Uit den Omtrek Laatste Nieuws BENNEBROEK noorowijk ELCK WAT WILS Trekjes No. 699 Stofzuigerhuis ItöAEKTEflS ZANDVOORT VOGELENZANG HERINGA &WUTHR1CH, HAARLEM Exide Batterijen - Ook reparaties VOORHOUT WARMOND SASSENHEIM KEEFNEMERLAND R. K. Tuinbouw winterschool Beverwijk VELSEN ÏJMUIDEN-OOST BEVERWIJK HEEMSKERK LIMMEN HEILOO Het werk In den Wieringer- meerpolder SPORT EN SPEL Sparta (Rotterdam)Sparta (Praag) School voetbal op het Stormvogels terrein Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Apex klop-veeg-stofzuigers f 175 Stormvogels naar Luik VRAGEN BUS MARKTNIEUWS Gemeenteraadsverkiezing De candlda- tenlyst van „Gemeentebelang", samengesteld voor de aj5. gemeenteraadsverkiezing, luidt als volgt: 1. Post (wethouder sociale zaken en onderwijs), 2. Elffers, 3. Bolwidt, 4 mevr. JacobsVorst, 5. J. van Sluisdam, 8. H. Meier, 7. C. Beekhuis. Bodega Mustert Het terras van Bodega Mustert wordt aanzienlijk vergroot, doordat op de grensscheiding van den grond, zoowel aan den zeekant als aan den strandweg loodrechte muren gebouwd worden, waar door de schuine hellingen in productieven terrasbodem veranderd zullen worden. Het werk, dat f 25.000.zal kosten, moet voor de Pinksterdagen gereed zijn en wordt uitgevoerd door den aannemer Jan Water en Zoon, alhier. Znndvoortsche Beddings-Brigade De Z. R, B. houdt Vrijdag as. des avonds om 8 uur een propaganda-avond voor haar le den in „Ons Huis", Op dien avond zullen tevens de plannen voor het aanstaande zomerseizoen besproken worden. Liefdadigheidsvoetbal De voetbalver- eeniging Zandvoort ontmoet Maandagmid dag op haar terrein aan de Zandvoortsche- laan de Rotterdamsche club R. F. C. 't Be looft een interessante wedstrijd te worden, die heel wat voetbalbelangstelling zal trek ken. De wedstrijd geeft in zijn voordeelig saldo een steun aan de nagelaten betrek kingen van Floor Koper. Burgerlijke Stand John, z. van W. W. L. King en V. H. Atkinson. Reinoldus Ja cobus, z. van R. J. Groenendal en M. A. C. Huysmans. Levenloos aangegeven dochter van Ide Maaker en A. M. van Nïel. Vereeniging voor Ziekenhulsverpleging „Bennebroek en Omstreken" Donderdag 9 April a.s. houdt genoemde vereeniging een algemeene ledenvergadering in café „Berg en Dal" aan den Rijksstraatweg, des avondsom 8 uur. Behalve de gebruikelijke jaarverslagen van secretaris en penningmeester en het verslag der financieele commissie, bevat de agenda OA. verkiezing van een bestuurslid wegens periodiek aftreden van den heer C. L. Haze- broek (herkiesbaar), verkiezing van een Ud der fin. commissie (aftredend is de héér J. Bonkenburg, die niet herkiesbaar is), wij ziging van het huishoudelijk reglement en mededeelingen van het bestuur De electrificatie-plannen der N. Z. H. T. M. In aansluiting aan hetgeen wij Don derdag reeds hieromtrent vermeldden, kun nen wij nog mededeelen, dat door de N. Z. H. T M. de onteigening van diverse betrokken perceelen bij wet is aangevraagd. Die plan nen zullen tot en met 25 April op de ge meente-secretarie ter inzage liggen. Voor het hooren van eventueele reclamanten zal later door een commissie zitting worden gehouden. Er wordt verwacht, dat dit jaar nog een aanvang met de buiten-werkzaamheden kan gemaakt worden. Gegund Na gehouden aanbesteding door de gemeente Lisse is het plaatsen van een hekwerk langs het woonwagenkamp in die gemeente gegund aan de firma C. A. Ruig- rok en Zonen, alhier, GROOT VOETBAL TOURNOOI TE NOORDWIJK Uitgaande van de R.K.6.V. „S. J. O." zal er op den 2en Paaschdag op het Sportpark een groot voetbal-toumool worden gehou den waaraan 4 elftallen der eerste klasse R. K. F. zullen deelnemen. Het belooft dus dien dag iets extra's te worden op ons mooi Sportpark, daar de deelnemenden allen tot de sterksten in hun afdeeling Whooren, zoodat wat betreft voetbal, dien dag voor de voetballiefhebbers wel wat zal te genieten zijn. De deelnemende clubs zijn: Leonidasluit Rotterdam, P. V. C. uit Utrecht, Wils kracht uit Amsterdam en „last not least" ons krachtige ie elftal, dat in de bijna af- geloopen competitie een zoo schitterend fi guur heeft weten te bewerkstelligen als jongste eerste-klasser. Door genoemde elftallen zullen een drie tal wedstrijden worden gespeeld en wel als volgt: 12 uur: LeonidasP. V. C. 1.30 uur: S. J. C.Wilskracht 3 uur: de winnaars der vóórwedstrijden. I)e man, die 't gewoon vond. „Dus" vroeg de man, die er anders over dacht „u gelooft niet aan een nabestaan?" Absoluut niet." „Kunt u dat verklaren?" „Misschien.... en misschien niet.... U zult waarschijnlijk niet alles kunnen verkla ren wat u gelooft.zoo zal ik niet alles kunnen verklaren wat ik niet geloof Maar afgezien daarvan: ik maak me er niet druk over.... Ik kan 't niet aannemen en daarmee is voor mij de zaak af. Uitleg vind ik daarom overbodigomslag voor niets. eenvoudig, nietwaar?" „Ja.... maar toch een beetje huivering wekkend eenvoudig." „Van uw standpunt misschien.van 't mijne heelemaai niet." „Vindt u de dood dan niet verschrikkelijk?" „Nee! Ik weet, dat "k ééns dood moet 't is niet prettiggeef ik toe maar ik weet 'tMaar ik vind 't leven te mooi, om daarover te gaan piekerengeen zorg vóór de tijd...." „'t Kan ook morgen uw tijd zijn." „Die mogelijkheid aanvaard iken ik zou de moed hebben mij in 't onvermijdelijke te schikken „Is u daar zoo zeker van?" „Ik ben er zeker van" zei de ander heel rustig.... en hij vervolgde met dezelfde kalmte: „Ik ken heel wat menschen, die bang zijn voor de doodik vind dat onzinze versomberen hun leven er mee en dat hebben we toch, om er van te genieten zoo lang we kunnenAan de dood moet Je pas denken als ie komt „En dan?" „Noudan ga Je..., ik vind dat heel gewoon.... heusch, dat meen ik.... Mis schien behoor ik tot de gelukkige menschen, Voor deze finale zijn een tweetal prach tige prijzen beschikbaar gesteld, bestaande uit een schitterenden Beker, beschikbaar gesteld door den heer Van Besooijen als le prijs en een grooten lauwerkrans als 2e prijs beschikbaar gesteld door S. J. C. Het fanfarecorps „Excelsior" zal zijn welwillende medewerking voor dezen dag verleenen, hetgeen zeker niet weinig zal bijdragen tot het welslagen van dezen dag. A. v. Schr. R.K. Landbouw-winterschool Dezer da gen werd aan de R.K.Landbouwwinterschool te Voorhout de openbare elndles gehouden, welke werd bijgewoond door verschillende ouders van leerlingen en autoriteiten, o.a. den heer G. Bulten, burgemeester der gemeente Voorhout en Voorzitter van de Commissie van toezicht. De bijeenkomst stond onder leiding van Rector J. P. J. Kok te Bloemen- daal, voorzitter van het bestuur der school. De directeur der school, Ir. G. J. Heij- meijer, hield een korte les over de planten veredeling ea erfelijkheidsleer, waarbij de beteekenis van d^ze meer theoretische vakken voor den practlschen boer werd uiteengezet. Ir. J. C. Bles gaf een les over de doelmatige veevoeding en wees op de groote financieele belangen, die daarmede voor de practijk ge moeid gaan, terwijl de heer N. A. Comman deur, Rijks-veearts, enkele der voornaam ste veeziekten besprak. Daarna sprak burgemeester Bulten de leerlingen en ouders toe en reikte op ver zoek van den voorziter de diploma's uit aan de volgende leerlingen: C. de Jong van Zoe- terwoude, G. Jannes van Barsingerhom, J. Könst van Hoofddorp, H. Kroft van Korter- aar, C. Klaver van Opmeer, N. Knook van Purmerend, Th. van Oosten van Mensinge- weer (Gr.), R. van Eeden van Noordwijk en P. van der Dries van Heinekenszand (de laat ste met lof). Een leerling behaalde het di ploma niet. Aan 5 toehoorders in de vakken groente- en fruitteelt: J. v. Dijk van Rotter dam, A. van Hoef van Amersfoort, C. Jaques van Haarlem, J. Lieshout van Rotterdam en Br. Raphaël (A. van Dijk) van Voorhout werd een getuigschrift uitgereikt. Tot de tweede klasse werden bevorderd: P. Heemskerk van Koudekerk, R. de Jong van Wijde-Wormer, J. Kroon van Spaarn- dam, W. Scheer van Wehl, Th. Scheer» van Wehl, H. Straathof van Alphen a.d. Rijn, W. Stuilt van Spanbroek en P. Zuurbier van Egmond-Binnen. Eén leerling werd nipt be vorderd. Vervolgens nam de Rector der school, de Z.E. Heer A. Roozen het woord. Spreker be tuigde zijn groote tevredenheid over het ge drag en den Godsdienstzin der leerlingen. Hij drong er op aan bij de leerlingen steeds hun Godsdienstkennis te ontwikkelen en aan te vullen; ook naar sociale ontwikkeling zouden de leerlingen blijven streven; maat schappelijke kennis immers is dringend noo- dig, vooral in den tegenwoordigen tijd. Te vens sprak hij een woord van waardeering en dank tot directeur en leeraaren. Nadat ten slotte Br. Overste van het internaat een ge- lukwensch had uitgesproken, en de leerling N. Knook namens hem en zijn kameraden dank had gebracht aan de leeraren, den Rector en de Broeders van het internaat, werd de bijeenkomst door den voorzitter ge sloten. Personalia Tot gewoon lid van het His torisch Genootschap, gevestigd te Utrecht, is o. a. benoemd de Zeereerw. Hooggel. heer J. Henneman, alhier. St. Ambroaius Donderdagavond hield de Harmonie en Zangvereenlglng „St. Ara- brosius" hare Jaarvergadering. In K. S. A. De voorzitter opende met een welkomst woord en besprak den bloei der vereeniging. Het concours zal plaats hebben op 17 Mei a.s. en begint des namiddags 12 uur te Noordwijk. Vervolgens werd verslag uitgebracht door den penningmeester, waaruit bleek, dat nog geen winst te boeken valt, omdat de donatie- gelden de vereeniging niet in stand kunnen houden. Het resultaat is echter bevredigend, daar het tekort jaarlijks minder wordt. Aan den penningmeester werd een woord van lof toegesproken voor zijn nauwkeurig be heer. Als verificateurs werden dit jaar be noemd de heeren J. Zwetsloot en Th. Eist- geest.* Bestuursverkiezing. De 1ste penningmees ter, 1ste secretaris, 2de commissaris en 2de penningmeesteresse werden met algemeene stemmen herkozen. Hierna volgde een geanimeerde rondvraag, waarbij werd besloten dat het bestuur zal overwegen een openlucht-uitvoering voor donateurs te geven. Ook zal overwogen wor den om een extra-uitvoering te geven in denzelfden geest als verleden jaar, dit in verband met het 5-jarig bestaan der dames die daar erg gemakkelijk in zijn.... en daar feliciteer ik mezelf mee." „Maar u permitteere me de opmerking, dat de komst, of liever gezegd: de aankondiging van de dood z n komst, wel eens minder „ge woon" zou kunnen uitvallen dan u zich voor stelt." „Ou bedoelt misschien, dat er een lange en zeer smartelijke ziekte aan zou kun nen voorafgaan?" „Precies." ,,'n Ziekte of kwaal is geneeslijk of onge neeslijk. In 't eerste geval is er de weten schap, die me kan en zal genezenin 't tweede geval zou ik er zelf een eind aan ma ken...." „Uu bedoelt dus, dat u zelfm „Daar schrikt u van.... och ja, van uw standpuntmaar voor' mij is dit alweer heel gewoon.Zeker, ik zou 't doen al thans wanneer ik de overtuiging kreeg, dat m'n kwaal ongeneeslijk wasIk zou rondweg van de medici eischen dat mij de waarheid werd gezegden absoluut m'n leven niet willen rekkenzoo'n uitgesteld einde zou alles bederven wat Ik daarvóór had genotenDus Bovenstaand gesprek is dertig jaar oud. 't Is me verteld door „de man, die er an ders over dacht"uit de eerste hand dus en de man is te nauwgezet, om er wat b{j te fantaseeren. En wat volgen gaat is me door dezelfde verteld. Nou moet u niet denken, dat u de be- schryving krygt van een afschuwiyk sterf bed van n' godloochenaarwant al zouden bovenvermelde „dertig Jaar" 't te genovergestelde doen vermoeden „de man die 't gewoon vond" leeft nog. Hy heeft 't dus reuze getroffen met z'n eigeneen gezegende leefty'd van goed zeventig haalt niet iedereen. En nog minder stervelingen op deez' aard bodem is 't gegeven een leventje te leiden zooals hy geleid heeft. Toen ie dat gesprek „had" met de man, die zangvereeniging. Besloten werd den jaar- ïykschen feestavond op den 2den Zondag na Paschen te houden. (Ongecorrigeerd) Van de elf leerlingen, die gedurende het eerste cursusjaar de lessen aan de R. K. Tuinbouwwinterschool volgden, werden er tien bevorderd van de eerste tot de tweede klasse, t.w.: L. I. M. Bunnik, Amersfoort; A. A. Goemans, Hillegom; R. de Groot, Noord- wyk; G. Hencsey, Heemstede; F. G. Hulse bosch, Hillegom; N. A. Keyzer, Alkmaar; J. C. Nijssen, Santpoort; G. L. v. Relsen, Sas- senheim; J. J. J. van Santen, Wolvega en E. H. T. M. v. Steenhardt Carré. Voor inschrijving van nieuwe leerlingen is wederom gelegenheid. „De Vuurproef" Door de R.K. Ver eeniging „Kunst aan het Volk" is op den tweeden Paaschdag in het Patronaatsge bouw geëngageerd het Amsterdamsch R.K. Tooneelgezelschap met het spel van wroe ging in drie bedrijven „De Vuurproef", door F. Delbeke en G. Walschap. De inhoud van het stuk is van hoogstaande strekking en het tooneelgezelschap, dat o. m. Dinsdag 31 Maart „Christus Verworpen" voor den K. R. O. opvoerde, verzekert een goede ver tolking. Bonnen verzilveren Door het bestuur van den R. K. Bouwvakarbeidersbond, wordt op Vrijdag 9 April, tusschen 7 uur en half 10 gelegenheid geboden tot verzilveren der va- cantiebonnen. In te leveren bonnen, hoog stens 5 stuks. R.K. Bakkersgezellenbond Door de af deeling Velsen en Beverwijk van bovenge- noemden bond, welker leden dezen winter een vakcursus hebben gehouden, wordt op Zaterdag 11 April van 8 tot 11 uur en op Zondag 12 April van 4 tot 11 uur in het Pa tronaatsgebouw te IJmuiden-Oost een ten toonstelling gehouden, waarby de resultaten van den cursus kunnen worden bezichtigd. Van verschillende zijden, o. a. door den R.K. Volksbond, afdeeling Velsen, en den R.K. Bakkerspatroonsbond, zijn mooie prij zen voor de cursisten beschikbaar gesteld. VerlofbedrUf Donderdag had In Café „Suisse" aan de Breestraat, alhier, des avonds te 8 uur, een vergadering plaats tot stichting van een afdeeling Kennemer- land van den Nederl. Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders in het Verlof- bedrijf „Hocares". De afdeeling werd gestieht. Besloten werd de gemeenten Velsen, Be verwijk, Wijk aan Zee aan Duin, Castrlcum en Heemskerk als een afdeeling Kennemer- land op te nemen. Tot voorzitter werd gekozen de Bonds- seeretaris, de heer P. j. j. Haazevoet; tot secretaris de heer 3K"H. van Graas, Bree straat 78, Beverwük, en tot penningmeester de heer J. J. Hergarden. Uitvoering „Ons Genoegen" en St. Joseph- gezellen Zondag 12 April a.s. geeft de tooneelvereeniging „Ons Genoegen" in het R. K. Vereenigingsgebouw, in combinatie met de tooneelclub van de Gezellenvereeni- ging. „Ons Genoegen" zal opvoeren „Pastor Bonus", een diep aangrypend spel van oor logsleed, Dit stuk werd reeds vroeger .door deze kranige dilettanten-vereeniging met overweldigend succes opgevoerd. Verder zal door de Gezellen voor het voetlicht worden gebracht een humoristisch tooneelstuk, ge titeld „Radio-Madjo". De financieele baten dezer uitvoering zyn bestemd tot styvtng der kas van de R. K. V. V. A.DO. welke met geldeiyke moeiiykheden heeft te kampen. Een navolgenswaardig voorbeeld stelt hier de tooneelvereeniging, door haar medewer king te verleenen in dienst van de R. K. sportbeweging. Kaarten zijn vanaf heden (Zaterdag 4 April) verbriigbaar bij de heeren H. Bekker en P. G. Henneman, alsmede by het bestuur van A.D.O. Burgerlijke Stand over de maanden Fe bruari en Maart 1931 Geboren: Johannes Maria, z. van J. van Duin en G. Kaandorp Maria Catharina, d. van Th. Valkering en J. Kroon Petrus Johannes, z. van A. Mors en A. van Wonderen Cornells, z. van C. Baltus en C. Konyn Cornelia Geertruida, d. van Th. van Dijk en A. Zoon. Overleden: Klaas Praat, 90 jaar, wedn. van Maart je Smit Agatha Maria Mooy, 5 maanden, d. van W. P. Mooy en M. W. van Kessel Fint je Booij, 74 Jaar, wed. van H. Kortekamp. Bloembollencultuur De afdeeling voor Bloembollencultuur alhier, zal Dinsdag 7 1- 1 er anders over dacht, was ie al „de meneer, die niemad noodlg heeft". Je moet maar boffen met je ouders. Hy studeerdenou jaomdat ie toch iets doen moest, en 't toch ook wel leuk vond iets te beteekenen. Maar noodig voor z'n toekomst was 't nietala, daar gaat 't nou niet om. 'k Wou alleen maar even duideiyk maken, dat iemand, die op z'n zes en dertigste jaar kan beschikken over 'n slordige drie ton in de goedkoope tyd! nou niet zoo'n verschrikkeiyke moeite zal hebben, om 't leven mooi te vinden. En hy werd nog 'n heeleboel rijker. Dit by wyze van mededeeling. Hoe rijk preciesdat kan buiten be schouwing biyvenlaten we zeggen, dat le tot nu toe 'n kleine dozyn auto's heeft ver sletenen niet van die goedkoope merk jes.' De „rest" kunt u dan zelf wel zoo'n beetje nagaan, want we moeten opschieten ...,'t leven gaat snel. Dat bemerkte dezer dagen ook „de man, die er anders over dacht", toen ie toevallig aan de weet kwam, dat „de man, die 't ge woon vond om dood te gaan", zoo zonder erg dertig jaar ouder was geworden. Ze hadden elkaar niet meer gesproken'n bepaalde vriendschap had er dan ook nooit bestaan en dat gesprek van die driemaal tien jaar ge leden was voortgekomen uit 'n zaken-relatie of zoo iets. Maar dat „toevallig aan-de-weet-komen" maakte hem nieuwsgierigwant hy her innerde zich nog byna woordelijk dat „in teressante" gesprek van toen. En die doodgewone, onschuldige nieuws gierigheid bracht hem op 'n mooie voorjaars morgen naar de villa van „de man die t gewoon vond"; niet direct om 'n visite te maken, maar om es te kyken zoo. Voor alle ramen 'n stuk of veertien zoo op 't eerste gezicht waren de rolluiken neergelaten, en rondom was niets van leven te bekennen. Dat vond ie raaren keek voor alle ze kerheid nog es op z'n horloge.kwart over elven.vreemd, zoo'n dichte boel.mis schien 'n dooie in huls? In elk geval 'n som bere beweging zoo tegen 't middaguur. 't Werd al minder somber toen ie 't hek April, 's avonds 8 uur, ln het gewone lokaal een algemeene ledenvergadering houden. Punten van behandeling zyn o.a.: Behan deling van den beschrijvingsbrief voor de a.s. 166ste algemeene vergadering. S. D. A. P. De ïyst der S. D. A. P. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing is als volgt: I. H. Keesman (aftr.), 2. P. Greeuw, 3. J. Glas, 4. F. H. Koch, 5. J. H. Wilken, 6. Mej. Elzer, Kiezerslijst Op de kiezerslijst zyn ge plaatst voor den gemeenteraad 2297, voor de Prov. Staten 2520 en voor de Tweede Kamer 2583 kiezers. Candidaatstelllng Voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing zyn door den Vrijheids bond de volgende candidaten gesteld: 1. A. J. C. Maas Geesteranus (aftr.); 2. P. de Jager Jr. (aftr.); 3. C. Kamer; 4. K. Muis; 5. P. v. d. Molen: 6. J. Mam; 7. IJ. Blokker; 8. Jac. Groote willink; 9. J. Bakker Hzn. De Vooruitgang Woensdagavond werd in het lokaal van den heer Helder een vergade ring gehouden door bovengenoemde veree niging. De voorzitter, de heer Helder, opende de vergadering en heette allen welkom. De secretaris de heer S. Akkerman, leest de notulen welke onveranderd werden goedge keurd. Hierna leest de secretaris het jaarverslag voor over 1930. Uit dit jaarverslag biykt, dat het afgeloopen jaar bedroevend is geweest. De omzet bedroeg slechts f 22.309.17, waar van f 10.155.47 voor aardbeien. De ontvangsten bedroegen f 1773.02, de uit gaven f 1879.18, zoodat er een nadeelig saldo is van f 106.16%. Het totale tekort bedraagt f 91.13%. De voorzitter stelt namens het bestuur voor, dit jaar 10 pet. te geven, een verhooging dus van 2 pet- De secretaris stelt voor wat niet noodig is aan de leden terug te betalen. Hiertoe wordt besloten. Hierna bespreking sloffen en opgaaf hier van. 0 Medegedeeld wordt dat indertijd wel be sloten is oude sloffen te koopen, met risico dat er slechte onder door loopen. Thans wordt besloten geen oude maar nieuwe te bestellen a 7% cent. Thans wordt prijsopgave gedaan van plan ten zaden en latten. Hierna werd gelegenheid gegeven tot be stellen, waarvan een ruim gebruik gemaakt werd door de aanwezigen. In deze week kan men nog de verschil lende artikelen bestellen bij den heer Ak kermans. De voorzitter dankt vervolgens den heer Dekker voor al hetgeen hy gedaan heeft voor de vereeniging. De heer Dekker treedt af als bestuurslid. Hierna zegt de secretaris dat het voortaan wenschelijk is, dat wederom elke week naar de veiling gestuurd wordt. Hiertoe wordt be sloten. Te beginnen met Vrijdag a.s. wordt elke week Vrydags weer gereden en de waren moeten aangevoerd worden van 9 tot half 10 en met Mei van half 9 tot 9 uur. Hierna komt de rondvraag welke niets by- zonders oplevert. De voorzitter sluit daarop de vergadering onder dankzegging. Landarbeid ofgrondwerk? By de besprekingen tusschen werkgever en werknemers betrokken by het conflict in den Wieringemeerpolder, welke onder leiding van den Ryksbemiddelaar mr. S. de Vries te 's-Gravenhage plaats hadden, bestond meenlngsverschil omtrent de kwes tie of het werk in den polder als land arbeid dan wel als grondwerk is te be schouwen. Besloten werd, een excursie naar den Wieringermeerpolder te maken om ter plaatse een onderzoek in te stellen. AUTO TEGEN EEN HUIS TE PLETTER GEREDEN De burgemeester van Eist gedood Gisteravond omstreeks 11 uur is een auto op het Hoekske te Langeboom, gemeente Escharen. by Grave, tegen den hoek van een huis te pletter gereden. In den auto waren gezeten mr. E, O. J. baron van Hövel van Westerflier en Weeze- veld, benevens nog twee andere heeren, een dame en drie kinderen. Mr. E. O. J. baron van Hövell van Wester flier- en Weezeveld, burgemeester van Eist, overleed ongeveer twee uur na het ongeval ter plaatse. Zijn ïyk is naar het gasthuis te Grave vervoerd. De overige inzittenden bekwamen wonder boven wonder geen letsel. openduwde en twee stappen had gezet op 't breede kiezelpadwant opeens grauwde er 'n woedend geblaf op uit wel vier honden hokken, links rechts en vanuit de achtertuin. Toen ie 'n poosje had staan aarzelen zag ie 't luikje van de voordeur opengaan en 'n stuk gezicht loerde daar achter, 'n Paar oogen bekeken hem als was ie 'n kersversch overgevlogen Papoea. Om de situatie wat te verhelderen ging ie naar de voordeur, die dicht bleef. 't Gelaat-fragment achter 't getraliede openingetje vroeg wat er van z'n dienst was. Jahij was eigenlijk gekomen, om eens te zien hoe meneer 't maakte.... en als 't niet te onbescheiden was.meneer nog es te spreken, want „Ik ken u niet" zei 't gezicht. ..Maar meneer kent me wel. tenminste hij zal „Hm.,., njamaaru moet begry- penwe hebben hier strenge orders, om niemand, die niet tot de intieme kennissen van meneer behoort, aan te dienen „O, pardondat verandert't spyt meik had gehoord, dat meneer hier woonde.en we hebben jaren geleden heel prettig zaken gedaan met elkaar „Ojuistnjaheeft u 'n kaartje? kaartje? Dan wil Ik wel es probeeren tenminste als meneer al ontvangt.hy is nog niet lang beneden 't Kaartje werd door 't openingetje ge wurmd. want de deur bleef dicht't Duur de wel tien minuten..., maar toen ging die deur dan toch open en de bediende zet: „Jameneer schynt zich u vaag te her inneren of u dan maar binnen wilt ko menmaar maakt u 't niet te lang meneer ls.,.. hmwat vermoeid." De man, die er anders over dacht, werd in 'n schitterende zaal gelatenEr ston den twee bedienden, die aan 'n lyfwacht deden denken. By de tafel zat de „andere"'n ver schrompeld, gelig heertje met wantrouwige, bijna angstige oogjes, die zenuwachtig deden'n Dun, knobbelig, byna mis vormd handje werd hem toegestoken niet te gauw echter.... er kwam eerst 'n De Tsjechen speelden gisteren op Span gen tegen Sparta en slaagden er in een 4—0 overwinning te behalen. UITSLAGEN VAN DE schoolwEdstrijden AFDEELING C le ronde Haarl. Bchcolvereen.U.L.O. ATV 022 H.B.S. A V—O.L.S. 11/12 3-0 Chr. school Anthoniestr.O.L.S. 19 1—3 Inst. „Oranje Nassau"O.L.S. 32/33 0—5 O.L.S. 28Rijksleerschool 60 O.L.S. 23/24Noorderschool 010 O.L.S. 18—O.L.S. I 1—4 Gem. Lyceum VIIH.B.S. VII 41 O.L.S. 16—O.L.S. 34 3—3 (O.L.S. 16 in de volgende ronde) le Doopsgezinde school-H.B.S. B VI 012 O.L.S. 17—O.L.S. 13 1—2 Ambachtsschool VDreefschool 50 (Heemstede) O.L.S. 21/22—O.L.S. 27 0—15 O.L.S. 39 (Spaarndam) O.L.S 5 03 O.L.S. 14—U.L.O. B II 0—2 O.L.S. 4O.L.S. 36 2—2 (O.L.S. 4 komt in de volgende ronde) O.L.S. 3Nassauschool 4—0 HoutmanschoolOJj.S. 15 61 O.L.S. 38—O.L.S. 7 7—0 O.L.S. 8 (vrij) O.L.S. 39 kwam in de plaats van O.L.S. 2, die zich terugtrok. O.L-S. D (Overveen) kwam niet op, zoodat de Bronsteeschool H uit Heemstede zonder spelen in de volgen de ronde kwam. terwijl O.L.S. 9 de plaats van Overveen in de verliezersronde in zal nemen. Ten slotte komen nog in de volgende ronde: Gem. Lyceum VI en 2e Doopsge zinde school, wegens het afvallen van O.L.S. 37 en O.L.S. 35. AFDEELING B Ie ronde H.B.S. A IIIGem. Lyceum V 60 U.L.O. A n—Rykskweekschool II 1—0 U.L.O. n (IJmulden-O.)Bronsteesch. I 0—6 (Heemstede) GymnasiumU.L.O. I (ÏJmuiden-O.) 0—3 Ambachtsschool IIH.B.S. A IV 10 Kennemer Lyceum IIH.B.S. B IV 20 U.L.O. B I—Ambachtsschool III 9—0 Ambachtsschool IV—U.L.O. (Bl'daal) 60 H.B.S. B V—U.L.O. (Zandvoort) 1—18 U..LO. A m—H.B.S. B m 5—0 H.B.S. n (Velsen) vry. AFDEELING A Ie ronde Gem. Lyceum III— H.B.S. B II 53 Gem. Lyceum I—H.B.S. A II 50 Nyverheldsschool I—Rykskweekschool 8—2 (Velsen) HJB.S. B I—Gem. Lyceum II 8—2 Kennemer Lyceum I—U.L.O. A I l8 H.B.S. A I—H.B.S. I (Velsen) 9—2 Vrydagmiddag werden voor het eerst in de gemeente Velsen school voetbal wedstry- den gehouden. Mede dank zy het mooie weder, was de belangstelling groot. Ook het gemeentebestuur van Velsen had „acte de présence" gegeven. Wethouder Tusenius vertegenwoordigde het college van B. en W. Dan was ook onze gemeentesecretaris present en zagen we veel onderwyzend per soneel. De heer O. J. Bremerkamp, die de lei ding had, hield vóór den aanvang een kor te rede, waarin hy allen, doch in het by- zonder den Wethouder van Onderwijs welkom heette. Dan bracht hy het Storm vogels-bestuur dank voor zyn groote mede werking. Ook de heeren Cupido, De Waard en Lindhout, die gratis doelpalen hadden afgestaan, werden niet vergeten. Tot de jongens zelde hy o.m„ dat ze fair moesten spelen en bedenken, dat er maar één baas was: de scheidsrechter. Deze had altyd geiyk, ook al had hy ongeluk. De eerste dag is uitstekend verloopen. Met animo ls er gewerkt en een pretje was het voor jong en oud, wanneer de wed strijd in een gelyk spel eindigde en er 3 penalty's "knoesten worden genomen. Hieronder vindt men de uitslagen van 3 April: le Ronde. 1. Juliana-school—Cort. v. d. Linden- school 10 2. School 2—Comité-school 2—1 3. P. Vermeulen-schoolSchool J. (school J wint) 0—0 4. BUz. School wyk a. Duin School 3 2—1 5. School H—School I, (school H wint) 22 6. School D—School Dl 1—5 7. School ESchool F (school F wint) 22 8. School G—School C (school C wint) 11 9. U. L. O. SchoolSchool A 1 (U. L. O. wint) 1—1 knikje van 'n procent of zeventig herken ning „Gaat u zitten" klonk 't kucherig „ja.... Ja.... ik herinner me nog.... u kwam toen voor de firmafirma D., nietwaar?" Juist, meneer.ik wist niet eerder, dat u zich hier had gevestigd, anders had ik „Dank u,... dank u voor de belangstel ling „En hoe maakt u 't, meneer?" Er kwam geen antwoord zoo directde oogjes beslopen de heele gestalte van de be zoekeren de kleine handen plukten aan de koorden van de kamerjapon, „Ik maak 't uitstekend" klonk 't toen kort en wat scherpNatumiyk, men wordt 'n jaartje ouder En u?" „Dank ukerngezond. Ik word gauw zeventig.en ben zonder tram of autobus hier naar toe gekomen ,,'n Heele prestatie voor uw leeftijd wilt u rooken en iets gebruiken'n kop koffie?" „Och nee.... heel vriendelijk van u.... 'n sigaartje graag, maar doet u verder geen mogite voor mij „Zooals u verkiest, hoor. „Rookt u zelf niet?" „Neeikikwacht nog wat Hy gaf een der bedienden -n v/enken deze liet de rolluiken omhoog gaan „Hè, dat wordt 'n boel gezelliger Ineens" zei de bezoeker... en liet er lachend op volgen: „Om u de waarheid te zeggen schrok ik even van die neergelaten rolluiken „Schrikken? O u bedoelt.... Nee, zóó ver ls 't nog niet, hoorzóó ver ls 't nog niet. „En géén zorg vóór de tyd, hè?" „Wat wilt u daarmee zeggen?" klonk 't op 'n toon, die de bezoeker even van streek bracht. „Pardonik wilde u niet onaangenaam •iin maar ik herinnerde my ons gesprek van eveer dertig jaar geleden." Welk gesprek?" „Waarin u diezelfde woorden gebruikte' De uitwerking wa« verbysterendEr kwam 'n trek van woede op *t gelaat; de kleine oogen leken die van *n roofvogel en Het programma voor 4 April; Tusschenronde (winnaars) 23 uur. 10. School 2School D 1 Tusschenronde (verliezers) 11. Comité-schoolSchool D, 23 u. Tweede ronde (winnaars) 13. School JWyk aan Duin, 34 u. 14. School HSchool F, 34 u. 15.' School C—U. L. O., 3—4 u. 17. P. Vermeulen-schoolSchool 3, 4—5 u. 18. School 1—School E, 4—5 u. 19. School GSchool A 1, 4-5 U. Stormvogels neemt vermoedeiyk met het volgende elftal aan het Luiksche tournooi deel: De Waard, Haak, Van Gelder, Effern (Pronk), Tol, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Plokker, Prins, Boekelaar. Koster maakt dus de reis niet mede. Vraag: Wanneer iemar.d tegen voetballen is verzekerd by de Rijksziektewet en particu liere ongevallenverzekering en hy krUgt by 't oefenen der voetbalsport een ongeval keeren dan beide verzekeringen ten volle uit? Antwoord: Dat kunnen wij zoo niet zeg gen. Dat ligt geheel aan de bepalingen der verzekering. BEVERWIJK, 3 April Coöp. Tuinbouw Vrye Groenten- en Fruitveiling W.A. Spi nazie per kist 70100 c„ idem per K.G. 18— 25; uien en peen 2 c„ spruitjes 17—22 c.; Witlof 1733 c.; Rhabarber 838 c.; Prei 13—20 c.; Selderij 2—3 c.; Radijs 6—7 e. per bos. Bloemenveiling 't Centrum. Per bos van 12 stuks werden de volgende prijzen betaald. Famcombe Sanders 2544 cent; William Copland 20—45 cent; Mad. Krelage 28—40 cent; Victoire d'Olivelra 27—52 cent; Pr. Elisabeth 36—56 cent; Frans Hals 30—47 cent, Antoon Mauve 24—45 cent, Bartigon 22 —52 cent, Prins der Nederlanden 40—70 cent; Prof Rauwenhof 26—42 cent; U.S.A. 24—40 cent; L. Nötre 25—55 cent; Homere 20—40 cent; Sieraad van Flora 3246 cent; Cen- tenaire 40—60 cent; Gele Prins 30—42 cont; Herman Sehlegel 1530 cent; Ibes 2550 cent; Calypso 16—32 cent; Diane 18—30 c-l Mac. Kinley 3040 cent; Cramoisie brillant 15—30 cent; Prins van Oostenryk 22—44 cent; La Reine 14—36 cent; Flamingo 30—40 cent; Rose G.-is-de-Lin 15—30 cent; Tourne- sol 30—40 cent- Ada 3646 cent, Peach Blos som 30—50, Schoonoord 24—40 cent; Murillo 2040 cent; Mr. v, d. Hoef 50—75 cent; Vuurbaak 38—58 cent; Theeroos 25—40 cent; Couronne d'or 4055 cent; Azalia 3042 cent: Diverse Poëtas soorten per 100 0.70 1.40; Poëtaz Lourens Coster 0.80—2.00; Gol den Spur 1—2; Von Sion 1—1.40; Princep 1—150- Oranje Cup 1.20—2.00; Bicolor Vic toria 2—3, King Alfred 2—3.20; Poëticus Or- natUS 0.40—1.30; Glory of Lis 0.70—1.20; In- comberable 1.80—2.00; div. crocussen en Hy acinten 0.60—8.00 blauwe druif ies 0 '0—1.10; Fitularia 35; Anemoon Fulgens 0.701.50; The Caen 1—3: Amerillys 10—16; Calla's idem. BEVERWIJK, 3 April Prtjsnoteering van de R.K. Coöperatieve Tutndersver- eentging „Kennemerland" Spinazie oer kist 80—1.25, Sla per kist 1.05.15, Poste lein per klein kistje 1.25 2 kilo), Roode kool per stuk 3—14, Gele kool per stuk 5—8, Selderie per bos 45, Prei per bos 1826, Raapstelen per bos 4—5, Radiis per bos 7—10, Rabarber I per bos 28—40, idem II 13—15, Wortelen per kilo 2—3%, Bieten per kilo 23, Spruiten per kilo 15, Witlof per die 25—26. AMSTERDAM, 4 April. De aardappel prijzen waren heden onveranderd. Geen aanvoer. NOORD-SCHARWOUDE, 4 April 1500 K.G. wortelen 1.001.40: 144.000 K.G. Roode kool 7.60—13.30; 61.800 KG. gele koel 3.60— 5.60; 161.400 K.G. Deensche witte kool 3.50 4.70; 12 600 K.G. Uien 1.50—2.40; Grove 1.70 2.50; Drielingen 0.901.40. BROEK OP LANGENDIJK, 4 April. 1550 K.G. wortelen 1.60—1.70, kleinde idem 1, 20.000 roode kool 713. doorschot 8.70 9.90, 78.000 gele kool 3.30—5.70, doorschot 24.60, 53.000 Deensche witte kool 3.60— 4.80, 1500 uien: 2.30—2.50, grove 1.80, drielingen 1. de aderen schenen op sommige plekken te willen openbarsten. De gekromde gestalte richtte zich op't hoofd kwam naar vo ren en de handen klauwden zich om de tafelrand „Is u hier gekomen,, kwam 't er rauw- heesch uit „om me dat te zeggen?! Was dèt de bedoelling van uw huichelachtig be zoek? Gaat u m'n huis uit asjeblieft!" „Maar meneerneemt u me niet kwa „Laat dat mensch vertrekken!" schreeuwde hü tot z'n personeel, en strom pelde naar de serre, byna stikkend in 'n gram-hoest. Geschrokken ging de bezoeker de kamer uit. In de vestibule legde de bediende hem haastig-fluisterend uit: „U wist 't natuur lijk niet, maar meneer wordt razend als nem over „dat" onderwerp wordt gesproken". „Maar lk begrijp niet „Hy zal zoo lang niet meer leven...." „Och..,, en wéét ie dat?' „Hy weet 'tmaar hy wilt niet weten begrypt u?" Verkalkingmeer hoef ik nu niet te zeggenAls krank zinnig houdt ie zich vast aan 't leven.... We hebben wat met 'm te stellen hier 't heele huls zit vol alarmschellenzoo bang als le is voor inbraak, insluiping of iets dergelijksja, dat komt er ook nog by.... we slapen allemaal met n revol ver.... en 't gebeurt niet zelden, dat we er allemaal uit moeten 's nachtsom' te zien of er geen onraad is.en dan moet u weten, dat ie pas tegen vier uur in de morgen naar bed gaat ais de grootste helft van de nacht voorbij is „Eigenaardig „Ja, zéér eigenaardig Maar voor mij 't eigenaardigst dacht d» bezoeker toen ie buiten te peinzen liep. En nou is 't uit. En misschien heeft u nou toch de be schrijving van zoo'n eng afsterven. Dat dan over 'n jaar of zooiets zal plaatshebben. G. N.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2