y Model H. T. M. 2Tram vogels 2 5—1 TramvogelsElectra 43 AmsterdamAntwerpen Engelsche League Schotland—Engeland Door de Internationale Voetbalwereld HOCKEY Ned. Hockey en Bandy Bond lste klasse H. O. C.—M. H. C. I-~ EngelandIerland 53 FrankrijkDuitschland FrankrijkNederland Dames 23 ZEILEN Jaarvergadering Haarlemsche Zeilvereeniging ROEIEN De jaarlijksche race tusschen Oxford en Cambridge WATERSPORT Nieuw snelheidsrecord voor motorbooten ATHLETIEK De N. H. A. B. blijft in KNAU verband GYMNASTIEK R.K. Gymn. Vereeniging „S. S. S." Jaarvergadering B. G. V. Turnlust a Nationale Singelloop Keuze-wedstrijd Demonstratie Haarlemsche R. K. Gymnastiek vereeniging „Ursus" De gei^rischlooze,] de baderiënvöngew BILJARTEN Om de „Coupe Glorieux" SCHERMEN Internationale schermwedstrijden te Kopenhagen SCHAKEN Aljechindr. Euwe ZWEMMEN Propaganda Zwemfeest „Haarlem" Jaarlijksche vergadering van den Zwemkring „Haarlem" DAMMEN Wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van Nederland Om de clubkampioeiischappen der „Haarlemsche Damclub" Om het 3de klasse damkampioenschap van Haarlem en Omstreken de 4i overwinning voor de H.T.M. ein digde deze door scheidsrechter Aartsen goed geleide ontmoeting. Terstond hierna kwamen de reserves der H.T.M. en Tramvogels tegen elkaar in het Veld. Het eerste kwartier zijn de ,,gelen"het meest in den aanval doch weten op wonder baarlijke wijze een drietal prachtkansen om 5eep te brengen. Wanneer dan eenige aan vallen der Hagenaars onschadelijk zijn ge maakt zien de H.T.M.'ers toch kans om oor toedoen van hun linksbuiten de leiding 'e nemen, als de doelman der Haarlemmers <ti de veronderstelling is dat het leder naast tal gaan. (io). Kort voor rust ziet de middenvoor der H Ï.M. kans, om op waarlijk fraaie wijze, ge- iiindert door Tramvogels-mid-half, den stand op 2o te brengen. Eenige kansen om tegen te scoren worden door Tramvogels niet benut, zoodat met dezen stand rust aan breekt. Wanneer weder aangevangen is zien •ij, ondanks tegen wind in spelende, de ge- :n geruimen tijd het H.T.M.-doel besfor- Uaen echter zonder succes te boeken. Wan neer de H.T.M. een goed opgezetten aanval onderneemt wordt de voorzet van rechts op gevangen en ineens ingekogeld (3o). Wei nige minuten later is het wederom de mid denvoor Koek, welke op fraaie wijze 4o rnaakt. Bij een aanval der Tramvogels maakt een der H.T.M.'ers hands binnen het beruchte gebied en wordt de strafschop door den mid denvoor der gelen benut. (41). Voor het einde daar is, ziet Koek de kans nog schoon om met een zeer hard schot den stand op 5-1 te brengen. H.T.M. 2 boekte een verdiende overwin ning op Tramvogels. In een prettig gespeelde ontmoeting is het Tramvogels, hoewel den geiieelen wedstrijd slechts met 10 man spelende, gelukt om een kleine overwinning te behalen. Voor de rust is Electra mede door het windvoordeel iets meer in den aanval, doch voor 't doel is het mis en de enkele schoten die gelost worden Zijn bij den doelman in veilige handen. Tram- Vogels-voorhoede is er niet in Vooral wat den rechtervleugelspeler betreft. Veel gevaarlijke momenten zijn er dan ook niet en de nog blanco stand bij het rustsignaal is de juiste Verhouding. Na rust trapt Tramvogels af en de eerste aanval wordt door een der Electra-backs af geslagen in den luisten zin van het woord. De vrije schop, juist buiten het strafschop gebied, wordt uitstekend door Tramvogels- linksbinnen in een doelpunt omgezet. De strijd wordt aantrekkelijk. Tramvogels- rechtsbinnen ziet kans tweemazl kort ach tereen te doelpunten. Electra geeft niet op en heeft eindelijk het gewenschte succes (31). Niettegen staande hun overwicht benut Tramvogels middenvoor een kans (41). Hierna is het woord weer aan Electra en Zij weten op werkelijk uitstekende wijze door haar linksbinnen den achterstand tot 43 te reduceeren. Tram vogels neemt nog eens het offensief over, doch geen van beide partijen weet het net meer te vinden. Einde brengt Tramvo gels dus een kleine zege. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft besloten voor den jaarlljkschen voet balwedstrijd AmsterdamAntwerpen, die ditmaal Zaterdag 28 Maart zal worden ge speeld, een zilveren wisselbeker beschikhaar te stellen. Het Amsterdamsche elftal is als volgt samengesteld: Doel: J. de Boer (Ajax). Achter: J. Diepenbeek (Ajax) en J. Liet- Zen (Blauw-Wit). Midden: Feyen (A.iax), W. Andriessen (Ajax), P. de Boer (Blauw-Wit). Voor: Gerritsen (BI.-Wit), P. Strijbos (Ajax), P. van Reenen (Ajax), Volkers (Ajax) en Van Es (D.W.S.). Eerste divisie. The ArsenalSheffield Wednesday, 20. Birmingham—Middelsborough, 1—2. BlackburnGrimsby Town, 52. BlackpoolManchester United, 51. Derby County—Aston Villa, 1—1. Leeds UnitedWestham United, 3—0. Leicester CityLiverpool, 32. Manchester CityChelsea, 20. PortsmouthNew Castle United, 12. Sheffield United—Huddersfield Town 0—2. SunderlandBolton Wanderers, 31. De voetbalwedstrijd tusschen Schotland en Êngeiand amateurs had een 2—1 overwin ning voor Schotland tot resultaat. Détails over de Fransche zege. De rust Is in Parijs teruggekeerd, na de met zooveel spanning tegemoet geziene match tusschen Frankrijk en Duitschland. Ge Franschen zijn in de wolken, zooals uit Öe reeds eerder gepubliceerde persknipsels, ^el duidelijk is gebleken. De Duitsche In vasie in de lichtstad, is terneer geslagen haar de „Heimat" teruggekeerd. De Fran sche zegepraal Is dan ook een groote ver assing, de grootste, welke het internatio nale voetbal ons de laatste jaren heelt be reid. 't Is niet zonder bedoeling, dat wij dit beffen nogmaals in het middelpunt der be langstelling plaatsen. Want komt Duitsch land ook niet binnenkort in ons land en hünnen de détails ons mogelijk vooraeel bieden. Er zijn verschillende omstandigheden, V'elke tot de Fransche overwinning hebben Beleid. En daarop zullen wij duidelijk het 'icht laten schijnen. In de eerste plaats de samenstelling van de Duitsche plosg. Reeds eerder meldden wij, dat de Duitschers met bekten of ongevallen te kampen hadoen. ?oo was Luawig Hofmann, het uiterste öeel van de Hofmann'en-vieugel, niet „fit" jegens enkel-blessure. Wat deed men? Met •huist en vliegwerk werd de enkel gerepa reerd, -waardoor dit gevaarlijke deel der Guitsche voorhoede het veld kon ingaan. Midwig was wel gerepareerd, doch niet ge- bezen, waardoor de Duitschers voor de rust 'eitelijk maar met vier spelers konden arta- lUeeren. jja de rust kwam een geheels ver- Msseluig door een invaller, hetgeen net r°ch al geschokte vertrouwen niet ten goede hwam. Het is geen geheim, dat Richard Hof- biann momenteel de beste voetballer is, V'elke Duitschland bezit. Het is een ener giek, buitengewoon tactische voetballer, die bij gebrek aan een zorgvuldige bewaking, zelf voor de overwinning zorgt. Dit wist ook de Fransche spil, Kaucsar, althans was 't hem in het oor gefluisterd, en hfj volgde Richard als een schaduw. Waar de Duitsche aanval voor een aanzienlijk deel op hem drijft, zijn bezielend spel als 't ware de ge- heele voorhoede inspireert, werkte die be waking zoo demoraliseerend, dat, behalve Richard, ook zijn buurlui hun zelfvertrou wen verloren. Bovendien wisten de gast- heeren, dat zil ten opzichte van technische kwaliteiten, de vlag moesten strijken, waar tegenover zij een ander wapen handteerden, n.l. geestdrift. Geen moment lieten de Franschen toe, dat hun tegenstanders tot bezinning konden komen; anderhalf uur hielden zij hen in dien greep gevangen, aan welk élan de gastheeren dan ook hun zege hoofdzakelijk te danken hebben. Men weet reeds, dat de Duitschers het' eenigste doelpunt zelf fabriceerden, voor de Franschen tn zeker opzicht weinig eervol, doch niettemin verandert het in zooverre, dat de half-back Miinzenberg door zijn geestdriftige tegenstanders zoo in het nauw werd gedreven, dat hij werkelijk geen uitweg meer zag. Dit zijn wel de voornaamste factoren, welke tot de Duitsche nederlaag hebben bijgedragen. Dr. Schrlcker, voorzitter van de Duitsche Elftal-commissie, zal ongetwij feld in Colombes iets hebben geleerd, en ook Otto Nerz, de leeraar en verzorger van de ploeg, met welke ervaring de Duitschers zoo aanstonds wel naar Amsterdam zullen komen. En, daar kan men van verzekerd zijn, geducht op hun qui-vive zullen zijn, om niet een tweede maal te worden ver rast! Argentijnen te Weenen Esgrima La Plata is op tournée op het continent en bezocht ook Oostenrijk, of beter Weenen, de „Hochburg" van het Oos- tenrtjksche voetbal. Deze zonen uit het tropische klimaat en voortdurend heete zonneschijn, werden in Weenen niet wei nig verrast door een stevige vorst en dik besneeuw veld. Ondanks deze beletsels, wis ten de Argentijnen met 1—1 stand te hou den tegen het befaamde W. A. C., tot kort voor het einde de scheidsrechter den Oos tenrijkers een strafschop letterlijk cadeau gaf. Deze penalty was zoo ongemotiveerd, dat het publiek het veld opstormde en pas, nadat de politie de orde had hersteld, kon W. A. C. haar voorsprong, tot een 2-1- overwinning maken. Tegen dergelijke machten is zelfs het beste voetbal niet bestand! Uitslagen Het Westen le klasse H.O.C.—M.H.C. Promotieklasse Hilversum 2Victoria 1—I 2—3 2e klasse A. Amersfoort—Hilversum 4 3I B. Victoria 2—Leiden 1i 3e klasse A. Utrecht 2Laren 2 12 D. Victoria 3Kieviten 2 20 E. Clubh. té WerveHaagsch Lyceum 23 T.O.G.O. 3—Dordrecht 1—3 Het Oosten 2e klasse B. Nijmegen 2Deventer 4 Het Zuiden Cadetten H.V.—Tilburg 1—4 H.T.C.C.—Tilburg 2 5—0 Promotie-Degradatie le klasse •t Gooi—T.O.G.O. 1—2 Promotieklasse Bloemendaal 2H.D.M. 2 14 2e en 3e klasse KievitenLaren 2—1 H.O.C. 3—Be 1 air 4—2 Om den Bloemendaalbeker 4e ronde Haagsch Lyceum't Gooi 2 50 Hilversum—Amsterdam 21 Dames Kampioenschap 2e klasse B.D.H.C. 4—Breda (terrein Victoria) 1—1 M.H.C. heeft het in Den Haag niet verder weten te brengen dan tot een gelijk spel, waarmee H. O. C. dubbel en dwars tevreden mag zijn. M. H. C. stelt zich als volgt op: (achter), Jhr. Elias, doel; Froser, van Kem pen, achter; Rhodius, D. Brand, Pot, midden. Menger, Thate, Hubrecht, Visser 't Hooft, Hooft, voor. Na de bully trekt de Musscher voorhoede dadelijk ten aanval. Deze aanvallen worden echter door de Haagsche achterhoede onder broken. De H. O. C.-voorhoede brengt er niet veel van terecht, samenspel ontbreekt bijna, zoo dat de meeste aanvallen reeds door de M.H. C.-middenlinie gestuit worden. Ook de Mus- schen-aanvallen leveren geen succes op, daar de heele M. H. C.-voorhoede steeds In de bui tenspel-val der gebr. Tresling loopt. Als H. O. C. een strafcorner te nemen krijgt weet Tresling Sr. deze in een doelpunt om te zetten, 10. M. H. C. stelt nu verwoede pogingen in het werk om gelijk te maken, maar steeds weet de H. O. C.-achterhoede scoren te voorkomen en hoewel M. H. C. nu sterk in de meerderheid is, gaat de rust in met 10. Na de rust is M. H. C. direct weer in den aanval, maar nog steeds stranden vele aan vallen op de gebr. Tresling en hun offside- tactiek. Eindelijk heeft Hubrechts succes en met een schitterende pushstroke weet hij keeper v. d. Does te passeeren, 1—1. De M. H. C.-voorhoede valt nu verwoed aah, maar hoe hard zij ook werkt voor de winning goal, weet de H. O. C.-achterhoede alle po gingen tot scoren te verijdelen en het einde komt met een verdeeling der punten. BLOEMENDAAL II—H. D. M. II, 1—4 In een vluggen wedstrijd, door de Bloeroen- dalers futloos gespeeld, heeft H. D. M. de overwinning ten volle verdiend. Al spoedig weet de H. D. M.-voorhoede den oranje-keeper te passeeren, doch lang plezier beleven zij er niet van, daar Kuipers den stand al spoedig gelijk maakt. H. D. M. speelt technisch veel beter dan bloemendaal en zij weet dan ook voor rust veer de le'ding te nomen. Na de rust presteert Bloemendaal zeer wei nig en H. D. M. is sterk in de meerderheid en weet dit uit te drukken in twee goede doel punten, zoodat het einde komt met een fik- sche overwinning voor H. D. M, Te Edgebaston werd een hockeylandenwed- strijd gespeeld tusschen Engeland en Ier land, die door Engeland met 53 gewonnen werd. Ruststand 21. De dames-teams stonden te Dublin tegen over elkaar. De Engelsche dames wonnen met 61. Te Colombes vond gistermiddag voor 1200 toeschouwers de hockey-landenwedstrijd plaats tusschen Duitschland en Frankrijk. Na het 22 gelijke spel tegen Nederland was men benieuwd hoe deze iandenwedstrijd zou afloopen. Tot aan de rust ging het spel gelijk op, de stand was toen 11. De Duitschers slaag den er tenslotte in een moeizame 32 over winning te behalen. Zaterdag vond te Parijs de hockcylanden- wedstrijd tusschen een Fransch dameselftal en een Nederlandsche damesploeg plaats. Met de rust was de stand 11. het Holland- sche doelpunt werd gemaakt door de Gooi- speelster Mej. Hofland. In de tweede helft namen de Fransche dames de leiding, doch het was weer Mej. Hofland, die gelijk maakte. Even voor het einde slaagde Mej. Hofland er in het winnende punt voor Ne derland te maken, waarmede Holland ver diend won. Jhr. Quarles van Ufford leidde als Ne derlandsche scheidsrechter den wedstrijd. Er was matige belangstelling. De Haarlemsche Zeilvereeniging houdt a.s. Woensdagavond haar Jaarvergadering in de „Nijverheid", Jansstraat. Daaraan gaat vooraf de jaarvergadering van het Haven fonds, dat in verband met de verloting ten bate van dat fonds zeker de belangstelling zal hebben. Behalve de gewone agendapun ten van de jaarvergadering heeft er verkie zing van drie bestuursleden plaats, wegens periodiek aftreden der tegenwooroige. Tevens zal vastgesteld worden het Zomer- programma en het toelaten van motorboot- bezitters en buitenleden. BREMER. Cambridge winnaar met 2K boot lengte in 19 min. 35 sec. Mede door het mooie voorjaarsweer was de belangstelling voor de historische boot race tusschen de twee grootste Engelsche Universiteiten weer buitengewoon groot Langs beide oevers van de Thames van Putney Bridge tot Mortlake stond het zwart van de toeschouwers, terwijl het water aan de kanten wenmelde van gepavoiseerde sche pen met belangstellenden. Even voor half drie liggen beide ploegen aan de start. Oxford in de donkerblauwe shirts aan den Noordkant, den Middlesex- oever, en Cambridge in het lichtblauw aan den Zuidelijken boei, bü den Surrey-oever. Te half drie weerklinkt het startschot. Beide ploegen zijn snel weg. Er wordt een hoog tempo geslagen van ongeveer 35. Toch is de slag van Cambridge forscher en ge stadig loopt de lichtblauwe ploeg uit. Bij Hammersmith Bridge heeft Cambridge al een halve lengte voorsprong, die bij net schoolse hip, als er twee mijlen zijn afgelegd, is vergroot tot IK lengte. Het tempo is iets rustiger geworden. Cambridge roeit vlot en soepel. Oxford slaat moeilijker en schijnt lichtelijk ver moeid. Bij Chiswick Steps, na 2yt mijl, Is Cambridge uitgeloopen tot 2K lengte voor sprong, terwijl als de 3 >A lengte gepasseerd is, Oxford een kleine 4 lengten achter ligt. Dan zet Oxford er een spurt In en ziet In derdaad kans een flink stuk in te loopen. Als de viermijls-boei gepasseerd wordt, is het verschil nog slechts 2K bootlengte. Dan zet ook Cambridge de spurt erin. De afstand is te kort om weer opnieuw uit te loopen en zoo gaat Cambridge als eerste door de finish in den tijd van 19 minuten 34 secon den. Oxford was 2'/, bootlengte achter. In de bocht van Miami (Florida) heeft Commodore Garwood met zijn race-boot „Miss-America" een nieuw wereld-snelheids record voor motorbooten gevestigd. Hy oe- reikte een snelheid van 102 mijlen per uur. Het door den verongelukten Sir Henry Segrave gevestigde record bedroeg 98.78 mij len per uur. Het bondsbestuur greep tijdig in De buitengewone vergadering te Zaandam mocht zich verheugen in de aanwezigheid van K.N A U. bestuursleden Moorman en Pyper. Uit de correspondentie bliek dat 12 vereenigingen zich voor de afscheiding ver klaard hadden. Echter waren deze clubs eenigszins eenzijdig ingelicht door het N.H. A B.-bestuur. Nadat enkele afgevaardigden en het N.H. A.B.-bestuur hun opinie hadden gezegd kreeg de heer Moorman het woord, die op tactvolle wijze de vergadering heeft doen in zien dat aansluiting bij de Unie noodzakelijk maar bovenal ook nuttig voor de athletiek- beoefening in Noord-Holland is. Het bestuur van den N.H.A.B. werkte mede door een stemming die mogelijk tot een breuk had kunnen leiden te voorkomen en gaf den afgevaardigden den raad hun wee ning te herzien. By de „afvallige" clubs, 12 in getal zal worden aangedrongen zich alsnog aan te sluiten, als zynde in het belang van den N.ÏLA.B. De heer Pyper lichtte e.e.a. toe en zeide dat de flnancieele bezwaren toch niet onover komelijk zijn. De N.H.A.B. biyft dus in K.N.A.U. verband werkzaam. Mogelük zal deze regeling leiden tot een grootere centralisatie der athletiek- beoefening in onze provincie. De vereenigin gen die slechts 4 of 5 leden tellen hebben toch geen reden van bestaan. Slechts aan het beleid van de Unie bestuursleden is het te danken, dat dit besluit genomen Is. Ongetwijfeld zal de N.H.A.B. later met genoegen op deze beslissing terug zien. De toestand wordt thans weer gezond en maakt een opbloei van de athletiek in deze gewesten mogeiyk. Aan de vereenigingen is thans de daad zich zoo spoedig mogelijk bij de K.N.A.U. op te geven. Onderlinge wedstryden. Deze week en 't begin der volgende week zyn voor bovengenoemde Vereen, dagen van byzondere beteekenis. De onderlinge wed stryden hebben plaats voor alle afdeelingen, voor de Jongens en Heeren Donderdag 20 Maart a.s. en voor de Meisjes- en Dames- afdeeling Maandag 30 Maart. In verband met deze wedstryden worden de adspirantleden zoowel jongens en meisjes verzocht precies om 7 uur aanwezig te zijn. Onder leiding van den heer J. Honig hield de Beverwij ksche Gymnastiekvereeniging Turnlust haar jaarvergadering. Naar aanleiding van een desbetreffend ingekomen stuk, werd besloten, deel te ne men aan de op Hemelvaartsdag in Haarlem te houden openlucht-uitvoering van den K.T.K. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, den heer R. Gersssen, bleek dat de in komsten en uitgaven met elkaar in even wicht zijn. Het jaarverslag van den secretaris, den heer C. Versteeg, gaf een vermeerdering van het aantal bij Turnlust aangeslotenen sinds vorig jaar met 36 Het totaal is nu 355, verdeeld als volgt 38 dames, 26 heeren, 69 meisjes, 52 jongens en 170 donateurs. In het verslag werd herinnerd aan de jubileums viering, aan de huldiging Van den voorzitter, vanwege zijn 15-jarig lidmaatschap, en aan het afscheid van den heer H. v. Doorn, sinds de oprichting een der steunpilaren van de vereeniging. Vermelding vonden voorts de 3 Turnlust-uitvoeringen (waarvan één open lucht-uitvoering op Koninginnedag), de deel neming aan de opening van het Sportpark en aan de Haarlemsche Lighal-uitvoering, de door leden behaalde successen in de gym- nastiekwedstrijden, de athletiekwedstrijden en de athletiekcompetitie van den Kennemer Turnkring, de deelneming aan de vaardig- heidsproeven K.N.S.V., aan het dames keurkorps K.T.K. en aan den cursus Melk man. In het bestuur werden herkozen de heeren J. Honig (voorzitter), C. Versteeg (secre taris) en J. Steijn (commissaris). In de plaats van den heer A. Torbak, die als commissaris bedankte, kwam de heer L. Visscher. Besloten werd, op Zondag 12 Juli per touring-car een tocht te ondernemen naar de provincie Utrecht. Voor den op Zaterdag 11 April te houden singelloop, die de Chr. Gymnastiekvereeni ging Turnlust in het programma van haar jubileum-uitvoering heeft opgenomen, blijkt wel belangstelling te bestaan. Start en finish zijn op de Oude Groen markt. Als starter zal optreden de heer Tenckink, Commissaris van Politie. De route van den 3% K.M. loop (in twee af zonderlijke afdeelingen, n.l. één voor K.N.A.U.-leden C en D-klasse, en één voor niet K.N.A.U.-leden, inwoners van Haarlem e.o.) gaat in de richting Zijlstraat, en die van den 6 K.M.-loop (eveneens in twee afzon derlijke afdeelingen, en wel één voor K.N.A.U.-leden A en B-klasse, en één voor niet bij de K.N.A.U. aangeslotenen inwo ners van Haarlem e.o.) in de richting Spaarne. Er starten telkens 2 afdeelingen tegelijk, die elkaar aan den Kloppersingel nabij de Kenne- merbrug zullen passeeren. Vóór den wedstrijd wordt een keuring gehouden. De prijsuitreiking vindt plaats in het Gemeentelijk Concertgebouw. De inschrijving (met gelijktijdige storting van 40 cent inleggeld, voor klasse A en B 60 cent) sluit 3 April aan het adres Vrou- wenhekstraat 93. Dinsdagavond vindt in de zaal van het Gemeentelijk Lyceum te Haarlem de keuze plaats van de turnsters en turners, die den K.T.K. zullen vertegenwoordigen in den binnenkort te houden wedstrijd K.T.K. Zuiderkwartier. In aanmerking zullen ko men 10 dames en 8 heeren. Beoordeeld wor den de voor den wedstrijd geldende onder- deelen, n.l. voor dames verplicht vrije oefe ning, paard en paardsprong, naar keuze brug- en ringenzwaai, en voor heeren verplicht vrije oefening, paard en paardsprong, naar keuze brug, rek- en ringenzwaai. Zaterdag a.s. wordt in het Dienstgebouw voor Lichamelijke Opvoeding een demon stratie gehouden van de oefeningen voor de op 14 Mei in Haarlem op het R.C.H.-terrein te houden openlucht-uitvoering van den Ken- nemer Turnkring. Secretariaat: Vooruttgangstraat 79, Haarlem. 't Heeft ons byzonder veel genoegen ge daan dat de Heerenafdeeling by den Stillen Omgang zoo flink was vertegenwoordigd. Wy zien daarin een bewijs, dat het praedi- caat R.K. niet ten onrechte bij „Ursus" be hoort. Zondag zyn ook de keurtumlessen begon nen, die door den Turnkring worden ge organiseerd. Een paar styve beenen van den nachte- ïyken pelgrimstocht overgehouden, bleken een geducht beletsel voor Intensief werk; toch meenen we te mogen constateeren, dat de cursus aller belangstelling overwaard is. Nog steeds zyn er prikkaarten in om loop!! Met het oog op de afrekening, ver wachten we deze week de kaarten terug, liefst volgepriktü PIM. Haarlem: Kruisweg 70 c. Telefoon 14271 BRUSSEL, 21 Maart (V.D.) De heden voortgezette wedstryden om de „Coupe Gio- rieux" hadden het volgende resultaat: pnt. brt. h.s. gem. 300 29 75 10.37 178 29 15 6.3 300 18 73 16.66 159 19 40 9.34 32 49 9.37 259 32 57 8.09 300 32 78 9.37 177 32 58 5.33 ROOSTER WEDSTRIJD WILHELMINA-BILJARTBEKER Deze week wordt in Hotel Rest. „Hof van Holland" aan de Groote Markt wederom de populaire roosterwedstrijd gespeeld om den fraaien beker, welke door de Wilhelmina- biljartfabriek beschikbaar is gesteld. Verschillende sterke Haarlemsche en Am sterdamsche biljarters zijn van de party, terwyi ook de kampioen van de B. V. „Ons Genoegen" uit Zaandam deelneemt. De volledige lyst van deelnemers is: H. Boerwinkel (B. V. „Vriendenkring"), kampioen van Haarlem, le klasse. H. J. Metz (B. V. ,H. B. C."). D. A. de Foeljaeger (B. V. ,D- E. S."), oud-kampioen van Haarlem, le klasse. J. v. Hout („Benoorden 't IJ"), Amster dam. C. Lammes (B. V. „Ons Genoegen"), Zaandam. A. Denker (B. V. „Insulinde")Amsterdam. A. Polak (B. V. „Amsterdam"), Amster dam. W. H. Verheyde (B. V. „Haarlem-Noord"), oud-kampioen van Haarlem le klasse. Volgorde van de te spelen partijen: Woensdag 25 Maart 1931: 8 uur A. Po lak—A. Denker; 8 uur J. A. A. v. HoutH.' J. Metz; 10 uur A. DenkerJ. A. A. v. Hout; 10 uur H. J. MetzW. H. Verheyde. Donderdag 26 Maart: 8 uur A. PolakJ. A. A. v. Hout; 8 uur D. A. de FoeljaegerW. H. Verheyde; 10 uur A. PolakH. Boer winkel. Vrijdag 27 Maart: 8 uur G. LammesD. A. de Foeljaeger; 8 uur W. H. VerheydeH. Boerwinkel; 10 uur H. J. MetzD. A. de Foeljaeger; 10 uur G. LammesW. H. Ver heyde. Zaterdag 28 Maart: 2 uur A. Denker—H. J. Metz; 4 uur H. BoerwinkelJ. A. A. v. Hout; 4 uur H. J. MetzG. Lammes; 8 uur D. A. de FoeljaegerA. Denker; 3 uur G. LammesW. H. Verheyde; 10 uur H. J. MetzH. Boerwinkel. Zondag 29 Maart: 12 uur H. Boerwinkel G. Lammes; 12 uur D. A. de FoeljaegerA. Polak; 2 uur G. LammesA. Denker; 2 uur W. H. VerheijdeJ. A. A. v. Hout; 4 uur D. A. de FoeljaegerH. Boerwinkel; 4 uur W. H. Verheyde—A. Polak; 7 uur G. Lam mesJ. A. A. v. Hout; 7 uur H. Boerwinkel A. Denker; 9 uur H. J. MetzA. Polak; 9 uur D. A. de FoeljaegerJ. A. A. v. Hout. Na afloop prysuitreiking. Door een equipage Nederlandsche scherm- Ieeraren, bestaande uit H. B. de Vries, hoofd- scbermonderwyzer by den Gymnastiek- en Sportcursus aan de Koninklyke Militaire Academie; J. B. A. Abrahams, hoofdscherm- onderwyzer bij de Koninklyke Militaire Academie en E. Spronk, hoofdschermonder- wyzer by het Korps Luchtdoelartillerie wordt deelgenomen aan de wedstryden op Floret, Degen en Sabel van de Société des Maïtres d'Arm es au Denemark, welke worden gehou den op 28 en 29 Maart te Kopenhagen. Na 30 zetten remise Zaterdagmiddag vond onder groote be langstelling in de Militiezaal de eerste con sultatieparty plaats tusschen Aljechin, we reldkampioen en den Nederlandschen kam pioen dr. Euwe. Aljechin speelde met wit en werd bUge- staan door Jhr. van den Bosch. dr. Euwe door den heer H. Weenink. Na 30 zetten was de party remise. Zondagavond 8 uur werd de tweede party, die des middags afgebroken was, voortgezet tusschen Aljechin, die met zwart speelde en dr. Euwe, die met wit speelde. Beide spelers kwamen in tijdnood te zit ten. Van den Bosch en Aljechin het meest. Zy speelden het klaar om in vyf minuten zeven zetten te maken. Na 45 zetten was de stand, dat Aljechin drie pionnen en een toren over had, tegenover Euwe twee pion nen en toren. Van de drie pionnen van zwart was de h-pion een vrije, die echter werd gehouden door Wits witten toren. Twee pionnen werden hierna in gezamen lijke consultatie afgeruild, waarna een bui tengewoon moeilijk eindspel ontstond. Tot ruim half twaalf speelden beide schakers nog door, doch Aljechin zag in dien tij.! geen kans om theoretisch tot een winstop lossing te komen. De partij werd afgebro ken. Vermoedelyk neemt Weenink den stand in studie om theoretisch na te gaan of in dezen strijd, waarin Aljechin een pion meer heeft, ten slotte voor Zwart winst op moet leveren. De tweede partij Zondagmiddag om twee uur werd met de tweede party in den consuitatiewedstrijd tusschen Aljechin (wereldkampioen) en Dr. Euwe (Nederland. cn kampioen) aangevan gen. Aljechin speelde nu met zwart en werd bygestaan door Jhr. van den Bosch. Euwe speelde met wit en werd bijgestaan door H. Weenink. Ook nu was er in de groote ruime Militie zaal veel belangstelling, die op de verschil lende demonstratieborden het spel volgden of met eigen schaakstukken de ingewikkelde problemen trachtten op te lossen. Om 6 uur gisteravond werd de partij, die een levendig karakter droeg_ na dertig zetten afgebroken. Behalve een toren en vier pionnen had dr. Euwe nog een zwarten looper, Aljechin had een paard. Hoewel de partij vrijwel op remise stond, besloot men den wedstryd gisteravond acht uur voort te zetten en te beëindigen. Men schrijft ons: Bovengenoemd zwemfeest onder het motto „Ieder Haarlemmer Zwemmer" belooft nu reeds een groot succes te worden. In de allereerste plaats voor de jeugd met de nummers: 5 X 20 M. schoolslag estafette voor de Lagere Scholen; 40 M. vrije slag voor leerlingen van Middelbare en U. L. O.-scho- len, terwyi het programma, buiten het reeds gepubliceerde nummer voor alle inwoners van Haarlem en Omstreken, nog een voor het Haarlemsche publiek geheel nieuwe at tractie bevat, n.l. een: 4 X 40 M. vrye slag estafette voor sportvereenigingen. Hierin zul len de voornaamste beoefenaars van alle takken der sport, het zwemmen uitgezon derd, elkander in het natte element bekam pen. Een en ander zal worden afgewisseld met eenige demonstraties, uitgevoerd door de leden van „Haarlem". Op 20 Maart hield de Zwemkring „Haar lem" zyn Jaariyksche algemeene vergade ring, welke goed bezocht was. Met zijn openingswoord dankte de voor zitter, dr. Huizinga, in het byzonder de Technische Commissie van dn H. Z. B. voor het door haar gedane werk en sprak de hoop uit, dat deze commissie in haar geheel zou worden herkozen. Verder memo reerde spreker in het bijzonder het werken van het H. Z. B.-bestuur voor de lagere zwemsport, waardoor de H. Z. B. wellicht in conflict is gekomen met den N. Z. B. Naar het zich laat aanzien zal echter de H. Z. B. op de eerstvolgende jaarvergade ring van den N. Z. B. haar voorstellen voor een groot deel goedgekeurd zien, waardoor het conflict een einde zal hebben geno men. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Het jaarverslag getuigde van een bloeiend clubleven in Haarlem, diverse vereenigin gen zijn in aantal leden en vooral in adspi rantleden sterk vooruit gegaan. De flnancieele toestand van den Bond is gunstig, de kas toonde een batig saldo aan van f 125.60, zoodat dit jaar besloten werd de subsidie van den N. Z. B. aan den H. Z. B. te storten in de kas van het pro- pagandafonds voor de "lagere zwemsport. Het bestuur van den H. Z. B. werd dit jaar als volgt samengesteld: dr. Huizinga, voorzitter, mej. Dekker en de heeren Braam, Hagen, Jacobszoon, Jager, Liezenberg, Meyer, De Ridder, Van Til. De polo-commissie werd in haar geheel herkozen en bestaat uit de heeren Boeree, Visser en Braam. De zwem-commissie werd ook herkozen en bestaat uit mevrouw Knuytv. Laar en de heeren Hemsing, Veldhoff. Venema en Vrugt. De heer Van Ommeren stelde zich niet herkiesbaar, wegens gebrek aan tyd. In deze vacature zal nog worden voorzien. Zaterdag en Zondag zyn in de Residentie damwedstrijden gespeeld voor de zesde en zevende ronde om het persooniyk kampioen schap van Nederland. De uitslagen der wedstrijden van Zaterdag waren: Polman wint van Raman (20. De Graag wint van Kuyer (20). De wedstryden van Zondag hadden tot resultaat: Vos wint van Polman (20). Rustenburg wint van Kuyer (20). Van Dartelen remise met de Graag (11). Rustenburg heeft thans de leiding met 11 pt. (een wedstrijd meer gespeeld dan de overigen); Van Dar+elen 9 pt.; De Graag, Polman en Raman ieder 8 punten; Vos 7 pt.; Ris de»Haan en van Mil ieder 5 punten en Kuyer 2 punten. Nog steeds wordt er om het 3de klasse clubkampioenschap 193031 der „Haarlem sche Damclub" vinnig gestreden. De eerste plaats wordt nog steeds bezet door Wessel- man, doch Kiel is intusschen aardig inge- loopen. De stryd om den titel zal dan. ook wel hoogstwaarschynlyk door deze twee spe lers worden uitgevochten. Den stand van dit toumooi laten wy hieronder volgen: gesp. gew. rem. verl. pnt. Th. Wesselman 13 9 2 2 20 A. Kiel 13 9 1 3 19 H. C. Staopers 11 6 3 2 15 W. J. A. Matla 16 6 3 7 15 C. Kool 9 5 3 1 13 J. C. Bom 13 5 3 5 13 F. Moerbeek 12 5 2 5 12 Th Werd'-er 10 4 3 3 11 H. G. J. Andriessen 11 5 1 5 11 H. J. Stok 11 4 3 4 11 H. Rozijn 7 4 0 3 8 B. Henneke 9 3 15 7 W. v. 'd. Eünde 4 3 0 1 6 Jkc. Fr. v. Garderen 9 3 0 6 6 J. Winkel 7 13 3 5 H. W. C. v. Rhoon 12 2 1 9 5 A. Smit 15 2 1 12 5 Mede door het terugtrekken van den XJmuidenaar Groen heeft de ranglyst van ■xr.engenoeniden wedstrijd een belangryke ,'erandering ondergaan. De strijd om den titel wordt thans alleen nog gestreden door Werdler, Rozyn, Wesselman en Kool (allen „Haarlemsche Damclub"). Den stand van dit tournooi laten wy hier onder volgen: Nr. Spelers gesp. gew. rem. vrl. pnt. 1. Th. Werdler 9 4 4 1 12 2. H. Rozyn 8 4 3 1 11 3. Th. Wesselman 8 4 2 2 10 4. C. Dikkeboom 9 4 2 3 10 5. A. Kiel 9 3 4 2 10 6. 3. P. Exel Jr. 8 2 4 2 8 7. C. Kool 6 3 0 3 6 8. J. F. v. Garderen 8 14 3 6 9. H.G.J. Andriessen 9 2 16 5 10. H. C. Stappers 8 0 4 4 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 11