i Totale Uitverkoop PHILIPS RADIO GERZON Berichten uit onze vorige oplage DIENST TOESET BEHANGSELPAPIER PRODUCTEN HERINGA WUTHRICH N.Y. AUTOBUSDIENST MOOY SPECIALE KINDERDAGEN BELANGRIJKE WIJZIGINGEN BIJ DE E.S.M. De Eerste Schotensche Papierhandel Wegens opheffing van ons Filiaal SOENDAPLEIN 33 g N.V. TECHNISCHE MAATSCHAPPIJ De uitvoering der Tarwewet Eigenaardige verzekeringsmoord in Hongarije Een telefonisch onderhoud met Cermak STADSNIEUWS De a.s. Raadsverkiezingen Candidaten der R. K. Volkspartij Duizend gulden als je mijn schuur in brand steekt FINANCIEN Z^anlandsche Bank BURGERLIJKE STAND De biljetten op de lijnen Amsterdam—Haarlem en Haarlem— Zandvoort geldig op de Haarlemsche stadslijnen De retourbiljetten 2 dagen geldig of gedurende een week-end Kinderretours 10 cents-biljetten voor de trajecten Schoten Blauwe Brug en HeemstedePlein. Onpersoonlijke reclame voor den bloembollenteelt 2000 jaren muziek op de Gramophoonplaat UIT DEN OMTREK VELSEN HEEMSTEDE KASGROENTEN Schouwtjeslaan 16 - Tel, 12244 en Mr. Comelisstraat 38 - Tel. 15014 0 0 0 0 0 0 Gen. Cronjéstraat 135 - Tel. 11657 ZENDT U GAARNE zonder verplichting zijn nieuwe STAALBOEKEN Groote keuze Nieuwste dessins Steeds vakkundig personeel beschikbaar 0 VAN MUZIEK EN MUZIEKINSTRUMENTEN Ill WIJ VERKOOPEN ZIJLWEG 133 HAARLEM iTjPg1 TELEF. 11966 Wanneer het des reizigers comfort geldt Alle modellen voorradig Vraagt vrijblijvend op proei Rubber-Stencils voor elk merk Duplicator als EDISQN-DICK, GESTETTNER, ELLAMS enz. Per doos van 24 velf 6.— Linten, Carbon, Stencil-inkt, Doorslag, Afdruk-papier REPARATIE- EN C 0 PI EER-I N Rl C HTIN G ADVERTEER EN DOET VERKOOPEN MEUBELHUIS 't. aW«etvVw6etV' vo ctv V* We ,\eW» JBX TELEFOON 433 EN 633 De inventarisatie nog niet geschied wy vernemen uit goede bron, dat de in ventarisatie van de aanwezige voorraden inlandsche tarwe van den oogst 1930 nog niet heeft plaats gehad. Volgens verzamelde voorloopige gegevens, bevindt zich vermoedelijk in Zuid- en Noord-Holland de meeste van den oogst 19 'gebleven tarwe het cijfer van de voorraden bedraagt ech ter nog niet een zesde gedeelte van den in een der bladen genoemden aanwezigen voorraad van 119.000 ton, waarop men voor het geheele land zou kunnen rekenen. Wy vernemen voorts, dat besprekingen gaande zyn tusschen verschillende groepen van koopers van tarwe voor behartiging hunner belangen in gemeenschappeiyk overleg. Voor zoover bekend, is nog niemand aan gewezen, die namens hen als inkooper zal optreden, terwyi ook geenszins vaststaat, of bepaalde commissiehandel daarmede voor alle belanghebbenden zal worden belast. Een algemeene bestuursmaatregel voor de uitvoering van de tarwewet is nog in voor bereiding. De volgende week zal de definitieve stich ting plaats hebben van de centrale tarwe- organisatie, zoodat eerst dan tusschen ver- koopers en inkoopers de noodzakeiyke be sprekingen zullen kunnen plaats hebben. Installatie commissie De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft in tegenwoordigheid van het administratief hoofd van het regee- ringsbureau voor de uitvoering van de tarwewet den referendaris ter directie van den landbouw W. M. Abbink, de commissie van advies en büstand voor de uitvoering van de tarwewet met een rede geïnstalleerd BOEDAPEST, 9 April. De politie alhier heeft in samengang met een moordzaak een verzekeringszwendel aan het licht kunnen brengen, waarvan voor zoover bekend, nog geen voorbeeld bestaat. Op 24 Maart werd op het spoorweg-traject tusschen Budapest en Kecskemet de wyn- handelaar Rudolf Steinherz gevonden, zyn hoofd was door hamerslagen zwaar gewond. Hij leefde nog, doch was buiten bewustzijn. Toen hy bijkwam en de politie hem wilde verhooren, weigerde hy den naam te noe men van dengene, die den aanslag op hem had gepleegd. De politie zette het onderzoek' voort, waarby bleek, dat Steinhorz, die ge heel aan lager wal was geraakt, een reeks van - verzekeringen by verschillende maat- schappyen gesloten had. Het totaal bedrag beliep 30.000 Zwitsersche francs. De politie te Weenen is er thans in ge slaagd, den moordenaar te arresteeren. HU bleek de jonge behanger Friedrich Fischel te z«n, die eenigen tüd met Steinherz be vriend is geweest. By zyn verhoor legde hy de sensationeele verklaring af, dat Steinherz hem tot dezen moord aingezet had. Hij be loofde hem vyf duizend dollar belooning en gaf hem een gouden horloge mee, dat hy aan een zoogenaamden vriend van Steinherz moest overhandigen, die hem dan het moordloon zou uitbetalen, oen Fischel zich te Weenen aan Thet hem opgegeven adres meldde, t eek Steinherz' vriend daar niet te wonen. De vêrzekeringsmaatschappUen heb ben na het bekend worden van de byzon- derheden van dezen moord, geweigerd, de gesloten verzekeringen uit te betalen. De nieuwe burgemeester van Chicago Een redacteur van de „Daily Mail" had in den afgeloopen nacht een telefonisch on derhoud met Anton Cermak, den niemy ge kozen burgemeester van Chicago. De redac teur vertelde cermak, dat hU wel zou we ten, dat Chicago in Europa den naam had, door bandieten geregeerd te worden en ny vroeg hem. of hy voornemens was te trach ten hier een einde aan te maken. Cermak lachte door de t&iefoon en zeide, dat hy zeker zou trachten dit te doen „Luister", zei hij, „er zyn m Chicago min stens net zooveel eerbare politiemannen als bij jullie op Scotland Yard, maai al wat zij noodig hebben, is een man, die hun leiding geeft en hen steunt by het doen van hun plicht." „Zullen er ontslagen vallen bij het politie- „Een politieman, die verdacht wordt en waartegen ik bewyzen in handen krijg, wordt onherroepelyk ontslagen", was het antwoord. „Verwacht u moeilykheden met Al Ca- pone?" Weer lachte burgemeester Cermak. „Waar achtig niet. Capone is pas veroordeeld en ik heb den sterken indruk, dat ny de ko mende vier jaar wel weg zal blyven." In antwoord op een vraag omtrent de toe komst van Chicago verklaarde Cermak: „De naam van Chicago is voor verscheidene ja ren bedorven, maar ik hoop, dat mUn over winning beteekent, dat. Chicago opnieuw op waardige wijze haar plaats zal innemen als een van de grootste steden der wereld en de tweede stad van Amerika." In de gisteren gehouden ledenvergadering van de afdeeling Haarlem van bovenge noemde partij werden de volgende candidaten gesteld voor de aa. gemeenteraadsverkiezin gen: 1. H. J. A. Bakkenhoven: 2. J. A. I. van Winsen; 3. J. A. Schrama; 4. Jac. A.Remmé; 5. M. E. Bouwmeester; 6. H. C. Vissers. Een duister zaakje voor de rechtbank Voor de Haarlemsche rechtbank werd be handeld de zaak tegen Th. P. de K. Deze zou aan G. O. f 1000 hebben beloofd, wanneer O. zyn bloembollenschuur, die goed verzekerd was, in brand wilde steken. Later zou De K. echter spyt van zyn woorden hebben gekregen en had tegen O. gezegd, dat de zaak niet doorging. Hier was O., die zijn zinnen nu eenmaal op de duizend gul- dèn had gezet, heelemaal niet voor te vin den. Alles zou met een sisser afgeloopen zyn, wanneer O. niet wegens een ander feit, op bezwarende getuigenverklaringen van De K. was veroordeeld, voor hy het brandje had kunnen stichten. Uit de getuigenverhooren bleek, dat O. (uit wraak?) alles over de brandkwestie aan zekeren v. d. M. heeft verteld, onder voor waarde, dat de laatste het geval zou aan geven. Van der M. zou daarvoor van O. f 10 krygen. Een duister zaakje dus, en moeiiyk te ont warren. De K. beweerde, dat O. het plan van brandstichting had geopperd. O. beweer de precies hetzelfde van De K. De substituut-officier, mr. Paardekooper Overman, vatte de zaak op als een ernstig feit. Immers de bedoelde schuur grensde aan een particuliere woning, zoodat, wan neer men de schuur in brand stak, ook menschenlevens in gevaar konden worden gebracht. Spr. achtte overtreding tot brand stichting bewezen en eischte een gevangenis straf van 6 maanden. Verdachte's verdediger, mr. L. G. van Dam, voerde aan, dat De K. zich later weer heeft teruggetrokken. Ook is naar spr.'s meening niet bewezen, wie het plan tot brandstichting heeft geopperd. Heeft verd., die overigens gunstig bekend staat, een oogenblik toegegeven, dan is dit onder den slechten invloed van O. geweest. Op grond hiervan pleitte verdediger vry- spraak subs, uiterste clementie. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op Donderdag 23 April. ondervonden en bereikt gedurende zyn zes- weeksche trip door een groot deel van de Vereenigde Staten. In 't kort komt het hier op neer, dat hy op vyf omstreeks half Maart in Amerika gehouden bloemententoonstellin gen zyn werk heeft geëxposeerd en open- lyk heeft gedemonstreerd de wyze, waarop wy hier in Nederland gewoon zyn onze hya cinten en tulpen te verwerken. Wy zeggen openlyk, want doel en bedoeling van zyn reis werden door vrijwel iedereen volkomen geaccepteerd en wat meer zegt, gewaardeerd; de ondervonden medewerking van de zijde van de gebruikers en handelaren in Neder- landsche bloembollen is buitengewoon ge weest. Dit alles zal men zelf ook opmerken by het lezen van zyn verslag. De heer Van Empelen verzekerde uitdruk kelijk, dat hij by niemand eenigen tegenzin of iets van dien aard heeft ondervonden als hy, wat in overleg met de in Amerika ver toevende commissieleden "gebeurde, ronduit voor zijn zending en opdrachtgevers uitkwam. Als F.T.D.-member (lid van de Florists' Te legraph Delivery, een internationale bloemist- winkeliersorganisatie met een sterk ontwik kelde collegiale verstandhouding) was hy overal welkom en hielp men hem voort. Zijn opdracht vond men business-like, een woord waarvan een Amerixaan vooral de betee- kenis goed begrypt; zyn werk bewonderde men enmaakte men na. De tweede verheugende mededeeling die de heer Van Empelen deed, was dat hy erin geslaagd was ook buiten de tentoon stellingen om contact te krygen met 't Amerikaansche publiek. Door de hoteldirec tie te New-York te interesseeren voor het werk dat hij maakte, kreeg hy gelegenheid by zijn eerste verblyf aldaar een aantal manden in de verschillende zalen van het hotel op te stellen, deze dienden o.m. als proef op de som voor de goede luchtventila- tie in het bewuste hotel. Na tien dagen trof hy ze nog frisch aan niet alleen, maar de bloemist-winkelier die in de „lounge" van 't hotel zyn etalage had, had druk werk gehad met de bestellingen. Een „meneer" kwam eenige malen terug om een mand waarop hy \zijn zinnen gezet had te koopen en betaalde zonder blikken of blozen de 15 dollar, die de mand moest kosten. Over het bezoek van den heer Van Empe len aan de verschillende tentoonstellingen zijn 900 berichten én artikeltjes in dag- en vakbladen verschenen. Nyenhuis H. Wassenberg en A. R. Besse- ling H. A. C. Schilder en S. A. H. v. d. Pot A. J. Tervoort en M. Lasarczik J. v. d. Pol en G. Beers A. Smal en D. Koolman L. Griek en W. H. M. Hulse- bpsch L. H. Hameteman en S. W. v. d. Pol P. v. Herp en P. de Bondt G. L. Pier lot en M. Tauber. Geboren: 6 April: C. SmitsMeyer, d. G. GritElmers, z. J. S. v. d. Linde Dooge, z. 8 April: E. de NysOtter, z. Overleden: 7 April: J. C. Hendriksv. Hoof, 68 j„ Parklaan B. v. d. GoesGer mans, 65 j., de Clercqstraat K. N. Zur Muhlen, 61 j., Leidschevaart L. M. Staats —de Heij, 39 j., Kamperlaan 8 April: J. v. Eijken, 61 j., Spaarnhovenstraat. Ondertrouwd: 8 April: W. J. M. v. Leuven en M. J. Wytkamp D. Paauw en J. H. Beyk G. P. J. Beelen en H. Cobelens G. C. T. Heering en H. v. d. Kaaij C Kui per en H. Linthorst A. L. v. d. Goes en M. A. v. Ophem. Getrouwd: 8 April: P. J. Maas en» J. H. Lagere winst De balans per 31 December der Zaanland- sche Bank vermeldt als: Activa: kantoorgebouwen f 56.000 (v. j. f 69.000), meubilair f 7.000 (f 8.000), eigen fondsen f12.000 (onv.), kas f25.265 (f43.248), coupons en vreemd geld f 1417 (f 1720), de biteuren f 571.775 (f 585.550), rekeningcou- ranthouders f 957.532 (f 1.220.543), deelname in andere ondernemingen f 247.747 banken en correspondenten f 14.406 (f 16.510), interest f 1266 (f 2173), zegels f 773 (f 995), fonds volgens art. 29A der statuten f 314.350; en passiva: aandeelenkapitaal A f 50.000 (onv.), aandeelenkapitaal B f 256.750 (onv.), obligatieleening rentegevend 4 pet. f 426.525 (f 471.525), losbare obligatiën f 4515 reserve debiteuren en rekeningcouranthou- ders f 232.443 (f 243.267), deposito's f 175.821 (f 172.158), rekeningcouranthouders f 84.553 (f 85.576), verdisconteerde promessen f 551.975 (f 572.250). banken en correspon denten f 72 065 (f 70.921), te betalen coupons obligatieleening f 10.796 (f 12.539), interest f 1255 (f 2301), te betalen onkosten f 644 (f 586). reserve f 21.815 plus f 6.032 winst f 27.848. De winst- en verliesrekening staat: Debet voor: salarissen en onkosten f 51.525 (f 51.713), winst f 8.032 (f 13.611), waarvoor aangewend voor afschrijving op gebouwen en meubilair f 2.000 en toevoeging aan de reserve f 6.032; en credit voor: provisiën f 25.282 (f 25.414), interest f 34.275 (f 39.910). De welgeslaagde reis van den heer Van Empelen. Wij lezen in het „Wkbld v. Bl.C.": De heer Carl van Empelen is verleden week van zyn Amerikaansche propaganda- reis behouden teruggekeerd. Uit zyn mede- deellngen valt het verheugend feit af te lei den, dat de eerste gunstige indrukken, die hy weergaf in zyn brief, bevestigd zyn. De reis kan welgeslaagd genoemd worden. Als allereerste resultaat kan geboekt worden: veel aanmoediging en veel succes door hem Naar wy vernemen, zal zeer binnenkort, waarschyniyk begin Mei, een belangryke wy'ziging worden aangebracht in het vervoer bij de Electrische Spoorweg Maatschappij. Dan zal een nieuwe regeling gaan gelden voor het gebruik der plaatskaarten, waar door practisch een tariefverlaging ontstaat. Alle biljetten, welke afgegeven wor den van bestemming Haarlem af of bestemd voor die plaats, zullen na in werking tre ding der nieuwe regeling geldig zyn op een der stadslynen in Haarlem. Hieronder vallen dus de biljetten HaarlemAmsterdam, HaarlemSloterdyk, HaarlemHalfweg, HaarlemZandvoort, kortom, alle biljetten, welke Haarlem als begin- of einddoel hebben. Met die bil jetten kan men aan de Tempeliersstraat over stappen op de E. S. M. In de richting Heemstede gelden die bil jetten tot aan de halte Blauwe Brug. In den vervoerprijs zal dus voortaan begrepen zyn het tarief voor het vervoer op de stadslijnen. „Week-end"-biljetten. Een nieuwe maatregel, welke geiyktydig ingevoerd zal worden, is die, waardoor re tourbiljetten op de ïynen Amsterdam—Haar lem v.v. en HaarlemZandvoort v.v. in den vervolge twee dagen geldig zullen zyn, n.l. op den dag van afgifte en den daarop vol genden. Retourbiljetten, welke men 's Zater dags neemt, zullen geldig zyn tot en met Maandag daaropvolgend en biljetten, welke genomen zyn op een Zaterdag voor een tweetal feestdagen (byv. Paschen of Pink steren), zullen geldig zyn tot en met Dins dag daarop. Die krygen dus het karakter vanweek-end-kaarten De prijs van een retour AmsterdamZand voort zal verlaagd worden van f 1.35 tot f 1.25. Op de lyn HaarlemAmsterdam zullen kinderretours verkrygbaar worden gesteld tegen den prijs van f 0.70. Deze retours zyn verkrijgbaar voor kinderen tot en met 9 jaar. In verband met de nieuwe regeling zal waarschijnlyk ook weer de halte Ko ninginneweg in eere hersteld worden, om dat vandaar reizigers met lijn 4 vervoerd kunnen worden. De 6-rittenkaarten, welke tot nu toe op het traject 'HaarlemAmsterdam verkryg baar werden gesteld f 2.70, worden om gezet in 10-rittenkaarten, waarvan de prijs dan f 4.50 zal gaan bedragen. Ook deze zul len geldig zyn op de Haarlemsche lynen 1 en 4. In de richting Soendeplein-Heemstede zullen de 10-cents plaatsbiljetten voortaan geldig zyn tot de Blauwe Brug en in de richting Heemstede vanaf Heemstede tot het Plein en natuurlijk Den HoutSoendaplein Ten slotte ligt het in de bedoeling, ook voor de abonnementen dezelfde regeling te treffen als nu zal gaan gelden voor het ver- I keer op gewone plaatskaarten. Onder bovenstaanden titel heeft de Kul- tuur-afdeeling der Berlijnsche firma Carl Lindström een serie van twaalf 25 c.M. pla ten in den handel gebracht, die in groote trekken een beeld geeft van de ontwikkeling der muziek vanaf de Grieksche en Joodsche muziek ten tijde van Christus tot de periode van Johann Sebastian Bach. Deze serie is meer dan gewone belang stelling waard. Ze draagt by tot beter be grip van de oude vocale en instrumentale muziek, die velen slechts van uit een Mu- ziekgeschiedenisboek leeren kennen. In een dergelyk boek is deze oude muziek hoog stens met enkele kleine muziekvoorbeelden verduidelykt. Aan de hand der opgénomen nummers is thans de leerstof beter te be grijpen en zal men een veel juister inzicht der muziek dier oude tyden krygen. Op de eerste plaat zyn vastgelegd: a. Twee nummers Grieksche muziek: „Skolion des Seikilos" en „Sonnenhyfhnus des Mesomedes". Het zijn fwee der waarde volste oud-Grieksche gezangen, beide een stemmig (ook het tweede door koor) zonder begeleiding. Aan de tonaliteit en de melodie wending herkent men duidelijk het karakter der muziek, vooral als men op de hoogte is van den Gregoriaansehen zang, die op deze punten er veel overeenkomst mede be zit. Het rhythme van het eerste gezang, waarin de dichter op zwaarmoedige wijze 't vergankelijke van het aardsehe bezingt, is vrij oratorisch. Van het tweede nummer doet het rhythme wat vreemd, beter gezegd te gewoon, te hedendaagsch. aan. Het is niet vrij, doch tamelyk metrisch. b. Drie nummers Joodsche muziek: 1. Kad- disch am Osterfest, 2. Aboda am Versöh- nungstag, en 3. Vorlesung aus dem Buch Esther, voorgedragen door den Cantor Fran- kel met goede zangtechniek, welluidende stem en in zeer vrij rhythme. Tweede plaat. a. Gregoriaansch gezang: „Misit Dominus verbum suum", Graduale van den tweeden Zondag na Driekoningen. Deze plaat is minder goed gelukt dan de vorige. Dat dit gezang niet in het strenge Solesmes-rhythme is gezongen, vormt geen bezwaar, doch de klank van het koor der Berlijner Akademie voor Kerk- en Schoolmuziek, vooral die der voorzangers, is verre van mooi. Althans op de plaat. b. fBedevaartsgezang: Congaudeant Ca- tholici", een der eerste driestemmige gezan gen. De melodie wordt door de tweede en derde stem geheel in consonanten medege zongen. Ook dit gezang is reeds tamelyk metrisch, niet vrij rhythmlsch. Derde plaat. Op deze plaat komen de Troubadours en de Minnezangers aan het woord. a. Troubadours: Kalenda maya, Pois preyatz me, senhor en netzelfde in het Midden-hoogduitsch nagedicht. b. Minnezangers: Walter von der Vogel weide (een Palestrina-lied), Rtigelied tegen Rudolf von Habsburg en Minnelied van Vorst Wizlau von Rügen. Een keur-collectie liederen uit de Middel eeuwen, zonder begeleiding. Smaakvol, fyn getypeerd, vooral het Rügelied, door Prof. Dr. Hans Joachim Moser voorgedragen. Vierde plaat. Meerstemmige vocale werken uit dg vroeg- Nederlandsche school. a. Een Gloria (ad modum tübae) voor tweestemmig knapenkoor en twee trompet ten van Dufay, vyf tiende eeuw. De melodie is alleen aan de zangstemmen toebedacht. Zy wórdt in strengen canon-Vorm gezongen, terwyi de trompetten er voortdurend signa len tegen 'blazen. Een hier onbekend, zeer interessant werk, op fraaie wijze door een knapenkoor vertolkt. b. „Et incamatus est" van den Zuid- Nederlander Josquin des Prés (omstreeks 1500). Een wonderschoon, vierstemmig ge- 'zang, dat diepen indruk maakt. De koor klank komt op deze plaat bovenmate goed uit en is buitengewoon evenredig. Een bij zondere plaat! Vijfde plaat! Duitsche koorwerken omstreeks 1500. a. Paaschlied: „Christ ist erstanden" voor vijfstemmig koor van Heinrlch Finck. Ge heel in Nederlandschen trant geschreven, doch Duitseh van karakter. Een echt, stem mingsvol feestgezang in weelderige polypho- nie geschreven. b. Een protestantsch, meerstemmig koor werk: „Aus tlefer Not schrei ich zu dir", van Amoldus de Bruck. Een meer contra- puntisch bewerkt koraalachtig gezang. Wat karakter betreft een groot contrast vormend met de vorige, polyphone werken. Zesde plaat. Twee koorwerken uit den bloeityd der Kerkelyke Polyphonie in de zeventiende eeuw. a. Sanctus uit de beroemde, zesstemmige Mis van Palestrina: „Papae Marcelli." Een zeldzaam schoon kerkmuzieknummer. Een weelde van klank, prachtig van uitdrukking en tekstuitbeelding. Een onverbeterlyke we dergave b. „Miserere mei, Deus", van den Zuid- Nederlander Orlando di Lasso, die Palestrina zeker evenaart, in Motetten hem soms zelfs overtreft. Lasso is een der wemige compo nisten, die gedurende zijn leven ten volle begrepen en gewaardeerd is. Keizer Maxi- miliaan verhief hem in den adelstand en de Paus sloeg hem tot Ridder van het Gouden Spoor. De tekst is diepzinnig uitgebeeld en door het koor op kunstzinnige wijze ver klankt. Deze platen zijn ook apart verkrijgbaar, (Wordt vervolgd). Emmabloem-collecte. De gisteren in deze gemeente gehouden Emmabloem-col- lecte had het volgende resultaat: Gecollecteerd werd in IJmuiden 318 (f 591.28), IJmuiden-Oost f 278.66 H 257.28), Velsen 144.86 111.48), Drie huis 41.31 42.86), Santpoort 208 207.97», Velsen-Noord 143 151). To taal 1139 1361). Uit de tusschen haakjes geplaatste cyfers van verleden jaar blykt, dat de opbrengst in IJmuiden circa 275 minder was dan verleden jaar. R.K. Harmonie „St. Mlchaël" Naar wy vernemen zal de Harmonie „St. Michaël" deelnemen aan den marschwedstryd en het festival, uitgeschreven door het fanfarecorps „Excelsior" te Heemstede op 14 Mei (Hemel vaartsdag) ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van dit fanfarecoips. Ook zal zy dit jaar wederom aan een concours deelne men en wel op Zondag 28 Juni, welk con cours is uitgeschreven door de Harmonie „Excelsior" te Wormerveer. Het corps komt uit in de afdeeling Uitmuntendheid. Hier zal ook aan den marschwedstryd worden deel genomen. Tevens maakt het bestuur van „St. Mi chaël" bekend, dat de trekking van de lo terij niet zal plaats hebben op 15 April, maar op Zondag 14 Juni. Het bestuur doet nog eens een beroep op de ingezetenen, eenige loten te koopen, om zoodoende de Harmonie in de gelegenheid te stellen de zoo hoog noodige instrumenten aan te schaffen. Gevonden voorwerpen Terug te beko men by Smit, Binnenweg 74, een rozen krans; Hendriks, Berkenlaan 12, een pet; J. Hoes, Binnenweg 169, een sleutel; F. Ex, Azalealaan, een lorgnet; .Van Vessem, Eiken laan 21, een vulpotlood; B. Kluen, Wipper plein 5, een kinderhandschoen; H. Bakker, Meerweg 41, een zakmes; N. G. Schoolder- man, Zandvoorterallee 3, een R. K. Kerk boekje; Byleveld, Dr. P. Cuyperslaan 4, een kinderportemonnaie; mevrouw Klan, Java- laan 53, een rozenkrans; Van der Heuvel, Lieven de Keylaan 22, een zilveren kettinkje; H. Raadsveld, Javalaan 41; een wollen kin derhandschoen; De Groot, Voorweg 11, een sleuteltje; J. B. Jonkman, Camplaan 9, een portemonnaie met inhoud; Mevr. Byleveld, dr. P. Cuyperslaan, een kinderportemonnaie; Craijenestersingel 8, een teenen mand. H. Mulder, Heerenweg 20, een damestaschje met inhoud; Van Leest, Rampelaan 70, Haarlem, een gouden damesring; Bureau Openbare Werken, Wipperplein 12, 2 zilve ren kinderlepels, 2 zilveren theelepeltjes, 1 sleutel; A. Kool, Postlaan 9, een padvin- ,r dersriem; H. Hendriks, Landzichtlaan 9, een vulpenhouder; D. Wynberg, J. C. van Oost- zanenlaan 5, een zakmes en potlood; mevr. Plat, Zandvoorterlaan 283, Zandvoort, een hond; G. v. *d. Asdonk, Binnenweg 1, een handschoen; H. van Dyk, Billitonstraat 28, een portemonnaie met inhoud; Krul, Javalaan 12, een voetbal;, Preyde, Kerklaan 55, een mof; W. de Wildt, Heerenweg 106, een portemonnaie met inhoud; Bosboom Toussaintstraat 55, een pakje met inhoud; N. Martin, Sumatrastraat 17, een rywiel- belastingmerk; Hoppezak, Binnenweg, een rijwiel. Van den Berg, Eikenlaan 44, een paar schoenen; Meer en Bosch, achterweg, een kindertaschje; Hardes, Celebesstraat 22, een sigarettenkoker; Van Looy, Binnen weg 140, een autoslinger; Kluen, Wipperplein 5, een blauwe kindermuts; Kramer, Ber kenlaan 6, een rywielbelastingmerk in étui; Van Houten, Kerklaan 21; een hon- denriem; Ruijgrok, Bankastraat 63, een le deren motorpet; Vogel, Kerklaan 1, een bruine kip; F. Bakker, Kruisweg 1230, Haar lemmermeer, een paar bruine heerenhand schoenen en een wollen dameshandschoen. Bureau van politie, Raadhuisstraat, een boodschappentasch, een kraansleutel, een Fordsleutel en sleutels. Door z«n welgestelde Cliënteele is het TOESET mogelijk geworden een gestadig grooten omzet te bereiken in Daardoor kan hU zich veroorloven DE FIJNSTE PRI MEURS reeds aan te bieden, terwijl ze nog werkelijk primeurs zyn. Dit is inderdaad „dienst bewUzen". f»rTO«Q8080808080«0»C3»C3l08C)801olc"' w.o. een groote partij Violen-stokken en Kisten, Mandolines ;n Guitaren, die beneden inkoopswaarde worden verkocht. H Zoomede de volledige winkel-inventaris, bestaande uit glazen kasten, toonbank, kassa, enz., enz. omdat de voortdurende on derzoekingen op de wereld beroemde laboratoria dezer (abrieken, een steeds grootere perfectioneering van al haar artikelen tengevolge hebben. ziet MOOY er niet tegen op belangryke uitgaven te doen. Daarom is elke nieuwe autbbus, welke door MOOY in dienst wordt gesteld wederom een ver betering op de voorgaande. Ondertusschen is MOOY's oudste auto-omnibus reeds zoo modern, dat ze door geen andere autobus of trein in comfort wordt geëvenaard, BEVERWIJK TELEFOON 2354 (Nadruk verboden) Als bijzondere attractie voor onze kleine vrienden, ver strekken wij morgen, op ver toon van een koopbon van f 5.00, GRATIS een glazen kom met goudvischjes Abonneert U op dit blad BAKENESSERGRACHT 59 naast Rijwielzaak. Zwaar eiken Dressoirs 29.50, 33.— Zwaar eiken Buffetten 66.72.— 2 Fauteuils, 4 Stoelen, 5 kleuren 29.50, 33, Boekenkasten j 14.50, 16.50 Divans 12.50, 14.50, 1650 Theemeubels 13.50, 14.50 Buik 1950 Pracht Waaier Crapaudstel 98. Wilt U zich goed en goedkoop installeeren, komt U dan eens kyken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6