Uit den Omtrek H. BADER DEN HEER Stofzuigerhuis SMEfêTENS HILLEGOM HAARLEMMERMEER HILLEGOM LF.IDEN NOO«t>wI,TK SASSFNHEIM SANTPOORT VOORHOUT VIJFHUIZEN ZANDVOORT HER1NGA WUTHRICH, HAARLEM Electriciteit KENNEMERLAND De werkloosheid in het visscherijbedrijf te IJmuiden bfvfrwijk V- IJMIJIDFN KATHOLIEKEN IN DEN KIESKRING LEIDEN Stemt morgen No. 1 van Lijst 9 (negen) Jubileum als stationschef BarteSjarisstraat 16 - TeL 1075S VAMPYR Stofzuigers f 105.— WIJK AAN DUIN 20991 209"6 20075 HFF.MCïcFRK MARKTNIEUWS FOTOWEDSTRIJD TE ZANDVOORT Van 23 Mei tot 10 Augustus De Zandvoortsche feestcommissie organi seert van 23 Mei tot 10 Augustus een foto wedstrijd. Na afloop van dien termijn zal in een der zalen van hotel d'Orange een ten toonstelling gehouden worden. N. V. Hillegomsche Houthandel De Directie der N. V. Hill. Houthandel heeft be sloten hare kantoren aan de Van Meer beekstraat te verbouwen. Het aanzien der pas van een modem wegdek voorziene straat zal er zeer door winnen. Verpachting vïschwater Op 30 April zal vanwe_Dijkgraaf en Heemraden van den Haariemmermeerpo'.der ten polderhuize te Hoofddorp worden verpacht bij inschrijving voor den tijd van vijf jaren en wel tot u.tiiro Mei 1936, het recht van visscherij van de wa teren in den Haarlemmermeerpolder en van de Ringvaart. Een pontveer Naar wij vernemen heelt de heer H. C. Rebel, wonende aan a'e Rijk, alhier, het voornemen een pontveer te gaan exploiteeren over de Ringvaart bij Schiphol. Burgerlijke Stand van 1720 April 1931 Geboren: Hendricus Comelis Johannes, z. van H. Kozijn en M. P. van RooijenJohan nes Franciscus, z. van H. Harding en A. B. van Es; Louwerina Catharina, d. van R. van der Linden en F. de KoningPetrus Idonius z. van E. F. Everaardt en A. Bloemen. Julianafeest Donderdag 30 April zal de Hoofddorpsche Oranjevereeniging wederom een feestdag organiseeren voor de ouden van dagen. In den namiddag omstreeks half twee zal met een groot aantal auto's een rijtoer wor den gemaakt, welke ditmaal ook langs het vliegveld Schiphol zal gaan. Het bestuur der vereeniging rekent weer evenals het vorig jaar op de welwillend heid der autobezitters, terwijl de burgerij van Hoofddorp ongetwijfeld wel weer zal zorgen voor versnaperingen en giften voor dit mooie doel. Gouden echtpaar Het echtpaar J. Bos- v. Eikenhorst, wonende aan den IJweg te Hoofddorp hoopt op 1 Mei zijn 50-jarig "hu welijksfeest te herdenken. De echtelieden mogen zich nog in een goede gezondheid ver heugen en het zal hun dien dag ook zekea niet aan blijken van belangstelling ontbre ken. Personalia Tot onderwijzeres aan de bij zondere school te Nieuw-Vennep (hoofd de heer J. A. van Arkel) is benoemd mej. E. J. P. Homburg te Bloemendaal. Naar wij vernemen is aan den heer De Boer. conducteur bij de Ned. Spoorwegen te Hoofddorp, op zijn verzoek eervol ontslag ver leend met toekenning van pensioen. Aan mej. K. D. Romkema te Hoofddorp is op haar verzoek eervol ontslag verleend als telefoniste bij de Posterijen en Telegrafie, in verband met haar voorgenomen huwelijk. Candidaatstelling gemeenteraad In de 9 kiesvereenigingen 'n Haarlemmermeer is gestemd over de groslijst van anti-rev. can- didaten voor den gemeenteraad. De uitslag van deze stemming was als volgt: 1. P. Ouwerkerk (aftr.)2. S. v. Wijk (aftr.)3. Joh. Biemond (aftr.)4. F. H. Bos (aftr.); 5 J. C. Gehrels (aftr.); 6. L. G. Faas; 7. P. Verkuijl Johzn.; 8. M. J. v. Nieuwenhui- zen; f\ J. Tensen. Dezu lijst zal in verscttlllende kieskringen nog Luet een drietal namen aangevuld wor den. „Ons Bel mg" De üL^rlemmermeersche slagersvereeniging „Ons gelang" hield in ho tel „De Beurs" te Hoofddorp een algemeene ledenvergadering, welke in hoofdzaak was be legd ter bespreking van de vleeschkeurings- wet. Uit de besprekingen viel te constateeren, dat er nog talrijke bezwaren kleven aan de huidige regeling in deze gemeente. O.a. was men algemeen van meening «dat de tarieven in deze gemeen'e in vergelijking met andere gemeenten veel te hoog zijn. Nadat een uitvoerige bespreking over deze aangelegenheid had plaats gevonden, werd besloten een krachtige actie te ontplooien om te trachten verlaging van de tarieven te be werkstelligen. Rectificatie In den laatsten Hillegom- schen brief is een fout geslopen, wat ge makkelijker kon, daar de schrijver geen oog getuige was van den afoop. Het stemt tot verheugenis en is een eer voor het politie corps, dat geen sabel werd getrokken, mis schien, dat een of andere kwajongen een duw heeft opgeloopen, meer niet. Wij bren gen gaarne deze correctie aan. HILLEGOMMER. Begrafenis H. Zeestraten Gisteren had onder groote deelneming de plechtige uit vaart en begrafenis plaats van den heer H. Zeestraten, vanaf de oprichting lid van het R. K. Kerkbestuur van de St. Joseph- parochie alhier. Behalve een groote schare geloovigen merkten we op de overige leden van het kerkbestuur, die voor de zielerust van hun collega ter H. Tafel naderden en de leerlin gen der hoogste klass.' van de Par. Meisjes en Jongensschool met hun hoofden. De plechtige H. Mis van Requiem werd te half tien opgedragen door den Zeereerw. beer B. van Leeuwen, pastoor der parochie met als diaken den Weleerw. heer A. Ver haar en als sub-diaken den Weleerw. heer Van Dük. beiden van dezelfde parochie. Het zangkoor voerde de meerstemmige Re quiem-mis van E. Franssen onder de lei ding van den directeur, den heer R. J. J. Heirman en de Libera" van denzelfden com ponist zeer verdienstelijk uit. Een bloemstuk dekte de baar. De heer Zeestraten ruste in vrede. GEMEENTERAAD In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad werd benoemd tot inge nieur bij den dienst der gemeentewerken, ir. D. Y. Lem, thans assistent chef van den technischen dienst der Bataafsche Import- Maatschappij te 's-Gravenhage. Na besprekingen werd de motie-Romein, waarin het college wordt verzocht zijn be leid ter zake van de toepassing der Zondags wet in overeenstemming te doen zijn met de besluiten van den raad, verworpen met 16 tegen 14 stemmen. De heer Coster (R. K.) hield een interpel latie over de stroomspanning van het elec- trische net. Besloten werd tot verbreeding en verbete ring van den Morschweg, waarvan de kos ten f 03.000 zullen bedragen. Na eenige discussie werd vastgesteld een verordening op de gemeentelijke radio-distributie. R. K. Kiesvereeniging Door de R. K. Kiesvereeniging „Kiesrecht en Kiesplicht", alhier, werd de stemming gehouden voor de eerste zes nummers van de candidatenlijst voor den gemeenteraad. Deze werden na de gehouden stemming vastgesteld als volgt: 1. C. W. G. Alkemade (aftr.), 2. J. C. van der Meer (aftr.), 3. C. G. J. Alkemade Sr., 4. A. C. Meijer (aftr.), 5. A. Caspers (aftr.), 6. Job Vink Jac.zn. De stemming over no. 7 zal a.s. Zondag plaats hebben. Onderscheiding De heer J. Vreeken, al hier, is benoemd tot officier in de orde van de Kroon van Roemenië. Candidatenlijst" Door de Chr. Volks partij is de volgende candidatenlijst vast gesteld: L. van den Berg, F. Barnhoorn en Adr. Dannijs. Stembureaus. Voor de stemming op Woensdag a.s., is onze gemeente voor het eerst in 3 stsmdistricten verdeeld. Het stem bureau daarvoor is in stemdistrict I: het Gemeentehuis, in stemdistrict II: café „De Oude Post" en in III: Concordia. Fee-stavend Zondagavond was de R K. Sportvereeniging in feestvergadering bijeen in café „Zomerlust", zulks naar aanleiding van het kampioenschap behaald in de tweede klasse der R. K. F. Voorzitter P. P. Smit opent den avond en verwelkomt het talrijk aanwezige publiek, verwelkomt speciaal a'en heer Jac. P. Nijs- sen eere-'.id en den heer Halff, die belange loos zooveel deed ton bate der groote verlo ting, waardoor zoo'n groot financiel voor deel behaald is. Hij memt „ert in 't kort de verrichtingen van het eerste elftal en wenscht hun succes in de promotiewedstrijden. Het woord was hierna aan de feestcommis sie, die bij monde van dan heer P. Molen kamp, dank brengt voor de groote opkomst, bijzonder aan de leden der R. K. voetbal- vereeniglng „Onze Gezellen" een welkom toe roept, hun toewenschend, dat zij mogen be houden 't bijzondere spel dat zij in de com petitie demonstreerden en waarmee zij aan de veredeling der R.K. sport veel goeds hebben gedaan. Verder dank hij de gevers van een twaalf tal prijzen die straks verloot worden tot be strijding der onkosten van den feestavond. Bij monde van den heer Th. Huyboom wordt namens de supporters het eerste elf tal gehuldigd en als aandenken eiken speler een verguld clubspeldje aangeboden. De heer Nijssen, eere-lid, memoreert dan nog even de vereeniging met haar goeden clubgeest en saamhoorigheid, waardoor zij thans op zoo'n hoog peil staat. Hij spoort de katholieken aan de vereeniging te steu nen door donatie. Het verdere gedeelte van d'en avond was voorts gevuld met muziek, goed verzorgd door het ensemble Van Strien en den au- morist Van Tongeren, die groot succes oogstte. Een tweetal verlotingen verliepen vlot en dekten de onkosten dezer feestelijkheden. De avond verliep uitstekend en was een succes voor a'e organisators. Het was eeq mooie Roomsche avond, zooals wij hiér nog wel enkele meer per jaar kunnen hebben. De belangstelling bewees dit wel volkomen. Personalia Door Z. H. Exc. den Bis schop van Haarlem zijn de navolgende be noemingen geschied: a. tot correspondente voor het Liefdewerk tot bescherming van Meisjes mevr. Bots Van Schaik; b. herbenoemd tot kerkmeesters de hee- ren D. Hoogduin en L. van der Poel; c. herbenoemd tot armmeesters de heeren P. J. van der Hulst en J. L. Nijssen. Vergadering „Dorp Vijfhuizen" Een dezer dagen had een vergadering plaats, welke door de dorpsvereeniging was uitge schreven en waar als spreker optrad de heer Woldendorp, directeur der Chr. Land bouwschool te Hoofddorp. Nadat de voorzitter, de heer O. v. d. Wey, een woord van welkom had gesproken, kreeg de spreker het woord. Spr. begon met een overzicht te geven van het weidebedrijf in Nederland. Uit de gegevens blijkt, dat in Nederland l'A maal meer grasland dan bouwland is. Dit mag evenwel niet gezegd worden van de Haarlemmermeer; hier heeft het bouwland verreweg de overhand. Tot slot besprak hij nog de kleine bedrij ven op zwarte gronden. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waar druk gebruik van gemaakt werd. Nadat de vragen door den heer Wolden dorp waren beantwoord, sloot de voorzitter deze goed geslagde vergadering en bracht den heer Woldendorp dank voor zijn inte ressante lezing. Bad Zandvoort-Noord De heer Van Deursen, exploitant van de nieuw te bouwen badinrichting aan den Zeeboulevarn, heeft verlof aangevraagd voor den verkoop van al coholhoudenden d. ank, anderen dan sterken drank, voor de consumptie-afd'eeling aan de badinrichting verbonden. Onderling Hulpbetoon's Mannenkoor Bij het concert, dat het Mannenkoor O. H. op 5 Mei in het Kurhaus zal geven, wordt me dewerking verleend door Hélène Cals. Schoolvacantie Daar de verschillende scholen gebruikt worden als stembureau op Woensdag 22 April a.s., hebben B. en W, be sloten, op dien dag aan de leerlingen der O. L. S. vacantie te geven. Zandvoortsche Handels-Vereeniging Voor de congresdagen, die einde Mei op ons baddorp gehouden worden, hield de Zand voortsche Handels-Vereeniging haar laatste vergadering. De heer Brokmeier wekte op, om alle krachten in te spannen, opdat de ontxangst en het verblijf der congresleden de prettigste herinneringen zou nalaten. Er zullen geen bijzondere feestavonden ge organiseerd worden, waardoor de leden plaatselijk geconcentreerd worden. Algemeen waren de deelnemers daar zelf tegen, omdat Zandvoort genoeg afleiding en amusement biedt. Daardoor hoopt het bestuur van de Han- delsvereeniging te bereiken, dat elke zaken man het voordeel van dit congres zal on dervinden. Het plan werd geopperd om een etalage- wedstrijd uit te schrijven, de feestcommissie zal daaraan de nocP'^e aandacht schenken, hoewel het vertrouwen werd uitgesproken, dat elke winkelier ook zonder dat, met extra VIJFTIEN ZES 21 APRIL verzorgde etalages op die dagen voor den dag zou kome,n. Nu er samenwerking bereikt is tusschen de drie landelijke federaties, zal er ook geageerd worden tegen het cadeaustelsel, hoewel enke le leden zeer goed de groote bezwaren naar voren brachten. Want de vereenigingen we ten precies, wie ze op den winkelier afzenden, om cadeaux te bemachtigen. Dat zijn n.l. de beste klanten, die men niet gemakkelijk iets weigeren durft. Zoo gaat het ook met het procentengeld, dar wel afgeschaft is, maar dat door de handhaving van het besluit menigeen een goede leverantie kost. Toch sullen in de winkels de formulieren worden opgehangen, die door de drie landelijke bon den zijn vastgesteld. De verschillende commissies voor de con gresdagen werden geïnstalleerd. Verdere bijzonderheden zullen door de commissies aan leden en inwoners bekend gemaakt worden. Het Fonds voor Sociale Voorzieningen be richt: Over de week van 410 April werd aan 517 (459) werklooze opvarenden uitkeering verstrekt tot een totaal bedrag van 5752.50 (f 4472.50). Dit aantal was als volgt over de verschil lende gemeenten verdeeld: 215 Velsen, 113 Egmond aan Zee, 14 Kat wijk aan Zee, 67 Scheveningen, 89 overige gemeenten. Aan het einde der verslagweek waren in totaal 324 zeelieden uitgetrokken en wel: 104 Velsen, 39 Egmond aan Zee, 52 Katwijk aan Zee, 73 Scheveningen, 56 overige gemeenten. De tusschen haakjes geplaatste getallen hebben betrekking op dezelfde week van het vorige jaar. R. K. VOLKSBOND Hpldig'tng van den heer Esseling Gisteravond hield de afd'eeling van den R. K. Volksbond een ledenvergadering in het K. "S. A.-gebouw onder voorzitterschap van dsn heer A. v. d. Plas. Nadat deze de vergadering met een kert woord, had' geopend en nadat gebeden was voor dé zielsrust van het overleden lid, den heer P. van Zutphen, kwam het be langrijkste agenda-punt aan de orde, ni. de huldiging van den heer Esseling, die ge durende 25 jaren onafgebroken penning meester der afdeeling is geweest en die „hans deze functie heeft neergelegd. De voorzitter, die allereerst het woord nam, verklaarde, niet in den breede te zullen uitweiden over alles, wat de heer Esseling in den loop van al die jaren voor den Volksbond heeft gedaan. Spr. bracht hem hulde en dank en wees er daarbij op, dat het heel wat zeggen wil om zich geduisnde zulk een periode onafgebroken aan de be stuurstafel te handhaven. Esseling heeft gedurende een kwart eeuw met alle kracht en ijver, waarover hij be schikte, voor den Volksbond gewerkt. Hij was een van de oprichters en het was in zijn huis, dat de eerste grondslagen werden ge legd, van de organisatie die thans zoo onge veer 360 leden telt. En het is zeker een vol doening om te kunnen terugblikken op het geen toen begonnen is. De heer Esseling, zoo ging de voorzitter voort, is een Voiksbonder, waaraan de leden een voorbeeld kunnen nemen. Ook als gezinshoofd was hij een voorbeeld, want toen het werk van den penningmeester moeilijker en uitgebreider werd, zette hij bet niet aan kant. doch vond in zijn echtgencote een uitstekende hulp, zeedat deze tenslotte evengoed in de boeken der organisatie thuis was als de iubi'aris zelf. Spr. had slechts korten tijd met den heer Esseling mogen samenwerken, doch bet was voldoende om de uitstekende samenwerking te leeren kennen. Onder hartelijke woordten bood spr. hierna den heer Esseling en diens echtgenoot0, die ook ter vergadering aanwezig was, een fraai salon-ameublement aan, waarvan hij hoopte, dat de jubilaris er nog vele jaren in zal ge nieten van een welverdiende rust, na jaren van arbeid. (Applaus), De Geestelijke Adviseur, de Zeereerw. heer Rector Th. Boonekamp, die hierna hs* woord verkreeg, betuigde den jubilaris zijn dauk en sympathie. De Volksbond,) zoo merkte de Eerw. spr. op, is een van de oudste m meest actieve organisatie in on-e plaats. De wa e organisatie-geest wordt daar genoten. Er wordt gewerkt en meegeleefd door menschen, die daarmede hun he'der inzicht en hun katholiek bewustzijn toonen. Dat die geest zóe gegroeid is, hebben we te danken aan de oud-afdienden. die den fijnen tact hebben om op een gegeven ocgenblik te zeggen: ik ruim mijn plaats voor jongere krachten. Dat is niet alleen een daad van fijnen tact, maar cck een daad van meed. In verschillende plaatsen blijven sommigen te lang op hun plaats, nadat ze de krachten hunner jeugd verspeeld hebben. Daarom Is het ook een daad van beteekenis geweest. De Eerw. spr. huldigde hierna de echtge ncote van den jubilaris en dankte haar voor den steun en het voorbeeld, dat zij gegeven heeft. Als priester en als sociaal leider dankte Z. Eerw. deze twee katholieke menschen, voor hetgeen zij voor de katholieke organi satie gedaan hebben en bij hoopte, dat zij de overtuiging zullen wegdragen, dat hij de hoogste waardeering heeft voor wat zij voor de katholieke sociale zaak in Beverwijk heb ben gedaan. (Applaus). m De heer H. Esseling die 25 jaar onafge broken penningmeester was van de af deeling Beverwijk van den Ned. R. K. Volksbond, is gisteravond in een leden vergadering gehuldigd Hierna was het woord aan den heer Jac. van Zutphen, oud-voorzitter, die zeide. dat in zijn tijd, op organisatiegebied, geen tweede als de heer Esseling is gevonden. De arbeid van den jubilaris was pionierswerk, waar zijn opvolgers op bouwden. Hij was oprichter en naast de vervulling van zijn zware taak bracht hij ook offers. Vroeger was men als organisatie-man het zwarte schaap. Ook de heer Esseling is destijds voor de keuze ge steld: de organisatie verlaten of ontslag. De jubilaris heeft niet geaarzeld om het laatste te kiezen en zijn organisatie trouw te blij ven. Zijn ijver groeide daardoor des te meer. Hij bleef de organisatie dienen, ook toen hij geen werknemer meer was, omdat hij veel voelt voor den arbeider. Ook deze spr. huldigde de echtgenoote van den jubilaris en wees er daarbij op, dat de steun van de vrouw de kracht is, welke de arbeiders noodig hebben. Spr. dankte ten slotte den jubilaris voor alles waf; hij gedaan had en huldigde hem als een trouw gezel, die alles steeds tot in de puntjes beha' tigde. Hierna werd nog het woord gevoerd door den h.er H. van Zutphen, als lid d'er hutdi- gingscommissie en door den heer Dekker. Nadat de voo zitter de jubilaris nag dank gebracht had voor hetgeen hij in de ondsrafdeelingen „Hulp in Nood" en „Her wonnen Levenskracht" gedaan heeft, dankte de heer Esseling diep getroffen voor de hem gebrachte hulde. Hierna volgde nog enkele mededeelingen. De voorzitter deelde mede,dat door het bestuur het vraagstuk der voorlichting bij beroepskeuze in studie is genomen. De bedoeling is contact te zoeken met de reeds bestaande commissie te Velsen. De voorbereiding van a'e stichting van een kinderspeeltuin is thans in handen gegeven van den Dekenalen Jeugdraad. De in de vorige vergadering benoemde commissie kan derhalve ontbonden worden. Nog werd mededteeling gedaan van een ver- zcek van de Hanze, om samenwerking bij de veór-stemming op Zondag a.s. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Tot voorzitter van het comité „Herwonnen Levenskracht" werd gekozen de heer H. van Zutphen. Nadat nog enkele mededeelingen werden gedaan en eenige aangelegenheden werden besproken, volgde sluiting. atroonsfeest In de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad Ter gelegen heid van het patroonsfeest in de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad, zal Zondagavond de feestpredikatie worden ge houden door den Zeereerw heer H. J. C. Haver, stichter der parochie en thans pas toor te Rotterdam. Herbesteding In verband met een fout in den aangegeven tijd bij de aanbesteding op Dinsdag 14 April j.l., hebben B. en W. hedenmorgen opnieuw aanbesteed: het ma ken van een nieuwe rioleering in en het bestraten van den Grooten Houtweg, tus schen Heemskerkerweg en Arendsweg, met biibehoorende werken Ingeschreven werd als volgt: Firma P. Langendijk, Beverwiiw, f 3197; W. Ph. Braun, Beverwiik. f 2550; P. van Vuuren Jz„ IJmuiden f 2274. De bijlevering der materialen geschiedt door de gemeente. De gunning is aangehouden. Kolendiefstal Door de politie werd in den nacht van Zaterdag op Zondag ter zake diefstal van steenkolen van een kolenschuit, liggende in het Noordzeekanaal, aangehou den een tweetal personen, die genaamd wa ren C. v. d. H. en J. v. D., beiden wonende alhier. Na verhoor zijn zij weer ontslagen. Jeugdige dief Door N. K., wonende te IJmuiden-Oost, is bij de politie aangifte ge daan van diefstal van een portemonnaie met inhoud uit de voorkamer zijner woning aan den Zeeweg. Bij onderzoek is gebleken, dat de acht jarige C. Z., dezen diefstal heeft bedreven. Proces-verbaal is opgemaakt. Denk om de rijwielen H. L. deed aan gifte van vermissing van een rijwiel, dat hij voor zijn verloflokaal in de Bloemstraat had laten staan. De politie aftelt een onderzoek in. J. v. d. D. deed eveneens aangifte van diefstal van zijn rijwiel, dat voor zijn woning in de Trompstraat stond. Diefstal J. B. deed aangifte van dief stal van een bankbiljet van f 100 uit zijn kosthuis te IJmuiden. De politie stelt een onderzoek in. Vergadering Reedersvereeniging In de onder voorzitterschap van den heer Joh. Polderman gehouden buitengewone alge^ meene ledenvergadering der „Vereeniging van Reeders van Visschersvaartuigen" werd bij acclamatie tot bestuurslid, ter voorziening in de vacature Barneveld .gekozen de heer J. F. Klercq te Haarlem, die deze benoeming aannam. Het nieuwe bestuur is thans als volgt sa mengesteld: J. F. Kiercq, voorzitter; Joh. Polderman, vice-voorzitter; S. Koster, secre taris-penningmeester; J. Frater Smid, ad junct-secretaris: G. Carst, bestuurslid; Joh. Klein Hzn., bestuurslid, E. de Groot, be stuurslid, terwijl de heer F. r. Vermeulen de functie van secretaris van het bestuur zal blijven vervullen. De nieuwe voorzitter wijdde daarna in de bestuursvergadering eep 'voord van warme waardeering aan zijn scheidenden voorgan ger, den heer Maarten De Vries te Bloemen- dala, die zich niet meer had beschikbaar gesteld. In de overtuiging, gezien ook zijn lidmaat schap van den Raad voor de Visscherij, van diens blijvende belangstelling voor het vis scherijbedrijf, schetsie de neer Klercq de groote verdiensten van den heer De Vries voor de vereeniging waarvan hij sedert de oprichting, dus gedurende circa 23 jaren, een zeer gewaardeerd bestuurslid was en jaren het voorzitterschap bekleedde. De Regeering erkende verleden jaar zijn verdiensten door hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Burenruzie In de Ahornstraat kwam het Zondag tot een treffen tusschen een twee tal buurvrouwen. Mej. v. M. werd door Mej. D. J. K. zoodanig met een steen gegooid, dat zij bewusteloos raakte. Zij is in het St. An- thonius-Ziekenhuis opgenomen. UITREIKING KRUIS VAN VERDIENSTE VAN HET ROODE KRUIS Maandagmiddag vond de plechtige uitrei king plaats van het Kruis van Verdienste van het Nederlandsche Roode Kruis aan Dr. W. van Haselen, voorzitter van de afdeeling IJmuidenVelsen. De litreiking geschiedde door Dr. A. A. G. Land. Kringcomn.issaris te Haarlem, in tegenwoordigheid van de heeren W. A. Dolleman, vice-voorzitter, L. Dijksen, secretaris, en J. van der Zijl, bestuurslid. Dr. Land memoreerde in korte trekken het geen sedert de oprichting door de afdeeling is gedaan. Gedurende de oorlogsjaren werd zeer veel van de leden gevergd Zeer ver dienstelijk werk werd gedaan in 1915, toen een aantal gewonde Engelsche schipbreuke-V lingen werd aangebracht. Ook in 1916 was het Roode Kruis wederom ten volle bereid. Na den oorlog kwam er een tijd van in zinking en liep het ledental stérk terug. Deze inzinking duurde tot 1925, toen Dr. van Ha selen als'voorzitter nieuw leven in de afdee- De chef der H.IJ.S.M. te Leiden, de heer S. van Gijn, heeft onder veie blijken van be langstelling zijn veertig-jarig jubileum in dienst der Ned. Spoorwegen herdacht. De heer Van Gijn kwam den 15en April 1831 als leerling-klerk te Den Haag in dienst en doorliep verschillende rangen, totdat in 1917 zijn benoeming tot chef te Bloemen daal volgde, welke plaats hij verwisselde met Utrecht (Maliebaan). Daarna werd hij benoemd tot onderchef te Apeldoorn en ver volgens te Amsterdam (C.S.) waar hij zich vele vrienden heeft verworven. Op 1 Mei 1929 volgde zijn benoeming tot chef te Lei den. Zaterdagmiddag is de jubilaris op hartelij ke wijze gehuldigd in de eerste klasse-wacht kamer van het station Leiden in tegenwoor digheid van een talrijk personeel uit ver schillende takken van dienst, terwijl ook zijn Amsterdamsohe vrienden blijk van belang stelling gaven. Het woord werd gevoerd door den heer J. L. Pfiendt, onderchef te Leiden, J. H. Koppens, commies te Leiden, J. A. A. Bus- 1992 quet, onderchef te Amsterdam (C.S.) en H. 2118 Mul, namens de directie der N.Z.H.T.M. 2532 Verschillende huldeblijken werden den ju- bilaris aangeboden, waarvoor hij, alsmede. 343, voor de gesproken woorden, hartelijk dank- 3995 zegde. 4255 ling blies. Hij genoot daarbij den kracht- 5693 dadigen steun van het onlangs afgetreden 6041 bestuurslid, den heer J. L. Uitzinger, en dank 6349 zij den grooten ijver van den voorzitter kwam 6680 de afdeeling wederom tot grooten bloei, 74Sï Woorden van dank en waardeering zijn hier 790^ zeker op hun plaats, aldus Dr. Land. Het was siss voor spreker een aangename taak, namens 8505 Z. K. H. Prins Hendrik bet Kruis van Ver- 8659 dienste aan hem te mogen uitreiken. 8977 Zichtbaar ontroerd dankte Dr. van Haselen 9224 voor de onderscheiding. Hij betuigde, zijn (Niet Officieel.) 456, STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 21 April 1931. 3e Klasse. 2e Lijst, liooge Prijzen: 20683 2000 18044 1000 4145 11750 400 245 f 200 786 5108 12871 15241 100 FiM/en van 1 45. 36 131 183 210 236 241 2*>6 339 430 461 483 573 583 671 763 865 868 874 880 908 9\i 1065 1079 1173 1212 1251 1463 k>7° 1642 1721 1727 1748 1S3I IS41 1986 2044 2053 2059 2062 2078 2080 2093 2209 2212 2281 2283 2368 2449 2455 2537 2551 2609 2676 2692 2729 2766 2854 2872 2885 2904 2925 2938 2958 3070 3084 3090 3198 3320 3339 3405 3168 3799 3831 3900 3905 3934 39S0 4047 4088 4112 4161 4167 4208 4236 4298 4300 4399 4422 4513 4529 453» 4549 45S6 4645 4702 4704 4782 4S16 4852 4913 4967 5020 5102 5126 5137 5202 5264 5285 5329 5404 5576 5635 5657 5670 5676 5727 5737 5829 5886 5895 6012 6040 6066 6117 6161 6175 6210 6275 6346 6366 6424 6463 6542 6598 6653 6672 6713 6715 6728 6798 6825 6828 6893 6999 7131 7136 7139 7166 7297 7346 7392 7478 7682 7710 7790 7813 787» 7910 8034 8059 8144 8166 8173 8183 8228 8233 8322 8380 8460 8482 8204 8543 8555 8584 859S 8597 8599 8650 8662 8717 8791 8839 8889 8939 8953 9004 9019 9100 9156 9203 9210 9312 9280 9339 9356 9393 9453 9502 9585 9624 9655 9866 9952 9973 f0041 10283 24 319 739 973 1615 9605 r 10286 10307 10324 10385 10406 10409 10436 10453 beste krachten te zullen blijven geven aan ]0559 ]05S6 ]0627 ]0735 ,n76, ,078S 10g(l0 I08l3 het Nederlandsche Roode Kruis in het alge- 10535 10877 10907 10926 10951 10957 10971 11034 meen, in het bijzonder aan de afdeeling H055 11056 11086 11139 11161 11216 11236 11326 IJmuiden—Velsen. 1 1327 11334 11369 11473 11485 11520 11541 11545 Na afloop der plechtigheid werd de eere- 11653 11692 H754 11869 11879 11939 11953 11974 wijn rondgediend. 12036 12092 12126 12133 12140 12183 12231 12245 12343 P3S9 12395 12-109 12473 12369 12673 12731 imiimrvADPT 12801 12863 12865 12919 12932 13004 13035 13051 IJMUlDEN-OOb I 13080 13101 13121 13127 13135 13145 13179 13220 Jeugdige inbreker C. L. deed aangifte, 13246 13348 13269 13323 13332 I33S1 1)434 13438 dat tijdens de afwezigheid van zijn huisge- 13848 |36" 13674 13882 13951 139S» nooten in zijn woning was ingebroken en M3I2 I4334 ,43S0 )43s, I443, R(4, j*]® 4520 dat men de kasten had opengebroken, terwijl 1463I I4656 14703 I4744 ,474g 148ns um I4S4(1 een portemonnaie met eenig geld werd ver- M842 14846 14S60 14886 11929 149-2 14°63 isooS mist. 15019 18150 15177 15206 U259 15357 15401 15416 Bij onderzoek bleek, dat het bekende acht- 15465 15512 15585 15628 1.5666 15676 1.5677 15680 jarig Jongetje, genaamd C. Z. van IJmuiden, '5692 15732 15834 15849 15901 15904 15906 -15932 dit had bedreven. Proces-verbaal zal worden !5933 !5VA, 35™ 16166 16171 '_6!?? 16219 6238 opgemaakt. 16751 16376 16337 16435 165(7 16520 1654? 16604 167»3 16777 16796 16799 16883 169(0 16923 16965 9654. '7003 17075 17082 17086 17109 17141 17212 17229 Vergadering Hoogovenarbeiders Woens- 17437 174S8 17529 17545 17577 17584 176)5 17661 dag 23 April te half 8 wordt in het patro- 17697 17746 17758 17767 17772 17798 17853 178.58 naatsgebouw alhier een vergadering gehou- 17907 17976 isii6 18121 isisi 1816.7 18206 18217 den toegankelijk voor alle Hoogoven- en '8229 18372 18453 8474 18629 IS682 18687 1876! M.E.K.O.G.-arbeiders zoowel ongeorganisesr- 8804 1886? '9037 19070 191.33 19147 19181 19274 den als eeoreaniseerden Aller ODkomst Is 19295 193,6 I936r 19427 '9445 19469 19577 196'"6 P 196-9 19667 19669 1967.3 19684 19809 19872 19884 dringend gewenscht. 19913 19966 19967 20068 20143 ?n?i.3 in.306 <0413 19913 19966 19967 20068 20143 20213 20306 20413 R. K. Kiesvereeniging -.A.s. Vrijdag- Klasse. Ie LUst 4654 m-z avond wordt in de St. Jozefschool aan den Arendsweg een ledenvergadering gehouden door de R. K. Kiesvereeniging. Aan de orde komt o. m. de candidaatstelling voor de a. s. gemeenteraadsverkiezing. R.K. Kiesvereeniging Door het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging is tegen Don derdag 23 April, des avonds half acht, een openbare vergadering uitgeschreven, welke plaats vindt in café „De Zwaan" van den heer N. Bol. Vrij ernstige aanrijding Zondagavond had op den Rijksstraatweg ter hoogte van Noorddorp een tamelijk ernstig ongeval plaats. De heer B., wonende alhier, reed per rij wiel aan de rechterzijde van den weg en wilde dezen oversteken. Uit de richting Alk maar kwam en luxe-auto met snelle vaart en reed genoemden weirijder aan. X De bestuurder van den luxe-auto, waarin zes personen waren gezeten, afkomstig uit Amsterdam, zag het gevaar en stuurde, om den aangeredene te ontwijken, rechts naar den weg en botste met groote vaart tegen een aldaar staanden boom op, terwijl hij niet verhinderen kon dat het achterwiel van het rijwiel nog werd gegrepen, waardoor de heer B. op den weg werd geslingerd. Hoewel de kleeding en het rijwiel zwaar gehavend werden, kwam de wielrijder er wonder boven wonder vrijwel ongedeerd af. De automobilist was er ernst'ger aan toe. De echtgenoote van den bestuurder, mevr. v. d. P., kreeg door den schok een armfrac- tuur en werd door de glasscherven tamelijk gewond, zoodat vervoer naar het ziekenhuis noodig was. De overige inzittenden kregen ontvellingen en lichtere verwordingen, ter wijl de auto zwaar beschadigd moest worden weggesleept. PURMEREND, 21 April. Aangevoerd pl.rn. 16.000 K.G. kaas. 10 part. kleine fabriekskaas 31, 8 part, kleine boerenkaas 35, por 50 kilo. handel matie. 1857 kilo boter: weiboter f 0.95—1.50 per kilo. melkboter f 1.20—1.50 per kilo, 827 Runde ren, waaronder 260 vette f 0.85—1 per Kilo, handel stug; en 567 melk- en gelde f 180— 370, matig: 24 Stieren f 4.700.80 per kilo stug; 43 Paarden f 80-200 per stuk, stug: 34 Vette Kalveren f 1.20—1.40 per kilo, stug; 832 Nuchtere Kalveren f 10—30 p. st„ matig; fokkalveren 20—30 per stuk, matig; 395 vette varkens 0.36—0.42 per kilo, stug; 28 magere varken sl4—25 per stuk, stug; zou ters 0.380.39 per K.G. vlug; 335 biggen 814 per stuk, vlug: 356 schapen 29—39 per stuk, matig. Piepkuikens f 1.45—1.60; Kipeieren f 3.25— 4 25; Eendeieren f 3.40 per 100 stuks. BEVERWIJK, 20 April Bloemenveiling ,,'t Centrum" Maandag waren de tulpen- prijzen per bos van een dozijn als volgt. Le Nötre 1836 c.," Prihcës Elizabeth 2644 Madame Krelage 1838 c„ Farncombe San ders 2)2—41 c„ William Coplaiid 17—34 c., Sieraad van Flora 2035 c„ Centenaire 20 36 c„ Prof. Rauwenhof 2432 c., Bartigon 2240 c„ Prins der Nederlanden 2839 c„ William Pitt 3047 c„ Sultan 2037 c., Ba- ronne de la Focneay 24—38 c., Pride of Haarlem 17—29 c„ Victoire d'Oliveira 29-- 38 c., Clara Butt 1942 c„ Gretschen 1834 c., Zulu 34—52 c„ Moonlicht 3143 c„ Ises 2235 c., Wristler 2537 c„ Peach Blossum 27—36 c., Bouton d' Or 25—41 c., Ingles- combe Yellow 3241 c„ Gouden Kroon 2943 c„ Gele Prins 1830 c„ Herman Schlegel 1731 c., Ibes 29—42 c., Calypso 1627 c„ Mac. Kinley 23—34 c., Queen Flora 2337 c., Hobbema 3348 c., La Reine 12— 21 c„ Cramoisie Brillant 1928 c., Prins van Oostenrijk 2034 c., Flamingo 2132 c., Rose-gris-de-lin 1525 c„ Duchesse de Parma 37—53 c., Due de Berlin 17—28 c.. Witte Due 13—21 c., Grandduc 51—72 c.. Purper Kroon 15—23 c., Prosperity 21—32 J-. Murillo 11—28 c„ Mr. v. d. Hoef 38—54 c., Vuurbaak 3448 c„ Theeroos 2335 c., Cou- ronne d' Or 3247 c„ Vergullius 27—34 c.. Schoonoord 2-133 c., Couleur Cardinal 39— 51 e. Narcissen per 100 stuks: Poetaz Lou- rens Coster 7090 c., Gulden'Spur 1545 c.. Sir Watkin 2450 c„ Von Sion 2448 3-> Lucifer 30- -62 c„ Princep 1640 c„ Orange Cup 50—80 c„ Victoria 28—56 c„ Emperor 24—56 c., King Alfred 40—70 c„ Treserve 60—95 c„ Spring Glory 30—54 c.. Zilver Spur 28—36 c., Posticus Ornatus 4080 c., Glorie of Lis 50—90 c., Argus 40—60 c., In- comberable 4464 c., Zulfer Phoenix 6095 c. Irissen: Imperator 2.504.60, PogeenbeeK 2.604.40, Whit Excelsior 2.455.10, Hueh- tenburg 24.10, Von Everdingen 3.204.35, The Furst 7.10—8.20, Jan de Wint 2.03—3.70, Frans Hals 1.80—3.20, div. Hyacinten 2.20— 3.60, Blauwe Druifjes 12—36 c„ Fitelaria 1.202.30, Anemone Fulgens 75—140 c., The Caen 40—1.75, Hollandia 55—1.40, St. Bavo 75—190 c., St. Briget 65—1.20, Amerillis —17 60, Calla's 8.50—27, Lilium Umbellatum Erectrum 17—28. Kaslathrus per bosje van 25 stuks 1246 c. Coöp. Tuinbouw Vrije Groenten- en Fruitveiling W.A. Postelein per kleins kist 165—170 c.. Spinazie per groote kist 135—220 c., Witlof, stek 30—45 c„ Sla 15— 105 c. per kist. Idem per krop 3 'A10 'A c.i Rabarber Victoria 6—39 c., idem Champag" nerood 17—35 c., Radijs 7—10 c.. Raapstelen 4—5 c., Selderij 3—5 c„ Prei 8—16 c., Per bos. Witlof 13—27 c„ Spinazie 20—27 c., Pos' telein 33—35 c„ Peen 2 c., Uien l'A c., Bie ten 45 c., per KG. R. K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kenne* merland" Prijisnoteering van 20 April. Aardbeien p. kl. bakje 0.62—0.82: Spinazi0 p kist 1.30—2.50; Sla p. st. 0.04—0.10; Post0; lein p. kist 1.70—1.80; Prei p. bos 0.15—0.24, Raapstelen 0.04—0.06; Radijs 0.04—J.08; R®* barber I 0.220.30; Rabarber II 0.10—0.14, a1" les per bos; Uien 0.02 p. K.G.; Bieten 0.00"- 0.08 p. K.G.; Witlof 0.12—0.28. TER AAR, 20 April 1931 Veilingbericht Centrale Veiling Sla f 1.80—6.10, Vellen per kist 24—32 cent, Radijs 2.40—3.50, Spinazie 0.76—1.07, Bloemkool 15—35 cent- Snijboonen per 100 f 1.10, Peulen per pono 7577 cent, Aardbeien 52 cent. Prei l"'4 Afdeeling bloemen: Potrozen per pot -1 cent, Primula's per stuk 25 cent.' ROTTERDAM, 20 April Vee Aanvoer 362 vete runderen, 311 vette kalveren, schapen of lammeren, 1668 varkens Prijzen vette koeien le soort f 0.92l-03 2e soort f 0.80—0.85, 3e soort f 0.70—0 75' kalveren le sort f 1.581.68, 2e soort f 0 0 —1.25, 3e soort f 0.75—0.85, schapen le soort f 0.65—0.80, 2e soort f 0.50—0.60, 3e soort f 0.45—0.50, lammeren f 0.80—1, vette var kens le soort f 0.360.38, 2e soort 1 0.2""— 0.33, 3e soort f 0.23—0.28, exportvarken9 f 0.38—0.40. Vette runderen handel iets williger. Vett° kalveren handel zeer traag, le qual. prijs' houdend, 2e en 3e qual. iets lager. SohaPe® met zeer geringen aanvoer, waarbij sleeht' een enkel prima exemplaar. Varkens me grooten aanvoer, handel tamelijk, prijzen over het algemeen lager. Zouters aanvoer tamelijk, prijzen lager. BODEGRAVEN. Kaasmarkt. 21 April Aanvoer 178 wavens. 7526 stuks, le soo rijksmerk 3438; 2e soort rijksmerk 32.Handel matig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2