Uit de Zaanstreek Stofzuïgerhuis MAERTEftS ZAANDAM EDAM KROMMENIE VOLENDAM HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Electriciteït WORMERVEER WEESPERKARSPEL WEESP PROVINCIAAL NIEUWS AKERSLOOT ASSENDELFT ENKHUIZEN EGMOND-BINNEN HOORN UITGEEST WERVERSHOOF NES AAN DEN AMSTEL WILNIS HEILOO MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR Stofzuigers f 105- utagste inschrijfster Het gemeente- -estuur van Amsterdam heeft gisteren aan besteed: het bouwen van een dubbele school voor gewoon lager onderwijs op een inpan- digterrein aan de Kraaipanstraat. Minste inschrijfster was Aanneming en Handel Mij. de Zaan, met 109.680 plus 600 electrisch heien, Burgerl. Stand Geboren: Géesje, d. v. J. Zonneveld en A. Smit; Bernardus Fran- ciscus, z. v. J. H. v. d. Bos en N. Harmsen; Sonja, d. v. G. Hoorn en C. Kat; Hendrik Jacob, z. v. J. H. van der Stadt en A. C. de Boer; Vrouwtje, d. van P. Kossen en T. Bakker; Jan, z. v. F. X. Wethmar en I. W. Hordijk; Hetty, d. v. J. Honig en T. G. Schellingerhoudt; Nelly, d. v. P. Somer en N. de Vries; Jacobus Wilhelmus, z. van A. R. Ploeg en J. B. van Luit; Anton Adrianus, z. van A. A. Pleijster en M. P. Peters; Frida, d. van B. Hartog en G. Groot; Sibbeltje, d. v. K. Booij en C. Sminia; Gretha Gerar- da, d. v. C. Bakker en N. Duijf; Johannes Willem, z. v. C. J. Schermer en G. M. Wiepjes. Ondertrouwd: N. Aafjes en J. Dekker; C. Wijnands en N. Hartog; E. Hendriksma en A. Lesage. Getrouwd: A. J. Bank met W. E. M. Koe nen; S. Dekker met W. Smit; J. Steijn met H. A. Kools; D. Havik met M. K. Blaes. Overleden: Gerrit Kuijt, 86 jr., weduwn. van J. Lubbes; Antje Nek, 87 jr., wed. van D. Husslage; Elisabeth Maria, 1 jr., d. v. J. Jansen en B. Hin; Johanna Antonia van Halm, 80 jr., geh. met C. Veen; Neeltje Kuijk, 79 jr., wed. van G. de Jong; Dina Barbera Vrijhoef, 59 jr., geh. met A. D. Rietmann (overl. te Amsterdam). Burgerl. Stand Geboren: 25 April. Jan netje, d. van Jan Kras en Grietje Guijt; 26 April. Cornelia, d. v. Jacob Molenaar en Aafje Buijs; Klaas, z. v. Wilhelm van Haren en Aafje Franke; 27 April Cornelia Alida, d. v. Comelis Plat en Trijntje Tol; Martinus, z. v. Jan den Rooijen en Marijtje den Bezemer; 28 April. Hendrica Maria, d. v. Nicolaas Tol en Neeltje Steur; Willem, z. v. Willem Bouwes en Hendrina Lina Oosterveen; 29 April. Anna Maria, d. v. Hein Veerman en Jannetje Steur. Ondertrouwd 30 April: Albert Plat, 31 j. en Elisabeth Pooijer, 23 j. Overleden: 27 April. Jacob Sier, 72 j., echt genoot van Aaltje Zwarthoed; ^28 April. Thames Koning, 80 j., echtgen. van Maartje Keijzer; 29 April. Jan Kwakman, 83 j., we duwnaar van Grietje Buis. Concert „St. Caeciiia" Zondagavond concerteerde de Gem. zangver. St. Caeciiia onder leiding van den heer Leo Pielage m het R.K. Vereenigingsgebcuw alhier. Mede werking verleende het Symphonie-orkest „T. A V. E. N. U." onder leiding van den heer D. van Veen. Voor éen goed gevulde zaal opende de heer E. Schaaper dezen avond met een woord van hartelijk welkom in het. bijzonder aan het medewerkend symphonie- gezelschap, Na eerst ongelukkig geweest te zijn met toon overnemen, waardoor werd afgeslagen, zette het koor den avond in met „Le Ven- dre de Saint" van Gounod. Dit werk werd vervolgens heel goed weergegeven; een com pliment aan het dameskoor voor de wijze waarop zij veelvragende passages rijkelijK overwonnen. T. A. V. E. N. gaf voor de pauze een 3-tal nummers ten gehoore waarvan wel de „Heil Europa Marsch" van Blon en „Johann von Paris" van Boieldieu het meest volde den. Ondanks de warmte in de zaal had fis stemming hieronder niet te lijden. Vervolgens gaf St. Caeciiia haar verplich te werk voor het a.s. concours te Zandvoort, nJ. .Exaudi deus deprecationem meam"van Balt. Florence en T.A.V.E.N.U. nog een drie tal nummers die alle om de zeer verdienste lijke uitvoering luide werden beapplaudls- seerd. Het machtige „de Winter" van Ph. Loots vormde een waardig slot van dezen goed geslaagden avond. Aantal kiezers Het aantal kiezers in onze gemeente bedraagt voor de Tweede Kamer 2952 stemmen. Voor Provinciale Sta ten 2928 en voor den Gemeenteraad 2789. Jaarvergadering R. K. Volksbond Zater dag hield de R. K. Volksbond haar jaarver gadering in het St. Jozef-gebouw. De secretaris, de heer Schilder, opende de vergadering met den christelijken groet en heette speciaal den heer Steinmetz, hoofd bestuurder, welkom. Het jaarverslag van secretaris Schilder werd zonder op- of aanmerkingen goedge keurd en de secretaris had een welverdiend applausje te boeken. Het verslag van den penningmeester werd eveneens goedgekeurd. Schilder deelde vervolgens mede, dat de bode in het najaar 1930 heeft bedankt en Zwarthoed tijdelijk bode is geworden. Alsdan was aan de orde de bestuursverkie zing. Voorzitter Pelk, had bedankt, aftre dend waren de heeren Schilder, Visser en Steur, welke laatste niet meer herkiesbaar was. Als candidaten waren ingekomen de heeren A. Deen, Jac. Veerman, Jc. Visser en J. Schilder. De vergadering ging daarna over tot stemming. Uitgebracht werden op S. Schilder (aftr.) 47 stemmen, P. Visser (aftr.) 51 st., Jc. Vis ser 34 St.. A. Deen, 31 St., J. Schilder 27 st. en Jc. Veerman 18 st., zoodat de eerste vier personen waren gekozen Daarop werd de heer A. Deen met alg. stemmen bij accla matie tot voorzitter gekozen. Daarna wijdde Schilder eenige waardee- rende woorden aan den heer Steur die ge durende bijna twaalf jaar in net bestuur der vereeniging had gearbeid aan den opbouw der vereeniging. Namens bestuur en leden dankte Schilder den heer Steur, waarna hij het woord gaf aan den heer Steinmetz. Deze sprak over de sociale beteekenis van het georganiseerd zijn en behandelde o.a. de verschillende instellingen van het R. K. Werkliedenverbond. Een dankbaar applaus volgde op sprekers interessante inleiding. Daarna werd het congres van het R. K. Werkliedenverbond in Sept. a.s. besproken. Voor deelneming wordt men verzocht zich ten spoedigste op te geven bij den heer Schilder, secretaris. Vervolgens nam de nieuwe voorzitter het woord en bedankte den heer Steinmetz voor het gesprokene, dankte eveneens de aanwe zigen voor het in hem gestelde vertrouwen en spoorde allen aan om met het bestuur roede te werken in het belang van organisa tie en arbeiders. Na de rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering op de gebruikelijke wijze. Gemeenteraadsverkiezing Aan de stem ming over de volgorde van de candidaten- lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing namen 205 leden der R.K. Kiesvereeniging „Ieders Recht" deel. De volgorde der candi- datenlijst werd aldus bepaald: 1. L. Groep (aftr.) 796 punten; 2. T. A. v. d. Laan Jz„ 675 punten; 3. J. G. Stevens, 486 punten; 4. E. Beerepoot 470 punten; 5. J. P. Majoor 468 punten. Als no. 6 en 7 zullen als plaats vervangende leden fungeeren de heeren W. Kruiver en J. J. van Nieburg. Jubileum Heden herdenkt de heer L. de Jong Pz„ adjunct-brandmeester bij de Wormerveersche Vrijwillige Brandweer den dag, waarop hij vóór 40 jaar aan de brand weer alhier verbonden werd. De jubilaris kwam reeds op 16 jarigen leeftijd in 1891 als slangleider bij de brandweer, die toen nog zeer primitief was ingericht. Vele groote branden aan de Zaan heeft de thans nog krachtige 56-jarige medegemaakt, zooals in 1898 den brand in de meelfabriek „De Vlijt" aan den Noorddijk, de oliefabriek „De Lief de" in 1904 en de laatste, doch niet de min ste de chocoladefabriek van de Erven de Jong in 1930 aan het Noordeinde. Werkloosheid Bedroeg het aantal werk- loozen in onze gemeente in Januari 16b, thans is dit gedaald tot 96; een nog ont stellend hoog cijfer voor begin Mei. Hier van waren 28 loonarbeiders, 26 fabrieksar beiders en 10 bouwvakarbeiders. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth Clara Jannetje, d. van W. Jacobs en A. M. C. van Hoogstraten; Martha Rosa, d. van N. C. de Koning en C. Schagen; Maarten, z van M. Sikkes en T. Winter; Petronella Alida, d van J. Jongert en A. Bakker (wo nende te Warmer)Hendrik, z. van H. ten Napel en P. de Vries. Ondertrouwd: N. R. Beuter en F. Boon; W. J. Lambeek (van Zaandam) en N. M. Kat. Overleden: Jacob Hartog, oud 67 jaar, ge huwd met M Kronenburg; Trijntje Smit, 87 jaar gehuwd met K. Kramer; Trijntje Boot, 75 jaar, gehuwd met T. Hartog. BurgerL stand Geboren Thomas, z. v. J. Groenendaal en C. W. Brouwer. Getrouwd: W. H. Vermeulen en J. W. Koek. Burgerlijke Stand van 2330 April 1931 Geboren: Jan Comelis, z. van A. van aer Werf en W. Moll Neeltje, d. van J. B. Oldenkotte en G. Gijzen Hendrik Lubber- tus, z. van L. Alberts en H. Steenbeek. Ondertrouwd: Johannes Gijsbertus Dete- ring en Grietje Rozendaal Barend Hen drik van der Kreeft en Meinsje Beatrix van 't Riet Hendricus Martinus Koene en Hendrika Bonestroo Johannes Frans de Vries en Pietje Evertje van den Berg Jan Jacob van Straten en Catharina Johanna Visser Jan Vroon en Petertje Wagter. Getrouwd: Jacob Samuel Johannes de Jongh en Jenneke van Beek. Overleden: Derkje Linthorst, echtg. van H. L. Zwart, 65 jaar Martinus Verhoeff, 52 jaar Zwaantje van der Kolk, 67 jaar, echtg. van J. Heinen. Mond- en Klauwzeer Onder het vee van den veehouder De B„ aan de Sluis in deze gemeente, is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Burgerlijke Stand April 1931 Geboren: Maria, d. van M. Kerssens en A. Comelisse; Alida Theresia, d. van P. Oud en'V. Beere poot; Maria Catharina, d. van J. Overpelt en C. Admiraal. Ondertrouwd: J. ten Wolde en L. Eggers; H. Sikkema en J. Douwes. Getrouwd: N. Liefting en A. Hollenberg. Overleden: Jan Schut, oud 81 jaren; Pie- ter de Jong, oud 63 jaren. Burgerlijke Stand van 7 April4 Mei Geboren: Willem, z. van Jb. Brinkman en P. Hartman Elisabeth Petronella Antonia, d. van G. J. Rijkhoff en C. K. Noom Jo hannes Nicolaas, z. van G. Boon en H. M. Kloppenburg Guurtje, d. van C. Bleeker en G. Verdonk Simon Comelis, z. van C. Schavemaker en E. G. Noom Jacoba, d. van M. Bakker en J. de Boer Willem, z. van G. Winter en W. Aafjes Johannes Matthëus, z. van M. J. Wiering en J. Hop man Aalt, z. van K. Veenis en G. Middel burg Filomena Maria, d. van F. de Bruyne en H. van Vliet Margaretha Ma ria, d. van Jb. Huijpen en J. W. Boersma Annie Marie, d. van G. Schagen en J. Fraij Martinus, z. van C. Steen en C. Braak Grietje, d. van A. Mulder en J. Eijdenberg Johanna, d. van C. Hildering en C. P. van Zeeland Hendrikus Johannes, z. van J. W. van Tunen en A. Huismans Bernar dus Hendrikus, z. van H. F. Helmerhorst en C. E. J. Epping. Ondertrouwd: N. Baltus (van Egmond- Binnen) en C. M. Kerssens A. Putter (van Uitgeest) en K. Schaaper T. Hof land (van Beverwijk) en E. Heijnen K. Houwertjes en M. Rijkhoff. Getrouwd: J. M. Poel en M. Kramer P. van der Laan en P. A. Brakenhoff. Overleden: Theodorus Johannes, 1 jaar, z. van B. Bos en W. H. Hendricks Kniertje Huipe, 89 jaar, weduwe van K. Schouten Neeltje Kleijne, 71 jaar, geh. met G. Kleijn Jacoba Kat, 24 jaar, geh. met J. Kleijne Simon Boon, 46 jaar, ongeh. Comelis de Jong, 17 Jaar, z. van G. de Jong en M. Boon. R.K. Biljartclub „Steeds Beter" De massakamp tegen de R.K. Biljartclub „On der Ons" uit Wormer is in een mooie over winning van onze jonge club geëindigd. In den uitwedstrijd te Wormer behaalde „Steeds Beter" 919 punten en „Onder Ons" 828 punten. De totaal-uitslag was: „Steeds Beter" 1880 punten, „Onder Ons" 1637 punten. Alzoo een voorsprong van 243 punten, waarmede een medaille is verdiend. Ook de medaille voor de hoogste clubserie was voor „Steeds Be ter" met 261 punten tegen „Onder Ons" 229. De eerste medailles zijn veroverd in een geanimeerden kamp. Athletiekwedstrijden Zondag 17 Mei a.s. worden er op het terrein der voetbal- vereeniging „Assendelft" groote athletiek wedstrijden gehouden, uitgeschreven door de athletiekvereeniging „Assendelft". Het programma is als volgt: Heerennummers (alle klassen) 1. 2500 M. hardloopen (wegwedstrijd). 2. Verspringen zonder aanloop (kam pioenschap (N.H.). 3. 4 maal 100 M. estafette. 4. Polsstok-hoogspringen. Klasse B: 5. Verspringen met aanloop. 6. 100 M. hardloopen. 7. 400 M. hardloopen. Klasse C: 8 Kogelstoot en. 9. 100 M hardloopen. 10 Speerwerpen. 11. 1500 M. hardloopen. Damesnummers (alle klassen) 12. Duitsche driesprong. 13. Kogelstooten. 14. 4 maal 100 M. estafette. 15. Balwerpen met den grensbal (kam pioenschap N.H.). Klasse A: 16. 100 M. hardloopen. Nieuwelingen- 17. 100 M. hardloopen. 18. Hoogspringen met aanloop. De inschrijvers moeten voldoen aan de minimum-eischen door de Techn. Comm. der K. N. A. U. voor 1931 vastgesteld. Voldoen zij hieraan niet, dan komen zij uit in de nieuwelingen-klasse. Burgerlijke Stand Geboren: Nico, z. van Nicolaas Groot en H. Spoelstra Ma ria Magdalena, d. van G. van der Heide en M. M. Glas Trijntje, d. van K. Peters en G. Hoogenberg Pieter Johan, z. van P. Louwerman en J. de Wit Annie, d. van M. C. Bakker en Jantje Lub Hotze Cor nells, z. van J. Kooiman en Akke van Kals- beek Valentius Hermanus, z. van V. Metten en G. E. de Vries Elisabeth, d. van Jacob Vijn en Klaasje Schouw Lam- bertus, z. van M. Kouwenhoven en D. Kra mer Johannes Hendrikus, z. van G. Lub bers en H Veil inga Jan, z. van J. van Gelderen en G. Rood Gerhard, z. van W. Bakker en J. Blom. Ondertrouwd: P. Braakman en G. M. Imming F. Haaima en A. Huizinga L. van Ettinger en E. Kouwenhoven Wiggert Brouwer en Z. van der Meulen J. de Vries en G. Jelles. Getrouwd: P. J. Kooijman en C. Mons- houwer L. J. Dekker en J. Verleg C. H. van Lier en W P. J. Vingerhoed. Overleden: K. Brouwer, 92 jaar, wed. van Jacob Vader J. C. Keiser, 69 jaar, ongeh. D. Noordeloos, 19 jaar, z. van L. Noorde loos en Trijntje Lub A. Dooremans, 66 jaar, wed. van C. Kuijper P. Kramer, 80 jaar, wedn. van D. de Wit J. Blom, 92 jaar, wed. van Jacob Goos A. de Vries, 76 jaar, echtg. van U. van der Meulen M. C. van Heiningen, 65 jaar, echtg. van G. P. tje Vos C. A. Verhoog, 84 jaar, wed. van E. Lastdrager J. Hooiveld, 75 jaar, wedn. van E. Dont, A. Tool, 75 jaar, wedn. van M. de Jong Hendrik, 5 maanden, z. van Sp. Duim en J. Albertsma J. L. Noorde loos, 88 jaar, wed. van H. Meijer W. P. Mol, 66 jaar, echtg. van J. Mastemaker M. Obdam, 89 jaar, wed. van Floris Spek. Witte Kruis Tot wijkverpleegster aan het Witte Kruis alhier, werd benoemd Mej. E. Groot te Emmen. Opdracht Het bouwen van een groote schuur voor berging van kunstmest voor rekening van den heer C. de Hart, oncie^ Architectuur van den heer M Hoijterne werd gegund aan den heer Joh Heijmans te Broe kerhaven voor f 6969. De hoogste inschrij ver was de heer L. J. Schaaf te Enkhuizei» voor f 8760. De begrooting was f 9000. Juliana-vereeniging De plaatselijke Juliana vereeniging kwam in jaarvergadering bijeen. De heer P. Struik gaf een financieel overzicht waaruit bleek, dat de vereeniging een saldo heeft van 300.—. Hierna bracht het Patrimonium-muziekcorps een muzikale hulde aan de Juliana-vereeniging. Tot be stuursleden werden herkozen de heeren C. Stapel, S. Kroeze, H. D. Dade en H. F. Fluitman. Bij een in de rondvraag inge diend voorstel word besloten de jaarvergade ring, die altijd op den verjaardag van Prin ses Julia na wordt gehouden, een feestelijk karakter te geven. Met het zingen van „Wü willen Holland houen" werd de vergadering gesloten. Dammen Zondagmiddag gaf de heer J. W. van Dartelen uit Heemstede alhier op uitnoodiging van de Egmondsche Damclub een simultaan-séance. De heer Deen opende de bijeenkomst met een welkom aan de vertegenwoordigers der zusterverenigingen en aan den geachten si multaan, die zoo bereidwillig was dezen mid dag bij de prijsuitreiking hier te willen spelen. Daarna werd begonnen aan 16 borden, waarvan de heer Van Dartelen er 11 won, 4 remise maakte en 1 verloor. Stellig een mooi resultaat. Hierna werden de schitterende prijzen van den dezen winter gehouden nederlaagwed strijd uitgereikt. le Prijs Alkmaarsche Damclub met 6—18 punten, 2e prijs Beverwijk met 9—15 punten, 3e prijs Castricum met 1014 punten en 4ae prijs Limmen met 1113 punten. Als blijk van dam vriendschap schonk de Castricumsche Damclub een herinneringsme daille, terwijl de Beverwijksche vereeniging een bloemenmand aan den voorzitter aan bood. Dammen De Egmonder Damclub heeft op waardige wijze het winterseizoen en tevens haar vijfde vereenigiftgsjaar besloten. Zondagmiddag om twee uur had de over handiging der prijzen plaats. Daartoe waren afgevaardigden uit Alkmaar, Limmen, Castri cum en Beverwijk naar hier gekomen. Tevens had de damclub dezen middag voor een si- multaanwedstrijd uitgenoodigd den heer J. W. van Dartelen uit Heemstede, den bekenden Haarlemschen meester. Aan dezen wedstrijd werd deelgenomen door 16 spelers uit boven genoemde damclubs en uit Zuid-Scharwoude. Het resultaat was, dat door den heer van Dartelen elf partijen gewonnen werden, vier remise gespeeld en wel tegen de heeren Jan Kunst, lid W.D.O., Alkmaar, A. de Goede, Eg mond-Binnen, P. Apeldoorn, Egmond-Binnen en J. A. Oussoren, Beverwijk, terwijl de heer A de Zeeuw te Castricum wist te winnen. Na dezen wedstrijd werden de prijzen overhan digd, welke bij gelegenheid van de eerste lus trumfeesten waren gewonnen. De voorzitter, de heer P. Deen, sprak hierbij een toepasse lijk woordje en feliciteerde de verschillende clubs met het behaalde succes. De Alkmaar sche damclub won den eersten prijs, een fraaien beker, terwijl de clubs te Bevel wijk, Castricum resp. den 2den, 3den en 4en prijs, bestaande uit lauwertakken, wist te winnen.. Tot slot wenschen wij dat de Egmonder club moge bereiken, het doel dat zij met deze wed strijden had, n.l. een opbloei der vereeniging en een opgewekt organisatieleven, meer en meer sympathie voor de edele damsport en toetreding tot den landelijkf-n bond Het 20-jarig bestaan der Iloomsche Mid- denstandsvereeniging Ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan hield de Hoornsche Middenstandsvereeniging Zondag een feest avond in de Farkzalen alhier. De voorzitter der vereeniging, de heer Spaander, memoreerde, toen hij de 20-jarige geschiedenis der vereeniging de revue liet passeeren, o.a. dat het de weleerw. heer v. Kelckhoven geweest was, destijds Kapelaan te Hoorn, die den eersten stoot had ge geven aan de organisatie van de niet-katho- lieke middenstanders. Dankbaar werd gewag gemaakt van hetgeen de vereeniging in den lopp der jaren had tot stand gebracht. Er is in Hoorn een bloeiende middenstand, die een groot deel der bevolking uitmaakt. Daardoor heeft Hoorn een uitstekende reputatie als koopstad van West-Friesland. Spr. hoopte, dat dit feest de saamhoorigheid der midden standers zou ten goede komen. Later werd nog het woord gevoerd dooi den heer E. J. M. Stumpel, die namens de Hanze de zustervereeniging met haar feest complimenteerde en memoreerde, hoe moei lijk het voor 20 jaren was ook nu zelfs nog om de middenstanders te organisee- ren. Dankbaar was spr. voor de goede sa menwerking tusschen beide vereenigingen en wenschte de vereeniging ten slotte nog veel bloei en krachtig meeleven der leden toe. De voorzitter van den West-Friesehen Bond van Vrachtlieden bood met eenige toepasse lijke woorden een bloemenmand aan. Nog sprak de burgemeester van Hoorn, Mr. G. J. Bisschop, die in een toespraak vol kwinkslagen en humor de vereeniging zijn gelukwensch aanbood en er op wees, van hoe groot belang de middenstand voor de ge meente is. Met vreugde denkt spr. aan de vele nieuwe en verbouwde zaken, die de laat ste jaren de stad verrijkten. Spr. wenscht niets liever, dan dat 't allen in de benarde jaren goed moge gaan. Het niet-officieel gedeelte van den avond werd verzorgd door de tooneelvereeniging „Justus van Maurik" uit Grootebroek met een tweetal één-acters in Westfriesch dialect door Dr. G. C. van Balen Blanken. Voorts zorgde het bekende revue-orkest voor muzikale opluistering. VERLAGING VAN DEN GASPRIJS? Binnen niet al te langen tijd zal bij den gemeenteraad van Beverwijk een voorstel worden aanhangig gemaakt, betreffende een verlaging van het voor de gemeente Uit geest geldend tarief voor de levering van gas. Het moet in de bedoeling liggen, voor Uitgeest dezelfde prijzen te doen gelden als voor onze eigen gemeente. Dit zou voor deze gemeente beteelienen een verlaging der gas- prijzen met 3 cent per M3. Daartegenover staat dat ook aldaar tot invoering van een installatie-huur ad 50 cent per maand zal worden overgegaan. De verlaging zal geschieden als gevolg van het overschrijden van de door deze gemeente gecontracteerde hoeveelheid gas. Autotocht voor ouden van dagen Even als op andere plaatsen heeft men nier 't ini tiatief genomen om de ouden van dagen een mooien autotocht te laten maken Zij, die daartoe willen medewerken, zijn opgei oenen om Woensdag 6 Mei, des avonds 8 uur in hotel „De Ooievaar", een daarvoor belegde verga dering bij te wonen. Men hoopt dan een regelingscomité te kunnen samenstellen. Gemeenteraadsverkiezing De candidaat- stelling voor den Gemeenteraad heeft plaats Dinsdag 12 Mei a.s. en de Gemeenteraads verkiezing op 10 Juni d.a.v. Vuilnis ophalen Van Woensdag 6 Mei af zal gedurende de zomermaanden het vuil nis maar één keer per week, en wel des Woensdags, opgehaald worden. Rectificatie De heer A. Koopman komt niet als no. 1 voor op de Anti-Revolution- naire lijst, maar op een lijst van Christelijk- Protestantsche kiezers. Burgerl. Stand Geboren: Comelis, z. v. Jan Schager en Aaltje Smit; Petronella, d. van Cornelis Sloof en van Elisabeth He lena Catharina de Jong; Cornelia Catharina d. v. Adrianus Wilhelmus Mul en van Cath. Maria Stroet. Ondertrouwd: Wilhelmus Petrus Bakker en Alida Maria Berkhout. Getrouwd: Jan Zweeris en Duifje Witte brood. Overleden: Sieuwert Koopman, echtg. v. Maartje Molenaar, vroeger Weduwn. van Evertje Dekker, oud 73 jaar. Groote Sociale Zondag Vrijdag 12 Juni zal alhier een triduum worden gehouden in verband met het zevende eeuwfeest van den H. Antonius van Padua 's Avonds 7 uur is er Lof met predicatie door den Weleerw. Pater Aug. de Hart O.F.M. van Nieuwe Nie- dorp. Zondag d.a.v. wordt een groote Soci ale Zondag gehouden. Dan zal Pater de Hart onder beide H.H. Missen een predica tie houden met het onderwerp: „Kaasten- liefde, toegepast in het geestelijke leven". Onder de H. Mis van 7 uur Generale H. Communie van alle leden der in de pa rochie bestaande vereenigingen. 's Avonds wordt een groote meeting ge houden in de zaal van Jn. van Velzen, waar als sprekers zullen optreden de weleerw. heer kapelaan M. M. van der Eem, van Hoorn en de weleerw. heer kapelaan J. Kraakman, onze oude plaatsgenoot, met het onderwerp: „Christelijke Naastenliefde in het sociale leven". De vergadering is toeganke lijk voor allen, die georganiseerd zijn. Degenen, die bij geen organisatie zijn aan gesloten, zullen gratis oen kaart kunnen verkrijgen bij nog nader te noemen personen. Gemeenteraadsverkiezing De heer Doede Kok, die op de candidatenljjst voorkomt ais plaatsvervanger voor den gemeenteraad, wenscht niet voor candidatuur voor den ge meenteraad in aanmerking te komen. Opening Kaatsterrein Onder groote be langstelling vond Zondagmiddag de opening van het paatsterrein plaats. Om kwart voor vier werd bij de kerk een optocht samenge steld, voorop de harmonie, daarna patro naatsjongens en leden der Kaatsclub. Op het terrein waren aanwezig Mgr. Aarts en zijn secretaris, verder de heeren geestelijken der parochie, burgemeester Raat, B. J. Heus- mann en de secretaris, de heer Janssen. De voorzitter, de heer C. Dol, hield de openingsfeestrede en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder Mgr. Aarts voor zijn belangstelling voor Kaatssport. Bij dit 10-jarig bestaan vertelde spr. van wat alzoo in die periode was gebeurd en feliciteerde den heer F. Lichthart van Lut jebroek, die 10 jaar lid van de vereeniging was. Ten slotte deelde spr. mede, dat het bestuur had besloten de opbrengst van hedenmiddag gedeeltelijk af te staan voor de missie van Mgr. Aarts, waar onze plaats genoot pater Gunt werkzaam is. Door daverend applaus van het talrijk publiek, betuigde dit zijn instemming. Verder deelde spr. mede, dat in den na zomer een bazar zal worden gehouden om de kas te stevigen. Den geheelen middag was er concert op het terrein en verschillende attracties. Ook werd een film opgenomen, die later gratis vertoond zal worden, met als aanvulling een mooie bijfilm. Collecte Mgr. Aarts De collecte, die Mgr. Aarts Zondag onder beide H.H. Missen heeft gehouden, heeft opgebracht ruim 500, wat een mooi bedrag genoemd kan worden. op 31 cent per K. W. U. HULDIGING GOUDEN PAAR. In het vroege ochtenduur was hier Zon dag alles in feesttooi gehuldigd ter eere van het gouden echtpaar G. Zevenhoven. Voor de woning van het gouden bruidspaar was een eerepoort geplaatst. Aan den Amsteldijk Zuid, wapperde op verschillende plaatsen de Nederlandsche driekleur. Ter intentie van het gouden paar wer<^ de Hoogmis opgedra gen door den ZeerEerw. Heer Pastoor J. v. Blaricum. Het heeft den echtelieden dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Onder de be zoekers die hun felicitatie brachten, merk ten we o.a. op. onzen ZeerEerw. Heer Pastoor J. v. Blaricum. Ongeveer 7 uur kwam onder belangstel ling van het publiek een groote autobus van den heer M. Poelgeest van Amstelveen met leden van het Bovenkerker muziekcorps onder leiding van den heer J. Blesgraaf, die een serenade kwamen brengen bij het gou den echtpaar voor het huis. Maar onder het brengen van de serenade brak een stroomende regenbui los, zoodat toen er eenige stukjes gespeeld waren, het korps genoodzaakt was te schuilen voor den regen. Intusschen naderde er een auto met burgemeester A Colijn, vergezeld van een der wethouders van Nieuwer-Amstel, die ook het gouden paar geluk wenschten. Toen het weer even droog was geworden, kwamen de leden van het muziekkorps weer eenige stukjes spelen waarna ze weer met de bus vertrokken. Voor het feestvierend echtpaar is deze dag zeker tot een onvergetelijken gemaakt. Dartel vee Toen de veehouder J. O. al hier dezer dagen zijn koeien in de weide deed, maakten deze naar gewoonte vele kromme sprongen. Een der beesten kwarn hierbij ongelukkig te vallen en brak de rug- gegraat. Wel een slecht begin! De eerste aardbeien Aan de exportvei ling „St. Willebrordus" alhier, werden door den heer C. Nanne Wz. de eerste aardbeien aangevoerd. Kooper was de heer J. Liefheb ber te Egmond-Binnen. AMSTERDAM, 4 Mei Amsterdamsche aardappelprijzen De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 2 ladingen 1143 H.L. PURMEREND, 4 Mei 1931 „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken" Kleine Aardappelen 0.70 per 25 K.G. Aard beziën 0.321.10 per doosje. Witlof 2 28 per 100 K.G. Bloemkool 1237 per 100 stuks. Spinazie 0.240.64 per 6 K.G. Pos telein 0.30—0.36 per K.G. Sla 1.40—6, Andijvie 1.802.60, alles per 100 krop. Ra dijs 7608.40, Selderij 16, Raapstelen 3.204.90, Rabarber 6—12, alles per 100 bos. Uien 0.53—0.60 per 25 K.G. Prei 3— 5 per 100 bos. No. 10 5 Mei WARMENHUIZEN, 5 Mei Uien 3.50— 5.20, Groote 2.303.20, Drielingen 0.80, Kleine Peen 0.70—1, Gele kool 7—7.40, idem 2de soort 5.70. NOORD-SCHARWOUDE, 5 Mei 12.000 K.G. Wortelen 3.20—4.10; 1000 K.G. Kro ten 5.60—6.10; 6400 K.G. Roode Kool 17.50—21.90; 32000 KG. Gele Kool 6.00 10.50; 53.400 K.G. Deensche Witte Kool 10.40—13.40; 10.400 K.G. Uien: Uien 4.90 —6.90; Grove 4.90—6.10; Drielingen 2.00— 2.40. WOGNUM. De Volharding. Witlof per Ks;. lste soort f 0220.26; 2e soort f 0.18021; 3e soort f 014—0.17; Postelein f 0.33—0.37; Aardbeien f 2.18; Slaboonen f 1.08 per Kg.; Sla f 1.70—5.90; Bloemkool 0.10—0.30; Spi nazie f 712.10. BEVERWIJK, 4 Mei. Bloemenveiling ,,'t Centrum". Aangevoerd en betaald werden per bos van 12 stuks de volgende prijzen: La Nötre 2237 ct„ Princ. Elizabeth 2844 ct„ Mad. Krelage 20—40 ct., Farnc. Sanders 25— 35 ct., William Copland 24—34 ct„ Wm. Pitt 25—45 ct., Sieraad v. Flora 19—30 ct., Prof. Rauwenhof 27—32 ct., Baronne de ia Focnay 24—35 ct„ Bartigon 25—37 ct„ Prins der Nederlanden 17—39 ct., Pride of Haarlem 1831 ct., Victorie d'Oliveira 2834 ct„ Cla ra Butt 21—36 ct., Gretchen 22—32 ct., Zulu 37—50 ct„ Moonlicht 34—45 ct., Mr. Moon 36—50 ct., Sultan 24—34 ct., Frau Anglica 24—34 ct„ Ingles Comb. Yellow 28—44 ct., Inglescombe Pink 2230 ct.. Ises 2233 ct., Caledonia 27—37 ct., Wistler 28—37 ct., Herman Schlegel 1832 ct., Mac. Kinley 22 —32 ct., Queen Flora 20—26 ct., Hobbema 30 —40 ct., La Reine 16—30 ct., Prins v. Oosten rijk 2334 ct., Flamingo 2633 ct., Rose Gris-de-Lin 18—25 ct., Duchesse de Parma 36—47 ct„ Murillo 16—2 8ct„ Mr. v. d. Hoef 40—50 ct., Vuurbaak 36—46 ct„ Theeroos 28— 37 ct„ Couleur Cardinal 38—53 ct., Couronne d'or 3247 ct., Schoonoord 22—31 ct., Lou- rens Coster 40—68 ct., Golden Spur 1842 ct., Sir. Watkin 18—46 ct., Von Sion 20—30 ct., Lucifer 2242 ct„ Princep 1430 ct. Orange Cup 4872 ct., Victoria 22—38 ct.. Emperor 28—46 ct„ King Alfred 3860 ct., Treserve 40—58 ct., 'Spring Glory 2644 ct„ Ornatus 3575 ct., Glorie of Lis 4585 et., Argus 3050 ct., Incomberable 3056 ct Zulfer Phoenix 7090 ct., Glorie of Sassem 30—45 ct., Queen of the Nort 2234 ct., Irissen: Imperator 2.504.50 ct„ Whit Exelsior 2.50—5.10 ct., Poggenbech 2.30—3.70 ct„ Huchtenburg 2.3.20 ct., Frans Hals I.502.50 ct., Yellow queen 45 ct., David Bless 4440 ct., Dr. Hearing 45 ct., Pesos 3—4. ct. BEVERWIJK, 4 Mei R. K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland" Spinazie per kist 50—1.20; Sla per stuk 3—7; Postelein per kist 2.00; Bloemkool per stuk 12—30; Wortelen per bos 30—37; Selderie 4—6; Prei 1020; Pieterselie per bos 56; Raapstelen per bos 4—5; Radijs per bos 7—10; Rabarber I 7—10; idem II 4—6; Asperges D.W. 90— 105; idem D.B1. per bos 70—80; idem dun 50; Witlof per KG. 16—30; Peulen 1.00. BEVERWIJK, 4 Mei Coóp. Tuinbouw Groenten, Fruit en inkoopvereeniging „De Vrije Veiling" U.A. Peen 35, Rhabarber 5—13, radijs 6—10, raapstelen 4—5, Prei 7— II, Seldery 3 put 4—6, Asperges 30—1.16 per bos, Sla 3—8, Bloemkool 15—16, bewaarkool 813, per stuk; Spinazie 55100, postelein 1.75—1.95, Kropsla 35—100, Holl. Witlofstek 15—35 per kist, Aardbeien per doos 17—48. wortelen 2, bieten 3—4, uien en sjalotten 2— 6, aardappels 6—13, postelein 35—39, spinazie 7—12'/,, peulen 80—90, druiven 102, lof 14— 30, id. stek 24, per K.G. ALKMAAR, 4 Mei. Exportveiling. Groen- tenveiling. Aardbeien 1.902.30 per 100 stuks, andijvie 6.30—8.10,, bloemkool 1/22 —34, bloemkool II 7—18, per 100 stuks: bieten 5.20, gele kool 10.40, per 100 K.G.; kropsla 4.40—6, knolselderie 2.10—3.30, komkommers 1224, per 100 stuks; prei 6.70—11.40 per 100 bos, postelein 1.38— 1.60 per dubb. bakje, rabarber 6—10, raap stelen 4.60—5.60, radijs 4.80—8.90, per 100 bos; roode kool 7.6010.40 per 100 K.G., selderie 5.20—6 per 100 bos, spinazie 19—79 per gr. bak, dubbele specieboonen 56 per 100 pond, uien 2.90—7.30 per 100 K.G., wortelen 13.40—17.30 per 100 bos, wit lof I 11—15, idem II 7—10, per 100 pond. HEILOO, 4 Mei. Exportveiling „St. Willi- brordus". Vroege aardbeien 3544 ct. per doosje, Brusselsch witlof le soort 2428 ct., idem 2e soort 15—19 ct. per K.G.; rabarber 0.40—1.10, wortelen 0.90—1.30, per 10 bos; spinazie 34—55 ct. per kistje, kropsla le srt. 4.80—5.90, idem 2e soort 2.30—3.70, per 100 krop. Niet Oiflcieel. 456e STAATSLOTERIJ. Trekking van Cinstiag 5 Mei 1931. 4e Klasse. 2e Lijst. Hoose Prijzen. 9353 18876 1500 5336 11748 1000 12996 13174 400 19542 ƒ200 790 3130 3366 4125 16484 100 Prijzen van 65. 19 82 94 108 168 258 261 330 .380 392 398 487 506 519 526 581 625 682 712 724 839 879 900 920 932 956 976 1023 1080 1206 1209 1210 1231 1257 1315 1335 1387 1497 1508 1567 1568 1625 1635 1685 1716 1795 1823 1827 1860 1868 i960 2001 2004 2136 2187 219.3 2198 2303 24i7 2429 2434 2498 2518 2544 2807 282? 28^1 2859 2891 2948 2999 30.31 3C65 .3073 .3083 3154 3246 3296 3316 3372 3375 3395 3411 3507 3782 3815 3817 3830 3840 3894 3921 3969 4049 4071 4072 4141 4166 4195 4281 4316 4354 4378 43"1 4425 4569 4653 4667 4691 4724 4751 4766 4806 4936 4971 4990 5010 5087 5123 5153 5187 5308 5369 5385 5419 5422 5481 5509 5522 5550 5595 5616 5674 5707 5735 5739 5772 5807 5865 5901 5907 5964 6003 6046 6103 6144 6145 6186 6369 6452 6475 6502 6529 6536 6593 6657 6674 6695 6761 7032 7118 7138 7145 7218 7232 7237 7286 7308 7410 7433 7601 7609 7668 7713 7836 7837 7922 7940 8041 8054 8057 8064 8116 8159 8165 8168 8172 8215 8249 8318 8354 8401 8484 8487 8498 8549 8594 8603 8903 8904 8960 9001 9097 9104 9137 9191 9226 9240 9741 9302 9334 9340 9372 9374 9387 9494 9567 9575 9671 9728 9772 9791 9817 9847 9850 9855 9882 9927 9984 9987 10125 10128 10148 10214 10217 10268 10303 10404 10468 10471 10477 10495 10519 10606 10611 10622 10657 10678 10706 10721 10807 10827 10850 10891 10909 10942 11030 11092 11129 11131 11144 11179 11209 11296 11364 11373 11388 11493 11640 11688 11708 11715 11797 11808 11928 11988 12022 12028 12173 12244 12354 12416 12469 12474 12481 12494 12526 12591 12700 P719 12812 12836 12837 12901 12916 12962 12997 13002 13029 13034 13120 13P6 13132 13152 13162 13197 13313 13327 13346 13453 13482 13489 13515 13=35 13576 13615 13619 13630 13655 13660 13688 13759 13768 13844 13872 13963 13969 14087 14111 14146 14167 14168 14208 14244 14259 14275 14363 14389 14?36 14448 145=4 14570 14603 14607 14613 14619 14626 14776 14907 14916 14918 14937 14962 14993 15001 1=038 15105 15114 15119 15140 15158 15175 15252 152=4 15310 15314 1=344 15393 1=440 1=632 15642 15682 15686 15696 15706 15718 15754 15771 15786 15833 1=9?8 1=949 15968 15998 16005 16018 16062 16098 16105 16108 16176 16''25 16318 16382 16388 16=77 16578 16599 16627 16711 16827 16910 16939 169=2 16963 17037 17073 17132 17202 17238 17336 17540 17611 17616 17732 17749 17751 17838 178=5 178=2 17910 17926 17996 18004 18072 18095 1812.5 181.52 18159 18172 18190 18216 18'98 18304 1831-5 jRwy jR..rl2 ,(,5,7 ,9954 18642 18677 18751 180.39 18045 18090 19047 19054 19136 19154 10172 19196 1"?44 19265 19332 1032.3 jg.<03 19412 10431 10447 105.31 10715 10731 1Q7RR 10816 19844 1087R 1988.5 *994.5 19062 20081 20122 20169 216129 20233 20311 20(458 20493 20550 20574 20585 20=35 20645 20=50 20734 3"742 20897 230=6 20974 Verbetering: (e Tl. le lijst 14671 m/z 14674 ..BROEK OP LANGENDIJK, 5 Mei 3075 K.G. wortelen 2.303.20; 2400 Gele kool, doorschot 5—9.60: 10.700 Deensche Witte kool 6.20—11.30; 3100 uien 4.70—5.00; Grove 4.40—4.90; 1.50 K.G. Bieten 1—4.40. PURMEREND, 5 Mei 1931 Marktbericht. Aanvoer pijn. 18000 K.G. Kleine Fabrieks- kaas, aanv. 10, 32 p. 50 Kilo; Kleine Eoeren- kaas 37.50 p. 50 Kilo; handel matig. 2674 Boter (melk) 1.10—1.40 p. Kilo, wei 0.851.20, 454 runderen waaronder 210 vette 0.851.00, matig, 244 melk en gelde 2.60—3.70, matig. 24 Stieren 0.750.85, matig. 9 Paarden 80.—200., stug. 35 Vette Kalveren 1.—1.20, stug. 780 Nuch tere Kalveren 10—30 per stuk, matig; Fokkalveren 20—32 per stuk, matig; 512 vette Varkens 0.36—0.41 per Kilo, vlug. Magere varkens 90 f 10—24 per stuk, matig; Zouters f 0.370.38. vlug; Biggen 408 f 6 12 per stuk, vlug; Schapen 498 f 26—37 per stuk, vlug; Lammeren 222 f 1624 per stuk, matig: Piepkuikens f 1.401.65 per Kg.; Kipeieren f 3.254.25; Eendeieren f 3.30 JÏBc 100 stuks. ROTTERDAM, 4 Mei. Buitenl. granen. Stemming vast. Rogge 73/74 K.G. Zd. Russ. disp. naar kwaliteit 4.95 5.20. Gerst 10 K.G. Russ. disp. 121, Amer. II disp. 117, Canada III stmd. 115, 62/63 K.G. Donau disp. 121, ld. id. stmd. 115, 64/65 K.G. La Plata stmd. 115, Haver 56/57 K.G. Zd. Russ. disp. 7.40, 54/55 K.G. id. id. 7.15 a 7.30, 46/47 K.G. La Plata stmd. 4.75, Mais. Gele La Plata disp. oude oogst 104, id. aangek, id. id. 102, ld. aangek, nieuwe oogst 108 a 110, id. stmd. naar aan komst nieuwe oogst 105 192. Binnenl. granen. Tarwe 5.50 a 6.50, uitgezochte kwaliteit 8 10.50. Gerst chevalier 6 i 6.75. Haver 5 4 6.50. Erwten kleine groene 7 4 10. Bruine boonen 6 f 8.50. Vee. Aanvoer 428 vette runderen, 338 vette kalveren, 117 schapen en lammeren, 1380 varkens. Prijzen vette koeien le soort 0.94 1.04, 2e soort 8093 ct., 3e soort 70—80 ct. kalveren le soort 1.451.55, 2e soort 0.30 —1.10, 3e soort 6579 ct., schapen le soort 6580 ct., 2e soort 5060 ct„ 3e soort 45— 50 ct„ lammeren 0.801, vette varkens le soort 4650 ct., 2e soort 3036 ct., 3e soort 2530 ct., export-varkens 3840 ct. Vette runderen handel kalm, prijzen over het algemeen iets hooger dan vorige week Dinsdag. Vette kalveren handel stroef,, prij zen lager, schapen prijzen stationnair. Vette varkens handel tamelijk, prijzen vrijwel on veranderd, afloop echter iets minder. Zouters handel tamelijk. ROERMOND, 4 Mei. Eieren. (Mijn.) Aan gevoerd 8.000.000 stuks; groote 3.704.50, kleine 3.30—3.60, eenden- 3.80—4 per 100 stuks. AMSTERDAM, 4 Mei. Binnenl. granen (Boerennoteering). Witte tarwe 6—9, roode tarwe 6—8, rogge 4r-5, chevalier gerst 6—6.50, haver 4.50—6, duiveboonen 11 13.50, alles per 100 K.G. Thee. Op 21 dezer komen in veiling 7531/1, 952/2 kisten Java, 3882/1 en 552/2 kisten Sumatra-, directe aanvoer. Copra. (Not. van 2 u. 30) Ned. Ind./Straits f.m.s. Mei 16'/,, Juni 16 5/8, Ned. Ind./ Straits f.m. Mei afl. 15%, Juni 15% per 100 K.G.; Ceylon f.m.s. Mei afl. 14.11/3. Juni 14.13/9 netto. Oliën. Noteering per 100 K.G. Raapolie vliegend 41%. Lijnolie vliegend 21%, Juni 18%, 18%, Juni/Aug. 18%, Sept./ Dec. 19%. TER AAR, 4 Mei Veil. Ver. Centrale Veiling Sla f 1.80—7.10; vellen 0.09—24 cent; Spinazie 34—52 cent per kist, peen 21 cent per bos, postelein 3135 cent per kilo, aardbeiën 40—44 cent, Peulen 34—56 cent, Radijs 3.50—5.10, Bloemkool 1648 cent, Violen per bak 2740 cent. BODEGRAVEN, 5 Mei. Aanvoer 228 wa gens, 9164 stuks, le soort met rijksmerk 35.00 40,-^-, 2e soort met rijksmerk 28.0033.—. Handel matig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2