t/zV c/e/2 Omtrek BOLTHA" m I Stofzuigerhuis MAERTENS r- BLOEMENDAAL VOGELENZANG NOORDWIJKERHOUT SASSENHEIM WARMOND ZANDVOORT HILLEGOM HEEMSTEDE LEIMUIDEN HOUTRAKPOLDER HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Exide Batterijen - Ook reparaties HAARLEMMERMEER KENNEMERLAND UITGEEST VELSEN Vergadering van den gemeenteraad IJMUIDEN IJMUIDE^—OOST BEVERWIJK De eerste tentoonstelling in Holland's derde bloembollenstreek Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Apex klop-veeg-stofzuigers f 175 Doodelijk ongeluk op zee BIJ het inhalen van het vlschnet LIMMEN HEEMSKERK SPORT EN SPEL VOETBAL SfederlandDutschland BILJARTEN Om het kampioenschap le klasss ZEILEN Nationale Kampioenschappen 12-voetsjollen MARKTNIEUWS Gemeentezaken B. en W. stellen voor, de door den gemeente-ontvanger te stellen zekerheid ten behoeve der gemeente te be palen óp f 25.000. B, en W. bieden ter vaststelling aan de le suppletoire begrooting voor het dienst jaar 1931. B. en W. bieden ter vaststelling aan een verordening tot wijziging der bouwverorde ning. B. en W. stellen voor, den weg door het nieuwe woningcomplex van „Bloemendaal- Noord" te noemen „Noordlaan". In overeenstemming met het advies dei- commissie van bijstand voor Publieke Wer ken stellen B. en W. voor, om het bestuur der Woningbouwvereeniging „St. Jozef" te machtigen om over te gaan tot de besteding van zes woningen aan den Vogelenzang- schenweg, doch niet goed te keuren, dat bo vendien nog drie woningen gesticht worden aan de Leidschevaart, daar dit terrein ge reserveerd is voor opslagterrein. Ten einde over te kunnen gaan tot be noeming van een sub-ontvanger, stellen B. en W. voor, post no, 16 van de gemeentebe- grootlng voor het dienstjaar 1931 te ver- hoogen met een bedrag van f 850. Ingekomen is een verzoek van de heeren J. J. en Mr. A. J. Enschede, om hun te wil len verstrekken de verklaring, dat aan de voorwaarden, neergelegd in de koopacte van 9 October 1911 (waarbij wegen, voetpaden en strooken grond, gelegen in Groot- en Klein Bentveld aan de Zuidlaan, den Dood weg en Schulpweg door Mr. H. Enschede aan de gemeente verkocht werden), steeds de hand is gehouden. B. en W. stellen voor hen te machtigen, „aan requestranten mede te deelen, dat aan bedoelde voorwaarden de hand wordt ge houden", en overigens voormeld adres voor kennisgeving aan te nemen. R. K. Kieïvereenigmg „Recht en Plicht" Genoemde vereeniging houdt Dinsdag 14 April des avonds om 8 uur een ledenverga dering in het R. K. Vereenigingsgebouw. De agenda vermeldt o.m.: Mededeelingen bestuur, mededeeling verkiezingen Prov. Staten en bespreking candidaten voor den gemeenteraad. Burgerlijke Stand van 15 Maarb-8 April Geboren: Johanna Maria, d. van A. van der Slot—Warmerdam: Barthel, z. van D. P. J. BerrevoetsPors; Wilhelmus Theodoras, z. van W. van der LindenVoskuil; Geertruida Joanna, d. van P. A. Warmerdam—van Leeuwen; Johanna Catharina, d. van J. Hul- sebpsch—Spigt; Hanna, d. van Arie Wasse naar—Gerrits; Adrianus Theodoras, z. van Johannes van VeenBroekhof; Josephus Hendrik, z. van Ger. van SteinHooge- werf; Cornells Josephus, z. van Ger. van SteinHoogewerf; Simon Gijsbertus, zoon van G. van DamNulkes; Catharina Adria ns Geertruida, d. van A. Warmerdam Koot; Maria Cornelia Johanna, d. v. J. van den BergDuivenvoorden. R. K. Mfddenstandsvereeniging „De Hanze" Gisteravond heeft de vereeni ging „De Hanze"pv*rgaderd. Naast de gewone huishoudelijke punten op de agenda, werden een paar films ver toond. De voorzitter, de heer Otto, sprak een woord van welkom, waarna de notulen door den secretaris werden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. Bij de Ingekomen stukken deelde de voorzitter mede, dat voor de periode van den bloementyd ontheffing van de winkelslui ting op Zondag is verleend voor alle win kels. Aangezien de beschrijvingsbrief voor den te houden Centralen Raad nog niet was binnen gekomen, zeide de voorzitter, dat hierover een extra-vergadering zal worden belegd. De voorzitter sprak er zijn verontwaar diging over uit, dat ondanks het bestuur thans moeite, noch kosten had gespaard. Iets aantrekkelijks te geven, een onbevredigende opkomst geconstateerd moest worden. Vervolgens werd een film vertoond van de Ijzergieterijen der N. V. Ulftsche •Emaillefabriek. De film gaf een duidelijk beeld van het vervaardigen van alle soorten ijzerwerken en emaille. Door den voorzitter werd nu een lans ge broken voor de gesloten retraite, welke ge houden wordt op 31 Mei en 13 Juni te Noord wijkerhout. Vervolgens wérd vertoond de film Wad- dinxveensche Collectieve Bedrijven, te we ten een fondantfabriek, lak- en' vemis- fabriek en een houtzagerij. BU de rondvraag ontspon zich een dis cussie over een eventueel te houden winkel week. Getracht zal worden alsnog tot een goed resultaat te komen en by de leden voor dit doel propaganda te maken. Hierna volgde sluiting. Nieuw raadslid Tot lid van den Raad is door den voorzitter van het centraal stem bureau benoemd verklaard de heer Th. W. van Niekerk, no. 9 van de R. K. lyst. De vacature is ontstaan door vertrek van den heer Van Moorsel. Bloempjesverkoop De opbrengst van den verkoop van de Emmabloem, heeft In to taal f 390.80 opgebracht. Bestuursverkiezing O. H. Bij enkele Candidaatstdlling zijn herkozen de heeren J. van den Bos en J. Water. Zandvoortsch>; Reddingsbrigade De Zandvoortsche Reddingsbrigade hield In Stoop's Bad haar laatsten zwemavond in 't winterseizoen. De zwemmers waren trouw op- gekomen, een bewijs, dat allen de meest prettige herinneringen hebben aan hun oefentijd gedurende dezen winter. Aan den heer Baak en zijn medehelper werd hartelijk dank gebracht voor zijn hulp. Onderling Hulpbetoon Als voorzitter in de vacature, ontstaan dor het bedanken van den heer Zwaan, zijn candidaat ge steld de heeren P. van der Mije en P. Schaap Cz. Bloembollencultuur Donderdag hield de afdeellng Hlllegom van de Alg. Ver. een le denvergadering in Hotel Sistermans. De be langstelling was slechts matig. De voorzitter, de heer W. Jonkheer, opent met een woord van welkom. Spr. meent te mogen zeggen, dat 1930 voor het bedryf nog De notulen werden onder dank onveranderd vastgesteld. Van enkele leden was het verzoek Ingeko- niet zoo ongunstig ls geweest. 1931 teekent wat ongunstiger. men de film „Van Bol tot Bloem" hier te laten draalen. Waar thans nog vele leden in 't buitenland zijn, zal omstreeks half Mei aan hun verlangen worden voldaan. Tot afgevaardigden naar de 166e Alg. Ver gadering werden gekozen de heeren D. van Egmond en Lommerse Fz., secundi de heeren Nieuwenhuls en Bijl van Duijvenbode. Thans komt In behandeling de agenda der Alg. Vergadering. BÜ punt 6 zullen de afge vaardigden voor stemmen. Bij punt 7 zullen zij het hoofdbestuur steunen. Bij punt 8 is ingekomen een toelichting der afd. Lisser- broek. De voorzitter wijst op de zelfstandig heid der veilingen, het hoofdbestuur san in dezen niets voorschrijven, wel met die be sturen in onderhandeling treden. Veilig mag worden aangenomen, dat de veilingen hare medewerking zullen willen verleenen. Na nog eenige discussies wordt besloten, dat de afge vaardigden het sympathieke voorstel zullen steunen. Bij punt 9 komt het vakblad ter sprake. De voorzitter is het met het voorstel Heemstede niet eens. Het blad ls nog niet zoo slecht en een verbetering, als door die afd. gewenscht wordt, zou z.l. wel 5000 tot 10000 kosten. De heer Bijl heeft dienaan gaande een onderhoud met den secr.-penn,, tevens redacteur van het blad gehad en deze wees er op, dat er nog te weinig medewerking der leden zelf wordt verleend. Dit dient te worden aangemoedigd. Na nog een korte be spreking wordt besloten, dat de afgevaardig den tegen het voorstel Heemstede /uilen stemmen en een woord van hulde zullen bren gen aan den redacteur voor de wijze, vaarop deze het blad verzorgt. Inzake een motie Sas- senheim, waarin wordt aangedrongen op vlug gere publicatie der uitspraken van 't scheids gerecht, zal de afdeellng de motie steunen. Bij de rondvraag der algemeene vergadering wordt besproken de Narcissenlnvoer ln Ame rika. De vraag wordt gesteld of Hillegom, als oudste en grootste afdeellng, niet een motie zal indienen, afkeurende de houding van som mige firma's op de desbetreffende conferen tie te Washington. Besloten wordt, dat de afgevaardigden een woord van afkeuring zul len laten hooren Inzake de unfaire manier, waarop diverse firma's daar hun rechten hebben verdedigd. Nog zullen de afgevaar digden by die rondvraag wyzen op de onvol doende ventilatie van de Beurs. Na de rondvraag dankte de voorzitter den heer Nieuwenhuis, die periodiek als bestuurs lid was afgetreden en niet herkiesbaar wus, voor alles wat deze gedurende den tijd; dat hij lid van het bestuur was, voor de ver eeniging deed en hy sprak den wensch uit, dat de heer N. weer spoedig als bestuurs lid zou terugkeeren. De heer Nieuwenhuis dankte voor deze waardeerende woorden, waarna sluiting. Commissie tot wering van Schoolverzuim In de vergadering der Commissie van Schoolverzuim werden de heeren C.' Joh. Bakker Jzn. en Mr. J. B. Sens herkozen, respectievelijk als voorzitter en secretaris dezer Commissie. Vereeniging van Bollencultuur De afd. Heemstede van bovengenoemde algemeene vereeniging hield Vrijdagavond eene leden vergadering ln Café-Restaurant „Lommer oord". Na opening door den voorzitter den heer Jos. M. J. Braam en .het, voorlezen der no- tulen, - volgde allereerst de mededeeling dat dn heer Jan Braam zyn zilveren Jubileum vlerdte als penningmeester der afdeellng. Naast gelukwenschen bracht de voorzitter dank voor het vele werk aan de vereeniging bewezen. Als stoffeiyken biyk van belangstelling ont ving de jubilaris een vulpen, onder het uit spreken van den wensch, dat de heer Braam nog vele jaren met dezelfde nauwgezetheid zyn functie zal kunnen biyven vervullen. Ingekomen was een schrijven van de di rectie van het Postkantoor, dat naar aanlei ding van een door de vereeniging Ingezonden adres een regeling was getroffen dat, zoo de toestand dit noodzakeiyk zal maken, op de genoemde uren een derde loket zal geopend worden. Voor de op a.s. Vrijdag te vertoonen vogel film door de tuinliedenvereeniging „Aerden- hout en Omstreken" had het bestuur een aantal toegangsbewijzen ontvangen. De voorzitter deelde mede, dat leden, die voor deze zeer mooie film interesse gevoelden, daarvoor gratis kaarten konden ontvangen bij den secretaris, den heer C. Preijde, Kerk- laan 55. Hierna kwam in behandeling de agenda van de op a.s. Maandag te houden alge meene vergadering die in Haarlem gehouden zal worden. Sommige punten lokten uitvoerige bespre kingen uit en de afgevaardigden ontvingen eenige instructies voor het bepalen hunner houding op die vergadering. Na een zakeiyke rondvraag volgde sluiting. Tooneeluitvoering. Zondag besluit de tooneelvereeniging „Door Eendracht Sterk" het seizoen met het vrooiyk spel in drie bedrijven: „Zenuwpatiënten" van Gerard Nielen. „Door Eendracht Sterk" heeft zich vooral dezen winter, nu met een gemengd gezel schap gespeeld wordt, doen kennen als een club, die er wezen mag. Was de zaal den vo- rlgen keer zeer goed oezet, iu zal ue groote zaal van het R. K. Vereenigingsgebouw wel tot in de uiterste hoeken bezet zyn. ZONDAG, Beloken Paschen, einde van den Paaschtyd. Na de Hoogmis Lofzang Te Deum; half 8 Vroegmis; lo uur Hoogmis; schaalcollecte voor den Retraltepennlng. He den na de Hoogmis opening van de tentoon stelling der gemaakte misslegocderen door den Missienaalkring; half 3 Vespers. MAANDAG de H. Mis in de kapel. ZATERDAG, van 46 uur en van half 7 tot 8 uur gegenheid om te biechten. ZONDAG 12 April, Beloken Paschen; slui ting van den Paaschtyd. Te 7.30 eerste H. Communie van de Kleintjes; te 10.15 de Hoogmis met den Lofzang Te Deum by de sluiting van den Paaschtyd. 's Middags plechtig Lof met toespraak, waar de klein tjes met hun familie worden verwacht. Heden collecte voor onze eigen kerk, die ten zeerste wordt aanbevolen. Na de H.H. Missen zullen de H.H. Kerkmeesters- zitting houden tot het Innen der le tenrUJn der rlaatsengelden. DONDERDAG-avond half 7 Maria-Con- gregatle en 7.10 uur Lof ter eere van het H. Sacrament met Rozenhoedje, ZATERDAG-middag van 34 uur gelegen heid om te biechten. Deze week: le. Iedere ochtend te 7 uur uitreiking van de H. Communie en te kwart over 7 de H. Mis. 2e. Catechismus naar gewoonte. VÉUDAG a.s. zullen de Eerw. Zusters Carmelietessen van de zyisingel te Haarlem hun gewone jaariyksche collecte houden door de parochie ten behoeve van hun-arme kindertjes. Nieuwe O. L. School te Zwanenburg De uitslag van de door het gemeentebestuur van Haarlemmermeer gehouden aanbesteding voor den bouw van een openbare lagere school te Zwanenburg nabij Halfweg, is als volgt: Perceel I, Firma Witziers en Hooning, Haarlemmermeer f 103.153.Firma wed. Mienis en Zonen, Haarlemmermeer 102.245.J. Waarnaar en H. Hoogstraten, Leiden 96.000.—; Kinkel en Bras, Haar lemmermeer 93.530.Firma Jansen en Appelman, Haarlemmermeer 92.818.—; A. Voordouw, Zwammerdam 89.900.A. van Hoften, Haarlem 89.500; W. van Rijn, Haarlemmermeer J 88.621; Gebr. G. en J. Broertjes, Heemstede/Bloemendaal 88.575, (perc. II 3410, perc. III 2725)K. Wouda, Krommenie, 88.500; Firma K. van 't Veer, Assendelft f 88.300; F. C. A. Huijsing en G. F. de Bruin, Amsterdam 88.100; Gebr. van Keulen, Haarlemmermeer 87.926; J. Telts- ma, Bloemendaal 87.858, (perc. II 3328 perc. III 2670); N.V. H. F. Dammers- Bouwbedrijf, Amsterdam 87.800; P. J, Poppe, Amsterdam 87.700; H. Oppenkamn, Haarlem 87.500; J. van der Wal en J. Kloppenburg, Amsterdam/Utrecht 87.215: N. J. Tromp, Overveen 86.900; Gebr. Oos- terom, Warmond 86.800; J. P. Schelvis, Beverwijk 66.767; Gebr. H. A. en G de Graaff, Halfweg 86.129; Firma N. Cobelens en Zonen, Haarlem 84.000, (perc. II 3500, perc. III f 2950); Gebr. Moolhuijsen, Haar lemmermeer 78.550; Gebr. Langhout, Aalsmeer 78.300; A. Biesheuvel, Haarlem mermeer 76.915; G. J. de Tello, Hoofddorp (perc. II 4300); J. Breebaart, Amsterdam (perc. II f 3980)J. Verhagen, Haarlemmer meer (perc. II 3738.50); Gebr. Verhagen, Halfweg (perc. II 3400)D. Bakker, Nieuw- Vennep (perc. III 4499.99)H. Reekers, Halfweg (perc, III 3140)R. Helkens. Hoofddorp (perc. III 2470). Gunning aangehouden. R. K. Kiesvereenigingen De stemming voor candidaten' voor den gemeenteraad heeft plaats Zaterdag II April, des avonds van 7.30—9 uur en Zondag 12" April d.a.v. van 8.301 uur, in 't Gezellengebouw, alhier. Conversie eener geldleenlng De Raad dezer gemeente kwam gister avond byeen tot het behandelen van het voorstel van B. en W. tot aflossing per 1 Juli a.s. van een geldleening, oorspronkeiyk groot f 510.000 en per resto groot f420.000 en aangaan van een nieuwe leening. Wegens ziekte waren afwezig de wethou ders Schelling en Tusenius. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Rondvraag. By de rondvraag vroeg de heer SLUITERS of het B. en W. bekend is, aat de bewoners van den Spaarndammerpolder zonder drink water zitten. De heer NUSSEN (wethouder) antwoord de, dat dit bekend is. Hij heeft de betrok ken personen geadviseerd, de zaak met elkaar te bespreken. Als een gezamenlijk verzoek zou binnenkomen zouden B. enPW/Wöl-ibé-' reid zijn een tankwagen drinkwater te zerwo den. Men hoorde niets meer, tot voor eenige dagen een bewoner van den polder weer kwam klagen. B. en W. hebben thans maatregelen ge troffen. De menschen kunnen op een be paalde plaats water halen. Als er behoefte is aan drinkwater zal een paar maal per week een tankwagen rondrijden. Daarna" ging de Raad in besloten zitting. Statuten De „Stcrt." bevat de statuten van de N.V. „Plaatwellerij", alhier. Vergadering „Kindervreugd" In het clubgebouw op den speeltuin aan den Dood weg, hield de vereeniging „Kindervreugd" Vrijdagavond haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer P. van Willigen, de vergadering openende, sprak zijn teleurstel ling uit over de geringe opkomst. De notulen der vorige vergadering wer den zonder op- of aanmerkingen goedge keurd Vervolgens bracht de secretaris, de heer L. v. d. Wal, het Jaarverslag uit. Hieruit bleek dat 1930 voor de vereeniging weer een belangrijk en druk jaar ls geweest. Het ledental is ongeveer stationnair geble ven, iets wat niet is zooals het behoort. De verschillende clubs hebben weer uitstekend werk verricht. De bloempjesverkoop geduren de het concours van „De Eendracht", bracht een batig saldo op,van f 100. Het kinderfeest, ln samenwerking met de Coöperatie „De Eendracht", evenals 't uitstapje haar Zand- voort, zyn als geslaagd te beschouwen. Door de gehouden loterij, ls het thans mogelijK over te gaan tot het bouwen der glijbaan. Uitvoerig memoreert de secretaris het con flict met de Kennemer Centrale Speeltuin- Vereenigingen, hetgeen heeft geleld tot af scheiding van „Kindervreugd". Dank worat gebracht aan de neringdoenden van Velsen- Noord, voor den verleenden steun by de St. Nicolaasf eesten. De voetbalclubs zullen ln het vervolg mo gen spelen op het gemeentelijk terrein aan den Stationsweg. Met de beste wenschenvoor öen meerderen groei der vereeniging, besloot de heer v. d. Wal zyn keurig verslag onder luid applaus. Uit het financieel overzicht van den pen ningmeester, den heer W. van Citters, no- teeren wij, dat de ontvangsten bedroegen f 2151, waarby f 34.83 als batig saldo over 1929 en uitgegeven f 1959.09, zoodat er op 31 December 1930 een batig saldo was van f 191.91. Namens de controle-commissie deelde de heer Smit mede, dat alles in orde ls be vonden, zoodat hij dank bracht aan den heer van Citters voor zyn gehouden beheer, waar bij de voorzitter zich aansloot. De bestuursverkiezing had tot uit slag dat gekozen werden de dames Worms- becker-Duin, Timmerman-Siliakus, terwijl in de Vacature, ontstaan door het bedanken van den heer L. v. d. Wal, werd gekozen de heer D. J. van Ryswyk; de heer Davidson had zijn bedanken ingetrokken. Namens de vergadering bracht de voor zitter dank aan den heer y. d. Wal voor alles wat door hem voor de vereeniging is gedaan. In verband met het feit, dat de speeltuin binnenkort 5 jaar bestaat, werden hierover uitvoerige besprekingen gevoerd. Na de rondvraag, waarin eenige huishou- deiyke zaken onder de oogen werden gezien, sloot de voorzitter, met dank aan de opge komen leden de vergadering. Staatsvisscbershavenbedryf Afgekondigd is het Staatsblad, bevattende de Wet van den 28sten Maart 1931, houdende vaststelling van de begrooting van het Staatsvisschers- havenbedrijf te IJmuiden voor het dienst jaar 1931. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van As- sisië. Donderdag hield oovengenoemde Bond in het Patronaatsgebouw zyn oprich tingsvergadering van een afdeeiing IJmui den. Aanwezig waren de hoofdbestuurder van den Bond de heer Boersma, het voorloopig bestuur, 8 leden, alsmede het bestuur van de afd. Beverwijk. De voorl. voorzitter de heer Rozemeijer opende de vergadering met den Christelijken groet en heette allen welkom. Daarna gaf hij een uiteenzetting van net nut van een eigen afdeeiing en waartoe men er was toe overgegaan. De activiteit van het voorloopig bestuur had het ledenaantal van 10 op 21 gebracht. Vervolgens hield de heer Boersma een krachtige rede, waarin hij de volgende pun ten behandelde: Waarom men tegenwoordig georganiseerd moet zijn. Uiteenzetting van de wet op de winkel sluiting. Toelichting op de wet, die met ingang van 1 Mei a.s. in werking treedt voor de kan toorbedienden. Het bestuur werd bij stemming als volgt samengesteld: N. C. Rozemejjer, voorzJ. A. J3tals, secr.; Th. Smakman, penningmeester. De heer Boersma feliciteerde de nieuwe afdeeiing met haar -bestuur en sprak den wensch uit, dat zy rich steeds zou blijven uitbreiden en alzoo een waardige afdeeiing worden. Daarna rondvraag en sluiting van de ver gadering met den Christeiyken groet. Begin van brand In den nacht van Donderdag op Vrydag ontdekten omwonen den een begin van brand in de rookery van de Fa. van 't Hoff a-an de Bagijnestraat. Een voorraad hout en krullen was door onbe kende oorzaak in brand geraakt. Daar de rookerij uit hout is opgetrokken, bestond er groot gevaar dat het vuur zich snel zou uitbreiden. Men slaagde er echter gelukkig in om het gevaar met emmers wa ter te bezweren, zoodat uitbreiding voor komen kon worden. 'De brandweer behoefde dan ook niet ge alarmeerd te worden. De schade is niet groot. De Hanze De Jaarvergadering van de R. K. Mlddenstandsvereeniging „De Hanze" wordt gehouden op Woensdag 15 April ajs„ des avonds 8.15 uur in het K. S. A.-gebouw. Aan de orde komt o.m. bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren H. v. Doom, J. Kuys en W. J. Lubbers, die allen herkies baar rijn. Auto in brand. Hedenmorgen geraakte een kleine sportauto ln brand. Hoewel om standers zich beijverden de vlammen te do ven kon niet worden voorkomen, dat de auto totaal vernield werd. De bestuurder kreeg geen letsel. Bloembollencultuur in Noord- Holland's Noordpunt. Behalve de bollenstreken rond Haarlem en rond Limmcn ln Kennemerland, bezit Hol land de laatste jaren een derde bollendistrict, nJ. de streek bezuiden Den Helder. Het feit, dat de laatste jaren hier een intensieve bloembollencultuur is ontstaan, deed by het Departement Den Helder en Omstreken van de Mij. voor Nijverheid eri Handel het denkbeeld ryzen een z.g. volle- grondstentoonstelling te organiseeren, die eens toonen zou, wat de bollenkweekers hier presteeren. Vanzelfsprekend werd dit ini tiatief onmlddeliyk gesteund door de afdee llng Breezand van de Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur. Gemeentebe stuur, K. v. K. en V.V.V., alsook de Ingeze tenen van Den Helder bleven niet ten ach ter en verleenden loyaal hun medewerking. Deze vollegrondstentoonstelllng, waarover onder „Van Alles en van Overal" meer, werd gisteren te Den Helder geopend. Om half twaalf gistermorgen werden de genoodlgden op dezen eersten „Boltha"-dag door het Dageiyksch bestuur van Den Hel der op het Stadhuis ontvangen. Tegenwoordig waren daar o.m. Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, Commissaris der Koningin, B. en W. en vele raadsleden van Den Hel der, oud-burgemeester W. Houwing, burge meester O. Lovlnk van Anna Paulowna, he tl Tweede Kamerlid Ch. van de Bilt, de Gar-/ nizoenscommandant Ridder van Rappard,. de directeur v. d. Rykswerf Ir. A. L. Byi, Ir*t Cox van de Ned. Spoorwegen, de vlce-Admi-m raai L. J. Quant, de heer Mr. J. P. Bosman namens de A.N.V.V.. de heeren S. W. Arnjg®i M. Kolster en A. Coltof, respectieveiyk 'oor-si zltter en Heldersche leden van de K-. v. Kf, en voorts de diverse commissie-leden van de ,3oltha". Burgemeester W. F. G. L. Driessen heette allen welkom en herinnerde aan het histo rische feit, dat juist op 10 April 150 jaar ge leden de Staten van Holland n. a. v. een klacht van de Admiraliteit besloten een goede haven in het Nieuwe Diep aan te leggen. Spr. getuigde voorts, dat het Gemeentebe stuur steeds sympatiek tegenover de ten toonstellingsplannen stond, de verwachting koesterende, dat deze expositie zonder twy- fel het hare er toe zal bijdragen om Den Helder en zijn omgeving wederom meer dere bekendheid ln den lande te geven. In restaurant „Duinoord" verzamelden zich de genoodigöen opnieuw. Daar werden zy welkom geheeten door den heer J. W. J. Schreuder, voorzitter van het Hoofd-comité van de „Boltha", waarop de openingsrede werd uitgesproken door den Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. Dr. A. Roëll. Spreker prees de gelukkige samenwer king tusschen Den Helder en de kweekers van Anna Paulowna en wees erop, hoe na vele jaren van moeiiykheden voor de bloem bollencultuur zich ook hier een gelukkige toekomst opende. Na den watersnood ln 1918 bleek gelukkig, dat de grond in Bree zand niet biyvend slecht geworden was voor de bollenteelt: sindsdien stegen de grond prijzen en nam de bollencultuur hier toe. Spr. twyfelde er niet aan, of deze tentoon stelling al is zij momenteel nog niet ln volle pracht zal aan haar doel beant woorden. Spr. hoopte dat het steeds crescendo mocht gaan en dat het slot heerlijker zal 'zijn dan het begin. Met den wensch dat de beloften ln ver vulling zullen gaan, verklaarde spr. de ten- toonstelling voor geopend. (Applaus). Hierna werd de tentoonstelling bezichtigd. t. -i Aan boord van den hedenmorgen te IJmui den binnengekomen logger K. W. 147 heeft zich in den afgeloopen nacht by het uit oefenen der visscherij een doodelijk ongeval voorgedaan. De schipper A. v. d. P. wonende te Katwijk aan Zee, had n.l. het ongeluk, bij het inha len "van het net tusschen de lijn en de lier bekneld te raken, waardoor hy zóó ernstig werd gewond, dat hij eenigen tyd later over leed. De ongelukkige was nog slechts 31 jaar en laat een vrouw en een kind achter. ZONDAG, half 8 Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers met Rozenhoedje. Na de Vespers H. Familie. Half 5 St. Aloysius- Congregatie. 5.15 Patronaat, 7 uur St. Jozef- Gezellen. DINSDAG, 7 uur St. Agnes-Congregatie. WOENSDAG 7 uur Lof ter eere van den H. Cornelius. DONDERDAG half 8 St. Jozef-Congrega tie. ZATERDAG, gelegenheid om te biechten: om half 4 voor de schoolkinderen; van 5 tot d uur voor de anderen. De gebeden worden verzocht voor: Catha rina Min-v. d. Molen; Emma Duin; Joanna v. d. Peet; Veronica Castricum, die met de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden zyn voorzien. In den ondertrouw zyn opgenomen; Nicoiaas Koning van de Parochie van den H. Joannes den Dooper te Beemster en Pe- tronella Kraakman van deze parochie, 2e afk. Verkiezing Polderbestuur Bij de Don derdag gehouden verkiezing van een be stuurslid van den polder „De Noorder-Bui- tendiiken in deze gemeente werd gekozen de heer P. Gleynis te Uitgeest, zoon van den overleden voorzitter C. Gleynis. By dezelfde verkiezing werd de heer C. de Ruyter Czn. alhier, als bestuurslid herko zen. Naar de missie Dezer dagen vertrok van de Nederlandsche Provincie der Priesters van het H. Hart naar de missie van Congo (Stanley Falls) de Zeereerw. pater C. Die- meer uit deze gemeente. Vereeniging Bloembollencultuur Deze vereeniging, (afd. Heemskerk, vergaderde Donderdagavond in café Flora van den heer L. Schipper. De heer P. v. Essen opende de vergadering, waarna de beschrijvingsbrief der Algemeene Vergadering werd voorgelezen. Den in vorige vergadering gekozen afge vaardigden werd vrij mandaat gegeven om het voorstel Heemstede, een zoogenaamde ruilhandel in het leven te roepen, wat door het hoofdbestuur werd afgeraden, te steunen. De heer v. Diemen vroeg aan het bestuur of het niet mogeiyk was de film „Van Bol tot Bloem" te Heemskerk te laten vertonnen, en dan in'samenwerking met eene andere zustervereeniging hetgeen in overweging zal worden genomen. Echter zal met deze zaak worden gewacht tot het a.s. najaar, hetgeen de goedkeuring der aanwezigen kon wegdra gen. Dan werden nog verschillende vragen gesteld betreffende de benoeming van den aangestelden controleur van de vereeniging „De Narcis", welke door den voorzitter wer den beantwoord. Hierna volgde verloting, waarna de ver gadering onder dankzegging werd gesloten. Kiesvereeniging „Eensgezindheid". Don derdag vond in café L. Schipper eene leden vergadering van deze vereeniging plaats. Na opening door den voorzitter, den heer P. de Vries Thz., werden de notulen onver anderd goedgekeurd. Aan de orde was daarna bestuursverkie zing (vac. van den hfer H. Tij ris, welke als zoodanig niet meer in aanmerking wensehte te komen). Gekozen werd de heer J. Docter Hzn. De voorzitter memoreerde de oprichting van een nieuwe kiesvereenigirg, n.l. de Chr. Historische Unie, .vaarmede eene be spreking is gevoerd om te komen tot eene gecombineerde ïystvorming by de a.s. raads verkiezingen. De heer M. Rozebroek Dracht van de ge voerde bespreking verslag lit en deelde me de, dat de Chr. Historische Unie gaarne be reid is tot samenwerking; echter zou de nieuwe vereeniging wenschen, dat als no. 1 op de lijst werd geplaatst een lid van Eens gezindheid, als pc. 2 een lid van haar party en zoo vervolgens in dezelfde orde. Ampele besprekingen werden over dit punt gevoerd en tenslotte werd in stemming ge bracht al of niet samen te werken. De stemming bewees, dat de meerderheid niet tot samenwerking bereid was, zoodat de beide vereenigingen thans elk met een eigen ïyst zullen uitkomen. Voor de candidaatstelllng verkiezing ge meenteraad werden de volgende candidaten naar voren gebracht: P. de Vries Thz. (zittend raadslid); J. Docter Hz., P. v. d Bom, B. Klokman, P. van Essen, G. van dennen, R. W. A. Muyen. Hierna werd tot stemming overgegaan. De uitslag was als volgt; 1. P. de Vries Thz. 134 st„ 2. J. Docter 124 st„ 3. J. Klokman 86 st„ 4. P. v. d. Bom 82 st„ 5. P. van Essen 59 st., 6. G van Diermen 44 st. en 7. R. W. A. Muijen 25 st. In het geheel waren 560 punten uitge bracht. Na eenige opwekkende woorden voor de as. verkiezingen werd na de rond/raag de bijeenkomst onder dankzegging gesloten. „H. F. C." VERSUS „V. U. C." The Good Old „H. F. C." komt tegen de eveneens in degradatiegevaar verkeerende Hagenaars in de volgende samenstelling uit: Van der Meulen, (aanvoerder) Wamsteeker, Smits, (ofwel Van Baasbank R. Jongeneel, C. Lamp, P. Jongeneel, E. Reydon, Jhr. van Riemsdijk, De Ruyter, Miezérus, Chapon GEJUS V. D. MEULEN. Men deelt ons ,.e c dat de berichten ai' zou v. d. Meulen in het volgende seizoe: niet meer voor H. F. C. zou uitkomen, of erger nog, er de voetbalsport geheel aan zou geven, als volkomen uit de lucht gegre pen moeten worden beschouwd. Nog geen Duitsch elftal Naar gemeld wordt zal het Dultsche elftal eerst na den eindstryd om den Bondsbeker, die 19 April te Dresden wordt gespeeld, wor den samengesteld. Op Zondag 19 April spelen Midden- Duitschland en Zuid-Duitschland tegen el kaar en m enstelt zich voor voornamelijk de spelers van Midden-Duitschland, waarin vele leden der Dresdener S. O. voorkomen, onder de loupe te nemen. In Duitschland heeft men dus een anderen vorm om tot een definitieve samenstelling te komen van de ploeg dan in Nederland. SCHOOLVOETBAL (IJMUIDEN). Donderdag j.l. werden op het Stormvogels terrein de eindstrijden voor de verliezers- en winnaarsronde gespeeld. De uitslagen wa ren: Verliezersronde. School A IGroen v .Prinsterer School 0o. t Deze eindstrijd moest dus door het nemen van 3 penalty's worden benut. School A bleek dat beter te kunnen dan de Groen v. Prinsterer School, zoodat School A de verliezersronde won. Winnaarsronde. School D I—U. L. O. 2—0. Deze eindstryd werd verdiend door School D I gewonnen, hoewel pas kort voor het einde de beslissing viel. Deze school speelt nu binnenkort in Haarlem tegen de school welke daar in de C-afdeeling heeft gezege vierd. De schoolwedstryden, welke dit jaar voor het eerst te IJmuiden werden gehouden, zyn uitstekend geslaagd. De commissie van voor bereiding genoot veel medewerking, zoowel van de zyde van het Stormvogelsbestuur als van die der scheidsrechters. Theeboom trekt zich terug. Vrijdagmiddag werden de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland groot bil jart voortgezet. Theeboom had zich op medisch advies te ruggetrokken, zoodat al zyn gespeelde par tyen en ook zijn nog te spelen partdjen ge annuleerd werden. De volgende uitslagen noteeren wij: Wiemers 400 punten in 30 beurten h.s. 52 gem. 13.33. De Leeuw 217 punten in 30 beurten h.s, 34 gem. 7.23. Sweering 400 punten in 29 beurten h.s. 70 gem. 13.79. Gehrels 226 punten in 28 beurten h.s. 36 gem. 8.07. Dommering 400 punten in 31 beurten hA. 47 gem. 1290. Tjo Sie Lian 369 punten in 30 beurten h.s, 53 gem. 12.30. J. Dommering 400 22 89 18.19 C. v. Vliet 384 21 133 18.28 J. Wiemers 400 23 86 17.39 L. Gehrels 116 23 16 5.04 J. H. Sweering 400 34 111 11.76 de Leeuw 383 33 57 11.60 iwH De wedstrijden om het nationaal kampioen schap 12-voetsjollenklasse zullen dit jaar ge houden worden op Zaterdag 16 en Zonuag 17 Mei op de wedstrijdbaan van de Koninklijke Zeil-, Roel- en Motorsportvereeniging „De Kaag". De inschryvlngen sluiten voor deze wed strijden op 1 Mei a.s. aan het Centraal Bu reau voor Watersport. NOORD-SCHARWOUDE, 11 April 6200 K. G. Wortelen 1.60—2.30; 133.200 Roode Kool 12.70—19.60; 7400C Gele kool 4.10—6.20; 193.200 Deensche Witte Kool 4.20—6.40; 22.800 Uien 1.50—2.40; Grove 2.10—2.80; Drielingen 1.70—2.00. B$OEK OP LANGENDIJK, 11 April. 33.000 K.G. roode kool 14.10—20.60, door schot 13—18.10, 128.000 K.G. gele kool 4206.40, doorschot 2.504.80, 65.000 K.G. Deensche witt kool 2.505.80, 6000 K.G. uien 1.80—2.70, grove 2.40—270, drielingen 3050 ct„ 700 K.G. bieten 160 5.60. BEVERWIJK, 10 Aprü. Bolbloemen aan ,,'t Centrum." Couronne d Or 40— 60 ct., Theeroos 30—40 ct., Vuurbaak 3860 ct., Mr. v. d. Hoef 4565 ct., Murillo 20—40 ct., Peach Blossum 30—45 ct., Duchesse de Par ma 34—44 ct., William Copland 30—50 ct„ William Pitt 35—60 ct., Baronne de la Ton- naye 40—42 ct., Clara Butt 49—52 ct., Ry- zende Zon 70—82 ct., La Nötre 2550 ct., Princes Elisabeth 3555 et.. Madame Kre- lage 3044 ct„ Farncombe Sanders 35—64 ct., Sieraad van Flora 2540 ct., Centenaire 3&—52 ct., Prof, Rauwenhof 3047 ct„ Bar- tigon 30—60 ct., Prins der Nederlanden 38— 65 ct., Gele Prins 2542 ct., Hermann Schle- gel 20—32 ct., Ibes 32—52 ct., Calypso 20—34 ct., Mac. Kinley 28—45 ct., La Reine 18—36 ct., Cramoisie Brillant 2030 ct., Prins van Oostenrijk 22—43 ct., Flamingo 25—42 ct., Rose Grls-de-Lin 18—36 ct., Due de Berlin 25—32 ct., Witte Due 24—29 ct„ alles per dozijn. Narcissen per 100 stuks: Poëtaz Lou- rens Coster f 1—2: Orange Cup t 1.60—2: diverse Poëtaz f 0.601.36; Golden Spur lang f 1.202.50; Idem kort f 0 4040; Sir Watkin f 0.80—2; Von Sion f 1 a.70; Lu cifer f 0.65—2; Princep f 0.90—1.50, Blcolor Victoria f 2 504; Emperor f 2.20—3; King Alfred f 3—4; Poëticus Ornatus 1 0.55—1 35; Glory of Lisse f 080--1.60; Argus 1 1—1.40; Incomberable f 12; Zilver Phoenix f 23; diverse Hyacinten f 13, idem Irissen f 3 tot f 5.75. BEVERWIJK, Coöp. Tuinbouw vrije Groenten, en Fruitveiling W. A. Spinazie 14—27 ct.. Witlof 20—29 ct.. Peen 2'/, ct. per Kg., Rabarber Victoria 8 -39 ct., Idem Champagne rood 2035 ct.. Raapstelen i'A tot 5 ct., Radys 68 ct. per bos. Spinazie per kist f 0.50—1.10. Postriein f 175. BEVERWIJK, 10 April Prijsnotee- ring van de R.K. Coöo. ruindcrsve e nigmg „Kennemerland" Spinazie per kist 85 1.30, Pcstelein per kist 1.75—1.80, Selderie per bos 4—5, Prei per bos 10—15, Raapste len per bos 45, Radys per bos 6—8, Ra barber I per bos 2640, Rabarber II per bos 10—15, Uien per kilo 2, Spruiten per kilo 18--34, Witlof I per kilo 2836, Idem II per kilo 14—18. TER AAR 10 April. Centrale veiling. Spl- iazie 3486 cent per kist, Sla 4.30-11.80, tadys 2.003.70, Postelein per kilo 34 cent, Dunsel 33 cent per Kilo, Raapstelen 1.50 per 100, Peen per Kilo 89 cent. De handel was vlug. Volgende week zy n de veilingdageó Maandag, Woensdag en Vrijdag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2