ONDERZOEKT V Franken's Broodfabrieken f3000.- f125.- f50.- f40.- DE VERSCHRIKKELIJKE RAMP IN NICARAGUA Dit nummer bestaat uit drie bladen DONDERDAG 2 APRIL 1931 VIER EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17732 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL De spoorvrachten DWAZE GETUIGENIS Geen partij in dè partij Telegraaf en Telefoon in de Wieringermeer Het eerste station in dienst gesteld De moordaanslag te Bloemendaal de echtgenoot 2 jaar gevangenis stra! opgelegd Huib Luns benoemd tot hoogleeraar te Delft Het nieuwe Vlootaccoord Vertegenwoordiger van den H. Stoel in Japan VOORNAAMSTE cXIEUWS J. J. WEBER ZOON Telegrafisch Weerbericht De moord in de Bakkumstraat te Haarlem De dader tot 4 Jaar gevangenisstraf veroordeeld De electrificatie van de lijn HaarlemLeiden BUREAUX NA8SAULAAN 49 Telefoon No. 13866 (drie Ujnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 by vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURA ADVERTENTIÉN 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 14 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct, by vooruitbet. By contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct. per regel. abonné's op dit blad ziin ingevolge de verzekeringsvoorwaarden legen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen f |Sn bijeen ongeval met f /Cfl I I VlUi ^loodelijken afloop fcVWi" bij verlies van een hand een voet of een oog bij verlies van een duim of wijsvinger bij een breuk van been of arm bij verlies van *n anderen vinger Op 16 en 17 December is er in de Tweede Kamer een langdurig en fel debat gevoerd over de vrachttarieven bij de Ned. Spoorwegen. Algemeen was men in de Kamer van °ordeel, dat de spoorvrachten, in het bij zonder voor de te exporteeren tuinbouw producten, om ons daar op het oogen dlik toe te' beperken, veel te hoog waren dl vergelijking met andere landen. De Minister is toen alleen aan een afkeu- Iend votum over zijn beleid ontkomen door de toezegging, dat hij zou instei- ton een commissie, die met spoed zou berken, want dat mocht geen kapstok borden; dat hij afgescheiden van wat die commissie tot resultaat mocht heb- den, deze urgente kwestie zou bespreken Pret den nieuwen inspecteur-generaal; daaraan hij uitdrukkelijk toevoegde en tot tweemaal herhaalde, dat indien Piocht blijken dat wij aan den hoogen kant zijn in vergelijking met het buiten band, de Regeering bereid is maat delen te nemen om aan dien min ge- ^enschten toestand een eind te maken. Op 16 Januari is de commissie door den minister geïnstalleerd, zoodat zij nu to>ee en een halve maand werkt. Van eenig advies, laat staan een spoed- advies over de tuinbouwtarieven in ver houding tot de vrachtprijzen en tarie- Ven in het buitenland is tot heden nog keen sprake. Door de commissie-Lovir.it ^as dit vraagstuk onderzocht en zij adviseerde tot verlaging der spoorvrach- ton. Al het materiaal van deze commis- sie stond ter beschikking van de nieuwe commissie. De organisaties van den toinbouw en het Centraal Bureau van de veilingen brachten den eersten dag den besten een aanzienlijke hoeveelheid toateriaal, door hen verzameld, ter ken- Ms van de commissie. Deze had dus di- toct een grondslag en behoefde maar v°ort te bouwen. Zijn wij goed ingelicht, dan is de com missie nog even ver als op den eersten dag. De Spoorwegen zelf gelooven het ^el. Het lid van de directie van de Ned. Spoorwegen, dat zich een benoeming in de commissie heeft laten welgevallen, ko«it niet eens ter vergadering, maar st"urt een ambtenaar. De minister ze'.f mankt zich ook niet meer druk en drijft in de memorie van antwoord op de Waters£aatsbegrooting, die de vorige Week in de Eerste Kamer verscheen, das de commissie aan het werk is en. dat hij over de zaak niet spreekt, omdat hij meent den uitslag van het onderzoek tc moeten afwachten. Ten spijt van alle verzekeringen, die gegeven zijn om de Tweede Kamer tevreden te stellen, is de commissie een kapstok geworden. Over het overleg met den nieuwen tospecteur-generaal wordt niet meer kerept en de toezegging, dat de Regee- rtog bereid is maatregelen te nemen als °hze tarieven in vergelijking met het buitenland aan den hoogen kant zijn, is keheel vergeten. Uit al het overgelegde materiaal blijkt dit onomstootelijk. Door de veel hoogere spoorwegvrachten is dezen winter aan den export van kool Sïoote schade toegebracht en zijn wij van verschillende markten verdrongen. T>e export van jonge groenten, die dezer dagen een aanvang heeft genomen, moet °hder de fnuikende spoorvrachten plaats hebben. Als de exporteurs van tuinbouw producten probeeren afzetgebied te vin den, ontmoeten zij als eerste hindernis °P dien weg den Staat zelf, die weigert de spoorvrachten te verlagen en gelijk to maken aan de in het buitenland gel dende. De minister, die in de Tweede Kamer den schijn aannam van groote toeschie telijkheid en den indruk vestigde van te zullen handelen tegen de inzichten van de spoorwegen in, is geheel van houding Veranderd. Aan de Eerste Kamer schrijft hij naar aanleiding van het aandringen Van sommige leden op verlaging van goederentarieven, zoowel ten behoeve van de industrie als van land- en tuin bouw, dat door die leden omstandighe den uit het oog schijnen te zijn verloren, Welke toch niet zonder meer buiten be schouwing mogen worden gelaten. „Zoo- bang aan den eisch vastgehouden wordt, dat de spoorwegen hun uitgaven door hun inkomsten moeten trachten goed te htaken, kan niet van de Nederlandsche Spoorwegen worden verlangd, dat zij n- geval van eene ekonomische krisis andere bedrijven in den vorm van Vrachtverlagingen zullen bijspringen ten koste van hun eigen bedrijf. Afgezien hog van de vraag, of op deze wijze eene cenigszins afdoende hulp aan noodlij dende bedrijven zou kunnen worden ge boden, is wel haast met stelligheid tc Verwach'.en, dat in dit geval het bedrijf der Nederlandsche Spoorwegen, dat ae gevolgen der krisis reeds in ernstige hiate gevoelt, in nog minder gunstige conditie zou gaan verkeeien." Op deze wijze wordt de strijd hopeloos. Er is geen sprake van bijspringen van andere bedrijven, maar alleen van een mogelijke toeneming van het verveer Voor de spoorwegen zelf, als de prijzen verlaagd worden en daardoor een moge lijk sluitend budget. Als de Minister van Financiën in de Eerste Kamer spreekt over de financieele politiek, wijst hij er voortdurend op, dat alle prijzen dalen en dat wij zoo moeten komen op een lager levenspeil. De Nederlandsche Staatsspoorwegen, waarover hij als lid van de Regeering toch ook zeggingskracht heeft, doen aan die verlaging niet mee, ook al vermoor den zij daarmede den export en ten slotte ook zichzelf. Vanuit de Tweede Kamer is reeds de vraag gesteld, of de Minister van Water staat bereid is als voorloopigen maatre gel eenigszins belangrijke tariefreducties voor het vervoer van de tuinbouwpro ducten toe te staan. Wij zijn hoogst be nieuwd naar het antwoord, maar mocht het, zooals wel waarschijnlijk is na het bovenstaande, afwijzend luiden, dan kan de minister er van verzekerd wezen, dat hij einde April de Tweede Kamer tegen over zich zal vinden en dat hij dan mogelijk gedwongen zal worden. Voor de Utrechtsche rechtbank stond een predikant terecht, die er van ver dacht werd beleedigende anonieme brie ven aan een directeur van een opvoe dingsgesticht te hebben gezonden. De predikant ontkende. De directeur had uitgebreid bewijsmateriaal verza meld en o.a. een dreigbrief laten onder zoeken door middel van den commissaris van politie te Amersfoort. De resultaten waren verrassend! Een spiritistisch onderzoek had uitgemaakt, dat de brieven geschreven waren door een meisje, dat veel naar bals gaat er. door den duivel was aangezet, terwijl een helderziende verteld had, dat de brieven geschreven waren door iemand, die negen maanden naar zee zou gaan. Klopt precies, is geen speld tusschen te krijgen. We mogen er dan ook gerust eens hartelijk om lachen. Er zit echter ook een ernstige kant aan deze zaak. Voor een president van een Nederlandsche rechtbank komt een commissaris van politie een getuigenis overbrengen van „deskundige" spiritis ten en waarzegsters. Waar moeten we met de rechtbank naar toe, als dergelijke dwaze getuige nissen een rol gaan spelen? De rechter van instructie had aan dezen .onzin geen waarde mogen hechten, terwille van het prestige van onze rechtspraak. Nu heeft het publiek schouderophalend gelachen. Om een dwaze getuigenis! In „The New Leader", het orgaan van de Britsche Onafhankelijke Arbeidersparty (de links-socialistische partij, die ook by de La- bour-partij is aangesloten), verscheen een artikel, getiteld: „Internationale Socialisti sche Politiek; Grondslag voor internationale actie en organisatie", waarin de bekende middelen voor de genezing der internatio nale kwalen worden aangeprezen. Dit artikel, ook onderteekend door den z.g. Linkervleugel van de Hollandsche S. D. A. P., bevatte voorts de mededeeling, dat de ontwerpers er van zich in verbinding gesteid hadden met de links-socialistische partyen en groepen en met haar een „grondslag voor internationale activiteit en organisatie" had den ontworpen. „Het Volk" is over de deelneming van de Hollandsche links-georiënteerde socialisten absoluut niet te spreken en noemt hun stap heel erg. En het blad schryft: „Er moet uit opgemaakt worden, dat gezegde Nederlandsche „linkervleugel" in Verbinding staat met links-soclialistische party en in andere landen en met haar te zamen een nieuwe basis voor internationale actie en organisatie heeft opgesteld. Daar mee handelt die „linkervleugel" als 'n ge organiseerde groep in de S. D. A. P., als een partij in de partij. Dit is echter in lijnrechten strijd met het besluit van ons Nijmeegsch partijcongres van 16 Februari 1929, waarin uitgesproken is, „dat het vor men van georganiseerde groepen van par- tijgenooten, die tegenleiding trachten te geven tegenover de door de partycongres- sen aangewezen partyleiding, uiteraard desorganiseerend werkt", terwijl het hou den van congressen van zulke groepen „ontoelaatbaar moet worden geacht" en 't congres „als zijn uitdrukkelijken wil uit spreekt", dat zulke groepeeringen „zullen worden ontbonden". Het lijkt ons nauweiyks twijfelachtig dat hier een ernstige overtreding van dit con- gresbesluit aanwezig is en dat ons congres niet kan nalaten de daardoor geschapen situatie onder het oog te zien. Want een partij in de partij kunnen wy niet hebben. De S. D. A. P. heeft uitdruk kelijk vastgesteld, dat niet te willen en het moet volstrekt vast staan, dat het niet zal gebeuren ook." Het Paaschcongres der S. D. A. P. krygt wel wat op te knappen. Woensdag is in den Wieringermeerpolder naby sluis I in het aldaar bestaande can- tinegebouw, naast het Poststation, een Rijks telefoon- en telegraafstation geopend en m dienst gesteld. Groote verwoestingen Nieuwe schokken Volgens de laatste berichten hebben in den loop var gisteren ir. Nicaragua opnieuw aardschokken plaats gehad,' welke de nog niet geheel verwoeste huizen met den grond gelijk gemaakt hebben. In de rapporten van de Britsche zakenhuizen in Nicaragua wordt het aantal dooden op minstens 1150 en dat der gewonden op 3000 geraamd De aanvoer van medicamenten en levensmiddelen is on toereikend. De schade zal 'n hoofdzaak door Engelsche assurantiemaatschappijen worden gedragen. Naar verder gemeld wordt zijn bij het instorten van de gevangenis 150 personen, die opgesloten waren, om net leven gekomen. De President van de Republiek heeft den nacht in een tent doorgebracht. De puinhoopen van de Engelscn-Zuid- Amerikaansche Bank. onder weixs puinhoo pen zich in een safe enkele millioenen moe ten bevinden, zyn voor alle zekerheid opge blazen. De waakzaamheid der straatpatrouilles heeft tot dusverre plunderingen kunnen voorkomen. Het Amerikaansche gezantschap is door brand verwoest. Amerikaansche troepen ver richten patrouilledienst. Managua vraagt hulp Naar uit Managua gemeld wordt, vordert de bestryding van den brand die op de aardbeving gevolgd is, thans iets beter, daar de wind omgeslagen is. Onder de puinhoopen moeten zich nog talrijke dooden, hoofdzake lijk vrouwen en kinderen, bevinden De me dici van het eenige niet door de ramp getrof fen ziekenhuis wachten met ongeduld op ge neeskundige assistentie. Er zyn verscheidene vliegtuigen met me dici, verpleegsters eu medicamenten onder weg. De branden bedwongen Vele bewoners kwamen gisteren naar de stad terug om onder de rookende puinhoo pen naar hun kostbaarheden re zoeken. De regeeriug organiseert den aankoop van levensmiddelen ter kostelooze verdeeling on der de zestigduizend inwoners. Van de Engelsche en Fransche inwoners werd niemand gedood, doch van de Duitsche kolonie is een lid, een zekere Friedrich Mau rice, nadat hem de beide beenen waren ver brijzeld, bezweken. Eenige der dertig vliegmachines, die van verschillende punten zijn vertrokken, zyn te Managua met medicamenten aangekomen. De Amerikaansche mariniers maken bekend, dat sedert gistermiddag de branden bedwon gen zijn. De ramp van plaatseiyken aard Omtrent de ramp te Managua kan nog medegedeeld worden, dat de aardbeving van zuiver lokalen aard was. De in de nabyheid gelegen steden en dorpen hebben In het ge heel geen schade opgeloopcn. Gistermiddag is de brand op verscheidene punten opnieuw uitgebroken, waardoor dr enkele huizen, die aan volkomen verwoesting waren ontsnapt, in de asch zyn gelegd Dc otvolking der ver woeste stad wordt door militairen uit de ge vaarlijke zone gevoerd. Het bouwen van noodwoningen is buitengewoon moeilijk in verband met het gebrek aan het noodige materiaal. Een bataljon Amerikaansche pioniers, die bezig waren met het opnemen va.i het tracé voor het beoogde kanaal door Nicaragua, is thans bezig met het verhalen van d° huizen, die in de gevaarlijke stadsgedeelten van Nicaragua waren blijven staan, om dea brand te bezweren. De ingenieurs bier ter stede twyfelen er na de aardbeving ernstig aan of net beraamde kanaal, dat met het Pana makanaal parallel moet loepen ei. dwars docr Nicaragua moet worden gegraven, kan wor den aangelegd, daar Nicaragua aardbevings- gebied is. Verdere byzonderheden. De Amerikaansche zaakgelastigde te Ma nagua meldt, dat het Amerikaanse ie ge zantschap door brand verwoest is. Het ge heele archief en alle acten en documenten zijn verloren gegaan. Onder de om het leven gekomenen bevindt zich ook de Italiaansche consul. Men ge looft, dat degenen, die zich tijdens de ramp in het Engelsche en Amerikaansche gezant schap bevonden, gespaard zijn gebleven. Amerikaansche geniesoldaten hebben ver schillende huizen in de lucht laten springen om den brand te stuiten. De hulp, door de vliegtuigen gebracht, is onvoldoende en het gebrek aan levensmid delen doet zich nijpend gevoelen. Het aantal dakloozen in Managua be draagt ruim 2000 Alle groote gebouwen in het centrum der stad zijn nagenoeg verwoest. In en op de puinhoopen van de verwoeste huizen ziet men overal ïyken De spoorlijnen zijn in een cirkel van 10 myi verwoest, waardoor het aanvoeren van hospitaal-trteinen uit Corinto wordt bemoei- ïykt. Nader meldt de „Associated Press" uit Managua, dat het reddingswerk op koorts achtige wfjze plaats vindt. Geweldige moei lijkheden doen zich echter voor. Van tyd tot tyd worden nieuwe aardschokken ge'. -eld, welke telkens weer schrik onder de inwoners veroorzaken. Zoover is vast te stellen, is geen enkel gebouw in de stad meer bewoonbaar. De meeste inwoners hebben des nachts gekam peerd in het park, aan de oevers van het Managuameer en op de landwegen. Men vreest, dat wegens het gebrek aan water een epidemie zal uitbreken. In den afgeloopen nacht nieuwe aardschokken. Uit Managua wordt gemeld, dat aldaar in den afgeloopen nacht twee nieuwe aard schokken zyn waargenomen, die op vele plaatsen nog verdere vernielingen hebben aangericht. De stad verlaten. 25000 inwoners hebben de stad met autos, vrachtwagens, ossenkarren en te voet verla ten en zich naar het binnenland begeven. 45000 dakloozen. Er zfjn meer dan 45000 msnschen dakloos, waarvan 20.000 konden worden ondergebracht in een reusachtig tentenkamp op een heu vel In de nabyheid van de stad. Vernielingen. Ook het Nationaal Paleis, het regeerings- gebouw, is vernield en tot den grond toe af gebrand, waardoor alle regeeringsstukkerv zyn vernield. Het Duitsche Warenhuis „Franz Braun" is eveneens geheel vernield. Ontruiming der stad? Naar verluidt, zou president Moncada overwegen, de geheele stau te doen ontrui men, in verband met het gevaar van nieuwe aardschokken. (Zie vervolg: Laatste Nieuws.) Veertien dagen geleden stond voor de Haarlemsche Rechtbank terecht de 47-jarige eléctricien E. J. C. te Leiden, die 7 Januari zyn echtgenoote M E. V opzetteiyk van het leven wilde berooven. door haar te Bloemen daal met een mes verschillende stenen in lichaam en in rechterarm toe te brengen. De Officier van Justitie eischte een ge vangenisstraf van 2 jaar met aftrek van preventief. De verdediger Mr H. J M. Tonino vroeg een psychiatrisch onderzoek, hetgeen gewei gerd werd. De rechtbank veroordeelde verdachte he denmorgen tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis. De nieuwe zaal aan het Frans Hals-Museum Hedenmiddag is de nieuwe zaal van het Frans Halsmuseum, gebouwd door Open bare Werken, te Haarlem, officieel geopend. Deze zaal is in afmeting de grootste en en meet 18 bü 9 Meter. Van een bijzondere constructie is de verlichting. Een dubbel glazen dak Is aangebracht, waardoor een geiykmatige belichting van de tentoonge stelde schilderyen verkregen wordt. Tus schen de twee daken zijn de electrische lampen gemonteerd, zoodat men deze In de zaal niet zien kan. De belichtings resultaten zyn ook in den avond verras send, het kunstlicht is byna niet van het daglicht te onderscheiden. De zaal is beschikbaar voor tydeiyke exposities. Vroeger moest voof deze gelegen heden een gedeelte van het museum ont ruimd worden; dit euvel is thans voor komen. Men kan de zaal ook huren voor kunst tentoonstellingen. Daarom is ze zoo ge bouwd, dat ze kan worden afgesloten van het museum. Een eigen ingang is gemaakt aan het Klein-Heiligland. Tevens is voor een vestiaire en voor toilettes zorg gedra gen. Ongetwyfeld mag Haarlem door de opening van de nieuwe zaal zich gelukkig achten. De geëxposeerde kunstwerken komen ten volle tot hun recht, waardoor vele kunste naars zullen prefereeren htm werk in onze stad te toonen. Fran ken's Paaschbrood en U neemt nooit ander Haarlem-Heemstede-Bloemendaal Vóór hand teekenen en de geschiedenis der schilder- en beeldhouwkunst De heer Huib Luns is benoemd tot gewoon hoog!eeraar in de afd. Bouwkunde aan de Technische Hoogeschool te Delft, om onder- wys te geven In het handteekenen en de ge schiedenis der schilder- en beeldhouwkunst. Huib Luns Huib Luns werd geboren te Parys 6 Juni 1681. Hü ontving zyn opleiding achtereenvol gens aan de H.B.S. te Amsterdam, de Ryks- normaalschool voor teekenonderwijs en de Ryksacademle voor Beeldende Kunsten al hier. Als pensionnair van de koningin studeerde hy te Brussel van 19001908 voor kunstschil der en werd in laatstgenoemd jaar als op volger van Lecomte benoemd tot hoofdleeraar aan de Academie van Beeldende Kunsten te Rotterdam. In 1917 trad hij op als directeur der door hem te 's-Hertogenbosch opgerichte Konink lijke School voor Kunst-techniek en Ambacht en in 1922 werd hy benoemd tot dlrecteuf der Rykskweekschool voor Teekenonderwys te Amsterdam. De heer Luns is sedert 1909 lid der examen commissies voor de akte Middelbaar Onder was teekenen en Nijverheidsonderwys en se dert de oprichting daarvan lid van den On- derwysraad. Als docent in kunstgeschiede nis is hij verbonden aan de Volksuniversitei ten te 's-Gravenhage, Rotterdam, Nijmegen. Gouda en Breda. In 1910 verwierf hij op de wereldtentoonstelling te Brussel de Medaille voor portret, bovendien is hij Ridder der Oranje-Nassau-orde, Officier de l'Instruction publique, drager der Médaille du Roi Albert, enz. Als schilder, lithograaf en houtsnyder is hij medewerker van „De Beiaard", .JElsevier's Maanschrift" en vele andere periodieken en ny heeft een aantal medailles geboetseerd of gesneden. Besprekingen tusschen Italië en Frankryk byna afgebroken De New-York Times" verneemt uit Lon den, dat de Fransch-Italiaansche bespre kingen over de formuleering van het nieuwe vlootaccoord op het doode punt zouden zijn gekomen en dat men practisch reeds staat voor het afbreken der onderhandelingen. De Londensche regeering, die elk bemid delend optreden weigert, zou echter de wei nig toegevendgezinde houding van Frankryk hebben gelaakt. Het bericht van de „New-York Times" heeft in Amerika groot opzien gebaard. Naar Indië De P.H.A.F.R. vertrokken Hedenmorgen te half zeven is van Schip hol de P.HA.F.R. met post en lading, naar Indië vertrokken bestuurd door Beeaman en Klaak, terwyi zich voorts nog aan boord bevinden de mecanicien Grosfeld en Je mar conist Pronk. Het toestel had 191.7 Kg. post aan boord en 28.9 Kg. lading. De Aartsbisschop van Youngstown benoemd Z. H. de Paus heeft tot vertegenwoordiger van den H. Stoel in Japan benoemd den Aartsbisschop van Youngstown in Ohio (Ver- Staten), Mgr. Edward A. Mooney. De dader van den moordaanslag te Bloe mendaal tot 2 jaar gevangenisstraf veroor deeld. (blz. 1, 1ste blad) De dader van den moord in de Bakkum- straat te Haarlem tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld. (blz. 1, 1ste blad) De ramp te Nicaragua, (blz. 1, 1ste olad) Het eerste telegraaf- en telefoonstation in den Wieringermeerpolder geopend. (blz. 1, 1ste blad) De heer Hnib Luns is benoemd tot ge woon hoogleeraar in de afd. Bouwkunde aan de Technische Hoogeschool te Delft. (blz. 1 iste blad) Socialistische moties van wantrouwen te gen de Nazi's in de Thiiringsche regeering door den Landdag aangenomen. De minis ters Frick en Marschler afgetreden. (blz. 2, lste blad) De uitvoering der Tarwewet. (blz. 2, lste blad) Alle Indische ambtenaren krygen een salarisvermindering van 5 pet. (blz. 2, lste blad) Geen definitieve beslissing omtrent deel neming Indisch congres aan nieuwe ronde taf el-conferentie. (blz. 1, 3de blad) De Engelsche minister van Oorlog zal maatregelen nemen, opdat geen troepen te gen stakende arbeiders of werkwilligen zul len worden gebruikt. (blz. I, 3de blad) Dnitschland ziet af van het deponeeren van de ratificatie-oorkonde der handelscon ventie. (blz. I, 3de blad) Dr. Sahm waarschijnlyk eerste burgemees ter van Beriyn. (blz. 1, 3de blad) De formuleering van het vlootaccoord. Af breking der onderhandelingen tusschen Frankryk en Italië. (blz. 1, 3de blad) Opening nieuwe Iuchtiyn Amsterdam— (blz. 2. 3de blad) Opheffing van tollen in Groningen. (blz. 2. 3de blad) Barometerstand 9 uur v.m. 762. Achtera# OPTICIENS - FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem Licht op De lantaarns moeten mor gen worden opgestoken om 7.05. Hoogste barometerstand 770.3 te Karlstadt. Laagste barometerstand 747.3 te Isafjord. Verwachting: Matige, wellicnt tydelyk krachtige, oosteiyke tot zuiooosteiykf-n wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschyniyK eenige regen, zachter, iooral in het noorden. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond twee weken geleden terecht de 45-jarige koopman de V., omdat hy 6 Februari den 65-jarigen grondwerker C. opzetteiyk van het leven beroofd had, althans hem zwaar licha melijk letsel hal toegebracht De Off. v. Jus titie eischte 5 jaar gevangenisstraf. De ver dediger vroeg vrüspraak, terwyi de recht bank verdachte hedenmorgen veroordeelde tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. Komt in 1932 tot stand In de gisterenavond gehouden vergadering van den raad der gemeente Bennebroek deelde de voorzitter, baron R. G. van Har- der.broek, mede, dat hem in een onderhoud met den directeur van de N. Z. H. T. M. gebleken was, dat einde 1932 de electrificatie van de hjn Haarlem—Leiden tot stand moet zyn gekomen. Er wordt met deze electrifi catie de meest mogeiyke spoed betracht. Ten gemeentehuize te Bennebroek zyn de stukken van onteigening bereids ontvangen. Hiermede worden dus de mededeelingen, die wy eenige maanden geleden, na een on derhoud met den heer Burgersdük publiceer den, opnieuw bevestigd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 1