c'Binnenlandsch Nieuws Voor de Huiskamer (Radio (ZSmroep Het gestolen Luchtballonnetje OF DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN Schuttevaer De dichter 68ste Algemeene Vergadering te Zuld-Scharwoude De Internationale Koloniale Tentoonstelling te Parijs ^Uitvoering der Tarwewet Burgemeesters als reserve-officier GEMENGD NIEUWS Onder de tram geraakt Stoetenfabrlek uitgebrand ./L Kind overreden 12 Buiten-vervolging-stelling H Rijwieldieven aangehouden In de lift gedood FAILLISSEMENTEN worm, aiéri ik-onlangs in mijn tuin ving, Die had een knoop ih het eene eind van zün lichaam. Op het eerste gezicht, dacht ik, dat hü getracht had, zich zelf in zün staart te bijten. Maar later snapte lk het. Het dier wist zeker, dat hü wat zwak van geheugen waB en daaroni had het schrandere beest, voordat hü ln den winterslaap ging, een knoop in zijn kop gelegd, om te weten, welk eind het eerst kwam, als hg ging wandelen. RECHTSZAKEN Een recidivist FINANCIEN De Kosmos s 3 s s Op den avond van den eersten vergader dag werd in de groote zaal van café „De Roode Leeuw" een feestavond gehouden. Tot laat in den avond duurde het feest, waarna men met autobussen meerdere gas ten naar de hotels te Alkmaar vervoerde. Tweede dag Nadat in de ochtenduren de afgevaardig den onder deskundig gelelde de veilingen hadden bezocht, werd te ruim 10 uur de vergadering heropend. Verschillende voorstellen van de afd. Sommelsdijk—Middelharnia, vragende ver beterde verlichting bü de Oude Maas, wer den aangenomen, evenals die van SteenwUk, vragende allerlei verbeteringen in die omge ving.^ Aangenomen werden de voorstellen van Werkendam, om te verzoeken verlichting van de Zeeuwsche havens tijdens de bieten campagne en in de wintermaanden en te vens te verzoeken de haven te Waalwijk op diepte te houden en te bevorderen dat de rioleering niet in de haven uitmondt. AMERSFOORT stelt voor aan te dringen op maatregelen ter bevordering van het tot stand komen van een kanaal van den Rijn naar den Eem. Dit vodrstel werd aangenomen. De voorzitter zegt zich te verheugen, dat in den kring van regeering en autoriteiten waardeering voor deze vereeniging leeft. Spr. verwelkomt de vertegenwoordigers van den Minister van Waterstaat (mr. Draayer), van den Minister van Defensie (B. Kruys), van den Minister van Onderwijs (M. J. v. Alphen d. Veer) en van den Mi nister van Arbeid (F. Geraets). Mr. Smeenge verheugt zich ten zeerste, dat deze heeren de meening en discussies van deze vergadering aan de regeering zul len overbrengen. Dan hoort men daar van den noodtoestand onder de schippers. Ook den heer J. M. Erdman heet spr. van harte welkom, evenals den heer ir. Zijlstra van de hoofdinspectie van de Scheepvaart en den heer Geelink, hoofdingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaat. Voorgelezen werd nu een telegram van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, lui dende: „Hulde voor uw werk voor de schippers en mijn gelukwensch op dezen dag." (Luid* applaus). Evenals een telegram van hulde en geluk wensch van het Tweede Kamerlid Gzn. Duymaer v. Twist. Nög memoreert spr. den heer Grasheide en nog andere vertegenwoordigers der zus- tervereenlgingen. Dan verwelkomt hü de heeren G- Bakker en Den Burch, wethouders dezer gemeente, en de talrijke vertegenwoordigers der pers. Hierna waren aan'de orde de voorstellen van Amsterdam. Hnldlging mr. Smeenge. Allereerst was het woord aan mr. P. Reymer, Minister van Waterstaat. Bpr. is hier gekomen, om een bewijs van. belangstellng te geven in het werk van, Schuttevaêr, maar vooral om het merk waardige feit van mr. Smeenge's 40-jarig voorzitterschap. In die 40 jaren ls yeel gewijzigd, maar gij zijt nog altijd de jeugdige, opgewekte grijsaard. Gij hebt in Schuttevaêr hoog ge houden den goeden, natlonalen geest. Daar om was het spr. een aangename plicht hier te komen. Het ls spr. altijd een vreugde met den heer Smeenge in de Eerste Kamer van ge dachten te wisselen. Bij den levensavond denkt men graag aan wat er geweest is, maar ook wat er komen gaat. De regeering biedt u haar beste wenschen aan. Het ls spr. een groote vreugde, namens H. M. de Koningin te kunnen mededeelen, dat mr. Smeenge bevorderd is tot Groot- Officier in de Orde van Oranje-Nassau. (Donderend applaus). Spn hoopt, dat God hem nog lang moge sparen en zijn werk zegenen. Diep ontroerd dankte de jublleerende voorzitter, allereerst H. M. de Koningin en de Regeering voor haar initiatief. Spr. herinnert, hoe hij in 1911 dank mocht brengen voor zijn benoeming tot Commandeur. Daarom legt spr., evenals toen, de ver klaring af, dat hij na deze onderscheiding, onmogelijk van deze vereeniging afscheid kan nemen. Hij blijft daarom, totdat de vereeniging meent een ander in zijn plaats te moeten stellen. Spr. had zich verheugd, dat iemand, als mr. Reymer, wiens grooten werklust hij kende, tot regeeringslid werd benoemd. Spr. zal altijd blijven de vurige vader lander en Oranjist, dien men hem genoemd heeft. De hulde, welke spr. gebracht is, wil hij verdeelen over zijn medewerkers, inzonder heid denkt hij aan den secretaris. Spr. hoopt, dat allen mogen blijven over tuigde vaderlanders in de overtuiging, dat ons kleine landje ook belangrijk is, als we allen trouw blijven arbeiden. (Luid applaus) Hierna was het woord aan Schuttevaèr's vice-voorzitter, den heer L. Hortensius. Deze gedenkt de versohillende momenten uit het leven van Schuttevaêr, onder mr. Smeenge's voorzitterschap, wiens leiding niet te overtreffen ls. Namens de vereeniging wenscht spr. den Jubilaris vsu harte geluk. Ook de heer K. Bets, hoofdbestuurslid, houdt een huldlgirgsrede. De voorzitter der feestcommissie, de heer J. H. Bergman spreekt hierna warme woorden van hulde en dank en overhan digt als feestgeschenk twee Delftsche bor den met de beeltenis van mr. Smeenge. Hierbij behoort een gedenkboek met de ge- calllgrafeerde namen der deelnemers. Hier in staat vooraan, eigenhandig geschreven, de naam van den Beschermheer. Z. K. H. Prins Hendrik. Hierna sprak mr, O. Grosheide, namens het Ned. Blnnenvaartbureau, vertegenwoor digende een aantal schippersvereeniglngen, en overhandigde als feestgeschenk de serie penningen door Begeer geslagen bi) gelegen heid van Hare Ma.iesteits SOsten verjaar dag. Dan was het woord aan den burgemees ter van Zuid-Scharwoude, Jhr. v. Spengler, die gelukwenschte met de Koninklijke on derscheiding en een prachtige bloemenmand aanbood. De heer Hoogland feliciteerde met een kostbare bloemenmand ln den vorm van een schip. Achtereenvolgens spraken nog de beer Timmermans, namens den Rijnschippers- bond: de heer Booy, namens den Christe- lijken Schippersbond; de heer J. Jonker, havenmeester van Alkmaar (in dichtvorm). De heer Keyzer, secretaris der vereeni ging, sprak een aandoenlijk woord als schipperszoon en memoreerde gebeurtenis sen uit z'n schippersleven. Voor leder der sprekers had mr. Smeenge een toepasselijk dankwoord, waarna het Wilhelmus gezongen werd. Hierna was gelegenheid den jubilaris persoonlijk geluk te wenschen. Zeer velen maakten van deze gelegenheid gebruik. Behoudens de in het verslag reeds ge noemde autoriteiten, waren aanwezig het Tweede Kamerlid de heer dr. I. H. Vos, uit Amsterdam: mr. W. C. Bosman uit Alk maar, dr. Van Aalst, voorzitter West-Frie- sohe Kanalencomitè, de leden der Eerste Kamer ir. J. Koster en mr. Briët, verder ir. Lely, direfteur M. Z. Tijdens de receptie werd door het fanfare corps „Kunst na Arbeid" voor het verlichte Raadhuis aan de gasten een serenade ge bracht. Mr. Smeenge dankte hartelijk voor deze hulde. Hierna vereenigden hoofdbestuur, genoo- digden en afgevaardigden zich aan een ge- zamenlijken feestelijken maaltijd. Hartelijke toespraken werden ook hier gehouden, o. a, door Z. Exc. mr. P. Reymer, Minister van Waterstaat. De deelneming der Missiën in Oost- West-Indië. In het Koloniaal Missie Tijdschrift van 15 April komt een uitvoerige besohrijvlng voor van wat de Missiën ln Oost- en West-Indië op de Internationale Koloniale Tentoonstel ling te Parijs te zien zullen geven. Met recht mag en kan dat een waardige Inzending worden genoemd. Zoo zal aan geheel de we reld getoond worden, wat de Katholieke Kerk is voor onze Overzeesche Gebieden, wat door het leger van Christus' Kerk op allerlei gebied in den loop der jaren daar ls gewerkt. Maar ook zal het aan een ieder duidelijk worden, wat Katholiek Nederland heeft ge offerd om dat werk mogelijk te maken en zoo zal Christus' glorie en de eer van Zijn Bruid, de Kerk, door allen, katholieken zoo wel als niet-katholleken, gekend worden en geroemd. Maar toch mag het nog wel even ln her innering gebracht worden, dat, om dit aan allen en op die wijze duidelijk te maken, veel en veel geld is besteed en heel wat meer dan daarvoor aan giften is binnen gekomen. Giften zende men aan prof. P. G. Groe nen te Warmond, giro no. 17606. De werkzaamheden der commissie van advies. De Commissie van Advies voor de Tarwe wet heeft eergisteren na haar installatie door den Minister van Blnnenlandsche Za ken en Landbouw haar eerste vergadering gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer ir Xouwer. In dïe Vergadering stelde de Commissie hét reglement harer werkzaamheden vast en' besloot zij over te gaan tot de instelling van een uit de com missie samen te stellen Commissie van voor bereiding, die tot taak zal hebben de aan den Minister te geven adviezen omtrent de met betrekking tot de uitvoering van de Tarwewet te nemen maatregelen en de zich in verband daarmede voordoende vraagstuk ken voor te bereiden. Voorts benoemde de Commissie tot plaatsvervangend voorzitter prof. dr. ir. Minderhoud te Wageningen. Ir. Louwer gaf daarna een overzicht van hetgeen reeds na de tot stand koming van de Tarwewet was gedaan in het belang eener spoedige uitvoering van die wet, m. a. w. welke maatregelen reeds zün genomen, die er toe zullen bijdragen om een zoo prac- tisch mogelijke uitvoering van de wet te verzekeren; voorts welke besprekingen heb ben plaats gehad meit vertegenwoordigers van de verschillende belangf ngroepen, die bij de uitvoering van de wet nauw zijn be trokken en met wier belangen, binnen het raam van de wet zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden Ter sprake kwam o.a. de oprichting van de gewestelijke tarwe- organisaties, van een uit de organisaties te vormen centrale voor de levering van de inheemsche tarwe, en de stappen om te ko men tot een centrale organisatie uit de meel fabrieken, de dorpsmolens en de vlakmolens voor de afname van die tarwe. De Commissie, vier samenstelling en werk wijze een waarborg geven voor een zoo spoe dig mogelijke en deskundige behandeling van de ongetwijfeld vele en belangrijke vraagstukken, welke zich zullen voordoen, zal binnenkort opnieuw vergaderen. Binnen eenige dagen is een bepaling te verwachten, waarbij zal worden vastgesteld, dat in het vervolg het ambt van burge meester niet meer kan samengaan met het vervullen van een rang van reserve-officier in het leger. De burgemeesters, die thans nog reserve-officier zijn, kunnen dit echter blijven. Jongen op slag gedood Op den Rotterdamscben *dijk te Schiedam nabij het pompstation geraakte gisterenmid dag te half 6 de 10-jarige F. P. L., wonende Munnikenbuurt 12, aldaar, onder een tram van lijn 4; die in de richting Rotterdam reed. De jongen was nJ. van een sleeperswagen gesprongen en stak daarna zonder op het 1 verkeer te letten de trambaan over met bo vengemeld noodlottig gevolg, i De knaap bekwam zoodanige ernstige ver wondingen, dat hij bijna onmiddellijk over leed. De stoelenfabriek van de firma Rohe te Moordwolde is gisteren geheel uitgebrand. In het gebouw was een groot aantal stoe len opgeslagen, waarvan niets overbleef. Al les was verzekerd. Ook kwamen twee schapen en eenige kip pen in de vlammen om. Te Suameer is Donderdagnamidda X* zesjarig meisje van den bok van een vee wagen gevallen en onder de wielen terecht gekomen. Het kind werd onmiddellijk ge dood. uk Vader en 12-jarig zoontje maakten zich aan het misdrijf schuldig. Zondag werd aan de Laagstraat te Eind hoven een rijwiel ontvreemd; de bestolene zag Donderdag 'n persoon, dien hij bij naam kende, rijden op een rijwiel, waaraan eenige onderdêelen waren aangebracht, die hij als van zijn rijwiel afkomstig herkende. De "po litie stelde een onderzoek in en vond in de woning van een 43-jarigen Duitsoher, wo nende aan den Ontginningsweg te Eindho ven drie heerenrtjwielen, eenige damesrij wielen alsmede vele rijwielonderdeelen. Tal van deze rijwielen waren gedeeltelijk gede monteerd, terwijl enkele rijwielen voorzien waren van onderdeden van andere fietsen afkomstig. De Duitscher bekende, dat zijn 12-jarig zoontje en hij samen de diefstallen hadden gepleegd. De vader werd in arrest gesteld. Door het tegenwicht getroffen In het gebouw van de N.V. Handel Maat schappij R. S. stokvis en Zonen aan de Kei zersgracht 313 te Amsterdam is gistermorgen een ongeval geschied, dat aan een ruim 30- Jarlgen magazijnbediende het leven heeft gekost. Deze persoon bevond zich met een collega m de lift, waarmede zij zich naar een der hooger gelegen verdiepingen wilden begeven. Toen laatstgenoemde de liftdeuren wilde sluiten om de lift ln beweging te brengen, hoorde hü plotseling boven in de liftkooi een luid geraas. Onmiddellijk rende hi) de lift uit, nog trachtende, zijn collega mede te trekken, Het was echter reeds te laat, want op het zelfde oogenblik stortte het eenige honder den kilogrammen zware tegenwicht van de lift op het dak van de lift neer, waar het doorheen sloeg en vervolgens neerkwam op het hoofd van den magazijnbediende. Het hoofd werd bijna geheel verpletterd, de dood trad dan ook onmiddellijk ln. Politie en Arbeidsinspectie stelden naar de oorzaak van het ongeval een onderzoek in. Omtrent de resultaten van het onderzoek wordt gemeld, dat het tegenwicht gevallen ls tengevolge van het breken van een scha kel ln de ketting, waaraan het hing. Bij de contróles, welke geregeld en op tijd plaats vinden, is van een breuk in een schakel nimmer Iets gebleken. Van schuld aan dit ongeluk kon dan ook niets komen vast te staan. Van den heer Kloppenburg. Geen strafbare handelingen. De instructie in de tegen den gewezen di recteur van de N. V. Provinciale Bankver- feeniging, den heer Kloppenburg, aanhangige strafzaken, is gesloten. Uit de instructie door den Rechter-com- mlssaris moet gebleken zijn, dat van eenige strafbare handeling door den heer Kloppen burg geen sprake is. Binnenkort zal hem dan ook een bewijs van buiten-vervolging- stelling worden beteekend. Hieruit blijkt wel duidelijk, dat veel wat na den val van het Kloppenburg-concern in de dagbladen werd geschreven, onjuist, althans sterk óverdreven ls geweest. De val van de Provinciale Bankvereeni- ging c.a. is niet te wijten aan wanbeheer of verkeerd optreden van den heer Kloppen burg, doch in hoofdzaak aan verduisteringen tot ee bedrag van f 18G.000 niet gepleegd door den heer Kloppenburg of door een lid van zijn personeel, doch ten kantore van den Amsterdamschen correspondent van de Provinciale Bankvereeniging, alwaar een be langrijk surplus lag en waar de heer Klop penburg geen recht van controle had. De schriftelijke bekentenis van den pleger dezer verduisteringen, zekeren D., heeft de „Nwsbron" persoonlijk gezien. Door dit verlies was de Provinciale Bank vereeniging haar ruggegraat kwijt, hetgeen nog erger werd toen door transacties van den Amsterdamschen correspondent opnieuw een bedrag van f 100.000 werd verloren. Het schijnt niet onmogelijk, dat een en ander binnenkort in het volle daglicht zal worden gesteld. 8 April opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken 8 April: C. A. W. V. d. Berg Jr., handelsagent, Am sterdam, Adra. de Ruyterweg 358a hs. R.-c. Mr. B. de Gaay Fortman. Cur, Mr. A. J. W. van Royen, Amsterdam, Nic. Wltsenstraat 19. Jos. Busnach, koopman in fruit, Amster dam, Biesboschstraat 24 hs. R.-c. Mr. B. de Gaay Fortman. Cur. Mr. A. J. W. van Royen, Amsterdam, Nic. Witsenstraat 19. B. Husken, koopman, Amsterdam, 3e Hel- mersstraat 55. R.-c. Mr. B. de Gaay Fort man. Cur. Mr. A. J W. van Royen, Amster dam, Nic. Witsenstraat 19. A. Valk, Weesp, Muiderbinnenweg 53. R.-c. Mr. B. de Gaay Fortman. Our. Mr. R. H. Woltjer, Amsterdam, Heerengracht 357. P. J. B. de Weerdt Jr., koopman in meu belen, Amsterdam, Chasséstraat 98 hs. R.-c. Mr. B. de Gaay Fortman. Our. Mr. R. H. Woltjer, Amsterdam, Heerengracht 357. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 8 April: C. J. Kwantes, Amsterdam. A. J. W. Zuyderduyn, Büssum. Lio'e V-; Toen ik van de week mijn ouden vriend Samuel Knakbeen tegenkwam, rustte hü niet, voordat lk er ln toegestemd had, met hem ergens te gaan eten. Toen we voor het restaurant van onze keuze waren aangeland, bleef hij plotseling doodelijk verschrikt staan, greep naar zijn zak en daarna naar zijn hoofd en fluisterde mij toe: „Lieve hemel, geef me even een tientje van Je, ik heb mijn beurs vergeten!" Toen ik hem dat discreet had toegestopt, noodigde hij me joviaal uit met hem mee naar binnen te gaan en met hem te dinee- ren. „Ik noodig je uit hoor!" riep hij zóó luid, dat alle gasten in de groote zaal van het restaurant opkeken, wie die gulle heer v/as. Een oogenblikje later zaten we een gebra den hoenderlijkje te mishandelen met vork en mes, toen plotseling Knakbeen zachtjes voor zich uit begon te murmelen. Daarna knarste hij vreeselijk op zijn tanden en pro beerde de haren uit zijn hoofd te trekken. Hetgeen hem niet gelukte, omdat hij zoo kaal ls als een biljartbal. Bleek, met staren de, niets ziende oogen, staarde hij mij -aan en voegde mü toe: Hokus, pokus, focus, tokus, rook'us, dook'us, kook'us! Ik wilde natuurlijk geen ruzie met hem zoeken en gaf hem grif toe, dat ze, wie tiet dan ook mochten zijn. zich moesten scha men. Daarna murmelde hü weer eenigen tijd voor zich heen en verweet mij: Kauw, lauw, zou, touw, wou, mouw. snauw, gauw, bouw, jou, nou, pauw, miauw l Nu zou U of een ander, die misschien niet zoo moedig is uitgevallen, waarschijnlijk zijn opgestaan, de rest van zün kip in zijn papleren servet hebben gerold en als 'n haas het restaurant zijn uitgevlucht, om op de eerste de beste tram te springen. Maar p kent natuurlük niet mün vriend Samuel Knakbeen. Maar ik wel! Hij is namelijk een dichter. U heeft natuurlük nooit van den dichter Samuel Knakbeen gehoord. Bost te begrijpen. Want een dichter die zich Samuel Knakbeen zou noemen, zou geen vier regels kunnen verkoopen. Daarom noemt hij zich Helène van de Voorde, of Lydia Weetikveel of zoo iets. Anders zou hij van den honger omkomen. Nu ziet hij alleen maar zwart. Ik begreep dus, dat mijn vriend Knak be zig was rijmwoorden te zoeken voor „crocus" en „dauw". Hetgeen een bewijs was, dat hü een lentegedicht maakte. Maar waarom al tijd die crocus, en die dauw? Duizenden dichters hebben dat al bezongen. Laat htj liever iets dichten over een worm! Ja. zeker, een worm, een nederige, eenvoudige worm. Waarom niet? Van wormen gesproken, die zün veel intelligenter dRn men wel denkt. Een Duitsche professor heeft daar laatst een heel geleerd boek over geschreven, dat ik gewoonweg verslonden heb. Hü had jaren lang de gewoonten en de manieren-van de wormen bestudeerd en hü heeft met een groot aantal proeven onomstootelük aange toond, dat deze vriendelijke kleine aardpa- lingen geheugen hebben. Hoe hij dat nu pre cies deed, weet ik niet, maar best mogelijk dat htj hun een vischhaakie heeft laten zien en dat het arme dier, bedenkende wat zün moeder hem had geleerd, verbleekte en de beenen nam. Nu, al6 men het mij vraagt, geloof ik vast en zeker, dat die heele onderzoekingen overbodig waren. Want natuurlijk hebben wormen geheugen, want hoe zouden ze anders kunnen weten, als ze ln het voorjaar, na een langen winterslaap weer aan het werk gaan, wat hun kop is-eiv wat hun staart? Stel u 'ns den ongelukkigèh en wanhopigen worm voor, die dat zou hêb-<- S ben vergeten. Het stomme dier zou 'hftfc3 doet S Maar om dan op myn vriend Knakbeen terug te komen. Die dichters zijn zoo on- practisch. Want nu wilde hij een origineel rümwoord op dauw hebben. Waarom kwam hü dan niet eens een avond bü mü ln den turn doorbrengen? Want daar komt eiken avond een groote zwarte kat, en zingt: „Miaaaaauwwauwauw!" En dat op zoo'n luiden en doordringenden toon, als je zou verwachten van een varken, dat door een amateur langzaam tot varkensvleesch wordt gemaakt. En als die kat dat gezongen heeft, geven er een tiental katten antwoord, met allerlei vreemde en origineele woorden, die allemaal op „auw" rijmen. Om nog maar niet eens te spreken van de zeer vreemde en heel origineele woorden, die sommige van mün buren weer naar deze kat werpen. Van de week wierp iemand het dier niet minder dan driehonderdduizend woorden toe. Name lijk een Latijnsoh woordenboek. Maar dat hielp dan ook. Want de kat vloog een se conde later over de schutting, alsof haar staart in brand stond. U ziet dus wel, hoe onpractisch die dich ters zün. Als het op dichten aankomt. Dat tientje heb lk nog niet terug. ZONDAG 12 APRIL 1931 HUIZEN, 1875 M. 8.30 K.R.O. 10.20 N.C. R.V. 12.00—5.00 K.R.O. 5.50 N.C.R.V, Daarna K.R.O. 8.309.30 Morgenwüdlng door pater Van Roy 10.20 Kerkdienst vanuit de Lutherkapel, Amsterdam 12.00 —1.30 Concert K.R.O.-sextet, o. 1. v. P. Lus- tenhouwer 1.30—2.00 Oodsd. onderricht voor ouderen 2.002.30 Litterair half uurtje O. C. Bender 2.30—4.15 Concert Arnhemsch Dubbelmannenkwartet o. 1. v. A. Kettelarü. M. m. v. 2 violen, cello, piano en bas 4.155,00 Gramofoonpl. 5.50 Kerk dienst uit de Ned. Herv. Kerk te Alblasser- dam 7.458.10 P. Hendrix: „Russische Religiositeit (I)" 8.108.15 Voetbaluitsla gen 8.1510.40 Aansl. m. h. Vereen. Ge bouw te Nijmegen. Concert K.R.O.-orkest o. 1. v. J. Gerritsen. Solist Johan Voigtschmidt, cello, Willy Francois, vleugel 10.4011.00 Epiloog door hipt klein koor o. 1. v. Jos. H. Picckers HILVERSUM, 298 M. 8.50 Voetbal nieuws 9.25 Gramofoonpl. 9.35 Voetbal nieuws 10.00 Oonoert V.A.R.A.-orkest o. 1. v. H. de Groot. R. Bresser, cello, L. Sjou werman, fluit, D. Wins, piano ii.io12.00 Slot concert 12.0012.80 L. J. Jordaan: „De Klankfilm" 12.302.00 Concert A.V.R.O.-octet o. 1. v. L. Schmidt. Boris Lensky, viool 2.002.30 Boekenhalfuurtje 2.302.50 Planorecital door Jella Pessl 2.50—3.30 Concert Guarneri-kwartet 3.30 4.45 1ste bedrijf van „De Keizer van Ame rika" van G. B. Shaw. Hofstad-Tooneel o. I. v. C. v. d. Lugt Melsert 4.45 Gram.pl. en Vaz Dias 88.15 Vaz Dias 8.159.15 Opera „La Serva Padrona" v. Pergolèze. Eén bedr. Bew. M. Henckeroth. Muzik. leid.: N. Treep. Regie L. Roberts. Orkest en solisten 9.16—9.30 Gramofoonpl. 9.30—10.30 Ooncertgeb. orkest 10.3011.00 Omroep orkest o. 1. v. N. Treep 11.0012.00 Gra- mofoonplaten. DAVENTRY 1554.4 M. 3.20 Kerk-can- tate no. 42 van Bach 4.15 Kinderuurtje 4.35 Concert. Militair Orkest, W. Wlddop, tenor 5.50 Vioolrecital door Isolde Menges 8.20 Bübellezing 8,15 Kerkdienst 9.05 Lezing 9.10 Berichten 9.25 Concert Orkest, O, Kavann, alt, A. Sandler, viool 10.50 Epiloog ll.oo11.20 Epiloog. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 11.50 Gramofoonpl. 12.50 Orgelconcert 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Gramofoonpl. 4.20 Gramofoonpl. 7.50 Poppenkast 8.20 Radlo-Tooneel 9.05 Concert. Duetten en gramofoonpl. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20—13.20 Orkestconcert 1.203.20 Concert. Orkest en fluit 3.20—3 50 Gramofoonpl. 7.20— 8.15 Koorzang m. m. v. solisten 8.40—9.00 Plano-recital 9.15—10.15 Orkestconcert en voordraoht 10.1511.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 308.5 en 338.2 M. 508.6 M.: 5.20 Orkestconcert 6.20 Gramofoonpl. 7.05 Gramofoonpl. 8.20 Orkestoonoert 9.20 Gramofoonpl. 9.50 Dansmuziek 338.3 M.: 8.20 Dansmuziek 6.20 Gramo foonpl. 6 35 Orkestconeert 7.05 Gra mofoonpl. 8.20 Orkestconcert 9.20 Or kestconeert en zang. LANGENBERG, 473 M. 6.20—7.20 Or kestconcert 7.20—7.50 Gramofoonpl. 8.25—9.20 Kath. Morgenwüdlng 10.50— II.20 Concert, Koor, orkest en solisten 12.20—1.50 Orkestconcert 3.00—3.30 Ver slag van korfbalwedstrüd 3.50—5.20 Or kestconcert 7.20 Orkestconcert. Inter mezzo: „Des Knaben Wunderhom" 9.20 Berichten. Daarna tot 10.20 Conoert 10.20 —11.20 Gramofoonplaten. ZEESEN, 1635 M. 6.20 Havenconcert 7.20—8.20 Berichten 8.20 Morgenwüdlng 10.50 Cantate-concert 11.20 Wüdings- feest voor de jeugd 11.40 Concert 2.50 Solistenconoert 3,50 Orkestconeert 5.20 Lezing 6.20—7.20 Lezingen 7.20—11.50 Licht conoert en Dansmuziek. MAANDAG 13 APRIL HUIZEN, 1875 M. Uitsl. NCRV-Uitzending. 8.00—8,15 Schriftlezing, 8.15—9.30 Gramo- foonplaten. 10,30 Zlekendienst. 10.30—11.00 Ziekendienst. 11.00—11.30 Liezen van Chr lectuur. 11.30—12.00 Gramofoonplaten. 12.00 —12.30 Politieberichten. 12.30—1.45 Orgel concert door Jan Zwart 1.45—3.15 Gramo foonplaten. 3.15—3.45 Knipcursus. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.00 Concert door het klein NCRV-orkest onder leiding van P. v. d. Hurk. 6,30—7.00 Majoor W. E, Krone van het Leger des Heils: „Getuigenis van Christus". 7.00—7.30 Halfuurtje voor de rüpere jeugd. 7.30—8.00 Politieberichten. 8.00—10.45 Kam per Kunstavond. Sprekers: Dr. C. N. Impeta en Ds. K. Hielkema. Muzikale medewerking van het Chr. Mannenkoor „Door Eendracht verbonden" onder leiding van L. Neümeüer. Het Sted. Orkest onder leiding van Chr. Hengeveld. 9.20 Vaz Dias, 10.45—11.30 Gra mofoonplaten. HILVERSUM, 298 M. Uitsl. AVRO-Uit- zending. 8.009.50 Gramofoonplaten. 10.00 10.15 Morgenwüdlng. 10.3012.00 Concert AVRO-kwartet onder leiding van D. Groe- neveld. 12.001.00 Orgelconcert Fr. Hasse laar. Annle Woud (zang) en H. Leijdensdorff (vlooi). Egb. Veen (piano). 1.00—2.00 Gra mofoonplaten. 2.303.00 P. de Zwart: „Glas en Glasblazen". 3.00—3.30 Gramofoonplaten. 3.304.15 Concert. J. Gesterkarnp iviool). H. Gesterkamp (zang), Egb. Yeon (piano), 4.15 4.30 Gramofoonplaten. 4.305.30 Kinder uurtje 5.30—7.00 Concert! Kovacs Lajos- orkest met medewerking -'an Henk Didama (zang), 7.007.30 Boekenhalfuurtje Dr. P. H. Ritter Jr. 7.308.15 Vioolvoordracnt door Jeanne Gautier. Aan den vleugel: Egbert Veen. 8.159.15 Concert Omroeporkest onder leiding van N Treep. Met medewerking van H. v. Dalen (piano). 9 15—9.45 Declamatie door Louis van Gasteren. 9.45— id.)0 Gramo foonplaten. 10.00—10.15 Vaz Dias. 10.15— 11.00 Omroeporkest onder leiding van N. Treep. 11.0012.00 Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1554,4 M. 10.35 Morgen wüdlng. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door E. T. Cook, V. Mansfield (sooraan). 1.35 Or kestconcert. 2.20—2.50 Gramofoonplaten. 4.20 Orkèstconcert, 5.35 Kinderuurtje, 6.35 Be richten, 7.00 Zang door S. Wilson 7,20 Le zing, 7.45 Lezing, 8.05 LezL.g, 8.10 Vaudeville, 9.20 Berichten, 9,35 Berichten, 9.40 Lezing, 9.55 Kamermuziek, Praagsch Strijkkwartet, R. Herlinger (sopraan), 11.20—12 20 Dans muziek. PARIJS „RADIO PARIS", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl.. 12.50 Gramofoonpl., 1.23 Gra mofoonpl., 6.50 Grainoloonpl., 820 Radlo- Tooneel, 9.50 Solisten-concert. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20—1.20 Orkestconcert, 2.504.50 Orkestconcert en voordracht, 7.209.20 Concert, koor, orkest en solisten. BRUSSEL, 508.5 en 338.2 nf. 508.5 M.: 5.20 Dansmuziek, 6.20 Concert en causerie, 7.05 Gramofoonpl., 8.20 Orkestconcert en zang, Viool-solo, 338.2 M.: 5.20 Orkestcon eert, 6.05 Gramofoonpl., 7.05 Gramofoonpl., 8.20 Gramofoonpl, 9 20 Dansmuziek. LANGENBERG, 473 M. 6.25—7.20 Gra mofoonpl., 9.3510.55 Gramofoonpl., 11.30— 12.10 Gramofoonpl., 12.25—1.50 Orkestcon cert, 4.205.20 Solistenconoert, 7,209 00 Orkestconcert, 9.30 Berichten. Daarna tot 10.20: Orkestconcert, 10.20—11.20 Orkestcon cert. ZEESEN. 1635 M. 5.40-11.20 Lezingen, 11.20—12.15 GramofoonpV, 12.15—1.20 Be richten, 1.20—2.20 Gramofoonpl, 2.20—350 Lezingen, 3.50—4.50 Concert, 4.50—7.20 voor drachten, 7.20 Symphonleconcert, 8,4.5 Hoor spel „Kleine An zeigen" van A. Schnack en K. Sczuka, 9.30 Concert, 9.50 Berichten en daarna Dansmuziek. SPECIALISTEN Tel. 14609 KONINGSTR. 27 PHILIPS- en „ERREM 3" TOESTELLEN 17 maal voor de Rechtbank Voor de 17de maal heeft voordc Haagsche Rechtbank de 51-jarige koopman J. G. L., thans ged., terecht gestaan. De pres. las het strafblad gedealtelük voor. De officier van justitie legde ditmaal rij wieldiefstal ten laste. Verd. bekende de flets op 27 Pebr. j.L in de wagenstraat te hebben weggenomen. Naar hij zegt was hü onder den invloed van ster ken drank geweest. Bü de verdere ondervraging door den pres., mr. Feith, kwam aan het licht, dat deze ver dachte ln 1906 tot 15 Jaar gevangenisstraf 3s veroordeeld wegens poging tot doodslag ia. vereeniging. In 1914, dus acht jaar later, werd ln een der dossiers van een overleden ge vangene een stuk gevonden, waaruit bleek, dat deze de dader van het misdrüf was, waarvoor L. gevangen zat. Er volgde toen revisie van het gewezen vonnis, met het gevolg, dat L. daarna in vrijheid werd gesteld. Verd. zeide, dat dit feit een zoodanlgen In vloed op zijn verder leven heeft gehad, dat dit is mislukt en hij stelde de Rechtbank ver- antwoordelük voor zün verdere daden. Het O. M. eischte wegens diefstal 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Sormanl, voor verd. pleitend, besprak den levensloop van zün cliënt, welke door boven vermelde feiten een zoodanige wen ding heeft genomen, dat hü telkens weer in de gevangenis terecht kwam. Pleiter roept de clementie van de rechtbank voor dezen man ln. Uitspraak 23 dezer. Gefusioneerd met de Nederlanden van 1845 In de vergadering van „De Kosmos" ls net drie stemmen tegen aangenomen het voorstel tot fusie met „de Nederlanden van 1845." 279. De agent had zioh los gewrongen: Dat zag de jongen tot zün schrik, Hü zag het hoofd door de muurspleet komen. Een hoofd, kaal, groot en heel erg dik. „Zoo ventje, kun je nou ook zoo zingen, Als toen ik vastzat aan het touw? Nu zullen wü sadm een woordje spreken. Kom jü maar hier, heel erg gauw." weten welken kant hü uit moest. Dat mü denken aan een heel merkwaardlgen-*«,MBB,,,M,M,IMM,,,""B"""l,,,M",",""H™,M"B,,,",i«oMM«MMM««M 280. Eindelük waren ze aan land gekomen, Plm en de vermoeide piloot. „Ja," zelde hü tot Plm, zün makker, „Dit was vechten tegen den dood. Waar wii hier terecht zün gekomen? Het lükt hier wel een Oostersch land. Wat ls hier alles kaal, Onvruchtbaar. Alles door de zon verbrand."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10