VAN BELGIË-NEDERLAND 4-2 DERDE BLAD MAANDAG 4 MEI 1931 K. N. V. E. De wedstrijden van Zondag Eert zeer slechte wedstrijd met veel onderbrekingen Nederland leidt met rust De Belgische lawine Critiek en beschouwingen Nederlandsch B-elftalBelgië-B 3—3 Van der Meulen ziet den bal voor loopen, op korten afstand van het doel zet hij, in plaats van zelf van die beste kans te profiteeren, voor, waardoor de Belgische ver dediging kan ingrijpen. Kort hierna krijgt hij opnieuw zoo een kans na goed aangeven van Ruisch, doch weer zet hij voor en nogmaals is de kans verkeken. Zeven minuten voor de rust komt toch de verdiende gelijkmaker. Een snelle aanval van Holland, Van Gelder snelt in fraaie rush langs zijn bewaker, loopt naar binnen tot vlak bij het doel, zet scherp in en de toestormende Schippers heeft den bal maar in het leege doel te werken. (11) Drie minuten later veroorzaakt forsch doorzetten van v. d. Broek een doelworste- ling, waaraan Hermans een einde maakt door hard in te schieten 2—1. Nog voor de pauze slingeren Hermans en Ruisch zich prachtig door de verdediging heen en Ruisch scoort onhoudbaar 31. V. d. Wint moet nog tweemaal zijn capaciteiten toonen bij goede schoten van Giraud en van Campen- hout. hij stopt ze uitstekend. Na de hervatting zijn de Belgen direct ge vaarlijk. Van Campenhout ontsnapt, hij rent op v. d. Wint af. doch wordt door Zwij- sen gevloerd. Scheidsrechter Grootmeijer geeft een strafschop en Bourgeois trapt het leder over de lat. De Belgen zijn tengevolge van het falen van de Hollandsche midden- linie gevaarlijk. Weer snelt Van Campen hout langs de lijn en na ziin voorzet oas- seert Hellemans v. d Griendt en scoort met een mooi schot. 32. Als Van Oyen mooi een bal vrijmaakt maakt een Belg „hands". Van Gelder p!aat=t den bal voor doel. waar v. d. Broek ineens inschiet, te laat om Truvte te passeeren Na 13 minuten spe'en loopt Hellemans uit een voorzet van rechts door de Ho';andsche ver dediging om met een klein trapje ook v d Wint te passeeren 33. Na deze neriode maakt de verdediging veel f"ufep terwö! de middenlinie nergens is. Een aanval van den Belgischen linksbui ten dreigt ons noodlottig te worden, v. d Wint stopt goed het schot van Hellemans. Van Gelder ziet kans om in een duel met, een achterspeler en den doelman het leder te bemachtigen, iets te hard zet hij voor. zoodat Schippers den bal niet kan bereiken Een prachtkans krijgt de V.UC.-er na goed spel van Schippers en Ruisch, doch het schot vliegt over. De Hollandsche aan vallen blijven uitstekend. V. d. Broek heeft geen geluk met zijn schieten. Tien min. voor het einde valt Zwijsen uit, v. d. Wildt komt het elftal completeeren. In de laatste minuut probeert Ruisch het nog' eens met een mooi schot, de doelman stopt betrouwbaar. Het blijft gelijk. vierde maal in het net verdwijnen PROMOTIE-DEGRADATIE. Rotterdam: ExcelsiorD. W. S. 31 AFDEELING I. Beslissingswedstrijd. 2de klasse. A.F.C.—D.E.C. 2—1 HollandiaT.O.G. 13 Promotie Comp 3e klasse. B. F. C.—H. V. C. 4—0 3e klasse. D. S. V.Amstel 51 Oranje ZwartMeteoor 23 D. W. V.—D. J. K. 2—1 S. D. W.—O. D. E 2—1 CulemborgO. V. V. O. 33 RapiditasA. W 12 VolewijckersHolland 3l Promotie Comp 4c klasse. VoorwaartsElinckwijk 11 4e klasse. J. O. S.Rivalen 05 ZaanlandiaSchinkelhaven 29 E. V. C.—R. C. A. 5—1 ZilvermeeuwenPurmersteyn 21 T. I. W.Neerlandia 32 BarenA. P. W. C. 0—1 "eestT. D. O. 33 Res. Ie klasse. Z. F. C II—Ajax II 2—0 Promotie Comp. Res. 2e klasse. H. R. C. IIZeeburgia II 02 Res. 3e klasse. Baarn II—D. W. S. II 2—1 Res 3e klasse. O S. V. II—Q. S. C. II 4—0 Z. R. C. II—Z. V V. II 5—7 Spartaan III—D. E. C. III 4—3 E. D. V/. 2—Hollandia 2 5—t West-Frisia 2Meervogels 2 21 A. D. W. 2—O. D. E. 2 2—0 Amstel 2Swift 2 12 AFDEELING II. 2de klasse. OvermaasD. C. L. 82 S. V. W.Fortuna I—o Van der Meiden bij den da; in de gaten gehad. Behalve echter het veld uittrappen, was het herhaaldelijk flui ten van den referee, een nadeel voor een goed vlottend spel en met alle respect voor den heer Hansen, moet ik toch tot mijn leedwezen getuigen, dat hij niet stond op internationale hoogte. Steeds maar weer snerpte zijn fluit, veelal voor totaal onbe grijpelijke gevallen en het is eigenlijk een gelukje, dat hij, wat betreft de doelpun ten, geen enkelen blunder verkocht heeft. Jfcijn beide beslissingen inzake de twee Hollandsche goals waren volkomen juist, 90k al kan ik mij voorstellen, dat een fedeelte van het publiek den „hands-bal" van den Belgischen half-back niet heeft kun- zien en het andere gedeelte niet heeft kun nen constateeren, dat Adam's schot het doelvlak was gepasseerd. Trouwens in het laatste geval zou een tweede penalty het gevolg geweest zijn, daar het leder door een der achterspelers met beide handen werd opgevangen. Gezien het akelige van de vertooning, Sullen we er liever niet te lang over uit weiden. Bekijken we de spelers wat nader, dan dient in de allereerste plaats geme moreerd, dat Van der Meulen een vrij drukken middag had en hierbij niet geheel ongeschonden uit den strijd is gekomen. De keeren, dat hij den bal liet vallen wa len legio, al zij gaarne vermeld, dat hierbij dikwijls kleine geniepigheidjes van Bel gische zijde het hunne hiertoe bijdroegen. Het eerste doelpunt was volkomen onhoud baar, maar de tweede goal kwam toch ze ker gedeeltelijk op rekening van den kee per. Immers, inplaats van een weliswaar iiard, maar toch zeker niet onhoudbaar schot van Voorhof met de handen te be werken, trachtte Van der Meulen weg te Trappen, waarbij hij kwam te vallen en te bal schoof met een sneltrein vaart je «ver de lijn. Aan de twee laatste goals had hij geen schuld. Onze keeper-aan voerder heeft echter betere wedstrijden gespeeld dan dezen. Hij gaf niet altijd het gevoel van volkomen veiligheid. Van de beide backs was Van Run de resoluutste. Hij greep ten allen tijde energiek in. Zijn partner Van Kol was minder safe, maar tocii aanmerkelijk beter dan tegen de Belgen in Amsterdam. De middenlinie als geheel heeft vrijwel voldaan. Zooals steeds, begon Van Heel daverend goed om nademaal het einde naderde meer en meer af te zakken. An- deriessen speelde voor wat hij waard was. doch voor hem geldt steeds hetzelfde praatje: hij valt veel te weinig aan. Des tructief verricht hij in de verdediging keurig werk, maar de keeren, dat hij zijn elftal met veel élan opstuwt, zijn aan de vin gers van een hand te tellen. De oudste is om het bruine monster Grenswachters: Weber (Ned.), M. Kerschot (België). Van Nellen, v. d. Heyden, Lagendaal, W. Tap, (D.H.C.) (Wageningen) (Xerxes) (A.D.Ó.) L. Adam. (H.V.V.) Van Heel, W. Anderiesen, J. Paauwe, (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Van Kol, Van Run, (Ajax) (P.S.V.) Van der Meulen (H.F.C.), aanvoerder. Reeds direct zijn de Belgen in de meer derheid en forceeren een hoekschop, die bij tijds door 'n Hollander wordt weggemoffeld, doch de eerste minuten van den strijd zijn geheel voor onze gastheeren en Van der Meulen moet er al direct een paar maal bij te pas komen. Vooralsnog houdt hij er alles keurig uit, waarbij hij een zeer moeilijk schot van den gevaarlijken schutter Voor hoof te keeren krijgt, hetgeen naar behoo- ren geschiedt. Na eenige spannende ik zou haast zeggen angstige momenten gaat ein delijk Adam opluchting brenge doch ter zelfder tijd snerpt het fluitje v den refe ree, de eerste ongemotiveerde beslissing van een heele serie. Weer komen de Belgen voor de Hollandsche veste, weer is het Van der Meulen die als reddende engel optreedt. Er is dan ongeveer twintig minuten ge speeld als Nederland een algemeenen aanval doet op het Belgische doel, waarbij na veel heen en weer getrap de bal eindelijk bij Anderiesen komt die een schot wil lossen, doch pal tegen Hellemans aankanjert. De bal raakt hierbij de hand van den Belgischen spil en terzelfder tijd gaan heel wat oranje handen omhoog als teeken van protest. De arbiter heeft de overtreding gezien en is blijkbaar van meening- dat opzet in het spel is, wijst tenminste naar de beruchte stip. Op hun beurt protesteeren de Belgen even, maar ze hebben de decisie als finaal te aan vaarden en Van Kol komt naar voren om recht te spreken. Met een ijzingwekkende kalmte plaats onze links-back den bal hard en laag in den uitersten hoek en Nederland leidt (10). Dit is het begin van een verwoed Neder- landsch offensief, doch het plaatsen van onze spelers is bedroevend slecht en daarbij gaat men teveel uit van het principe dat Adam en Lagendaal de kastanjes uit het vuur moeten halen, wat nu niet zoo erg best lukt omdat Lagendaal speciale politie bewaking bij zich krijgt en Adam zeer slecht op stoot is. Het gevolg hiervan is dat het voordeel van den moreelen ruggesteun door middel van een voorsprong weldra teniet gaat en de Belgen met veel enthousiasme den Na 2 uur zwaren en zenuwachtige!) strijd kon het tusschen Blauw-Wit en E. D. O. nog niet tot een beslissing komen, zoodat deze kamp nog eens gespeeld zal moeten worden. Een spelmoment uit dezen afmattenden strijd stekend en schoot goed. Van der Broek bleek op de rechtsbinnenplaats nog altijd een doorzetter en zijn clubgenoot Hermans had ook tal van goede momenten. Van de vleugelspelers toonde Van Gelder groote snelheid en handigheid. Ook Schippers heeft zeer wel voldaan. Het ploegverband was bij de Belgen beter. Hun achterhoede werkte robust en uiterst betrouwbaar en in de voorhoede liepen een paar snelle voetballers die van de aarzelin gen onzer verdediging gebruik maakten om hun middenvoor kansen te scheppen. Helle mans maakten alle drie de doelpunten en loste bovendien nog een paar puike scholen Scheidsrechter Grootmeyer had het niet moeilijk, hij gaf den Belgen een strafschop cadeau. die niet werd benut doch ver zuimde om precies dezelfde reden er een tegen België toe te kennen. De elftallen waren als volgt samenge steld: Heiland B. Doel: v. d. Wint, achter: Weber en v. d. Griendt. Midden: Zwijsen, Ten Donkelaar en Van Oyen, Voor: Schip pers, v. d. Broek, Ruisch. Hermans en Van Gelder. België B. Doel: Truyts 'F. C. Maiinois). Achter: Scherps (Maiinois) en Joachim (Berchem). Midden: Verboven (Berchem), Verschare (Mechelen) en De Keijser (Lier- sche). Voor: Verbist (F.C. Maiinois). Giraud (R.C. Mechelen). Hellemans (Belgica), Bour geois (F.C. Maiinois) en Van Campenhout (F.C. Maiinois). De Hollanders beginnen met 10 man. daar Schippers de eerste 5 minuten niet aanwe zig is. Van den aftrap af volgt onmiddellijk een handige Hollandsche aanval, v. d. Broek schiet rakelings langs den paal. De Hollan ders komen terug. Ruisch breekt prachtig door de verdediging der Belgen, doch hij mist de mooie kans om te scoren, vlak er op vliegt een laag schot van v. d. Broek weer langs den paal. Bij den eersten aanval der Belgen grijpt v. d. Griendt wat te laat in; Hellemans aar zelt geen moment en lost een hard laag schot, dat van de handen van v. d. Wint hoekschop gaat. Even duurt de druk van den Belgischen aanval, dan verrast de voor hoede van het Nederlandsche elftal weer door snelle aanvallen. Ruisch ziet weer kans de verdediging te „lappen", zijn laag links schot stopt de doelman. Een buiten gewoon harden schuiver van Hermans ver werkt Truyts tot hoekschop. Schipper neemt den hoekschop echter niet best. Een paar malen leidt v. d. Broek den Hollandschen aanval, hij blijkt echter niet best op schot. Na „hands" tegen Ten Donkelaar, wordt de bal ver naar voren naar den linksbuiten der Belgen geplaatst. Wel onderschept een Hol lander den voorzet door een kopbal, doch het leder komt voor de voeten van Helle mans, die geen oogenblik aarzelt en met een schuiver in het uiterste hoekje v. d. Wint passeert. (01). Er is dan 20 min. ge speeld. De B-Hollanders beantwoorden dit doel punt met een paar technisch goede aanval len. Van Gelder kan ver met den bal door- De belangrijkste ontmoeting was gisteren wel de BelgiëNederland-wedstrijd, te Ant werpen gespeeld. De Belgen hebben revanche genomen voor den wedstrijd kort geleden te Amsterdam ge speeld en met 4—2 het .Nederlandsche elftal geklopt, nadat zij met de rust met 1—0 ach terstonden. Te Rotterdam werd een wedstrijd gespeeld tusschen een Nederlandsch B-elftal en een Belgisch B-elftal, welke wedstrijd in een gelijk spel eindigde. Het was wel internationaal voetbal dat deze dagen gespeeld wsrd, want te Assen speel den Noord-Nederland en Noord-Duitschla.nd tegen elkaar. Ook hier weinig succes voor Ne derland. daar de Duitschers met 2—0 wonnen. beslissingswedstrijden In afd. III staan P.E.C. en Go Ahead thans gelijk in punten en zullen deze clubs nog in een beslssingswedstrijd moeten uitmaken, wie van hen kampioen zal zijn. E.D.O. en BI. Wit hebben in het Hilver- sunrsche sportpark nog niet kunnen uit- maken, wie de laatste plaats in afd. II zal bezetten. Er is tweemaal een kwartier ver lengd, maar ook dat bracht geen beslissing. Excelsior won van D.W.S., zoodat in deze promotie-competitie alle drie candidaten: Excelsior, West-Frisia en D. W. S. gelijk staan. Zooals bekend moeten vier clubs der 2e klasse A: A.F.C., D.E.C., Hollandia en T.O.G. onderling uitmaken, wie de laatste plaats zal bezetten. Gisteren zijn nu twee wedstrijden gespeeld. A.F.C. won van D.E.C. en T.O.G. won van Hollandia. Dat kan dus verder nog een warme strijd worden. A.F.C. en T.O.G. hebben in ieder ge val reeds twee punten binnen. Internationale wedstrijden. Antwerpen: BelgiëNederland 4—2 Rotterdam: Nederlandsch B-elftalBelgisch B-elftal 33 Assen: Noord-NederlandN. Duitschl 02 EERSTE KLASSE. Afdeeling I. Schiedam: H.D.V.S.—Stormvogels 1—7 Afdeeling II. Hilversum: Blauw WitE. D. O. 11 Afdeeling III. ZwolleP.E.C.A.G.O.V.V. 3—2 Afdeeling IV. 's-Hertogenbo6ch: B.V.V.Eindhoven 2—9 Valkenswaard: De ValkWillem II 06 Het elftal Nederlanders, waarop sinds eenige weken onze hoop was gebouwd, heeft in de Scheldestad een ongenadig pak slaag gekregen en daarmee is meteen de illusie, dat we België in eigen honk konden slaan, afdoende vernietigd. Niet zoozeer, omdat de cijfers 42 aan duidelijkheid niets te wen- schen overlaten, maar vooral door het lam lendige spel, dat het Nederlandsch elftal gedurende een groot gedeelte van den wed strijd heeft vertoond. De uitslag, die ter dege in ons nadeel is, geeft dan ook een volkomen juist beeld van de krachtsver houdingen. Deze wedstrijd zal overigens niet in de geschiedenis met gouden letters worden gegrift. Weliswaar bleken de Belgen als gewoonlijk onze meesters, doch zij staken slechts een kort gedeelte van den strijd boven het middelmatige uit, maar in dat korte gedeelte scoorden ze ook vier goals! In de rest van den tijd aanschouwden we echter slechts een zeer onevenwichtig team, met hier en daar een lichtende ster Voorhof, Hooydonckx! en voor de rest spelers, die slecht plaatsten en zel den dat aaneengesloten geheel vormden, hewelk men van een vertegenwoordigende ploeg verwacht. Dat ons land door dit team zoo zonder zweem van twijfel werd geklopt, pleit niet voor onze macht. Weliswaar leefde de strijd enkele malen op, weliswaar heeft onze verdediging langen tijd het hoofd geboden aan de niet al te zeker opgezette Belgi sche attaques, doch onze voorhoede heeft in alle opzichten gefaald en nimmer leek Nederland het scorende elftal. Het beste bewijs voor deze opvatting werd wel ge leverd door de beide door Holland ge scoorde goals, waarvan de eerste kwam uit een strafschop voor een eenigszins on willekeurig handsgeval en het tweede tegen het einde, toen België het allang had op gegeven, zoodat Adam van dichtbij kon inschieten en een der Belgische spelers den bal achter de doellijn stopte. Wat dezen wedstrijd vooral onaangenaam maakte was het telkens ophouden van het spel. Herhaaldelijk ging het leder over de lijn en het scheen of geen der twee par tijen er zich om bekommerde. Hierbij was echter opmerkelijk, dat bij eiken in gooi van België de centerhalf Hellemans volkomen ongedekt stond en toen er tweemaal drie kwartier gespeeld was, had blijkbaar nog geen enkele Nederlander het I Paauwe kwam niet uit boven het algemeene I moyenne en hij deelde in de tweede helft I in de malaise. Over het algemeen onder- hield de half-linie het verband tusschen backs en voorhoede veel minder goed dan in vorige wedstrijden. Komen we tot de voorhoede; gisteren onze zwakste linie. Een kerel als Adam, waarvan heel veel werd verwacht, kwam bijna niet in het front en voor de rust heeft hij talrijke vrij gemakkelijke kansen om zeep gebracht door nonchalance. Tap was een faillure. Hij heeft de Belgische verde diging meermalen aangenaam bezig ge houden met krijgertje spelen, maar meer heeft hij niet verricht en geen draaglijk schot kwam van zijn voet. Zoo lang zamerhand schijnt de gewoonte te zijn ingeworteld, dat Lagendaal dan ook de goals moet gchoren, nadat de binnenspe- lers hem den bal voor de voeten hebben gelegd, doch evenals tegen Duischland werd Lagendaal, die toch al niet erg ac tief, is, volkomen gedekt en het eenig draaglijk schot, dat onze middenvoor gelost heeft, kwam dan ook pas in de laatste tien minuten. Ook Van der Heyden heeft weinig angsten in de Belgische harten ge jaagd en de eenige, die werkelijk op een goeden wedstrijd kan terugzien was Van Nellen. Deze was voortdurend in de weer en heeft heel wat rennen met goede voorzetten besloten. Het weer was drukkend warm, toen om half vier beide ploegen binnen de lijnen kwamen. Het veld was toen omzoomd met een menigte van ruim 40.000 koppen. Er was geen enkel wind-voordeel, terwijl de zon verscholen bleef achter de wolken, zoo dat het winnen van den toss door Neder land geen enkel voordeel opleverde Onmid dellijk daarna ving de strijd aan tusschen de volgende ploegen België Bad jou (Daring C. B. Nouwens, Hooydonckx, (R. C. Mechelen) (Excelsior Hasselt) Simons, Hellemans, Moeschal, (Antwerp) (F. C. Mechelen) (Racing C. B.) Versijp, Voorhoof,, Capelle, (F. C. Brugge) (Liersche S. K.) (Standard) Van Beeck, Van den Eynde. (Antwerp) (Beerschot) Scheidsrechter: Hansen (Denemarken) strijd voor herovering van het verloren grondgebied hervatten. Hierbij blijkt Helle mans een zeer waardevol centerhalf want, sterk gesteund door zijn buurlui, stuwt hij den rooden aanval keer op keer naar de zege zoodat Van der Meulen herhaaldelijk moet ingrijpen, doch enkele onhandigheden daar gelaten geschieden er geen onheilen. Voor alle zekerheid zet Van Kol de buitenspel val open, doch daar de referee, die zich ook op ander gebied nogal eens vergiste, de Belgen een paar keer den vrijen loop laat, laat men weldra dit somwijlen zeer funeste systeem varen. Na een futlooze tien minuten gaat dan de rust in. Op dat moment had Holland al meer dan het verdiende. De tweede helft. Toen kwam de tweede helft en tevens de lawine van den Belgischen aanval. Immers dat eerste half uur speelde het Belgische elftal een schitterend spel. De vleugelspelers brachten herhaaldelijk snel op en besloten hun rushes meestal met een welgeplaatsten voorzet. Eenige hoekschoppen, door Versijp genomen, waren hoogst gevaarlijk doch steeds wist onze doelman tusschenbeide te komen om het gevaar af te wenden. Iedereen voelde echter dat het niet lang zou duren of de balans zou in evenwicht komen en toen eindelijk Voorhoof het leder vrij voor doel kreeg loste hij een ferm hard schot dat via den binnenkant van den paal in het net belandde. België had dus na een algeene actie gelijk gemaakt. Dit was het sein voor onzen dood. Steeds weer viel België aan en het duurö'e niet lang of ten tweeden male kreeg Voorhoof, die wel wat erg veel ongedekt stond den bal vrij voor doel en Van der Meulen waagde tever geefs een poging om den bal van de doel lijn weg te trappen, zoodat België leidt met 21. de beide Belgische backs, die met de over winning in zicht, nog een beetje enimu- siaster stonden te verdedigen. Niettemin zat Holland toen een tijdlang gevaarlijk voor het Belgische doel, doch het hardnekkig ge- pingel en totaal onbenullig spel van Tap deed vele kansen verloren gaan. Op een ge geven moment, met Holland krachtdadig In den aanval, plaatste Nouwens den bal naar Versijp, die vanaf het midden van het 'eiö met een sneltreinvaartje op Van der Meu len afging en onze keeper kon niets anders doen dan uitloopen. Hij kon echter den bal niet bereiken toen Versijp zeer handig langs hem heen in het verlaten doel schoot en België leidt met 41. Toen was het pleit vrijwel beslecht. Niettemin viel Holland bijwijlen soms hard nekkig aan, maar er zat zoo weinig verband in de voorhoede dat de Belgische keeper niet veel gevaarlijks te verwerken krijgt. Dan wordt een moment gestopt als Hooydonckx gewond raakt en het blijkt dat de Belgische crack zoozeer geblesseerd is dat hij het veld moet verlaten, om door een ander te wor den vervangen. Nog probeeren de Hollan ders alles om een goal te maken, toen het eenmaal goed en wel te laat was, maar Adam heeft eindelijk succes als een schot op» doel achter de lijn wordt gestopt en Nederland verkleint den achterstand. In de laatste minuten van den strijd no- teeren we nog een enorm schot van Lagen daal, dat Badjou slechts met moeite kon verwerken, terwijl ook Adam een energieke poging waagde om in vreemde veste door te breken doch de Belgen gaven niet thuis. Het was voor ons een ware verlichting toen de arbiter het einde aankondigde en we zullen pogen deze tragedie van Deume zoo snel mogelijk te vergeten. Mogen wij een volgenden keer eindelijk eens succes hebben op vreemden bodem! Luttele minuten later werkte de la wine van den anderen kant. Immers het leder ging over de geheele voorhoede van België, totdat eindelijk de linksbuiten Van den Eynden den bal te pakken kreeg en met een hard schot in den bovenhoek bracht hij den stand op 31. In dien tusschentijd was de gansche half- linie der Oranje-mannen zoek geweest, ter wijl in deze momenten, die zoo noodlottig waren en- die onze nederlaag in een klein aantal minuten bezegelden, ook Van Kol niet geheel vrij uit ging. Toen we den schrik van die drie achter eenvolgende goals te boven waren ging Ne derland nog een laatste poging wagen om er alsnog wat van terecht te brenger doch de vele hardnekkige pogingen strandden op Ten aanschouwe van slechts eenige dui zenden toeschouwers heeft het Hollandsche B-team tegen het Belgische gelijk gespeeld, na met de rust met 31 de leiding te heb ben gehad. Voor de rust verdienden de Hollanders dien voorsprong door zeer actief en verras send voorhoedespel en vrij goed verdedigen van de achterhoede. Dat de Belgen in de tweede helft gelijk hebben gemaakt is even eens verdiend, want na" de rust stortte de verdediging ineen. De voorhoede bleef goed spelen, zij vorm de van Hollandsche zijde het lichtpunt. Ruisch verdeelde het spel goed, dribbelde uft- Worsteling voor het Belgische doel

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 9