J. NEDERKOORN Bouwmaterialen 30 pCt. 30 pOt. UITVERKOOP „DE KATOENBML Berichten uit onze vorige oplage GEVESTIGD Handel in HAARLEM WARMOESSTRAAT 6-8 - HAARLEM W"RMCE3STRAAT 6-8 - HAARLEM HEDEN GROOTE OPHEFFINGS- „De Tribune" KAM PERLAAN 9 TELEFOON 10283 KORTING KORTING in het van ouds bestaande garen-, band en wolmagazijn ■llll! I Door kolendamp bedwelmd Auto te water Motor-ongeval Vechtpartij te Leiden Bioembollen in Limburg? Doodelijk ongeval De chauffeur was dronken Gandhi en de Mohammedanen Henderson, Brüning en Curtius De opstand in Madeira Aanslag op een express-trein Onjuiste Vlootstatistieken van Frankrijk Het Paaschcongres der Belgische sociaal-democraten De Regeeringsvorming te Boekarest Botsing-tusschen auto en tram Het Paaschfeest bespot Ontwapeningsconferentie te Londen? Communistische demonstratie te Den Haag UIT DEN OMTREK IJMUIDEN STADSNIEUWS Het Brockway-personeel De uitbetaling van verhoogd loon Jubilea Broodprijsverlaging Lijn 4 BURGERLIJKE STAND BOEK EN BLAD SPORT EN WEDSTRIJDEN DAMMEN De 2de klasse-ccompetitie van den Nederl. Dambond Jubiieumwedstrijden Jozef Blankenaar VOETBAL Ajax 2—H. F. C. 2 1—1 Schoolvoetbaiwedstrijden Stormvogels naar Luik R. C. TilleurStormvogels 01 HerstalStormvogels 11 lllllllllllliillllllllll 55 Alle nog voorradige goederen met 30 korting Er is nog groote voorraad in Dames- Heeren en Kinder prima wo'len ''""er Ondcp'oede- ren groote sorteering Handwerken, Ko"c^n, Sokken, Tafp'kleeden. diverse soorten Wol, enz., enz. Dus nu naar DE KATOENBAAL 32-jarige man te Leiden het slachtoffer Tn het gebouw van de Rotogravure my. te 5eiden is in den afgeloopen nacht de 32- arige J. S., die zich voor zijn wacht in plaats ran in de portiersloge op de stookplaats be- ?ond. door kolendamp bedwelmd geraakt. Pogingen om de levensgeesten weer op te vekken, mochten niet baten. De inzittenden gered Te Oude Pekela is Eersten Paaschdag een auto met 6 inzittenden te water gereden. Een der inzittenden wist. door een ruit te verbryzeld, uit de auto te klauteren en met behulp van voorbijgangers gelukte het hem ook de andere 5 inzittenden op het droge te brengen De chauffeur die bewusteloos was, bleek vrij ernstig te zijn gewond en moest op advies van een geneesheer naar zyn woning worden vervoerd. Duorüder gedood Zondag is te Oegstgeest, ter hoogte van de 3 witte palen, een motorrijder over den kop geslagen. Bij dat ongeval werd de duoryder, de 27-jarige M. F., uit Vreeswijk, van de duo geslingerd en op slag gedood. Een ernstige gewande Tijdens de Faaschdagen hebben te Lel den verscheidene vechtpartijen plaats ge had. Bij een er van in een café op de Haven, is zekere M. S. door F. v. d. M. zoodanig met een glas op het hoofd geslagen, dat hy met een zware schedelbreuk in het Acade misch Ziekenhuis moest worden opgeno men. Uit Venlo wordt ons bericht, dat in Noord Limburg onder deskundige leiding een uit gebreide proef zal worden gehouden met de teelt van bloembollen. Te Valkenburg geraakte de motorryedr D. by den beruchten Canberg het stuur over zijn motorrywiel kwyt, met het gevolg, dat hy inreed op een groepje daar wandelende meisjes en jongens. Zekere Duchateau uit Houtem werd ge dood. Vier personen bU aanrijding gewond. Te Heerlen is een auto met volle vaart in gereden op een groep Blovenen, van wie er 4 ernstige verwondingen opliepen. De chauffeur die onder invloed van ster- ken drank verkeerde, heeft over de grens de vlucht genomen. De auto is in beslag genomen. Zyn voorstellen verworpen De besprekingen tusschen Gandhi en de ^Mohammedanen inzake de vertegenwoordi ging van de minderheden in de nieuwe Indi sche regeering zijn op niets uitgeloopen. De Mohammedanen hebben alle voorstel len van Gandhi verworpen. Briand niet naar Henderson? De Fransche journalist Rertinax schrijft, dat In Parijs d: aanneming van de uitnoodl- ging van Henderson door Brüning en Curtius groote verbazing heeft verwekt. Hij zegt van betrouwbare züde te hebben vernomen, dat Briand in verband met de ai. Volkenbondsvergaderingen de uitnoodlging van Henderson zal afslaan. De .Daily Herald" schryft, dat het thans .zoo goed als zeker is, dat de Duitsche Ryks- kanselier en dr. Curtius, benevens Briand en r Grandl in de eerste week van Mei te Londen zullen bijeenkomen. Het is zelfs niet geheel uitgesloten, dat Mussolini persooniyk naar Londen komt. Sommatie aan de rebellen De .Petit Parisien" verneemt uit Funcbal, dat daar op verscheidene plaatsen artillerie is opgesteld. De regeering heeft geëlscht, dat de hooge commissaris binnen 24 uur in vryheid zal worden gesteld, hetgeen door de rebellen •is geweigerd. Alles wyst er op, dat er een verwoed ge vecht in voorbereiding Is. Geen enkel Por- tugeesch schip mag ae haven verlaten. Tijdig ontdekt Nog tydig ls een aanslag ontdekt en voor- komen op den Delhl-Slmla-express. Uit de rails was een stuk verwyderd en hoewel de machinist het gevaar tydlg zag en met alle kracht remde, ontspoorden de locomotief en zes wagens. Slechts eenige passagiers werden licht ge wond. Men hecht aan den aanslag echter vry groote beteekenis, omdat de Indische regee ring gedurende het warme jaargetyde haai zetel gewooniyk naar Simla verplaatst, zoo dat men aanneemt, dat de aanslag tegen haar of tegen eenige regeeringspersonen was be doeld. De diplomatieke medewerker van de „Dai ly Telegraph" stelt Henderson verantwoor- deiyk voor de moeiiykheden, waarop de be ëindiging van de onderhai dc-IIngen over de vjootovereenkomst stuit. Ei is zon dei overleg en zeer oppervlakkig onderhandeld. De voor naamste oorzaak der moeiiykheden ls de zelfde als de oorzaas die leidde tot de mis lukking der Engelsch-Fransche besprexlngen op de Londensche vlootconferer.tie. Reeds toen bevatten de Fransche statistieken on juistheden, die men ook thans weer in de gegevens van Frankrijk ziet De nieuwe aan bouw voor 1934, 1935 en 1936 ls daarin niet opgenomen. Italië was slechts bereid den voorsprong van ruim negentigduizend ton aan Fransche kruisers en torpedojagers te aanvaarden, omdat hiervan slichts veertig duizend ton uit moderne schapen zou be staan. Thans ziet men echter te Rome, dat Frankrijk streeft naar een voorsprong van ruim negentigduizend ton aan moderne schepen. Het orgaan van de Arbeiderspartij, de „Daily Herald" acht de moeiiykheden een ernstige waarschuwing voor het "erloop der komende ontwapeningsconferentie. Verminderde bewapening geëlscht Het Paaschcongres van de B. W. P., de party van de Belgische so ''aal-de.oocraten, heeft na een langdurig aebat over net ont- wapenlngsvraagstuk met 359.470 tegen 197.798 stemmen en 32.239 onthoudingen, een motie aangenomen, waarin de eisch gesteld wordt, dat de bewapening van Be gië zoodanig ver minderd wordt, dat evenwicht ontstaat met het reeds grootendeels ontwapende Duitsch- land. Spoedige oplossing van de crisis De „Donaupost" meldt uit Boekarest, dat men daar van meening is, dat de re- geeringscrisis vry spoedig opgelost zal kun nen worden, aangezien Titulescu zoowel in het geval, dat Maniu in de concentratie be willigt, als ln het geval, dat hy medewer king afwyst, zün plannen gereed heeft. In het laatste geval zal waarschyniyk een kleine concentratie gevormd worden. Manlu, die te Genua het telegram van den Koning ontving met het verzoek om naar Boekarest terug te keeren, ls eerst naar Parijs doorgereisd, om zich op de hoogte te stellen van de stemming ln politieke kringen aldaar. Hy zal waarschyniyk pas, Vrijdag te Boekarest aankomen, terwijl Titu lescu daar Donderdag verwacht wordt. In politieke kringen gelooft men, dat on danks het verzet van Maniu, nieuwe ver kiezingen niet onmogelyk zyn. Het ls ech ter twijfelachtig of in dat geval TitulPscu de leiding der zaken ln handen zal hou den. Een ernstig autobusongeluk vond gisteren plaats by St. Etienne. Een autobus, waarin 28 personen waren gezeten, kwam in botsing met een tramwagen en werd geheel vernield. Alle inzittenden werden gewond, waarvan sommigen door hout- en glassplinters tame- lyk licht, doch anderen zoo ernstig, dat zy in levensgevaariyken toestand ln het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Zonder dieper op den inhoud ln te gaan, vermelden wy hier slechts, dat ook net Paaschfeest voor de „Tribune"-redactie aan leiding ls geweest, tot het schryven van een voor ieder christeiyk denkend en voelend mensch hoogst stuitend artikel en tot het doen opnemen van een walglijke plaat. Beterschap toont de redactie dus geens zins. En verstandig was dus het besluit, om dit vunzige blad uit de openbare leeszalen en boekeryen te weren. De diplomatieke medewerker van de „Dai ly Herald" acht het waarschyniyk, dat by het bezoek van de Duitsche ministers Brue- ning en Curtius aan Lonain het voorstel zal worden gedaan de Ontwapeningsconferentie te Londen te houden. Tydens zijn laatste be zoek aan Parys heeft Henderson reeds ge tracht een afspraak in deze richting te maken, doch noch Dr. Curtius, noch Grandi hadden naar Parys kunnen komen Derhalve zou Henderson het oenkueeld hebben gehad de onderteekening van de nieuwe vlootover- eenkomst te gebruiken als aanleiding voor een byeenkomst van ministers van buiten- landsche zaken te Lonaen. Het ls eenter twijfelachtig of deze beide gebeurtenissen met elkaar verbonden kunnen worden. De mogelykheid bestaat echter, aal Grandi naar Londen komt. Ondanks de moeilijkheden hoopt men dat de onderteekening nog zal geschieden vóór de byeenkomst der minis ters. DEN HAAG, 7 April. Op den tweeden Paaschdag des voormiddags was op den Bezui- denhoutscheweg de politie genoodzaakt om herhaaldeiyk gebruik te maken van gummi stok er, sabel, om een troepje van een dertig tal communisten, dat de roode vlag mee voerde en zonder vergunning in optocht door de stad wilde marcheeren, uiteen te jagen en de vlag in beslag te nemen. Een der demonstranten werd gearresteerd op vermoeden wapens by zich te hebben By fouilleering op het politiebureau werden ech ter geen wapens op hem bevonden, waarna hy weer ls vrijgelaten. Personalia Met ingang van den lsten April ls benoemd tot 2den ambtenaar ter secretarie te Bennebroek, onze plaatsgenoot, de heer H. F. Smakman. De werkloosheid in het Visscherybedrijf- Het Fonds voor Sociale Voorzieningen deelt ons het volgende mede: Gedurende de week van 21 tot en met 27 Maart werd aan 395 (216) werklooze opvarenden uitkeering verstrekt tot een totaal van f 3957.20 (f 2197.50). Dit aantal was als volgt over de verschil lende gemeenten verdeeld: Velsen 164, Eg- mond 85, Katwyk 24, Scheveningen 53, ove rige gemeenten 69. Aan het einde van genoemde week waren in totaal 245 zeeiiedc-n uitgetrokken, waar van woonachtig in Velsen 69, in Egmond 29, in Katwyk 44, in Scheveningen 59 en in diverse gemeenten 44. Gedurende genoemde week werden 161 nieuwe werkloosheidskaarten uitgereikt, waardoor het sedert 1 Januari totaal aantal uitgereikte kaarten steeg tot 936. De tusschen haakjes geplaatste getallen hebben betrekking op dezelfde week van net vorig jaar Door B. en W. der gemeente Haarlem zyn de concessievoorwaarden met ingang van 1 Februari j.l. voor de N.V. Haarlemsche Brockway-Bus Maatschappy vastgesteld, in welke voorwaarden o.m. bepaald werd, dat het loon voor de chauffeurs met ingang van 1 Februari op 30 per week werd vastge steld. Door den directeur der Maatschappij, den heer van der Wal, werd echter geen uitvoering gegeven aan het besluit van B. en W„ waarop vanwege de chauffeurs steeds werd aangedrongen. Voor het eerst werd het nieuwe loon jj. Zaterdag uitbetaald, doch niet vanaf 1 Februari, zooals was voorgeschreven, wat voor de chauffeurs een schadepostje wa3, daar deze juist voor de Paaschdagen op het extra-salaris vanaf 1 Januari rekenden. Bij de uitbetaling heerschte dan ook een ernstige ontstemming, welke een ernstig karakter dreigde aan te nemen, doch ten slotte nam men het besluit aan de besturen van de chauffeurs-organisaties een spoed vergadering aan te vragen. H. Roosdorp De heer H. Roosdorp te Aerdenhout vierde gisteren een by zonder jubileum, hy her dacht Maandag den dag, dat hy vóór 50 jaar by den neer G. A. xiam te Am sterdam in dienst trad. De jubilaris is thans nog in dienst by mevr. de wed. Harff-Blauw- bber te Aerdenhout als chauffeur, en staat dcor zijn nauwgezetheid en yver by de fa milie Harff seer hoog aangeschreven. De jubilaris is begiftigd met de eere medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau en heeft zeer vele tele grammen, bloemen en andere huldeblyken entvangen. P. Hogensteyn Maandag herdacht de heer P. Hogesteyn' den dag. waarop hy vóór 40 jaar in dienst trad als bankwerker b!' d° fl-ma T .T. P^vrip-, Gistermorgen werd de jubilaris door de di rectie ontvangen en werd hem de gebruike- ïyke enveloppe overhandigd. 2 cent in één week De broodprys te Haarlem is door alle ge organiseerde bakkers en door de coöperaties met één cent per 800 gram verlaagd. Het melkbrood was reeds de vorige week een cent goedkooper geworden, zoodat ln totaal van een broodprijsverlaging van 2 ct. gesproken mag worden. Wordt zjj vervangen door een trolleybus? Op het request van de afdeeling Haarlem van den Forensenbond aan de N.Z.H.T.M., waarin wordt aangedrongen op doortrekking van lijn 4 tot halte Aerdenhout, zulks voor de vele bewoners van Aerdenhout, Rijnegom e.a. heeft de directie thans geantwoord: Met het gemeentebestuur van Haarlem zijn onderhandelingen gaarde over de reor ganisatie van de tramlijnen te Haarlem. Daarby wordt de mogelykheid onder oogen gezien, o.m. om iyn 4 te doen vervangen door een auto- of trolleybus-iyn, waarvan 't eindpunt by de Zandvoortschelaan wordt ge dacht. In afwachting van den uitslag der voren bedoelde onderhandelingen kan u,. dtn aard der zaak eene verdere doortrekking van tramlyn 4. die de uit/oering van verschil lende maatregelen zou vorderen, niet in overweging worden genomen. Ondertrouwd: 4 April. J. F. W. v. Duuren en E. J. M. Slebe. Getrouwd: 4 April. C. F. Kruyff en M. de Boer. Geboren: 2 April. z. van W. v. d Werff Putman: 3 April. d. van A KoelemyMet selaar; z. van C. JansenDroog: d. van H. van der Berg—Tholenaars; z. van W. van der Werff-Putman. Overleden 3 April: M. Pricsman—de Bruin, 86 jaar, Meester Joostenlaan. J. van Dus- seldorpVlieg. 39 ïaar, Hazepatersaan. G. Pomper, 58 jaar, Tedinz van Berkhout straat. 4 April: W. Klooster, 53 jaar, Olycanstraat. Uitgave Wit-Gele Kruis Dezer dagen is verschenen als uitgave der R. K. Nationale Federatie van het Wit- Gele Kruis het boekje „Het Groeiende Le ven." Het boekje is bestemd voor moeders en aanstaande móeders, en wil voorlichting ge ven omtrent de zorg vóór de geboorte, de voedingverzorging van het kind in het eer ste levensjaar, en geeft lets over de kleeding van dsn zuigeling. Naast de verschillende uitgaven die op dit gebied bestaan behandelt dit geschrift het onderwerp, gezien van Katholiek stand punt. Reden waarom deze uitgave ln een lang gevoelde behoefte voorziet; de vér spreiding onder de massa van ons Katho lieke volk zal zeer veel goed kunnen doen. De „Haarlemsche Damclub" II kampioen! De arbitrage-commissie van den Nederl. Dambond is thans met hare beslissingen in zake de afgebroken partyen van bovenge noemde competitie gereed gekomen. Hierdoor is thans vast komen te staan, dat de „Haarlemsche Damclub" II definitief club kampioene der noordelyke 2de klasse compe titie is geworden. Metde Damvereeniging „Gezellig Samen zijn II" uit Amsterdam en de Damclubb „Gouda I", zullen de Haarl. Damclub-reser ves nu een competitie spelen om het Neder- landsche clubkampioenschap 2de klasse. Voor de „Haarlemsche Damclub" is het wel een succesvol jaar, want behalve alle persoonlijke kampioenschappen van Haar lem en Omstreken behaalde deze vereeni- glng met haar eerste en tweede tiental boven dien de afdeelingskampioenschappen in de competitie van den Nederlandschen Dam bond. Ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan organiseerde de Amsterdamsche damvereeni ging Jozef Blankenaar gedurende de beide Paaschdagen trio-kampen voor clubs, waar aan werd deelgenomen door de volgende ver- eeniglngen: Jozef Blankenaar, D. O S„ Gez. Samenzijn, v. Embden en de Haarlemsche Damclub Gespeeld werd om den zilveren Bauer-fceker en den zilveren eiketak als twee den prys. De stand ls nu, dat de Haarlemsche Dam club met 5 punten de leiding heeft en zeer waarschijnlijk ln het bezit zal komen van den beker. Met 4 punten leder staan Van Embden en D. o S. nr. twee, doch Jozef Blankenaar heeft nog een kans op den tweeden prys, daar zij met drie nunten nog spelen moeten tegen Haarlem en by winst met deze vereeniging gelijk kan komen. Bij gelijk spel komt zy met de beide andere ver- eenigingen meedingen naar den zilveren tak, bij verlies is zy echtér uitgeschakeld. Hoewel onvolledig, is het de H. F. C.- reserves gelukt, het sterke Ajax II een punt te ontnemen. Het volgende elftal bond den stryd aan: Perre, Engelberts, Giesbergen. Les, Mar- chant, Schnerz, Trens, Bultman, Dorsman, Wijt, Slingenberg. Het begin is goed van H. F. C. II. Door het spel te kort te houden ln den Ajax-aanval wist de H. F. C.-achterhoede steeds het gevaar af te wenden voor het Haarlemsche doel. Voor rust weten geen der partijen te doel punten. Na rust heeft H. F. C. H wind tegen en krijgt het aanvankelyk hard te verantwoor den. Na ongeveer een kwartier doelpunt Ajax II (1—0). De H. F. C.-doelman 'trygt drik werk, doch biykt goed op dreef. Dorsman zorgt dan voor den geiykmaker (1—1). Tegen het einde zet Ajax II er nog eens alles op, doch de H. F. C.'ers verdedigen hardnekkig, zoodat succes uitbiyft. Het einde van dezen spannenden stryd komt met I—1. Hulde aan het H. F. C.-elftal voor dit kranig werk. Een zeer kostbaar punt ls bin nen. Een fraaie, voorjaarsdag gisteren. Op de voetbalterreinen a. d. Middenweg en naaste omgeving heerschte al weer vroeg een vroo- lijke stemming. Voor de C-wedstrijden kwa men niet minder dan 32 elftallen in het veld. Een dag, die vreugde bracht en verdriet, want de elftallen, die nu verliezen, zyn ver der uitgeschakeld. Soms was het verschil ln doelcijfers groot, maar over 't algemeen moest er voor de overwinning „gewerkt" wor den. Enkele malen werd gelylc gespeeld en den kwam de sensatie van deze Paaschwed- strijden: het strafschoppen nemen. Deze nieuwe bepaling doet het wel beter by de jongens dan het vroegere loten! Waar de kijkers zoo gauw vandaan komen is een raadsel, maar in een oogenblik is het veld, waar de strafschoppen genomen zullen worden belegerd door een kyklustige schare, die scheidsrechter, keeper en speler, die de „pinanties" neemt, nauweiyks ruimte laten! De aanvoerder van een winnende ploeg meldt zich met een stralend gezicht by den algemeenen wedstrijdleider om het groote nieuws mede te deelen en te vernemen, wan neer en tegen wie de volgende wedstrijd moet worden gespeeld. En de aanvoerder van een verliezend elftal vindt het wel jammer, maar als hij de reepen chocolade voor z'n elftal ontvangt, die aan winnaars en verliezers na eiken wedstryd in de C-afdeellng worden aangeboden, verhel dert z'n gezicht al weer en is hij vast beslo ten met z'n „mannen" het een volgend jaar beter te doen. De goede geest onder de jongens, de krach tige hulp van de H. H. scheidsrechters en niet minder het gunstige weer doen het beste verwachten voor het welslagen van deze wedstrijden. Hier volgen de uitslagen van Dinsdag: Afd. C. 3e ronde Verliezers Instituut Oranje Nassau"—OLS 23-24 6—0 OLS 18—OLS 34 1—I (OLS 34 wint) OLS 8—OLS 17 9—0 OLS 21-22—OLS 14 0—18 OLS 11-12—OLS 15 0—0 (OLS 11-12 wint) Chr. Sch. Anthonlestr. Ryksleerschool 30 OLS 7le Doopsgez. Sch. 70 OLS 36—OLS 9 1—1 (OLS 36 wint) 3e ronde winnaars OLS 32-33Noorderschool OLS 1—OLS 16 Gem. Lyceum 6—OLS 13 OLS 27—ULO B 2 ULO A 4—OLS 28 OLS 38—HBS B 6 1-3 ï—i (OLS 16 wint) 3—0 0—3 2—0 0-0 (OLS 38 w'nt) O.L.S. 5—O.L.S. 3 2—1 O.L.S. 43 (Houtmanschool)—H.B.S. A5 7—0 Afdeeling B 2e ronde H.B.S. A3Bronsteeschool (Heemstede) 6—3 U.L.O. A2—U.L.O. 1 (IJmulden O.) 0—12 Chr. U.L.O. (Bl'daal)Kenn. Lyceum 2 3—0 Ambachtsschool 4U.L.O. (Zandvoort) 1—2 H.B.S. BCH.B.S. 2 (Velsen) 04 Ambachtsschool 2 vrij. Afdeeling A 2e ronde Gem. Lyceum 3—Ambachtsschool 1 11 Ambachtsschool wint Nyverheidsschool 1 (Velsen)H.B.S. BI 1—2 U.L.O. Al—H.B.S Al 1—7 Gem. Lyceum 1 vry. Donderdag worden gespeeld de halve eind- wedstrijden: Ambachtsschool 1H.B.S. BI, 2 uilt, ter rein R.C.H. H.B.S. AlGem. Lyceum 1, 2 uur, terrein Haarlem. De IJmuidenaars winnaars van N het tournooi Met Paschen namen de Stormvogels deel aan een voetbaltoumooi te Luik. Aanvanke lijk zouden daaraan deelnemen Standard Luik, R. C. Tilleur, Stormvogels en Red Boys (Luxemburg). Doordat de voorzitter van eerstgenoemde vereeniging echter over leed, trok zy zich trug en werd er ook niet op haar terrein, doch op dat van Tilleur gespeeld. Voor de Standard kwamen nu twee ver- eenigingen in de plaats, n.l. Montignée en Herstal. De strijd om den fraaien zilveren beker ging echter alleen tusschen Tilleur, Stormvogels en Red Boys. De volgende twee groepen werden ge maakt: Tilleur, Stormvogels, Herstal. Tilleur, Montignée, Red Boys. Stormvogels won van Tilleur en speelde gelijk met Herstal. (Totaal 3 punten). Tilleur verloor van Stormvogels en won van Red Boys. (Totaal 3 punten). Red Boys verloor van Tileur en won van Montignée. (2 punten). Stormvogels legde daardoor beslag op den fraaien wisselbeker. Na de rust ontspon zich een vlug spel. Er wordt door de Vogels meermalen goed ge combineerd. Plokker mist echter de noodige doortastendheid. Op den rechtervleugel speelt v. d. Steen een uitstekende partij. Na 20 minuten weet hy met een hard schot Stormvogels de leiding te geven (01). De Belgen werken hard voor den geiyk- maker. Van der Velde, Van Gelder en speciaal Haak, zijn echter niet te passeeren. Meermalen wordt het kranige verdedigen der Vogels met applaus begroet. De Stormvogels voorhoede zat inmiddels niet stil, maar vindt ook het net niet meer, zoodat het 01 blyft. Stormvogels verscheen als volgt: De Waard, Haak, Van Gelder," Effern, Tol, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Plokker, Prins, Boekclaar. KoSvC-r ontbrak dus op het appèl, doch hij werd op uitnemende wyze vervangen door Van Gelder. Om half 3 trapt Tilleur af. Aanvankelyk gaat het spel gelyk ep Het is Groeneve'.d, die al spoedig een paar uitnemende kansen krijgt, doch hy zoekt het doel telkenmale veel te hoog. De BeU.en spelen een stevig spelletje en, zooals we dat van Belgen ge wend zyn, enthousiast, Haak is echter buitengewoon goed op dreei en werdt heel goed bygestaan door Van Gelder, wiens kop- en trapwerk zeer opvalt, zoodat De Waard het niet eens druk krygt. By Stormvogels-aanvallen viel het tel kens op, dat de Tilleur-doelman zoo ver uit zyn doel liep. Het dient echter erkend dat hy het moment van uitloopen goed wist te kiezen. De rust gaat ln met gelyken stand, hoewel Stormvogels, als 't beter had geschoten, zeker een 2- of 30-voorsprong had kunnen hebben. Doordat Boekelaar zich niet fit gevoelde hy bracht den 2en dag grooter.dsels op zyn slaapkamer door verscheen Storm vogels in de volgende opstelling: De Waard Haak Van Gelder Effern Pronk v. d. Velds v. d. Steen Groeneveld Plokker Tol Prins Al spoedig was het te zien, dat het pas naar de eerste klasse gepromoveerde Her stal versch was en Stormvogels al een zwa- ren wedstryd in de beenen had. Door den gevallen regen was het veld niet al te best bespeelbaar. Stormvogels verdedigde eerst het slechtste gedeelte van het terrein. Dit belette het achtertrio echter niet direct vol op in actie te rijn. Vooral de zware Haak verzette weer heel wat werk en ook Van Gelder's spel viel weer op, terwyl in laatste instantie De Waard den gladden bal uiterst klemvast had. Dat dit deel van het elftal zoo goed op dreef was, kwam uitstekend te pas, want de halfback-linie, in het bij zonder Pronk, bracht er weinig van terecht. Ook het spel van de IJmuider-voorhoede was niet al te best. Toch kreeg Groeneveld al vry spoedig weer een schitterende kans, doch weer faalde zyn schot. Voor de rust nam Herstal de leiding met een ver schot, waardoor De Waard biykbaar verrast werd. Rust 1—0. Na de thee liep het in de Stormvogels gelederen beter. Pronk speelde nu rechts half, Effern rechtsbinnen en Tol spil. Ver moedelijk was het Stormvogcls-aanvalsspel echter productiever geweest als men meer op v. d. Steen had gespeeld, daar Prins als linksbuiten niet voldeed. Het spel ging ech ter geiyk op en tenslotte slaagde Groeneveld er in gelijk té maken (11). Hard werd er teen om de overwinning ge streden. De onvervaagde Stormvogels -defen sie wist echter van geen wijken. Bijna werk te v. d. Velde den bal nog ln eigen doel en kort voor het einde verrichtte De Waard een schitterende save. Met 11 kwam het einde. Stormvogels kan met genoegen op dezen toer terugzien. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig maar geduldig ïyden, na voorzien te zyn van de H. Sacramenten, m den ouderdom van 68 jaar, onze geliefde Zuster, behuwd Zuster en Tante, Mejuffrouw JOHANNA HENDRIKA HENDRIKS, geb. van Hooff. Uit aller naam, H. VAN HOOFF. Haarlem, 7 April 1931. Parklaan 92.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6