Sport en Wedstrijden HUIZING'S SUCCES Door adverteeren VOETBAL Kan Holland a.s. Zondag winnen? R. C. H. II—H. R. C. II 4—2 H. F. C. II—Z. F. C. II 2—2 Stormvogels—De Kennemers 6—1 U. V. S.—Schoten 2—2 H. F. C.-Veteranen—Tramvogels 3—5 Niemand make zijn stembiljet ongeldig, door meer dan één hokje in te vullen Tram- en Spoorwegcompetitie N. Z. H.—R. E. T. 1—3 Tram vogelsV. E. W. 03 CornnElectra 07 Joego-SIaviëBulgarije Door de Internationale Voetbalwereld Schoenenmagazijn Groote Houtstr. 42-44 Voetbal in Duitschland D. H. V. B. RUGBY Rugbywedstrijd Haarlem Hilversum 110 HONKBAL Competitieleider Openingswedstrijden H. H. C.—A. O. H. C. Samenstelling competitie Woensdag stemmen OP LIJST ZES Mr. BOMANS, candidaat, Die daar nummer één op staat. Stedenwedstrijd Haarlem Amsterdam MOTORRIJDEN Motorweek te Oosterbeek en Renkum LA WNTENNIS GriekenlandOostenrijk 32 ATHLETIEK Veldloopen R. K. S. V. Oranje Zwart R. K. A. V. „Holland" Niet alle advertentiën hebben reeds bij één enkele plaatsing Zulks hangt grooten- deels daarvan af of er lust tot het koopen van Uw artikel bestaat wordt de lust tot koopen opgewekt ADVERTEER in de „Nieuwe Haarlemsche Courant" Ondanks de prijzenswaardige actie, welke »ij de laatste maanden bezig zijn te voeren, blijven wij toch nog in dé minderheid van een Duitschland op zijn sterkst, al zou het verschil niet groot behoeven te zijn. Doch °f wij van dit Duitsche elftal kunnen win- hen, daar is stellig een heel groote kans op. De samenstelling heeft hier al even zeer ver baasd, als in dat land zelf, en bij voorbaat gaf men als toelichtend commentaar, dat het ^edstrijdrooster geen verschuiving meer toe liet. Zoo weten wij, dat onze Oostelijke buren °ns niet in kwaliteiten onderschatten, doch dat men naast een internationaal programma °ok een eenigermate vlotte afwerking der competitie beoogt. Om nu op het Duitsche elftal zelf terug te komen, het was al vooraf bekend, dat dr. Olaser cs. bij zijn besprekingen niet de be schikking kreeg over spelers van de kam- Pioenclubs Fiirth, Bayem en Eintracht. Deze drie vereenigingen al hadden een bepaald klasse-elftal kunnen zenden. Ofschoon nu Kress in he tdoel, Weber back met Knöpfle en Münzenberg als middenspelers geenerlei verwondering wekt, in tegenstelling echter diet Schroder (Keulen) die over lang geen Intemationaal-kwaliteiten beschikt en het- selfde kan ook van Conny Kauer worden ge- *egd. Dit gedeelte is dus wel voor verbete ring vatbaar, in ieder geval voor drie of Vier plaatsen. Thans de voorhoede. Er is de laatste maanden een groote be langstelling voor het Midden-Duitsche voet bal, meer speciaal voor de Dresdner Sport club. Wel oordeelt men het Zuid-Duitsche voet bal wetenschappelijker en zeker van beter gehalte, doch het Dresdensche spel is pro ductiever door zijn doelmatigheid. Het hul digt het systeem, dat er slechts één weg haar het vijandelijk doel leidt, en dat is de rechte. Hierdoor kwamen twee gedachten te genover elkander: de Midden- en Zuid-Duit- sche. voor drie-vijfde heeft dr. Glaser de Proef toegepast, door Duitschlands besten spe 'er Richard Hoffmann als linksbinnen tus schen zijn clubgenooten, MUller als buiten en Schlösser middenvoorte plaatsen. Van den rechtervleugel heeft Albrecht iDusseldorf) zijn sporen reeds verdiend, ter- Vijl Lachner als vertegenwoordiger van het Zuid-Duitsche speltype aanwezig is. Kan Holland winnen? Van deze ploeg stellig. De verdediging lijkt °hs voor onze Oranje-voorhoede niet dermate becht en ondoordringbaar, dat zij geen goals z°ude kunnen maken. Veei hangt van onze achterhoede af. Tegen de Belgen was zij waarlijk niet in be beste conditie, en als beste acfyies tegen be Duitschers kunnen wi) geven: geen pa- vadespel, doch degelijk doordacht voetbal. Inderdaad is een hernieuwde Hollandsche *ege mogelijk, doch minder dan een gelijk sPel moeten wij in overeenstemming met be gedane voorbereidingen als onvereenig- baar hiermee beschouwen. Dit houden dus be Hollanders zich voor gezegd! K. C. H. n wint haar eersten degradatie wedstrijd De eerste wedstrijd, die de Racing-reser- ves voor de degradatie-competitie heeft bespeeld tegen het reserve-elftal van H. R. c- uit Den Helder, is in een verdiende over winning geëindigd en heeft dus daarmede 'n flap in de goede richting gedaan, die tot bet behoud van de plaats in de reserve eerste klasse leidt. Onder de goede leiding van den heer ®roeksmit is vooral voor de rust een goede Partij voetbal gespeeld, dat de Heldersche ®Pelers te machtig was. Met wind en regen 'n den rug zijn de R. C. H.'ers steeds in de •^eerderheid, waarbij de middenlinie met Kieuwenhuis aan het hoofd steeds goed s'eunt. Het elftal combineert uitstekend en a' spoedig is het Verkerk Jr., die het eerste boeipunt fabriceert uit een zeer hard Schot. Met dezen voorsprong wordt het sPel steeds beter en Verkerk, die al een zeer Productieve bui heeft, brengt met goede Schoten den stand op 3—0, hoewel hij bij b'en stand een toegekende penalty onbenut laat. De rust gaat in met een veiligen 3-0- v°orsprong. De tweede helft hebben de H. R. C.'ers Vind en regen in den rug en beginnen met heftig aan te vallen. De R. C. H.-achter- b°ede heeft het buitengewoon druk, doch houdt zich moedig staande. Vooral linkshalf v. d. Berg speelt uitste kend en is zijn tegenstanders herhaaldelijk ;e vlug af, terwijl ook zijn plaatsen uitste kend is. De voorhoede gaat wat minder ac tiviteit aan den dag léggen en de tegenpartij b°et al het mogelijke om daarvan te profi leren. Nadat de achterhoede wat te ver is op drongen en Kaestner een hoogen voorzet biet geheel juist behandelt, is het de mid- v°or, die zich de kans niet meer laat ont nemen en van dichtbij passeert hij Cop. V~l. Dat geeft een ander aspect aan den ft rijd, want de H. R. C.'ers denken hun kbns te zien en hoëwel nagenoeg zonder ^teem, zetten zij diverse gevaarlijke aan dien op, die echter alle afgeslagen worden. Langzamerhand komt de voorhoede van C. h. weer wat meer aan het woord en worden verschillende aanvallen wegens i'itenspel onschadelijk gemaakt, het gelukt eh slotte v. d. Werve om na goed opbren- kfh van den bal niet een tam schot nummer 'er te scoren. 4—1. Al ziet het er thans baar uit dat de R. C. H.'ers nu wel zullen /Jbbnen, de H. R. C.'ers geven niet op en Veten Van Es zoo in het nauw te drijven, (|:it hij zich aan hands bezondigt, hetgeen °b bezoekers een penalty oplevert, waarna P' tweede tegenpunt ontstaat. Weliswaar '°rden nog verder energieke pogingen aan- f®Vend om den aohterstand nog kleiner te ffaken, het lukt echter niet en waar ook R. -H. geen doelpunt meer maakt, ondanks iverse groote kansen, breekt het einde aan bet een 42-overwinning De laatste competitie-wedstrijd is door de H. F. C.-reserves zeer verdienstelijk ge speeld. Het veld is zeer glad, hetgeen geen belet sel is dat direct een aantrekkelijke strijd zich ontspint. De Z. F. C.'ers zijn zoo onverstandig een toegestanen strafschop niet te benutten. Toch neemt Z. F. C. II de leiding. Nog voor rust is echter de gelijkmaker ter wereld. Van Baarbeek was de fabrikant. In de tweede helft wederom goed en vlug spel van weerskanten. Weer is het de links binnen van Z. F. C. II die zijn club de lei ding geeft (1—2). De Haarlemmers werken hard om den achterstand in te halen. Het geheele elftal werkt kranig. Na den zooveelsten aanval heeft dan eindelijk Denijs succes (22). Een vinnige strijd om de overwinning volgt dan, maar aan weerszijden blijft verdediging den aanval de baas. Onder groote spanning komt het einde van dezen aardigen wedstrijd. De Beverwijksche kampioenen hebben te gen de IJmuider eerste klassers een gevoelige nederlaag geleden. Toch speelden de derae klassers niet slecht, maar hun middenlinie bleef te ver achter en hun voorhoede was 1 goede verdedigen van Haak c.s. te machtig. In de voorhoede was Horeman het best op dreef, Groot kon o.i. beter. Voor aanvang van den wedstrijd booa Stormvogels den Kennemers bloemen aan in verband met het door hen behaalde kam pioenschap. Dan trapt Stormvogels af. Het begin is voor de thuisclub. Haar linkerwing, waar Ketting de tweede elftalier een goeden wedstrijd speelde, onderneem! direct eenige mooie aanvallen, zoodat van stonde af aan de Beverwijker verdediging op haar qui-vive moet zijn. Zelfs doelman Blansjaar moet er al spoedig aan te pas ko men. Een goed schot van Ketting stopt hij op dito wijze. Dan komt ook Kennemers even los. Groot en Horeman blijken wel balcon- tróle te bezitten, maar in de buurt van de Stormvogels-backs gekomen blijven deze toch de baas. Bi) Stormvogels laat voorloopig hel schie ten nog te wenschen over, maar als Prins plotseling een paar schoten inzendt, is het weer Blansjaar, die keurig stopt. Het loopt hem echter mee. als een schot van denzeif- den speler via den paal weer in 't veld springt. Hoewel de Kennemers-aanval niet bepaald stil zit, is Stormvogels' voorhoede toch veel gevaarlijker. Tenslotte weten Prins en Ket ting dit in doelpunten uit te drukken (2—0). Juist één seconde na het rust-signaal wordt ten derden male gescoord, doch dit doelpunt wordt geannuleerd. Na de hervatting pakt Kennemers mes nieuwen moed aan. Het schieten harer aan vallers blijft echter zwak. Wanneer De Waard en Effern elkaar echter niet begrij pen, scoort Steeman (21). Tol maakt hier op een buitenspel-doelpunt, doch Prms maakt een geldigen goal (3—1). Nog geeft Kennemers het niet op. Kluft kopt den bal eens fraai in, doch De Waard» stopt niet minder mooi. Dan is het woord aan Stormvogels. Ketting neemt nummer 4 voor zijn rekening, Prins kopt den 5den goal langs Blansjaar, terwijl Boekelman er tenslotte 61 van maakt. Met een gehavend elftal trók Schoten naar Leiden. Het werd een gelijk spel, maar met wat beter voorhoede-werk had de overwin ning zeker naar Haarlem gegaan. Eerst om half drie laat scheidsrechter Hoek beginnen onder een voortdurend re gentje. U. V. S. heeft wind mee en zet direct eenige aanvallen op. Maar de achterhoede van Schoten zendt steeds het leder retour. Na een wijfelen van Steenbergen doelpunt U. V. S. door haar midvoor, 10. Schoten speelt in het veld wel aardig maar er ont breekt een schutter. Uit een goeden voorzet van Hetem kopt Oorthuis fraai in, 1—1. Na een goed opgezetten aanval van den Leid- schen midvoor, weet U. V. S. wederom de leiding te nemen door den linksbinnen die hard inschiet, 2—1. Met dezen stand wordt van doel verwisseld. In de tweede helft is Schoten, geholpen door den wind, steeds sterker, maar de voorhoedé' heeft te veel tijd noodig, zoodat de U. V. S.-backs steeds kunnen ingrijpen Als eerst de Leidsche doel man verscheidene schoten uit zijn doel heeft gehouden, gelukt het Pieters om met een hard schot de partijen op gelijken voet te brengen, 2—2. U. V. S. komt niet veel ver der dan de half backs. Steeds wordt de Schoten-voorhoede aan 't werk gezet, maar doelpunten komen er niet. Een fraaie kop bal van Hoff verdient vermelding. Beide ploegen zien geen kans meer het net te vin den en zoo eindigt deze wedstrijd in een gelijk spel. Tramvogels is terstond in den aanval en het duurt dan ook niet lang of hun links binnen geeft, na fraai de H.F.C.-achterhoede gepasseerd te zijn, de Gelen de leiding (01). De H.F.C.'ers spelen in hoofdzaak op hun linkervleugelspeler en hoewel van deze vleu gel vele goede voorzetten volgen, kan men succes boeken. Tramvogels blijft het meest aanvallend en het is wederom de linksbin nen welke fraai doelpunt. (0—2). Kort voor de rust zien wij den H.F.C.-doel- man een door hem goed gevangen bal in eigen doel te werken, (0—3) met welken stand ook rust komt. De tweede speelhelft is nog lang niet oud, of wij zien Tramvogels' rechtsback, nadat de doelman der Gelen uitgeloopen is, het le der in eigen doel plaatsen (13). Terstond hierop kan een der H.F.C.-backs een doel punt slechts voorkomen door het leder uit het doel te slaan. De strafschop wordt door den linksbinnen der Gelen benut (14). Wij krij gen nu vele goede aanvallen der Veteranen te zien en hun middenvoor verkleint met een fraai schot den achterstand (24). Bij een algemeenen aanval der Tramvogels zien wij hun middenvoor, welke den geheelen wed strijd met zijn schoten weinig succes heeft kunnen boeken, van korten afstand er 2—5 van maken. Bij een der H.F.C.-aanvallen wordt keurig ingeschoten en de Tramvogels- doelman kan slechts met moeite corner wer ken. Deze corner, goed door links genomen, wordt even fraai ingekopt (35). De restee- rende tijd brengt geen verandering meer en het einde komt met 53 voor Tramvogels. Tegenover een volledig R. E. T. stelt de N. Z. H. voorloopig negen spelers. De eerste aanvallen zijn voor R. E. T., die, dank zij de nummerieke minderheid der N. Z. H., al spoedig het gewenschte succes hebben en men den N. Z. H.-doelman met een göed schot het nakijken geeft (01). Als na een kwartier het N. Z. H.-team gecompleteerd is, gaat de strijd gelijk op, doch het spel wordt tezelfder tijd forscher. Wegens hands krijgt de R. E. T. een strafschop toegewe zen, die door Houtman onberispelijk wordt ingezet (0—2). Bij een N. Z. H.-aanval kopt de N. Z. H.-linksbinnen een voorzet van rechts fraai langs den R. E. T.-doelman (12). Even voor rust profiteert de R. E. T.-midvoor van een misverstand in de N. Z. H.-achterhoede en brengt op goede wijze den stand op 13. Na doélverwissellng is de "N. Z. H. voort durend in den aanval, doch voor doel der R. E. T. gekomen, ontbreekt het goede schot. Op merkwaardige wijze ontkomt het R. E. T.-doel vele malen aan doorboring, zelfs een strafschop, de N. Z. H. toegewezen, wordt gemist. Door stug verdedigen blijft R. E. T. meester van het terrein en met onveranderden stand komt het einde. De leiding van den heer Langezaal was voldoende. Tegen een compleet V. E. W. kwamen slechts 10 Tramvogels in" het veld en deze numerieke minderheid is mede oorzaak ge weest dat V. E. W. een 30-overwinning kon boeken. Voor rust wegen beide ploegen goed tegen elkaar op en het is V. E. W. welke uit een strafschop wegens hands binnen het beruchte gebied, zorg draagt dat met 10 in hun voordeel van goal verwisseld kan wor den. Na doel-verwisseling is eveneens van eenlg overwicht van een der partijen geen spraxe, echter combineert V. E. W. veel beter aan Tramvogels. V. E. W. weet de score tot 3—0 ln hun voordeel op te voeren en hoewel de voor hoede der Tramvogels tot tweemaal toe suc ces heeft, hetgeen echter door den scheids rechter niet geconstateerd werd of kon wor den en voorts een toegestane penalty niet be nut werd door de Gelen, kwam het einde de zer genoeglijke ontmoeting met een geflat- terde 30-overwinning voor V. E. W. Comu is in het begin iets sterker en de keeper van Electra houdt eenige harde scho ten uit zijn doel. Dan volgt een schermutse ling voor het doel van Comu en Electra neemt de leiding, 0—1. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust krijgt Electra wind mede en is voortdurend sterker en succes blijft niet uit. Electra weet nog zesmaal te scoren. Het einde komt met een overwinning van 0—7 voor Electra. De landenwedstrijd tusschen Joego-Slavlë en Bulgarije werd te Agram gehouden. Joe- go-Slavië won met 1—0 van Bulgarije. Joe- g0-81avië heeft de leiding voor Roemenië. Griekenland en Bulgarije in het toumooi om den Balkancup, De Europa-Pokal Tusschen clubs met kampioens-fflusies en vereenigingen, welke strijden voor lijfsbe houd, weten de landsbesturen nog steeds dure dagen vrij te maken voor internationaal voetbal en gingen op een dag zelfs twee wed strijden om den Europa-beker, n.l. te Weenen tusschen Oostenrijk en Tsjecho-Slowakye en te Boedapest tusschen Hongarije en Zwitser land. De Oostenrijkere wonnen met 21 en de Hongaren met 62. De ranglijst tusschen de strijdende landen is sindsdien ais volgt: Hongarije 2 I 1 0 3 pnt. 9—5 Italië 2 1 1 0 3 3—2 Oostenrijk 2 1 0 1 2 3-3 TsJ.-Slowakije 2 0 1 1 1 4—5 Zwitserland 2 0 1 1 1 3—7 i Hoe Helvetia verloor Merkwaardig. Met dezelfde cijfers en op hetzelfde veld, als wij destijds tegen de Hon garen sneuvelden, gingen ook de Zwitsers ten onder. Ongeveer hetzelfde Zwitserland, dat voor veertien dagen Italië zoo keurig met 1—1 binnen de perken hield, kreeg een der gelijke zWare nederlaag te lncasseeren. Zoo bezien is de Hollandsche nederlaag toch niet zoo schandelijk, temeer daar de Hongaren momenteel als vertegenwoordigers van het sterkste continentale voetbal worden aange merkt. Dit bleek dan ook ten duidelijkste uit hun spel. Met een elftal waarmede eenige ex perimenten waren genomen bleek de Hon- gaarsche keeper, Huber, zulk een nerveus mensch, dat door zijn toedoende rust met 22 inging. Toen kwam het herstel en even zoo het Hongaarsche overwicht, dat verder werd uitgedrukt dóór vier goals. Overigens was het een regelmatige strijd, welke geheel overeenkwam met de verwachtingen. Auf der Hohen Warte De Oostenrijkers stonden in Weenen voor vrij wat lastiger problemen als de Hongaren in Boedapest. Tusschen Oostenrijk en Tsjecho-Slowakije bestaat een rivaliteit, welke wij met de Belgische en Hollandsche zouden kunnen vergelijken. Hierdoor konden de 45000 menschen op de „Hobe Warte" van een spannenden, emotie vollen strijd genieten, die door Oostenrijk verdiend met 2—1 werd gewonnen. Zelfs zijn de cijfers redelijk bescheiden, gezien de krachtsterkte. De 2—1 vooreprong was reeds voor de pauze bereikt, en werden de drie punten in acht minuten gescoord. Het tweede deel van de match was buitengewoon rijk aan sensationeele oogenblikken, doch tot tastbare resultaten kwam men niet meer. Achteraf heeft de OostenrIJksche elftal-com missie hierover nogal wat moeten hooren, omdat men ln de voorhoede enkele Jonge lui had laten proefstoomen. Zoo debuteerde de 21-jarige Hiltl uit W.A.C. als middenvoor, welk jongmensch inderdaad een goede partij voetbal vertolkte, doch in de hitte van den strijd vaak zijn zelfbeheersching verloor. Natuurlijk niet prettig en kon men trou wens van te voren wel nagaan, dat hij den vetraan, Schramseis, nog niet zou doen ver geten. Ook die tijd komt. Intusschen zinnen de Tsjechen op wraak, want een dergelijke smaad kan niet ongewroken blijven. Duitsche kamptoensdrukte Sinds half Augustus van het vorig Jaar zijn de toonaangevende clubs voortdurend in touw, om de pyramide te bouwen, welke tot het uiteindelijk resultaat, het Duitsche kam pioenschap leidt. Momenteel zijn de distric ten aan het werk om aan de spits te komen, dus van hun districten. Er komt nu gang in, ofschoon er nog heel wat wedstrijden moeten worden gestart, alvorens het einde is aange broken. Zooals het tot dusver bijna herhaal delijk het geval was, zal thans Zuid-Duitsch- land ook het landskampioenschap verove ren. Thans is de stand als volgt, d.w.z. de eerste drie van de groep van acht. Spr. Vg. Furth (Nurnberg) 10 wedstr. 30—13 goals 17 punten. Eintracht (Frankfurt) 10 wedstrijden 2616 goals 14 punten. Bayem (Munchen) 10 wedstrijden 3510 goals 13 punten. Uit dit drietal zal de Zuid-Duitsche „Meis ter" geboren worden, maar wie? Fiirth, zult u zeggen, 't Kan verkeeren, maar de club van Hagen is geheel de kluts kwijt, wat niet ondenkbeeldig is na negen maanden inspan nende sport, alleen funest. De stedenwedstrijd BerlijnParijs Het Duitsche spel ln verband met den wed strijd van Zondag a.s. Reeds de eerste Zondag van ons tijdelijk verblijf in de Duitsche hoofdstad heeft een prachtige gelegenheid geboden kennis te ma ken met het Duitsche voetbal. In het Post- Stadion werd n.l. de jaarlijksche ontmoeting tusschen Berlijn en Parijs gehouden. De Berlijners hebben dezen wedstrijd met overtuigende cijfers gewonnen (6—2). Nemen we hierbij in aanmerking dat ongeveer een maand geleden de Duitschers in Parijs met 10 werden geslagen, dan blijkt hieruit wel eens duidelijk,hoe moeilijk het is de spel- kwaliteit aan de hand van één enkelen wed strijd te beoordeelen. Voor ons is het n.l. een voldongen feit, dat het Duitsche voetbal hoo- ger moet worden aangeslagen dan het Fran- sche en hoogstwaarschijnlijk ook wel hooger dan het Hollandsche spel. Zeker is het, dat elke Hollandsche ploeg aan het Berlijnsche team dat wij Zondag in actie zagen, 'n dikken kluif zou hebben. Men kan hieruit opmaken hoe moeilijk het voor den Duitschen Voetbalbond moet zijn ae sterkste ploeg af te vaardigen, want niet al leen in de hoofdstad, doch ook in Dresden, Munchen, Nurnberg, Leipzig enz. huizen de hervorragende krachten. Na hetgeen wij Zondag hebben gezien ver wondert het ons wel een beetje, dat de Duit sche Bond tijdens de laatste jaren zoo weinig aandacht aan het hoofdstedelijke materiati heeft geschonken. Daar zijn b.v. krachten ais Pahlke (linksbuiten van Tennis Borussia), Sobek (rechtsbinnen van Hertha) en Emme rich (rechtsback van Borussia)die absoluut van internationale kwaliteit zijn en indien men betere spelers dan dit genoemde drietal weet op te stellen worden onze oranje-man nen wel voor een uiterst zware taak gesteld. De tijd, dat onze Oostelijke buren aan ae techniek van het spel 90 procent van hun aandacht besteedden en het maken van goals als punt twee beschouwden, schijnt voorbij. Dat hebben wij ln den wedstrijd Zwitserland —Duitschland tijdens de Olympische Spelen reeds kunnen zien en die overtuiging werd ons Zondag andermaal bijgebracht. Neen, thans wordt veeleer de Engelsche methode gevolgd. Wel ligt de goede opbouw nog aan het spel ten grondslag, doch ae voorspelers weten thans veel beter dan voor heen dat de kortste weg naar het vijandelijke doel de beste is. Een doorslaand bewijs daar van leverde de eerder genoemde Pahlke, die niet minder dan drie van de zes doelpunten voor zijn rekening nam. Een verslag van den wedstrijd zelf zal on zen lezers 3lechts matig interesseeren. WU schrijven het bovenstaande slechts om hen, die Zondag a.s. het Stadion zullen bezoeken de verzekering te geven, dat onze nationale ploeg hoogstwaarschijnlijk nog voor een heel wat lastiger taak zal worden gesteld dan op 29 Maart j.l. De uitslag van den wedstrijd Frankrijk—Duitschland zou mogelijk tot an dere gedachten kunnen leiden. In aanmerking genomen dat ln de Parljsche ploeg diverse internationaals waren opge steld, hebben wij van het Fransche spel geen hoogen dunk gekregen. Het valt misschien 't beste te vergelijken met het onze tijdens de magere jaren, welke nu hopelijk voorbij zijn. Snel spelen de Franschen ongetwijfeld en enthousiast bovendien, doch de practijk be wees hier weer eens dat men er met deze belangrijke factoren alleen toch niet komt. Wanneer n.l. de tegenpartij over dezelfde wapens beschikt, doch daarbij bovendien het positiespel en een meer zuivere balbehande ling weet te demonstreeren, zal de uitslag slechts hoogst zelden twijfelachtig zijn. Wij hebben den indruk gekregen, dat de Duitschers momenteel beide laatstgenoemde factoren aan een groote fighting spirit pa ren en het behoeft dus wel geen betoog, dat onze oranle-mannen Zondag voor een zware taak worden gesteld. Juist daarom echter dient er alles op te worden gezet om een zoo gunstig mogelijk resultaat te verkrijgen. Wij hebben na den wedstrijd tegen de Belgen reeds betoogd, dat die ééne overwinning nog geen reden tot een al te groot optimisme mocht geven. Nu wij echter wat nader kennis hebben gemaakt met het spel van onze a.s. tegenstanders, zullen wij bij een overwinning der onzen een streep durven zetten onder de periode, welke voet ballend Holland op de zooveelste plaats heeft gebracht. Slagen onze voetballers er in van Duitschland te winnen, dan mag met reden worden verondersteld, dat de vele arbeid van de T. C. eindelijk wortel heeft geschoten. Zoo zij het.... J- B. District Haarlem J unioren - Competities Kampioenswedstrijden Junioren Doordat de inschrijvingen zoek geraakt zijn, zag ik voor a.s. Donderdag de opgave voor bovengen, kampioenswedstrijden, nog gaarne tegemoet. Programma 26 April 1931: lste klasse H. B. C. 5Santpoort 4, 2 uur, Bronstee. Alliance 3Concordia 4, 1.15 uur. B. S. M. 3—Geel-Wit 4, 2 uur. 3de klasse Alliance 5B. S. M. 4, 12 uur. H. B. C. 6O. Gezellen 6, 1 uur, Bronstee. 4de klasse H. B. O. 7—T. Y. B. B. 7, 3 uur, Bronstee. De Competitieleider P. P. SMIT, Hoofdstraat 380, Santpoort. Deze wedstrijd is gedecideerd door de Haarlemmers gewonnen. Zij waren voort- ndurend in de meerderheid, hoewel de tegen partij over het algemeen veel zwaarder was, wat gewicht betreft, wat dan ook vooral in de scrum bleek, konden zij bijna voort durend aanvallend optreden. De publieke belangstelling viel, gezien den regen, hard mee. Als om plm. 3 uur de beide teams het veld betreden, blijkt dit zeer glad te zijn. Hilversum trapt af, maar al dadelijk neemt Haarlem het spel ln handen. Het spel wordt echter door de vele scrums nogal ont sierd en onderbroken. Plotseling weet dan Levie, nadat de bal eenige malen gepasst is, een try voor Haarl. te scoren; een poging deze in een gqal om te zetten mislukt, de stand is alzoo 3—0 voor Haarlem. Nadat Hilversum weer heeft afgetrapt, nemen dan de Haarlemmers weer den aan val over. Even moet Nijhoff van Haarlem wegens een blessure het veld verlaten. Hij komt echter snel terug en kan weer mee spelen. Dan passt Capellen den bal naar Hoyer, die zoodoende in staat gesteld wordt een 2de try te scoren, ook deze wordt niet in een goal omgezet. De stand is dan dus 6—0. Na nog eenige aanvallen van de M. T. S.'ers kondigt de scheidsrechter dan de rust aan. Na de rust hetzelfde spel, weer Haarlem in de meerderheid. Kooiman scoort dan nog een try achter de deadball line, waardoor deze try niet meegeteld wordt. Dit is echter uitstel van executie, want pl.m. 5 minuten later scoort Van Rees een heel goede try midden ln het Hilversumsche doel. Deze wordt dan door De Jong in een goal om gezet. Stand dus 110. Hierin komtr dan geen verandering meer. En met Haarlem in den aanval kondigt de referee het einde aan. v Als leider van de competitie 1931 is door het bestuur van den Nederlandschen Honk- balbond aangewezen de secretaris van dat bestuur, de heer L. Sok te Amsterdam. Door de vertraging, ontstaan door het plotselinge aftreden van den heer M. C. Bak ker, als secretaris van den Ned. Honkbalbond, besloot het Bondsbestuur de z.g. Openings wedstrijden dit jaar te laten vervallen. Indien het mogelijk is de beschiklkng over een neutraal terrein te krijgen, zal de wed strijd H.H.C. (Haarlem)A.G.H.C. (Amster dam), noodig om te beslissen wie in 1930 kampioen van II B was, alsnog zoo spoedig mogelijk worden gespeeld. Voor deelneming aan de competitie heb ben zich bij den competitieleider opgegeven tien vereenigingen. Twee daarvan komen al leen in de tweede klasse uit, zoodat aan de eerste klasse slechts acht negentallen deel nemen. Om het aantal wedstrijden wat groo- ter te maken is besloten anderhalve compe titie te spelen, n.l. ieder negental een heele competitie tegen de vereenigingen ln zijn afdeeling en een halve tegen de negentallen uit de andere afdeeling. Dat wordt voor ieder tien wedstrijden. De loting had het volgende resultaat: Afd. A.: Haarlem I—Quick I—A.G.H.C. I— AJax; Afd. B.: Blauw Wit I—V.V.G.A. I—Z.R.C. I—Togo I. In de tweede klasse komen tien negental len uit, terwijl de mogelijkheid bestaat, dat A.M.VJ". nog een negental mee laat doen, en dat de Amsterdamsche veetbalvereeniging D. E. C. zich ook nog aansluit. Hier was de uitslag van de loting: Afd. A: H. H. C. I (Haarlem)—Ajax II— A.M.V.J. I—Blauw Wit II—V.V.G. A. II; ,,'t Is mis, schat! Je vader weet, dat ik je wil schaken." „Hemeltje! Hoe weet je dat?" ..Hij heeft Juist de ladder onder me vandaan getrokken." i Sunny Mag.) Afd. B.: H.H.C. II (Haarlem)—Haarlem II A.G.H.C. II—Z.R.C. II—Togo II Gezien het feit, dat de competitie in de tweede klasse altijd minder vlot vf oopt dan in de eerste, wordt hier voorloopig alleen een neele competitie gespeeld. Naar wij vernemen wordt er zeer waar schijnlijk door een bekend Amsterdammer een beker als wisselprijs voor bovengenoem- den wedstrijd beschikbaar gesteld. Van 12—16 Mei a. s. zal te Oosterbeek en omliggende plaatsen een Motorweek worden gehouden, waarvan reeds eerder gewag werd gemaakt. De deelneming aan de verschillende wed strijden en het Concours d'Elegance belooft gezien het aantal aanvragen zeer groot te worden, terwijl het lichtfeest op den Rijn en omgaving, tal van bezoekers ook uit het buitenland zal trekken. Een goed geslaagd affiche in groot en klein formaat, is op ruime schaal verspreid mid dels de verschillende Vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer en Reisbureaux in tal van plaatsen. Een eere-comité, onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Molen, burgemeester der gemeente Renkum en waarin o. m. ook zitting heeft mr. A. J. A. A. Baron van Heemstra, voorzitter der Geldersche Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer, is gevormd. De feestelijkheden en wedstrijden, welke worden gehouden, worden uitsluitend gepu bliceerd in het officieele feestprogramma, dat verkrijgbaar is bij de V. V. V.'s ter plaatse. Zondag was het de laatste dag van de wedstrijden tusschen Griekenland en Oos tenrijk in de Europeesche zone voor den Da- viscup Deze ontmoeting die te Athene werd gespeeld, was tevens de eerste in de Euro peesche zone van dit jaar. De beide eerste dagen had Griekenland een uiterst nuttigen 21 vooreprong weten te behalen. De uit slagen van Zondag luiden: Matejka (Oostenrijk) sloeg Zerlendi (Grie kenland) met 6—3, 6—2, 68, 6—3. Garantziotis (Griekenland) sloeg Artens (Oostenrijk) met 64, 26, 64, 68, 64. Griekenland won dus met 32. Amsterdam-Noord-Beker Bovengenoemde vereeniging organiseert op Zondag 3 Mei haar jaarlijksche veldloo pen te TuindorpOostzaan. Het programma luidt als volgt: Klasse A: D. H. A. K.-leden. Klasse B: niet-D. H. A. K.-leden, welke zijn aangesloten bij een andere R.K. Sport bond. Klasse C: D. H. A. K.-Junioren van 14 en 15 jaar. Klasse D: D. H. A. K.-junioren van 16 en 17 jaar. Klasse E: niet-D. H. A. K.-junioren van 14 en 15 jaar. Klasse F: niet-D. H, A. K.-junioren van 16 en 17 jaar. Voor afdeeling A is beschikbaar de Am- sterdam-Noord-wisselbeker, welk in bezit is van D. E. M., Beverwijk. Tevens worden voor alle afdeelingen di ploma's beschikbaar gesteld, voor hen die het Parcours in een bepaalden tijd afleggen, buiten de fraaie prijzen. Het inleggeld bedraagt voor senioren 0.50 voor junioren 0.25 Inschrijvingen voor 30 April te richten aan den heer De Nekker, Gr. Beerstraat 47, Amsterdam-Noord. Secretariaat: Ramplaan 106, Haarlem De leden worden er nogmaals aan herin nerd, dat de tralningsavonden, die Dinsdag en Donderdagavonds gehouden worden op 't terrein van het R.K. Lyceum aan den Zijl- weg, om half 7 aanvangen. De trainingsavonden staan onder leiding van den heer N. de Zwager. Zondag 10 Mei organiseert de R. K. A. V. „Holland" een estafette-loop door Heemstede over een afstand van pl.m. 4 KM. De af standen zijn als volgt: 2004008001200 800400200 meter. Helpt allen mee dat deze dag een groot succes zal worden, zoowel voor Holland als voor geheel de Roomsche sport. Daarom is het ook noodzakelijk, dat alle leden komen trainen. Niemand verzuime dus meer en ik verwacht al de „Holland"- leden op de trainingsavonden. FREEK. rot

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7