Uit den Stofzuigerhuis MAERTENS HILLEGOM NQORDWIJK NOORDWIJKERHOUT VOORHOUT HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders BENNEBROEK CASTRTCUM BarteHjorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR Stofzuigers f 105 - MONNIKENDAM MA RK TNIE UWS Jaarvergadering K. R. O. De aideeling HiUegom van den K. R. O. hield gisteravond haar jaarvergadering in hotel Sistermans. De heer Jansen, voorzitter van de afdee- ling, opende de vergadering op de gebrui kelijke wijze en betreurde de zeer slechte opkomst der leden. Het jaarverslag van den secretaris adem de een optimistischen geest; de af deeling telt op dit oogenblik 316 leden, welk aan tal nog geregeld toeneemt. De penningmeester deelue mede, dat het batig kassaldo ongeveer f 250 bedraagt. Zijn rekening en verantwoording werd gecontro leerd door de heeren Van Maris en Van der Dans en in orde bevonden. Scherpe verwijten werden door verschil lende leden tot het bestuur gericht over onvoldoende propaganda; ook wat de voor bereiding van deze vergadering aanging, het geen door een afgevaardigde van 't hoofd bestuur werd beantwoord. Naar alle waarschijnlijkheid zijn er bij het convoceeren fouten gemaakt, die men in het vervolg zal vermijden. Het was verkeerd hierover het bestuur aan te vallen. Hierna werd het woord verleend aan den Zeereerw. heer Pater Lector J. Dito, uit Amsterdam, die in een uitvoerige en goed gestyleerde rede de noodzakelijkheid betoog de van een eigen omroep voor de Katho lieken en de aanwezigen opwekte steeds met alle krachten dien eigen omroep te steunen. Het groote gevaar is de neutrale omroep, die op een materialistisch standpunt staat en waar het niet mogelyk is deze uitzen dingen te verbieden, moet de K. R. O. trach ten door opvoeren van het peil der uitzen dingen de Katholieken af te houden van het luisteren naar uitzendingen van anders denkenden. Deze boeiende rede werd met groote aan dacht gevolgd. De 2e voorzitter, de heer Warmerdam, be treurde de houding der leden en constateer de, dat het bestuur het vertrouwen van de leden verloren heeft. Hij stelde zijn functie dus ter beschikking. Hierna was het woord aan den vertegen woordiger der Telefunken Maatschappij, die op onderhoudende wijze het opsporen van verschillende storingen behandelde aan de hand van gramofoonplaten, terwijl tot slot eenige films van dezelfde Maatschappij werden gedraaid, welke veel interessante dingen, het radio-wezen betreffende, bevat ten. Aan het slot werd medegedeeld, dat bin nen korten tijd nog een groote propaganda- avond zal worden georganiseerd, waaraan 't K. R. O.-sextet zal medewerken. DE A.S. VERKIEZINGEN Men schrijft ons: Wij hadden de^er dageen een onderhoud met het comité van de z.g. A-groep, inzake de candidaatstelling in de R. K. Kiesvereeni- ging. Men vertélde ons het resultaat van de gehouden besprekingen met het comité van de z.g. B.-groep. Overeengekomen was, dat door de B-groep geen A-candidaten zouden worden gesteld, terwijl ook de A-groep geen B-candidaten zou stellen. s Overeenkomstig is gehandeld. Vervolgens is lang en breed gesproken over nummer 1 van de officieele lijst. Begrijpelijk is het, dat de A-groep er prijs op stelde overeen te kunnen komen om den heer B. N. Loer akker, het oudste raadslid en zeer zeker het meest verdienstelijke lid, nummer 1 te krij gen. Van een overeenkomst als zoodanig wilde de B-groep niets weten. Vervolgens over een advies. Uitgezonderd wat nummer 1 betreft, zou de A-groep de kiezers volkomen vrij willen laten in de keuze der candidaten en dus de kiezers zelf de officieele volgorde willen doen bepalen. De B-groep daarentegen wenscht wel een advies te geven. Ook op dit punt kon men niet tot overeenstemming geraken en be sloot de B-groep om wel en de A-groep om geen advies te geven. De candidaten zijn nu gesteld en laten dus de kiezers nu de rest verder uitmaken. Dit is altijd eerlijk en billijk. Kiezers van HiUegom, laat u dus in de naaste toekomst niet beïnvloeden door strooi biljetten of iets dergelijks, maar doet in alle opzichten uw eigen keuze, maar doet het dan pok goed! Laten wij niet hatelijk zijn tegenover elk ander, maar eerlijk en oprecht den politie- ken strijd beslechten. 10-jarig bestaan van de Noordwijksche Reddingsbrigade. In de groote zaal van ho tel Royal vierde de Brigade haar 2e lustrum. De zaal was geheel gevuld met leden, genoo- digden en belangstellenden. De heer S. Verloop opende als voorzitter van het feestcomité deze bijeenkomst met een welkomstwoord, speciaal tot den voor zitter Dr. C. H. Hermonides, het Bestuur van de Brigade van Boskoop en den heer v. Veen. Deze vergadering is iets verlaat met het oog op de vasten, ten gerieve van de katho lieke leden. Een tombola is georganiseerd ter dekking van de kosten en deze is mogelijk gemaakt door een aantal leden en anderen die de Brigade een goed hart toedragen. Vervolgens zette hij uiteen, hoe de com missie zich deze avond heeft ingedacht. Er is gelegenheid gegeven zich op te geven als lid en donateur, wat reeds resultaat heeft gehad. Spreker hoopte op een nog veel groo- ter resultaat. Verder las hij een lijst voor van gevers van cadeaux voor de tombola. Vervolgens werd aan alle aanwezigen door de feestcommissie een consumptie geof freerd. Hierna werd door den heer S. Verloop, den 2en secretaris en archivaris van de Bri gade, uit de oude papieren een resumé ge geven van de voornaamste feiten en gebeur tenissen de Brigade betreffende, waaruit bleek dat het de Brigade moreel en finan cieel goed gaat. Ook het aantal jongeren dat zich by de Brigade aansluit en zich voor dit werk interesseert, stemt tot biydschap. Er zyn aangesloten 190 gezinnen. Als werk van de Brigade werd gememoreerd, de strand- wacht in den zomer op het vrye strand, het plaatsen van reddingsmiddelen, het houden van een reddingsvlet, gratis les in E.H.B.O., het oefenen in reddend zwemmen, het zich beschikbaar stellen bij diverse gelegenheden zooals Oranjefeesten, en in den winter het plaatsen van reddingsmiddelen langs de Ijs banen waar zulks noodig geacht wordt. Den 9en Maart '21 werd de Brigade opge richt, terwijl de eerste hulp werd verleend bU den gestranden Katwijkschen logger. Mej. N. de Groot zorgde voor een mooi brigadelied en spreker deelde nog mede dat de verzekeringskas van de Brigade thans een bedrag van i 2000.— rijk is. Aan Dr. Niekerk, die dit jaar den cursus E.H.B.O. had gegeven, nadat dit jaren door dr. Hermonides was gedaan, werd een boek werk aangeboden. De heer Verloop reikte dit boekwerk over met de hartelijkste woorden van dank aan den dokter voor alles wat hy voor de Bri gade deed. Hierna werd het Brigadelied gezongen en het stemde tot vreugde dat dokter Hermoni des ondanks alles, de Brigade trouw bleef. Door den heer Verloop werd aan den voorzitter een voorzittershamer gegeven voor de Brigade, door hem zelf vervaardigd, in den vorm van een vuist, als symbool dat in tijd van nood de vuist gebruikt moet wor den tot hulp. Dr. Hermonides de voorzitter, bracht dank aan de feestcommissie die dezen feestavond organiseerde, aan den archivaris, hoofdlei ders, leiders, hcofdinstructeur, instructeur, leden der Brigade en allen en wil besluiten met het oude bijbelwoord „naastenliefde". De voorzitter van Boskoop feliciteerde hierna de Brigade met dit feest en herdenkt de vriendschappelijke betrekkingen tusschen Boskoop en Noordwijk. Het is een mooi werk dat de Brigade nastreeft en mag men niet altijd resultaat hebben, de naast- bestaanden van een bij een verdririkingsge- va! omgekomen slachtoffer hebben dan toch de overtuiging dat al het mogelijke gedaan is om hen in het leven te bewaren. Tenslotte bood hij een prachtbouquet Ja- pa nsche Kers aan. De voorzitter dankt harteiyk voor dit biyk •?n sympathie. De heer Van Capellen, voorzitter van V. V. prak hierna nog een persoonlijk woord tot den voorzitter als geneesheer. Hierna was het reeds vrij laat geworden en werd b,et woord gegeven aan „Haarlems klein cabaret", dat voor dezen avond Was geëngageerd. Met een zeer gevarieerd pro gram hebben de leden vap dit cabaret, be staande uit drie heeren en twee dames, de aanwezigen doen genieten. Het publiek was zeer dankbaar daarvoor wat werd uitge drukt door een veelvuldig applaus. Ook het lid van de feestcommissie de heer J. Zuiderduin, moest op verzoek nog eens zijn „Oude Flip" ten tooneele brengen en de „Visschersbruiloft", wat altyd nog een suc cesnummer is en tot slot „Ons hutje aan de zee". Na het uitloten van de tombola, sloot een gezellig samenzijn het feest. R. K. Volksbond In café „De Zwaan" vergaderde de R. K. Volksbond. De voorzitter opende de vergadering en verwelkomde den Eerw. geestelijken advi seur, Kapelaan Van Stralen. De notulen werden onveranderd vastge steld, waama een 10-tal nieuwe leden met een toepasselijk woord van den voorzitter werd geïnstalleerd. Een speciaal woord van lof richtte de voorzitter tot de propagan disten. aan wier ijver dit succes te danken is. Vervolgens werd besproken de op 14 Juni as. hier te houden Encycliekmeeting van den kring Leiden; door den voorzitter wer den allen aangespoord mede te werken tot het welslagen van deze meeting. Door de commissie, welke belast is met de regeling, zullen stappen gedaan worden voor terrein, sprekers enz. By de bespreking over het door het R. K. Werkliedenverbond te houden congres en manifestatie op Zondag 6 September te Utrecht, werd besloten, dat uit den be stuursraad een congrescommissie zal ge vormd worden en dat de gelegenheid om voor deze Veis te sparen, zal worden open gesteld. Door den voorzitter werd er bij de kies gerechtigde leden op aangedrongen om bij de a.s. verkiezingen voor Provinciale Staten en Gemeenteraad, allen trouw hun plicht te deen en te stemmen op No. 1 van de Room- sche ïyst. Bij de rondvraag werden nog eenige zaken van huishoudelijken aard besproken en werd door den voorzitter van de Retraiteclub een woord gesproken in het belang der gesloten retraite, daar door de club voor de a.s. win termaanden twee retraites zijn aangevraagd. Ook hiervoor wordt gelegenheid gegeven te sparen. Hierna volgde sluiting, waama een ver loting werd gehouden en als slot werd een der gewonnen pryzen publiek verkocht, ten bate van het Comité Ziekentransport Lour- des voor Haarlem en Omstreken. Vereeniging „Zeebad" De vereeniging „Zeebad" vergaderde in Centraal. De voorzitter opende met er op te wijzen, dat er, zooals byna tradioneel geworden is, voor den aanvang van het seizoen weer een wolk boven de badplaats hangt. Spr. hoopte, dat het voor alle leden een gunstig seizoen mag worden. De notulen - werden gelezen door den se cretaris en werden ongewyzigd vastgesteld. Hierna werd in bespreking gebracht het concept-reglement van de reclame-commissie, dat door de besturen van Zeebad, Vreemde lingenverkeer en de Combinatie reeds werd goedgekeurd. De algemeene vergadering zal er echter haar sanctie aan moeten geven. Het concept werd voorgelezen door den se cretaris, waarna de voorzitter vroeg of er nog bemerkingen waren. De heer Sterkenburg vindt dit voorlezen wel aardig, maar dan kan men over zoo'n stuk nog geen oordeel vellen. Hy had gaarne gezien dat de leden zoo'n concept thuis had den gekregen om het te kunnen bestudeeren. De voorzitter zeide, het stuk in het infor matie-bureau ter inzage te zullen leggen, dan kan men op de vergadering van V. V. nog 'bemerkingen maken. De vergadering keurde het reglement by voorbaat reeds goed, omdat men vertrouwen in de commissie heeft. De heer Th. Verloop deed hierna eenige mededeelingen betreffende de financiën van het reclamefonds. Dit jaar was er een in komen van 1774.93, wat een mooi bedrag is en waarvoor lof gebracht werd aan den heer C. Verloopt Vervolgens wer#en de voornaamste uit gaven gememoreerd, terwijl aan het einde nog een saldo beschikbaar is van 246.43. Voorgesteld werd van dit bedrag zoo moge lijk iets beschikbaar te stellen voor strand- feestjes voor de badgasten. Men was het hier volkomen mee eens en zoo noodig zal men er gebruik van maken. Begrooting van informatiebureau en ka- merlijst had tot eindbedrag 2725.waarin dan 3 aandeelen kunnen worden uitgeloot. Vervolgens kwam de woonforensenbelas- ting ter sprake, die bij den gemeenteraad in behandeling is. De voorzitter wees op het gevaar, dat bezig is zich over Noordwijk uit te storten en waarvan men nu reeds de be lemmerende werking voelt, wat bewezen wordt door de opdracht van een aannemersfirma, die slechts zal kunnen worden uitgevoerd mits er geen woonforensenbeiasting komt. De heer Van Capelle weidde uit over alles wat pensionhouders en villa-eigenaren doen, om alles mooi en zindelijk te houden, zooals men dat nergens aantreft, en inplaats van dit te apprecieeren, worden nog belemme rende bepalingen gemaakt, die het niet mo- gehik maken, om het toch al korte seizoen rendabel te maken. De heer De Hollander zegt, dat men eerst meende, dat het slechts enkele villa-bewo ners, trof, maar het biykt nu heel anders te zyn.' De heer Krau is tegen deze belasting, omdat men het geld nog niet noodig heeft en dan moet men er ook niet om vragen. De heer Hoed merkt op, dat als de villa eigenaren zullen worden getroffen, iedereen in zyn bestaan bedreigd wordt. Déze villa bewoners brengen immers vrienden en ken nissen, die hun verblijf zoeken in hotels en pensions. Gaan de vi'ia-eigenaren weg, dan gaan de vrienden mee. De voorzitter vroeg punten, om, indien dit geld werkeiyk noodig zou zün, dit op een andere manier aan te geven. Genoemd werd o. a. een vermakelijkheidsbelasting. De heer P. v. d. Haak kon zich wel inden ken, dat men in Noordwijk-Binnen anders denkt en handelt dan hier, omdat de belan gen daar anders zijn; hij is natuurlijk niet voor woonforensenbeiasting. De heer Verloop zeide, dat als de gas fabriek, waterleiding, electr. bedryf rendabel zijn, dit wordt betaald door de badplaats; en wat krijgen we er voor terug? Een slecht riool, dat wat de duinen betreft door ons zelf betaald is en waarvoor we zelf nog jaar lijks moeten betalen; de bestrating was lang slecht en de verlichting zeer slecht. Nu wordt het bovendien nog zo mooi, dat men maat regelen treft, om de kip met gouden eieren te slachten. De voorzitter zegt, dat men op de ver gadering van de commissie met deze gege vens zijn voordeel zal trachten te doen. De heer Braun dankte den heer Th. Verloop voor het zeer vele werk, dat hij be langeloos in het belang van de vereeniging deed, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Burgerlijke Stand Overleden. Johanna Jansen, 68 jaar, echtgenoote van C. Bouw meester; Klaas van Santen, 65 jaar, echt genoot van Anna Koning; Frans Johannes Spel, 79 jaar, wonende te Haarlem; Johanna Paulina Balkenende, 64 jaar, echtgenoote van J. Wassenaar, wonende te Noordwijk. Ondertrouwd: Quirinus Edelaar, 31 jaar, en Antonia H. M. Fransen, 32 jaar; Maar ten Duijndam, 26 jaar en Marrigje van Grieken, 21 jaar; Adrianus Jozef Balk, 25 jaar en Petronella M. van Noort 25 jaar; Wilhelmus Th. Pronk, 30 jaar, en Cornelia Anna Duivenvoorden, 28 jaar. R. K. Kiesvereeniging (Vervolg) De Burgemeester verklaart, dat het nooit de gewoonte van hem is geweest iets te zeg gen in de kiesvereeniging, wanneer het de gemeenteraadsverkiezing betreft. Van deze gewoonte wijkt hij thans af en zal zich slechts beperken tot de candidaatstelling zelf. Hem zijn de gekozen leden even lief en goed, omdat hy in deze volkomen onper soonlik moet biyven. Wij aanvaarden allen, zonder uitzondering de goede bedoeling van het bestuur, omtrent de uitlegging van art. 26. De beteekenis van het woord groslijst, heeft spr., evenals de voorzitter, opgezocht in een woordenboek, en heeft hieruit de conclusie getrokken, dat het is een ïyst vermeldende de candidaten, waarover de stemming zal plaats hebben. Het bestuur heeft dus geheel onvrijwillig in strijd ge handeld met het reglement, omdat zy de oude gewoonte heeft overgenomen. Het had evenwel voor de stemmingen de vereischte bereidwilligingsverklaring in zyn bezit moe ten hebben van alle candidaten en zij had den hierom moeten vragen. De uitslag van de j.l. gehouden stemming vindt spr. mooi, omdat de gekozen personen juist naar ver houding van hun zittingsjaren zyn gekomen op de ïyst. Veel heeft spr. hooren zeggen en hy heeft hieruit de conclusie getrokken, dat de kiezers een verkeerde meening heb ben omtrent de raadsleden. Niet de raads leden moeten dankbaar zyn, dat zy her kozen worden, doch de kiezers, dat de leden wederom bereid zijn als afgevaardigde op te treden en hun tüd, moeite en arbeid voor hen opofferen. Spr. ondersteunt volkomen het voorstel van den heer Zonneveld om de j.l. gehouden stemming geldig te verklaren, omdat hy feiteiyk ongeldig was. Wanneer men dit doet, dan toont men, als georgani seerde R.K. kiezers, volkomen eensgezind in het belang van de gemeente, van de R.K. Staatspartij en tegenover de andere par tijen, die zich ook hecht aaneensluiten bij hun partij. De heer Van Reisen zegt, dat het be stuur ongeiyk heeft. Over den uitleg van art. 26 heeft hy juridisch advies ingewon nen en dit is, zooals de groote massa aan art. 26 uitleg geeft. Het bestuur heeft hier zün ongelijk te bekennnen en spr. wenscht eveneens het voorstel Zondeveld te onder steunen. Het door hem gericht schrijven aan het bestuur hieromtrent, was niet een vergadering uit te lokken, doch alleen om op zyn verkeerde handeling te wijzen, zulks in verband met de toekomst. De voorzitter zegt, dat de beteekenis van het woord groslyst hem en het bestuur niet duidelijk is en thans nog niet. Nu wor den nog verschillende gevoelens geuit. Hij ontkent, dat de j.l. gehouden stemming ongeldig zou zyn. Spreker staaft een en ander met vergeiyking van vorige verkie zingen. De heer F. M. Angevaare treedt met zijn beschouwingen terug tot het jaar 1913. IIü gaat evenwel niet accoord met het gesproke ne van den voorzitter namens het bestuur, omdat hy inderdaad inziet de foutieve han deling van het bestuur, alhoewél onbewust. De burgemeester tracht den voorzitter nog maals te overtuigen van het foutieve in zijn uitlegging van art. 26. Hij dringt er by het bestuur sterk op aan hun foutieve handeling te erkennen, omdat dit geen schande is, daar iedereen wel eens ongelijk moet be kennen en de vergadering zeer zeker dit met den mantel der liefde zal bedekken. De voorzitter zegt, persoonlijk wel eens fou tieve handelingen te hebben erkend en dat hij in dit geval namens het bestuur volmon dig erkend foutief te hebben gehandeld en verzoekt de vergadering om de geldigheid van de gehouden stemming niet te betwisten, hetgeen geschiedt zonder hoofdelijke stem ming en met donderend applaus. De heer Van der Laan zegt een paar ma len persoonlijk te zijn genoemd in het debat. Wat de heer Zonneveld heeft gezegd van de kat uit den boofh kijken, is niet waar. Ver schillende malen is hem gevraagd of hij een candidatuur zou aanvaarden en steeds heeft spreker geantwoord van neen. Er zijn per sonen geweest die hem candidaat gesteld hebben zonder hem er in te kennen en zoo doende is hij op de groslijst gekomen. Het bestuur heeft hem niets gevraagd voor de stemming. Na de stemming is het bestuur gekomen en heeft hem gevraagd, niet ge- eischt, om de verklaring in te leveren, waar aan h'4 j.l. Zondag heeft voldaan. De uitslag der s mming is hem zoodanig geweest, dat hij de 253 personen, die hem gestemd heb ben, niet wil teleurstellen. Spreker is zich geen schuld bewust dat hij eveneens ver keerd heeft gehandeld, zooals is gezegd in de vergadering. Het bestuur had het hem moe ten vragen en hy behoeft de verklaring niet te geven aan de personen die hem candidaat stellen. Hierop sloot de voorzitter de vergadering met den christeiyken groet. Het bestuur verzoekt aan al degenen, die nog geen oproep hebben ontvangen om deel te nemen aan de Zondag a.s. te houden stem ming, toch te komen stemmen over 4 can didaten, omdat het bestuur de tijd ont breekt nog allen een oproep te laten be zorgen. Tooneeluitvoerif g Patronaat Nauwelijks heeft de tooneeluitvosring „Vader Kolping", onderafdeeling van het Patronaat en St. Jozefgezellen velomen, dat de nieuwbouw van een patronaat zeker doorgang zal heb- ben, of zij hebben zich bereid verklaard, hulp te verleenen in den vorm van het ge ven eener uitvoering, ten bate van het be- noodigde kunstlicht in het te bouwen nieu we Patronaatsgebouw. Werd andere jaren een uitvoering gegeven ten bate van de „St. Eli- sabeths-Vereeniging", thans wenschen de toöneelisten zich te geven voor bovenver meld doel. Men herinnert zich ongetwijfeld nog wel de schitterend geslaagde uitvoering, waarin gespeeld werd het stuk „Lord De mon". Zondag 19 April en Maandag 20 April a.s. zal genoemde tooneelvereeniging opvoeren „Op Drijfzand", tooneelspel in 4 bedreven door J. E. Odyk. Dit stuk is een greep uit het leven van een kunstschilder, tevens huis vader, die door tegenslag in zyn leven de Kerk den rug heeft toegekeerd. Voorts wordt er nog een klucht in twee bedrijven, getiteld „De Hoofdrol", opgevoerd. Katholieken van Voorhout, het Bestuur der Tooneelvereeniging rekent op u allen en op aller opkomst. Gemeenteraad Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente, onder voorzitter schap van den burgemeester. Tegenwoordig waren alle leden. Er was een vacature. De voorzitter opende de vergadering met gebed. De notulen werden na een opmerking van de heeren Van der Laan en Van der Voet, ongewijzigd vastgesteld. De heer Witteman werd aangewezen om bij eventueele stemming, het eerst zyn stem uit te brengen. Ingekomen was een schrijven van den heer Eigenboord, waarin hu mededeelde, dat hij al3 lid van den Raad der gemeente Voorhout had' bedankt en dankte het Col lege van B. en W. en de gemeenteraads leden voor de aangename samenwerking, terwijl hy den leden veel goeds toewenschte, zoowel voor hun gezin als in hun kwaliteit van lid van den Gemeenteraad. De voorzitter schetste in eenige goed ge kozen woorden de werkkracht van den heer Eigenboord als lid van den Raad en wensch- te hem en zün gezin in Lisse, alwaar hy zich heeft gevestigd, het beste toe. Verschillende door Ged. Staten goedge keurde raadsbesluiten, werden voor kennis geving aangenomen. Ingekomen was een schrijven van den heer P. L. van der Hulst, waarin hy de huur opzegt van het perceel land, gelegen langs de Hoofdstraat (plantsoen). B. en W. stellen voor ook dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, waartoe wordt besloten, nadat de heer Van Reisen een inlichting had gevraagd aangaande het contract. Op vocrstel van B. en W. werd besloten een verzoek van de R. K. Geitenfokver- eeniging om een sufsidie van f 50 voor het jaar 1931 te renvoyeeren naar Burg. en Weth. ter vine van advies. Voor kennisgeving werd aangenomen het verslag van de controle en de opneming van kas en boeken van de administratie van het Waterleidingbedrüf. Een verzoek van den heer Bern. Schulte om in de gelegenheid te worden gesteld om prysopgave te doen voor de leverantie van een vuilnisauto, werd verwezen naar B. en W. om advies. De heer Van der Voet vraagt, wanneet zulks eenigszins mogeiyk is, er rekening mede te houden, dat de leverantie in deze gemeente blijft. De heer Nijssen zou dit niet alleen willen zien voor de carrosserie, doch ook voor de levering van de chassis. B. en W. stellen voor om een ingekomen voorstel van het lid Van der Voet, omtrent wyziging van artikel 94 der Alg. Politie verordening, te renvoyeeren naar B. en W. ter vine van advies. De' voorzitter vraagt den heer v. d. Voet of hij er bezwaar tegen heeft, om dit voor stel te laten wachten, totdat de politie verordening, die op verschillende punten herziening behoeft, in haar geheel wordt herzien. De heer Van der Voet heeft hiertegen be zwaren, omdat dit wachten hem te lang duurt en de voetgangers te veel last onder vinden op het trottoir van handkarren en dergelyke. Spreker vindt het toezicht hierop niet voldoende en het lijkt wel of de politie in deze bijziende is. Wanneer dit nog langer zoo voortduurt, zou hy in staat zyn voor te stellen, om de kosten ten behoeve van de politie voortaan maar niet meer te ramen op de begrooting, omdat het toezicht dan wel op andere wyze kan geschieden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelyke stemming of dis cussie besloten tot het instellen van beroep tegen den aanslag der gemeente in de grond belasting 1931 en tegen herschatting in ver band met die belasting. B. en W. zyn tot dit voorstel gekomen, omdat in den aanslag van de gemeente verschillende bedragen zijn vervat van perceelen, welke reeds voor 1 Januari 1931 waren overgedragen aan andere eigenaren. Het gaat volgens hem niet om dezen aanslag op de gemeente te leggen en de gemeente te laten zorgen voor de restitutie van dit bedrag. Bij stemming werden de heeren W. v. d. Laan, J. H. van der Voet en P. L. van der Hulst, herbenoemd als leden der schattings commissie, als bedoeld by de wet op de Rijksinkomstenbelasting. De heer W. van der Laan aanvaardde zyn herbenoeming evenwel niet. In diens plaats werd, by lo ting, na herhaalde stemmingen, benoemd de heer G. Witteman. Een herstemming tus schen de heeren P. A. van Reisen en G. Witteman, had tot resultaat, dat beiden evenveel stemmen behaalden. Zonder hoofdelijke stemming werd de be- gTooting voor het dienstjaar 1930 gewyzigd in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 19.739.69. Voorstel van B. en W. tot wyziging der huurbedragen van de gemeentewoningen aan de Hoofdstraat. De voorzitter deelde mede, dat de huren dezer huizen thans bedragen voor 2 wonin gen f 2.10 en eveneens voor 2 andere zelfde woningen f 2.25. B. en W. willen de huren stellén op f 2.25 per week, om een zelfden huurprijs te verkrijgen, zoodat er onderling niet over geredetwist kan worden, waarom de huren verschillend zijn. Boven dien zijn de huurders geen van allen huur der geweest toen de huizen zijn aange kocht, zoodat de gemeente zich aan het contract heeft gehouden en van die perso nen geen hoögeren huurprys heeft' ge- eischt. De heer Witteman zegt van meening te zyn, dat de huur steeds hetzelfde moet blijven. De heer Vester vindt het billyk, dat de huurders evenveel betalen en acht het geen zwaren huurprys. Hierna wordt het voorstel aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Zonder hoofdelyke stemming wordt beslo ten om overeenkomstig het voorstel van B. en W. de volgende pensioensgrondslagen te verhoogen: van den heer Eggen, ge meente-veldwachter, met 50; van den heer P. N. Vester, gemeente-opzichter, van f 750 op f 2000 en als technisch opzichter van het gemeenteiyk waterleidingbedrijf van f 150 op f 500; en van den heer C. van der Mey, gemeentewegwerker van f 1460 op f 1560, alles met ingang van 1 Januari. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener procedure inzake de inning van abon nementsgelden der waterleiding. De voorzitter zegt, dat verschillende aan geslotenen bij de drinkwatervoorziening dezer gemeente weigerachtig zyn en biy'ven tot het betalen der abonnementsgelden. Deze weigeraars, hoofdzakelyk onder de gemeente Noordwykerhout gelegen, wenschen W. en B. hiervoor in rechten aan te spreken. Het .eerst zullen worden vervolgd de verbruikers J. W. Hilders, P. Thomassen, N. A. Verwer, F. van Amsterdam en W. Kortekaas. In dien de overige menschen dan nog weiger achtig blyven om te betalen, zullen deze weigeraars ongetwijfeld volgen. De geraad pleegde deskundige raadt een vervolging ten sterkste aan, omdat de gemeente in haar volste rechten staat. De heer Witteman zegt, dat onder de weigeraars zich ook wel Voorhouters zullen bevinden. Hij verzoekt evenwel de goed willende verbruikers van het water, die door de werkloosheid misschien een beetje achter zyn geraakt, niet direct te vervolgen. De voorzitter zegt, alleen die verbrui kers te vervolgen, die absoluut weigerachtig zijn te betalen. Hierna worden B. en W. gemachtigd over eenkomstig hun voorstel. Bij de rondvraag vraagt de heer Witteman wanneer de kuil in den Bituumweg bij de Engelsche laan wordt weggewerkt. De voorzitter zegt, dat reeds opdracht is gegeven en dat binnen enkele dagen de kuil zal worden gerestaureerd on kosten van de Mij. „Mabeg", die dezen kuil heeft veroor zaakt. De heer Nijssen is te weten gekomen, dat verschillende menschen nog niet zijn aan gesloten bij dc waterleiding en vraagt, wan neer zij dit zullen doen. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. deze verplichte aansluiting tot nu toe niet heb ben toegepast. Het ligt evenwel in hun be doeling dit binnenkort te doen en dan zullen de niet-aangeslotenen by de waterleiding hebben te voldoen aan de verordening, die zulks verplichtend stelt. Alleen wanneer zy kunnen bewyzen, dat hun drinkwater goed is, hetgeen moet geschieden door on derzoek van het water, zijn zy van deze ver plichting ontheven, Hierop sloot de voorzitter de vergadering én ging men over in comité-generaal ter behandeling van schoolgeldreclames. Vereeniging voor Ziekenhuis verpleging „Bennebroek en Omstreken." Gisteravond hield bovengenoemde vereeniging een alge meene ledenvergadering. De vergadering was druk bezocht. Na de opening door den voorzitter werden de notulen voorgelezen en onder dankzeg ging goedgekeurd. Het jaarverslag - van den secretaris ver meldde o.m., dat in den loop van het voor afgaande jaar de vereeniging met 190 leden gegroeid was, zoodat de vereeniging op 1 Januari 1931 3639 leden telde. Er zijn in 1930 1854 verpleegdagen geweest, waarvhn de kosten f 7020.40 bedroegen. Dank zij de sub sidies van de gemeenten Bennebroek, Bloe- mendaal en Heemstede, steeg het batig saldo in het jaar 1930 van f 5.754.61 tot f 8.671.68. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedgekeurd. Het jaarverslag van den penningmeester vermeldde aan inkomsten in totaal een be drag van f 17.204.79^, aan uitgaven f 8.533.11, zoodat er aldus op 1 Januari 1931 een batig saldo van f 8671.68 lA was. De commissie, belast, met het nazien der boeken en de rekening en verantwoording van den penningmeester, zèide de boeken in keurige orde bevonden te hebben. De penningmeester werd onder dankzeg ging gedechargeerd. Punt 6 der agenda vermeldde verkiezing bestuurslid, wegens periodiek aftreden van den heer C. L. Hazebroek (herkiesbaar). Met 37 stemmen tegen den heer Haze broek 12 en 1 blanco, werd de heer J. Bon- kenburg als bestuurslid gekozen. In de plaats van den heer J. Bonkenburg, die niet herkiesbaar was, werd als lid van de contróle-commissie gekozen de heer D. J. van Es. Punt 8 hield in wijziging huishoudelyk reglement. Voorgesteld werd aan art. C het volgende toe te voegen: By periodiek aftreden van een bestuurs lid of by een vacature, hebben 10 leden het recht een candidaat te stellen. De candidatenlijst moet bevatten den juis- ten naam en volledig adres van den candi daat en door minstens 10 leden, welke vóór 1 Februari reeds lid der vereeniging waren, onderteekend zyn en vóór 15 Februari by den secretaris ingediend worden. Wordt by een periodieke aftreding van een candidaat geen tegencandidaat gesteld, dan wordt de aftredende voor herkozen ver klaard. In beide gevallen wordt dit op de agenda voor de voorjaarsvergadering vermeld. Het bestuur deelt in de laatste algemeene ledenvergadering des jaars mede, welk be stuurslid zal aftreden. By later ontstane va cature geeft het bestuur hiervan vóór 31 Januari aan de leden kennis. De heer Boonstra merkte op, dat, indien er slechts één ledenvergadering in het jaar is, de redactie der laatste alinea veranderd dient te worden. Na discussie werd ten slotte het bestuurs voorstel, bovenstaande toevoeging aan art. 6, met behoud van de wyziging in de laatste alinea (waarvan de aanvang nu wordt: Het bestuur deelt in die ledenvergadering me de.... enz.) met algemeene stemmen aan genomen. Dan verzocht de voorzitter het den bode by het ophalen der contributiegelden wat gemakkelijker te maken. Een schrijven van eenige leden uit Voge lenzang was binnengekomen, waarin verzocht werd, om. wanneer leden meer dan vier we ken moeten liggen en dit. goedkooper dan f 4 per dag kunnen doen, die leden langer uitkeering te doen geven tot het maximum bedrag van f 112. Na een zeer lange discussie werd ten slotte met zitten en opstaan (842) het voorstel van genoemde leden verworpen. De vergadering ging met de mededeeling van het bestuur accoord, om n.l. te trachten het aantal ligdagen met één week te ver lengen. Bij de rondvraag sprak de heer C Blokker waardeerende woorden aan het adres van het scheidenden bestuurslid, den heer C. L. Hazebroek, een der oprichters van de ver eeniging. De heer Van Es zag gaarne een operatie fonds aan deze ziekenvereeniging toege voegd. Het bestuur zegde toe deze zaak in over weging te zullen nemen. Nadat nog eenige vragen beantwoord wa ren werd gesloten op de gebruikeiyke wyze. Stemmen! Zondag 12 April as. zal er voor de leden van de plaatselijke R. K. Kies vereeniging gelegenheid bestaan van 7.30 9.45 en van 11 tot 17 uur in het R. K. Ver- eenieingsgebouw, om te stemmen over het politiek advies, dat door het bestuur op de vergadering van j.l. Dinsdag den leden werd bekend gemaakt. HET KOMENDE SEIZOEN De bouw van het hotel-restaurant van den heer J. W. Kockx te Castricum vordert (snel. Dezen zomer zal het klaar zyn en van alle gemakken voorzien. Achter het hotel, meer by den Zeeweg, is een garage in aanbouw. Voor de garage is een betonnen onderbouw in de duinen gegoten, die tot rywielbewaar- plaats zal worden ingericht. Er zal ruimte zyn voor ongeveer 1200 rijwielen. Gelijkvloers komt dan de garage met plaats voor onge veer 50 auto's. Bovendien is er dan nog, in het midden van het plateu, een goed par keerterrein. De heer J. W. Kockx, te Egmond aan Zee, heeft het terrein van de orovincie voor 75 jaar in erfpacht gekregen. De badexploitatie zal by hem berusten. Er zullen dan ook geen tenten en dergelijke dingen mogen worden ingericht zonder zyn toestemming en in laatste instantie met goedkeuring van Ged. Staten en op het strand, dat hij van de gemeente heeft gepacht, zal alleen deze ex ploitant badkoetsen of stoelen mogen plaat sen. HARINGSEIZOEN. Door de enorme haringaanvoeren, is de prys zoo laag gedaald, dat de visschery niet meer loonend geacht kan worden. Gisteren werd slechts 13 cent per tal (200 stuks) be taald. De rookerijen werken dag en nacht door om de ontelbare haringen tot bokking te verwerken, waarvan nog zeer veel naar Duitschland geëxporteerd wordt, niet alleen als z.g. „taaie" maar ook als „harde" welke dan in mandjes verpakt worden. Eenige ondernemende Duitschers uit West- falen wEtren hier per vrachtauto gekomen en hebben gedurende eenige dagen een regel- matigen dienst op Duitschland gereden. Veel haring wordt ook in verschen toestand verzonden naar de vischhallen in Duitsch land alsmede naar de conservenfabrieken, die groote afnemers van dit artikel biyken te zyn. Voor vreemdelingen is de drukte op de be kende „Lange brug" een ware attractie, hier toch zien zij de haring by duizenden en duizenden, terwyl de meesten toch de viscb alleen van naam kennen. HOORN, 9 April. Kaasmarkt. Kleine f 35; commissie f 32; fabriek f 34; fabrieks- commissie geen aanvoer. Aanvoer 18 sta pels. Handel goed. AMSTERDAM, 9 April Aardappelprij zen Aanvoer: 900 H.L. Drentsche Redstar en 100 H.L. Drentsche Eigenheimers. Pryzen onveranderd. ALKMAAR, 10 April. Kaasmarkt Aan voer 52 stapels, wegende 113.000 K.G. Fa- brieks, kleine 33.50, idem commissie 32, Boeren commissie 33, idem kleine 34. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 10 April. Aan voer 1500 Kg. Wortelen f 1.30—1.60; 28.000 Roode kool f 916.40; id. doorschot f 8.80 —14.40; 100.000 Gele kool f 4—6.10; door schot f 3.604.70 28.000 Deensche witte kool f 3.90—5.30; 6000 Uien f 1.60—2.40; Grove f 1.902.40; Drielingen f 0.801.30. HOOFDDORP, 9 April 1931 Graan markt Tarwe (witte) 5%—8, Tarwe (roode) 8%8, Rogge 45, Wiutergerst 4.505, Gerst Chevalier 5j£5.75, Haver 4 y„6, Duiveboonen 1113, Paardeboonen 6.757.50, Groene Erwten 78.50, Karwy 2728, Gele Mosterd 1320, Blauwmaan- zaad 2930, Kanariezaad 1112.50. Alles per 100 K.G. AVENHORN, 9 April. Coöp. Land- en Tuinbouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken. Gele Kool 4.10450 per 100 K.G. Aanvoer 6200 K.G. Uien 1.40—1.60 per 100 K.G. Aanvoer 8000 K.G. BEVERWIJK 9 April. Voorveiling. Door de Bloembollenveiling „Beverwyk" werd Don derdagmiddag om 2 uur in haar gebouw de eerste voorveiling van diverse bloembollen gehouden. Onze verwachtingen dienaangaande waren niet hoog gespannen, maar zyn toch nog blykens den uitslag te hoog geweest. De catalogus omvatte ruim 1000 nummers waarbij van 't begin tot het einde een diep stilzwygen bij het kooperspubliek be waard werd. Ook hadden wy de opkomst grooter ver wacht. Verkocht en betaald werd voor 25000 Scar let Due 1011 1.25, 25000 Inglescomée Yel low 10-12 0.90, 25000 Prosperity 9-10 0.70, idem Rose la Reine, idem idem, 4000 Vict, d' Oliveira 10-12 1.05, 5000 City of Haarlem 7-12 3.5000 Pr. Elizabeth ongebl. 0.90. Voor de tweede hier gevestigde veiling, die het voornemen heeft een dergelyke- verkoo- ping uit te schryven, is deze uitslag geen aanmoediging om haar plan door te zetten. NOORD-SCHARWOUDE, 10 April 5600 K.G. Wortelen 1.00—1.70; 66800 Roode Kool 10.90—16.40 49400 Gele Kool 4.20—6.20; 117.400 Deensche Witte kool 4.305.80; 10400 Uien 1.802.10; Grove 1.90—2.60; Drielingen 1.60—2.00. WARMENHUIZEN, 10 April Uien 210240, Grove 170, Gele kool 520, 2e soort 420, Roode kool 14701610, Deensche witte- kool 460—500, 2e soort 300. BEVERWIJK, 9 April Door de Bloem bollenveiling „Beverwyk" aan de Breestraat is Donderdag de laatste verkooping gehou den van Gladiolen in diverse maten zoowel als plantgoed per mand of H. L. Wy no teerden voor Bernadette 810, 14 c., Virginia 68, 34 c., Childsi gem. 1012, 45 cent, Sjalotten per K.G. 68 c., Yvonne 810, 5 c., Jac. v. Beyeren 810, 6 c., Empress of India 810, 8 c., Prince of Wales 810, 7 c., Red Canna 810, 45 c.. War 810, 6 c., Brenchlyensis 12 op 5 c., L'Immaculé 810, 34 Scarletta 12 op 20 c., Scarlet Cardinal 12 op 10 c„ White City 12 op 15 c., Halley 12 op 5 10 c„ War 810, 8 c., Prince of Wales 810, 910 c., L'Immaculé z. 8 op 4 c., Venus z. 10 op 7 8 c., War z. 1012, 5 c., Yellow Hammer z. 12 op 10 c., Peace 10 op 6 c., Yvonne 12 op 16 c. Plantgoed: Jac. v. B. 46, 3 cent, Mont Cenis per 20 L. kralen 6.507.00, Early Sun rise 46, 2 c., Mevrouw v. Konynenburg 46, 15 c., 24, 45 c., Red Emperor 6—8, 8 c., idem per H. L. f 4.50, Prince of Wales z. 6 op 7 c. Pr. v. Wales 1 jarig z. 68, 10 c., z. 4—6, 2—4 c., War z. 6—8, 9 c., z. 8—10, 6 c„ Thom. Edison 610, 5 c., Yvonne kralen 610, 8 c., Mount Everest per 25 L. f 38, Nancy Hanke6 per 10 L„ f 4.50, Halley 610, 10 c. Flaming Sword per 14 manden f 17. WOGNUM, „De Volharding" Witlof, le soort 0.29—0.33; 2e soort 0.22—0.28; 3e soort 0.150.19; Spinazie 14.2017.90; Radijs 3.904.20. HAARLEM, 9 April. Groentemarkt. Peren f 0.300.48, appelen f 0.300.40, Brus- selsch lof f 0.28—0.36. knakpeen f 0.14—0.20, veldsla f 0.600.90, alles per K.G.: andyvie f 0 90—1.30, spinazie f 0.601.10, alles per kist; sla f 0.08—0.14 per fc-op, spruiten f 3— f 4 per zak; roode kool f v.100.15, gele kool f 0.08—0.14, bloemkool f 0.25—0.35. alles per stuk; raapstelen f 23.50 per 100 bos; ra barber f 0.20—0.40, radys f 0.06—0.08, pieter selie f 0.10—0.60, seldery f 0.05—0.30, prei f 0.05—0.25, alles per bos. TER AAR, 8 April Centrale Veiling Spinazie was iets grager, zij liep van de 38 tot 63 cent per kist. Sla 2.30—8.80, Dunsel 29 cent per kilo. Witlof 28 cent per kilo. Ra dys 1.303.60, Bloemkool 7—14 cent. Bo zen van de 6—8 cent per stuk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2