Diverse Eng. Bankstellen EETKAMER- en SLAAPKAMER MEUBELEN B. J. VAN HEMT LUCHTVAART Groote Houtstraat 67 Let op bij het oversteken Berucht inbreker aangehouden COMPASSEN vanaf f 0.55 ALLEEN ZIJLSTRAAT 97 Een smokkelschip aangehouden Arme kleine Geheimzinnig drama te Wanroy Gefingeerde order Hst autobus-ongeluk te Blerlck Fabrieksdirecteur aan de gevolgen van een ernstige mishandeling overleden Vrouw uit het raam gevallen Een vechtpartij Klappertjes Conflict in de venen BINNENLANDSCH NIEUWS Federatie R. K. Vrouwenbonden Bespeling carillon op 1 Mei geweigerd De nieuwe Amerikaansche Gezant in ons land Over den Oceaan ONZE OOST Indische Dienst SPORT EN SPEL VOETBAL Geen voetbal op de Olympische Spelen 1932? BOKSEN Wedstrijden te Rotterdam Amateurswedstrijden A UTOMOBILISME Nog sneller? DA MM EP Massakamp HaarlemAmsterdam in rietuitvoering of geheel bekleed alsmede groote sorteering vindt U steeds op onze toonzalen POSTZEGELNIE UWS INGEZONDEN FA ILLISSEMEN7 EN STOOMVAARTLIJNEN V - rsi DoodeHjk ongeluk te Oud-Ade Maandagavond is te Oud-Ade de 6-jarige Jacoba v. L. door een vrachtauto, bestuurd dcor H. uit Haarlemmermeer, doordat z J juist bij het naderen van den auto de straat overstak, overreden. Zwaar gewond is h:t meisje naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht en aan de gevolgen overleden. Bij een poging tot inbraak Gisternacht bemerkte een bewoner van de Casuariestraat, te Den Haag, achter zijn huis onraad. Hij hoorde een tfal en zag, toen hij ging kijken een man door een gang vluchten. De man iiep moeilijk en had zich blijkbaar ernstig bezeerd bij den val, dien de bewoner gehoord had. Inderdaad was, zooals later bleek, de man, die door overklimming van een muur in de achtertuinen was gekomen, bij een poging, om een tweeden muur over te klimmen, met het doel in het bontmagazijn van de firma Splitten aan de Lange Hout straat te komen, van den muur gevallen en had daarb:j zijn voet verstuikt. Toen hij bemerkte, dat hij ontdekt was, vluchtte hij zoo goed en zco kwaad als het ging door een gangetje, waarlangs hij in de Casuariestraat kwam. Daar trof hem nieuwe tegenslag, want toen hij de deur van de gang opende, liep hij een nacht waker van den Eersten 's-Gravenhaagschen Nachtveillgheidsdierst aan de Heeren gracht tegen het lijf, die onmiddellijk den man vastgreep. Spoedig was de man, die den inbreker het eerst volgde, ook aanwezig. De aan gehoudene verzette zich niet, maar ver telde, dat hij bij een ruzie in een café een schop tegen zijn voet had gekregen. Hij was niet in staat alleen verder te loopen en men d~oeg hem daarom naar het Plein, waar hij on een bank werd neergezet. De nachtwaker beloofde, dat hij den Geneeskundigen Dienst zou opbellen, doch telefoneerde in werkelijkheid de politie. De ander bleef bij den inbreker achter. Toen de nachtwaker terug kwam, zag hil. dat de aangehoudene met zün bewaker slaags was geraakt; de twee rolden al vechtend over den grond. Onmlddell'ik green de nachtwaker ook toe en blies tegelilk op zijn fluit, waardoor twee nolitiemannen, die in de omgeving surveilleerden, werden gealarmeerd. De aangehoudene moest toen spoedig zijn verzet orweven en werd per taxi naar het hoofdbureau aan het Alexar.derveld gebracht, waar bleek, dat men te doen had met den 26-jarigen M. B. W. uit Amsterdam, een bekende van de pollris ak'aar, op wiens komst de politie te Den Haag reeds was voorbereid door de Am -ten* a mrohe. De man is aan het bureau in bewaring gesteld. OPTICIENS Uit Rotterdam afkomstig? Een Noorsch politlevaartulg heeft in de nabjheid van Christiansund een smokkel- schlp aangehouden. Aanvankelijk trachtte het vaartuig te ontkomen, doch een schot langs den boeg bracht het tot staan. De be manning gaf zich zonder slag of stoot over. Naar verluidt, zou het smokkelschip jit Rotterdam afkomstig zijn. De kapitein, die tevens eigenaar van het schip is, zegt te Kiel woonachtig te zijn, hetgeen echter door de politie betwijfeld wordt. Hij en de uit vier koppen bestaande bemanning wer den te Christiansund in arrest gesteld, ter wijl het schip In beslag werd genomen. Omtrent de aanhouding kan nog gemeld worden, dat dit vaartuig 10.000 Liter spiri tualiën aan boord had. Bij informatie bij den Nederlandschen Consul te Christiansund bleek, dat den Con sul van deze inbeslagneming nog niets be kend was. Gistermorgen trok het twee-Jarig doch tertje van de familie van D. te Zuid-Laren spelenderwijs een tobbe met kokend water van een bank. De kleine kreeg het kokend water over het lichaam. Zij bekwam zulke ernstige brandwonden, dat eenige uren ia- ter het kindje aan de gevolgen is overleden. langdurig verhoor onderworpen en daarna op vrije voeten gesteld. Omtrent de motieven, die tot de vermoede lijke misdaad hebben geleid, is nog geen klaarheid verkregen. Het vermoeden is ge rezen, dat men met een liefdesdrama te doen zou hebben, doch of dit Juist is, zal nader moeten blijken. De aangehouden neef staat gunstig bekend. De verhoorden schijnen weinig of niets omtrent de toedracht der zaak te willen uitlaten. In het kippennok iroeteu alle sporen van het voorgevallene zijn uitgewischt, terwijl de kleeren van den getroffene verbrand zouden zijn. De overleden directeur was ongeveer vijf tien jaar gehuwd en had twee kinderen. Duizend gulden provisie op voorschot Te 's-Gravenhage was als vertegenwoordi ger voor een Duitsche firma werkzaam de 28-jarige kcopman H. M Deze vertegenwoor diger genoot geen vast salaris, doch werkte uitsluitend op provisie. Dezer dagen gaf hij aan zijn firma een be langrijke order op, bestemd voor de Maat- cchappij tot uitvoering der Zuiderzeewerken. De firma nam ^e order aan en maakte ook geen bezwaar toen haar vertegenwoordiger 'n voorschot op zijn provisie vroeg van f 1000. Dit bedrag werd nem uitbetaald en eerst la ter bleek dat de belangrijke order van de Zuiderzeewerken gefingeerd was. Een aan klacht werd Ingediend. De vertegenwoordiger is, verdacht van oplichting, opgesloten. men iets te geven aan de anderen, te offe ren. Een derde beginsel, waarop het werk moet steunen is, dat het heele Christendom ten slotte niets anders is dan een liefdeleven. Een mensch, die niet bemint, kan geen Christen zijn. Zonder dienende liefde, behoeft men niets van de actie der Kacno- lieke vrouw te verwachten. Zij diene door offers, door onderricht, door troost, door opheffing naar het geestelijke leven. Wij moeten werken in en door het offer, het groote bewijs van liefde. Er kan alleen worden opgebouwd met het offer en zoo vaak ziet men nog, dat gebouwd wordt met hoovaardij. Wil men zieleieven wekken in de wereld, dan moet God daarbij helpen. Daarvoor is noodig het gebed. Het werk zij altijd gericht op vermeerdering der glorie van God. De j liefde tot God, het geestelijke leven, is het voornaamste, omdat de liefde is geduldig, goedertieren, niet afgunstig, niet pronk zuchtig. Die dienende liefde jegens God moet wor den aangekweekt. Zij is iets bovennatuur lijks en moet geput worden uit Christus, want met de natuurlijke liefde komt men er niet. De natuurlijke liefde drenke men in het bloed van Christus, dan wordt de liefde sterk en groot. Het gebed moet gebruikt worden als aansterkend middel. Spr. zou er verder niets meer over behoeven te zeg gen, als men heden dit eene besluit wil nemen: meer Eucharistisch leven. Men moet meer het geestelijke leven gaan beleven. Dan verdwijnen de dingen, die niet anders zijn dan schijn, de eerzucht, heerschzucht, pronkzucht, afgunst. De dienende liefde hale men in de H. Communie. Bij de Katholieke actie schakele men de Eucharistische kracht in. Na het dankwoord der presidente, werden eenige huishoudelijke zaken besproken. In Lohengrin werd een gezamen'ijke iunch gebruikt, des namiddags een huishuidelijke vergadering gehouden en ten slotte een be zoek gebracht aan het Stadhuis. In het dorp Wanroy heeft zich Zaterdag avond een arama afgespeeld. Sedert meer dan twintig jaren stond al daar als directeur aan het hoofd der Coöperatieve Stoomzuivelfabrlek de onge veer 45-jarige heer v. d. V., in zijn omgeving algemeen geacht. Zaterdagavond omstreeks half acht is de heer v. d. V. per autobus van een driedaag- sche reis teruggekeerd en heeft zich nog in de avonduren naar de kippenkooi begeven, om als naar gewoonte voor de kippen te zorgen. Daar schijnt zich een drama te hebben af gespeeld, waarover nog min of meer de sluier der geheimzinnigheid hangt. Vast staat, dat de heer v. d. V. een hevigen slag op het hoofd heeft ontvangen, dat zijn lichaam vervolgens met petroleum is over goten en in brand geraakt. Te ongeveer negen uur des avonds heeft de 20-jarige neef, die tijdens de afwezigheid van den heer v. d. V. het beheer der fabriek heeft gevoerd en ook in het zul vel vak werk zaam is zich in hoogst overspannen toestand bij den veldwachter aangemeld, ongeveer met de woorden; ..Neem mij maar gevan gen, want ik heb mijn oom gedood!" De veldwachter begaf zich terstond naar de fabriek en vond in de directeurswoning den getroffene met bloedende hoofdwonden en ten deele verbrand lichaam. De genees heer, dr. Amz, te Mill, werd terstond ge waarschuwd en deze heeft de eerste hulp verleend. De heer v. d. V. is echter, na on geveer 36 uur vreeslijke nijnen doorstaan te hebben, bezweken. Des morgens is door de marechaussee uit Boxmeer, het eerste onderzoek ing-st»ld, met het gevolg, dat de ju-tltie te 's-Herto- genbosh werd gewaarschuwd. H°t parket vertegenwoordigd door mr. Van Schullen- burg en jhr mr. Van A*ch van Wi'ck, heeft na onderzoek, den org'veer 20 'arigen neef 'h hechten te gene— olijk naar 'S-Hertogenbrrch doer overbrengen. Naar de ..Telegraaf" vernam, is de echt genoot? van den vers'agene door den rech- ter-commissaris ten gemeentehuize aan een De straf door het scheidsgerecht gehandhaafd Het scheidsgerecht, dat uitspraak zou doen Inzake de strafoplegging aan msjuffr Ebben, de overwegwachteres van den wacht post te BlerickGrubbenvorst, heeft de straf van ontslag op staanden voet gehand haafd. Pogingen zullen worden aangewend, aan mej. Ebben, met ingang van denzelfden datum, van haar ontslag, pensioen toe te kennen. Lukt dat niet, dan kan haar pen sioen eerst ingaan bij het bereiken van haar 65-jarigen leeftijd. Het slachtoffer overleden Aan den Sparreweg te Amsterdam, heeft een zestigjarige vrouw een noodlottigen val gedaan. Zij was, staande op een trap, bezig de bovenramen te lappen van haar kamer op de tweede verdieping. Het benedenvenster was uit de sponning genomen. Op een gegeven oogenblik verloor de vrouw het evenwicht en viel met trap en al uit het raam. Zij werd naar het O. L. Vrouwe-Gasthuis gebracht, en bleek bij aankomst aldaar reeds te zijn over leden. Het slachtoffer was moeder van een groot gezin. Onder de leden van de Begrafenisvereenlglng Na afloop van de vergadering der Begrafe- nisvereeniging te Westergast (Pr.) de stemming was van dien aard, dat de voor zitter de bijeenkomst al moest sluiten ts onder de leden eenvechtpartij ontstaan, die zoo hoog liep, dat de politie de zaal ontruimen moest. Zoo heet een bundeltje puntdichten van Cornells Veth,, waaronder ook deze: Hier volgt iets ojf de allerjongste (en al- lersombeiste) dichters: „Ontmoet ge een jongen dichter, en de kans daarop is groot. Vraag niet: hoe staat het leven, maar: hoe is het met den dood?" De moderne „paeda-goochelarij" moet het ontgelden in: „De vrucht van d'opvoedkunst der laatste twalef jaar Loopt heden vrouw en grijsaard van 't trot toir." De arbeiders te Bargercompascuum heden In staking De veenarbeiders te Bargercompascuum heb ben eergisteren met groote meerderheid van stemmen besloten met ingang van heden de staking te proclameeren. Deze staking om vat zooals wij reeds eerder meedeelden, driehonderd personen. Besluit van den gemeenteraad van Zwolle In de eergisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad van Zwolle werd be handeld het verzoek van het 1 Mei-comité tot het doen geven van een Beiaard-concert op 1 Mei as. Ongeveer eenzelfde verzoek was het vorig jaar Ingekomen en toen zon der hoofdelijke stemming afgewezen. De voorzitter deelde mee, dat in het col lege van B. en W. omtrent dit verzoek geen eenstemmigheid heerschte over de beslis sing, het vorig jaar genomen. Eenige leden meenden, dat het alleen afgewezen was, om dat nog geen beiaardier was benoemd, ande re leden, dat men geen politiek in het ca rillon moet halen. Mr. G. baron van Voorst tot Voorst, voor zitter der rechtsche raadsfractie, legde een verklaring af, dat de rechterzijde tegen het verzoek van het 1 Mei-Comité zou stem men, omdat men geen politiek in de caril- lonmuziek wilde hebben. De voorzitter der S. D. A. P.-fractie, de heer F. W T. Rumbrink, herinnerde aan de vergadering van 15 Maart 1930, waar ver schillende raadsleden zich positief verklaar den voor het aanbieden van een concert op 1 Mei. Zelfs ging de heer Valeton (C.-H.) zoo ver, dat hij uitsprak, dat dan ook de „Internationale" gespeeld diende te worden. Dr. J. J. P. Valeton verklaart, na zijn hou ding het vorig jaar aangenomen, van ver schillende zijden bewerkt te zijn; men had hem gewezen op Goor, waar zelfs op den verjaardag van het Hoofd van den Staat de vlag niet uitgestoken mag worden van het stadhuis waaruit duidelijk blijkt dat als er in een plaats een socialistische meerderheid is, zelfs het eenvoudigste huldebetoon te genover het Staatshoofd niet toegestaan wordt. Zoo noemde men hem meer voorbeel den, o.a dat tijdens een bezoek van de leden van Prov. Staten aan Giethoorn eenige so cialistische leden die oo de boot stonden en niet wisten hoe spoedig zij zouden gaan zitten, toen de muziek het „Wilhelmus" ging spelen. Zoo is spr. tot de conclusie geko men, dat hij niet meer vóór kan stemmen. Laat men van het carillon geen radio- quaestie maken. De vraag: „Zal het carillon met 1 Mei bespeeld worden?" werd ontkennend beant woord door vijftien raad-leden. De zeven soc. dem. weigerden aan de stemming deel te nemen, onder het bezigen van allerlei min achtende uitroepen. Gistermiddag aangekomen De nieuwe Amerikaansche Gezant bij ons Hof, de heer Sevenson, is gistermiddag met den Pullmantrein uit Parijs in Den Haag aangekomen. Op het perron waren ter ver welkoming aanwezig de zaakgelastigde van de Amerikaansche Regeering hier te lande, de heer Hallett Johnson en de overige leden der Amerikaansche Legatie. Alle heeren heetten den nieuwen Gezant van harte welkom. De heer Sevenson deelde mede, dat hij reeds vroeger eenige malen in Den Haag ge weest was en dat hij een groote sympathie voor ons land en volk gevoelde. Hi) had met genoegen deze functie aanvaard. Voorloopig verblijft de heer Sevenson in Hotel des Indes. Landdag te 's-Hertogenbosch De Federatie van R. K. Vrouwenbonden in Nederland, hieid g leren te 's-Hertosen- bosch een Landdag. Deze werd ingezet met een H. Mis, opge dragen in de kathedrale Basiliek door den Hoogeerw. heer Plebaan J. Brekelmans. Na de H. Mis begaven de deelneemsters zich naar de aula der R. K. Lycea, alwaar om 11 uur de eerste bijeenkomst plaats had onder leiding van de presidente, me vrouw SteenbergheEngeringh, die tot haar vreugde kon constateeren, dat geheel Ne derland hier vertegenwoordigd is. Daarna verkreeg het woord prof. dr. F. J Feron, professor aan het Groot-Seminarie te Roermond, die een inleiding hield over het onderwerp: „Het geestelijk leven der Katholieke vrouw als grondslag van de actie." Het blijft hetzelfde, aldus de Eerw. spr., of het een actie is van het jonge meisje, van de huisvrouw of van de vrouw in net openbare leven. Steeds moet het geestelijk leven de grondslag zijn. De wortel van alle werk moet zijn, dat we ons bewust bet In den ln het mystieke Lichaam van Christus. Die altijd het hoofd is. Een wortel van geestelijk bewustzijn is 't eerste noodig, dat is de eenheid met Christus. Dan heeft men de roeping van het koninklijk priesterschap in dezen zin, dat men offert, leidt en werkt voor de gemeenschap. Als de vrouw zoo is medepriester met den priester, dan heeft Een vrouw alleen! Reuter meldt uit New York, dat miss Rutti Nichols van plan ls binnen enkele weken van New Foundland naar Parijs te vliegen, langs dezelfde route, die Lindbergh indertija volgde. Miss Ruth Nichols ls een bekende Ameri kaansche aviatrice. die onlangs nog een snel heidsrecord met 338 KM. per uur op haar naam bracht. Zij zal voor de Oceaanvlucht deze zelfde machine gebruiken. Bestemd voor uitzending naar Ned.-Indlë: Xr. L. L. van Praag, tijd. ing. 3e kl. bij den dienst v. d. Mijnbouw, Heerlen; lr. H. Leis, ing. 3e kl. b. d. P. T. T., 's-Gravenhage; K. G. Eckenhauren, predikant b. d. Protestar.t- sche Gemeente, 's-Gravephage: A. H. J. H Vogelzang, verpleegster le kl., bij 't Krank- •inigenwezen. Utrecht. Verlofgangers (O.-Indië): S. H. Tan, aarn. gedipl. techn. ambt. 2e kl. b. d. P. T. T.-dienst, 's-Gravenhage; F. J. Hips, gedipl. gezagh. b. h. Binnen. Best.. 's-Gravenhage: J. A. Lit, hoofdopz. b. h. Boschwezen, Ois- terwijk; W. Hacecu. commissaris van politie le kl., 's-Gravenhage. Gepensionneerclen (O.-Indië): J. A. van der Mey, comm.-red. b. d. dienst der S. S. en Tr., Arnhem; J M. A. Beek, onderw. le kl. bij het O. E. L. O., dir. der openb. mu'.o- afd. der A. M. S. te Kediri, 's-Gravenhage; A. M. Wessels, hoofdambt, ter besch. v. d. Dir van Fin. in Ned-Indië, 's-Gravenhage. Het Uitvoerend Comité van de F..F.A. bijeen. Naar wij vernemen heeft dezer dagen te Neurenberg in Duitschland het Uitvoerend Comité van de Federation Internationale tie Football Associations vergaderd, waarbij aan wezig waren de heeren Rimet (Frankrijk) president, C. A. W. Hirschman, secretaris, Seeldrayers (België), r. Schricker (Duitsch land) en Fischer (Hongarije). Als voornaamste punt stond op de agenda de kwestie van de deelneming aan de Olym pische Spelen 1932 te Los Angelos. Eenstem mig was men de meening toegedaan vast te houden aan de op het Congres te Helsing- fors vastgestelde bepalingen, dat wil dils zeg gen, den bij de F. I. F. A. aangesloten nu- tionalen Bonden deelneming aan de spelen niet toe te staan, omdat de door de F.I.F.A. aangenomen formule der amateursbepalingen niet overeen stemt met de amateursformule van het Internationaal Olympisch Comité. Op grond van de besluiten van de Congres sen te Barcelona en Eoedapest kan een Olympisch Voetbaltournool slechts onder controle van de F. I F. A. toegestaan wor den, doch daar de amateursformule van her Internationaal Olympisch Comité met de or ganisatie van een democratische sport niet in overeenstemming te brengen is, zal een Olympisch Vostbaltournooi voorloopig niet plaats kunnen hebben. Het Uitvoerend Comité van de F. I. F. A. was de meening toegedaan aan het eerstvol gende F. I. F. A.-congres, dat in Mei as. te Berlijn wordt gehouden, voor te stellen, aan de beginselen van Helsingfors vast te houden en niet deel te nemen aan de Olympische Spelen. Voorts zullen aan het Congres te Berlijn voorstellen worden voorgelegd Inzake de we reldkampioenschappen, terwijl tevens de brief wisseling tusschen Engeland en de F. I. F. a. betreffende het weer toetreden van dit lana tot de F. I. F. A. gepubliceerd wordt. Maandagavond werden onder leiding en reglementen van den N.O.B. in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen internatio nale bokswedstrijden gehouden, welke groote belangstelling trokken. De hoofdpartij ging tusschen Leen San ders en Bep van Klaveren* (licht-gewicnt- kampioen van Nederland) beiden uit Rottei- dam. Het werd een bijzonder spannende par tij die ten slotte onbeslist eindigde. Verder won Jan van Dam (R'dam) op pun ten van Boulanger (België)P. van Dam (R'c'am) gaf in de zesde ronde op tegen den Belg Phil Richard, terwijl dé Rótterdammer Arie de Jong aan het einde van de vierde ronde wegens een oogblessure opgaf tegen den Belg Deroeck. De eerstvolgende amateurbokswedstrijd in Rotterdam zal georganiseerd worden op Dinsdag 28 April a.s. in gebouw „Odeon". Het programma luidt als volgt: Disch (ve dergewicht kampioen van Nederland), tegen Salvisberg, Rieger (lichtgewicht kampioen van Nederland) tegen Geus, Lambillion (vlieggewicht kampioen van Nederland/ tegen Ossendrijver, Paans tegen Steenbakker Vermulm tegen Wigman, Robokwsky tegen Keiler, Kermis tegen Spreekmeester, Diessen tegen Godliep, Pieterson tegen Diessen. Deernhagen tegen Kok, terwijl Huttewaard en Goudswaard tegen een nader bekend te maken Amsterdammer zullen boksen. Sir Malcolm Campbell, die in Februari Ja. een nieuw wereldrecord te iand op zijn naam bracht te Daytona met een snelheid van 245.7 Mijl gem uursnelheid, heeft besloten te trachten om nog grootere snelheid met zi)n „Blue Bird" te bereiken. Daarvoor echter zullen de nieuwste verbeteringen aan ma chine en motor worden aangebracht. De wa gen zaï worden ingescheept met bestemming voor Austialië en Nteuw-Zeeland, waar hij in den a.s. herfst zal worden tentoongesteld m verschillende steden. De poging tot nieuwe recordverbetering zal het volgend jaar waarschijnlijk op Nleuw- Zeeland plaats vinden, zeker ls dat echter nog niet. Gisteravond vond te Haarlem de return- match plaats tusschen de „Haarlemsche Damclub en de Amsterdamsche Damver- eenlging „D. O. S." voor de dooi den Nederl. Dambond voor deze ontmoeting beschikbaar gestelde medaille. De Haarlemmers wonnen dezen wedstrijd met 1412 en hiermede de uitgeloofde me daille. De gedetailleerde uitslag van dezen mas sakamp luidt: „Haarlemsche Damclub" Haariem— Damvereeniging „D. O S.", Artiste: dam Bord Nr. 1. J. B. Sluiter Jr.—H. W. Böke 0—2 2. J. W. van Dartelen—J. Ëreira 2—0 3. B. DukelG. P. Ltiske 1—1 4. J. van der Giessen- Pn. Barend 20 5. H. Greeuw—A. van Lochem 02 6. J. C van Waard—A. van Emmerik 1—1 7. G. A. Ottolini Jr.—E. Anholt 1—1 8. J. Balk—J Oofc'ia 02 9. Ph. F. Ameiung—F. A. Dubois 20 10. W. van Pelt—Ph. Kartoef 1—1 11. J. H. Reediik M. Mok 2—0 12. Jac. Fr. van Garderer.—J. Overste 0--2 13. H. C. Stappers—A. Sweydt 20 NIEUWE UITGIFTEN. Cuba: Een nieuwe serie vliegzegels van acht waarden, alle uitgevoerd in dezelfde fraaie teekening, is dezer dagen in koers gebracht. Het inschrift luidt: „Correo Aereo International Republica de Cuba." De waarden zijn 5 c. groen, 10 c. blauw op azuurblauw, 15 c. rose, 20 c. lichtbruin, 30 ct. violet, 40 c. oranje, 50 ct. olijfgroen en 1 P. zwart. De tanding is 10. Honduras: Met den opdruk „1929 k 1930" zijn van de uitgave 19271929 voorzien: 6 c. violet-grijs (rooden opdruk), 30 c. bruin, 50 c. blauw-groen en 1 P rood alsmede de 6 c. voorstellend het paleis van den presi dent. Dit zege!, oorspronkelijk zwart, is thans lichtblauw. Met den bekenden 3 regeligen horizon talen opdruk „Servicio asreo Habilitado VI 1930" werden als dienstzegels voor de lucht post overdrukt van de serie dienstzegels 19241926: 6 c. violet, 10 c. blauw, 20 c. geelbruin, 50 c. vermilioen en 1 P geelgroen: en van de uitgave 1929 de 50 c bruin, groen en blauw. Van de 1 c. bruin met het gedenkteeken van generaal F. Morazan met den opdruk 0.10 Habilitado-Vale-Diez Cts" bestaan exemplaren, waarbij de overtrek zóó terecht is gekomen, dat het waardecijfer ontbreekt. Ierland: Het 200-jarig jubileum der „Royal Dublin Society" wil men met 'n spe- cialen zegel herdenken. Irak: Met watermerk C. A. schrijfletter meervoud, tanding 12, verscheen een serie zegels met het portret van den heerscher in 3 verschillende opnamen. Waarden zijn: a groen, 1 a rood-bruin, 1 y, a rood, 2 a oranje, 3 a blauw, 4 a bruinviolet, 6 a grijsblauw, 8 a donkergroen, 1 R. bruin. 2 R. geelbruin, 5 R. oranje, 10 R. rood en 25 R. violet. Te gelijkertijd werd de serie uitgegeven als dienstzegels met den opdruk „On State Ser vice". Luxemburg: De aangekondigde eerste luchtzerrels zijn dezer dagen uitgekomen. De uiterst lage waarden zijn: 75 c, bruin, 1 fr. rood, 1% tr. paars, en 1% fr. blauw. De voorstelling, by alle zegels de zelfde, ls een tweedekker boven een panorama der stad Luxemburg. Mexico: De 1 c. donkerlila van 1914 met den opdruk „Gobiemo Constitucionalista" heeft als „kinderzegel" nog den opdruk „Pro Infancia" gekregen. Met tanding 12 en blauwen ondergrond werden 2 z.g. „Slno!oa"-zegels in koers ge bracht, tijdens den opstand in 1929 door de revolutionnairen uitgegeven met den naam der plaats, waar ze werden gedrukt. Na de nederlaag der rebellen werden alle revolutionnaire zegels, welke men vond, naar Mexico gertuurd en door de posterijen ver kocht ver boven de nominale waarde. Deze serie bestaat slechts uit 2 waarden 10 c. en 20 ct. zwart en rood. De 10 c. is er ook in tête bêche-jaren en met dubbelen druk. De oplaag bedraagt on geveer 9000 stuks van 10 c. en 30.000 stuks van 20 c., waaronder 150 tête bêche paren. Het Inschrift luidt- ..Eierclto Renovador". Peru: Nieuwe zegels met het portret van groote „staatslieden" zijn uitgegeven: 2 c. donkerolijf (Rivadeneyrea)4 c. lichtgroen (Melgar). 15 c. blauw (Lamar), 20 c. geel (standbeeld van José Olaya) en 50 c. lila- rood (standbeeld van Maria Parado de Bellido). In het type der uitgave 19251926, n.aar in klein formaat en effen ondergrond, tan- dig 15 x 14, verscheen de 2 c. donkere olijf groen. Spanje: No. 6 a in de serie toeslag-zegels voor de tentoonstelling te Barcelona, is uit gegeven. Waarde als altijd 5 c. De kleur is ditmaal zwart en geel. Met het nieuwste portret van koning Alfonso uitgave 1930— 1931, waren voor het heengaan van den monarch verschenen: 2 c., 5 c., 15 c„ 20 c., 25 c., 30 c„ 40 c. en 50 c. Tanding 11. met contrölecijfer op den achterkant. Voor den inhoud van deze rubriek stelt Je Redactie zich niet aansprakelijk Aan de Redactie van de „Nieuwe Haarlemsche Courant" Beleefd vraagt ondergeteekende plaatsing van het volgende Hij stelt er prijs op te verklaren, dat hem niets bekend was van gevoerde actie inzake Je Statenverkiezing en van de in verschillen de bladen, ook in uw blad, geplaatste ad- vertentiën. Bij voorbaat dankend, Hoogachtend, P. G. DE WEES Totaal 14—12 voor de „Haarlemsche Damclub. De eerste ontmoeting eindigde in een ge lijk spel (1919), zoodat de geheele wed strijd door de ..Haarlemsche Damclub" ge wonnen werd met 33—31. Amstelveen, 21 April 1931. 20 April opgegeven door v. d. Graaf Se Co. N. V. Uitgesproken 20 April: W. G. Andrie?-; Amsterdam, Hemonystpaat 34. R.-c. Mr, H D. Feenstra. Cur. Mr. H. B. F. J. Peters, Am sterdam, Weteringschans 10. C, F. Hünd, Amsterdam, Noorder Amstel- laan 30 III. R.-c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. H. B. F. J. Peters, Amsterdam, Wete ringschans 10. H. Rehbeim, wed. Kleinschmidt, Amster dam, Amstsl 124. R.-c. Mr. H. D. Feenstra^ Cur. Mr. H. B. F. J. Peters, Amsterdam. Weteringschans 10. M. Rehbeim, Amsterdam, Amstel 124. R.-c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. H. B. F. J. Peters, Amsterdam, Weteringschans 10. W. Rodük, Amsterdam, Hobbemastraat 77II. R.-c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. H. B. F. J. Peters, Weteringschans 10. G. Balk, kapper, Amsterdam, le Ooster parkstraat 88 hs. R.-c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. A. Rodrigues de Miranda, Amster dam, Heerengracht 498. C. de Boer, cartonnage-bewerker b. d. Ar tillerie-Inrichtingen Amsterdam, Wagenaar- straat 301. R.-c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr, A. Rodrigues de Miranda, Amsterdam, Heerengracht 498. Mej. A. Klopping, huishoudster, Amster dam, Heerengracht 498. Mej. H. Th. H. M. Koster, winkelierster Ja thee en koffie, Amsterdam, Fred. Hendrik straat 32. R.-c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. A. J. W. van Royen, Amsterdam, Nic. Wit- senstraat 19. 17 April: W. M. van Gooi, manufacturier, Goirle. R.c. mr. F. Tilman. Cur. mr. Th. van Eyl, Tilburg. 17 April: A. van Iersel, timmerfabrikant, Tilburg. R.c. mr. F. Tilman. Cur. mr. G, Buddemeyer, Tilburg. 17 April: M. A. Ribbens, makelaar, Til burg. R.c. mr. F. Tilman. Cur. mr. G. Bud demeyer, Tilburg. 20 April: P. J. Haase, caféhouder, Vlissin- gen, Nieuwendijk 4. R.c. mr. J. W. Zijlstra. Cur. mr. F. B. Evers, Middelburg. STOOMVAARTMAATSCH. „NEDERLAND" P. C. HOOFT (uitreis) 21 April te Port Said. FOELAU ROEBIAH (uitreis), 21 April te Port Said. KON. NED. STOOMBOOT-MAATSCH. AMAZONE, 20 April van Amsterdam te Hamburg. ARIADNE, 20 April van Alicante naar Barcelona. AURORA, 20 April van Cadix naar Ma laga. BAARN (thuisreis), 20 April van Curasao naar Europa. BRIELLE, Antwerpen-Delfzijl, passeerde 20 April Vlissingen. DOROS, 20 April te en van Vigo naar Am sterdam. ERATO, Amsterdam-Danzig, passeerde 21 April Holtenua. HELDER (thuisreis), 18 April van Iquique naar Ilo. MEROPE, Valencia-Rotterdam, passeerde 20 April Gibraltar. OBERON, 20 April Volo te Stamboul. PERSEUS, 20 April van Musel naar Oporto. TIBERIUS (uitreis), 20 April te San Juan de P. R. KON. HOLL. LLOYD EEMLAND, 21 April van Amsterdam naar Hamburg. ORANIA (uitreis), 20 April nam. 1 uur van Lissabon. HOLLAND—AFRIKA -LIJN ALDABI (thuisreis) passeerde 20 April nam. 8 uur Ouessant. GRIJPSKERK (thuisreis) 21 April v.m. 8 uur te Genua. NIEUWKERK (uitreis) 19 Maart te Dur- ban. HOLLAND—AMERIK A-LIJN DRECHTERDIJK, Rotterdam n. d. Faci- fick, 18 Maart te Los Angeles. GROOTENDIJK, New Orleans naar Rot terdam, passeerde 20 April Bischops Rock. STATENDAM, 20 April van Rotterdam te New-York. HOLLAND—AUSTRALÏÊ-LTJN ARENDSKERK (uitreis) 20 April van Mes sina. HOLLAND—BRITSCH-INDIÊ-LIJN MEERKERK (uitreis), 21 April te Bris bane. STREEFKERK, 20 April van Bremen naar Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIË-LIJN GEMMA (uitreis), 20 April van Genua. RIOUW (thuisreis) 20 April van Port Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD BONDOWOSO (thuisreis) 20 Aprü van Port Said. DJAMBER, 20 April van Nordenham naar Rotterdam. INDRAPOERA (uitreis) passeerde 20 April Sagres. JACATRA (thuisreis) 21 April van Port Said. KOTA INTEN (uitreis) 21 April te Genua. KOTA RADJA (uitreis) 21 April te Sa- bang. MERAUKE (uitreis), 19 April te Belawan. SILVER—JAVA PACIFIC LIJN SIANTAR, Calcutta naar Java, 16 April van Rangoon. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN ALCHIBA (thuisreis), 19 April van Mon tevideo. ALGORAB, 20 April van Hamburg naar Rotterdam. ALPHACCA (uitreis), 20 April te Monte video. STOOMVAART MIJ. OCEEAAN HECTOR, Japan-Rotterdam, 19 April te Singapore. MENELAUS, 20 April van Japan 1. v. Rot terdam te Hamburg. EMZETCO -LIJN JONGE JACOBUS, 20 April van Toulon naar Barcelona. JONGE JOHANNA, 20 Aprii van Genua naar Barelona. NEDERLANDSCHE SCHEPEN AALSUM, 20 April van B.-Ayres te San Nicolas. ALBIREO, 20 April 80 mijl O.NO. van Madeira, van B.-Ayres naar Amsterdam BATAVIER I, 20 April van Rotterdam te Hamburg. BATAVIER VII, 20 April van Rotterdam te Mlddlesbro. BATAVIER VIII, 20 April van La Palice te Ouenr by. BRITSUM. 20 April van Huil naar Rot terdam. CALANDPLEIN. 20 April St. Vincent gep., Bu-Ayres naar Las Palmas. NEERLANDIA, lichter, per sleepboot „Utrecht", 20 April van Hamburg naar ElfeX6r MOORDRECHT, 20 April van Avon- mouth naar Londen. SPAR. ,r Aori' van Por' Si id naar Ras Hafun. TELA, 20 April van Oran te Huelva. TIBA, 20 April Finisterre gep., van Rot terdam naar Barcelona.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6