1 Uit den Omtrek Ito 1 Roode Handen PUROL Stofzuigerhuis MAERTENS Voo R.K M B, HERINGA WUTHRICN, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-OIiebranders AD\ omerc A. F De 29ste Paaschtentoonstelling te Zaandam HOOFDDORP HILLEGOM NOORDWIJKERHOUT NOnonwïJK VIJFHUIZEN Haarlemmermeer LISSE HILLEGOM ZANDVOORT KENNEMERLAND BEVERWIJK IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST VELSEN WIJK AAN ZEE Oarteljorisstraat 16 - Tel. 107Ö& VAMPYR Stofzuigers f 105.- Het Noorder Bad te Zandvoord Ned. R. K. Volksbond franc RIJKSVISGHAFSLAG Is" TAKI EN VEI MA RKTNIETJVJS W Dinsdag hoeft de 29ste Paaschtentoonstel ling te Zaandam plaats gevonden, welke om vatte: ossen, vette runderen, stieren, melk en fokvee, slachtpaarden, schapen geiten, bokken, varkens, konijnen en hoenders. De belangstelling van de zijde van het publiek was enorm groot. Er waren bijzonder mooie exemplaren te bewonderen. Tegen het mid daguur, toen de scholen uitgingen, bereikte de belangstelling haar toppunt. Voor hoenders, konijnen, enz. was de be langstelling, vooral van de zijde der ama teur-fokkers, buitengewoon groot. Wij laten hieronder den officieelen gede- tailleerden uitslag volg'en. De jury heeft den geheelen morgen druk werk gehad om tijdig gereed te komen. Klasse 1, inzendingen van de meeste en beste exemplaren vet vee, minstens 6 stuks, ter beoordeeling van het bestuur, prijs 40. A. Rijnsburger Tz., Leiderdorp. Klasse 2, geen deelname. Klasse 3, fijnste en best gemeste os met niet meer dan vier breede tanden. Ie prijs: Jb. Schroder Ez., Amsterdam. 2e prijs: W. de Kroes, Overschie. Klasse 4, Fijnste en best gemeste os met niet meer dan 6 breede tanden. Bovendien voor de eerste 4 klassen als kamploensprijs nog een verguld zilveren medaille. Ie prijs en kampioensprijs: Th. Scheerder, Eist, (Over-Betuwe). Bestuursprijs: J. Sipman, Eist (Over- Betuwe). Eervolle vermelding: W. de Kroes, Over schie. Klasse 5. Ie prijs: A. Pruissen, Rijk, Haarlemmerm. 2e prijs: A. Rijnsburger Tz., Leiderdorp. Extra 2e prijs: B. Biesheuvel Az., Spaarn- dam. 3e prijs: H. van Schaik, Nieuwer-Amstel. Eervolle vermeldi..g: D. de Groot, Abcoude. Klasse 6. Ie prijs en kampioensprijs (wisselbeker): Gebr. Ecuwman, Heteren. 2e prijs: A. C. Pruisen Nz., Nieuw-Vennep. Extra 2e prijs: Erven W. J. Zwetsloot, Lelden. 3e prijs: Erven W. J. Zwetsloot, Leiden. Eerv. vermelding: J. C. Petri, Hoofddorp. Klasse 7: le prijs: A. Rijnsburger, Leiderdorp. 2e prijs: D. de Groot, Abcoude. Extra 2e prijs: P. Zwetsloot, Leiden. 3S prijs: P. Zwetsloot, Lelden. Extra 3e prijs: Th. Scheerder, Eist, (Over- betuwe). Eerv. vermeldingen: G. Dorrepaal Az., Koudekerk en D. de Groot, Abcoude. Klasse 8. Wisselprijs en Xe prijs: D. de Groot, Ab coude. 2e prijs: A. Rijnsburger Tzn., Leiderdorp. Extra 2e prijs: D. de Groot, Abcoude. Eervolle vermeldingen: A. C. Pruissen Nz., Nieuw-Vennep en C. van Leeuwen, Hoofddorp. Fijnste en best gemeste kalveren. Klasse 10. le, 2e en 3e prijs: de N.V. Export Centrale N. C. B„ Boxtel. Klasse 11, Fijnste en best gemeste Schot (dikbil) met niet meer dan 4 breede tanden, le prijs: Erven J. W. Zwetsloot, Leiden. 2e prijs: G. Stam, Ouderkerk a.d. Amstel. 3e prijs: G. Dalmulder, Weesp. Eervolle vermelding: Jb. Schröder Ez., Amsterdam. Klasse 13: Fijnste en best gemeste vaars, gemest aan de Zaanstreak. le prijs: Donker, Zaandam. 2e prijs: C. XJff, Sz., Assendelft. 3e prijs: C. IJff Dz., Assendcéft. Eerv. vermelding: J. Donker, Zaandam. Klasse 14, fijnste en beste koe, gemest aan de Zaanstreek, le prijs: D. Haremaker, Koog a.d. Zaan. 2e prijs: H. Brinkman, Zaandaiti. Klasse 15, fijnste en beste koe, gemest aan de Zaanstreek (niet afgewisseld), le prijs en wiselprijs: W. Nooij. Zaandam. 2e prijs: D. Haremaker, Koog a.d. Zaan. 3e prijs: D. Marees, Zaandam. Kampioensprijs: D. Haremaker, Koog a.d. Zaan. Klasse 16, fijnste en beste koe, gemest aan de Zaanstreek (afgewisseld), le prijs: Gebr. Booij, Krommenie. 2e prijs: Gebr. Veenboer, Assendelft. Extra 2e prijs: K. de Boer, Assendelft. 3e prijs: C. Brinkman, Zaandam. Eerv. vermelding: K. de Boer, Assendelft. Klasse 17, beste fokdler, geb in 1930, Inge schreven in het kalverenregister eener fok- vereeniging. Kampioensprijs en le prijs: Jonge Meine, J. de Ruijter, Beemster. 2e prijs, Max Meine, J. de Ruiter, Beem ster. 3e prijs: Wodan, Jan, P. Wijdenes, Twisk. Klasse 18, beste fokstier, geb. in 1929, in geschreven in het fokregister, of het Nederl. Rundvee-Stamboek, le prijs: P. Jonges Dz., Beemster. 2e prijs: W. Koelemaij, Midden-Beemster, met Lena's Maine. Klasse 19, beste fokstier, geb. in 1928 of vroeger. Ingeschreven als voren. le prijs: ,JDlrk", Rundveefokvereeniging Assendelft. v '2e prijs: „Frank Max IX", Gebr. Kerssens, Assendelft. Klasse 20, beste fokstier uit de Zaanstreek, geb. in 1930. Kampioensprits en le prijs: „Bertha's Frans", P. Sikkes, Assendelft. 2e prijs: ..Nelly's Frans", KI. Feeke, Krom menie. 3e prijs: „Maartjes Wodan", P. Sikkes, As sendelft. Klasse 21, beste fokstier uit de Zaanstreek, geb. in 1929. 2e prijs: J. Prinsze, Zaandam. Klasse 22, beste kuischpink, geb. in 1930, ingeschreven in het jongvee-register, met melkstaat der moeder, le prijs: „Avana", J. Ruijter, Beemster. 2e prijs, „Bonte Netje", P. Wijdenes Tz., Twisk. 3e prijs: ..Neeltje H.". Klasse 23, beste melkvaars, gekalfd na 1 Oct. 1930. Kampioensprijs en le prijs: „Jantje Ada- maJ. Ruijter, Beemster. 2e prijs: „Cato 11", P. Wijdenes Czn., Twisk. Klasse 24, beste melkkoe, gekalfd na 1 Oct. 1930, ingeschreven als voren, niet afgewisseld, le prijs: geeltje 3", J. Ruijter, Beemster. 2e prijs: „Emma 14", J. Ruijter, Beemster. Klasse 25, beste melkkoe, gekalfd na 1 Oct. 1930, ingeschreven in het register eener fok- vereeniging, of in het N.R.S. le prijs: P. Jonges, Dz., Beemster. 2e prijs: „Jeitje 2", J. Ruijter, Beemster. 3e prijs: „Aafje 19", P. Wijdenes Tz., Twisk. Eerv. vermelding: „Ariana", J. Ruijter, Beemster. Klasse 26, beste kuischpink uit de Zaan streek. le prijs: „Frederika 7", P. Sikkes, Assen delft 2e prijs: K. Zwlkker Dz., Zaandam. Se prijs: ..Suzanna 3", B. IJff Gz., Assen delft. Eervolle vermelding: K. Stam, Zaandam. Klasse 29, beste melkkoe uit de Zaanstreek geklafd na 1 October 1930. (afgewisseld) kampioensprijs en eersten prijs T. Fris. Zaan dam. 2e prijs: P. Onrust, Zaandam. 3e prijs' Wed. P. Out, Zaandam. Klasse 30, beste kalfdragende koe, zicht baar dragend, (niet afgewisseld), al of niet ingeschreven in een fokregister of het N.R.S. le prijs: „Nelly 4", J. Ruiter, Beemster. 2e prijs: „Trien 23", P. Wijdenes Cz., Twisk. Eervolle vermelding: „Maria 20", P. Sikkes, Arsendelft. Klasse 31. Beste kalfdragende koe, zichtbaar dragend, (afgewisseld) al of nist ingeschreven in een fokregister, of het N.R.S., kampioensprijs en eerste prijs, „Johanna 19", J. Ruijter, Beem ster. 2e prijs: C. Verschuur, Amsterdam. Eervolle vermelding: J. Prinsze, Zaandam. Klasse 32, beste Vare Koe (Gelde) niet af gewisseld. le prijs: T. Fris, Zaandam. 2e prijs: P. Onrust Wz., Zaandam. Eervolle vermeldingen: B. Nooij, Assen delft en A. Rtjnsberger Tz.. Leiderdorp. Klasse 33. beste vare koe. afgewisseld, le prijs: B. Nooij, Assendelft. 2e prijs: G. Schoenmaker, Ouderkerk. Eervolle vermelding: B. Nooij, Assendelft. Klasse 35, fijnste en beste slachtpaard, warmbloed, boven 4 jaar. 1 prijs: Gebr. Vet, Zaandam. 2e prijs: Ph. van Veen, Amsterdam. Klasse 36, fijnste en beste slachtpaard koudbloed, 4 jaar of jonger, le prijs: C. Hoogland, Haarlem. 2e prijs: A. W. Snijders, Hengelo. 3e prijs: Wed. D. Landsman, Koog a. d. Zaan. Klasse 37, fijnste en beste slachtpaard, koudbloed, boven 4 jaar. le prijs: Ph. van Veen, Amsterdam. 2e prijs: Ph. van Veen, Amsterdam. 3e priis: Gebr. Vet, Zaandam. Eervolle vermelding: A. J. W. Snijders, Hengelo (O.). Klasse 38, fijnste en beste varkens, het meest geschikt voor de slachtbank, le prijs: W. Swart, Zaandam. 2e prijs: C. van Baar Cz., Beemster. 3e priis J. v. d. Veer, Amsterdam. Eervolle vermelding: K. Ouwejan, Zaan dam. Klasse 39, beste zeug met biggen, of dra gende zeug. le prijs: J. Bleeker, Assendelft. 2e prils: K. de Boer, Zaandam. Eervolle vermeldingen: J. Bleeker, Assen delft en J. de Haan, Wijde Wormer. Klasse 40. beste springbeer. le prijs: J. Bleeker. Assendelft. 2e prijs: D. de Jong, Wijde Wormer. Verder waren zcoals gemeld nog verschil lende soorten kleinvee ingezonden waarvoor eveneens diverse prijzen waren beschikbaar gesteld, terwijl de firma N. V. Zwaardema kers Handel en Industrie MIJ. te Zaandam gemengde veevoeders had ingezonden, waar voor een eervolle vermelding werd verleend. Om 2 uur des middags verzamelden zich de jury-leden met het bestuur, alsmede de verschillende prUswinnaars In de bovenzaal van café „De Nieuwe Karseboom" aan den Dam alwaar de prijzen werden uitgereikt. Om 2 uur nam de voorzitter van de vereeni- ging tot bevordering der Jaarmarkten en veetentoonstellingen te Zaandam, de heer Brinkman het woord en feliciteerde de prijs winnaars met het door hen behaalde succes. Ook deze 29e Paaschveetentoonstelllng mag spr. weer buitengewoon geslaagd noemen. Verder deelde spr. mede, dat hij hét volgend laar niet medegerekend, omdat dan bij de 30e tentoonstelling een jubileum wordt ge vierd. In de dan komende Jaren zijn functie ter beschikking zal stellen om deze in han den van jongere krachten te gevf»i. Hierna ging spr. over tot de prijsuitreiking waarmede de 29e goed geslaagde Zaandamsche Paasch veetentoonstelllng wederom tot het verleden behoorde. zadeltasch met inhoud; een dameshorloge met armband, eenige staven ijzer. Verloren: Eer. bruin oliekleed; een auto band; een fantasiebroek; een gouden speld (spijker); een voetpomp; een portemonnaie, inh. f 25.— en een spoorabonnement. Vermist: Een heerenrijwiel. Weggeloopen: Een Duitsche hedershond. De burgemeester Mr. A. SLOB. HOOFDDORP, 20 Maart 1931. Verkeoping. De notarissen J. A. van Hamel te Leiden en T. C. Daey Ouwens te Haarlem, hebben gistermiddag in café „De Beurs" te Hoofddorp publiek verkocht: De buitengewoon gunstig gelegen boeren hofstede in de Haarlemmermeer aan den Venneperdwarsweg hoek Aalsmeerderweg, bestaande uit huis, drie schuren en bijge bouwen, een dubbele arbeiderswoning en di verse alle aaneen gelegen perceelen bouw en weiland, tezamen groot 58.98.00 H.A. De goederen werden in combinatie ge kocht door den heer O. de Kok voor f 112.000. Succes. Op de Paaschveetentoonstelllng te Amsterdam verwierf de merrie „Flora" van A. J, Kors, alhier, den eersten prijs oudere merriën. Gevaarlijk. De vlonder met leuning langs de Zanderijsloet bij de Molenbrug verkeert ln zeer desolaten toestand. Hier en daar zijn de planken los, eraf en zou men van een hoogte van 1 M in de sloot stappen. Dit is voor de schippers een zeer groot ongerief en bij avond voor vreemden uiterst gevaar lijk. Wij vestigen de aandacht van het Be stuur der Zanderij polder op deze zaak en hopen dat aan dezen onhoudbaren toestand spoedig een eind zal komen. Gas van Leiden. Zich vereenigende met het voorstel van Commissarissen der Stede lijke Fabrieken van das en Electriciteit tot wijziging van de met de gemeente Noord wijkerhout gesloten gasovereenkomst, geven B. en W. van Leiden den Raad in overwe ging: a. met de gemeente Noordwijkerhout in verband met de gaslevering aan de buurt schappen „de Ruigenhoek'- en „de Zilk". 'n overeenkomst tot wijziging van de gasleve ringsovereenkomst aan te gaan; b. goed te keuren, dat het gasdistributie- net met toebehooren van de gasfabriek ten behoeve van de orde a. bedoelde gasleve ring wordt uitgebreid, waarvan de kosten, geraamd op f 60.000, voorshands uit de aan wezige middelen der Fabrieken kunnen wor den bestreden. De kosten van die uitbreiding, waaronder begrepen de bouw van egn gashouder te Noordwijkerhout en de b„uw en inrichting van een regulateurstation in de buurtschap „De Zilk", in totaal geraamd op f 60.000, ko men, evenals destijds de aanleg van het oor spronkelijke buizennet, voor rekening van de gemeente Leiden. Daartegenover heeft Noordwijkerhout zich verplicht, zulks met afwijking van het loopende contract, de be strating en herstrating van de sleuf na het leggen van de buizen voor zijn rekening té nemen. De prijs van het gas, te leveren over de nieuw te leggen leidingen en over de even tueel later daarop te maken uitbreidingen, is voorts één cent hooger gesteld dan den prijs volgens de geldende overeenkomst. Raadslid. Naar wij vernemen, stelt het ge meenteraadslid de heer A. Balkenende, af gevaardigde van de Chr. Hist., zich niet her kiesbaar. Vandalisme Het mooie plaatsnaam bord, dat door de K. N. A. C. en A. N. W. B." aan den Spieringweg nabij den spoor overweg geplaatst is, is geheel tegen den grond gehaald. Hier heeft men te doen met verregaande baldadigheid, die niet bedreven is door kinderen, want het bord was be vestigd aan een ijzeren U-balk, welke alleen met veel kracht kan worden verbogen. Begrijpelijk zoekt de politie ijverig naar de daders. Officiee/e Mededeel i nAeri AANBESTEDING Donderdag 9 April 1031, des namiddags 2.30 uur. zal ten raadhuize te Hoofddorp worden aanbesteed de bouw van een school voor openbaar jager onderwijs in het dorp Zwanenburg <bü Halfweg) in 3 perceelen, t.w.: 1. grond-, beton-, metsel-, timmer-, stucadoors- en sniidswerk: 2. lood-, zink-, mastiekwerk, waterleiding en sanitaire artikelen; 3. schilder- en glaswerk. Bectek en teekeningen zijn tegen betaling van f 7.50 (franco per post f 7.75) verkrijg baar bij den gemeente-opzichter te Hoofd dorp. NACHTVERBINDING Ook gedurende den nacht (vanaf 9 uur 's avonds tot 's morgens 8 uur) kunnen al tijd per telefoon worden bereikt: de burge meester de inspecteur van politie, de com mandant van de brandweer en de chauffeur van den ziekenauto aan de volgende adressen; 1. te Zwanenburg bij den veldwachter J. H. Christlaans, Lindenlaan 23; 2. in de Badhoevebuurt bij den veldwach ter J, Roffel, Sloterweg 44; 3. nabij Aalsmeer bij den veldwachter R. Drenth, Aaismeerderdijk 461; 4. te Nieuw-Vennep bij den veldwachter P. van Gent, Hoofdweg 1169. INENTING Wegens bijzondere redenen zal er voorloo- pig niet meer zooals in vroegere jaren gebruikelijk was in bijna alle openbare schoolgebouwen gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting van kinderen; doch ditmaal zal er alleen gele genheid zijn te Hoofddorp en Nieuw-Vennep. Te Hoofddorp in het Wijkgebouw op Dins dag 31 Maart 1931, van 1—2 uur, door den arts Nannlngs en Woensdag 1 April d.a.v. van 12 uug door den arts Bult; te Nieuw-Vennep in het gebouw der open bare school op Dinsdag 31 Maart as., van 9io uur door den arts Schreuder en op Woensdag 1 April d.a.v. van 9—10 uur, do den arts Van Haerlngen. TE HUUR een perceel dijkgrond gelegen aan den Nieu- wemeerdijk nabij den Meidoomweg ten noordoosten van de openbare school aldaar, tot een oppervlakte van ruim 1200 vlerk. M. Gegadigden kunnen zich mondeling of schriftelijk aanmelden bij den gemeente opzichter Gevers in het kantoorgebouw naast het raadhuis. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN EN DIEREN Gevonden: Een portemonnaie met inhoud; een mantelceintuur; een rozenkrans; een Statuten. De Staatscourant be"at de statuten varf Rutgerd V. v. Zanten N. V. al hier. Jaarvergadering R.K. Volksbond Woensdagavond hield de af deeling Hillegom van den Ned. R.K. Volksbond de jaarver gadering in het gebouw aan de Hoofdstraat. Na opening door den voorzitter, den heer C. Seijsener, werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna las de secretaris, de heer J. Raamsveld, een keurig gestyleerd jaarver slag, hetwelk met een dankbaar applaus door de vergadering werd beloond. De penningmeester, de heer A. Waterreus, gaf vervolgens een zakelijk gespecificeerd verslag van zijn financieel beheer. Beide functionarissen ontvingen dank van den voorzitter. Hierna had de verkiezing plaats van be stuursleden', wegens periodiek aftreden van de heeren C. Seijsener, J. Raamsveld en één vacature. De aftredenden werdén bij accla- fatie herkozen, terwijl voor de vacature twee candidaten waren_ Ingediend, n.l. de heer J. Verhoeven, lid van St. Paulus en C. Broek hof, lid van Eensgezindheid. Een der aanwezigen sprak den wensch uit, de open gekomen vacature, welke steeds bezet is geweest door een lid van het Over heidspersoneel, ook nu weer door St. Pau lus te doen bezetten, omdat Eensgezindheid in het bestuur al ruim vertegenwoordigd is. In verband met dezen wensch trok de heer C. Broekhof zijn candidatuur in, zoodat de heer Verhoeven nu bij enkele candidaat- stelllng gekozen is. Tot lid van de contrólecommissie werd aangewezen de heer G. J. Kerkhoff, terwijl den heer Kaufmann dank werd gebracht voor de controlewerkzaamheden, door hem •verricht. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het bestuur van de R.K. Kiesver- eeniging om een geldelijke bijdrage voor propaganda bij de a.s. gemeenteraadsverkie- zipgen. Nadat door verschillende'heeren het voor en tegen was besproken, werd besloten, 25 bi) te dragen. Vervolgens werd behandeld een circulaire van den Hillegomschen Bestuurders bond in zake te werk stellen van ongehuwde werk- loozen. Hierover werden twee afschriften voorgelezen, één het antwoord aan den Be- stuurdersbond en één het antwoord aan den Raad. In verband met een circulaire van het Centraal Bestuur, waarin verzocht werd in September ln grooten getale op te trekken naar Utrecht, ter herdenking van het Re- rum Novarum-feest, werd een spaarcommis- sie benoemd, om de leden ln. den zomer gelegenheid te geven te sparen voor de reis naar Utrecht; benoemd werden hiervoor de heeren C. van den Berg. A. Slobbe en L. van Roode. en ruwe, schrijnende handen door schoonmaak of door nat of ruw werk in het algemeen, worden weer spoedig gaaf, zacht en blank door Vooral ook 's avonds inwrijven. Doos 30 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. In verband met het Rerum Novarum- feest, hetwelk in Mei a.s. te Rome wordt gevierd, heeft het bestuur plannen overwo gen in overleg met den Geestelijken Advi seur om dit feest ook hier ter plaatse kerke lijk te vieren in de maand Mei. De Geest. Adviseur is hier in zooverre in geslaagd, dat prof. Laurier bereid is een triduum te geven en wel op Donderdag 21 Mei de opening en Zondag 24 Mei, lsten Pinkster dag, plechtige sluiting. Het Is de bedoeling, dat het feest door alle Volksbcnders wordt mee gevierd. Het .geheel had de voile In stemming van alle aanwezigen. Hierna volgde bespreking actie Herwon nen Levenskracht. De voorzitter deelde mede, dat ongeveer half April twee filmavonden zullen worden gegeven, op welke avonden dan tevens een spreker aanwezig zal zijn om een uiteenzet ting te geven over de stichting Berg en Bosch, een en ander om de leden op te wekken voor de groote actie welke a.s. zomer alhier gevoerd zal worden voor den verkoop van steenen en balken voor het nieuw te bouwen sanatorium. Voor de filmavonden gaven zich vijf leden op om actie te voeren voor het 5 cent-fonds. In de rondvraag waarschuwde de heer B. N. Loerakker de leden voor de anti-katho lieke lezingen, welke hier van tijd tot tijd worden gegeven. Vervolgens besprak hij de ontwapeningsleuze van de S. D. A. P. Na een mooi opwekkingswoord van den Geestelijken Adviseur, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Oefentocht reddingsboot Zaterdagmid dag om 2 uur zal de bemanning van de red dingsboot met het hier gestationneerde vaar tuig van de Noord-Zuid-Hollandsche Red dingmaatschappij een oefentocht op zee houden. Dit uitvaren op een proef tocht trekt altijd bijzonder veel belangstelling en vooral bij gunstig weer kan het dan druk op het strand en de terrassen zijn. De eerste bader Een durver heeft het gewaagd door het nemen van een bad in zee het Zandvoortsche seizoen 1931 te openen. Gisteren spartelde zoon waaghals reeds in zee. Toch scheen het niet zoo prettig te zijn als het wel leek, want spoedig was de durfal weer in het pak gestoken. Bloembollenexport. De uitvoer onzer bloembollen bedroeg aan gewicht over de 2 eerste maanden van dit jaar 2.082.976 K.G., voor een waarde van f 2.011.365 tegen 1.755.855 K.G. voor f 2.051.768 overeenkom stig een gelijk tijdvak van het vorig jaar. Hoofd der R, K. Jongensschool Tot hoofd der R. K. Jongensschool aan de Hob- bestraat is in de plaats van den heer M. H. Beekelaar benoemd de heer J. A. Tromp, thans hoofd der R. K. School te Anna Paulowna. R. K. Kiesvcreenlging De R. K. Kies vereniging „Recht en Plicht" houdt a.s. Zondagmiddag een ledenvergadering in de groote zaal der K. S. A. De agenda bevat o.m. verkiezing van een secretaresse, terwijl verder een bespreking gewijd zal worden aan de candidaatstelling voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad. Aanvoer Engelsehe haring Voor de fir ma J. Goorda alhier, was gisteren aan de hal de motorlogger „Dirk Job" met 125 tonnen haring uit Lowestoft (Eng.). Vermissing Door S. te Haarlem is bij de politie aangifte gedaan van de vermis sing van een paar motorl>andschoenen uit zijn Jas, die hij had opgehangen ln een schuur bij de in aanbouw zijnde woningen van het P. E. N. op Watervliet alhier. Een onderzoek wordt ingesteld. Naamsverandering De voor eenige we ken door de visscherij-mij. „Petten" aange kochte Engelsehe trawler „Canton" zal al hier gaan varen onder den naam „Alk maar" IJm. 31. Piek-ijzer-transport Met het Duitsche s.s. Taube, dat Woensdag van Rotterdam ln de zeehaven van het hoogoven bedrijf arri veerde, werd gisteren een partij piek-ijzer naar Libau verscheept. Véreenlging tot bestrijding der tubercu lose. De vereeniging tot bestrijding der Tuberculose hield Donderdagavond haar al gemeene jaarvergadering in het Wijkgebouw aan de Briniostraat, onder voorzitterschap van den heer Unger. De notulen van de vorige vergadering werden goedgekeurd De secretaris, de heer Puwerlnk, bracht daarna zijn jaarverslag uit. Volgens dit jaar verslag werd het consultatiebureau bezocht door 1645 personen: er venden 8ï5 onderzoe ken plaats. De huisbezceksters legden 4840 bezoeken at. In 558 gezinnen werden 905 pa tiënten bezocht. Het ledenaantal bedroeg op 1 Januari 1931 978 of 45 meer dan op 1 Januari 1930. Op 1 Januari 1931 stonden onder toezicht van de vereeniging 452 gezinnen met 720 patiënten In den loop van het jaar werden 16 patiënten naar sanatoria uitgezonden en 5 naar een ziekenhuis. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer R. S. v. d. Veen. zijn Jaarverslag uit. Hieraan ontleenen wij het volgende: Financieel Is 1930 voor de vereeniging een zeer slecht jaar geweest. Niettegenstaande er een saldo van 1929 was van f 753.51, moest de reserve worden aangesproken, welke thans zoo goed als verdwenen is. ">e reserve was op 1 Januari 1930 f Ï598.64, waarvan slechts f 260.29 overbleef. De rekening kas, bank en giro bedroeg op 1 Januari 1930 f 4346.15, op 31 December 1930 f 1851.08 of f 2495.07 minder. De uitga ven bedroegen f 23125.73, of f 2495 39 meer dan in 1S29. Aan subsidie werd ontvangen: van de ge meente f 8350 (vorig Jaar f 9100; van de Provinciale Vereeniging f 420 (vorig .laar f 450); van het Rijk f 3757 (vorig jaar f 4127), totaal f 12527 (vorig jaar f 13677). Aan contributie werd ontvangen f 1738.75, collecte Emmabioem f 1361 34, bijdra»en voor verpleging f 3008.64. idem voor Röntgenfo to's f 430, totaal t 23125.13 Onder de uitgaven staan o.a vermeld: Kasten huisbezoek f 4456.22, salaris propa gandist f 925.87, verplegingskosten f, 13382.20, ondersteuningen 722.30, verpleginszsmateri- aal f 566.75, algemeene onkosten f 395.42. De beide jaarverslagen we- den onder dank zegging goedgekeurd Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeren P. van Geelen, P. Bal jet en J. J. Wringer, plaatsvervanger de heer A. Rolloos. BIJ de daarna gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende leder mevr. Vermeulen en de heeren v. d. Veen. Suwerink en Dr. Llmborgh Meijer herbenoemd. Mej. Kerbert sprak eenige woorden van dank tot de heeren Unger en Peek voor het vele, door hen in het belang van de ver eeniging gedaan. De heer Peek herinnerde er aan, dat de bloempjesdag op 8 April zal worden gehou den. De „Petten" van IJsland terug Gisteren is de stoomtrawler „Petten" met 1400 man den visch, in hoofdzaak kabeljauw, van IJsland teruggekeerd. De trawler was een Engelsehe naven bin- nengeloopen om daar te markten, maar toen men vernam, dat de visch daar niets op zou brengen, is men doorgestoomd naar IJmuiden. Wraakneming? De machinist van den stoomtrawler Gezlena Catharlna kwam tot de onaangename ontdekking, dat zijn ka pokken bed alsmede een nieuwe Manchester broek, waren vernield, vermoedelijk als wraakneming. De benadeelde deed aangifte bij de politie. Groote vangst Na een reis van vier weken kwam alhier van IJsland terug de stoomtrawler Schoorl met 2000 manden visch. Benoeming Aan de St. Franciscus- school te IJmuiden-Gost zijn met ingang van 14 April benoemd als onderwijzer de heer H. v. Kuijeren te Wassenaar en de heer A. Poncin van Beverwijk. Een jubileum bij de spoorwegen Woens dag 1 April a.s. Is het 25 jaar geleden, dat de heer P. Donker, thans ploegbaas bij de Ned. Spoorwegen, bij de H. IJ. S. M. in dienst kwam. x Op 1 April 1906 werd de heer Donker aan gesteld als arbeider te Schagen, nadat hij vóór dien tijd een half jaar in lossen dienst was geweest. Nog in datzelfde jaar volgde overplaatsing naar Dirkshorn, waar hij tot 1911 gestationneerd bleef. Vandaar ging de heer Donker naar Castricum als voorman, terwijl zijn vrouw als overwegwachteres werd aangesteld. Na aldaar weer eenige ja ren te hebben gewerkt, ging hij in gelijke betrekking naar Aarlanderveen, om later weer Uitgeest als standplaats aangewezen te krijgen. Weer drie jaar later, in October 1920, werd de heer Donker naar zijn tegen woordige standplaats benoemd, waar hij nu zijn Jubileum zal vieren. Het zal den eenvoudigen, doch plichtsge trouwen beambte, op den lsten April zeer zeker niet aan bewijzen van vriendschap eu hoogachting ontbreken. Brandstoffen-Centrale Hedenavond half acht, houdt de Coöp. Brandstoffen-Inkoop- centrale „De Voorzorg", een algemeene ver gadering ln het R. K. Vereenigingsgebouw. Ons Postkantoor Hedenmorgen is de nieuwe wachtkamer in het postkantoor te Velsen-Noord ln gebruik. Dit is een zeer Be langrijke verbetering, waaraan de behoefte zich reeds langen tijd deed gevoelen in ver band met de steeds toenemende drukte aan dit kantoor. In de eerste plaats Is de ruimte der wacht kamer minstens tweemaal zoo groot als de gelegenheid, welke tot nu toe hiervoor be stemd was en tweedens zijn er nu ook twee loketten, terwijl tot heden alles over één loket moest worden afgedaan. Eveneens is er een nieuwe, moderne telefooncel aange bracht. Nu nog een hulp voor den kantoorhouder, want het is voor één man beslist onmogelijk ieder op tijd te helpen, daar anders de aan gebrachte verbeteringen toch niet die betee- kenis hebben, welke men er zich van voor stelt. Gemeenteraadsverkiezing De Centrale der A. R. Kiesvereenigingen ln deze gemeen te heeft de onderstaande advieslijst opge maakt: 1. T. P. Vermeulen (aftr.); 2. H. Homburg (aftr.) 3. H. J. Fidder; 4. H. J. Lips; 5. S. J. P. Bakker; 6. C. Deventer; 7. A. Eikelen boom; 8. H .E. van Geelen; 9. G. Ritskes; 10 S. Bos; 11. E. v. d. Brink; 12. A. Markerink. De afdeeling IJmuiden van den Vrijz. Dem. Bond heeft de volgende lijst opgemaakt: 1. P. Bosman (aftr.); 2. W. Landeweert; 3. A. F. C. Bückmann; 4. G. Meerman; 5. Mevr. Geus; 6. N. H. Edcuis; 7. J. Bonten bal; 8. H. Vooren. De heer J de Nobel wenschte niet voor een candidatuur in aanmerking tekomen. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank Dinsdagavond hiela de Coop. Boerenleen bank haar algemeene jaarvergadering in café Sonnevanck. In zijn openingswoord besprak de voor zitter, de heer M. A. Huender, de bedrijfs- uitkomsten van het vorig jaar, die voor velé leden niet gunstig geweest zijn. Maar na iederen tegenslag, zegt de voorzitter, wordt de mensch vervuld met nieuwe hoop en op die hoop steunende, gaan wij weer met nieu wen moed de toekomst tegemoet. Nu volgde punt 3 der agenda: Rekening en balans. De Balans sloot in activa en passiva met een bedrag van f 725134,65. Het tegoed in loopende rekening bedroeg op 31 Dec. j.l. f 693937.71. Het saldo winst bedroeg f 4887. Vervolgens bracht de Raad van Toezicht zijn verslag uit bij monde '.an den voorzitter waarna men gekomen was aan punt 3 der agenda: Verkiezing van een lid voor den Raad van Toezicht wegens periodieke aftre ding van den heer S. Zonneveld. De voorzitter wenschte, na de opgedane ervaringen van het vorige jaar, eerst een kleine uiteenzetting te geven omtrent de eventueele te stellen candidaten. Volgens spreker hadden de Katholieke le den wegens hun aantal recht op vertegen woordiging in het bestuur. Vooral was dit aanbevelenswaardig, omdat een Kath. Be stuurder, wegens nauwen omgang met zijn geloofsgenooten, beter dan een ander die le den zou kunnen beoordeelen. Om deze rede nen werd de heer S. Zonneveld (aftr.) van uit het bestuur wederom als caudidaat ge steld. Dezelfde redenen golden ook voor het lid ■an het bestuur, den heer H Markx. die eveneens periodiek aftrad. Voor deze twee vacatures werden als ge volg van den wensch van het bestuur, geen eeencandldafen gesteld. Met de meeste stem ming werd de heer S. Zonneveld met 178 van de 2"9 uitgebrachte stemmen gekozen •n den Raad van Toezicht. Bil de volgende ■lemming kwam de heer H. Mm-kx met 204 '"rnies in het bestuur. Nu volgde verkiezing van een lid /oor he* bestuur wegens bedanken van den heer E Swierstra in de vergadering van Mei 1930. Nogmaals bracht voorzitter naar voren dat r van bestuurszUde ook voor deze vacature alles in het werk gesteld was een geschikten R. K. Candidaat te vinden, doch men was overal op weigering gestuit. Daarom liet het bestuur het aan de vergadering over thans "andidaten te stellen. Daarop werden door de vergadering vier candidaten gesteld, n.l. de heeren N. Tervoort, G. Hannema, H. T-Toutwinp"r en E. Zwierstra. De heer N. Tervoort bedankte voor zijn candidaatstel ling, gevolgd door den heer Hannema De nu volgende verkiezing bracht den heer E. Zwierstra 134 stemmen, de heer H Houtwip per 25 st., 27 blanco en voorts verschillende Met den bouw begonnen Er is op het Zandvoortsche strand aanvang gemaakt met den bouw van Noorder Bad aan den Zeeboulevard. Het werk wordt door de aannemers Lij®, dijk en Bisenberger uitgevoerd voor den h i R. J. van Deursen te Haarlem, die het v zal exploiteeren. Lezing met lichtbeelden Voor een overvolle zaal opende de h®®| J. Ph. Castricum deze bijeenkomst van R. K. Volksbond, en leidde den spreker, heer W. N. Schalkwijk en zUn onderwei?' „Het Lijdensverhaal", bij de aanwezig in. De lector behandelde zijn onderwerp drie gedeelten. In het eerste gedeelte zagen wij laatste Avondmaal van Christus met Z" Apostelen, vervolgens den doodstrijd den Hof van Getsemane en het venraad v® In het tweede gedeelte de terechtstel^ in de gerechtshoven van Annas, Kaipd® en Pilatus; de geeseling van Christus. Het derde gedeelte was gewijd aan kruisdraging, kruisdood en de verh®e' Hjking van Christus met het blijde alleW®' De heer Schalkwijk droeg deze lezf1»' welke op de aanwezigen een diepen indr® maakte, met groot talent voor. Het dankwoord van den heer Castries®, was wel op zijn plaats, want de aanwe: togen ln devote stemming huiswaarts. DE RADIO-DISTRIBUTIE IN HILVERSUM In handen van de gemeente Naar wij vernemen is het raadsbesluit V»® de gemeente Hilversum om de radio-dis'r butie in eigen handen te nemen, door G® deputeerde Staten van Noord-Holland go®0' gekeurd. heeren met 10 stemmen en minder. Gekozen was dus de heer Zwierstra desgevraagd zijne benoeming aannam. afschrijving van enkele leden wegens vertr® naar elders volgde de rondvraag. Deze werd door den heer Dadvldson beflt om er bij het bestuur op aan te dring® loyaler te zijn bij aanvragen van voorscho ten door de leden. Dit werd door den he Fr. Gertenbach krachtig ondersteund. Hie', na volgde als laatste nunt de gratis verlotl'1- waarop sluiting volgde. S 'eb ore E. P. hk aan "ladiolenl IJMUIDEN, 27 Maart 1931. Rijksviscb»?,' slag. Tarbot 2.40—2 45 per Kg., Tong tot 2.65 per Kg'., Groote Schol 27 per 50 Middel Schol 24 per 50 Kg.. Zet Schol 1° 32.50 por 50 Kg.. Kleine Schol 7—26 per ri Kg., Bot 1—11.50 per 50 Kg., Schar 2- per 50 Kg„ Rog 16.50 per 20 stuks, Vleet 2 per stuk, Groote Schelvi'ch 29 per 50 Kb' Middel Schelvisch 38 50 per 50 Kg., Klei® Middel Schelvisch 40.50 per 50 Kg., Klei'1'. Schelvisch 1429 per 50 Kg., Kabel Ja» 23.50—34 50 per 125 Kg., Gullen 8.50—19 P®' 50 Kg., Wijting 3.80—6 per 50 Kg., Verscb* Haring 3.804.10 per kist, Versche Hai'Ólr 34.20 per mand. Zate OEI Staat van BesomminAen van de heden aan den Rijksvtschafslag a»0' gekomen STOOMTB AWLEE S Dolf«n, 105 m., f 1122.—; Walrus. 115 m- 1627.—; Petten. 1505 m„ 4760.—. BEUGERS VI. 39, 973.—. LOGGERS Sch. 96, 730.—; Sch. 7, f 894.—. DRIFTERS L. T. 361, 502.—; L. T. 1160, 795.—. BEVERWIJK, 26 Maart. Gladiolenvelling' Betaald werd Donderdag aan de velling B®' verwijk voor Red-Canna 812, 5—7, VlrfP' nla 10—12, 24, Bemadetta 12 op 120, Ener' gy 810, 10, 68, 4, Souvenir 12 op 25—3''' Jac. v. Beieren 810 5, Crimson Glow 8—1 5, Flamingswordt 12 op 30, 10 op 8, Breucb' lyensis 10 op 5, 7, War 12 op 30, Prince Wales 12 op 25, Marianne 12 op 40, PrinceP5 8—10, 10, Hulöt 8—10, 7, War 10—12 op 1012"' Gen. Patain 10—12, 9—10, 8—10 4, Red Can' na 8—12. 4—6, War 10 op 11, Jac. v. Beieren 10 od 8, 8—10 4, Gen. Patain 8—10, 8, PI»' mings Word Z. 12 op 40, Z. 10—12. 19—22' Voetstoots Foch 1012 7, Peache 1214 nP 20, Jac. van B. 1214 op 25, Liebesfeuer 8-1* 36—38, Flamings Werd 12 op 35, 10—12. 1»' Plantgoed: Jac. v. Beieren 610, 11, 46 24 2, Venus 68 4; Glory of Holland 4 4, White Giant niet zuiver 610 10, zuive® van 46. idem, Jac. van Beieren 12 op Sunrise 10 op 15, Mis Alkemade 8—10 op 35- Op plantgoed werd zoo goed ais geen bo» gedaan. De markt was Donderdag al bizon' der stug. HOOFDDORP, 26 Maart, Graanmarkt. Tarwe (witte) 5.508 Tarwe (roode) 5.5" —8.Rogge 45. Wintergerst i'A5.-^*' Gerst Chevalier 5.256.Haver 4i46 Duieveboonen 11—13, Paardeboonen 6.75-^ 7.50, Groene erwten 79, Karwij 2728. Gele mosterd 1318, Blauwmaanzaad 29-^ "0.50, Kanaviezaad 11—12. Alles per 100 K-O- BROEK OP LANGENDIJK. 27 Maart. Aangevoerd werden. 3900 Kg. wortelen 2.10- idem kleine 1 —1.20; 50090 Kg. roede koo' 6.30—11.30: idem doorschot 7.10 -8 60: 48000 Kg. gele kool 2.504.50; idem doorschot 2-^ 3 60; 17000 Kg. Deenscne witte kool 34.1"; 800 Kg. nier. 2.80—3- idem groote 2.30; drie' 'ihgen 1.30 NOORD-SCHARWOUDE. 27 Maart. KG. wortelen f 1.60—1.80; 113.900 K.G- roode kool f 6.20—12.20; 35.700 K.G. gele kool f 3.40—5.20; .96.000 K.G. Deensche witte Kool 3 ri>—4 10 4900 K.G uien f 1.40—2.30, grove 1492 10. drielingen f 1902.00 nep f 2.20,' 3300 K.G. bieten f 6—6.10. AMSTERDAM. 27 Maart De Amster- damsche aardappelprijzen waren heden oh' veranderd. Geen aanvoer. ALKMAAR, 27 Maart Kaasmarkt Aanvoer 51 stapels, wegende 111.000 KÜO- Fabrleks kleine 1 35.50, idem commissi® f 33,50, to-ven kleine f 35.50. Handel goed. oemwe: EEN N kevraagd straat 1! Gevrat {"iet ben boon i U.K. ^ersch„ toet net, ftr., lief Jptdt g< tot blad Een Seplaat: 'tl een "f om to>. 516 *oC5del !580. gehang geleefd no- 2 R.: 'h gen 'ongec eureati Ban terbos- Zij, keniet Ters bU D. Iiobie toen di ln vraag eenigs bakke 5129 Ge' 'n d< tned

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2