II 41 BI. Wit IV—V. V. A. III 3—1 Z. F. C. Ill—E. D. W. II 6—1 D. W. S. II—T. O. G II 7—0 J. O. S. II—O. D. E. II 7—2 Wilh. V. II—Ahrends II 7—1 B. F. C. H—Rapiditas II 5—4 't Gooi III—A. W. II 6—4 Hercules II—D. O. S. II 11—0 Zeist IIVoorwaarts II 01 AFDEELING II. 3e Klasse. LugdunumAlphen 24 B. E. C.Schoten 64 HillinenT. H. B2—2 L. F. C.Zeemeeuwen 10 D. O. S. B.—G. S. V4—3 LaakkwartierD. H S5—2 Transvalia't Noorden 2-10 C. O. A. L.Schoonhoven 42 D. V. C.—V. F. C4—8 M. A. A. S.—Delft 3—1 R. V. C.—Hoek van H5—5 RijswijkNaaldwijk 31 Steeds Volh.Sliedrecht 79 Rising HopeO. N. A52 LeerdamMerwede 70 Als scheidsrechter Mr. v. Bisselinck om goed twee uur de elftallen in het veld laat verschijnen, stellen de partijen zich, ten aanschouwe van vrij veel publiek, als volgt op: H. B. S.: Mul, Vermetten, Hul, Arnzenius. Schorel, Voskuil, Tanseca, v. Kesteren, Op- horst, Romondt, v. d. Bergen. H. F. C.: v. d. Meulen, Wamsteker, Smit, Jongeneel, v. d. Lee, Jongeneel, de Ruijter, v. d. Riemsdijk, Kruyt, Lamp, Chapon. De Hagenaars winnen den toss en gaan met de zon in het gezicht spelen, hetgeen niet wegneemt, dat zij direct de aanvallen de partij zijn en de H. F. C.-achterhoede volop werk geeft. Van der Meulen krijgt dan ook volop werk en houdt verschillende ballen uit zijn doel. De backs der Haarlem mers zijn in het begin nogal onzeker. De H. F. C.-uitvailen, geleid door v. Riemsdijk, zijn niet gevaarlijk en de H. B. S. achter hoede speelt dan ook heel rustig. Bij H. B. S. zijn de vleugelspelers zeer snel en zet ten de ballen keurig voor 't doel. Met een dezer voorzetten doelpunt de rechtsbinnen der Hagenaars. H. F. C. is even ontmoedigd en hiervan weet H. B. S. te profiteeren om vrij spoedig wederom te doelpunten. Stand 2—0 voor H. B. S. De Haarlemmers worden nu flink aangemoedigd en dat schijnt te helpen, want de voorhoede gaat nu meer raken en na een 20 minuten spelen ver kleint Kruyt den achterstand door een voor- gezetten bal van Chapon hard uit te schie ten. Verschillende aanvallen der Hage naars gaan verloren door buitenspel. H. B. S. vergroot bijna zijn voorsprong als Smit een voorzet van v. Bergen hard naast doel schiet. De genomen corner bezorgt v. d. Meulen moeilijk werk, maar de bal wordt tenslotte verwerkt. H. F. C. heeft geen ge luk als Kruyt eens hard tegen den paal schiet. Voor rust vallen beide partijen om beurten aan, echter zonder resultaat. Rust treedt dan in met 21 voor H. B. S. Na rust is H. B. C. weer direct de aanvallende partij, maar H. F. C. verdedigt thans keurig en ook de voorhoede gaat zich nu geducht roeren, zoodat Vermetten en Diel thans volop werk krijgen. Jammer dat Kruyt en Lamp voor doel steeds te onbesuisd trappen en succes dientengevolge uitblijft. Na mooi samenspel van Chapon en Lamp weet laatstgenoemde via het been van Diel den bal in het Haagsche doel te plaatsen. Het publiek gaat zich nu geducht roeren en het duurt dan ook niet lang meer of Kruyt brengt den stand op 3—2 voor H. F. C. De Haarlemmers blijven nu sterker, maar drin gen helaas te ver op, hetgeen bij de snelle Hagenaars zeer gevaarlijk is. 10 Minuten voor tijd maken de H. B. S.'ers dan ook door toedoen van den rechtsbinnen gelijk. H. F. C. spant zich nog eens flink in, helaas loo- pen Lamp en Kruyt voor doel elkaar nog al eens in den weg. Verschillende ballen wor den nog naast of over geschoten. Er is nog 2 minuten te spelen, als de Ruyter hard op doel schiet. Vermetten kopt den bal weg. R. Jongeneel krijgt denzelve te pakken, passeert handig eenige spelers en plaatst den bal on der uitbundig gejuich ten vierde male in het Haagsche doel. H. E. S. krijgt hierna nog een corner te nemen, maar deze wordt ver werkt Als het einde aangekondigd wordt, hebben de H. F. C.'ers twee zeer kostbare puntjes veroverd. Het spel van de zijde der Gooiers droeg eerst een zenuwachtig karakter, omdat er voor hen veel op het spel stond. Eerst na ongeveer een kwartier spelens, kregen de aanvallen van de thuisclub een hechteren grondslag en hoewel de bezoekers ook wel eens een gevaarlijk offensief openden, was de thuisclub toch iets sterker. Meilof drukte die meerderheid uit In een fraai doelpunt uit een voorzet van Soederhuyzen, die dezen wedstrijd bijzonder actief was. Na een periode van matig spel aan beide zijden, gelukte het Heilof een tweede doelpunt te scoren (20). Juist vóór dé rust zorgde Van der Griendt voor een prachtig tegenpunt (2—1). Na de pauze is 't Gooi meer aanvallend geweest dan daarvoor, zonder het tot meer dan één doelpunt te brengen van den voet van Soederhuyzen, hoewel de verdediging van de gasten /vas verzwakt, doordat De Bruyn naar de kleedkamer was verwezen. De gasten, met 10 man spelende, toonden af en toe technisch beter geoefend te zijn dan de thuisclub, maar deze verdedig V zich met zoo'n vuur, dat er van een doorkomen voor hen geen sprake was. Zoo won 't Gooi zijn laatsten thuiswedstrijd met 31. N. v. d. D. Het begin is sensationeel, binnen de halve minuut geeft De Maar Z. F. C. de leiding, maar voordat de wedstrijd vier minuten oud is, heeft V. U. C. met 21 de leiding. De strijd is zeer aantrekelijk en de Haag sche voorhoede laat verrasend goed spel zien. Eerst 20 seconden voor de rust scoort De Maar den gelijkmaker. In de tweede helft loopt Lust al spoedig met den bal naar binnen en het is 32. Z. F. C. verslapt dan, zoodanig, dat drie Haagsche voorhoedespelers heel gemoedelijk den bal langs Kuiper drijven. De Zaandam mers worden dan weer wakker en vallen even fanatiek aan, maar als ze kort voor het einde weer de leiding hebben, nadat een der V. U. C.'ers een voorzet van Lust in eigen doel kopte, is het weer gedaan met Z. F. C. Vier minuten voor het einde kopt Van Gelder den gelijkmaker langs Kuiper. „Crt." Een emotievolle kamp Het is een emotievolle kamp geworden wel stond K. F. C. veilig', doch het gaf tot het laatste oogenblik strijd. E. D. O. won vol komen verdiend en in de tweede helft speelde E. D. O. met zooveel élan, dat K. F. C, tenslotte de vlag moest strijken. K. F. C. deed haar sportleven plicht en geen oogenblik leek het er op, dat men het wel geloofde. Het elftal was een goed geheel en maakte een beteren indruk dan E D. O., al thans voor rust. Bij E. D. O. werd er wel gewerkt, doch slecht geplaatst; Jansen was bepaald zwak, na rust herstelde hy zich eenigszins en na zijn verwisselen met Zand- stra gaf hij met een keurig schot E. D. O. het zelfvertrouwen. In die tweede helft werd er niet gepingeld zelfs flink geschoten. K. F. C. beet echter zoo flink van ach af, dat de uitslag tot het laatst onzeker bleef. De lei ding was in handen van den heer Israël, die behoudens een enkele fout zeer goed was. De elftallen stellen zich als volgt op: K. F. C. v. 't Hof Veen W. Mol Gruys Nieuwenhuizen Bley Wentsveen Bouthoorn J. Mol Visser Kreyver Steffens J. Koene C. v. d. Hurk J. L. Perukel W. Zandstra H. Oomen Jansen J. Prukel Boeré K. Zandstra E. D. O. De Waard E. D. O. trapt af, doch komt niet ver, K. F. C. neemt onmiddellijk den aanval over en razend vlug gaat het op het E. D. O.-doel af. Onbesuisd afgeven van Bouthoorn doet den aanval teniet. Het spel verplaatst zich snel en direct zit de E. D. O.-aanval voor v. 't Hof. Een aangeschoten hands beoor deelt de scheidsrechter als opzet en E. D. O. krijgt een penalty. Groot is de teleurstel ling als K. Zandstra naast schiet. Toch is het eerste succes voor E. D. O. en het spel is nauwelijks 10 minuten oud, als v. d. Hurk een voorzet van Zandstra benut, 1—0 Dit brengt E. D. O. tot grootere activiteit en steeds sneller volgen de aanvallen elkaar op. Het plaatsen is opvallend slecht, zoodat de goed spelende backs vrij zeker de aan vallen breken. Nieuwenhuizen speelt een uitstekende party en weet goed zijn voor hoede op te stuwen. De E. D. O.-achterhoede krygt het hard te verantwoorden en met steeds meer moeite wordt er stand gehou den. Een halve minuut voor rust brengt Visser den stand op 11. In de tweede helft heeft Jansen met W. Zandstra van plaats verwisseld en met suc ces. De E. D. O.-aanval is thans uiterst gevaarlijk. Perukel lost een hard schot, wat v. 't Hof verwerkt; v. d. Hurk is eerder bij den bal als de uitloopende keeper, doch schiet naast. Jansen brengt dan met een hard schot den stand op 21. Uit een voorzet van Oomen kopt Koene in, de bal komt voor doel op den grond en krijgt effect, waardoor v. 't Hof er naast grijpt, 3—1. De strüd is het aanzien ten volle waard, E. D. O. geeft zich geheel en het spel is zeer snel. K. F. C. laat zich echter niet van de wys brengen en zy weet haar aanvallen soms verrassend gevaarlijk: op te zetten, uit een dezer scoort Visser met, een goed schot, 3—2. v. 't Hof heeft met de vele scnoten van de E. D. O.-aanval soms veel last en als hij zijn wandeling met dsn bal te ver uit strekt. krygt hy een vryen schop tegen zich. Via een speler brengt Perukel den stand op 4—2. Even hierna vergroot Koene met een fraai schot de score, 5—2. E. D O. waant zich binnen en met deze veiligen voorsprong acht men het niet noodig meer aandacht aan de verdediging' te schen ken en men zet er alles op voor een zoo mogelijk nog krachtiger offensief. Als De Waard een schot niet kan verwerken, heeft de toesnellende Mol weinig moeite den achterstand te verkleinen En dan wordt het 54, als Visser via Jansen scoort. Zeer gelukkig ontkomt E. D. O. aan een doelpunt, als vlak voor de doellijn tegen een gevallen speler wordt aangeschoten en het is een opluchting als Steffens vlak voor tyd er in zijn eentje van door gaat en den stand op 6—4 brengt. Deze strijd In het Stadion is niet rijk aan goals geweest. Blauw wit. was aanvankeiyk sterker. Slecht voorhoedespel der thuisclub deed doelpunten uitblyven. Aan den anderen kant scoorde de Jong voor Sparta na een half uur spelen de eenige goal van den strijd 0I. Na de rust bleef de Amslerdamsche voor hoede falen. Herhaaldeiyk was het doel van Sparta in gevaar, doch het beslissende schot liet op zich wachten. Ook de aanval der Rotterdammers toon de weinig schotvaardigheid. Het einde van dezen spannenden, doch overigens weinig fraaien wedstrijd kwam met een kleine overwinning voor de Spar tanen. Na een kwartier spelen opende Wessels de score uit een voorzet van Hendriks 10. Het spel gaat nu eenigen tyd vrüwel ge- lyk op. De Hagenaars moeten het in tech nisch opzicht tegen Feyenoord aflegden, van wie wy zoo nu en dan staaltjes van zeer hoogstaand spel krygen te bewonderen. Het zware veld doet jammer genoeg nogal af breuk aan het spel en vooral het plaatsen is niet al te best. Tegen de rust komen de gastheeren er eerst recht goed in, doch zij weten het niet tot verdere doelpunten te brengen. Na de rust zijn de eerste aanvallen weer voor HW. Het slechte afwerken der aan vallen en het fraaie verdedigen van het backstel Van Dijke en Bul voorkomen evenwel den gelijkmaker. Vyf minuten voor het einde veroorzaakt een der Hagenaars een vryen schop even buiten het beruchte gebied. Van Heel roept Van Dyke naar voren, die met een enorm hard schot in den bovenhoek Rekkers geen schijn van kans geeft: 20. Door het gelijke spel van Z. F. C. tegen V. U. C. 44 kan Z. F. C. het punten-aantal van Ajax niet meer bereiken, en is Ajax dus kampioen van afdeeling I van den K. N. V. B. Amsterdam zal dus weer ver tegenwoordigd worden by de kampioen- schapswedstrliden van Nederland. De H.F.C. reserves hebben handig ge bruik gemaakt van een minder in vorm zijn van de Haarlemreserves, om een niet ver wachte overwinning te behalen en zich daar door in het bezit te stellen van twee kostbare punten. De opstelling der elftallen was Haarlem Hoeben Boot, Moolenaars v. d. Valk, de la Mar, Levy Dankelman, Klipp, Breeuwer, Schraven- dijk, Onkenhout. Pareeren, Dijkhuizen, Miezerus, De Nijs, Dorsman. Marchand, Reuvekamp Gille, Schnerr. J. v. Baasbank, Engelberts Perre H.F.C. In het begin is H.F.C. meer in den aanval dan Haarlem en al spoedig geeft Miezerus H.F.C. 2 de leiding. Een fraai doelpunt van Breeuwer brengt den stand op x—i, maar Miezerus profiteert van een fout in de Haar lemverdediging, om den ruststand op i2 te brengen. Na de hervatting is Haarlem uit gesproken sterker en wanneer na een hoek schop op het H.F.C.-doel de la Mar op fraaie wijze gelijk maakt, schijnt een Haarlemzege op komst. De voorhoede van Haarlem mist echter nogal eenige gemakkelijke kansen. De uitvallen van H. F.C. blijken door het open spel, waartoe vooral Miezerus bijdraagt, zeer gevaarlijk en Dijkhuizen geeft den be zoekers opnieuw de leiding 23. Een doelpunt van Breeuwer maakt den stand gelijk, maar ondanks het overwicht van de gastheeren, zijn het de bezoekers die, mede door ontactisch uitloopen van den Haarlemdoelverdediger, door Dijkhuizen en Miezerus den eindstand op 33 brengen. Langzaam maar zeker is R.C.H. 2 bezig voldoende punten te behalen om zich nog bij tijds in veiligheid te stellen. Nu gelukte het hen om van Blauw-Wit 2 te winnen met de oneven goal uit een totaal van negen in een levendigen wedstrijd waarin de Racing reserves in doorsnee technisch iets beter speelden dan hun Amsterdamsche te genstanders. Reeds binnen vijf minuten had R.C.H. 2 uit een goed schot van Kedde de leiding na dat Hanse en Brugman den bal mooi voor het doel gebracht hadden, doch de vreugde was van korten duur want binnen enkele mi nuten maakte de linksbuiten van BI.-Wit gelijk uit een corner. Nadat eerst de scheids rechter een duidelijk geval van penalty over het hoofd gezien had gaf hij in de twaalfde minuut van den wedstrijd een strafschop we gens ongeoorloofd aanvallen, waaruit Vrugt den stand op 21 bracht. Nauwelijks had den de Amsterdammers weer afgetrapt of het was weer gelijk uit een schot van den links buiten na een misverstand tusschen Prevost en van Es. Het wilde ons voorkomen dat Cop dezen bal had kunnen houden. Er is dan twintig minuten gespeeld en het ziet er naar uit dat het voor beide partijen op een hooge score zal uitloopen. Een strafschop wegens hands laat Vrugt dan onbenut, doch Brugman doel beter werk door met een enorm hard schot den stand op 32 te bren gen die echter nog voor de rust door den linksbuiten wordt genivelleerd, waarmede deze speler de battrick scoorde. De hervatting brengt aanvankelijk 'n flink overwicht van de Amsterdammers, de voor hoede van R.C.H. speelt te kort en daardoor zonder succes, terwijl bovendien v. d. Werve enkele malen na goed opbrengen schiet in- plaats van voorzet. De R.C.H.-achterhoede heeft handenvol werk doch weet zich echter de vele aanvallen van het lijf te houden, zelfs voorkomt van Es een zeker doelpunt door den bal uit den door Cop verlaten doelntond te koppen. Eindelijk brengt Hanse met een ard schot van korten afstand opluchting en toen kort daarna v. d. Werve na mooi solo- werk nummer vijf in het Blauw Wit doel deponeerde, scheen het elftal in vei- ige haven. Maar Blauw-Wit gaf den moed niet op en scoorde vijf minuten voor tijd het vierde tegenpunt, waarmede de spanning nog weer toenam. Het stugge verdedigen van Nieuwenhuis c.s. voorkwam echter verder gevaar en met een verdiende 54 overwin ning kwam het einde van dezen geanimeerde kamp. Afd. I ie klasse Ajax 17 13 3 i 29 71—17 1.70 Z.F.C. 17 IO 6 i 26 4828 1-53 H.D.V.S. 16 5 7 4 17 36—37 1.06 Stormvogels 17 6 6 5 18 32—27 1.05 D.F.C. 17 7 3 7 17 35—43 1. H.B.S. 16 5 5 6 15 38—34 0.93 't Gooi 16 4 3 9 II 31—45 0.68 H.F.C. 16 3 5 8 II 20—37 0.68 V.U.C. 15 3 4 8 IO 33—58 0.66 Excelsior 15 2 4 9 8 34—50 0.53 Afd. II ie klasse Feyenoord 16 12 2 2 26 47—15 1.62 Sparta 17 12 3 2 27 34—14 1.58 A.D.O.. 17 8 3 6 19 41—35 1.11 Hilversum 18 9 i 8 19 31—29 1.05 K.F.C. 18 6 4 8 16 37—41 0.87 R.C.H. 15 5 2 8 12 29—37 0.80 V.S.V. 16 5 2 9 12 2227 0.75 H.V.V. 16 5 2 9 12 2141 0.75 Blauw Wit 17 5 2 IO 12 2330 0.70 E.D.O. 16 5 I IO 11 2440 0.68 Afd. III ie klasse Go Ahead 15 ii o 4 22 52—29 1.46 Heracles 16 IO 2 4 22 49—35 1.37 P.E.C. 15 8 4 3 20 46—25 1.33 A.G.O.V.V. 14 8 o 6 16 37—25 1.14 Enschedé 16 6 5 5 17 3228 1.06 Wageningen 16 6 3 7 15 34—32 0.93 Tubantia 15 4 4 7 12 36—44 0.80 Rob. et Vel. 16 5 I IO 11 37—55 0.68 Z.A.C. 16 3 4 9 IO 25—44 0.62 Vit esse J 15 4 I IO 9 2248 0.60 Afd. IV ie klasse P.S.V. 17 13 i 3 27 69—33 1.58 N.A.C. i6 9 4 3 22 49—40 1.37 Willem II i5 8 2 5 18 52—47 1.20 N.O.A.D. 17 9 2 6 20 4428 1.18 B.V.V. 12 4 3 5 II 36—39 0.91 L.O.N.G.A. 16 7 o 9 14 34—50 0.87 Eindhoven 14 5 2 7 12 27—37 0.86 De Valk 13 4 2 7 IO 2844 0.76 M.V.V. 16 4 3 9 II 30—33 0.68 Wilhelmina 14 3 O II 6 23—41 0.42 Afd. V 2e klasse Velocitas 14 12 i i 25 6l—l8 1.77 Veendam 15 ii i 3 23 54—18 1-53 Leeuwarden 16 9 3 4 21 5128 1.31 Achilles 16 7 i 8 15 31—43 0.93 G.V.A.V. 14 6 i 8 13 3648 0.92 Alcides i4 6 o 8 12 31—40 0.85 Frisia 13 4 2 7 IO 2146 0.76 Be Quick 15 5 i 9 II 33—37 0.73 Friesland 14 3 3 8 9 28—47 0.64 M.S.C. 14 3 I 10 7 25—46 0.50 Nauwelyks was het spel begonnen of het bleek, flat E. D. O. voor een groote over macht stond. Ajax was geweldig ln vorm en de middenlinie, waar Feijen een schitte rende party speelde, wist telkens de voor hoede op te stuwen en binnen 10 minuten had Ajax reeds een veiligen 40-voorsprong. Toen wist E. D. O. ze tot staan te brengen en zelfs met gevaarlyke aanvallen het Ajax- doel te bestoken, v. Leuven verkleinde den achterstand en v. Norden bracht met een fraai schot den stand op 42. De tweede helft was geheel voor Ajax en de weinige te genaanvallen van E. D. O. waren vrijwel zonder gevaar. Ajax wist op volkomen regelmatige wijze de score op te voeren tot 82, waarmee het einde kwam. Met de volgende opstelling bindt Zand voort den strijd aan tegenover het volledige V. V. A. V. v. d. Mije, Jb. Keesman, E. Keur, A. Molenaar, P. Schaap, Scheffer, G. Paap, W. Kraayenoord, G. Koper, A. Weber en H. Schut. De leiding is in handen van heer Slikke- veer. Zandvoort trapt af tegen zon en wind. Het terrein is zeer zwaar te bespelen. Gedurende een 25 minuten is geen van beide partyen in de meerderheid, maar speelt V.V.A. stevig op den man. V. V. A. neemt daarna de leiding met een buitenspeldoelpunt. De rechtsbuiten zet scherp voor en de linksbinnen bevindt zich vlak by den staander, niemand verdedigt daardoor en kalmpjes doelpunt de buitenspel staande V.V.A.'er. Tot aller verwondering geeft de heer Slikkeveer goal en leidt V. V. A. dus met 10. Het spel blijft op en neer gaan. De aan vallen van V. V. A. worden in de kiem gesmoord door de Zandvoortsche verdediging en die der voorhoede van Zandvoort blijven in de modder steken. Zoo komt de rust met 10 voor V. V. A. De tweede helft is een wonderiyke ver tooning, met een groot overwicht van Zand voort en doelpunten voor V. V. A. De voor hoede van Zandvoort kan niet door de V. V. A.-verdediging heen komen Wanneer de keeper van Zandvoort, die bijna zoo goed als niets te doen kreeg, een overtreding be gaat, geeft de scheidsrechter penalty en V. V. A. leidt met 2—0. Kort daarop maakt de rechtsbinnen een dubieus doelpunt, waardoor V. V. A. een voorsprong heeft van 30. Keesman Is inmiddels naar voren gegaan en na enkele vergeefsche aanvallen weet hy via een der backs te doelpunten, waardoor de stand 31 wordt. De wedstrijd wordt er niet mooier op. Hoe wel er voor beide partijen niets op het spel staat is er toch geen aangename verstand houding en moet de scheidsrechter strenger optreden, hetgeen hy veel te laat gaat doen. het terrein en geen van beide parijen weet het texrein en geen van beide partyen weten het net meer te vinden. Op het laatste moment wordt een V. V. A.-speler nog uit het veld gezonden. De kennismaking met het spel van de ver moedelijke kaïnpioenen in de 2e klasse B van afdeeling I is niet meegevallen en West- Frisia zal nog heel wat moeten leeren, om in de promotie-wedstry den tegen D. W. S. en no. laatst der eerste klasse, of dit nu H. F. C., V. U. C., Excelsior dan wel het Gooi zal zyn, ook maar eenige kans op suec.es te hebben De verdediging bleek tegen het vlotte aanvalsspel der Haarlemvoorhoede in het geheel niet opgewassen en wanneer de Haar- lémvoorhoede op schot was geweest, zou de score zélfs nog belangryk hooger zijn ge worden. De middenlinie der bezoekers be paalde zich hoofdzakeliik tot verdedigen er liet haai voorhoede vrijwel zonder steun Ook waf zelfbeheersching betreft, wanneer men het niet eens is met de beslissingen van den scheidsrechter, valt bij West-Frisia nog iets te verbeteren en ook zal men bij tegenspoed den moed niet zoo spoedig dienen te verliezen als gisteren het geval Was. Haarlem was, zonder nu in een bijzonde re n vorm te spelen, het tegendeel was bij enkele spelers zelfs het geval, over alle li nies sterker. Nadat de eerste aanvallen van West-Frisia waren afgeslagen, bleek al spoe dig, dat de verdediging der bezoekers wel was te passeeren en Bieshaar en Polaneti gaven door goede doelpunten dan ook bin nen een half uur den roodbroeken een 2—0- voorsprong. Gebrek aan zelfbeheersching by een der bezoekers, noodzaakte den cor rect leidenden scheidsrechter Vrugt, zelfs in dezen oefenwedstryd het elftal van West- Frisia gedurende het laatste kwartier voor de rust tot een tiental te reduceeren. Het weer volledige West-Frisia begon wel enthousiast aan de tweede helft, maar toen De Vries eenige goede schoten had gestopt, was Haarlem weer aan het woord en Kammeyer, Verwaal (nrs. 4. 5 en 6). Kammeyer en Bieshaar voerden regelmatig de score op tot 80. Vooral de belde doelpunten van Kam meyer waren juweeltjes. Tegen het einde kwamen de bezoekers nog wat in actie om althans tegen te sco ren en hoewel zy daartoe zeer behooriyke kansen kregen, slaagden zy daarin niet. Haarlem kwam uit met: De Vries, W. van Daalen, Huisman, P. van Daalen, Oldenburg, Vreeken, Iseger, Bieshaar, Verwaal, Polanen, Kammeyer. O. Na een langdurige rust heeft Schoten ein- deiyk weer eens een competitie-wedstrijd gespeeld en ditmaal tegen het sterke B. E. C. in Delft. Het veld was uiterst glad en effectvol. B. E. C. voelde zich daarop ge heel thuis en Schoten speelt nu eenmaal moeilyk op een modderveld. Toch gaf B. E. C. geenszins den indruk van een kampioenselftal, want was de achterhoede plus keeper er wat beter in geweest, de uit slag had zeker anders kunnen zyn. Voor rust was Schoten geenszins de mindere, maar door zeer gelukkig doelpunten, behielden de gasten den voorsprong. Precies om twee uur wordt begonnen en direct zien wy een vlug spel. De Schoten spelers hebben moeite om zich staande te houden. Al direct heeft B. E. O. succes, als een boogschot over keeper Hoff, in het doel belandt, 10. Dan trekt Schoten ten aan val, en er wordt goed samengespeeld. Na goed werk van Hetem, scoort De Goede, 1—1. Nu is het weer B. E. C„ die heel ge lukkig de leiding herneemt, 2—1. Een goede ren van Cuyon besluit hy met een hard schot, dat doel treft, 2—2. Als keeper Hoff den bal niet vast heeft, scoort B. E. C. wederom, 32. Dan verwerkt een der backs den bal met de hand, en Schoten krygt een penalty, welke Hetem benut, 3—3. Even voor rust neemt B. E. C. opnieuw de lei ding, als de Schoten-defensie ln de modder ligt, 43. In de tweede helft bestond er nog een goede kans, om te winnen, maar op dit zwaar te bespelen terrein, gaven de Schoten spelers teekenen van vermoeidheid. B. E. O. vergroot zyn voorsprong en ditmaal met een fraai doelpunt, 53. Een keurige pass van Oorthuis aan De Goede, en de laatste scoort juist in den hoek, 54. B. E. C. wordt nu een tikje sterker, en zyn nu ln het veld goed. Ze maken dan ook wederom een mooi doelpunt, 6—4. Schoten krygt nog eenige kansen, maar deze worden niet benut. Als het einde daar is, is B. E. C. weer een tikje dichter bij den kampioenstitel. Met een schitterende overwinning hebben de Kennemers hun thuisprogramma besloten en dit op een hunner concurrenten. Het begin is voor A. en reeds na 5 minuten heeft de goed spelende voorhoede succes, 01. De Kennemers nemen dan het spel in han den en de voorhoede speelt fraai samen. In 2 minuten brengen Groot en Steeman den stand op 21, terwyi Groot na een kwartier den stand op 3—1 brengt. Toch is A. In deze periode niet zwakker. De linksbuiten weet na goed doorzetten een tweede doelpunt te ma ken 32. Dan pakken de Kennemers weer goed aan en door fraai werk der middenlinie herhaaldeiyk tot aanvallen gedwongen. Met fraaie doelpunten van Horeman (2), Groot en Tabak (elk 1) wordt de stand 72, ter- wyl enkele seconden voor rust A. een derde doelpunt scoort, 73. Na de rust hebben de roodhemden het beste van het spel gehad, terwyi A. zich tot uiterst gevaarlyke uitvallen bepaalt. De K.- defensie heeft er echter nu het oog ln. Groot weet op magnifieke wyze de score op 83 te brengen, terwyl Horeman voor dat het eind signaal klinkt, de 10 met keurige doelpunten vol maakt, 16—3 K. vindt het thans welle tjes en de A.-voorhoede maakt het de K.-de- fensie nog even lastig. Het einde komt ten slotte met 103. Er was een record aantal toeschouwers in 't Sportpark. De belangrijke wedstryd Halfweg—W. M. S. is geëindigd in een overwinning voor Halfweg. 31. Door deze overwinning staat BeverwUk op de eerste plaats. Zie hier de standen van de 3 concurren ten: Beverwyk 15 12 1 2 25 W. M. S14 10 2 2 52 T. I. W11 7 1 3 15 De einduitslag van den Zondag te Parijs onder groote belangstelling gehouden lan- denwedstryd FrankrykDuitschland luidt 1—0. De ruststand was eveneens 10 voor de Franso.hen Zaterdag vergaderde te Parys het Comité Executif van de Federation International de Football Associations. Besloten werd het vol gend congres van de FIFA te houden op 22 en 23 Mei te Beriyn. Roemenië werd als l'A van de FIFA aangenomen, terwijl China oandidaat lid is. Men besloot den Ui'uguaayschen Voetbal Bond in een schreven geluk te wenschd met de uitstekende organisatie van de eerste voetbalwereldkampioenschappen. Twee lan den hebben zich aangemeld als candidates voor de volgende wereldkampioenschappen- het zijn Hongarije en Spanje. Aanwezig wa ren o.m. de lieeren Fischer (HongarUe'< Hirschman (Nederland) secretaris, Rime' (Frankrijk) voorzitter, Strlckers (Duitsch land) en Seeldrayers (België). De afgivnirdigden bezochten gisteren den wedstrijd tusschen Frankrijk en Duitsch land. D. O. v. V.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10