Ned. Staatsloterij Hooge Prijzen Stofzuigerhuis tëAERTENS HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM PHILIPS' RADIO TOESTELLEN Barteljorisstraat 16 - Tel. 10758 ALLE MERKEN STOFZUIGERS PROVINCIAAL NIEUWS Gedenkteeken onthuld Hotel „Van Ouds het Raadhuis" ASSRNDELFT BEEMSTER ENKHUIZEN EGMOND-BINNEN HOOGWOUD HEEMSKERK LUT.IEBROEK MEDEMBLIK TER AAR KROMMENIE VENHUIZEN HOORN UITGEEST WORMERVEER WERVERSHOOF ZWAAG MARKTNIEIIWS Op het graf van wijlen Leo Laaer Op het graf van wijlen Leo Lauer is Maan dagmiddag te Zandvoort in allen eenvoud 'n gedenkteeken onthuld. Nadat de weduwe en haar familie bloemen over den steen gespreid hadden, bracht de heer Stokvis Sen uit Amsterdam de groote verdiensten van den overledene in herinne ring. Groote verdiensten, die alleen gewaar deerd konden worden door hen, die Lauer van nabij gekend hadden. Door hen, die on der het ruwere oppervlak het weemoedige hart hadden leeren kennen. In het bijzonder bracht de heer Stokvis de trouwe vriendschap in herinnering, die er bestaan had tusschen Lauer en den heer Cohen, en sprak voorts tot de weduwe, wier goedheid en zorgzaam leven hij in het licht stelde. Bij de eenvoudige plechtigheid waren o.a. ook tegenwoordig de heeren Stokvis Jan en Fraenkel uit Amsterdam. Het gouden jubileum Dinsdag herdacht hotel „Van Ouds het Raadhuis" te Overveen den dag, dat het 50 jaar onder directie van éénzelfde familie staat. In den loop van den morgen kwam reeds *n vijftigtal bloemstukken binnen, en een om- telbare hoeveelheid gelukwenschen. Om half twee had de huldiging plaats van den heer H. Aanstoot, die 25 jaar als ober bij het hotel in dienst is. om twee uur re cepteerde de jubileerende familie. Mond- en Klauwzeer Onder den As- sendelfer veestapel is het eerste geval van deze bij de veehouders zoo zeer gevreesde ziekte weder geconstateerd. Bij den veehou der D. Orok, Veenpolderdijk, zijn eenige die ren besmet. Opmerkelijk is, dat de beesten twee dagen in de weide waren. Tentoonstelling R. K. School Zooals men uit de berichten heeft kunnen lezen, werd in de school aan Jisperweg een ten toonstelling gehouden van op de school ge maakte handwerkstukken, Fröbelwerken, etc. van de kinderen van de bewaarschool, benevens van een aantal inzendingen huis vlijt van jongens van 10 tot 14 jaar. Hoewel 't voornaamste doel van de ten toonstelling ongetwijfeld is geveest om meer bekendheid aan het werk van de school te geven, is de tentoonstelling, ook wat het financieele gedeelte betreft, volkomen ge slaagd. Br was aan deze tentoonstelling ook nog verbonden een kleine afdeeling huisvlijt voor jongens van 10 tot 14 jaar. Daarin behaalde den eersten prijs (Houtsnijwerk of een boek) Piet Konijn Jz., met figuurzaagwerk (pre senteerblad); den 2den prijs (sigarettenko ker) Wim Poel Jaczn., met een hangkruis houtsnijwerk; den 3den prijs (8-deelig mis saaltje) Lau Konijn Jz., met een bloembak houtsnijwerk. Na de tentoonstelling, welke veel be zoekers had getrokken, waaronder de Ed. Achtb. heer W. de Geus, burgemeester en de WelEd. heer W. Molenaar, gem.-secr., met hun dames, heeft de ZJSerw. heer Pastoor Van Leipzig, met een kort, toepasselijk woord gesloten. Pastoor Van Leipzig bracht dank aan allen, die hadden medegewerkt aan het bij elkander en aan den man brengen van de artikelen, die hier verhandeld waren. Bijzonder dankbaar was pastoor Van Leip zig aan de Eerw. Overste en de Eerw. Zus ters voor hun goede zorgen voor de scholen. De handwerken kunnen met de beste scholen concurreeren. Ook de zelatrioen (d. w. z. ijveraarsters) voor het goede werk, werden bedankt, even als de heeren, die zoo goed hebben geholpen, en de bezoekers en bezoeksters. Deze dagen zijn een succes geweest en deze tentoonstel ling zal zeker niet de laatste zijn geweest. Het succes van heden geeft groote vreugde. Alvorens te. sluiten, sprak pastoor Van Leipzig nog een bijzonder woord van wel kom aan den Z.Ew. heer pastoor v. d. Oort van Schermerhom, dien hij welkom heette in de buurt en een tot wederziens toeroept, eveneens aan den Weleerw. heer Dekker, oud-kapelaan der parochie, die voor de Beemster nog altijd zooveel belangstelling betoont. Wel voldaan over alles, keerde ieder huis waarts. Staking fabrieksmeisjes Ongeveer een 20-tal meisjes, werkzaam aan de N. V. Cacao- en Chocoladefabriek, heeft, na een bespreking over het loon met de directie, de fabriek verlaten. Wij vernamen, dat de meisjes niet zijn georganiseerd. /AN DEN BUITENKANT Aan den Buitenkant concentreert zich de jeheele belangstelling weder op de visscherij raar ansjovis. In het begin liet de campagne zich goed aanzien, doch tot Dinsdag toe had dit een teleurstellend verloop en werd voor de vangst slechts betaald ongeveer 18 centen per kilo. Toch hadden de visschers goede verwachtingen, daar zelfs in de Noordzee groote scholen waren gesignaleerd. Dinsdag liet de vangst zich echter veel beter aanzien en brachten 25 vaartuigen een vangst van bijna 19 duizend kilo, waar voor als hoogste prijs werd betaald 19 centen per kilo. 1 span kuilvhschers kwam Dinsdag in de haven met 1200 kilo. Men hoopt al gemeen, dat deze goede vangsten zullen doorgaan. Personalia Tot lid van de commissie, aan welke ip 1931 wordt opgedragen het afnemen van het examen, vermeld in art. 55, tweede lid, der Middelbaar Onderw jswet. is o.a. benoemd de neer F. Veen, directeur van de R. H. B. S., alhier. Film Zondag- en Maandagavond werd in het patronaat de tweede episode van de Michaël Strogoff-film vertoond. De lotge vallen van den koerier zijn wel op aangrij pende wijze weergegeven. Geen wonder, dat de voorstelling, die zeer vlot verliep, met aandacht door de aanwezigen werd gevolgd. Na afloop werd nog een klucht in twee afdeelingen gegeven: „Hangsnor erft'', die de lachspieren wel in beweging bracht. Onderzoek verlofgangers. Het jaarlijksch onderzoek van de verlofgangers der lichtin gen 1919 en 1922 is voor deze gemeente be paald op Vrijdag den 12en Juni 1931 en wordt te Winkel gehouden. Geen liefhebbers. Op de herhaalde op roeping van sollicitanten naar de betrek king van hoofd der O. L. School te Aards- woud hebben zich geen personen aange meld. Burg. Stand van 1 tot en met 30 April 1931. Geboren: Petrus Gerardus, zoon van J- Oud en Gr. Kraakman. Anthonius Fran- ciscus, zoon van G. Kuypers en M. A. Fr. Galesloot. Divera Cornelia, d. van J. Lange dijk en D. Schouten. Maria Catharina, d. van J. Dol en M. A. Boots. Christiaan, z. van A. Groen en Gr. van der Paal. Arjen. z. van KI. Bakker en A. Blokker. Bauke, z van B. Genee en B. Brouwer. Overleden- Jacob Bos, oud 81 jaren, echt genoot van Marijtje Dammes. Ondertrouwd: Ferdinand Kuitwaard, oud 27 jaren, te Heerhugowaard en Trijntje Pij per, oud 28 jaren. Geert Koster, oud 22 ja ren, en Geesje van Veen, oud 18 jaren te Berkhout. Pieter Druif, oud 23 jaren te Ab- bekerk en Marijtje Kooy, oud 20 jaren. Jo hannes Bakker, oud 23 jaren te Haren karspel en Cornelia Besseling, oud 23 ja ren. Simon van der Deure, oud 30 jaren, te Opmeer en Grietje Marijtje Kossen, oud 21 jaren. Jacob Koning, oud 30 jaren en Anna Moras, oud 25 jaren, te Oude-Niedörp. Jan Hemke, oud 27 jaren en Gerbregje Leeuw, oud 20 jaren. Getrouwd: Ferdinand Kuitwaard, oud 27 jaren te Heerhugowaard en Trijntje Pijper, oud 28 jaren. Geert Koster, oud 22 jaren en Geesje van Veen, oud 18 jaren te Berk hout. Pieter Druyf oud 23 jaren, te Abbe- kerk en Marijtje Kooy, oud 20 jaren. Jo hannes Bakker, oud 23 jaren te Haren karspel en Cornelia Besseling, oud 23 jaren. Gemeenteraad Dinsdagochtend kwam de Raad dezer gemeente in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter D. Hoogenboom, Na opening en lezing der notulen werden enkele ingekomen stukken behandeld en en kele mededeelingen gedaan. Allereerst deelde B. en W. den Raad mede, dat de datum voor de stemming van leden voor den Gemeenteraad door hen is bepaald op 10 Juni as. Voor verbetering van den weg wordt goed gekeurd de aankoop van eenige meters grond voor den prijs van f 15. Enkele goedkeuringsbesluiten en verslagen worden voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van het R.K. Parochiaal Schoolbestuur, dat het zijn verzoek tot mede werking aan de uitbreiding van het school terrein intrekt. Voorts nog enkele mededeelingen en brie ven tot het aannemen van benoemingen. In de Commissie tot wering van School verzuim worden in de plaats van de heeren van Ree, Glas en Blauw gekozen de heeren P. Vos. L. Kort en H. Kuiper. De andere leden worden herbenoemd. Gewijzigd worden de verordeningen de douche-badinrichting betreffende. Toegestaan wordt een subsidie van f 50 voor de Land bouwtentoonstelling te Opmeer. Goedgekeurd wordt een wijziging in de overeenkomst met de gemeente Abbekerk in zake de toelating van leerlingen op de open bare lagere school. Bedroeg dit voorheen f 20 per leerling, nu wordt dit niet hooger dan de gemeente gemiddeld betaalt voor een leerling aan de O. L. school. De opheffing van een openbare lagere school? Aan de orde was nu een voorstel van B. en W. om met het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp een vergadering te houden om de openbare lagere school aan de Lan- gereis op te heffen. Deze school is in exploitatie van de ge meenten Hoogwoud en Nieuwe Niedorp, ie der voor de helft der kosten. Uit Hoogwoud wordt de school slechts door een 14-tal kin deren bezocht, terwijl dit getal over een jaar of vier slechts 5 zal bedragen. De school voldoet allerminst aan de ge stelde eischen, zoodat een zeer dure verbou wing zal moeten plaats hebben. Voor plaat sing van het onderwijzend personeel kan worden gezorgd. De ouders der schoolgaande kinderen heb ben tegen opheffing der school bezwaar, om dat de kinderen dan 's middags niet thuis kunnen eten. Daartegenover staat echter het verve ;r der kinderen per autobus. Tegen de voorgenomen opheffing der school rees allereerst verzet van den heer de Wit, die o.a wees op het aantal van 40 leer lingen, waartegen de voorzitter opmerkte, dat daarvan een kleine 30 uit N. Niedorp komen en de gemeente toch voor de helft moet betalen. Ook de heer Glas bepleitte instandhouding, althans voorloopig, dezer school. Zoowel B. en W. als de Inspecteur van het L. O. hechten veel waarde aan de concen tratie van het onderwijs. Beter twee goed- bevolkte scholen dan drie half. Dan kan een nieuwe school gebouwd worden te Aards- woud, terwijl door autobusvervoer voor de kinderen, die meer dan 4 K.M. van ae school verwijderd wonen, kan worden ge zorgd. De kosten van onderhoud der school aan de Langereis zullen veel te hoog worden. Binnen 2 jaar wel f 50—f 60 per leerling. Opheffing der school is dus een gemeente belang. Het voorstel van B. en W. om de zaak met de gemeente N.-Niedorp te bespreken, wordt goedgekeurd. Toegestaan wordt een crediet van f 1500 voor verbreeding van de straat in de Weere en voor de verbetering der waterloozing al daar. Nadat de voorzitter eenige critiek had laten hooren over de houding der Ned. Spoorwegen, werd goedgevonden om in te gaan op de aanbieding der Ned Spoorwegen inzake de betaling van 55 pet. van het verleende rente loos voorschot ad f 6000 voor de tram Scha- gen-Wpgnum. Na enkele besprekingen volgt sluiting. Agent van politie Voor de betrekking van tijdelijk agent van politie, voornamelijk belast met het toezicht van het Noordzee strand onder deze gemeente, hebben zich niet minder dan 66 sollicitanten aangemeld. Coöp. Boerenleenbank Maandag was de Coöperatieve Boerenleenbank in algemeene jaarvergadering bijeen in het Patronaat. De voorzitter Jb. Reus opende met den Christelijken groet en memoreerde het slech te jaar voor de leden. De Boerenleenbank heeft het afgeloopen jaar voordeelig gewerkt. Spr. hoopt, dat dit jaar ook voor de leden gunstig moge zijn. De notulen werden onge wijzigd goedgekeurd. Aan het jaarverslag van den kassies Mr. Schier, ontleenen wij het volgende: De omzet van de Boerenleenbank bena dert het half millioen. Uit de winst, welke dit jaar rond 2400 bedraagt, blijkt wel, dat de bank een voor deelig jaar heeft gemaakt. De reserve be draagt rond 12500. Spr. sloot z n verslag met dank aan bestuur en leden, fh het bij zonder S. Groot, die 25 jaar zijn functie als bestuurslid nauwgezet had behartigd. Daarna volgden vaststelling en goedkeu- - der rekening en balans 1930. De kassier werd gedechargeerd onder ap plaus der vergadering.. Het bestuur stelt voor, om voor het zilveren jubileum der Bank 500 te reserveeren. Algemeene in stemming. Aan de orde kwam bestuursverkiezing Het aftredende lid Js. Kok stelde zich her kiesbaar. Voor S. Groot Klz., die zich niet meer herkeisbaas stelde, beval het bestuur PI. Buysman Klz. aan. KI. Slagter had liever gezien, dat het be stuur twee candidaten had aanbevolen en stélde voor dit alsnog te doen om een wilde stemming te voorkomen. Na eenige discussie blijft het bestuursvoorstel gehandhaafd. De uitslag was, dat Jns. Kok met alge meene stemmen werd herkozen enPl. Buys man met ruime meerderheid. Dan volgde stemming in de vaoature-Pl. Buysman Klz. voor een lid van den raad van toezicht. De heeren S. Groot Thz. werd met meerderheid gekozen. Het huishoudelijk reglement werd gewijzigd, o.a. de bloed- en aanverwantschap tusschen bestuursleden en kassier. Het bestuur stelde voor om den rentevoet van 1931 als volgt vast te stellen Spaargelden 3% pet. los, 4 pet. voor een jaar vast. Voorschotten 4% pet. (J4 pet. minder dan het vorig jaar). Loopenle reke ning credietbedragen 3 pet., debet-bedragen 5 pet. met 1/6 pet. provisie. Aldus goedge vonden. De volgende heeren werden wegens ver trek uit de parochie, ontzet: Jn. Bakker Pz. G. Buysman Vet, Heve Jong en P. Visser Kloot. De volgende week is het zitingsuur van 48 uur. De verkiezing afgevaardigde werd aan het bestuur overgelaten. Na de rondvraag volgde sluiting onder dank met den Christelijken groet. B. V. L. Dezer dagen hield de Bijzon dere Vrijwillige Landstorm, afd. Lutjebroek, een algemeene vergade-ing wegens '-ertrek van den commandant C. Swart naar Duitschland. De voorzitter verwelkomde in het bijzonder Burgemeester Middelhoff, voor zitter en Oolders, secretaris van het Gewes telijk Verband, Alkmaar. Het voornaamste punt van de agenda was het benoemen van een plaatselijken leider van de B. V. L. De heer Oolders beval den heer Johan -o als opvolger van C. Swart aan. De vergadering had liever een vrije stem ming. Bij stemming werd Johan Stap als leider gekozen en Jn. Kreuk als reserve-lei der, bij tweede stemming tevens tot be stuurslid. De heer Oolders was den vertrekkenden leider C. Swart dankbaar voor de nauwgezette plichtsbetrachting en hoopte, dat het hem in het buitenland goed zou gaan. Tevens fe liciteert spr. de heeren Johan Stap en Jn. Kreuk, in welke hij geschikte krachten ziet voor de plaatselijke leiding. De heer C. Swart spreekt een afscheids woord, waarin hij hoofdbestuur, bestuur en leden bedankt voor de mooie samenwerking en hoopte, dat de B. V. L. steeds crescendo mag gaan in getal en gehalte. Burgemeester Middelhoff sprak als voor zitter van het Gewes^eliik Verband Alkmaar zijn voldoening uit over den uitslag der stemming. Spr. zei, dat goede leiding een groot belang is voor de afdeelingen. Het Gewestri'jk Velband Alkmaar staat hoog aangeschreven. Tusschen den actieven secretarispropagandist en de plaatselijke leiders is steeds volle samenwerking en har monie. Spreker spoorde de leden aan steeds aan hun leiders volgzaam te zijn en paraat om als het moet mannen van kracht en daad te zijn voor u, uwe huisgezinnen, voor God. Koningin en Vaderland. Spr. deelde nog mede, dat de heer Oolders in November 12% jaar onafgebroken als secretaris-propagandist den B. V. L. zal heb ben gediend en sterk gemaakt. Over de vie ring van dien dag zal nog nader worden ge praat. De heer Oolders deelt mede dat de boot tocht niet doorgaat wegens den crisistoe stand. Daarvoor zal in de plaats worden ge steld een corps- en schietwedstrijd te Ber gen. Van elke afdeeling worden 3 leden en de leiders gevraagd. Spr. zal trachten voor hen vrü reizen te verkrijgen. Na rondvraag volgde sluiting. Aanbesteding. Maandag werd aanbesteed het bouwen van een brandstoffenschuur voor de firma B. Krijnzen alhier. De uitslag is als volgt: Fa. Boekei en Geuzebroek, Medemblik f 4395.Johs. Winnubst Hz., Medemblik f 4268.De Koning en Van 't Heek, Hoorn f 4199.P. Bart, Medemblik f 3923.H. Geuzebroek, Medemblik f 3909.Beemsterboer, Wervershoof f 3834.—; C. A. Vink, idem f 3805.—; M. Winnubst, Medemblik f 3733.C. Breet, idem f 3594.J. Ruiter, Opperdoes f 3518.Koom en de Jong, Medemblik f 3346.—; J. Bot, idem f3153.—. Het werk is gegund aan J. Bot, Medemblik. Feestavond patronaat De Weleerw. Heer Kapelaan Buisman opende dezen feestavond met een hartelijk woord van welkom tot den Zeereerw. Heer Pastoor en tot de ouders en genoodigden. Allereerst werd opgevoerd een blijspel in twee bedrijven „Baron von Froschbein", een stuk uit den O. W.-tijd. De rollen waren goed verdeeld en het stuk kwam uitstekend tot zijn recht. De jongens vervulden hun taak best en het levende schilderij en de geestenvertooning ontlokten luid applaus en onophoudelijk gelach. In de pauze deelde de Weleerw. Heer Ka pelaan vele prijzen uit. Na de pauze werd door een ander aan tal jongens opgvoerd een kluchtspel „In den Zilveren Haas". De jongens waren hierin uitstekend op dreef. De Zeereerw. Heer Pastoor sprak na af loop een woord van dank aan de jeugdige spelers, welke hadden getoond dat zij wat kunnen presteeren. De Weleerw. Heer Kape laan kan tevreden zijn en heeft zeker groote voldoening. De Weleerw. Heer Kapelaan bracht Zijneerw. dank, speciaal echter aan den eerw. frater directeur Donatus voor de vele moeite en zorgen als regisseur. Na nog eenigen bedankt te hebben, sloot spr. dezen goed geslaagden feestavond. St. Joseph-Gezellen Zondag was het de officieele Sluitingsdag van het Winterpro- gram der St. Joseph-Gezellenvereeniging. Des morgens waren alle leden present in de H. Mis, die werd opgedragen voor de leden, mede voor het overleden lid Jac. van Zwieten. Onder de H. Mis gingen allen gezamenlijk ter H. Tafel.. Daarna togen de leden naar de Patro naatszaal, waar een heerlijk ontbijt hen wachtte. De zaal gaf een feestelijken aan blik. Nadat allen verzadigd waren, begon de prijsuitdeeling, aan de winnaars van dam- en schietclub van dezen winter.. De le prijs dammen, Cor Hoogervorst. 2e prijs, B. Bouwmeester, 3e prijs A. Hilders, 4e prijs H. Zuierveld, 5e prijs Arie van Eijk. De le prijs schieten, Bern. Zwirs, 2e prijs Adr. Koe'nman, 3e prijs Adr. Mank, 4e prijs Ant. van Eijk, en 5e prijs H. Zuier veld. De vice-praeses reikte de prijzen uit, op de bekende leuke wijze. De Senior dankte God voor zijn zegen, geschonken dit afgeloopen jaar over de ver- eeniging en dankte den presaeses voor het gebruik van dit mooie gebouw, en voor de prettige medewerking, in alles. Tenslotte dankte de vice-praeses den se nior voor zijn waardeerende woorden en hoopte en wenschte, dat de Gezellenver- eeniging moge blijven groeien en bloeien. Na den voorzang gezongen te hebben, gingen allen zeer voldaan huiswaarts. Er werd nog een collecte gehouden voor een Monstrans voor de „Liebaard", die f 4.50 opbracht. Om een straatlantaarn Op 1 Febr. jj. gebeurde in de Padlaan alhier een auto ongeval, waarvan een schadepostje ad f 62.50 voor de gemeente het eenigste onaangename gevolg was. Een Ford-vrachtauto tornde op dien datum n,l. tegen een straatlantaarn op, tengevolge waarvan dit nuttige instrument buiten gebruik werd gesteld. De bestuurder van den auto, J. M. v. d. B. werd aangesproken om de schade bedra gende f 62.50 aan de gemeenschap te vergoe den, doch deze toonde zich voor de minne lijke schikking niet ontvankelijk. Daarna wer den eenige pogingen aangewend door een advocaat, die het al evenmin met „een zacht lijntje" voor elkaar kon krijgen. Op de brie ven van den rechtskundige kwam zelfs geen antwoord binnen. Thans is het gemeentebestuur het lange wachten moede en gaat grof geschut in stel ling brengen. Burgemeester en Wethouders hebben aan den Raad voorgesteld tegen den onwilligen autobestuurder een procedure te voeren, teneinde de aan de lantaarn toege brachte schade vergoed te krijgen. De nieuwe wegen bij het Park B. en W. hebben den gemeenteraad voorgesteld de nieuwe wegen bij het Park te noemen: de hoofdweg, vanaf de Noorder Hoofdstraat; Parklaan; de eerste rijweg links: Lindelaan en de weg vanaf het Blok in de richting van den Heiligenweg: Eikelaan. Vergadering van den gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op Donderdag 7 Mei des avonds te half acht. De agenda bevat de volgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het voeren van een rechts geding. 3. Voorstel tot verkoop van grond. 4. Klacht over het uitvoeren van bestra- tingswerken. 5. Geven van straatnamen. 6. Verzoek om ontslag van een leeraar bij het Nijverheidsonderwijs. 7. Verzoek om ontslag van de onderwijzeres aan school C. 8. Benoeming van een voorzitter en 4 le den van de commissie van toezicht op het correspondentschap der Arbeidsbemiddeling. 9. Benoeming van een onderwijzer aan school A. 10. Benoeming van vier leden der schat' tingscommissie voor de Rijksinkomstenbe lasting. 11. Benoeming van een commissie van de N. V. Electr. Stroom verkoop-Mij. „Zaan land". Arbeidsbemiddeling In de Donderdag avond te houden vergadering van den ge meenteraad zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen, om over te gaan tot de benoeming van een Commissie van Toezicht op het correspondentschap der Arbeidsbe middeling alhier. Blijkens de voordracht zal deze commissie moeten bestaan uit een voor zitter te benoemen uit het College van B. en W., twee leden werkgevers en twee leden werknemers. B. en W. bevelen aan tot voorzitter te be noemen wethouder H. Albers, tot leden-werk gevers de heeren E. Kaars Sijpesteyn en G. J. van der Leyden en tot leden-werknemers de heeren G. Jurriaans en K. Molenaar. Een klacht van „Patrimonium" Het be stuur van de woningstichting „Patrimonium" heeft een adres aan den gemeenteraad ge richt, waarin de klacht wordt geuit, dat door Openbare Werken nog steeds geen of althans geen geheele uitvoering is gegeven aan het raadsbesluit tot het aanleggen van straten aan de Lijnbaan en de Zonnelaan. De stich ting ondervindt daardoor moeilijkheden. Zoo hadden o.a. de woningen eerder betrokken kunnen worden, wanneer de bestrating op tild gereed was geweest, waardoor de stich ting schade lijdt. Eovendien blijkt nu, dat het niveau van de straten hooger wordt dan verwacht mocht worden, waardoor de hekjes, straatjes en stegen, alsmede de voor- en achtertuintjes bii de woningen opgehoogd moeten worden. Op grond van een en ander verzoekt „Pa trimonium" thans aan den gemeenteraad om een tegemoetkoming in de kosten, waarmede de noodzakelijk geworden wijzigingen gepaard gaan. B. en W. hebben echter, mede op grond van het advies van de commissie voor ge meentewerken, den Raad voorgesteld, het adres voor kennisgeving aan te nemen. Nijverheidsonderwijs In verband met 'n vaste benoeming elders heeft de heer J. klouwe, leeraar aan de avond-teekenschool alrfer. eervol ontslag verzocht. B. en W. stellen den Raad voor dit ontslag met ingang van 1 April j.l. op eervolle wijze te verleenen. Concert „Werkmanslust" De Mannen- zangvereeniging „Werkmanslust" gaf Maan dagavond onder leiding van den heer George Robert in de Ned. Herv. Kerk een concert met medewerking van mevr. Jo Vincent, sopraan, en den heer KI. Bakker, orgel. In gezet werd door het koor met „Eine lichte Mittemacht" van Paul Hindemith. Dit zeer moeilijke werk, dat hooge eischen stelt, vond een sublieme weergave. Meermalen zou men echter dit werk moeten hooren om het te kunnen waardeeren. Mevr. Jo Vincent, een onzer eerste zangeressen, zong vervolgens ,0 Gottes Stadt" van D. Buxtehude, wat haar, met een pracht van voordracht, schit terend afging. Op een respect afdwingende wijze werd zij bijgestaan door den heer KI. Bakker. Zelden hoorden wij een dergelijke muzikale begeleiding. Het koor gaf hierna Missa ,,Iste Confessor" van J. P. a. Fales- trina. Deze buitengewoon moeilijke mis, die zeer veel inspanning kostte, vergde dan ook het uiterste van koor en dirigent. De moei lijkheden zijn echter, op een klein ongelukje na in de 2e bas, rijkelijk overwonnen. Vooral het „Incamatus est" was iets schoons. Het Dona nobis pacem" was een heerlijk slot, waarmede dit prachtige werk werd besloten. Een keurige prestatie van koor en dirigent. De soliste gaf drie liederen uit „Vater Unser" van Cornelius ten gehoore, waarvan de vlek- kelooze uitvoering boven eiken lof verheven is. Uit de prachtige compositie „Führe uns nicht in Versuchung" gaf zij „Steh auf und wandle" meesterlijk weer. Een bizonder mooi geheel vormde met de begeleiding het „Ge- heiligt werde dein Name". De heer KI. Bak ker vergastte vervolgens de talrijke aanwe zigen op een orgelsolo, waaruit bleek over welke buitengewone capaciteiten op dit ge bied deze solist beschikt. Een klein defect aan het orgel kwam er jammerlijk tusschen. Dit euvel was echter reeds voorkomen, toen mevr. Jo Vincent van haar met zorg gekozen programma, „Waer werd oprechter trouw" van B. Zweers, aanving. Ook dit genoot een keurige verzorging en werd uiterst beschaafd met een ontroerende voordracht weergege ven. Tot slot van dezen schoonen avond gaf het mannenkoor nog „Deus est nostra lux' van Brandts Buijs. Aan de uitvoering van deze dankbare compositie herkende men den dirigent door zijn keurige verzorging van de piano-gedeelten. Het geheel werd zuiver, be- heerscht en met accoorden als van een orgel voorgedragen. Zeldzaam hebben de tenoren, die het zwakst bezet waren, zich zóó van hun taak gekweten. Ook de 2e bassen, die welis waar er even „uit" waren, doch handig door den dirigent werden ingezongen, hebben overigens schitterend werk geleverd. Deze avond stond muzikaal op zeer hoog peil. Groslijststemming. Zondag 10 Mei is er stemming voor de groslijst voor de can- Niet OiilcleeL didaatstelling van leden van den Gemeen- 456e STAATSLOTERIJ. te.raad. De gelegenheid tot stemmen is in Trekking van Dinsdag 5 Mei 1931. het Patronaat van 312 en vail 25 uur en 4e Klasse, 2e Lijst. by G. de Boer van 8—12 en van 2—5 uur Hooge Prijzen. o uur. p353 J8S76 I500 Feestvergadering R. K. .Ziekenfonds .St 12996\'Ih4 Jozef Het R. K. Ziekenfonds St. Jozei {954® 200 hield eene feestvergaaering in het Patronaa' 790 3130 3366 4125 16484 100 te Venhulzen, ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan dezer vereeniging. Deze dag was begonnen met het opdragen eener H. Mis voor de levende en overleden leden van het fonds met eene algemeene H. Communie. De feestvergadering werd gehouden in het Patronaat met medewerking van een gedeelte der muziek van het korps Plus X en den heer Dol uit Wervershoof. Aanwezig waren vele leden met hun dames en een tweetal eere leden n.l. de heeren Jac Obdam er. P. Nan, die van de oprichting af reeds als eerelid met een welkom speciaal tot den neer Dol. Spr. sloeg een blik in 't verleden en con stateerde dat de vereeniging onder haar pa troon St. Jozef en den onmisbaren steun van God van een teer plantje tot een flinken boom is uitgegroeid. Behalve aan God Is de groei der vereeni ging ook te danken aan den grooten finan- cieelen steun van den Z.E. Heer pastoor Bos z.g. en van de eere-leden, wien spr. dank Prijzen van 65. boer die deze 25 jaren het ambt van heeft waargenomen. groet (applaus). Dan werd overgegaan tot het vertoonen van een gedeelte der film „Kinderen is ze gen." Alvorens met het vertoonen er van aangevangen werd door den heer Pop een feestelijk doorgebracht. slotte. Brutale inbraak In den nacht van gebroken op den Koepoortsweg. een bedrag van omstreeks f 300 ontvreemd. Men is vermoedelijk binnengekomen over het erf der woning van notaris Van Houwe- ninge. De politie heeft met behulp van politie honden een uitgebreid onderzoek ingesteld. Personalia Tot lid van de commissie, aan welke in 1931 wordt opgedragen b~t afnemen van het examen, vermeld in art. 55, tweede lid, der Middelbaar Onderwijswet, is o.a. benoemd de heer M. van Veen, directeur der R. H. B. S., alhier, Personalia Alhier overleed In den ouderdom van 73 jaar de heer S. Koopman, die gedurende tal van jaren raadslid en wethouder dezer gemeente was. Raadsvergadering De Raad vergadert a.s. Vrijdag 8 Mei, des namiddags 2 uur, alleen ter behandeling van: Bespreking aan- whzing noodlokaal van de R.K. school. Statuten De „Stscrt." bevat de statuten van de N. V. De Erve H. de Jong, alhier. Vergadering Jeugdraad Maandagavond kwamen de dagelijksche besturen van de ver schillende besturen en afgevaardigden en de K.S.A. by een om een beslissing te nemen, een bestuur te vormen en een en ander te be spreken omtrent den jeugdraad. De heer G. J. Komen opende de verga dering met den chr. groet en heette allen harteiyk welkom, In het bijzonder burge meester Raat. Daarna zette pastoor Karskens het regle ment uiteen van den Jeugdraad. Krachtens 't reglement Is pastoor voorzitter en kapelaan vice-voorzitter. De Jeugdraad bestaat uit de heeren: B. J. Heusmann, C. Kuin, Jn. Kok, M. Komen, D. Botman, Jn. Paai, Jn. Bos man, A. v. d. Geest, dames L. Grooteman, C. Meester en mej. Janssen. Daarna volgde verkiezing secretaris en pen- ningmeesteres. Gekozen werden P. A. H. Janssen en mej. Janssen-Oortmyer. Aangezien nu alle besturen byeen waren, wenschte de voorzitter over te gaan tot het aanvullen van een bestuurslid der K.S.A. Thans bestaat het bestuur der K.S.A. uit de volgende leden: Burgemeester Raat, G. J. Komen en Jn. Kok, toegevoegd lid is P. A. H. Janssen. Daarna ging men tot stemming over. Ge kozen werd B. J. Heusmann. Tevens zal er een lid van den L.T.B. toegevoegd worden. P. A. H Janssen werd gekozen als bestuurs lid. Daarna zette de heer Janssen uiteen wat de jeugdraad tot taak heeft. Vooral voor de geestelijke belangen van de jeugd moet gewerkt worden. De heer Jn. Paai Pz. zou gaarne éénmaal per maand willen verga deren. wat algemeen bijval vond. Als een ver gadering noodig geacht wordt, zal dit bij het bestuur van den Jeugdraad kunnen wor den aangevraagd. Nadat medegedeeld was, dat de eerstvol gende vergadering van den Jeugdraad over 14 dagen zal worden gehouden, sloot de voor zitten de heer G. J. Komen de vergadering met den chr. groet Droevig slot van een feestdag Maandag vierde het echtpaar RinkelPronk zyn 60- jarig huweiyksfeest onder groote belangstel ling. Des avonds kwam de bruid echter te vallen met het noodzakelijk gevolg dat zij naar alle waarschyniykheid in het gasthuis zal moeten worden opgenomen. 19 82 94 108 168 258 261 330 380 392 398 487 506 519 526 581 625 682 712 724 839 879 900 920 932 956 976 1023 1080 1206 1209 1210 1231 1257 1315 1335 1387 1497 1508 1567 1568 1625 1639 1685 1716 1795 1823 1827 1860 1868 1960 2001 2004 2136 2187 2193 2198 2703 24c7 2429 2434 2498 2518 2544 2807 2823 2841 2859 2891 2948 2999 3031 3066 3073 3083 3154 3246 3296 3316 3372 3375 3395 3411 3507 3782 3815 3817 3830 3840 3894 392! 3959 4049 4071 4072 414) 4166 4195 4281 4316 4354 4378 4391 4425 4569 4653 4667 4691 4724 4751 4766 4806 4956 4971 4990 5010 5087 5123 5153 5187 5308 5369 5385 5419 5422 5481 5509 5522 5550 5595 5616 5674 5707 5735 5739 5772 5807 5865 5901 5907 5964 6003 6046 6103 6144 6145 6186 6369 6452 6475 6502 6529 6536 6593 6657 6674 6695 6761 7032 7118 7138 7145 7218 7232 7237 7286 7.308 7410 7433 7601 7609 7668 7713 7S36 7837 7922 7940 8041 S054 8057 8064 8116 8159 8165 8168 8172 8215 8249 8318 8354 8401 8484 8487 8498 8549 8594 8603 8903 8904 8960 9001 9097 9104 9137 9191 9226 9240 9241 9302 9334 9340 9372 9374 9387 9494 9567 9575 9671 9728 9772 9J91 9817 9847 9850 9855 9882 9927 9984 9987 10125 10128 10148 10214 10217 10268 10303 10404 10468 10471 10477 10495 10519 10606 10611 10622 10657 10678 10706 10721 10807 10827 10850 10891 10909 10942 11030 11092 11129 11131 11144 11179 11209 11296 11364 11373 11388 11493 11640 11688 11708 11715 11797 11808 11928 11988 12022 12028 12173 12244 12354 12416 12469 12474 12481 12494 17525 12591 12700 12719 12812 12836 12837 12901 12916 12962 12997 13002 13029 13034 13120 131'6 13132 13152 13162 13197 13313 13327 13346 I3453 13482 13489 13515 !3'35 13576 13615 13619 13630 13655 13660 13688 13759 13768 13844 13872 13963 13969 14087 14111 14146 14167 14168 14208 14244 14259 14275 14353 14389 14436 14448 14554 14570 14603 14507 14613 14619 14626 14776 14907 14916 14918 14937 14962 14993 15001 150.38 15105 15114 15119 15140 15158 I5I75 15752 15254 15310 15314 15344 15393 15440 18633 15612 15682 15686 15696 15706 15718 15754 15771 15786 158.33 15978 15949 15968 15998 16005 16018 16063 16098 16105 16108 16176 I6125 16.318 16382 16388 16577 16578 16599 16677 16711 16887 16910 16939 16952 16963 17037 17073 17132 17202 17238 17.336 17540 1761' 17616 177.32 17749 17751 17838 17865 17882 T79Ï0 179.36 17996 1RO04 18072 18095 181.35 18'52 18159 '8172 18190 18216 18398 18304 18306 18.367 '8262 W4 18517 18663 18564 18642 18677 1875' '8939 18945 '8090 10O47 19054 19136 '9154 19172 T9IS6 10.744 19265 193'2 19.38.8 '9^03 19412 102t, 19'22 10531 '0715 '078' '9888 '0816 '9844 '0878 19885 *9945 19967 20081 20122 20169 20229 202.3.3 20.311 20458 20493 20556 20574 20585 20436 20645 20fi50 207.34 707^2 '0897 20O8S 20974 AMSTERDAM, 4 Mei Amsterdamsche aardappelprijzen De pryzen waren heden onveranderd. Aanvoer 2 ladingen 1143 H.L. NOORDSCHARW OUDE. Veiling van 6 Mei 7000 K.G. Wortelen f 2.20 3.10; 500 Roode Kool 24.40; 10.600 Gele kool f 4.20- 7.20; 22.400 Deensche Witte Kool 12-00— kalveren handel lui, pryzen als vorige week- Verbetering: te Tl. le lijst 14671 m/z 14674 HOOGE PRIJZEN Trekking van Woensdag 6 Mei f 5000: 11525 f 400: 16986 f 200: 11310 f 100: 4064 7888 9946 10196 11565. TEXEL, 4 Mei. Eierveiling. 58—62 K.G. f 3.50—4.10, 62—66 K.G. f 3.80—4.70, 66—70 K.G. f 4.604.90, extra zware f 6, kleine f 2.503.60, eendeieren f 3.303.40, alles per 100. Piepkuikens f 1.50 per K.G. Aan voer 152.474 stuks. TEXEL, 4 Mei. Veemarkt. 2 koeien; 3 pinken; 3 kalveren; 47 nuchtere kalveren f 715; 35 biggen f 1115; 6 korven kuikens f 0.10—0.35. BEVERWIJK, 5 Mei. Paardenmarkt. Deze markt, welke steeds op den 2den Donderdag in Mei gehouden wordt, zal dit jaar wegens de Hemelvaartsdag Donderdag a.s. plaats yinden. BEVERWIJK, 5 Mei. Spinazieveiling. Spi nazie per kist van 16 pond 30—65 ct., poste lein per kist van 10 pond 165—190 ct., Holl. witlof per 50 K.G. 8—12.50, rabarber per 100 bos 812.50, radys 69. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Mei 13.500 Gele kool 5.30—9.40; 3100 Deensche Witte kool 4.60—10.10; 3100 uien 44-70; Grove 4.60; Drielingen 0.70. WARMENHUIZEN, 6 Mei Uien f 2.60; Peen f 2.10; Kleine peen f 0.50. HEM, 5 Mei 1931 Zuider-Kogge Sla 1.40—5.50; Spinazie 8.00—11.20; Bloem kool I 0.17—0.20, id. n 0.10—0.17; Wit lof 0.23; Wortelen 0.19. PURMEREND, 5 Mei. Coöperatieve Cen trale Eierenveiling Purmerend G. A. Aan gevoerd 199.807 eendeneieren f 3.303.50 pef 100; 172.705 kipeieren. 70-80 Kg. f 5—6; 63- 66 f 4.40—4.60; 63-64 f 4.20—4 40 60-62 f 3.80 —4.20; 58-59 f 3.60—3.90; 56-57 f 3.50—3.80; 53-55 f 3.30—3.60; 50-52 f 3.10—3.40. AMSTERDAM, 6 Mei Aardappelpryzen Geen aanvoer. Prijzen onveranderd. AMSTERDAM, Veemarkt, 6 Mei 1931. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 299 vette kalveren: le kwal. 0 840,90; 2e kwal. 0-70—0.80; 3e kwal. 0.56—0.61; per K.G. levendgewicht; 74 nuchtere kalve ren 7.00—14.00 p. St.; 570 varkens: van 90 —110 K.G. 0.49—0.50; zware varkens 0.45 —0.48; vette varkens f 0.430.75; per K.G- slachtge wicht. Aan het abattoir zyn heden aangevoerd 11 wagens geslachte runderen uit Dene- m&rkcn BODEGRAVEN, 5 Mei. Kaas. Aanvoer 228 partyen, waaronder 220 Ryksmerk, 9164 st-, wegende pl.m. 82476 K.G. Prys: Goudsche kaas met Ryksmerk le soort 3340, 2e soort 28—33. Handel matig. ROTTERDAM, Dinsdag 5 Mei Vee Aanvoer 200 paarden, 1361 magere runderen, 813 vette runderen, 452 vette en graskaive- ren, 1391 nuchtere kalveren, 232 schapen of lammeren, 22 varkens, 33 b'.ggen. x Pryzen: vette koelen 1ste soort f 0.94 1.04, 2e soort f 0.800.S3, 3e soort f 0 70 0.80, stieren le soort f 039081, 2e soort f 0.550.64, 3e soort f 0.480.55, vette kal veren le soort f 1451.55, 2s soort f 0.8B-- 1.10, 3e soort f 0.650.79 per kilo, melk koeien f 295—425, kalfkoeien f 295425, jonge stieren f 100—200, oudere f 210390, pinken f 150210, graskalveren f 130180, vaarzen f 205280, werkpaarden f 18)290, slachtpaarden f 135260, hitten f 85—175, nuchtere kalveren f 610, fokkalveren f 16 —28, biggen f 812 Vette runderen handel tameHjk willig- pryzen van gisteren waren gemakkeiyk te handhaven. Stieren redeiyk verhandeld, prijzen iets duurder dan verleden week. Vette kalveren handel ov;r het algemeen kalm.. Melkkoeien en kalfkoeien hahdsl goed. Jong vee handel kalm. Nuchter6 13.60; 8400 Uien 3.70 -5.80; Grove f 410— 5.40; Drielingen 1.001.40; 1200 Bieten 3.10—5.60. Fokkalveren handel vlug prijshoudend. Paarden met minder vraag, prijzen iet® lager dan vorige week.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2