GEMEENTERAAD van BLOEMENDAAL Stichting christelijke lagere school De plantsoenendienst. UIT DEN OMTREK HaarlemHeemstedeHillegom LISSF. SPORT EN SPEL VOETBAL B.-EelftalZwaluwen Oefenwedstrijden voor het Nederlandsch Elftal NederlandBelgië FrankrijkNederland A THLETIEK De klasse-indeeiing van den D. H. A. K. WIELRENNEN De Berlijnsche Zesdaagsche DAMMEN Om hef kampioenschap van Nederland 1931 LANDBOUW EN VEETEEL1 Steun aan de suikerbietenteelt GEMENGD NIEUWS Een postzak vermist Donderdagmiddag vergaderde de gemeen teraad van B'.oemendaal onder voorzitter schap van den burgemeester. Afweeig wethouder Laan. Subsidje. B. en W. stellen voor, het verzoek van het bestuur der Vereeniging „Het Door gangshuis voor Vrouwen en Meisjes", om een jaarlijksche subsidie te bepalen op 100 per jaar. Op voorstel van den heer DE WAAL MALEFIJT wordt besloten, 200 subsidie te verleenen. Aanstelling typist. In overleg met de Commissie van Bijstand voor Publieke Werken, stellen B. en W. voor hen te machtigen tot aanstelling van een typist bij het bureau voor Publieke Werken. Aldus besloten. Het Georganiseerd Overleg. In een adres vragen dc hoofdbesturen van „St. Faulus' en van den lS'ed. Chr. Bond van Personeel In Publleken Dienst, „de be staande verordening zoo te wijzigen of al thans zoodanige besluiten te nemen, dat door de vertegenwoordigers van het hoofd bestuur der Bonden van Overheidspersoneel aan de besprekingen in het Georganiseerd Overleg weer kan worden deelgenomen." Het adres wordt in handen van B. en W. om prae-advies gesteld. Orulerwtfvvcrgocdlnj. B. en W. stellen voor: I. de aan de Schoolvereeniging „Aer- denhout-Bentveld" te Aerdcnhout ten be hoeve van de onder haar bestuur staande school voor gewoon lager onderwijs toeko mende vergoeding, bedoeld in art. löl, 5e lid, der Wet, te stellen op 5820.64; II. de aandacht te vestigen op het be paalde in art. 103, 5e lid, der Lager Onder wijswet 19B0, krachtens hetwelk het bestuur binnen de: tig vrije dagen na de dagteeke- ning van dit besluit daartegen in beroep kan komen bij Ged. Staten van Noord- Holland. Aldus besloten. Stichting school. B. en W. stellen voor het bestuur der vereeniging tct Stichtin^bn instandhouding van Christelijke 8cho"en te Aerdenhout— Bentveld de voor de stichting eener bijzon dere lagere school benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken. Aldus besloten. B. en W. bieden ter vaststelling aan een wijziging der verordening op het Openbaar Lager Onderwijs. Aldus besloten. Wijziging duinwaterverordening. B. en W. stellen voor, vast te stellen de volgende verordening tot wijziging der ver ordening, regelende de vooraarden voor de levering van duinwater door de gemeente Bloemendaal. Eenig artikel. Van heden af wordt de laatste zin der 2e a'inea van artikel 6. luidende „Wordt de kwitantie bij de aanbieding niet voldaan, dan kan de betaling binnen acht dagen ten kantore van den administrateur plaats heb ben." vervangen door: „Wanneer de kwitantie tweemaal ls aan geboden, zonder dat betaling is gevolgd, wordt de verbruiker of huiseigenaar uit- genooöigd binnen drie dagen alsnog het verschuldigde ten kantore van het water bedrijf te komen vo'doen. Het bedrag van het verschuldigde wordt na het uitreiken van bedoelde uitnoodiging met 0.25 ver hoogd". Aldus vastgesteld. Ruiling grond. B. en W. stellen voor. ter verbreeding van de Donkere'aan van notaris W. H. van Ar- kel gratis over te nemen een perceel grond groot ongeveer 40 centiaren, benevens hei eventueel op het kadaster ten name van notaris W. H. van Arkel voornoemd staande gedeelte van de Donke*elaan. Aan voornoemden notaris Van Arkel gra tis af te staan een strookje grond ter groot te van 28 centiaren. Aldus besloten. Ontheffing Bouwverordening. B. en W. stellen voor, ontheffing van ar tikel 7 der Bouwverordening te verleenen aan: A. G. Lubke, J. H. Baggerman, W. J. Steeve's, J. Vis, ör. C. van Bemmel, E. Ku- pe:s, W. v. d. Hulst, A. Vos, G. van Asten; te weigeren aan: ds. J. C. van Dijk, L. Warmerdam, J. R. Hondt en W. F. G. Dankbaar. Het verzoek van Warmerdam wordt aan gehouden; overigens wordt het voorstel aan genomen. Aankoop grond. B. en W„ overwegende, dat het wensche- lijk is om de Donkerelaan te verbreeden en te verbeteren, vragen machtiging, van de Kerkvoogden der Neder'andsch Hervormde Gemeente aan te koopen een strook grond lanes de Donkerelaan, ter grootte van pl.m. 75 M2. Aldus besloten. Verbreèdlng Korte Zijlweg. Het voorstel tot overneming van grond voor verbreeding van den Korten Zijlweg wordt aangehouden. De heer PRINSENBERG zou gaarne de zaak in besloten vergadering bespreken. De VOORZITTER wil dit verzoek wel in willigen. Inbrengen bezwaar. B. en W. stellen voor, bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bezwaar in te brengen tegen een aanslag in de gemeente lijke inkomstenbelasting, op grond van de overweging, dat de bepalingen in de art. 244a en 244c der Gemeentewet verkeerd zijn toe gepast. Aldus besloten. De plantsoenendienst. Herstemd wordt over het voorstel-Prtn- senberg. om het rapport in zake de reorga nisatie van den plantsoenendienst niet te behandelen, alvorens wethouder Laan terug is. Over het voorstel staken thans opnieuw de stemmen en wel met 77 stemmen. Het rapport wordt dus behandeld. Wethouder BORNWATER merkt op, dat de zaak eigenlijk niet meer besproken be hoeft te worden, daar in de vorige verga dering alle leden reeds hun meening ge zegd hebben. Hij heeft de zaak uitvoerig besproken met het hoofd van den dienst en hij gelooft, dat een bespreking achter wege kan blijven. Als goede vrienden zijn het hoofd van den plantsoenendienst en spr. uit e'kaar gegaan. De dienst zal behartigd worden binnen het raam der begrooting en het ligt zeker in sprekers bedoeling, de zaak te brusk te behandelen. De heer KREMER merkt op, dat de uit gaven de eerste twee maanden van dit jaar beneden 1/6 der raming zijn gebleven. De discussies worden gesloten. Benoemingen. Tot lid der Commissie voor de Strafver ordeningen woidt in de vacature-Bomwater benoemd mr. De Lestrieux Hendricks. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt benoemd jhr. mr. E. H. E. Te- ding van Berkhout. Onbewoonbaarverklaring. Perceel Verbindingsweg 49 wordt onbe woonbaar verklaard. Rondvraag. De heer KREMER vraagt maatregelen te treffen, dat het zandvervoer langs den Mill- tairenweg zoodanig zal geschieden, dat den bewoners wat meer rust gegeven wordt. Thans rijden die zandwagens van 's mor gens 6 tot 's avonds half 5. Wethouder PRINSENBERG klaagt over de ongemotiveerde snelheid, waarmede ge reden wordt. De VOORZITTER zegt toe, dat B. en W. de zaak eens zullen ovei wegen. De heer PRINSENBERG vraagt betere verlichting van de Julianalaan en plaatsing van meer urinoirs. De raad gaat hierna over in geheime ver gadering. Nummer van „Ons Nederland". Nummer 12 van den 2den jaargang van „Ons Nederland", officieel orgaan van „Vreemdelingenverkeer", is een Haarlem HeemstedeMillegom-nummer. Verschillende autoriteiten schrijven over de aantrekkelijkheden dier plaatsen als woonplaats. De artikelen zijn met een groot aantal foto's verlucht. De uitgever A. Strengholt te Amsterdam, zorgde wederom voor een keurige uitvoering. INSTALLATIE BURGEMEESTER VAN WIJNBERGEN Vandaag stond de gemeente Lisse In het teeken van de grootste feestelijkheid ter gelegenhc'd van Tr installatie van den op volger van burgemeester Eenhuis, den heer dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen, als burgemeester. De ingezetenen hadden door het uitsteken vaa vele vlaggen. <en feestelijk aanzien aon het dorp gegeven en werkten er zoodoende toe mede, den nieuwen burgervader een waardige en hartelijke ontvangst te be reiden. Om half twee wed de nieuw benoemde door de wethouders en den gemeente secretaris van hel station Lelden afgehaald en te kwart voor twee, werd hij ln open bare raadsvergadering ontvangen en ge ïnstalleerd. Hierbij waren, behalve familieleden van baron Van Wijnbergen, vele andere genoo- digden tegenwoordig, alsmede burgemees ters van omliggende gemeenten. De loco-burgemeester, wethouder Tromp, installeerde den burgemeester en om hing hem de ambtsketen en overhandigde hem den voorzittershamer. Nadat een rijtoer door het dorp was ge maakt, werd in hotel „De Witte Zwaan" receptie gehouden. Toen allen zich daar vereenigd hadden, nam wethouder Tromp het woord. Toespraak van den waarn. burgemeester. De heer Tromp waarnemend burgemeester sprak als volgt: Edelachtbare heer Burgemeester, Dames en Heeren. Het wag mij een zeer aangename taak, toen ik zooeven ln dc raadszaal U, Burge meester Van Wijnbergen, de ambtsketen mocht omhangen en den voorzittershamer overhandigde ten teeken van Uw installatie als Burgemeester en voorzitter van den raad. Bij deze plechtigheid zijn slechts enkele woorden gesproken, daar de zeer beperkte ruimte der raadszaal het niet toeliet, de vele corporatiën en personen, die uitgenoo- digd waren om bij de ontvangst tegenwoor dig te zijn, allen in deze zaal de gelegenheid te geven, van hun belangstelling te doen blij ken, zoodat wij ons naar dit gebouw moes ten begeven. In de allereerste plaats, geachte Burge meester, brengen wij dank aan onze ge- eerbiedigde Koningin, die U, op voordracht van Minister Jhr. Ruys de Beerenbrouck heeft willen benoemen tot burgemeester van Lisse. Zoowel voor U als voor ons, is deze benoeming aan te merken als eer. hooge onderscheiding. Ons dorp toch is niet alleen aanzienlijk in inwoneraantal, ln welvaart en in schoonheid, maar bezit naast deze eigen schappen een wereldvermaardheid. In het poststempel onzer gemeente staat „Centrum van Bloembollencultuur", en zeer terecht, daar èn handel èn cultuur in deze zoo over bekende tuinproducten haar centra in onze gemeente hebben. In alle oorden ter wereld zijn thans Lissers bezig steeds meer be kendheid aan dit feit te geven, twee groote plaatselijke veilingen zorgen, dat ook in het binnenland deze naam van „Centrum" zin en waarde houdt, terwijl naast de Rijks- bloembollenschool (waar de jeugd uit de geheele bloembollenstreek het beste vakon derwijs geniet, dat onmisbaar ls vóór den toekomstlgen kweeker en exporteur) het be kend Laboratorium van prof. van Slegteren is gevestigd, dat voor zichzelf reeds een naam gemaakt heeft, ver over onze grenzen, door onvermoelden wetenschappelijker. arDeid. Hoewel het bloembollenbedrijf ds voor naamste bron van bestaan is voor onze ge meente. zult U hier toch ook een energie ken middenstand aantreffen, dia moedig den algemeen minder gunstigen economischen toestand tracht te bevechten met alle ge paste middelen. Ongetwijfeld zult U spoedig moeten erkennen, dat Uw benoeming in een dorp als Lisse, waar de polsslag van den handel en de drang naar ontwikkeling zoo sterk gevoeld wordi aan te merken is als een onderscheiding. U zult vinden, dat Lisse een zeer kalme bevolking heeft, die het haar overheid niet onnoodig lastig maakt. ZtJ verwacht dan ook van U, een rechtvaardig bestuur, zonder onderscheid van rang of stand, staande bo ven alle partijschap. Het past hier niet over de ambténaren onzer gemeente persoonlijk te spreken, maar ongetwijfeld zult U ln hooge mate tevreden zijn over dit corps, en een zeer prettige sa menwerking hebben. Speciaal de secretarie onzer gemeente is keurig in orde, onze ge achte secretaris met zijn staf zorgt zeer nauwkeurig voor den goeden gang van za ken, wat zeer door den raad en de burgerij wordt gewaardeerd. Aan de afdeeling Openb. Werken zult U menschen vinden, die hun uiterste best doen, hun dikwijls zoo moeilijke taak onder zeer bezwarende omstandigheden, tot ieders lof op de meest geschikte manier ten uit voer te brengen. Ons welonderhouden, zeer uitgebreid wegennet en een buitengewoon goed functional eerend rioleringsstelsel ge ven blijk van het kunnen van deze ambte naren. Electriciteits- en Waterleidingbedrijf wor den in samenwerking met omliggende ge meenten beheerd, waardoor men tracht de gemeenschap zoo goedkoop en billijk moge lijk te bedienen, waarin men zeker ook ge slaagd is. Ons gasbedrijf is met recht ook 'n instel ling van de gemeente, waarop men trotsch kan zijn. De zeer ijverige, bekwame directeur weet dit bedrijf ln zijn ontwikkeling langs zeer goede banen te leiden en de productie nog steeds op te voeren. Gasprijzen dalende, gasverbruik stijgende, ls in de geschiedenis van deze onderneming geschreven en zal, naar we hopen, nog steeds doorgaan. Voorts verdient ook onze Vleeschkeurings- dienst een woord van waardeering. Onze veearts Kraak, met de leiding hiervan be last, verzorgt zeer tot tevredenheid de func- tionneering van dezen dienst, terwijl het keurloon zeer laag is, wat uiteindelijk den verbruiker weer ten goede komt. Als Burgemeester van Lisse is U tevens hoofd van het politiecorps hier ter plaatse, en wij vertrouwen, dat U krachtige leiding zult geven. U zult bij den raad een geopend oor vinden voor de behoeften van dezen tak van dienst. Reeds heeft deze besloten,' dit corps uit te breiden; slechts oordeelde men het beter hiermede te wachten, totdat U in functie zou getreden zijn. Ongetwijfeld zult U het belang hiervan inzien en het door wijze daden weten te apprecieeren. Voorts, mijnheer de Burgemeester, wem- schen wij,'dat God U wijsheid en krachten verleende om verstandig en getrouw onze raadsvergaderingen in onze raadszaal te mo gen presideeren. Wij vertrouwen, dat Uw streven daarop gericht mag zijn, Uw beleid te voeren naar Gods wil en wet, in het be lang van de gemeente. Moge Uw bestuur jarenlang naar dezen regel over ons dorp zijn, dan zal zeker Uw naam een goeden klank verkrijgen ln de historie van onze bloeiende gemeente. Rede van den burgemeester.. De nieuwe Burgemeester zeide daarop het volgende: Begrijpelijk zal het voor U wezen, dat ik mij oprecht getroffen gevoel door de zoo vriendelijke woorden, welke door U, Mijn heer de loco-burgemeester, tot ml) zijn ge sproken, door de hartelijkheid, waarmede mij hier het welkom tegenklinkt en waar van ik alreeds een voorklank mocht ver nemen op den dag, waarop ik ter eerste kennismaking door liet dagelijksch Bestuur dezer gemeente op zoo sympathieke wijze werd ontvangen. En zoo mij dan ten eereten male bevindend te midden van U, leden van den Gemeente raad, gij, vertegenwoordigende de bevolking, vormende het Hoofd der gemeente, ten einde te gaan aanvaarden het voorzitterschap van Uwen Raad, van Uwe vergaderingen, ben ik mij bewust van de ernstige en schoone taak, die hier in Lisse mij wacht. En in het besef van die taak richt ik mij met eerbiedige dankbaarheid tot H M. de Koningin, aan wie het behaagd heeft mij tot burgemeester der gemeente Lisse te benoe men: mede gaat mijn erkentelijkheid uit naar Z. Exc. den Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw, die de verant woordelijkheid voor mlje benoeming wel wil de dragen, tevens naar Z. Exc. den Commis saris der Koningin in deze provincie, die, naar ik mag aannemen, mijne benoeming wel heeft willen bevorderen. En op het gewichtige oogenblik, terwijl nog zoo levendig mij voor den geest staat het afscheid van de gemeente Waalre, treed ik voor U, zonder bepaalde beloften, maar wel met hetzelfde vaste plan, dat in mijn vorige standplaats bet mijne was, om er in alle oprechtheid en eerlijkheid naar te stre ven, een goed burgemeester voor de gemeen te Lisse te zijn. Ik kan dit niet zonder U. Samen moeten wij arbeiden aan den bloei dezer in menig opzicht zoo rijk gezegende gemeente, samen moeten wij arbeiden in het belang harer bevolking! Mijn taak zal het mede zijn, de door U te nemen besluiten te bestudeeren en voor te bereiden en de be handeling en bespreking er van in Uwen Raad te leiden. En dan hoop ik daarbij slechts een streven te kennen, dat ni. het nemen dier besluiten geschiede in waarheid, in rechtvaardigheid en in het algemeen be lang. Is het noodig, een beroep te doen op U, die door Uwe jarenlange ervaring. Uw ken nen van streek en dorp, zoo bij uitstek ver trouwd zljt met de wenschen en behoef ten van gemeente en bevolking? En waar bij mijn eerste kennismaking met deze gemeente mij verteld werd van de zoo goede verstandhouding tusschen de leden van den Gemeenteraad van Lisse, daar is het mij een dubbel genoegen en een hooge eer Voorzitter Uwer vergaderingen te mogen zijn. Gij zult ml) veroorloven, dat ik my ln het bijzonder richt tot de beide wethouders, de vertrouwensmannen van Uwen Raad. Mijnheer Tromp, Mijnheer Warmerdam, laat ik U nog eens zeggen, hoe erkentelijk ik ben voor de waarlijk allervriendelijkste wijze, waarop U mij ten eersten male tege moet traadt. Gij hebt Uwerzijds blijkbaar alles willen doen om het mij gemakkelijk te maken, de taak van mijn ambtsvoorganger te gaan overnemen. Ik twijfel er niet aan, of de vergaderingen van ons, die met het Dagelijksch Bestuur der gemeente zijn be last, zullen gehouden worden in een sfeer van onderling vertrouwen, die de beste basis biedt voor een aangename en vooral vrucht bare samenwerking. Vanzelf gaat op dit oogenblik mijn ge dachte uit naar mijn ambtsvoorganger, bur gemeester Eenhuis, met wien door U 12 la ren lang is samengewerkt. Uit de woorden, tot hem in de laatste door hem gepresideer de raadsvergadering gericht, heb ik kunnen begrijpen, wat hij voor de gemeente is ge weest. En wat mij persoonlijk betreft, bij zonder waardeer ik de zoo vriendelijke ten behulpzame wijze, waarop hij mij hier ont vangen heeft. Mijnheer de Gemeente-secretaris, ik had het genoegen reeds eenige malen met U een aangenaam onderhoud te hebben. Waar Uwe functie medebrengt een dagelijksche samenwerking tusschen U en mij, daar heb ik het vojste vertrouwen, dat deze van aan- genamen aard wezen zal in het belang onzer gemeente. Een zoodanige samenwerking toen leidt tot graag gedanen arbeid en graag gedane arbeid wordt immers goed gedaan. En tot al degenen, die ln dienst der ge meente zijn en met wie ik in den komenden tijd nader kennis hoop te maken, zou ik willen zeggen, dat ik ook bij hen reken op een dusdanige goede samenwerking, die het meest in het belang der gemeente is. Gaarne doe ik ook, op den dag van heden, een beroep op de Pers, in het blijvend be lang van Gemeente en Gemeentenaren. Waar ik vandaag zooveel belangstelling van de bewoners van Lisse mag ondervinden, daar is het voor mij een aangename plicht hiervoor hartelijk dankbaar te zijn. Aan hen en verder aan allen, met wie ik in mijn functie in aanraking komen zal, zou ik willen vragen, dezelfde welwillendheid je gens mij te beoefenen, die ik mij ten plicht reken te beoefenen jegens hen. Onze samenwerking, wil zij in waarheid vruchtbaar wezen, behoeft den Zegen van God. Ik moge daarom besluiten met de bede, dat God Uwen en Miinen arbeid moge zege nen tot heil van onze gemeente, tot heil van Lisse. En hiermede verklaar ik nogmaals het Voorzitterschap van Uwen Raad gaarne te aanvaarden. Op Woensdag 25 Maart as, om vier uur, wordt op het terrein van Sparta te Rot terdam een wedstrijd gespeeld tusschen een Nederlnadsch B.-elftal en een Zwaluwen- ploeg. De B.-ploeg is als volgt samengesteld: B.-elftal: Odijk (De Hollandiaan). Achter: Diepenbeek (Ajax) en Wanders (Wageningen) Midden: Sterk (Het Gooi), ten Donkelaar (Enschedesche Boys) en Breitner (ADO). Voor: Wels (Unitas), Steens (ZF.C.), Plokker (Stormvogels), v. d. Heyden (Wa geningen) en Kammeyer (Haarlem). Zwaluwen: Mul (HJ3.S.), Haak (Storm vogels) en Hogesteeger (Excelsior). Midden: Entjes (Heracles), Klopper (Z. F C.) en Paulissen (P.S.V.) Voor: Mansen (Excelsior), van Vliet (Quick), Moller (Willem II), Formenoy (Sparta) en Schipper Jr. (Heracles). Op Woensdag 16 April wordt op het Spar- ta-terrein een wedstrijd gespeeld tusschen een Nederlandsch elftal en de F. C. So- chaux, een der sterkste Fransche clubs en bestaande uit personeel der Peugeotfabrie- ken. Voorts speelt op 22 April, vermoedelijk eveneens op het Spartaveld, het B.-elftal tegen een nader aan te wijzen tegenpartij. Daarna volgen op 26 April Nederland— Duitschland en op 3 Mei België—Neder land en Nederland B—België B. Tenslotte worden onderhandelingen gevoerd voor drie wedstrijden n.l op 10, 14 en 17 Mei tegen een Engelsche club uit de eerste divisie van de League. Alle rAngen voor den wedstrijd Neder- land-België op 29 Maart sa te Amsterdam, zjjn uitverkocht Het Belgische elftaL Het Belgische elftal, dat Zondag 29 Maart as. te Amsterdam tegen Nederland uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Badjou (Daring). Achter: Nouwens (R. C. Mechelen) en Hoydonckx (Excelsior Hasselt). Midden: Verboven (Berchem Sport), Hel lemans (F. C. Mechelen) en Moeschal (R. C. Brugge). Voor: Versyp (F. C. Brugge), Voorhoof (Liersche Sport Kring), Capellen (Standaard Luik), Secretin (R. C. Montegnee) en R. Le- öent (Standaard Luik). Reserves: Caudron (Anderlecht)Herre- mans (Daring). Mertens (Antwerpsche F. C.), Nöeth (F. C. Mechelen) en J. Diddens (R, C. Mechelen). Spraakzame barbier (doelend op het pas geschoren gelaat van zijn cliënt) „Zal ik nog eens opnieuw beginnen, mijnheer?" Vermoeide klant: „Nee dank Je wel ik herinner me alles nog woord voor woord." (Gaiety) De wedstrijd FrankrijkNederland te Pa rijs, zal op 29 November 1931 worden ge speeld. Een ontmoeting tegen Hongarije in dat seizoen zal vermoedelijk niet doorgaan, doch uitgesteld worden tot een volgend sei zoen. In de Sport-Illustratie van deze week publiceert de Techn Commissie van den Dioc. Haarl. Athletlek Kring, ln opdracht van de laatste jaarvergadering, een con cept klasse-indeeling, die in het komende athletlek-seizoen de reeds lang gewenschte scheiding tusschen cracks en nieuwelingen zal brengen. Een voorstel in die richting van de Haar- lemsche A. C. E. oo de jaarvergadering, is uitgewerkt in een reglement, hetwelk wi) hier in zijn geheel laten volgen. Concept Klasse-indeellng D. H. A. K. Art. 1. De leden der aangesloten veree- nigingen zijn verdeeld in 2 klassen, HJ. A. Cracks en B. Nieuwelingen. Art. 2. Nieuwelingen zijn zij, die nimmer op een oficieelen D. H. A. K.-wedstrUd een len of een 2en prijs gewonnen hebben, vol gens Indeeling art 3 Cracks zijn zij, die als zoodanig in de Crack-lijst staan gepu bliceerd. De le en 2e prijswinnaars van een nieuwelingen-nummer gaan automatisch over naar de Cracks-klasse. Art. 3. De indeeling der athleten zal plaats vinden volgens onderstaand schema: Hardloopen. a. Tot 800 M. b. Van 800 M. tot 2000 M. c. Lange afstand (boven de 2000 M.) Estafettes. d. Met afstanden tot 800 M. e. Met afstanden vanaf 800 M. Hordennummers. f. Alle hordennummers. Springen. g. Verspringen met en zonder aanloop; hink-stap-sprong. h. Hoogspringen met en zonder aan loop. De onder g. en h. genoemde cracks, zijn tevens crack in het nummer hoog-versprin- gen. i. Poisstokhoog- en polsstokverspringen. Werpen. j. Kogel- en steens tooien. k. Speerwerpen. L Discuswerpen. m. Kogelslingeren en gewichtwerpen. Art. 4. In bijzondere gevallen, deze ter be oordeeling van de T. C., kan aan een crack toestemming verleend worden, werderom in de nieuwelingen-klasse uit te komen. Art. 5. Het is geoorloofd als nieuweling in een crack-nummer uit te komen. De aangesloten vereenigingen kunnen schriftelijk hunne bezwaren, wijzigingen of aanvullingen kenbaar maken. Door deze klasse-indeeling heeft de D. H. A. K. ongetwijfeld een belangrijken Stap gedaan om de Roomsche athletiek in het Bisdom Haarlem in betere banen te lei den. 't Was voorheen moeilijk als begin nend athleet voldoende animo voor deze zomersport bij uitnemendheid te houden. Immers altijd weeraan zag hij zich ge plaatst tegenover tegenstanders, die door langeren trainingsduur en meer natuurlijke aanleg een klasse op zich zelve vormden. En het is nu eenmaal niet prettig wanneer men zich reeds tevoren finaal kansloos weet. Wel zal het a.s. seizoen staan ln het teeken van een overgangstijdperk, waarin de zuivere nieuweling nog niet ten volle de voordeelen van deze klasse-indeeling zal aanvoelen. Elke wedstrijd echter zal de scheiding Crack-Nieuweling zuiverder stel len. De loopnummers zijn verdeeld ln 3 cate gorieën: sprinters, midden afstand- en lange afstand loopers. We krijgen een apar te klasse voor sprint-estafettes en voor die waarin een midden afstand-nummer voor komt. De zg. vereenigings-estafettes, zoo als Holland er jaarlijks een gaat organi- seeren, vallen voorloopig nog bulten deze bepalingen. Het bepaalde in art. 5 voorziet oa. in die gevallen waarin een vereeniging met b.v. 3 crack-sprinters anders uitgesloten zou zijn in een estafette 4 x 100 M. Nu kan de 4e man desnoods nieuweling zijn. Deze nieuwe regeling lijkt ons voor de aangesloten vereenigingen een pracht- propaganda-middel om meer belangstelling te gaan wekken voor de Roomsche athle tiek. De T. C. plaatste de navolgende perso nen op de crack-lijst. (De achter de namen geplaatste letters verwijzen naar de onder art. 3 genoemde indeeling). A. C. E.: M. Ebbing, h. j. 1. m.; J. Flip- sen, c. h.; M. van Hagen, j. 1. m.; H. Ma- thót, b.; A. Mulders, c. D. E. M.: D. Burger, a.; Chr. Duyn, j.; W. Kapteyn, h. 1. j.: N. de Ruijter, k.; D. Schram, b. g.; P. Slijkerman, i.; W. Ves- sies, c.; L. de Vrede, a. D. H. L.: W. Alsemgeest, h. Holland: F. Bakker, 1.; J. v. Galen, J. 1. m.; J. Halvax, O Henneke, b. c.; C. Jonkergouw, k.; L. Koek, a b.; P. v. d. Meer, a.; B. Ronde, a. g. 1. k.; J. D. Ron de, a. g. L; W. Vogel, a. b.; N. de Zwager, g. i. k. Jeanne d' Are: G. Raaphorst, k. Leonldas: H. Boomars, i.; B. Geels, b.; G. Haack, c.; H. Smit, b. e.; M. Stals, 1. Rood-Wit: G. v. Oerle, b.; Th. StiJn- man, c. U. D. tl W. v. d. Schot, a. h.; J. V. War merdam, g. h. i. V, L C.: B. Blaise, a; P. Blaise, a.; Gor man, a. J.; K. Gerhards, a.; J. Klauwers, k.; F. Oostermeijer, a. b. k.; P. Rippe, a. g. h. 1. j. k.; P. Timmere, a. Vitesse: J. de Haas, a. g. 'h. k. 1.: Th. v. d Wardt, h. Haarlem houdt de reputatie als sportstad ook in deze cracks-lijst pp, waar bijna 50 pCt van bovengenoemde uit de Haarlem- sche vereenigingen voortkomen. Wij blijven met belangstelling den groei van den Haarl. Athletiek-Kring ln het al gemeen en van de Roomsche athletiek hier ter stede in het bijzonder volgen. Boor Pijnenburg-Schim gewonnen. Gisteren werd de 25e Berlijnsche Zesdaag- sche beëindigd. De einduitslag werd: 1. Pijnenburg-Schön, 312 punten. 2. Thollenbeek-Tietz, 152 punten. Op één ronde: 3. Goebel-Dianel 351 p. 4. Rieger-Maczinsky, 143 punten. Op drie ronden: 5. Krüger-Funa, 212 p. 6. Manthey-Nlckel, 183 punten. 7. Faudet-Marcillac, 143 punten. Op 5 ronden: 8. van Kempen-Ehmer, 353 punten. 9. van Hevel-van Buggenhout, 143 punten. In totaal werden afgelegd 3244 K.M. Voor den wedstrijd om het Nederlandsche damkampioenschap werden te 's-Graven- hage de volgende partijen gespeeld: J. F. H. van Mill remise met W. C. J. Polman; J. F. Kuyer remise met L. de Haan. De stand van dit tournooi luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt. W. Rustenburg 7 3 3 1 9 P. J. van aDrtelen 6 2 4 0 8 F. Raman 6 2 4 0 8 W. C. J. Polman 5 14 0 6 A. de Graag 5 0 5 0 5 L. de Haan 6 0 5 1 5 J. H. de Vos 6 0 5 1 5 B. Ris 5 0 4 1 4 J. F. H. van Mill 6 0 4 2 4 J, F. Kuijer 4 0 2 2 2 Verhooging der Rijksbijdrage van f 4 tot f 4.50 Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer op het Voorloopig Verslag nopens het Wetsontwerp tot wijzi ging van hoofdstuk V der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1931 (uitkeeringen ten Hotjazz, The New Rhythm Style, Syncopati ons! Nieuwe benamingen voor vreemde, zeer vrije speelwijze, bijzonder op rhythmisch ge bied. Hoe scherper en zonderlinger gerhyth- meerd, liefst geheel vrij a la improvisatie, hoe beter. Althans bij een zekere categorie personen, die in gewone Jazz-muziek blijk baar geen genoegen meer kunnen scheppen Deze categorie van ultra-moderne jazz-lief- hebbers schijnt, te oordeelen naar het aan tal nieuwe platen, wat voor haar in den han del wordt gebracht, nogal groot te zijn. Het regent hotjazz-platen, meest tamelijk onbe kende en onbenullige dansen, gespeeld op een manier, die spoedig verveelt en naar iets an ders doet verlangen. Enkele platen maken hierop een uitzonde ring. Er schijnt ook in de Syncopations goed en minder goed, weloverwogen en lukraak spel te bestaan. Men luistere eens naar New Rhythm-style Series No. 55 (Odéon)What kind o' Man is You," door Eddie Lang's Orchestra, No. 36, „Muggles", gespeeld door Louis Armstrong and his Orchestra, No. 57 „Moanin Low" alle drie foxtrots gespeeld door speciale Jazz orkesten, maar bovenal „Ring dem Bells", foxtrot met vocaal refrein door „The Hariem Footwarmers." Het is eigenaardig, hoe men hier het menschelijk geluid met dat der Jazz-instrumenten vermengd. Nu iets geheel anders. Bij de H.M.V. ver schenen van den Russlschen componist Bo rodin de marsch en twee dansea. uit „Ftlrst Igor", gesperid door het orkest der Staats- opera te Berlijn onder leiding van Leo Blech. Geweldige dynamische en rhythmische con trasten bereikt Blech in deze nummers, zeer Interessante opnamen. Ultraphoon bracht o.a. een alleraardigste Wiener Lieder Potpourri, gespeeld door het bekende Meister-Schrammel-trio. Een Schrammelorkest is elgenltik een tuin-orkest, met een speciale samenstelling: violen, con trabas, guitaar en bandoneon. Vooral de laatstgenoemde instrumenten vervullen een belangrijke rol. De nummers zijn goed ge speeld en de opnamen bijzonder geslaagd, In dezelfde bezetting brengt de „Supra- phoon" twee nummers, de oosrewekte. po pulaire liederen: „lm Prater bliihn wieder die Baume" en „Ich musz wieder einmal in Grinzing sein." Het eerste heeft een wals- refrein, het tweede is geheel in walsmaat ge schreven. Eveneens fraai uitgevoerd en goed opgenomen. Verder dienen nog te worden vermeld: een leuk plaatie van Odéon: „Hirsch allerlei" ge naamd. Een opereite-revue, gezongen door Fritz Hirsch met orkest-accompagnement. Zeer geestig voorgedragen. Een plaat, die geweldig zal .gaan. Dan nog een paar bij zondere platen speciaal voor operette bezoekers en Tauber-vereerders: le. (Fleder- maus", van Joh. Strauss. Aan de eene zijde de finale der tweede akte „Herr Chevalier, ich grüsse Sie," aan de andere ziide uit dezelfde operette: „Genug damit, genug." 2e. „Zi geunerbaron", van denzelfden componist, met de finale der tweede akte. „Er ist Baron" en „Ein Fiirstenkind, ein Wunder ist ge- schehen." Tot de opnamen dezer fragmenten hebben niet minder medegewerkt dan: Lotte Leh- rriann, Richard Tmiber. Hans Lange, Grete Merrem-Nikisch, het Staatsorkest en net koor der Staatsopera. Het geheel stond onder leiding van Dr. Weissmann. Grand'oos uit gevoerde finales. Een beters vertolking is niet denkbaar! Er is daar met veel entrain gezongen en gespeeld. behoeve van verbouwers van suikerbieten). Hieraan ls het volgende ontleend: De begrenzing van de Rijksbijdrage tot f 4 berust, meer dan de andere in deze ma terie gebezigde gegevens, op een waardee ring van abstracte elementen en geeft mits dien meer dan die andere cijfers aanleiding tot verschil van inzicht. Vooropgesteld, dat de Rijksbijdrage op practische gronden moest worden begrensd, is in het bedrag van f 4 neergelegd een taxatie van het algemeen belang, verbonden aan het behoud van een zekere mate van bietencultuur in ons land. Het spreekt dus vanzelf, dat men, uitgaande van een taxatie, uitsluitend gegrond op overwegingen, ont leend aan het belang van het landbouwbe drijf, tot hoogere cijfers geraakt. Nu de feiten zóó liggen, was eerder aan leiding, ernstig te overwegen of een ver hooging van een maximum-bedrag tot f 4.50 kan worden aanvaard, dan indien het om sluitende bewijsvoeringen ging. In aanmer king genomen den sterken achteruitgang in die richting in het V. V. uitgeoefend, en de, daarmede overeenkomende gevoelens in den landbouw, meende de minister, zonder aan het beginsel der regeling afbreuk të doen, te kunnen overgaan tot een verhooging van het maximum tot f 4.50; zulks eenter geenszins in de overtuiging dat f 4 in de practijk niet voldoende zou kunnen blijken, doch, waar het hier veelzins om imponde rabilia gaat, het de voorkeur verdient om een cijfer te aanvaarden, dat meer algemeen erkenning vindt, dan een, waaraan, wat de uitwerking betreft, zoozeer wordt get wij leid als met f 4 het geval is. De Minister is bereid de regeling aan te vullen met de navolgende bepaling: In het biizonder geval, dat in verband met den suikerprijs de garantie zou moeten worden gekort en tegelijkertijd de gezamen- lrke opbrengst van pulp en melasse lager is dan f 2.50 per 1000 K.G. bieten, wordt de*e korting niet toegepast voor zooveel boven bedoelde mindere opbrengst van pulp e» melasse, berekend per 1000 K.G. bieten de stijging van den suikerprijs, eveneens be rekend per 1000 K.G. bieten heeft geneu traliseerd. De zak teruggevonden. De waardepapieren verdwenèn Toen Woensdagavond de autobus van de lijn Roosendaal—steenbergen, die om onge veer 8 uur van het station te Roosendaal vertrekt, aan het postkantoor te Oud-Gastel aankwam, bleek het, dat een der postzak- v ken, n.l. de depêche VlissingenDen Bosch mankeerde. De achterdeur van den auto, welke toe gang geeft tot het afzonderlijk gedeelte, waarin de postzakken geborgen worden, stond open. Of de postzak uit den auto ge vallen ls, of dat er een opgezet plan ln het spel is, zal nog uitgezocht moeten worden. Later werd de dépêche op den weg, dicht bü Gastel, geopt.) terug gevonden, "e waardepapieren bleken uit den zak genomen te zijn, kranten en brieven waren nog aan- wezig. Hoe groot 't bedrag is, dat vermist wordt, kon nog niet worden vastgesteld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10