Uit den Stofzuigerhuis ftiAERTEMS Haarlemmermeer Officiedc Mededeel m&en BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE en SPAARNWOUDE HILLEGOM HALFWEG HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders NOORDWIJK KUDELSTAART SPAARNWOUDE VIJFHUIZEN LIJNDEN VOORHOUT BENNEBROEK AALSMEER HOOFDDORP ZANDVOORT Arme kleine! IJMUIDEN CASTRICUM HEEMSKERK RIJKSVISCHAFSLAG Staat van Besommingen KERKNIEUWS Rooster der retraiten St. Petrus Canisius Retraitenhuis te Bergen N.H. St. Clemensretraitenhuis te Noordwijkerhout STOOMVAA RTLIJNEN Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR Stofzuigers f 105- Bloedige drama in Batavia Eén doode en drie zwaar gewonden Stoomvaart Maatschappij Nederland Uitwaterende sluizen in Kennemerland en West-Friesland MA RKTNIE UWS TAR WEVERBOUWERS Op verzoek van de gewestelijke tarwe- organisatie wordt medegedeeld, dat iedere tarweteeler in Haarlemmermeer gelegen heid heeft om zich als lid aan te melden op Dinsdag 21 April 1931: a. te Hoofddorp in hotel „De Beurs" tus- schen 9 en 12 en 1 en 4 uur, voor zoover zij wonen ten noorden van den Bennebroeker- weg, en b. te Nieuw-Vennep in het hotel „De Gouden Leeuw" ook van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur, voor zoover zij wonen ten zuiden van den Bennebroekerweg. Op dezen zitdag zullen drie formulieren ter Invulling en teekening gereed liggen; voor aansluiting; voor vermelding van eventueel nog op de boerderij aanwezige voorraden van den oogst 1930 en voor aangifte van de oppervlakte, welke thans met tarwe bezaaid staat. Ook liggen ter inzage de statuten van de .organisatie. RECLAME VOOR VERKIEZINGEN ..Ieder weldenkend mensch zal het afkeuren, dat reclame wordt gemaakt voor de ko mende verkiezingen door beplakken en be schilderen van boomen, telefoonpalen en hui zen of op een wijze, waarop andermans eigendommen worden vernield of bescha digd. Daarom wordt een dringend beroep gedaan op de medewerking van alle ingezetenen om de politie tijdig te waarschuwen bij voor keur per telefoon wanneer verkiezings agenten in de buurt worden gezien en het vermoeden gewettigd is, dat zij bovenge noemde afkeurenswaardige handelingen in den zin hebben. GEVONDEN EN VERLOREN DIEREN EN VOORWERPEN Gevonden: eenlge „Lips"-sleuteltjes; een portemonnaie, een rijwielbelastingplaatje, een vulpotlood, een combinatietang. Verloren: 'n wollen kindermuts, eenige be- iastingplaatjes, een bietenriek, een vulpen houder, een zwart lederen portemonnaie met inhoud. Komen aanloopen: een konijn. Komen aandrijven: een cano. Weggeloopen: een gele herdershond. Hoofddorp, 16 April 1931 De burgemeester, Mr. A. Blob. Burgerl. Stand van 1416 April Gebo ren: Johanna Maria, d. van P. Dompeling en M. van Middelkoop Mattheus Johan nes, z. van A. P. J. Bijlhouwer en C. H. G. Homan Maria Johanna, d. van M. Schreurs en C. E. Duwel Johannes Marl- nus, z. van C. A. Houweling en J. M. Mar- cuS Johanna Pletemella, d. van P. Staal en J. Paardekooper Roihkje, d. van L. Wiersma en T. Hoen. Ondertrouwd: Evert Beid, 37 J. en Jantje van Erkelens, 28 j. Salomon Cornells van der Stelt, 33 j. en Hendrlka Guldemeester, 28 J. Cornelis Jongepier, 24 j. en Hendrika Roodenburg, 24 j. Pieter van der Luit, 27 j. en Leentje Speelman, 26 j. Jacob Cor nelis Bax, 26 j. en Adriana Verhoog, 26 j. Evert Hol, 21 j. en Geertje Been, 19 J. Getrouwd: Theodorus Laurentius Braak, 23 j. en Anna Maria Rolfes, 24 j. Jan van Einden, 30 j. en Neeltje van der Meer, 34 j. Otto de Boer, 22 j. en Sophia Bogaard, 29 j. Hendrik van Marsbergen, 23 j. en Anna Willemina Boer, 21 j. Lambertus Jonkman, 31 j. en Maria Elisabeth Ruijten, 29 j. Arie Nederveld, 24 j. en Adriana van Iperen, 24 j. Barend Pieter Galis, 22 j. en Margaretha van Beusekom, 20 j. Overleden: Pieter van den Ban, 4 d., z. van H. v. d. Ban en A. Vlug Cornelia Scrieman, 39 J., geh. met S. Hamelink Corry de Haan, 2 j., d. van W. de Haan en C. Olivier Judikje van Hardeveld, 66 j., wed. van H. G. van Vonno. De A. R. candidaten voor de raadsver kiezingen s De anti-rev. kiesvereeniging „Nederland en Oranje" heeft als candidaten voor den gemeenteraad gesteld: 1. J. de Waal Malefyt, 2. P. E. van Rlessen, 3. E. van Popta, 4. H. H. Fielderhof, 6. J. Tanis en 6. J. H. Hesseling. Herijk van maten en gewichten Dit jaar tal zitting worden gehouden te Over- veen op Donderdag 23 April van 1012 uur en van 1316 uur in het Gymnastiek lokaal der R. K. Jongensschool aan het Zandvoorterpad te Bloemendaal op Maan dag 27 April van 1012 uur en van 13—16 uur in het Gymnastieklokaal der Openbare Lagere School C aan den De Genestetweg. Burgerl. stand Geboren: Lambertus Hendrik, z. van P. H. van Essen en van P. van Schaik; Johanna Maria, d. van Joh. van Steijnen en van Wilhelmina A. Witteman. Getrouwd: Antonlus Strobbe en Amelia Maria Dobbelaar. Christlaan van Warmer dam en Margaretha Maria Nanne. Overleden: Hendrikus Mria Huiberts, oud 5 maanden. Statuten De „Stcrt." bevat de statuten van de N. V. Van Waveren en de Bres, al hier. Henricus Zeestraten f Gisteren over leed alhier de heer H. Zeestraten, in leven lid van het Kerkbestuur der Parochie van St. Joseph. De overledene, die slechts kort ziek was, bereikte den ouderdom van 71 jaar. Met den heer Zeestraten ls heengegaan de laatste der leden van het Kerkbestuur van St. Joseph, die van de oprichting, voor ruim 15 jaar, de pastoors van de parochie ter zijde stonden. Zeestraten was een eenvoudig man, die niet veel sprak, maar die met degelijke adviezen, die Immer wel doordacht waren, veel gedaan heeft voor de Kerk en wel ln de moeilijkste jaren tot nu toe. Hij ruste in vrede. Personalia De heer H. W. S. Diepen- brock, ambtenaar ter secretarie, alhier, is benoemd tot klerk ter secretarie te Velsen. Voor de benoeming in dezelfde functie te Baarn heeft hij bedankt. Winkelsluitingsvercrdening Naar wij vernemen zijn B. en W. voornemens, aan den raad voor te stellen de winkelsluitings verordening zoodanig te wijzigen, dat B. en W. voor bepaalde zaken ontheffing van deze sluiting kunnen verleenen. Collecte Aan de R. K. vereeniging „Luctor et Emergo" te Nijmegen is vergun ning verleend tot het houden eener collecte in deze gemeente. Sluitingsuur café's Ingekomen is bij B. en W. een adres van een zeer groot aantal ingezetenen om het sluitingsuur der café's te vervroegen. Personalia Door B. en W. is benoemd tot teekenaar op het kantoor van den ge meente-architect voor den tijd van 3 maan den de heer A. G. Jansen te Eindhoven. Openstelling telefoonkantoor des nachts Naar wij vernemen heeft het gemeentebe stuur met het staatsbedrijf der posterijen en telegrafie een overeenkomst gesloten als ge volg waarvan het telefoonkantoor in het seizoen gedurende den nacht en ook op Zondagen zal zijn opengesteld. Veel animo Voor de vacatures van tijdelijk strandagent hebben zich 102 sollici tanten aangemeld. Tooneeluiivoering t— Dezer aagen gaf de R. K. Tooneel Ver. „St. Servatius" te Schie dam, in het gymnastieklokaal der R. K. School te Kudelstaart, een liefdadigheids uitvoering. Na een kort welkomstwoord door den Zeereerw. heer A. Luhn, pastoor der pa rochie, gaf de geestelijk adviseur der ver eeniging de Weleerw. heer kap. J. C. v. d. Meer uit Schiedam een korte verklaring van het spel. Opgevoerd werd „Beatrijs" van Dr. Felix Rutten. Dit stuk ln 4 bedrijven werd door „St. Servatius" buitengewoon goed ver tolkt. Vooral Beatrijs de hoofdrol werd op schitterende wijze weergegeven, spel en de clamatie waren onberispelijk. Ook de overige rollen waren goed ingestudeerd en er werd zeer mooi spel geleverd. Met groote spanning werd het stuk door het publiek gevolgd en het daverend ap plaus dat de spelers ten deel viel bewees wel dat „St. Servatius" een succes heeft ge oogst. „St. Servatius" heeft met „Beatrijs", Kudelstaart een avond vol kunstgenot ge geven, die nog lang ln herinnering zal blij ven. Uitvoering „St. Jacobus" Aangezien de uitvoering van de tooneelvereeniging „St. Jacobus" den tweeden Paaschdag wegens ziekte van een der spelers niet kon doorgaan, zal deze uitvoering plaats hebben op Zon dag 19 April. Op denzelfden voet als reeds vermeld, zal deze uitvoering gegeven wor den; echter zal de middagvoorstelling niet om half twee, doch om twee uur beginnen. Personalia Tot Rijksveldwachter met standplaats Vijfhuizen, is benoemd de heer H. S. Buizert, thans agent van politie te Amsterdam. „Hoeve HiUegonda" Deze boerderij, ge legen aan den Ouden Kerkweg en bewoond door mej. de Wed. S. v. Dam, is dezer dagen uit de hand verkocht. Kooper werd de landbouwer Engelen aan den Nieuwenweg. Opdracht Door den aannemer W. Pijl man zal voor den heer P. v. Ooijen aan den Hoofdvaart een woonhuis (volgens de Land- arbeiderswet) worden gebouwd. Inzegening „St. Agnesgesticht Gister morgen is in deze gemeente het „St. Agnes gesticht", een gestjcht voor ouden van da gen, het Zusterhuis, tie R. K, Meisjesschool, de R. K. Bewaarschool en het gymnastiek lokaal ingewijd. De kapel behoorende bij dit gebouwencomplex is reeds eerder inge wijd. De plechtige inzegening begon met een H. Mis, opgedragen door den Hoogeerw. Heer Deken Borsboom, van Noordwijk. Na deze H. Mis zongen de 3 hoogste klassen van de R. K. Meisjesschool het „Veni Crea tor" ln de Kapel van het gesticht. Hierna ging men over tot de wijding van de hier boven genoemde gebouwen, welke wijding verricht werd door den Hoogeerw. Heer De ken Borsboom. y Bij de inwijding waren tegenwoordig Bur gemeester en Wethouders van Voornout. de pastoor der parochie, de Zeereerw. Heer Hevjtveldt, Rector A. Roozen, Pater Willibald ten Brink O.F.M., assistent; Rector K. F. Elsenbroek uit Noordwijkerhout, bisschop pelijk Inspecteur van het onderwijs; de al gemeen Overste der Zusters Franciscanes sen van Vsghel; de heer Baak, inspecteur van het L. O.-onderwijs; mej. Houbar, in- spectrice van het bewaarschoolonderwijs; kerk- en, armbestuur; dr. Bots; mevr. Bul ten en Bots en de heer P. L. van der Hulst. Nadat de inwijding plaats had gehad ver- eenigden de genoodigden zich aan de lunch, waaronder de volgende toespraken werden gehouden: Het eerst werd het woord gevoerd door den Zeereerw. Heer pastoor, die namens de algemeen Overste den genoodigden welkom toeriep. Hij bracht dank aan den Hoogeerw. Deken Borsboom voor de inzegening van de gebouwen en voor de reeds gedane inwijding van de kapel. Voorts sprak hij woorden van dank tot de Inspectrice van het Bewaar schoolonderwijs, den Inspecteur, die allen hunne volle medewerking hebben verleend cm tot de stichting van de scholen te gera ken, alsmede aan het College van Burge meester en Wethouders voor hun werkzaam aandeel in deze stichting. Voorts bracht hij de erkentelijkheid over van de zusters aan het Kerk- en Armbestuur, aan den heer zusterhuis verkregen. De stichting van de scholen is in het belang van het onderwijs, omdat hierdoor meer gerief en betere loka len zijn verkregen. De geheele stichting acht spr. in het be'.ang van de gemeente. Inspecteur Baak releveerde het belang van de stichting der L. O.-scholen in verband met dat onderwijs en feliciteerde de zusters met de keurige en mooie school voor het lager onderwijs. Inspectrice, mej. Houbar, prees de keurige bewaarschool en verklaarde, dat dit het voorbereidend lager onderwijs zeer zeker ten goede zou komen. Zij sprak hare voldoening er over uit, dat het gemeentebestuur de vergoeding per leerling had gebracht van 5.op 10.per leerling per jaar, waardoor het onderwijs zoo hoog mogelijk kon worden opgevoerd. De heer J. L. Nijssen sprak namens het R. K. Armbestuur. Hij feliciteerde de zus ters met het tot standkomen van het ge sticht en verzekerde dat het R. K. Armbe stuur van de hun gebodén gelegenheid tot huisvesting van hun armen, zeer zeker ge bruik zal maken. De heer W. v. d. Laan hield een keurige en fijne rede, waarin hij in beeldspraak bracht de bloemen en deze beeldspraak in fi guurlijken zin opdischte tot een bouquet en aanbood aan de alg. overste. De heer P. A. van Reisen feliciteerde de zusters en de gemeente met de aanwinst van het gesticht. De burgemeester bracht namens de alg. overste dank aan den Zeereerw. Heer pas toor voor zijn bemoeiingen ln de tot stand- koming van die stichting. Dr. Bots bracht zijn dank over voor de keurige gelegenheid welke voor de R. K. Wijkverpleging was gesticht en feliciteerde de zusters met de stichting. De alg. overste dankte den heer Van der Laan persoonlijk voor zijn rede, welke hij in zoo'n mooien en keurigen vorm had ge houden. Hiermede was de inzegening van het ge bouwencomplex ten einde. „St. Deusdedit" St. Joris, de plaatselijke afdeeling van St. Deusdedit, hield gisteren avond haar laatste vergadering in dit "i- zoeh. De voorzitter, de heer J. v. d. Meij, opende de vergadering met een hartelijk welkomst woord. Na de goedkeuring der notulen bracht de heer P. van Lierop namens de tentoonstel lingscommissie een uitgebreid verslag uit over de in Februari gehouden bloemententoon stelling en de bereikte resultaten daarvan. De heeren A. Otte en J. Brouwer contro leerden de boeken en bescheiden van de financieele resultaten der bloemententoon stelling; alles werd in keurige orde bevonden. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat de snijbloemententoonstelling Zaterdag 25 April a.s. zal worden geopend. Over de Ziektewet sprekend, stipte de voorzitter nog even aan, dat de twee wacht- dagen (carensdagen) niet gelden (dus uit betaald worden), wanneer men ten minste langer dan een week ziek ls. De nieuwe reglementen van het Pensioen fonds zullen Zaterdag a.s. door den bode bij de leden thuis worden gebracht. Vervolgens werd gesproken over de even- tueele oprichting eener retraiteclub. De voorzitter wilde het initiatief tot op richting laten aan den R. K. Volksbond, waar St. Joris tenslotte een onderafdeeling van is. Er is echter reeds, volgens den voor zitter, een retraitefónds, waarvan ook door minder gesitueerden gebruik gemaakt kan worden. De heer L. Weijers deelde mede, dat lief hebbers-deelnemers zich bij hem voor een a.s. winterretraite kunnen opgeven, maar liefst zoo spoedig mogelijk. De controlecommissie deelde mede, de boeken van den penningmeester in orde te hebben bevonden. De penningmeester werd onder dank ge dechargeerd. Bekend gemaakt werd, dat de afdeeling in Juni as haar 25-jarig bestaan herdenkt. Ter viering van dit gedenkwaardig feit had de voorzitter gaarne dat des morgens een H. Mis met generale H. Communie gehouden werd en des middags een openluchtbijeen komst, zooals uit de vergadering voorgesteld werd, ofwel des avonds een feestvergadering. Besloten werd tenslotte de regeling der viering van dit feit geheel aan het bestuur over te laten. De voorzitter van het tentoonstellings comité deelde nog mede, dat eventueele in zenders van de snijbloemententoonstelling alleen persoonlijk hun ingezonden bloemen kunnen komen terughalen (des Maandags avonds). In het tegenovergestelde geval blij ven de bloemen in het bezit van het comité. Na de rondvraag, die weinig belangrijks opleverde, werd met den Christelijken groet gesloten. Overdracht G. E. B. aan het P. E. N. In een openbare raadsvergadering is de offici- eele overdracht geschied van het gemeente lijk electriciteitsbedrijf aan de provincie. Tegenwoordig waren daarbij de heeren Van Oldenburgh, directeur van het P. E. N., mr. Snellen, secretaris der directie, Wijnma len, hoofdingenieur, Kruis, r.oofdadministra- tie, De Graaf, ingenieur en C. Veer, oud directeur. De voorzitter, de heer J. Kastelein, heeft gesproken tot den afgetreden directeur. De directeur van het P. E. N. sprak naar aan leiding van de overdracht. Een uitstapje van werkloozcn. Door de goede zorgen van het Arbeidsbemiddelings bureau van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken te Leiden was een tiental Leidsche werkloozen Woensdag te werk ge steld bij een onderneming te Aalsmeer. De gemeente Leiden verschafte het reisgeld, doch toen de menschen op de plaats van bestemming aan den arbeid wilden gaan, bleek, aldus meldt het L, D„ dat door een fout van werkgeverszijde hun diensten over bodig waren, zoodat zij onverrichterzake huiswaarts konden keeren. De burgemeester van Aalsmeer zorgde er evehwel eerst voor, dat den werkloozen een koffiemaaltijd werd aangeboden. Teleurge steld, dat zé niet hadden kunnen werken, doch dankbaar voor de gastvrije ontvangst, kwamen ze in Leiden terug. Naar aanleiding hiervan schreef de direc teur van den Gem. Dienst voor Sociale Za ken te Leiden, de heer Wijkmans, het vol gende; Het is treurig, doch waar, wat het bo venstaande berichtje Inhoudt. Dinsdag pl.m. 4 uur ontving de Arbeids beurs te Leiden telefonisch een aanvrage van de Arbeidsbeurs te Hoofddorp om 10 metse laars voor een karwei te Aalsmeer. Woensdagmorgen werden 10 metselaars, die langen tijd werkloos waren, op gemeente- kosten naar Aalsmeer gezonden En de di rectie der Arbeidsbeurs was verheugd tien bouwvakarbeiders aan wérk te kunnen hel pen èn de metselaars waren gelukkig aan het werk te kunnen gaan. Toen zij evenwel op het werk aankwamen was de hoofdaannemer niet aanwezig en wisten de uitvoerders niets van het geval af, zoodat de verwezenen onverrichterzake moes ten terugkeeren. Deze zaak is thans te Hoofddorp in onderzoek. Comité Flora Donderdag 23 April houdt het comité Flora een prepaganda-avond in „Zomerlust". De heer De Ronde zal dan spreken over de behandeling van kamerplan ten. Verder de voor Zandvoort meest geschikte tuin- en perkplanten, terwijl de heer Smit met zijn lantaarn afwisseling zal brengen. Bovendien zal er gelegenheid zijn om inlichtingen te vragen. Onderwijs Door het bestuur van de Welhelminaschool is de heer Pazee aange steld als leeraar in de lichamelijke opvoe ding. Gemeentelijke Avondteekenschool De werkstukkeh van de leerlingen van de Ge meentelijke Avondteekenschool gaven weer 'n overzicht van de goede resultaten, met dit onderwijs bereikt. De prijswinnaars waren: Timmerlieden. Eerste klasse: eerste prijs Jb. de Muinck, driehoeken en mal; derde prijs H. Kaufmann, driehoeken en mal. Tweede klasse: eerste prijs C. A. Spoelstra, boek; tweede prijs C. van Dujjn, Orleon- passer. Derde klasse: eerste prijs I. Okkenburg, boek; tweede prijs A. Koper, boek; derde prijs P. van Hontschooten, teekenhoek. Schilders. Eerste klasse: eerste prijs A. van der Mjje, das kwast en spalters; tweede prijs W. v. d. Kruk, plamuurmessen. Tweede klasse: eerste prijs J. van der Mije, passerdoos; tweede prijs J. v. d. Bos, kwasten. Bots, als hoofd van de wijkverpleging, aan den heer P. L. van der Hulst, die als parti culier zooveel ln het belang van de stichting heeft gedaan. Hij riep een speciaal woord van welkom toe aan Rector Roozen als ver tegenwoordiger van de Bisschoppelijke Nij verheidsschool. Ten slotte bracht hij hulde aan den architect, den heer J. J. M. van Halteren uit 's-Hertogenbosch, aan den aannemer Lieshout te Utrecht, die dit ge bouwencomplex ontwierp en, opbouwde. Hierna feliciteerde Z. Eerw. namens de parochie de Zusters met de tot standkoming van de plannen en hij sprak den wensch uit, d'at deze stichting moge komen tot een grooten bloei. De Hoogeerw. Heer Deken Borsboom feli citeerde de Zusters eveneens met deze grootsche stichting. Ook deze spreker hoop te, dat de scholen zoowel als het gesticht een grooten bloei mogen tegemoet gaan het geen in het belang is van de R. K. jeugd van Voorhout en van de ouden van dagen, die hun intrek ongetwijfeld zullen nemen in het gesticht van Voorhout. De burgemeester verklaarde dat door deze stichting Voorhout een groote verandering heeft ondergaan. De gebouwen sieren het dorp Voorhout meer dan het oude zus terhuis met school. De stichting is met vele moeilijkheden gepaard gegaan, doen ten slotte heeft men dan ook een schit terend gesticht voor ouden van dagen en Kindje in een teil water verdronken Gisteren is het drie-jarig kindje van den heer L. G. te IJmuiden, bij het spelen in een teil water gevallen. Toen men de kleine vond bleken de levens geesten reeds te zijn geweken, zoodat een geneeskundige, wiens hulp was Ingeroepen, slechts den dood kon constateeren. De a.s. Raadsverkiezingen. Door de Christ.-hist, kiesvereeniging is voor de ge meenteraadsverkiezing de volgende candida- tenlijst vastgesteld; 1. J. C. Dunnebier, 2. A. ten Broeke, 3. C. v. d. Steen, allen aftr., 4. mevr. G. Baart-de Boer, 5. B. A. Dammers, 6. R. Stobbe. Ernstige schoorsteenbrand Gisteravond werd in de woning achter de Frogerstraat, in de z.g. „veertig", een ernstige schoor steenbrand geconstateerd. Men achtte het noodig de brandweer te alarmeeren, daar de vlammen uit den schoorsteen sloegen. Met behulp van de automobielbrandspuit, die spoedig ter plaatse arriveerde, werd de brand met een straal ln een kwartier ge- bluscht. De woning kreeg veel water schade. Onbestelbare brieven en briefkaarten Van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand April 1931. Brieven binnenland: Harm. Jon ker, P. de Passer, Haarlem; Sleepdienst v. h. P. Smit Jr. Rotterdam; Dirk Sloot, Tl- railleurcompagnle; J. van Woerkom, Den Haag. Briefkaarten Binnenland: Zonder adres; P. Kraaienoord, Katwijk aan Zee. Brieven Buitenland: Meta Oestereicher, Tiiringer; Madame Jurame, Paris. Jaarverslag Nutsspaarbank Volgens het jaarverslag van de Nutsspaar bank over het jaar 1930 werden uitgegeven 423 (v. j. 342) nieuwe boekjes. Op het eind van het boekjaar waren ln omloop 1840 boekjes. Gedurende 1930 werd ingelegd f 559.538.41 (v. j. f 436.043.77) en terugbetaald f 390.175.38 (v. j. f 301.096.89). De omzet bedroeg der halve f 949713.79 tegen f 737.140.66 in 1929. Het aan inleggers verschuldigde kapitaal bedroeg op 31 December 1930 f 951.828.78 (v.j. f 751.213.95), zoodat het inlegkapitaal ver meerderde met f 200.614.83, Het aantal behandelde posten bedroeg 6501 (v.j. 5128). De rente werd gedurende 1930 op 4 pCt. gehandhaafd. Voor 1931 werd ze evenwel op 3.60 pCt. gebracht. De beurswaarde der op 31 December ln het bezit der spaarbank zijnde fondsen was f 431.072.75 (v. j. f 338.943.75). Het totaal aan uitstaande hypotheken bedroeg f 515.440, ver deeld over 158 posten. De netto exploitatiewinst was f 12.674.51. Hiervan werd voor afschrijving op roerende goederen f 835 bestemd. Het saldo ad f 5339.51 werd bij de reserve gevoegd, waardoor deze Steef tot f 26039.17. Burgerlijke Stand Geboren: Anna Mar garetha, dochter vah W. de Zeeuw en G. A. van der Meij; Antonlus Petrus, zoon van P. Groot en J. Llefting; Eva, dochter van T. Brandjes en M. Roskam; Johannes Cor nelis, zoon van C. M. Poel en M. Scher mer; Anna Maria, dochter van C. M. Poel en M. Schermer; Alfred Marius Adrlaan Joseph, zoon van H. M. J. M. Leenaers en H. P. W. A. M de Jongh. Ondertrouwd: Johannes Petrus Koning, oud 23 jaren, vrachtrijder, wonende te Nib- bixwoud en Anna Maria Nijman, oud 23 ja ren, zonder beroep, wonende te Castrlcum. Getrouwd: G. van der Schinkel en N. Hoogland. Overleden: Esperance Prijs, oud 66 jaren, wonende te Amsterdam; Maartje Dekker, oud 71 Jaren, wonende te Harenkarspel; Cornelis de Wit,, oud 44 jaren, echtgenoot van Klasine Brakenhoff, wonende te Castrl cum. R. K. Volksbond Woensdag had in het R. K. Vereenigingsgebouw een ledenverga dering van den R. K. Volksbond, afd. Heems kerk, plaats. De voorzitter, de heer A. Zuurbier,, open de met den Chr. groet, waarna een gebed werd gestort voor de zielerust van het over leden bestuurslid Jac. Pekel. Medegedeeld werd dat als afgevaardigde naar de Centrale Raadsvergadering was be noemd de heer N. Bruins, en als plaatsver vanger de heer Joh. Nijman. Een schrijven was binnengekomen van het Werkliedenverbond met aansporing tot deel neming aan de op 6 September te Utrecht te houden massa-demonstratie ter gelegen heid van de Encycliek-herdenking. Aan de orde kwam bespreking der te houden Dekenale herdenkingsfeesten te Be verwijk op 31 Mei as., waarvan het voor- loopig programma werd bekend gemaakt. Woensdag 22 April worden de besturen van den R.K. Volksbond en deszelfs onder- afdeelingen ter vergadering verwacht ln het K.S.A.-gebouw te Beverwijk, des avonds 8 uur, ter nadere bespreking en regeling. Vervolgens werd besproken de oprichting van een reiskas voor de deelnemers naar Utrecht, waartoe as. Zondag voor opgave gelegenheid zal bestaan. De bedoeling is het den leden gemakkelijk te maken, door met een wekelijksche bij drage de benoodigde gelden voor dit doel bi) elkaar te krijgen. Het bestuursvoorstel om voortaan op de vergadering en bij uitvaart van een over leden lid gezamenlijk een gebed te storten werd met algemeene instemming aange nomen. Op voorstel -van den heer M. Kunnen werd besloten een commissie te formeeren, welke zal trachten voor den eerstvolgenden winter wederom een St. Nicolaas-kinder- feest te organiseeren en de benoodigde gel den bij elkaar te krijgen; met, indien mo gelijk, een subsidie van de afdeelingskas. Een' 6-tal leden was bereid, zitting in de Commissie te nemen, aangevuld door twee bestuursleden, welke een definitief plan zul len uitwerken. De heer Lammers verzocht pogingen in het werk te stellen, de arbeidsbeurs ter plaatse gevestigd te krijgen; en niet meer, gelijk tot nu toe, ressorteerende onder Be verwijk. Na ampele besprekingen werd besloten, een desbetreffend verzoek tot den gemeen teraad te richten. Verder zal worden overwogen, welke maat regelen getroffen kunnen worden, om te ver hinderen dat arbeiders na volbrachte dag taak loondienst bij derden verrichten. Na verloting en geanimeerde rondvraag volgde sluiting met den Chr. groet. IJMUIDEN, 17 Maart. Tarbot f 1.75 f 2.05 per K.G.; Griet f 35—75 per 50 K.G.; Tong f 1.60—2.10 per K.G.; Kleine Schol f 6—21, Bot f 1.507.50, Schar f 2—7.50, alles per 50 K.G.; Vleet f 2.40 per stuk; Pie terman en Poon f 7, Groote Schelvisch f 27.50, Middel Schelvisch f 29.50, KI. midd. Schelvisch f 25—28, Kleine Schelvisch f 10.50—19.50 per 50 K.G.; Kabeljauw f 31.50 f 37 per 125 K.G.; Gullen f 9—16.50; Heil bot f 1.30—1.60 per K.G.; Wijting f 3—5.45 per 50 K.G.; Koolvisch f 0.24r—1.33 per stuk; Makreel f 25 per 50 K.G van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Aneta, 1184.—; Forward, 131.—. LOGGERS Sch. 243, 622.—; K. W. 5, 838.—. BEUGERS VI. 39, 808.—. 58 Mei: Gereserveerd 1013 Mei: Meisjes 6.50 1619 Mei: Zelatricen van het Apostolaat des Gebeds 6.50 1922 Mei: Vrouwen-Congr. v. d. Vredeskerk, A'dam 6.50 2326 Mei: Mannen en Jongelin gen IJmuiden-Oost 6.50 29 Mei—1 Juni: Verpleegsters 6.50 25 Juni: Dames-Congregatie Den Helder ïo. 9—12 Juni: Vrouwen Derde Orde 6.50 13—16 Juni: St. Jozef-Gezellen Amsterdam IV 6.50 1619 Juni: Raadsleden Meisjes- Congregatie 6.50 2326 Juni: Dames io.— 2730 Juni: Meisjes-Patronaten, Haarlem 6.50 30 Juni3 Juli: Meisjes Congrega- nisten 6.50 4— 7 Juli: St. Jozef-Gez. Amster dam I, afd. Leerlingen 6.50 7—10 Juli: Vrouwen H. Fam., H. Maria Magd. Par. A'dam 6.50 11—14 Juli: 8t. Jozef-Gezellen, Amsterdam I 6.50 1821 Juli: Jongens-Patronaten, Amsterdam 6.50 21—24 Juli: Meisjes-Congregatie 6.50 2528 Juli: Mannen St. Ignatius- club, Amsterdam 6.50 28—31 Juli: Graal-Ret.raite 6.50 De Direotie van het St. Petrus Canisius Retrai tenhuis Bergen, N.-H. 1922 Mei: Meisjes 6.50 2326 Mei: Mannen en Jongelin gen 6.50 2629 Mei: Meisjes 6.50 69 Juni: Mannen en Jonge lingen 6.50 912 Juni' Gemeentewerklieden 6.50 1316 Juni: Jonge Dames 10. 1619 Juni: Politiebond 6.50 2023 Juni: Meisjes 6.50 2730 Juni: Gehuwde mannen van Schiedam e.a. plaatsen 6.50 47 Juli: Mannen en Jongelin gen 6.50 1114 Juli: Mannen en Jongelin gen 6.50 1417 Juli: Dames Middenstand 10.— 1821 Juli: Mannen en Jongelin gen 6.50 2124 Juli: Meisjes 6.50 2528 Juli: Mannen en Jongelin gen 6.50 14 Aug.: Onderwijzers 10.— Zij, die wenschen deel te nemen aan een retraite, gelieven zich te wenden tot de Di rectie van het Retraitenhuis te Noordwij kerhout. (Telefoon 6048). HALCYON LIJN. STAD DORDRECHT, 15 April V. B. Ayres n. Rosario. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GRIJPSKERK. thuisr., 15 April v. Port Said n. Genua. MELISKERK, 15 April v. Port Amelia n. Mozambique. NIAS, Danzig n. Amst., pass. 16 April v.m. 4 uur Brunsbüttelkoog. WI8SEKERK, 16 April v. Bremen te Ham burg. HOLLAND—AMERIKA - LIJN. LOCKKATRINE, ROtt. n. d. FaclfickUst, 15 April van Londen. HOLLAND—AUSTRALI-LIJN. AAGTEKERK, thuisr., pass. 16 April Kaap Bon. ABBEKERK. uitr., 15 April v. Karachin ALMKERK, thuisr., 15 April te Hamburg. Gistermorgen werden te Batavia badende ln hun bloed gevonden drie Chineezen. Een hiervan bleek te zijn overleden, terwijl de twee anderen levensgevaarlijk zijn gewond. Verder werd in de buurt van zijn wo ning op straat een Inlander aangetroffen, die eveneens zwaar oleek te zijn gewond. Het vermoeden bestaat, dat deze twee voor vallen met elkaar in verband staan. In de gisteren gehouden vergadering van Commissarissen werd besloten aan de alge meene vergadering van aandeelhouder-, wel ke op 21 Mei as. zal worden gehouden, een dividend uit te keeren van 7 (v. j. 10 In de vacature ontstaan door het overlij den van heer M. Konig®n het vierde dis trict van het college van het Hoogheemraad schap van de uitwaterende sluizen ln Ken nemerland en Westfriesland ts tot hoofd ingeland benoemd de heer G. Haremaker te Koog a. d. Zaan. HOLLAND—OOST AZIE-LIJN. GEMMA uitr., pass. 15 April Gibraltar. JAVA—NEW YORK-LIJN. TAPANOELI, Java n. New York, pass. 16 April Point de Galle. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DJAMBI, 15 April v. Hamburg n. Bremen. KOTA INTEN, uitr., pass. 15 April Oues- sant. SITOEBONDO, 16 April v. Havre. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA-LIJN... ALGORAB, 16 April v. Rott. te Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN AGAPENOR, Japan-Amst., 15 April v. P. Swettenham. DEUCALION, JapanlAmst., pass. 16 April Perim. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFT, uitr,, 16 April te Genua. KON. MOLL. LLOYD. DELFLAND, thuisr., pass. 16 April v.m. S u. 30 Dungeness. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. AURORA, 15 April v. Vigo n. Lissabon. BENNEKOM, 15 pril v. Hamburg n. Ant werpen. EOS, 15 April v. Oran n. Carthagena. FAUNA, 15 April v. Livorno n. Napels. IRENE, 16 April v. Oporto te Amst. JASON, uitr., 14 April op 240 mijl N. Terceira. NEDERLANDSCIIE SCHEPEN. BOOMBERG, 15 April v. Dakar te Ko penhagen. LEERSUM, 15 April v. Port Talbot n. Mon treal. WOLSUM, 15 April Finisterre gepass., Rot terdam n. B. Ayres. BATAVIER III, 16 April v.m. 8 uur V. Rott. te Gravesend. BEURSPLEIN 16 April Dungeness gep., Rott. n. Gravosa. JOHANNA, 15 April v. Antwerpen te Bor deaux. KATWIJK, 16 April v. Rott. te Caen. MAGDALENA, 14 April Finisterre gep.. Braila n. Bordeaux. PROCYON, 14 April v. Villa Ccnstltucion n. Rotterdam. STAD ZWOLLE, 15 April v. Lorient n. Bilbao. TELA, 15 April v. Rott. te Oran. AMSTERDAM 17 April. Aardappelmarkt. Zeeuwsche bonte 7.25—-7.75. Bevelanders 6.00 —6.20, Redstar 6.—, Zeeuwsche blauwe 7.00 —7.50, Poters 3.75—4.00. Aanvoer 4 ladingen, zijnde 2930 H.L. HOORN, 16 April Kaasmarkt Kleine 34; Commissie 31; Fabriek 32; Fa- briekscommissie geen. Aanvoer 23 stapels» wegende 35257 K.G. Handel goed. PURMEREND, 15 April 1931 „Afslag- vereeniging „Beemster, Purmerend en Om streken" Aardappelen; Blauwe f 0 90 1.50 per 25 K.G. Witlof 8-25 per 100 K.G. Bloemkool 20 Roode kool 3.307.90, Savoye kool 2.80—li.20, alles per 100 st. Spruitjes 0.40—0.60 per kist. Spinazie f 1.04—1.69 per mand. Sla 3.108.70, An dijvie 1.40—3.10, alles per 100 krop. Radijs 3.706.20, Peterselie 34, Raapstelen f 3.70—7.20, alles per 100 bos. Uien 0.32— 0.47 per 25 K.G. Prei 9—20 per 100 bos. Aardbeien per doosje 0.250.62. WARMENHUIZEN, 17 April Uien 1 70, Gele Kool 7.40—8.40, Roode Kool 17 40— 17.80, 2e soort 8.00—15.00, Uitschot 6.30— 8.00, Witte kool 5.90—6.60. WOGNUM, „De Volharding" Witlof, ie soort 0.25—0.28, 2e soort 0.18—0.24, 3e soort f 0.14—0.17, Radijs 3.80—4.10, Slaboo- nen 1.65 p. K.G., Postelein 0.34—0.38 p- K.G., Spinazie 17.10—29.60. NOORD-SCHARWOUDE. Veiling van 17 April. Aanvoer 2400 K.G. Wortelen 1.50 2.10, 24.600 KG. Roode Kool 13.90—18.10, 40.000 K.G. Gele Kool 5.50—9.20, 114.600 K.G. Deensche Witte Kool 5.40—7.50, 6000 K.G. Uien 1.60—210, idem grove 2.10—2.20, drielingen 0.60—0.80. BROEK OP LANGENDIJK, 17 April - 800 K. G. Wortelen f 0.80; 11.100 Roode kool 12— 19; 82.000 Gele Kool 69 40; doorschot 5.90— 6.70; 57000 Deensche wltr.e kool 6.207.60; 3200 Uien 1.60—2.00; Grove 3—3.30. 1000 bieten 1.60. HOOFDDORP, 16 April. Graanmarkt. Tarwe (witte) f 5.50—8; tarwe iroode) f 5.508: rogge f 4—5; gerst chevalier f 5.75 f 6 25; haver f 4.50—6; duiveboonen f 11 f 12: groene erwten f 78.50; karwij f 27 f 28; gele mosterd f 13—'50; blauwmaanzaad f 2930; kanariezaad f 12—14. Alles pet 100 K.G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2