Uit den Omtrek Stofzuigerhuis MAERTENS Haarlemmermeer Officiee/e Mededeel in A e> HILLEGOM HERSKGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-J&hnson-Oiiebranders NOORDWIJKERHOUT LIJNDEN SASSENHEIM VIJFHUIZEN NOORDWIJK ZANDVOORT BLOEMFNDAAL SANTPOORT KENNEMERLAND CASTRICUM EGMOND AAN DEN HOEF LIMMEN RIJKSVISCHAFSLAG Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR Stofzuigers f 105. Ruïne van Brederode weer opengesteld De Visschershaven te IJmuiden De credietverleenlng aan akkerbouw MARKTNIEUWS 5.70- SPREEKUUR Ondergeteekende zal Zaterdag a.s. geen spreekuur kunnen houden. AANBESTEDING Op Donderdag 9 April 1931 des namiddags 2.30 uur zal ten raadhuize te Hoofddorp wor den aanbesteed de bouw van een school voor openbaar lager onderwijs in het- dorp Zwa nenburg (bij Halfweg) in 3 perceelen t.w.: 1. grond-, beton-, metsel-, timmer-, stuca- door- en smidswerk; 2. lood-, zink-, mastiekwerk, waterleiding en sanitaire artikelen; 3. schilder- en glaswerk. Bestek en teekeningen zijn tegen betaling van 7.50 (franco per post 7.75) verkrijg baar bij den gemeente-opzichter te Hoofd dorp. NACHTVERBINDING Ook gedurende den nacht (vanaf 9 uur 's avonds tot 's morgens 8 uur) kunnen altijd per telefoon worden bereikt: de burgemeester, de inspecteur van politie, de commandant van de brandweer en de chauffeur van de ziekenauto aan de volgende adressen: 1. te Zwanenburg bij den veldwachter J. H. Chrlstiaans, Lindenlaan 33; 2. in de Badhoevebuurt bij den veldwach ter J. Roffel, Sloterweg 44; 3. nabij Aalsmeer bij den veldwachter R. Drenth, Aalsmeerderdijk 461; 4. te Nieuw-Vennop bii den veldwachter P. van Gent, Hoofdweg 1169. TE HUUR Ren perceel dijkgrond, gelegen langs den Nieuwemeerdijk nabij den Meidoomweg ten noordoosten van de openbare school aldaar tot een oppervlakte van ruim 1200 M2. Gegadigden kunnen zich mondeling of schriftelijk aanmelden bij den gemeente-op zichter Gevers in het kantoorgebouw naast het raadhuis. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN EN DIEREN Gevonden: een vulpenhouder; een olie kleed. Verloren: een zwart lederen beenkap; een kist met gedroogde pruimen. Weggeloopen: een varken. De Burgemeester, Mr. A. SLOB. Hoofddorp, 19 Maart 1931, Gemeenteraad De Raad dezer gemeente hield Donderdagmiddag een openbare ver gadering. Afwezig de heeren Paase en weth. De Vreugd. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd wor den goedgekeurd. Vastgesteld wordt de regeling art. 114 bis Gemeentewet tot inning van slachthuis- rechten door den slachthuisknecht. Verhuur der twéé dienstwoningen bij ge bouw Openbare Werken. "De heer Van Houten vindt de huur bui tengewoon hoog, wil er f 1 per week af doen. De voorzitter zegt: We hebben op de huurders geen pressie uitgeoefend; ze wil len ze voor dien prijs graag hebben. De heer Loerakker vindt de huur ook hoog, al zal hij met geen voorstel komen; de verklaring hebben ze geteekend, maar 1 woont stellig duur. Zou het zulk een groot bezwaar zijn f 1 voor de centrale verwar ming af te trekken? De voorzitter: Als de Raad zulks wil, zal ons college er zich niet tegen verzetten. Spr. wil er wel een voorstel van maken. Na nog een korte discussie, wijzigen B. en W. hun voorstel, dat met algemeene stem men wordt aangenomen. De woningen wor den dus voor f 7 per week verhuurd, inclu sief verwarming. Reclame van de bewoners van de Van Tetsstraat tegen de Straat- en Rioolbelas ting. Nadat de voorzitter in dezen een korte toelichting heeft gegeven, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen en zal restitutie worden verleend. De Comptabiliteitsbesluiten 1930 worden met algemeene stemmen aangenomen. Begrooting Schoolartsendienst over 1 April —31 December 1931. De voorzitter deelt mede, dat hij voor zitter der algemeene commissie is, mr. Sens secretaris. De heer Fijma maakt aanmerking op f 3 presentiegeld voor dat voorbereidend werk, men heeft dat vrijwillig op zich genomen; voor den secretaris wordt f 100 vergoeding gevraagd. Spreker is daar tegen. Dan wordt er f 300 gevraagd voor de kosten van ope ning van het instituut voor een sigaar en een glas wijn; dat past niet in dezen tijd van ellende en versobering. De voorzitter is blij met de opmerking. Hij acht het nuttig er even over te spreken. Spr. heeft op een en ander aangedrongen, daar de voorbereidende werkzaamheden vele waren (persoonlijk is spreker er niet voor, wil men het voor niets, dan is het hem ook uitstekend) en als men zegt, dat de moeite moet worden betaald, dan ook het hono rarium voor den secretaris, daar van hem geweldig veel werk is verlangd. Belachelijk vind ik f 300 te geven voor zulk een opening in dezen slechten tijd en de opmerkingen ln den raad ten dezen wil ik aan de ver gadering daar gaarne overbrengen. De heer De Wreede: Laat Sassenheim het betalen De heer Loerakker ontraadt een voorstel in dezen, daar bijkomstigheden dan de meeste aandacht kriigen; zelfs den schiin van concurrentiezucht moeten we vermij den. Na nog eenige bespreking wordt de be grooting aangenomen. Vastgesteld worden de voorschotten voor de bozenrtere scholen op de vergoeding art. 101 der L. O.-wet over 1931 en de vergoe ding voor den boventalligen onderwijzer aan de bijzondere U. L. O.-scholen. Tot leden der Commissie tot Wering van Schcolverzu'm worden, na eenige bespre king. de aftredenden herbenoemd. In de vacature J. C. Bol werd gekozen de heer J. C. de Koning, in de vacature H. Veidhuij- zen van Zanten de heer W. Kiine. Vergoeding aan de firma Van Gennip voor wegbreken pakhuis voor verbreeding Hofstraat. De voorzitter vindt het bedrag van f 650 nog hoog, al is het een groote verbetering. Hij merkt voorts op, dat de heer Trossel bereid is de schutting achteruit te zetten, zonder geldelijke vergoeding. De heer Loerakker wil wachten met Van Gennip tot B. en W. met Trossel tot volle overeenstemming zijn gekomen. De voorzitter: De gedachtengang van den heer Loerakker is zeer logisch. Diens gewijzigd voorstel wordt door B. en W. overgenomen en met algemeente stemmen aangenomen. Besloten wordt tot verkoop van grond aan de Hofstraat aan S. Weber, alhier. Ook tot verkoop van grond hoek Meer- laanWeth. Balverskade aan J. J. Borger, alhier. Bezwaarschrift F. C. van Lierop, alhier tegen de aanschrijving om de woning Molen laan no. 4 te verbeteren. De voorzitter zegt, dat de bezwaren ons niet regardeeren; wij zijn niet happig om die akkefietjes op te knappen. De heer Fijma wil verder op de zaak in gaan. De eigenaar heeft alle moeite gedaan, oin den bewoner er uit te krijgen, doch heeft zijn menschelijk gevoel laten spreken; het is een kwestie van opstraat zetten. De voorzitter leest den brief van adres sant voor. De heer Selhorst wil Van Lierop van de boete ontheffen. De voorzitter wil wel een maand of 6 we ken verlenging geven, maar het overige be hoort tot de competentie van den Kanton rechter. Spr. ontraadt ingaan op het ver zoek. De heer Loerakker; Er is verschil van meaning. We moatan de zaak los maken van het geval, anders wordt het ln zekeren zin „blijf maar zitten". De voorzitter: Aandringen op verbetering bevordert bouwen. Het prae-advies van B. en W. wordt daarna met algemeene stemmen aangeno men. Bezwaarschrift van W. Vischbach tegen de aanschrijving om de perceelan Haarlem merstraat 4, 6 en 8 te verbeteren. Het verzoek wordt met algemeene stem men afgewezen. Herziening salarisregeling der Politie. De voorzitter zegt: Wij zijn met deze verhoogingen gekomen, niet dan nadat het corps een jaar in werking was gesteld. De burgerij en wij zijn over den arbeid der po litie zeer tevreden; spr. licht ook de afwij king van het prae-advies toe. De heer Meekers acnt liet tijdstip voor salarisverhooging ongelukkig gekozen. Een verlaging zou spr. betreuren, maar er is toch nog een beduidend verschil tus'schen de sa larissen in particulier bedrijf en dit. Spr. licht dit toe; hij kan met het prae-advies niet meegaan. De voorzitter vindt dit jammer voor de functionarissen. We hebben een inspecteur, die buitengewone activiteit betracht, de slechte elementen zijn weg, het is in de ge meente rustig, terwijl voor 2 jaar zelfs een hooger salaris werd voorgesteld dan waar aan men nu komt. De heer Loerakker, lid der Commissie, zegt, dat men zal zeggen: jullie zfjn wel wat vlug; spr. licht een en ander toe en met de opmerkingen van den heer Meskers heb ben we rekening gehouden. De heer Van der Schoot kan zich grooten- deels vereenigen met de idee-Meskers, maar mutaties zijn een groote ramp. De heer Meskers; De tijd, dat de vorige regeling kwam, ligt nog niet verre; bij vaca tures zou de toeloop nog groot zijn, in den tegenwoordigen toestand van het hoofdbe drijf kan spr. er niet mee meegaan. De voorzitter wijst er op, dat de vorige regeling onder eigenaardige omstandigheden tot stand kwam, in dezen tijd kan men voor ieder loon wel menschen krijgen, doch de heeren Braas en Hardingsveld waren we al haast kwijt geweest, Braas was zelfs al elders benoemd. De heer De Wreede is met dezelfde gevoe lens naar dezen Raad gegaan als den heer Meskers; het leven is iets goedkooper, de indruk naar buiten wordt eigenaardig en er komen by het salaris toch nog elementen, b.v. premievrü pensioen, etc. Gezien echter de explicatie van den voorzitter zal ik zwich ten en voorstemmen, schoon het me moeite kost. De heer Loerakker: We zyn heel middel matig. De agent, die van hier naar RUswyk ging, kreeg 700 meer salaris en ook nog lichter dienst, wy bekyken de zaak uit het oogpunt van gemeentebelang. De verhooging wordt daarna met alge meene stemmen toegekend. Aan de orde komt het verzoek Instituut voor arbeidersontwikkeling, afd. Hillegom, om subsidie. De voorzitter acht dit geen eenvoudig vraagstuk; het is hier niet gebrulkelyk, der- geiyke instituten te subsidieeren, daarom adviseeren B. en W. aanhouding tot de be grooting 1932, opdat we een en ander op ons gemak kunnen bekyken. De heer Fijma is het met het advies van aanhouden niet eens! De noodzakeiykheid is er en in den loop van 1931 zullen er wel meer vereenigingen nog om subsidie komen, die niet op de begrooting staan. Spr. acht het een gemeenschapsbelang en bepleit de gevraagde 150. De voorzitter: B. en W. staan in het alge meen sympathiek opzichtens alles wat de cultureele verheffing van het volk kan ver heffen, doch uit uw betoog heb ik den in druk opgevangen, dat het goed gezien is te wachten. Die redeneering heeft een ietwat eenzijdige tint, wijst naar een zeer specifieke groep en dan moeten wij als Overheid zeer voorzichtig zyn. De helft van wat gegeven zou worden, gaat naar het Hoofdbestuur. Verder wordt een Esperanto-cursus gegeven, terwijl 108 voor een tooneeluitvoering staat. Dit is nu juist niet bepaald cultureele verheffing. De heer Jansen merkt op, dat het her- halingsondsrwys werd opgeheven, omdat er geen belangstelling was; is deze nu ineens zoo geklommen? De heer Fijma: Dit instituut beoogt geen propaganda, daar hebben we wel andere or ganen voor. De heer Loerakker: Ik constateer, dat het instituut socialistisch is georiënteerd; neu traliteit bestaat niet. Wy zyn niet tegen ont wikkeling, wy Katholieken geven ook cur sussen, maar gratis volgens onze levensbe schouwing. Als ik neutraal aanvaard, aan genomen dat het bestaat, dan is dat insti tuut niet toegankelyk voor katholieke cf christeiyke kinderen volgens onze visie. Het gaat in een bepaalde richting en van die richting heet't men de consekwenties te aan vaarden. Indien iets Katholiek werd georiën teerd, dan hebben wy zelf daarvoor de offers gebracht. Spr. zal zijn stem aan een derge- lyk instituut nooit geven. De heer Vermeer wil nog enkele opmer kingen en kantteekeningen maken, om be gripsverwarring te voorkomen. Uit de stuk ken blijkt duidelyk, dat het niet neutraal is, de deelstelling is geheel anders dan die door de Kath. en Chr. partyen wordt erkend en beleefd. Het is een wetenschappelyk op bouwen op ongeloof; het adres geeft meer onjuistheden. Deelneming er aan is voor een Christen praktisch uitgesloten ik waardeer hoog elks vrijheid, maar als men by de Overheid om subsidie komt wordt het wat anders. Er is voor het instituut in dezen raad geen kans van slagen. Ik wil nog wijzen op een in consequentie der S.D.A.P. De heeren stem men altoos tegen het subsidie van -ƒ 100. voor de R. K. Geitenfokvereeniging, omdat de hcspitant-leden geen stemrecht hebben, maar hier hebben we precies hetzelfde, an ders zal men daar den volgenden keer vóór moeten stemmen. We kunren het adres hier best behandelen en van de hand wijzen. De heer Fijma: Neutraliteit is door my niet genoemd, het geldt hier geen strijd te gen God of godsdienst. Spr. protesteert als zou de S. D. A. P. tegen den godsdienst op voeden. De voorzitter: Ik heb niet alles begrepen, maar dat het in een bepaalde richting gaat, dien indruk heb ik wel gekregen. De vraag dient nu gesteld: is hier een gemeentebe lang by betrokken? Daarom willen we het aanhouden, hy wijst pp de gevaarlijke con sequenties. De heer Vermeer wil zijn voorstel dan wel Intrekken, opdat B. en W. verdere studie van het geval kunnen maken. Het prae-advies wordt nu met alg. stem men aangenomen. Na heropening der openbare vergadering deelt de voorzitter mee, dat indien de ge meente voor hare rekening de diverse lei dingen uit den Rijksweg haalt, het Ryk zich verbindt, uiterlijk 3 maanden nadien, met de asphalteering te beginnen, met dubbel spoor voor de electrische tram, de gemeen te zal de helft van het bedrag betalen, het Rijk de andere helft. De remise gaat abso luut weg daar deze overbodig wordt en on geschikt voor de electrische tram. Besloten wordt met alg. stemmen hieraan medewe king te verleenen, mits er absolute zekerheid verkregen wordt van het Ryk. Ontslag F. Engel als hoofd der U.L.O.- school. Het gevraagde ontslag wordt op de meest eervolle wijze verleend onder dankbetuiging voor hetgeen de heer Engel voor de gemeen te heeft gedaan. Het verzoek bewoners Sixlaan om Intrek king afsluiting van die laan wordt overeen komstig het prae-advies van B. en W. aan gehouden. Verzoek Hillegomschen Bestuurdersbond om ongehuwde werkloozen te werk te stel len. De voorzitter ligt het p~ae-advies toe. De heer Fyma zegt, dat de commissie voor de werkverschaffing het punt zeer urgent achtte. Hij wyst byzonder op het moreele en gewaagt van de communistische rellet es en op de minder goede verhouding die soms in het gezin ontrtaat tengevo'ge van het lang werkloos zijn van ongebuwden. De voorzitter: de ongehuwden weden voorgaand jaar ook niet te werk gesteld. Wat de heer Fyma zou willen zou een steunverleening worden en dan wijken we van het principe af. Wat de heer Fyma wil is productieve werkverschaffing, de kost- winners-vrygezellen laten we niet buiten werk. De zaak is m i. niet belangrijk genoeg cm alles op losse schroeven te zetten. Op het verzoek wordt afwijzend beschikt met 92. Voor de heeren Fyma en Van Houten. Afwijking uitbreidingsplan Noorderlaan voor B. Keizers en Voselaan voor D. Kadee. De voorzitter zou het in hooge mate be treuren als het verzoek werd ingewilligd. Staftn we dit toe, dan kunnen we anderen niet afwyzen. Ik wil vel probeeren tot overeenstemming te komen, indien de Raad my hiertoe vol macht geeft, om dan weder met een voorstel in den raad te komen. (De volmacht wordt gegeven) Inzake Keizers werd het prae-advies van B. en W. met algem. stemmen aangenomen. Vaststelling bebouwingslijn Hofstraat (tusschen Krochtstraat en Hoofdstraat). Weth. Klaver zet ook namens Weth. De Vreugd hun standpunt uiteen. Er wordt vry lang en een weinig scherp over gediscussi eerd. Ten slotte zijn er 2 voorstellen. Dat van den heer Fijma, om de rooilijn op 10 M. te bepa len wordt aangenomen met 82 stemmen. Tegen de heeren Meskers en Wethouder Klaver. De wyziging garantie-besluiten voor geld- leeningen ten laste van de N.V .Electriciteits- bedryf H.L.S. wordt goedgekeurd. De voorzitter deelt mee, dat een lantaarn paal is aangereden door de firma van Hoeken te Leiden, die de schade, zijnde 7.50, niet wenscht te betalen. Mr. Gerritsen adviseert een proces, niet om het bedrag, doch opdat men weten zou, dat aangerichte schade aan gemeente-eigendommen moet worden betaald. Wordt goedgevonden. Van de Voetbalvereeniging „Hillegom" is een verzoek ingekomen om subsidie met het oog op een terrein. Na uitvoerige bespreking wordt het verzoek afgewezen; de heer Van Houten stemde voor Inwilliging Na de rondvraag volgt sluiting. Verkooping Donderdagavond werd ten overstaan van notaris D. Lodder in hotel Sistermans een vrywillige openbare verkoo- ping by opbod gehoulen van het perceel Stationsweg no. 80, eigenaar de heer C. Kahlman. Ingezet werd op 4700.door den heer H. Rusman, alhier. Wegverbetering gevraagd De B. B. N. heeft zich tot B. en W. van deze gemeente gewena om te wijzen op den toestand van den weg, die loopt van Noordwijkerhout naar Noord wijk en wel in het byzonder by den uitgang van Noordwijkerhout. Door de vele verzakkingen in de bermen van den weg zyn de bermen zoozeer gaan hellen, dat ongelukken niet kunnen uitbly- ven, vooral voor zwaardere vrachtauto's. Een spoedig herstel is hier dringend noodzakelyk en de B. B. N. reept daarom de medewerking van dat gemeentebestuur in. Aanbesteding Bii ee~ - "Wouden aanbe- >7, voor het bouwen van twee v huizen voor rekening van ue ...ma WUlemse Co. kwamen 14 biljetten in. Hoogste in- schryfster was de firma Bohemen voor 11.950. Laagste inschrijvers waren de Gebr. Van der Togt alhier, voor 7.865. Wrak gelicht Donderdag heeft het per soneel van den Haarlemmermserpolder het laatste stuk van de visschersschult, welke gezonken was in de Ringvaart, nabij ds „Lijnden" en waarop een motorboot haar schroef stuk geslagen had, naar den wal ge haald en op het droge gezet, zoodat in het vervolg de scheepvaart hier geen last van zal ondervinden. R. K. Begrafenisvereeniging „St. Loilewyk" Woensdagavond hield bovengenoemde ver- eenlging haar jaarvergadering, die zeer goed bezocht was. In de openingsrede van den voorzitter, den heer H. J Post, liet deze uitkomen, dat 1930 niet gunstig was geweest voor de vereeni- ging. Toch durft het bestuur, ondanks het nadeelig saldo, met het voorstel te komen om twee maanden vrystelling van contributie te verleenen Met eenige woorden van waardeering wordt het overlijden herdacht van den heer Joh. Lamboo in leven aanspreker der vereeni- gir:g. Na voorlezing der notulen geeft de secre taris, de heer W. Pylman, een overzicht van de werkzaamheden van „St. Lodewyk". Er was een verzoek ingekomen, om voor nieuwe leden geen inleggeld te heffen, doch dit verzoek werd niet voldoende ondersteund. Vervolgens kreeg men een overzicht van den stand dpr financiën. Ér was 31 Dec. '29 in kas f l«2t 68. De ontvangsten bedroegen 1300.76, wat een totaal bedrag aangeeft van 3122.47. Aan diverse uitgaven ging een bedrag van 1770.49 heen, zoodat er een batig saldo was van 1351.S5, wat 469.73 minder is dan het vorige saldo. Punt 5 der agenda, om twee maanden vrij stelling van contributie te verleenen, wordt, na eerst dcor den voorzitter te zyn toege- 'cht. met op één na algemeene stemme aangenomen. De bestuursverkiezing maakte uit, dat de heeren J. L. Visser en W. Pijlman werden herkozen en in de plaats van den heer G. Hendriks de heer N. Zoeteman gekozen werd. De heer Jb. Smit zou gaarne scheiding willen zien tusschen de functie van penning meester en secretaris. Hij beroept zich op art. 4 van het reglement. De voorzitter brengt hiertegen bezwaren in. Na stemming wordt het voorstel verwor pen met 39 tegen 5 stemmen. By de rondvraag kwam de heer J. L. v. Walsteijn namens de dragers met een be zwaar naar voren omtrent de benoeming van een nieuwen drager. Hierdoor ontstond een incident, dat zeker niet thuis behoorde in deze vereeniging. Op waardige wyze en met gloedvolle woorden werd deze zaak door den voorzitter uiteengezet. Het slot van het conflict was, dat negen dragers hun functie neerlegden. Hierna volgde sluiting. In een sneeuwstorm omgekomen De heer Den Older ontving het droevig bericht, dat zijn compagnon, de heer Zinn, op zijn zakenreis in Duitschland in Gruna nabij Leipzig met zijn auto in een sneeuwstorm was verongelukt en om het leven gekomen. De heer Zinn was Duitscher van geboorte en sedert eenige jaren in Holland woon achtig. Jaarvergadering De leden van de R. K. vereeniging „Ziekenzorg" zyn voor een jaar vergadering bysengexoepen op Maandag as. in café Meijer. Paard en wagen te water Woensdag reed een wagen met paard van Gebr. S. uit Heemstede langs den Spaamwoo.derweg. Plotseling kwam uit den Spieringweg een snel rijdende auto, waarvan het paard schrok, opzü sprong en in de diepe tocht terecht kwam. De Gebr. S. wisten er neg juist op tyd af te springen, zocdat ze eT goed afkwamen. Het paard, dat diep in de mod der gezakt was, wist men, evenals den ge- havenden wagen, met veel moeite tegen den beogen kant op te krygen. Ruim honderd eieren waren stuk en een hoeveelheid boter was bedorven, zocdat er van een flinke schade gesproken mag worden. Auto van een brug gevallen Woensdag middag reed de heer II. H., uit Rijnsburg, vergezeld door den heer S. alhier, met zyn auto van uit den Lageweg, de Noordwijker- hoekbrug op. Op de brug gekomen ontstond vnaarschijnlijk een defect aan de stuur inrichting, waardoor dl auto in hosting kwam met de brugleuning, welke afknap te, waardoor de auto van de groote hoogte te water stortte. Door het inslaan van het portierraam konden beide inzittenden zich uit hun benarden toestand redden en drui pend den kant bereiken. De heer H. kreeg hierbij enkele niet ernstige snijwonden aan hoofd en handen, terwyi de heer S. er bijna ongedeerd afkwam. Medische hulp was di rect aanwezig, welke de heer H. verbonden heeft. Ook was de heer Van Kan, het het zuur stof-apparaat van de Noordwijksehe Red dingsbrigade onmiddellijk aanwezig, hetwelk echter gelukkig geen dienst behoefdë te doen. Vergadering R. K. Iliesvereeniging Op verzoek van 15 leden werd deze vergadering belegd, om de Gemeenteraadsverkiezing te bespreken. Nadat de heer J. Kaptein als voorzitter had geopend en eenige mededeelingen had gedaan, o.a. dat de heer Geers wegens ziekte was verhinderd, kreeg de heer G. Kol het woord. Hy betoogde in het kort, dat de sa menstelling van de groslijst niet gelukkig was uitgevallen, wat veroorzaakt was door het feit, dat de P.A.C. alles maar naar eigen goeddunken had beslist en de R. K. Kiezers niet had gekend. Nu stond men weer voor hetzelfde feit als 4 jaar geleden, waardoor een groot aantal kiezers waren teleurgesteld en de Roomsche lijst lang niet het aantal Roomsche kiezers had opgevangen. Van bestuurszyde betoogde men, dat men zich aan het reglement had gehouden en nu toch moeiiyk anders kon. Gevraagd werd waarom niet eerder met deze zaak was ge komen. De heer Ferdolage zeide, reeds herhaalde malen gewaarschuwd te hebben; ook was een voorstel ingediend, doch toen heeft men het blijkbaar niet goed begrepen. De heer Siegers ondersteunde het verzoek van de heeren, om medezeggenschap bij het stellen der eandidaten. Hij gaf den raad, dit zoo te doen als voor Kimer en Provinciale Staten, daar anders wel eens de Katholiek party, maar' een zetel zou kunnen krygen als een groot gedeelte der kiezers werd af- gestooten. Hij gaf nog eens 'n overzicht van den uitslag in 1927 waarby no. 1 288 en no. 2 80 stemmen kreeg. Hij gaf het bestuur ern stig in overweging, een herhaling te voorko men. De heer Bus drong er met kracht op aan, toch de kiezers niet te veel te prikkelen en hij zeide, dat de medezeggenschap in het stel len van eandidaten kon geschieden met be houd van het politiek advies, maar dat daar naast de kiezers een ranglijst moesten kun nen samenstellen. De heer Ferdolage diende daarop dit voor stel in, waarby de leden der kiesvereeniging bij het opmaken van de groslüst medezeg genschap zullen verkrygen op hun stembil jet ook een andere volgorde te kunnen aan geven. Na eenig overleg stelde, het bestuur voor, over dit voorstel over 8 dagen een beslissing te nemen, terwijl de stemming over het poli tiek advies zou worden uitgesteld. Als bestuurslid werd gekbzen mevr. G. Eakkenhoven-Vink met 31 stemmen tegen mei. M. Versteege met 14 stemmen. Na de rondvraag sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering met den chr. groet. Bloemendaals Ziekenfonds Tot heden had iedere dokter zijn eigen ziekenfonds. Evenals in andere plaatsen is hier opgericht een centraal fonds, dat den naam draagt „Bloemendaals Ziekenfonds". De inkomengrens voor aansluiting is vastgesteld op 2400.—, In het bestuur hebben zitting dr. H. Lem- stra v Beusekom, voorzitter; Keereweer, secretaris; mej. Reyers. penningmeesteresse; dr. S. H. Brongersma; I. Florisson. Vacantickolonie De afd. Bloemendaal van het Centraal Genootschap hield Don derdagavond haar jaarvergadering in Vree burg. In het jaarverslag van den secreta ris werd met groote waardeering gewaagd van den arbeid van de aftredende voorzit- ster-penningmeesteresse mevr. J Molière- Goude, die sinds 1911, het jaar van op richting. deel heeft uitgemaakt van het be stuur. Onder instemming der vergadering deelde mevr. Mol'ère roe^e dat zij nog be stuurslid wil blyven. Voor haar functie stel de zich beschikbaar mevr. A. M. Nienhuys- Versteegh. De aftredende bestuursleden mevr. Molière, Dr. S. H. Brongersma en D. Kuiper werden by acclamatie herbenoemd. Het bestuur werd uitgebreid door de be noeming van mevr. Bijl-Hoogerbrugge. Dr. van Beusekom en S. P. Reinierse ke ken de rekening van de penningmeesteresse na, die accoorü werd bevonden en in in komsten en uitgaven sloot met een bedrag van f 2080.70. Besloten werd om plaatsing te vragen voor 10 kinderen te Wijk aan Zee van 31 Juli tot 2 Sept. Op voorstel van een der leden werd mevr. Molière onder applaus tot lid van verdien ste benoemd. „Caecilia" ontbonden Het symphonie- orkest „Caecilia", dat reeds eenigen t'jd een kwynend bestaan had, is wegens gebrek aan belangstelling van de zijde der leden opge heven. Dit zal voor velen een groote teleur stelling zijn, daar het gebodene steeds op hoog peil stond en een flinke belangstelling trok. Hopen we echter dat „Caecilia" nog eens mag verryzen. Burgerlijke Stand Overleden: Jacobus Johannes Groot, 83 jaar, wonende te Zaan dam. Keuring lichting 1932 De keuring voor de dienstplichtigen der lichting 1932 zal worden gehouden op 11 April 1932 des na middags 1 uur te Beverwyk ,in het lokaal no. 1 (boven) der school aan de C. H. Moensstraat 5. FAMILIE DRAMA Woensdagmorgen kreeg schipper D. twist met zyn 17-jarigen zoon, waarby de jongeman zich zoo opwond, dat hy zyn vader een mestvork in den rug wierp. Door anderen moest deze er weer uitgekeken worden. Geneeskundige hulp werd ingeroe pen. De zoon vluchtte, doch kwam des avonds thuis, waar de politie voor onderdak zorgde. Het schijnt, dat dit niet de eerste maal is, dat er twist in het gezin uitbrak. Poldervergadering. Donderdagmiddag werd op de polderkamer by den heer Kroon, een vergadering gehouden door het bestuur van den Groot -Limmerpolder. De Voorzitter Dykgraaf C. Pepping cpen- de de vergadering op de gebruikelyke wyze waarna de notulen conform werden vastge steld. Ingekomen was van Ged. Staten een schryven inzake de Stooterpacht. De voor zitter herinnerde hoe vorig jaar een besluit was genomen, om de Stooterpacht voor de gemeente Alkmaar niet meer te heffen, om de vele moeielijkheden daaraan verbonden. Daarop is door Ged. Staten een onderzoek ingesteld naar den oorsprong van deze hef fing en hieruit is gebleken, dat dit mets meer beoogt dan een financieel voordeel voor de stad Alkmaar zonder eenig motief, zoodat geen reden bestaat voor den Groot- Limmerpolder, zich daarmede in te laten. Daarom heeft het bestuur dan besloten, de heffing niet door te zetten. Het provinciaal schrijven werd voor ken nisgeving aangenomen. Nog was ingekomen een schryven van Ged. Staten in verband met de wyziging der wetten op de Waterschappen, alsook op de byzondere regiementen welke gewy- zigd zuilen worden. In overweging werd gegeven, de heffing van den omslag naar kadastrale opper vlakte of belastbare opbrengst. Eveneens een heffing op gebouwde en on gebouwde eigendommen. De Voorzitter stelde voor deze aange legenheid in handen te stellen van Dijk graaf en Heemraden voor prae-advies. Al dus besloten. Polderkeur. Het ontwerp polderkeur het welk gedurende den daarvoor bestemden tijd ter visie had gelegen in de gemeenten Heiloo, Castrlcum, Limmen, had geen be zwaren ontmoet in die gemeenten; van Uitgeest en Akersloot was het nog niet ont vangen. Voorzitter stelde voor indien van laatst genoemde plaatsen het ontwerp ls terug ontvangen, het verder door te zenden ter goedkeuring. Aldus besloten. De Voorzitter deelde mede, dat drie bll- letten van inschryvers voor sluiswachter waren ingekomen, n 1. van: N. Molenaar te Akersloot voor f 160.—van H. Leyen te Akersloot voor f 185.en van C. Vader te Boekelermeer (Heiloo) voor f 240. Met algemeene stemmen werd beroemd de heer C. Vader te Boekelermeer (Heiloo) Hierna werd de rekening over het dienst jaar 1930 aangeboden. Hieruit vermelden wy o.m. het saldo van vorigen dienst be droeg f 3882.80!/., de ontvangsten waren geweest f 16.607.07'J, de uitgaven hadden bedragen f 12.467.27 Alzoo bedroeg het ba tig saldo op 31 Dec. 1930 f 4.139.80. De Dykgraaf constateerde dat ondanks het natte jaar 1930 ruim f 1000 meer was uitgegeven aan stroomafname voor het Electr. gemaal en de omslag met f 0.50 per H.A was verlaagd, een zeer bevredi gend saldo was verkregen De aftredende Heemraad, de heer N. Blokker, werd met algemeene stemmen her kozen. Ten slotte werd nog mededeeling gedaan, dat de verkiezing van Hoofd-Ingelanden zal plaats vinden op Donderdag 9 April. De rondvraag leverde geen vermeldingswaardige feiten, waarna de vergadering werd geslo ten. Staat van BesomminAen van de heden aan den Ryksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Dertka 8. 160 m.. f 1978.— Clara Nicol. 135 m., 1267.—; Dordrecht, 60 m., 752.—; Orion, 80 m„ f 3005.— Raaf, 110 m„ 1052; LOGGERS Sch, 285, 484.—; She, 48, f 429.—; Sch. 250 f 617.— Sch. 25, f 548.— Sch. 297, 391; Sch. 311, 451.—; VI. 85. f 1466.—, IJMUIDEN, 20 Maart, Tarbot f 1.90— f 2.15 per K.G.; Griet f 24—50 per 50 K.G.; Tong f 1.702.45 per K.G.; Groote Schol f 21, Middel Schol f 22.50, Zet Schol f 21— f 31, Kleine Schol f 7—36, Bot f 0.60—3.60, Schar f 3.2012.50, alles per 50 K.G.; Rog f 14—28 per 20 stuks; Vleet f 1.70—2.81 per stuk; Pieterman en Poon f 10 per 50 K.G.; Kabeljauw f 2630 oer 125 K.G.; Gullen f 10.50—20 per 50 K.G.; Leng f 3.33 per stuk; Wyting f 2.604.90 per 50 K.G. De Minister van Onderwys, Kunsten er* Wetenschappen brengt ter algemeene ken* nis, dat de Ruïne van het Slot Bredere®-® te Santpoort, wederom voor het publiek 18 opengesteld. Verbetering van de lichtkappen Vanwege den Rykswaterstaat in de Pr0' vincie Noord-Holland werd hedenmorgen alhier aanbesteed: het vernieuwen en verbeteren van 3® lichtkappen op vischhal C, behoorende t' het onderhoud van de Visschershaven t® IJmuiden, raming 10.400. Er waren 22 biljetten. Laagste inschryvers waren H. Mulder en R. Ryke te IJmuiden. voor 7889. De gunning wordt later bekend gemaakt- De meeste bedrijven staan er niet slecht voor Zooals wy indertyd reeds meldden, word' door de belanghebbende akkerbouwers ni®f zoo'n gretig gebruik gemaakt van de gele' genheid, om van provincie-wege crediet krygen, als dit bij de tuinders het geval 's' De verwachte groote hoeveelheid aanvragen om akkerbouw-crediet, welke men specia®1 uit de Haarlemmermeer verwachtte, bUi*» achterwege. De Haarlemsche correspondent van he „Hbd." had naar aanleiding hiervan onderhoud met den heer Michels, lid van Ged. Staten van Noord-Holland. ,,Ged. Staten zyn zoo verklaarde heff1 de heer Michels geheel moeten afgaan op de adviezen van organisaties en desktny dige personen op landbouwgebied. Die fld' viezen waren alarmeerend. Er zou 3 millio®11 gulden noodig zyn, waarvan voor de Haaf' lemmermeer alléén 1.5 millioen. Die advi®' zen moeten das zeer overdreven zyn ge' weest; want naar de nu mogelijke bereke' ning zal er voor de Haarlemmermeer nis1 meer dan 200.000 noodig zyn en in totaal niet meer dan 300.000. „Het is dan ook gebleken, dat de meest® bedryven er over het algemeen niet slecu5 voorstaan; er is meestal geen schuld. In der- geiyke gevallen komt men toch niet dadeló" om steun by de overheid; dat moet het laaf ste middel zyn. „Als ik zoo verklaarde de heer Miche'8 achteraf had geweten wat ik nu wee* dan zou ik niet den moed hebben gehad n>® deze voordracht in de Staten te komen. Met de tuinders is het anders. In het tul"' bouwbedrijf wordt veel armoede geledehj Van die zyde zUn dan ook veel meer aab' vragen ingekomen dan by de regeling valj 1923 het geval was. Maar de tuinders kom®^ over het algemeen slechts om zeer klei11 bedragen, zoodat de garantie in totaal waar' schijniyk niet hooger zal worden d^ 700.000." BEVERWIJK, 19 Maart Aan de bloemb^' lenveiling „Beverwyk" werden Donderdflj de navolgende pryzen per 100 voor Gladi°' len betaald. White City 12 op 50 ct„ PW' mings Word 10—13, 22 ct., Mar. Foch 14 w 35 ct., idem 12—14, idem, Maidens Blush 14 op 40 ct., idem 12—14 idem, America op 4055 ct., Francis King (voetstoots) op 25 ct., War 12 op 40 ct., Generaal Péta1» 12 op 30 ct., idem '.0—12, 20 ct., Salmon®* 10 op 13 ct., Rubini 8—10, 8—9 ct., Americ* 810, 910 ct., Mrs. Alkemade 810, 12 ct'' Gen. Pétain Z. 10—12, 18 ct., Venus 12 45 ct., idem 10—12, 22 ct., idem 8—10, ct., Odin 810, 9 ct., Souvenir 8—10, 9 ®c" Yellow Standard 810, 9 ct., Wilbrink 8- JO XCliVJW utWAmuiM U f u 9 ct., L'Immaculé 810, 10 ct., Maidensblu» 14 op 45—50 ct., Iacoba v. Beyeren 10 'P 17 ct., Lilac Wonder 12 op 5560 ct., Hal'®' 10—12, I"" ct., War 10—12, 18 ct., Hulót h- 10—12, 14 ct., America Z. 12 op 25 ct., té®11 Z. 10—12, 7 ct., War 10—12, 20 ct., Flor» 10 op 22 ct., Rubini 12 op 40 ct., Jacoba v' Beieren 8—10, 15—16 ct., Scarlet Carding 10 op 11 ct., L'Immaculé 12 op 50 ct., f'111' mings Word 12 op 2535 ct.. Souvenir op 40 ct., Mrs. Alkemade 10—12, 20 ct., denblush Z. 12 op 35—45 ct., idem Z. 10—1' 9—10 ct., Odin 12 op 40 ct., Rosaura 12 30 ct., Souvenir 12 op 35 ct., Vesta Tilly op 35—50 ct., Liebesfcuer 12 op 235 ct., Ja' coba v. Beieren 12 op 3545 ct., L'lmih culé 12 op 60 ct., White City 12 op 50 ®ri, Sarah Bernhardt 12 op 25 ct., LTnnoceh 810, 9 ct., Salmonea 10—12, 7 ct., i"® 8—10, 4—5 ct.. Mar. Foch 12 op 25—40 idem 10—12, 15 ct., America 12 op 25 Faust 12 op 45 ct., idem 10—12, 18 ct., 8—10, 9 ct., Sarah Bernhardt 12 op 35 ®J" idem 10—12, 10 ct., War 12 op 55—60 idem 12—14, 40 ct., idem 10—12, 18 ct., PriP ce of Wales 12—14, 30 ct., Rose Précose J Triumph 12 op 660 ct., idem 1012, 250 'J idem 8—10, 180 ct., idem 4—8, 85 ct., Maria' ne 8—10. 12 ct. HOOFDDORP, 19 Maart 1931 Graa' markt Noteering van heden: (witte) f 5.50—6, tarwe (roode) f 5.50 rogge f 45, wintergerst f 4.50—5, S®1/ chevalier f 5.256, haver f 4.506, du boonen f 11—13, paardeboonen f 6.75 'fJ groene erwten f 7—9, karwy f 28—29, mosterd f 13—18, blauwmaanzaad f 30.50, kanariezaad 11.5012.50, ales per kilo. 100 HOOFDDORP 19 Maart 1931 - Eief®^ en Pluimveeveiling Op de eieren- pluim veeveiling bedroeg de aanvoer: eieren, zynde 9422 kipeieren, 377 eendei®'1 en 7 ganseieren. :ier®" De pryzen waren als volgt: kipelel 3.70—5.50 de 100 stuks. Eendeieren 4.70 per 100 stuks. Ganzeneieren per 100 stuks. Kippen 0.702.70 per ?r' 1 r>Pr stuk ALKMAAR, 20 Maart Kaasmarkt Aanvoer 52 stapels, wegende 47 000 kil°- _ie brieks kleine I 36.50, Fabrieks-comm®'"'' f 34, Boeren-commissie f 35. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK. 20 Maart'Jj 1400 K. G. wortelen f 2.10: 50.000 roode 8.50—12.30: doorschot 8.70—11.60; 113:»o; Gele kool 3 506.30' doorschot f 1.90 54.000 Deensche Witte kool 3 905.20; 2Jcep uien 3.10—3.70; Groote 2.70—3.10; Drieling 2.603.20. afiOO NOORD-SCHARWOUDE, 20 Maart. j wortelen f 1.70—1.90, 156.800 roode g< 8.10—12.70, 64.600 gele kool 2-9 SiO, 128.600 Deensche witte kool 4-30~~„ 29.800 uien 3.40—3.90. groote 2.40—^^ n-ioiingen 2.202.80, 300 bieten 6.50.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2