VAN ROOMSGHE HAARLEMSCHE VOETBALDAG DERDE BLAD MAANDAG 11 MEI '1931 BLADZIJDE 1 Schitterende propaganda voor de Roomsche sport - Een sportief succes voor Haarlem - De Junioren winnen met 30, de Senioren met 91- Rotterdam geen tegenpartij - De Haarlemsche verrassing Kamioenschap van Nederland R.K.R Kampioenswedstrijd N.E.O.—D.H.L. 2—2 D. H. V. B. Uitslagen Promotiecompetitie T. Y. B. B. II—V. V. E. K. N. V B. Voetbaluitslagen Kampioenschap van Nederland FeijenoordAjax 52 Om het landskamp'oenschap Wanneer er ooit belangstelling bestond voor een Roomsehen Haarlemsehen voetbal dag, dan was het wel dezen keer, schreven we in onze voorbeschouwing en werkelijk, het is een succes geworden voor de Haar lemsche organisatoren. Factoren, welke aanwezig moesten zijn om dezen voetbaldag met gulden letters te kun nen inschrijven in de annalen der Roomsche sportbeweging, waren aanwezig. Wij zullen de zaak niet vooruit loopen, maar beginnen met het begin, dat reeds het beste deed verwachten. Te ongeveer een uur traden de junioren van Haarlem en Rotterdam binnen de lijnen van het met vlaggen versierde H. B. C.-ter- rein, dat door ijverige handen prachtig in orde was gebracht om den spelers, offi- cieelen personen en een talrijk publiek een waardige ontvangst te bereiden. De strijd tusschen de juniorenelftallen was het aanzien volkomen waard. De Haarlemsche jongens speelden sterker dan hun tegenstanders en wisten een al leszins verdiende 3O-overwinning te beha len, nadat de rust was ingegaan met 10. Een succesvol begin voor Haarlem. Tegen den tijd dat de hoofdwedstrijd zou beginnen, omzoomde een talrijk publiek het veld. Diverse vooraanstaande personen uit de Roomsche sportwereld merkten we onder de ruim duizend aanwezigen. De voltallige districtsbesturen van Haar lem en Rotterdam, enkele eerw. Heeren Geestelijken enz., enz. Precies op tijd fluit scheidsrechter Draayers de volgende elftallen in het veld. Bij Rotterdam waren door omstandighe den enkele spelers verhinderd, maar be paald verzwakt was het toch niet volgens de leiders. Haarlem: Heemskerk (Geel-Wit), Sambeek (Santpoort), Gigengack (Geel- Wit), Kamer (T.Y.B.B.), Heesakkers (O.G.), Draijer (T.Y.B.B.), Toledo (H.B.C.), Martin (H.B.C.), Schoorl (Santpoort), Smit (O.G.), Leuven (T.Y.B.B.). Rotterdam: Kortman (Leonidas), De Geer (Spartaan), Trijtel (Duiven), Burgers (Leonidas), Lau- rensen (Leonidas), Luypen (Spartaan), R. v. Linge, (Excelsior), Haanappel (Leonidas), L. v. Linge (Excelsior), Hulst (Leonidas), Kleinekoort (Excelsior). Het begin is sensationeel, want onmiddel lijk gaan de onzen ten aanval en uit den voorzet van Toledo passeert Smit den Rot- terdamschen doelman. Het doelpunt wordt echter geannuleerd, want het leder was reeds out geweest. Een goed begin dus en al spoedig zou blijken, dat de Haarlemmers heel wat in den mars hebben. Na enkele vergeefsche aanvallen van Haarlemsche zijde komt het eerste succes door toedoen van Martin, die met een goed schot Kleinekoort geen kans geeft, 1—0. We hebben nog geen vermoeden dat cht Haarlemsche doelpunt nog door zoovele zou worden gevolgd, want de Rotterdam mers doen enkele aanvallen, welke de Haar lemsche verdediging eenige moeite bezorgen. Zoo zendt Kortman een mooi schot in, dat door Heemskerk echter goed wordt ge stopt. Toch hapert er iets in de Haarlem sche defensie, daar Sambeek zich niet vol komen kan aanpassen. Gigengack is evenwel in uitstekende con ditie en weet met zijn clubgenoot-keeper den druk te weerstaan, zoodat de halflinie gelegenheid krijgt haar aandacht meer aan haar steunende taak te schenken. En wat dit beteekent zou Rotterdam spoe dig aan den lijve ondervinden. De bezoekers werden geheel en al op eigen helft teruggedrongen en wanneer een dei- vele goede voorzetten van Toledo bij Leuven belandt, scoort de Geel-Zwarter met zijn hoofd den tweeden goal, 2—0. Vanaf dit oogenblik krijgt Rotterdam bijna geen voet meer aan den grond. Schitterend spelen de Haarlemmers in deze periode en opgestuwd door Heesakkers c.s. wordt een partijtje voetbal vertoond, waartegen Rotterdam machteloos staat. De weinige aanvallen van Rotterdam wor den meestal besloten met verre schoten, die bij Heemskerk geen succes hebben. Eenmaal denken we Kortman te zien sco ren, doch het fraaie schot vliegt juist over de lat. Aan den anderen kant vlot het beter. Het is een lust om Smit en Martin te zien spe len en het is maar een kwestie van tijd, wanneer de doelpunten zullen komen. Een fraai aangegeven bal van Smit jaagt Mar tin in de Rotterdamsche touwen en nauwe lijks van den schrik bekomen, zien de be zoekers Schoorl van verren afstand nummer vier scoren. Nog vinden de Haarlemmers het niet genoeg en even voor rust brengt Schoorl den stand op 50. In het allerlaatste oogenblik der eerste helft wordt Heemskerk danig op de proef gesteld, maar de Geel-Witter redt tot twee maal toe schitterend. Rust 50. Na de hervatting heeft Rotterdam de opstelling gewijzigd. Kortman speelt mid- voor, v. Linge linksbinnen, terwijl de ju nioren-doelman De Graaf de plaats van den geblesseerden Kleinekoort heeft ingenomen. Aanvankelijk gaat het iets beter bij Rot terdam. Diverse aanvallen worden thans onderno men, maar het spel wordt te kort gehouden, terwijl bovendien Gigengack in pracht conditie is en Heemskerk in laatste instan tie een volkomen betrouwbaren indruk maakt. Haarlem zit inmiddels ook niet stil en- in tegenstelling met Rotterdam worden hier de vleugels in het spel betrokken en nadat eerst De Graaf enkele goede schoten uitstekend heeft gestopt, moet hij ten slotte zwichten voor een harden schuiver van Martin, 6—0. Er is thans maar één partij, die speelt en dat is Haarlem. Leuven brengt den stand op 70, na een missen van Hulst. Voorloopig vinden onze Reeds in den aanvang maakten we daar reeds melding van. De Roomsche sport bloeit in Haarlem, dat hebben we de laatste weken meermalen kunnen lezen, maar dat het Roomsche Haarlemsche voetbal op dus danige wijze is vooruit gegaan, dat hebben we niet kunnen vermoeden en dat we in plaats van een spannenden een vrij eenzij - digen wedstrijd kregen te aanschouwen, zal zeker niemand, die de Roomsche sport van meer nabij volgt, hebben kunnen vermoeden. Wij zullen eerst onze tegenstanders even nader onder de loupe nemen. Zeker, het oorspronkelijke elftal was iets sterker dan het elftal dat hedenmiddag den strijd aanbond, maar de Rotterdamsche lei ders waren vol vertrouwen. Voor den wedstrijd spraken we nog enke len van hen en allen verklaarden, dat dit elftal sterker was dan de ploeg die enkele weken geleden van Den Haag met 53 ver loor. Wat moet het voor de Rotterdammers een desillusie geweest zijn. Op zoo'n overtui gende wijze geslagen en verdiend. Een dergelijke tegenpartij was niet ver wacht. In de Rotterdamsche ploeg kon nie mand zich boven het middelmatige verhef fen. Alleen Kortman viel op, maar kon ten slotte niets alleen doen. In alles schoten onze tegenstanders bij de onzen te kort. Zij werden geheel overspeeld en we kunnen slechts het dappere volhouden bewónderen van deze jongens, die dezen middag tegen een overmacht stonden. De Rotterdamsche meening over 't Haar lemsche elftal luidde eenparig gunstig. Een schitterend elftal, dat tegen het D. H. V. B.- elftal een fraai resultaat zou behalen. Mooier compliment kon men Haarlem niet geven. Haarlem speelde een prachtigen wedstrijd en nu is het wel waar, dat men slechts zoo goed speelt als de tegenpartij toelaat, feit is dat het gevreesde Rotterdam, waar men in hoogere kringen zoo'n hoogen dunk van heeft, op geen stukken na te vergelijken is met het Haarlemsche elftal van heden. In alles waren de onzen hun tegenstanders de baas. Er was meer dan een klas verschil in tempo, positiespel en vooral het „team werk" was verre superieur aan dat van Rotterdam. Het was daarom jammer, dat niet meer officials van den D. H. V. B. dezen wedstrijd De Junioren-elftallen van Haarlem en Rotterdam der Diocesane bonden, die elkaar gisteren bestreden en waarbij de Haarlemsche ploeg zegevierde. NEO—DHL rromotie-afdeelingen D. RKAV—Lisse Zuid-LimburgOost Vlaanderen Utrecht Gooi—Eemland Arnhemsch XINijmeegsch XI HaarlemRotterdam 3—2 2—2 5—5 4—2 9—1 Nog een angstig moment voor den Rotterdamschen doelman in den wedstrijd HaarlemRotterdam, veel publiek werd gespeeld. jongens het nu genoeg en krijgt de Haar lemsche verdediging druk werk. Maar ook nu blijft zij meester van het terrein en wan neer Gigengack eens mooi onderbreekt, plaatst hij keurig naar dar rechtervleugel. Uit een voorzet van Toledo kopt Smit op schitterende wijze het achtste doelpunt langs De Graaf, 80. Rotterdam houdt dapper vol en eindelijk heeft Kortman succes, wanneer hij een voorzet van Burgers in het doel loopt, 81. De strijd blijft, thans goed verdeeld. On danks het groote standsverschil, geven beide partijen zich geheel en beleeft het Haar lemsche doel nog menig hachelijk moment. Tegen het einde verlaat L. v. Linge het veld wegens een klein ongeval en juist voor hei laatste fluitsignaal weet Schoorl den stand op 9I te brengen, waarmee ten slotte het einde aanbreekt. Scheidsrechter Draayers had geen moei lijke taak en floot naar ieders genoegen. NABESCHOUWING De Haarlemsche voetbaldag is schitterend geslaagd. bijwoonden, want wanneer er ooit materiaal te vinden is, dan was het wel hier. We willen hopen, dat Haarlem nog eens in de gelegenheid wordt gesteld, tegen ster kere tegenstanders haar kunnen te mogen demonstreeren. Rotterdam was geen tegenpartij en in dit opzicht was de voetbaidag een teleurstelling. De Haarlemsche voorhoede was uitste kend, speelde snel, open en kort, schoot goed en de vrees dat Schoorl te weinig routine miste bleek ongegrond. Toch mist hij nog iets in zijn spel, dat hem tot een ideaal midvoor maakt, maar een jongen van om en nabij 17 jaar kan nog heel wat leeren- Smit en Martin waren in pracht-conditie, evenals Toledo, terwijl v. Leuven zichzelf overtrof. De halflinie heeft aan de hooge verwach tingen volkomen beantwoord. Speciaal Hees akkers speelde een fraaie partij en stak met kop en schouders boven v. Linge uit. Draijer bleek de technicus, al is hij o.i. eenigszins op z'n retour vanwege zijn postuur. En Kamer? Onze internationaal had een dubbele taak, doordat zijn partner Sambeek de zwakke plek vormde. Kamer kan echter op een pracht-wedstrijd terug zien. Ds achterhoede heeft niet teleurgesteld, al was het voor Gigengack dikwijls lastig om de fouten van Sambeek te herstellen. De Santpoorter paste niet in het kader, hij speelt niet vrij genoeg en dit bracht Gigen gack meermalen in moeilijkheid. De Geel- Wit-crack speelde echter in grootschen vorm. Zijn opstellen en zuiver plaatsen wa ren de kenmerken van zijn uitstekend spel. Een back, die ook in heetere vuren zijn mannetje staat. Tenslotte Heemskerk. De juist van zijn blessure herstelde Geel- Wit-doelman maakte een veiligen indruk. In enkele lastige situaties redde hij schitte rend en het overigens makkelijke werk deed hij met groote zekerheid. Nu op den ingeslagen weg voortgaan Haarlem. We staan nu aan de spits en de talrijke toeschouwers zullen ongetwijfeld met genoe gen aan het door u vertoonde spel terug denken. Het was een verrassing en daarom zijn we er van overtuigd, dat het Roomsche Haar lemsche voetbal zich in een nog grooter be langstelling zal mogen gaan verheugen. Het seizoen is op waardige wijze besloten. die ten aanschouwe van zeer Van den eersten thuiswedstrijd van Neo om het kampioenschap hebben we niet den indruk gekregen dat hier twee kampioenen aan het werk waren. Vooral van DHL-zijde werd zeer slecht en vooral futloos gespeeld. Alleen de laatste 20 minuten, teen de Delf tenaren met 2I achter stonden, onderging het Neo-doel een ware bekogeling en kwa men de oostelijken niet meer over de helft. Zelfs doelman Alsemgeest stond in het mid den van 't veld, iets zeer gewaagd. Neo telde 2 invallers, doch ondanks dit was het spel van Borne ook niet van het beste. De leiding was correct, en het terrein zeer slecht, overal stonden plassen, waaraan Neo zich nog het beste aanpaste. Om 3 uur laat Slee uit Nijmegen beginnen en over en weer ver- keeren de doelen in gevaar. De aanvallen van DHL worden echter te ver doorgedre ven, ais dan Alsemgeest er door is wordt hij unfair genomen, en uit een strafschop geeft hij zijn club de leiding. Voor lust wordt er niet meer gedoelpunt. Na de thee komt Neo verwoed opzetten en weet na 10 minu ten spelens den 1—0-achterstand om te zet ten in 21. Een oogenblik gaan de partijen tegen elkaar op, doch dan komt Delft gewel dig opzetten en de laatste 20 minuten is het een ware bekogeling van het Neo-doel. Door goed werk van Suishuis en slecht schieten van Alsemgeest c.s. wordt de stand eerst gelijk een minuut voor het eind, als Passé den bal langs Suishuis plaatst. Even daarna komt het einde met een uitslag die gezien het spel de juiste verhouding- weergeeft. District Haarlem JUNIOREN-COMPETITIE Programma 14 Mei a.s. Kampioenschap van Haarlem Junioren le Ronde Geel Wit—Alliance, 1 uur, Th. v. Leuven SantpoortT.Y.B.B. 12.30 uur, Jos. Letsehert. B.S.M.Onze Gezellen 1 uur, v. Houten. le Klasse Programma 17 Mei a.s. lste Klasse Alliance 3H.B.C. 5, 1 uur Letsehert. Concordia 4—Santpoort 4, 1 uur. 3e Klasse H.B.C. 6B.S.M. 4, l uur. Alliance 5—Concordia 5, 2 uur. H.B.C. 8—T.Y.B.B. 7, 12 uur. De competitieleider, P. P. SMIT, Hoofdstraat 380, Santpoort. 4e klasse F Victrix IIO.G. III Concordia IIIGeel Wit III 14—2 2—7 Deze wedstrijd welke Hemelvaartsdag zou worden gespeeld is op verzoek van V.V.E. uit gesteld. Kampioenschap van Nederland Rotterdam: Feijenoord—Ajax Eindhoven: P. S. V.Velocitas Eerste klasse Afdeeling II Alkmaar: Blauw-WitE. D. O. Afdeeling III Almelo: Go AheadP. E. C Zwolle: Z. A. C.Enschede Afdeeling V Leeuwarden: Frisia Veendam MeppelAlcidesG. V. A. V. Promotie -degradatie Afdeeling I Enkhuizen: West-FrisiaD. W. S. Afdeeling III Nijmegen: N. E. C.Rigtersbleek Afdeeling V HuizumF. V. C.—M. S. C Afdeeling I Beslissingswedstrijd D. E. C.—T. O. G HollandiaA. F. C Promotie-Competitie 3e klasse De Knnnemers—Kinheim H, V. C.Volewijckers 4—1 2—1 3—1 3—0 3—1 1—1 0—2 3e klasse D. S. V.Meteoor 45 S. D. W.—D. W. V—5—1 RapiditasZ. N. C. 62 VriendenschaarAlphia 50 Promotie-Competitie 4e klasse ZaandijkOranje-Zwart 3—2 4e klasse R. C. A.Heemskerck 31 ZilvermeeuwenE. V. C00 BloterdijkNeerlandia 53 T. D. O—Wilh. Vooruit 0—0 Promotie-Competitie Res. le klasse Zceeburgia IIR. C. H. II 01 Res. 3e klasse Z. F. C. III—O. S. V. II 1—3 Zeist II—D. W. S. II 2—1 Res. 3e klasse Q. S. C. IISpartaan III 13 Z. R. C. IIAlc. Victrix III 45 E. D. W. II—Blauw-Wit IV 3—7 A. D. W. IIAmstel II 04 Swift II—T. O. G. II 1—2 J. O. S. II—Ahrends II 0—3 U. V. V. IIIKampong II 50 Afdeeling II 2e klasse D. H. C.—V. O. C XerxesNeptunes B. M. F.—V. I. O. S Promotie-Competitie 3e klasse De HollandiaanB. E. C S. V. W.Scheveningen 4-0 1—2 3—2 De elftallen stelden zich als volgt op: Feijenoord: Male, Bul, Van Dijke, Paauwe Sr., Van Heel, Van Ooyen, Hendriks, Duinhouwer, Groenendijk, i Barendregt, Van Heyzen. Ajax: Ten Have, Volkers, Van Reenen, Strijbosch, Mulders, Andriessen Sr., Andriessen Jr., Fijen, Diepenbeek, Van Kol, De Boer. Om twee uur trapt Van Reenen voor Ajax af. De eerste aanval geschiedt door Ajax, Paauwe kopt achteruit, Bul is iets te lang zaam en kan slechts ten koste van een hoekschop verhinderen dat Mulders voorzet. Uit dien hoekschop wordt de bal weggekopt en Feijenoord's rechtervleugel dringt ver op, een voorzet op kophoogte, maar het is Van Kol, die den bal het veld inkopt. Dadelijk weer een aanval van Ajax na prachtig op drijven van den bal door Fyen, de Feijen- oord-verdediging redt de situatie door een hoekschop. Het samenspel van Ajax blijkt in deze periode zeer geperfectionneerd. Na mooi aangeven door Andriessen Sr. kopt Van Ook de Senioren-ploeg van Haarlem kwam op het H. B. C.-terrein zegevierend uit den strijd en sloeg Rotterdam met 91. Spelmoment van één der vele Haarlemsche aanvallen op het vijandelijke doel. De stand is: RKTVV 3 3 0 0 6 10—3 2.— DHL 3 1 1 1 3 9—7 1.— HMS 2 1 0 1 2 4—4 1.— NEO 2 0 1 1 1 3—5 0.50 Caesar 2 0 0 2 0 1-8 0.— Concordia 4H.B.C. 5, 1 uur. 3de Klasse H.B.C. 6Onze Gezellen 6, 12 uur Bronstee. Concordia 5—Alliance 6, 2 uur. 4de Klasse H.B.C. 7Onze Gezellen, 7, 1 uur Bronstee. 'Uit den beslissingswedstrijd E. D. O.—Blauw-Wit, die door de Amsterdammers met 4—1 werd gewonnen. Keeper Verhagen van E. D. O. ziet zich gepasseerd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 9