Uit den Udm trek Stofzuigerhuis MAERTENS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Electriciteit MM' imPN.nosT Barteljsrisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR Stofzuigers f 105.- Een nieuwe f aardbeving Aanbestedingen BENNEBROEK BLOEMENDAAL B^NNFPROEK VOGELENZANG HAAPLFMMERLIEDE en SPAARNWOUDE HILLEGOM NOORDWIJK NOORDWIJKERHOUT VOGELENZANG ZANÜVOORT K ENNEMEJRL A ND BEVERWIJK IJMUIDEN LIMMEN SPORT EN SPEL VOETBAL Meer vogels—-De Kennemers 4—5 RIJKSVISCHAFSLAG Staat van Besommingen BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE Frankrijk en Italië Churchill bedankt als voorzitter van de conservatieve partij De langste luchtvaartroute uitgesproken: MARKTNIEUWS De Kennemers kampioen Teijlingen IZwaluwen I Amsterdam 1—1 ln Argentinië Het optreden der Nationaal- Socialisten De ramp te Managua FAILLISSEMENTEN Legden waterleidingbuizen f Heden heeft door het Algemeen Bestuur 'er stichting Drinkwaterleiding „De elf ge- leenten", omvattende de gemeenten Nisuw- een, Ter Aar, Nieuwkoop, Zevenhoven, Pa- skop, Lange Ruige Weide, Rietveld, Waar- er, Earwoutswaarder, Kamerik en Zegveld, e gunning plaats gehad van: 1. het leggen van buisleidingen en zinkers mannesmanbuizen, alles tot een gezamen- •ke lengte van 120 K.M. als volgt: Perceel I, omvattende de gemeenten Pa- ekop, Lange Ruige Weide, Waarder en arwoutswaarder, gelegen bezuiden van den ijn aan de firma Rijs en Keuls voor 72.057 e Heerlen. Fercecl II, omvattende de gemeenten Zeg- eld, Kamerik, Rietveld en een gedeelte naar Jen watertoren, aan de firma Visser en Smit .e Papendrecht voor 81.875. Perceel III, omvattende de gemeenten Nieuwveen, Ter Aar, Nieuwkoop en Zeven hoven, aan de firma C. de Ruiter te Giesen- dam voor 130.000, een totaal dus van 283.932. Bestek II: het bouvyen van een watertoren van gewapend beton aan de N. V. Aanne mersbedrijf v/h. N. Bollen te Hilversum voor 54.912. Bestek ni: het maken van aansluiters aan de firma Merrem en La Porte te Amsterdam voor 3.134. Naar concours. Tweeden Pinksterdag gaat de plaatselijke muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" naar het muziekcon cours, dat te Bilthoven gehouden wordt. „K. na A." komt uit in de eerste afdeeling. Gratis woning beschikbaar. Vrijdagmid dag is door werklieden van de gemeente de laatste hand geiegd aan een woning, die voor liefhebbers gratis te betrekken is. We hopen en we hebben reden om te veron derstellen, dat de verschillende huiseigena ren in de gemeente, die met onverhuurde perceelcn tot hun last zitten, in deze daad geen middel tot oneerlijke concurrentie zul len zien. Want of de beschikbare woning nu wel voor iedereen geschikt is, zie, dat betwijfelen we niet alleen niet; maar dat weten we wel zeker, dat 't ,niet 't geval is. Ten eerste maakt menigeen bezwaar tegen de hoogte. Een latsoenlijke trap is niet aanwezig. Dat' zou nu niet zoo'n bezwaar zjjn, als 't gemis van een trap vergoed werd door de aanwezigheid van een lift. Maar deze ook schittert op de bekende wijze. De woning is dan ook op geheel moderne wijze ingericht, waarbij er op gerekend is, dat de bewoners niet over den beganen grond, maar door de lucht hun woning ko men „bezeilen". Maar hoewel het aantal „zeilvliegers" den laatsten tijd wel grooter is geworden, staat daar tegenover dat zij, die in de eerste plaats in aanmerking ko men, om een dergelijke woning te betrek ken, op geen vooruitgang in zielental zich kunnen beroemen, zoodat 't zich Iaat aan zien, dat de woning vooralsnog wel leeg zal blijven staan. Voorts schijnt men bij den bouw, geheel in strijd met den wel lossen, maar toch niet aan schommelingen onderhevig zijnden grondslag van onzen bodem, er op gerekend te hebben, dat er „zwiep" in de fundeering moet zitten. De kans is dan ook niet buiten gesloten, dat de eventuesle jeugdige bewo ners, na een stormachtigen nacht dood voor hun woning wakker worden. Want te gen een tuimeling van 20 M. hoogte zijn de meeste kinderen niet bestand, al hebben zij dan ook ouders, die als zeilvliegers hun „brevet" hebben gehaald Tenslotte is de woning, met 't oog op 't zeer opene en vlakke terrein zoo koud en ongunstig ge legen, dat 't zeer de vraag is, of de wo ning, ook al is zij bedoeld als zomerver blijf, liefhebbers zal trekken. Want al ben je nu honderd maal ooievaar, je houdt toch wel van een beetje beschutting en je houdt toch rekening met 't wel en wee van je kroost. Waarmee we maar zeggen wil len, dat het ooievaarsnest, hetwelk gereed is gekomen op het weiland langs den Kennemerweg tegenover Wildhoef en dat daar door de gemeente is eebouwd, gedoenjd zal zijn. onbewoond te blijven en eerlang roemloos te verdwijnen. Bloembollencultuur. Woensdag 8 April a.s. houdt de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, afdeeling Bennebroek- Vogelenzang, een ledenvergadering in café „Berg en Dal" aan den Rijksstraatweg des avonds om 8 uur. De agenda vermeldt o.m. behandeling van den beschrijvingsbrief; verkiezing afgevaar digde voor de algemeene vergadering; vra- genbus en verloting; mededeeling der Kust- mestcommlssie. Candidaten gemeenteraad. Door het De mocratisch Verkiezingscomité zijn de navol gende personen voorloopig als candidaat gesteld voor den gemeenteraad. 1. G. de Grraff. 2 P. H van Essen. 3. J. Gravema- ker. 4. W. J. Comelissen. 5. Mevr. Witte- Stork. 6. T. Tuinman. 7. Mevr. Comelissen Schouten. Rijwieldiefstal. Bij het St. Josephgebouw alhier is tijdens een bloecoopvoorcteling een heerenrijwiel ontvreemd, merk Vlinder. De politie heeft de zaak in onderzoek. Gemeentezaken De uitvoering van het metselwerk voor het nekwerk voor het bij den Hoftuin is opgedragen aan den heer A Leliveld Door B. en W. is besloten 10 nieuwe kleed kamertjes te laten maken ln de Gemeente lijke Zweminrichting. Besloten is door B. en W. tot den aankoop van een aanhanv-motorrpjit van de firma Bikkers te Rotterdam. De bedoeling ls, dat deze motorspuit door den materiaalwagen wordt voortgetrokken. B. en W zullen prijsopgaaf vragen van een strip (lage paaltjes en ijzer en bar.d) om het geheele plantsoen in de van den Ende laan. Twee verzoeken om vergunning tot het houden van eer. collecte zijn door B. en W. afgewezen en wel één van de Ver. t.b.c. in de grafische vakken en één van den Bond Insu- linde. De verzoeken zijn afgewezen in ver band met het feit, dat de collecten ln strijd zijn met de plaatselijke belangen en dat er niet te veel aan de huizen gecollecteerd mag worden. Onderwijsjubilcum Het 12 -jarig zus- teronderwijs in de St. Joseph-parochie werd 2en Paaschöag op eenvoudige, maar plech tige wijze gevierd. Des morgens te 8 uur werd in de kapel van Huize Theresia een plechtige gezongen II. Mis van. dankbaarheid opgedra gen dcor den Zeereerw. heer B. van Leeuwen, pastoor van St. Joseph, waaronder, behalve de zusters ook de heeren van het Kerk- en Schoolbestuur, met hunne dames ter H. Ta fel naderden. Onder deze H. Mis hield Pastoor Van Leeuwen een mooie toespraak, waarin Z.eerw. doelde op den zegen van O. L. H. op het schcone werk ter ontwikkeling van de jeugd, verkregen, en aan de zusters dank zei voor hun volijverigen arbeid. Vervoleens had na de II. Mis een gemeen schappelijk ontbijt plaats, waaraan door de hierboven genoemde personen werd deelge nomen. Des namiddags was er receptie van 3 tot 4 uur, welke buitengewoon druk bezocht werd. Gedurende heel den dag was er nog greote belangstelling en ontvingen de Zusters prachtige bloemstukken. Van het schoolbe stuur zullen de goede zustertjes dezer dagen nog een prachtig geschenk ontvangen be stemd voor de kapel. AIzoo is dit jubileum op zeer eenvoudige wijze gevierd, zoo vertelde ons Moeder- Overste b i het bezoek dat wij brachten, want met het hierboven genoemde was de feest viering af. Wij hebben dezen dag speciaal willen benutten, aldus Moeder Overste om O.L H. te bedanken voor alle weldaden ons in het afge'oopen 12 jaar geschonken en tevens om de ouders van de leerlingen gele genheid te geven door het houden van een receptie het jubileum met ons mee te vieren en gezien de belangstelling meenen wij hierin gced gelaagd te zi|n. Inderdaad er is hier voldoende reden om het feit niet onopgemerkt te doen passeeren, wij zijn dit volmaakt eens met Moeder- Overste, gezien de verschillende vakken, welke er buiten het lager onderwijs nog wor den onderwezen en waarmee reeds meerdere malen succes is behaald geworden. Er is in de St. Joreph-parochie en niet het minst door de Eerw. Zusters hard gewerkt, om 't onderwijs op 'n zoo hoog mogelijk peil te brengen, wij hebben hiervoor allen lof en daarom is een van harte proficiat b'j dit ko peren jubileum zeker op zijn plaats, terwijl wij er gaarne den wensch aan toevoegen, dat de Zusters met een even zoo groot succes de zilveren kroon voor hun heerlijk opvoedings werk mogen bereiken. Dc raadsverkiezingen Bij den voorzitter van de R. K. Kiesvereeniging zijn 3 lijsten van candic'aten voor de a.s. Gemeenteraads verkiezing binnengekomen n.l. een lijst voor de heeren: B. N. Loerakker, P. C. van Lierop Jzn., F Selhorst, G. J. Kerkhof, J. van de Loo, Th. van der Hoorn en J. van Denreen; allen behoorende tot de groep van candida ten voor de arbeidersgroep, ni.: A groep. Eén li.ist voor den heer Joh. van Houten, eveneens behoorende tot de A groep. E4n lijst voor de heeren: P. Klaver, J. B. Meskers, L. Th. J. van Diik. G. J. W, Mathot, H Walkers, W. H. Ruijgrok en A. Th. Goe- mans. allen behoorende tot de groen van can didaten voor de niet arbeiderspartij, ni. B. greep. Aangezien 15 candidaten zijn voorgesteld zullen er dus drie stemmingen voor het be palen der volgorde voor de officieele lijst moeten worden gehouden, n.l. op de Zonda gen 19 en 26 April en 3 Mei a.s. Bii de stemming on 19 April zal worden beslist, welke 2 candidaten der A groep en welke 2 der B groep de plaatsen 1 tot en met 4 zullen Innemen. Daarna wordt bij de stemming op 26 April a.s. uitgemaakt welke 2 candidaten der A-gr. en welke 2 candidaten der B groep de plaatsen 5 tot en met 8 zul len innemen terwijl bij de 3e stemming on 3 Mel bepaald wordt wie der overige candida ten n.l drie der A. en drie der B. groep de plaatsen 9 tot en met 14 zullen innemen. Burgerlijke Stand van 27 Maart tot 3 April. Geboren: zoon van W. J. Vink en A. A. M. Augustlnus. Zoon van J. Hoekstra en H. Storm. Zoon van W. Smit en A. van der Zwan. Zoon van G. C. van der Zwet en A. W. Zomer. Zoon van J. N. de Groot en P. C. de Haas. Ondertrouwd: J. Mooijekind, 23 jaar en M. J. Ie Mair 19 jaar. O. Duindam, 23 jaar en J. Vink, 27 jaar. Getrouwd: M. Pronk. 27 jaar en N. Plug, 22 laar. W. Plug, 22 jaar en J. Duijndam, 23 jaar. Overleden. A. Haring, 82 jaar wed. H. B. Buijs. Gemeenteraadsverkiezing Door die Christelijk-Hlstorische Kiesvereeniging zal de volgende lijst lnged'end worden bij de a.s. verkiezing: 1. Jhr. H. Gevers, 2. J. Pa tchier. 3. M. Scbröder, 4. P. Reineveld, 5. J Westrik, 6. A Koudijs. 7. W. Guldemond, 8. G. v. d. Zang. Vaste aanstelling. Op het gedane ver zoek van den R. K. Bond van Overheids personeel St. Paulus heeft de heer N. G. Waasdorp, alhier als gemeentewerkman bij P. W. een vaste aanstelling gekregen. Raadsvergadering. Donderdag 16 April a.s. zal een openbare vergadering van den raad gehouden worden. Als voornaamste punten komen ter be handeling: het pensioen der wethouders en de omvorming van het burgerlijk armbe stuur in Maatschappelijk Hulpbetoon. Vechtpartij. Maandagavond ontsto-:d op de Breestraat een vechtpartij, tusschen en kele personen die onder den invloed van sterken drank verkeerden. Het gevecht dreig de zulke afmetingen aan te nemen, dat de omstanders het gewenscht achten, de hulp der politie in te roepen. Deze versche'#» ter sterkte van 2 manschappen op het terrein van den strijd en ging onmiddellijk over tot de arestatie van den groots ten belhamel M. M. genaamd. Dit scheen echter niet naar den zin te zijn van een der vrienden van den vechtersbaas. Hij stelde lygingen .;n het werk den arrestant te oi'zetten. Hij greep daartoe zoowel een der agenten als zijn vriend bij den kraag en poogde beiden te schelden. De politie gaf den bemoeial een geducht oak slaag mst den gummistok. Deze geschiedenis speelde zich af op den rijweg en bijna had het geval zeer ernstige cevo'gen gehad want een automobilist kon slechts door krachtig remmen een ernstig ongeluk voorkomen. Het gelukte tenslotte de politie, om de vechtersbazen in het bureau te kritgen, waar proces-verbaal werd opge maakt. Hierbij kwam toen aan het licht, dat de man, N. C. genaamd, die zijn kameraad had willen bevrijden, nog twee voorwaardelijke veroordeelen te zijnen laste had, waarvan de proeftijd nog niet was verstreken, zoodat zijn hulpvaardigheid voor hem zeer onaange name gevolgen zai hebben. Aanrijding Op den avond van 'den 2en Paaschdag bracht een bestuurder van een motorrijwiel op ernstige wijze de veiligheid van het verkeer in Eevaar, door met groote snelheid zig-zag-gewijze over de Breestraat te rijden. De gevolgen bleven niet uit en een voorbijganger werd van deze onverantwoor delijke manier van rijden het slachtoffer. Hij werd aangereden en hoewel hij door een toevallige omstandigheid geen letsel be kwam, had de aanrijding toch dit onaange name gevolg, dat zijn overjas totaal vernield werd. Het gelukte de politie den motorrijder aan te houden. Het bleek, dat de bestuurder, W de W. genaamd, onder zcodan'gen invloed van sterken drank verkeerde, dat hij tot het be hoorlijk besturen van een motorrijtuig niet in staat kon worden geaoht. Hij werd dan ook opgesloten, terwijl van het gebeurde proces-verbaal werd opgemaakt. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: J. Hogeslag en A. J. van Bakkum. Getrouwd: H. Smit en A. Sloot. Geboren: C. W. ZeelenburgBeekhuysen, d. C. F. van GeestLieverst, d. E. T. C. van LieshoutBoots, z. E. M. van BugnumOpdam, z. A. M. Mooyboer Buis sing, d. Overleden: T. M. Schoonenberg, 22 j., on- geh. M. A. Jansen, 19 J., ongeh. BRAND IN EENKRUIDENIERS WINKEL Hedenmorgen te ongeveer 4% uur is doop onbekende oorzaak brand ontstaan ln de achterkamer van den kruidenierswinkel van den heer O., aan den Zeewg. De politie trok er spoedig met den slagen wagen op uit en tastte het vuur aan met een slang op de waterleiding. Even later arriveerde ook de automobiel- brandspuit, die echter geen assistentie meer behoef e te verleenen. De kamer brandde geheel uit. „Kunst aan het Volk" Gisteravond werd in het Patronaat-gebouw, alhier, voor een tamelijk goed bezette zaal, door het R.K. Amsterdamsch Tooneelgezelschap „De Vuur proef", een spel van wroeging, in drie be drijven, van Frans Delbeke en Gerard Walschap, opgevoerd. De heer Laurent, voorzitter van „Kunst aan het Volk", sprak in het begin van den avond zijn groot genoegen uit over de op komst en de medewerking, die zij mochten ondervinden van Velsen. Vooraf werd een inleiding gegeven. De heer Laurent sprak na afloop eenige woorden van dank en waardeering voor het spel van het R. K. Amsterdamsch Tooneel gezelschap. R.K. Middenstandsvereen'ging „De Hanze" Op Woensdag 8 April te 8 uur wordt in het Patronaatsgebouw alhier, door De Hanze een ledenvergadering gehouden. On de agen da staat o.m.: bespreking herdenking Rerum Novarum, welke gehouden wordt op 31 Mei te Beverwijk. Zichzelf met een scheermes gewond Zondagavond veroorzaakte de barbiersbe- ciende V. een opstootje in de Prins Hen drikstraat/Hij zwaaide met een scheermes in het rond, met het gevo'g, dat hij zichzelf een wond toebracht aan het achterhoofd. Dr. van Hazelen verleende geneeskundige hulp. Daarbij constateerde de geneeskun dige, dat V. in een overspannen toestand verkeerde. Nadat V. verbpndeh was, werd hij naar z'n woning overgebracht. „De Reiger" terug „De Reiger", die eenigen tijd geleden te Dover strandde, doch wer vlot werd gesleept, is, nadat de schade' in Dover was hersteld, 'in de Visschershaven teruggekomen. Naar wij vernemen weigerde de beman ning de reis naar de Westkust van Enge land voort te zetten, omdat zij het vaar tuig niet vertrouwde. BRAND TE IJMUIDEN Alhier is gistermiddag door tot nog toe onbekende oorzaak, brand op de tboven- verdieping van het magazijn van den heer P. C., Zuidzijde Visschershaven, ontstaan. De brandweer was spoedig met auto en brandsouit ter plaatse. Het bleek, dat op den zo'dcr een'ge stroomatrassen smeulden. Door de dikke rookwolken, die er uit op stegen, moesten de brandweerlieden ge bruik maken van hun gastra-kers, om bij den vuurhaard te kunnen k"men. De brand was toen spoedig g 'blu-cht. Het perceel b°kwam veel waterschade. Toen de brandweer den b-and ontdekte, was niemand in het perceel aanwezig. De a.s. verkiezingen De hier gevestigde en pas opgerichte Christ.-Hist, kiesvereeni ging, vergaderde onder presidium van den heer D. Wentink in het Vereeniglngsgebcuw, ter bespreking der plannen voor het stellen van candidaten bij de a. s. gemeenteraads verkiezingen. Op de gro-lijst werden geplaatst de hee ren D. Wentink. J. de Wilde, G. v. d. Oute- naar en B. v. d. Kolk Vertrek Zuster Theodosia. Het is geble ken waar te zijn, dat zuster Theodosia onze parochie gaat verlaten. Ruim negen iaar heeft zij als hoofd, eerst van de gemengde R. K. school en later aan van de R. K. Meisjesschool, gewerkt' aan de opvoeding van de Limmensche jeugd. En zij heeft dit gedaan met al de energie die in haar was. Met al haar krachten heeft zij zich gegeven aan haar levenstaak het bijbrengen van godsdienstige en maat schappelijke kennis aan de schoolgaande jeugd. Dat de zuster bij dit werk zich zelf ge heel op zij zette, blijkt we! hieruit, dat zij gedurende de laatste vier jaar reeds eeilige malen een rustkuur moest ondergaan of op halve kracht moest werken. Wie zusten* Theodosia kent, weet ook dat ..rusten" veelal voor haar een"offer is: en dat werken op halve kracht voor haar cchier onmogelijk is. Vandaar dat van beterschap niet veel te bespeuren was en de Eerw. Zuster om ge zondheidsredenen het onderwijs zeer tegen haar z'n moert, verlaten, met gevolg, dat zij deze week gaat vertrekken naar haar nieu we standplaats Velsen-Driehuis. De lierlingen der Maria-school, waarvan de Zuster hoofd was, wilden haar zonder meer echter niet laten vertrekken. Den laat'ten dag voor de vacantie waren ze in de spee'zaal van het Patronaat bijeen gekomen om haar te bedanken voor al het geen ze voor de jeugd heeft gedaan en om haar die dankbaarhe'd te toonen door het aanbieden van een kleine eenvoudige her innering, bestaande uit een mooi liturgisch kerkboek. De ZeerEerw. Heer Pastoor De Wolf, die met eenige kerkmee:ters bij dit afscheid aanwezig was, nam hierna het woord om in een treffende toespraak Zuster Theodo sia te bedanken Voor al hetgeen ze voor de Limmensche jeugd gedaan heeft en hij sprak de hoop uit, dat de zuster nog iang van haar welverdiende rust moge genieten. De Eerw. Zuster, zichtbaar aangedaan, bedankte met hartelijke woorden. Personalia. Tot hoofd der R. K. Meis jesschool alhier is benoemd de Eerw. Zus ter Cecilia uit Moordrecht, tot onderwijze res de Eerw. Zuster Emelie, die verbonden was aan de R. K. Jongensschool. Sluiting Herhalingscursus. Thans is de cursus geëindigd voor het vervolgonderwijs, IJMUIDEN, 7 April. Rijksvisehafslag. Tarbot 1.D0—2.30 per Kg., Griet 30—69 per 50 Kg., Tong 1.60—2.70 per Kg.. Middel D?hol 31 per 50 Kg., Zet Schol 31—48 per 50 Kg., Kleine Schol 833 per 50 Kg., Schar 8 per 50 Kg.. Tongschar 2456 per 50 Kg., Rog 1625 per 20 stuks, Vleet 2.25 per stuk, Pieterman en Poon 4.90—14 per 50 Kg., Groote Schelvisch 2135 per 50 Kg., Middel Echelvisch 2027 per 50 Kg.. Kleine Middel Schelvisch 11.50—28 per 50 Kg., Kleine Schelvisch 6 5014 per 50 Kg., Kabeljauw 2040 per 125 Kg.. Gullen 5—14 per 50 Kg., Leng 0.35—2.70 per stuk, Heilbot 1.05—1.75 per Kg., Wijting 3—7 per 50 Kg., Koolvisch 0.101.55 per stuk, Makreel 15 per 50 Kg. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Gloria, 555 m., 2900.Ewald, 405 m., SSC0.Mies en Truus, 205 m., 2500. Gcr'cerdina ohanna, 555 m., 3100.Deri- a IV. 400 m„ f 2"00—Schiedijk. 180 m„ 2200.—; Holland 2, 55 m., f 1600.—; Maria, 120 m., 1C00.—Aneta. 4^0 m., 4200.—; Azimuth. 575 m., f 2600.Geziena Cathari- na, 165 m., 1700.— Friesland, 200 m„ f 2000 Groningen 225 m f 2090.—: Schel, demond. 180 m„ 1900.Ely Chevenièrre, 240 m., 2100.Maria Elisabeth. 55 m., 1400.—; Julie Streiff, 55 m„ 1300.—. Briand heeft een onderhoud gehad met den Itallaanschen gezant te Parijs, Manzonl inzake de redactie van het Fransch—Itali- aansche vlootverdrag, waarin wederom moeilijkheden zijn gerezen omtrent de ver vanging van schepen in de jaren 1931 tot 1936. Verder houdt Italië zich afzijdig in de Duitsch-Oostenrjjksche kwestie. In Fransche kringen meent jnen, dat deze houding wordt aangenomen, ten einde van Frankrijk com pensatie te ontvangen in het vlootverdrag. als Italië bij de behandeling van de D-O- kwestie voor den Volkenbond de zijde van Frankrijk kiest. Naar aanleiding van de mededeeling van Baldwin, dat in zijn plaats Neville Cham berlain is aangewezen voor het leiden van de oppositie tegen de wet op de middelen, heeft Churchill bedankt voor zijn functie als voorzitter van de conservatieve partij. 3 April: Jan L. de Bruin, zonder beroep, Leek. R.c. mr. H. W. J. Kloppenborg. Cur mr. G. A. Swart, Nickerk. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 1 April: L. Geerts, Tilburg. In de week van 30 Maart4 April 1931 zijn ln Nederland uitgesproken 59 faillisse menten. PURMEREND, 7 April. Aangevoerd pijn. 18000 K.G. kaas. 12 stapels kleine fabrieks- kaas f 34, handel vlug: 4 stapels kleine boe renkaas f 37, per 50 K.G.; 1854 K.G. boter, melkbotcr f 1.20—1.45, weiboter f 1.101.40; 492 runderen, 192 vette f 0.80—1.02, handel matig, 200 melk- en gelde f 160375; 12 stie ren f 0.750.85; 37 paarden f 80200, han del matig; 11 vette kalveren f 1.20—1.40, handel vlug; 982 nuchtere kalveren f 1030, handel matig; fokkalveren f 20—23, handel matig; 453 vette varkens f 0.420.4G, handel vlug; 44 magere varkens f 1425, handel matig; zouters f 0.400.42; 293 biggen f 9 f 15, handel vlug: 298 schapen f 23—39, han del stug; piepkuikens f 13; kipeleren f 3.50 f 4; eendeleren f 3.50. BEVERWIJK, 6 April Bloemenveiling ,,'t Centrum" Aangevoerd en betaald werd per bos van 12 stuks voor: Victoria d'Oly- vièra 2856 c.; Bartigon 34—60 c.; William Copland 30—54 c;. La Nctre 28—52 c.; Pr. Elizabeth 3858 c.: Madame Krelage 3046 c.; Famecombe Sanders 36—65 c.; Sieraad van Flora; 2842 c.; Centenaire 4054 c.; Prof. Rauwenhof 32—50 c.; Prins der Neder landen 40—60 c.; William Pitt 40—64 c;. Gele Prins 2646 c.; Herman Sch'egel 22— 34 c.; Ibis 34—56 c.; Calypso 22—36 c.; Mac. Kinley 30—46 c.; La Rpine 20—36 c.; Cramoi- sie Briljant 2034 c.; Flamingo 2644 c.; Rose G'.isdelln 3840 c.; Duchesse de Parma 3848 c.; Due de Berlin 2834 c.; Witte Due 26—30 c.: Murillo 2644 c.; Mr. v. d. Hoef 50—68 c.; Vuurbaak 4262 c.; Theeroos 32— 46 c.; Couronne dOr 4662 c.; Peach B'.os- sum 32—46 c.; Inverse Poëtaz 0.C5—145; Lou- rens Co-ter 1.10—2.20: Gulden Spur. lang. 1.50—3.00; Idem kort 0.60—1.40; Sir Watkin 0.90—2.40; Von Sion 1.20—1.90; Lucifer 0.70 (N i e t-0 f f i c i e e 1.) 4"6e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 7 April 1931. 2e Klasse Ie Lijst. Hooge Prijzen. Prijzen van 30. 20 000 17234 20C0 10742. 1500 4714 4290. 10CO 8799 14677 400 1041 1817 3238 6667. 200 1805 7820 11262. 160 2701 8028 8137 10340 11125 15726. Prijze van 30.— 26 30 39 113 153 184 198 297 324 337 351 358 377 421 579 584 609 645 654 659 673 696 715 730 777 845 90,3 945 990 994 997 1008 1052 1060 1063 1129 1130 1157 1162 1204 1227 1238 1263 1269 1273 1295 1303 1321 1340 1400 1407 1416 1451 1462 1500 1509 1520 1533 1543 1573 1616 1649 1650 1713 1729 1745 1798 1878 1888 1914 1932 1936 1991 2010 2101 2107 2169 2201 2230 2331 2365 2419 2455 2301 2674 2690 2715 2726 2764 2789 2792 2817 2S44 2857 2860 2861 2910 2957 3009 3011 3013 3029 3032 3035 3037 3071 3187 3143 3169 3273 3305 3371 3451 3464 3466 3469 3492 3493 3494 3540 3557 3572 3660 3603 3605 3609 3655 3833 3837 3932 3951 3961 4040 4090 4162 4170 4207 4226 4267 4348 4463 4492 4497 4504 4557 4598 4725 4759 4774 4781 4796 4813 4815 4855 4896 4896 4897 4906 4910 4914 4923 4947 5011 5012 5027 5045 5105 5109 5424 5441 5508 5570 5582 5588 5609 5619 5621 5630 5636 5660 5668 5742 5792 5823 5827 5870 5932 5960 5961 5995 6018 6034 6085 6088 6104 6122 6180 6236 6285 6286 6320 6364 6416 6444 6655 6659 6688 6697 6718 6909 6950 6971 6989 6990 7016 7054 7074 7085 7091 7096 7175 7192 7194 17202 7231 7366 7377 7404 7468 7488 7521 7615 7637 7641 7683 7725 7739 7758 7855 7862 7891 7917 7920 7954 7973 8020 8082 8146 8202 8240 8246 8275 8296 3313 8326 8400 8409 8423 8474 8564 8586 8588 8606 8639 8641 8668 8760 8773 8787 8819 8857 8866 8870 8935 8987 8997 911.7 9217 9285 9287 9354 9398 9418 9467 9473 9487 9490 9499 9523 9548 9557 9596 9650 9750 9761 9767 9776 9782 9797 9812 9Ï22 9989 10035 10050 10071 10081 10114 10177 10195 10201 10253 10270 10369 10437 10475 10493 10503 10506 10518 10526 10534 10536 10640 10654 10665 10673 10716 10731 10751 10789 10809 10866 10884 10949 10950 10956 10991 11051 11060 11062 11083 11098 11118 11148 11189 11260 11263 11283 11286 11292 11398 11422 114.36 11437 11449 11464 11477 11555 11696 11716 11898 11909 11911 11917 11987 12017 12031 12051 120T3 12098 12170 12319 12344 12438 12501 12718 12534 12537 12579 12649 12669 12693 12726 »2741 12747 r.°06 128S7 12955 12972 12973 13024 13033 13100 13111 13141 13325 I335I 13389 13435 13455 13485 13507 1.3559 13624 13626 13633 13715 13722 13757 13762 13771 13864 13816 13856 1.3.356 1,3902 13921 139.48 13972 13977 14095 14110 14188 14191 14197 14215 14288 14333 1 137.3 14412 14451 14541 14594 14595 14652 14565 14680 14723 14734 14737 14751 1477.3 14849 14850 14S57 14R90 14959 14969 14991 15613 15032 15035 15093 15103 15144 15705 15213 15251 15268 1528! 15282 15299 15334 15373 15411 15420 15496 1552.3 15593 15618 15649 1566.3 15670 15678 15679 15701 15720 15804 15830 15884 15894 15923 15955 1*003 16015 16064 16082 16109 16P8 1*207 16215 16242 16294 16316 16366 16379 16385 1642! 16423 16428 16475 16498 16549 16563 16591 1662.3 16648 16668 16696 1*697 16739 16801 16828 16870 16935 17000 17018 17035 17098 17100 17102 17162 17170 17251 17277 17412 17417 1745* I74RO I74R9 17512 17549 17602 17614 17618 17628 17665 17677 17682 17737 17771 17817 17837 17836 17904 17906 18012 18017 18042 18044 18108 pwo 1816? 18189 18221 18225 18227 18258 10246 !ft2Ó0' 18357 18359 103-0 18409 13420 18440 I84«2 18515 18582 18630 186'3 18642 10689 1869S 18865 18890 18934 19001 190.35 10040 190'! 19122 19201 19210 19217 19224 19225 lo'M 19284 19309 19349 19426 19448 19471 19499 1°"60 10568 19585 19584 10599 19516 19415 19711 19777 199'8 19949 19957 200'8 200.34 201*5 2r'067 20120 20164 20242 20273 ?0'83 20364 20119 70453 20461 20581 .20,563 20608 7067.' 207(8 26725 20749 20772 70TO 70850 23914 20926 20937 20951 20952 2978 20991 —2.10; Princep 0.95—1.60; Orange Cup 1.75 2.25; Bicolór Victoria 2.80—4.10; Emperor 2.40 —3.30; King Alfred 4.004.90; Poëticus Or- natus 0.651.60; Glory of Lis 0.851.75; Ar gus 1.30—1.60; Incomberable 1.40—2.00; Zil ver Phoenix 2."603.10; Hyacinten 3.004.90; Crocusssn 0.751.80; Blauwe Druifjes 0.55 I.80; Fitelaria 2.203.40; Anemoon Fulgens 0.95—2.50; idem The Caen 1.904.70; Ame- rillys 15.00—19.80; Calla's 17.50—35.50. Diverse Irissen; Pachenbech 5.50; Impera tor 6.00; Huchtenburg 4.80; Whit Excelsior 6.50. BODEGRAVkN, 7 April. 122 wagens kaas, 5485 stuks, le soort met Rijksmerk 34.00 37.2e soort met Rijksmerk 2832. Handel flauw. BROEK OP LANGENDIJK, 7 April. 8200 K G. roode kool 9.40—11.10, 30.000 K.G. gele kool 2.204.90, 9500 K.G Deensche witte kool 360—4.40, 2500 K.G. uien 2.20—2J0, grove 2, Drielingen 40 ct. NOORDSCHARWOUDE, 7 April 16.600 Roode kool f 8.70—13.20, 5800 Gele kool II.200 Deensche Witte kool f 3.50—4, 700 Uien: Uien f 2.20, Grove f 1.70, Drielingen f 1.60. HOORN, 4 April. Veemarkt. Aange voerd werden: 10 melkkoeien 300375 per stuk; 2 jonge stieren 150—160 per stuk; 3 nuchtere kalveren 814 per stuk; 78 schram men 18—32 per stuk, 164 biggen 8—15 per stuk; 12 schapen 3638 per stuk; 3 paarden 130—225 per stuk. Handel goed. ALKMAAR, 4 April Bericht van de N V, Elerveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 325.000 kipeieren: 56-58 f 3.80—4, 58-60 f 3.90—4.10, 60-62 f 4.10-4.40 62-64 f 4.20—4.80 Bruin 60-65 f 4.20—5.20.' 75.000 Eendeieren: f 3.70—3.90. WARMENHUIZEN, 7 April. Gele kool f 3.804.30. 2e soort f 2.50: roode kool f 8 f 10.80. 2e soort f 9; Deensche witte kool f 4—4.30. AMSTERDAM, 7 April. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 35» vette koeien: 1ste kwal. 0.98—1.08; idem 2e kwal. 0.840.96; idem 3e kwaJ. 0.720.82; mindere soorten 0.640 70 per Kg. slacht- gewicht: 86 melk- en kalfkoeien 280—380 per stuk; 151 vette kalveren 2e kwal. 0.80 —0.92; idem 3e kwal. 0.68U.70 per Kg. levend ge wicht: 207 nuchtere kalveren 7—12 per stuk; 900 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 tot 110 Kg.; 0.51—0.52; zware varkens 0 49 0.50: vette varkens 0.48—0 49 per Kg. slacht- gewicht; 165 paarden 80 180 per stuk; 9 schapen. Aan het abattoir waren heden, aangevoerd 9 wagons geslachte runderen, af komstig uit Denemarken. ZWAAG, 3 April. Bangert en Omstreken. Spinazie 1625 per 100 kilo, Postelein 45— 50 per 100 Kilo, Spruitjes 18—30 per 100 Kilo. Wortelen 2.00—2.50 per 100 Kilo. Uien 1.00— 1.5Ö per 100 Kilo. Sla 5.00—14.— per 300 krop. Roode kool 8.00—14.— per 100 St., Gele kool 3.007.00 per 100 stuks. In deze beslissende kamp is het de Ken- nemers maar juist gelukt de overwinning te behalen. Onder leiding van scheidsrechter Slikkerveer trappen de roodhemdsn af en na 2 minuten weet Steeman reeds hetMeer- vogelcdoel te doorboren, 0—1. De vogels ge ven zich echter maar zoo niet gewonnen, doch bij een gevaarlijke situatie voor hun deel kan een back deze ten koste van een penalty redden. Horeman benut deze op kal me wijze, 02. De Kennemer achterhoede heeft thans met enkele gevaarlijke Zaan- damsche aanvallen groote moeite. Dan als de keeper der pastheeren het leer te lang bij hem houdt, maakt Groot hem dit afhan dig en het is 03. Doch bij een goede Meer- volgels-aanval scoort Ramakers goed tegen, 13. Voor de rust weet echter Steeman met harde schoten den stand op 15 te brengen. Wie gedacht had dat Kennemers met dezen stand veilig was, kwam bedrogen uit, want met een enorme geestdrift wierpen de Meer- vogel zich in den strijd en met succes, want toen het einde werd aangekondigd, hadden zij den achterstand tot 54 verkleind. Scheidsrechter Slikkerveer constateerde ech ter jammer genoeg, enkele overtredingen niet, waaruit 2 doelpunten ontstonden. Hot geheel was echter een prettige spannende wed'trijd, die door wel 1000 Beverwijkers werd bijgewoond. Door hun overwinning op Meervolgels hebben do Kennemers beslag gelegd op het kampioenschap van de 3e klasse B. Een 1000-tal aanhangers waren getuigen van de zen in Zaandam gespeelden wedstrijd. Na afloop werden de Kennemers gehuldigd door Meervogels en door het Kennemercbestuur, terwijl de kleinste supporter, een 2-jarig knaapje, aanvoerder Lindner een bouquet aanbood. Toen de trein om 7.15 Beverwijk binnenrolde, stond een groote menschenmc- nïgte de kampioenen op te wachten, waar de voorzitter van de Supportersvereniging Rood Zv/art een krans aanbood. Verder werd de avond in gepaste vreugde doorgebracht, terwijl Maandagavond het kampioensfeest gevierd werd. Nu volgen echter de zware pro motiewedstrijden waarin de Kennemers ook 2 jaar geleden struikelden, doch nu ik er goede moed. Op den 2den Paaschdag kon men, weer eens zoo het gewone geroezemoes waarne men op en om „Sporthoff". Het is bijna vier maanden geleden, dat we op „Sporthoff" het eerste elftal van Teylingen in actie Sagen. De belangstelling was daarom en mede door het feit, dat de opbrengst bestemd was voor een lid, dat reeds geruimen tijd ziek is, bevredigend te noemen. Precies half drie nam de strijd een aan vang, en al dadelijk was het te bespeuren, dat Teylingen na die lange periode van rust, er niet minder op was geworden. De eerste oogenblikken waren wel voor de Zwaluwen, maar daarna kwam ook Tey lingen „er in" en ontstond een vrij gelijk opgaande strijd, waarbij de achterhoeden, vooral die van Teylingenj kranig werk pres teerden. Langzamerheid werden de onzen de situatie meester en werden gevaarlijke aanvallen opgezet; voor het doel werd ech ter niet doortastend gewerkt. Zoo verstreek de tijd voor de rust ook het grootste ge deelte daarna. Somwijlen werd heel snel en mooi spel te zien gegeven, doch zonder recultaat. Daarbij mankeerde het nogal eens aan steun van de half-linie's. Kort voor het einde scoorden beide elftal len een keurig doelpunt, waarmede ook het einde kwam. Het spel van Teylingen maakte op ons een goeden indruk en wij veronderstellen, dat in volgende wedstrijden beter succes zal ge boekt worden, als ten minste allen zich geven en vcoral de voorhoede van de ge boden kansen weet te profiteeren. Nederland van de eerste plaats verdrongen. Hedenmorgen heeft Engeland de langste luchtvaartroute ter wereld, n.l: van Croy don naar Port Darwin in Australië, een af stand van 10.400 mijl, ingewijd. Het record van de langste vliegtuigroute berustte tot ml toe bij Nederland, door zijn dienst van Amsterdam naar Ned.-Indië, een afstand van 8750 mijl. Naar wordt gemeld, heeft in de Argentijn- sche provincie Tucuman een zware aardbe ving plaats gehad. De steden Graneros en Tucuman zouden zwaar zijn geteisterd. Nadere bijzonderheden ontbreken. Een schandelijke brief Dezer dagen ontving Zijn H. Exc. de Bis schop van HUdesheim een brief van den volgenden inhoud: Hildesheim, datum postmerk. Aan mijnheer den Bisschop, dr Barres, in Hildesheim. Mijnheer dr. Barres, Wees voorzichig, dat het met uw katho licisme niet denzelfden kant uitgaat als met Erzberger. Gij kunt niemand uw afgoden dienst opdringen. Het is verschrikkelijk, dat u iets dergelijks durft te doen. Een derde gedeelte van het Duitsche volk wordt dom gehouden en jullie buiten die volksverdom- ming overal uit. U bent nogmaals gewaar schuwd. Blijf buiten de politiekanders!.... 11 De „Hildeshcimer Courant", die den brief gepubliceerd heeft, voegt er aan toe, dat de Nationaal-Socialisten er zelf voor gezorgd hebben, dat de brief overal bekend werd. Want de Redactie van het blad vernam bU geruchte, dat de Bisschop een brief ont vangen had; de Bisschop wilde den brief geheim houden. Over den inhoud van den brief behoeven wij geen woorden meer te verspillen; dip spreekt voor zich zelf. Het aantal dooden nog niet bekend Koning Getfrge heeft aan den president van Nicaragua een telegram van deelneming gezonden met de vreeselijke ramp, welke Managua heeft getroffen. Men schat thans, dat het aantal slachtof fers van deze ramp tusschen de twee- en vijfduizend bedraagt. Het vuur woedt nog in verschillende wij ken en dreigt alles te vernielen, wat nog gespaard ls gebleven. Het blusschingswerk wordt buitengewoon bemoeilijkt door gebrek aan water. De Amerikanen, die aan het reddings werk deelnemen, zijn thans met kracht be gonnen de verwoeste gebieden te ontruimen, met behulp van vliegtuigen, die ter be- schikfcing zijn gesteld door de Pan-Ameri- kaansche Spoorwegen en de Marine. Bijna 200 vrouwen en kinderen zijn naar Corinto gebracht, waar zij zich aan boord hebben begeven van het vrachtschip „Chau- mont", dat naar San Francisco zal vertrek ken. en aan boord van het Marir.evaartulg „Relief", dat zijn menschcnlijken last naar New York zal brengen. 4 April opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (afd. Handelsinformaties) 23 272 520 693 957 1106 1258 1397 1517 1693 1917 2197 2610 2804 2973 3051 3318 3495 3634 3638 4045 4433 4756 4882 4931 5267 5613 5747 5987 6142 6437 6932 7085 7210 7583 7816 8000 8289 8562 8713 8734 8885 9300 9492 9754 9878 10192 10489 10623 10770 10978 11138 11356 11481 11975 12279 12551 12752 13044 13449 13704 15843 14060 14313 M647 14733 14981 15191 15329 15608 15715 11-004 16710 16404 16588 16791 17041 17382 175*1 17713 17941 18164 10331 18498 18841 19063 19747 1950S 19674 ?Of)«0 70297 20*37 2091!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2