Amsterdamsche Beurs O Laatste Nieuws THERMOGÈNE Stofzuigerhuis MAERTENS -l BLIKSEMBEVEILIGING r'ERSktiA WUTHRICH, HAARLEM Voor den toekomstigen oorlog Poging tot moord te Zaandam Twee jaar gevangenisstraf De verbinding Amsterdam- EovenRijn Doodelijk mijnongeval Interpellatie in de Belgische Kamer Spaansch militair vliegtuig neergestort De onlusten in Cawnpore STADSNIEUWS Agenda 26 Maart Agenda 27 Maart R. K. Vrouwenbond De vrije halve dag voor winkelpersoneel Het standpunt der Middenstands centrale De stand der bolgewassen K. L. M.-viiegtulg maakt noodlanding te Nieuw veen Besmettelijke ziekten De eerste aardbeien aangevoerd Levering trottoirbanden „Kindervoeding" Rheumatiek - Jicht - Griep Steken in de Zq en Hoest Opdracht Jubileum De fiets vindt nog steeds aftrek Weldadlgheids-conc Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken Successen voor Haarlem's Tooneel Prov. weg Haarlem—Purmerend Hendrik London t Mannenkoor „Die Spaerne-Sanghers" Ned. R. K. Volksbond De Bloemendaalsche Gemeente- kweekerij N.V. Haarlemsche Boaz-Bank Douwe Draaisma benoemd BURGERLIJKE STAND Barteljorisstraat 16 •Tel. 10756 PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN UIT DEN OMTJREK AERDENHOUT BLOEMENDAAL HEEMSTEDE SPAARNWOUDE ZANDVOORT MARKTNIEUWS 19}4 (Ongecorrigeerd) £7 3000 schoten per minnut. Bij de Fokker-vliegtuigenfabrieken in Amerika, is thans een vliegtuig in aan bouw waarin een viertal mitrailleurs kun nen aangebracht worden, waardoor men in staat is, uit dit vliegtuig 3000 kogels per minuut af te vuren. De snelheid van het vliegtuig zal 200 mijl per uur bedragen. Het Hof te Amsterdam wees heden arrest in de strafzaak tegen den 20-jarigen boe renarbeider, die in hooger beroep terecht had gestaan, wegens poging tot moord. De rechtbank te Haarlem had hem te dier zake veroordeeld tot 7 maanden gevangenis straf met aftrek van een deel van de pre ventieve hechtenis. Verd. had 2 Augustus LI. zijn vroeger meisje te Zaandam met een mes in de rug gestoken. Het Hof vernietigde het vonnis van de Haarlemsche Rechtbank en veroordeelde verdachte tot twee jaar gevangenisstraf. Wetsontwerp door de Eerste Kamer goedgekeurd De Eerste Kamer heeft heden, na eenige discussie, z. h. s. aangenomen het wetsont werp betreffende de scheepvaartverbinding tusschen Amsterdam en den Boven-Rijn. Be 28-Jarlge gehuwde Belgische mijnwer ker B., thans wonende te Treebeek, is op de Staatsman Emma onder kolengruis bedolven en gestikt. Over den graaninvoer In de Belgische Kamer is geïnterpelleerd over de door de regeering ingenomen houding ten opzichte van het Russische graan en graan van anderen buitenlandse hen oor sprong. Mr. Baels, minister van landbouw en van binnenlandsche zaken, verklaarde bi) den aanvang van de interpellatie, dat het certi ficaat van oorsprong voor de controle niet voldoende was en dat men daarom thans den import van graan aan een invoervergun ning heeft onderworpen. Deze maatregel werd getroffen, om het binnenlandsche graan te beschermen. Rot terdam heeft wel faciliteiten verleend voor den invoer van Russisch graan, doch het ge volg er van is, dat de haven er door belem merd wordt. Twee dooden Een Spaansch militair vliegtuig, dat van het vliegveld bij Madrid opsteeg, tot het ma ken van een korte oefenvlucht, stortte van geringe hoogte neer en werd geheel ver nield. De belde Inzittenden, de piloot en een of ficier, werden op slag gedood. Vermoedelijk is het vliegtuig in een bocht afgegleden. Meer dan 50 dooden De onlusten te Cawnpore duren nog steeds voort. Het aantal dooden is tot over de 50 gestegen en het aantal gewonden bedraagt verscheidene honderden. Britsche troepen patrouilleeren door de straten en de staat van beleg is afgekondigd. In het district Fatehpore werden 9 Hin doe-kinderen gedood. Men vieest thans, dat de Hindoes wraak zullen nemen en een sterke troepenmacht patrouilleert door de straten. Sociëteit „Sint Bavo" R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, half 9 uur. Proza en Poëzie", 8 uur. St. Mattheus, half 8 uur. Bestuur R. K. Bouwvakbond, 7 uur. Vertrouwensman nen R. K Spoorwegpersoneel, 8 uur. Lichtbeeldenavond R. K. Volksbond. 8 uur. Raadhuis Heemstede Gemeenteraadsver gadering, 8 uur. Sociëteit „Sint Bavo" Propagandaclub R. K. Kiesvereeniging, parochie St. Antonius en St Jozef, 8 uur Motorcursjjs, 8 uur R. K. Bevolkingfbureau, 8 uur Haarlems Gemengd Koor, 8 uur „Alberdingk Thljm", 8 uur Kinderkoor „Inter Nos", 6 uur. Gemeentelijk Concertgebouw ..Matthüus- Passicn" door de Chr. Oratorium-Vereeniging half 8 uur. Stadh'jg Vergadering Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, 8 uur. Op de demonstratie, gegeven door de Le- verzeepniaatrchappij, hield het bestuur van den R. K. Vrouwenbond een collecte ten bate der werkloozen, welke opbracht f 15.75. In het verslag der gemeenteraadsvergade ring vindt men het besluit, dat do Raad nam ten aanzien van den vrijen halven dag voor winkelpersoneel: een verplichte mld- dagasluiting voor alle winkels, zij het op verschillende middagen en voor verschil lende gedeelten der stad. Wü vroegen den secretaris van de Mid denstandscentrale zijn oordeel over het ge vallen besluit. „Idioot!" was zijn kort oor deel. „Als Liesje nu een brief spelden moet halen, moet zij het in Haarlem-Noord gaan halen". De heer Van Tetering deelde ons mede, dat de Middenstandscentrale en de Patroonsvakvereenigingen, welke daarbij niet aangesloten zijn, vernietiging van het besluit zulien aanvragen bij Ged. Staten. De meening van den Kappersbond De secretaris van de afd. Haarlem van den Ned. Kapperbond deelde ons mede, dat het gisteren door den raad genomen besluit door de afdeeling zeer betreurd wordt. Volgens haar meening zal men nu weer tot den vroegeren toestand komen, toen nog niet een algemeene winkelsluiting bestond Werd er in Haarlem gesloten, dan ging men over de grens koopen. Nu zal er een sluiting in wijkgedeelten komen, waardoor de menschen in de gele genheid zijn, in andere gedeelten der stad te koopen dan waar zij gewoon zijn. De afdeeling vreest daarvan schade voor de winkels in de buitenwijken, daar de klanten uit deze wijken wel naar de binnenstad trekken, doch het omgekeerde zal niet het geval zijn. Crocussen en andere vroege bollen reeds in bloei Men meldt ons uit Limmen: Het mildere voorjaarsweer der laatste da gen heeft op de bloembollenvelden een groo- te verandering gebracht. Allerwegen ls men bezig, het riet van de bedden af te nemen en overal ziet men de bloemen te voorschijn komen. De crocussen beginnen al aardig te bloeien; hier en daar staan al zeer mooie hoeken in bloei. Spoedig zullen de narcissen volgen, Cer- vantus Golden Spur staan reeds met flin- ken knop, om zoodra het zonnetje komt, open te gaan. Overal ontwaakt nieuw leven, ofsohoon trots den zachten winter, alles achter is door het lange nat koude weer. Het zonnetje moet nu volop schijnen om ons dorpje wederom in een bloeftihof te her scheppen. Extra treinen. Van verschillende plaatsen uit Duitsch- land zullen de volgende maand goedkoope treinen via UtrechtWoerdenLeiden naar Lisse en Hlllegom loopen voor een bezoek aan de bollenvelden. Dinsdagmiddag, omstreeks kwart over vier, landde op een weiiand van gebrs. De Boer, te Nieuwveen, het Fokkerverkeersvllegiuig van de K. L. M„ de P.H.-A.C.T. Naar de piloot, de heer Van Veenendaal, mededeelde, noodzaakte een plotseling op komende dikke mist hem, te dalen. Na eenig zoeken wist hij een geschikt landingster rein te vinden en daarop was hij zeer vlot neergestreken. Het toestel was met passagiers en lading van Parijs vertrokken met bestemming naar Amsterdam. De vier passagiers, allen Zweden, reisden per auto van den heer G. Koppenol door naar Schiphol. Spoedig waren de K. L. M.-douanen aan wezig alsmede technisch personeel. De post en de lading werden per auto verder ge zonden. Het vliegtuig werd verankerd en is Woensdag doorgevlogen naar Schiphol. De heer J. W. Geslnk, burgemeester van Nieuwveen, benevens de rijks- en gemeente politie waren op het terrein aanwezig. In de afgeloopen week zijn in deze ge meente 5 gevallen van roodvonk, 4 gevallen van diphtherltie, en 1 geval van meningitis cerebrosplnalis epidemica (nekkramp) voor gevallen. f 2.50 per pond Heden werden door de commlssionna irs Zonneveld en Spijkstra aan de Haarlemsche Groentenveiling, de eerste aardbeien aan gevoerd. Zij werden opgekocht door den Bin nen- en Buitenlandschen Fruithandel F. Fonvllle, Zijlstraat. De prijs bedraagt f 2.50 per pond. Door Openbare Werken is na aanbeste ding de levering van trottoirbanden als volgt opgedragen: 5000 M. rechte trottoir banden van Saksisch graniet voor den prijs van f 357 X' per M. en 300 M. gebogen trot toirbanden voor den prijs van f 5.17 K per M. aan de firma J. B. Petit te Breda. Het leveren van 2.000.000 waalstraat klinkers is door B. en W. gegund als volgt: 1. 500.000 waalstraatkl., merk E f 33.35 p. 0/00; 400.000 waalstraatkl., merk P. H. f 32.50 p. 0/00; 100.000 waalstraatkl., merk R. G. f 32.50 p. 0/00, aan de Fa. H. C. van Meeuwen te Haarlem; 2. 500.000 waalstraatkl., merk A. I. f35.40 p. 0/00, aan de Fa. D. van der Leest te Haarlem; en 3. 700.000 waalstraatkl., merk L. v. d M. I f 35.20 p. 0/00, aan de Fa. v. d. Mey te Leeuwarden. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit ln hare afdee- lingen: Zoetestraat: Maandag 150 porties, Dins dag 136 porties, Woensdag 132 porties, Don derdag 121 porties, Vrijdag 137 porties, Zaterdag 124 porties. Gen. Cronjéstraat: Maandag 111 porties, Dinsdag 112 porties, Woensdag 99 porties, Donderdag 104 porties, Vrijdag 108 porties, Zaterdag 83 porties. Een vel deter wetten beetrfjdt «net succes MM* ru 4S«fc m 7S«tt Ml Apoth. Drag. Voor den bouw van acht landhuizen te Santpoort is de levering van de benoodigde metselmaterialen opgedragen aan de firma H. C. van Meeuwen alhier. De heer H. P. Mathot zal den lsten April e.k. den dag herdenken, waarop hij 25 jaar geleden als schilder in dienst trad by J. P. Senft's Jaloeziënfabriek alhier. Bi) de politie is aangifte gedaan van dief stal van een rijwiel, dat stond op de binnen plaats van het voormalig Militair Hospitaal aan de Kinderhuisvest. Het batig saldo van het weldadigheids concert, gegeven door het orkest onder lei ding van Joh. Steenman, bedraagt 268.61 De 82ste vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, voor Haarlem en omstreken zal worden gehouden Dinsdag 31 Maart des namiddags te 7 uur, in het ge bouw der Kamer, Nassauplein 6, Haarlem. De agenda is als volgt; 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. 'Subsidie-aanvraag Nationaal Congres voor Vakopleldingsvraagstukken 1931. 5. Concept-schrijven Bureau aan den Minister van Waterstaat, betreffende lucht postverbinding met Nederlandsch-Indiè. 6. Behandeling motie Hooy, inzake han delspolitiek. 7. Rondvraag 8. Besloten vergadering. Haarlem's Tooneel heeft in een wedstrijd te Koog-Zaandijk een groot aantal prijzen en onderscheidingen bekomen. Eerste prijs, bestaande uit een groote gouden medaille van H. M. de Koningin, een verguld zilveren eerekruis, aangeboden door de gemeente Koog-Zaandijk en een geldprijs van 250. Regie-prijs: groote zilveren molen. Prijs voor beste samenspel, verguld zilve ren plaquette. Eerste personeele prijs: voor best gespeelde dames-hoofdrol, voor mevr. L. Tijsselhig, be staande uit een zilveren molen. Personeele prijs voor best gespeelde dames bijrol voor mevrouw A. van Dongen, zilveren scheepje. Prijs beste Tooneelaankleeding: verguld zilveren plaquette. Prijs beste grime: groote verguld zilveren plaquette. Prijs beste keus van stuk: groote zilveren beker, aangeboden door het nieuwsblad „De Zaanlander". Aanbesteding Prov. Staten Hedenmorgen werd alhier door Provin ciale Staten van Noord-Holland aanbesteed; de aanleg van een aarden baan op het ge deelte van den provincialen weg Haarlem Westzaan—Purmerend tusschen de noord zijde van het ontworpen pontveer te Buiten huizen en den Zaandammerweg met bijko mende werken. Laagste inschrijver was H. de Baas te Amsterdam voor 96595. De gunning is aangehouden. De bouwer van het Brongebouw Alhier is in den ouderdom van 87 jaren overleden de bekende oud-aannemer Hendrik London. Doordat de overledene de laatste 15 Jaar een welverdienden rustigen ouden dag ge noot, was hij geheel op den achtergrond ge raakt, doch destijds was hij een zeer geziene aannemer, die zeer belangrijke bouwwerken althans voor zijn tijd uitvoerde, terwijl hij „als mensch, zeer in aanzien stond. Onder de belangrijke werken die te Haar lem door hem zijn uitgevoerd noemen wij Omstreeks 1890, bouw van volkswoningen in de Oranjestraat en Rollandstraat. Bouw van het Brongebouw in Den Hout. Bouw van een bakkerij met bekroonden gevel aan de Koningstraat, waarvan zijn zoon J. London de architect was. Hij bouwde ook de M U.L.O.-school aan de Raaks, het bankgebouw aan de Zijlstraat voor Brinkman Co., de Douchebadhuizen aan den Koudehom en Schotersingel voor de N.V. Vereeniging „Het Witte Kruis", een heerenhuis op de Baan en het bekende win kelhuis der fa. Schravendijk. De heer London was ook meer dan 25 jaar aannemer van de gemeentelijke onder houdswerken. Ojn. was de overledene meer dan 25 Jaar voor zitter en medeoprichter van de vereeniging ,3rood en Koffie" die te Haarlem in den winter behoeftige lieden zooals haar titel aangeeft van brood en koffie voorzag. Verder maakte hij ook deel uit van het be stuur der vereeniging van Industrieelen en Kooplieden op Bouwkundig gebied. Hij was over het geheele land bekend als ovenbouwer en verwierf op dit gebied op verschillende bakkerijtentoonstellingen zilveren en gouden medailles. De heer London wist met zijn personeel op zeer prettige wijze om te gaan dit blijkt o.m ook uit het feit, dat hij al zijn arbeiders met eehtgenooten een boottocht r.aar Boskoop en omgeving aanbood. Over he geheel is hij gedurende ongeveer 60 Jaar in het bouwvak werkzaam geweest. Hoe kras deze oude baas nog was blijkt om. uit het feit, dat men hem tot voor 3 weken geleden nog heeft geraadpleegd op het gebied van den ovenbouw. De teraardebestelling zal plaats vinden morgen 27 Maart te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan. Reeds 100 leden In een flink bezette vergadering van op richters van het Mannenkoor „Die Spaerne- Sanghers" werden na opening door den voorzitter van het voorloopig bestuur de no tulen van de oprichtingsvergadering voor gelezen en goedgekeurd. Op voorstel van het waarnemend bestuur werd besloten, de can- didaat-leden, die allen door den dirigent op stem zijn onderzocht, en bloc aan te nemen. Medegedeeld werd, dat de collectieve be dankbrief aan „Zang en Vriendschap" was onderteekend door 59 leden, terwijl boven dien nog leden persoonlijk hebben bedankt. Hiervan zijn 65 leden ais oprichters van „Die Spaerne-Sanghers" toegetreden. Het aantal nieuwe leden bedraagt 35, zoodat de nieuwe vereeniging ln drie weken tijds is aangegroeid tot 100 leden. In verband met de verkiezing van een de finitief bestuur werd daarna het reglement ln behandeling genomen, voor zoover dit op het bestuur betrekking heeft. Daarna werd tot de verkiezing overgegaan. Met op één na algemeene stemmen werd de heer L. Schoorl tot voorzitter gekozen. De vergadering betuigde op hartelijke wijze haar Instemming met dezen uitslag. Tot verdere bestuursleden werden geko zen de heeren: J. A. van Asdonk, C. Doeven, B. Elskamp, J. P. van Parreeren, H. Dankel- man en W. F. Andréa. De heer Th. van Haaren, die ln het voorloopig bestuur had zitting geifcmen, wenschte voor een benoe ming in het definitieve bestuur niet in aan merking te komen. Na een hartelijk woord van dank uit de vergadering aan het voorloopig bestuur voor de actieve en correcte wijze, waarop "t de belangen van „Die Spaerne-Sanghers" had behartigd, werd deze geanimeerde ver gadering gesloten. Bestuursvergadering De gisteravond gehouden vergadering van den bestuursraad van den R. K. Volks bond, stond onder leiding van den heer J. Ph. Castricum en was goed bezocht. In behandeling werd genomen een ver zoek, om met de drie plaatselijke vakcen trales een steunactie op touw te zetten ten bate van het werkloozen-comité. De meeningen waren hieromtrent nogal verdeeld, doch besloten werd mede te werken aan de steunactie. De heer A. Angenent, secretaris van het Centraal Bestuur, nam hierna het woord, om een toelichting te geven op het ziekenfondswezen. Spr. begon met te verklaren, dat de ziekte- fondswet bepaalt, dat ieder persoon boven de 16 jaar verplicht is, lid te zijn van een ziektefonds. De bestaande fondsen zullen aan bepaal de voorwaarden moeten voldoen, willen zij bestaansrecht hebben. De premie,zal ongeveer wel gelijk blijven als zij thans is, hoewel nog niets defini tiefs daaromtrent gezegd kan worden. De werkgever zal f 4 per f 1000 loon bijdragen. Spr. zette verder uiteen, waarom hier in Haarlem een Katholiek ziekenfonds opge richt zal worden. Ten eerste om principieele redenen en om wille van de doorvoering der clausule van de katholieke moraal. Vervolgens, om dat het fonds thans behoort in onze ka tholieke arbeidersbeweging eii om invloed pit te oefenen op de ziektefondswet, als zij straks in de Kamer komt. Verschillende bezwaren werden nog be sproken, die overwonnen moeten worden, om ten slotte een beroep te kunnen doen op de Katholieke arbeiders, om zich in beginsel bereid te verklaren, deel te nemen aan dit op te richten fonds. Verschillende vragen werden gesteld naar aanleiding van het gesprokene, welke af doende werden beantwoord, waarna de rondvraag volgde, waarvan enkelen gebruik maakten, en sluiting met den christeiyken groet. Iets bijzonders te zien Naar ons wordt medegedeeld, zal de ge- meente-kweekerij aan de Veldlaan onder Bentveld, Zaterdag, en Zondagmiddag van 24 uur voor het publiek opengesteld zijn. Als iets bijzonders zal dan te zien rijn de bloei van exotische Riviera-gewassen. In de op 25 Maart 1931 gehouden Jaar vergadering van de N. V. Haarlemsche Boaz Bank (voorheen Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank „Boaz") werd de balans per 31 December 1930 zoomede de Winst- en Verliesrekening over het eerste boekjaar (1 October 1929—31 December 1930) goedge keurd en besloten tot ultkeering van 5 y, pCt. dividend. De Bruto winst bedraagt f 32163.58!/!, de onkosten f 18086.90 'A, netto winst f 14076.68. Volgens het jaarverslag mag deze Bank zich in een gezonden er. gelijkmatigen groei verheugen en is men over de in het eerste boekjaar behaalde resultaten alleszins tevre den. Tot commissarissen werden gekozen de heeren: W. Roodenburg (aftr.), Ds. G. W. C. Vunderink (aftr.) en G. Wolzak Hzn. Tot directeur der Amhetnsche Muziekschool Tot directeur van de Amhemsche Muziek school is benoemd de heer D. Draaisma, vicolleeraar aan de Toonkunstschool te Haarlem. De heer Draaisma behaalde het einddi ploma van het Amsterdamsch Conservato rium. Hij was eenige jaren leerling van Schmuller en verwierf den prix d'excellence van het conservatorium. De Amhemsche gemeenteraad heeft nog geen beslissing genomen over het nieuwe verzoek van de Amhemsche afdeeling van Toonkunst voor een nieuw georganiseerde muziekschool. Het bestuur der oude school zal echter thans in ieder geval de oude school voort, zetten, welk besluit door deze benoeming be vestigd wordt. Geboren: 32 Maart. H. TreffersHuij- boom, d. M. J. C. Olffv. Boven, z. 24 Maart. C. A. M. VelllngaPekelaer, d. G. DekkerHof, z. M. J. PaesleMann, z. H. P. Paap—Disbergen, d. A. v. d. Walle— Terstal, d. P. A. FzngerPeters, d. H. M. v. Loljv. Heerden, z. 25 Maart. G. Eng- bertsMakken, d. Ondertrouwd: 25 Maart. F. D. Wtsmeijer en M. J. W. Paulsen. H. A. C. Schilder en S. A. H. v. d. Pot. A. Smal en D. Koolman. J. T. Kerkvliet en G. E. David. J. v. d. Pol en G. Beers. A. J. Tervoort en M. Lasarczik. L. H. Hameteman en S. W. v. d. Pol. G. L. Pierlot en M. Tauber. P. J. Maas en J. H. Njjenhuis. P. v. Herp en P. de Bondt. L. Griek en W. H. M. Hulsebosch. C. L. A. Rijs en A. M. v. Eerden. Getrouwd: 25 Maart. O. A. Rlesen en E. E. Münzner. C. Houweling en A. M. Rauhut. A. Bierman en H. Wessellng. P. Rijsdijk en L. Tromp. E. Peters en C. Beths. J. Kruit hof en C. M. Kooi). Overleden: 22 Maart. G. S. Helmsde Vries, 91 jaar, Spionkopstraat. 23 Maart. H. London, 87 jaar, K. Spaame. W. v. Za- delhoff, 49 jaar, Bakkerstraat. 25 Maart. E. v. HemertVoet, 67 jaar, Brouwerstraat. Personalia Aan de Leidsche Universiteit is geslaagd van het candidaatsexamen rents is geslaagd voor het candidaatsexamen rechtsgeleerdheid mej. A. E. M. E. Gruner, wonende alhier. CLINGE DOORENBOS IN 'T JEUGDHUIS Gisteravond is er in Bloemendaal een won der geschied. Wat we m onze veeljarige „practijk" als vergaderingen-, feestavonden-, protest- en huldigings-bijeenkomstenverslag- gever nog niet ondervonden hadden, hebben we gisteravond ervaren n.l dat de élite van Bloemendaal, de bezitters van echte auto's onder een en hetzelfde dak vereenigd waren met den gewonen middenstander en zelfs met hen, die op de maatschappelijke ladder nog een treedje lager geplaatst zijn. Aan Cllnge Doorenbos de eer, deze erdemocratiseering bewerkt te hebben. Waar zoo de drie stan den tamelijk sterk vertegenwoordigd waren, is 't niet te verwonderen, dat 't Jeugdhuis goed bezet was. Zooals Clinge Doorenbos' versjes zijn, zoo is zijn manier om ze voor te dragen. Nu eens weet hij tot tranen toe te roeren, dan weer een gullen, hartelijken daverlach te ontlokken. En dan de manier, waarop hij „conferenciert!" Geen banaals, geen beleedi- gends, geen hatelijks wordt gehoord. Altijd is 't een genot hem te beluisteren en te ge nieten van zijn humor, zijn geest, zijn woordspelingen in één woord: rijn weer galoos woorden-getoover. De beloofde begeleiding door zijn vrouw, mevr. C. D.-de Blécourt, kon wegens ziekte van haar niet doorgaan. Haar invaller, de heer Dupont. uit Nijmegen, was volkomen voor zijn taak berekend. Nadat er vó5r de pauze een aantal liedjes naar 's zangers eigen keus was gezongen, werden er na de pauze eenige gezongen op verzoek van het publiek. 't Was een prachtige, genotvolle avond. Brandalarm Woensdagavond om kwart voor 9 werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrand in perceel Kerklaan 7. bewoond door de fam. W. Nadat de brandweer het begin van brand met zout had gebluscht, kon zij spoedig weer inrukken, na eerst den gevaarlijken schoor steen van het noodige roet te hebben ont daan. Personalia Te Amsterdam is geslaagd voor,het Ie gedeelte van het arts-examen de heer H. C. Rozëmeyer, alhier. Harmonie „Eensgezindheid" De harmonie „Eensgezindheid", directeur de heer Joh. Th. Betz, zal op Hemelvaartsdag deelnemen aan het festival van „Excelsior" terwijl ook zal worden deelgenomen aan den Marschwed- strijd. Ook zal zij tweeden Pinksterdag (25 Mei) op concours naar Bilthoven gaan en uitko men in de 2e afdeeling, met als verplicht nummer „L'Avenir", Fantaisie élégante, van J Martin, en als vrij nummer „Loyauté", ouverture van Jacques Martin. Er zal ook aan den MarschwedstriJd wor den deelgenomen. Uitvoering Naar men ons mededeelt, zal de R. K. Tooneelvereeniging „St. Jacobus", van Spaamwoude tweeden Paaschdag een uitvoering geven in het Vereenigingsgebouw, alhier. Opgevoerd zal worden het drama „De Held der Eucharistie", van Dr. J. E. H. Menten. Het stuk wordt gespeeld door veel personen en zal zeker de moeite waard zijn, om te gaan zien. Als tweede nummer zal gespeeld worden het blijspel ,De verstrooide profes sor" of „De vijf niet bij elkaar." Op dien tweeden Paaschdag zal ook d°s middags te half 2 een uitvoering plaats heb ben die vooral voor de schoolkinderen is be doeld en voor degenen die des avonds niet kunnen komen. De tweede opvoering zal des avonds te half plaats hebben. Nieuwe lantaarns In de Haltestraat wor den, nu de kabellegging voltooid is, de hout enpalender lichtleidlng weggenomen. Nieuwe lantaarnpalen, die van ijzer zijn, worden nu geplaatst. Daar het aantal meer is, zal de verlichting door de nieuwe lan taarns zeker verbeteren. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR Op den hoek van den Wllhelmlnaweg en de Kostverlorenstraat, heeft een botsing tus schen een motor en een auto plaats gehad, waarbij gelukkig geen persoonlijke ongeluk ken te betreuren zijn. De motorrijder D., botste tegen den vracht auto van de firma Van den Bosch. De bot sing was zoo hevig, dat de motor geheel vernield werd. De vrachtauto werd slechts licht beschadigd. FOREN SEN - VEREENIGING De Zandvoortsche Forensen-Vereeniging hield een ledenvergadering in Bodega Mus- tert aan den Strandweg. Medegedeeld werd, dat de Zandvoortsche Farensen-Vereeniging lid is geworden van den Farensen-Bond. Zandvoort krijgt nu ln het orgaan gelegenheid voor een goede revlame. Op de vraag van den heer Heydemah naar het resultaat van de aanvrage, om de treinkaartjes ook voor de tram geldig te doen zijn, antwoordde de voorzitter, dat wel een desbetreffend, verzoek aan de directie der H. 8. M. verzonden was, maar dat daar op nog geen antwoord was ontvangen. Gevraagd zal worden aan de directie der E. S. M., om goed toezicht op het sluiten van de hekken in de tramwagens, die De- kend zijn als „schooltram". Verder zal aan het Gemeentebestuur ver zocht worden, ln het gedeelte van dé Zand- voortschelaan tusschen Tonnenberg en Bentveld het aantal nachtbranders te ver meerderen. De bestuursverkiezing werd tot een vol gende vergadering uitgesteld. De verifiëring was zeer slecht bezocht. NIET OFFICIEEL. 45«e STAATSLOTERIJ Trekking ran Donderdag 26 Maart 1931 Ie Klasse. 4e Lijst H oge Pril zen: 413' 9840 200 Prijzen van 20.— 353 429 449 934 1126 1566 16S6 17"2 2306 2366 1.5 25C6 2533 2722 2592 2991 3147 3364 3532 3839 3956 4136 42S3 4328 4738 57.:.- 58! 2 5986 6038 62Ö3 6443 6470 6625 6931 b963 7691 8293 8445 8851 9513 9542 9571 9725 10066 10280 16322 10400 10470 10992 11151 11310 11405 11512 11587 11822 11849 '1940 12675 13365 13617 13725 14261 14419 14*2 14452 11692 14780 148i6 15233 15349 13465 15463 -15745 15780 1CS2I 15850 15927 17173 17274 1772' 18052 18257 18580 18681 19169 19497 19818 19S3I 19987 200! 20086 20381 20416 20489 20500 205M 20606 20909 HAARLEM, 25 Maart Groentemarkt Appelen J 0.30—0.45 per K.G.; Peren 0.30— 0.50 per K.G.; Brusselsch lof 0.280 36 per K.G; Knakpeen 0.16—0.20 per K.G.; Veld sla 100—1.20 pr K.G.; Andijvie 0.90—1.60 per kist; Spinazie f 0.80—1.80 per kist; Sla I 0.160.20 per krop; Bloemkool 0.2S0.45 per stuk: Roode kool 0.10—0.25 per stuk: Gele kool f 0.09014 per stuk; Ptete:selie .0150.60 per bos; Selderij 0.10040 per bos; Prei 0.100.30 per bos; Rabarber 0.160.24 per bos. NIEUW VENNEP. Eieren- en Puimveevei- ling Haarl.-meer. Aanvoer 10.526 eieren. 9.970 kippeneieren 4.005.10 per 100, 547 eenden eieren 4.104.60 p. 100, 9 ganzeneieren 14.00 p 100, kippen 1.352.75 per st., hanen 1.75 p st„ konijnen 2DO2.70 p. st-, handel vlug, prijzen stijgend- DONDERDAG 26 MAART 1931 Vorige Koersen Koers 2.15 Staatsleenlngen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4H Nederl. 1916 VA NederL 1917 VA N.Ind. 1926 B 101% 100% 102% 103 98%, 101 j 10c 102 103 98%, Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mi). 144 IX 148 industrieën 222 112 217% Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustlek Ned. Ford 79% 56% 247% 84 324ï/2 79 57 3X Industr. Buitenland 773/,, 65 9% 78% 65 10% Bethlehem Steel U. 8. Leather intern. Nickel Mijnbouw Boe ton Mijnbouw Alg. Exploratie 52 861/2 52 b 87 Petroleum Dortsche Petr. Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union Oil 2693/2 22 287 170 9% IC»/,, 8% 2883/2 IX Rubber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott. TapanoeU 1003/, 81% 57 34% 65 34 573/2 46 4% 100 SUau V I. O. O Allied Intercontln Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Elgend Kon. Ned. 8toomn Scheepvaart-Unie Marine pref 13% 12 53 130% 14% 14% Suiker H. V. A. Poerworedjo Actions idem 391 26 1CJ 79.80 383 Tabak 257 259% 6C% 315% 41% Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Union Pacific Wabash Jhic Milw St Paul Kansas City South 1933,4 19% 7% 41 31% 19%, 7% 1% DONDERDAG 26 MAART 1931 Parijs Brussel bonden New-York (coole) Berlijn Zürtch Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.70 34.70 12.11% 2.49 59.40 48.— 13.— 26.65 66.70 66.75 66.65 7.35 35.— 9.80 34.75 12.12l/? 2.491/5 59.45 48.10 13.10 26.75 66.80 66.85 66.75 7.40 35.10

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2