VAN derde blad MAANDAG 16 MAART 1931 BLADZIJDE 1 R. K. F. H. B, C.—G. D. A. 3—2 R. K. V. V. Lisse I—Graaf Willem I 1—3 D. H. V. B. Spelkickje jijt dezen spannenden kamp, T. Y. B. B. I—Leonidas I 4—3 WilskrachtV. V. Z. 41 D. H. L. kampioen! UITSLAGEN. Ie klasse. b RKVVLVVH 3-4 Sitt. BoysChèvremont 22 CaasarHelios 41 MarsanaOVC 50 B- RKTW—Gennep 6—2 MuloUnion 32 DEVVenl. Boys 73 WilhelminaKolping 34 C. SDOUC—De Zweef 5—1 's-HeerenbergVDZ 24 O. HMS-EMM 5—2 LimvioPVC 05 WilskrachtVVZ 4—1 RKAV—SDO 3—2 E. TYBBLeonidas 43 LisseGraaf Willem 13 HBCGDA 3—2 2e klasse L. en S.Spartaan Gr. FlorisExcelsior DuivenLeiden 6—2 5—4 6—5 D.H.L. T.Y.B.B. H.B.C. Leonidas S.J.C. Graaf Willem 13 G.D.A. 16 D.O.N.K. 14 Lisse 15 D.E.M. 14 R.K.F. ie klasse E. 17 12 3 2 27 62 8 3 5 8 3 5 644 726 616 5 5 6 3 4 7 4 1 10 2 2 10 16 16 14 15 •21 19 67—47 19 35—32 16 4428 16 47—52 13 2833 15 23—29 10 24—34 9 21—62 6 2942 1.59 1.18 1.18 x.14 1.07 X. 0.93 0.71 0.60 0.42 D.H.L. is thans definitief kampioen der ïe klasse E. Zoo moet Van Vliet nog al eens door ver uitioopen trachten te redden. Bij zulk een geval schiet v. Rooden rakelings naast het verlaten doel, terwijl in eenzelfde geval Mar tin tegen A. Luit aanschiet en v. Rooden in het verlaten doel kan trappen. 20. En als even voor rust ook Kobus is uitge- loopen op Nederpelt, gaat de bal met een zacht rollertje op het verlaten doel af. Wel vliegt Van Bakel nog toe, maar iets te laat. Het eenige wat hij nog kan doen is den bal via den paal door het zijnet te trappen. 21. Met eenige G. D. A.-aanvallen, waarbij Kobus een hoogen bal fraai stopt, breekt rust aan. Wij denken dat in de tweede helft H.B.C. wel zal ophalen, maar na een goed begin is het weer mis. Behoudens gevaarlijke uitval len blijft G. D. A. sterker en nadat Kobus heel wat werk heeft gehad, krijgt Groos den bal vrij, eenige H. B. C.'ers staan toe te kij ken wat hij wel zal doen, maar hij richt goed en via den paal ligt de gelijkmaker in de touwen. 22. Martin speelt nu naast Tolido. Samen gaan zij er vandoor. Een kogel van Tolido stopt Van Vliet, de bal komt bij Pijpers die hoog voorzet en Tolido kopt in. 32. Dit was voor G. D. A. een tegenvaller. ZtJ zetten er alles op om gelijk te maken. J. Looman gaat naar voren met als gevolg een verzwakking hunner verdediging. Daardoor kon Van Rooden er alleen vandoor gaan en komt vlak bij Van Vliet waar een G. D. A.- back hem ongeoorloofd aanvalt. De penalty wordt door Martin tegen den paal geschoten. Nog enkele minuten zijn te spelen. Hierin komen nog eenige G. D. A.-aanvallen, tot Martin er vandoor gaat en als hij nog een 15-tal meters bij Van Vliet vandaan is fluit Vollenbroek tijd en heeft H. B. C. ook nu gewonnen. Het was een wedstrijd gespeeld in de bes te verstandhouding. Scheidsrechter Vollen- P. H. L. KAMPIOEN VAN I E Geknield: Passé, De Vos, A. Alsemgeest, C. Alsemgeest, A. Nuhn. Staand: N. Nuhn, A. Uyienbroek, W. Alsemgeest, F. Uylenbroek, M. Vervloet, W. Haanappel en trainer A. v. Boldrik In een snellen en spannenden wedstrijd is het H. B. C. toch nog gelukt de beide Puntjes te veroveren. Over het algemeen was G. D. A. meer in den aanval, maar beging oj. de fout te weinig open spel te gever., waardoor steeds een H. B. C.'er opluchting kon brengen. En dit ging des te gemakkelij ker ornaat de backs en in laatste instantie Kobus een goeden wedstrijd speelden. De halflinie van H. B. C. was het zwakke Punt. Vooral de vleugelhalfs waren zwak. Vinke gaf Nederpelt gedurig vrij spel en van Öien kant kwamen dan ook beide goals. De voorhoede heeft op het gladde veld goed spel gegeven. Jammer dat zij nog al eeitó in de offside-val liep, die G. D. A. handig opstelde. Als om even half 3 scheidsrechter Vollen- hroek liet aantreden, stelden de volgende elftallen zich op: H. B. C. Kobus, v. Bakel, Duinhoven. Castie, P. Warmerdam, Vinke, Tolido, J. Warmerdam, Martin, v. Rooden, Pijpers. A. v. d. Mey, J. Stapel, A. Taucchio, v. d.Zalm Nederpelt. C. Groos, J. Looman, M. Looman, A. Thoen, A. Lint v. Vliet Eerst een verkenning van beide ploegen op het vrij gladde veld en al spoedig bewerkt Tolido Van Vliet, die Juist corner kan stom- Pen. t G. D. A. schijnt grootsche plannen te heb ben, Luit en J. Looman slaan eiken aanval af en zetten gedurig den aanval aan het werk. Martin en v. Rooden verliezen een goede kans door buitenspel. G. D. A. dringt steeds meer op. Stapel kogelt rakelings naast. Het spel golft snel op en neer tot v. Roo- dan een rush neemt, wel stopt A. Lint, maar kan niet wegwerken en Martin scoort. I*0. Dit spoort de G. D. A.'ers tot nog meer activiteit. Kobus stopt een kogel van Neder pelt en Vinke redt een zekeren goal door corner te trappen. H. B. C. wordt totaal in gesloten. De halflinie is hopeloos zoek. G. D. A. houdt het spel veel te kort en dringt te veel op, waardoor de sporadisch voorkomende uitvallen van H. B. C. gevaar opleveren. broek had geen gemakkelijke taak, deed zijn werk tot ieders genoegen. maar Als te ruim half drie scheidsrechter Paar- dekooper beginnen blaast ontspint zich direct een vurig spel en het laat zich aanzien, dat beide partijen er alles opzetten om zoo spoe dig mogelijk de leiding te hebben. Het ter rein is nog al drassig en daarom zwaar te bespelen, doch Lisse heeft zich hieraan het eerste aangepast, zoodat de aanvallen van Lisse wel het gevaarlijkst zijn. Graaf Willem laat zich ook niet onbetuigd, want ze bezor gen Mens in het Lisser-doel nogal werk, doch deze geeft voorloopig niet thuis. In de voorhoede van Lisse wil het niet vlotten om reden dat een ieder denkt het alleen te kunnen. Toch heeft de rechtsbinnen na een goed opgezetten aanval succes als hij met een hard schot over den vallenden Haag- schen doelman heen schiet en zoodoende Lisse de leiding bezorgt, 10. Lisse is nu niet meer te houden, maar zonder succes om bovengenoemde reden. Verschillende corners worden nog genomen en dan is het rust. Na de thee het zelfde spel, tenminste in de eerste 10 minuten, doch dan komt het betere tech nische kunnen der Grafelijken aan het woord. Mooie aanvallen worden opgezet en de ach terhoede van Lisse moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen, wat nog even gelukt en dan kan Lisse zich niet meer los maken, waardoor Graaf Willem's linksbuiten met een prachtschot de partijen op gelijken voet brengt, 11. Lisse ziet het gevaar in en stelt alles in het werk om het verloren ter rein te herwinnen, doch steeds is het egoïsme aan het woord en heeft de Grafelijke achter hoede niet de minste moeite en blijft meester van hef terrein. Dan krijgt Graaf Willem een corner te nemen, welke1 in een doelpunt wordt omgezet, een pracht goal, 12. De strijd wordt nu uiterst snel doch het betere kun nen is aan den kant van Graaf Willem. Toch dachten we Lisse nog succes te zien hebben, doch het komt juist aan den anderen kant, doordat Kemperman van Graaf Willem aan alle onzekerheid een einde maakt door met een mooi schot de leiding te vergrooten, 31. Scheidsrechter Paardekooper leidde behou den een enkele fout, naar ieders genoegen. A. J. S. D. H. V. B. De uitslagen van gisteren: le klasse B. A. D. O.—T. Y. B. B. II ConcordiaIndia Vitesse—H. B. C. II 2e klasse C. AllianceB. S. M. D. S. S.—H. B. C. III Santpoort IIVictrix D O. S.Onze Gezellen 3—6 5—2 2—3 2—1 Twee kostbare punten voor H. F. C. Zondag klopte de Spanjaards laanclub H. B. S. met 43. Eén der vaak angstige momenten voor het Haarlemsche doel. Goed werk van T. Y. B. B. Zondag wonnen de geel-zwarten met 43 van Leonidas. Een stralende lentedag, een spannende sportieve strijd en uitstekende leiding, mijn liefje wat wil je nog meer! Alle factoren om de toeschouwers een aangenamen middag te bezorgen waren dus aanwezig en wij zijn er van overtuigd dat deze voor de bezetting der tweede plaats zoo belangrijke strijd hieraan ruimschoots voldaan heefE"Er waren talrijke zeer goede spelmomenten en tot het einde toe bleef de spanning bewaard. De overwinning der thuisclub is des te fraaier omdat zij in de ongunstige omstan digheid verkeerde, den wedstrijd met een 10 achterstand te moeten aanvangen. De vorige maal toch moest na 24 minuten we gens regen gestaakt worden. Van meet af aan hebben de geel-zwarten zich echter met enthousiasme in den strijd geworpen en het sublieme spel der Haarlemsche halflinie was oorzaak dat de voorhoede steeds ten aanval werd opgestuwd. Bij de Rotterdammers was de halflinie juist het zwakste deel van het elftal, waardoor de voorhoede vrijwel geheel aan haar lot was overgelaten. Desondanks waren de aanvallen van Kortman c.s. zeer gevaarlijk, doch de T. Y. B. B.-defensie ver stond haar taak volkomen. Het verloop van den wedstrijd was als volgt: Ruim half drie stellen de elftallen zich op in de navolgende formatie: T.Y.B.B. H. Mooren, H. Boot, J. de Wit, H. Draijer, P. v. Paradijs, R. Kamer, J. Kuiper, J. Put, J. v. Honschoten, M. v. Loon, J. v. Leuven. peet van den strijd wijzigt zich nu geheel. De geel-zwarten zijn het laatste gedeelte voortdurend in de meerderheid, doch de Rotterdamsche backs verdedigen stug. Toch kunnen zij niet voorkomen dat v. Honscho ten de partijen wederom op gelijken voet brengt. Nadat Bekker op onbegrijpelijke wijze zijn doel voor doorboring bewaard heeft, volgt plotseling een snelle uitval der bezoekers. Óp het laatste moment weet Draijer echter aan v. d. Sande den weg tot het doel te versperren. De laatste minu ten zijn nog zeer spannend. De geel-zwarten doen nog eenige krachtige pogingen den strijd in hun voordeel te beslissen, en wer kelijk gelukt het Put voor de vierde maal Bekker met een schot in den uitersten hoek te passeeren. Direct hierop laat de uitstekend leidende heer Van Veen inrukken. Een ge lijk spel had o.i. beter de verhouding uitge drukt. Door deze nederlaag van Leonidas behaalde D. H. L. het kampioenschap der le klasse E. De geel-zwarten hebben nu nog een fraaie kans om als „reserve-kampioen" te eindi gen! In een forschen wedstrijd heeft Wils kracht een overwinning op de Zaandam mers behaald. Wilskracht is volledig, terwijl V. V. Z. 3 invallers telt in de voorhoede, zoodat P. de Lange en Wijbenga voor een uiterst moeilijke taak stonden. H.B.C. klopt G.D.A. met 32. Spelmoment uit dezen spannenden kamp. „Koppende" tegenstanders in strjjd om den bal. P. Kortman, A. Pluijm, Th. v. d. Sande, H. Burgers, A. v. d. Sande, A. Berendsen, Th. Haanappel, J. Coebergh, L. v. d. Huls, J. Strieder, Leonidas. Bekker. Leonidas heeft drie, T.Y.B.B. één invaller. In het korte gedeelte vóór de rust is het spel vrijwel verdeeld, alhoewel de aanvallen der Rotterdammers zeer gevaarlijk zijn. De voor hoede der bezoekers beschikt over een uit stekende balcontröle, doch de verdediging der geel-zwarten laat zich niet verschalken. Slechts enkele minuten voor de thee benut v. Leuven een pass van v. Honschoten en passeert Bekker van dichtbij, 11. In de tweede helft werd er zeer enthou siast gespeeld. In een snel tempo golft het spel op en neer en van overwicht van een der partijen is geen sprake. De geel-zwarten nemen reeds spoedig na de hervatting de leiding als v. Leuven Strieder te vlug af is, doch de vreugde is slechts van zeer korten duur, daar Burgers onmiddellijk hierop Mooren met een laag schot passeert. De Rotterdammers aangemoedigd door dit succes, komen door hun enthousiasme eenigszins tn de meerderheid en hebben blijkbaar heel weinig lust hun kampioens kansen in Haarlem te begraven. Een kwar tier voor het einde wordt een door Kortman goed genomen corner T. Y. B. B. noodlottig, doordat v. d. Sande den bal op schitterende wijze inkopt (23). Deze onverwachte ach terstand is voor de thuisclub aanleiding de zaken energieker aan te pakken en het as- V. V. Z. trapt af, doch de eerste aanval len zjjn voor Wilskracht, doch voorloopig zonder resultaat. Eenigen tijd gaan beide ploegen gelijk op en Stuvel moet eenige schoten van P. de Lange verwerken. Na pl.m. 15 minuten een Wilskracht-aanval. De V. V. Z.-rechtsback kan niet voldoende wegwerken en onhoud baar wordt Goedhart gepasseerd. De V. V. Z.-aanval heeft tegen de W.- achterhoede niet veel kans, daar hun aan vallen robust uit elkaar worden geslagen. Eenige schoten van Wijbenga en P. de Lange hebben geen succes. Dan volgt weer een Wilskracht-aanval en in duidelijke bui tenspelpositie maakt Wilskracht het 2de doelpunt. .Hiermede wordt de rust aange kondigd. Na de rust pakken de V. V. Z.'ers weer enthousiast aan, doch de aanvallen zijn te onsamenhangend om succes te hebben. Hierdoor krijgt Wilskracht gelegenheid weer aan te vallen. Eenige felle aanvallen worden door de V. V. Z.-achterhoede afge slagen. Als succes uitblijft, prikkelt dit Wils kracht blijkbaar, want er wordt nu wel wal te fanatiek gespeeld. Aanvoerder Beerepoot wordt door een Wilskracht-speler unfair be werkt. Hij maakt den scheidsrechter hierop opmerkzaam, waartoe hij als aanvoerder toch bevoegd is en tot aller verwondering moeten beide spelers het terrein verlaten. Na dit incident gaan beide elftallen weer gelijk op. De rust duurt niet lang. De Wils- kracht-rechterwing, welke tegen J. de Lange weinig heeft in te brengen, gaat een onsportief spel ontplooien, doch ook zonder succes. Vervolgens moet Th. v. d. Wardt van V. V. Z. wegens een opgeloopen blessure het terrein verlaten, zoodat V. V. Z. nu met 9 man speelt. 3e klasse E. V. V. P.—D. S. S. II H. B. C. IV—Lisse III 4e klasse F. Victrix IIIOnze Gezellen III Victrix IIB. S. M. II Junioren Alliance IIIB. S. M. III Alliance VIB. S. M. VI OVERZICHT De fraaie weersgesteldheid, een ongekende weelde dg laatste maanden, zorgde voor geheele afwerking van het programma. Hier en daar bleven echter scheidsrechters weg, zoodat onnoodig enkele wedstrijden geen doorgang vonden. 0—1 4—2 1—4 11—1 De hockeywedstrijd M. H. C.Engelsche Officieren. Een aanval der Haarlemmers op het Engelsche doel Wilskracht neemt het spel nu in handen en spoedig hierop vergroot het den voor sprong tot 31. De druk op het V, V. Z.- doel wordt nu zeer zwaar, doch J. de Lange is steeds present en op keurige wijze weet hij voorloopig alle aanvallen te stuiten. Ook Goedhart is goed op dreef, doch ein delijk moet hij zwichten voor een onhoud baar schot, 40. Nog 15 minuten zijn te spelen. P. de Lange onderneemt een keurigen ren, doch zijn vliegend schot belandt tegen de lat. Nogmaals rent hij door de Wilskracht-ach- terhoede heen en nu treft zijn schuiver doel, 41. Nog volgen eenige aanvallen van Wij benga, echter zonder succes. Spoedig hierop kondigt Haverkorn het einde aan. Het is aan D.H.L. voor de tweede maal ge lukt het kampioenschap van de eerste klasse E der R.K.P. te behalen. Het uitstekende figuur in de voorgaande kampioenswedstrijden deed reeds veel goeds van de Delftsche ploeg verwachten. Na een rust van slechts enkele weken, tus- schen de kampioenswedstrijden en het be gin der competitie 1930-'31 bleek aldra het groote verschil tusschen de geoefende Leeu- wenploeg en de andere competitie-elftallen. Groote uitslagen waren dan ook aanvanke lijk het resultaat, doch na de eerste helft der competitie begon D.H.L. meer en meer tegen stand te ondervinden en bleek het spelpeil der elftallen in de eerste klasse E elkaar toch niet zooveel te ontloopen. Technisch mag echter D.H.L. als de sterk ste ploeg der afdeeling worden aangeduid. Ernstige training in den afgeloopen zomer onder leiding van den oefenmeester van Bol drik, het brengen van persoonlijke offers, de goede geest (ook als er verloren werd!) de wil om in het belang der vereeniging en der R. K. Sportbeweging iets goeds te presteeren, heeft D.H.L. gemaakt tot het elftal van he den. Onlangs vierde D.H.L. het derde lustrum. Alsemgeest c.s. hebben geen mooier slot aan dit lustrumfeest kunnen geven. le klasse B. T. Y. B. B. n hekkesluitec. Het resultaat van dezen voetbaldag is voor T. Y. B. B. een zwarte bladzij geworden in haar voetbalgeschiedenis, want het tweede elftal heeft in den beslissenden wedstrijd tegen A. D. O. in Heemskerk een 30-neder- iaag te slikken gekregen, waardoor de Boys thans definitief tot het spelen van degrada tiewedstrijden zijn gedoemd. Het zal de reserves van onze Federatie- eerste klasser moeilijk vallen zich in de le klasse te handhaven. Sterkte zij hen toege- wenscht. Concordia bevestigde volkomen haar uit stekenden vorm der laatste weken door India met niet minder dan 6—1 te kloppen en zal vermoedelijk aan het einde van het seizoen nog een zeer eervolle plaats inne men. H. B. C. II boekte een zware nederlaag tegen de kampioenen, Vitesse evenaarde de record-score in deze afdeeling door met 71 te winnen. Geel Wit bezet thans definitief de tweede plaats in deze afdeeling. De stand luidt: Vitesse 15 13 2 0 28 53—20 1.87 Geel Wit 15 10 2 3 22 51—24 1.47 Concordia 13 5 4 4 14 33—31 1.08 De Meer II 14 6 2 6 14 33—41 1.— H. B. C. II 11 4 2 5 10 24—34 0.91 A. R. C. 15 5 3 7 13 34—35 0.87 India 14 5 2 7 12 32—37 0.86 A. D. O. 14 3 2 9 8 21—33 0.57 T.Y.B.B. II 15 2 1 12 5 23—48 033 2e klasse C. In de onderlinge verhouding tusschen de beide kampioenscandidaten is geen veran dering gekomen, want zoowel Victrix als D. S. S. wisten beiden twee punten op hun resp. tegenstanders te veroveren. Toch is de dag voor Victrix een weinig meer gunstiger geweest, omdat dit elftal een uiterst lastige klip omzeilde, daar we Sant poort II zeker wel in staat achtte om den leiders een puntje te ontnemen. De magere 53-zege van D. S. S. op H. B. C. m is voor de laatste overigens eer voller dan voor de kampioenscandidaten. B. S. M. is niet van het pad der overwin- Zal E. D. O. zich nog veilig stellen? Na de 64 overwinning op K. F. C. zijn de kansen gestegen. Onze fotograaf maakte Zondag aan de Kleverlaan dit spelmoment, dat wel van spanning getuigt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 9