SUCCES lót Door adverteeren UIT HET ROOMSCHE VOETBALKAMP DE OEFENWEDSTRIJD VAN HET HAARLEMSCHE ELFTAL Beslissingswedstrijd Blauw-WitE.D.O. 11 (na verlenging) Hermes-D. V. S.—Stormvogels 1—7 STANDEN R. C. H.Mülheim '07 45 Niet alle advertentiën hebben reeds bij één enkele plaatsing Zulks hangt grooten- deels daarvan af of er lust tot het koopen van Uw artikel bestaat wordt de lust tot koopen opgewekt ADVERTEER in de „Nieuwe Haarlemsche Courant" Stormvogels-veteranen V.O.C.-veteranen 23 Estafetteloop R. K. A. V. „Holland" ExcelsiorD. W. S. 31 Beslissingswedstriiden, laatste plaats A. F. C.—D. E. C. 2—1 Alcmaria VictrixW. F. C. 53 KennemersOosterpark 52 HAAJRL. VOETBALBOND Uitslagen Oefenwedstrijd Elftal AElftal B 3—2 Door de Internationale Voetbalwereld Een 62 zege tegen Onze Gezellen Het Haarlemsche elftal Oefenwedstrijden 3e klasse. LugdunumL. F C. HillinenAlphen Coal—D. O. S. B. Maas—V. F. C. D. V. C.Naaldwijk De MusschenRising Hope Promotie Comp. 3e klasse. ScheveningenO. N. A. Buiten de Competitie. Be QuickRob. et Velocitas A. Z. C—D. O. T. O. V itesseDoetinchem R C. H*Mulh. Sp.Ver. '07 A. D. O.—H. V. V. P. S. V—T. T. C. Go Ahead—Haarlem V elocitasQuick 2—4 3—4 3—2 4—2 2—2 2—0 0—2 0—3 2—6 7—0 4—5 4—2 6—3 4—2 3—2 Hoogspanning 11.38 vertrok de extra-trein uit Haarlem en in Amsterdam werden de plaatsen aan gevuld door Amsterdammers, het was het en uitdagend schalden reeds het: Hop eerste treffen tusschen den aanhang der clubs Blauw-Wit en Hop E. D. O. onder de sta- tionskap. Nog waren het optimisten, doch enkele uren later zaten zij in een zenuwsloo- pende spanning om het veld. Wat spanning betreft, heeft men het volle pond gekregen en twee volle uren bekampten twee ploegen elkaar met den moed der wanhoop. Er werd van de spelers het uiterste gevergd. De ploe gen waren tegen het einde vrijwel op en in de verlenging werden onder het spelen door, de spelers die het geluk hadden even aan de lijn te komen, met water gelaafd. Begrijpe lijk kan men bij een dergelijken wedstrijd niet verwachten, dat het spel op hoog peil staat, daarvoor zijn de zenuwen te veel in het spel. Toch viel de strijd niet tegen en liet E. D. O. soms heel goed spel zien, want zonder twijfel was E. D. O. het beste elftal en jammei- was het, dat de afwerking der aanvallen te wenschen overliet. Heel goed speelde de middenlinie en vooral Dinkla b ak menigen aanval en er werd flink ge steund. In de achterhoede werd slechts heel weinig schietkans gelaten. Blauw-Wit zal wel zeer tevreden zijn met het gelijke spel, waardoor zij meer kreeg dan haar toekwam. Werd er bij E. D. O. niet alleen hard ge werkt, doch ook nog aandacht aan het spel verleend, bij Blauw-Wit was het in hoofd zaak zwoegen. Soms dacht men, dat de spe lers uitgeput waren en dan plots daaide het vuur weer op. De scheidsrechter, de heer v. Moorsel, had het niet makkelijk, doch hij heeft den wedstrijd goed geleid. Toch kon hij bij een deel van het Amsterdamsche pu bliek geen genade vinden en het was meer dan erg, dat na een beslissing ten gunste van E. D. O., een onverlaat een glas in de richting van den scheidsrechter gooide. De elftallen stelden zich in het Hilversumsche Sportpark als volgt op: Blauw-Wit: Schindeler, Peeters Delsen, Sittert Sr., De Boer, Damman, Gerritse, Sitters Jr., Dorenbos, Ferwerda, Homburg. E. D. O.: v. d. Hurk, Perukel Jr., Steffens Sr., Tanis, Steffens Jr., Oomen, Dinkla, Perukel Sr., W. Zandstra, K. Zandstra, Verhagen. E. D. O. trapt af en heeft de zon tegen, wat niet verhindert, dat E. D. O. onmiddel lijk in het Blauw-Wit-doelgebied zit, waar zenuwachtig verdedigd wordt. Een vrijen schop, door Dinkla verwerkt, stopt Schin deler. Even hierna schiet Damman ver naast. De aanvallen van E. D. O. zijn meer berekend. Ondanks dit komen er geen doel punten, de afwerking is onvoldoende. Een paar corners hebben ook al geen resultaat. Langzaam komt Blauw-Wit meer in den aanval, doch de verdediging weet van geen wijken. Dorenbos krijgt een behoorlijke kans doch hij schiet van te grooten afstand. Dan krijgt Steffens een fraaie kans, als hij langs den uitloopenden keeper schiet, de bal gaat echter naast. Ondanks dat E. D. O. beter speelt, kan zij het net niet vinden en daar Blauw-Wit er thans wat beter in komt, wis selen de kansen steeds. Na 23 minuten scoort Dorenbos met een flink schot, waar Verha gen, die even te ver voor zijn doel staat, niet bij kan. 1—0. E. D. O. is even ontmoedigd en tot twee keer toe verknoeit Ferwerda een goede kans. E. D. O. herstelt zich en de strijd wordt scherper. Zandstra raakt ge blesseerd en wordt vervangen door Swart. Tanis lost een paar schoten, doch heeft ook geen succes en met 10 voor Blauw-Wit breekt de rust aan. De tweede helft begint met een paar ge vaarlijke aanvallen van Blauw-Wit en bij een schot van Gerritse kan Swart juist red den. E. D. O. zet nog eens de tanden op elkaar en steeds gevaarlijker worden de aan vallen. Perukel trekt den bal achterover in de handen van Schindeler en als Schinde ler uitgeloopen is, trapt Steffens Sr. den bal tegen een speler aan. Aan den anderen kant weet Dorenbos, met alleen den keeper voor zich, naast te schieten. Dan komt het zoo zeer verdiende tegenpunt. Ferukel geeft be hendig af aan v. d. Hurk en keurig samen spelend met Steffens, weet v. d. Hurk de partijen op gelijken voet te brengen, 1—1. De spanning neemt toe en beide doelen krijgen gevaarlijke momenten te doorstaan. Dan fluit v. Moorsel tijd en begint men aan de verlenging. In de vier keer 7jj minuut spelen, die er thans volgen, kan men wel zien dat de spelers op raken, doch van opgeven is geen sprake. Even voor het einde voor de verlenging was Tanis vervangen door Koene, welke soms gevaarlijke rennen onderneemt. Delsen en Damman verwisselen van plaats. Dit is slechts kort, daar Damman ook ge blesseerd raakt en wordt vervangen door Brouwer. Telkens denkt men een der par tijen te zien scoren, doch steeds wordt er gered. De verdedigingen geven zich geheei en onveranderd komt het einde en moet de wedstrijd opnieuw worden gespeeld. De rust ging in met 03 voor de Storm vogels, die reeds in de allereerste minuut door Tol de leiding namen. De Schiedam- sche verdediging werd herhaaldelijk gepas seerd; vooral Brounts en Scheffers speelden zwak, waarvan Boekelaar, die een pracht doelpunt maakte, en v. d. Steen profi teerden. Den Hoed onderbrak echter meni gen aanval, mede dank zij buitenspel-tak- tiek Ook na de rust had hij hiermede suc ces, doch ook werd nog Hermes een paar maal noodlottig. Stormvogels sspeelde een besten wedstrijd. De achterhoede was safe al altijd, het steu nen der middenlinie alleszins voldoende en de voorhoede schoot best. De elftallen: De Waard, Haak, Gelder, Ff fern, Tol, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Plokker, Prins, Boekelaar Afd. I Ajax x8 4 3 i 3i 75—20 1.72 Z.F.C. 18 xo 6 2 26 49—30 1.44 Stormvogels 18 7 6 5 20 39—28 1.11 D.F.C. 18 8 3 7 19 37—44 1.05 H.B.S. 18 6 6 5 18 42—37 1. Hermes D.V.S. 18 5 7 6 17 4048 0.94 't Gooi 18 6 3 9 15 37—48 0.83 V.U.C. 18 4 4 10 12 37—65 0.66 H.F.C. 18 3 6 9 12 2039 0.66 Excelsior 18 2 6 IO IO 37—64 0.55 Afd. II Re yenoord 18 13 2 3 28 50—17 i-55 Sparta 18 12 3 3 27 34—16 1.50 Hilversum 18 9 i 8 19 31—29 1.05 A.D.O. 18 8 3 7 19 41—38 1.05 V.S.V. 18 7 3 9 16 2628 0.88 K.F.C. 18 6 4 8 16 37—41 0.88 H.V.V. 18 6 3 9 15 25—43 0.83 R.C.H. 18 6 2 IO 14 32—43 0.77 Blauw Wit 18 5 3 IO 13 25—32 0.72 E.D.O. 18 6 i ii 13 2842 0.72 Afd. III Go Ahead 18 13 o 5 26 6233 1.44 P.E.C. 18 li 4 3 26 53—29 1.44 Heracles 18 li 3 4 25 52—37 1.38 Enschede 16 6 5 5 17 3228 1.06 A.G.O.V.V. 17 8 O 9 16 42—33 0.94 Wageningen 18 7 3 8 17 37—36 0.94 Tubantia 18 5 5 8 15 41—50 0.83 Vitesse 18 5 2 ii 12 2858 0.66 Z.A.C. 17 3 5 9 II 26—45 0.64 Rob. et Vel. 18 5 i 12 II 3862 0.61 Afd. IV P.S.V. 18 14 i 3 29 75—34 1.61 N.A.C. 18 9 5 4 23 50—45 1.28 Willem II 18 IO 2 6 22 69—59 1.22 N.O.A.D. 18 9 3 6 21 51—35 1.16 Eindhoven 18 9 2 7 20 52—47 l.il L.O.N.G.A. 18 8 0 IO 16 40—55 0.88 De Valk 18 7 I IO 15 38—55 0.83 B.V.V. x8 5 4 9 14 58—74 0.77 M.V.V. i8 5 3 IO 13 3636 0.72 Wilhelmina 18 3 X 14 7 28—57 0.38 PROM. DEGR. TWEEDE KLASSE Excelsior 2 i o x 54 2 West-Frisia 2 1 o 1 55 2 D.W.S. 2 1 o x 45 2 Nolet, v. d. Griendt, Es, N. N., v. d. Tnyn, Schefers, Pettinga, Janssen Den Hoed, Brounts, Beun De strijd is nog geen minuut oud of Tol lost van buiten het penalty-gebied een keihard schot, wat doel treft, 01. Stormvogels blijft in den aanval. Na goed werk van Van der Steen, kopt Plokker dén bal in zeer moeilijke positie net over de lat. Dan plaatst Tol keurig den bal naar v. d. Steen; waar volgt een prachige voor zet. Het binnentrio mist, doch Boekelaar passeert opnieuw met een schitterend schot den doelman, 02. Hermes brengt er nog niet veel van te recht. Brengt zij het al eens tot een aan val, dan, bezweren de Stormvogels-backs direct het gevaar, zoodat De Waard niets te doen krijgt. Alleen een schot van v. d. Griendt, dat rakelings naast gaat, verdient vermelding. De Stormvogels-voorhoede is nu ook niet zoo gevaarlijk meer als in den beginne. Wel komen van links en rechts nog goede voor zetten voor 't doel, doch het schieten van het binnentrio is niet naar evenredigheid. Langzamerhand gaat het spel nu meer gelijk op. Vooral de linkerwing van Hermes weert zich nogal. Haak en Van Gelder staan echter solide te bucken. Plotseling trekt Prins er tusschen uit. Hij lost een prachtig schot, maar de Hermes- doelman weet niet minder fraai te stop pen. In de Stormvogels-middenlinie valt het goede plaatsen van Effern op. Keer op keer weet hij Van der Steen den bal goed toe te spelen. Deze heeft echter in Den Hoed een lastig tegenstander. Wanneer na een Hermes-aanval Tol plotseling den bal van rechts naar links plaatst, rent Prins op z'n eentje op het Schiedamsche doel af en trapt den bal in den uitersten hoek, 03. Direct hierna krijgt De Waard zijn eer ste schot te stoppen, een omhaal van v. d. Griendt. Hij doet dit naar behooren. Rust 03. Direct na de rust kwamt Hermes in den aanval en vliegt een hard schot van Van Es over de lat. Hermes schijnt werkelijk van plan den achterstand te verkleinen, althans zij zit stevig en enthousiast op den bal. Dan verplaatst Haak het spel, Boeke laar geeft een fraaien voorzet en Plokker kopt den bal niet minder fraai in de touwen, doch de heer Laarmans geeft bui tenspel. Het is echter uitstel en geen af stel, want in de volgende minuut doel punt Plokker opnieuw, 04 Nog geeft Hermes het niet op. Een voor zet van Nolet kopt Van Es over de lat. Dan is Stormvogels weer aan het woord. Een schier onbereikbaren voorzet van Van der Steen weet Prins op boven allen lof verheven wijze te benutten, 0—5. Den Hoed blijft zijnbuitspel-taktiek met succes toepassen. Eens echter vergist hij zich en dan krijgt Van de- Steen een pracht kans. Hij schiet echter tegen Beun aan. Kort hierna stopt deze een kogel van Prins. Hermes zwoegt hard om althans de eer te redden. Nolet krijgt hiertoe een mooie kans, doch trapt over den bal heen en een kopbal van N. N. stopt De Waard. Een penalty van v. d. Tuin, toegekend voor een geringe overtreding, brengt dan een tegen punt, 15. Stormvogels antwoordt hierop op de juiste wijze, n.l. door direct twee doelpunten te maken door Plokker en Prins, 1—7. In de resteerende minuten moet Beun er nog ettelijke malij aan te passss komen. Hij weert zich echter goed en het blijft 1—7. De Mülheimer-gasten van de Racing Club hebben, behalve een paar prettige dagen bovendien nog het genoegen beleefd om een nagenoeg complet R. C. H.-elftal te verslaan in eigen huis, nadat reeds eerder in Mülheim tweemaal een nederlaag geleden was. Inderdaad hebben de Duitschers een aan genaam verblijf gehad in Haarlem en wel omdat eerstens het weer zeer goed was, om het voorgenomen bezoek aan de bollenvelden te doen slagen, ten tweede omdat ook voor het spelen van den wedstrijd aile factoten gunstig waren en ten derde dat voor hen het bezoek na afloop aan Zandvoort per auto onvergetelijk was. Het laat zich dus hooren dat zij heden morgen in de beste stemming den terugweg aanvaardden. Over den wedstrijd, die door betrekkelijk weinig toeschouwers werd bijgewoond, doch over het algemeen op behoorlijk peil stond, het volgende: Scheidsrechter Vdugt laat ongeveer kwart over tweeën aantreden en dan staan de vol gende elftallen opgesteld: Mülheim '07: Larbig, Nappe, Heckenhahn, Rötz, Pfeifer, Röpling, Ende, Agnes, Michels, Hasselbeck, Hagenbach R. c. H.: Paape, J. Verkerk, P. Verkerk, v. d. Werve, Hanse, Muller, Ruis, Geutsksen, Prevost, Krom, Kos. Het begin is geheel voor R. C. H., dat na aftrap overwegend in den aanval is. Opmer kelijk goede schoten volgen uit verschillende goede aanvallen en binnen enkele minuten heeft Verkerk Jr. reeds succes als hij een goed doorgespeelden bal weet te benutten. De voorsprong is al van zeer korten duur, want na een goed opgezette aanval van '07 is het Agnes die zijn doorzetten beloond ziet met den gelijkmaker. Beider achterhoeden schijnen niet direct op volle kracht te spe len en vooral in de R. C. H.-achterhoede is het niet altijd even veilig. Zoo weet al spoedig Michels daarvan te profiteeren door een hard schot te lossen, dat terug springt van den deklat, waaruit Hasselbeck den stand op 12 brengt. Dat schijnen de R. C. H.-ers wel wat al te bar te vinden en nadat eerst enkele zeer snelle aanvallen mislukt zijn, is het Hanse die een center van Verkerk benut door den bal hoog in het net te schieten, 22. Dan blijft R. C. H. voorloopig aan het woord, de gasten schijnen hun vorm nog niet voldoen de te pakken te hebben en het is opmer kelijk zooveel als er onder elkaar in het veld gepraat wordt. De R. C. H.-voorhoede gaat intusschen voort met het ontwikkelen van een zeer aantrekkelijk spel, waradoor mid dels v. d. Werve met een laag schot en Ver kerk Sr. middels -een kopbal uit een goede voorzet van Paape, de stand met het ver strijken van de eerste helft 4—2 in het voor deel van R. C. H. is. De tweede helft zijn de beide vleugelspelers van R. C. H. vervangen links door Harten dorp, rechts door Blokker. Wederom zijn de R. C. H.-ers aanvankelijk sterker, doch al wordt bovendien elke aanval met een goed schot afgemaakt, tot eèn doelpunt brengt men het niet. Integendeel zijn thans de gas ten meer aan het woord in dien zin, al werd het hen daarbij een enkele maal wel wat al te gemakkelijk gemaakt. Zoo ontstaat het derde doelpunt geheel onnoodig uit een mis verstand, waardoor Prevost een voorzet van links in eens longs Kos werkt, terwijl later een scherp teruggespeelden bal door Kos met moeite tot corner gewerkt kan worden. Een onjuist opstellen in de R. C. H.-achter hoede geeft Michels gelegenheid om met een boogschot den uitloopenden R. C. H.-keeper te passeeren, terwijl uit een corner door Ende het winnende doelpunt gemaakt wordt. Wel tracht de Racing nu met inspanning van alle krachten den achterstand in te ha len, doch het is te laat. Door stug verdedi gen van de Duitsche achterhoede, waarbij de backs over een flinke trapvastheid blijken te beschikken, wordt het onmogelijk gemaakt en met een eenigszins geflatteerde overwin ning breekt dan het einde aan van dezen door den heer Vrugt goed geleidden wed strijd. Zaterdag speelden de Stormvogels-vetera nen tegen de V.O.C.-veteranen. Met de rust leidde V.O.C. met 20. Na de rust wist Stormvogels door Blankhoff en De Jonge den stand op 22 te brengen. Kort voor het einde scoorde V.O.C. het winnende punt (23). Op Zondag 10 Mei a.s. organiseert de R.K. A. V. „Holland", dank zij de toestemming van den burgemeester van Heemstede, we derom een estafette-loop over pl.m. 4 K.M. door Heemstede. De afstanden zijn: 200, 400. 800, 1200, 800, 400 en 200 M. Het parcours is als volgt: Vertrek 2 uur des namiddags van hötel Van Ree, Camplaan. Vervolgens Van Mer- lenlyan, Heerenweg, Groenendaal, Molen laan, Valkenburgerlaan, Camplaan tot hotel Van Ree, alwaar de finish. Het inschrijfgeld bedraagt 1.50 per ploeg en wordt met de inschrijving verwacht tot Donderdag 7 Mei a.s. bij den heer F. J. Bakker Jr., Ramplaan 106, Overveen. D. W. S. is onmiddellijk in den aanval, doch de Rotterdamsche verdediging staat op haar post. De havenstad-bewoners verplaat sten daarop het spel en na een voorzet van Mantgen kopt Maaskamp in, 10. Excelsior vertoont een betere techniek en D. W. S. is in het begin ver in de minder heid. Uit een strafschop weet Grobbe het tweede doelpunt te maken, 20. Het spel peil van D. W. S. is niet zeer fraai, daar de Amsterdammers er een gooi- en smijt partij van trachten te maken. Uit een doel- worsteling voor het Rotterdamsche doel weet D. W. S. te scoren, 21. Even later passeert Maaskamp Hunbelaar voor de tweede maal met een fraaie kopbal, 31. In de tweede helft behoudt de strijd nog steeds zijn onaangenaam karakter. In beide „Zie je wel, dat het niet regent, Jopie!" ,,'n Kunst! Je houdt ook je hand onderste boven!" ploegen moeten enkele spelers worden ver vangen. Excelsior blijft in de meerderheid, maar tot doelpunten komt het niet Het einde komt met een verdiende overwinning van de thuisclub. Zondag vond op het Ajav-terrein bovenge noemde wedstrijd plaats, welke verdiend doqr A. F. c. gewonnen is. Ten aanschouwe van 2 a 3000 kijklustigen wordt onder leiding van scheidsrechter v. d. Dungen, begonnen. Direct pakken beide ploe gen flink aan,maar wat spel betreft, is spoedig te merken dat de zenuwen een ge duchte rol spelen. Aanvankelijk gaat de strijd gelijk op, met D. E. C. iets beter spelende dan A. F. C. Keeper Haaxman van A. F. C. krijgt nog het meeste werk. Na een kwartier komt D. E. C. sterk in de meerderheid en ontsnapt het A. F. C.-doel eenige malen ternauwernood aan een doorboring. Geleide lijk komen de A. F. C.-ers beter in hun spel. Vijf minuten voor de rust benut Lungen een fraaie kans door hard en onhoudbaar te scoren, 10. Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting weer grootendeels een gelijk opgaand spel. Na een kwartier begaat Schillemans van D. E. C. even buiten het strafschopgebied een overtreding. Lungen plaatst zich achter den bal, en scoort voor de tweede maal met een schitterend schot, 20. Het verdere gedeelte van den wedstrijd is D. E. C. aan het woord. Bij een algemeenen aanval scoort Geurtsen tegen, 2—1. We krijgen dan een zenuwachtigen strijd te aanschouwen, D. E. C. zwoegt voor den gelijkmaker, maar het binnentrio is te zwak. A. F. C. houdt stand en wint met 2—1. Het spel van A. F. C. is in dezen wedstrijd zeer meegevallen. Het elftal speelde beter en vooral ook vuriger dan dat van D. E. C. De beste speler bij A. F. C. was zonder twijfel Lpngen, die zich een zeer productieven mid denvoor toonde. De ploeg vormde thans een aardig geheel, de spelers draalden niet en gaven daarbij het leder steeds vlug af. Naar onze meening zullen de A. F. C.-ers zich wel weten te redden. Het spel van D. E. C. is geen schaduw meer van wat het vroeger eens geweest is. Verde diging en middenlinie gaan wel, maar de voorhoede is voor doel niet doortastend. De midvoor Scheeres is wel de zwakste. Hij is veel te langzaam en heeft te veel tijd noodig. Ook de rechtsbuiten Thonis was zwak. Slechts Roeg kan op een goeden wedstrijd terug zien. Als de D. E. C.-ers hun voorhoede niet kunnen versterken, vreezen we voor de rood- hemden het ergste. Hun spel is bovendien te peuterig. Scheidsrechter v. d. Dungen heeft den wedstrijd uitstekend geleid. Finale Wollerbeker Zondagmiddag werd op het Bloemendaal- terrein dan eindelijk de finale tusschen bovengenoemde Noordhollandsche 2e klas- sers gespeeld om den fraaien Wollerbeker. Alhoewel deze ontmoeting niet bepaald op hoog peil stond, was er in ieder geval span ning genoeg. De Alkmaarders verdienden o.i. de overwinning door beter voorhoedespel. Reeds spoedig na het begin profiteert Alc maria van een zwak moment in de W.F.C.- defensie. 10. Kort daarna doelpunt echter de W.F.C.-rechtsbuiten via den paal. Veel krachtsverschil valt er niet te bespeuren. Met welwillende medewerking van den Alc- maria-doelman neemt W. F. C. de leiding, 21. Even voor rust trekt Bos er tusschen uit en doelpunt onberispelijk, 22. Na de thee verandert het aspect van den strijd weinig. W.F.C. is in het veld niet min der, maarde aanvallen van Alcmaria blijven gevaarlijker. Na een vinnigen aanval der Alkmaarders werkt een der W.F.C.-backs het leder in eigen doel, 32. De Wormerveer- ders brengen enkele mooie kansen om zeep. Uit een strafschop maakt Bos er 42 van W.F-C. blijft hard doorwerken, doch zonder succes. De Alcmaria-rechtsbinnen doet Het beter, wanneer hij het leder even vrij krijgt, passeert hij met een fraai hoog schot weder om den W.F.C.-doelman. De aardigheid gaat er dan zoo'n beetje af. Kort voor het einde verkleint W.F.C. den achterstand tot 53. Bij afwezigheid van Bloemendaal's voor zitter, overhandigde de he$r Jansen aan aan voerder Bos met eenige toepasselijke woorden den fraaien wisselbeker. De Kennemers benutten hun vrijen Zon dag door tegen bovengenoemde Amsterdam sche 3de klasser te spelen. In het begin heeft de Wijker-defensie de grootste moeite met de gasten, die na 15 minuten middels De oude dame, die over ie nieuwe damesmode op aaar tanden knarst. hun midvoor doelpunten. Dan werken de Kennemers zich los en ook zij ondernemen aanval op aanval. Uit één hiervan maakt Steeman onhoudbaar gelijk. 11. Ettelijke kansen laten beide partijen onbenut, zoodat de rust met 11 komt. Na de rust spelen de Kennemers béter, zonder nochthans hun besten vorm te bena deren. Reeds na enkele minuten doelpunt Groot onhoudbaar. 2—1. Oosterpark geelt niet op en zij gooien zich enthousiast in d'en strijd. Toch weet Groot den stand na fraai samenspel op 31 te brengen. Onmiddellijk hierna krijgt de linksbuiten der gasten den bal toegespeeld en op fraaie wijeze verkleint hij den achterstand. 32". De Kennemers zijn de volgende periode in de meerderheid en Horeman weet met 2 doelpunten den eindstand op 52 te brengen. Scheidsrechter H. H. Luijken leidde ver dienstelijk. Stads-Editie-Beker V. V. H.—Zeemeeuwen 2 Afdeeling 1 A SpaamevogelsSchoten 2 R. C. H. 3—E. H. S. Afdeeling 2 C Bloemendaal 3Hillinen 2 Afdeeling 3 A Bloemendaal 5Ripperda 3 Afdeeling 3 D Spaamestad 2—Beverwijk 3 Afdeeling 3 G Beverwijk 4I.V.O. 3 3—4 2-0 1—4 4—3 3—2 10—2 44 De Engelsche Cup-finale. Na een lang seizoen is de voetbalrust bij Albion's zonen teruggekeerd. Een seizoen vol spanning voor kampioenschap en degra datie-gevaar, vol nerveuse opwittding voor den befaamden Cup-strijd. Tegen veler ver wachting en ook voorspelling in, is West Bromwich Albion met de eer gaan strijken. De finale is een strijd geweest van klasse voetbal en heeft zich in zooverre van voor gaande onderscheiden, dat naast het an ders zoo overheerschende „Safety first" ook ruimte werd gevonden voor weloverwogen en indrukwekkende spelmomenten. Toch heeft zich in deze ontmoeting een zeldzame merkwaardigheid voorgedaan, welke het ver loop van den strijd mogelijk een geheel andere wending heeft gegeven. Want een zuiver doelpunt door Birmingham in de zevende minuut gemaakt werd door scheids rechter A. H. Kingscott wegens buitenspel niet toegekend. Een ieder was overtuigd, dat hier niet de minste twijfel bestond, dat de arbiter zich vergiste, doch het is nu eenmaal een ongeschreven wet in Engeland hierover te zwijgen. Bij ons zou zulk 'n vergissing een storm, zoo al niet een orkaan van ver ontwaardiging hebben doen opsteken, maar met de grootste gelatenheid schikten de Birmingham-lui zich in het onvermijdelijke. Want insiders zijn het er roerend over eens, dat dit doelpunt het physiologisch moment van den geweldigen kamp beteekende; im mers, het eerste doelpunt heeft meestentijds de beste uitzichten op de overwinning ge geven. Birmingham bleek nu min of meer gedeprimeerd, terwijl Albion onstuimig begon aan te vallen en in de 25ste minuut de lei ding nam. De beslissing viel in de tweede helft; er werden binnen een halve minuut twee goals gemaakt, hetgeen zeker een uni cum is in cup-voetbal. De befaamde en met kunst en vliegwerk „gerepareerde" Bradford maakte weliswaar voor Birmingham gelijk, doch dit prikkelde de Albion zoodanig, dat een onweerstaanbare aanval met een doel punt van G. W. Richardson werd besloten. Zoo won het jeugdige West Bromwich-team tot veler verbazing dezen traditioneelen kamp. Want jeugdig is dit elftal. Het telt drie spelers van nauwelijks 19 jaren, en behoudens enkelen, waaronder captain Glidden, zijn de andere leden van de ploeg den 23-jarigen leeftijd nog niet gepasseerd. Aan den vooravond van Wembley-dag hield, traditiegetrouw, de „London Association for Soocer Referees" een society-evening, welke door circa 300 functionarissen werd be zocht en waarbij de cup-arbiter en fcijn beide trawanten, ditmaal A. H. Kingscott en de grensrechters Harper en Mee, de belang rijkste figuren waren. Op den avond geldt als typische gewoonte, dat een ieder, die door praeses Mr. Crisp geheel wülekeurig wordt uitgenoodigd een rede te houden, dit zonder voorwendsel moet aanvaarden. Het glanspunt is natuurlijk, wanneer de groote figuur, de cup-fluitist, aan het woord komt, terwijl het evenzoo usantie is, dat men bij 't scheiden van de markt hem toezingt; For he's a jolly good fellow! Zingen doen de Britten graag. Daarom is een cup-finale zonder com munity-singing feitelijk ondenkbaar. Ook dit keer heeft massa-zang Wembley weer op haar grondvesten doen daveren. Doch het merkwaardigst was thans wel, dat men tusschen veel vroolijks twee religieuze liede ren op het programma had, n.l. Abide with me" en „Helfe mir, o Gott!" J.l. Zaterdag heeft John Buil afscheid ge nomen van King Soccer, en hielden de cricketters hun vreugdevollen intocht. Het Duitsche nationale kampioenschap. Men heeft er zich verleden week in ons land eenigszins over verwonderd, dat het Duitsche elftal niet met den steun der Zuid- Duitsche spelers naar ons land kwam, en hoewel het niet overluid werd gezegd, trok meri het motief in twijfel. Hoewel van de 16 elftallen, welke aan het Nationale Kam pioenschap deelnemen, er thans nog slechts 10 pas bekend zijn en zes, zooals vanzelf spreekt, moeten-volgen uit Zuid- en West- Duitschland, heeft het bestuur van den Duitschen V. B. besloten, dat het programma zoodanig moet worden samengesteld, dat op 10 Mei met de laatste ronde, wat dus het begin is van de kampioens-competitie, een aanvang moet worden gemaakt. Voorzeker geen vroegertje voor de Duitsche trappers Wedstrijden van vertegenwoordigende elf tallen vallen in den regel tegen. Allereerst neemt men het zoo nauw met met het resultaat, terwijl bovendien di verse spelers door omstandigheden ver hinderd zijn hun medewerking te verlee- nen, zoodat men ten slotte nooit een goed beeld krijgt van de werkelijke sterkte der vertegenwoordigende ploeg. De oefenwedstrijd, welke het Katholieke Haarlemsche elftal tegen een 2e klasser R. K. F. Onze Gezellen speelde, maakte op dezen regel wel eenige uitzondering, maar de zwakte der tegenpartij moet toch van invloed zijn geweest op het spel dei- Haarlemmers, waarover een zekere mat heid lag. Weliswaar leek aanvankelijk Onze Ge zellen een waardig tegenstandster, in de tweede helft wist zij zelfs een 2—1-voor- sprong te behalen. De technische meerder heid der in de Geel-Wit-kleuren gestoken Haarlemmers, liet' omtrent het uiteindelijk resultaat geen twijfel. Door een enthousiast tegenspel van Onze Gezellen, was de strijd ten slotte het aan zien volkomen waard en vooral in de eerste helft was er van krachtverschil geen sprake. In de eerste drie kwartier boterde het niet erg bij het Haarlemsche elftal. De gedachte, we winnen toch wel, was voor menigen speler aanleiding om er iets moois van te maken, doch de Gezellen- menschen, die een drietal hunner beste krachten ditmaal als tegenstanders had den, straften dit salon-voetbal voldoende af. Maar de grootste factor, die het spel der Haarlemsche ploeg benadeelde, was de zwak bezette midvoor-plaats door Elfrink, die nimmer een behoorlijk verband in de voorhoede wist te brengen. Als linkshalf back fungeerde bovendien Schoorl, de midvoor van Santpoort, van welk experi ment men begrijpelijker wijze niet veel goeds kon verwachten. Het was dan ook heel goed gezien, om deze twee genoemde' spelers, na de her vatting, van plaats te doen verwisselen en toen Onze Gezellen de leiding genomen had, kwam, naast een veel betere combi natie, de strijdlust der Haarlemsche voor hoede boven, waardoor het voor de O. G.- achterhoede een minder aangenaam half uur werd. Want ondanks uitstekend ver dedigen van Handgraaf en De Reus, scoor den de geel-witten eb lustig op los, al ging de O. G.-doelman bij een der doel punten niet vrij uit. Het werd ten slotte, nadat de rust met 1i was ingegaan, 62 voor Haarlem, een behoorlijk resultaat, doch de score zou ongetwijfeld hooger zijn geweest, in dien de pittige H. B. C.-er Martin wat beter had geschoten. Een geboren voet baller, die echter nog een weinig moet worden bijgeschaafd. Schoorl bleek de kunst om doelpunten te maken, goed te verstaan en Smit was de virtuoos. Twee goede buitenspelers, vooral Toledo; is het te verwonderen, dat dit vijftal werd gehandhaafd? Over het laatste half uur van dezen wedstrijd zijn we dus het beste te spreken, althans wat den aanval betreft. De verdediging heeft het gedurende den geheelen wedstrijd wel „gered". Sambeek en Kocxs waren hier als invallers voor Van Duinhoven en Heemskerk. De beide Santpoorters kunnen op een be hoorlijken wedstrijd terugzien, al leek Sam beek wat weifelachtig, speciaal in de tweede helft. Gigengack handhaafde zijn reputatie op de hem bekende wijze. Van de halflinie verwachten we veel. Zoowel Kamer als Heesakkers waren hun plaats volkomen waard, terwijl we van de linkshalfplaats niets kunnen zeggen, omdat nu eenmaal midvoors daarvoor niet de aan gewezen menschen zijn. Drayer kan hier de oplossing brengen. De Technische Commissie kan met den oefenwedstrijd tevreden zijn en de zware strijd tegen Rotterdam kan met een gerust hart worden tegemoet gezien. Haarlem zal, mits een behoorlijk enthou siasme aanwezig is, tegen de Rotterdam mers een eervol resultaat bewerkstelligen. Na afloop werd het definitieve vertegen woordigende elftal gekozen, hetgeen er als volgt uitziet: Heemskerk (Geelwit) Sambeek Gigengack "(Santpoort) (Geel-Wit) Kamer Heesakkers Drayer (T. Y. B. B.) (O. G.) (T. Y. B. B.) Toledo Martin Schoorl Smit Leuven H.B.C. H.B.C., Santpoort, O.G., T.Y.B.B., Reserves: De Reus (O. G.), Lindner (Alliance), Nijssen (Santpoort), Van Hon- schoten (T. Y. B. B.) en Van Roode (H. B. C.). P. K.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10