Uit den (öm trek 4 4 Stofzuigerhuis IMEföTEttë HAApipmmerMPFR HAARLEMMERLIEDE en SPAARNWOUDE HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Electriciteit HILLEGOM NOORDWIJKERHOUT NOORDWIJK LIJNDEN SASSENHEIM VIJFHUIZEN ZANDVOORT VOORHOUT VOGELENZANG KENNEMERLAND IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST BEVERWIJK VELSEN INGEZONDEN BarteSjorisstrsat IS - Tel. 10758 VAMPYR Stofzuigers f 105.- Rijksweg AmsterdamDen Haag Het gedeelte over Sassenheim ,|51 RIJKSVISCHAFSLAG Staat van BesomminAen van de heden aan den Rijksvlschafslag aan gekomen MARKTNIEUWS Landbouwwintcrschool De publieke •indles voor de leerlingen van de landbouw- winterschool te Hoofddorp is bepaald op Vrijdag 27 Maart a.s. Inenting Er zal te Hoofddorp en te Nieuw-Vennep gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting door de gemeentelijke geneeskundigen en wel in het wijkgebouw te Hoofddorp op 31 Maart, I, 7 en 8 April as., en in de openbare school no. 5 te Nieuw-Vennep eveneens op 31 Maart, 1, 7 en 8 April as. Auto-ongeval De slager K., wonende te Hoofddorp, reed Zaterdag met zijn auto op den Hoofdweg. Nabij de boerderij van den landbouwer D. moest hij uitwijken voor een passeerenden auto. Hij deed dit blijk baar te ver, waardoor het motorrijtuig eerst ln den grasberm tegen een boom botste en vervolgens dn de wegsloot terecht kwam. Het voorgedeelte van den auto werd deer lijk gehavend. Het mag een wonder heeten, dat K. er zelf vrijwel ongedeerd afkwam. Schietwedstrijden Vrijdag en Zaterdag j.l. werden te Hoofddorp in de groote zaal van hotel „De Beurs", jubileum-schietwed strijden gehouden voor leden van den bij- zonderen vrij willigen landstorm van het landstormkorps „Stelling van Amsterdam", ter gelegenheid van het 12 -jarig bestaan van den landstorm en het 15-jarig be staan van genoemd landstormkorps. Aan deze wedstrijden werd deelgenomei^ door vele leden van de verschillende afdee- lingen in Haarlemmermeer, Aalsmeer, Uit hoorn, Leimuiden e.a. De verschillende wedstrijden hadden een vlot en amimeerend verloop, zoodat de wed strijdcommissie alle eer van haar werk had. De commandant van het landstormkorps „Stelling van Amsterdam", majoor C. de Veer, en de secretaris van de gewestelijke landstormcommissie, majoor K. L. Schell, woonden de wedstrijden bij. De prijsuitreiking had Zaterdagavond na afloop van de wedstrijden plaats. De aan wezigen werden hierbij toegesproken door den burgemeester, mr. A. Slob, als voor zitter vair de plaatselijke commissie. Gemeenteraadsverkiezing De lijst van candidaten voor leden van den gemeente raad is door de S. D. A. P. als volgt sa mengesteld: 1. J. Griekspoor, 2. P. J. Joore, 3. J. Troost, 4. C. v. d. Welle, 5. H. J. van Ingen, 6. L. Ooozen, 7. Mevrouw v. Ingen Kranenburg, 8. Mevrouw H. J. van Veen Klarenberg, 9. C. Hoenson, 10. P. Sprong, II. P. Troost, 12. G. Dubois, 13 G. J. Els- Uout, 14. Mevrouw B. OnosKonstapel. Ziekenfonds Te Hoofddorp is opgericht een ziekenfonds onder den naam van „Hoofddorpsch Ziekenfonds". Deze vereeni- ging is aangesloten bij het Nederlandsch Verbond van Ziekenkassen. Binnenkort zal een bijeenkomst van leden worden belegd, waarin de statuten en regle menten der nieuwe vereeniging zullen wor den vastgesteld. Personalia Tot volontair ter secretarie der gemeente Leimuiden is toegelaten de heer J. Jelsma, alhier. Miltvuur In deze gemeente is onder den veestapel op een boerderij nabij De Kaag te Abbenes, een geval van miltvuur geconstateerd. Spoedig werd het' rund ter onschadelük- making naar hèt openbaar slachthuis te Haarlem vervoerd en werden voor ontsmet ting van den stal enz. de noodige maatre gelen getroffen. Bad- en zweminrichting Het bestuur van de vereeniging „Bad- en Zweminrich ting Hoofddorp" stelt thans al het moge lijke in het werk om met bekwamen spoed uitvoering te kunnen geven aan het in de laatstgehouden vergadering vastgesteld plan voor een zweminrichting, die na verkregen toestemming van den Minister van Defensie zal komen aan het achter kanaal van den geniedijk, ter plaatse van de oude Ijsbaan te Hooftflorp. Het moet in de bedoeling liggen het daarheen te leiden, dat de gebouwen enz., die naar de eischen des tijds zullen worden ingericht nog voor den a.s. zomer in ge bruik te kunnen nemen. Gemeenteraadsverkiezing R. K. Kies- vereeniging Het politiek advies is door het centraal bestuur van de vijf R.K. ldes- vereenigingen in deze gemeente als volgt samengesteld: Kieskring I: 1. H. Koning, 2. C. A. de Ko ning, 3. J. Th. Otte, 4. J. van Haaster. Kieskring II: 1. J. G. Randsdorp, 2. C. Jansen, 3. A. J. de Wildt, 4. J. A. van Leeu wen, 5. P. Blokker, 6. P. A. Stokman. Kieskring III: 1. P. w. Blom, 2. S. Bel- Jaars, 3. W. Pijlman, 4. F. Lucke Jzn., 5. N. J. Zoeteman. Botsing De koopman V., die 's avonds met zijn rijwiel zonder licht op den Hoofd weg alhier reed, wilde op 't laatste oogenblik den weg nog oversteken, maar kwam toen in botsing met een passeerenden auto, waar van de bestuurder een aanrijding niet meer kon vermijden. V. werd aan het hoofd en een been verwond en door den chauffeur van het motorrijtuig bij een dokter gebracht. Gelukkig bleken de verwondingen niet van ernstigen aard te zijn. Gevallen De arbeider B„ die bezig was met het verrichten van werkzaamheden aan een houten loods aan den Hoofdweg alhier, en zich daartoe op een ladder bevond, had het ongeluk zijn evenwicht te verliezen, waardoor de ladder uitgleed en de man van eenige meters hoogte op den grond viel. Hij kreeg eenige verwondingen aan het hoofd en moest zich onder geneeskundige behande ling stellen. GEMEENTELIJK ZIEKENHUISFONDS B. en W. schrijven aan den Raad: Zooals U bekend is, werd in de raadsver gadering van 7 Februari j.l. ons voorstel van 24 Januari 1931, betrekking hebbende op een adres van enkele ingezetenen om een ge meentelijk ziekenhuisfonds op te richten, van de agenda afgevoerd. Vonden wij, zooals uit dat voorstel blijkt, eerst geen aanleiding om naast het bestaan de ziekenhuisfonds de oprichting van een gemeentelijk ziekenhuisfonds te bevorderen, de gereserveerde houding van het bestaande fonds ten aanzien van het maken van pro paganda, meer in het bijzonder in het weste lijk deel onzer gemeente, heeft onze hou ding doen veranderen. Wij achten het van zeer groot belang, zoo wel uit een financieel oogpunt van de zijde der gemeente als in sociaal opzicht voor de betrokkenen J2lf, dat zooveel mogelijk inge zetenen zich ^aansluiten bij één ziekenhuis- fonds, opdat bij voorkomende gevallen niet uadelijk een beroep behoeft te worden ge daan op hier gevestigde instellingen van weldadigheid, j Dit is alleen te bereiken door een inten- ieve propaganda. Daar het Fonds voor Ziekenhuisverpleging „Halfweg en Omstreken" ons daartoe strek kend verzoek voor kennisgeving heeft aan genomen en bestendiging van den huidigen gang van zaken ten gevolge zal hebben, dat een groot deel onzer ingezetenen zich niet zal aansluiten, stellen wij U voor in be ginsel te besluiten deze aangelegenheid zelf ter hand te nemen en over te gaan tot de oprichting van een gemeentelijk ziekenhuis fonds. Wanneer dit uw instemming heeft, zullen wij in een volgende vergadering komen met meer gedetailleerde voorstellen. Een daartoe strekkend ontwerp-besluit bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. Brand. Zondagavond rond 8 uur, werd brand ontdekt in de manufacturenzaak van den heer Van der Hulst aan de Hoofdstraat alhier. De oorzaak is onbekend. Daar de be woners afwezig waren, werd de deur toegang gevend tot de poort, ingetrapt en werden boven een paar ruiten stukgeslagen. Daar in de kamer boven geen lucht kon komen, schijnt daar alles verkoold. De trap brandde uit. In het dak werden gaten gemaakt. De brandweer opende met flinke stralen den strijd tegen de elementen. De ruiten bo ven schenen aanvankelijk tegen de groote hitte te kunnen: waren zij gesprongen, dan was door luchtzuiging zeker een groote ramp ontstaan. Thans bleef het tot boven bepaald, waar een enorm kwantum water uitweg moest vinden door druppelen en stroomen naar beneden op bedden en alles wat zich in den winkel en in de étalages bevond. Een en ander leverde een pijnlijk schouwspel. De schade vooral de waterschade is groot en wordt door verzekering gedekt. Brandstoffeninkoop In café „De Zwaan" vergaderde de onderafdeeling van den R. K. Volksbond Brandstoffeninkoop „Onderlinge Steun". Wegens vacature in de voorzitters plaats opende de heer P. Koelewijn, bode en penningmeester, deze vergadering. Daar het bestuur geheel onvoltallig is, stelt spr. voor om eerst tot bestuursverkie zing over te gaan. Dit geschiedde met als uitslag dat de oude bestuursleden de heeren P. Koelewijn, A. Brama en J. v. d. Putte her kozen werden terwijl de heeren E. v. d. Klauw, J. v. d Werf, Nic. Duivenvoorde en J. A. van Noort als nieuwe bestuursleden werdeh gekozen. Als voorzitter werd gekozen de heer C. v. d. Klauw en als penningmeester de heer J. v. d. Werf, terwijl de heer P. Koelewijn als bode werd benoemd. Uit het verslag van den penningmeester over 19291930, bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f 8093.30, de uitgaven f 8102.86, een nadeelig saldo dus van 4.56. De omzet bedroeg 265 ton zwarte brandstof en 120.000 hardg turvfti. Besproken werd nu de inkoop van brandstof in 1931. Voor de te be stellen hoeveelheid zal een borgtocht gestort moeten worden. Ook zal getracht worden, het spaarsysteem weer in te voeren; hiervoor is een geheél nieuwe methode ingevoerd, sa mengesteld door het centraal bestuur van den Volksbond. Het bestuur vertrouwt, dat hiervan door de leden een druk gebruik zal worden gemaakt. Door den heer J. v. d. Putte werd een uitgebreid verslag uitgebracht van het verhandelde op de jaarvergadering van de D.I.C., waarvoor hij den dank dér verga dering oogstte. In de controle-commissie voor 1931 werden gekozen de heerep F. Turenhout en G. van Gijlswijk. Na een rondvraag volgde sluiting met den chr. groet. Vergadering Boerenleenbank In café „Het Wapen van Noordwijkerhout" hield de Coöp. Boerenleenbank alhier een algemeene vergadering. Bij de verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht in de vacature K. J. Noy, die niet meer herkiesbaar was wegens vertrek uit de gemeente, werd met 68 stemmen gekozen de heer N. Mens. De heer Noy werd een bureaustoel aangeboden. Als lid van het bestuur werd de voorzitter, de heer P. Verdegaal, met bijna algemeene stemmen herkozen. Hierna volgde vaststelling van rekening en balans over 1930. Door de controle-com missie, bestaande uit de heeren W. J. Guï- demond, C. A. van Paridon en P. Rijneveld, werd bij monde van eerstgenoemde ver klaard dat boeken en bescheiden van den kassier in orde bevonden waren. Uit het verslag zelf stippen wij het volgende aan: De totale omzet der bank in 1930 was f 234.613.90. Er werd een winst gemaakt van f 5126.71. Het saldo der spaargelden bedroeg op 1 Januari j.l. f 602.508.33, in 1930 werd ingelegd f 618.300.53, terugbetaald werd f 613.302.53, aan nieuwe voorschotten werd uitgegeven f 129.570. In rekening courant werd uitbetaald f 627.423.70. Gestort werd f 531.258.76. Het totale bedrag van het saldo der voorschotten is f 280.600.04, dat dei- gelden in loopende rekening verstrekt f 295.942.77. Over 1930 bedroeg de rente der spaargelden 4 pet. en van deposito's in loo pende rekening 4 pet., terwijl de rente, welke hiervan door de leden gegeven moet wor den 5 pet. bedroeg. In het afgeloopen jaar traden 27 leden tot de vereeniging toe. Op 31 December bedroeg het aantal leden 322 (vorig jaar 295)Den kassier werd dank ge bracht voor zijn nauwgezet beheer en hem weid décharge verleend. Na rondvraag volg de sluiting. Tunnel Door B. en W. is aan de N. V. Mij. „Huis ter Duin" vergunning verleend voor het maken van een funnel onder de Huis ter Duin-straat door ter verbinding van de aan weerszijden van dien weg ge legen terreinen van het Huis ter Duin. Uitbreiding R.K. Meisjesschool B. en W. stellen aan den raad voor, de noodige gelden beschikbaar te stellen voor het in richten van een nieuw leslokaal wegens uit breiding van het aantal leerlingen bij de R.K. Meisjesschool in de Bronkhorststraat. Gemeenteraadsverkiezing De stemming voor den gemeenteraad is door B. en W. bepaald op Woensdag 3 Juni. Opdracht Het aanbrengen van een gas- verwarming in de in aanbouw zijnde open bare lagere school is na gehouden inschrij ving opgedragen aan de fa. Seekers, alhier. Subsidie naaischolen Burgemeester en Wethouders stellen aan den raad voor de subsidieregeling voor de naaischolen zooda nig te wijzigen, dat aan de R.K. Naaischool een subsidie zal worden verleend van f 7.50 per leerling voor den dagcursus en f 6 per leerling voor den avondcursus. Woonforensenbelasting In de Vrijdag a.s. te houden vergadering van den ge meenteraad zal naar «-wij vernemen worden behandeld een voorstel van B. en W. om vast te stellen een belastingverordening voor het heffen van een woonforensenbelasting met een zeer matig heffingstarief. Het ge ringste belastingbedrag is f 75 per jaar en het hoogste f 350 per jaar. Afneming werkloosheid Het aantal werkloozen in onze gemeente bedraagt thans nog 140 tegen 266 in de vorige week. R.K. Kiesvereeniging „Eendracht maakt Macht" Het bestuur van bovengenoemde vereeniging noodigt haar leden uit, Zondag te komen stemmen voor de groslijst ter be paling van de candidaten voor de gemeen teraadsverkiezing. De gelegenheid wordt gegeven na de Vroeg mis en vóór en na de Hoogmis, te Vijfhui zen in de R.K. school, te Lijnden in het Pa tronaatsgebouw en te Sloten in het Fatro- naatsgebouw. De geadviseerde candidaten zijn 1. Blom P. W.; 2. Beljaars S.; 3. Pijlman W.; 4. Lücke F.; 5. Zoeteman C. N. J. Het bestuur vertrouwt, dat allen aan deze voorstemming zullen deelnemen, opdat de lijst een beeld geve van den wensch van alle georganiseerde kiezels (essen) Ongeval Zaterdag kreeg de heer J. L. v. Walsteijn aan den Lijnderdijk, terwijl hij aan het werk was aan de cementfabriek te Lei den 'n zwaren balk tegen een zijner beenen. Hij werd hierdoor zoodanig verwond dat hij met een auto thuis is gebracht. Personalia Onze plaatsgenoote, mej. Joh. Gerrits is met ingang van 1 Mei a.s, be noemd tot hoofd der Fröbelschool te Hon- selersdijk. Zij is thans in gelijke betrekking te Abbenes werkzaam. Candidatenltjst R K. Staatsparty. De can- didatenlijst van de R. K. Staatspartij voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing is als volgt samengesteld: 1. H. Bader; 2. J. C. Schra- ma; 3. A. J. Verkleij4. L. Ph. Bisschops; 5. A. J. v. d. Voort; 6. J. v. d. Geest; 7. N. v. d. Zwaan; 8. H. Otto; 9. C. Rotteveel; 10. S. Rotteveel; 11. G. Langeveld; 12. G. Boekei. Geplaatst en weer verdwenen Ten ge rieve van het vreemdelingenverkeer was verleden week aan den Spieringweg, hoek Zwarteweg, dpor de vereeniging „Dorp Vijf huizen" een bord geplaatst, dat de richting Haarlem aanwees. Waarschijnlijk was deze wegwijzer niet zoo heel secuur in den grond gegraven, want des anderen daags was het bord met behulp van de jeugd bijna omver gewerkt. Om erger te voorkomen, heeft het bestuur van V. d. V. het maar weg laten halen. Toch mogen wü wel vertrouwen, dat deze richtingaanwijzer, die daar zeker op zijn plaats stond, weer spoedig in zijn eer zal worden hersteld, doch dan wat hechter. Bloedvergiftiging De arbeider P. Gorter had op een zijner armen een steenpuist. Nietegenstaande dit ongemak bleef hij toch doorwerken, doch dit werd hem bijna nood lottig, want Zaterdag, terwijl hij aan het werk was bij den landbouwer v. Zijverde, zwol het lichaamsdeel op en het vertoonde ernstige verschijnselen van bloedvergiftiging, v. Z. is direct met G. per auto naar den dokter gereden en dank zij deze voortva rendheid is het, na behandeling van den geneesheer, goed afgeloopen. Filmavond In „Zomerlust" werd, on der leiding van den heer Immink, een film avond gegeven, waarbij een overzicht van de biscuit-industrie van de firma Sluis te Deventer op het doek kwam. Na de industrie-film draaide nog een komische rolprent, terwijl aan alle bezoe kers en bezoeksters een luxe-doos met het firma-product ter kennismaking werd uit gereikt Gemeenteraadsverkiezing De termijn, waarbinnen bij het bestuur der R.K. Kies vereeniging „Eensgezindheid" candidaten konden worden ingeleverd voor de groslijst der a.s. gemeenteraadsverkiezing is op Zon dag 22 Maart gesloten. Gisterenavond heeft de loting plaats ge had voor de volgorde der candidaten op de groslijst. De candidaten, gerangschikt naar de volgorde, zijn: 1. H. J. Oostdam. 2. P. v. d. Nouland. 3. G. C. Prins. 4. F. M. Angevaare. 5. A. v. d. Vlugt. 6. Andr. de Groot. 7. G. Witteman. 8. H. J. Vester. 9. P. L. v. d. Hulst. 10. W. v. d. Laan. 11. J. A. van Gent. 12. J. L. Nijssen. 13. J. H. v. d. Voet. 14. M. van Dam. 15. W. v. d. Ploeg. 16. L. v. d. Geer. 17 P. A. van Reisen 18. H. Bakker 19. C. van Velzen. Parochiale leesbibliotheek Zondag a.s. wordt de parochiale leesbibliotheek voor het zomerseizoen gesloten. Lezers parochianen, die nog in het bezit zijn van leesboeken, worden verzocht, deze Zondag terug te brengen. R. K. Onderwijs Ouders, bij wie het voornemen bestaat, hun kinderen hooger onderwijs te doen genieten, hetzij door am bachtsschool, lyceum of anderszins, worden verzocht bij den ingang van het vijfde leer jaar, dit aan het hoofd der St. Jozefschool mede te deelen. Dit om de betreffende kinderen door een meer voorbereidend onderwijs hun overgang naar andere scholen te vergemakkelijken. Aangereden en licht gewond. Zaterdag avond werd de assistentie der politie inge roepen voor een auto-ongeval op de Wilhel- minakade. Bij de komst der politie bleek, dat een 4-wielig motorrijtuig, bestuurd door B. E. een voor hem rijdenden melkwagen had aangereden, waardoor deze wagen werd be schadigd en eenige flesschen melk werden vernield, terwijl een zoontje van K. uit de Rijpstraat alhier werd aangereden en licht verwond. Ook het motorrijtuig werd licht beschadigd. Procesverbaal is opgemaakt. Lading zwavelzuur ammoniak Het Eng. s.s. Fair Head is Zaterdag met een aan de fa briek der Mij. tot Exploitatie van Kooksoven- gassen (Mekog) in de zeehaven van de hoog ovens ingenomen lading zwavelzuur ammo niak naar Cork (Iefland) vertrokken. Politiek Advies. Gisteravond was de R. K. Centrale Kiesvereeniging „Velsen" in ver gadering bijeen in het Patronaatsgebouw voor de samenstelling van het Politiek Ad vies. De voorzitter heette allen welkom en sprak den wensch uit, dat allen naar eer en geweten zouden medewerken tot de samen stelling van het politiek advies. De heeren Kooiman en Molenkamp ver zochten daarna, als candidaat te worden af gevoerd. Na ampele bespreking der candidaten werd de groslijst als volgt samengesteld: 1. J. P. Nijssen; 2. C. P. J. Maas; 3. J. Zwanen- biirg; 4. C. Diependaal; 5. H. H. Meyer; 6. Laurent; 7. Stevens; 8. Strijbosch; 9. Tie- man; 10. Langendijk; 11. Smakman; 12. Ha mers; 13. v. d. Leemt. Bij de rondvraag werd den voorzitter dank gebracht voor de goede leiding der verga dering, waarna deze wederkeerig de verga dering dankte voor de samenwerking. Hij deed voorts eenige mededeelingen om trent de stemming in de locale vereenigin- gen over het politiek advies, dankte het stembureau voor de werkzaamheden en sloot met den christeliiken groet. R. K. Vereeniging „Kunst aan het Volk". Door de vereeniging „Kunst aan het Volk" alhier, wordt op den 2en Paaschdag een uit voering georganiseerd voor de leden. Dien avond zullen de „Amsterdamsche tooneelis- ten", die hier al meer zijn opgetreden, het tooneelwerk „Vuurproef" opvoeren. De lijst-Visser Na een daartoe gehou den vergadering van de groep kiezers, die de candidatuur van den heer J. Visser, die na zijn uittreden uit de S. D. A. P. met een eigen lijst zal uitkomen stemmen wilden, werd besloten de volgende candidatenlijst in te dienen voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad: 1. J. Visser; 2. B. de Ruijter; 3. H. Commis; 4. A. Vinke; 5. J. A. Oushoorn. Jubileuf R. H. B. S. Binnenkort zal het 10 jaar geleden zijn, dat de.R. H. B. Sr in onze gemeente werd geopend. Het besluit tot stichting van een R. H. B. S. in onze gemeente werd genomen bij K. B. van 15 Februari 1921, de eerste cursus ving aan 11 September 1921. De schooNwerd ondergebracht gedeeltelijk in de gemeente lijke bewaarschool, gedeeltelijk in school H. In 1922 werd de school overgebracht naar de voormalige Tuchtschool, waarin thans 't Antonius-ziekenhuis is gevestigd. In Sep tember 1926 werd het nieuwegebouw aan de Briniostraat in gebruik genomen. Naar wij vernemen, heeft zich, ter her denking van het 10-jarig bestaan, uit d<f leeraren een commissie gevormd. Deze be staat uit mej. Uhlig en de heeren D. Ful- nauer, dr. Broekens en dr. Groosmuller. De school mocht zich, vooral nadat het nieuwe gebouw in gebruik werd genomen, in een gestadigen groei verheugen. Ofschoon het nieuwe eebouw nog slechts 5 jaar in gebruik is, dreigt het spoedig te klein te zijn, zoodat de directeur reeds voorstellen heeft gedaan inzake uitbreiding met eenige lokalen. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Geachte Redactie. Gaarne zou ik onderstaand stuk in uw ge- eerd blad geplaast zien. Bij voorbaat mijn dank. Als er ooit voor een levensartikel, dat da gelijks door jong en oud, door rijk en arm gebruikt wordt, een onrechtmatige winst ge nomen is, dan is dit voorzeker hier ter stede wel het geval met melk. Het is den meesten burgers wel bekend, dat de prijs der melk, momenteel, aan huis bezorgd, 13 cent per Liter bedraagt, maar weten de burgers wel, dat de boer daar maar 8 cent van krijgt en dat daar dan nog vaak een V-i cent, soms nog meer afgaat, voor rij- loon, zoodat de prijs practisch gesproken neer komt op 7V4 cent per Liter? Elk weldenkend mensch zal toch wel be grijpen, dat een boer, die 7% in een gun stig geval 8 cent krijgt uitbetaald voor zijn product, daar heusch geen 5 cent aan verdient. En daarvan moet hij dan hooge pachten of hooge renten voor hypotheek betalen, dikwijls ook nog voor bedrijfskapitaal, dat hij moet opnemen, om zijn bedrijf in dezen slechten tijd in stand te kunnen houden, om nog maar niet eens te spreken van het geld, dat noodig is vooraleer men een vee- houdersbedrijf begint. Weten de burgers wel, dat de Vereenigde Haarl. Melkhandel nu 2 weken achtereen de melk verlaagd heeft, telkens met 1 cent, zonder dat dit door een advertentie of an derszins werd bekend gemaakt, opdat de z.g. „kladders", die het durfden wagen de melk met een winstmarge van 3 cent, dus 2 cent minder dan de Vereenigde Melkhandel, te verkoopen, zouden worden overvallen met goedkoope melk en daardoor hun klanten zouden verliezen? Daarom kwamen de vereenigde melkhan delaren twee weken achter elkaar, 's Maan dags bij hun klanten, dat de melk weer met 1 cent was verlaagd, maar zij vertelden er niet bij, dat zij den boer 2 maal 1 cent ver laagd hadden en dat zij ondanks dit alles hun winstmarge van 5 cent angstvallig had den weten te behouden. Nu vraag ik mij af, is er nu niemand, die daar eens op ingaat? Beseffen de burgers dan niet, dat de hooge winst van den melkhandel uitsluitend door hen moet worden betaald, en dat zij daar zelf het slachtoffer van zijn? Als de melkhandel de burgers dan zoo graag van goedkoope melk wil voorzien, waarom laat hü dan niet eens een cent van zijn winst marge vallen? Dat zou m.i. niet meer dan billijk zijn. Het is tegenwoordig een tijd van malaise en slapte voor ieder bedrijf, maar de melk handel heeft er nog geen last van. Hij maakt nog dezelfde winsten als 5 jaar geleden. En daarom is het te hopen dat er eens menschen zijn, die daar tegen opkomen, om deze toestanden eens te verbeteren. U, geachte Redactie, vriendelijk dankend voor de verleende plaatsruimte. EEN VEEHOUDER IS DE ENGEL OOK GEMEENTE LISSE?! Verschenen Vrijdag 20 Maait Was een dag, die veel opzien heeft gebaard. Onze nieuwe Burgemeester, al lang ver wacht, Is dien dag in Lisse op z'n bestemming ge bracht. In de kranten heeft men kunnen lezen, van z'n feestelijk onthaal, Heel ons dorp was in feesttooi en alle stra ten en wijken vlagden heel spontaan, Na zijn installatie op het raadhuis, kwam een rijtoer door ons mooie Lisse, Sfaar dat hebben wij in den Engel moeten missen. Of het kwam, dat men bang was, dat hier de vele gebreken zouden worden gezien, Ik weet het niet, maar van den nieuwen bur gemeester zagen we hier geen zier. Ofschoon toch ook bij ons, burgers, allen rechtgeaard, De vlaggen volop wapperden, fier en klaar. Den burgemeester mogen we er geen ver wijt van maken. Maar in de organisatoren moeten we het ten sterkste laken. Ook de Engel behoort toch onder de ge meente Lisse, Want boven m'n belastingbiljet staat altijd: „gemeente Lisse". Bij dezen doe ik echter een beroep op onzen nieuwen Burgervader: Komt ook den Engel eens bezien een weinig nader. Maar ik raad u hierbij ten sterkste aan, Komt niet heel veel later, nadat de zon is ondergegaan, Ik ben bang dat u van onze wijk dan niet veel zou vinden, Want het gebeurt wel meer, dat men hier z'n eigen huis niet kan vinden. U zult nu wel vragen: hoe komt dat dan? De vraag kunnen we u beantwoorden, daar kunt u van op aan. Van de acht lantaarnpalen die van de R.K. Pastorie tot de 2e Poellaan staan, Zijn er gemiddeld drie per avond aan. Verder zijn er hier vele ongemakken, Die hier noodig tot een minimum moesten zakken Doch met veel spoed en met uw bekwaam beleid, Wordt dit alles spoedig opgeheven en niet tot ons spijt. Dus Weled heer Burgemeester, breng ons spoedig een bezoek. Want gelooft me, dat doet ons allen hier vast goed. BEWONER UIT DEN ENGEL. 103 60S 937 Zandvoort 22 Maart 1931 Geachte Redactie, Beleefd verzoekt ondergeteekende in uw geëerd blad een klein plaatsje voor het 1166 volgende. In uw blad van Vrijdag j.l., vond ik een verslag van de R. K. Kiesvereeniging, afd. 2177 Zandvoort, over een aangevraagde vergade- 2491 ring. Bij informatie bleek mij, dat bedoeld 2839 verslag niet is uitgegaan van de R. K. 3111 Kiesvereeniging, doch van de 15 oppositie- 3804 Niei Ofiiciecl. 456e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 24 Maart *e Klasse. 2e Lijst. Hooge Prijzen: 13824 f 5000 13477 1500 5581 f 1000 11695 20S66 400 3252 18442 19758 ƒ200 1796 3816 4717 15:3a 17329 18526 Prijzen van 20.— 270 287 431 470 509 629 762 782 802 804 995 1012 1026 1040 1089 1931. 1213 1233 1234 1236 1292 3972 4220 leden. Op die vergadering geweest zijnde, vind ik het wel vreemd dat in dat verslag het bewuste voorstel dier leden genoemd 4904 werd, zonder echter iets van het groote be- 5325 zwaar, van 't bestuur der R. K. V., nog van 5720 de groote afgekeerdheid van andere leden, 5944 daar geuit, om zoo iets nu, zoo kort voor 6^.17 de verkiezing, te willen doordrijven. Afge- 677g zien echter of die zaak zoo gewenscht is of 6975 noodzakelijk, in elk geval behoort zoo iets 7358 op de jaarvergadering besproken te worden 7482 en nu zeker niet. 7870 Maar mocht dit toch geschieden en een- ®'^2 maal geheel volgens reglementair genomen besluiten, niet gehandhaafd kan blijven, is 9355 mijn bescheiden meening, dat èn de P. A. E. 9762 én het bestuur der R. K. Kiesver. in de 10022 achting der kiezers sterk gedaald zal zijn. '0381 Ook de heer Siegers heeft velen met mij '077! niet kunnen overtuigen. tuil Met dank voor de plaatsing, 11785 Hoogachtend, 1^034 J. VERSTEEGEN, 12679 Tramstr. O. Z. 13113 13460 '13679 14071 14375 14487 15:0 1882 2211 2575 2870 3325 3806 402! 4241 4457 4944 5374 5744 5973 6240 6447 6790 7012 7386 7487 7904 8128 8438 S913 9440 9777 10126 10397 1529 1887 2252 2582 2946 3591 3S36 4022 ,257 4552 5037 5461 5769 5992 6283 6543 6794 7015 7428 7497 7923 8139 8462 8919 9456 9785 10145 10184 10240 10416 10453 10483 1588 1889 2255 2625 2986 3628 3877 4028 4294 4556 5133 5523 5813 6093 6293 6609 6810 7028 7448 7552 7988 8158 8570 9042 9480 9831 1613 1915 2256 2C59 2996 3658 3882 ,4032 4345 4610 5185 5526 5841 6119 6312 6647 6843 7041 7453 7603 8008 8192 8623 9127 9524 9870 1759 1996 100 593 S21 1111 1317 1783 2096 2428 14939 15010 15287 15292 15681 I5?5I 16000 1600-1 10837 10903 11002 11248 11249 11250 11427 11462 11599 11790 11819 11871 12182 12404 12791 12792 13180 13518 13751 14135 14429 .4o29 15"29 13131 13488 13686 14115 14427 14503 12431 12794 13189 13536 13808 14204 14441 14579 15033 11378 11661 11997 12485 I2SS8 15363 15-'05 15777 15799 16026 16308 16636 11025 11371 11645 11971 12484 12831 13205 13577 13883 14251 14464 14657 15060 15145 15461 15474 15886 15964 16072 16122 16139 16338 16386 16417 16644 16693 16721 16943 16956 16991 17117 17137 17175 3023 3027 3756 3765 3897 3924 4054 4173 4362 4377 4678 4712 520.3 5230 5638 5695 5861 5902 6132 6201 6372 6402 6754 6762 6847 6860 7207 7208 7457 7466 7680 7791 8052 8062 8223 8279 8653 8658 9169 9229 9651 9690 9900 9921 10266 10297 10601 10642 11063 11099 11404 11713 12056 12621 13103 13799 13380 3587 13598 13931 13990 14287 14465 14675 14355 14470 14693 15152 15477 15978 16175 16431 16757 17007 600 843 1323 lSrt 213? 2463 •5743 307^ 37f3 392S 4206 43rf 4827 525» 5706 591' 62»8 64^ 6771 69l' 727" 7843 8308 8770 923' 97 48 993? 10300 10*55 11175 1(40? 1173 12065 12637 1310' 1340; 1354- 14053 16467 1676' ,7026 16743 16292 16.504 16593 16806 16859 16876 In de Memorie van Antwoord op het'7077 17099 IrtDi oiZe^'voo^aa^ vin ^n\hei?wS34Sk:"" ontwerp voor aanleg van een nieuw wegvak in den Rijksweg 's GravenhageNoord- 7 84j Q Hollandsche grens bewesten Oegstgeest, jssoi merkt de Minister van Waterstaat op, ir. 19229 de Memorie van Antwoord betreffende de 19779 19843 19851 begrooting voor het Wegenfonds voor het 20241 20310 20341 20349 20155 loopende dienstjaar bereids de redenen tc ?°597 20660 20754 20778 70830 20981 heijben aangegevfen, die er hem toe leiden, 18154 18165 18471 18484 18819 18832 19255 19278 18284 18499 188"" 1951, 19863 18342 18399 18953 19558 19874 Nl/ „Val 17242 17-5. 18348 18381 18688 18716 19050 19083 19635 19651 19958 20015 20504 20519 196?4 20l 36 20544 den aanleg van een nieuwen weg 's-Graven- hage-Amsterdam over Sassenheim te bevor deren, en uiteengezet, waarom geen sprake kan zijn van een verbinding s-Gravenhage Amsterdam beoosten Leiden in de plaats van eerstgenoemden weg. Met dit standpunt is niet in strijd de uiting van den Minister bij de mondelinge beraadslagingen betreffende genoemde be grooting, dat hij zijn houding nog niet be paald had ten aanzien van een verbinding 's-Gravenhage beoosten Leiden door de Haarlemmermeer—Amsterdam (niet langs Sassenheim, zooals in het Voorloopig Ver slag is gemeld), omdat later in geval van aanleg van laatstgenoemd tracé evengenoem- de verbinding over Sassenheim haar be staansrecht zal behouden, zoodat de aanleg van het wegvak Oegstgeest—Sassenheim— Haarlemmermeer niet prejudiceert op de beslissing ten aanzien van een verbinding beoosten Leiden. Voor de in het Voorloopig Verslag door verscheidene leden uitgesproken groote be vreemding, dat rekening is gehouden met een aansluiting nabij de Postbrug op den (be doeld zal zijn „een") in voorbereiding' zijn- den nieuwen Rijksweg beoosten Sassenheim door den Haarlemmermeerpolder naar Am sterdam, bestaat dan ook naar 's Ministers meening geen aanleiding. De Minister stemt in met de meening van andere leden, dat, welke route voor de ver binding tusschen Amsterdam met 's-Gra venhage en Rotterdam ook gekozen wordt, een betere verbinding tusschen de Postbrug en het Haagsche Schouw in elk geval drin gend noodig is. Om daartoe te geraken, strekt het wetsontwerp, hetwelk, het zij wel licht ten overvloede nog opgemerkt, geen betrekking heeft op een weg Sassenheim— HaarlemmermeerpolderAmsterdam. Het nieuwe wegvak zal evenwel ook in zoodanige verbinding passen. Er is dan ook geen reden tot opschorting van de behandeling van dit wetsontwerp, totdat de volledige plannen in zake de ver binding van Amsterdam met '-Gravenhage en Rotterdam bekend zijn, zooals verschei dene leden meenden. Bij het noemen van de nieuwe hoofdver bindingen in de Memorie van Toelichting heeft allereerst voor oogen gestaan de meer genoemde weg beoosten Sassenheim door do Haarlemmermeer naar Amsterdam en is ook gedacht aan een mogelijke nieuwe ver binding van Oegstgeest naar het noorden, gelegen tusschen den bestaanden Rijksweg 's-GravenhageHaarlem en de zeekust, welke ook in overweging is. Een weg van het Haagsche Schouw door de duinen naar Scheveningen behoort niet tot de bedoelde hoofdverbindingen. Aangezien de traverse door Oegstgeest. voor het hier voorkomende drukke rijwiel- verkeer, ook na de totstandkoming van den nieuwen weg, niet geschikt is te achten, zullen afzonderlijke rijwielpaden op het nieuwe wegvak niet mogen ontbreken. De aanleg van zeer eenvoudige parallel wegen zal evenmin vermeden kunnen wor den. K.W. 169 f 610. Loggers, f 550; K.W. 22 f 890; K.W- 1 IJMUIDEN, 24 Maart. Rijksvischafslag. Tarbot 2—1.60 per Kg., Griet 2460 per 50 Kg., Tong 1.702.60 per Kg., Groote Schol 23—26 per 50 Kg., Middel Schol 30—38 per 50 Kg., Zet Schol 2845 per 50 Kg., Kleine Schol 7.5036 per 50 Kg., Boo 0.906.50 per 50 Kg., Schar 2.808 per 50 Kg'., Tongschar 3061 per 50 Kg., Rog 1328 per 20 stuks, Vleet 0.934 per stuk, Pieterman en Poon 5—11 per 50 Kg., Groet? Schelvisch 2239 per 50 Kg., Middel Schelvisch 1942 per 50 Kg., Kleine Middci Schelvisch 13.5030 per 50 Kg., Kleine Schelvisch 819 per 50 Kg., Kabeljauw 1936 per 125 Kg., Gul'en 7— 14AO per 50 Kg.. Leng 0.702.90 per stuk Heilbot 1.30—1.50 per Kg., Wijting 2.50—7 per 50 Kg., Koolvisch 0.10i per stuk. Stoomtrawlers. Schiedijk, 255 manden, besomming f 2000; Jacqueline Clasina, 280 m., bes. f 2600; Om- mering, 500 m., bes. f 3400; Hercules, 795 m., bes. f 3900; Derika 4, 315 m., bes. f 3200; Ada, 75 m., bes. f 800; Scheldemond, 310 m„ bes. f 2200; Oostzee, 90 m„ bes. f 1600; Fries land, 160 m, bes. f 2300; Liesbeth Betty, 370 m„ bes. f 2600- Bruinvisch, 100 m„ bes. f 2500; Fram, 90 m., bes. f 1000. BloemenveÜ^ BODEGRAVEN, 24 Maart Aanvoer wagens. 4132 stuks le soort met rij^lL merk f 3943, 2e soort met rijks®®r f 34—37. Handel flauw. PURMEREND, 24 Maart. Aanvoer 15.000 K.G. kaas. 12 part. Kleine Fabri^ kaas 35.50, 1 party Kleine Boerenkaas per 50 kilo. Handel matig; 1400 K.G. bot' Weiboter 1.35—1.65, melkboter 1, kilo; 487 runderen, waaronder 205 vej£ 0.801 per kilo, handel stug; 282 ni®». en gelde 160375 per stuk, handel mo'1 5 stieren 0.750.85 per kilo, handel st'J»! 36 paarden 80200 per stuk, handel mat»; 16 vette kalveren 1.201.50 per kilo, W'.'.q del stug; 1040 nuchtere kalveren l0~ fokkalveren 2026, per stuk, handel f}* tig; 364 vette varkens 4044 ct. per J handel vlug; 84 magere varkens 13—25 P®. stuk, handel stug; zouters 4041 per std^; 256 biggen 1016 per stuk, handel 344 schapen 2840 per stuk, handel stu^ piepkuikens 13 per stuk, kipeieren 3 d 4.25, eendeieren f 3.60, per 100 stuks. AMSTERDAM. 24 Maart. De aardapP® prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer I lading, zijnde 800 H.L. BEVERWIJK, 23 Maart. Coöp. Tuinbo'W Vrije Groenten- en Fruitveiling W. A. spn nazie 1836, uien 35, bieten 24, wortel6 23, witlof 1825 per K.G., slavellen 5 ct- P' stuk, prei 1823, rhabarber 1632 per spruitjes per 50 K.G. 812. BEVERWIJK, 23 Maart. ,,'fc Centrum Aangevoerd en betaald per dozijn voor Bartigon 3064, U. S. A. 45, Victoire d' Oliveira 3460, Le Nötre 3- 64, Princes Elizabeth 43—64, Madame KreHL ge 3246, Faracombe Sanders 3551, W' liam Copland 2853, Frans Hals 4054, meri 3345, Antoon Mauve 3351. Sieraa van Flora 3651, Centenaire 4864, Rauwenhof 3452, Prins der Nederland® 48—74, Gele Prins 35—48, Herman Schiep 21—36, Ibes 34—52, Calypso 22—35, Dia",, 2236, Mac. Kinley 3547, Cramoisie lant 2038. Prins v. Oostenrijk 275-), Reine 22—48. Flamingo 26—42, Rose Grg. de-lin 19—34, Tousellie 33—48, Ada R Peach Blossom 3258, Schoonoord 29—4'' Murillo 25—44, Mr. v. d. Hoef 57—61, Vil'T baak 4268, Couronne d' Or 5064. The® roos 2945, Azalia 3649. Diverse Narciss® per 100 stuks: Poétaz Laurens Coster 11 "T 230, Orange Cup 170-240, diverse Poëtasse' 75—180, Golden Spur 115—220, Von Sl° 140—195, Pnnoep 40- 200, Bicolor Victory 215—380, King Alfred 300—420. Posticus Or natus 60—175, Glory of Lis 100—180, Incotn berabie 210265, diverse Crocussen 652' idem Hyacinten 250—760, Blauwe druiil® 40120, Titularia 380520, dubbele anem°° Vulgens 180-—400, The Caen 200—490, rillys 15—18.80, Calla's 17—35.50, Galant"5 sen per 100 bosjes 1.804.40. BEVERWIJK, 23 Maart R. K. C0<V' Tuindersvreeniging „Kennemerland'' s-.[ nazie 0.701.25 per kist; Roode 0.02—0.16 per stuk; Gele kool 0 03—g per stuk; Selderie 0.09 per bos; Prei J 1 „r —0.23 per bos; Radijs 0.05 —0.10f bos; Rabarber I 0.20!/0.30 pea- bos; II 0.08—0.18 per bos; Aardappelen f per K.G.; Uien f 0.02JZ per K.G.; Worte^-*. 0.02 '/i per K.G.; Bieten 0.02 'A P"' «3 Knollen 0.03—0 05 per stuk; Spruiten —0.25 per K.G.; Wit'.of f 0.16—0.18 per L HILLEGOM, 23 Maart 1931. Uitslag 5e Vporveiling der Coijp. Vc'I'"* j yerceniging „Hillegora'' U.A. Zeer aanvoer, handel stug. alleen in kleine wordt verkocht. Onderstaande prijzen den genoteerd; Evt Fred Moore 11-op 2.50, d. Z. l°j",~ 4 ty rrif» 1.—; Prins van Oostenrijk Z 12 op J J H 2.60; Artus 11-op 1.60; Dvt. Muriiio Z '0p f 0.95; Vuurbaak 11-12 2.50; Dwt. Bart'S.Vl Z 10-11 1.Prinses Elisabeth Z lu 1.—, id. Z 11-12 f 1.40; Will. Coplp'^ Z 9—10 f 0.65; Le Nötre 11-12 1.20, 10-11 1.—J; T. T. U. S. A. Z 10-11 h f id. Z 11-12 f 1.20; Nare. Bic Victoria 225 I£„ mnd 5.—; Ir. King of the Yellow ü'0{ f 0.45: Walter T Ware 5-op f 0.45; Kin;'„p the White 5-op 0.40; Britisch Queen 0.40; Yellow Queen 6-7 0.60; Soil's berica 6-7 0.30; Blauwe druifjes „5; 0.30; Muse. Heavenly Bleu Z 7-op J Enk. Jonquille 6-op 0.55.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2