Uit den Omtrek Stofzuigerhuis MAERTEHS HAARLEMMERMEER Concours-hippique te Hoofddorp HAARLEMMERLIEDE HILLEGOM HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM Electriciteit HEEMSTEDE BENNEBROEK SASSENHEIM LEIDEN LISSE LIJNDEN NOORDWIJK VOORHOUT VIJFHUIZEN WIJK AAN ZEE ZANDVOORT NOORDWIJKERHOUT CASTRICUM WARMOND INGEZONDEN Barteljorisstraat 16 - Tal. 10753 VAMPYR Stofzuigers f 105.— MARKTNIEUWS^ ■et' DE TROPISCHE PLANTENGROEI IN BLGEMENDAAL'S KWEEKERIJ Zaterdag- en Zondagmiddag heeft de ge- meente-kweekerij van Bloemendaal bijzonder veel bezoekers getrokken, die van den prach- tigen plantengroei, zooals die in de tropen en sub-tropen te vinden is, genieten wildon. Uit wijden omtrek was men in het mooie voorjaarsweer naar de Veldlaan in Bentveld gewandeld. In totaal brachten niet minder dan 1039 personen een bezoek aan de kwee- kerjj. Stichting van een waarborgfonds Het bestuur van de vereeniging „Vooruit" tot bevordering van de paardenfokkerij in Haarlemmermeer, is in verband met het voornemen om op Woensdag 15 Juli op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp het 23e concours-hippique te houden, ijverig in de weer om ter uitvoering van het daartoe in de laatst gehouden ledenvergadering geno men besluit te trachten, van de ingezetenen de nocdige medewerking te verkrijgen tot het stichten van een waarborgfonds, teneinde meer zekerheid te kunnen hebben, dat een miet te groot risico op de leden behoeft te worden geladen. Het bestuur hoopt nu omtrent het te hou den concours-hippique spoedig een defini tieve gunstige beslissing te kunnen nemen. BLOEDVERGIFTIGING De arbeider H. G., alhier, had op een zijner armen een steenpuist. Terwijl hij Zaterdag aan het werk was bij zijn patroon, den land bouwer v, Z., zwol dit lichaamsdeel zeer op en vertoonde het ernstige verschijnselen van bloedvergiftiging. G. werd direct per auto naar een dokter gebracht en danlc zij deze voortvarendheid is het na behandeling door den geneesheer nog goed afgeloopen. Een. post-jubileum De heer W. A. Meeu- wig te Hoofddorp hoopt 4 April den dag ts herdenken waarop hij 25 jaren als brieven en telegrambesteller in dienst is bij de pos terijen aldaar. De heer Meeuwig heeft zich in al die jaren doen kennen als een ijverig, betrouwbaar en hulpvaardig postbeambte. Zijn superieuren en collega's zullen zijn goede eigenschappen zeker op prijs weten te stellen en dezen jubileum-dag voor hem on getwijfeld niet onopgemerkt laten voorbij gaan. Personalia De vereeniging tot bevorde ring van de algemeene belangen van den Haarlemmermeerpolder stelde in haar ver gadering tot candidaat voor plaatsvervangend Hoofdingeland van Rijnland in het 3e dis trict wegens het bedanken van den heer Joh. Verkuijl Mzn., dén heer A. Knibbe Dzn. De verkiezing zal Donderdag 2 April plaats heb ben. Dezelfde vereeniging stelde tot candidaten voor Hoofdingeland van den Haarlemmer- meerpolder wegens periodieke aftreding van de heeren Joh. Lanser en J. H. J, van de Mortel, de heerenJoh. Lanser en W. G. Droog en in de Vacature-W. J. van Gulpen, den heer Mr. A. Deenik. Deze verkiezing zal plaats Rebben Donderdag 16 April. Voorschot Landarbeiderswet -Aan deze! gemeenta is een voorschot uit 's Rijks kas, verleend tot een maximum van f 18.000, ter uitbetaling van het door vijf landarbleders benoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. Burgerlijke Stand van 27—30 Maart 1931 Geboren: Heiltje, d. van A. Groenenberg en A. J. Visser Margaretha Petronella, d. van A. L. Pouw en C. M. de Blieck Gerard, z. van P. J. Stuiver en A. Dragts- ma. Overleden: Arie van der Maarl, 2 jaar, z* van J. v. d. Maarl en C. Rijlaarsdam Cornells Hendrikus Rijnbeek, 12 jaar, z. van V. Rijnbeek en J. A. M. Hilders Antje Maria van Loo, 85 jaar, geh. met L. Noor man Hielkje Meijer, 54 jaar, geh. met W. H. Brussé Gerarda Geertruida Bes, 54 J. Politiek advies Door de Politiek Advies commissie van de R.K Kiesvereeniging „Kiesrecht Is Kiesplicht" te Haarlemmerliede en Spaarnwoude is het politiek advies als volgt uitgebracht: 1. M. v. d. Laan; 2. C. Stokman: 3. Jac. v. Duijnhoven: 4. N. J. Tabak; 5. P. G. v. Seggelen; 6. J. v. d. Aar Hz.; 7. Jan Dijkzeul; 8. M. v. Stijn; 9. M. J. Vink; 10. A. Spijker; 11. N. Vriesekoop; 12. S. Groot. Een dezer dagen zal door een bestuurs vergadering worden bekend gemaakt waar en wanneer de groslijststemming zal plaats hebben. Ingang Hof tuin Door B. en W. is het leveren en stellen van het te wijzigen ijzeren hek op den hoek van de HofstraatRaad huisstraat opgedragen aan den heer S. Kor- bie, alhier. Een gedeelte van het hek is ge sloopt, terwijl ook eenige boomen zijn ge rooid om den ingang te verbreeden. Uit zaken De heer P. Klaver, wethou der dezer gemeente, gaat uit zaken. Hij zal zijn winkelbedrijf dezer dagen overdoen. De heer Klaver blijft te Hillegom wonen, zoodat hij in de verschillende belangrijke functies, die hij bekleedt, kan blijven. Het pand zal geheel werden verbouwd en gemoderniseerd, zoodat Hillegom straks weer een aanzienlijke verfraaiing krijgt. Wij hopen, dat deze een voudige man nog vele Jaren als burger van Hillegom mag genieten van de rust-uit zaken. Door hard werken gedurende meer dan 30 jaar heeft de heer KI. die rust ver diend. Hij za' zich zoo mogelijk nog meer dan voorheen kunnen geven voor de belan gen der gemeente en voor die der kerk. Bei de liggen hem zeer nauw aan het hart. BU de Hillegommerbrug Het oude huis bij de Hillegommerbrug. door het Rijk voor de brugverbrecding onteigend en dat eenigen tijd gediend heeft tot directie-keet, wordt thans gesloopt. Het wordt daar nu ruim en mooi. Schutting-weg Men deelt ons mede, dat de heer P. J. Pro3sel zich beveid verklaard heeft, de schutting aan de Hofstraat af te breken onder voorwaarde, dat de gemeente Een muur laat zetten en er een trottoir aan legt. Daar de weg er 2 M. breeder wordt en de heer T. voor den af te stanen grond geen vergoeding vraagt, zullen B. en W. het aanbod wel aanvaarden. De Hofstraat heelt In een tijd van 2 jaar een algeheele verandering ondergaan. Badhuis In het Badhuis r.an de Post- laan werden in de week van 23 tot en met 28 Maart genomen 555 douchebaden en 39 kuipbaden. Aan 41 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 9 volwassenen gebruik gemaakt, Gemeenteraad In de vergadering V3,n den gemeenteraad van Bennebroek op Woensdag 1 April zullen de volgende onder werpen ter behandeling voorgelegd worden: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Vaststelling 2e suppletoire begrooting 1930. 4. Verkiezing leden stembureau. 5. Behandeling van het verzoek van H. Farlevliet om eervol ontslag als hoofd der O. L. school. 6. Voorstel tot terugbetaling aan de ge meente Bloemendaal van ten onrechte be taalde onderhoudskosten Centenbrug. 7. Vaststelling kohier Rioolbelasting en kohier Hondenbelasting. 8. Behandeling reclames schoolgeld en hondenbelasting. 9. Vaststelling voorschot 1931 voor de bij zondere scholen ingevolge artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920. 10. Behandeling van het verzoek van het bestuur der R. K. Jongensschool om gelden beschikbaar te stellen voor uitbreiding en aanschaffing van leermiddelen ingevolge art. 72 der L. O.-wet. 11. Voorstel tot vaststelling verordening op de heffing van besmettelijke ziektengel- den. 12. Wijziging ontslag-besluit D. J. van Es en nadere vaststelling pensioengrondslag mej. H. BoschLangeraap. 13. Aanvulling en wijziging Politieveror dening. 14. Voorstel tot het sluiten voor het be rijden met motorrijtuigen van de Reek. 15. Voorstel tot wijziging van de Bouw verordening. 16. Voorstel tot nadere vaststelling van de zekerheid van den Ontvanger. 17. Voorstel tot vaststelling van de ver ordening op de heffing van precariorechten. 18. Voorstel tot Intrekking van het raads besluit van 30 Dec. 1930, tot vaststelling van een verordening tot heffing van school gelden. 19. Voorstel tot verzekering van het brandweerpersoneel tegen ongevallen. 20. Behandeling van het verzoek van de afdeeling Lisse en omstreken van den Bond van Kcffiehuishouders etc., tot wijziging van de verordening op de heffing van personeele belasting. 21. Eehandeling van het verzoek tot het beschikbaar stellen van een medaille voor het a.s. Zangconcours. 22. Behandeling van het verzoek van Bur gemeester en Wethouders van Amemuiden inzake de invoering van vak j. bij het onder wijs. 23. Voorstel tot verhooging van den post jaarwedden ambtenaren ter secretarie. 24. Verzoek van G. van der Staay inzake gasaanleg. Burgerlijke Stand Geboren: M. P. Bon- kenburg-r-Apswoude, dochter. Ondertrouwd: H, W. Mei tens en H. Uiten- daal. Overleden: A. C. Groenendaal, 81 Jaar. A. van den Busker* 38 jaar. J. Thum- houtKUnkberg, 54 jaar. Personalia Het diploma steno-typen in de Ned. taal van dt Ver. van Directeuren van Pontscholen behaalden de dames C. J. Rotteveel en J. W. M. Satter, beiden alhier. Bloembollencultuur De algemeene ver eeniging voor Bloembollencultuur vergadert Woensdagavond In het „Bruine Paard". Dezen avond zal tevens de film „Van bol tot bloem" vertoond worden. ..Jubileum Zaterdag was het 25 jaar geleden dat de heer P. C. Kooyman bij de firma Warnaar en Co. in dienst was. Deze dag is voor hem niet onopgemerkt voorbij gegaan. Op het kantoor der firma werd hij toege sproken door den patroon W. Warnaar en werd hem een goud horloge met inscriptie aangeboden. Van het personeel mocht hij een mooie klok in ontvangst nemen. Burgerlijke Stand Ondertrouwd Ch. F. Mölhmann, oud 25 jaar en G. Zuilhoff, oud 23 jaar. R. K. S. V. Teyllngen Gisteren heeft deze vereeniging sinds een paar maanden weer eens kennis gemaakt met het groene tapijt. Er werd gespeeld tegen Leiden I in Leiden en de strijd werd door Teylingen met 32 gewonnen. Na zoo'n lange rustperiode is dit zeker geen slecht teeken. Op 26 April e.k. wordt het Belgische elftal F. C. Hcogerop weer op „Sporthoff" verwacht, om den strijd aan te binden om den Vermeulen-beker, welke thans in het bezit is van Teylingen. Gemeenteraad In de gistermiddag ge houden vergadering van den gemeenteraad van Leiden werden B. en W. gemachtigd ds localiteiten van de Stadsgehoorzaal kosteloos ter beschikking te stellen van het genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix" voor de jaarvergadering en een te organiseeren ten toonstelling. Met de gemeente Noordwijkerhout werd een overeenkomst aangegaan inzake de levering van gas in de buurtschap Ruygenhoek en de Zilk. Voor uitbreiding van het buizennet wordt een crediet van 60.000 verleend. In het belang van de volkshuisvesting wor den aangekocht enkele perceelen weiland aan de Cronssteinkade, groot 15.800 vierk meter, voor 35.350. Aan de afd. Leiden van de Vereeniging tot Verbetering van het lot der Blinden wordt een. jaarlijksche subsidie van 5000 toegekend. Tevens wordt die vereeniging een leening verstrekt groot 2000. Over een voorstel tot wijziging van de ver ordening op het rijden ontspon zich een zeer langdurig debat. De heer Groeneveld (S.DA.P.) achtte die verordening te oud en te veel incidenteel ge wijzigd, waardoor de lijn zoek is. Spreker wenschte geen veranderingen aan te brengen ir. het verkeer voor een geheel nieuwe ver ordening aan de orde kan worden gesteld. De meerderheid van den raad was het niet met spr. eens en ging mede met enkele kleine wij zigingen in de verkeersverordening. Bij het voorstel ter wijziging, van de ver ordening voor het Geref. Minne- of Arme Mannen- en Vrouwenhuis, zegt mevr. Brag- gaarDe Does (S.D.A.P.) dat de naam der stichting wijst op bedeeling. Zij stelt daarom voor het woord ,,arme" in den naam te laten vervallen. Het voorstel wordt verworpen. Bij het afwijzend prae-advies van B. en W. op het voorstel van den heer Groeneveld (SD.AP.) inzake het beschikbaar stellen van 1 5000 ten behoeve van de bevordering van het geven van goede volksvoorstellingen op het gebied vaii zang, muziek en tooneel, wijst de voorsteller er op, dat ook de katholieken meenen, dat hier de overheid wel een taak te vervullen heeft. De voorstellen van die zijde achten B. en W. practiseh niet uitvoerbaar, maar het college had geen principieele be zwaren. Spr. begrijpt niet, waarom er nu principieele bezwaren tegen het voorstel be staan. Nadat de wethouder mr. Tepe (R.K.) de verklaring had afgelegd, dat B. en W. niet af wijzend staan tegenover kunstsubsidies, maar dat het college, gezien den financieelen toe stand der gemeente, thans geen termen kan vinden om gelden daarvoor te voteeren, werd het afwijzend prae-advies aangenomen. Personalia Mej. H. Reeuwijk alhier slaagde voor het examen machineschrijven, afgenomen door de Ver. van Directeuren van Pontscholen. Uitvoering De R. K. Toonefelclub „St. Genesius" zal 2en Paaschdag in het Pa- tronaatrgebouw haar laatste uitvoering ge ven voor dit seizoen. Opgevoerd zal worden „De Groote Onbe kende", kluchtspel in drie bedrijven. Ongeval bij het spel Zaterdag waren eenige jongens aan het voetballen langs den Akeröijk. Onverwachts kwam een luxe auto aanrijden, juist toen een zoontje van Bredeveld den bal naliep. Het noodlottig gevolg was, dat het ventje werd aange reden en werd verwond. Met denzelfden auto werd hij naai* het gasthuis gebracht te Amsterdam. Naar wij vernamen moet de toestand van den jongen redelijk zijn, zoodat hy thuis verpleegd kan worden. Nadat de stationeambtenaar De Wit uit Noordwijkerhout gehoord was, die verklaar de, dat hy, toen hij zag dat de boomen niet gesloten waren, direct er naar toe was ge gaan om ongelukken te voorkomen, kreeg mr. Witlox, advocaat van de R. K. Spoor- en Tramvereeniging „St Raphael" het woord, die in geen geval een zoo ernstig geval, ge zien de vele ongelukken, wilde goedpraten, maar toch was hier een schaduwzijde, daar de inspecteur der N. S. te Amsterdam ont heffing had verleend van het voorschrift om de boomen 3 minuten voor aankomst te sluiten. Bovendien stond zijn cliënt zoowel bij den stationschef te Leiden als te Noord wijkerhout als een plichtsgetrouw beambte aangeschreven. Aangezien eerst nog de stationschef ge hoord moest worden werd de uitspraak uit gesteld tot over 3 weken. Tentoonstelling Teekcnsehool In de lo kalen van de openbare school werd door de Maatschappij van Nijverheid een tentoonstel ling van werkstukken georganiseerd, die door de leerlingen in het cursusjaar 1930'31 werden vervaardigd. Er waren veel ouders en belangstellenden aanwezig, toen de secretaris van het departement Noordwijk, de heer C. G. J. Alkemade, een openingswoord sprak. De vcorzitter, de heer Liefferink, kon dit wegens uitstsdigheid niet doen. Ook van den burge meester, wethouder van Eeden en den seqre- taris. den heer A. G. Delen was bericht ont- Vaccinatie Woensdag 1 April a.s.. des namiddags om half 3 uur, bestaat er gele genheid tot koctelooze in- en herinenting, ten huize van Dr. H. A. G. Bots, alhier, Bruggenbouw met hindernissen Was men met de verbouwing van de brufe over de vyfhuizertocht aan den IJweg zoover gevoi- derd dat verleden week reeds het bruggen- dek gestort was! In deze werkzaamheden is stagnatie gekomen, daar spoedig sporen aan wezig waren die duidden op verzakkingen. De stutten welke de bekisting ophielden, schünen door het groote gewicht dat ze te dragen kregen in den slappen bodem te zyn gedrongen en dit heeft het gevolg gehad, dat alles weer gesloppt is en men dus even ver is als toen men begon. Bedankt Onze plaatsgenoot, de heer C. A. de Koning, die door de R. K. Kiesver eeniging te Hoofddorp als no. 2 geplaatst was als candidaat voor den gemeenteraad, heeft, naar wy vernamen, daarvoor be dankt. Oefening Reddingboot Zaterdagmiddag werd een oefening gehouden met de Redding boot van de Noord- en Zuidhollandsche Red ding Maatschappij. Tydens deze oefening werd voor het eerst gebruik gemaakt van een pas ingevoerd sein- tcestel. Met dit toestel, dat den vonn heeft van 'n groot formaat revolver, schoot de'bemanning tydens den roeitocht, lichtkogels af. Deze vuurpijlen geven eventueele schipbreukelin gen niet alleen zekerheid door de kustbewo ners te zqn opgemerkt, doch geven' daarbij tevens de plaats aan, waar de reddingooot 'Zich bevindt. Voor zooverre dit, by het daglicht beoor deeld kon worden, voldeed deze oefening uitstekend. R. K. Volksbond Vrydag hield de afd. Zandvcort van bovengenoemde vereeniging een ledenvergadering in hst Patronaatsge bouw. Ka opening en notulen volgde de Installa tie van den nieuwen geesteiyken adviseur, den weleerwaarden heer kapelaan Rietveld, welke ceremonie van eenige harteiyke speechjes van den pastoor en den voorzitter vergezeld gingen. De geesteiyke adviseur zeide, zyn beste krachten aan de vereeniging te zullen gevén en hy spoorde de leden aan, eendrachtig te zyn en steeds met groet vertrouwen tot hem te komen, daar hy voor een ieder een trouwe raadsman hoopte te zyn. Als spreker trad op de heer Ant. Angenent, hoofdbestuurslid van den bond, met als on derwerp: „Kapitaal, Kapitalisme en solida riteit." In breeds trekken schilderde spr. deze be grippep en hy werd door de vergadering met alle aandacht gevolgd. Na een hartelijk dankwoord van den voor zitter werd de reeds bestaande commissie van ,.St. Barbara" als voorioopig bestuur geko zen, t.w. de heeren A. Kal, P. van Kleef, L. Honschooten en G. Wydema, alsook van de Spaarkas ,St. Agatha", t.w. de heeren G. Uitermark, F. v. d. Schinkel, A. v. d. Berg en B. Leffers, tot welke heeren men zich kan wenden om inlichtingen. Hierna volgde slui ting der vergadering. Voorloopige groslijst Bij het bestuur van de R. K. Kissvexeeniging „Recht en Orde" zfjn de volgende candidaten ingeleverd voor de vcorloopige groslyst voor den gemeente raad: E. Oostdam Hz., L. M. van Noort, W. H. Langeveld J. W. van Parera, E. Ocrtdam Jacz., A. H. van Noort en C. v. d. Klauw, allen aftredend, en J. v. d. Vest, Dr. H. W. Sengers, J, P. v. d. Burg> N. H. de Klerk, W. v. d. Vocht, P. Arts, H.'Looijenstyn, P. J. v. d. Ploeg H. van Kampen, G, A. Verde- gaal, J. v. d. Berg Wz., C. A. van Paridon, Jop. Pennings, H. Langeveld P. Warmerdam Dz., J. v. Schooten Az„ P. Duivenvoorde Jacz. AVegverbetering Door het Provinciaal bestuur wordt de Dorpsweg buiten het dorp van den Gcoweg tot het dorp opgeknapt. Deze weg, welke aan de kanten geheel was verzakt en groot gevaar opleverde voor het verkeer wordt van een betenbend voorzien en gedieltelyk verstraat, terwijl de beide kanten aangevuld worden met grove keien. Een flinke verbetering dus-. De werkloozen Door den aannemer van het werk der gasfabriek te Leiden, een pers buis te leggen van den gashouder in de Kerkstraat naar de Zilk, is een flink aantal werklooze grondwerkers te werk gesteld. Een uitkomst voor velen. De boomen aan den overweg niet gesloten Zaterdag 21 Februari had de 40-jarige H. K„ arbeider by de Ned. Spoorwegen te Lei den, dienst gedaan te Noordwijkerhout en had, toen de sneltrein 1055 van Haarlem naar Leiden passeerde, verzuimd, de toornen aan den overweg aldaar te sluiten. Gistermorgen stond hij voor bovengenoemd feit voor den kantonrechter te Leiden terecht. Hij ver klaarde in de meening te zijn geweest, dat toen de trein passeerde de overweg gesloten was. De kantonrechter vond het een ernstig feit en hoewel verdachte reeds door de Ned. Spoorwegen gestraft was met inhouding van een halven dag sarris, eischte het O. M. f 10 of 10 dagen hechtenis. j vangen wegens uitstedigheid niet tegenwoor dig te kunnen zijn. De heer Alkemade deelde in het openings woord mede, dat er plannen bestaan weer ge'egenheid te geven tot het volgen van een schildercursus en spr. hoopte, dat er een dankbaar gebruik van zal gemaakt worden. Bij het samenstellen van de notulen zegt spr. te hebben ontdekt dat het den 25en Maart 60 jaar geleden was dat de eerste werkstukken werden tentoongesteld. Nadat spr. zijn spijt betuigd had over het feit, dat B. en W. dezen avond niet aanwezig kunnen zyn, omdat hy hun gaarne een ver- bquwing of restauratie van school of lokalen had willen aanbevelen, kreeg de heer P. Grin, directeur van de school, gelegenheid om ver slag uit te brengen over den cursus 1930—'31, waaruit bleek, dat 51 leerlingen de school be zoeken, verdeeld over 5 klassen. Aan de hand van de door de leerlingen be haalde cijfers werd in de vergadering van directeur en leeraren vastgesteld, welke leer lingen tot een hoogere klas bevorderd kon den worden en welke leerlingen voor het eind diploma in aanmerking konden komen. Het resultaat was als volgt: Van de eerste naar de tweede klas werden bevorderd: A. Gijzen, W. Maasnoot, W. P. van Kan, C. v. d. Niet, J. v. d. Niet, C. Smit, J. Verschoor, P. Versteeg, P. Vink, Th. Vink, G. A. Oord. Van de 2e naar de 3e klasse: W. de Jong, M. Marynes, J. v. d. Niet, J. Plug Jzn., W. Passchier, D. van Tilburg; voorwaardeiyk J. Barnhoorn. Van de 3e naar de 4e klas: F. van Dam, M. van Duin, R. v. d. Haak, A. G. Kapel, C. v. d. Kwaak, J. Schrier, C. Verwer, C. J. van Til burg. Van de 4e naar de 5e klas: N. van Bohemen, N. J. Broekhof, C. van Schle, J. Verschoor. Aan 7 leerlingen, die den 5-jarigen cursus hebben doorloopen kon het einddiploma wor den uitgereikt, n.l. aan: C. Commandeur, P. Cramer, P. M. Korbee, J. Passchier, Chr. v. Venetiën, A. wynands en J. v. d. Wiel. Wederom werd men door het Gemeente bestuur in de gelegenheid gesteld voor de ijverigste en vlugste leerlingen eenige prijzen aan te schaffen en hiervoor werd dank ge bracht. De namen der prijswinnaars zyn: le klas: Th. Vink le pr. en J. Verschoor 2e pr.; 2e klas: D. van Tilburg le pr., W. Passchier 2e pr. en J. v. d. Niet Jr. 3e pr.; 3e klas: M. v. Duin le pr., C. J. van Tilburg 2e pr., O. v. d. Kwaak 3e pr.; 4e klas: N. J. Broekhof le pr., J. Verschoor de pr.; 5e klas: P. M. Kor bee le pr., Chr. v. Venetiën 2e pr. Voor zeer trouw bezoek ontvingen de vol gende leeringen een pry's: W. Passchier, D. v. Tilburg, C. v. d. Kwaak, J. Verschoor Bzn., P. Vink, M. Marijnes, M. van Duin, C. J. v. Tilburg, C. v. Schie, J. Verschoor Ezn„ W. de Jong, J. v. d. Niet Jr. en A. G. Kapel. De heer Alkemade reikte hierna de ge tuigschriften uit en eveneens de pryzen. Spr. feliciteerde de jongelui met dit stuk, waar mee ze aan hun patroon kunnen toonen wat ze hebben gepresteerd. Ook de directeur wenschte de jongelui ge luk en hoopt, dat zy er hon voordeel mee mogen deen en dat zy het gebeerde prak tisch in beoefening brengen. Zij, die hun vak goed kennen, hebben, vcoral in tijden van malaise en werkloos heid, steeds den voorrang, eventueel tewerk gesteld te worden. Na een dankwoord door den voorzitter werden door de talrijke aanwezigen de werk stukken der leerlingen bezichtigd. R. K. Kiesvereeniging In „Royal" ver gaderde gisterenavond de R. K. Kiesvereeni ging „Kiesrecht is Kiesplicht" onder leiding van den heer C. G. J. Alkemade, die opende met den christelijken groet. De zaal van „Royal" was zoo goed als geheel bezet. Er heeft zich de laatste dagen al heel wat afgespeeld, aldus spr., en hy voelt zich ge drongen eenige feiten wat beter in het licht te stellen. Zoo zette hij uitvoerig uiteen, waarom de vergadering in „Royal" gehouden werd, en hoe hy gehandeld had, om den leden van deze vergadering kennis te ge ven. Spr. vroeg aan de vergadering, of hy goed had gehandeld. (Luid applaus). De notulen werden hierna gelezen en on- gewyzigd vastgesteld. Vervolgens werd verteld, hoe het mogelijk v/as dat de namen van den secretaris en Mej, Paschier v. d. Post onder de aankon diging kwam te staan waarin werd bekend gemaakt, dat de vergadering in „Royal" niet zou doorgaan. De heer De Vreede vroeg hierna of het bestuur het met de meening van den voor zitter eens is, waarop bevestigend werd ge antwoord, waarna werd vastgesteld dat cor rect en organisatorisch gehandeld is. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het indienen van candidaten; drie lijsten waren reeds bij het bestuur gedeponeerd Op een lyst kwam voor de heer J. G. van Eeden, op een volgende Jan Braun Sr. Dan een met de namen van C. G. J. Alkemade Sr., C. W- Alkemade, Jac. de Groot-Mulder, J. C. v. d. Meer, Th. Overmeer, E. C. Urlus, W. P. de Vreede, Th. G. van Went, J. H. v. d. Werf. De voorzitter maakt aanmerking op den voorgestelden candidaat E. C. Urlus, die geen lid is van de R. K. Kiesvereeniging. De voorzitter licht toe, dat men te allen tyde lid kan worden van de Kiesvereeniging, maar niet deelnemen aan de stemming van de candidaten, wanneer men niet vóór 1 Jan. lid was van de Kiesvereeniging. De heer Ur lus zal als lid worden ingeschreven en kan dus op de candidateniyst voorkomen. De verwachting mag worden uitgesproken, dat het aantal raadszetels dat we kunnen bezet ten kan groeten van 6 tot 7 en daarom werd voorgesteld de candidatenlijst te doen be staan uit 14 leden. Men moet verzekerd zijn dat de lijst door sterfgevallen of vertrek niet uitgeput zal raken. Vervolgens gaf de voor zitter een explicatie van een wijziging in de Kieswet, waardoor en hoe een lystenkiesdee- ler wordt bepaald en wat daarvan de ge volgen kunnen zijn. Na eenige bespreking werden aan de can- diüatenlöst toegevoegd Mej. Alie de Groot, Th. v. Went (Huis ter Duinstraat) en Th. v. d. Weyden. Hierna volgde een bespreking over het rangschikken van de candidaten. Vóór men hiertoe overging vroeg en verkreeg de heer W. P. de Vreede het woord. We hadden aldus spreker ons voorgesteld om nu eens een verkiezing te houden zooals we in Noord- wijk nog niet hebben gehad. Daarom had zich een commissie geformeerd uit de bur- gergroep die met een commissie van arbei ders overleg pleegde Tot basis van de be sprekingen werden genomen twee punten, n.l. over het eens worden over de ranglijst en het zich niet bemoeien met elkanders candidaten. Het zich bemoeien met elkanders candi daten is zeer verkeerd, omdat elke groep naryp beraad zijn menschen heeft geko zen. Dit zouden de arbeiders afgevaar digden by hun menschen propageeren. Doch toen kwam er een andere eisch, de wet houderzetel moest aan den kant der ar beiders komen. We hebben toen gezegd: daar kunnen we ons niet mee bemoeien, dat moeten de raadsleden later zelf maar uitmaken. We dachtenj toen we heen gin gen, de arbeidersafgevaardigden overtuigd te hebben. Op een volgende bijeenkomst kwam de mededeeling, dat als er maar één man niet op de lijst zal voorkomen, de zaak in orde was. Dat was weer lijnrecht tegen hetgeen men niet wilde. Wel wilden zij dien persoon accepteeren als raadslid, maar zij vermoedden, dat hy tevens wet houder zou worden en zy eischten een schriftelijke verklaring, dat hij een der gelijke benoeming niet zou aanvaarden. By dezen onrechtvaardigen eisch, zijn de on derhandelingen afgebroken. Het ging hier om den persoon van den heer C. G. J. Alkemade en spreker vond het een schande, dat men een dergelyk voorstel durfde doen (applaus). Als alles gewoon gegaan was, dan had spreker zich toch vast gekant tegen de verdeeling 135 burgers en 246 arbeiders, omdat ook toen gebleken was, dat men andermans candidaten kan drukken. Na eenige bespreking hierover, werd be sloten Zondag 12 Apr J cn 19 April te stem men voor de groslyst en de rangorde te plaatsen naar het grootst aantal stemmen. Op 3 Juni wordt in Noordwyk de stem ming gehouden voor den gemeenteraad. Het bestuur vroeg vryheid om den meest prac- tischen vorm van stemmen onder het oog te zien. Werd toegestaan. De heer J. Braun maakte van de rond vraag gebruik, om het gerucht te doen ver stommen, waarby hem werd aangewreven, dat hy zyn stem als raadslid aan den heer Meyer zou hebben beloofd voor het wet houderschap, om daardoor zich de mede werking te verzekeren van den Volksbond voor zyn eigen raadszetel. Met de meeste beslistheid wyst spreker dit af. (Applaus).. De voorzitter dankt de heer Braun voor deze verzekering. Betreffende de drie bestuursleden, die ongerechtigd deze vergadering hebben ge tracht te beletten, zal worden verzocht, de vergadering in het Juvenaat niet te laten doorgaan. Mochten zy in hun standpunt volharden, dan zullen zij, volgens besluit van de vergadering, geroyeerd worden als lid. De heer Kaptein vroeg, wat of nu alle arbeiders, die door de circulaire van niet- vergaderen misleid zyn geworden, nu moe ten doen. Verdeeldheid virrdt spr. treurig, maar het kan nu haast niet anders, want dan zou men een figuur uit de arbeiders missen, die men gaarne behield. De heer C. G. J. Alkemade jr., zet voor den heer Kaptein uiteen, waarom men zelf geen arbeiderscandidaten heeft genoemd. De voorzitter dankte hierna de aanwe zigen voor hun opkomst en aangename be sprekingen. De heer P. de Groot bracht lof aan den voorzitter voor de prettige leiding. Hierna sluiting met den Chr. groet. (Ongecorrigeerd) Burgerlijke Stand van 20 tot 27 Maart Geboren: 19 Maart: Leeri Pleun z. v. L. P. Smeltink en W. P. de Haas. 22 Maart: Theodoras Gerardus, z. v. Th. C. Alkemade en C. M. Droogh. 23 Maart: Jacobus Petrus Theodoras, z. v. J. P. Vink en M. E. Jansen. 24 Maart: Petronella Clazina Beatrix, d. v. J. V. Duivenvoorden en M. v. d. Poel. 25 Maart: Bernardus Joseph Theodoras, z. van A. W. B. van Rhijn en A. M. A. Aarts. 26 Maart: Petronella Geertruida Clasina, d. van H. L. Smit en J. Zuidhoek. Ondertrouwd: 26 Maart: J. van den Berg, 26 jaar en W. Koslewijn, 26 jaar; 27 Maart: J. van den Berg, 25 jaar en A. M. Meeuwenoord, 24 jaar. Getrouwd: 26 Maart: N. v. d. Eykel, 28 jaar en A. Barnhoorn, 22 jaar. Overleden: 19 Maart: Petronella Elisabeth Heemskerk, oud 2 jaar, d. v. J. W. Heemskerk en H. M. Roerade. 21 Maart: Antje Peschier, oud 83 jaar, wed. v. L. de Jong. 18 Maart: Engel Leendert van der Wiel, Jubileum De heer J. P. Baas, directeur van de N. V. Stoomzuivelfabriek „De Hol land", alhier, hoopt 8 April den dag te vieren dat hy' sinds 25 jaar by genoemde N.V. werk zaam is. Samenstelling groslijst De samenstelling van de groslyst voor de as. Gemeenteraads verkiezing had in deze gemeente tot uitslag: R.K. Kiesvereeniging. 1. C. Zwetsloot; 2. J. van Moorsel; 3. G. Onderwater; 4. C. van Schie; 5. J. L. M. Bakker. Plaatsvervangen de leden; 1. H. Weyers; 2. H. v. Hulst; 3. J. van Egmond; 4. J. Hogenboom; 5. J. de Greef; 6. A. J. v. Stijn; 7. G. Machem; 8. C. M. van Stijn Sr.; 9. W. den Dunne. De Chr. Hist, en Anti-Revol. zullen een gecombineerde lyst indienen, welke is samen gesteld als volgt: 1. C. Breedyk C.H.; 2. J. Dekker A.R.; 4. M. Kool C.H.; 4. H. Amers foort A.R; 5. P. Kromhout C.H.; P. v. d. Heyden A.R. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Mynheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u een plaatsje in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat myn dank. Op de vergadering van de R.K. Kiesver eeniging „Dr. Schaepman", gehouden den 26en Maart j.l„ waar de candidaten van de groslyst werden bekend gemaakt, en tevens de gelegenheid werd gegeven voor het aan bevelen van de candidaten, viel het mij vreemd, dat daar zoo weinig gebruik van werd gemaakt. En daarom, kiezers van de Zilk, wil ik langs dezen weg een beroep doen op uw allen om den Wethouder P. Warmerdam te adviseeren, en u allen aan te sporen zonder uitzondering om by uw zes candidaten 26 April a.s. uw stem uit te brengen op den Wethouder. Dus kiezers 26 April a.s. P. Warmerdam H. v. No. 1. J. BON, Regenvlietweg 5, Zilk. Zilk, 30 Maart 193t. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het verslag der R.K. Kiesvereeniging „Dr. Schaepman" te Zilk, verzoek ik beleefd onderstaande regels in uw veelgelezen blad op te nemen. Ondergeteekende acht zich verplicht, voor al wat het laatste gedeelte betreft, aanmer- kingen te maken, daar het geheel bezijden d® waarheid is, wat ik vooral, omdat het een vet' slag der Kiesvereeniging is, ten zeerste be treur. Beter geen verslag dan zulk een ver slag. De zaak is deze. Het Bestuur stelde voof. by de stemming voor de groslijst, ten hoogste 6 en minstens 3 candidaten te stemmen D°°r de Centrale te Noordwykerhout was reeds vastgesteld, dat de Zilk met een lijst zal uit komen van 6 candidaten. Verder slaat in art' 34 en 35 van ons Reglement dat wy het vast gestelde aantal candidaten moeten stemme0' Niet meer en niet minder. X Toch kwam het Bestuur met zijn voorste' naar voren. Door J. Bon en ondergeteekende werd het Bestuur gewezen op het feit, d9t was vastgesteld,' dat wij 6 candidaten op de Groslijst zouden krijgen en dat het Bestuif nu bezig was het Reglement te verkrachten- Ook de heer Nederstigt wees het Bestuur ®r op, dat art. 35, al. c., deze zaak duidelijk weer geeft, waarna het Bestuur het bewuste voor stel introk en mededeelde, dat bij de stem ming voor de groslijst, er niet meer en ook niet minder dan zes candidaten mogen ge' stemd worden. Deze lange discussies (volgens het verslag' duurden ongeveer een kwartier. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het aanbevelen va° candidaten. Hiervan werd alleen door J. B.o° gebruik gemaakt. Deze heeft echter alleen aanbevolen van Gijlswyk en Nederst'gt. Beid® andere candidaten, in het verslag genoemd zyn noch door den he'er Ban, nog door eet1 ander besproken. Myn oprechten dank aan de Redactie. Hoogachtend, J. B. BAKKER PZ°' PURMEREND, 31 Maart. Aanvoer pi m- 16.000 K.G. kaas. 11 stap. Kleine Fabrieks- kaas 35, 2 stap. Kleine Boerenkaas f 37' per 50 kilo; 1817 K.G. boter. Melkboer 1.25—1.50, 470 K.G. Weiboter 1.15—1.35. per kilo. Handel matig, vette 20C, f 0.80—1, stug; melk- en gelde 270, f 160380 per stuk, stug; Stieren l®' f 0.750.85 per kilo, matig; Paarden 49, f 80 —200 per stuk, vlug; Vette Kalveren 18> f 1.20—1.50 per kilo, stug; Nuchtere kalve ren 1057, f 1030 per stuk, matig; Fok' kalveren f 20—26 per stuk, handel matig! Vette Varkens 390 f 0.42—0.45 per kil°> vlug; Magere Varkens 90, f 14—25 nsr stuk. matig; Zouters f 0.300.40 per Kg., vlug! Biggen 330 f 8—14 per stuk, stuk; Schape0 310 f 2638 per stuk, matig; PienkuikenS f 1—3; per stuk; Kipeieren f 3.75—4.50! Eendeieren f 3.70 per 100 stuks. CASTRICUM, 30 Maart. Door den kweekt S. Brakenhof alhier, werd Maandag aan de R.K. Coöp. Tuindersveiling „Kennemerland de eerste postelein aangevoerd. BEVERWIJK, 27 Maart. Bolbloemen &a0 't Centrum. William Copland 28—57 c.. Ear- tigon 3062 c., Famcombe Sanders 3550 c- President Elizabeth 42—64 c„ Le Nótre 32-- 62 c., Sieraad van Flora 3650 c., U. S. A' 3414 c., Victoire d'Oliveira 3458 c., dame Krelage 3045 e., Homere 32—44 c.> Antoon Mauve 32—50 c„ Centenare 48—62 c.. Prof. Rauwenhof 3450 c., Prins der Ned®1" landen 4575 c., Gele Prins 3447 c., Ber' man Schlegel 20—35 c, Ibes 34—50 c ca' lypso 20—34 c., Diane 20—35 c„ Mac. Kin'®' 3446 c„ Cramoisle brillant 20—38 c„ Pri'lS van Oostenryk 26—50 c.. La Reine 22—47 c' Flamingo 2541 c.. Rose gris-de-lin 18 c„ Tournesoll 3247 ct., Ada 4455 c.. Pe3c° blossum 3257 c., Schoonoord 29 42 c. D^U- rillo 25—45 c., Mr. v. d. Hoef 5S—80 c.. Vuur baak 4266 c„ Theeroos 2846 c.„ Courcnne d'or 5065 c„ Azalia 3648 c., Diverse P°e' tassoorten 75180 c., Lourens Coster lOO'" 230 c., Golden Spur 115—220 c.. Von S on 140—180 c„ Princep 110—200 c.. Orage CUP 170—230 c„ Bicolor Victoria 215—370 c.. King Alfred 300400 c„ Poetirus Ornatus 601" c„ Glory of Lis 100—170 c., Incombeiab'e 200260 c., Crocussen 65210 c„ Hyacinthen 250650 c., blauwe druifjes 40120 c., Ane mone Fulgens 80175 c„ idem De Caen 1.25, Amerillys 12—17, Calla's 15—30. Galaö- tus 13, Ires Whit Exelsior 7.50 per 100. Coöp. Tuinbouw Vrije Groenten- en Fruit veiling W. A. Spinazie 2127 c., Witlof 1 34 c., Uien 23 cPeen idem per Kg. Spi nazie per kist 80110 c., Boerenkool 30 c., Rhabarber 630 c., Radijs 10 c. per bos. BEVERWIJK, 30 Maart R. K. Coop- Tuindersvereeniging „Kennemerland" Spinazie per kist 75110; Postelein kl. kist:e 1.40; Roode Kool 4—10; Gele kool 4—9; Sel derie 5—6; Prei 9—16; Radiis 6—7; Rabarber I 24—37; 'idem n 12—15; Uien 2—3; Worte len 2—3: Radiis 6—7 perbos; Schorseneeren 3—7; Witlof 20—35. BODEGRAVEN, Kaasmarkt Aanvoer 122 wagens, 5250 stuks, le soort met ry&>- merk 37.0040.00; 2e soort met rijksmei'k 32.0035.00 Handel flauw. ROTTERDAM, 30 Maart. Katoen. (Notee ring van de Vereeniging voor den Katoen- handel, Rotterdam, Cotton Association'' Middling universal 12 mm 33 1/8 c. per L Kilogr. Binnenlandsche granen. Alle artikelen minder aangeboden. Tarwe 5.00—5.75; uitle' zochte partyen 79; Gerst chevalier 5.50-^ 6.50; Haver 4.00—5.50; extra blanke boven betaald. Erwten kleine groenen 6.0 9.schokkers 9.0011.betere qualit®' 1317; bruine boonen 69.50; soms 'e meer betaald. AMSTERDAM 30 Maart. Granen. Notee ring Amst. Korenbeurs. (Opg. Offermeier® Comm.handel). Mais La Plata gele loco. ver wacht 2 April per „Oarperby", 10 April P®- „Hohentein", 20 April per „Polymnia" en - April per „Primero" f 103; levering Mei-A"^' en Sept.-Dcc. f 90; Ned.-Indische wit'®' verwacht 17 April per „Phrontia" f 102: lading Maart-April en April-Mei f 98: GeTs* Z. Russische disponibel f 107: Donau vet' wacht 4 April per „Orestes" f 101; eind APr° per „Ulysses" f 101. Lijnkoeken N. Am-rl' kaansche loco f 9.80; levering MeiAug- f 8.10; S. K. loco f 10.; stoomende f 9.50; 'e' vering Mei-Aug. f 8.50. Binnenl. granen. (Boerennoteering) W" tarwe f 5lA8roode tarwe 5 9: ro«g^ f 4.005.win*^~erst 46.duivel/®0' nen 11—13, paaruhüoonen 6%—'VA. ROTTERDAM 30 Maart. Buitenl. Bock we'4 Koningsbergen 14 daa^sche aflading 8 7i Mantsjoer. verwacht 9.75. N. Amerik. ici® f 9.90. Vee. Aanvoer 450 vette runderen, 347 vs te kalveren. 122 schapen of lammeren. varkens. Pryzen vette koeien le soort 0.80 1.2e soort 0500.76, 3e soort 0.480-pj kalveren le soort 1.35—1.59, 2e soort 0.9" 1.30, 3e soort 0.80090, schapen le s°° 0.65—0.80, 2e soort 0.50—0.60, 3e soort 0.50; lammeren 0.80—1.—, vette varkens soort 0.38—0.41, 2e soort 0.30—0.38; 3e H®0' 0.250.30, export varkens 0.390.40. V® runderen met kalmen handel, pryzen onv anderd, een enkel prima exempl. iets ger. Vette kalveren handel stroef, VT'l%ï over het algemeen lager. Schanen s slecht door geringe qualiteit. Vette vo jetS handel vrij vlug, prijzen over het geheel lager. Zouters handel flauw.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2