Uit den Omtrek J. H. DE WERD Communie -Geschenken RELIGIEUZE ARTIKELEN Fijne Stofzuigerhuis MAEStTENS c BENNEBROEK HILLEGOM HAARLEMMERMEER SASSENHEIM HERINGA WUTHRICH, HAARLEM PHILIPS' RADIO TOESTELLEN LISSE "LEVERPARKWEG 4 PLAQUETS, ZILVEREN ROZENKRANSEN, SCHILDERIJTJES enz. NOORDWIJK NOORDWIJKERHOUT ZANDVOORT KENNEMERLAND IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST BEVERWIJK VELSEN HEEMSKERK LIMMEN WIJK AAN DUIN Brutale inbraak te Beverwijk Oarteljcrisstraat 16 - Tel. 10756 ALLE MERKEN STOFZUIGERS De nieuwe Centrale van het P.E.N. yA SANTPOORT HEILOO CASTRICUM RIJKSVISCHAFSLAG ötaai van Resommin&en van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen MARKTNIEUWS Expositie van afgesneden bloemen Naar het bestuur van de plaatselijke afdeeling van St. Deusdedit ons verzoekt i^ede te deelen, zal Zaterdag om 4 uur in het R.K. Verefc- nigingsgebouw een expositie van afgesneden bloemen geopend worden. Dë bloemen van inzenders moeten Vrijdag savond a.s. worden ingezonden. Zondag om half 5 zal de tentoonstelling worden gesloten. Gemeenteraad De Raad dezer gemeente houdt een openbare vergadering op Vrijdag 24 dezer, des nam. te 1.45 uur. Wegens restau ratie van de raadszaal heeft deze vergadering p'.aats, in de commissiekamer van het Raad huis. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Op roepingsbrief van Ged. Staten van Zuid- HÓlland, om te verschijnen in hunne verga dering op 27 April 1931, nam. 2 uur. waarin* behandeld zal worden de ambtshalve afvoe ring vah de Kuipersteeg en van den Legger der wegen en voetpaden. B. en W. stellen den Raad voor, dit stuk voor kennisgeving aan te nemen; 4. Kohier van de Hondenbe lasting voor het jaar 1931. B. en W. stellen den Raad voor, dit kohier vast te stellen tot een bedrag van f 271.75; 5. Vaststelling van de begrooting voor den Schoolartsendienst voor het tijdvak van 1 April3i December 1931. Aangezien de gemeenteraden, die bij den dienst zijn aangesloten, geen bezwaar tegen de begrooting hebben, steden B. en W. voor, om die begrooting door uwen Raad, n.l. den Raad der standplaats-gemeente, defini tief te deen vaststellen; 6. Bezwaarschriften van B. Heemskerk en R. Assendelft tegen aanschrijvingen ingevolge de Woningwet. B. en W. stéllen voor, de reclamanten in hun bezwaarschriften niet-ontvankelijk te ver klaren, omdat deze bezwaarschriften niet zijn ingediend binnen den termijn, genoemd in art. 20 der Woningwet. 7. Benoeming van 4 leden van de Schattingscommissie, wegens periodieke aftreding van de heeren J. van Houten, M. de Groot, D. van Egmond en P. Klaver; 8. Benoeming van ïeden van de com missie van toezicht op het correspondent schap der Arbeidsbemiddeling; 9. Verzoek van ct3 Harddraverij vereeniging Hillegom en Om streken, cm beschikbaarstelling van de Van der Ende-laan voor een harddraverij en van een gemeenteterrein '-oor een volksfeest; 10. Vaststelling: a. begroot,ingswijriging, en b: rekening van ontvangsten en uitgaven, béide over het dienstjaar 1930 van het Bur gerlijk Armbestuur. Deze stukken liggen ten gemeentehuize ter visie; 11. Voorstel tot ver lenging der tijdelijke kaSgeldleening; 12, Ver zoek van de bewoners van de Sixlaan, om intrekking van het raadsbesluit tot afsluiting van die laan; 13. Voorstel tot verkoop van grond; 14. Circulaire van Gedeputeerde Sta ten inzake regeling van de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ontvan gers; 15. Vaststelling verordennigen voor de Zweminrichting en het Badhuis; 16. Regeling salaris badmeester; 16a. Vaststelling compta- fciliteitsbesluit; 17. Mededeelingen. Uit de Raadsstnkken Punt 1. Vaststelling notulen der vorige vergadering; 2. Ingekomen stukken. Deze bevatten; goedgekeurde raads besluiten door Ged. Staten; jaarverslag der Gemeentelijke Zweminrichting over 1930; be richt van verdaging van een viertal Raads besluiten en toezending door Ged. Staten der vastgestelde rekening der gemeente voor het dienstjaar 19?78. Benoeming leden commis sie dér arbeidsbemiddeling. Bedankt hebben de heeren: J. Veldhuyzen van Zanten, B. Hulkenberg en K. Aspers; B. en W. dragen hu resp. voor de heeren J. Veldhuyzen van Zanten, v. d. Endelaan 5, Th. Stevens, Tres- longstr. 12 en H. Montenoy, Stationsweg 240; 9. Gebruik van eigendommen-terreinen volks feesten. B. en W. stellen den Raad voor, voor de Harddraverij de Van der Entfalaan be schikbaar te stellen op bepaalde voorwaarden en voor de Volksfeesten het terrein, gelegen aan de Zuidzijde van het gebouw Openbare Werken aan de Jhr. Mockkade, eveneens on der bepaalde voorwaarden; 11. Tijdelijke kas- geldleening. B. en W. stellen den Raad voor de per 1 Mei afloopende leening nog 3 maan den te continueeren. De rente zal nog lager gesteld kunnen worden; 12. Intrekking raadsbesluit tot afsluiting van de Sixlaan. B, en W. stellen den raad voor, aan het verzoek gedeeltelijk tegemoet te komen; 13. Verkoop van grond1. Dit betreft het nog niet verkochte gedeelte van het gemeente-terrein aan de Hofstraat Er wordt 12.— per M2 vcor geboden en B. en W. den prijs billijk achtend stellen den Raad voor een be slissing te nemen; 14. Jaarwedden Burge meesters, Secretarissen en Ontvangers. De door Ged. Staten gevraagde wijzigingen zijn van ondergeschikt belang en zijn van geen tavlced op de jaarwedden van genoemde functionarissen in deze gemeente. B. en W. stellen den Raad voor, aan heeren Ged. Sta ten te berichten, dat tegen de voorgestelde wijziging zijnerzijds geen bezwaar bestaat; 16. Regeling salaris Badmeester. B. en W. stellen den Raad voor, dit te bepalen op 1700— f 2000. Gemcentenieuws Het leveren wn het hekwerk voor de gasfabriek Is opgedragen aan den heer S. Korbee alhier. Onbezoldigde Rijksveldwachters De agen. ten van politie van Dam en Hardinxsveld zijn aangesteld tot onbezoldigd Rijksveld wachter. Ongeluk bij houthakken De 60-jarige B. V. had, terwijl hij achter een woning aan den Hoofdweg een stapeltje hout hakte, het ongeluk In zijn hand te slaan, waardoor twee vingers nagenoeg geheel werden afgesneden. V. werd per auto naar een ziekenhuis ge bracht en aldaar verbonden. Berg en Daalpolder De jaalijksche ver gadering van stemgerechtigde Ingelanden werd 'gehouden in hotel „Het Bruine Paard" Wegens ziekte en verblijf in het buitenland van den voorzitter, den heer J. G. van Rei- sen, werd de vergadering geleid door den loco-Voorzitter-Poldermeester den heer S. Warmerdam. Bij vaststelling van de rekening over 1930 werd de omslag „voor dat jaar be paald op f 8 per H.A., en werd deze voor 1931 geraamd op f 12 per H.A., makende over de grootte van den polder, zijnde 117.73.83 H.A., resp. f 942.30 en f 1413.47. Medegedeeld werd, dat de stichtingskosten van het nieuwe machinaal gemaal met ruw- oliemotor en vijzelsysteem Spaans hebben bedragen rond f 4600. Door de Ingelanden werd het Bestuur en de Commissie voor de stichting van dit gemaal dank gebracht. Voorts werd mededeeling gedaan van het besluit van de Provinciale Staten aangaande grenswijziging van den polder, waardoor o.a. eenige perceelen langs den Loosterweg bin nen de poldergrenzen komen. De burgemeester bij de R. IC. mannelijke jeugd. Zondagavond had in de groote zaal van het Patronaatsgebouw de plechtige ont vangst plaats van den Edelachtbaren Heer Burgemeester Dr. S. P. A. C. M. Baron v. Wijnbergen door de R. K. mannelijke Jeugd- vereenigingen te Lisse. In een stampvolle zaal merkten wij talrijke aanwezigen op, vertegenwoordigers van de verschillende jeugdorganisaties hier ter plaatse, benevens leden der verschillende jeugdorganisaties, als Patronaten, Jozefs gezellen, Gymnastiekclub, Mandolineclub en Harmonie. Te 6 uur arriveerde Z. Edelachtbare aan het patronaat en werd door de plaatselijke Geestelijkheid tusschen een dubbele rij leden der Gymnastiekclub Sparta" als 't ware een triumphfcoog vormend naar voren geleid onder de vrcolijke tonen van de Harmonie Adolf Kolping" en het handgeklap der tal rijke aanwezige jeugd'eden. Nadat allen ge zeten waren gaf de leider van dezen jeugd- avond de We'.eerw. heer Kapelaan J. A. v. Zon het woord aan den Zeoreerw. heer Pastoor als voorzitter der R.K. Jeugdbeweging te Lisse. Deze feliciteerde allereerst den Burge meester met zijn herstel van zijn korte on gesteldheid, waardoor deze avond dreigde te moeten worden uitgesteld. Na een welge meend welkomstwoord hoopte hij dat Zijp Edelachtbare dezen avond de overtuiging zou opdoen en medenemen dat de georga niseerde jeugd van Lisse eerbied heeft voor 't gezag. Als blijk van hulde bood hij Zijn Edelachtbare een gedenkalbum aan, waarin de namen der jeugd waren vervat. De Har monie zette hierna het Wilhelmus in en speel »e daarna een ouverture. Hierna werd het woord gegeven aan den Weleerw. heer H. W. Agterof namens de rijpere mannelijke jeugd. Hij zeide dat het een vreugde was voor de rijpere mannelijke jeugd en hij riep Zijn Edelachtbare het welkom toe. Zijn Eerw. zeide dat het welkom een bewijs moge zijn dat deze rijpere jeugd aanhankelijk heid toont aan het burgerlijk gezag. Wij hebben ons vereenigd in onze vereeni- gingen voor de rijpere jeugd. n.l. de IC. J. M. V. en Jozefsgezellen. Ziehier de strijdbare jonge mannen van Lisse, die be reid zijn het werk onzer voorvaderen voort te zetten en gehoorzaamheid en ontzag te tooncn voor het kerkelijk en wereldlijk gezag. Aanvaardt dan burgemeester, onze bewijzen van aanhankelijkheid en trouw. Een donde rend applaus brak hierna los. Vervolgens kregen wij ten gehoore 'n decla matie getiteld: „O, 't rurichen van 't ranke riet", door den K. J. M. V.'er J. Nieuwveen, gevolgd door een declamatie getiteld „Wild zang" door het patronaatslid B. v. d. Berg. Beiden hadden succes. Vervolgens kregen we enkele nummers van de mandolineclub, welke ook zeer magnifiek werden uitgevoerd. Vervolgens was het woord aan den Weleerw. heer kapelaan J. A. v. Zon, om als leider der jongere mannelijke jeugd den Edelacht baren heer burgemeester te verwelkomen. Deze werd op eenigszins humoristische wijze ingeleid door wethouder P. Warmerdam. Deze zeide dat burgemeester om zich heen zag de jeugd, de jongere jeugd, met een gullen lach op het gelaat. Dit is mijn patronaat. Na mens hen heet ik u van harte welkom. Hij zette in het kort het doel van het patro- naatswerk uiteen en dat we o.m. de jeugd moeten vormen en aanvullend opvoeden en hun ook eerbied en ontzag moeten inboeze men voor het Burgerlijk gezag. De jongens op te voeden als degelijke katho'leken, doch ook als degelijke staatsburgers. Wij trachten het monogram van Christus in hunne zielen te vormen. De op deze wijze georganiseerde jeugd stellen wij u onder uwe bescherming. Wij hebben daar reeds een voorproefje van, door het beschikbaar stellen van een stukje land om de jongens eenigszins vakkundig te bekwamen. Ook namens de gymnastiek club riep hij den burgemeester het welkom toe en hij sprak den wensch uit, dat moch ten wij ook hiervoor de burgerlijke overheid noodig hebben en hopen we op een gewillig oor. Applaus. Hierna kregen we een paar nummers van de gymnastiekclub, welke onder de kundige leiding van den heer Bouwmeester uit Oegstgeest mooie vorderingen maakt. Vervolgens kregen we een korte film voorstelling getiteld „Een mooi stel", komi sche tweeacter. De jeugd genoot hier uit stekend. Alsnu bracht de Harmonie wederom een paar nummers ten gehoore. De gezel L. Stulfschepel declameerde vervolgens „Schrij- verke" van Guida Gezelle. De voorzitter van de jeugdlijders, de heer Chr. v. d. Eist declameerde vervolgens „Kerstnacht" van Vondel hetgeen op magnifieke wijze werd gedeclameerd. Hierna was tot slot het woord aan den burgemeester. Deze begon met te zeggen het prettig te hebben gevonden dezen avond te midden der R.K. Jeugd van Lisse te hebben mogen vertoeven. Spreker vond het een sympathiek idee om hem dezen avond uit te noodigen en hij kon niet anders zeggen, dan dat het voor hem een weldadige avond was geweest. Allereerst bracht hij een woord van dank aan den Zsereerw. heer Pastoor voor de hartelijke woorden tot hem gericht en tevens voor het. gedenkalbum hetwelk hem is geschonken namens de geheele jeugd organisatie te Lisse. Beiden heeren kapelaans Agterof en v. Zon breng ik eveneens dank voor de hartelijke en sympathieke woorden tot mij gericht en ik beloof mijnerzijds mijn volle medewerking aan het Jeugdwerk voor zoover mij dit mogelijk is. Ik aanvaard de erkenning van het wereldsche gezag niet voor mij zelf maar omdat alle gezag van God komt. Spreker noemde het reusachtig hetgeen hier in Lisse voor de vorming der jeugd wordt gedaan en als spreker nagaat de vele opofferingen welke door priesters en leeken voor de vorming der jeugd worden gedaan, dan moet hij wel tot de conclusie komen, dat er aan de jeugd ontzaglijk veel is ge legen. Hoe komt dat? Omdat deze vorming geschiedt tot heil van Kerk en Maatschap- Pij, omdat gij zijt de hoop der toekomst en daardoor de hoop van het Nederlandsche volk. Wat ge doét aldus spreker tot de jon gens, doe dat goed. Er heerscht hier de ech te geest van vertrouwen tusschen priesters en jongens en spr. hoopte dat deze geest zou blijven voortbestaan en dat de jongens zich steeds als karaktervaste jongens en mannen zouden ontplooien. Denk er steeds aan dat ge Katholiek en Nederlander zijt. Gebruik uw levenskracht als degelijke katholieken en als ge dat dost, doet ge genoeg. Dit kan ik u nu reeds zeggen, dat ik als Burgemeester er trotsch op ben zulke jonge mannen in mijn gemeente te hebben. Ik breng mijn oprech ten dank aan allen welke mij dezen genoeg lijken avond hebben bezorgd. Een woord van hulde en waardesring breng ik aan al len welke de priesters In hun moeilijk werk der jeugdvorming ter zijde staan. En nu moet mij van het hart, dat de mannelijke jeugd dezen avond mijn hart heeft veroverd. Onder de vrcolijke tonen van de Mando lineclub nam de Burgemeester afscheid en gingen de aanwezigen hulstoe! Dammen Eergisteravond speelde de heer P. G. de Jeu alhier een simultaan-séancc tegen de leden van de R.K. Damclub „Ont wikkeling". Er werd aan 8 borden gespeeld. Hiervan won hij er vier, speelde remise tegen N. v. d. Poel en verloor er drie tegen J. H. Hilders, Jac. v. d. Poel en A. Wassenaar. De gemiddelde speeltijd was 12 minuten per partij. Voor een nieuw postkantoor Door het Rijk is van den heer G. van Rhijn alhier, ten behoeve van een nieuw postkantoor aan gekocht hst nieuw gebouwde hotel-café in de Hoofdstraat. DIERENMISHANDELING Twee maagden gevangenisstraf geëischt Wegens beschadiging van eens anders dier, subs poging tot dooden, stond gisteren voor de Haagsche Rechtbank terecht de 33- jarige arbeider S. J. IC, te Noordwijkerhout, wien ten laste Is gelegd, dat hij in den avond van 15 Jan. j.l. in het duin het z.g. „paar- denkerkhof" met een dubbelloopsjacht-ge- weer heeft geschoten in de richting van den jachtopziener Duyvenbode, die met zijn zoon aldaar surveilleerde, en daarbij verdachte op stroopen betrapte, en door welk schieten de hond van den jachtopziener werd getroffen. Het dier bleek 42 verwondingen, veroorzaakt door hagelkorrels, opgeloopen te hebben. Verd. bekende de bedoeling te hebben ge had den hond te dooden. De eigenaar van het dier had zich voor een bedrag ad. 15, zijnde de verpleegkosten, civiele partij gesteld. Het O. M. wees op de bekentenis van ver dachte die wist, dat dit dier een waarde van 300 bezat en voor de politie een waar devol opsporingsinstrument is. Gezien de omstandigheid, dat verdachte als strooper bekend staat en hij ter plaat se een ongunstige reputatie geniet, eischte mr. Blok twee maanden gevangenisstraf. Mr. S. J. Njiokiktjien, verdachte verdedi gend, meende dat de gevraagde straf veel te zwaar is en pleitte een voorwaardelijke ver oordeeling. Uitspraak 30 April. Onderwijs De heer Van Beek, onderwij zer aan school D, staat nummer twee op de voordracht voor hoofd van de school te Ben- nebroek. Kennemerland De afdeeling Kennemer- land van den Algemeenen Nederladnschen Politiebond houdt Vrijdagavond in Zomei- lust een vergadering. Als spreker zal optre den de heer H. Bout, inspecteur bij de Ar- beids Inspectie te Amsterdam, met de onder werpen Transportarbeidersbesluit en Winkel werktijdenbesluit Voor alle belangstellenden is deze vergadering toegankelijk. De aanvang is gesteld op half acht. R. K. Vrouwenbond De laatstgehouden vergadering van den R. K. Vrouwenbond werd geopend door de presidente, mevr. Marcusse, met den Christelijken groet en een welkom, vooral tot den spreker, den heer Janssen, directeur van net R. K. Tehuis Luctor et Emergo te Nijmegen. Na het verslag van de vergadering te Be verwijk ter voorbereiding voor de Rerum Novarum-herdenking aldaar en lezing der notulen, nam de spreker het woord. Door zijn overtuigend woord, geïllustreerd door pakkende voorbeelden, wist hij een adem- looze stilte te scheppen. Een spontaan applaus dankte spreker. Ze ker zal geen der aanwezigen de zaal ver laten hebben, zonder een groote sympathie te hebben opgevat voor de armen ei zede lijk ongelukkigen, die door Luctor et Emergo zoo liefderijk worden opgenomen. Jammer, dat slechts weer weinigen de vergadering bezochten. Met den Christelijken groet sloot de pre sidente de bijeenkomst. IJxerverscheping De Nederl. stoomsche pen ..Amazone" en „Erato", zijn gisteren met in de zeehaven van het Hoogovenbedrijf in genomen partijen piekijzer resp. naar Ham burg en Danzig vertrokken. R. K. Metaalbewerkersbond De belang rijke vergadering van arbeiders, w;rkzaam aan het Hoogovenbedrijf en M. E. K. O. G„ weike wij reeds aankondigden, wordt, niet Wcensd»' 22. maar Donderdag 23 April in het patr uaat gehouden. Aanbesteding Nederlandsche Spoorwegen De uitslag van de gisteren te Utrecht gehou den openbare aanbesteding van het bouwen van een seinhuis met bijkomende werken te Beverwijk, raming 9990.is als volgt: Ingekomen 33 biljetten t.w.: V. P. Braun en Zn. te Beverwijk 6935; P. Scheepbouwer en W. Gilt/es te Hoensbroek (Broek op Lan- gendijk) 6979; J. Kalf, Beverwijk, 7345: P. J. Blauw te Hoorn 7347; L. v. d. Meulen en Zn. te Hee enveen 7355; M. K. de Groot te Heeren veen 7400; N.V. Aann. Mij. „Noord-Holland" te Heemskerk 7487;; W. J. Harssen te Alkmaar 7500; J. M. Strijland te Uithoorn 7609; A. Stekelenburg en E. Martens te Utrecht 7777; C. Dubbeld te Bergen I860; J. P. Schelvis te Beverwijk 7872; M. Koppe te Bennebroek 7898; J. v. d'. Steeg en Kool te Amsterdam 8100: J. G. Steensma te Lemmer 8160; P. C. Dubbeld te IJmuidenOost 8299; W. A. de Wit te Utrecht 8358; Aann. bedrijf v.h. H. A. Blosmers te Winterswijk 8420; C. Klinkert te Oudkarspel 8470; W. Aafjes te Assendelft 8550; M. Zwaan te Nieuwendam 8964; J. Opdam te Heiloo 8970; P. B. Hu berts te Nijmegen 9083; W. Houter te Zaandam 9143; J. M. Tromp te Beverwijk 9230; P. Kleerebezem te Purmerend 9377; J. Wittebrood te Beemster 9480; A. K. Pik te Barsingerhorn 9484; J. de Vries te Pur merend 9570; P. Cupido te IJmuiden ƒ9600; H. J. Oppenkamp te Haarlem f 9750; Gebrs. van Keulen te Zwanenburg 9870; N. V. Timmerwerken v.h. Zijp en Hamburg te IJmuiden 9900. Stille Omgang naar Alkmaar De af deeling Beverwijk van het Genootschap van het H. Bloedmirakel in Alkmaar, houdt haar ledenvergadering a.s. Maandagavond, 8 uur, in de St. Jozefschool aan den Arehds- weg. De toegang is vrij voor alle katholieke mannen en jongemannen. Ook dit jaar zullen Beverwijk en Velsen- Noord wederom te zamen optrekken naar de oude Mirakelstad in den nacht van 2 op 3 Mei a. s. H. M. de Koningin-Moeder - Het voorge nomen bezoek van H. M. de Koningin-Moe der aan het Roods Kruis Ziekenhuis, alhier, is uitgecteld tot Maandag 27 April. H. M. zal des middags om 3 uur in het Roode Kruisziekenhuis arriveeren. De Ver- eeniging Koninginnedag is voo:nemens om H. M. bij aankomst een bloemenhulde aan te bieden. OVERNAME VAN HET RIJK VAN DE HOOFDSTRAAT TE SANTPOORT EN DE MEERVLIETSTRAAT TE VELSEN In verband met het gereedkomen van het nieuwe gedeelte van den Rijksweg Haarlem— Velsen in deze gemeente hebben B. en W. zich in verbinding gsteid met den Minister van Waterstaat, ten einde te geraken tot de overname door de gemeente van de oude ge deelten van den Rijksweg, van K. M. 5.407 tot K.M. 6.998 te Santpoort (genaamd Hoofdstraat) en van K.M. 9 377 tot K.M. 9.918 te Velsen (genaamd Meervlietstraat) Deze Minister heeft zich thans bereid ver klaard de totstandkoming te bevorderen van een wet, waarbij bovenbedoelde weggedeelten in beheer en onderhoud bij de gemeente worden overgebracht. De Minister van Financiën is voorts be reid om na het overbrengen in beheer en onderhoud ook den eigendom van die weg gedeelten aan de gemeente over te dragen, tegen een koopsom van 10.voor den weg en van 190.voor de zich op den weg be vindende boomen. Hieromtrent zullen nog nadere onderhandelingen moeten worden ge voerd. Indien niet vóór het indienen van het wetsontwerp betreffende de overbrenging in beheer en onderhoud overeenstemming is verkregen omtrent de overdracht van den eigendom, zal aan artikel 2 van het wets ontwerp nog worden toegevoegd'. „Bij het verleenen van nieuwe vergunnin gen voor het aanleggen van werken in, op of over de weggedeelten, waarbij Rijks eigendom is betrokken, zal de gemeente de betaling van eene recognitie tot een bedrag van 2.50 ten bate van het Rijk voorschrij ven, als erkenning van het eigendomsrecht van het Rijk op den betrekken Rijksgrond." Tegen de voorwaarden zooals zij in het voor-ontwerp van wet zijn vervat, eventueel aangevuld met de vorengenoemde, bestaat bij het college geen bezwaar. Ook de door den Minister van FinaniTn voorgestelde koopsommen van 10.voor den weg en van 190.vDor de daarop staande boomen, lijken hun aannemelijk. Zij stellen den raad mitsdien voor, hen te machtigen om met het Rijk een overeen komst aan te gaan en om met den Minister van Financiën nader in onderhandeling te treden omtrent de verkrijging van den eigen dom dier weggedeelten. Land- en Tuinbouwarbeidersbond „Deus Beuii" Maandagavond vond 'n loden» erga- dering plaats van bovengenoemden bond. De voorzitter, de heer A. Zuurbier, open de met den Christelijken groet. Daarna volgde voorlezing der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Het woord was nu aan den heer Dekker, hoofdbestuurder van den bond, welke dezen avond een propagandarede hield, met als onderwerp „Arbeidersbelangen". Spreker spoorde in een schitterende toe spraak de aanwezigen aan tot toetreding tot de R. K. organisaties. De voorziter bracht namens de vergade ring dank aan den spreker. Tijdens de vergadering gaven verschillen de aanwezigen zich als lid op, zoodat het aantal georganiseerde R. K. Land- en Tuin- bouwarbeiders ter plaatse nu ruim 60 be draagt. Ten slotte deelde de voorzitter nog mede, dat in overleg met de diverse onderafdee- iingen van den R. K. Volksbond, afdeeling Heemskerk, is besloten, krachtige maatrege len te treffen, dat geen arbeid zal worden verricht door arbeiders na volbrachte dag taak. Na beantwoording van nog enkele vragen volgde sluiting met den christelijken groet. Polderverkiezing In de vergadering van den polder de Uitgeester en Heemskerker broek is gekozen tot Hoofdingeland Jhr. Fr. evers te Heemskerk en den heer C. de Ruij- ter Cz. mede aldaar en tot dijkgraaf van den Marker en Oostwouderpolder is herkozen de heer P. Groot als dijkgraaf en tot Hoofd ingeland de heer P. Reijnè Kz Stille Omgang Donderdag 23 April houdt het genootschap van den Stillen Omgang een ledenvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw des avonds 8 uur. Als hoofdpunt komt op de agenda voor: „Bespreking tocht Stille Omgang naar Alkmaar". Zuster Adetna Het bestuur der afdeelin, „Witte Kruis" alhier, heeft in de Zaterdag gehouden bestuursvergadering op de mee t eervolle wijze ontslag verleend aan de wijk verpleegster dezer afdeeling, Zuster Adema Zuster Adema is ruim drie jaar in deze gemeente werkzaam geweest, en heeft door de groote toewijding waarmede zij haar taak vervulde, aller sympathie en achting ver worven. Het ontslag is verleend tegen 15 Mei. Mej. Adema hoopt daarna in het huwelijk te treden. Oudermiddag O. L. Vrouw van Goeden Raad Men schrijft ons: Zondag werd de laatste oudermiddag van het afgeloopen winterseizoen gehouden in deze parochie. Te ongeveer 3 uur werd de zeer goed bezochte bijeenkomst geopend door den Weleerw. heer Kapelaan Schretlen. Na een dankwoord aan de patronaatscommissie werd in groote trek ken de gestadige groei van het patronaat geschetst en gewezen op den goeden echt katholieken geest, die onder de jongens heerscht. Vandaar, dat bij den directeur het plan gerijpt was, uit de jongens een „keur- ploeg" te kiezen. De grondslag van deze be- 200.ontvreemd In den afgeloopen nacht is te Beverwijk wederom een brutale inbraak gepleegd. Ditmaal is een bezoek gebracht aan de woning van den heer T. aan de Kerkstraat. Door het uitsnijden van een ruit uit een deur aan de achterzijde van het perceel verschafte men zich toegang tot de woon kamer, waai een dressoir en een bureau aan een grondig onderzoek werden onderworpen. Ook een kast in de woonkamer werd onder zocht. In totaal werd een bedrag van pijn. 200 buit gemaakt. Een missie-busje, dat voor het grijpen stond, werd onaangeroerd gelaten De inbreker is bij zijn tocht door het tuin tje aan de achterzijde zeer voorzichtig te werk gegaan. Schelpenpaadjes heeft hij zorgvuldig ver meden, hetgeen afgeleid kon werden uit de voetafdrukken in de perken. Verder is nog een bezoek gebracht aan de woning van den heer v. d. W. aan de Peper straat. Ook hier werd aan de achterzijde een ruit uitgesneden, zoodat de sleutel, welke in het slot, stak, omgedraaid kon worden. De bewoner was echter dcor het geruisch wakker geworden. Toen hij licht maakte, ging de inbreker op de vlucht. De Beverwijksche politie stelt een uitge breid onderzoek in. (N i e t Officieel.) 4"a STAATS-OTr.?v»J. Trekking ven Weena.'.::'; 22 April 1931 3e Kicsce, ?e Lijst. Ilcoge I"rijzen: 12121 20389 1030 12737 4CO «32 1C302 200 1722 5533 12855 13161 19480 19774 F. ijzen van 45. 233 275 299 333 80 •423 961 1284 1699 2' 12 24' 0 2717 3106 3197 3777 4287 4490 5088 5352 5912 6140 6983 6967 7130 7619 8049 8318 9346 9693 9897 107 486 999 1320 1881 2120 2468 2724 3219 3441 3791 4295 4524 5099 5417 5996 6173 6589 6986 7243 7681 8187 8589 9394 9721 591 1102 1393 1908 2241 2485 -2725 3239 3470 3793 43.5 4673 5195 5504 6007 6202 6591 7057 7252 7708 8265 8608 9397 9730 598 1168 1458 1918 2253 2.28 2779 3284 3501 3848 4341 4737 5220 5652 6047 6317 6627 7071 7300 7770 8316 8687 9526 9737 694 1187 1556 1931 2275 2a 0 2787 3293 3522 3919 4355 4326 5275 5567 6100 63 3 6693 7078 7332 7776 8349 8783 9547 9789 716 1203 1613 1937 23C7 2570 2912 2321 2533 2922 4143 4920 5250 5723 6105 63.5 6833 7102 7394 7817 8374 8905 9297 933? 20507 le0 372 Si>5 1282 16# 193' 2332 280? 29# 3-,r0 4092 41 ?4 rgj 4 532^ 5526 6'.3? 65-48 691? 7182 7248 7968 851? 916? 9652 9971 10007 10109 10129 10260 De schoorsteen rookt! De bouw van de nieuwe centrale van het P.EN. is thans zoover gevorderd, dat een der «ketels wordt drooggestoolct. Voor het eerst kon men rook uit den schoorsteen zien opstijgen. Door de moderne constructie van dezen schoorsteen, die den rook van vliegasch zuivert, is het een zeer bescheiden rookwolkje, dat zich boven de opening vertoont. weging is een strikt geestelijke. Wat van binnen aan Roomsch-zijn bij de jongens zit, moet geuit worden in alles, zoowel op ker kelijk gebied als bij vermaak en sport. De unifonn, die dsze groep zal dragen, is daar toe hulpmiddel en moet tevens een prikkel zijn, om ook de lichamelijke houding in de kerk of op straat te veranderen. Ook uit dit laatste spreekt het innerlijke. Dan zul len in de toekomst de machines uit de kerk verdwijnen en plaats maken voor overtuigde zielen, die weten, waarom zij in de kerk ver schijnen en niet als mechanische poppen hun schoone Roomsche geloof beleven, hierbij na tuurlijk in aanmerking genomen, dat dit alles vergezeld gaat van de noodige geestelijke lei ding en opvoeding. We zullen dan krijgen beginselvolle man nen en jongens, wier geloof niet bij de min ste windvlaag omver zal waaien. Het men- schelijk opzicht van den jongen om mee te lachen of mee te doen met woorden, daden of zaken die niet overeenstemmen met het geloof of de zeden, terwijl ze er zeker in den beginne innerlijk niets van willen weten, maar om wille van vrees of menschelijk op zicht toch aan meedoen, zal wijken van fa briek, tuin of werkplaats. En daaraan zullen we onder den bijzonderen zegen van God een begin maken, om dan het begonnen werk langzaam en geleidelijk maar met vaste hand verder uit te breiden. Üit de vergadering bleek ölgemeene in stemming met dit plan en groote waardee ring voor het werk van den volijverigen di recteur 'en zijn patronaatscommissie. Roomsche ouders van O. L. Vrouw van Goeden Raad, bliift ons steunen, we zijn met onze samenwerking in de goede richting. Roomsche jongens, laat je niet kennen, vooruit! met hart en ziel medegewerkt! Concert Zooals bekend, werd het Sym- phonie-orkest „Caecilia" opgeheven wegens gebrek aan belangstelling der leden. Den do nateurs kwam rechtens nog een uitvoering toe. Het bestuur heeft daarom het sympho- nie-ofkest „Euphonia" van IJmuiden-Oost verzocht, op Maandag 27 April een concert te geven voor de donateurs in hotel „De Weijman", alhier. De eerste bedevaart 't Is wel een slecht begin geweest, wat betreft het weer, voor het seizoen van de bedevaarten naar Kapel Zondag had de eerste processie plaats van de parochie naar Kapel. De plechtige H Mis werd opgedragen door den Zeereerw heer Pastoor met assistentie van den Wel eerw. heer Kapelaan en den Zeereerw. Pater, die de bedevaart leidde. Geregeld was de groote bedevaartskerk geheel gevuld met geloovigen. Het was wel erg jammer, dat het zoo ongunstige weer belette, om de H. Sacramentsprocessie onder het plechtig Lof over de terreinen in de open lucht te houden. Na de processie werd het Te Deum gezon gen als dank voor het welslagen der bede vaart. De intentie van de bedevaart was: „De verheffing van het Godsdienstig leven in onze Farochie" Pastoor van Oostwaard Naar wij ver nemen gaat de toestand van onzen herder, die reeds geruimen tijd verplee,' 1 wordt in het St. Jacobusgesticht te Wassenaar, lang zaam vooruit. Te hopen is het, da deze be id schap aanhoudt. IJMUIDEN, 22 April. Tarbot f 1.10—1.70 par K.G Griet f 28—65 per 50 K.G.; Tong f 1.60—2.15 psr K.G.: Zet Schol 1 33—46, Kleine Schol f 11—35. Bot f 2.60—10, Schar f 2.40—12.50, Tongschar f 35—41, alles per 50 K.G.; Rog f 22.50—42 per 20 stuks; Pie terman en Poon f 4.508.50. KI. midd. Schel- visch f 23—30, Kleine Schelvisch f 13.50—20, alles per 50 K.G.; Kabeljauw f 21—42 per 125 K.G.; Gullen f 17 -"4 per 50 K.G.: Leng f 0.651.80 per stuk; Heilbot f 1.25145 per K.G.; Wijting f 4.7C 2 per 50 K.a.; Kool- visch f 0.270.50 pr stuk. STOOMTRAWLERS Gloria, £300.Christine, 3200.—; Derika 15. 1700.—; Alma, 3000.— Azimuth, 2000.— Dordrecht, 1300.Maria Elisa beth, 2200.Jennie Elsa, 2700. BEUGERS VI. 114, 820.—; VI. 103, 1000.—. LOGGERS Sch. 7, 480.—; Sch. 53 370.— Sch 379, f 8.10; Sch. 402, 330.—; Sch. 236, f 350.—; Sch. 342, 220.—; K.W. 173, 80.—. 10375 10.387 10393 10446 10462 10474 10599 10600 10670 10707 1C7CS 10725 30906 10922 10953 1103S 11075 11106 11190 11212 11318 11387 11402 11406 11483 11863 11569 11579 11588 11636 11758 11981 11970 11973 11009 12021 12944 12105 12175 12180 12185 12185 12335 12407 12114 12436 12162 12498 12607 12662 12720 12305 12942 P947 13069 13082 13087 13106 13144 13149 12242 13271 13294 13328 13335 13382 13509 13592 13651 13712 13720 1,3784 13817 13868 14022 14073 14141 14145 14333 14348 14352 14421 14494 14573 14638 11660 14718 14766 14770 14830 14889 14927 14954 14957 14990 15057 15225 15226 15273 15285 15304 15340 15137 15509 15579 15599 15610 15651 - 15SS9 15722 1573S 15766 15794 15863 15920 15944 15950 16016 16057 16Q91 16154 16172 16257 16273 163CO 16 23) 16423 16447 16163 16556 16574 15692 15816 16890 16892 16893 16962 16990 17057 17085 17122 17126 17167 17227 17325 17422 17440 17505 17523 176C7 17685 17858 18000 1 8039 18049 18071 18199 18317 18325 18370 18496 18510 18654 18690 18732 18S68 18969 1S997 19282 19291 19292 19304 19313 19366 19470 19478 19483 19501 19544 19247 19641 19700 19780 19895 19904 19919 20021 20046 20048 20062 20073 2C079 20225 20263 20274 20301 20333 2C350 20387 20409 20418 20552 20564 20631 20709 20751 20806 20813 20870 208S3 34S 753 1239 1658 1973 2353 2 73 2)53 £319 35C1 3935 4161 £053 £259 £011 6128 6193 6887 7165 7109 7382 8394 9073 9634 9373 102Ö3 10-04 107£0 11117 11108 11645 12C27 12203 12£74 13805 13181 13416 1379S 14155 14595 14853 15092 15342 15659 15903 16121 16363 16727 16995 172S3 17657 18098 18523 19043 19371 19T2 19942 20114 23357 20689 20893 1031? 10309 10328 1114? 11431 1175-'' 1203? 1231? 12600 13066 1319? 13.50? 13811 14170 14509 14864 1518? 15415 1567? 15969 16140 1636? 16744 170?? 17.13? 1766? 18101 10631 1913? 19388 19604 19956 2016? 20368 20672 20984 HOORN, 22 April. Veemarkt. Vette Var kens 0.38—0.41. Handel vlug. AMSTERDAM 22 April 1931. Amsterdam- sche Veemarkt Ter veemarkt waren he den aangevoerd; 320 vette Kalveren: 1ste kwaliteit 0.92—1.04, 2de kwaliteit 0.80— 0.90, 3de kwaliteit 0.66—0.76, per K G- levend gewicht. 96 nuchtere Kalveren f 6 11 per stuk. 600 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 0 500.51, zware Varkens 0.470.49, vette Varkens 0.430.46, per K.G. slachtgewicht. Aan het abattoir wareii heden aange voerd 11 wagons geslachte runderen, af komstig uit Denemarken. WARMENHUIZEN, 22 April. Peen 2.10, kleine 1.40, gele kooi 8.003.30, 2e soort 2.70 —3.80, Deensche witte kool 7.908.20, roode kool 19.50, 2e soort 12.10. ALKMAAR, 22 April. Voorjaarsveemarkt. Aanvoer 2121 koeien. Kalfkoeien 230460 geldekoeien 200360; pinken 140200, stieren 150300. Handel; geldekoeien stug: overigens matig. PURMEREND, 20 April „Afslagvereen- Beemster, Purmerend en Omstreken" Aardappelen, blauwe 1.50, kleine Biauwé 0.76, per 25 K.G.; Witlof 9.00—25.00 per 100 K.G.; Roode Kool 7.20—1540 per 100; Savoye Kool 6.4020.00 per 10C; Boerekool (puntjes) 0.40—0.60 per kist; Spinazie 1.47—1.88 per mand (6 K.G.); Sla 2 80— 7.60 per 100 krop; Andijvie 1.202.50 per 100 krop; Radijs '3.607.10 per 10C dos; Peterselie 31.00 per 100 bos; Raapstelen f 5.207.10 per 100 bos; Rabarber 9.00 22.00 per 100 bos; Bieten 19 00 per 1000; Wortelen j 0.500.60 per zak; Uien 0.45 0.60 per 25 K.G.; Uien Drielingen f 0.13 per 25 K.G.; Prei 7.0016.00 per 100 bos; Aard beien per doosje 0.330.68. TEXEL, 20 April Eierveiling Pluimvee- veieeniging Texel Aangevoerd 156.000 st. Prijzen per 100 stuks. 58-62 K.G. 3.604.20; 62-66 3.90—4.40; 66-70 4.40—5.10; kl. eieren 2.903.70; eenden 3.50; P.-kuikens 1.50 per K.G.; Kippen 0.90. TEXEL, 20 April Veemarkt 3 koeien f 275—375; 52 N. kalveren 9—17; 2 geiten; 28 biggen 1014; 1 korf kippen f 0.951.10- PURMEREND, 21 April. Coöperatieve Cen trale Eierveiling Purmerend G.A. Op de eier veiling alhier waren aangevoerd 199710 een deneieren, prijs 3.503.80 per 100 stuks: 189785 kipeieren: 70/80 K.G. 5—6, 65/06 K.G. 4.30—4.50, 63/64 K.G. 4.10—4.40, 60/62 K.G. 3.80—4.20, 58/59 K.G. 3.70— 3.90, 56/57 K.G. 3.60—3.80, 53—55 K.G. 3.30—3.60, 50/52 K.G. 3.10—3.40. NOORD-SCHARWOUDE, veiling van 22 April. Aanvoer 4600 K.G. wortelen 2.40--3.20. 21.100 K.G. roode kool 17.20—22.60, 28.500 K.G. gele kool 6.20—9.90, 78.800 K.G. Deen sche witte kool 7.509.13.500 K.G. uien 3.203.80, idem grove 2.803.90, idem drie lingen 1.401.80. BROEK OP LANGENDIJK. Veiling van 22 April. Aanvoer 1000 K.G. roode kool 13.20 —21.50, 93000 K.G. gele kool 6.20—9.60, idem doorschot 3.105.80, 42000 K.G. Deensche witte kool 6.70—8.70, 5200 K.G. uien 3.90— 4.30, idem grove 3.504.10, drielingen 0.60, 350 K.G. bieten 4.30. ROTTERDAM, 21 April. Vee. Aanvoer 22? paarden, 2 veulens, 1880 magere runderen. 892 vette runderen, 367 vette kalveren, 150 nuchtere kalveren, 137 schapen of lamme ren, 10 varkens, 49 biggen. Prijzen: vett* koeien le soort 0.931.03, 2e srt. 8085 ct., 3e srt. 70—75 ct., stieren le srt. 67—81 ct., ?e srt. 5564 ct.. 3e srt*4755 ct.. vette kalve ren le soort 1.581.68, 2e srt. f 0.051 25. 3e srt. 75—85 ct. per k.g.; melkkoeien 290— 420, jonge stieren 110200, oudere f 220— 390; pinken 130190; vaarzen 205275. werkpaarden 180303; slachtpaarden im' 280; hitten 95185; nuchtere kalveren 711, fok-alveren 1832; biggen 8 12. Vette runderen handel in le soort redelijk, prijzen iets hooger dan gisteren; 2e en soorten prijzen moeilijk te handhaven; 111 verband met aanvoer van Deensch vleesch. stieren zeer traag verkocht, prijzen iets min der dan vorige week. Vette kalveren bande' lui wegens ruimen aanvoer, prijzen als g's' teren. Melk- en kalfkoeien handel lui, pró' zen duur, afloop beter. Jong vee na'ndej traag. Fok- en nuchtere kalveren hande over het algemeen stroever dan vorige wesh prijzen moeilijk te handhaven. Bigden m?' weinig belangstelling. Paarden handel lui.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2