Uit den Omtrek 1ste klas MEUBILAIR VOOR MEUBELEN 19239 gg 2bii - 5 Stofzuigerhuis MAERTENS 3497 £5 BEETHOVEN- CYCLUS R.K. DIENSTBODE SIGARETTEN NET MEISJE 0 Bestelt Uw Auto's FIGATNER's Meubelhandel BENNEBROEK BLOEMENDAAL HAARLEMMERMEER HALFWEG HILLEGOM LISSE LiSSERBROEK VOORHOUT WARMOND VOGELENZANG KENNEMERLAND SANTPOORT HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders VELSEN-NOORD WIJK AAN ZEE Het conflict in de Reddingsbrigade opgelost HEEMSKERK Staat van Besommingen RIJKSVISCHAFSLAG SCHAKEN Aljechindr. Euwe Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Apex klop-veeg-stofzuigers f 1*75 MARKTNIEUWS 43,9 4a?9 aam Zeeuwsche Poters Adverteert in dit blad flinke Dienstbode 0 0 0 ,0 0 Groote Luxe wagens 0 1ste klas bediening q bezoekt onze 20 monsterkamers AMSTERDAM Filiaal Haarlem, Zijlweg 30 - Tel. 13768 De afsluiting van den Leidschevaartwcg Wij hebben reeds eerder medegedeeld, dat de brug in den weg langs de Leidschevaart ter hoogte van het gebouw der Holl. Cultuurmij. in een dergelijk slechten toestand verkeert, dat elk verkeer met rij- en voertuigen hoogst gevaarlijk moet worden geacht. B. en W. van Bennebroek hebben het toen in het belang van openbare veiligheid gemeend, dien weg van de Centenbrug tot de Manpadsbrug te doen afsluiten. De afsluiting geschiedde reeds meer dan een maand geleden. Van de „be reids te nemen maatregelen tot voorziening" door Openbare Werken van Haarlem, aan welke gemeente de weg in eigendom toebe hoort, hebb enwij tot heden niets gezien. Wij hebben echter intusschen nog de ge- reede verwachting, dat de hoogst noodzake lijke verbeteringen aldaar aangebracht zullen zijn, vóór het bloembollenseizoen genaderd is. Opdrachten Aan de firma Handgraaf en Lindeman te Bloemendaal is opgedragen de levering en de installatie van de automatische centrale verwarming doormiddel van stookolie in de nieuwe O. L. school aan de Juliana van Stolberglaan te Aerdenhout. Aan het Elec- tro-Technische Bureau van J. R. Stuut te Overveen is gegund de electrische licht-instal. latie dezer school. Telefonische nachtverbinding In Haar lemmermeer is een telefonische nachtver binding tot stand gebracht, waardoor van af 9 uur 's avonds tot 's morgens 8 uur per telefoon kunnen worden bereikt de burge meester, de inspecteur van politie, de com mandant van de brandweer en de chauf feur van de auto van den gemeentelijken geneesgkundigen dienst aan de adressen van de bij Halfweg te Rijk, bij Aalsmeer en te Nieuw-Vennep gestationneerde gemeente veldwachters. Personalia Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het candi- daatsexamen in de rechten de heer O. H. v. Wijk, alhier. Jongetje verdronken Zaterdagavond, ongeveer vijf uur, is spelenderwijs een jon getje van Bakker, oud 10 jaar, va nden stei ger van den Noorderweg in den Houtrak- polder, in het Zijkanaal F gevallen. Te hulp geroepen personen hebben het jongetje opgevischt. Dr. Bouman, die spoedig ter plaatse was, paste kunstmatige ademhaling toe, echter zonder resultaat. Machine-schrijven Voor het dploma Ma chine-schrijven systeem „Mercm-ius*" slaag den onze plaatsgenooten Mej S. Jansen, Dirk Stevens en Harm Hollander. Zij wer den opgeleid door den heer F. C. van Lierop Jzn., alhier. IL B. G. Vrijdagavond hield de afd. Hil- legtfln van het Hollandseh Bloembollen- kweekersgenootschap een ledenvergadering in hotel „Flora". De opkomst was aan vankelijk niet best, later bevredigend. De voorz., de hr. D. Nieuwenhuis, opent met een woord van welkom in het bijzonder gericht tot den heer J. A. A. van Lierop, spreker van dezen avond. De secretaris leest nu de notulen, die on veranderd onder dankzegging voor de keurige redactie worden goegekeurd en geteekend. Vorige keer was aangehouden verslag van den penningmeester.. Deze functionaris gaf in ontvangsten plus kassaldo vorig jaar f 242.55, uitgaven f 57.75, saldo dus f 184.80. De heeren P. N. Jonkheer en H. v. d. Vos sen controleerden de bescheiden, die perfect in orde bleken, zoodat de penningmeester onder dank voor zijn gevoerd beheer werd gedechargeerd. Tot afgevaardigden ter Alg Verg. werden gekozen de heeren P. N. Jonkheer en H. v. d. Vossen, secundi de heeren C. Kramer en P. Goemans Azn. Thans kwam de behandeling van den be schrijvingsbrief. De punten 1 tot en met 6 gingen vlug on der den hamer door. BU punt 7 kwam het voorstel van het Hoofdbestuur in bespre king tot verhooging met f 100 voor den heer Dix, redacteur van het kweekersblad. Men besloot den afgevaardigden op te dragen vóór te stemmen, maar de manier waarop dit punt op de agenda is gekomen, achtte men niet tactisch. Het H. B. G. wordt in dezen voor een fait accomplé geplaatst. Punt 8 vraagt machtiging aan het Hoofd bestuur medewerking te verleenen tot de stichting der Federatie van Bloembollen- deelingen. De vraag werd gesteld, of de zelfstandigheid van het Genootschap niet in het gedrang zou komen. De vergadering besloot de machtiging te verleenen, mits in de statuten der federatie wordt opgenomen de bepaling, dat de veilin gen medewerken aan het 2 ct. per roede fonds. Bij punt 9 vraagt het hoofdbestuur mach tiging tot uibtreiding van het Kweekersblad, in verband met de toetreding van de vei lingen Hillegom, Beverwijk en Breezand. Men toonde zich bereid de gevraagde machtiging te verleenen mits het hoofdbe stuur de verzekering geeft, dat het redactio neel gedeelte van het Kweekersblad er niet bij inboet. Hierna werd een oogenblik gepauzeerd, waarna het woord gegeven werd aan den heer Van Lierop, voor een causerie over: ,.D" bemesting der bolgewassen." Ter inleiding behandelde spr. eerst de be mesting vroeger, waarbij men uitsluitend stalmest bezigde tot 3 1 4 kruiwagens per roe. Dit was vaak overdreven, waardoor ver zuring van den grond ontstond en andere nadeelen. Thans wordt rekening gehouden met de behoefte der gewassen individueel. De substantie der gewassen: stikstof, phos phor, kali en kalk. Gewezen werd op de toe voeging van formellne, een en ander verdui delijkt door voorbeelden uit de praktijk. Daarna werd de vraag beantwoord: hoe brengen we de diverse benoodigde meststof fen in den grond. Nog werd aangetoond het nut eener extra-kaübemesting. Tenslotte werd de behandeling uitsluitend met kunstmest besproken en gewezen op den voorlichtingsdienst, die, hoe nuttig ook, te weinig wordt geraadpleegd. Hierop volgde een prettige gedachtenwis- selir.g. De voorzitter dankte den inleider voor het gebodene en hoopte, dat deze nog meermalen voor de vereeniging mocht optreden. Bij de rondvraag werd geïnformeerd of het hoofdbestuur zou meewerken de z.g. landverraders te boycotten. De voorzitter meende dat het hoofdbestuur zi.in plicht zal weten te doen. Nog werd er gewezen op het niet bepleiten voor den import van de narcissen in Ame rika. hetgeen men betreurde. De voorzitter adviseerde een tip aan „De Narcis." De voorzitter dankte nu allen voor de be toonde belangstelling en spoorde aan trouw ter vergadering te komen en anderen mee te brengen. Hierna sluiting. Aubade aan den nieuwen burgemeester Vrijdagavond omstreeks 8 uur was er een groote menigte uit Lisse's burgerij bij Hotel „De Witte Zwaan" samengestroomd, om den nieu :n burgemeester een aubade te bren gen. De beide plaatselijke muziekkorpsen speelden het „Wien Neerlandsch Bloed" en het „Wilhelmus", waarna nog eenige mar- schen volgden. Burgemeester, baron Van Wijnbergen, verscheen op de waranda van het hotel en sprak de ingezetenen toe. Hij dankte Lisse's burgerij voor de hartelijke ontvangst en bracht een „hoera" uit op H. M. de Ko ningin, waarop een gejuicht losbarstte! Collecte B. en W. dezer gemeente heb ben aan het bestuur van „Jeruël", Tehuis voor door armoede verzwakte kinderen te Lei den vergunning verleend tot het houden van een collecte in de week van 4 tot en met 9 Mei a.s. Mond- en Klauwzeer In de week van 15 tot en met 21 Maart j.l. is binnen deze ge meente onder den veestapel van den veehou der G. Th. Hulsbosch mond- en klauwzeer geconstateerd. Gemeenteraadsverkiezing Als no. 2 op de Frotestantsche candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing komt voor de heer C. Jansze, een candidaat van de A. R. Partij Bestrating Lisserdijk? Nu de zomer weer in aantocht is en de bewoners nabij de Lis- serbrug weer bang zijn door het drukke ver keer op die plaats weer in een stofregen zullen komen, hebben zij bij het polderbestuur aangedrongen, dit gedeelte te bestraten. Dit zou een heele verbetering zijn. Burger!, stand Geboren: Jacobus Gerar- dus Maria. z. van W. H. Ottenheim en C. C. van den Nouland; Johanna Hendrika, d. van J. van Egmond en J. B. Vink: Hendnkus Cor nells, z. van J. A. van Gent en H. J. van Staveren; Adrianus Gerardus, z. van H. J. Zwetsloot. Jubilé op het Groot-Seminarie Zaterdag was het 50 jaar geleden, dat J. C. van Winsen als tuinknecht bij het groot-Semi narie in dienst trad. In de ontvangzaal werd de jubilaris door den president van het seminarie hartelijk toegesproken, waar na Z. Hoogeerw. hem een cadeau onder en veloppe overhandigde. Ook van de profes soren en het personeel mocht de jubilaris geschenken ontvangen. De burgemeester kwam den feesteling na mens het gemeentebestuur gelukwenschen, waarbij den jubilaris werd medegedeeld, dat hem was toegekend de bronzen eeremedaille der Oranje Nassau Orde. R. K. Onderwijs Tot 1 April a.s. kunnen kinderen, die voor 1 October 1931 den zes jarigen leeftijd bereikt hebben, als leerling voor het nieuwe leerjaar opgegeven worden bij het hoofd der St. Jozefschool, den heer Th. Reimerswaal. R.K. KIESVEREENIGING „SANTPOORT STATION" Men schrijft ons: De R.K. Kiesvereeniging „Santpoort-Sta tion" hield in het Stationskoffiehuis een le denvergadering in verband met de as. ge meenteraadsverkiezingen. Nadat de voorzitter de vergadering met den christelijken groet geopend had, sprak hij zijn vreugde uit over de goede opkomst. Wanneer men soms van de zijde der le den, aldus spr., mocht ongerust zijn over de rust, die nog steeds in onze omgeving heerscht ten opzichte van de a.s. verkiezin gen, dan stelle men zich gerust, want al is onze kiesvereeniging de laatste weken niet naar buiten opgetreden, toch is er al flink gearbeid in de gemeente om onze ideeën te propageeren. De voorposten zijn uitgezet en hun verkenningen zijn succesvol. Het blijkt, dat het standpunt van „Santpoort-Station" toch bij zeer velen en zeer zeker bij velen in andere deelen der gemeente goeden in gang gevonden heeft en nog vindt. Ten aanzien van onze zaak zijn we zeer opti mistisch en de verkiezingen zullen straks aantoonen dat het standpunt van het oude, maar steeds actieve en eerlijke Jan Gijzen- vaart gedeeld wordt door talrijke kiezers en kiezeressen. En, zoo vervolgt de voorzitter, wanneer wij straks candidaten zullen te stel len hebben, hebben wij uit te kijken naar menschen, wier verleden ons een waarborg zii voor de toekomst, een waarborg die In houdt een dienen der gemeenschap volgens onze katholieke beginselen, een daden stellen in overeenstemming met onze katholieke or ganisaties, dat inhoudt het vertrouwen der kiezers. En daarom zullen zij rekening heb ben te houden met de ideeën en wenschen van onze kiesvereeniging en te allen tijde zullen onze kiezers het recht hebben verant woording op te eischen van hun vertegen woordigers. Wanneer wij de zaken zóó be zien, schouder aan schouder blijven staan, is 't een voldongen feit, dat wij sterk staan en men terdege rekening met ons te houden zal hebben. Wellicht zullen er eenige deserteurs zijn, maar dat deert ons niet. Hiervoor ko men tientallen anderen terug om onze gele deren te versterken. Zoo zijn wij dan een corps van eenheid en kracht onder het vaan der eerlijkheid loopend, den strijd tegen elk egoïsme, eigenliefde en persoonlijk gewin aanvaardend. Volgt uw bestuur: waar noodig zal het U voorlichten. Het staat voor U op de bres en kent geen andere taak dan de behartiging van de belangen der kiesvereeniging, belan gen die ook de uwe zijn. Hierna werden de notulen voorgelezen en onder dankzeging onveranderd goedgekeurd. Een schrijven van de R.K. Raadsfractie werd voorgelezen, waarin om een conferentie met ons bestuur verzocht werd. Het ant woord luidde, dat ons bestuur wel bereid was te confereeren, doch na de verkiezingen van den gemeenteraad. Verder was een schrijven binnengekomen van den heer Diependaal, onderteekend door nog twaalf kiezers-essen, om een ledenver gadering te beleggen, waarop deze heer een verklaring wenschte af te leggen in en bij het stellen van candidaten voor den ge meenteraad. Dit op de convocaties te zetten was de wensch der onderteekenaars. Hierop deelde de voorzitter mede, dat reeds in de notulen van de bestuursvergade ring d.d. 9 Maart j.l. een ledenvergadering was vastgesteld. Men concludeere hieruit, dat het bestuur van de kiesvereeniging wel pa raat is en het verwondert ons, dat dit schrij ven binnengekomen is. Het nieuwe jaar, waarin reeds meerdere vergaderingen zijn belegd, getuigt toch wel, dat ons bestuur steeds bereid is de kiezers voor te lichten. Waarom een paar kiezers nu plots zoo actief geworden zijn, is ons vreemd, temeer daar men hier een verklaring wil afleggen, waar om wij niet gevraagd hebben. Dit op de agenda te plaatsen lag niet In de lijn van het bestuur. Doch wel willen wij den heer Diependaal een vraag stellen en wel deze: Waar hij in een paar locale kiesvereenigin- gen candidaat is gesteld, vraagt ons bestuur of hij daarmede het program van de R.K. Centrale en Raadsfractie onderschrijft, d.w.z. of hij de wenschen en ideeën, de besluiten van onze Kiesvereeniging niet ondertee kent. Een eenvoudig, kort en duidelijk ant woord is hier voldoende. De heer Diepen daal, het woord vragend, zegt dan, dat reeds 4 jaar geleden de misère begonnen is en men hem een vrije lijst yerweten had. Dat er van hier een vrije lijst zal komen met den heer Meijer 1, Handgraaf 2. en Sombroek 3. Dit was door den heer Meijer tegen de raadsfractie gezegd en daar was hij bij. Verder dat de heeren Heeremans en Sombroek bij den heer Meijer aan huis wa ren geweest om te vragen of hij no. 1 wilde worden. Verder wilde spreker de brieven voorlezen, welke de heer Maas met de hee ren Mr. Goseling, Bomar.s en de Bruin ge wisseld had, daar de voorzitter van Sant poort op eene ledenvergadering aldaar had gezegd, dat de heer Maas ten aanzien van deze zaak fraude gepleegd had. Hierna leg de de heer Diependaal de verklaring af. dat hij het program van de R. K. Centrale en fractie onderteekende. Spreker merkte nog op, dat hij ten aanzien van den heer Hand graaf ook nog wel een en ander wist, wat voor deze niet erg aangenaam zou zijn en als de vergadering er prijs op stelde, wilde hij dit wel mededeelen. Tevens deelde spr. nog mede, dat hij eene Kiesvereeniging in verband met de R.K. Centrale zou oprich ten, dus naast deze. Deze verklaring werd met groote verontwaardiging aangehoord en voortdurend door heftige interrupties onder broken en meermalen moest de voorzitter de aanwezigen tot de orde roepen. De voorzitter dankte den heer Diepen daal voor zijne verklaring en toonde aan, dat hij, na deze woorden, geen lid van onze kiesvereeniging meer kon zijn. Verder, dat al hetgeen spreker hier vertelde, fantasie en leugen was en het beter ware, als hij hier mede maar op hield, want als men zich op deze wijze moest verdedigen, is dit een arm zalige manier, en hij zich daardoor steeds dieper in het moeras trekt. Ook vanuit de vergadering werden de on- puistheden aangetoond van deze beweringen des heeren Diependaal en enkele anderen wilden zelfs den heer Meijer opbellen, om hem hier te laten komen om de woorden, in verband met dezen heer gesproken, te logenstraffen. Den heer Meijer zal eene officieele verklaring gevraagd worden ten bewijze van de onjuistheden, hier door den heer D. gelanceerd. De heer Handgraaf merkte op, dat, als de heer D. van hem wat te zeggen had, hij dit had moeten doen op de protestvergade ring in den R. K. Volksbond, waar de hee ren Maas en Zwanenburg gesproken heb ben, doch haar heeft hij gezwegen, evenals al den tijd hierna- Hij heeft gelegenheid genoeg gehad om te spreken over het ont zet van den heer Handgraaf als wethouder door de R. K. Raadsfractie. De heer Die pendaal merkte dan op, dat hij deze be richten pas van den laatsten tijd had. De vergadering, die zeer opgewonden was, luisterde gelukkig toch naar den hamer slag van den voorzitter, die in eindinstantie 't woord in deze Kwestie nam en zei, dat hij de houding van den beer Diependaal allerbe droevendst vond, wijl genoemde heer al dien tijd, dat de motie aangenomen was op deze kiesvereeniging, en sinds de afscheiding van de Centrale, geen woord van protest had la ten hooren, al dien tijd op vrije vergaderin gen, in de kiesvereeniging gezwegen had en nu bij het candidaatstellen in de gemeente, nu hij niet langer verborgen kan blijven omtrent zijne houding, met zijne verklaring komt. Op de verhalen ten aanzien van den ex- wethouder Handgraaf, wordt absoluut geen prijs gesteld, evenmin als op de correspon dentie van den heer Maas, met de drie hier voor genoemde heeren. Dat de heer Diependaal deze stukken van den heer Maas medegekregen heeft, Is heel aardig, maar de voorzitter heeft niet tegen fraude van den heer Maas geprotesteerd, doch tegen een openlijk persverslag hierover. Dat is geheel wat anders. Hij verzoekt nu den heer Diependaal de vergadering te ver laten, hetgeen deze doet. Op het verzoek van den voorzitter of de mede-onderteekenaars van den brief ook het program van de Centrale onderschrijven, antwoordden de meesten ontkennend. Enke len waren echter niet aanwezig. Slechts één wilde het besluit van de motie herroepen, doch daar was de vergadering absoluut niet voor te vinden. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat er een comité var actie gevormd was in de gemeente, dat uitstekend werkte. Het vindt een vruchtbaren bodem hier om te arbeiden. Zelfs is het voor vele kiezers een uitkomst. Van Santpoort-station komt een vrije lijst aangezien men niet gevoelt voor de lijst der R. K. Centrale. En als straks die lijst zal komen met onze candidaten er op, zal, in dien mogelijk, en dit is wei zoo goed als zeker, aan het hoofd hiervan prijken de naam van den heer Handgraaf, den nestor van onze R. K. politiek in deze omgeving, de naam van hem, dien men zooveel on rechtvaardigs ten laste heeft gelegd, de naam van hem, wien op deze manier vol doening en eerherstel Kan gegeven worden voor datgene, wat anderen hem door hun égoïsme en eigenbelang ontnomen hebben. (Daverend applaus). Nadat nog enkelen een en ander hierom trent ter voorlichting van het bestuur ge zegd hadden en een paar fejeine aangelegen heden bü de rondvraag ter voldoening waren afgehandeld, mocht de voorzitter na een op wekkend woordje vau eensgezindheid en pro paganda, voor algeheele medeleving in deze dagen met het bestuur, deze zeer geanimeer de vergadering, waarin de eenheid van onze kiesvereeniging zeer tot uiting kwam, slui ten met den Christelijken groet, na alle aan wezigen bedankt te hebben voor hunne keu rige houding op deze vergadering, ondanks het onaangename gepasseerde. Moge het zoo blijven! R. K. Vrouwenbond Dezer dagen hield de af deeling een vergadering in liet Ver- eenigingsgebouw. De opkomst der leden was grooter dan gewoonlijk. Na voorlezing der notulen en eenige mede- deelingen werd de weleerw. heer kapelaan Simonz door den geestelijken adviseur ver welkomd. In zijn lezing over „Huwelijk en Huis gezin" werd In het kort de encycliek van Z. H. den Paus over het christelijk huwelijk behandeld. Kapelaan Simons had zijn lezing inge deeld in twee afdeelingen. In het eerste ge deelte werd den leden kort en duidelijk uit eengezet alles wat de H. Kerk leert betref fende het huwelijk. Vol aandacht werd de spreker door alien gevolgd. Het tweede ge deelte was een meer komisch gedeelte. Ka pelaan Simons vertelde hierin verschillende voorvallen, door hem medegemaakt in Am sterdam, waarom door allen hartelijk werd gelachen. Dat deze lezing in den smaak is gevallen, bewees wel het luide applaus. Vrijdagavond hield de W R. B wederom een buitengewone ledenvergadering in café de Zon De heer Roland opende als voorzitter de vergadering met de verklaring, dat het be stuur daartoe geleid door de praktijk, be sloten had, het bestuur met nog één lid uit te breiden. Voor deze ledenvergadering echter was bij het bestuur een schrijven van den heer J Gertenbach binnengeko men, waarin deze als secretaris en be stuurslid bedankte, zoodat nu twee nieuwe bestuursleden gekozen moesten worden. Van bestuurszijde werd de heer L. van Brakei, hoofdonderwijzer hier ter plaatse, als candi daat gesteld in de vacature Gertenbach, ter wijl de heer W. Paap door de vergadering candidaat gesteld werd voor de bestuursuit- brriding. Bij de eerste stemming werden beide candidaten gekozen. De heer L. van Brakei dankte de vergadering voor het blijK van vertrouwen in hem gesteld, doch vond zijn benoeming onder den druk der voor afgegane gebeurtenissen nu minder aange naam. Niettemin aanvaardde hij deze be noeming om naar beste krachten te ijveren voor het welzijn van de W. R. B. Vervolgens werden door het bestuur be noemd de heer Klein, bestuurslid: tot hoofd leider der Brigade de heer H. van der Wei, tot plaatsvervanger; de heer M. Offenberg als leider van de transport-colonne. Bij de rondvraag bleek, dat de heer Ger tenbach als leider van de afdeeling zoek licht bleef gehandhaafd. Enkele leden kwamen hiertegen in ver zet, wat door den voorzitter op afdoende wijze werd bestreden. Met een woord van aansporing tot de leden, om het voorgeval lene te vergeten en met nieuwen moed te ijveren voor de Brigade, sloot de voorzitter deze gemoedelijke vergadering. Deelname massaal spreekkoor Aan het massaal spreekkoor op den tweeden Paasch- dag in het Stadion te Amsterdam zullen ook een 25-tal jongedames uit onze parochie deelnemen. Dit zal wel een reden te meer zijn, om velen aan te sporen, dit imponeerende schouwspel van geloofsuiting te gaan bij wonen. In verband hiermede deelt men ons mede, dat kaarten slechts verkrijgbaar zijn tot en met Vrijdag 27 Maart bij mej. W. Tromp, Kerklaan.' Vertrek pater C. Diemeer Maandag avond 30 Maart zal de Zeereerw. Pater C. Diemeer naar Brussel vertrekken, om 7 April d.a.v. met vijf andere missionarissen naar zijn missiegebied in den Congo terug te keeren. Zijneerw. vertoefde als zoon der parochie in zijn vacantietijd nogal eens hier ter plaatse. De zoo bekende priester-missio naris zal weder uit ons midden vertrekken, om zich te gaan wijden aan zijn zware taak in de overzeesche gewesten. Kind aangereden Het jeugdige doch tertje van den heer G. Fotels, wonende Oosterstreng, wist ongemerkt met haar één jaar oudere broertje op den weg te komen. Toen de kinderen spelenderwijs den weg zouden oversteken, werd het jongste kind aangereden door een luxe-auto, afkomstig uit Haarlem. Hoewel het geval nog betrekkelijk goed is afgeloopen, is het kind op medisch advies naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, omdat een inwendige kwetsuur werd gecon stateerd. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Cremer, 400 m, 2600Gerberdina Johan na, 650 m., 4100.John Brown, 200 m„ Gloria, 610 m„ 4000.Mies en Truus, 260 m., 2100.—; Derika V, 300 m„ 2500; Penelope, 30 m„ 1000.—; Holland 2, 95 m„ 1500.—; Holland 3, 150 m., 1300.—; Ane- ta, 540 m.. 4100.—; Hoop 1, 60 m„ 700.— Hoop 2, 65 m., 600.Groningen, 155 m„ 1200.—; Timmers, 305 m., 2400.—; Azi muth, 400 m., 8200.Amsterdam, IJm. 100, 105 m„ 1300.— Jenny Elsa, 180 m., 2200.— BEUGERS VI. 80, 300.—; VI. 190, 1400.- 1200.—. VI. 197 IJMUIDEN, 23 Maart. Tarbot f 1.60 f 2.05 per K.G.; Griet f 30—65 per 50 K.G.: Tong f 1.90—2.50 per K.G.; Groote Schol f 17—25, Middel Schol f 2530, Zet Schol f 25—37, Kleine Schol f 6.80—26, Bot f 1.20— f 2.60, Schar f 3.30—8.50, Tongschar f 21— f 52 per 50 K.G.; Rog f 1426 per 20 stuks; Vleet f 1.923.83 per stuk; Pieterman en Poon f 415, Groote Schelvisch f 2432, Middel Schelvisch f 22—31, KI. midd. Schel visch f 1622.50, Kleine Schelvisch f 12 f 19, alles per 50 K.G.; Kabeljauw f 18.50 f 30 per 125 K.G.; Gullen f 713 per 50 K.G.; Leng f 0.35—2.10 per stuk; Heilbot f 1.20—1.50 per K.G.; Wijting f 2—5.50 per 50 K.G.; Koolvisch f 0.501 per stuk. Na 30 zetten remise Zaterdagmiddag vond onder groote be langstelling in de Militiezaal de eerste con sultatiepartij plaats tusschen Aljechin, we reldkampioen en den Nederlandschen kam pioen dr. Euwe. Aljechin speelde met wit en werd bijge staan door Jhr. van den Bosch, dr. Euwe door den heer H. Weenink. Na 30 zetten was de partij remise. Zondagavond 8 uur werd de tweede partij, die des middags afgebroken was, voortgezet tusschen Aljechin, die met zwart speelde en dr. Euwe, die met wit speelde. Beide spelers kwamen in tijdnood te zit ten. Van den Bosch en Aljechin het meest. Zij speelden het klaar om in vijf minuten zeven zetten te maken. Na 45 zetten was de stand, dat Aljechin drie pionnen en een toren over had, tegenover Euwe twee pion nen en toren. Van de drie pionnen van zwart was de h-pion een vrije, die echter werd gehouden door Wits witten toren. Twee pionnen werden hierna in gezamen lijke consultatie afgeruild, waarna een bui tengewoon moeilijk eindspel ontstond. Tot ruim half twaalf speelden beide schakers nog door, doch Aljechin zag in dien tijd geen kans om theoretisch tot een winstop- lossing te komen. De partij werd afgebro ken. Vermoedelijk neemt Weenink den stand in studie om theoretisch na te gaan of in dezen strijd, waarin Aljechin een pion meer heeft, ten slotte voor Zwart winst op moet leveren. De tweede partij Zondagmiddag om twee uur werd met de tweede partij in den consultatiewedstrijd tusschen Aljechin (wereldkampioen) en Dr. Euwe (Nederlandsch kampioen) aangevan gen. Aljechin speelde nu met zwart en werd bijgestaan door Jhr. van den Bosch. Euwe speelde met wit en werd bijgestaan door H. Weenink. Ook nu was er in de groote ruime Militie- 1500. 63s5_ zaai veel belangstelling, die op de verschil- |000. J3696 20010. lende demonstratieborden het spel volgden 400: 1098 3736 8097. of met eigen schaakstukken de ingewikkelde 100; 2315, 14066. 20724. (Niet Officieel.) 456e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 2.3 Maart 193! Ie klasse le lüst. Hooge prijzen. 20.000: 3637. problemen trachtten op te lossen. Om 6 uur gisteravond werd de partij, die een levendig karakter droeg, na dertig zetten 363 afgebroken. 553 Behalve een toren en vier pionnen nad dr. 931 Euwe nog een zwarten looper, Aljechin had 1274 een paard. 1555 Hoewel de partij vrijwel op remise stond besloot men den wedstrijd gisteravond acht 27_ uur voort te zetten en te beëindigen. 2977 3294 3566 3931 Prijzen van 20.—. 21 188 364 564 1013 1282 1571 1925 2351 2795 3024 3347 3573 3935 56 193 371 592 1016 1.386 1581 1980 2382 2808 3102 3.368 3620 4019 5031 5312 AMSTERDAM 23 Maart. Veemarkt. 5487 Ter veemarkt-waren heden aangevoerd: 990 5849 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 1 e kwaiteit f 0.99—1.02, 2e kwaliteit f 0.800.94, fiy34 3 kwaliteit f 0.700.80, mindere soorten 7143 i 0.6O—j0.66 per K.G. slachtgewicht152 7667 melk- en k'alfkoeien f 275—390 per stuk; 145 808O vette kalveren, 2c kwaliteit f 0.800.90, 3e 5147 9176 5034 5341 5506 5904 6278 647.3 6939 7371 7687 8094 8471 8872 9248 9466 9917 5067 5358 5528 6065 6294 6500 6952 7379 7798 8107 8601 8873 9272 9495 9924 60 260 411 750 1093 1464 1627 2013 2477 2834 3118 3412 36.32 4023 4468 5074 5377 5540 6072 6306 6613 7018 7422 7809 8181 8631 8898 9295 9511 9944 kwaliteit f 0.99—1.02, 2e kwaliteit f 0.80—0.94. wicht; 179 nuchtere kalveren f 8—12 per Qj57 stuk; 46 schapen f 35—39 per stuk; 900 var- 93,3 kens; vleeschvarkens, wegende van 90110 10123 10132 10152 10161 K.G. f 0.500.51, zware varkens f 0.490.50, 10441 10447 10481 vette varkens f 0.4T—0.49, per K.G. slachtge- J0767 10798 10829 wicht; 250 paarden f 60—170 per Stuk. Aan^4 11058 1 094 het abattoir zijn heden aangevoerd 9 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 11533 11547 U70! 157 294 433 812 1136 1473 1784 2154 2507 2849 3168 3482 3681 4051 4509 5145 5416 5696 6195 6358 6702 7069 7553 7875 8419 8654 9103 9321 9565 76 292 415 757 1114 1467 1768 2040 2496 2840 3120 3422 3653 4033 4506 5112 5387 5565 6157 6.308 6636 70.30 7538 7824 8353 8646 90.33 9311 9530 9991 10024 10048 10274 10299 10310 158 350 466 822 1155 1496 1807 2161 2567 2869 3220 ->-37 3802 388» 4110 4I8„ 4614 4979 5194 529» 1 .356 484 8 3? 120? 1503 1842 2170 2574 2919 5431 582" 6268 6466 6779 7127 7655 8004 8434 8796 9166 9455 9626 10057 10438 10500 10520 10550 l06'? 10872 10886 10920 I0?3, 5423 5790 6258 6378 6709 7110 7622 7895 8430 8695 9125 9323 9566 10485 10861 11095 11101 11227 11347 11348 11351 11233 Utf 11366 ll3? Aan- 1,902 1,966 1,981 NOORDSCHARWOUDE, 21 Maa ,2268 ,?28I )22Qg ,2302 I2329 ]2446 gevoerd werden: 1000 Kg. wortelen 1.50 2.10, j2530 J254l 12362 12599 12625 12627 178000 Kg. roode kool 7.1012.40. 12689 12721 12776 68.400 K.G. Gele Kool 3.50—6.30, 200.800 12951 12990 12991 K.G. Deensche Witte Kool 3.90—5.20, 40.20013384 13.395 13436 K.G. Uien 2.703.60, idem Groote 2.3013708 13716 13888 2.60, idem Drielingen 1.40-2 60 Nep 2.40- 14135 14160 14238 14253 14324 14332 2.70, 2200 K.G. Bieten 1.40—7.80. 11704 11732 11745 11874 Hf.1 12157 12181 12192 12225 .122, 12509 12-41' 12650 l26ri 12758 12790 12826 12913 12',, 13158 13171 13291 1.3326 l3*>f '3459 13609 13666 13678 l37j, 13970 13995 14068 14112 H]!} 14339 14343 14530 14543 14550 1**% 11428 14473 14482 14784 14905 14920 14982 15008 15368 15384 15121 15.386 15405 15,39 15$ 15979 16647 16719 17112 17051 17091 17794 17825 17848 17911 ,7'$ 17993 18051 18060 18081 W°,t 18723 18765 l8®^ 18651 18995 19046 19124 19342 19352 19381 19565 19824 18692 18723 1 8763 19574 19581 19623 I06- 19891 19186 19415 19461 19906 19985 204O8 14367 14741 BROEK OP LANGENDIJK, 23 Maart. 15164 15170 15.326 Aangevoerd werden: 3200 Kg. roode kool 15796 158'2 582? 15846 15925 15951 9.90—10.90; 27500 Kg. gele kool 3.80—5.80; 16,04 16157 16180 16236 16280 16365 3250 Kg. Deensche witte kool 2-80-4 70^ 6800 mg4 |y(M) „W1 Kg. uien 3.10—3.50; groote men 2.80—3.10, ]7222 17?s^ ]73I6 17383 ,73g5 1742y ,7495 175^ drielingen 1.402.10; 800 stuks bieten 4.90. )7S24 ,7603 ,7624 ENKHUIZEN, 21 Maart. „Bloemenlust." 17947 17969 17981 Anemonen 0.90-2'; Copland 1.50—2.20; Bar- JS369 18423 18464 tigon 2.20—2.80 per 100 stuks. j9327 ALKMAAR. 21 Maart N.V. Eierveiling 10500 19534 19539 voor Hollands Noorderkwartier Aanvoer 19688 19770 19807 285.000 kipeieren. 56/58 3.70-4.10, 58/60 20044 20205 20318 20344 20374 20460 20486 ^*5 4—4.30. 60/62 4.104.40, 62/64 4.30— 20654 207,0 20748 20801 20844 208S2 20902 5.90, Bruin 60/64 4.40—5. 30.000 Eendeieren 2(1944 20945 f 3.60—3.70. HOORN. 21 Maart. Veemarkt. 39 nuch tere kalveren f 913; 2 zeugen f 4070 71 schrammen f 1835; 198 biggen I 815; 2 schapen f 2636; 5 paarden f 160250. Han del goed. BOVENKARSPEL (Station) 21 Maart „De Tuinbouw" Tulpen: Bartlgon I ƒ2.30 —2.70; id. II 1.00—1.70; Elisabeth I 3.40; Rose la Reine 2.60; id. II 1.60; Prosper- ty I 2.20; id. II 1.00. NOORD-SCHARWOUDE, 23 Maart. Aan voer 14.200 K.G. Roode Kool 9.50—11.70, 3800 K.G. Gele Kool 3.50—5.30, 25.600 K.G. DeC°' sche Witte Kool 4.40—4.90, 5400 K.G. Ulê' 2.903.60, idem groote 2.80, idem Drieling®0 1.80—2.30, Nep 2.30, 850 K.G. Bleten 3.70. ALKMAAR, 23 Maart. Veemarkt. Aa°' voer 42 Vette Koeien 220—370, 3 Ven? Kalveren 80—165, idem per K.G. 1.20—1'? 215 Nuchtere Kalv. slacht per stuk 8-*1? idem fok per stuk 1830, 128 Vette V»7" kens zware per K.G. 0.400.45, Zou' per K.G. 0.40. Handel matig. Dirigent; EDUARD v. BEINUM Dinsdagavond 8 uur repetitie voor Zangeressen en Zangers BOVENZAAL GEM. CONCERT GEBOUW. Te koop alle soorten Tevens prima consumptieaardappelen bij P. WARMERDAM, voorh. Korten- bach, Noordwijkerhout. Gevr. In kl. gezin te Heemstede, grens Haarlem, voor of na Paschen flinke goed kunn. koken en werken met n. van werkster. Brieven onder no. 4861 bureau van dit blad. grossier vraagt kleine en groote par tijen Engelsche sigaretten te koop. Br. onder no. 4856, bur. van dit blad. Gevraagd een of Hulshoudster, leeftijd boven 25 j. Goed met kinderen kunnende omgaan. Adres: NASSAUSTRAAT 2 rood. Hotel „AMERICAN", Volendam, vraagt voor direct Aanbiedingen bij de directie. waarbij moderne Huiskamer met breed eiken Dressoir met geslepen spiegel, 2 massieve Fauteuils, 4 dito Stoelen (uitneemb. zittingen), eiken Tafel en Theemeubel, totaal voor 90; (ook afzonderlijk); zeer fraaie Salon met groote geheel veerende Crapauds en zware eiken Stoelen 75; prachtvolle eiken Slaapkamer met groote Spie gelkast enz. geheel volledig 85; schitterend 2-pers. Damast Bedstel 3-deelig, met Peluw en Kussens (fonkelnieuw) 35: 2 zware 2-pers. Wollen Dekens (nieuw) samen 10; Huiskamer Bouclé Karpet 10; 2 raam zware pluch. Overgordijnen 20; Trap-Gangloopers 10 en 15; prachtige Divan op veeren en verstelbaar, met artistiek Divan kleed, samen 25; 2 zware moquette Clubfauteuils en 4 dito Stoelen 50; groot eiken Dressoir 35; eenige Ledikanten met fijne complete Damast Bedstellen (nieuw) 35; eiken Linnenkast 35; tevens kostbare Queen Anne Chesterfield Salon met Tafel en Dressoir met Bovenkasten, Axminster- en Deventer-Vloerkleeden, Schuiftafel, Boekenkast, Bur. Ministre, geslepen eiken Spiegel, Japansche en Chin. Vazen, Koperwerk, Kelims en Perzische Kleed jes, en hetgeen meer aanwezig is. Huize „TOEWAN BLANDA", Leidschevaart 86, nabü het Leidsche- plein. BO BO BOBO BCD BCDBO BOBO BOBOBC3 BOBC3BO BOB.' laotaBOKoaoioBoioaoaoBoiOHORoaaio 0 AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2