UW MOEDER LOTTGERING Een ((Sm wen teling BROODSNIJDEN VOORTAAN OVERBODIG BAKKER IJ EN in het huishouden Door aankoop van een Van Berkel's Brood- snijmachine, kunnen Van der Linden's Bak kerijen U thans gesneden brood leveren. Dit brood wordt uitsluitend geleverd, verpakt in zakken. De prijs is gesneden en verpakt De Zaterdagavondmarkt op het Pretoriaplein Diefstal dcor insluiping Onbeteekenend brandje BOEKBESPREKING West Friesland nummer UIT DEN OMTREK VOGELENZANG LISSE Een Katholiek ln merg en been, Gaat Woensdag naar de stembus heen En kiest LIJST ZES en NUMMER ééNÜ DE KWAKF.L TER AAR KENNEMERLAND VELSEN liet reeds stooaien en verven bij de fa. GR. HOUTSTR. 5a Telefoon 10771 BEVERWIJK GEMENGD NIEUWS Noodlottige aanrijding Handelaren in verdoovende middelen gearresteerd De narcotica uit Nederland? Schilderijenzwendel De mislukte Bollenzondag Katholieken kent Uw plicht, Allen Woensdag rechts gericht, OP LIJST ZES en nummer één, Roomsche eenheid ais voorheen. BILJARTEN Kampioenschap van Nederland WATERBROOD 9 ct. per 4 ons MELKBROOD 1 li ct. per 4 ons MELKKROP 12 ct. per 4 ons BRUINBROOD 8i ct. per 4 ons Bestel een proef broodje bij een onzer broodbezorgers of aan een der onderstaande adressen Aanbevelend, Da Costastr. 46 Tel. 13522 Oude weg 121 Tel. 13446 van/ocrL!ND£N Kamperstr. 15 Tel. 15430 Voor het eerst werd Zaterdagavond op net Pretoriaplein in Haarlem-Noord, markt gehouden. Van de zijde van de marktkooplieden was de animo voor dezen eersten keer niet onbevredigend te noemen. De ruim veertig kramen waren op een enkele na verhuurd en de zeer varieerende schare zonen en dochters van „Japie Hollander", omstreden elkander, op de hun eigen wijze, de meeste aandacht tef trekken en zooveel mogelijk met mond en gebaar trachtend de noodige verdiensten binnen te krijgen. Met hen waren er kooplieden, die hu bivak gewoonlijk op de straatsteenen, bedekt met het noodige zeil, plegen op te slaan, en eenige bloem- en plantenverkoopers, allen Of het hun gelukt zal zijn? Publiek was er genoeg! Minstens zooals op de Botermarkt. De feestelijke illuminatie met slingers aan de boomen op het plein bevestigd door den heer Veen, die ook de marktkramen van het onontbeerlijke licht voorziet, was naast „het nieuwtje" wel oorzaak van een steeds nieuwen toevloed belangstellenden. Maar kijkers zijn nog geen koopers! En deze laat- sten zijn het toch, die een markt levendig maken en haar kunnen doen voortbestaan. Van hen moeten de kramers het hebben. Het begin is evenwel goed geweest. „Slech te zaken" werden niet gemaakt, 't Had mis schien beter gekund; doch ontevreden gin gen de kooplieden niet naar huis. En dat is voor het voortbestaan van de markt van beteekenis. Dit iederen Zaterdagavond het geval te doen te zijn, is nu aan de bewo ners van Haarlem-Noord. Hun blijvende be langstelling in den door de kooplieden ge- wenschten zin, is het behoud van deze markt in dit stadsdeel. Te ongeveer 7 uur werd de markt door den directeur van het Marktwezen, den heer A. van Driel, officieel geopend. In het café van den heer Slot, op het Pretoriaplein, was het bestuur van de Markt- koopliedenvereeniging „D. E. S." aanwezig, en de heer Van Driel richtte hier eenige woorden van dank tot den voorzitter, den heer Schraal, en de leden dezer vereeniging voor de medewerking, door hen gegeven bij de instelling van een derde markt. Daarna werd door hem de electrische lichtinstallatie ingeschakeld, waarmee de offlcleele opening geëindigd was. Op verzoek van de Utrechtsche politie is alhier aangehouden een 45-jarige man, die zich had schuldig gemaakt aan insluiping. De man had op deze manier 27 gulden ont vreemd. Hij wordt naar Utrecht overge bracht. In den nacht van Zondag op Maandag is een brandje uitgebroken in een kolenberg- plaats, gelegen achter perceel Schoterweg 14. De brandweer kon het met eenige emmers water blusschen. De vermoedelijke oorzaak is, dat men een aschketel met nog gloeiende kolen in het schuurtje had gezet. „Ons Nederland", het officieele orgaan der A.N.V.V. (uitgave A. J. G. Strengholt, Amster dam) is een bijzonder mooi maandschrift op toeristisch gebied. Het ziet er altijd smaaxvcl uit en is steéds vol met frissche foto's. Zoo is nu ook weer het jongste nummer, dat aan West-Friesland gewijd is. Aan Enkhuizen en Medemblik en waarin het het een en ander gezegd wordt van den nieuwen Wieringer- meerpolder. Een vlot nummer weer! De Geschiedenis der oude havens van Vlissingen. Van de hand van den heer H. G. van Grol, archivaris der gemeente Vlissingen, ls verschenen de brochure, getiteld: ,X>e Geschiedenis der oude havens van Vlissin gen, alsmede de invloed van Oranje op hare verdere ontwikkeling", welke brochure uitgegeven wordt ter gelegenheid van de plechtige opening van de havenwerken, al daar, door H. M. de Koningin. Personalia Door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem is tot kerkmeester in deze parochie herbenoemd de heer Q. Freriks. Verkiezing Prov.'Staten Het bestuur van de R. K. Kiesvereeniging verzoekt ons te willen mededeelen, dat kiezers, die Woens dag a.s. door ziekte, ouderdom of anderszins niet ter stembus kunnen komen, dit voor Dinsdagavond 7 uur bij den ecretaris den heer T'n. J. Zomer, te kunnen kenbaar ma ken, opdat voor auto's of andere vervoer middelen kan zorg gedragen worden, JUBILEUM HOLLAND'S BLOEMBOLLENHUIS Het was voor Holland's Bloembollènhuis een bijzondere dag den 18en April. Het feest aangeboden door directie aan personeel en genoodigden is geworden één dat lang ln aller herinnering zal blijven. Den vooravond van den herdenkingsdag had de vertooning plaats van de film „Hol land's Glorie". Dat er veel animo bestond voor dezen ge heel gratis aangeboden filmavond, bewezen de circa 2000 personen, die gehoor gegeven hadden aan de uitnoodiglng van de direc tie. Onder de aanwezigen werkten wij op de direGtie, de Eerw. heeren Geestelijke der parochie, de Kath. Jonge Middenstands ver. en de beide patronaten. Pracht lenteweer zorgde dat deze nag voor directie en personeel een onvergetelijke dag zou worden. De driekleur alsmede de HoBaH vlag woeien lustig van de groote gebouwen, terwijl binnen de gebouwen alles in kleurig feestewaad was gestoken. Om 10 uur naderen de auto's met directeuren en echtgenoot* voor de gebouwen Zij werden binnengeleid door een breede haag van kantoor- en loods- Allereerst werd het woord gevoerd door den Adjunct-directeur Th .Zwetsloot, vervol gens door den heer W. v. d. Laan, Redac- personeel ti het schitterende versierde kan toorlokaal. teur van de „HoBaHo", weekblad der veiling en de heer A. O. v. Toll chef van het kan toorpersoneel. Nadat de directie haar plaats had Ingenomen, kwam het talrijke personeel zijn fellcitaries aanbieden. Namens het algemeen personeel bracht de heer J. de Koning de gelukwenschen over. Spr. memoreerde den bescheiden opzet van het bedrijf en zijn geweldige ontwikkeling. Deze zook ls tot stand gekomen door het rusteloos en onverstoorbare werken der directie. Als blijk van waardeering bood spr. namens het gezamenlijk personeel een mooi uitgewerkt tegeltableau aan, dat geplaatst is in de hal van het kantoorgebouw Het stelt voor Hobako in eerste stadium en in tegen- woordigen toestand. Bij dit jubileum was ook de eher Th. Zwetsloot, thans adjunct-directeur, de eeni ge. die van de oprichting af aan de Hobaha verbonden is. De heer A C. v. Toll schetste het groote werk, door jubilaris verricht, en bood hem een mooi schilderstuk aan, speciaal voor dit feest vervaardigd. Nadat het tegeltableau door de directie bezichtigd was, werd het woord gevoerd door den heer L. Homan, namens de directie. Spr. zei, dat de directie zeer verrast is door dit prachtige huldeblijk. De enorme vlucht van dit bedrijf is niet alleen te danken aan het ijvervolle werken der directie, doch ook aan den noesten en vlijtigen arbeid van het personeel. Hiervoor bracht spr. oprechten dank. Van 11 tot 1 uur werd een receptie gehou den om de directie geluk te wenschen met het tien-tarlg bestaan. Onder de vooraan staande personen in de bloemboilenwereld troffen wij aan de heeren J. M. v. Tol, na mens N.V. H. de Graaff en Zn.; P. Warmer dam Cz. namens het College van B. en W.; Notaris Wagemaker uit Noordwijk,; L. Tol architect van Lisse; Notaris A. v. Pelt uit Lisse; H. P. Zwetsloot, dir. Lissesche Kisten fabriek; A. L. Koenen, dir. Drukkerij „Im perator", onderdeel van HoBaHo; Burg. Bul- tem. burg. van Voorhout; J. C. de Haan; Gem. Secretaris van Lisse (burgemeester van Wijnbergen was wegens ziekten verhin derd.) Notaris Lodder van Hillegom; Notaris de la Hayze van Bennebroek en Notaris Ten Bruggercate van Sassenheim. Wethouder Warmerdam gewaagde in zijn rede van den tijd toen er nog sportterreinen waren, waar thans de gebouwen van H. v. B. en Ho. gevormd zijn. Het deed hem genoegen, dat op deze ter reinen een gebouwencomplex gesticht werd, dat geacht kan worden ln het algemeen be lang te zijn. De samenwerking tusschen directie en het College van B. en W. is steeds van dien aard geweest, dat het belang van bedrijf en gemeente ermede gediend kan worden. Wij zijn er trotsch op dat uw be drijf ln Lisse gevestigd ls. Spr. huldigde ten slotte ook den heer Thè Zwetsloot, den adjunct-directeur. Spr. eindigde tenslotte met de beste wenschen voor directie, per soneel en bedrijf tto in lengte van jaren. Voorts werd door verschillende autoritei ten het woord gevoerd. Van 1 tot 3 uur had een lunch plaats voor directie en genoodigden. Onder de genoodig den merkten wij op de heeren H. Zwetsloot, v. d. Laan en A. C. v. Toll, allen bedrijfs leiders dezer zaak. Na de lunch werd in auto's naar Hol land's Bloembollenhuis gereden. Van de zij de van het Lisserpubliek bestond groote belangstelling. De R. K. Harmonie „Adolf Kolping" ge leidde dén stoet naar de gebouwen onder het spelen van een vroolijken marsch. Van 3.15 tot 5 uur had wederom een druk bezochte receptie plaats, waar wij o.a. op merkten Mr. Nord Thomson, Mr. Trapman, beiden uit Leiden. Dr. v. Slogteren en de heer en mevrouw Khamann, directeur der Ned. Landbouwbank. In de groote zaal gaf de R. K. Harmonie Adolf Kolpi" een jubileumconcert onder eminente leiding van den dlretceur, den heer Ger. Dik. De directie en genoodigden ver plaatste zich een oogenblik naar de zaal om den feestmarsch van A. A. Groot aan te hooren. Een dankbaar applaus viel dit corps ten deel. De heer J. v. d. Voort, voorzitter van „Adolf Kolping" sprak de directie van Ho Ba Ho toe en getuigde van de groote waardeering voor het groote werk, in de afgeloopen jaren verricht. De heer Bader, directeur, dante de voor zitter voor de hulde, terwijl de heer Ho- gewoning (dir.) het werk van den dirigent prees. Spr. besloot met een driewerf „Lang zul len zij leven" aan te heffen tot groei en bloei van de Muziekvereeniging. Tijdens de receptie ging het zeer gezellig toe. Talrijke gelukstelegrammen kwamen binnen. Na afloop van deza receptie had een fees telijk diner plaats. Aan dit diner werd deelgenomen door directie, personeel en genoodigden in de groote bovenzaal van de Witte Zwaan. Het diner had een zeer- gezelig verloop en nadien bleef men tot middernacht in feeststemming bijeen. Jack Funny wist den goeden geest er in te houden. Terug ziende, wat er in die 10 jaren van bestaan is gepresteerd, kunnen wij niet eindigen alvorens de Directie van Holland's Bloembollenhuis te complimenteeren met het 10-jarig bestaan, hierbij den wensch uitsprekende, dat het haar gegeven zal zijn, hare beste krachten te blijven geven ten voordeele van den bloembollenhandel. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) „Holands Glorie" Donderdagavond werd in café Leenders de film vertoond „Holands Glorie". Deze avond werd aangeboden door de veilingmaatschappij Hoboha. Deze maat schappij viert heden 18 April haar 10-jarig bestaan en nu bood zij aan de kweekers een filmavond aan. De heer Van der Laan leidde den avond. Hij gaf op duidelijke wijze te kennen en zette met cijfers nader uiteen, dat bloem en bol voor Holland is een groote bron van wel vaart. De film zelf bracht de aanwezigen op de bloembollenvelden en op de veilingen van Hobaho. Dan werden bezichtigd de nieuwe land bouwwerktuigen; het bewerken en verwerken van de verschillende bollen en gewassen, enz. 't Was een mooie en tevens zeer leerzame avond. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Maurits, zoon van L. Verduijn—van Egmond. Overleden: H. J. Schreuder 72 jaar, we duwnaar van M. Kalshoven. Het Jubileumfeest van „St Caecllia" Het heeft de R. K. Harmonievereeniglng „St. Caecllia", alhier, Zondag, ter gelegenheid van haar 12 -jarig bestaan, niet aan be langstelling ontbroken. Nadat 's morgens in de Parochiekerk van den H. Jozef een H. Mis was opgedragen, waarbij de leden tot de H. Tafel naderden, had 's avonds in het Vereenigingsgebouw een drukbezocht feestconcert plaats. Het pro gramma werd geopend met den flink ge speelden marsch „Groot Rotterdam" van Willy Schootemeyer. Hierna nam de voorzitter der feestvierende vereeniging, de heer J. Harsveld, het woord, om allen welkom te heeten, inzonderheid den Zeereerw. heer Pastoor J. Schoenmaker, ka pelaan Determeyer, de afgevaardigden van de Harmonie „De Eendracht", van „8oli Deo Gloria" te Driehuis, enz. De aanwezigheid dezer laatste werd door spr. op hoogen prijs gesteld, zoo ook de door hen geschonken bloemen. Vervolgens voerde „St. Caecilia" uit het Ballet uit de opera „Faust" van Ch. Gounod. Sinds eenige maanden, toen wij dit voor Harmonie zoo bijzonder geschikte werk voor de eerste maal hoorden, is er zeer veel in verbeterd, hoewel de uitvoering toen al lang niet onverdienstelijk was. Met dit nummer zal „St. Caecilia" op den a.s. wedstrijd zeer zeker een goed figuur maken. Te waardeeren viel vooral het beschaafde basregister, de saxofoons en de clarinetten. By elk concert dat „St. Caecilia" geeft, valt steeds weer op de kalme, muzikale leiding van den direc teur, den heer Joosen. Vooral in het gewel dige slotdeel had hij zijn mannetjes goed vast. Een daverend applaus volgde op de uit stekende vertolking. Hierna nam de heer Harsveld opnieuw het woord, waarbij hij een kort overzicht gaf van de oprichting en de wederwaardigheden der vereeniging. Met 18 leden werden de eerste repetitie onder leiding van den heer P. J. Piepers, aangevangen. Wegens gebrek aan tijd moest deze echter de directie ai spoedig neerleggen. Hij werd opgevolgd door den heer J. H. G. Domen, die later weer werd vervangep door den tegenwoordigen directeur, den heer Joosen. Onder hem :s „St. Caecilia" geworden wat het nu is. Vervolgens somt de heer Harsveld op, welke prijzen en op welke concoursen zü zijn behaald. Momenteel speelt „St. Caecilia" in de Eere-afd. Harmonie en zü maakt daar een goed figuur. Buiten de concoursen en concerten, is steeds medewerking verleend bij de verschil lende parochiefeesten. Veel leden zijn gekomen en gegaan, maar van de 18 oprichters zijn er nu nog 12 over, welke spr. voor hun trouw hartelijk dank:.. Een bijzonder woord wijdt spr. aan den heer Draayer, die, hoewel geen lid der vereeni ging kunnende zijn, toch altijd zijn zeer ge waardeerde medewerking geeft. Spr. doet een beroep op de bewoners van Velsen-Noord, om toe te treden als donateur. Gaarne had men dit jubileum gevierd met een concours, maar hiertoe ontbreken de middelen, in hoofdzaak het terrein. Met de beste verwachtingen uit te spreken voor de verdere ontwikkeling van „St. Cae cilia", eindigde de heer Harsveld onder luide toejuichingen. Namens de Harmonie „De Eendracht" complimenteerde de eere-voorzitter, de heer H. Schilp, „St. Caecilia" met haar Jubileum. Spr. uit den wensch, dat onder de eminente leiding van den heer Joosen, op den ingesla gen weg mag worden voortgegaan. Hiervoor is echter noodig een goede samen werking tuSschen directeur en leden en vooral trouw repetltiebezoek. Spr. herinnert aan de goede verstandhouding, welke tus schen beide vereenigingen bestaat, een ver standhouding, die, naar hij hoopt, in lengte van jaren mag voortduren, (luid applaus) De Zeereerw. heer Pastoor Schoenmaker zegt, dat van de muziek veel goeds uitgaat. Booze menschen knunnen geen muziek ma ken. Muziek maken is mooi, vooral als daar bij dan nog een edele wedijver naar voren komt. Het is voor spr. een zeer groot ge noegen, dat „St. Caecilia" zich in de Eere- afd. weet te handhaven. HU hoopt dan ook, dat binnen afzlenbaren tijd de beschikking over een eigen muziektent wordt verkregen. Ook deze toespraak werd met applaus be loond. Namens het Dames-comité overhan digde mej. C. Bakker, een enveloppe met inhoud, als eerste bijdrage voor dit onmis bare meubel. De heer Harsveld bedankte voor de harte lijke toespraken, de geschonken bloemen en het couvert. Het muzikale gedeelte van het programma werd nu weer vervolgd en wel met de Valse Interrompue van H. Montagne, een ook al eenige malen gespeeld werk, en besloten mee den Jubileummarsch van Vlessing. Na de pauze voerde de Dames-Tooneelvereenigtng „Opwaarts" op, het tooneelspel in 2 bedrij ven van Gerard Nielen ,,Het Lokaas". Evenals bij de vorige opvoering, had het stuk ook nu weer aller belangstelling en veel succes, niet alleen door den inhoud, maar ook door de uitstekende vertolking. Alles bij elkaar een prachtig geslaagde feestavond. R.K. Gymnastiekvereeniging „Sport Staalt Spieren". Hef Bestuur verzocht ons plaatsing van her volgende In het begin der algeloopen week n.l. op Maandag 13 April heett het Bestuui onzer vereeniging een vergadering gehad te Haar lem met de T C van den R.K. Turnkring en het Bestuur van den Kring. Wanneer wij de verschillende punten van behandeling be schouwen, komen wi) tot de conclusie dat er in de komende maanden, die aan de maand (uli vooratgaan en ook in deze maand tot aan den i2en, hee wat werk moet worden ver richt. Doch dit is geen bezwaar mits het Be stuur thans meer dan anders kan rekenen op de medewerking van alle afdeelingen voor- zoover dit mogelijk is. Als elk datgene ver richt waat toe hu of zij in staat is dan rwijteien wij niet oi de Openlucht Demonstratie zal voor, onze vereeniging een succes worden. Het verzuimen op de oefenavonden dat nog weieens te vee' plaats heeft kan toch ze ker wei tot een minimum worden terugge bracht, komt laten alle leden thans eens gaan begrijpen, dat een vereeniging het beste kan groeten en bloeien door een trouwe opkomst van alle leden, en toon dit in den komenden tijd eens. Bedenk» daarbij dat wij dit laar ook tevens ons eerste Lustrum vieren dus dienen wij beter dan anders voor den dag te komen. Het is Maandag 13 dezer ook gemeen schappelijke oefenavond geweest voor de af— jeeling dames, er waren flink wat dames op gekomen en bet ging er gezellig naar toe. La ten wij van onzen kant ook meer enthousiase me toonen voor deze avonden: Ee eerste 0 hans volgt zal worden gehouden op heden avond 20 April a.s. bij Hercuies, R.K. Ly ceum te Overveen om 7.30 voor de afdeeling heeren. Zij die dezen oefenavond wenschen mede te maken kunnen zich aan hei bekende adres opgeven, opdat het mogelijk zal wezen ons gezamenlijk daarheen te begeven. Er is deze week weer een nieuw lid geko men bij de heeren-afdeeling en twee bij de jongens. Deze afdeelingen mogen ook nog wel wat groeien. De opkomst bij de H. Mis van j.l. Zondag was bevredigend. Allen die er waren onzen hartelijken dank voor het medeleven met de vereeniging, ook wat het geestelijk gedeelte betreft. Dengenen, die er niet bij tegenwoordig waren moge het een aansporing zijn om een volgenden keer zeker aanwezig te zijn. Bezoek Koningin-Moeder A.s. Vrijdag zal H. M. de Koningin-Moeder een bezoek aan deze gemeente brengen ter bezichtiging van het Roode Kruis-Zlekenhuis. Emmabloem-collecte - Deze collecte, tn Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin gehou den, heeft 485 opgebracht, dat is 180 minder dan verleden jaar. Motorrijder gedood, fietser gewond Op den Straatweg EnschedéHengelo is Zaterdagmiddag onder de gemeente Lonne- ker de aannemer S. uit Hengelo op zyn motor in aanrijding gekomen met een fietsenden jongen. De motor reed tegen een boom en de heer S. werd met verbryzeiden schedel dood opgenomen. De jongen werd niet levens gevaarlijk gewond. De politie heeft te Vperen, Moeskroen en Maldegem een vyftal personen aange houden, die een uitgebreiden groothandel in cocaïne dreven. De verkoop vond voomameiyk plaats te Brussel, Antwerpen, Gent, Luik en de kust plaatsen. Volgens mededee'ing van het parket te Yperen, kwam de coco uit Nederland. De smokkelaars, die ln verbinding biyken te staan met internationale handelaars in verdoovende middelen, brachten de narcotica voor 70.000 Fr. per K.G. aan den man, ter wijl de groothandelsprys gemiddeld 16.000 Fr bedraagt. Drie oplichters te Oosterbeek aangehouden De politie te Oosterbeek is er ln geslaagd drie geraffineerde oplichters te arresteeren, die door verkoop van vrywel waardelooze schilderijen tegen fabelachtig hooge pryzen den heer C. te Oosterbeek voor vele duizen den guldens hebben benadeeld, zy spiegel- veel winst zou kunnen verkoopen aan een Amerikaan, dien zy kenden en die een Hol- iandsche kunstverzameling wilde aanleggen. Inderdaad verscheen dezer dagen een „Ame rikaan" by den heer C„ die inderdaad een ongehoord bedrag bood voor de schilderyen. waarop de heer C. natuurlijk gretig inging. Eenige dagen later kwamen de oplichters weer by hem, met het verzoek hun 15.000 gulden te willen leenen om daarmee een lastlgen schuldeischer te behalen. Hij kon dan de schilderyen als onderpand heffen. De verkwistende levenswijze der heeren trok echter de aandacht der politie, met het gevolg, dat zy nu, te zamen met den pseudo-Amerikaan zyn ingerekend. Het zijn de 34-jarige S., de 50-jarige K. D. en de 36-jarige Q. Een teleurstellende dag De bewoners van het bollenland zyn de laatste jaren met het weer niet erg geluk kig. Alhoewel het gisteren nog niet de echte bollenzondag was, was er, zooals wy reeds eerder gemeld hebben, toch reeds heel veel te zien. Maar dank zy den stroomenden regen, hebben niet velen zich aan een tochtje naar het bollenland gewaagd. Wel waren er verschilende auto's op den weg, maar wielryders of wandelaars byna geheel niet. De enkele versierde auto's, met hun verregende bloemen, maakten een treurigen indruk. Alles was berekend op een zeer groot aan tal bezoekers, vooral daar het weer er Za terdag er nogal hoopvol uitzag, Er reden extra trams en autobussen, maar zy had dien zoo goed als niets te doen. Het is voor de bewoners van het bollen land natuuriyk de grootstetegenslag. Dit zyn immers de dagen, die voor hen dikwyis het heele jaar goed moeten maken. Maar laten wy hopen op aanstaanden Zondag. Als het weer dan mee wil werken, worden schade en teleurstelling misschien nog grootendeels vergoed. Robijn had met Sluiters meer moeite dM» verwacht werd. Beide spelers maakten een serie van 6. Het resultaat werd: Robijns Sluiters pnt. brt. h.s. ge». 50 81 6 0.61' 40 81 6 0.4»3 De match SengersDe Foeljaeger bracht minder spanning dan verwaent werd. Onze stadgenoot maakte er weinig van en boekte zyn eerste nederlaag: Sengers De Foeljaeger pnt. brt. h.s. ge»- 50 69 6 0.724 23 68 2 0.338 Door brillant spel van Koopman zag Slui ters zich andermaal geklopt, zyn score, 37 car. in 67 beurten, is echter verdiensteiyk. Koopman Sluiters pnt. brt. ha. g®»- 50 68 5 0.735 37 67 5 0.552 v. Bever moest in de volgende match Sluiters echter zyn meerdere erkennen, waarmee de laatste zyn eerste zege behaalde. De uitslag is: Sluiters v. Bever pnt. brt. h.s. ge». 50 96 6 0.520 45 96 3 0.468 Ook tegen Kleerekooper speelde Koopman weder zeer sterk en liet zyn partner na 68 beurt op 23 staan! Hieronder de uitslag: Koopman Kleerekooper pnt. brt. 50 69 23 68 h-S. 6 0.724 2 0.338 3 BANDEN le klasse H. J. Robijns wint wederom In de ruime biljartzaal van de Soc. „Ver eeniging", welke byna doorloopend met be langstellenden gevuld was, werden Zaterdag de wedstryden voor het 3-banden-kampioen- schap vervolgd. De meer spannende dan fraaie party tus schen de Amsterdammers Groenteman en Kleerekooper werd door eerstgenoemde als volgt gewonnen: pnt. brt. h.s. gem. Groenteman 50 111 3 0.450 Kleerekooper 45 110 3 0.400 De Foeljaeger behaalde op Koopman een nuttige overwinning. De Zaandammer was er absoluut uit. De cyfers waren: De Foeljaeger Koopman pnt brt. h.s. gem. 50 92 3 0.543 31 92 3 0.336 De uitstekend spelende Sengers bond daarna ook Groenteman aan 'ijn zegekar en behield daardoor een fraaie kans op den titel. Het resultaat van deze party was: Sengers Groenteman pnt brt. h-s. ge»* 50 91 3 0.549 34 90 4 0.377 Na de goede resultaten in zyn eerste par tyen stelde v. Bever teleur door tegen R0" byns ver achter te biyven. De cyfers waren: Robyns v. Bever pnt brt h.s. ge®- 50 69 6 0.724 23 68 3 0.338 Kleerekooper moest ook in Sengers zijn meerdere erkennen en boekte dus zajn 60 nederlaag. De uitslag van deze spanninglooze match is: pnt. hrt. h.s. ge». Sengers Kleerekooper 50 86 4 0.581 37 85 4 0.435 De slotparty van Zaterdagavond bracht een verrassing. Ondanks een serie van 7 werd re Foeljaeger door v. Bever ïeklopt Hieronder het resultaat: pnt brt. h.s. v. Bever 50 83 4 De Foeljaeger 41 82 7 0.500 ge»* r v. D. LINDEN'S

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6