evorJert economisch heiteer PUROL ra Voor de Huiskamer Het gestolen Luchtballonnetje OF DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN RADIO - MOORS LUCHTVAART Om de vrijheid BINNENLANDSCH NIEUWS EERSTE KAMER St. Josephgezellenvereeniging AmsterdamKopenhagen KERKNIE UWS Mgr. Diepen naar Rome GEMENGD NIEUWS Een goede vangst Felle brand te Roosendaa. Meisje overreden De moord te Stompwiji. Aanrijding Voortaan op elke wond Dit verzacht en geneest VRAGEN BUS ONZE OOST Indische Dienst RADIO-OMROEP •CIRCUS LA Rl RE WIJZIGING WET RIJKSPOST SPAARBANK. Verhooging van de rentevergoeding. Blijkens het Voorloopig Verslag over het ontwerp van wet tot wijziging van de wet tot instelling eener Rijkspostspaarbank (door de Tweede Kamer aangenomen 12 Maart j.l.), waren sommige leden van oor deel dat aan een verhooging van het maxi mum der jaarlijksche rente, aan de inge schrevenen by de Rijkspostspaarbank uit te keeren niet bepaald behoefte bestaat; doch nu eenmaal de mogelijkheid zal wor den geopend om de rentevergoeding tot 3 pCt. te verhoogen, behoort de regeering ook daartoe over te gaan. Zij waren van gevoelen, dat er geen enkel sociaal belang wordt gediend met het for- oeeren van hooge renten. Zij konden zich er zeer goed mede vereenigen, dat in dit wets ontwerp geen bepaald rentetype dwingend wordt voorgeschreven doch dat alleen een maximum wordt gesteld. king tusschen de maatschappijen onderling. Vervolgens voerde de heer Abrahams, de wethouder van Amsterdam het woord na mens het gemeentebestuur van Amsterdam. Hij bracht de groeten over aan het gemeen tebestuur van Kopenhagen, waarbij hij zich in het bijzonder wendde tot den burge meester van Kopenhagen, wien hij, met een opdracht van het gemeentebestuur van Am sterdam, een boek aanbood. De burgemeester van Kopenhagen de heer Hedebol, dankte namens het gemeentebe stuur van Kopenhagen en bracht een dronk uit op de Nederlandsche, Zweedsche en Deensche samenwerking. Daarna sprak nog de heer de Veer van het Departement van Waterstaat en ten slotte de Zweedsche gezant te Kopenhagen. Kolpings-Vacantie-oord „De Liebaard" Het Vacantiehuis „De Liebaard", Loolaan 43 te Apeldoorn, zal dit jaar reeds vóór Pinksteren geopend worden. Woensdag 20 Mei a.s. worden de eerste gasten verwacht. „De Liebaard" ontvangt, gelijk verleden jaar jongelui van eiken stand en rang; voor jon gens onder de 17 jaar is echter noodig, da; zij onder geleide komen. Voor aanvragen om logies en alle andere inlichtingen richte men zich tot pater P. C. Biestra O.P. op boven genoemd adres. Onjuist is het bericht uiï „De Tijd" van Donderdag J.l., dat „De Lie baard" verleden jaar de vele aanvragen niet kon verwerken, alsook dat de prijzen van logies, voedsel, enz., verhoogd zijn. „De Lie- barad" kan buiten een leider voor jongens, nog 45 gasten herbergen. Laten vele jongelui dezen zomer in de echt-katholieke sfeer van „De Liebaard" hun vacantie op de mooie Veluwe doorbrengen! De directe dienst geopend Hartelijke ontvangst. Vrijdag heeft de K. L. M. een nieuwe verbinding tot stand gebracht, welke onge- twijfeld de bewondering zal opwekken van allen, die belang stellen in het internatio naal luchtverkeer. Op de lijn Amsterdam Kopenhagen, welke tot nog toe met tus- schenlanding te Hamburg gevlogen werd, heeft de KL.M. thans een directe verbin ding geopend. Dit feit, dat in luchtvaartkringen van groote beteekenis wordt geacht, is Vrijdag avond te Kopenhagen op feestelijke wyze gevierd. Te half drie Vrijdagmiddag verzamelde zioh óp Schiphol, de Amsterdamsche lucht haven, een klein gezelschap, dat den eer stan tocht van de nieuwe verbinding zou meemaken Het waren de heeren De Vries, de chef-buitenland van de K.L.M., de Veer- directeur van het luchtvaartbureau van het Departement van Waterstaat, de heer E. J. Abrahams, wethouder voor Publieke Wer ken te Amsterdam met zijn echtgenoote en twee journalisten. Te 3.10 uur startte de P. XII, de PH.— A.P.L., gevlogen door Geysendorffer, die zyn route koos over de Zuiderzee, Friesland, Groningen naar Delfzyi, dat omstreeks 3.45 uur gepasseerd werd, verder over de licht schepen vóór de Weser en via de Duirtche Waddeneilanden naar Denemarken. Het was een schitterende tocht, begunstigd door goed vliegweer. Tegen zes uur (Amsterd. tijd) kwam Ko penhagen in zicht. Het merkwaardige van den tocht tevens een bewijs hoe voor spoedig de vlucht verloopen is is wel, dat hoewel het vliegtuig ongeveer een half uur te laat vertrok, het toch nog een kwartier te vroeg zou aankomen. In verband met de officieele begroeting op het vlieg veld te Kopenhagen en de feestelijkheden, die ter gelegenheid van de aankomst van het eerste directe vliegtuig uit Amsterdam waren georganiseerd, bleef Geysendorffer met zijn P. H.A.F.L. nog eenigen tijd in de lucht. De passagiers kregen gelegen heid heel rustig de Deensche hoofdstad van boven af te bezichtigen. Eerst tegen kwart over zes landde de F. XII vlot op het Deensche vliegveld. Hier wapperde naast de Deensche en Zweedsche vlaggen de Nederlandsche drie kleur en was een groote menigte belang stellenden aanwezig om de Hollanders te begroeten Onder hen bevond zich de Ne derlandsche gezant te Kopenhagen- Ridder van Rappard, de Zweedsche gezant te Ko penhagen, de burgemeester der Deensche hoofdstad, de heer Hedebol, Admiraal Joencke. president van de Deensche Lucht vaart Maatschappij, de heer Mondrop, hoe "ddirecteur van de Deen'che Posteryen en'Te'cgrafie en voorts de directeur van de Zweedsche luchtvaart maatschappij, de vertegenwoordiger van de K. L. M. ter plaatse en tal van andere belangstellenden. Nadat een hartelijke, begroeting had plaats gehad, vereenigds een groot aantal gencodigden zich !h een restaurant in de nabi'.heid van bet vliegveld aan een feest roe- t-d. die gepresideerd werd door den heer Flormann directeur van de Zweed-' scbe Luchtvaart Maatschappij. De autoriteiten, die op het vliegveld ter begroeting aanwe-ig waren, namen ook aan dezen feestmaaltijd deel. Gedurende den maaltijd voerden tal van sprekers het woord Het eerste serade heer De Vries, van de K. L. M die •- herinnerde. hoe in 1924 aanecvans-.n v' op de lijn Amster damKopenhagen met vliegen met de F. III. In 1928 werd overeenstemming be reikt met de Zweedsche Luchtvaart-My. en sindsdien Is er steeds een prettige samen werking ggweest tusschen de Nederlandsche. Deensche en Zweedsche maatschappijen. Hy dankte den heer Krrks. d'recteur van de Deer-mhe Luchtvaart-1,voor zijn goede zorgen en wc1 T'er-''-,d tegenover de K. L. M. en de betrok in dra hu'd"» ook den K?d—'"ndscben Be- 7rtnt te Konet3.h-"*'ön. cl e z'ch steeds veel mco:fé ter bevordering van de luchtvaart hr-ft ge-even Deze dag aldus de heer De Vries ls vn groote beteok-nis voor de luchtvaart. Em super luxe lyn ls ingevoerd. Het was varda-- mogelijk, wanneer men om 12.30 uur uit Lond-n oi Pariis vertrok, om zes uur in Kon n en te half zeven in te zijn. De m^bniek cts-niet stil en spr. verwachtte. d„t het in de toekomst nog vlugger zal gaan. Spr. besloot zyn rede met het uitbren gen van een dronk op de goede samenwer- Z. H. Excellentie Mgr. Diepen zal Vrydag 3 Mei de reis naar Rome aanvaarden met den trein, waarmede de R. K. Middenstands bond ter „Rerum Novarum"-herdenking naar de Eeuwige Stad vertrekt. Z. H. Excellentie zal bij gelegenheid der heenreis op Maandag 11 Mei ter bedevaart naar Padua gaan, om daar den H. Antonlus te vereeren en het H. Misoffer op te dragen. Pseudo-zend'ding gearresteerd De Groningensche politie heeft gisteren een goede vangst geuaan. In He.pman „opereerde" eenigen tyd nJ. een persoon, in 't zwart gekleed, die zich uitgaf voor evangelist en kwitanties aanbood voor een dubbeltje, terwijl hij ook wel voorgaf voor het Leger des Heils te werken. Hy wist di verse slachtoffers te maken. De Groningsche politie heeft echter aan dit „liefdewerk" een einde gemaakt, en het onderzoek wees uit, dat dit liefdewerk ge heel was ten eigen bate, welke liefhebbery hy ook reeds in Den Haag had uitgeoefend, waarom hy door de Haagsche politie werd gezocht. Het bleek te zyn de ex-tooneelschilder M .V., wiens zalvende toon op het politie bureau heel spoedig in een heel anderen en veel minder netten overging. In den nacht van Donderdag op Vrydag brak te Roosendaal een felle brand uit in den winkel en het woonhuis der firma P. van der Vorst, grossier in kruideniers- en vischwaren, aan de Nispenschestraat. De oudste dochter werd door het rinkelen van glas gewekt. De vlammen sloegen reeds langs de ramen van haar kamer en ternauwernood konden zy en haar huisge- nooten zich in veiligheid brengen. Aan blus- schen viel niet meer te denken, hoewel de brandweer het vuur met enkele stralen aan tastte. In korten tyd brandde het geheele perceel uit. Van den inboedel, de winkel inventaris en de voorraden kon nagenoeg niets worden gered. De schade, die op circa f 20.000 wordt geschat, wordt door verzeke ring grootendeels gedekt. De oorzaak is niet bekend. Het meisje op slag dood Gistermiddag is op de Amsterdamsche- straatweg op den hoek van de Marnixlaan te Utrecht, een ongeveer zesjarig meisje, dat spelende den weg overstak, overreden door een autobus, die uit de richting Maarssen kwam. Het llnkervoorviel ging het kind over het hoofd; het was op slag dood. Een eisch tegen den Staat De man, die gearresteerd is geweest als verdacht van den bekenden moord onder Stompwijk op den Voorburgschen manufac- turier Van der Drift en die in verband hier mede vijf maanden in voorloopige hechte nis heeft doorgebracht ontving gisteren van zijn raadsman de mededeeling, dat hem binnen eenige dagen het exploit van buiten vervolging-stelling zal worden beteekend. De arrestant deelde mede, dat hy voorne mens is een schadevergoeding van f 50.000 van den Staat te vorderen wegens onrecht matig voorarrest. Een landbouwer uit Ruurloo, fietsende op den weg van Ruurloo naar Hom, stak plot seling zonder richting aan te geven naar liks den weg over. Hy werd door een hem achterop rijdende auto, bestuurd door een heer uit Vorden gegrepen. Oe ongelukkige werd met een ernstige schedelfractuur ln een nabij gelegen woning binnengedragen. Doos 30-60-90 ct. Tube «0 ct. Bl| Apoib 6 Drogisten I Vr. Wat is het juiste adres van het se cretariaat of de administratie van den Ned. R.K. Bond van Technici St. Bernulphus? Antw. De heer Jos. Muré, Amorsplein 8, Maastricht. Vr. 1. Is de serie 6445 No. 47 van de \Veerbaarheidsloten al uitgeloot? Vr. 2. Kunt u my het adres mededeelen, van de commissie, welke de belangen der verzeker den der „Nieuwe Boerhaave" behartigt? Antw. 1. Nog niet uitgeloot. Antw. 2. Het comité is gevestigd te Amsterdam. Het juiste adrês is ons evenwel niet bekend. Vr. Hoe moet men slakken verdelgen? Antw. 's Morgens als het nog nat is van den dauw zijn alle slakken boven den grond Tegen den tijd waarop de zon hen in holle tjes en scheuren gaat verdrijven, bestuift, men den akker of wel, als het een klein ter rein is, de afzonderlyke beesten met de ge wone versche schelpkalk, waardoor zy ver branden. De zon zorgt voor vervollediging van het succes. Zuinig gebruik voorkomt alle schade voor de planten. De kalk blyft zelfs nog langer nuttig, omdat zy in den grond sommige bestanddeelen ontbindt en, deze daardoor pasklaar maakt om door de haarwortels te worden opgenomen. Een andere lezer geeft ook den raad langs den grasrand een streep kalk te strooien. In huis kunt u de slakken verdrijven door op de plaatsen, waar zij zich vertoonen, zout te strooien. Vr. Het betengel achter het behangsel is vergaan. Moet de huisbaas of de huurder de vernieuwing betalen? Antw. Naar onze meening is dit een re paratie, die de huisbaas behoort uit te voeren. Vr. Hoe kan men levertraan-vlekken uit wit wol goed verwyderen? Antw. Pas op den duur, door eerst tel kens een warm yzer op grauw papier, op de levertraanvlekken te zetten en ze eenige malen met heet water te betten, krijgt u deze eruit. Vr. Waarmede kan men het best een zoetolievlek uit een karpet verwyderen? Antw. Door de vlek herhaaldelyk met benzine te behandelen. Vr. Wanneer treedt de Winkelsluitings wet in werking (Zondagssluiting?) Antw. Nog niet bekend. Vr. Waar kan men gewichten laten yken? Antw. Gelegenheid gewichten te laten yken bestaat te Amsterdam, Brouwers gracht 276, eiken Maandag en Vrijdag van half 10 tot half 4 uur. Vr. 1. Waar kan men de trekkingslUsten krijgen van de loterij van „De Joodsche In valide" en wel van de provincies Drente, Friesland en Noord-Holland? Vr. 2. Zyn de loten al uitgeloot van de lotery ten bate van het „Ned. Isr. Ziekenhuis1' en van het „Ned. Isr. Oude Mannen- en Vrouwenhuis" te Amsterdam? Antw. 1. Bij het bestuur van de Joodsche Invalide, Nieuwe Achtergracht 98, Amster dam. Antw. 2. Ons niet bekend. Vr. Hoe is het adres van den heer Jhr. van Nispen tot Sevenaer by het Belgische Hof in Brussel? Antw. Het particulier adres van den heer van Nispen tot Sevenaer is ons niet bekend. Een brief, aan hem geadresseerd en naar Brussel gezonden, komt echter zeker terecht. Vr 1. Waar worden de Telefunken Ra dio-toestellen vervaardigd. Vr. 2. Is de N.V. Philips-Radio een katholieke onderneming? Antw. 1. In Berlyn. Antw. 2.Neen. Vr. 1. Ouders die door de crisis aan lager wal zijn geraakt, vragen, of zij ook recht hebben op steun van uitwonende kin deren, die in verdienste zyn? Vr. 2. Zoo ja, waar moet men zich dan vervoegen? Antw. 1. Ja. Antw. 2. Laten zij zich wen den tot den Armenraad, die deze zaakjes uitstekend voor hen zal opknappen. Vr. omtrent loten. Antw. Geen uitgeloot. Vr. Hoe kan men rooden en zwarten inkt uit linoleum krijgen? Antw. Probeer dit eens; in wry ven met een papje van zuringzout (vergif) en goed naspoelen met water. Vr.: 1. Hoe moet ik een azalea behandelen? len? 2. Hoe een hortensia? 3. Hoe een clivia? Antw.; 1. Zet tijdens den bloeitijd de plant niet te warm, houdt de aardkluit regel matig vochtig en geef gedurende den bloei zeer veel water. Na den bloei worden alle bloemen en vruchtbeginsels verwijderd, de plant wordt nog koeler gezet, vorstvrij is voldoende. Einde Mei kan de plant naar buiten, bij voorkeur in den vollen grond, bestaande uit turfstrooisel of boschgrond, vermengd met ouden koemest. Een paar maal daags wordt gegoten, liefst over den kop be sproeid, zoodat ook de aarde goed nat wordt. In September pot men de plant weer op en komen de koude dagen dan naar 'n onver warmd, maar vorstvry vertrek, ln het volle licht. Gedurende de wintermaanden zorgt men voor voldoende water. Er wordt natuur- lyk minder gebruikt dan zomers, droog mag de plant echter nimmer wezen. Een paar maal in de week de kroon besproeien ver dient aanbeveling. Bemerkt men, dat zich bloemknoppen vertoonen dan kan de plant warmer gezet worden, echter niet by de kachel Zorg voor een gelijkmatige tempera tuur en vooral voor een vochtige atmosfeer. 'Na afloop van den bloei wederom een geiyke behandeling als vorig jaar. 2. Een bloeiende hortensia ls in het voor jaar zeer zeker een sieraad voor de kamer. Cm zoo lang mogelijk van den bloei te ge nieten zetten we de plant niet te warm, bij voorkeur in een licht vertrek, temperatuur 50—55 gr. Fahr., zoo mogelijk in de zon, dan wordt de kleur des te helderder. Tijdens den fclóëi verlangt de plant veel water. Na den bloei den bloemtros verwyderen en de plant zoo koel mogelyk verder kweeken tot ze in Het was in 1779, in 't midden van den Amerikaanschen Vrijheidsoorlog, die in 1781 zou eindigen met de verdryving der Engel- schen uit Noord-Amerika en hun erkenning van de onafhankelykheid der Vereenigde Staten. Een Britsch officier, die op order van zyn kolonel een vredelievend bezoek had afge legd by den Amerikaanschen generaad Ma rion, gaf, na een onderhoud van een paar uren, zyn voornemen te kennen, heen te gaan. „O, neen," riep de generaal; „ik hoop mijnheer, dat ge ons het genoegen zult ge ven van uw gezelschap aan 't diner." De officier keek verbaasd rond, want hij zag geen enkelen pot, geen pan, schotel of keukengereedschap. Maar dit was niet de eerste verbazing, waarvan hy dien voormid dag had blylc gegeven. Geblinddoekt was hy de legerplaats der Amerikanen binnen geleid met de witte vlag in de hand en had verwacht daarna een generaal te zien met een indrukwekkende gestalte en een leger van reusachtige solda ten, want de troep der geduchte „Swamp- Fox" was toen de schrik voor iederen sol daat in Noord- en Zuid-Carolina. Toen de blinddoek was weggenomen, werd hij voorgesteld aan een donker, tanig man netje, schamel gekleed in versleten stof van eigen fabrikaat, en in plaats van dichte ge lederen te zien van goed gekleede en ver zorgde soldaten, zag hy slechts een hand vol door de zon verbrande, geelbeenige re- cruten. „Wel Tom," zei Marion tot een zyner sol daten, nadat zijn bezoeker de uitnoodiging had aangenomen, „breng ons het middag maal. Toen haalde de soldaat met een stok een hoop aardappelen te voorschijn van on der de heete asch, waar zij hadden liggen te braden. „Ik vrees, miinheer," vervolgde de gene raal, „dat ons diner niet zoo smakelyk voor u zal zijn, als ik wel zou wenschen, maar we hebben niets beters." De officier begon uit beleefdheid een van de aardappelen te eten, maar spoedig begon hij hartelijk te lachen om het vreemde maal. „Vergeef me, generaal," sprak hy, „maar men kan zich niet altijd bedwingen." „Het zal zeker niet met uw gewone le venswijze overeenkomen," glimlachte Ma rion. „Neen, zeker niet, en dit zal een van die schrale maaltijden zijn, die wei eens toe vallig by u voorkomen. Over 't algemeen leeft u er zeker beter van. „Zeg liever slechter," antwoordde de ge neraal, „want dikwijls krijgen we zelfs hier van niet genoeg." „Lieve hemel!" riep de Engelsche officier uit, „maar als ge dan waarschyniyk slechts schralen toevoer van levensmiddelen krijgt, dan wordt er zeker een flinke soldy uit betaald?" „Geen cent, mijnheer," zei Marion, „geen cent." „Maar," riep de Brit uit, „dan zyt ge er allee nslecht aan toe! Ik begryp niet. gene raal, hoe ge het uithoudt." „Wel mynheer," hernam Marion, „die za- ,ven hangen van 't gevoel af. Het hart is alles, en wanneer dat er belang by heeft, kan men alles doen. Menig jongeling zou het hard vinden veertien jaren vrijwillig het slavenjuk te torsen. Maar laat hem tot over de ooren verliefd zijn en met een meisje zoo schoon als Rachel, zal hy veertien jaar van dienstbaarheid niet meer tellen dan de Aartsvader Jacob. In zulk een geval verkeer ik ook. Ik ben verliefd. De vrouw, die ik lief heb, is de Vryheid en daarbij ben ik inderdaad geluk kig. Liever vecht ik voor myn land om de zegeningen der Vryheid te veroveren en leef van plantenkost, dan op een afstand te blij ven staan, al bezat ik ook al de rykdommen van koning Salomon. Want nu, mynheer, beweeg ik my op den grond, die my zag geboren worden en het ls voor my een heer lijke gedachte, dat ik dien grond niet on waardig ben. Ik aanschouw deze statige boomen om my heen en gevoel, dat ik hun geen schande aandoe. Het is mogelijk, dat de kinderen van latere Amerikaansche ge slachten nooit myn naam zullen hooren, maar mijn hart is verblyd, omdat ik nu strijd voor hun vryheid en de ontelbare zegenin gen aan die vryheid verbonden." Toen de Engelsche officier in 't legerkamp der zynen terug keerde, vroeg zyn kolonel: „Waarom kijk je zoo ernstig?" „Daar heb ik reden voor, kolonel." „Wao! Heeft generaal Marion geweigerd te onderhandelen?" „Neen kolonel, dat is het niet." „Heeft dan wellicht Washington onzen Sir Henry Clinton verslagen en ons leger uit eengejaagd?" „Ook dat niet, kolonel; het is erger." „Kan er dan nog iets ergers gebeuren?" „Kolonel, ik heb een Amerikaansch ge neraal gezien met z'n officieren, die geen van allen soldy ontvangen, bijna geen klee- ren aan hun lyf hebben en van planten kost en water leven, en dat alles ter wille van de Vryheid. Nu vraag ik u, wat kun nen wij met succes tegen zulke mannen uit richten?" De kolonel antwoordde niet, maar begaf zich met gebogen hoofd en in nadenken ver zonken, naar zijn tent. De jonge officier nam by de eerste de beste gelegenheid zijn ontslag en verliet het leger. Hij was overtuigd, dat een liefde voor den geboortegrond, die zulke moeilijkheden kan te boven komen, onoverwinnelijk ls. Mei naar buiten kan, zoo mogelyk in den vollen grond in voedzame aarde, of anders in een pot op 't balkon of ln de vensterbank. In het laatste geval gedurende den zomer meermalen vloeimest geven. Voor de nacht vorsten komen gaan de planten naar een koud vertrek. In 't voorjaar langzamerhand warmer zetten tot de bloemen zich vertoonen. 3. Geeft de plant zomers volop water, met nu en dan wat vloeimest maar geef haar ge legenheid in 't najaar langzamerhand te gaan rusten door geen vloeimest meer te geven en successievelijk het gieten te verminderen. Wordt in 't vertrek, waarin de plant staat, gestookt breng haar dan naar een koeler ver trek, waar de thermometer 4550 gr. Fahr. aanwijst. Vr. Heeft de loterij van het comité St Paulus te Haarlem al getrokken? Antw. Ja, op 16 April 1931. Bestemd voor uitzending naar N.-Indië: G. J. Schrijner, hoofdonderw. b. h. openb. lager onderw., Voorburg; R. A. H. Beissel von Gymnich, adm. ambt. b. h. Binn. Be stuur, 's-Gravenhage. Verlofgangers: Mej. J. E. Trouerbach, 1ste kl. b. d. P.T.T. te Weltevreden, 's-Graven hage; W. van de Schoot, onderw. 1ste kl. b h. openb. Westersch lager onderw., hoofd der Openb. Eur. 2de lagere school te Soera- ba ja, Valkenburg; J. L. Moens, hoof ding. b. d. B.O.W., Parijs; A. H. T. van der Velde, geb. Niehaus, onderw. 2de kl. a. d. openb. 2de Eur. lagere school te Malang, Amsterdam; mevr. C. M. Wóltering geb. Reijnsdorff, hoofdonderw. by het openbaar Westersch lager onderwijs, Amsterdam; H. B. Wol tering, schoolh. bij het openbaar Westersch lager onderw., Amsterdam; dr. H. van der Kolff, waam. adv. voor Volks- credietw. en Coöperatie, Nijmegen; O. R. Edwards van Muyen, werktuigk. by 's Lands baggerbedr., 's-Gravenhage; dr. H. H. Kar- ny, natuurwetensch. techn. ambt. Ie kl. b. d. Dienst der Volksgezondh., Karlsbad; mr. E. F. Meerdink, tyd. waam. Inspect, van Fi nanciën, 's-Gravenhage. Gepensionneerden: A. A. C. Nix, ass-res. te Bonthain (Gouvn. Celebes en Onderhoo- righeden), 's-Gravenhage. ZONDAG 3 MEI HUIZEN, 1875 M. 8.30 NCRV. 10.00—5.20 KRO. 5 20 NCRV. Daarna KRO. 8.30—9.30 Morgenwijding door J. de Heer. 10.00 Uitz. van de Hoogmis uit de Parochiekerk van O. L. V. ten Hemelopneming te Huissen. 11.30 12.00 Literair Halfuurtje P. Visser. 12.00— 12.20 Gramofoonplaten. 12.202.00 Concert Werag-orkest uit Langenberg onder leiding van Eysoldt. 2.002.30 Godsdienst-onder richt voor ouderen door D. Bon;. 2.302.45 Gramofoonplaten. 2.454.45 Uitzending van den voetbalwedstrijd BelgiëHolland uit het Stadion te Antwerpen. 4.455.15 Zleken- halfuurtje. 5.20 Kerkdienst uit de Martini kerk te Groningen. 7.458.10 Mr. J. J. A. v. Son: „Indrukken van Sovjet-Rusland", 8.10 Voetbaluitslagen. 8.15 Intenties van het Apostolaat des Gebeds. 8.20 Concert uit Den Haag. KRO-orkest onder leiding van J. Ger ritsen. Met medewerking van J. v. Ryssel- bergh (zang), Fr. Bosha'rt (piano). 9.159.30 Vaz Dias. 9.309.45 Gramofoonplaten, 10.30 11.00 Epiloog door het kleinkoor onder lei ding van Jos. H. Picckers. HILVERSUM, 298 M. 8.50 Voetbalnieuws. 9.25 Postduivenberichten. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 12.0012.30 L. J Jordaan: „De Tee kenfilm." 12.302.00 Concert AVRO-octet onder leiding van L. Schmidt. Met medewer king van Boris Lensky (viool). 2.002 30 Boekbespreking door Sam Goudsmit. 2.30— 2.45 Zang door Baams Meisjeskoor o. l v. J. Hamel. 2.453.15 Intervieuw met Willy Thoe- nis. 3.153.30 Baarns Meisjeskoor. 3.30 3.45 Gramofoonplaten. 3.45—4.45 Kovacs La- jos en zijn orkest. 4.455.00 Gramofoonpla ten. 6.00 Vooravondconcert. VARA-orkest on der leiding van H. de Groot. Met medewer king van „The Comedian Five" (Hollandsche Revellers). 8.00 Vaz Dias. 8.15—9.15 Concert. Omroeporkest onder leiding van N. Treep. Met medewerking van Sam Swaap (viool). 9.159.40 Concert op twee vleugels. G v. Re- nesse en G. Hengeveld. 9.40 Gramofoonpla ten. 10.0011.00 Concert Omroeporkest onder leiding van N. Treep. 11.00—12.00 Gramo foonplaten. DAVENTRY, 1554.4 M. 9.10 Kerkdienst. 2.20 Kerk-cantate No. 51 van Bach. 3.05 Kin- derkerk. 3.35 Concert. Militair Orkest, M. Mc. Eachem (zang) 4.50 Zang dooi Elisabeth Schumann. 5.20 Bybellezing. 5.507.05 Kerk dienst. 8.05 Lezing. 8.10 Berichten. 8.25 Con cert. Orkest, Th. Tuson (sopraan), T. Jones (viool). 9.50 Epiloog LANGENBERG, 473 M. 6.20—7.20 Con cert. 7.207.50 Gramofoonplaten. 10.00—10.50 Orgelspel en toespraak. 10.5011.20 Bach- cantate No. 5. 12.20—1 50 Concert. Orkest en bas. 3.253.50 Gramofoonplaten. 3.505.20 Orkestconcert. 7.20 Concert. Orkest en solis ten. 9.35 Berichten. Daarna tot 11.20 Dans muziek. BRUSSEL, 508.5 M. en 338.2 M. 508.5 M.: 4.20 Dansmuziek. 5.20 Gramofoonplaten. 6.05 Gramof. 7 20 Gramof. 8.20 Dansmuziek. 338.2 M.: 4.20 Concert. 5.20 Gramoioonp.. 5.35 Or kestconcert. 6.05 Gramofoonplaten. 7.20 Uitz. van de Operette „Eva" van Fr. Léhar. PARIJS „RADIO PARIS", 1725 M. 7.05 Gramofoonplaten. 10.50 Gramofoonplaten. 11.50 Orgelspel. 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Gramofoonplaten. 3.20 Gramofoonplaten. 6.50 Circus Radio-Paris. 7.20 Concert.. Orkest en solisten. 9.50 Gramofoonplaten. KALUNDOBRG, 1153 M. 11.20—12.20 Orkestconcert. 1.20—3.20 Orkestconcert en voordracht. 3.203.50 Gramofoonplaten. 7.20 7.50 Orkestconcert. 7 50—9.10 Solistencon cert en voordracht. 9.2010.10 Orkest- en solistenconcert. 10.10—11.50 Dansmuziek. ZEESEN, 1635 M. 6 20 Concert. 7.20—8.10 Berichten. 8.15 Morgenwijding. 10.50 Bach- cantate „Es ist euch gut, dass ich hingehe'Y j 1.50 Orkestconcert. 1.50 „Das Lied von Wild- West", cowboy-cantate van Schueck en Trantow. 2.50 Mandoline-orkestconcert. 5.00 Orkestconcert. 7.50 Orkestconcert. Daarna „Der faule Hans", van O. Nedbal. 9.20 Be richten en daarna tot 11.50 Dansmuziek. MAANDAG 4 MEI 1931 HUIZEN, 1875 M. Uitsl. N.C.R.V.-nitz. 8.00—8.15 Schriftlezing 8.15—9.30 Gramo- foonpl. 10.3011.00 Ziekendienst 11.00 —11.30 Lezen van Chr. lectuur door Mej. Doyen 11.3012.00 Gramofoonpl. 12.00— 12.15 Politieber. 12.15—12.30 Gramofoonpl. 12.301.45 Orgelconcert, Jan Zwart 1.45 2.00 Gramofoonpl. 2.002.35 Uitz. voor Scholen 2.353.15 Vragenbeantwoordlng door A. J. Herwig 3.153.45 Knipcursus 4.005.00 Ziekenuurtje 5.006.30 Concert. N.C.R.V. Klein orkest o.l.v. Piet v. d. Hurk 6.306.45 Gramofoonpl. 6.457.15 A. P Oosterhof: „Boerderijbouw en voorkoming van brandgevaar" 7.157.30 Causerie door H. Amerlink 7.30 Politieber. 7.45 Gra mofoonpl. 8.00—8.30 Ds. J. C. Koningsber ger: „Geloof en persoonlijkheid" 8.30 Kerk koor uit Zaandam. M.m.v. Mej. B. Aten (alt), Zaandamsch Mannenkoor o.l.v. C. Kee, H. v. d. Lijn (viool), J. Wolf (fluit), Cor Kee (or gel). Na afloop Persberichten en Gramofoon platen. HILVERSUM, 298 M. Algemeen Pro gramma. Verzorgd door de V.A.R.A. 8.00 Gramofoonpl. 10.15 Voordracht door Co Arnold! 11.30 Gramofoonpl. 12.00 Con cert V.A.R.A.-septet o.l.v. Is. Eyl en gramo foonpl. 1.45 Pauze 3.00 Concert. Amster- damsch Trio (Piano, vicol, cello). 4.00 Ver volg Concert. 5.15 Concert V.A.R.A.-sep tet o.l.v. Is. Eyl en gramofoonpl. 6.40 Viool- recital door Zoltan Szekely. Vleugel: Geza Frid 7.15 Fotografie-cursus door D. v. Kre- veld 7.40 Gramofoonpl. 8.30 Kamermu ziek door solisten van het V.A.R.A.-orkest o.l.v. H. de Groot 9.15 Voordracht door Mevr. Alida TartaudKlein 9:45 Concert V.A.R.A.-orkest o.l.v. H. de Groot 10.15 Vaz Dias 10.25 Slot-Concert 11.00 12.00 Gramofoonpl. ..DAVENTRY, 1554,4 M. 9.35 Morgen- wyding 10.05 Lezing 11.20 Concert. L. Dudley (sopraan), Strijkkwartet 12.25 Or kestconcert 1.20 Gramofoonpl. 1.50 Uit zending voor scholen 2.40 Dansmuziek 3.05 Concert. E. Robinson (cello), Olive Bloom (piano) 3.35 Orkestconcert 4.35 Kinder uurtje 5.35 Nieuwsberichten 6.00 Piano spel door L. England 6.20 Lezing 6.45 Lezing 7.05 Vaudeville 8.20 Berichten 8.35 Berichten Toespraak door Lloyd George 9.00 Pianospel door Berkeley Ma son 9.20 Derde bsdryf van „Siegfried" van Rich. Wagner 10.3511.20 Dansmuziek. LANGENBERG, 473 M. 6.25—7.20 Gra mofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert 4.20 —5.20 Concert. Orkest en sopraan 7.20 Or kestconcert en zang 9.20 Berichten. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 :en 338,2 M. 50',5 4.20 Orkestconcert 5.05 Gramofoonplaten 5.20 Ziekenuurtje. Zang, concert en cau serie 6.05 Gramofoonpl. 7.20 Orkestcon cert en zang 338,2 M.: 4.20 Dansmuziek 6.05 Gramofoonpl. 7.20 Orkestconcert en zang 8.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20—1.20 Or kestconcert 2.504.50 Orkestconcert en zang 7.207.50 Orkestconcert. Piano-soli. 8.109.10 Orkestconcert en zang. Voor dracht 9.109.30 Declamatie 9.45—10.20 Operettemuziek. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1725 M. 7.05 Gramofoonpl. 11.50 Gramofoonpl. 12.25 Gramofoonpl. 5.20 Gramofoonpl. 7.20 Radio-tooneel 8.50 Concert. Cello, harp, viool en zang. ZEESEN, 1635 M. 5.05 Tijdsein 5.50 Gymnastiek. Daarna gramofoonpl. 9.30— 11.50 Lezingen 11.50—12.15 gramofoonpl. 12.15—1.20 berichten 1.29—2.10 gramo foonpl. 2.10—3.50 Lezingen 3.504.50 Concert 4.50—7.50 Lezingen 7.50 Stryk- eoncert 8.30 „Die letzten 10 Jahre", hoor spel van F. C. Westphal 9.35 Berichten. Daarna Dansmuziek. SPECIALISTEN Tel. 14609 KONINGSTR. 27 PHILIPS- en „ERREM 3" TOESTELLEN -JK .1' 315. Wim nog zuchtend kwam langs een circus, Waarvoor een man in groene jas, Die schreeuwend iedereen vertelde, Dat dit het grootste circus was. „Gaat hier binnen, dames en heeren, Onze voorstelling thans aanschouwt, Nimmer heeft, boeren, burgers, buitenlieden, Een bezoek aan ons circus iemand nog berouwd," 316. Eindelijk moest ook Flm meedansen, Daartoe door het hoofd uitgenood, Een neger met een geweer gewapend. Onder den dans het geweer afschoot. Pim danste op zijn beurt maar mede, Een Arabier klapte in de hand. Pim dacht onder het dansen en springen: „Wat rare dansen heeft dit land."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10