SUCCES Door adverteeren paardensport HAARL. VOETBALBOND ZeeburgiaA. F. C. 34 NederlandDuitschland In het buitenland Engelsche Leagu" R.K.R D. H. V. B. OVERZICHT De jaarlijksche feestdag bij H. R. C. ATHLETIEK Drie belangrijke wedstrijden Athletiek-wedstrijden GYMNASTIEK Uitvoering van Sparta Vergadering Kennemer Turnkring Niet alle advertentiën hebben reeds bij eén enkele plaatsing Zulks hangt grooten- deels daarvan al of er lust tot het koopen van Uw artikel bestaat wordt de lust tot koopen opgewekt ADVERTEER in de „Nieuwe Haariemsche Courant" Turnlust naar Utrecht Haariemsche R. K. Gymn. Vereeniging „Ursus" DAMMEN Rustenburg kampioen van Nederland Hetgeen gebeurde West-Frisia en te weinig doortastendheid van D. W. S. waren oorzaak dat de rust slechts met een 10 voorsprong voor de Amster dammers inging. Na de rust gaven de Enkhuizers feller partij en toen na vijf minuten de snelle Peerebcom met een prachtig schot gelijk had gemaakt, volgde een enerveerende strijd om de leiding. D. W. S. raakte uit haar spel en vooral het plaatsen geleek naar niets. De achterhoede had alle mogelijke moeite om de thans zeeT goed spelende Enkhuizer voor hoede in bedwang te houden. Met soms meer geluk dan wijsheid ontkwam het Am- sterdamsche doel eenige malen aan een door boring. De voorhoede van D. W. S. zat in- tusschen niet stil, maar het grootste gevaar kwam toch van de Enkhuizer stormlinie. Tien minuten na de rust volgde een prach tige West-Frisia aanval; Peereboom snelde langs de lijn, zette onberispelijk voor, waar na Jelles het leder ineens opving en onhoud baar inschoot, 12. Velen dachten toen dat de stryd in het voordeel van West-Frisia be slist was. D. W. S. zette er echter alles op en plaatste v. Es op de midvoorplaats. Voor namelijk 't felle op den bal zitten van dezen speler was het dat de West-Frisia-backs danig in het nauw dreef en er toe leidde, dat één der geelroods backs in eigen doel schoot, 22. Even tevoren had de rechtshalf van West-Frisia wegens een blessure het veld moeten verlaten. Vier minuten voor tijd, toen ieder reeds dacht aan een gelijk spel, ontstond weer een verwarring in de geelroode achterhoede, waarvan D. W. S. handig gebruik maakte, door het winnende punt te scoren. Eenige verwoede pogingen van West-Frisia om het tot een gelijk spel te brengen hadden geen resultaat en eindigde deze spannende match in een eenigszins ge lukkige zege voor D. W. S. Leith AthleticDundee RangersHibernians a—l 1—0 Door de overwinning van Arsenal op Liverpool is Arsenal kampioen geworden van de Engelsche League. UITSLAGEN H. V. B. Afdeeling 1 A D. I. O.—E. H S. Haarlem 3Bennebroek R. C. H. 3—Schoten 2 Afdeeling 1 B R. C. H. 4Bloemendaal 2 Afdeeling 2 B D. I. O. 2—D. S. K. Afdeeling 2 D Haarlem 5E. D. O. 5 Afdeeling 3 C Bennebroek 2Spaarnestad 3 A. F. C. is er in geslaagd haar laatsten wedstrijd met 43 te winnen, waardoor de A. F. C.'ers nog een kansje hebben om aan den degradatiewedstrijd te ontsnappen. Het zal echter wel bij een kansje blijven, daar de twee protesten die A. F. C. nog heeft loo- pen, zeer waarschijnlijk verloren zullen worden. A. F. C. pakt dadelijk flink aan en weet zich verscheidene kansen te scheppen, die evenwel niet benut worden. Een hard schot van De Waard wordt door v. Wijk subliem gestopt. Hierna verplaatst A. F. C. het spel naar de andere helft en moet de verdedi ging van Zeeb. al haar krachten inspannen om het doel voor doorboring te behoeden. Al spoedig ontstaat er een misverstand, waardoor Bockhove in de gelegenheid is zijn club met een prachtschot de leiding te geven, 10. A. F. C. valt nu onstuimig aan en heeft succes als Uiterwijk een hard schot lost, dat keeper v. Wijk te machtig is, 11. Het spel gaat dan geruirnen tijd gelijk op. Kort voor de rust maakt Borstrum zich mooi vrij en hergeeft Zeeburgia de leiding. Rust 21. Na de rust is A. F. C. geruirnen tijd ster ker en maakt De Waard spoedig den stand gelijk, 2—2. Vijf minuten later zorgt dezelfde speler voor A. F. C.'s derde doelpunt, 2—3. Zeeburgia geeft zich nog niet gewonnen en valt ontstuimig aan. De A. F. C.'ers verde digen echter hardnekkig, zoodat er geen doorkomen aan is. Bovendien verleenen paal en lat eenige malen assistentie. Bij e-n schermutseling voor het A.F.C.-doel wordt de bal tot tweemaal toe ingeschoten, zonder succes. Kort daarop lost v. d. Groep een onverwacht schot dat doel treft, zoodat de stand wederom gelijk is, 33. Er zijn dan nog tien minuten te spelen, welke geheel voor A. F. C. zijn. Tenslotte scoort Tacke uit een goed opgezetten aanval 't vierde entevens winnende doelpunt, 34. Scheidsrechter Bos leidde uitstekend. Het Duitsche elftal Het Duitsche elftal is Zondagmiddag door de elft.alcommisie van den Duitschen Voet balbond, na den Bekerwedstrijd tusschen Zuid- en Midden-Duitschland, voor de ont moeting tegen Nederland op 26 April a.s. te Amsterdam, als volgt samengesteld: Doel: Kress (Rot-Weiss Frankfurt). Achter: Schroder (V. S. R. Keulen) en Weber (Kurhessen Kassei). Midden: Kauer (Tennis Borussia Berlijn), Münzenberg (Allemannia Aken) en Inöpfle (V. S. V. Franfurt). Voor Albrecht (Fortuna Düsseldorf), Lachner (München 1860), Schlösser (Dresdner S. C.), Richard Hofmann (Dresdner S. C.) en Müller (Dresdner S. C.). Reservers zijn: Pesch (Fortuna Düssel dorf), Emmerich (Tennis Borussia Berlijn), Stüssel (Dresdner S. C.) en Sackenheim G. M. Dresden). Men Is momenteel bezig om het aantal plaatsen vooï den internationalen wedstrijd Nederland—Duitschland op Zondag 26 April a.s. te vergrooten. Voor de Marathontribune komen op de wielerbaan zittribunes. Hierdoor komen on geveer 1800 plaatsen meer ter beschikking. Ditmaal zullen we dus een record aantal toeschouwers hebben. Uit den aard der zaak zijn deze tribunes tijdelijk. De eindstrijd om den Voetbalbeker tus schen Midden-Duitschland en Zuid-Duisch- land, had een uiterst spannend verloop. Na de eerste helft leidden de Zuid-Duitschers met 2—1. De eindstand werd 33. Na verlenging wist Zuid-Duitschland het winnende vierde punt te scoren. 40.000 toeschouwers woonden den voetbal- stedenwedstrijd tusschen Berlijn en Parijs bl). In de eerste helft veroverde Berlijn een 2—0-voorsprong. Het einde kwam met een 62-zege voor de Duitschers. 40.000 toeschouwers waren tegenwoordig bij den landenwedstrijd Spanje tegen Italië, welke te Bilbao werd gehouden. Gedurende den geheelen wedstrijd slaagde geen der beide partijen er ln te scoren, zoo dat het einde kwam met 00. Eerste divisie: SunderlandChelsea The ArsenalLiverpool BirminghamSheffield Wednesday Blackburn Rovers—tMiddlesborough Bla"'-poolHuddersfield Town Derby CountyManchester United Leeds UnitedAston Villa Leicester CityNew Castle United Manchester CityWest Ham United PortsmouthBolton Wanderers Sheffield UnitedGrimsby Town Schotland AberdeenClyde Zir UnitedSt. Mirren CelticAirdreionians CowdebeathMotherswell East FifeQueens Park Hamilton—Falkirk Hearts of M—Partick Thistle Kilmameck—Morton 1—2 2—1 5—0 2—2 2—1 2—5 5—0 Afdeeling 3 E E. D. O. 6Swastika 2 E. D. O. n. o. Afdeeling 3 G R. C. H. 8—1. V. O. 3 Afdeeling 3 H D. W. O. 3Zandvoort 5 14—0 4—2 D. E. M.—D. O. N. K., 5—1 Wederom is de Wijkerclub er in geslaagd een flinke overwinning te behalen, en heeft daardoor haar kans de degradatiewedstrijden aan anderen over te laten, aanmerkelijk ver groot. Het veld is zeer glad, op sommige plaatsen een glibberige modderpoel en gedurende den gehelen wedstrijd drenst een fijne regen. D. E. M. heeft een invaller, de geblesseerde De Vreede, terwijl D. O. N. K. volledig is. De thuisclub stelt zich als volgt op: P. Pels J. Stok A. Stok L. van Balen D. Schram R. Schram A. Witlox H. Pirovano N. de Ruyter H. Vlek J. Out De bezoekers openen direct met eenige goede aanvallen en Pels moet reeds aanstonds enkele malen reddend optreden Na een tien tal minuten neemt D. E. M. het initiatief dan over en glibbert gemakkelijk door de D. O. N. K.-verdediging heen; na eeninge vergeefsche schoten doelpunt de Ruyter dan onhoudbaar; 10. Wederom volgen eenige aardige D. E. M.-aanvalen doch onverwacnt gaat de Goudsche linksbuiten er van door, zet goed voor, een kleine worsteling voor het doel en hun rechtsbuiten maakt onhoudbaar gelijk; 11. Een tiental minuten golft het spel nog op en neer, dan neemt de thuisclub het spel geheel in handen. Daar het te glaa is om snel te loopen en te wenden, kan de defensie der gasten geen voldoende snelheid ontplooien. De Ruj-ter is nu in zijn element; door zijn goede balcontróle passeert hij steeds zeer handig en geeft dan goed af en schept vele kansen; uit een voorzet doelpunt hij tenslotte onhoudbar; 21. De D. E. M.-druk blijft aanhouden; eenige. goede schoten van Out hebben geen succes. De D. O. N. K.-doelman is er op dit moment heel goed in en is niet te passeeren. Als Vlek dan vanaf de lijn nog voor weet te zetten is het wederom De Ruyter die er 31 van maakt. Na de rust is het spelgehalte minder, doen de ploegen wegen nu beter tegen elkander op. De gasten brengen verschillende malen een bezoek aan Pels, doch deze heeft met niet één bal moeite. Als na twintig minuten bij D. E. M. het enthousiasme weer wat op leeft, komt het doel der gasten danig in ge vaar en bij een minuten lange schermutseling wordt de bal een zestal keeren door keeper en backs vanaf de doellijn gekeerd. Pirovano krijgt dan de kans, doch door te lang treu zelen schiet hij tegen den weer uitgeloopen doelman. Witlox doelpunt dan exen later; 41. Out op den linkervleugel is zeer ac tief en ds^ar hij een slechte verdediging tegen zich vindt, kan hij herhaaldelijk goed op brengen. Zijn voorzetten zijn goed en uit een dezer brengt Pirovano het vijfde doelpunt ter wereld; 5—1. Eenige doorzichtige D. O. N. K.-aanvallen worden gemakkelijk afgesla gen en dan is het einde. De thuisclub was in alle opzichten de meer dere. De gebroeders Slok vielen wederom op als een elkander goed begrijpend backstel, trapvast en taai volhoudend. De halflinie, waarinD. Schram er al beter in kwam was vooral verdedigend heel goed, terwijl in ae voorhoede het binnentrio als alen door den modder glibberde en de vleugelspelers geen moeite hadden den bal mooi voor doel te zetten. Wordt de laatste wedstrijd tegen Leonidas in dezelfde opstelling gespeeld en wat en thousiaster aangepakt, dan zal D. E. M. zeker de degradatie-wedstrijden nog ontloopen. PROMOTIEWEDSTRIJD 2—0 3—1 2—0 4—5 .1-1 6—1 0—2 3—1 1—1 1—0 2—1 8—1 2—0 3—1 1—0 3—2 5—1 1—2 3-1 SANTPOORT—R.K.A.V. 3—1 Een verdiende overwinning Na de geleden nederlaag van Zondag j.l. heeft Santpoort ons niet teleurgesteld en wist met niet minder dan 31 van het has weer in goeden vorm zijnde R.K.A.V. te winnen. Ofschoon het weer minder gun stig was, viel de belangstelling ons nogal mee en vele toeschouwers waren gekomen om getuigen te zijn van dezen spannenden wedstrijd. Over het algemeen werd door Santpoort in een vlug tempo gespeeld, of schoon het schieten wel eens wat tegen liep. Santpoort kan op een zeer goeden wed strijd terugzien. Over den wedstrijd het volgende: Beide elftallen zijn volledig. Santpoort wint dén toss en verkiest met den wind mee te spelen. R.K.A.V. brengt „Slaap je, schat?" ,,Ja mammy! En de dokter heeft gezegd, dat als ik sliep u me niet wakker moest maken, om mijn drankje in te laten nemen." (Table Talk) den bal aan het rollen en stuit spoedig op de halflinie; doordat P. Nijssen den bal stopt en goed plaatst naar Gerits, die den bal overgeeft aan Schoorl, welke een keihard schot op het R.K.A.V.-doel lost, doch de keeper stopt schitterend. Als wederom de bal in het veld komt, wordt deze door de R.ICA.V.-voorhoede opgevangen en wordt een aanval op het Santpoort-doel onderno men, doch vlak voor doel gaat deze te niet. Hierna komt Santpoort wederom opzetten en eenige gevaarlijke momenten ontstaan voor het R.K.A.V.-doel. Tot vier maal toe werkt de achterhoede van R.K.A.V. corner. Deze, ofschoon goed genomen, leveren geen resultaat op. Als wederom de bal bij Gerrits komt, lost hij een heihard schot, doch de lat brengt redding. Spoedig hierop volgt een pracht-voorzet van Wessel, welke via het hoofd van Schoorl bij Kaldenbach terecht komt die hoog over schiet. Direct volgt we derom een schot van Kaldenbach, recht op den doelman, die klemvast is. Hierna volgt een aanval van R.K.A.V., waarbij Santpoort door het oog van een naald kruipt. De strijd verplaatst zich eenigen tijd in het midden veld. Santpoort houdt het spel in handen en als wederom een aanval door Santpoort wordt ondernomen speelt Schoorl mooi door. Een goed schot volgt, doch de lat brengt weaerm redding. De bal springt terug en Kaldenbach loopt in en geeft zijn club de leiding. 10. Niet lang hierna moet de keeper wederom uitloopen, doch d'e bal gaat naast. Hierna gaat rust in met een 10 voorsprong voor Santpoort. De thee heeft R.K.A.V. blijkbaar goed ge daan, want spoedig na den aftrap wordt een goede aanval op het Santpoort-doel onder nomen en Kochx moet handelend optreden, wat hem goed afgaat. Wanneer de Sant poort-voorhoede hierna den bal weet te be machtigen gaat Schoorl er mee vandoor, passeert de achterhoede, doch zijn goed ge richt schot komt in handen van den keeper terecht. Herhaalde malen worden door Santpoort goede aanvallen ondernomen, maar doel punten blijven uit. R.K.A.V. komt nu beter opzetten. De voor hoede dringt meer naar voren, goed gesteund door de half-linle en de beide backs. De verdediging van Santpoort is in topvorm. De Gebr. Nijssen werken enorm, gesteund door Sambeek, die zeer ve.dienstelijk werkt en met Kochx houden zij hun doel schoon. Als ongeveer een kwartier deze overmacht van R.K.A.V. geduurd heeft, neemt Schoorl plot seling het leder mede, passeert de halflinie en de beide backs, geeft den bal door naar Kaldenbach, die hard inschiet. 20. R.K.A.V. neemt nu het leder mede en de voorhoede gaat op het Santpoort-doel af en door een misverstand van de Santpoort-* achterhoede, volgt een hard schot van den rechtsbinnen van R.K.A.V. en verkleint den achterstand. 21. Sambeek moedigt hierna zijn mannen eens flink aan, blijkbaar met succes, want spoedig moet de R.K.A.V,-keeper voor een schot van Schoorl op zijn post zijn. Het einde nadert. Beidé partijen zien met genoegen uit naar het eindsignaal van den scheidsrechter. Als nog eenige minuten te spelen is komt Kal denbach nog eens opzetten, doch de paai brengt redding. Gerrits loopt in en weet op het laatste moment den bal nog in het doel te werken. 31. Niet lang hierna blaast scheidsrechter Haverkorn einde van dezen zeer spannender) iswedstrijd, welke door Santpoort verdiend is gewonnen. SCHIEDAM—ONZE GEZELLEN, 3—1 Het is reeds half vier, voordat beide par tijen besluiten om op het bijna onbespeelbare terrein te gaan spelen, daar Onze Gezellen niet graag voor niets de reis naar het Zui derzeedorp wilde maken. Van goed spel was dan ook geen sprake en niemand zal het gespeten hebben, dat het eindsignaal z Scheidsrechter Raap was niet verschenen, zoodat de heer Kaasenbrood de volgende elf tallen binnen de lijnen riep: Onze Gezellen: Van Galen C. van Roon Handgraaf H. Smit Hesakkers Hindström N. v. Roon Van Duin Elferink Chr. Smit De Raad Molenaars Van Zeist Tuijn Pooijer Steur Reurdeskamp Pooyer Fuyp Pelk Bond Jonk Direct na den aftrap blijkt, dat goed voet bal onmogelijk is. Verschillende spelers ma ken de raarste buitelingen. Volendam weet zich aan de terreinomstan digheden het beste aan te passen en komt eenige malen gevaarlijk voor Van Galen. Eén der aanvallen wordt Onze - Gezellen dan ook noodlottig, wanneer Fuijp na veei geglij aan Volendam de leiding geeft. Toch weet Onze Gezellen gelijk te maken door een fraai doelpunt van H. Smit. Hierna komt rust. Na rust een gelijk beeld van de eerste helft. De Gezellen-defensie geeft de volle 100 pet. en het zwart-witte doel weet zij dan ook, zij het met de grootste moeite, schoon te hou den. Vijf minuten voor het einde kqmt Lind- ström in een grooten modderplas terecht en kan niet verder medespelen. Reds denkt ieder aan een gelijk spel, doch twee minuten vóór einde neemt Volendam verdiend de lei ding, wat zij onmiddellijk voor einde ver groot; 31. Er valt uit den aard der zaak weinig te overzichten. Weinig wedstrijd, terwijl boven dien D. S. S. zoo vriendelijk was geen uit slagen in te zenden. Te elfder ure was voor de promotiecom petitie le klasse de wedstrijd V. V. E.—T. Y. B. B. II vastgesteld. De Haarlemmers leden een 31 nederlaag, waardoor de kans dat de Boys eindelijk de eerste klas zullen moeten verlaten, toegenomen is. Voor de overige wedstrijden verwijzen we naar de uitslagen. V. V. E.—T. Y. B. B. 3—1. De eerste degradatie-wedstrijd heeft voor de geelzwarte reserves geen enkel resultaat opgeleverd. Hoewel zij au grande complet waren, en de verwachtingen optimistisch waren gesteld, werden zij in het eerste kwartier door de kustbewoners finaal overspeeld. Wij zijn vol bewondering voor het enthou siaste en technisch vrij goed verzorgde spel der Wijk aan Zee'ers, en achten hen dan ook een ernstige candidaat voor de eerste klasse. Het kan voor T. J. B. B. een excuus zijn, dat de terreinafmetingen absoluut onvol doende waren, doch de eenigste oorzaak van deze nederlaag is het niet. Het geheele elftal speelde zonder verband en vooral de voor hoede gaat aan dit euvel mank. Wil men nog met eenige kans op succes aan de degradatie-wedstrijden deelnemen, dan zal een herziening dringend roodig zijn, Over en wedstriid het volgende: Om precies half drie wordt er onder de uitstekende leiding van den heer Draaljers begonnen en al direct stormen de V. V. E.'ers op Metten af. Vooral de spil en de midvoor der thuis club beschikken over capaciteiten en al spoe dig blijkt, dat de T. Y. B. B.'ers een derge lijke activiteit - van hun tegenstanders niet hadden verwacht. Zij nemen het spel geheel in handen en de Haarlemmers kregen bijna geen voet van den grond. Noch eenigen tijd houdt de achterhoede stand, doch als als l.binnen der gastheeren er 10 van maakt, scoort de midvoor met een schitterende kopbal spoedig no. 2 Ook T. Y. B. B. gaat het eens probee- ren, doch het schot wordt door een V. V. E.- back uit het doel geslagen, de toegestane strafschop werd'echter niet benut. Dit voor deeltje was voor de thuisclub het sein om er nog een schepje op te gooien, met als gevolg, dat nog voor de rust no. 3 was gefabriceerd. De thee schijnt T. Y. B. B. goed te heb ben gedaan, want al direct worden er eeni ge aanvallen op het V. V. E.-doel onder nomen. Vooral als de midhalf der thuis club het terrein wegens een ongeval moet verlaten, is er van eenig overwicht geen sprake meer. Echter nu blijkt pas de on macht der aarlemsche voorhoede, de aan vallen zijn te onsamenhangend om gevaar lijk te zijn. Wei weet Tuin met een hard schot de eer te redden, doch als de scheidsrechter einde blaast, heeft V. V. E. verdiend gewonnen. Zondag vierde H. B. C. haar jaarlijksch feest Als gebruikelijk werd dit feest kerkelijk ingezet met om kwart over 7 een H. Mis, tot intentie der leden, waaronder generale H. Communie der leden. En het moet ge zegd worden, dat 80 pet. zeker ter H. Tafel naderde. Na afloop een ontbijt in het R.K. Ver- eenigingsgebouw. Dank zij de goede zorgen der congierge en diens echtgenoote, was een 4-tal lange tafels gedekt en aardig met bloemen ver- sierd.m Des middags zou het een sportmiddag worden. Aanvankelijk zou gespeeld worden tegen T. Y. B. B„ maar deze club was ver hinderd, doordat ter elfder ure Lisse T. Y. B. B. was ingelascht. Toen werd nog getracht Teylingen te krijgen, maar ook dat lukte niet. Toen heeft het eerste maar tegen het tweede gespeeld. Ook al kwamen beide ploegen onvolledig uit, toch was het wel te zien, dat het 2de aan baltechniek nog verre te kort kwam. H. B. C. Ill—O. V. V. Dit was nog eens een competitiewedstrijd. Het veld was zeer zwaar, waardoor vooral de voorhoeden het moeilijk hebben. O. V. V. neemt de leiding; het gelukt H. B. C. gelijk te maken, maar voor rust her neemt O. V. de leiding. Rust 12. Na rust is II. B. C. meer in den aanval, maar het schieten is vrijwel onmogelijk. Uit een penalty weet H. oB. C. gelijk te maken, 2—2. Tegen het einde krijgt O. V. V. eveneens een penalty. Vinke stopt den bal, doch stond blijkbaar even voor zijn doel-ovememer. Hoewel ook nu Vinke nog niet op zijn plaats staat, herstelt een ander speler de fout van zijn clubgenoot, door het leder in de touwen te jagen. De scheidsrechter wijst naar het midden en ook nu heeft H. B. C. III een nederlaag te boeken, daar O. V. V. met 32 wint. Uitslagen: H. B. C. VI—B. S. M. IV 6—2 H. B. C. VIII—V. V. F. III 1-4 De avond werd gewiid aan zang en spel, waarvoor de leden en hunne ouders werden uitgenoodigd in de groote zaal van het R. K. Vereenigingsgebouw. In den gisteren te Amsterdam gehouden Marathonloop, passeerde als no. 1 de finish H. Wijburg (Pro Patria) ln den, de weers omstandigheden in aanmerking genomen, zeer goeden tijd van 3 uur 2 min. 38 3/5 sec. De overige deelnemers kwamen als volgt binnen: 2. P. van Leenen (D.O.S.) 3 uur,, 9 min. 3 1/5 sec.; 3. H Knol Jr. (West-Frisia, Enkhüizen) 3 uur, 14 min. 30 2/5 sec.; 4. C. de Ruyter (A.V.A.C., Amsterdam) 3 uur, 19 min.; 5. J. Stolk (A.V.A.C.. 3 uur, 25 min 18 3/5 sec.; 6. W. Kwakkel (N. Turnkring, Apeldoorn) 3 uur. 28 min., 30 sec.; 7. H. J. K. Herblot (P.E.C., Zwolle) 3 uur, 31 min., 26 sec.; 8. P. Buri (Pro Patria, Rotterdam) 3 uur, 34 min., 33 sec.; 9. W. H. Engelen (G.A.C., Hilversum) 3 uur, 38 min.. 21 sec.; 10. C. J. Hanselaar (A.A.C., Amsterda-m) 3 uur, 43 min., 32 sec. 25 April Vondelpark-estafette Effcm contra Zeegers A. s. Zaterdag neemt de H. A. V. „Haar lem" aan deze Amsterdamsche estafette deel. In het begin van het seizoen is deze weg wedstrijd geen bezwaar voor de loopers, zoodat er een sterke ploeg in het veld ge bracht zal kunnen worden. Ook eenige enthousiaste leden der Voet balvereniging „Haarlem" besloten ln te schrijven. Het is te hopen, dat dit jaar de regeling beter zal zijn dan in 1930 en geen fietsers of belangstellend publiek den loo pers zal hinderen. In Amsterdam is groote belangstelling voor dezen wedstrijd. Ook A. A. C„ dat thans Zeegers onder haar leden telt, neemt deel, zoodat de laatste 1600 M. wel eens uiter mate spannend zal kunnen worden. Tegen Effem zal Jan Zeegers zie hvolkomen moe ten geven en dan heeft de Haarlemmer nog een zeer goede kans. De samensteling der H. A. Haarlem luidt: 500 M. A. van Welsenes. 400 M. Hogenkamp. 200 M. R. Erlings. 100. M. Over de Linden. 100 M. Eykmans. 200 M. Benz. 400 M. Rinkel. 800 M. Brandenburg. 1600 M. Effem; De loopers der Voetbalvereeniging ln de zelfde volgorde zijn; A. Moolenaars, Sala, Boot, Gottmer, B. Kammeyer, W. Levy, W. Korneman, Schor- nagel, J. Bolle. Op tweeden Pinksterdag organiseert de Friesche Athletiek Bond een grooten natio- nalen wedstrijd. Behalve athletiek staat eveneens een rondvart over de Friesche wa teren op het tweedaagsche programma. Vanzelf sprekend ontvingen de voornaam ste athleten van de H. A. V. Haarlem een uitnoodi ging. De volgende athleten hebben hun voor lopige toezegging gedaan: Berger, Benz, Van Welsenes (100 M.); Rinkel (400 M.)Paulen, Effern, v. d. Booren (8oo Meter). Boer: „Het zal niet noodig zijn u morgenochtend te wekken dat doet de haan." Professor: „Goed zet hem dan op vijf voor zeven." (Everybody's Weekly) Visser en mogelijk v.d. Zee (speer); Buis (5000 Meter). Bovendien komt „Haarlem" op de 4 maal 100 M. estafette uit. Indien het voetbalprogramma het toelaat, vindt op denzelfden dag een dual-meet: HaarlemA. V. 1923 plaats, zoodat de ove rige led envan het Haarlem-team op het „Haarlem"-terrein zullen kampen. Hierop komen wij nog nader terug. Voor de jaarlijksche ontmoeting der verschillende athletiekbonden op de Amster damsche Sintelbaan, heeft de Noord-Holl. A. B„ de Haarlemploeg als vertegenwoordi ger uitgenoodigd. Daar ieder bond op elk nummer slechts één vertegenwoordiger zendt, voorkomt men een langdradigen wedstrijd en hebben de cracks alleen tegen standers van gelijke kracht en routine tegen over zich. Op 10 Mei vindt de wedstrijd plaats. De ploeg der N. H. A. B. bestaat uit de volgende athleten, die allen „Haarlem"-lid zijn: 100 M.: Benz. 400 M.: Rinkel. 200 M.: Benz. 800 M.: v. d. Booren. 1500 M.: W. Effern. 5000 M.: Buis. 40 M. horden W. Kaan. Olymp. Estafette: Effern, Rinkel, Van Welsenes, (Erlings). Hoogspringen: Visser. Verspringen: Van Welsenes. Polshoog: Van der Zee. Hink-stap-sprong: 8. van Musscher. Speerwerpen: Van der Zee. Discuswerpen en kógelstooten: G. Eysker. Na den zoo geslaagden Singelloop is de Chr. Gymn. Ver. Turnlust nu weer druk bezig met het volgende punt van haar pro gramma voor de jubileum-viering: Athle- tiekwedstrijden, te houden op 25 Mei (2den Pinksterdag) op het R. C. H.-terrein, open voor Noordhollandsche turnsters en turners uit het K. N. G. V. Hoofdleider is de heer R. Verwers, T. C. lid van den K. T. K. De Technische Commissie van dezen kring zal ook overigens mede werking verleenen. De inschrijvingen (met overlegging der in- leggelden, n.l. 25 ct. per nummer, estafette f 1 per ploeg) sluit op 13 Mei bij mej. F. Geerts, Vrouwenhekstraat 93, Haarlem. Zoowel voor de dames als voor de heeren zijn driekampen uitgeschreven. Die voor da mes luiden: a. 100 M. hardloopen, discuswer pen en vèrspringen; b. 100 M. hardloopen, kogelstooten en hoogspringen; en die voor heeren: a. 400 M. hardloopen, hoogspringen m. a. en discuswerpen; b. 100 M. hardloo pen, vèrspringen m a. en speerwerpen. Deze driekampen worden op het pro gramma niet als afzonderlijke nummers be handeld, maar vooi- hen gelden de presta ties, behaald in de series van de gewone nummers. Deze laatste luiden; voor dames 100 M. hardloopen (ook voor nieuwelingen), estafette 4 x 100 M., kogel stooten, discuswerpen, hoog- en vèrspringen m. a.; voor heeren 100, 400, 1500 en 5000 M. hard loopen (400 M. ook voor nieuwelingen), esta fette 4 x 100 M., Zweedsche estafette, kogel stooten, discuswerpen, speerwerpen, hoog- en vèrspringen m. a., polsstokhoespringen. Zoo noodig wordt reeds 's morgens met de wedstrijden aangevangen. Zaterdagavond gaf „Sparta" te Velsen- Noord een uitvoering in het gebouw „Con cordia", onder leiding van den heer D. C. van Alewijk. De voorzitter van „Sparta", de heer N. de Ligt, opende deze uitvoering met een woord van welkom en met een opwekking tot toetreding. Daarna ving het tweede openbare optre den in dezen winter van de vereeniging aan. De heeren-afdeeling was in verband met verhindering door ziekte etc. van verschil lende leden versterkt door leden van „Kracht en Vriendschap" uit Haarlem. Deze heeren hebben geducht aan het succes, dat de Velser vereeniging mocht oogsten, mede gewerkt. Het brugtumen van de dames en de meis jes toonde duidelijk, dat de afwerking geen gelijken tred houdt met de opvoering in moeilijkheid. De afwerking liet dan ook heel wat te wenschen over. In haar talrijke num mers zonder toestellen waren de dames en meisjes gelukkiger. Een 7-tal nummers (de helft van het programma) was daaraan gewijd. De groote verscheidenheid, in die nummers gebracht, behoedde het program ma tegen eentonigheid. Zelfs vormden be doelde onderdeelen in verschillende geval len de hoogtepunten van den avond. Alleen het knotszwaaien leed al te veel aan onge lijkheid. Het vlotte, vreugdevolle bewegen in de vrije oefeningen voor meisjes en da mes na de pauze liet niet na, den noodigen indruk te verwekken. Met bokspringen waren de jongens niet op dreef. Hun „behendigheidsoefeningen" (hindernis-turnen over de brug) met wed strijd-elementen brachten het publiek in spanning. „Sparta" heeft nu ook een dames- en een heeren-afdeeling voor veteranen (welke de zen avond niet optraden), maar de gewone afdeelingen bleken den reeds vroeger gecon- stateerden teruggang in aantal nog niet te boven. De bestuurs- en technische leiding van „Sparta" zullen evenwel dezen tegen slag, die zoo dikwijls na het vieren van ju bilea schijnt voort te komen, ongetwijfeld weten te overwinnen. De kwaliteit is in elk geval niet achteruit gegaan! Zaterdag hield de Technische Commissie van den Kennemer Turnkring onder leiding van den heer P. Dijkstra een vergadering, welke voorzoover noodig ook werd ijgewoond door het dagelijkseh bestuur van de Chr. G. V. Turnlust, Mededeelingen werden gedaan over het noodzakelijk uitstel van den gymnastiekwed- strijd tegen het Zuiderkwartier. Als onderdeelen voor de op 14 Mei te hou den uitvoering werden aangenomen: op- marsch en vaanö'elgroet, algemeene vrije oefeningen (leider P. Dijkstra), springriet- oefeningen meisjes (leider als voren), trem- plinbrug veteranen (leider W. H. Verkes), vrije oefeningen dames (leider P. Dijkstra), brug heeren (leider J. van Doom), springen jongens (leider W. H. Verkes), springtafel heeren, tremplin-paard keurtumsters (leider D. Beets), hoogrek keurtumers (leider J. V. Doorn), toesteltumen dames, vereenigings- optreden. Hoofdleider is de heer W. H. Verkes, hulp leider de heer D. Beets. Voor de begeleiding op de piano van ver schillende nummers zal een luidspreker- installatie worden aangebracht. Aan de uitvoering zal een optocht vooraf gaan. Voor deelneming gaven zich reeds 1200 gymnasten op en wel van de vereenigingen Bato, Concordia en Turnlust te Haarlem, O. S. S. te Zandvoort, Gratia-Plato te IJmuidenOost en Turnlust te Beverwijk. Ook bij voorverkoop zullen toegangskaar ten verkrijgbaar worden gesteld. De T. C. besloot voorts tot het houden van vaardigheidsproeven voor adspiranten op de Zaterdagen 27 Juni (meisjes) en 11 Juli (jongens), 's middags om half vier te Haar lem, onder leiding van den heer J. M. Berre- voets. Tot 12 Juni staat de inschrijving open bij den T. C.-secretaris. De Chr. Gymnastiekvereeniging „Turnlust" neemt met 12 man op Zaterdag 30 Mei deel aan den Utrechtschen Singelloop. Secretariaat: Vooruigangstraat 79 Haarlem Voor Dinsdagavond staat aangekondigd, de gemeenschappelijke oefenavond bij Hercules te Overveen. We verwachten onze Heeren dus op dien avond in het Kath. Lyceum aan den Zijlweg. In verband met de verkiezingen van Woensdag a.s., vervalt voor één week de oefenavond voor de meisjes- en dames-afdee- ling. „PIM" Zondag werd te Delft de party Raman— De Haan gespeeld, die eindigde in remise- Door dezen uitslag is de heer Rustenburg kampioen van Nederland dammen. Langzamerhand loopt het winterseizoen ten einde, hetgeen men kan merken aan de verschillende feesten en uitvoeringen die in de maneges worden gegeven en het slot van de winterrij'essen vormen. Ook de ver schillende cross country's welke door jacht en rijvereenigingen worden uitgeschreven» zijn de voorboden van het nieuwe hippische sportseizoen. Zoo gaf de Burgerruitersport" vereeniging een cross country te Tilburg» waarbij gebruik werd gemaakt van hetzelfde oarcours dat door de leden der Kon. Militaire Sportvereeniging een week tevoren was ge reden, al had men dan enkele kleine ver anderingen aan sommige hindernissen aan gebracht. De lengte van het parcours was 3700 M., en er waren 19 leden der Burger- ruitersporfvereeniging ingeschreven, waar* van 10 uit Rotterdam, 8 uit Tilburg en 1 uit Eindhoven. De eerste prijs werd behaald door den heer Stevens met Capei (Tilburg)' terwijl de heer Molenaar met Caesare (Rot terdam) tweede werd. Bovendien gold deze wedstrijd voor den uitgeloofden wisselbeker< waarbit her rijden van een aantal wedstrijden een vereischfe ts, om tn de prijzen te kunnen komen Hierbij plaatsten de Rotterdammers zich eerste, gevolgd door Tilburg en Eind' boven. De leden van genoemde vereeniging die in de Noordelijke provinciën wonen, uit den aard der zaak met zooveel in de ee" 'egenheid om aan de uitgeschreven wed strijden deel te nemen, vandaar dat zii dik wijls afzonderlijke wedstrijden in het Noor den organiseeren. De cross-country te Rolde was de eerste wedstrijd van dien aard- Het oarcours was uitgezocht door Mr. Linthors' Homan en had een engte van ongeveer 41°° M. Door den bijzonderen aard van he' ter' rein werd er met sne' gereden, hoewei tnefi och met genoegen vooruitgang kon corista' 'eeren. De cross werd gewonnen door de*1 heer Wilkens te Veendam. Ook de z.g. point 'o points der beide Koninklijke •achtvereenigingen zijn in de omgeving van Arnhem gehouden. Zij be' 'eekenen het einde van het lachtseizoen e° geven egn kijkje op de getraindheid en sprin?' capaciteiten en uithoudingsvetmogen vatl de paarden die gedurende den herfst en de" winter regelmatig achter de honden ter ia"" :ijn gegaan. Het houden van dergelijke po"1 -o points is een eigenlijk Eneelsche rradi"e in A$t -A 11 i ipn.Jpti ,,Vtl i (Deze Pagina gedeeltelijk gecorrigeerd)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10