Sport en Wedstrijden LUCHTVAART Een brandkast met een revolver Op de zeehondenjacht verongelukt Motor tegen wielrijder De onbewaakte overwegen Auto over den kop geslagen Diefstallen aan boord van schepen Verstandig Vliegtuig tegen vuurtoren gevlogen RADIO-NIEUWS FTet aantal luisteraars in ons land RECHTSZAKEN De moord in de Willebrordusstraat te Rotterdam Ruzie tusschen Burgemeester en Dokter HANDEL EN NIJVERHEID Congres der Intern. Kamer van Koophandel KERKNIEUWS De S. S. Sindone FINANCIEN Noordhollandsch Larrdbouwcrediet N.V. VOETBAL Junioren Commissie Beslissingswedstrijd E. BI. Wit D. O.- Tram- en Spoorwegcompetitie H. T. M. (Haag)Tram vogels 24 ATHLETIEK Internationalen wedstrijd „Stadion 1931" De veldloopen van Oranje-Zwart te Amsterdam KRACHTSPORT H. M. de Wolf verbetert twee Ned. records BOKSEN Sybille-Van Klavren ZEILEN Haarlemscbe Zeilvereeniging CRICKET LA WNTENNIS Pinksterwedstrijden der Haarlemsche Lawn Tennis Club KANOSPORT Haarlemsche Kanovereeniging BILJARTEN DAMMEN Simiiltaanséance (e Egtnond-Binnen door J. W. van Dartelen SOCIAAL LEVEN De niajidenmakersstaking geëindigd STOOMVAA RTLIJNEN Het slachtoffer ernstig gekwetst De heer Verheijen, hoofd der R. K. school te Oud-Zevenaar en kassier van de Boeren leenbank te Zevenaar, is ten gevolge van een ongeluk deerlijk gekwetst geworden. Bezig onderwijs te geven werd hij geroepen even op 't kantoor, dat, als een deel der wo ning met de school één gebouw uitmaakt, den boekhouder te helpen, die de brandkast niet kon openen. Met vereende krachten gelukte het! De deur ging openmaar tegelijk rolde uit de brandkast een cylinder-revolver op den grond. Door den schok schijnt het wapen af gegaan te zijn en werd de heer Verheijen door een kogel in de kaak getroffen. Maandagavond te ongeveer 8 uur is de heer A. Meyer uit 's-Gravenhage met een boot, terwijl hij op de zeehondenjacht was, omgeslagen. Een andere boot, die ter redding was uitgevaren, heeft de boot opgepikt. De heer Meyer kon niet worden gered. Hedeimacht is de motorrijder Brummer, wonende te Wildervank op weg van Nieuwe- schans naar Nieuwe Beerta in de nabijheid van Winschoten in botsing gekomen met een wielrijder. De motorrijder werd ernstig ge wond aan het hoofd en is later naar het ziekenhuis te Winschoten overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. De fietser kwam met den schrik vrij. Door den trein gegrepen en gedood Bij een onbewaakte overweg nabij Zwolle is de concierge Y. E. Z. alhier door den trein van Zwolle naar Meppel overreden en ge dood. Het lijk is deerlijk verminkt naar Zwolle overgebracht. Een man gedood Tusschen Heino en Raalte is in den nacht van Zaterdag op Zondag een auto van de N.V. IJzercentrale te Zwolle door het afloo- pen van een der wielen over den kop ge slagen. Een 30-jarige losse arbeider, in dienst bij de IJzercentrale werd op slag gedood. De chauffeur bekwam een armfractuur. Jeugdige dader gevat In het najaar van 1930 werden herhaalde lijk diefstallen gepleegd aan boord van schepen in verschillende havens te Rotter dam. In den regel werd er in den nacht van Zaterdag op Zondag, wanneer de schipper met gezin van boord was, gestolen. De poli tie vermoedde al spoedig dat men met één dader te doen had en na eenigen tijd werd op een Zaterdagavond op een terrein bij de Jobshaven een schippersknecht aangehou den, die echter een plausibele reden wist op te geven van zijn aanwezigheid op het ter rein en dus werd vrijgelaten. Den Dinsdag daarop ontmoetten de rechercheurs, die hem Zaterdag hadden aangehouden, den jonge man op den Schiedamschen Dijk. Zij hielden hem nogmaals aan en nu hij ontkende op het terrein aan de Jobshaven te zijn geweest, nam men hem mee naar het bureau. Bij fouilleering vond men daar eenige voorwer pen op hem, die door schippers als gestolen waren opgegeven. Een huiszoeking bracht eeti massa gestolen waar aan het licht. De jongen is in bewaring gesteld. Naar wij vernemen, heeft de Raad van Beheer der Nationale Luchtvaartschool te Rotterdam eigener beweging besloten in het algemeen geen leerling los te laten, die nog geen 10 vlieguren op zijn boekje heeft. Wan neer de instructeur meent een leerling te hebben, die zooveel aanleg heeft, dat hij eerder los kan, dan is hij verplicht de mee ning van den chef-instructeur te vragen. Gisteren is in de nabijheid van Reval 'n merkwaardig vliegongeluk gebeurd. Een Est- landsch militair vliegtuig is tengevolge van den mist tegen een vuurtoren aangevlogen en neergestort. Het werd volkomen vernield en de beide inzittenden werden ernstig ge wond. Een der gewonden is aan de gevolgen zijner kwetsuren overleden. Zes luisteraars per 100 inwoners In het eerste kwartaal 1931 bedroeg het aantal aangegeven radio-ontvang-inrichtin- gen in Nederland 269.862, terwijl het aantal aangeslotenen aan radio-distributie-cen trales 189.985 bedroeg. In totaal komt dit overeen met een ge middelde van 6 luisteraars per honderd in woners. Cassatie aangeteekend De Raadsman, Mr. Eikelenboom uit Rot terdam, heeft cassatie aangeteekend van het arrest van het Haagsche Gerechtshof, waar bij zijn cliënt, de 23-jarige fabrieksarbeider D. Maliepaard uit Oss, wegens doodslag op zijn schoonzuster in haar woning aan de Willebrordusstraat te Rotterdam, is veroor deeld tot levenslange gevangenisstraf. De Rotterdamsche Rechtbank had hem deswege in eersJEen aanleg tot 20 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De Procureur-Generaal by den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot verwerping van het cassatie-beroep van Dr. G. F. W. te Nieuw-Wolda, die na een botsing met den Burgemeester dier gemeente op een fietspad dezen heeft mishandeld en deswege door het Amsterdamsche Hof is veroordeeld tot 50 gulden boete. Het arrest is bepaald op 1 Juni. Belangrijke rede van Hoover In de Grondwetszaal te Washington is gis teren het Corgres van de Internationale Ka mer van Kc phandel geopend. Na een begroetingsrede van den voorzitter van de Amerikaansche groep Silas Strawn, verkreeg President Hoover het woord, tot het uitspreken van een korte, doch belangrijke rede. Hoover verklaarde, dat de huidige wereld depressie een sprekend bewijs mag heeten voor de wederkeerige afhankelijkheid van alle landen op economisch gebied. Zelfs de Ver- eenigde Staten, die economisch veel onaf hankelijker zijn dan welk ander groot land ook, werden door de krisis ernstig beïnvloed. Het lijdt geen twijfel, dat er oorzaken van be langrijken economischen aard zijn, die hier toe hebben bijgedragen. In belangrijke mate zijn ooit de verwoesting van levens en eigen dommen, de zware belastingdruk en de op den wereldoorlog volgende sociale en politieke on zekerheid hiervoor verantwoordelijk. Meer dan drie kwart der bevolking der wereld heeft zich in den loop de laatste drie jaren bij tijd en wijle in staat van sociale en politieke op winding bevonden. Indien ook dit het on middellijk resultaat is van economische en politieke ontwrichting, mag men de slechte erfenis van den wereldoorlog ook niet uit het oog verliezen. Hoover kwam daarna tot de kwestie van de vermindering der bewapening. Spr. wees met bijzonderen nadruk op het feit, dat hier door internationale samenwerking iets ge weldigs gepresteerd kan worden teneinde den overal in de wereld bestaanden belasting-druk te verminderen, waardoor een der voornaam ste oorzaken van de onrust kan worden weg genomen en grooter vertrouwen in de toe komst kan worden geschapen. Het voornaam ste is thans: beperking en vermindering dei- bewapening. De wereld geeft vijf milliard dollar voor be wapening uit, hetgeen 70% meer is dan vóór den wereldoorlog. Er bevonden zich 5% mil- lioen menschen in actieven militairen dienst, terwijl de reserves 20 millioen bedroegen. Hoewel er sedert de sluiting van den wapen stilstand meer dan twaalf jaren verloopen zijn, zijn deze geweldige krachten nog niet gedemobiliseerd, daar de volkeren nog steeds voor elkaar vrees koesteren of niet in staat zijn inzake de vermindering van de bewape ning samen te werken. Na op het Kellogg- Pact gewezen te hebben, zeide spr., dat het internationaal vertrouwen niet op vrees, maar wel op den goeden wil der volkeren gebaseerd moet zijn. De wereldgeschiedenis bewijst ech ter, dat de vrede niet door intimidatie kan worden gegrondvest. Niets is voor de econo mische saneering van de wereld beter dan een succesvol verloop van de a.s. Ontwapenings conferentie. De Vereenigde Staten hebben echter minder belang bij ontwapening te land, daar de Amerikaansche landstrijdkrachten sterker ingekrompen Zijn dan die van alle andere mogendheden. Hoover verklaarde tenslotte: „Wij hebben er allen veel belang bij, dat vrede, rust en economische welstand van de andere volken beter gewaarborgd zullen worden. Het ligt in het vermogen van de leidende economen deze kwestie met energie en eerlijkheid ter hand te nemen. De staatslieden op hun beurt zijn in staat de wereld en de menschheid naar een moreele zege te leiden". Franz von Mendelssohn tot voor zitter gekozen Naar de „Vossische Zeitung" verneemt, heeft de Raad van Beheer van de Inter nationale Kamer van Koophandel Franz von Mendelssohn tot voorzitter van de Ka mer gekozen. De plenaire zitting van de Kamer moet deze benoeming op Zaterdag, den laatsten dag van het congres, echter nog goedkeuren. Met Mendelssohn is voor den eersten keer een Duitscher tot voorzitter van de Internationale Kamer van Koop handel gekozen. Plechtige uitstelling- te Turijn Naar de „Osservatore" uit Turijn meldt, is Zondag jl voor 't eerst na drie en dertig jaar, de „S. S. Sindone" wederom in de kathedraal ter vereering uitgesteld. Negentien bisschoppen namen aan de plechtigheid deel. Op het hoofdaltaar staat een groot reliek schrijn opgesteld van dof goud. Op de groote vergulde lijst, die zich in het midden van het schrijn bevindt en die de „S. S. Sindone" bevat, zijn de heraldische motieven afgebeeld van het huis Savoye met het motto „Fert", terwijl de symbolen van Christus' Lijden op de altaartafel staan af gebeeld. Tal van bedevaarten uit Engeland en uit alle aeelen van Italië zijn reeds aangekomen. Andere hebben zich reeds aangemeld, o.a. uit Chambéry, waar de „Santissinia Sindone" tal van jaren bewaard werd, en uit Barce lona. De S. S. Sindone, die Joseph van Arima- taea volgens de H. Schrift kocht, om het Lichaam van den Zaligmaker daarin te wik kelen, beschouwt het huis van Savoye als zijn kostbaarste relikwie, welke het sinds 600 jaar bezit. Op de H. Lijkwade is nog duidelijk de om lijning van het goddelijk Lichaam zichtbaar en ook de bloedvlekken, waarmede het kost baar doek bij de kruisafneming werd be smeurd, zijn nog duidelijk te zien. De „Sindone" is 4.36 meter lang en 1.10 meter breed. Gevestigd te Alkmaar In de op 4 Mei 1931 gehouden Jaarlijksche Algemeene Vergadering van Aandeelhouders werden de Balans, Winst- en Verliesrekening per 31 December 1930 goedgekeurd. Het dividend over 1930 werd zoowel voor de gewone als voor de preferente aandeelen bepaald op 6 pCt. In mindering hierop hebben de preferente aandeelhouders in November 1930 reeds 3 pCt. ontvangen. De heer P Oly, die als Commissaris aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herkozen. Distriet Haarlem D. H. V. B. Het Junioren-elftal is voor den wedstrijd tegen Rotterdam als volgt samengesteld: Gubbi (Alliance) aanvoerder. Nijssen (Santpoort) Pompe (B.S.M.) v. Gooi (Alliance), Deutekom (Alliance, Vinke (H.B.C.) Polanen (Aliance), Henscsey (G. W.), Kuyl (Santpoort), Goossen (Alliance), v. Maris (B.S.M.) Reserves: Glas (B.S.M.), Handgraaf (Santpoort), Pijnakker (B.S.M.), Koehoerst (O. G.), Sinneger R.K.V.Z.) De junioren hebben te zorgen voor zwarte pantalons. Shirts zijn aanwezig. Zij moeten uiterlijk half één present zijn. De wedstrijd wordt gespeeld op het H. B. C.-terrein. De vereenigingen zorgen voor de aanschrijvin gen. Scheidsrechter: H. Grijmans. Grensrechter: J. Krouwels. De uitslag van den junioren-wedstrijd H.B.C. VSantpoort IV wordt 2—2. Loting wedstrijden kampioenschap van Haarlem. Ie ronde A: Geel WitAlliance P. P. Smit. B: SantpoortT.Y.B.B, Jos. Letschert. C: B. S. M.—Onze Gezellen Van Houten. Demi-finale D: Winnaar AWinnaar B J. Faase. Winnaar C: vrijgeloot). Finale E: Winnaar DWinnaar C Jos. Letschert. De finale wordt gespeeld op neutraal ter rein. Datum en aanvang wordt nader bekend kend gemaakt. Namens de Junioren-Commsisie, Jos. Letschert, secretaris, Telefoon 10492. Naar wij vernemen zal bovengenoemde wedstrijd a.s. Zondag op het terrein van Alcmaria Victrix te Alkmaar gespeeld worden. Reeds spoedig nadat afgetrapt was, kreeg Tramvogels' middenvoor het leder fraai toe gespeeld en doelpuntte via den goalpaai, 01. Dezelfde Tram vogel wist op bijzonder fraaie wijze slechts enkele minuten later den H T. M.-doelman voor de tweede maal het nakijken te geven, 02. Hoewel H T. M. eenige goede aanvallen opzette kreeg Tram vogels' achterhoede volop gelegenheid het terrein te zuiveren. Uit een corner op het H. T. M.-doel maakt dan Tramvogels' rechts binnen er 03 van. De H T. M. komt nu geruimen tijd in het offensief en na zeer fraai samenspel scoort men al spoedig op fraaie en kalme wijze tegen. Het overwicht der H, T. M. bleef aanhouden en met suc ces, want even fraai combineerend als bij het eerste doelpunt zien wij een tweede ge boren worden. Wanneer kort voor rust Tramvogels' linksbuiten op ongeoorloofde wijze van het leder afgezet wordt, benut de rechtsbinnen der „Gelen" de penalty, 24. Nadat van goal verwisseld is, zijn Tramvo gels het meest aanvallend doch voor het H T. M.-doel gekomen, mist men het kalme en goede schot waardoor eenige fraaie kan sen om de score te verhoogen onbenut ge laten worden. Ook de H. T. M. ziet geen kans te doelpunten, zelfs gaat een vrije schop even buiten het beruchte gebied juist over. Vijftien minuten voor het einde werd een der H. T. M.-backs naar de kleedkamer verwezen waarmede de overige H. T. M.- spelers zich niet vereenigen konden, zoodat helaas deze ontmoeting niet teneinde gespeeld werd. Stand bij het staken der ontmoeting was 42 in het voordeel der „Tramvogels". De onderhandelingen voor den internatio nalen wedstrijd „Stadion 1931" hebben reeds succes gehad. Op 28 Juni komen de bekende Pooische lange afstand-loopers Petkiwitz en Kuscocinsky naar Amsterdam. Charlotten- burg komt met Koning. Liersch en Groszer op 100 M. en 200 M. Schlöske is de vierde man voor de esta fetteploeg op den 4 maal 100 M. Wichman loopt zooals wij reeds melden de 1500 M. Een buitengewone attractie zal zijn de komst van den speerwerper Sunden, die voorloopige toezegging deed. Deze athleet is wereldrecordhouder voor speerwerpen met beide handen. Rechts gooit hij de speer circa 70 M. en zijn linkerhand is altijd goed voor 60 M. Op de Meerbonden-ontmoeting te Amster dam op 17 Mei is Beur op den 100 M. ver vangen door Berger. Op advies van Kreigs- man zal Berger dit seizoen weinig wedstrij den loopen; dit staat ten nauwste in verband met zijn training voor de komende Olympi sche Spelen. Bij eventueele uitzending moet in dit sei zoen reeds de grondslag gelegd worden, in dien in 1932 een topprestatie bereikt wil worden. De ploeg van de Olympische Estafette zal waarschijnlijk als volgt uitkomen: 800 M.: W. Effern; 400 M.: J. v. d. Boo- ren; 200 M.: C. Berger; 200 M.: A. Beur. De Meerbonden-ontmoeting zal een vinni- gen strijd worden, daar de Amsterdammers zeer goed op dreef zijn en bovendien V. en L. en Pro Patria en Trekvogels de H. A. B.-ploeg op waardige wijze zullen vertegen woordigen. Onder flinke belangstelling werden Zon dag in Amsterdam-Noord de veldloopen van Oranje-Zwart genouaen. Door de indeeling in verschillende klassen was de deelname zeer uitgebreid geworden. Alleen voor het nummer 1500 M. D.H.A.K.-junioren bleef de deelname ver beneden de verwachting. Er werden zeer snelle tijden gemaakt; de oorzaak daarvan dient gezocht te worden in het parcours zelf. Vermoedelijk zijn de te loopen afstanden dus niet juist. De A'dam-Noord-beker werd ook dit jaar weer door D. F. M. Beverwijk, gewonnen, dank zij het uitstekend en tactisch loopen van W. Vessies, die er zelfs in slaagde zijn clubgenoot Burger de tweede plaats te be zorgen. De wedstrijden hadden een vlot verloop, ondanks het feit dat de aangezochte jury leden thuis gebleven waren. De prijzen werden uitgereikt door den voorzitter van Oranje-Zwart, den weleerw. Pater Brouwer, terwijl namens den D.H.A.K. het woord werd gevoerd door den secretaris penningmeester. De volledige uitslag luidt: D.H.A.K.-senioren 3500 M.: 1. W. Vessies, D.E.M., Beverwijk, 12 min. 43 sec.; 2. J. Burger, D.E.M., Beverwijk, 12.46; 3 G. Haack, Leonidas, Haarlem, 12.58 1/5. Niet-D.H.A.K.-senioren 5000 M.: 1. N. van Bakelen, R.K.A.V., A'dam 11.38 3/5; 2. J. Walbeek, Excelsior, Schiedam 11.43 3'5; 3. M. Baars, Pelops, Hoofddorp 11.50. Niet-D.H.A.K.-junioren 1000 M.: 1, Vissers, Meerburg, Zoeterwoude 5.19 3/5 (buiten me dedinging); 2. P. Scheffer, Pelops. Hoofddorp 5.20 3/5; 3. C. van Bakelen, R.K.A.V., Am sterdam 5.22. D.H.A.K.-junioren 1000 M.: 1. Meshers, Meerburg, Zoeterwoude 3.37 2/5; 2. Trim- born, Oranje-Zwart, A'dam 3.58; 3. H. J. v. d. Berg, D.E.M., Beverwijk 4.06. Niet-D.H.A.K.-junioren: 1. A. de Rooij, Oranje-Zwart, A'dam 3.55; 2. T. Seharff, Oranje-Zwart, A'dam 3.57; 3. J. Visser, Pe lops, Hoofddorp. Zondag werden de reeks wedstrijden om het kampioenschap van Noord-Hdlland, uit geschreven door D. O. K. Beverwijk beëin digd met de eerste klasse gewichtheffen en M. B. M. C. en zwaargewicht worstelen. Om 11 uur werd aangevangen met gewicht heffen, waarin over het algemeen goed ge werkt werd. Vooral in de afd. Licht ging het spannend toe. De alleen in zijn afdeeling staande H. M. de Wolf wist op schitterende wijze zijn eigen record II handig trekken te verbeteren en bracht dit van 75 K.G. op 77 K.G. 2 ons. In de oefening II handig stooten verbeterde ae Wolf eveneens zijn re cord en bracht dit van 95 K.G. op 99 K.G., wat een buitengewone prestatie is, temeer als men nagaat dat de Wolf zelf 54 K.G weegt. Ook kwam de Wolf in aanmerking voor den stijlprijs, maar bij loting werd deze toegekend aan Balog, Wormerveer. Om 2 u^r, na afloop v. d. gewicht-hefwed- strijd, werd begonnen met de afd. M. B. wor stelen. In deze afd. werkte Heinsbergen schitterend en wist beslag te leggen op den derden prijs. In de afdeeling M. C. werd weinig moois te zien gegeven. Dit kwam ze ker doordat er 4 leden uit een vereeniging tegen elkander kwamen. De wedstrijd stond onder leiding van J. G. O. Scheffer, als Bondscontroleur en kamprechter bij het ge wichtheffen. J. G. C. Scheffer, hoofdkamp- rechter, Kannegieter en Mooij, kamprechters. Bij het worstelen waren Peeters matrechtr en Nieman en Thesing hoekrechters. De volledige uitslag luidt: Gewichtheffen Vederkampioen K. M. de Wolf, H. K. S. V., 237 punt. Veder-kampioen J. Velleman, D. O. K., met 230 p. Idem 2e prijs B. Hensen, D. O. K.t Amsterdam, met 222% P- Idem 3e prijs P. ten Wolden, Zandow, Zaandam, 217% p. Licht kampioen G. Tabak, D. O. K., Beverwijk, 280 p. Idem 2e prijs J. Roos, D. O. K., Amster dam, 275 p. M. A.-kampioen G. Balog, Aohilles, Wor merveer, 282% p. Idem 2e prijs J. Boeterbloem, H. K. S. V., Haarlem, 267%. Idem 3e prijs A. Oversteegen, D. O. K., Amsterdam, 262%. M. B.: S. Beentjes, kamp. D. O. K., Be verwijk, 287%. Zwaargewicht kampioen Dol, D. O. K., Amsterdam. Idem 2e, A. Burger, D. O. K., Bever wijk. Uitslag worstelen: Afdeeling M. B.: Kampioen C. Hartog met 2 verliespunten. 2e prijs Beekman, S. S. S„ Amsterdam, met 3 verliespunten. 3e prijs Heinsbergen, H. K. S. V., met 6 verliespunten. Afdeeling M. C.: Kampioen S. de Leeuw, Hercules, Am sterdam, met 0 verliespunten. 2e prijs C. Zwart, Hercules, Amsterdam, met 3 verliespunten. 3e prijs P. Kluft, D. O. K., Beverwijk, met 6 verliespunen. Zwaar gewicht: Kampioen J. Muijs, D. O. K., Beverwijk, met 0 strafpunten. Om het Europeesch kampioenschap De Nederlandsche lichtgewichtkampioen Beb van Klavren is door de International Boxing Union aangenomen als officieele uit dager voor het Europeesch kampioenschap, dat momenteel in het bezit is van den Belg Frances Sybille. De ontmoeting moet voor 31 Augustus plaats vinden. Huib Huizenaar, de Hollandsche welterge- wichtkampioen, had ingeschreven voor het vacante weltergewichtkampioenschap van Europa. Er waren zes inschrijvers, n.l. Roth (België), Venturi (Italië), Eder (Duitsch- land), Dykast (Tsjeeho-Slowakije) en Ander sen (Denemarken) en voorts Huizenaar. Roth en Venturi werden aangewezen om voor den titel te boksen terwijl Huizenaar op de derde plaats eindigde. Hij zal, zoodra de kampioen bekend zal zijn, een uitdaging zenden. Hoewel het weer zich 's morgens zeer dreigend liet aanzien, is het buitengewoon meegeloopen. Een stevige wind en zon maakten het op het water ideaal. En er is gebruik van gemaakt ook. De H. Z. V.-vloot vertrok in admiraalzeilen naar Haarlem. Daar de wind mee was, was het soms zeer lastig in de goede lijn te blijven. De terug tocht leverde met de talrijke lanceerende scheepjes een mooi gezicht op. Na de opening ging het naar de H. Z. V.- haven, waar de inwendige mensch ver sterkt werd. De nieuwe B. M. en puzzles-jachtjes deden het best en deden niet veel voor elkaar onder. De zeilers voelden er zich best in thuis. Het seizoen is wel goed ingezet! „Stuk onopgevoed individu, om me zoo maar op mijn teenen te trappen." „Neemt u me niet kwalijk, mevrouw, maar ik zag u niet." (l'Humour) CRICKET AAN DF.N SCHOTERWEG. Het 1ste elftal van Haarlem zal er in het komende seizoen als volgt uitzien: A Maas, W. F. v. d. Lee, B. Kleefstra, F. C. Jaski, N. C. Nagtzaam, H. A. Healy, H. de ia Mar, P. de Ruig, A. Thomas, W. Misset,, C. Fortgens. Het uitkomen van Maas is zeer dubieus. Voorts neemt Thomas de plaats in van P. v. d. Bergh achter de palen. De Van Lennepbeker Gedurende de Pinksterdagen zal de H. L. T. C. wederom haar traditioneele wedstrij den uitschrijven. Evenals verleden jaar zul len het ook ditmaal open wedstrijden zijn, doch daarnaast zal nog een afzonderlijk heeren-enkelspel verspeeld worden om den Van Lennepbeker. Deze is een in dit jaar voor het eerst door -den N. L. T. B. uitge loofde wisselprijs, een groote zilveren coupe op een ebbenhouten voetstuk, die ieder jaar op een ander tournament ver speeld zal worden en waarvan de H. L. T. C. dit jaar de primeur heeft. Inschrijving is slechts toegestaan aan hen, die nog nim mer een eersten prijs in single of double in een open tournament wonnen en voor junio res. Het is een goede gelegenheid voor de tweede klasse-spelers, om zich eens met de minder sterke eerste klasse-spelers en met opkomende jongere krachten te meten. De wedstrijden beginnen Vrijdag 22 Mei. Bij groote deelname beginnen de wedstrij den om den Van Lennepbeker wellicht reeds in den namiddag van den 21sten Mei. De N. L. T. B. heeft de H. L. T. C. gemach tigd, om eventueel bij zeer vele Haarlem sche inschrijvingen onder de Haarlemsche deelnemers voor dezen beker voorwedstrij- den te houden. Inschrijvingen (ook voor de open num mers) worden tot uiterlijk Maandag 18 Mei, 20 uur, tegemoet gezien bij den wedstrijd leider, dr. ir. L. van Houten, Wilhelmina- park 9, hier ter stede. De H. K. V. opende Zondag haar seizoen. De kano's waaronder weer eenige nieuwe, maakten weer een keurigen indruk. Van Penningveer ging het naar de aanlegplaats der H. Z. V., om daarna eenigen tijd de vloot te volgen. Daar het weer bijzonder meewerkte, heerschte er een groote drukte op 't water. Een goed begin voor de H. K. V. Een belangrijke match te Heemstede Donderdag 7 Mei a.s. wordt in café „De Kastanjeboom" te Heemstede een partij van 600 car. cadre gespeeld tusschen den sterken eerste klasser L. Gehrels xiit Amsterdam en onzen plaatsgenoot W. Kobus. De wedstrijd, welke te 8 uur aanvangt, be looft zeer spannend te worden. Wanneer de voorstellen van de réorgani- satie-commissie van den Nederl. Dambond op de a.s. jaarvergadering zullen worden aangenomen, zal aan de „meesters" een deel van hun bevoegdheid worden ontnomen. Tot nu toe werd elke speler met den titel van „meester" zonder eenige restrictie tot de wedstrijden om het nationaal damkampioen schap toegelaten. Wanneer echter Art 28 van het wedstrijd reglement zal worden gewijzigd als door de reorganisatie-commissie voorgesteld, worden de „meesters" alleen dan tot den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland toe gelaten indien zij in één der twee wedstrij den om het nationaal damkampioenschap, waaraan zij het laatst hebben deelgenomen, ten minste 40 pCt. der te betalen punten hebben verkregen. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan der Egmondsche Damclub gaf Zondag j.l. de heer J. W. van Dartelen uit Heemstede een simultaanséance voor de leden en genoodig- den der jubileerende vereeniging. Door 16 damspelers werd aan deze séance deelgenomen. De simultaanspeler won na 2 uur spelen 11 partijen, speelde vier partijen remise tegen J. A. Oussoren (Beverwijk). Jan Kunst (Oudorp), P. Apeldoorn en H de Goede (beiden Egmond-Binnen) en ver loor slechts een partij tegen A. de Zeeuw (Castricum). Gisteren hebben de ongeveer 30 manden makers van den heer J. van der Leeden t.e Tienhoven (bij Ameide), na drie maanden m staking te zijn geweest, den arbeid hervat op dezelfde voorwaarden waarop drie weken ge leden de arbeiders bij andere patroons aan den arbeid zijn gegaan. Het conflict is hier mee geheel beëndigd. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POELAU LAUT (thuisr.) 3 Mei V. Port Said. POELtAU TELLO 3 Mei van Bremen te Lcn- den. PRINS DER NEDERLANDEN (thuisr.) 3 Mei van Port Said. SEMBILAN (uitr.) 3 Mei van Suez. TARAKAN 3 Mei van Karn burg ie Amsterd. KON. HOIaIa. LLOYD. FLANDRIA (thuisr.) 2 Mei van Pernambuco; pass. 3 Mei Fern. Noronho. SALDAND 3 Mei van Amsterd. te Bremen. IRMGARü 4 Mei van Bremen te Amsterd. KON. NED. SXOOMB. MAATSCHAPPIJ. ACHILLES, Faro-Rott.. pass. 3 Mei Ouessant, Amsterdam. ARIADNE 2 Mei van Valencia nar A dam. BAARN 6 Mei nam. van de Za. Pacific te Rotterdam verwacht. BACCHUS 1 Mei van New York naar F. au Prince. BARNEVELD (uitr.) 1 Mei te Valparaiso. BERENICE 3 Mei van Ancona te Venetie. BOSKOOP 3 Mei van Antwerpen te A dam. COSTA RICA 3 Mei van Yv'est Indië 1. v. Havre. EOS 2 Mei Bari n. Catania. GANYMEDES 3 Mei van Varna te Constanza. HERMES 2 Mei van Pnraeus n. Volo. IRENE 3 Mei van Melilia naar -Micaiue. IRIS 4 Mei van Hamburg te Amsterdam. MARS 2 Mei van Limm naar Turns. ODYSSEUS 2 Mei van Aalborg naar Adam. ORPHEUS, Stettin (Amst.) p. 4 Mei Brunsb. PLUTO Amst.-Kopenh.. p. 3 Mei Holtenau. POSEIDON, 2 Mei van Rotterdam naar Oram SATURN US 3 Mei van Algiers n. Amsterdam. TELAMON 2 Mei van Genua naar Alexandrte. TRITON 2 Mei van Rotterdam naar Algiers. VENEZUELA 3 Mei van Hamburg te Am sterdam. HALCYON LIJN. STAD AMSTERDAM (uier.) pass. 3 Mei Oues sant. HOLLAND—AFRIXA-LUN. GRIJPSKERK (thuisr.) vertrekt 4 Mei nam. 6 uur van Antwerpen naar Rotterdam. MELISKERK 3 Mei van Daerman naar East- L SPRINGFONTEIN 2 Mei van Dar-es-Salaam n. Zanzibar. RADFONTEIN 2 Mei van Dar-es-Salaam n. Port Amelia. RIETFONTEIN 4 Mei van Hamburg te Am sterdam. WAALKERK (thuisr.) 2 Mei van Port Said n. Genua. KLIPFONTEIN 4 Mei van Amsterd. n. Ham burg. WESTERKERK (uitr.) 4 Mei van Kaapstad. HOLLANDAMX3RIXA-LIJN BLOMMERSDIJK 3 Mei van Baltimore te Rotterdam. GROOTENDIJK. Rotterdam naar New-Or leans. pass. 2 Mei Vlissingen van Antwerpen. STATENDAM 3 Mei van New York te Rot terdam. DELFDIJK, Vancouver naar Rotterdam, 3 Mei te Londen. LOCHMONAR, Pacifick naar Rotterdam, 3 Mei te Londen. VOLENDAM. New York naar Rotterdam 3 Mei te Havana. HOLLAND—AUSTBALIë-LIJN. AAGTEKERK 3 Mei van Hamburg te Bre men. IJSELKERK (thuisr.) 3 Mei van Alexandrie. H OLL AND—O O ST - AZIë - LI JN OLDEKERK 4 Mei van Hamburg te Amst. ZORMA (thuisr.) 2 Mei vdn Sabang. JAVA—NEW YOBK-LIJN. TAPANOELI. Batavia naar New York, pas? 2 Mei Par.tellaria. ROTTERDAMSCHE LLQl'D. INDRAPOERA (uitr.) pass. 2 Mei Perim. KOTA INTEN (uitr.) pass. 2 Mei Perim. BALOERAN (uitr.) pass. 3 Mei Finisterre. BONDOWOSO (thuisr.) 3 Mei te Cadix. JACATRA (thuisr.) 2 Mei Pantellaria gep. MENADO (thuisr.) 4 Mei te Marseille: TJERIMAI (thuisr.) pass. 4 Mei Sagres. ROTTERDAM—ZTJTD-AMERI KA-LIJN. ALWAKI 3 Mei van Buenos Aires te Rotter dam. EMZETCO LIJN. JONGE ^ANTHONY, Barcelona naar Mid- dlesbro, pass. 3 Mei Gibraltar. JONGE ELISABETH Rotterdam naar Barce lona, pass. 2 Mei Finisterre. JONGE JACOBUS 3 Mei Valencia te Londen. JONGE JOHANNA 3 Mei van Palma (Maj.) n. Valencia. HOLLAND—BRTTSCH-INDIë-LIJN. SCHIEKERK (thuisr.) 2 Mei van Cocanada. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. DEUCALION 2 Mei van Japan 1. v. Amsterd. te Londen. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. ACTIEF, ms. van Malmö te Hamb. ADRIAN A, ms. 1 Mei van Malmö te Holtenau. ALCOR 2 Mei van Diamante te Huil. APOLLINARIS 3 Mei van Huil te Kingsïynn. APOLLINARIS II 2 Mei van Shoreham naar Remager. AFOLLIïtARIS III 3 Mei van Lenifjord te Londen. APOLLINARIS V 3 Mei van Rott. te Holding. BATAVIER IV 4 Mei v.m. 9 u. 6. Rotterdam te Gravesend. BATAVIER VII 4 Mei van Rotterdam te Mid- dlesbro. BATAVIER VIII 2 Mei van La Pallice naar Rotterdam. BOREAS, ms. 1 Mei van Randers te Holtenau. DELFSHAVEN 3 Mei van Rotterdam te Tampa. DIJKWATER 30 Mei van Montevideo te B.-Aires. DUIVENDRECHT 2 Mei op 40 mijl West van Fastner Preston naar Baltimore. FLENSBURG, pass.. 3 Mei Holtenau, Rotter dam naar Oxelösund. FLORA ms. 1 Mei van Helsingborg te Hol tenau. FLYING DUTCHMAN 3 Mei van Boston te Skive. FLYING SCOTSMAN 3 Mei van Frederiks- havn te Rande. GOUWE 2 Mei van Signingör te Londen. HAGNO 30 Mei van Grangemouth n. Mon- JOBSHAVEN 4 Mei van B.-Aires te Antwer pen. JOHANNA 2 Mei van Newcastle n. Nantes. KERKPLEIN 3 Mei van Rotterdam te Nar vik. MAAS 1 Mei van Bordeaux naar Kotka. MAASBURG 3 Mei van P. Ferrajo te Wabana. MARK 2 Mei van Dakar te Antwerpen. MIJDRECHT pass. 3 Mei Stamboel, Tuapse naar Havre. MOLENWATER, pass. 2 Mei Las Palmas, Mar del Plata naar Rotterdam. NEERLANDIA. lichter, 2 Mei te Hamburg, p. sleepb. „Utrecht." NOORD 3 Mei van Sunderland te Lincoln. OUDEWATER, pass. 2 Mei Ouessant, Antwer pen naar Montevideo. RAPID 3 Mei van Rotterdam te Kinglynn. ROSSUM 1 Mei van Teneriffe te Bathurst. STAD ZAANDAM 3 Mei van Rotterd. to Se- villa. THUBAN, 2 Mei van Las Palmas. San Nicolas naar Duinkerken. TROMPENBERG 2 Mei Las Palmas gepass. Monrovia naar Rochet'ort. VECHT 2 Mei van Birmingham naar Stettin. WESTPLEIN pass. 3 Mei Udsire, Narvik naar Rotterdam. WINSUM 2 Mei van Santa Fé te Birkenhead. YTLDUM, pass. 2 Mei Gibraltar, Rotterdam n. Napels. ,r ZEEMEEUW, ms. 30 Mei van Assens te Hol tenau. ALDEBARAN. m.s.. 1 Mei van Ostende te Londen. AMELAND, Rotterd. naar B.-Aires pass. 4 Mei Fernando Noronha. ANNA, m.s., 2 Mei van Nieuwpoort te Lond. ARMA, m.s.. 3 Mei \an Nieuwpoort te Lond. GEZIEN A. m.s.. 1 Mei van Maastricht ie Londen. CISCA slb. pass. 3 Mei Perim; Rotterdam n. Tandjong Priok. GORECHT, m.s. 2 Mei van Gravesend n. Gra vel ines. GRUNO 2 Mei var Porthoustock te Lond. HONTESTROOM 3 Mei van Amsterdam te Londen. JANTJE, m.s. 2 Mei van Nieuwpoort te Lon den. LUTGERDINA. m.s.. 3 Mei van Roermond te Londen. MARIA m.s.. 2 Mei van Gravesend naar Duin kerken. MEGARA 2 Mei Southend gep.. van Curasao naar NEERLAND1A m.s.. 1 Mei van Roermond te Londen. NOORD FRIESLAND, m.s., 3 Mei van Osten de te Lond. OLGA. m.s, 3 Mei van Nieuwpoort te Lond. PRINSES JULIANA, m.s., 2 Mei van Neus? te Lond. RESNOVA, m.s., 3 Mei var. Bingerden te Lon den. ROODE ZEE slb. 1 Mei van St. John (N.F. SEMIRAMJS 2 Mei Southend gep., v. Stock holm naar

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 11