Frankrijk klopt Duitschland VOE TBAL-MEDITA TIE HAA RL. VOETBALBOND Heemst^fte-comb.T ram vogels- comb. 26 Jobez—Tramvogels 05 Om den Cup Kampioenschapgwedstrijden Joor de Internationale Voetbalbond SCHAATSENRIJDEN 4e Buitengewone Algm. Verg. Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond HOCKEY Kampioenschap van Nederland M. H, C.H. A. C. (Engeland) 21 BloemendaalM. H. C. 23 EngelandWales 53 Frankrijk—Duitschland GYMNASTIEK Haarlemsche R. K. Oymnastlek- vereeniging „Ursus" Jaarvergadering K. N. G. V. WIELRENNEN Zesdaagscho van Berlijn A THLETIEK Weg wedstrijder. A. V. A. C. UtrechtBloemendaal 2 31 Nationale Singelloop te Haarlem H. B. S.Hilversum 41 RUGBY Haarl.Amsterdam 314 Wales slaat Ierland j, Afdeeling IA H. S.—Haarlem 3 2—2 ^hoten 2Damiaten 61 spaarnevogelsStormvogels 3 01 C. H. 3—H. P. C 3 3—3 v, Afdeeling 1B. partem 4—E. D. O 3 0—9 S: C. H. 5—1. V. 01—4 Mpperda—Kinheim 2 6—4 ^verwijk 2—Bloemendaal 2 2-10 u- W. O.—R. C. H. 4 4—4 b Afdeeling 2A. E. D. o. 4—1. V. O. 2 6—3 Afdeeling 2B. "loemendaal 4Stormvogels 4 12 S. K.—Schoten 2a 1—0 b Afdceling 2C. "•C.H. 7Zandvoort 5 Afdeeling 'T> O. A.Zandvoort 2 I7 £- D. O. 5—E. T. Ouitgert, b Afdeeling 3A. bloemendaal 5Zandvoort 4 13 blpperda 3—T. H. B. 3 1—1 w Afdeeling 3B. O. A. 3Spaamdam 3 8-10 v- V. H Klnheim 7—1 Afdeeling 3C. VogelsRlonerda 2 4 Afdceling SE. bvastika 2Kennemers R 09 b Afdeeling 3F. C. H. 9Heemstede 27 Afdeeling 3G. «enau—I. V. o. 3 I.V.O. niet opgek. «Heemstede'' geniet eerst windvoordeel 10 is dan ook terstond in den aanval. Van e«nig overwicht kan echter niet gesproken borden. Bij "en algemeenen aanval der •«Gelen" heeft hun middenvoor succes, (oi). «Heemstede" weet op fraaie wijze echter pastijen weder op gelijken voet te bren gen. (ii). Niet ontmoedigd trappen Tram mels wederom af en na eenige vergeefsche aanvallen heeft dan hun linksbinnen succes. 'l2) Dit prikkelt de ..Heemstede"-spelers eh voor rust zien zij hun werken op waardige w')Ze beloond door ookTramvogels-doelman voor de tweede maal te passeeren. Rust alzoo Nadat "an goal verwisseld is, zijn de ramvogels he" meest in den aanval, reeds 5Poedig brengt hun linksbinnen den stand °P 23, terwijl hun rechtsbuiten zorgdraagt, dat het op goede wijze 24 wordt. „Heemste de" tracht nog wel het verloren terrein te herwinnen, doch slaagt hierin niet. Wanneer de middenvoor der Trammannen" den stand op 25 gebracht heeft, is Heemstede een geslagen elftal en heeft de rechtsbinnen der Tramvogels weinig moeite meer om te *°rgen, dat het einde dezer genoeglijke Ontmoeting komt met 62 voor de „Gelen". Ge Tramvogels behaalden een verdiende overwinning 00 deze „Heemstede-combina tie". Tramvogels trappen tegen den wind in en zitten direct op het Johez-doel. De eerste tien minuten weet Johez den druk te Weerstaan, doch dan weet Tramvogels mid- yoor een goede pass van den rechtsbinnen te benutten door met een scherp schot onhoud baar te doelpunten. Wel onderneemt Johez Ook eenige aanvallen doch voor de rust be houdt Tramvogels het beste van het spel. Gank zij het uitstekende verdedigen van Johez linksback en een enkele maal de hulp ®er deklat breekt rust met onveranderde" 8tand aan. (oi). Johez heeft na rust haar opstelling gewij- j^gd. Zoo zizn wij den linksback nu rechts binnen spelen, hetgeen de voorhoede zeker ®an kracht deed winnen. Tramvogels' achter hoede en doelman laten zich echter niet ver kalken en zetten de voorhoede regelmatig aan 't werk. Met een verrassend hard schot, 'kt tegen den scherpen kant der paal belandt, kort Tramvogels rechtsbinnen het tweede doelpunt, doordat de bal tegen den arm van den keeper in 't doel belandt Spoedig is het de midvoor, die met een Prikker er 3—0 van maakt, waarna het weer de beurt is van de rechtsbinnen om de score le verhoogen met een goed schot. Johez Reeft den moed niet op, doch succes blijft ült Kort voor het einde scoort Tramvogels Middenvoor het 5de en laatste doelpunt h*et einde van deze aangename ontmoeting reekt dan aan met een verdiende 5o Overwinning voor Tramvogels. Demifinales ®yertonWestbromwich Albion BirminghamSunderland 0—1 20 Een verrassing in de demifinales om den ~hp is wei de 1O-overwinning van West Bromwich Albion op Everton. Birmingham ^°h met 20 van Sunderland, zoodat Bir mingham en West Bromwich Albion elkaar M de finale zullen ontmoeten. De eindstrijd vindt plaats op 25 April a.s. M het Wembley-stadion. Eerste divisie Aston Villa—The Arsenal Bolton QanderersSheffield United ^nelsea—Blackburn Rovers BiiddersfieldPortsmouth rjyerpool—Derby County fy'ddlesborough—Mancheeter Ooty •yew Castle United—Blackpool Peffieid Wednesday—Leeds United 5—1 62 3-2 1—3 O-f) 4—1 0—2 2—1 Het Belgische Paasch-menn. Set Paaschfeest beteekent ook hoogtij voor et Belgische voetbal. In Antwerpen is men Be Voor enkele jaren mee begonnen, een heel Woon tourro"' -00 "eheel enlre-nous Maar et sloeg in bij het publiek, dus ei kwam 'icurrentie. Dat gebeurde in Antwerpen. aarop iS Brussel het Antwerpsche voorbeeld Volgd, na Brussel volgde Luik en nog meer- re steden, t Werd steeds pompeuzer en grootscher, de een wilde de ander overtroe ven, zoodat de meest roemruchtige clubs thans het Paaschvuur in Belgenland ontste ken. In dezen wedloop om de supprematle gaat de „Entente) Anversoise" dit jaar weer aan de spits. Men is op het oogenblik bezig een menu te bereiden, zoo smakelijk en sappig, dat de Belgische smulpapen zich van lou ter genot de handen wrijven. Behalve de twee locale clubs heeft men uitgenoodigd de Duitsche vereeniging V. J. B. Stuttgart 1893, het Oostenrijksche, of duidelijker Weensehe „Wacker" en het Tsjecho-Slowaaksche Sparta" uit Praag. Behalve deze vijf loopen er nog onderhandelingen met een zesde'ver eniging, hetzij uit Spanje of Frankrijk. Telt u eens grofweg het aantal K.M. op welke deze heeren van onderscheldenen land aard reizen moeten, voor luttele uren voetbal, "laar interessant belooft 't te worden en het geeft 'n prachtig beeld van den Belg. onder nemingsgeest en durf, want men behoeft toch werkelijk geen „insider" te zijn om het risico te zien, dat aan een dergelijk grootsch op gezet toumooi Is verbonden. De affaire Raymond Brain» Eerder kon men lezen, dat. het Praagsche Sparta evenzoo zou meedingen in het Ant werpsche tournooi. Wie tevens bevroedt, wel ke stof dit feit heeft doen opwaaien, hoeveel conferenties er zijn gehouden, beleefde brief jes gewisseld, nette, en ook niet nett» din gen er zijn gezegd.... ik zal pogen u in het kort in te wijden ln deze duister» en »eel omstreden affaire. Raymond Braine was eens de motor in de Belgische voorhoede, en dientengevolge favo riet bl) het publiek. Hij begon een herberg, wat de K. B. V. B. niet tolereert, weshalve hij op de prof.-lijst werd geplaatst en niet alleen voor het Belg. 'voetbal verloren ging, doch ook als bewoner. Want hij kreeg een prachtig aanbod van Sparta en verhuisde naar Praag. Ontzettend tumult in Belgen- land, doch de Bond hield voet bij stuk. De „Entente Anversoise", kooplieden bij uitne mendheid, nood'gden ru Sparta uit voor het Paaschtournooi, mitsgaders den favoriet Ray mond, waarmede men hoopte de lade extra te spekken. Tegen "ijn gewoonte in vroeg de K. N. V. B. opgave van de spelers, zeer diplomatiek natuurlijk, want de naam Braine werkt zoo ongeveer al» die op het vuur. Tot veler verbazing ontving d» Entente het antwoord, dat de Praagsche gaste" van harte welkom waren, maar men kon niet toestaan, dat Braine ook van de partij was. Natuurlijk was nu België in last: Sparta elscht ha?- recht op om met welk elftal ook te komen, zocht steun bij zijn Bond voor dit voorstel, zoodat dit eenvoudige feit aan leiding is geworden tot Internationale com plicaties. De K. B. V. B. beroept zich op het feit, dat Raymond Braine zich in een Fransch dagblad zoo beleedigend over den Bond heeft uitgelaten, dat Braine "'e" meer voor de Belgische leiders bestaat. Hierop is de „Entente" op zoek gegaan naar de bewuste krant om persoonlijk het artikel te lezen, doch alle naspeuringen faal den. Doch het mooiste van de grap is, dat Braine zelf "beweert, nimmer een artikel te hebber geschreven, omdat schrüven hem niet ligt! De onderhandelingen gaan voort, de Bond weet van geen wijken, de „Entente" en Spar ta evenm'n, zoodat 't ons werkelijk zal be nieuwen, hoe dit varkentje zal worden ge- wasschen. De Engelsche score. Met een enkel woord willen wij nog wijzen op de score in de Britsche competitie. Mo menteel zijn er drie clubs, welke reeds meer dan 100 doelpunten scoorden, te weten Aston Villa 109, de Arsenol en Everton belden 104. Uitzonderingen zijn dit niet na 31 tot 34 wed strijden. doch belangwekkend genoeg om er even de aandacht op te vestigen. Een korte vergadering en een lange rondvraag In het Clubgebouw van de Amsterdam- sche IJsclub werd Zaterdag een Buitenge wone Algemeene Vergadering gehouden van den Koninklijken 'Nederlandschen Schaat senrijders Bond. Er waren 22 vereentgingen vertegenwoor digd. Het woord werd allereerst verleend aan den afgevaardigde van de IJsclub Amers foort, den heer Kam. De heer Kam ziet twee wegen om de agenda te behandelen, n.l. de afgevaardig den van de vereeiligingen, die deze buiten gewone algemeene vergadering hebben doen bijeenroepen, zich te laten uitspreken of volkomen vertrouwen te stellen in het pre sidium. Tegen het eerste heeft spr. bezwaar, bovendien gaat het niet aan om de leden uit hun werkzaamheden te halen voor der gelijke agendapunten. Spr. dient daarom een motie in, waarin wordt uitgedrukt dat de notulen niet besproken zullen worden. Deze motie wordt met 60 tegen 11 stem men aangenomen. Inzake punt twee van de agenda: het be noemen van twee bestuursleden voor het Zuiden, voert de heer Kam wederom het woord. Spr. is van meening, dat over dit punt reeds voldoende gesproken is; het gaat niet aan, dat de voorstellers er weer mee komen aanzetten. Spr. dient daarom een motie in, waarin wordt uitgesproken dit punt van de agenda af te voeren. De heer Ter Beek (Naarden) protesteert tegen de wijze van behandeling van de agenda, en wenscht over deze motie niet het woord te voeren. De president wijst er op, dat het een voorstel van orde is en laat de motie iii stemming brengen. De motie van den heer Kam (Amersfoort) wordt aangenimen met 60 tegen 11 stemmen. Rondvraag De heer van Riesen (Heerenveen) merkt op, dat er ditmaal, in tegenstelling met an dere vergaderingen, ruimschoots tijd over blijft voor de rondvraag. Spr. zegt, dat in een orgaan in het Noorden een artikel heeft gestaan omtrent het feit, als zouden Van der Scheer en Heiden zich bij de wed strijden in Noorwegen „unfair" hebben ge dragen tegenover de rijders van de Nederl Vereeniging tot Bevordering van het Hard rijden op de schaats. Voorts vraagt spr. op heldering omtrent de verhouding tusschen pers en bestuur van den K.N.S.B. De heer Adrian (N.V.B.H.S.) w een en ander uitvoerig uit, waarbij lende kwesties door den heer Van worden bestreden. De rijder S. Heiden spreekt zijn veront waardiging uit over de "'.ding van de af gevaardigden der N.V.B..S. in het Noor den (applaus). De heer Ter Beek (Naarden) houd' »en uitvoerig betoog, waaruit we vermelde) v hij de notulen van een vergadering o; daarop volgende vergadering wenscb. handeld te zien, dat van iedere provi: een lid in het bestuur komt. Voorts wensen', spr. een uitgebreid jaarverslag en het stel len van een Technische 'Commissie voor het hardrijden op de schaats, terwijl spr. een Hoe weinig hebben wij in deze lage landen bespeurd van de geweldige spanning, welke de voetbalbevolking van Duitschland en frankrijk in haar ban gevangen hield. Die ••"langstelling is allengs gegroeid tot een rage »n de jacht naar toegangsbiljetten was zoo groot, dat- men de fabelachtigste prijzen Vx>d. De puikst» journalisten schreven zich de penhouders leeg, zelfs in het Fransche Kabinet maakte het al of niet spelen van respectievelijke hymnen een punt van be spreking uit. Vijftien extra-treinen brachten "liftten- tot zestien-duizend Duitschers naar de „ville de lumière," zoodat het allereerste treffen tusschen de voetbal-elftallen van beide landen op waardige wijze werd inge leid. De strijd is gestreden. Frankrijk won met 19' Wat leeren ons "n. deze cijfers. Op het "ogenblik, dat wij 4eze regels schrijven, we- '°n wij nog geen enkel détail over de match. Doch stellig kunnen wij vastleggen, Hat deze "itslag geen verrassing, doch een sensatie 's. Een sensatie voor de overwin naars, die zich juist al vooraf hadden ver zoend met een nederlaag. Immers, de staat dienst van het Fransche voetbal is niet in alle opzichten eervol. De kwalitets-graad san zijn prestaties is niet buitengewoon ont wikkeld. zoodat een Duitsche. zegepraal bij voorbaat vaststond. Zoo zal 't u ook duidelijk zijn. dat de tegenovergestelde uitslag geen verrassing meer is, doch een sensatie. Deze noodige overwinning zal het vertrouwen ster ken en er mogelijk toe bijdragen om de Fransche ambitie voor „The King of Sports", welke ln tegenstelling met andere 'anden niet zoo bijster groot is, te doen toenemen, opdat door intensiever verzorging van de details de weerbaarheid allengs toeneemt. Ook voor de Duitschers is het resultaat 'n sensatie. Al is er het er geen van de prettig ste soort. Een sensatie, welke diep 'nwerkt en niet aldra is vergeten. Elk op zijn wijze spint de oorzaken uit tot de fijnste bijzon derheden en ook al zijn er excuses aan te voeren voor dezen tegenslag door ziekten van Ludwig Hofroann, Cony Heidkamp e.a. kan men er staat op maken, dat de smaad dezer nederlaag niet eer is vergelen, dan na ge noegdoening <n een revanch». billijke lastverdeeling in den Bond bepleit. Ten slotte wordt door spr. een motie in gediend ln den vorm van een verzoek, waarin het bestuur wordt uitgenoodigd, om op de eerstvolgende algemeene vergadering met het volgende voorstel te komen: „Het bestuur stelt voor, aan het huishou delijk reglement toe te voegen inzake artikel 7 der statuten om bij de bestuursverkiezing een maand van te voren dubbeltallen aan leden bekend te maken." De heer Van Laer (presidium) heeft •-'ertegen technische bezwaren. Uitvoerig wedt van gedachte gewisseld of dit een motie Is of een verzoek van Naar den. Tenslotte wordt er niet gestemd, doch een deree'hk verzoek b'j het bestuur inge diend. De heer Veldhuis (Zutfen) wenscht meer propaganda in het Zuiden te zien gemaakt en wenscht door verandering in de stem- menverdeeling de machtsverhouding in den bond te wijzigen. De heer Bakker (Nijmegen) protesteert tegen de manier van vergaderen en dreigt met splitsing en een bijeenroeping van een nieuwe, vijfde, buitengewone algemeene vergadering. Spr. dient een financieele mo tie in en een notulenmotie. De eerste wordt verworpen met 61 tegen 10, de tweede met "0 tegen 11 stemmen. De afgevaardigde van Hengelo laat een woord van afkeuren hooren over de han delwijze van de z.g. oppositie en wil wijzi gingen zien aangebracht in de statuten, op dat men niet zoo gemakkelijk meer buiten gewone algemeene vergaderingen bij elkan der kan laten roepen. De afgevaardigde van de IJsclub „Divos" brengt hulde aan de successen door de Nederlandsche rijders Van der Scheer en Hejden tijdens den toer behaald (Instem ming). Hierna wordt nog door eenige afgevaar digden het woord gevoerd. Om bij half vijf sluit de president Cou- vee de vergadering. De uitslagen zijn: H. D. M.Deventer I 4—0 Competitie le Klasse Bloemendaal—M. H. C23 Promotie-afdeeling H. Lyc. II—Hilversum II 40 UtrechtBloemendaal II 31 2e Klasse H. B. S.Hilversum IV 41 Victoria II—D. St. H. C 2—1 3e Klasse Leiden II—Kieviten II 3—0 Victoria III—H. D. M. III 0—7 Kieviten—Togo IV **2—1 Oostelijke afdeeling le Klasse ArnhemZutphen 1—2 EnschedeAlmelo 60 Promotie - degradatie le Klasse 't GooiTogo Promotie-afdeeling H. D. M. II—'t Gooi H 3—1 2e3e Klasse AmersfoortH. O. C. III 100 Dames le Klasse LeidenTogo 02 2e Klasse Breda—H. D. S.—Dordrecht ,v07 Buiten de Competitie H. D. M.—Hon. Artillery H. C1—2 M. H. C.—H. A. C, (Engel.) 2—1 H. T. C. C. I—Reitler H. C2—1 Enschede—Leverkiisen (Koen)3—1 Terrein afgekeurd. Na verlenging. ZATERDAGmiddag vond op het Kennemer Lyceum terrein bovengenoemde vriendschap pelijke wedstrijd plaats. De wedstrijd zelve had een buitengewoon anlmeerend en gezel lig verloop, hoewel er qua hockey weinig te zien is. De gasten waren ongeveer op le klasse-sterkte zoodat tegen M.H.C. een ge- Ijk opgaand spel ontstond. Door het opnemen van eenige niet-Mus- hen, was het Haarlemsche elftal echter nog al onwennig. Zoo pasten v. Kempen en de Waal al heel slecht bij elkaar. De laatstgenoemde wist er zich met zijn wedstrijdroutine wel over heen te werken en onderbrak dan ook telkens op -ekere wijze de Engelsche aanvallen. Van Kempen evenwel was geheel uit vorm en non schaduw van zijn gewonen vorm in ciuh- wedstrüden. De Haarlemsche halflinie voldeed goed. In de voorhoede schitterde v. d. Mandele en speelde een buitengewoon goede wedstrijd. Deze speler schijnt denzelfden kant op te gaan als p. Gunnings, zoodat Bloemendaal dan twee goede voorhoede-spelers zou krij gen. In ieder geval speelde v. d. Mandele Za terdagmiddag eer zijner beste wedstrijden. Daarentegen was de internationaal Kist er geheel uit en weinig zou men vermoed heb ben, dat hij de man was, die een week te vo ren in Leipzig de schrik van de Duitsche verdediging was geweest. De gasten vielen eigenlijk wel iets tegen. Alleen de linksbuiten, mid-half en rechts back verhieven zich boven het spelpeil der anderen: doch het geheel was niet meer dan een normaal eerste klasse spel. De kracht van de Engelschen school vooral in het stoppen van den bal, wat zij heel goed deden. In het middenveld waren, de gasten zeker iets sterker dan de Hollanders: vooral ook. omdat de half-linie van de H.A.C. het op vangen van aanvallen goed verstond. Hun voorhoede evenwel was ln den cirkel niet vaardig genoeg: soms werd er lustig gemist op de fraaie voorzetten van den linksbuiten. De gasten verkregen door h"n linksbinnen de leiding. Doch nog voor de rust kanjerde de Waal «H 'n strafcomer den gelijkmaker in het Engelsche doel (1—1). Ook in de tweede helft een Engelsche meerderhe'd ln het veld, doch voor doel tel kens mis. Een tweede strafcomer slaat de Waal dan weer in doel. Met 21 komt het einde van deze prettige match. De beide teams zijn volledig. De thuisclub valt het eerste aan, doch v. Kempen voelt zich in eigen omgeving beter dan Zaterdag en is meester van het terrein. Doch ook de Musschen-aanvallen stranden op de hechte verdediging van Bloemendaal. De Bloemendaalsche voorhoede roert zich evenwel geducht. Het wil er ook uitstekend vletten, hoewel Gunning minder goed speelt dan gewoonlijk en ook v. d. Mandele niet zoo opvallend goed speelt als Zaterdagmiddag. Vooral Gunning moet oppossen voor solo- spel en niet denken, dat zijn kleine handige trucjes altijd kunnen lukken. Zeker heeft hij eenige malen door overbodig pingelen kan sen verloren doen gaan waar voorzetten ge boden was. Vooral in het tweede gedeelte van den wedstrijd bezondigde hij zich hieraan nog al eens. De Bloemendaalsche aanvallen hebben dan succes als een tam schot van Gunning over keeper's voeten in het doel verdwijnt (10). Direct beantwoorden de Musschen dit doel punten met een serie aanvallen. Uit een dier aanvallen ontstaat een strafschop welke Fra- ser onhoudbaar inschiet (1—1). Beide partijen houden het snelle tempo vol, zoodat een spannende vlugge wedstrijd gespeeld wordt. Bij een strafcomer op het Musschendoel doet van Steenwijk den bal ln het doel verdwijnen (21). Evenwel: l'histoire se répète! Want kort daarop is het weer gelijk als Hubrecht zuiver inschiet (22). Met dezen stand komt de rust. Na de rust zakt het spelpeil aan beide zij den, doch vooral bi) Bloemendaal. Er wordt minder zuiver gespeeld, zoodat M.H.C. bijna voortdurend in den aanval is. De sporadische Bloemendaalsche aanvallen worden gemak kelijk afgeslagen. De Bloemendaalsche verdediging is echter voor geen kleintje vervaard en had keeper De Jong geen fout gemaakt, dan.... evenwel hij maakte de fout. beoordeelde een bal ver keerd en het was 32 voor M.H.C. Tegen het einde zet de Bloemendaalsche aanval er wel nog even olie op, doch het baat niet meer. Met deze overwinning komt M. H. C. te vens voor 'n jaar weer in het bezit van den z.g. Haarlem-beker", het vorige seizoen door Bloemendaal gewonnen. Te Beckenham ontmoetten Engeland en Wales elkaar in een hockey-landenwedstrijd. Engeland leidde bij de rust met 41, de eindstand werd 5—3. Een wedstrijd tusschen de beide Dames teams van Engeland en Wales leverde een groote overwinning op voor de Engelsche dames, die met 100 wonnen. Op 22 Maart speelt het Fransche hockey- elftal te Parijs tegen Duitschland. Het Fransche team is als volgt samengesteld: Doel: Houssais (Racing Paris), Chevalier (Stade Frangais Paris) en Remusat (Stade Francais Paris), belden achter. Midden: Henon (Racing Paris), Prleur (Racing Paris). Simon 'Stade Francais Pa ris). Voor: Riviere (Racing Paris), Grimonprez (Lille HC), Peskine (Racing Paris), Des- elers (Stade Fransais Paris), Soule (Stade Francais Paris). Secretariaat: Vooruilgangrtiaat 79. As. Zondag heeft weer de bedevaart plaats naar de H. Stede te Amsterdam. Zooals ieder jaar verwachten we dat de „Ursianen" den nachtelijken pelgrimstocht zullen meemaken. Daartoe is het noodig dat zij zich aanslui ten bij het Genootschap „De Stille Omgang". Voor eventueele inlichtingen is onze se- r-etaris gaarne bereid. Nadere mededeelingen worden Vrijdag avond gedaan op den oefenavond. „PIM". Zondagavond 6 uur luidde de stand van den Berlijnschen Zcsdaagschen wielerwed strijd als volgt: 1. Göbel-Dinale 103 p. 2. Schön-Pijnenburg 94 p 3. Rieger-Maxinsky 38 p. Op 2 ronden: 4. Tietz-Thollenbeeck 44 p. 5. Preuss-Resiger 33 p. Op vijf ronden: 6 Van Kempen-Ehmers 70 p.. 7. Krüger funda, 36 p.. 8. Mantel-Nickel, 35 p., 9 Kroll-Miethe, 35 p. Op zeven ronden: 10 Baudet-Marcillac 44 n.. 11 Van Hevel-Van Bruggenhout 35 p. Op elf ronden: 12. Dorn-Lehmann. Later op den avond wist het Hollandsen- Duitsche koppel Pijnenburg-Schön zijn voor sprong te vergrooten. De stand was toen: 1. Pijnenburg-Schön. Op een ronde: 2. Göbel-Dinale. Op twee ronden: 3. Rieger-Maxinsky. Op vier ronden: 4. Tietz-Thollembeeck. Op zes ronden: 5. Van Kempen-Ehmers. P. Gerbrands van Blauw-Wit, wint het nummer 15 K.M„ de wielrenner Van Dijk de 3 K.M. Zondag organiseerde de „Amsterdamscbe Veld-Athletiek Club' een tweetal wegwed strijden, n.l. over 3 en 15 K.M., welke zeer goed geslaagd zijn. De uitslagen luiden als volgt: 15 K.M. hardloopen: 1. P. Gerbrands, Blauw-Wit, 53 min. 59.2 sec.; 2. K. Mulder, (A.V.A.C.), 54 min. 16.6 sec.: 3. W. Bakker, (A.V.A.C.), 55 min. 4.6 sec.; i. P. de Vriei, (A.V.A.C.), 5. H. Knol (West-Frisia), 6. E Coenen (O.D.I.N.), 7. -T. Stolk (A.V.A.O.l. allen binnen 60 min. 3 K.M. klasse D. (nieuwelingen): 1. T. van Dijk (A.S.C. „Olympia) 10 min. 3.6 sec.; 2. J. Lodewijks (A.V.A.C.) 10.21; 3. H. van der Meulen (A.V.A.C.) 10 min. 22.6 see.; 4. J. Verkes (Turnlust Haarlem); 5. J. Raape, (Deutsche T.V.); 6. L H. van der Meulen (A.V.A.C.); 7. A. Kluyskens 'A.V.A.C1; 8. J. de Jong 'A.V.A.C.); 9. G. van der Haak („The Wester"); 10. C. Boekhof (A.V.A.C.). De voorspelling getrouw heeft Bloemen daal 2 ln Utrecht verloren, hoewel Utrecht over het algemeen niet veel sterker was. In het begin ging het zelfs goed gelijk op. De Bloemendaalsche verdediging was weer goed en de voorhoede minder goed; alles als altijd en precies als in het eerste. De rust kwam dan ook met slechts 10 voor de thuisclub. Na de rust kwam Bloemendaal eerst sterk opzetten, doch een snelle Utrechtsche aan val brengt den stand op 20. De gasten hou den vol en Kuipers weet den achterstand te verkleinen. Tegen het einde wordt Bloemen daal slapper en de Utrechtsche aanvallen worden dan steeds heftiger. Uit 'n opgelegden off-side stand komt dan het derde doelpunt voor de thuisclub en met dezen 31-stand het einde. Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan organiseert de Chr. Gymnastiek Vereeniging „Turnlust" te Haarlem op 11 April a.s. een groote Nationale Singelloop. De start zal plaats vinden des middags te 4 uur op een nog nader te bepalen plaats. De inschrijving, welke kan geschieden tot 3 April bij het se cretariaat. mej. F. Geerts, Vrouwehekstraat 93 te Haarlem, is open voor: K.N.A.U.-leden, klasse A. en B. (6 K.M.). K.N.A.U.-leden, klasse C. en D. (3</, K.M.) en voor inwoners van Haarlem en omstre ken (geen K.N.A.U.-leden) voor dezelfde af standen. H.B.S. is voortdurend sterker, doch de Hilversumsche keeper wist op wonderbaar lijke wijze dozijnen schoten uit zijn doel te houden. Moellich nam de eerste twee goals voor -zijn rekening en hij stelde Kuipers in staat de derde goal te scoren. Met rust was 1e stand reeds V-O- Na de n"" brengt Jetten met een geweldig schot den stand op 4—0. De jonge Hilver summers zien dan hun enthousiasme toch nog beloond als een tegengoal gescoord kan worden (4—1). Verder brengen hun enthou siasme en snelheid, welke het gebrek aan hockey-kwaliteiten moerten camoufleerer hen echter niet, zoodat H. B. S. met 4—1 verdiend wint. Eindelijk dan, heeft deze wedstrijd na di verse malen te zijn uitgesteld, doorgang kun nen vinden. We kunnen beginnen met te zeg gen, dat het beste team gewonnen heeft, al was er ditmaal van een tamelijk wel gelijk opgaanden strijd sprake met Amsterdam wel licht iets in de meerderheid, 't Zat de Haar lemmers echter niet mee. Het talrijke publiek heeft echter wel kunnen genieten en niet 't minst, door de wijze waarop de spelers er kwamen uit te zien, vanwege het modderige en zware veld. Voor den aanvang moesten bi) de Haarl. ploeg nog eenige wijzigingen wor den aangebracht, zoodat 't volgende team den strijd aanbond, full back Davidson, three quarters Bolier, Langenback, v. Rees, Hooyer; Scrum half. Wilson flyhalf, Dalhul- sen (captain); forwards Nyhoff, Hoogeboom, Kooiman, Bok, Nuessink, Roozen, v. Olst, Krelage. De leiding was in de veilige handen van een Engelschen referee. Om half drie wint de Haarl. captain den toss en verkiest met wind mee, te spelen. Er ontwikkelt zich een snel spel, dat afwisselend op de Haarl. en A.,damsche helft gespeeld wordt, Successen blijven echter voorloopig nog uit. Eerst 10 min. voor de rust, krijgt de Zuid- Afrikaan Wyche 'n kans welke hij benut door een try te scoren (3 punten) welke door Vis ser op keurige wijze in een goal wordt omge zet, 50. Nadat Haarlem weer heeft afgetrapt en eenige aanvallen werden ondernomen, waar bij de M. T. S.'ers echter geen' geluk hadden, gaat plotseling weer een der Zuid-Afrikaan- sche Amsterdammers nJ. Gomin er van door, de Haarl. kunnen hem niet meer berei ken en op keurige wijze scoort genoemde speler 'n try midden in de Haarl. goal; stand alzoo 8—0 voor Amsterdam. Spoedig hierna kondigt de scheidsrechter de rust aan. Als weer wordt aangevangen, blijkt bi) de M.T.S.'ers Wilson door v. Capellen vervan gen te zijn, daar eerstgenoemde geblesseerd raakte. De Haarlemmers zetten er nu alles op en met succes, want na goede samenwer king kan Rees een try scoren, 83. Even later kan Hooyer dit herhalen, doch de scheidsrechter meent deze try niet te moeten toekennen, daar hij van oordeel was, dat een Amsterdammer eerder den bal achter de goalline gedrukt had, o.l. echter ten on rechte. De stand bleef dus 8—3. Nogmaals wordt flink doorgezet, door beide partijen en Amsterdam ziet dit beloond door nog 2 try's, gescoord achtereenvolgens door den Zuid- Afrikaan Bieger en den Schot Rutherford. Hierna kondigt de referee het einde aan. Te Belfast vond Zaterdag c:'n rugby- andznwedstrijd plaats tusschen Wales en Ierland, die gewonnen weid door Wales met 153. Ruststand 43 voor Wales. DE REORGANISATIE Zaterdag en Zondag werd in Amsterdam de jaarvergadering van het K.N.G.V. ge houden. De Kennemer Turnkring werd daarin ver tegenwoordigd door de heeren F. G. J. van den Berg en B. J. Wie'.and Lox. Deze vergadering was vooral belangrijk in verband mer de reorganisatie-voorstellen, ingediend door het Bondsbestuur en door den turnkring Groningen. Zaterdag. Mr. N. Groenewegen, voorzitter van het K.N.G.V., herdacht in zijn openingswoord de overledenen, die zich tijdens hun leven in bijzondere mate verdienstelijk hadden ge maakt voor net Verbond. Een speciaal woord van welkom werd ge richt tot den vertegenwoordiger van den turnkring IJselstreek, waarvan oorspronke lijk alle vereenigingen hadden bedankt, maat waarvan nu de helft weer was toegetreden, terwijl in uitzicht wordt gesteld, dat dit aan tal vergroot zal worden. De notulen van de vorige Bondsvergade ring werden vrijwel onveranderd goed gekeurd. Naar aanleiding van het jaarverslag van den secretaris, den heer L. J. A. van E keren, werd geklaagd over tendentieuze berichten over den 'oestand in het K.N.G.V. De voorzitter deelde mede. dat het Bonds bestuur wenscht af te zien van nadere con trole, in verband met de 50 surplus Bondscontributie als ambtshalve aanslag, en wel in verband met de te treffen maatregelen inzake eer1 kwartaalsge wijze contributie- betaling. Her verslag van de kascommissie luidde gunstig. Aan de begrooting ig3t werd een pro memorie post voor zwemmen toegevoegd. Aandrang werd uitgeoefend op uitbreiding van het aantal leiderscursussen, voornamelijk •en dienste van het platteland. Als leden van de kascommissie benoemde de vergadering de heeren Brouw. Hendrikse en Krijgsman. Gekozen werd als redacteur van het Turn- biad, de heer J. J. Th. Bakker. Zondag. Na heropening van de vergadering, werd gestemd over de vraag, welke reorganisatie voorstellen 'r eerst aan de orde moeten ko men. De stemming wees uit, dat de Bestuurs voorstellen voorrang hebben. Het eerste daarvan betrof, de Bondsver gadering voortaan re doen bestaan, behalve uit de leden van het Bondsbestuur, uit ver- eerigingsafgevaardigden (de kringen zouden dan dus geen algevaardigden meer kunnen sturen). Met 37 tegen 13 stemmen werd ait voorste) aangenomen. Een amendement op dit voorstel, het aantal stemmen oer vereeni ging in evenredigheid te doen zijn met het aantal van haar leden (tot 50 leden 1 stem, 51too leden 2 stemmen, boven 100 leden 3 stemmen) werd eveneens door de vergade ring aanvaard. Als proef zuilen de reis-en verblijfkosten gelijkelijk over de vereeni gingen worden verdeeld. De inning van de Bondscontributie zal voortaan kwartaalsgewijze geschieden, naar den stand van net aantal ieaen in elk kwar taal. In het begin van het jaar moet elke ver eeniging evenwel ter verrekening een vast bedrag leveren, 'eraanvankelijke voorziening van de Bondskas. Ter controle zal een Bondsdiploma (met portret( voor elk lid worden ingesteld. Vastgesteld werd, de 16- en 17-jarige leden en de senioren (dames minstens 30 en heeren minstens 35 jaar) toe te laten, tegen halve Bonds-contributie. De juniores mogen deelnemen aan het Bondswerk, doch zij krijgen geen stemrecht de seniores blijven buiten het Bondswerk, maar aan hen wordt wel stemrecht toegekend. De adspiranten (van 1216 jaar) betalen voortaan, wanneer 4e (urnkring dit wenscht, een contributie van hoogstens 25 cent per jaar aan de turnkring-kas. De Bondscontributie 1932 zal worden vastgesteld in een buitengewone Bondsver gadering, waarin de koninklijk goedgekeurde vereenigingen stemrecht hebben. Deze bij eenkomst zal nog dit jaar worden gehouden. Voortaan vervalt de functie van aden voor zitter. In de plaats van dezen zal nu komen een nieuw uit de turnkringen te benoemen bestuurslid. Als laatste Bestuursvoorstel was nu aan de orde, ook aan de ongeveer 80 niet-Koninkliik goedgekeurde vereenigingen ter Bondsver gadering stemrecht te geven, waarvan het uitvloeisel zou zijn. dat alle leden der aan gesloten vereenigingen persoonlijk Bondslid moeten wezen. keuring. moeten wezen. Ook dit voorstel vond goed- Hierna waren aan de beurt de door turn kringen ingediende voorstellen. Behandeld werd eerst het verreweg be langrijkste daarvan het Groningsche voor ste) tot opheffing van de turnktingen. Uir de verschillende discussies kwam al spoedig naar voren, dat er veel tegenkanting tegen dit voorstel bestaat. Algemeen werd ge wezen op den natuurlijken groei van de turn kringen, die zoo doeltreffend voorzien in de lokale propaganda. Het Groningsche denk beeld vond zelfs niet den minsten steun, zoo dat 't verworpen werd. Evenmin vond de minste genade het voorstel, als Bondsafge- vaardigden en als Bondsbestuursleden, die personen uit te sluiten, welke geldelijke be looning ontvangen voor hun arbeid in ver bond of vereeniging. Na aandrang uir de vergadering, besloten de aftredende Bestuursleden mr. N. Groene wegen, voorzittei W. de Graat, ae voor zifter L. J. A. van Ekeren, secretaris en A. H. Vis, commissaris in hun functie te blij ven tot de buitengewone Bondsvergadering. De heer W. Boer evenwei bleet bij zijn voor nemen tot bedanken. In deze vacature werd nog niet voorzien. in de commissie tot vaststelling van de aangenomen reorganisatie-voorstellen wer den benoemd de heeren Mr. N. Groene wegen, A. de Jongste, J. Hendriks, A. Trouw en J. Brandt. Door Groningen werd ingetrokken het voorstel, de Bonds-Technisctie Commissie als atzonderlijk lichaam te laten bestaan. Het Bondsbestuur zal onderzoek doen naar wijziging in de uitgave van hei officieel or gaan. under luid applaus van de vergadering schonk de voorzitter het eerespeldje A..1N.C.V aan het scheidende bestuurslid W. toer. iV.edegeJeela werd, aat het in 't voor nemen ligt, de Bondsuitvoering 1933 111 Rotterdam te houden. Bij de rondvraag werden o.a. besproken de moeilijkheden bij de uitzending van ploegen naar de a.s. Olympische Spelen en naar de wereld kampioenschappen te FarijS.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 11