V j J. H. DE WERD Communie-Geschenken j :&f - w SUCCES Amsterdamsche Beur Cheque-koerset1 RELIGIEUZE ARTIKELEN 1 1 Fijne Door ad verteer en 24 April Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN BLIKSEMBEVEILIGING HERINGA WUTHRICH, HAARLEM STADSNIEUWS Agenda 23 April Agenda R. K. Oratoriumvereenlging Zang en Vriendschap Een eeuwfeest N.V, Algemeene HoIIandsche Hypotheek- en Credietbank De begrooting van den Armenraad FFF. De Emmabloera-collecte Nederlandsche bloemen in Belgie Verkoop van minder goede waar VAN ONZE RECHTBANK Oneerlijke reiziger Hofbauer Liefdewerk BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK WARMOND miitfy KLEVERPARKWEG 4 1 m PLAQUETS, ZILVEREN ROZENKRANSEN, SCHILDERIJTJES enz. VEILING-O VERZICHT MARKTNIEUWS Niet alle advertentiën hebben reeds bij eén enkele plaatsing Zulks hangt grooten- deels daarvan af of er lust tot het koopen van Uw artikel bestaat wordt de lust tot koopen opgewekt ADVERTEER in de „Nieuwe Haarlemsche Courant" u MEDEGEDEELD DOOK DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam 11:1 187 104 88 46 205 71 285 61% 49% 7 30.' 70 234 112 6% 80 119 322 232 251 50 30 0 14 5% MEDEGEDEELD DOOK DE SPAA^NEBAN* Haarlem - Amsterdam Gebouw „St. Bavo* Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur Postdulvenver- eeniging, 8 uur Generale repetitie R. K. Oratorium, 8 uur. Luxor-Theater „Haar Paradijs" en „Vreem de Lading'. Voorstelling 8.15 uur. (Voor volwassenen). Gebouw „St. Bavo" Kinderkoor „Inter Nos" 6 uur Bestuur Grafische Bond 8 uur R. K. Oratorium 8 uur •R. K. Bouwvakbond 8 uur R. K. Be volkingsbureau 8 uur. Gem. Concertgebouw Haarlem's Gemengd Koor Requiem, G. Verdi 8 uur. Schouwburg Jansweg „Alberdingk Thijm" Donateursuitvoering 8 uur. Uitvoering „Der Messias" De R. K. Oratoriumvereeniging geeft onder directie van Hubert Cuypers haar tweede en laatste uitvoering van het Vereenigings- jaar op Woensdag 29 April des avonds 8.30 uur, in het Gemeentelijk Concertgebouw. Uitgevoerd zal worden „Der Messias" van G. P. Handel. Medewerkenden zijn het Dames- en Heeren-Koor der R. K. Oratoriumvereeni ging, Olivier M. Koop, Willem L. Doort- mont en de H.O.V. met als solisten Jo. Vin cent (sopraan), Annie Woud (alt), Louis van Tulder (tenor), Jac. Caro (bas). Maandag 27 April geeft de koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" in het Gemeentelijke Concertgebouw een concert. Als solisten zullen optreden Annie Woud. alt, H&nny Scheffelaar Klots, viool, en Karei Bakker, bariton. De begeleiding is in handen van het eere lid Emmy van Eden. JUBILEUM Donderdag 30 April herdenkt de heer H. J. Kloek, snelpersdrukker, den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij de firma Joh. Enschedé en Zonen in dienst trad op de afdeellng drukkerij. De bekende vischhandel van J. van der Laan aan de Rivlervischmarkt 13, bestaat thans 100 jaar. Dividend 9 pet. en 7 pet. In het gebouw „De Nijverheid" werd gis teren de Jaarlijksche algemeene vergade ring van bovengenoemde bankinstelling ge houden. Uit het door de directie uitgebracht verslag wordt het volgende ontleend: Met voldoening werd geconstateerd dat de Bank den druk der malaise niet heeft ondervonden en de winst, welke over 1930 hooger was dan over eenig voorafgaand jaar heeft bedragen 19861.69 (v. j. 18027.30). Het bedrag der uitstaande lee ningen bedroeg op 31 December 1930 534276.— (v. j. 443885.—) Totaal werd gereserveerd 4079.76 (v. j. 2500.Het dividend werd vastgesteld op 9 pet. voor de aandeelen serie A en 7 pet. voor de aan- deelen series B en C (v. j. 9 pet. en 6.8 pet.) De balans en verlies- en winstrekening over 1930 werden goedgekeurd. Tot commissaris werd herkozen de heer L. A. Glaser. Door Gedeputeerde Staten goedgekeurd Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben de begrooting voor 1930 van den Armenraad goedgekeurd. De gemeente Haarlem had zulks geweigerd, daar de post salarisen teveel overschreden was. Deze beslissing rust op de volgende gronden: Overwegende dat het. gemeentebestuur van Haarlem zich op het standpunt heeft gesteld, dat door het bestuur van den Ar menraad de kosten van deze instelling zon der noodzaak zijn opgevoerd, in het bij zonder door aanstelling van nieuw personeel waartegenover bedoeld bestuur heeft be toogd. dat de aanstelling van meer perso neel voor een Juiste vervulling van de taak van den Armenraad noodzakelijk was en dat daardoor ook het financieel belang van de gemeente werd gediend, aangezien de ar beid door den Armenraad verricht, onder meer de strekking heeft, de kosten voor armenzorg, komende ten laste van de ge meente te beperken; dat het bestuur van den Armenraad er nog bepaaldelijk op heeft gewezen, dat bi) de inrichting van zijn dienst groote sober heid is betracht en met name het perso neel geenszins te hooge salarissen worden uitbetaald; overwegende, dat door den vertegenwoor diger van B. en W. in de openbare vergade ring van Ged. Staten van 15 April is ver klaard, dat het gem. bestuur tegen een bij drage uit de gem. kas aan den Armenraad over 1930 van ten hoogste f 35.000 niet lan ger bezwaar wilde maken, mits aan het bestuur van den Armenraad werd te ver staan gegeven, dat het in den vervolge tot de aanstelling van meer personen niet dien de over te gaan dan na vooraf met het gem. bestuur gepleegd overleg; 3 overwegende, dat ook naar het oordeel van Ged. Staten het plegen van zoodanig voorafgaand overleg gewenscht is, nu de kosten van den Armenraad, behoudens de uitzonderingen, gemaakt in art. 61 van den Armenraad, uit een bijdrage van de ge meente bestreden moeten worden, dat overigens, indien het overleg niet tot overeenstemming leidt, aan den Armenraad gelegenheid blijft, overeenkomstig art. 62 der Armenwet de beslissing van Ged. Staten in te roepen, na welke beslissing, deze ten gunste van den Armenraad luidt, alsnog tot aanstelling van het gewenschte personeel kan worden overgegaan; dat intusschen in de gegeven omstandig heden de begrooting van den Armenraad voor 1930 gehandhaafd kan blijven, zooals zij door den Armenraad is vastgesteld en derhalve de bijdrage der gemeente dient te worden bepaald op f 35.000. De actie voor de Pranciscus Fancy Fair is begonnen en de eerste aanval op de Haar lemmers zal morgen een feit worden. Voor een fancy-fair zijn veel kleine en groote prij zen noodig, om de verschillende attracties van den noodigen vooraad te voorzien. De Haarlemsche winkeliers moeten zich gereed houden op een „zoeten inval" van S.FXi. heeren. Ze zullen zich heel onderdanig too- nen, maar toch de vrijheid nemen om met vrachtauto of handkar voor te komen. Men houde zich gereed. De F.F.F. colonne trekt uit! Opbrengst 9850. De Emmabloem-collecte heeft in totaal het mooie bedrag van f 9850 opgebracht. Dat is f 200 meer dan verleden jaar. Al is de f 10.000 dan niet bereikt, is het er toch niet ver afgebleven. Huldiging Haarlems Tramfan farecorps In den namiddag werd het Haarlems Tram fanfarecorps in hotel „Lion d'Or" gehuldigd ter gelegenheid van het feit, dat het bij de Emmabloemcollecten voor de vijftiende maal zijn medewerking verleende tot verhooging van de opbrengst door in de stad op ver schillende plaatsen te concerteeren. Door den heer Duitshoff, eigenaar van „Lion d'Or", werden de verzamelde tram mannen op hartelijke wijze toegesproken, vol waardeering voor hun bereidwilligheid, iedere collecte met muziek op te luisteren. Als aandenken aan dit jubileum werd het korps daarna 'een zilveren lauwertak ge schonken. Onze goede naam In het gedrang Gedurende de laatste weken worden de Belgische bladen en in het bijzonder de Antwerpsche overstroomd met groote ad vertenties van zekere Nederlandsche firma's waarin tegen zeer lage prijzen .heele pakken bloembollen en planten worden aangeboden. Naar aan de „Msb." gemeld wordt', zijn vele personen, die bestellingen deden, niet weinig teleurgesteld over de ontvangen col lectie. Het schijnt ook, dat velen, die hun geld opzonden, nog niets hebben bekomen. Gistermorgen stond in een der Antwerp sche bladen de volgende waarschuwing: „In verband met de menigvuldige adver tenties in de dagbladen, waarbij bloembollen worden te koop aangeboden, wordt eenieder in zijn eigen belang aangeraden het consu laat der Nederlanden te raadplegen, alvorens tot bestelling over te gaan. Gaarne vernamen wij ook welke onzer lezers vooraf betaalden, wanneer zij dit de den en of zij gevolg op hunne bestelling kregen." Het is te betreuren, dat eerst thans van Nederlandsche zijde wordt ingegrepen, want de handelingen van sómmige dezer Neder landsche bloembollen-firma's hebben niet weinig bijgedragen om den goeden naam van de Nederlandsche bloembollencultuur in het gedrang te brengen. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond heden terecht zekere J. H., reiziger van een bloembollenhandel. Verdachte had bollen verkocht aan zijn zwager in Londen. Toen de post niet goed bëtaald werd, werd de reiziger naar Londen gestuurd om te trach ten van dit geld te redden wat er te redden viel. Verdachte had <40 Pond ontvangen en dit bedrag niet aan zijn patroon afgedragen. HU zeide nog geld van de firma tegoed te hebben van salarissen en voorschotten en dat hy dit hiermee had willen verrekenen. De Officier van Justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en eisehte tegen den verdachte 2 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. Hoog, verzocht een onderzoek in te stellen of de opgave der be dragen. welke verdachte zegt nog van de firma tegoed te hebben, jujst is. En mocht men toch tot een veroordeeling overgaan, dan vroeg pleiter een voorwaardelijke ver oordeeling. Want, aldus pleiter, als iemand die voor het eerst van zijn leven zondigt meteen de gevangenis in moet, waar hebben wij dan al die instituten voor? De president sloot het onderzoek en be paalde de uitspraak op 7 Mei. Oneerlijke concurrentie Een dezer dagen hadden zich voor de rechtbank te verantwoorden twee bloembol lenhandelaren. Zij hadden door misleidende advertenties in Dultsche bladen, onder een naam die over een kwam met den naam van een zeer be kende bollenfirma, deze firma oneerlijke con currentie aangedaan. De directie dezer firma had de zaak aangegeven, om den bollenhan- del te beschermen. De eisch was tegen eiken verdachte 2 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. Drilsma vroeg vrij spraak. Heden deed de rechtbank uitspraak en sprak de beide verdachten vrij. Feestavond in gebouw St. Bavo In gebouw St. Bavo kwamen gisteren avond de leden en zelatrices bijeen van het Hofbauer Liefdewerk, dat opgericht is ten bate van de Surinaamsche Missie. De zaal was geheel bezet, toen om half negen de tooneelclub van de Kath. Jonge Midden stands-Vereeniging „De Kring" voor het voetlicht kwam met het blijspel „Vrijgezel len" waarmede de club de vorige week reeds zulke successen oogstte. Na het eerste bedrijf nam de Zeereerw. Pater J. Vola C.S.S.R. te Amsterdam, alge meen directeur-procurator van het Hof bauer Liefdewerk het woord. De gewijde spreker schetste het werk van de missionarissen en van de liefdezusters op Suriname. De melaatschheid is ln die stre ken Iets verschrikkelijks en de missionaris sen offeren zich dan ook geheel op voor de lijdende menschheid. Spreker roemde vooral het daar gestichte R.K. Vincentiushuis. Gij hebt, aldus spr. deze Missie gesteund door uw gebed, maar ook door uw aalmoes. God zal u daarvoor zegenen. Moge de zela trices nog veie jaren werken onder leiding van den eminenten hoofd-zelateur, den heer Bao. Ondër de pauze werd een collecte gehou den, die zooveel opbracht, dat de kosten van den avond volledig gedekt waren. Ondertrouwd: 22 April: A. H. v. Bree en A. v. d. Heuvel; K. v. Houten en C. J. v. Overdijk; J. v. Looij en G J. J. Fiering; O. Vlug en M, Schönenbach; C. J. Wieseman en H. Schraverus; J. Groote en E. Vos; J. J. J. M. v. Beem en F. A. M. Braun; F. C. v. Lcoij en J. P. Meier; J. C. v. d. Wolf en A. L. M. de Groot; A. J. Pijst en S. B. v. Broek huizen. P. J. Fokkelman en J. P. C. Stein- metz; F. Ie Febre en A. J. J. Souwer; G. Jonker en A M. E. Cornet. Getrouwd: 22 April P. Q. de Block en G. B. Heijink; G. C. Th. Heering en H. v. d. Kaaij; D. Paauw en J. H. Beijk; G. P. J. Beelen en H. Cobelens; C. Kuiper en H. Linthorst; W. J. M. v. Leuven en M. J. Wijtkamp; J. Th. Kerkvliet en G. E. Da vid. Geboren: 20 April: E. Molenaar-Wen sing, zoon; E. v. d. Smissen-Seggelink, d.; J. G, Warmerdam-Disseldorp, z.; H. W. Rit- zer-Duits, z. Overleden, 21 April: P. de Graaf-Schenk, 49 j., v. 't Hoffstraat. R. K. Kies vereeniging Onder zeer grooté belangstelling hield de R. K. Kiesvereeniging „Kiesrecht en Kiesplicht", alhier, een alge meene vergadering in hotel „De Zon" ohdèr voorzitterschap van den heer A. H A. Burck- sen, welke vergadering werd gehouden op verzoek van een aantal leden. De voorzitter deelde mede. dal. bU hét bestuur was binnengekomen een scmijven, onderteekend door verschillende leden der Kiesvereeniging, houdende verzoek een ver gadering te wilier uitschrijven, aan welk verzoek, aldus spreker, is gevolg gegeven. Bij dit verzoek was een memorie van toe lichting gevoegd, aangevende de gronden, waarop het bijeenroepen dezer bijeenkomst berust. In deze memorie wordt o.m. mede-, gedeeld, dat de arbeiders niet tevreden zijn met den uitslag der gehouden stemming voor de groslijst der R. K partij, daar. de vijf eerstgekozen leden geen arb.eidérè- afgevaardigde is. Hierdoor waren de onder teekenaars van oordeel, dat met de belangen van de arbeiders geen voldoende rekening is gehouden. Mede meenden zij ten sterkste te moeten protesteeren tegen de wijze, waarop tijdens de stemming voor de gros lijst reclame was gemaakt voor verschillende personen, hetgeen volgens hun oordeel voor de arbeiders op hatelijke wijze heeft plaats gevonden. De wijze tevens waarop de stem ming heeft plaats gevonden, was voor een overgroot deel der arbeiders onduidelijk en niet begrijpelijk, zoodat volgens hun mee ning de arbeiders hiervan nadeelige gevolgen hebben ondervonden. Resumeerende, ver zochten zij dan ook het bestuur voor de arbeiders alsnog een verklesoaren zetel be schikbaar te stellen, althans hiertoe alle pogingen aan te wenden en mocht aan hun verlangen niet worden voldaan, zouden zij zich afscheiden van de kiesvereeniging en een kiesvereeniging van arbeiders oprichten en met de aanstaande raadsverkiezing met een eigen lijst uitkomen. Na voorlezing van dit schrijven ontspon zich over deze aangelegenheid een uitvoe rige discussie. De voorzitter was van oordeel, dat aan deze zaak thans niets meer te veranderen is. Dat de arbeiders niet een van de eerste vjjf plaatsen hebben bemachtigd, was volgens spreker de schuld der arbeiders zelf. De groote verdeeldheid onder de arbeiders is oorzaak geweest van den voor de arbeiders minder gunstigen uitslag. Hadden zij één candidaat, hoogstens twee candidaten ge steld en hierop onverdeeld een en twee ge stemd, dan was de uitslag zeer zeker voor hen geheel anders geweest. Wij allen erken nen het goed recht der arbeiders, een ver tegenwoordiger in den Raad te nebben, doch nu zij zeiven oorzaak van dezen afloop van zaken ziin, gaat het niet aar hiervan de schuld Je schouders der burgers te schui ven. Door bijzondere omstandigheden hebben de arbeiders echter thans reeds gekregen, wat zij wenschen, want door het openvallen van de plaats van J. van Moorsel is door opschuiving reeds een arbeider op een ver kiesbare plaats gekomen. De heer Van Leeuwen, als eerste onder- i- Vrouw: „Vlug Johan, ga met je rug bij dien auto staan, dan zal ik je zoo kieken; de menschen denken dan, dat 't onze auto is, wanneer ze de foto zien." (Passing Show) „Nou, vertel op, hoe kom je er toe dezen ouden man aan te rijden?" „Hij kwam ineens uit deze zijstraat gerend agent." (Aussie) teekenaar van het adres, egt, aat nu nog niet vast staat dat een arbeider in den Raad zal komen, daar niemand de garantie kan en zal geven, dat weer viif katholieke raads leden gekozen zullen worden. Hij is van oor deel, dat zoo de arbeiders met een eigen lijst uitkomen, zij zeker één, wellicht twee zetels zullen bemachtigen, hetgeen echter door den voorzitter sterk wordt betwist. Prof. Heskes zegt zeer goed te begrijpen, dat de arbeiders in hunne verwachtingen teleurgesteld zijn, doch kant zich sterk tegen de wijze, waarop zij deze vergissing thans meenen te moeten herstellen. Deze wijze vindt spreker zeer onorganisatorisch en zal voor beide partijen niets dan groote schade beteekenen. Laat liet voor de arbeiders, aldus spreker, een goede les geweest zijn, waarvan zij bij een volgende gelegenheid profijt kun nen trekken. In den zelfden geest liet Prof Niekel zich uit, die eveneens van meening was. dat, hoe jammer het ook was, dat Je arbeiders geen vertegenwoordiger op een verkiesbare plaats hadden gekregen, deze wijze van handelen de Roomsche eenheid groote schade zou be rokkenen. Over deze aangelegenheid werd nog het woord gevoerd door de heeren C. M. van Stijn Jr. en P. v. d. Kerkhof. De heer G. Onderwater zeide, dat indien zulks mogelijk was, hij gaarne bereid was zijn plaats aan een arbeidersvertegenwoor- diger af te staan, welk voorstel met donde rend applaus werd begroet. De voorzitter bracht den neer Onderwater dank voor deze royale houding en zeide, dat hiertegen zijnerzijds en naar hij meent ook van de zijde van het bestuur geen bezwaren bestaan. Hiermede, aldus spreker, is deze zaak voor een ieder op bevredigende wijze opgelost. De heer Onderwater had van verschillende zijden dank in ontvangst te nemen voor zijn opofferend aanbod. Het gevolg hiervan is, dat de heer H. Weyers no 2 en de heer Onderwater no. 5 op de in te dienen lijst zal komen te staan. Vervolgens deed de voorzitter voorlezing van een schrijven van den heer De Blanken, waarvan in het kort de inhoud was, dat hü wees op de overwegende Christelijke samen stelling van den raad, waaruit volgeus schrij ver van zelf volgt hoe het dagelijkscn be stuur van de gemeente moet worden samen gesteld. De wensch wordt uitgesproken, dat de Christelijke partijen voor dit doel zullen samenwerken. Ook wordt in dit schrijven nog ten sterkste afkeuring uitgesproken over het feit, dat verschillende leden van de Kiesver eeniging een in de gemeente gecirculeerd hebbende lijst hebben ondf rteekend. Dit protest wordt onderstreept door het bestuur, alsmede door verschillende ieden. De vrees wordt uitgesproken, dat het aanleiding kan geven tot verlies van stemmen. Pro. Niekel kan deze vrees niei. deelen. Hij kon zich best voorstellen, dat iemand een ander tracht te bewegen op een besluit terug te komen, al is deze dan ook niet van zijn richting. Betreffende dit adres ontspon zich een langdurige discussie, waaraan verschillende leden deelnamen. Bij de gebruikelijke rondvraag werden nog eenige aangelegenheden van meer huishou- delijken aard behandeld, waarna de vergade ring door den voorzitter onder dankzegging voor de aangename en vlotte discussies werd gesloten. BEVERWIJK. Veilingoverzicht. Vermelden wij in ons vorig overzicht, dat de aanvoer van groenten uit de natuur nog niets te beteekenen had, de afgeloopen week bracht een belangrijke verandering in deze toestand. Vanaf het laatst der vorige week kwamen de eerste aanvoeren van spinazie, die gelei delijk iedere veiling grooter worden, zoodat het weer noodig geacht werd ook de Woens dag weer ais veilingsdag in te schakelen. Het verloop der handel was over het alge meen zeer gunstig te noemen en al staan wij weliswaar nog aan het begin van het seisoen, de inzet geeft gelukkig voor den producent een voordeeliger tegenstelling bij het vorige jaar toen de prijzen ai direct op zeer laag peil stonden. De prijzen die Maandag een weinig naar beneden liepen, herstelden zich de laatste veiling van Woensdag 22 April weer zooda nig, dat sommige partijen het tot bijna f 3.— per kist brachten. Als eerstelingen werden de afgeloopen week al verschillende partijtjes rabarber van den kouden grond aangeboden. Voor dit product bestaat evenals ook voor „ge trokken" veel animo en werd voor goede prijzen afgenomen Wegens verschil van grootte der bossen alsmede van kwaliteit, loopen de noteeringen nog al uiteen met verschillen van 1530 ct. per bos. De aanvoer van sla bepaalde zich nog tot allerlei soorten en kwaliteiten. Goede soor ten gingen voor behoorlijke prijzen vlug van de hand doch mindere soorten hebben wei nig belangstelling. De prijzen vertoonden van dit product dan ook schommelingen van 2—12 cent per stuk. Postelein waarvan de aanvoer nog niet bijzonder groot was, bleef vrijwel op het zelfde prijspeil en noteerden van 1.70—1.80 per kist. Raapstelen en radijs gaven en in aanvoer en in prijs weinig verandering te zien en noteerden voor het eerste product van 46 en vervolgens van 4—8 ct. per bos. De rü der producten werd deze week weer aangevuld door een klein partijtje bloem kool die door een tuinder alhier werd aan geboden De aanvoer van witlof was de afgeloopen week, vooral Vrijdag en Maandag, weer van flinke beteekenis. Over het algemeen zijn de prijzen in verhouding tot de andere producten niet zoo bijzonder hoog. Het ver schil met de besommingen die aanvanke lijk voor dit product gemaakt werden, is den laatsten tijd, nu de aanvoeren zich meer hebben uitgebreid, belangrijk grooter ge worden. De noteeringen die de laatste vei lingen pi. m. 12—28 ct. per K.G. bedroegen, geven een middelmatigen doorsneeprijs. Aardbeien die weliswaar nog in kleine hoeveelheden worden aangevoerd en der halve nog per stuk worden verkocht, zijn ook weer geregeld elke veiling vertegen woordigd. fi 's-HERTOGENBOSCH, 22 April Op de markt van heden waren aangevoerd 3281 stuks. 1929 stuks Hoornvee, 1080 biggen, 83 Zeugen, 107 Schapen-Lammeren, 62 Kalve ren. De prijzen waren als volgt: Kalïkóeièn f 225—365, Kalfvaarzen 215—343, thagere Ossen en Koeien 165—285, alles per stuk. Vette Ossen en Koeien: lste kwaliteit f 0.49, 2de kwaliteit 0.40, per pond. Pinken 145 —185, Zeugen 40—70, alles per stuk. Big gen 1.50—1.75 per week. Schapen 20— 30, Lammeren 17—23, alles per stuk. Vet vee met ruimen aanvoer, lste Kwali teit prijshoudend, overigens dalende. Kalf- vee met redelijken handel, prijshoudend Jong fok- en weidevee met ruimen aanvoer, stuggen handel, goed prijshoudend. Scha pen, Zeugen en Biggen met tragen handel en dalende. BEVERWIJK, 22 April R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" Spinazie 2.10—2.95 per kist. Sla 2—6 per stuk. Raapstelen 5—6, Radijs 6—8, Rabar ber I 21—26, idem II 10—14, alles per bos. Aardappelen 610, Uien 2, Bieten 6—8, Wit- 2030, alles per K.G. BEVERWIJK, 22 April Bloemenveiling ,,'t Centrum" Wistler 22—35 c.; Isis 20- 32 c.; Gretchen 15—31 c.; Moonlight 28—40 c.; Zulu 32—50 c.; Clara Butt 18—40 c,; Vic tors 25—35 c.; Pride 15—25 c.; Baronne de la Tournay 2236 c.; Sultan 1835 c.; William Pitt 2746 c.; Prins der Nederlanden 2536 c.; Bartigon 20—36 c.; Rauwenhof 22—30 c.; Centenaire 81—34 c.; Sieraad 18—31 c.; Wil liam Copland 15—31 c.; Sanders 20—39 c„ Mad. Krelage 15—36 c.; Le Nótre 17-32 c.; Pr. Elizabeth 2442 c.; Bouton d'or 2239 c.; Inglesc. Yellow 3040 c.: Prins van Oosten rijk 18—32 c.; Flamingo 20—30 c.; Gris de Lin 12—24 c.; Duch. de Parma 35—50 c Due de Berlin 15—27 c.; Witte Due 12—20 c.; Prins 15—28 c.: Schlegel 15—28 c.; tbis en Calypso 15—40 c.; Mac Kingley 22—31 c.; La Reine 10—20 c.; Hobbema 30—40 c.; Queen Flora 20—33 c.; Cram. BrUlant 16— 25 c.; Purperkroon 10—20 c.; Peach Blossom 25—34 c.; Grand due 41—71 c.; Prosperity 20—30 c.; Witte Due 12—20 c.; Vuurbaak 3044 c.; Murillo 9—27 c.; v. d. Hoei 34—52 c.; Theeroos 20—32 c.; Couronne d'Or 30—42 c.; Vergilius 25—30 c.; Schoonoord 19—31 c.; Couleur 35—49 c.; div. Narcissen per 100. Coster 6080 c.; Spuren 1240 c.; Watkm 22—47 c.; Sion 21—43 c.; Lucifer 25—52 Princep 12—35 c.: Victoria 25—52 c.; Em peror 2055 c.; Orange Cup 4575 c.: Al fred 35—65 c.; Treserve 50—85 c.; Spring Glory 25—50 c.; Ornatus 30—70 c.; G. v 4585 c.; Argus 3555 c.; Incomparable —60 c.; Sulphur Phoenix 5585 c.; div iris sen: Imperator 2.004.50: Poggenbeck Whitte Excelsior 25; Huchtenburg 24; Van Everdingen 34; The First 78; Jan de Wust 23; Frans Hals 13. TER AAR, 22 April 1931 Centrale Vei ling Sla t 1.20—6.40: Vellen 23—29 cent per kist; Spinazie 1.001.11 per kist; Pos telein per K.G. 40 cent; Radijs t 1904.60; Bloemkool 536 cent; Peen per bos 20 sent: Aardbeien per doosje 59 cent; Peulen Per pond 69 cent. Afaeeling Bloemen. Potrozen per stuk 1" cent; Cineraria's per stuk 23 cent; Primula's 12—14 cent. VOLENDAM, 22 April 1931 Heden werd aan de veiling aangevoerd: 392624 Eindeieren 3.43—3.50; 3419 Kipeieren 3.60—3.75. HAARLEM, 22 April 1931. Groentemarkt. Brusselsch lof 2230. Knakpeen 1420, al les p. K.G. Sla 4.00—12.00 p. 100 krop, Raap stelen 2.003.00 p. 100 bos. Andijvie 0.80 1.10, Spinazie 0.8oi—2.25, alles p, kist. Bloem kool 14—40. Roode kool 20—30, Gele kool 1620, alles p. stuk. Rabarber 15—30. Radijs 5—7, Selderij 6—25, Pieterselie 10—30. Prei 625, alles per bos. Postelein 2.402.75 per kist. O DONDERDAG 23 APRIL Vorige Koersen Koers 2.15 Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4 V, Nederl 1916 4 Nederl 1917 4H N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mh. industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental OU Shell Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott TapanoeU Serbadjadl Siiau V I C. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Mjn dito Gem Eigend Kon. Ned Stoomó Scheepvaart- Unie Marine comm Marine pref Suiker H. V A. ?oerwored)o Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Jostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Union Pacific Wabash Jhic Milw St Paul Kansas City South Erie Raur Prolongatie 100i/4 102% 102% 98%, 11 112 136 186 104% 85% 49 2(3% 69% 285 62% 50% 15u/i, 31 69 209 23 231 111 7 7% 6U/32 78% 59% 38 20% 43 18% 39 38% 10% 5% 41 119% 8% 8% 321 19% 87% 50 232% 247% 50 164 14% 5% 34% 28% 1%% 10l"/j6 100 102% 10 2% 98®/j. ISV. DONDERDAG 23 APRIL Parijs Brussel L,onden New-York Berlijn ZUrich (cnole Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.70 34.55 12.(9% 2.48% 59.25 47.95 13.— 24.70 66.55 66.65 66.55 7.30 34.90 27.— 9.80 34.65 12.11 - 2 49% 59.55 48.C5 13.10 24.90 66.70 66.75 66.70 7.40 35.1.0 29.-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2