MATA STICHTING Laatste Nieuws HOLLAND SLAAT BELGIE (1-0) 22 APRIL OP No. 1 VAN LIJST 6 OP No. 1 VAN LIJST 9 ONZE GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING DE BUITEN OMLOOP GESTELDE GULDENS BERICHT VOOR DE ABONNEES DER NIEUWE HAARL. COURANT HOCKEY Alle R. K. Kiezeressen en Kiezers bekken wij met den meeslen aan drang op, bij de verkiezingen voor de Wpvincialc Staten, te stemmen op No. 1 der R. K. lijst. Dit is voor Noord-Holland alle kieskringen (behalve Am sterdam). Voor Zuid-Holland: IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK UIT DEN OMTREK BEVERWIJK VOORHOUT HEEMSTEDE BLOEMENDAAL BENNEBROEK VOGELENZANG HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE Wegens overvloed van copie, moeten er eenige sport versla gen tot morgen blijven liggen. HILLEGOM Weer een moeizame overwinning Schitterende Belgische verdediging Peuterig spel in Holland's voorhoede De borstbeelden van de guldens, die van 1 Juni af ongangbaar zijn. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, zullen met ingang van 1 Juni 1931 buiten omloop worden gesteld de guldens, welke een vroeger jaartal dragen dan 1920. Deze guldens vertoonen zes verschillende borstbeelden, die hierboven zijn weergegeven. Van 1 Juni af zal niemand gehouden zijn deze munten in betaling aan te nemen. mede. Dikwijls is men .n sraai bij die wed strijden de goede springers uit te zoeken die later op de zware hindermsbaan re Liver- Pool in den Grand National steeple chase een wereldreputatie zullen verkrijgen. De wedstrijden waren in drie verschillende afdeelingen verdeeld en er was weinig deel neming dit laar. De point to point voor nieuwelingen werd gewonnen door den heer Zoetelief Norman, die voor de plaatselijke lachtvereenigingen door het tweede team der Zuidhollandsche Jachtvereemging, en de open point to point door it. v. d. Koog. Enkele dagen later werden de langzamer hand beroemd geworden dubbele cross cou- try en voonaarsmihtary van de Kon. Mili taire Sporrvereeniging gehouden. Eerst genoemde wedstrijd bestond uit een wegpar- cours van 5500 M„ een cross van 6600 M., een wegparcours over 24 K.M. en een cross over 4100 M. De wedstrijden werden in de buurt van Ede gehouden In het geheel waren er 36 ruiters gestart en de wedstrijd werd gewonnen door den bekenden horseman Ritm. G. P. de Kruyff op Tommy. De voorjaarsmilitary was bedoeld als voor keuring voor de Olympische Spelen en be stond als eerste deel uit den reeds genoemden dubbelen cross country en als rweede proel een springconcours over 12 hindernissen van 1.10 M. Veertien paarden werden gestart en ook hier was het Ritm. de Kruyft die de ?ege wegdroeg. Opmerkelijk was het van de overige geplaatste deelnemers, dat zij voor een zeer groot percentage tot het wapen dei artillerie behooren. Ritm. de Kruyff heeft hiermede bewezen nog steeds rot onze beste krachten te behooren en her behoeft dan ook geen verwondering te wekken wanneer deze ruiter in de allereerste plaats voor uitzending haar Los Angeles in 1932 in aanmerking komt. Men moge denken over de Olympische Spelen hoe men wil, doch dat neemt niet tveg dat men zich toch zal kunnen voor stellen dat de uitzending niet op de algemeene Sympathie kan rekenen, omdat de aan die Uitzending verbonden kosten maar eventjes- een halve ton bedragen. Hoeveel is er bij on- tn het .and op hippisch gebied nog te vers beteren en hoe goed zal daar het geld met Voor kunnen worden gebruikt. Gelukkig zit men niet stil en vooral dank kij de bemoeiingen der federatie van lande- hjke rijvereemgingen neemt het aantal be oefenaars der ruitersport nog steeds toe. Met een enkel woord hebben we reeds de aandacht gevestigd op het groote werk programma dar genoemde organisatie zich heeft voorgesteld, ten uitvoer te brengen en kunnen u mededeelen dat het eerste groote hummer op 1 en 2 Mei zal plaats vinden. Het is de groote estafette-rit door Nederland Waaraan alle landelijke rijvereenigingen met uitzondering van drie jeugdige en ver uit de hoeken liggende clubs, hun volle medewerking verleenen. De totale afstand waarover de federatie een postenketen van landelijke ruiters en amazones uitzet, bedraagt ongeveet duizend kilometer. Het aardige van deze gebeurtenis is, dat van geen buiten de organisatie staande Personen wordt gebruik gemaakt. Dit be wijst wel tot welke sterkte deze jeugdige •andelijke beweging in korten tijd is uit gegroeid. Langs dien posrenketen worden oorkonden vervoerd, welke op Zaterdag 2 Mei te Den Haag aan het Paleis zullen worden afgegeven. H. M. de Koningin heett zich oereid verklaard deze oorkonden van hulde in aanhankelijkheid der landelijke ruiters Persoonlijk in ontvangst te nemen. Dag en lacht zal moeten worden doorgereden en aan paarden en ruiters en vooral aan de 'eiders en organisatoren zullen zware eischen Worden gesteld om alles naar behooren te doen verloopen. Het is voor het eerst in de gescniedems der Nederlandsche njsport. dat een dergelijke rit wordt gehouden en we twijfelen er niet aan of een en ander zal de Volle belangstelling en sympathie van dui zenden in den lande ondervinden. Zondagmiddag te 4 uur eerst ving de in ternationale hockey-wedstrijd Holland—Bel gië in het Stadion te Amsterdam aan, nadat er eerst nog een voetbalwedstrijd gespeeld was. Dat feit en mede de voortdurend val lende regen halden he* terein In een toe stand gebracht, welke feitelijk ongeschikt was voor een h<" keywedstrijd. Door het hobbelige terrein weid de balcontröle zeer moeilijk, 'n omstandigheid, waardoor de oranje voorhoede zwaar door gehandicapt werd, hoewel er di rect dient te worden bUgezegd, dat de Bel gische verdediging, van precies dezelfde han dicap vrijwel geen hinder ondervond. Het geen zeker voor hun buitengewone capa citeiten pleit! Precies te 4 uur laten de referee's Th. J. H. van 't Lam (Holland) en G. Baudoux (Eelgië) tossen ten aanschouwe van ca. 3000 toeschouwers. De beide referee's waren het prettige principe toegedaan zoo min mogelijk te fluiten en kleine, niet hinderlijke over tredingen te laten passeeren. De beide elftallen waren aldus opgesteld: Hardebeclc de Waal Tresling v. d. Hagen ter Haar v. Lierop Maas Jannink du Pon Kist v. d. Haar v. d. Branden Beemaert Rensburg Mallieux Seeldrayers Putz Baudoux Adelot Wellens Paquet v. d. Merghel Holland trekt onmiddellijk ten aanval en blijft aanvallen. Toch heeft v. d. Merghel nog weinig te doen, daar óf de Belgische half linie óf de Belgische verdediging steeds kan onderscheppen. Eenige Belgische aanvallen zijn al evenmin voor het succes geboren. De Hollandsche half-linie is goed op dreef en vangt alles af. Weer naar het Belgische doel. Dat opzetten van een aanval en steunen in den rug verstaat de Oranje midden -linie toch wel. Een harde cross-drive over het terrein naar de uitersten, dewelke dan voortstormen en een goeden voorzet geven. Ten minste zoo was vaak de opzet. Jammer genoeg speelden èn Maas èn v. d. Haar niet hun besten wed strijd. Vooral de laatste had al heel weinig controle over den bal. Zoo is heel globaal het verloop van dezen toch spannenden strijd geworden. Een bijna voortdurend duel van*de Belgische verdedi ging met het Hollandsche binnentrio, In wel ke duels de Belgen steeds overwinnaars wer den! Toch hebben de Belgen ook voor de rust eenige malen voor ons doel gezeten, doen resultaten kwamen er niet. De beide ervaren oranje-backs De Waal en Tresling hadden er weer heel goed het oog in. wat maar gelukkig was. want Hardebeck leek in het weinige wat bij te doen heeft gehad, niet zoo safe. In ieder geval was zijn confrater .n het Bel gische doel meer geruststellend ln zijn op treden. Doch bijna voortdurend was net een beslist overwicht van Holland. Dat de voor hoede zulks niet in eenige doelpunten heelt weten om te zetten,'is louter en alleen aan eigen schuld te wijten. De half-linie was uit nemend op dreef. De spil Tei Haar in zijn derde speelde een uitnemende partij: hij was overal: had goede controle; overzag den toe stand telkens en opende den aanval voort durend goed. Het ontbrak den Hollanders echter ditmaal aan een rustige, goede afwerking. Veel te klein werd er gespeeld en veel te slordig. De Belgische verdediging profiteerde hier prach tig van! Even voor de rust kregen de Belgen hun kans van den dag: een strafbully. Bij een Belgischen aanval trapte Hardebeck op den bal in plaats van tegen den bal en wees scheidsrechter van 't Lam zeer terecht een strafbully toe op de plaats van de overtre ding, enkele meters voor het Hollandscne doel. Keeper Hardebeck en de Belgische spil Baudoux voeren de bully uiteven een scrimmage.... dan 'n schot van Baudoux... naast! Een zucht door de menigte! Met eenig geluk ontgaat Holland dezen Belgischen voorsprong om er half-time meem te gaan, want direct daarop is het rusten. De juiste verhouding zou met 20 of 30 zijn aangegeven. De tweede helft is nog in veel grooter mate dan de eerste een Hollandsche suprematie geweest. Hardebeck heeft geen schot meer ge had (uitgezonderd de laatste 5 minuten) en de twee of drie Belgische uitvallen hadden geen schijn van kans. Bijna voortdurend was de bal in den Belgischen cirkel met de Belgische verdediging en half-linie en het Hollandsche binnen-trio. Betrekkelijk gering was toch nog het aantal schoten dat v. d. Merghel kreeg, maar hij verwerkte dat alle maal keurig en afdoend. Als een muur stond in die periode de Belgische pracht-verdedi- ging, waartegen de Hollandsche aanval steeds weer aan te pletter liep. Het te korte spel van het binnentrio was hierin het hoofdgebrek bij de Hollanders, doch ook de slordige afwerking, het niet zui ver „bewerken" van den bal. De rechtsuiterst Maas speelde beter dan voor de rust en wist een aantal prachtige voorzetten te producee- ren. Met v. d. Haar was en bleef het mis; hij doet meer van mindere kwaliteit dan goed. Echter deed hij één goed ding: hij zorgde 5 minuten voor het eindsignaal voor de Hollandsche overwinning Een voorzet van Maas gaat door den Bel gischen cirkel heen langs verdediging en Hollandschen aanval. Maar v. d. Haar snelt toe, krijgt den bal op den cirkelrand te pak ken, treuzelt nog wel even met het goed leggen van den bal voor zijn stick, waardoor de kans dreigt verloren te gaan, maar zijn hard en hoog schot treft doel; onhoudbaar voor v. d. Merghel. (10). Eerst 5 minuten voor tijd de Hollandsche zege! De Belgen beantwoorden dit doelpunt met een stevig offensief; de laatste minuten heeft het Hollandsche doel nog eenige corners en strafcomers te verduren, doch de score blijft hier blank. Holland wint met de kleinste overwinning; zeer verdiend en zeer moeilijk! De critiek over het Belgische team wordt geheel beheerscht door het prachtige spel van de verdediging. Dat was inderdaad phenome- naal! Veel is er reeds geschreven over de technisch mindere kwaliteiten der Belgen, doch hun verdediging was zeker niet minder dan de vaak geroemde (en terecht!) Hol landsche verdediging. De half-linie der Belgen heeft ditmaal te veel aandacht moeten schenken aan eigen verdediging, zoodat het steunen van de voor hoede verwaarloosd werd. Een vergeefelijke fout in de gegeven omstandigheden! De half- linie is overigens zeker weer niet tegenge vallen. Baudoux zwoegde als immer. De beide vleugelhalfs werden thans anders dan te Antwerpen, beter door v. d. Hagen en Van Lierop in bedwang gehouden. Van het spel der Belgische voorhoede is weinig te zeggen; het heeft zich niet vol doende kunnen ontwikkelen. Wel bleek, dat Seeldrayers als wingspeler veel betere dingen kan doen als binnenspelen Het spel van het Hollandsche elftal wordt niet. zooals het Belgische, getypeerd door de verdediging, maar door de half-linie. Voor den spil Ter Haar was het „driemaal scneeps- recht" volledig beslissend in zijn voordeel. De vele twijfel, ook de onzej dat hij wellicht niet de aangewezen man zou zijn voor die moei- lijke plaats, is na dezen wedstrijd volledig verdwenen. Zijn spel was goed; het was uit- stekend En de overigen? Allemaal zooals ze gekend worden: De Waal en Tresling: een zekere en vaste verdediging; v. d. Hagen en v. Lierop: tactische spelers met groote technische vaardigheid. De voorhoede is reeds getypeerd: harde werkers doch te weinig open spel; Maas in de tweede helft weer goed als gewoonliju; v d. Haar minder dan normaal. Keeper Har debeck leek ook minder als normaal, doch hij heeft te weinig werk gehad om een ge grond oordeel te vellen. Het geheel: een buitengewoon eervolle Belgische nederlaag en en prettige, sportieve kamp. Amsterdam'. Nederland—België 1—0 Kampioenschap Nederland. Beslissing. Amsterdam: H. D. M.—Deventer I 1—0 Zuidelijke afd. Breda: Cadetten H.V.M.O.P121 Eindhoven: E. M. H. C.Breda 0 3 Tilburg; Tilburg IIH. T. C. C. II 30 Promotie-degradatie. 2e, 3e klasse. Wassenaar: KievitenH. O. C. III 60 de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de breuk van een Doven* en/of onderarm of van de breuk van een boven- en/of onderbeen, terwijl onvermin derd de bepaling der voorlaatste alinea van artikel 6 krachtens deze verzekering alle uit- Keeringen op net hoofd van één persoon verze kerd en om welke redenen ook te doen. te zarnen nooit meer dan 3000 gulden kunnen bedragen Onder bepaling, dat ingeval reeds bij net plaats grijpen van een ongeluk de bovengenoem de ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door snyding. wringing. scheuring, knelling of anderszins, dat verlies met ampu tatie zal worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige, of verminkte ledematen geen aanspraak geeft op. en niet in aanmerking komt bij uitkeering. Heeft een ongeval het verlies van meerdere vingers aan een hand tengevolge, dan gaat de volle te verleenen uitkeering in geen geval het bedrag te boven dat voor het verlies van de geheele hand is vastgesteld. Eén ongeval geeft nimmer recht op meer dan ééne uitkeering. met dien verstande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies »an een boven- of onderarm of been tengevolge heeft, de uitkeering voor verlies zal worden verleend. Artikel 4. De uitkeering ingeval van overlijden geschiedt aan de echtgenoote. of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden abonne. ïn geval recht op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeering geschieden binnen tien dagen nadat de noodige inlichtingen verkregen zijn en net persoonlijk letsel en de oorzaak en het gevolg daarvan bewezen zijn ten genoegen der Directie van de „Nieuwe Haarl. Courant." Artikel 5. De voorwaarden verzekeren niet tegen dood of verlies van ledematen of oogen of breuk van ledematen direct of indirect, veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal of voorbeschikt- heid van den verzekerde: b. door eenige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die ope ratie noodzakelijk was wegens het letsel waar tegen verzekerd is) c. door een bevalling, ook al mocht de dood r veroorzaakt zijn door een ongeluk: d. door zonnesteek, of terwijl de verzekerde >nder den invloed van overprikkeling of som nambulisme was. of door bedwelmende dranken of krankzinnigheid minder in staat dan ge woonlijk om zorg voor zichzelven te dragen; e. door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe hetzij willekeurig of niet. onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bü zinnen was; f. in duel, of gedurende de voorbereiding tot R.K. Gymnastiekvereeniging „Sport Staalt Spieren'". Het Bestuur verzocht ons plaatsing van het volgende In het begin der afgeloopen week n.l. op Maandag 13 April heett het Bestuui onzer vereeniging een vergadering gehad te Haar lem met de T.C van den R.K. Turnkring en hef Bestuur van den Kring. Wanneer wij de verschillende punten van behandeling be schouwen, komen wij tot de conclusie dat er in de komende maanden, die aan de maand Juli voorafgaan en ook in deze maand tot aan den i2en, heel wat werk moet worden ver richt. Doch dit is geen bezwaar mits het Be stuur thans meer dan anders kan rekenen op de medewerking van alle afdeelingen voor zoover dit mogelijk is. Als elk datgene ver richt waartoe hij of zij in staat is, dan twijfelen wij niet of de Openlucht Demonstratie zal voor onze vereeniging een succes worden. Het verzuimen op de oefenavonden dat nog weieens te veel plaats heeft kan toch ze ker wel tot een minimum worden terugge bracht, komt laten alle leden thans eens gaan begrijpen, dat een vereeniging het beste kan groeien en bloeien door een trouwe opkomst van alle leden, en toon dit in den komenden tijd eens. Bedenkt daarbij dat wij dit jaar ook tevens ons eerste Lustrum vieren dus dienen wij beter dan anders voor den dag te komen. Het is Maandag 13 dezer ook gemeen schappelijke oefenavbnd geweest voor de af~ deeling dames, er waren flink wat dames op gekomen en het ging er gezellig naar toe. La ten wij van onzen kant ook meer enthousiase me toonen voor deze avonden. De eerste ci thans volgt zat worden gehouden op heden avond 20 April a.s. bij Hercules, R.K. Ly ceum te Overveen om 7.30 voor de afdeeling heeren. Zij die dezen oefenavond wenschen mede te maken kunnen zich aan het bekende adres opgeven, opdat het mogelijk zal wezen ons gezamenlijk daarheen te begeven. Er is deze week weer een nieuw lid geko men bij de heeren-afdeeling en twee bij de jongens. Deze afdeelingen mogen ook nog wel wat groeien. •De opkomst bij de H. Mis van j.l. Zondag was bevredigend. Allen die er waren onzen hartelijken dank voor het medeleven met de vereeniging, ook wat het geestelijk gedeelte betreft. Dengenen, die er niet bij tegenwoordig waren moge het een aansporing zijn om een volgenden keer zeker aanwezig te zijn. Bezoek Koningin-Moeder A.s. Vrijdag zal H. M. de Koningin-Moeder een bezoek aan deze gemeente brengen ter bezichtiging van het Roode Kruis-Ziekenhuis. Emmabloem-collectc Deze collecte, in Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin gehou den, heeft 485 opgebracht, dat is 130 minder dan verleden jaar. In het donker Zaterdagavond werd deze gemeente tweemaal ongeveer 5 minuten in het donker gezet. De oorzaak hiervan was een defect ln de kabel. Een en ander was zeer tot ongerief van de neringdoenden, omdat zij de kaarsen voor den dag moesten halen om hun cliënten te helpen. Zilveren Priesterfeest Pater Salvator Booms Gisteren herdacht Pater Salvator Booms O.F.M., thans kapelaan te Zaltbom- mel, zijn Zilveren Priesterfeest in zijn ge boorteplaats Heemstede. De feestdag begon met een plechtige H. Mis in de St. Bavokerk, waarbij assisteerde de Weleerw. heeren A. J. v. Schalk als dia ken en J. J. Tesselaar als sub-diaken, beiden kapelaans der parochie, terwijl als Presbiter- assistent fungeerde een oom van den jubi laris, de Zeereerw heer Pater Bulters, pas toor uit Den Haag. Vooral het priesterkoor was rijkelijk met bloemen en planten veirsierd, terwijl schilden met toepasselijke spreuken, vervaardigd door de broeders der R. K. scholen, tusschen groen en bloemen war enaangebracht. Het zangkoor onder leiding van den direc teur, den heer J. Woudenberg, zong zeer verdienstelijk de 3-stemmige „Missa Mathil- de" voor mannenkoor van H. Kuypers, en werd voorafgegaan door de 4-stemmige Veni Creator van Jac de Jong. Voor de offerande werd gezongen het „Jesu Dulcis Memoria" voor 4-stemmig man nenkoor van B. Kathe. Aan het eind der H. Mis de Tantum Ergo voor 4-stemmig mannenkoor van Marinus en daarna het Ave Maria van Fr. Witt, even eens voor 4-stemmig mannenkoor. Om 2 uur was er receptie ten huize van zijn broer, den heer C. Booms, waarvan een bijzonder druk gebruik werd gemaakt. Om half 4 bracht de R. K. Harmonie „St. Micbaël" de jubileum een serenade. Al was of deelneming aan wedstrijden, of bij vlieg- of luchtvaarttochten. of bil baden, zwemmen of wielrijden: g. door grove nalatigheid of grove onvoor zichtigheid of door vechten of aanvallen tegen den persoon van verzekerde, of in buitenland- schen oorlog of binnenlandsche beroerten. Deze voorwaarden verzekeren echter wel tegen gevallen, waarbij het ongeluk veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging of wel nlj poging tot redding van personen of tot afwending van dreigende gevaren. Onder bepaling, dat indien een abonné in staat van krankzinnigheid of verstandsverbijstering zal raken, of zich buiten Europa mocht begeven (behalve indien hij van eene Europeesehe haven naar een andere Eurojieesche haven reist in een schip met vast dek in tijd van vrede) of indien hij zich in krijgsdienst te land of te water be geeft en evenzeer van den dag af waarop hij ophoudt zijn abonnementsprijs van de „Nieuwe Haarlemsche Courant" te betalen of deze cou rant ophoudt te verschijnen of de Directie ••an de „Nieuwe Haarl. Courant" de verzekering doet eindigen, alsdan deze verzekering voor hem geheel zal vervallen of krachteloos worden. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitge sloten allen, die zich met de bereiding, het ver werken of proefnemingen met buskruit, schiet katoen. nitroglycerine, dynamiet, naphta. aeety- leengas of andere licht ontplofbare stoffen bezig oouden of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijn werkers. acrobaten, circusrijders en dergelüken. Zeevisschers. zeevarenden en personeel van den Loodsdienst zijn in de verzekering begrepen, en wel. wat betreft ongevallen aan den wal. voor alle uitkeeringen. Verlies van ledematen wordt ->ok aan boord gedekt, doch op uitkeering bü overlijden kan voor hen uitsluitend aanspraak worden gemaakt indien het ongeval, dat het overlijden ten gevolge heeft, aan den wal plaats bad, met dien verstande, dat kustvisschers en opvarenden ter kustvisscherij. bedoeld in de met 1 Juli 1911 in werking getreden Visscherljwet. bij het overlijden ten gevolge van een ongeluk aan boord de helft zullen ontvangen van de uitkeering in art. 3 omschreven, indien althans overigens aan liet in deze voorwaarden bepaalde is voldaan. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandigheden, waarin de verzekerde verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats had. vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling betaald, dan die welke volgens het oordeel van den geneeskun digen adviseur van de „Nieuwe Haarlemsche Courant" zou hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon door hetzelfde onge'uk getroffen. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende is aan de gevolgen van een ongeluk, zal de verzekering tijdelük buiten kracht zün het weer zeer slecht, de publieke belangstel ling was ook hier bijzonder groot. Voor deze serenade was de jubilaris dank baar. In een groote familiekring werd het feest verder voortgezet. Emmabloem Zaterdag werd ir. d't rayon de jaarlijksche Emmabloempjesdag gehou den tot bestrijding der tuberculose. Buiten de gebruikelijke verkoop van bloem pjes was er tevens een verloting georgani seerd, die in combinatie samen opbrachten de mooie som van f 400. Een woord van dank aan de ijverige jonge dames, die zich met den verkoop van bloem pjes en lootjes belast hadden, is hier voor zeker niet misplaatst. Uitslag groslijststemming De uitslag van de stemming op de groslijst, welke gisteren plaats vond, is als volgt: politiek advies 242, onwaarde 83, afwijkend van het politiek advies 75, totaal 400 zedoat het politiek ad vies met groote meerderheid is aanvaard. De definitieve candiatenlijst voor den ge meenteraad is dus als volgt- 1 M. v d Laan (aftr.), 2. C. Stokman (aftr.). 3. Jac. v. Duijnhoven (aftr.), 4. N. J. Tabak, 5. P. G. v. Seggelen (aftr.), 6. J. v. d. Aar Jacz., 7. J. Dijkxul, 8. M. v Stijn, 9. M. Vink (aftr.), 10. A. J. Spijker, 11. N. Vriezenhoop, 12. S. Groot. De guldens kunnen reeds van 27 April ai' ter inwisseling worden aangeboden bij alle postkantoren, bijpostkantoren en worden ook na 31 Mei nog gedurende drie maanden dus tok en met 31 Augustus aan dezelfde kantoren ter inwisseling aange nomen. Van 1 Juni af zijn alleen nog gangbaar de guldens, welke een later jaartal dragen dan 1920. De munten, die dus niet ter inwisse ling moeten worden aangeboden, dragen op de voorzijde het borstbeeld van Hare Majesteit de Koningin, zooals hiernevens is weergegeven. Een revolutionaire beweging NEW YORK, 20 April (V.D*.) Te New- Orleans zijn berichten ontvangen, dat in het Noorden van de Republiek Honduras een revolutie is uitgebroken, die zich verrasend snel naar de kust uitbreidt. Reeds eenige steden zouden den goed gewapenden opstan delingen in handen zijn gevallen. Tot nu toe heeft de beweging een onbloedig verloop ge had. De Amerikaansche marine autoriteiten hebben onmiddelijk een kruiser naar Tela gedirigeerd om de Amerikaansche belangen in Honduras te beschermen. Waarschijnlijk zal ook .een vliegtuig moederschip naar Honduras worden ge zonden. Twee andere kruisers zijn eveneens bestemd om de kust van Honduras te controleeren. De leiding van den opstand, die reeds ge- ruimen tijd broeide, berust bij generaal Feyrera. De directe aanleiding van de inneming van de stad Progressox door generaal Raomon Diaz aan het hoofd van een duizend-tal rebellen. De rebelle trekken thans naar de hoofdstad van Honduras op. Het Amerikaansche staatsdeparement ver klaart, dat de opstand in Honduras een ge heel ander karakter draagt, dan de revolutio- heel ander karakter draagt, dan de revoluti- onnaire beweging in Nicaraqua. Artikel 1. Hierdoor deelen wii mede. dat alle betalende •bonné's gratis tegen ongelukken Verzekerd zijn de onderstaande voorwaarden; i ingeschreven geabonneerde op de „Nieuwe **aari. Cour an1" is zoolang zijn abonnement °uUrt, zoolang dit blad verschijnt en zoolang de directie an de „Nieuwe Haarlemsche Courant" verzekering doet duren, verzekerd tegen de |pIcle)jjke gevolgen van ongevallen, op de vol- Sfcnde voorwaarden: Artikel 2. Als verzekerden worden beschouwd alle be rende ^abonneerden, die aan de volgende ver- Ischten voldoen h gedurende minstens 2 weken als geabon- n®eroe m de registers van de „Nieuwe Haar- e,r»sche Courant' zijn ingeschreven; h* tusschen 18 en jaar zijn: k niet lijdende aan ziekten oi gebreken, wel- voor acn net gevaar voor ongevallen vergroo- en volkomen het gebruik hebben van nun ec,ematen en zintuigen. Artikel 3. Onder het ongeluk, als in deze voorwaarden J^doeid. wordt verstaan de uitsluitende en l^htstreeksche oorzaak van een lichamelijk tsei waarondei ook te water geraken ver- wordt) den verzekerde, onafhankelijk van JJh ajgei, overkomen, en waarvan net oewijs «clever^ wordt, dat zulks door van buiten al ReSebracht geweld werd veroorzaakt, met net hierna m art. 3. uitkeeringen bedragen: 000 ruiden, indien net ongeluk (vallende bin- 11 de grenzen van deze voorwaarden) de eervge fechistreeksche oorzaak is van de levensla: ge v S^chiktheiG van den verzekerde, waaronder titaan wordt de amputatie van twee ledema- hetzij beide voeten of beide handen, dan 1 één voet en één hand, boven den enkel of den pols. of onherstelbaar gezichtsverlies uit beide oogen (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van het on geval. Var het -erzekerd bedrag zal een som van 750 gulden worden uitbetaald nadat 't recht op schadeloosstelling ten genoegen der Directie zal zijn bewezen. De "-esteerende 2250 gulden zullen alleen dan worden uitbetaald, indien de verzekerde zes weken na den datum van het ongeval nog ln lever blijkt .e zijn. Bij het overlijden van den verzekerden geabonneerde binnen voornoemden termijn van zes weken vervalt het recht op ver dere uitkeering. 750 gulden indien het ongeluk (vallende bin nen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood an den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddel lijk of uiterlijk binnen driemaal 24 uren na het ongeluk. 250 gulden, indien het ongeluk (vallende bin nen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van één hand ot één voet boven een pols of en kel. of van het onherstelbaar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid van dat oog), een en ander binnen tien dagen na den datum van het ingeval. 125 gulden, indien het ongeluk (vallende tin nen ie grenzen van deze voorwaarden) de eer.ige en rechistreekscbe oorzaak is van de amputatie van alle leden van een wijsvinger, binnen tien lagen na den datum van het ongeval. 125 gulden, indien het ongeluk (vallende bin nen de gronzer. van deze voorwaarden) de eerege en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van beide eden van een dutm. binnen tien dagen na ien daium van het ongeval. 40 gulden, indien het ongeluk (vallende bin nen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie I van alle leden van een anderen vinger, binr.en I tien dagen na der. datum van het ongeval. 1 50 gulden, indien het ongeluk (vallende tnmien met betrekking tot elk ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen. Artikel 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk over komt moeten in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel, zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan de directie van de „Nieuwe Haarlemsche Cou rant". Nassaulaan 51 en indien zoodanige kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur na het ongeluk is geschied, dan zullen geene geinen betaald worden. Indien de getroffene zeevarend is. moet de kennisgeving van het overlijden geschiedcm bin nen drie dagen na he'„ bekend worden van het ongeluk aan de belanghebbenden. Zoo poedig mogelijk na het ongeluk moet de hulp van een bevoegd, geneeskundige worden ingeroepen en de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgebroken op te volgen, totdat hij volkomen hersteld is In ieder geval moet den geneesheer van de zoo dikwijls dat. billijkerwijze geëischt kan wor den den verwonde te onderzoeken wanneer en zoo dikwijs dat billijkerwijze geëfscht kan wor den, en de ..Nieuwe Haarlemsche Courant" heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en heet kundige behandeling te verstrekken als zij noo- dfg acht. En elk bewijs hetwelk genoemde Directie van tijd tot tijd zou kunnen eischen betreffet.de eenig ongeluk of verwonding op grond waarvar een elsch werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk nadat hiertoe het schriftelijk verzoek gedaan werd. gegeven moeten worden. Ingeval van eenig ongeluk met doodelijken afloop moet hiervan aan de Directie van de „Nieuwe Haarlemsche Courant" te Haarlem, schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van een of meerdere der ln dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belanghebbenden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem en den behandelden geneesheer inge vulde aanvrage-formulier tot uitkeering en ln geval van overlijden van de doodacte. kan de belanghebbende aanspraak maken op de behan deling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom van de Directie. De kosten der geëischte verklaringen komen ten laste van iengene. die de uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zün. zullen betaalbaar zijn ten kantore van de „Nieuwe Haarlemsche Courant slechts na ontvangst van eene door den recht hebbende geteekende quitantie en tegen over legging der laatste uitgereikte abonnements- q^Uantie. Van geen som, die verschuldigd is, zal interest betaald worden, ook niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijn: terwijl de aansprakelijkheid voor uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand nadat het is toegestaan geworden is Ingevorderd. Artikel 7. Alle geschillen, uit deze voorwaarden voort vloeiende. zullen beslist worden door drie scheidslieden. Nederlanders, bü onverdeelde keuze door partijen te benoemen. Bü weiger'ng of bü gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door deti bevoegden rechter te Haarlem. Partijen zijn aan de uitspraak der scheids lieden onderworpen als aan een vonnis in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen Kosten dragen benevens de helft van het honorarium .er scheidslieden. Artikel 8. Het ontvangbewijs van den verzekerde of van de erfgenamen van den verzekerde zal in ieder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Met het oog op de vaststelling der identiteit van den verzekerde, moet deze bij elke veran dering "an woonplaats, beroep of naam. hetzij door huwelijk ot anderszins, daarvan ten spoe digste opgave doen aan de Directie van de ..Nieuwe Haarlemsche Courant" te Haarlem. Artikel 9. De Directie van de „Nieuwe Haarlemsche Courant" zal ten allen tijde het recht hebben deze verzekering te doen eindigen ot wijzigingen daarin aan te brengen, welke beëindiging of wijziging aoor het enkele feit der aankondiging in de „ieuwe Haarlemsche Courant" of hare bijlage van kracht zal worden. Artikel 10. Ieder verzekerde, die geen ingevuld formulier neeft. dient te zorgen, op straffe van alle recht op uitkeering te verliezen, dat omtrent, de<n) persoon te wiens of wier name de gratisverzeKe- ring der .Nieuwe Haarlemsche Courant" loopt, niet de minste onzekerheid kan bestaan. Deze onzekerheid knn door het verwerven van een ingevuld formulier steeds geheel worden weggenomen. DIRECTIE VAN DE NIÉUWE HAARLEMSCHE COURANT Het borstbeeld van den eenigen gulden, die gangbaar blijft. Uitsluitend guldens met dezen beeldenaar blijven dus in omloop. Op de rijksdaalders en de halve guldens heeft deze inwisseling geen betrekking. Utislag stemming Gisteren had de groslijststemming tot vaststelling van de R. K. candidatenlijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen plaats. Uitgebracht werden in totaal 233 stemmen; daarvan waren 174 stemmen op het politiek advies uitgebracht; 30 stemmen in afwijking van dit advies, terwijl 29 stemmen van on waarde bleken De gedetailleerde uitslag van de stemming luidt: Stembureau Bloemendaal: uitgebrachte stemmen 31, waarvan op het politiek advies 22, in afwijking daarvan 1, van onwaarde 8. Stembureau Aerdenhout en Bentveld: uit gebrachte stemmen 73, waarvan op het poli tiek advies 69, in afwijking daarvan 1, van onwaarde 3. Stembureau Vogelenzang: uitgebrachte stemmen 129 waarvan 83 op het politiek advies, in afwijking daarvan 28, van on waarde 18. Stemming a.s. Woensdag! De ouden ran dagen, die a.s. Woensdag' wenschen afge haald (en thuisgebracht) te worden, moeten zich to en met a.s. Dinsdag daartoe laten aanmelden bij den heer Var der Klugt. De R. K. Kiesvereeniging zorgt dan voor ver voermiddelen. OOK IN HONDURAS ONRUST

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 11