Cheque-koersen Amsterdamsche Beur Laatste Nieuws Stofzuigerhuis MAERTENS - BLIKSEMBEVEILIGING HERINGA WUTHRICH, HAARLEM De uitvoering der Tarwe wet Salarisvermindering in Indie Met Januari 10 pet. korting De petroieumproductie van Sovjet-Rusland Het stadhuis te Ottawa afgebrand De nederlaag der nationaal socialisten in Thuringen Het juk der Nazi's afgeschud De verschrikkelijke ramp in Nicaragua De Tol-Unie Prins Willem de Zwijger Ontploffing in een munitiefabriek De botsing tusschen vliegtuig moederschip en, passagierschip President Hoover tegen loonsverlaging Veenbrand bij Emmen Boerderij afgebrand STADSNIEUWS Agenda 2 April Agenda 3 April Na de relletjes on de Groote Markt De loterij der „Joodsche Invalide" Personalia De diefstallen in de HEMA te Haarlem Voor de Stille Armen oJAUZlt.K Laatste H. O. V.-concert Statuten Inlichtingen gevraagd De Noordzeevisscherii Jubilea Vereeniginjï Geloof en Wetenscbao Aanbesteding sloopwerk A. R. K. A. Gevonden voorwerpen en dieren BURGERLIJKE STAND Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN BILJARTEN Kampioenschap van Nederland 3 banden MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam 8y* 9% 7 /is I Naar wij vernemen zijn alle berichten om trent den datum van inwerkingtreding van de tarwewet vooroarig. De Commissie van Advies Wij vernemen, dat de Commissie van Ad vies, volgens artikel 4 van de Tarwewet 1931 is samengesteld ais volgt: Lid en voorzitter: Ir. S. L. Louwes, te Zwolle. Leden: K. I. B. A. dë Coster, te 's-Gravenhage; Mr Dr. R. W Graaf van Lyndén, te Koudekerke; Prof. Dr. ir. G. Min derhout, te Wageningen; Mr. J. A. van Sonsbeeck, te Amsterdam; C. Th. L. Moors, te Nieuw Vosmeer; D. Ubbens, te Ólden- 'zijl; J. Hilgenga, te Utrecht; Joh. Laan, te Bloemendaal; Pr. J. van der Reijt, te Made* J. P. Meurs, te Alkmaar; H R. Hetzel. te 's-Gravenhage; A. C. G. Schuiten, te Rot terdam en J. A. E. Verkade, te Zaandam. Adviseerende leden, toegevoegd aan deze commissie zijn: A Boonstra, Wageningen; L. Snapper, Amsterdam; K P Kraan, Rotterdam; J. L. van Walbeek. Dordrecht; J. C. A. Nieboer, Groningen en A. L. van Eek, te Zevenbergen. Met ingang van 1 Juli 1S31 zal voor alle Indische ambtenaren 5 pet. op hun salaris worden gekort, welke korting met ingang van 1 Januari 1932 zal worden opgevoerd tot 10 pet. De ministerieele bewilliging werd heden telegrafisch te Batavia ontvangen. Het vijf-jaren-plan in twee-en-een-half jaar Op eenigszins feestelijke 'wyze heeft men in Sovjet-Rusland de laatste werkzaamheden van het program voor de petroleum-industrie van het vijf-jaren-plan besloten, waardoor het vijf-jaren-plan voor zoover het de pe troleum-industrie betrof, in twee-en-een-half jaar is uitgevoerd dus twee maai zoo snel als men bij den opzet geraamd had. De Sovjet-regeering wijst er vooral op, dat de Sovjet Unie direct na Amerika de tweede petroleumproducente ter wereld is. 200.090 dollars schade Het raadhuis te Ottawa is gedeeltelijk door brand vernield. Bij de blussching zijn vijf brandweer lieden naar beneden gestort, van de bo venste verdieping af, döch niemand werd ernstig gewond. De schade wordt op 200.000 dollar ge schat. 1 In verband met het aftreden van de nat.-soo. Ministers in Thiirlngen Prick en Marschler, wordt nader gemeld: Verzoeningspogingen der nationaal- socialisten kwamen te laat, zoo verklaarde dr. Witzmann namens de Volkspartij. De Volkspartij kon niet langer meedoen aan de partij-politiek der nationaal-socialis- tische regeerders. Ondanks alle crisis had de Volkspartij loyaal medegewerkt en ge duld tot het uiterste geoefend. Zij heeft de Thüringsche regeering gesteund ln de kwestie der politiesubsidies en nog dezer dagen, op het hoogtepunt der crisis, heeft haar vertegenwoordiger in het kabinet voor het protest tegen rijksminister Wirth gestemd wegens de niet-uitnoodiging tot de landenconferentie te Berlijn. Hijzelf Witzmann had de coalitie zoolang mo gelijk verdedigd. Thans had hij echter het initiatief genomen en geëischt, dat het ge duld der Volkspartij ten einde moest zijn. De wensch, om den staatsraad der Duit- sche Volkspartij uit de regeering terug te trekken, moest afgewezen worden. De par ty ziet geen aanleiding haar positie te verzwakken. Vóórdat de nationaal-socialisten ophel dering hebben gebracht in de situatie, Is üimengaan met hen onmogeiyk. Het jak der Nazi's afgeschud. Omtrent het aannemen der motie van wantrouwen tegen de Nat.-Socialistische regeeringsleden schrijft de „Voss. Ztg.": De Duitsche Volksparty had den moed tot haar besluit waarschynlijk niet gevonden, als zy niet zeker geweest was van de in stemming der Landvolkparty. Eigenlyk is het het Landvolk geweest, dat het Juk der Nazi's heeft afgeschud. Thüringen zal een „Regeering-Brüning" krijgen. Het „Berliner Tageblatt" spreekt van het einde van een experiment, dat de Volkspartij met de Nationaal-Socialisten in Thüringen gewaagd heeft, doch dat niet noodig was geweest. De Börsenkurier" ziet in het aannemen der motie van wantrouwen het ver over de Thüringsche toestanden heen reikende feit vastgesteld, dat de Nationaal-Socialisten geheel onbekwaam zyn. Een voor alle par tijen leerzame proefneming is hiermee ge ëindigd. De „Nachtausgabe" legt er den nadruk op, dót de oorsprong van het conflict niet gelegen Is ln zakelijke meeningsverschil- len. Men heeft echter sedert maanden ge- hitst ey in het kader van geheel andere kwesties een overeenstemming tusschen Volkspartij en Socialisten tot stand ge bracht. Juist dat had voor de leiding der Nationaal-Socialisten aanleiding moeten zyn voorzichtigheid te betrachten. In plaats daarvan heeft men van Nationaai- Sociaiistische züde echter tegen de Volks party op zoodanige wyze stelling genomen, dat deze ten laatste de lang gezochte reden heeft gevonden, om den Minister van Binnenlandsche Zaken ten val te brengen. 1000 dooden Uit Managua wordt gemeld, dat by de aardbevingsramp in Nicaragua 1000 dooden zyn te betreuren. Journalisten, die over de stad vlogen, wa ren bewogen door de eenzaamheid en ver latenheid der eens z®o levendige stad. 30.000 menschen kampeeren in tenten by een rots. Een door de aandbeving in deze rots ontstane scheur, dient als voorloopige be graafplaats dar omgekomenen. De hoop, om de regeeringsarchieven te redden, is verminderd, daar het regeerings- paleis een prooi der vlammen geworden is. Nieuw onderzoek De aardbeving is aanleiding geweest tot een hernieuwd onderzoek naar de wen- schelijkheid en mogelykheid van een Ni- caragua-kanaal. De idee van een blijvende ontruiming der stad, wint steeds meer veld. Georganiseerde hulp De Amerikaansche admiraliteit heeft een grootsch opgezete actie georganiseerd voor het aardbevingsgebied van Managua te Nicaragua. Gisterenmiddag tegen half twee startten vliegtuigen aan boord van het oorlogsschip „Levington", dat zich op 240 K.M. ten Oos ten van Nicaragua bevond en tegen half zeven bereikten de vliegtuigen Managua. Zy hebben verbandmiddelen en levens middelen aan boord. Per vliegtuig zyn verscheidene Amerikaan sche doktoren en verpleegsters te Managua gearriveerd. Het oorlogsschip „Rocaeter" is uit Ame rika vertrokken en wordt morgen vroeg te Careto, in Managua; verwacht Aan boord van het schip bevinden zich eveneens doctoren en verplegend personeel. Bovendien is uit Califomië een hospitaal schip naar Nicaragua vertrokken, terwijl heden een Amerikaanse!) transportschip te Corintho wordt verwacht. Naar nieuwe economische samenwerking? De diplomatieke correspondent van de „Daily Telegraph" schrijft, dat men ver wacht, dat Briand op de komende zitting vaneen Volkenbondsraad aan Duitschland en Oostenrijk nieuwe voorstellen zal doen inzake de mogelykheid van een nieuwe eco nomische samenwerking, waaraan ook andere landen, met name Frankryk, zouden kunnen deelnemen. Men geeft reeds toe, dat het Duitsch- Oostenryksch tolverdrag met de letter van de verdragen van Versailles en St. Germain niet in stryd Is. De viering van diens vierde geboortefeest Met den Minister van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw Jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, voor zitter van den raad van ministers als eere voorzitter, heeft zich een comité gevormd, dat zich ten doel stelt een nationale her denking voor te bereiden van het vierde eeuwfeest der geboorte van Prins Willem den Zwyger, 24 April 1933. Dit uitvoerend comité zal zich eerlang wenden tot een groot aantal ingezetenen des lands, teneinde te geraken tot de samen stelling van een eere-comité en van een al- gemeene commissie, met het oogmerk, in breeden kring belangstelling voor zyn plan nen te wekken. Twee dooden. 9 FüRTH, 2 April. In de muntiefabriek by tadeln by Fürth van de Rheinisch Westfa- lische Springstof A. G. vond hedenmorgen in een der gebouwen door tot nog toe onbeken de oorzaak een exploisie plaats. De twee ar beiders die in het gebouw aanwezig waren, werden gedood. Beide waren 21 jaar in het bedryf werk zaam. Ernstige gevolgen Biykens de laatste berichten, heeft de botsing tusschen het Engelsche vliegtuig- moederschip „Glorious", met het Fransche passagiersschip „Florida", ter hoogte van Gibraltar, een ernstiger karakter gedragen, dan aanvankelyk werd aangenomen. Zonder het juiste aantal mede te deelen, heeft de admiraliteit bekend gemaakt, dat eenlge matrozen van de „Florida" zijn ge dood en verscheidenen zwaar gewond. De 500 passagiers aan boord van de „Flo rida", op weg van Buenos-Aires naar Genua, moesten aan boord van de „Glorious" worden opgenomen. De „Glorious" nam vervolgens de „Flo rida" op sleeptouw, om het «chip naar Ma laga te brengen, waar het yandaag wordt verwacht. Op het oogenblik van de ramp bevonden zich 17 vliegtuigen van de „Glorious" in de lucht, die niet meer op het schip kon den dalen. De Spaansche autoriteiten gaven echter toestemming, om op het vliegterrein te Ma laga te landen, waar alle vliegtuigen veilig zyn aangekomen. Geen dooden? Volgens een telegram van den kapitein van de „Florida" aan zyn maatschappij, zyn by het ongeluk geen menschenlevens te betreuren. Die zyn een gevaar voor de koopkracht. De loonsverlagingen, die meer en meer in de verschillende takken van industrie in de Vereenigde Staten plaats vinden, hebben niet de instemming van PresidentHoover. Hy verklaarde, al zyn invloed te zullen aan wenden, om te voorbomen, dat deze bewe ging algemeen wordt. President Hoover is van meening, dat het huidige loonpleil ln de Ver. Staten gehand haafd kan bh'ven en dat zulks ook moet geschieden, omdat anders de koopkracht ge vaar zou loopen te verzwakken. Bij gevaarlijk weer. De brandweer van Emmen is hedenmorgen gerequireerd ter assistentie by een veenbrand te Emmen-Erfscheiderveen. Omtrent den omvang van den brand is nog niets bekend. Het weer is echter uiterst gevaariyk. Veel vee omgekomen Gisteravond is de groote boerderij van G. Mentink te Wehl door onbekende oorzaak geheel afgebrand. Negentien stuks hoornvee en een veertien varkens kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd. Persoonlyke ongeval len kwamen niet voor. Sociëteit „St. Bavo" Proza, 8 uur Mo torcursus, 8 uur Esperanto, 8 uur Bloemistarbeiders, 8 uur. Sociëteit „St. Bavo" Commissie van Be roepskeuze, 8 uur. Bevolkingsbureau, 810 uur. De officier van justitie heeft appèl aangeteekend Naar wy vernemen, heeft de officier van justitie appèl aangeteekend tegen het vry- sprekend vonnis van den Haarlemschen po litierechter in de zaak R. S. A., die er van verdacht werd een agent van politie op 30 December met diens sabel te hebben gesla gen. Wie den hoofdprijs won De hoofdprijs van de lotery Noord-Hol land van „De Joodsche Invalide", het huis in de Boekerodest-aat hier ter stede, is ge wonnen door de familie Hesselink, te 's-Gravenhage. In de commissie, in 1931 belast met het examineeren van hen, die een akte van be kwaamheid wenschen te verkrygen tot het geven van middelbaar onderwijs in het boekhouden (akte KXn en Q), of tot het geven van lager onderwys in de beginselen der handelskennis (akte U), zyn o.a. be noemd: tot lid en voorzitter: dr. S. Elzinga, inspecteur van het middelbaar onderwys in de 5de inspectie, alhier; en tot leden de hee- ren K. Pyper te Aerdenhout en J. H. Textor te Overveen. Brutale zakkenrolster voor de rechtbank Vanmorgen stond voor de Haarlemsche Rechtbank terecht de 25-jarige Duitsche dienstbode M. G. K., die zich had schuldig gemaakt aan een zestal diefstallen van portemonnaies, die zij dames ontrolde in den HEMA-winkel aan de Kruisstraat te Haarlem. Op verschillende data in Januari en Fe bruari bezocht zy den winkel en eigende zich bedragen van 2.50 tot 15.toe. Eenmaal tastte zy mis en ging met een rood brillen-étui naar huis. Voor den rechter verklaarde zy, zich aan nog meer diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Haar broer drong er steeds op aan, „op jacht" uit te gaan, zij vond zakkenrollen gemakkelyker dan dienstbode spelen. In 1929 kwam zij ln Holland en zy maakte zooveel schulden, dat ze weldra geen raad wist. Toen ze begin van dit jaar op de Botermarkt experimenteerde werd ze door een rechercheur van politie op heeterdaad betrapt. Het had lang geduurd eer het zoover was en verschillende politiemannen in burger surveilleerden reeds weken in de groote magazynen en op de markten. Verdachte bekênde alles. De Officier van Justitie, Mr. A. R. An- dringa, was er van overtuigd een ernstige misdadigster voor zich hebben. eD vrouw heeft in Düsseldorf een heel slechte repu tatie, zy staat daar bekend als een brutale zakkenrolster en zij is voor een dergelyk feit dan ook dertig maal veroordeeld. Op het bezoek van dergeiyke Duitsche meisjes is men in Holland niet gesteld. De Officier eischte een gevangenisstraf voor den tyd van een jaar m. a. v. p. De verdediger, mr. C. Blankenvoort, wees er op, dat verdachte reeds op 15-jarigen leeftijd, in het zakkenrollersvak werd in- gewyd. Pleiter vróeg de uiterste clementie. Ingekomen: N. N25.— N. N25.— b. d. Nieuwe Haarl. Crt26. Heb ik, vroeg een der commissieleden, goed geteld, dat het totaal bedrag, dezen avond door ons ter beschikking gesteld, circa 250 besomt? Ja, inderdaad, dat klopte en wy danken den Hemel dat wy, by elke ver gadering, in de gelegenheid zyn zooveel hulp te bieden. Of wU genoeg doen? wy twyfelen er wel eens aan als wy in allen ernst wor den betrokken in zaken waar zelfs ƒ2000 3000 voor gevraagd worden. Een zooda nige hulpverleening valt echter geheel buiten ons bestek en buiten onze middelen. De cri sis in de groote wereldhuishouding laat zich echter duchtig gevoelen en ontwricht ook vele huishoudens in onze plaatselijke om geving. In deze week, in deze dagen, in deze tyden zij troost gezocht in het woord: „Geen pyn, geen palm; geen doornen, geen troon; Geen gal, geen roem; geen kruis, geen kroon!" En in tusschen hopen wy, dat vele vrien den der armen, als bewaarders en uitdeelers van Gods goederen, zooals de H. Vader in zijn radio-toespraak hen noemde, zich ge roepen mogen gevoelen om veel pyn te hel pen stillen, veel kruis te helpen dragen. Uwe bydragen worden gaarne in ontvangst eenomen aan het Bureau dezer courant, by den heer P. J. Busé. penningmeester, Gast- huisslngel 64, Postgiro 13543 en by de andere heeren der commissie, in iedere parochie wel belwe< Het programma van het laatste ledencon cert ving, blijkbaar met het oog op de Goede Week, aan met de Bach-cantate: „Ich habe ge- nug, ich habe den Heiland das Hoffen der Frommen auf meine beg-ierigen Arme ge- nommen" voor bassolo, hobo en strykorkest. Alhoewel deze cantate geschreven is voor „Fasto Puiificationis Mariae" (2 Februari), leent zy zich door haar indrukwekkend en ingetogen karakter ook voor dezen tijd. De heer Jac. Caro droeg zyn omvangrijke solo sober en met vaardigheid voor en de hoboïst, de heer Nienhuys, vervulde de obligaat-party klankrijk en met bewonde renswaardige techniek Het strykorkest klonk in den aanvang iets te donker en massaal. Overigens sloot het sach goed aan en gaf het stylvol spel. Tot „eerste uitvoering" kwam de Ciaconna. van Gomelis Dopper. Reeds bij de uitvoe- ring van dit werk op een ,3ach"-concert wezen wy er op, dat men den toondichter Dopper het best kan representeeren en eeren met één zyner symphonieën. En wel omdat de bewerking van een „ernstige grondgedachte", zooals in deze Ciaconna Dopper's force niet is. Dopper's muziek spreekt het sterkst, is zuiver geïnspireerd en hoogst karakteristiek wanneer ze een opgewekt, boertig karakter draagt. De beste bewijzen hiervoor zyn de hoekdeelen uit de Amsterdam- en het Hu moreske uit de Zuiderzee-symphonie. Deze uitvoering, hoe verdienstelyk zy ook was, heeft ons geen nieuwe gezichtspunten omtrent de Ciaconna geopend Voor het juiste inzicht onzer lezers, dienen we, even als de vorige maal, er op te wyzen, dat wij wel vol bewondering zyn voor de kundige vormbeheersching en instrumentatie. Inzake orkestkleuren is Dopper onuitput telijk. Iedere variatie brengt niet alleen rhythmisch en harmonisch, doch ook colo- ristisch iets nieuws. Maar, op den duur in- teresEeeren die variaties niet meer in de zelfde mate als in het begin. Het is, zoo schreven we reeds eerder gelijk als met een stalen boek van een prachtstof, in alle fraaie tinten en met de schitterendste teekeningen versierd. Op zichzelf beschouwd is iedere staal mooi en waardevol, te zamen doen ze te overdadig aan. Tenslotte geeft men rijn voorkeur aan slechts enkele. De uitvoering der Ciaconna dwong grooten eerbied af. De vereischte klankkleurencom binaties werden juist getroffen en technisch, vooral rhythmisch, werd het werk buiten gewoon knap gespeeld. Ook de uitvoering der „Onvoltooide" van Schubert geschiedde met volkomen beheer schlng, alleen wel eens te teruggehouden, haast te ingetogen. Tot slot ging het voorspel van „Die Meistersin- ger van Nümberg". Namens het bestuur werd de dirigent, in verband met zyn vertrek en de gemaakte promotie, op hartdyke wyze toegesproken en een krans overhandigd. Orkestleden en bezoekers brachten den heer Van Beinum hierna een ovatie. O. K. De „Stcrt." bevat de statuten van de Coöp. stoomzuivelfabriek „St. Joseph" alhier. Dinsdag 31 Maart 1931, tuschen 5 en 5.15 uur namiddag, werd door een bezoekster van den galanteriewinkel van de firma Jac. de Vries, Smedestraat 1 alhier, haar tasch ver mist, die zy even op de toonbank had neer gelegd. Een juffrouw verklaarde de tasch te heb ben weggenomen en deze daarna te hebben afgegeven aan een haar onbekende dame, die op gemeld tydstip vorenbedoelden winkel had verlaten. In verband hiermede verzoekt de Com missaris van Politie te Haarlem deze onbe kende dame, die op voormelden datum en genoemd tydstip in vorenbedoelden galan teriewinkel is geweest, zich voor het geven van nadere inlichtingen te vervoegen aan zyn bureau, Smedestraat 9 alhier, afdeeling recherche. Ongunstige opbrengst over Maart Gedurende de maand Maart kwamen te IJmuiden binnen 333 (432) Hollandsche stoomtreilers met f 725.826 (I 866.478) be somming, 4 (15) Duitsche stoomtreilers met f 12.262 (f 78.918), 253 (248) motorloggers met f 168.446 (f 184.375). 640 (325) motorkust- visschers met f 34.105 (f 14.311), 9 (13) open booten met f 47.(f 174. Van de bedrijfsvisschery kwamen binnen 14 (2) Engelsche stoomdrifters met f 15.814 (f 3.295). Verder kwamen binnen ?6 (31) stcunbeu- gers met f 45.999 (f 40.734). De opbrengst der consignatiezendingen be droeg f 30.694 (f 24.39i). De totale omzet aan den Ryksvischafslag bedroeg f 1.035.197 (f 1.215.201). De opbrengst gedurende de eerste drie maanden bedroeg f 3.189.167 (f 3.876.350). (Tusschen haakjes zyn geplaatst de cyfers van de overeenkomstige periode in 1930.) Uit bovenstaande cijfers biykt duidelyk. dat de toestand de vorige maand weer zeer ongunstig was. Er kwamen 99 stoomtreilers minder binnen dan ln Maart 1930, toen de aanvoeren reeds veel minder waren dan in 1928 en 1929. In totaa, kwamen in Je eerste drie maanden van 1931 slechts 1050 stoom treilers binnen tegen 1329 m 1930. met een totaal aan besommingen van resp f 2.487.955 en f 3.037.017. Deze cyfers betreffen alleen de Hollandsche treilers. Het vorige jaar kwa men de eerste drie maanden voorts nog binnen 37 vreemde treilers tegen 9 in dit jaar. Vandaag herdacht de heer J. D. van Wie- ringen het feit, dat hy 25 jaar geleden in dienst trad van de firma J. J. Beynes. Thans is de heer van Wieringen wagenmaker. Hy werd namens de directie gecomplimen teerd en mocht van haar een enveloppe met inhoud ontvangen. zyn collega's, die zyn werkbank versierd hadden, boden hem een prachtige barome ter aan. De jubilaris had het verdere gedeelte van den dag vrU. De heer A. H. Oliedam vierde zyn zilve ren jubileum bU de firma Vroom en Drees- man ln de Korte Veerstraat. 25 Jaar geleden trad de heer Oliedam als besteller by boven genoemde firma in dienst. Thans is hy ma- gazynbediende. De heer Vehmeyer sprak den jubilaris na mens de directie in waardeerende woorden toe qn overhandigde hem een enveloppe met Inhoud. zyn collega's boden hem ee nhorloge met ketting en Inscriptie aan. Verder mocht de jubilaris nog tal van blij ken van belangstelling in de vorm van bloe- r+m*. wiwapa». Op de veertiende bijeenkomst in het sei zoen 1930'31 van de leden van de Ver- eeniging Geloof en Wetenschap voor Haar lem en omstreken, zal mevrouw Ellen Russe, uit Bloemendaal, een voordracht houden over St. Augustinus. Ook deze bijeenkomst vindt plaats in den Schouwburg Jansweg en wel op Woensdag 8 April des avonds te kwart over acht.. Maandag 13 April, des avonds te 8 uur, wordt door het Comité Ziekentransport Haarlem en Omstreken voor de Nat. Neaer- landsche Bedevaart naar Lourdes, in den Schouwburg Jansweg een historisch-weten- schappelyke lezing met lichtbeelden over Lourdes georganiseerd, te houden door den heer F. N. Duijn Jr., secretaris van het Comité. Tot deze lezing zyn ook de leden van Geloof en Wetenschap uitgenoodigd. Door architect K. Jonkheid alhier werd gisteren aanbesteed het sloopen van de per- ceelen Groote Houtstraat 25, hoek Anegang en Anegang nos. 1 en 3. De hoogste inschrijver was J Michel al hier, die naast het sloopen f 1995 wilde by- betalen en de laagste L. de Hond, te IJmui den, die f 575.extra vroeg. Groep Gemeente-ambtenaren Woensdagavond vergaderde de groep Ge meente-ambtenaren der Alg. R. K. Ambte- naarsvereeniging alhier. Na opening met gebed en voorlezing van de notulen, deed de voorzitter verschillende m ededeelingen, o.a. betreffende de voo geno men samenstelling van een nieuw ambtena ren-reglement, mede ter uitvoering van de Ambtenarenwet en waarover reeds bespre kingen in het Georganiseerd Overleg wer den gehouden. Voorts werd behandeld de agenda voor de jaarvergadering van de landelijke gioep Ge meente-personeel, te houden te Utrecht op 2 Mei a s. l'ot afgevaardigden naar die vergadering wenden benoemd de hejren P. Q Wolff, voorzitter, en A. J. M. van Emmerik, secre taris der groep. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering met den Christelyktn groet. Terug te bekomen bij: Smit, Gen. Botha- straat 95, boenders. Fortgens, Koningstraat 12, étut met schrijfbehoeften. Harmsen, Jan Steensfcraat 21, kinderhandschoen. Kennel Fauna, zwart-gele herdershond, gebracht door: Blankewater, Schreveliusstraat 20; zwart-bruine herder, gebracht door: bewo ners Tedjlerhofjesstraat. Bureau van Politie, Smedestraat, handschoen. De Vries, Korte Wijngaardstraat 10, kinderjas. Kennel Fauna, grys-witte kat, gebracht door: Jan sen, Bleeikenbergplein 9. Bureau van Politie, Smedestraat, halsketting. Koppen, Velser- straat 44, horlogeketting. Dijk, Spaarnhoven- straat 28, maatstok, v. Pelt, Nic. Beetsstraat 17, pomp. v d. Schuit, Linschotenstraat 69, portemonnaie met inhoud. Schutterop, Lau rierstraat 6, stempel. Bureau van Politie, Smedestraat, sleutels, v. d. Broek, Bloemfon- teinstraat 102, tasch met Inhoud. Bureau Van Politie, Smedestraat, idem. Redeker, Resedastraat 7, vulpen, v. Heerden, v. Heus- senstraat 4, Mem. Terug te bekomen bij: Overmars, Staring straat 28, autosleutel, gedeponeerd aan het bureau van politie. Hoogland, Achterweg 4, armbandhorloge. Schras, Gasthuissingel 22, boter. v. Haak, Westergracht 69. bankbiljet. Bureau van Politie, Smedestraat, autodop. Boeree, L. Heerenstraat 31, foto. Wilshaus, Amsterdamschevaart 190, fluit. Uitdam, Gen. Joubertstraat 29, handscnoeu. Bos, 2e Zuid Polderstraat 6, Idem. Mmisse, Ruychaver- straat 26zw„ R K. kerkboekje. Kennel Fauna, grijze kat en zwarte kat. Kennel Haerlem, gryze kat, gebracht door: Visser, Julianalaan 310; grys-witte kat, gebracht door: Hoddenbach, Koningstraat. Belterman, Iordenstraat 25, mandje. Adrian!, Pr. Bol werk 5, nachtjapon. Sfchulpzand, Rarmen- jansweg 60, portemonnaie. Polvliet. Magda- lenastraat 2, idem met inhoud, Heuver- kamp, v. Keulenstraat 14, idem. Bureau van Politie, Smedestraat, rywielbelastingplaatje. Anthonie, Turfmarkt 18, idem. v. Bergen, Pegasusstraat 13, rijwielbanden, v. Veen, Barendsestraat 3Srd„ huissleutel. De Klerk, K. Houtstraat 19rd. Idem. Landsheer, Kolk- straat 6rd„ sokken. Bureau van Politie, Sme destraat, sleuteltjes. Martin, Delftstraat 26, gymn. schoen, v. Zonneveld, Tematestraat 42, kindertasch met inh. Peters, Stations plein 5rd„ vulpen. Keman, Ged. Oudegracht 16, zweep. Handgraaf, Z. B. Spaame 134rd„ abonnement N S. Brandenburg, Zomerlust- straat 14, agenda. Bijster, Rozenprieelstraat 26, actetasch met inhoud. Bureau van Poli tie, Smedestraat, agenda, v. d. Haas, Ged. Oudegracht 94rd.. boeken. Verstraten. Bus ken Huetstraat 18, handschoen. Bakker, v. 't Hoffstraat 57, handschoenen. Bureau van Politie, Smedestraat, autolamp. v. d. Leest, Ramplaan 70, kinderportemonnaie met in houd. Koelemyer, Houtvaartpad 30, idem. v. As, Raamvest 29, portemonnaie met in houd. Endt, Craijenasterlaan 34, idem. v. Dam, Kampervest 21, idem. Bureau van Po litie, Smedestraat, hondenpenning, v. Ber gen, Pegasusstraat 13, rijwielbanden. Bur. v. Politie, Smedestr., speldje. Hoevens Zocher- straat 40, speld. Oosterhuis, Haarlemmer straat 60, Zandvoort, taschje met inhoud. Vessies, Frankestraat 47, vulpen, v. Wissen, Dr. Leydsstraat 47, haver. Ondertrouwd 1 April: B. Kranenburg en J. H. G. Beunder. C. J. A. Swier en S. F. Goedhart^A. A. Kortten en J H. van Bruggen. P. Q. de Block en G. B. Heijink. J. piijdam en H. L. Oudhoff. W. A. Reinhardt en A, P, Herman. M. Zwarts en J. de Wit. A. J. Thoolen en G. A. Spits. L. C. de Winter en M. G de Lan gen. S. Thomas en C. F. Droste. J. D. van der Putten en M. van Eis H. A. Berendes en C. Pauw. C. P. van Schie en J. Palmen. Getrouwd 1 April: A. G. Oudejans en C. P. Faase. R. W. Anxtldi en M. Bos. J. Berlemon en M. J. Kollaard R. H. Kreule en A. Zeegers. J. A. Kessens en A. M. van Eerden. M. Singer en C. J. Devies. G. J. van Werven en B. F. Wie- nert. J. W. Wichers en T Jonkmans. J. H. A. W. Onderberg en A. F. M. van Bemmelen P. Visser en M. P. Honder- dors. A. Boeser en S. R. Sïtolker. 'Geboren: 30 Maart: N. A Be unman Blauw, d. L. DarmeveilKarst, d. 31 Maart: L. W. C. HesselsHaverink, d. G. HouwinkAdema, d P. j W. M de RuigWeber, z. A. C. KraakSmeets, d. M. SmitDirksen. d. Overleden: 30 Maart: J. A. Hoffstaetter Dropvat, 75 jaar, Soendasitraa c J. M. Paasse, 66 jaar, Hagestraat. t31 Maart: S. M. Swennekerv. Bilderbeei:, 75 jaar, Ro- molenstraat. M. WarmerdamSprokke- lenburg, 64 jaar, Brouwersvaartpad. A. v. Broekhuizen, 70 jaar. Al bering k Thymstr. A. H. J. G„ 12 d„ z. van J S. C. H. van der Ven, Timorstraat. A. Akersloot, 86 iaar. Burgwal. Voor dit kampioenschap, dat op 17, 18 en 19 April a.s. door de B. C. van de Sociëteit Vereeniging" aan den Zylweg tliiier zal ge organiseerd worden, hebben tien spelers in geschreven. Negen daarvan moeten voorwedstrijden spelen tusschen 1 en 10 April. Deze zijn; C. B. Koopman (Zaandam), D. A. de Foei jae ger (Haarlem) en P. de Moet (Den Haag), die hun voorwedstryden ln de Sociëteit Ver eeniging spelen; A. Sengers, C. Sluiters en Petersen alle drie Rotterdam), die aldaar spelen en S. v. Bver, J. Groenteman en Klee- renkooper (alle drie Amsterdam), die in de IJsbreeker spelen. Robyns, de tegenwoordige kampioen, be hoeft geen voorwedstryden te spelen en is in de finales geplaatst. De zeven met de hoogste moyennes uit de voorwedstrijden komen met hem in de fi nale. De party en in de voorwedstryden, zoowel als in de eindstrijd, zyn ter lengte van 50 caramboles. DONDERDAG 2 APRIL 1931 Parijs Brussel Londen New-York (cable) Berlijn ZUricb Rome Madrid Oslo .„M— Stockholm H>M«I Kopenhagen Praag Weenën Warschau 9.70 9.80 34.65 34.75 12.11% 12.12% 2.49 2.50 59.35 59.45 47.95 48.05 13.— 13.10 27.30 27.50 66.65 66.80 66.70 66.85 66.65 66.75 7.30 7.40 35.— 35.10 27.— 29.— »o DONDERDAG 2 APRIL 1931 Vorige Koersen Koers 2.15 Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4H Neder! 1916 4% Neder! 1917 i'/, N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert Handel-My. - industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustlek Ned. Ford Tndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. 8. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr. Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union Oil Rubber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott Tapanoell Serbadjadl Silau V 1 C. O AlHed tntercontin Rubber Scheepvaart Hol! Amerika Mjn dito Gem. Eigend Kon. Ned Stoomo Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref "■«uiker H V. A 'oerworedjo Vorstenlanden \ctions idem Tabak Deli Batavia Oude Deli Jostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Onion Pacific Wabash Jhic. Milw St. Paul Kansas City South Erie Railr Prolongatie 101% 100 102% 102% 98 y2 136% 125 145% 212% llli/4 86% 52% 232y4 80% 311% 88%» 9%« 18% 53% 84 265 23% 282% 1673/4 94% 753% 50 28 57% 23 50 46 33/4 H% 10% 473/4 128/4 12% 12% 378 25% 100% 76.60 248% 255' 54% 3153% 41 101% IOC 102s/» 102'/» 98% 136 125 210 112% 87 52 229 79 298 67% 59% 9% 18 53 83 279 166 7% 94 12a 378 250 257 55 317 189 17% 17 6% 6% 41% 6% 29 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2