Kennemerland Stofzuigerhuis IMEKTEflS BEVERWIJK IJMUIDEN HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Eleccri cites t VELSEN WIJK AAN ZEE WIJK AAN ZEE EN DUIN HEEMSKERK LIMMEN HEILOO CASTRICUM RIJKSVISCHAFSLAG Staat van Besommingen UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER Concours-hippique te Hoofddorp HAARLEMMERLIEDE HILLEGOM HEEMSTEDE ZANDVOORT VIJFHUIZEN VOORHOUT Barteljorisstrsat 16 - Tel. 10756 VAMPYR Stofzuigers f 105.— MARKTNIEUWS DE TROPISCHE PLANTENGROEI IN BLOEMENDAAL'S KWEEKERIJ Zaterdag- en Zondagmiddag heeft de ge- meente-kweekerij van Bloemsndaal bijzonder veel bezoekers getrokken, die van den prach- tigen plantengroei, zooals die in de tropen en sub-tropen te vinden is, genieten wilden. Uit wijden omtrek was men in het mooie voorjaarsweer naar de Veldlaan in Bentveld gewandeld. In totaal brachten niet minder dan 1039 personen een bezoek aan de kwee- kerjj. Coöp. Eoerenleenbank In de bovenzaal van „Oud-Meerestein" hield de Coöp. Boe renleenbank haar jaarvergadering. Blijkens 't jaarverslag is het aantal leden 265 tegenover 258 in 1930. Gedurende het jaar zijn 4 leden overleden, 4 leden hebben bedankt en 5 zijn opgezegd in verband met het besluit der vorige jaarver gadering. Toegetreden zijn 20 nieuwe leden. Behoudens onvoorziene omstandigheden zijn de rentetarieven voor 1931 door Bestuur en Raad van Toezicht vastgesteld voor spaar gelden 3% pCt. vcor tegoed in Loop. Reke ning 3x PCt., voor Schuld in Loop. Rekening 5 pCt., voor Voorschotten 5 pCt. Omzetprovisie zal niet worden berekend. Over 1930 zijn gemaakt 3538 dagboekpos- ten, waarvan 1852 door de Spaarbank met een totaal ontvangsten Inbegrip saldo 1 Januari 1930: Aan spaargelden 967811.75; aan terugbe taalde voorschotten 20585.72; aan gestort in Loop. Rekening 626564.25; aan rente en kosten 33723.47; totaal 1648235.19. Uitgegeven: aan spaargelden 377233.89; aan voorschotten 133833.34; in loop. reke ning 1093151.aan rente en kosten 29461.37; lotaal 1633679.60. Deze bedragen samenvattend heeft de Bank als actief: kasgeld 14555.59; gege ven voorschotten 113247.62; gegeven in loop. rekening 466586.75; totaal 594389.96; en als passief aan spaargelden 590577.86, zoodat de winst over 1930 bedraag 3812.10; het saldo spaargeld vermeerderde met 98019.61; en het saldo te goed in loop. rekening met 398.66. Op 31 December 1930 waren in omloop 619 spaarbankboekjes tegen 570 op 31 Dec. 1929; 95 voorschotten waren gegeven, terwijl 178 leden in rekening-couront stonden met de Bank. De toenamg van spaargelden mag niet beschouwd worden als een gunstig teeken van land- en tuinbouw, maar vloeit veeleer voort uit een tijdelijk deponeeren van be drijfsgelden in afwachting op een stabili seering van den economischen toestand. Na eenige mededeelingen van huishoudelij- ken aard ging men over tot verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht we gens periodieke aftreding van den heer J. G. Poel. Deze werd als zoodanig met bijna algemeene stemmen herkozen. Tot bestuurslid werd gekozen de heer P. J. de Goede in eerste stemming met 87 van de 117 uitgebrachte geldige stemmen in de plaats van den heer I. Appel, die zich we gens gevorderden leeftijd niet meer her kiesbaar had gesteld. Den heer I. Appel, ter vergadering aanwezig, werd door den voor zitter hulde gebracht voor zijn ruim 20-ja- rige trouwe bestuursvervulling en ondei ap plaus der vergadering werd hij bedankt voor de kracht die hij in den loop der jaren aan de Bank had gegeven, met den wensch, dat hij nog menig jaar als lid aan de Bank verbonden mag blUven. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden gekozen de heeren Herb. Blom en N. C. M. Brandjes. De commissie, benoemd om de rekening en balans over 1930 te onderzoeken, kon door het overlijden van den heer J. B. H. Zur- lohe, slechts plaats hebben door den heer J. Schipper Jr., die dan ook op deze ver gadering verslag uitbracht. Hij bracht be stuur en kassier dank voor het goede be heer en verklaarde rekening, balans, dagboek en de bijlagen in orde te hebben bevonden. Overgaande tot vaststelling rekening en balans 1930, werd deze eerst voorgelezen. Het saldo uitgegeven crediet in loop. reke ning groot 436586.75 was te splitsen als volgt: te goed van de leden 476055.78; te goed van de Centr. Bank 71770.48; aan- deelen Centr. Bank 110.meubilair 75.postrekening 143.19; totaal 548154.45; schuld aan de leden 62364.80; reservefonds 18602.90; afschrijving re serve 600; samen 81567.70. Blijft in to taal 466586.75. Rekening en Balans van de Leenbank en Balans van de Spaarbank werd door de Ver gadering goedgekeurd en besloten om. het winstsaldo ad 3812,10 te reserveeren, waar door het Reservefonds komt op 22415. De heeren J. Schipper Jr. en W. Jb. van Dam werden benoemd om de rekening en Ba lans over 1931 te onderzoeken. Besloten werd om volgens art. 7 der sta tuten aan 2 leden, die hun woonplaats heb ben buiten het werkgebied der Bank, het lid maatschap op te zeggen. Na de gestelde rondvraag dankte de voor zitter de vergadering en de leden van het Stembureau voor de aangename samenwer king en sloot de vergadering onder dank voor de opkomst. De Kennemer Oudheidkamer De Kenhe- mer Oudheidkamer ontving naar cie N. R. C. meidt, een belangrijke verzameling gravures, litho's en foto's van Beverwijk en omgeving ten geschenke, alsmede verschillende boeken en tijdschriften, waaronder „De Ho'.landsche Arcada", „Oudheden en Gestichten van Kennemerland," „Tegenwoordige staat der Vereenige Nederlanden" en „Oudheden van Zaanland" door Hendrik Soeteboom. Burgerlijke Stand Gabaren: L. Dulve- man—van Ommen, d. M. W Warmelink— Bol, d. A. A. HagenKlerk, z. (wonende te Velsen). A. M. E. Pruirnboomvan Rijsen, z. ('wonende te Haarlem) W. TraaD :kker, d. C. SlechtBlokker, d C. M. Pirov&noter Woeme, z. D. M. MetselaarWijker. z. Ondertrouwd: F A. van der Linde en A. M. Veraart. C. A. Niesten en C. J. M. Groot. Overleden: G. van Diermen 68 jaar, geh. met J. Pletting (gew. hebb. te Heemskerk). J. Huyboom, 63 jaar, wed. van H. B. Impink. J. C. Schweitzer, 76 jaar, ongeh. (overl. te Bloemendaal). A. J. dg Vries, 68 jaar (gew. hebb. te Wijk aan Zen en Duin). Overbevolking van school C De afdee- ling Kennemerland van den Bond van Ne- derlandsche Onderwijzers heeft tot den Raad van Velsen het verzoek gericht, onafhanke lijk van de eventuecle verbouwing of vernieu wing van de Openbare Lagere School C, die maatregelen te willen nemen, welke zoo spoe dig mogelijk tot gevolg hebben de verminde ring van het aantal leerlingen per klasse. Het geschil tusschen de gemeente en de N.V. Hooggreef's Bloembollenkwee- kerij Sc Handel te Driehuis Tijdens de uitvoering der werkzaamheden ten behoeve van het 1 :ggen van rioleering in den Driehuizerkerkweg stelde de N. V. Hooggreef's Bloembollenkweekerij en Han del in kort geding bij den President der Ar- rondissements Rechtbank te Haarlem een vordering in tegen de gemeente Velsen, de firma Joh. Dienaar Zonen en de firma H. J. Tjaden Zoon om „vorenomschreven werkzaamheden, strekkende tot het oppom pen en wegzuigen van grondwater te staken en deze verder achterwege te laten, zoolang de voornoemde partijen bloembollen nog tc velde staande, met machtiging op de eischen- de partij om voor zoover de gedaagde par tijen of een hunner ondanks dit bevel de be doelde werkzaamheden mochten voortzetten, zulks te beletten en ongedaan te maken, des noods met behulp van den sterken arm." Tegen dezen eisch werd door de gemeente bij voornoemden President verweer gevoerd. Den 23en Mei van het vorig jaar, recht doende in kort geding, wees de President vonnis, volgens hetwelk aan de eerste eische- resse, i.e. de N.V. Hooggreef hare vordering werd toegewezen en gedaagden werden ver oordeeld, de werkza? nheden te staken en deze verder achterwege te laten, zoolang de voorschreven partijen bloembollen van de eischeres nog te velde staan. De N.V. Hoog greef werd gemachtigd, om, voor zoover de gedaagden of een hunner, ondanks dit bevel, de bedoelde werkzaamheden mochten voort zetten, zulks te beletten en ongedaan te ma ken, desnoods met behulp via den sterken arm. In de overwegingen van dit vonnis heeft d; President geenszins vastgesteld, dat de ge meente voor geleden schade of te lijden scha de aansprakelijk is of dat zulke schade ook werkelijk is veroorzaakt. Er werd alleen ver ondersteld de mogelijkoeid van schade.s Alvorens omtrent het instellen van hooger beroep een beslissing te nemen, h et ten B. en W. getracht, met de eischeresse tot over eenstemming te komen omtrent het vaststel len van een bepaalden datum, waarop 't werk zonder bezwaar zou kunnen worden hervat en op welken afstand van de bewuste bollen velden het werk zonder bezwaar zou kunnen worden voortgezet. B. en W. deden dit niet omdat zij het vonnissvan den President juist vonden, maar omdat, bij het instellen van hooger beroep zooveel tijd verloopt voordat de beslissing valt, dat een aanvaardbare over eenstemming tusschen de partijen diende te worden overwogen. Daar de eischeresse niet tot overleg bereid was en het vonnis van den President dermate vaag en voor verschil lenden uitleg vatbaar was, achtten B. en W. het instellen van hooger beroep noodzakelijk De Raad verklaarde zich hiermede ac- coord, oodat hooger beroep werd ingesteld. Bij arrest van het Gerechtshof te Amster dam is thans het vonnis van den President, in kort geding gewezen juist verklaard. Naar aanleiding van de grief t.a.v. plaats en tijd van het gegjven verbod overwoog het Hof, dat het de gemeente Velsen vrij stond, het gra ven te hervatten nadat het rooien der bloem bollen zoude zijn beëindigd dat is volgens het Hof voldoende bekend, zoodat het Ge meentebestuur zich daarvan op de hoogte had kunnen stellen. De beslissing van den President vormde geen beletsel voor de her vatting van het werk na i September. Ten gevolge daarvan had de appelleerende partij bij het hooger beroep, „dat geen juridische strekking heeft, doch slechts beoogt op te ko men tegen een practische beslissing van den President" geen belang. In verband daarme de oordeelde het Hof een bespreking van de overige grieven onnoodig en bevestigde het vonnis, met veroordeeling van de appellee rende partijen in de kosten. De raadsman van het Gemeentebestuur geeft B. en W. in overweging, de gestaakte werkzaamheden te doen hervatten in den eerstkomenden tijd, waarin een tijdelijke ont trekking van den grondwaterstand aan den groei van tevelde staande bolgewassen geen schade zal kunnen toebrengen en een her haald verbod t.a.v. het grondwerk niet is te duchten. Excelsior I kampioen Het eerste elftal van onze R. K. voetbalvereeniging „Excel sior" speelde Zondag zijn laatsten competi tiewedstrijd In Krommenie tegen G. V. O. II en wist deze met 9—0 te winnen. Hierdoor is Excelsior I ongeslagen kampioen in de 2e klasse A D. H. V. B. Oefening Reddingboot Zaterdagmiddag werd een oefening gehouden met de Redding boot van de Noord- en Zuidhollandsche Red ding Maatschappij. Tijdens deze oefening werd voor het eerst gebruik gemaakt van een pas Ingevoerd seln- toestel. Met dit toestel, dat den vorm heeft van 'n groot formaat revolver, schoot de bemanning tijdens den roeitocht, lichtkogels af. Deze vuurpijlen geven eventueele schipbreukelin gen niet alleen zekerheid door de kustbewo ners te zijn opgemerkt, doch geven daarbij tevens de plaats aan, waar de reddingooot zich bevindt. Voor zooverre dit, bij het daglicht beoor deeld kon worciin. voldeed deze oefening uitstekend. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells Adrianus, z. v. A. J. Jansen en J. P. Winlcel- huyzenCornells, z. v. J. Vel en J. Tabak: Franciscus Johannes Leonardus, z. v. L. P. S. Bersee en E. P. M. Jansen. Ondertrouwd: T. Roeper en J. van den Outenaar; L. C. Pluim en S. C. Tabak. Overleden: A. J. de Vries, 63 jaar, echtg. v. A. C. Mensing (overl. te Beverwijk). Aitaarwacht. Maandag vond in het R. K. Vereenigingsgebouw de eerste leden vergadering plaats van de in onze parochie sedert kort opgerichte Aitaarwacht Na opening deelt de voorzitter mede, hoe de 10 verschillende groepen zijn ingedeeld; bij de indeeling is er zooveel mogelijk reke ning mee gehouden, om verschillende buurt schappen en bij elkaar wonender apart tot één groep te forrr.eerer. De Zeereerw. heer Pastoor zegt, dat het hem verheugt, dat het ver'angen, om te ko men tot de oprichting van deze godsdiensti ge vereeniging, is opgekomen louter en al leen bij de leden met zoo'n mooi resultaat van deelname. De Zeereerw. spreker spoort ieder aan, de vrijwillig op zich genomen verplichting van nachtelijke aanbidding in den nacht van Witten Donderdag op Goeden Vrijdag met groote stichting te vervullen. Het programma, door den Zeereerw. spr. opgemaakt en aan de vergadering voorge legd, vindt de volle goedkeuring van de aan wezigen en blijft dan ook ongewijzigd ge handhaafd. Verder wijst de Zeereerw. heer Pastoor er nog op, dat alléén tot leden van de Altaar- wacht kunnen toetreden zij, die lid zijn van het Genootschap van den Stillen Omgang. De kerk is op de aangewezen uren van 8 uur des avonds tot 6 uur des morgens alleen toegankelijk voor de leden en de heeren lei ders moeten zorgdragen, dat alleen hun groep op het aangewezen uur tegenwoordig is. Dan beslist het lot, welk uur voor elke groep bestemd is, waarvan ieder afzonder lijk nog even bericht krijgt. De Eerw. heeren geestelijken nemen als leiders elk een uur voor hun rekening, ter wijl voor de restserende uren nog enkele heeren zullen worden aangezocht, om deze functie te willen aanvaarden. Desgevraagd deelde de voorzitter nog me de, dat voor elk uur de deelnemers zich ach ter in de kerk zullen ophouden en bij ver trek van hun voorgangers zich naar voren zullen begeven. Da bijeenkomst wordt hierna met gebed gesloten. Verbetering Dezer dagen is de ingang der R. K. school naast de kerk voltooid, en daarmede een belangrijke verbetering aan gebracht. De ruimte voor de kerk. daardoor vrijgekomen, is thans herschapen in een plantsoen in aansluiting met dat voor de pastorie. Het een en ander maakt een mooien nidruk, en zal, wanneer straks blad en bloem begint te ontwikkelen, zeker zeer goed aanpassen bij onze mooie parochiekerk en verdere gebouwen. Parochiehuis De bouw- van het nieuw parochiehuis maakt thans zeer groote vorde ringen. De muien zijn voor een groot ge deelte bijna op hoogte, terwijl het spanwerk ook reeds ls aangebracht. Het een en ander geeft reeds den indruk, dat het nieuwe ge bouw zeer ruim zal zijn. Stemming Groslijst Zaterdag en Zon- dagis alhier de stemming gehouden voor ae groslijst der candidaten voor den Gemeente raad. De uitslag der stemming was als vólgt: Uitgebracht werden 326 stemmen, waarvan 32 van onwaarde en 294 geldige stemmen, welke toegekend waren aan: C. Pepping, af- tred., 2288 punten; J. Volkering Tz„ aftr.. 2220 pnt.; N. Kuijs, aftr., 1982; J. Adrichem. aftr., 1690; Jb. Bakkum, aftr., 1409; M. Dek ker Pz„ 1402; J. Nuyens Pz., 1339; N. ;ie Groot, 1226; J. van der Peet, 1197 en G. a. Hageman, 1165 punten. De aftredenden zijn dus wederom allen herkozen, terwijl als de katholieke kiezets trouw als altijd hun plicht vervullen, de 6e zetel, die door bedanken van den heer Met selaar vacant was, zal worden ingenomen door den heer M. Dekker Pz., voorzitter dar R. K. Arbeidersvereeniging „St. Deus Dedit", alhier. Hiervoor is echter noödig, dat alle kiezers der R. K. Staatspartij in deze ge meenten opkomen en daarvan zijn wij over tuigd. V.V.V, Gisteravond werd in het café van den heer Jac. v. Gemeren een algemeene vergadering gehouden van de vereeniging voor vreemdelingenverkeer. De opkomst was buitengewoon gering. De voorzitter, de heer Hopmans betreurde het dat de opkomst buitengewoon gering was. De secretaris, de heer J. H. Dumaus leest daarop de notulen welke onveranderd v, or den goedgekeurd. Hlema komt punt 2 der agenda exploitatie Sportgebouw. De voorzitter zegt, dat in de vorige verga dering ls medegedeeld dat wat betreft de ex ploitatie deze kloppend zou kunnen zijn, maar zegt spr. er is toen vergeten de aflos sing groot f 100. Hét tekort op 1 Jan. bedroeg f 122.10 waaronder ook de bedoelde f 100 vóór de afossing. Het bestuur heeft toen zich in verbinding gesteld met het gemeentebestuur om te zien of er wat aan te doen is. Het be stuur stelde voor het gebouw over te doen aan de gemeente, maar het gemeentebestuur voelde er vooralsnog niets voor. Het gebruik door verschillende vereenigin- gen van het gebouw zou een oplossing zijn, doch de eene vereeniging had dit bezwaar de andere weer 'n ander. Op deze wijze kan niet doorgegaan worden daar het tekort jaar lijks grooter zou -worden. Ook de schoon- maakste» heeft verhooging gevraagd. Deze heeft nu f 100 wat zeer zeker te gering is. Getracht zal worden in de vacantie hét getouw dienstbaar te maken voor clubs. De gvmnastiekvereeniging D.O.V.E.S. heeft haar avonden bepaald op Donderdag, zoodat de Woensdagavond vrij komt voor de mu- ziekvereeniging „Eensgezindheid". Hierdoor zal het tekort met f 50b verminderd kunnen worden. Het bestuur hoopt echter dat alsnog een oplossing komt. De heer J. Rus vraagt of de aflossing van de hypotheek in de eerste jaren niet achterwege kan blijven. De hypotheek is groot f 2500. Spr. zegt dat de hypotheek toch gedekt is. Spr. zou in de eerste 3 of 5 jaar geen aflossing willen en vraagt of in deze richting reeds pogingen zijn aangewend. An ders wordt het tekort hoe langer hoe groo ter. De tekorten, zegt spr., zullen nu toch uit de kas van deze vereeniging moeten bestre den worden. Spr. noemt dit een begin van het eind. De voorzitter zegt werken in deze richting toe. De heer Van Steeg stelt voor meer positief bij het gemeentebestuur aan te dringen. De voorzitter zegt, dat dit reeds gedaan is, maar de fatale datum van 1936 denkt men zal wel niet in werking komen, want gezien de tijdsomstandigheden denkt men, dat daar wel een streep door zal gehaald worden. In 1936 moeten gymnastieklokalen bij de scho len opgericht worden. De heer Smits zegt, dat het hem bevreemdt dat zij die Indertijd zoo hoog opgingen voor een eigen gebouw van de vereeniging, thans schitteren door afwezigheid. Spr. sluit zich aan bij het gezegde van den heer J. Rus. De voorzitter zegt. dat getracht zal worden zooveel mogeliik reclame voor het gebouw te maken en het. bestuur hoopt dat men er nu uit zal springen, vooral als de aflossingen opgeschort kunnen worden. Thans komt aan e'e orde statutenwijziging. De voorzitter stelt voor het aantal bestuurs leden te brengen van vijf op zeven. Dit '-oor- stel komt op de jaarvergadering in behan deling De voorzitter stelt voor de contributie te brengen van minstens f 1.00 op f 2.00. De heer Smits en de heer Van Steeg mee- nen, dat deze maatregel wel eens leden zou kunnen kosten. De heer Smits zou liever uitbreiding van het ledenta. willen. Misschien is door huis bezoek wel wat te bereiken. De heer v Gemeren vindt dat contributie- verhooging niet gewenscht is. Dit loopt altijd op teleurstelling uit. Spr. vindt het niet prac- tisch. De heer Smits stelt voor nog eens een ver loting ot fancy fair te houden. De heer J Ru? gelooft, dat een contributie van f 1.00 zeer laag is. f 2.00 vindt spr. niet te hoog. Ook dit voorstel komt op de volgende jaar vergadering ter tafel. Dit zijn de meest vérstrekkende voorstel len betreffende statutenwijziging. Hierna komt de uitgave van de Gids. De voorzitter zegt, dat deze zal plaats hebben met medewerking van Egmond aan Zee, zoo als het vorig jaar. De heer v Gemeren zou verder wenschen dat -'e Gids wat vroeger verschijnt. De Gids zal dit jaar verschijnen in Mei De heer v. Gemeren spijt het dat deze foutieve schets weer geplaatst zal worden. Spr. zou daar dan liever een advertentie wenschen. Spr. is gedeeltelijk tevreden ge steld door het vooruitzicht dat de Gids vroe ger zal verschijnen, doch spr. is van mee ning, dat we andere plaatsen vóór moeten zijn. Dat de tekst weer hetzelide zal zijn spijt spr. zeer. De voorzitter zegt op een desbetreffende vraag van den heer Smits dat de medewer king der pensionhouders beter is dan het vorig jaar. De heeren Pool en Visser zijn speciaal be last met deze rubriek. Aan de orde komt nu de plaatsing van aanwijsborden in de gemeente. Daar echter de heer v. Diepen die hiermede belast is, niet ter vergadering aanwezig is, kan de voorzitter geen speciale uiteenzetting geven. Thans komt aan de orde het zomerpro- gramma. De voorzitter zegt dat het in het plan ligt eenige concerten in het seizoen te doen uitvoeren door de plaatselijke muziek- en zangvereenigingen. De voorzitter zegt, dat hiervoor ongeveer f 200 beschikbaar zijn. Van de gemeente heeft de vereeniging f 150 gekregen voor het geven van concerten. Bedoeling is ook een concert te doen geven door een groot korps van buiten de gemeente. De heer v. Gemeren zou dit laatste liever niet wenschen, doe haan de vereenigingen hier ter plaatse, die toch aan bloedarmoede lijden, meer toelage geven. Wij hebben hier vrij goede muziekvereenigingen. De voorzitter zegt dat deze voorwaarde aan de subsidie van de gemeente verbonden is. De heer v. Gemeren zou het wenschelijk vinden, dat dan bij den Raad stappen wor den gedaan om deze voorwaarde in te trek ken. De voorzitter zegt dat het moeilijk is voor de vereenigingen om voortdurend een afwis selend programma te geven. Met den directeur van Eensgezindheid, den heer Mijns, zal overleg gepleegd worden om een groot concert te geven. De heer Smits deelt het gezegde van den heer v. Gemeren dat het jammer is dat gel den, door de gemeentenaren bijeengebracht, buiten de gemeente gaan. De heer de Vrouw stelt voor een der con certen te doen geven op een Zondagmiddag en wel op 5 of 12 Juli, wanneer het concours van den Noordhollandschen Bond van Zangvereenigingen alhier plaats heeft. De voorzitter, zou op een dezer Zondagen Eensgezindheid en op den anderen St Cae- cilia willen vragen. Hierna komt de rondvraag, waarbij de heer de Vrouw het voorstel doet de wandelkaar- ten voor Ter Coulster langs de huizen te verkoopen Dit is weder een kleine bijdrage voor de kas. pok wordt de plaatsing van een muziek tent besproken, doch de kosten hiervan blij ken te hoog te zijn. Het stichten van een speelterrein voor de jeugd vindt geen bijval. Door den voorzitter werd alsnog voorge steld om ter gelegenheid van het concours van de Noordhollandsche Zangvereenigin gen op 5 en 12 Juli een prijs beschikbaar te stellen. Wordt goedgevonden om aan 't be stuur de kosten hiervan over te laten. Hierna sluit de voorzitter onder dankzeg ging de vergadering. Jubileum De heer J. P. Baas, directeur van de N. V. Stoomzuivelfabriek ,.De Hol land". alhier, hoopt 8 April den dag te vieren dat hij sinds 25 jaar bij genoemde N.V. werk zaam ls. IJMUIDEN, 31 Maart Rijksvischafslag. Tarbot 1-852.25 per Kg., Griet 2376 per 50 Kg., Tong 1.60—2.45 per Kg., Middel Schol 30 per 50 KgZet Schol 18.5042 per 50 Kg., Kleine Schol 625 per 50 Kg., Bot 1.107 per 50 Kg., Schar 1.809 per 50 Kg., Tongschar 21.50—62 per 50 Kg., Rog 22 50— 30 per 20 stuks, Vleet 0.50—4.25 per stuk, Pieterman en Poon 7.50—11 per 50 Kg., Groote Scheivisch 45—51 per 50 Kg., Middel Scheivisch 3842 per 50 Kg., Kleine middel Scheivisch 21—26.50 per 50 Kg., Kleine Scheivisch 13.5018 per 50 Kg., Kabeljauw 26 50—42 per 125 Kg Gullen' 8- -22 50 per 50 Kg., Leng 0.902.50 per stuk, Heilbot 3.30 tot 1.90 per Kg., Wijting 4—7 per 50 Kg., Koolvisch 0.091.40 per stuk, Verscbe Ha ring 4.10 per kist, Versche Haring 3.203.50 per mand. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Manden Besomming 345 Anna 3380.— 210 Gorredijk 2407.— 470 Henrietta Jacoba 4605. 210 Gerbrich 3604.— 525 Zaanstrcom IV 3456. 260 Eendracht I 2696. 105 Raaf 1015.— DRIFTERS (versche haring) L. T. 273 1014.— L. T. 1160 1184.— L. T. 1081 716.— LOGGERS Sch. 130, 540.—; Sch. 81, 600.—; Sch. 35, 300.— Sch. 48, 650.— K. W. 48, f 570.—; K.W. 102, 640.— K.W. 8, 400.—; K.W. 19, f 740.— K.W. 158, 520—: K.W. 169, 730: k.w. 130, 490.—; K.W. 42, 670.— K.W. 41, f 880.—. Stichting van een waarborgfonds Het bestuur van de vereeniging „Vooruit" tot bevordering van de paardenfokkerij in Haarlemmermeer, is in verband met het voornemen om op Woensdag 15 Juii op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp het 23e concours-hippique te houden, ijverig in de weer om ter uitvoering van het daartoe in de laatrt gehouden ledenvergadering geno men besluit te trachten, van de ingezetenen de noodige medewerking te verkrijgen tot het stichten van een waarborgfonds, teneinde meer zekerheid te kunnen hebben, dat een niet te groot risico op de leden behoeft te worden geladen. Het bestuur hoopt nu omtrent het te hou den concours-hippique spoedig een defini tieve gunstige beslissing te kunnen nemen. BLOEDVERGIFTIGING De arbeider H. G., alhier, had op een zijner armen een steenpuist. Terwijl hij Zaterdag aan het werk was bij zijn patroon, den land bouwer v. Z., zwoi dit lichaamsdeel zeer op en vertoonde het ernstige verschijnselen van bloedvergiftiging. G. werd direct per auto naar een dokter gebracht en dank zij deze voortvarendheid is het na behandeling door den geneesheer nog goed afgeloopen. Een post-jubileum De heer W. A. Meeu- wig te Hoofddorp hoopt 4 April den dag te herdenken waarop hij 25 jaren ais brievea- en telegrambesteller in dienst is bij de pos terijen aldaar. De heer Meeuwig heeft zich in al die jaren doen kennen als een ijverig, betrouwbaar en hulpvaardig postbeambte. Zijn superieuren en collega's zullen zijn goede eigenschappen zeker op prijs weten te stellen en dezen jubileum-dag voor hem on getwijfeld niet onopgemerkt laten voorbij gaan. Personalia De vereeniging tot bevorde ring van de algemeene belangen van den Haarlemmermeerpolder stelde in haar ver gadering tot candidaat voor plaatsvervangend Hoofdingeland van Rijnland in het 3e dis trict wegens het bedanken van den heer Joh. Verkuijl Mzn., den hesr A. Knibbe Dzn. De verkiezing zal Donderdag 2 April plaats heb ben. Dezelfde vereeniging stelde tot candidaten voor Hoofdingeland van den Haarlemmer meerpolder wegens periodieke aftreding van de heeren Joh. Lanser en J. H. J. van de Mortel, de heeren Joh. Lanser en W. G. Droog en in de vacature-W. J. van Gulpen, den heer Mr. A. Deenik. Deze verkiezing zal plaats hebben Donderdag 16 April. Voorschot Landarbeiders wet Aan deze gemeente is een voorschot uit 's Rijks kas verleend tot een maximum van f 18.000, ter uitbetaling van het door vijf landarbieders benoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. Burgerlijke Stand van 27—30 Maart 1931 Geboren: Heiltje, d. van A. Groenenberg en A. J. Visser Margaretha Petronella, d. van A. L. Pouw en C. M. de Blieck Gerard, z. van P. J. Stuiver en A. Dragts- ma. Overleden: Arie van der Maarl, 2 jaar, z. van J. v. d. Maarl en C. Rijlaarsdam Cornelis Hendrikus Rijnbeek, 12 jaar, z. van V. Rijnbeek en J. A M. Hilders Antje Maria van Loo, 85 jaar, geh. met L. Noor man Hielkje Meijer, 54 jaar, geh. met W. H. Brussé Gerarda Geertruida Bes, 54 j. Politiek advies Door de Politiek Advies commissie van de R.K Kies vereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" te Haarlemmerliede en Spaarnwoude is het politiek advies als volgt uitgebracht: 1: M. v. d. Laan; 2. C. Stokman; 3. Jac. v. Duijnhoven; 4. N. J. Tabak; 5. P. G. v. Seggelen; 6. J. v. d. Aar Hz.; 7. Jan Dijkzeul; 8. M. v. Stijn; 9. M. J. Vink; 10. A. Spijker; 11. N. Vriesekoop; 12. S. Groot. Een dezer dagen- zal door een bestuurs vergadering worden bekend gemaakt waar en wanneer de groslijststemming zal plaats hebben. Ingang Hofiuin Door B. en W. is het leveren en stellen van het te wijzigen ijzeren hek op den hoek van de Hofstraat—Raad huisstraat opgedragen aan den heer S. Kor- bie, alhier. Een gedeelte van het hek is ge sloopt, terwijl ook eenige boomen zijn ge rooid om den ingang te verbreeden. Uit zaken De heer P. Klaver, wethou der dezer gemeente, gaat uit zaken. Hij zal zijn winkelbedrijf dezer dagen overdoen. De heer Klaver blijft te Hillegom wonen, zoodat hij in de verschillende belangrijke functies, die hij bekleedt, kan blijven. Het pand zal geheel worden verbouwd en gemoderniseerd, zoodat Hillegom straks weer een aanzienlijke verfraaiing krijgt. Wij hopen, dat deze een voudige man nog vele jaren als burger van Hillegom mag genieten van de rust-uit zaken. Door hard werken gedurende meer dan 30 jaar heeft de heer KI. die rust ver diend. HU zal zich zoo mogelijk nog meer dan voorheen kunnen geven voor de belan gen der gemeente en voor die der kerk. Bei de liggen hem zeer nauw aan het hart. Bij de Hillegommerbrug Het oude huis bU de Hillegommerbrug, door het Rijk voor de brugverbreeding onteigend en dat eenigen tUd gediend heeft tot directie-keet, wordt thans gesloopt. Het wordt daar nu ruim en mooi. Badhuis In het Badhuis t an de Post- laan werden in de week van 23 tot en met 28 Maart genomen 555 douchebaden en 39 kuipbaden. Aan 41 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 9 volwassenen gebruik, gemaakt. R. K. Volksbond Vrijdag hield de afd. Zandvoort van bovengenoemde vereeniging een ledenvergadering in het Patronaatsge bouw. Na opening en notulen volgde de installa tie van den nieuwen geestelijken adviseur, den weleerwaarden heer kapelaan Rietveld, welke ceremonie ran eenige hartelijke speechjes van den irastoor en den voorzitter vergezeld gingen. De geestelijke adviseur zeide, zijn beste krachten aan de vereeniging te zullen geven en hij spoorde de leden aan, eendrachtig te zijn en steeds met groot vertrouwen tot hem te komen, daar hij voor een ieder een trouwe raadsman hoopte te zijn. Als spreker trad op de heer Ant. Angenent, hoofdbestuurslid van den bond, met als on derwerp: „Kapitaal, Kapitalisme eh solida riteit." In breede trekken schilderde spr. deze be grippen en hij werd door de vergadering met alle aandacht gevolgd. Na een hartelijk dankwoord van den voor zitter werd de reeds bestaande commissie van St. Barbara" als voorloopig bestuur geko zen, t.w. de heeren A. Kal, P. van Kleef, L. Honschooten en G. Wijdema, alsook van de Spaarkas St. Agatha", t.w. de heeren O. Uitermark, P. v. d. Schinkel, A. v. d. Berg en B. Leffers, tot welke heeren men zich kan wenden om inlichtingen. Hierna volgde slui ting der vergadering. Bruggenbouw met hindemissen Was meh met de verbouwing van de brug over de Vijfhuizertoeht aan den IJweg zoover gevoi- derd dat verieclen week reeds het bruggen- dek gestort was! In deze werkzaamheden is stagnatie gekomen, daar spoedig sporen aan wezig waren die duidden op verzakkingen. De stutten welke de bekisting ophielden schijnen door het groote gewicht dat ze te dragen kregen in den slappen bodem te zijn gedrongen en dit heeft het gevolg gehad, dat alles weer gesloppt is en men dus even ver is als toen men begon. Bedankt Onze plaatsgenoot, de heer C. A. de Koning, die door de R. K. Kiesver- eeniging te Hoofddorp als no. 2 geplaatst was als candidaat voor den gemeenteraad, heeft, naar wij vernamen, daarvoor be dankt. Vaccinatie Woensdag 1 April a.s.. des namiddags om half 3 uur, bestaat er gele genheid tot kostelooze in- en herinenting, ten huize van Dr. H. A. G. Bots, alhier. PURMEREND, 31 Maart. Aanvoer pl.ro» 16.000 K.G. kaas. 11 stap. Kleine Fabrieks- kaas 35, 2 stap. Kleine Boerenkaas f 37, per 50 kilo; 1817 K.G. boter. Melkboter 1.25—1.50, 470 K.G. Weiboter 1.15—1.35, per kilo. Handel matig. vette 200, f 0.80—1,, stug; melk- en gelde 270, f 160380 per stuk, stug; Stieren 15. f 0.750.85 per kilo, matig; Paarden 49, f 80 —200 per stuk, vlug; Vette Kalveren 13, f 1.201.50 per kilo, stug; Nuchtere kalve ren 1057, f 1030 per stuk, matig; Fok- kalveren f 20—26 per stuk, handel matig; Vette Varkens 390 f 0.42—0.45 per kuo, vlug; Magere Varkens 90, f 1425 per stuk. matig; Zouters f 0.30040 per Kg., vlug! Biggen 330 f 814 per stuk. stuk; Schapen 310 f 2638 per stuk, matig; Piepkuikens f 1—3; per stuk; Kineieren f 3.75—4.50; Eendeieren f 3.70 per 100 stuks. CASTRICUM, 30 Maart. Door den kweeker S. Brakenhof alhier, werd Maandag aan de R.K. Coöp. Tui idersveiling „Kennemerland" de eerste postelein aangevoerd. BEVERWIJK, 27 Maart. Eolbloejnen aan 't Centrum William Copland 28—57 c.. Ear- tigon 3062 c., Farncombe Sanders 3550 c.< President Elizabeth 42—64 c., Le Nötre 32-^ 62 c„ Sieraad van Flora 3650 c., U. S. A» i 3444 c., Victoire d'Oliveira 34—58 c., Ma' dame Krelage 3045 c., Homere 32—44 c., Antoon Mauve 32—50 c., Centenare 48—62 c., Prof. Rauwenhof 3450 c., Prins der Neder* landen 45—75 c., Gele Prins 34—47 c, Her man Schlegel 20—35 cIbes 34—50 c.. Ca lypso 20—34 c., Diane 20—35 c., Mac. Kinley 3446 c., Cramoisie brillant 20—38 c., Pi'inS van Oostenrijk 2650 c.. La Reine 2247 C-. Flamingo 2541 c., Rose gris-de-lin 1836 c., Tournesoll 3247 ct., Ada 44—55 c.. Peach blossum 3257 c., Schoonoord 2942 c. Mu- rillo 2545 c„ Mr. v. d. Hoef 5580 c.. Vuur baak 4268 c„ Theeroos 2846 c.„ Couronne d'or 5065 c„ Azalia 3648 c., Diverse Poe- tassoorten 75180 c„ Lourens Coster 100 230 c., Golden Spur 115220 c.. Von S on 140180 c„ Princep 110200 c.. Orage CUP 170—230 c„ Bicolor Victoria 215—370 c.. King Alfred 300400 c., Poeticus Omatus 60—166 c„ Glory of Lis 100—170 c., Incomberable 200260 c., Crocussen 65—210 c., Hyacinthen 250—650 c., blauwe druifjes 40120 c., Ane mone Fulgens 80175 c„ idem De Caen 1.25, Amerillys 12—17. Calla's 15—30. Galan- tus 1—3. Ires Whit Exelsior 7.50 per 100. Coöp. Tuinbouw Vrije Groenten- en Fruit veiling W. A. Spinazie 2127 c., Witlof J8 34 e., Uien 23 cPeen idem per Kg. Spi nazie per kist 80—110 c„ Boerenkool 30—40 c., Rhabarber 630 c., Radijs 10 c per bos. BEVERWIJK, 30 Maart R. K. Coöp» Tuindersvereeniging „Kennemerland" Spinazie per kist 75110; Postelein kl. kistje 1.40; Roode Kool 4—10; Gele kool 4—9; Sel derie 5—6; Prei 9—16; Radijs 67; Rabarber 1 24—37; idem II 12—15; Uien 2—3; Worte len 23 Radijs 67 perbos; Schorseneeren 3—7: Witlof 20—35. BODEGRAVEN. Kaasmarkt Aanvoer 122 wagens. 5250 stuks, le soort mét rijks- merk f 37.0040.00; 2e soort met rijksmerk 32.0035.00 Handel flauw. ROTTERDAM, 30 Maart. Katoen. (Notee ring van de Vereeniging voor den Katoen- handel, Rotterdam, Cotton Association)- Middling universal 12 mm 33 1/8 c. per l/8 Kilogr. Binnenlandsche granen. Alle artikele11 minder aangeboden. Tarwe 5.005.75; uit1?®" zochte partijen 79; Gerst chevalier 5.50-r- 6.50; Haver 4.005.50; extra blanke daar boven betaald. Erwten kleine groenen 6 66 —9.schokkers 9.0011.— betere aualitek 1317; bruine boonen 69.50; soms iet® meer betaald. AMSTERDAM 30 Maart. Granen. Notee ring Amst. Korenbeurs. (Opg. Offermeiers Comm.handel). Mais La Plata gele loco. ver wacht 2 April per „Carperby", 10 April P8£ „Hohentein", 20 April per „Polymnia" en 26 April per „Primero" f 103; levering Mei-Aug- en Sept.-Dec. f 90; Ned.-Jndische witte, verwacht Ï7 April per „Phrontia" f 102; af lading Maart-Aoril en April-Mei f 98; Gerst Ti. Russische disponibel f 107; Donau ver wacht 4 April per „Orestes" f 101; eind Anril per „Ulysses" f 101. Lijnkoeken N. Amsri- kaansche loco f 9.80: levering Mei—Aug- f 8.10; S. K. loco f 10.; stoomende f 9.50; le vering Mei-Aug. f 8.50. Binnen], granen. (Boerennoteering)Witte tarwe f 5J48'A; roode tarwe 5%8; rogge f 4.005.wintergerst 4J46.duiveboo- nen 1113. paardeboonen 6 K7 'A ROTTERDAM 30 Maart. Buitenl. Boekweit Koningsbergen 14 daagsche aflading f 8.75. Mantsjoer. verwacht 9.75, N. Amerik. idem f 9.90. Vee. Aanvoer 450 vette runderen, 347 vet te kalveren. 122 schapen of lammeren. 1333 varkens. Prijzen vette koeien le soort 0.80 1.2e soort 0500.76, 3e soort 0.480 56, kalveren le soort 1.351.59, 2e soort 0.90 1.30, 3e soort 0.80090, schapen le soort 0.650.80, 2c soort 0.500.60, 3e soort 0.45-— 0.50; lammeren 0.801.—vette varkens 1® soort 0.38—0.41, 2e soort 0.300.38: 3e soort 0.250.30, export varkens 0.390.40. Vette runderen met kalmen handel, prijzen onver anderd, een enkel prima exemni. iets noo- ger. Vette kalveren handel stroef, prijzen over het algemeen lager. Schanen handel slecht door geringe qualiteit. Vette varkens handel vrij vlug, prijzen over het geheel iet® laver. Zouters handel flauw. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Maart 17.100 K.G. Foode kool f 7.00—10.80: id. door schot f 8.50—9.90; 50 000 K.G. Gele Kod r 2 80—5.30; id. doorschot f 2.20—4.60; 120C6 KG. Uien: Uien f 2.40; Grove f 2.30. K.G. Uien: Uien f 2.40; Grove 2.è30. W ARMENHUIZEN, 31 Maart Uie» 2.00: Drielingen f 1.30: Gele kool f 3.50-- 5.40: Idem 2e soort 2 00—3.40; Roode kcri1 F 8.20—11.20: Idem 2e soort f 5.20—9.36: Deensche witte kool 3.204.30; Idem soort f 1.903.20. PURMEREND, 30 Maart. Afslagvereeni- ging Beemster, Purmereud en Omstreken Aardanpelen Blauwe 125—1.40 per zak van 25 K.G., idem kleine Blauwe 0.530.76 Pef zak van 25 K.G.. Wiriof 10—29 per 100 ICG- Roode Kool 4.80—14.20 per 100, Witte Kool 1.603.80 per 100 Savoye kool 3.6010.20 P- 100, Spruitkool 1.252.— per 15 K.G., Spi nazie Ö.51—116 per mand van 6 K.G., Sla 2.905.per 100 krop, Andijvie 0.803.90 P- 100 kroo. Radijs 4.003.per 100 bos, Sel derij 3.00—10— ner 1C0 bos, RaansteleP 3.40—5.80 per 100 bos Uien 0.10—0.18 oer 25 K.G.', Uien Nep 0.31 per 25 K.GPrei IP-- 23 per 100 bos. Aardbeien per 1C0 st. 4.00-- 0— NOORD-SCHARWOÜDE. Veiling van 3l Maart 2800 Kleine Wortelen 1.10—1-7°* 74600 Roode Kool 7.70—12.40; 16400 Gel" Kool 4.20—5.80; 50200 Deensche Witte Kooi 3.30—4.60; 11600 Uien 1.20—2.20; Grov® 1.10—1.30; Drielingen 1.201.40; Nep ALKMAAR 30 Maart Exportveiling' Andijvie 2.90—5.60 per 100 stuks: Bieten 2.9" —6.60; Gele kool 1.80—4.00 per 100 K.G.; 2 9014.10 per 100 bos; Rabarber 1015 P®. 100 bos: Raapstelen 3.804.80 per 100 Radijs 11.20 per 100 bos: Roode kool 5.2". 13.80: per 100 K. G.; Selderie 2.58—5.20 P® 100 bos; Spinazie 45.80 per 8 pond; SpfU't - 10—18 per 100 K.G.; Wortelen 2.30 P"1' KG.; Witlof I 11—16; Witlof II 8—10 P®r 1 pond.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2