AFDEELING II lc klasse E. D. O.—H. V. V. 0—2 R. C. H.—A. D. O. 3—0 FeijenoordV. S. V. 12 Storm vogelsRhei j d t Vriendschappelijk 't GooiHaarlem 16 STANDEN BloemendaalVolewijckers 43 Reserve le klasse Z. F. C. 2—R. C. H. 2 3—2 3e klasse SchotenHillinen 31 ZeemeeuwenB. E. C. 3—1 Assendelftde Kenncmers 17 HAARL. VOETBALBOND Voetbal-parodie Droom of werkelijkheid Tram en Spoorwegcompetitie H. T. M.—N. Z. H. 4—1 II. V. V. in veiligheid. H. V. V. heeft zien in veiligheid gesteld en de positie van E.D.O. is, zoo niet hope loos, toch uiterst critiek geworden. Het elftal van E.D.O. is ons geducht te gengevallen, er werd zonder de minste be rekening gespeeld en het overwicht In het veld kwam niet in doelpunten tot uitdruk king. In de voorhoede bleek W. Zandstra niet in staat ook maar het minste verband te kunnen brengen, terwijl in de middenlinie Jansen weer een mislukking bleek. Het eerste doelpunt kwam op rekening van K. Zandstra, door een mistrap, terwijl het tweede een flater van den doelman was. H.V.V. dat reeds binnen enkele minuten scoorde, begon zijn verdediging te verster ken, wat haar noodlottig had kunnen wor den. Nu was daar geen 6prake van en de goedspelende verdediging wist steeds in te grypen. Daar alles werd gezet op het be houden van den voorsprong, waren de aan vallen betrekkelijk weinig, toch waren zij zeer gevaarlijk en de linksbuiten Vermeer, die de beste voorhoede-speler was, werd te weinig bewaakt en van hem kwamen ook de beide doelpunten. De leiding was in handen van den heer Breithoff, wiens beslissingen meermalen zeer aanvechtbaar waren. De elftallen wa ren als volgt: H V. V.: Rekers, De Granada. Neuerberg, Colthof, Roelfsema, v. Staay, Snoeck Hurgronje, v. Bosch, Pasteur, Jansen, Vermeer. E.D.O.: v. d. Hurk, Ferukel Jr., W. Zandstra, Steffens, J. Koene, H. Oomen, Jansen, Perukel Sr., Boeré, K. Zandstra, De Waard. H. V. V. trapt af en er zit direct pit in, hoewel het spel zeer zenuwachtig is. Er is slechts even gespeeld als Vermeer bij een missen van Zandstra met een hard schot H.V.V. de leiding geeft. Direct volgt een vinnige aanval van E.D.O. en Zandstra schiet tegen den paal. De steeds terugkeerende aanval van E.D.O. doet het beste verwachten en H. V. V. moet enkele keeren door corners de situatie redden. Na een schitterenden aanval van Perukel en v. d. Hurk, schiet de eer ste over. Enkele aanvechtbare beslissingen der scheidsrechter hadden merkbaren Invloed op het E.D.O.-spel en er begon minder van den aanval uit te gaan. De Zandstra's verwisselden met elkaar van plaats, wat de achterhoede iets ver sterkte, doch in de voorhoede lukte het de zen Zandstra evenmin. Bijna vergroot H. V. V. den voorsprong als Pasteur een fraaie kans krijgt, welke deze echter ver naast schiet. De rust breekt aan zonder dat het E.D.O. gelukt Is den achterstand in te halen. In de tweede helft Is K. Zandstra vervangen door Koppen. E.D.O. opent het spel en gaat on middellijk op Rekers af, deze ziet het ge vaar en loopt op Perukel toe om hem den bal te ontnemen en hU is fortuinlijk als deze tegen hem aan schiet. H. V. V. is thans absoluut niet gevaarlijk en als H. V. V. ein delijk een aanval doet, schiet Pasteur ver naast. Vermeer schijnt last van een knie te heb ben en speelt op halve kracht, waardoor ook de H. V. V.-aanval zijn kracht verliest. Het E. D. O. spel is te peuterig, waar de resoluut ingrijpende H. V. V.-ers wel raad mee weten. Plotseling krijgt Vermeer weer een kans en hij lost een tam schot, waar De Waard totaal naast grijpt. Deze achterstand ont moedigt E.D.O. en het gaat nu zoo slecht, dat H. V. V. haar verdedigende houding laat varen en krachtige aanvallen opzet. De spanning is er uit. E.D.O. doet nog en kele laatste pogingen, doch niets lukt, vlak voor de doellijn wordt er nog naast gescho ten. In het penalty-gebied krijgt Steffens een duw in den rug, zonder dat de scheids rechter het noodig vond er voor te fluiten. Dan komt het einde en heeft H. V. V. de kostbare punten binnen. Een slechte wedstrijd R. C. H. nu vrijwel in veiligheid De zenuwen bleken wel sterk de overhand te hebben bij verschillende R. C. H.-ers, vooral ln de eerste helft, want het in die helft vertoonde spel van Racingzijde, meer speciaal wat betreft de voorhoede, was zeer matig. Zoo was Paape ver beneden zijn kun nen. waren alle bewegingen van Maarse veel te langzaam, terwijl Verkerk onnoodig veel pingelde en De Geus zich te veel achter de voorhoede opstelde om gevaarlijk te kunnen zijn. Blokker kreeg bovendien weinig te doen. Het is dan ook aan het volhardend werken van de achterhoede te danken en ook aan het goede werk van Kos, dat men de score blank wist te houden. In de tweede helft ging het wat beter en werden verschillende goede aanvallen opge zet, uit één waarvan Verkerk een heel mooi doelpunt fabriceerde; dat was het tweede voor R. C. H. en waarmede de Racing zich wel voor een goed deel veilig kon achten, gezien den goeden vorm van de achterhoede. Tegen het einde waren meerdere R. C. H.-ers volkomen uitgespeeld en kregen de Hage naars nog even sterk de overhand. Kos be- zweerde echter het gevaar volkomen en ver dedigde toen zijn doel voortreffelijk. Over het algemeen heeft A. D. O. ook niet best gespeeld, al Het Tap soms staaltjes van voetbal zien om van te watertanden, en toonde Breitner herhaaldelijk wat enthou siasme vermag. Voor den wedstrijd tusschen R. C. H. ea A. D. O. werd eerst nog een partijtje voet bal gespeeld tusschen een H. F. C. en R. C. H. adsp. elftal dat door de jeugdige R. C. H.-ers met 21 werd gewonnen en waar de vroegkomers onder het publiek bij zonder veel schik in schenen te hebben en terecht, want er werd door beide elftallen aardig gespeeld. Precies twee uur kwamen de volgende elf tallen onder leiding van scheidsrecht' Tetzner in het veld: R. C. H.: Kos, Krom, Prevost, Geutskens, Ruis. Muller, Blokker, De Geus, Maarse, Verkerk, Paape. A. D. O.: Van Soldt, v. Eemberten, W. Tap, Van Osch, G. Tap, Breitner, Ramakers. Van Maren, De Groot, Van Nes, Quaks. R. C. H. trapt af en bestookt direct het Haagsche doel, schoten van De Geus en Maarse gaan over en naast, Ruis schiet net over, doch dan komt A. D. O. aan het woord. Kos kan zijn kunnen toonen. Een paar cor ners op zijn doel maakt hij onschadelijk, terwijl hij een paar schoten van Tap en Van Os keurig stopt. Uit een aanval van de Ra cing schiet Verkerk ook net over, alleen voor het doel staande en dan volgt de eerste cor ner op het Haagsche doel, die door Quaks wordt weggewerkt. De R. C. H.-voorhoede laat intusschen weinig fraais zien en ls niet doortastend genoeg. Blokker wordt totaal genegeerd en heeft overigens nog weinig succes met voorzetten, die öf te scherp öl' achter het doel belanden. Paape heeft naar het schijnt te veel ontzag voor zijn tegen standers en raakt nog al eens den bal kwijt. Toch is het deze speler die uit een scrim mage voor het A. D. O.-doel met een hoog schot in den uitersten hoek Quaks onhoudbaar passeert. Dat geeft een opleving bij de R. C. H.-ers, die nu wat meer en beter aanvallen, zonder evenwel nog voor de rust meer succes te hebben. De tweede helft hebben de R. C. H.-ers den sterker opkomenden wind in den rug en vallen meteen weer flink aan. Verkerk blijft nu te veel achter en de voorhoede presteert daardoor niet veel. Toch gaat het nu belang rijk beter dan voor rust en Quaks krijgt nu veel werk. Hij toont zich buitengewoon klem- vast met corners en hooge schoten en redt herhaaldelijk de situatie. Maarse en De Geus missen dan elk een mooie kans, terwijl Blok ker, die nu wat meer aan het werk wordt gezet, na fraai werk, hard tegen de lat schiet. R. C. H. heeft geruimen tijd de over hand en een goede voorzet van Blokker weet Verkerk in de acht ep twintigste mi nuut mooi in te koppen. De A. D. O.-ers roeren zich geducht, maar Krom en Prevost spelen uitstekend en geven Tap, die zeer gevaarlijk is, nagenoeg geen kans. Steeds weer grijpen ze op het juiste moment In, goed gesteund door de middenlinie, waarin Geutskens uitstekend werkt. Als dan een tot corner gewerkt schot door Paape ineens in een doelpunt .wordt omgezet, is de stand 30 en is daarmede R. C. H. binnen. Wel komen de Hagenaars nog sterk opzetten. Wel moet Kos nog meerdere goede schoten verwerken, er komt echter geen tegenpunt en als de tijd verstreken is, heeft de Racing een nuttige overwinning behaald, die nog sterker spreekt nu ook V. S. V. zich door een overwinning op Feijenoord zich in vei ligheid heeft gebracht. Rest ons nog te vermelden dat R. C. H. yopr den aanvang van den wedstrijd met een hartelijk toespraakje en fraaie bloemen gelukgewenscht werd door A. D. O,, in ver band met het twintigjarig bestaan. Kranig werk der Velseroorders Tegen elke verwachting in heeft het V.S.V.- elftal het stoute stukje uitgehaald om Feijen oord op eigen terrein te slaan. Voor beide ver- eenigingen was deze wedstrijd van groot be lang. Voor V.S.V. beteekende een overwinning het buiten gevaar zijn, en voor Feijenoord het in eigen hand hebben van het kampioen schap. Niet alleen brr -"xt deze overwinning vreug de in het V.3.V.-kamp, doch ook de talrijk aanwezig zijnde Sparta-supporters zag men na afloop met glundere gezichten huiswaarts keeren. Opmerkelijk is het, dat V.S.V. het lot van beide vereenigingen geheel in handen heeft, daar in den laatsten wedstrijd, welken Sparta spelen moet, de V.S.V.'ers op bezoek komen. V.S.V moest het ditmaal zonder de beide De Koningen stellen, terwijl Feijenoord volledig was. Onder leiding van den heer Vuijk stellen de elftallen zich als volgt op: Feijenoord: v. Male Bul v. Dijke J. Paauwe, B. J. Paauwe, Ooijen Hendriks, Barendregt, Groendijk, v. Heel, Wesels. V.S. V.: W. v. d. Griend, Wolf, P. Weij, J. Heijerman Jac. Weij, Alfrink, H. Heijerman Pieterman, A. v. d. Griendt v. d. Wint Pieterman wint den toss en laat Feijenoord tegen de zon in spelen. Vanaf het beglnsig- naal probeert V.S.V. het Feijenoord-eftal te overrompelen, hetgeen hun ook werkelijk ge lukt. De Feijenoord-verdediging moet direct alle zeilen bijzetten en maakt alsnog geen erg zekeren indruk. Wolf heeft er bijzonder zin in en is eenige malen zijn tegenstanders te vlug af. Er zijn nauwelijks 5 minuten ver- loopen, als Wolf het leder ophaalt en niet minder dan 4 tegenstanders passeert, om dan heel zuiver buiten het bereik van den Feijen- oor-keeper te doelpunten, 01. Dit stukje in dividueel voetbal werd door het publiek met een applausje beloond. Feijenoord begint zich nu geducht te roeren, doch het schieten der Feijenoord-voorhoede is slecht. Opmerkelijk is het, dat het spel van de gebr Paauwe geen oogenblik opvalt. De Feijenoord-middenlinie brengt den bal goed op. Ooijen geeft door aan den links-bul ten. Deze zet goed voor. Groendijk komt al leen voor v. d. Wint, doch schiet hoog over. De Feijenoord-aanvallen worden steeds tal rijker en als bij een dezer aanvallen v. d. Griendt even weifelt, maakt Barendregt hier van dankbaar gebruik en schiet hard in, I1. Geruimen tijd is Feijenoord dan sterker, doch v. d. Wint is in grootschen vorm en keert al les. Met Feijenoord in de meerderheid komt dan de rust. De thee heeft blijkbaar de V.S.V.-spelers goed gedaan, en vol moed wordt aan de twee de helft begonnen. Een hard schot van Heijerman gaat net naast, terwijl Weij even later overschiet, Feijenoord laat zich ook niet onbetuigd, doch de Feijenoord-voorhoede kan bijkans niet door het V.S.V.-backstel heenkomen. De Feijenocrd-verdediging dringt ver op. Wolf ziet zijn kans schoon, passeert handig eenige Feijenoord-spelers om dan onhoudbaar in te schieten, 12. Bij een Feijenoord-aanval raakt v. d. Wint geblesseerd, terwijl bij Feijenoord Paauwe Sr. uitvalt. Heijerman wordt in de verdediging teruggetrokken en tegen het einde gaat zoo goed als het geheele elftal verdedigen. De spanning stijgt met de minuut. Feijen oord zet alles op alles, hetgeen haar bijna nog een doelpunt kostte. Onder hevige spanning kondigt scheidsrechter Vuijk ten slotte het einde aan. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD hetwelk Kuyper nog net uit de lucht grijpt. Vervolgens zien we De Waard schitterend een kogel van De Maar stoppen. Tenslotte maakt Z. F. C. een doelpunt, doch dit wordt wegens buitenspel geannuleerd. Tol gaat nu in de voorhoede spelen en dit versterkt deze linie aanmerkelijk, zoodat de Zaansche achterhoede nu voortdurend op haar qui vive moet zijn. Kuyper grijpt er een paar harde schoten schitterend uit, maar hU boft, als Plokker van dichtbij een mooie kans leelijk mist. Z. F. C. zit inmiddels niet stil. Het is voor al Rep, die voortdurend zijn voorhoede aan het werk zet. De jeugdige Schermer lost een paar ferme schoten, doch steeds is De Waard present. Rust 00. Na de rust doet Stormvogels direct een vluggen aanval. Boekelaar lost een magni- fique schot, hetwelk de kleine Kuyper netjes over de lat stompt. Stormvogels komt echter terug. Een voorzet van rechts komt bij Prins. Deze raakt den bal maar half, schiet dien nog eens en I0 zegt het scoringbord. Z. F. C. geeft niet op. Wanneer Lust snel naar binnen loopt, lost hij een enorm hard schot, doch de Waard weet van geen wijken. Het meest wordt op de Z. F. C.-helft ge speeld. De IJmuider middenlinie speelt heel wat beter dan vóór de rust. Van 't Kaar c.s. stellen zich echter heel goed op. Ook Kuyper weert zich goed. Bepaald jammer was het dan ook, dat hij een halven schuiver van Plok ker liet gaan (20). Direct hierna maakt Lust een prachtig tegenpunt (21). Na stevig doorzetten wringt Prins zich door de verdediging. Zijn schot belandt Jammerlijk in het zijnet. In de laatste minuten kwam Plokker nog alleen voor Kuyper te staan. Hij loste een goed schot, maar de Zaansche doelman redde uitstekend. Stormvogels won tenslotte dezen enthousiast gespeelden wedstrijd met 21. De elftallen waren: Kuyper Fijma v. 't Kaar Rep, Klopper, Offringa Lust, Hoogmoed, Schermer, Steens, De Maar. STORMVOGELS—Z.F.C., 2—1 Beide partijen pakken onmiddellijk aan, en net een vuur of het een competitie-wedstrijd geldt. Na 2 minuten lost De Maar van den vleugel een schitterend schot, dat De Waard ternauwernood corner werkt. Na verloop van eenige minuten wordt Z. F. C. door uitstekend combinatie-spel iets ster ker. Vooral op de rechterwing wordt uit muntend gecombineerd. Wanneer Hoogmoed een kansje krijgt, lost hij een paar prachtige schuivers, welke De Waard eveneens fraai stopt. Wat bij Z. F. C. ongetwijfeld beter is, is het plaatsen van den balzuiverder en meer langs den grond. Ook profiteeren de Zaankanters meer van hun buitenspelers. Vooral Lust wordt vaak de bal toegespeeld en het dient gezegd: Hij is het waard, de Zaandamsche veteraan. Ook Stormvogels' veteraan Boekelaar kan het nog wel. Eens lost hij een hoog schot, Boekelaar, Prins, Plokker, Groeneveld, v. Steen v. d. Velde, Tol, Effern Koster Haak De Waard Hemelvaartsdag a.s. ontvangt Stormvogels op haar terrein de Rheydter Spiel Verein, welke vereeniging reeds eenige malen het kampioenschap van de Rijnstreek heeft be haald en ook thans weer kampioen van haar afdeeling werd. In den strijd om het kam pioenschap van de Rijnstreek moest zij ech ter de meerderheid van Alemania uit Aken met 32 erkennen. Uit de cijfers, waarmede de Duitschers echter het kampioenschap be haalden, 20 gesp., 15 gew., 3 gel., 2 verl., 77 goals vóór en 36 tegen blijkt afdoende, dat Rheydt een flinke vereeniging is, zoodat den bezoekers ongetwijfeld een mooie strijd staat te wachten. Na de fraaie overwinning op den vorigen Zondag tegen de a.s. kampioenen van afd. A. der tweede klasse, West-Frisia, trok Haarlem ditmaal naar de in degradatie gevaar verkeerdende eerste klasser 't Gooi en ondanks de afwezigheid van W. v. Daa- ien, Bieshaar, Verwaal en De Vos werd het volledige elftal van 't Gooi op eigen terrein met niet minder dan 61 geslagen, De Vries in het Haarlem-doel was in zijn besten vorm. Van belde achterspelers uit het twee de elftal was vooral Moolenaars zeer goed op dreef, maar het beste deel van het elf tal was ook nu weer de middenlinie, waarin Oldenburg als spil de stuwkracht was, daar bij uitstekend bijgestaan zoowel door Vree ken als P. van Daalen. Het maken van doel punten bleek ook nu voor den Haarlem-aan val geen te moeilijke taak en Breeuwer met 4 goede doelpunten had daarin het grootste aandeel. Wel waren de gastheeren aanvankelijk in de meerderheid, maar De Vries was er direct in en toen de Haarlem-aanval op gang kwam, kopte Breeuwer al spoedig den bal fraai in en een tweede doelpunt van den zelfden speler deed de rust met 20 voor de roodbroeken ingaan. In de tweede helft komt 't Gooi geweldig opzetten en ondanks het goede werk van de geheele Haarlem-verdediging krijgt De Vries het bijzonder druk, maar hoewel de aanval van 't Gooi enkele malen alleen voor den Haarlem-doelman komt, weet deze steeds den bal te bemachtigen. Na eenigen tijd weet de Haarlem-middenlinie het spel te verplaatsen en wanneer na een voorzet van Iseger een aohterspeler van de thuisclub den bal uit het doel slaat, ziet Haarlem zich een strafschop toegewezen. Het schot van Kam- meyer wordt gestopt, maar toeloopend scoort Kammeyer toch no. 3. Haarlem is nu sterker en met een fraaien kopbal verhoogt Breeu wer de score tot 1—4 en ook het vijfde doel punt neemt deze speler voor zijn rekennig. 't Gooi komt dan weer opzetten, waarbij Dolder tegen den paal schiet. Polanen brengt ten slotte den eindstand op 16. Het elftal van Haarlem was: De Vries, Boot, Moolenaars, P. van Daalen, Oldenburg, Vreeken, Iseger, Huisman, Breeuwer, Polanen, Kammeyer. Afd. I le klasse De vermoedelijke kampioenen van één der derde klasse afdeelingen, die Zondag te Bloemendaal te gast waren gaven in de eerste helft van dezen vriendschappelijken wedstrijd, heel goed partij. Uitstekend werk van den Amsterdamschen rechtsbuiten, gevolgd door een even fraai schot, gaf den gasten zelfs spoedig de lei ding; 0—1. Niet lang hierna maakte Fr. Bakker ge lijk en wist De Bock zelfs den achterstand in een 21 voorsprong om te zetten. Vole wijckers maakte vervolgens gelijk, doch zag dit succes door een doelpunt van Kui per weer te niet gedaan.. 32. Nog voor de rust scoorde de Amsterdamsche midvoor met een fraaien kopbal nummer drie voor zijn club, zoodat de stand 33 was toen de heer Luijken de rust aankondigde. Na de hervatting had Bloemendaal het geringe windvoordeel. Er werd nu meesten tijds op de Amsterdamsche helft gespeeld, doch de Bloemendaalsche aanvallers brach ten met een hardnekkigheid, een betere zaak waardig, de fraaiste kansen om zeep. Volewijckers bepaalde zich tot eenige aan vallen, welke werden afgeslagen. Een goed schot van den rechtsbinnen ging juist over. Na talrijke vergeefsche pogingen scoorde Fr. Bakker tegen het einde uit een voorzet van Kuiper met een prachtigen kopbal het winnende doelpunt voor Bloemendaal, dat ln elk geval wel verdiend was. 43. Kort hierop kondigde de heer Luijken het einde aan. Voor de rust was het een aardi ge strijd. Dat deze adspirant derde klasse kampioenen het den tweeden klasser erg lastig zullen maken gelooven wij niet. Bloe mendaal speelde met invallers voor Strik en Sunter. AjaxJ 17 13 3 1 29 71—17 1.70 Z.F.C. 17 10 6 1 26 4828 1-53 H.D.V.S. 16 5 7 4 17 36—37 1.06 Stormvogels 17 6 6 5 18 32—27 1.05 D.F.C. 18 8 3 7 19 37—44 1.05 H.B.S. 17 5 6 6 16 40—36 0-94 't Gooi 16 4 3 q 11 31—45 0.68 H.F.C. 16 3 5 8 11 2037 0.68 V.U.C. 16 3 4 9 10 3460 0.62 Excelsior 16 2 5 9 9 36—52 0.56 Sparta Feyenoord Hilversum,) A.D.O. K.F.C. R.C.H. V.S.V. H.V.V. Blauw-Wit E.D.O. Afd. II ie KI. 17 12 3 2 27 34—14 17 12 2 3 26 48—17 18 9 I 8 19 31—29 18 8 3 7 19 41—38 18 6 4 8 16 37—41 16 6 2 8 14 32—37 17 6 2 9 14 2428 17 6 2 0 14 23—41 ï7 5 2 10 12 23—30 17 5 I 11 II 2442 1.58 1.53 1.05 1.05 0.88 0.87 0.82 0.82 0.70 0.65 Afd. I 2e klasse 2e kl. A. West Frisia 17 15 1 1 31 6518 1.82 Z.V.V. 16 13 2 1 28 43—22 1-75 Zeeburgia 15 8 O 7 16 44—31 1.06 W.F.C. 16 6 4 6 16 34—34 1. Alcm. Victrix 17 6 4 7 16 46—52 0.94 Hollandia 17 5 3 9 13 34—44 0.76 D.E.C. 18 4 5 9 13 35—38 0.72 T.O.G. 18 5 3 10 13 33—51 0.72 H.R.C. 17 5 2 10 12 24—44 0.70 A.F.C. 17 5 O 12 10 2649 0.59 2e kl. B. D.W.S. 18 14 I 3 29 59—24 1.61 Haarlem 18 12 3 4 26 70—41 1.41 Hercules 18 12 2 4 26 5036 1.44 Veloxj 18 11 I 6 23 70—38 1.27 Spartaan 18 5 4 9 14 29—38 0.71 V.V.A.J 18 7 0 11 14 33—49 0.77 BaarnJ 18 5 3 10 13 2960 0.72 Zandvoort 18 4 4 10 12 29—43 0.66 Bloemendaal 18 4 4 10 12 35—55 0.66 B.F.C. 18 4 3 11 11 2442 0.61 De mooie reeks overwinningen, waaraan het tweede elftal van R. C. H. bezig was, is bij den zesden wedstrijd door Z. F. C. tot staan gebracht. Met 32 heeft men in de Zaansche klei het onderspit gedolven en de toestand is daarmede hoewei niet geheel ho peloos, toch wel zeer precair geworden. Het elftal heeft weer hard gewerkt, hoe wel Vrugt er dezon middag wel bijzonder uit was. Toch was het Verkerk, dat aan zijn elf tal de leiding gaf al werd de voorsprong nog voor de rust opgeheven door den gelijkma ker, die uit een misverstand in de achter hoede ter wereld kwam. Rust ging derhalve in met 1—1. De tweede helft is weer aanvankelijk ge heel voor de R. C. H.-ers, die weer middels Verkerk de leiding veroveren, er nochtans niet in slagen die te behouden, want direct na den aftrap maken de Zaandammers weer gelijk. Verkerk krijgt dan eenige goede kan sen, die hij door veel te hard schieten om zeep brengt en kort voor 't einde ziet Z. F. C. kans het winnende punt te scoren, waarna spoedig het einde komt en de Racing een kleine nederlaag heeft geleden. Het elftal speelde met: Cop Van Eg Vrugt Prevost Nieuwenhuis v. d. Berg v. d. Werve Hanse Verkerk W. Kudde Brugman. De laatste wedstrijd op het Schotenter rein is door Schoten verdiend gewonnen en hierdoor is alle gevaar geweken voor de onderste plaats. Toch gaf het vertoonde spel ons geen reden tot tevredenheid. Hillinen speelde ook geen besten wedstrijd, vooral de halflinie speelde maar steeds verdedigend en zoodoende had de voorhoede weinig steun van hen. Scheidsrechter Beer leidde zeer correct en voor elke overtreding werd ge floten. Om even over tweeën wordt be gonnen en dadelijk zet Schoten eenige goe de aanvallen op, die door peuterig spel geen succes hebben. Een volgende aanval brengt de eerste goal, als Pieterse goed voor doel plaatst en Oorthuis fraai inschiet, 10. De Hillinen-voorhoede werkt hard, maar wat onbesuisd, zoodat de goedspelende Steenber gen steeds ingrijpt. Schoten blijft in 't veld sterker, maar voor doel mist men den aus dauer. Hoff houdt eenige harde schoten uit zijn doel. Ook de Hillinen-keeper komt er steeds aan te pas. Met 10 voor Schoten breekt de rust aan. In de tweede helft zien wij hetzelfde als voor rust. Schoten het meest aanvallend. De aanvallen van Hilli nen zijn niet gevaarlijk. De halflinie steunt in het geheel niet. Een goede voorzet van Cuyon benut Eijkhof Jr., 20. De scheids rechter onderbreekt menigen aanval door elke minste overtreding te straffen. Dan volgt een goede Schoten-aanval. De Goede geeft een goede prof aan Oorthuis en deze benut hem fraai, 30. Nu is Hillinen een geslagen elftal, maar toch werkt het hard om de eer te redden. Dit gelukt, als het even buiten hets trafschopgebied een vrijen schop moet nemen. Braam plaatst zich achter den bal en keihard vliegt deze in 't net, 31. Gedoelpunt wordt er niet meer, en als de scheidsrechter voor het laatst fluit, heeft Schoten verdiend gewonnen. B. E. C. brengt den bal aan het rollen en wil het spel openen met een zeer kalm samenspel. Zeemeeuwen daarentegen werpt zich vol vuur in den aanval, waardoor B. E. C. wordt teruggedrongen en al spoedig gelukt het den Zeemeeuwen de leiding te nemen, met een mooien kopbal van Mole naar 10. Alle pogingen van B. E. C. om het spel te verplaatsen mislukken door het al te vu rige spel van de tegenpartij. Tot een enkel schot in het zijnet, verder konden zij het niet brengen. De druk van de Zeemeeuwen blijft aanhouden. Molenaar plaatst den bal naar Drommel, die met een harden schui ver het tweede doelpunt maakt, 20. Dan volgen een paar aardige aanvallen van B. E. C., maar de midvoor schiet hoog over. Een vinnig schot van Fransen weet de keeper nog juist uit den hoek te halen; kort daarop is het rusten. In de tweede helft pakt B. E. C. veel ste viger aan en al spoedig ligt de bal in het Zeemeeuwen-net, maar dit doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Een aanval van Zeemeeuwen besluit Molenaar met een te zacht schot. Doordat beide partijen thans zeer vurig «pelen, vallen er veel vrije schop pen. Een gevaarlijk moment ontstaat voor het Zeemeeuwen-doel, als de keeper een bal wegstompt en daarna uitloopt, de inmiddels ingeschoten bal komt tegen den paal te recht. B. E. C. heeft geen geluk, want als kort daarop zuiver ingeschoten wordt, keert de keeper het schot. Eindelijk wordt het harde werken toch beloond en kopt de mid voor over den keeper in het doel, 21. Zeemeeuwen antwoordt met enkele tegen aanvallen. Uit een goeden voorzet van Drom mel schiet Koper in en tipt de keeper het leder corner. De corners worden zeer slecht genomen. B. E. C. werkt hard voor den gelijkma ker. Een vliegend schot scheert de lat. Een der backs van B. E. C. raakt dan leelijk geblesseerd. Bij een volgenden aanval krijgt Koper daardoor vrij spel, geeft het leder over aan Molenaar, die er 31 van maakt. Er volgen dan nog enkele minder aangename momenten en botsingen en spoedig daarop is het tijd. Voor 1500 toeschouwers laat scheidsrech ter Prins om 2.15 beginnen. Het eerste kwartier gaat het spel gelijk op, doch wanneer de Kennemers het terrein eenigs- zins verkend hebben, nomen zij bet spel in handen. Tabak weet met een schitterend schot den roodhemden de leiding te geven, terwijl Horeman de Kennemers een 2G voorsprong bezorgt. De wedstrijd is niet zoo zachtzinnig als een week tevoren en Prins moet nogal eens ingrijpen. Verder dan eenige hoek schoppen brengt de thuisclub het evenv.el voor rust niet. De rust komt met 02. Na de rust komen de Kennemers, aan gemoedigd door hun enormen aanhang, opzetten, en spoedig heeft Groot weer succes 03. Assendelft weet dan een poosje het spel te verplaatsen en het gelukt mid voor Veenis een fraai tegenpunt te ma ken 13. De Kennemers gooien er dan een schepje op en Tabak weet met 2 doelpunten den stand op 1—5 te brengen. Nog is het den Kennemers niet genoeg en Steeman en Groot weten voor dat het eindsignaal klinkt, den stand op 71 te brengen. Assendelft doet nog energieke pogingen om den achterstand te verkleinen, doch het gelukt hun niet. Met een fraaie Ken- nemers-overwinning komt het einde. Scheidsrechter Prins leidde goed. Afdeeling la R. C. H. 3Bennebroek Haarlem 3D. I. O. Kennemers 2Stormvogels 3 E. H. S.—Spaamevogels Afdeeling lb Bloemendaal 2E. D. O. 3 Haarlem 4Beverwijk 2 D. W. O.—I. V. O. Afdeeling 2a E. D. O. 4—V. S. V. 3 SwastikaHiliegom 2 Afdeeling 2b D. S. K.—R. C. H. 6 Afdeeling 2c Spaamestad—V. V. H. Afdeeling 3b V. V. H. 3—Kinheim 4 Afdeeling 3e Ripperda 2Droste Afdeeling 3d Spaamdam 2—E. D. O. 7 Afdeeling 3e D. I. O. 3—E. D. O. 6 Afdeeling 3f D. W. O. 2—R. C. H. 9 D. O, A. 2Spaamdam Spaamevogels 2Halfweg 2 Afdeeling 31» E. H. S. 2—Haarlem 6 7—2 4—1 0—2 4—3 2—0 4—0 0—5 3—1 1—5 0—3 4—1 3—3 2—1 7—1 44 1—2 0—9 6—1 0—9 Na eenige veelbelovende lentedagen, de eerste teleurstellende lente-Zondag. Het lente-zonnetje houdt zich schuil achter een grauw wolkengordijn van drei gend waas, dat een belofte Inhoudt, een be lofte reeds door middel van De Bilt den volke verkondigd zoo ongeveer in dezen vorm: „zwakke tot matige Zuid-Oostelijke wind. half tot zwaar bewolkt, mogelijk regen of onweersbuien, iets kouder." De voetballiefhebber, die al maanden kou de en vocht getrotseerd had werd teleurge steld. In plaats van een koesterend zonnetje, de kilte van een venijnig Maartsch briesje. Geen laaiend enthousiasme van de voetbal trappers vermocht het voetbalhart te war men Integendeel, de negentig maal zestig seconden gedurende welke drie en twintig menschen acteerden in een voetbaldrama, waren voor den liefhebber een ergernis, een kwelling en het verging den toeschouwer als bij de opvoering van een treurspel door een derde rangs dilettanten ensemble, na de ergernis over het houterig en onbeholpen, hakkelend optreden van de altisten komt de reactie. Hij begint behagen te scheppen in de vrouwelijke hoofdpersoon, die als zij in zwijm gevallen is, haar zakdoek naar 't gelaat brengt om heur neus af te wisschen en zich te laat herinnert, dat zij in zwijm ligt. Hij begint behagen te scheppen in den stotterenden huisknecht, die zoodra hij zich zijn rol herinnert, en dit is om den anderen zin, zoo enthousiast is over zijn rollenken- nis, dat hij zijn woorden in recprd-tempo de zaal inslingert. en de andere zinnen, die hij niet weet, komen er hakkelend uit, nadat een souffleur, die beter den naam van luid spreker verdient, hem en het publiek reeds toegebulderd heeft, wat komen gaat Hij krijgt leedvermaak in de stommiteiten, die elkaar met een steeds kortere tusschen- ruimte opvolgen en als het drama zijn hoog tepunt heeft bereikt, zit hij te gieren, te schuddebuiken van het lachen en de tranen rollen hem over de wangen. HU amuseert zich, ondanks zijn ergernis en als hU huls toe gaat, denkt hij even met eenige wreveling aan zijn teleurstelling, maar dan neemt hij genoegen met zijn lot, hij heeft zich immers geamuseerd! Het gold een belangrijken wedstrUd, laten wq zeggen, tusschen A en B. Ondanks de belangrUkheid, kwamen de toeschouwers niet toegestroomd in die mate, zooals men dat bU matches „waar iets op het spel staat" zou kunnen verwachten. Dit droeg slechts bij tot het trieste beeld van dezen dag. Toen vergaarde een blond arbi ter de twee en twintig spelers tot zich, en nadat eenige der artisten, een doelmond voor ontUdig ineenzakken hadden behoed werd „gehaald" en nam de voorstelling een aanvang. De start was veelbelovend. Met al hun physieke kracht wierpen de spelers zich in den strijd en nauwelUks drong tot de B-ach- terhoede door, dat het sein tot den aanvang was gegeven, of een gloeiende kogel trof doel en A nam met 10 de leiding. Zeker, het waren de zwakken die hier el kaar de palm der overwinning betwistten, en dus vielen onmiddellUk een aantal tech nische tekortkomingen op, maar de verras sende snelheid waarmede de artisten op traden bood den toeschouwer toch nog iets wat hem kon boeien. En de B-ploeg vooral, die wilde het verloren terrein herwinnen. Hot A-team verheugd over het onverwacht suc ces huppelde met lachend gelaat achter het bruine monster, dat een flinken opdoffer kreegals het geraakt kon worden. De bal suisde dan hoog door de lucht, plofte ergens neer en wachtte dan maar geduldig dat een ander hem een flinken trap gaf. de B'ers minder fortuinlUk waren gingen ook Waarheen? Dat deed er niet toe. En toen zU de zotste dingen. ZU trapten den bal naar de hoekvlag in plaats van naar het doel. De aqhterspelers suisden het leer over de achterlijn in plaats van naar het mid- den-veld. De heerlUkste kansen werden door de A-ploeg „om zeep gebracht" zooals men dat noemt. Het aantal mistrappen werd naar verhouding steeds grooter, dan het aantal keeren dat het leer werd aangeraakt en als het geraakt werd was het luk-raak en bUna steeds verkeerd. Na de „thee" waarmede men de tweede speelhelft aanduidt, werd de parodie nog duidelUker. Toen was de vermoeienis te groot om de snelheid vol te houden en om een steentje tot het algemeen „succes" bU te dragen, liet de B-doelman op de allerkod- digste wUze een bal onder zijn beenen door in het net huppelen, waardoor hU z n rouw- sten clubaanhanger in een lach deed schie ten. En de drie en twintigste van het ensemble, de scheidsrechter, deed mee. HU gaf A een vrijen trap, wanneer die aan B toekwam en omgekeerd. Gaf vrUe trappen als niemand wist waarom, floot ook wel eens niet, als de beminnelUke tonen van zijn fluit wel gewenscht waren. Het hoorde nu een maal bü deze voetbal-parodie. Een wedstrUd tusschen den „Vliegenden Voddezak" en „Het Rollende Eitje" op het Kalfje? Neen! Het tiende elftal in de laagste klasse van een plaatselUken bond? Neen! Een droom misschien? Neen! Maar een eerste klasse wedstrUd van den KoninklUken Nederlandschen Voetbalbond tusschen H. V. V. en E. D. O. Tweede klassers, die promotiewedstrUden in het vooruitzicht hebben, jubelen nu reeds. P. Met den wind in den rug is de H.T.M. het meest in den aanval en al heel spoedig be vindt zich dan ook 't leder achter den N.Z.- H.-doelman in de touwen. De N.Z.H. tracht wel het verloren terrein te herwinnen doch brengt sporadisch een bezoek aan de H.T.M. veste, waar men dan ook niet veel moeite heeft de N.Z.H. aanvallen onschadelijk te maken. Wanneer bij een H.T.M.-aanval de achterhoede der N.Z.H. meent dat er geflo ten is voor de een of andere overtreding zien wij de voorhoede der Hagenaars op gemak kelijke wijze den stand op 2o brengen. Een kwartier voor rust benut Bruggemans een goede kans op fraaie wijze alzoo 3o voor H.T.M. Kort voor rust ziet Ruigrok de gelegenheid om op goede wijze tegen te sco ren (31). Met dezen stand komt rust. Na de hervatting bleef de H.T.M. door stug verdedigen meester van het terrein en weet zelfs even voor het einde nogniaals den N.Z.FI.-doelman het nakijken te geven door toedoen van Bruggemans. Me; een verdien- Dienstmaagd (tot vrouw des huizes-in-de-schoonmaak)„Er zUn een nalf dozUn mannen beneden, mevrouw, met stofzuigers. Ze zeggen, dat ze ontboden zijn om een demonstratie te geven." Madame: „Ja. laat ze binnen komen en wUs ieder hunner een andere kamer aan, om schoon te maken, dan schiet de schoonmaak een beetje op, weet je." (Humorist)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10