%mw. FEEST - PROGRAMMA HEROPENING 9 DICKSON GIRLS 9 Stofzuigerhuis fS&EPJEffS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Heringa-Jahnson-Olieöranders Centrale Verwarming PROVINCIAAL NIEUWS AKERSLOOT BOVENKARSPEL ENKHUIZEN GROOTEBROEK HOOGWOUD HOORN HOOGKARSPEL MEDEMBLIK BEEMSTER KROMMENIE WESTWOUD TER AAR ZEVENHOVEN NIEUWER-AMSTEL WORMER WOGNUM WERVERSHOOF VEILING-OVERZICHT MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR Stofzuigers f 105.- THEATER - GR.MARKT- TEL.14674 EEN ROMANCE IN PANTOMIME UITGEBREID B IJ-P R0GRAMMA TOEGANG VOOR ELKEN LEEFTIJD DONDERDAG EN ZONDAG VIER VOORSTELLINGEN 2 uur, 4.30 uur, 7 uur, 9.15 uur. Candidaatstelling. Ten gemeentehuize zijn de volgende candidatenlijsten voor de gemeenteraadsverkiezing ingeleverd R. K P. Schouten. Th. Schut- Cz., J. Beikhout, M. Groot, R. Mul, N. Polle, J. P. Kraakman en S. Leijen. Plaatselijk Belang: J. van 't Hof Sr., W. Schermerhorn, W. Blokker, E. de Bie, J. Uitentuis en D. Schrier. Groep kiezers Woude. Schermeer en om geving: S. Helder, C. Aafjes en J. Lake- man. S. D. A. P.: J. Wilbrink, J. Tijmes Jbz., J. Schotanus Jz. en A. Koster. Alzoo 21 candidaten voor 7 zetels. Wijziging postbestelling. In verband met de electrificatie van de spoorwegen zal de postbus 's morgens kwart voor zes (thans kwart voor zeven) van hier naar Uitgeest de post bezorgen, zoodat de bestelling in het dorp vervroegd zal worden, hetgeen weer eenige verbetering voor een deel van de ge meente meebrengt. Gemeenteraadsverkiezingen De stem ming voor de gemeenteraadsverkiezing is voor deze gemeente bepaald op 10 Juni a.s. Mond- en klauwzeer Bij den veehouder L., Blokkerweg, alhier, doet zich een geval voor van mond- en klauwzeer onder het vee. Dit is in korten tijd het tweede geval in deze gemeente bij koeien, die op de onlangs gehouden voorjaarsmarkten zijn gekocht. Mooie opbrengst De opbrengst der veiling van te veld staande tulpen ten baté van het R. K. Vereenigingsgebouw, bedroeg de som van 3990 en overtrof verre de ver wachting. Schietwedstrijd Donderdag a.s. wordt ter gelegenheid van het 12 !4 -jarig bestaan der schietvereeniging van de Burgerwacht, een groote schietwedstrijd gehouden op het terrein achter het vereenigingsgebouw. Bekroond Bij de gehouden tentoonstel ling van bakkersproducten te Utrecht, be haalde de heer Th. Hof alhier een zilveren medaille voor de inzending waterbrood. Tweede uitvoering Zondag had Sen her haling plaats van de uitvoering, die vorige week ter gelegenheid van het 12^-jarig jubilé der E.E. Zusters is gegeven, nu toe gankelijk voor een ieder. Evenals de vorige uitvoering 6laagde ook deze schitterend en het talrijke publiek ge noot ten volle van het ongekunstelde spel der jeugdige debutanten. Vooral de revue, voorstellende de komst der zusters met alles wat er bij behoorde, vond algemeenen bijval. Een woord van lof voor de commissie, die geen moeite heeft gespaard om de kinderen te oefenen, is zeker op zijn plaats. ENKHUIZER SPORTDAG Op Hemelvaartsdag werd wederom gehou den de Enkhuizer Sportdag, georganiseerd door het Enkhuizer Sportcomité. De sport- demonstraties werden aangevangen met eer. optocht der deelnemende vereenigingen, n.l. ..Vlugheid en Kracht", de damesafdeeling „Willen is Kunnen1', de dames- en heeren- afdeelingen van de Chr. gymnastiekvereeni- ging „Dindua', „West-Frisia" en de Pad vinders. In den stoet trokken mede een drietal mu ziekcorpsen, het „Stedelijk Muziekcorps", de R. K. Harmonie „St. Caecilia" van Groote broek en „De Eendracht." De stoet trok van de zijde der burgerij veel belangstelling. Om twee uur vingen aan de verschillende oefeningen en wedstrijden op het voetbalt<-r- rein van „West-Frisia". Hoewel een sterke wind op het terrein stond, bracht het vrien delijke zonnetje heel wat fleur in het bonte gewemel. Leiders van de sportdemonstraties waren: P. Rijswijk, Hoorn; S. Hiemitra, Hoorn; J. H. Snel, Enkhuizen; A. v. d. Berge, Hoorn; R. Broksma, "nkhuizen; P. Honijk, Enkhui zen; G. v. d. Zei, Enkhuizen; mevr. D. Alke- mavan der Belat, Enkhuizen en A. Hagen, Enkhuizen. De jury bestond uit de heeren: Hiemstra, B. Visser, Joosten, Lückens, allen van Hoorn; de heeren J. Zwagerman, Hem en H. Somberg, D. Broksma, P. Honijk, J. Donker en W. de Wolf, allen van Enkhuizen. De volgende prijzen werden toegekend: Marschwedstrijd: Meisjes, le _pr. „Willen is Kunnen", 82 punten; 2e pr. „Dindua", 78 H p. Dames: le pr. „Willen is Kunnen", 92 p.; 2e pr. „Dindua", 8614 p.; 3e pr. „Levenslust", 8514 p. Jongens: le pr. „West-Frisia" 7214 p.; 2e pr. „Dindua", 6914 p.; 3e pr. „Vlugheid en Kracht 69 p. Heeren: le pr. ..Dindua", 84l£ p.; 2e pr. „Vlugheid en Kracht", 8114 p.; 3e pr. Pad vinders 80 p. Extra-prijs voor het beste geheel: „Willen ls Kunnen", Enkhuizen. /Hardloopen, 80 M. Dames: le pr. T. Reijnders, Avenhorn, 11 3/10 sec.; 2e pr. P. van Harlingen, Hoogkarspel 11 4 10 sec.: 3e pr. J. Kolkman, Avenhorn, 12 sec.; 4e pr. C. Schults, Berkhout, 12 sec. 400 M. estafette Dames: le pr. „Olympia- Berkhout. 64 2/5 sec.; 2e pr. O.D I.S., Bo- venkarspel, 65 sec.; 3e pr. „Voorwaarts", Avenhorn; 4e pr. „Willen is Kunnen", Enk huizen. 400 M. heeren: le pr. D. Makereeuw, Enk- hu'zen, 61 9/10 sec.; 2e pr. Fr. Ubels, Enkhui zen, 62 3/10 sec.; 3. N. Visser, Enkhuizen; 4e pr. J. Plasmeijer, Avenhorn. 1500 M. hardloopen, Heeren: 1. C. Bakker, Alkmaar, 4 min. 44 1/5 sec.; 2. E. Jongsma, Zaandam, 4 min. 51 4/5 sec.; 3. N. Koppes, Berkhout, 4 m. 55 sec.; 4. H. Bais, Enkhui zen; 5. G. Breebaard, Enkhuizen. 4 x 100 M. estafette Heeren: 1. „West- Frisia", Enkhuizen, 50 3/5 in de le serie; 2. H. A. J W. v. O., Hoorn (zelfde tijd); 3. Olympia-Berkhout, 54 3/5 sec. De nu volgende voetbalmatch tusschen West-Frisia I en Haarlem I werd na een spannenden strijd gewonnen door West-Fri sia met 4—2. De prijsuitreiking had plaats in de kolf baan. Het „Stedelijk" gaf des avonds een wel geslaagd concert in de Paktuinen. Verkeersspiegel Op den hoek Vijzelstraat Sijbrandsplein is van gemeentewege aan gebracht de tweede verkeersspiegel in deze gemeente. Heeft men echter verwacht hier door het verkeer te dienen dan is volgens verschillende deskundigen juist het tegendeel bereikt. Men heeft aan het einde der Vij zelstraat een vluchtheuvel gemaakt en wel zoodanig dat ongelukken niet kunnen uit blijven. De groote vrachtauto's en autobussen moe ten zich met bochten door een ruimte van nog geen drie meter wringen, op een weg die afloopt. Des winters met gladde wegen is good verkeer hierdoor ondoenlijk. Een ver keersagent is hier nu zeker niet overbodig. Mariavereeniging Dinsdagavond werd een propaganda-avond gehouden tot oprich ting van een Mariavereeniging. De groote patronaatszaal was bijna geheel gevuld met vrouwen en meisjes. De presidente, mej. M Brugman, verwel komde in het bijzonder het bestuur van de Noord-Hollandsche propaganda-commissie en van de Federatie West-Friesland en het be stuur van het Kruisverbond. Spr. hoopt, dat deze avond aan 't doel beantwoordt en dat velen zich zullen opgeven als lid van de Mariavereeniging. De presidente van de Noord-Hollandsche propaganda-commissie. mej. Lam. nam daarna de leiding en gaf het woord Pater Notenboom O.F.M In dezen tijd, aldus spr., is drankbestrij ding meer dan ooit noodig. Alcohol maakt ongeschikt voor den arbeid. Hij verzwakt het weerstandsvermogen van het lichaam; de zekerheid, de waakzaamheid en de wils kracht. Het alcoholisme noudt nauw ver band met de tuberculose. De organen, o.a, de hersenen en zenuwen worden ongunstig beïnvloed door alcohol. Het alcoholisme ondermijnt het huisge zin en het wreekt zich in de kinderen, de jeugd, de toekomst. Wat hebben nu de vrouwen en meisjes met drankbestrijding uit te staan? Dr. Ariëns heeft gezegd: het Kruisver bond alleen is nog geen half werk. Daarin staan wij bij de andersdenkenden ten ach ter. Deze weten maar al te goed, dat voor goede actie heldere koppen noodig zijn en spaarzaamheid, om te komen tot levensver- hooging. De drankonthouding vraagt offers die wi'skracht en zelfbeheersching vragen. Het offer van drankonthouding maakt niet droef geestig,- maar geeft blijheid over de goede daad. Een vrouw brengt gaarne offers, wil gaarne weldoen en daarom ligt hier voor de vrouwen en meisjes een mooi arbeidsveld open. Bouwt mee op, wat de alcohol heeft ver woest. Schaart u dan bij het leger, dat het alcoholisme zal blijven bestrijden en gaat moedig tegen den stroom van heidensche genotzucht in. Een sterke tegenstroom is de weg naar den hemel. Op deze rede volgde een hartelijk applaus. De presidente, mej. Sam, dankte den Pa ter voor de leerzame rede en hoopte, dat zi.i weerklank zou vinden ni de vergadering. Ond'er de pauze gaven zich reeds 40 ad- spiranten op. De presidente deelde nog me de, dat 2 Juni nog een huishoudelijke ver gadering zal worden gehouden. Daarna be dankte zij de aanwezigen voor de belangstel ling' en de dames artisten voor haar declama tie en het tooneelstukje en sloot daarna onder dank aan allen, die hebben medege werkt tot het slagen van dezen propaganda- avond, welke tot een mooi resultaat is geko men, op de gebruikelijke wijze. Candidaatstelling Gemeenteraad Bij den burgemeester, voorzitter van het hoofd- stembureau, zijn de navolgende candidaten lijsten voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad ingediend, waarop respectieve lijk de navolgende candidaten voorkomen: Var de Vrijz. Gem. Kiesvereeniging: no. 1 W. Vijn, Hoogwoud C 46, no. 2 P. Bossen, no. 3 1Glas. no. 4 J. Ham, no. 5 K. Braak, no. 6 E. List, no. 7 D. Rooker, no. 8 Joh. Bakker, no. 9 L. Korver no. 10 P. Donker Jz. en no. 11 W. Hartog en van de R.K.: no. 1 c Schilder, no. 2 O. Klaver Pz„ no. 3 P. Groen, no. 4 Jb. Smit, no. 5 Joh. van Die pen, no. 6 J. Langendijk Cz„ no. 7 J. P. Koopman en no. 8 C. Paauw. Koninklijke onderscheiding Naar wij vernemen heeft ,H. M. de Koningin aan de Zong- en Orkestvereeniging „Sappho", alhier, directeur de heer J. Richard Heucke- roth, het predicaat „Koninklijke" ver leend. Kantongerecht De zitting van Woens dag werd begonnen met de veroordeeling van J. S. te Venhuizen, die zijn 10-jarig zoontje geregeld arbeid liet verrichten, die te zwaar was voor hem, n.l. het sjouwen en schoonmaken' van melkbussen, zoodat zelfs, zooals de Ambtenaar van het O. M. zeide, de menschen er schande van spraken. Von nis conform requisitoir f 8.of 8 dagen. Door het hooren van een viertal getuigen werd een groot deel van de korte zitting in genomen door de zaak tegen D. J. R. te Bovenkarspel die op den Melkweg over een afstand van 4 K.M. geen gelegenheid tot passeeren had gegeven aan den heer B. Vis ser, die met een vrachtauto achter hem reed. V. had geregeld signalen gegeven, het geen een mede-inzittende, C. Meilink, be vestigde. De twee getuigen k décharge, de heeren C. en N. Rood van Bovenkarspel, verklaarden, evenals verdachte zelf, geen signalen te hebben vernomen. Het O. M. requireerde f 5.of 5 dagen. Vonnis f 4. of 4 dagen. Hierna was de beurt aan den nog jongen N. B. te Wormer, thans wegens verschillende overtredingen gedetineerd in het Huis van Bewaring te Alkmaar, die nu terecht stond wegen" openbare dronkenschap te Hoorn op 26 April j.l„ terwijl de laatste veroordeeling van eenzelfde feit dateerde van 18 Maart j.l. Ernstig werd hem voorgehouden, dat als hij zoo door ging, de Rijkswerkinrichting te Hoorn zijn voorland zou worden. Conform het requisitoir werd verd. veroordeeld tot zes dagen principieele hechtenis. Klarinettenkwartet „Apollo". Naar wij vernemen zal het klarinettenkwartet „Apol lo" zijn medewerking verleenen op het groot zangersfeest der. 21sten Juni a.s. te Medem- blik. Verlof Van 9 tot 30 Mei is den burge meester verlof verleend om zich buiten de gemeente op te houden. De heer P. Stapel zal in dit tijdvak als burgemeester fungee- Oandidaats telling Op 12 Mei werden lijsten ingeleverd door de R.K. Kiesvereeni ging, den Vrijheidsbond en de Algemeene Kiesvereeniging. Alle lijsten werden door het hoofdstembureau in orde bevonden. Aanbesteding Voor het leggen van een betonnen brug over het Nieuwe Voert, ach ter de woning van den heer J. Karsten, wa ren 3 inschrijvers, n.l. de heeren Bruin, Rui ter en Vertelman, allen uit deze gemeente. Laagste inschrijver was de heer Bruin voor 824.50. Fropaganda-avond K. R. O. In het ge bouw ,St. Pieter" werd de K. R. O.-propa- ganda-avond gehouden. De heer Tommei opende den avond met een hartelijk welkom en was verheugd over de groote opkomst. Spr. stelde dan aan de aanwezigen voor, de heeren P. Lustenhou- wer, piano; Heinrich Scholl. viool en Bram Oberstein, cello. De avond werd ingezet met den K. R. O.- marsch. Een stormachtig applaus weerklonk ook na ieder volgend nummer. Uit alles bleek, dat het publiek enthousiast was. De heer P. Speet, secretaris van den K. R. O., nam dan het woord en wees op het nut van den K. R. O. Een applaus volgde op deze rede, waarna weder genoten werd van de schitterende muziek De Zeereerw. heer Pastoor sprak een slotwoord. Gemeenteraad In de laatstgehouden vergadering van den raad dezer gemeente werd na bespreking in comité-generaal be noemd tot onderwijzer aan de openbare la gere school te Noord-Beemster de heer C. W. Schraa te Emmen. Als leden der schattingscommissie der Rijks-inkomstenbelasting werden herbe noemd de heeren W. de Geus, T. Mantel, W Molenaar en H. Zijp Daarna volgde sluiting. Personalia. De heer W. v. d. Horst alhier, verwierf het diploma bouwkundig-opzichter B. N. A. Burgerlijke Stand Geboren: Klaas, z. van W. Buntsma en E. van Hesselingen. Overleden: Klaas Knap, 62 jaar, echtgen van G. Smit, eerder wedn. van Cath. Win ter. D. O- S. De Geheelonthouders Zangver eeniging D. O. S„ directeur de heer J. Mie nes, zal op 26 Juli a.s. deelnemen aan een te houden concours te Hilversum. De ver- eeniging komt daar uit in de afdeeling Uit muntendheid, met als verplicht werk ,Hnmye" van Nico Hoogerwerf, en als vrij werk „De Gypte" van Fred. F. Roeske. Fersonalia Dezer dagen is tot onder wijzer aan school A benoemd de heer J. J. Jansen, van Den Kaag. g Dienstjubileum Vandaag herdenkt de heer T. Kok, chef-litograaf, den dag, dat hij voor 40 jaar in dienst kwam bij de Ver- eenigde Blikfabrieken alhier. Fanfarecorps „Dr. Nuyens" Naar wij vernemen, zal het fanfarekorps „Dr. Nuyens" Zondag a.s. bij de te houden jeugd- öemonstratie te Hoorn r'~i medewerking ver leenen. Eindelijk er in geslaagd Ons wordt me degedeeld, dat het bestuur van de Jongelin- genvereeniging dezer parochie er eindelijk in is geslaagd een passend voetbalterrein tot hare beschikking te hebben. De heer G. Besseling te Binnenwijzend heeft daartoe zijn medewerking verleend en een daartoe ge schikt terrein beschikbaar gesteld. Een stuk weiland gelegen achter café „Halfweg" al hier, zal als oefeningsveld dienst doen. Candidaatstelling. - Oe volgende candi datenlijsten zijn ingeleverd tèn gemeente huize: R K. Staatspartij: 1. D. v. d. Hoorn; z. M. van der Weijden; 3. M. Hölscher; 4. P. Hoogervorst Kzn.; 5. Jac. Valentijn; 6. P. A. Post; 7. C. de Boer; 8. A. C. M. G. Fost- Uiterweer van Hofwegen; 9. J. A. Kosleman, 10. A. C. van der Hoorn Czn„ 11. Joh. Re kelhof; 12. H. Markman; 13. G. Versluis; 14. P. van Rijn. Anti Revolutionnaire Partij: 1. Joh. van Vliet Wzn.; 2. L. Verduijn; 3. C. van Spron- sen; 4. W. Hofstede; 5. J. M. van Vliet; 6. W. Kapteijn. Christ. Hist. Unie: 1. H. Henankse; 2 J. van Apeldoorn; 3. A. Kammeraat; 4. H. He geman; 5. W. de Bruijn; 6. A. Turkenburg, 7. A. Cats; 8. H. Mulder. Liberale Partij: 1. H. Bos; 2. J. de Regt, 3 K. Visser-Prins; 4. J. de Bruijn. Staatsk. Ger. Partij (Kersten)1. R. Treur; 2. .K van Harten; 3. J. van der Haven. Vrije Lijst: 1. P. Kroon; 2. A. de Leeuw; 3. C. Kroon. Vrije Lijst: 1. J. Th. Hoogeboom. De laatste vrije lijst is onderteekend door 14 Katholieken en 14 andersdenkenden. Koster Tot tijdelijk koster der R. K. kerk is aangesteld de heer J. Louwerse, al hier. Burgerlijke Stand Geboen: Bernardus Fred'ericus en Antonius Franciscus. zonen van C. Kooijmon en D. C. Nieuwendfjk, Aula „Zorgvliet!" Thans staat het vast, dat de officieele opening en ingebruikstelling van het Aulagebouw op „Zorgvliet", tegen het einde van deze' maand zal geschieden. Burgemeester A. Colijn zal de opening ver richten. Opening Badhuis Het nieuwe Badhuis aan den Molenweg is, op enkele inwend'ge afwerkingen na, gereed. Naar wij vernamen, zal de opening plaast vinden Dinsdag 2 Juni door den heer J. v. Altena, voorzitter der stichting Badhuis, en zal de inrichting den volgenden dag in gebruik worden genomen. Soc. Prop. Club Dinsdagavond hield de Soc. Prop. Club zijn veertiende jaarver gadering. In zijn openingswoord releveerde de voor zitter de belangrijkste zaken uit het afge- loopen jaar. Het jaarverslag bevatte een mei overzicht van al het werk en een keurig propagandis tisch woordje voor de leden. De penningmeester boekte een nadeelig saldo van f 2.02'A, waardoor de kas terugliep tot 9 115.35, terwijl de vaandelkas f 162.79 bedraagt. Alvorens tot bestuursverkiezing over te gaan, deelde de voorzitter mede, dat be halve de 2e secretaris, ook de le secretaris niet meer herkiesbaar was. Dit laatste vooral speet a.., voorzitter. De heer Jb. Nooij is 11 jaren bestuurslid geweest en heeft voor dien vanaf de oprichting meegeloopen als lid en heeft veel werk verzet, waarvoor de voorzitter hem dank bracht. De beide functiën werden vereenigd en secretaris werd de heer J. Nootj Jbz. De aftredende penningmeester, de heer W. Rozemeijer, werd herkozen. Hierna werd besproken de propaganda voor de katholieke pers en den K. R. O. De gedachte om een Radiovereeniging op te richten werd bestreden en afgewezen. Betreffende den Landdag te Utrecht in verband met het jubiieum van Rerum No varum werd besloten zich te beperken tot het voeren van propaganda; vergoeding reiskosten voor de leden kon er niet af. Ge hoopt werd het derde lustrum te vieren met een vaandel waarover eenigen tijd van ge dachten werd gewisseld. De Zeereerw. heer Pastoor sprak zijn waardeering en dank uit voor het werk der club, vooral het werk voor de pers. Dat in ieder gezin een katholieke krant komt is van groote waarde en daarom voor de club een groote verdienste. Spr. hoopt, dat verder gewerkt zal worden in denzelfden geest, want het is voor een priester een geruststel lende gedachte te weten, dat er een goede propagandaclub is Spr. hoopt, dat het derde lustrum met eenigen luister gevierd zal worden. De voorzitter dankte den Zeereerw. heer Pastoor, terwijl daarna een der oudste leden, de heer P. Kee. een woord van waardeering sprak voor den eersten secretaris, en de voorzitter van den Volksbond ook zijn dank en waardeering uitte voor het werk van'de club. Candidaatstelling Gemeenteraad Voor de a.s. raadsverkiezingen werden Dinsdag ten gemeentehuize 9 candidatenlijsten in gediend. Kath.: 1. L. Groep (aftr.)2. T. A. v. d. Laan; 3. J. G. Stevens; 4. E. Beerepoot; 5. J. P. Majoor; 6. W. Kruijver; 7. J. J. van Nie- burg. Anti-Rev.: 1. E. Koene (aftr.); 2. J. Koo- men; 3. D. J. v. d. Schoor; 4. E. de Vries; 5. J. Huisman; 6. C. H. Beemink. Gemetenebelangen (V.B. en V.D.)1. P Klinkenberg (aftr.); 2. J. Kaaijk (aftr.); 3. A. J. E. Ferf (aftr.); 4. J. P. Roodzant; 5. J. Keijzer; 6. E. le Mair; 7. G. van Geenhui zen; 8. M. L. F. Boekenoogen; 9. P. Smit; 10. W. J. Noordanus; 11. P. Zwart; 12. J. A. H. Lonsaln. S.D.A.P.: 1. P. Klokman (aftr.); 2. D. Bak ker (aftr.)3. H. W. v. d. Hoff (aftr.)4. A. Tak; 5. P. Uitslager (aftr.); 6. E. Meijns; 7. D. Grin; 8. G. C. Muis; 9. G. J. Doornink; 10. N. C. Meijnsv. d. Knaap. Communistische Partij Holland: 1. P. Kui per (aftr.); 2. Jb. Kuijper; 3. C. J. Prins; 4. K. Bruijn; 5. J. C. Kamphuijs. Neutrale Partij: 1. S. Rond (aftr.); 2. J. Bruijn; 3. M. Th. ten Wolde. Chr'sten Democraten: 1. Chr. v. d. Geer; 2. F. Dekker; 3. A. C. Busquet. Democratische Partij: 1. H. Kuijken—Stuur man; 2. Joh. de Boer Dz. Rev. Soc. Partij: 1. B. Stam; 2 J. Woudt, 3. B. de Wit; 4. K. de Roo; 5. II. de Boer. Derhalve 53 candidaten voor 13 zetels. Er keeren niet in den raad terug de heeren C. Busch (V.D.), wethouder, en N. C. Kaper (V.D.) Jeugdraad Als afgevaardigden van de verschillende vereenigingen, te zamen vor mende den jeugdraad, zijn benoemd: L. T. B„ afd. Wognum, de heeren C. Ootes en K. Huiberts; Bond van Groote Gezinnen: B. Schertzing en H. Steltenpool; R.K. Tooneel- en Zangvereeniging „Zang en Vriendschap": C. Commandeur K.Az. en mej. Cath. Vlugt; Tooneelvereeniging „Utile Dulci": S. Com mandeur en Th. Mol; Harmonie „Ons Ge noegen": J. E. Terra en N. Kooter; Voet balver. „Sparta": C. Hoebe en P. Mooij; Rij wielclub: Th. Mol en P. Commandeur Jzn.: Middenstand „De Hanze": C. Appelman en J. Wit. Candidaatstelling De twee lijsten, welke zijn ingediend voor de candidaatstelling voor den gemeenteraad, bevatten de volgende candidaten. R.K.: 1. C. Hoebe, 2. Jn. van Berkel, 3. H. Klaver, 4. N. Schipper, Az„ 5. P. Groen, 6. G. Kok, 7. N. Vriend, 8. N. Blauw, 9. T. Buis, 10. J. C. Stam, 11. 3. Sjerps, 12. H. Steltenpool. Gezamenlijke linksche partijen: 1. K. Winkel, 2. P. Weeder, 3. A. Helder, 4. J. Zijp, 5. K. Ton, 6. D. Veerman, 7. Jb. Ooms, 8. J. Worp, 9. D. Saai, 10. E. Koster, 11. W. Zwaan, 12. A. Winkel. R. K. Voetbalvereeniging. Maandagavond hield dé R. K. Voetbalvereeniging V. V. W. een algemeene ledenvergadering in het St. Werenfridusgebouw De voorzitter Jn. Paai opende de vergade ring met den Christelijken groet en heette allen welkom, in het bijzonder den geeste lijken adviseur. De voorzitter deelde mede, dat -de offi cieele opening van het voetbalterrein zal plaats hebben op 31 Mei. In optocht zal dit geschieden van de kerk tot het sportterrein, met medewerking van de Harmonie. De oefenavonden werden vastgesteld als volgt: Woensdag voor het le elftal. Dinsdag voor het 2de, Donderdag voor het 3e; Vrijdag de adspiranten. Bij de heropening zullen allen ter H. Ta fel naderen. Bij de rondvraag sprak kapelaan Ver leun een woord ter opwekking en bracht in herinnering de bepaling van Mgr. Aenge- nent voor de leden dér R. K. Voetbalver eeniging, dat alle leden lid moeten zijn van een Congregatie. Indien men geen gehoor wil geven aan deze bepaling, wordt men als lid van de IJ. K. Voetbalvereeniging ge schrapt. Spr. hoopte dat de leden een goed voorbeeld zouden geven aan de adspiranten en de congregatie zouden bijwonen. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met den Christelijken groet. LANGENDIJK. Het begint met de stapelgroenten op een einde te loopen. Dit in groote tegenstelling met het vorige jaar. Toen werd in de week van 4 tot 10 Mei nog ruim 40/wagons Roode kool aangevoerd en thans is in het begin dezer week de laatste partij van deze soort geveild. De prijs was hoog, maar toch min der dan in de vorige week werd betaald. Ook van de andere koolsoorten is in de geheele Meimaand van het vorige jaar nog een beduidende hoeveelheid geveild, vooral van de Deensche witte kool en wel tot een totaal van 314 wagons, terwijl de restantjes tot Juni werden bewaard. Thans is aan den aanvoer te zien, dat het geruimd zijn van deze soort ook nog maar een questie van enkele dagen is. En dit zal zeker nog be spoedigd worden, indien het artikel zoo graag blijft als de laatste dagen, toen van 12.00 tot f 16.00 per 100 K.G. werd gemaakt. Er blijkt dus nog wel vraag te zijn. Minder is dit het geval met de Gele kool, die eveneens nog niet geheel geruimd is. Be houdens een iets williger stemming op een bepaalden dag. was hiervoor de gang van zaken niet gunstig. Vanaf het begin der week, toen nog boven f 10.werd betaald, is dit product dagelijks gezakt en vooral op de laatste veilingen was er zeer weinig kooplust. Er gingen toen partijen onder de f 5.en maar weinige boven de f 6.per 100 K.G. Dagelfjks was er in deze week nog aan voer van Uien. Op de laatste veiling zelfs nog meer dan een wagon Dit product had een goede markt en het was reeds een mee valler dat aanvankelijk de prijzen tot f 6. per 100 K.G. opliepen. Zaterdag werd echter voor mooie partijen zelfs boven de f 8.ge maakt. Echter bleven de drielingen laag no- teeren en kwamen deze slechts zelden boven 2 gulden. Voor de deze week nog aangevoerde Peen werden bevredigende prijzen gemaakt. De noteering op de laatste veiling bedroeg f3.— a f 3.50 per 100 K G Van de nieuwe producten zijn het de to maten, die. zij het nog in geringe hoeveel heden, in toenemend aanbod ter veiling ko men. Voor de eerstelingen van dit product worden hooge prijzen betaald. Zoo ging het ook op de laatste veiling voor ruim een gul den per kilo van de hand. Na deze week zal de aanvoer van de oude groenten weinig beteekenis meer hebben, tenminste zoover het de kool betreft. Moge lijk nog wat peen en uien, hoewel ook voor het laatste product het seizoen ai zoover gevorderd is, dat het slecht bewaarbaar meer is. Afslagvereeniging Beemster, Pur- merend en Omstreken Over het algemeen was de afgeloopen week er geen met groote aanvoeren, althans niet toenemend, uitgezonderd dan het artikel ra barber. Voor rabarber dan, bleek de vraag niet in overeenstemming met het aanbod, en vandaar dan ook dat de noteeringen weinig bevredigend waren. Den 8en Mei konden de allerbeste partijen zelfs geen 10 cent per bos opbrengen tegen den 6en een hoogsten prijs van 12 cent. Ook zagen wij ze nog van slechts even 4 cent. maar dan liet de kwali teit of zwaarte van bos of stelen wel wat te wenschen over. Eenige partijtjes bloemkool bleken zeer re zocht te zijn. Als hoogsten prijs zagen wij v„or mooi product nog 45 cent per stuk betalen. Van dit artikel hadden wij stellig reeds iets ruimer aanbod verwacht, doch vooral nu op het moment het weer zich wat beter laat aanzien, zal dit toch de komende dagen vrij zeker niet uitblijven. De vooruitzichten schij nen echter van dien aard te zijn, dat van groote aanvoeren niet direct sprake zal zijn, want er zouden nogal gebreken in het gewas voorkomen. Met de spinazie was het weer een tijd van uitersten. Zoo was op Woensdag 6 Mei de aanvoer voor middenprijzen van 3 a 5 cent per K.G. voor goed product moeilijk te plaat sen, en kwam een enkel even afwijkend par tijtje zelfs nog tót den minimumprijs van 10 cent per kist, en daarentegen was op Vrijdag 8 Mei juist weer van een zeer vluggen nandel sprake, met prijzen die nog weer boven de 12 cent liepen. De aanvoeren van dit artikel waren vrijwel stationnair. Raapstelen hebben hun tijd gehad en hoe wel het aanbod niet groot meer is, gaan de prijzen gestadig terug. Andijvie komt geregeld minder ter markt, en wat er komt is vrijwel zonder uitzondering „meteenpijp". Dit neemt evenwel niet weg, dat er weer uitstekende kooplust voor oe- stond. De meeste partijen werden per K.G. verkocht en werden dan gemiddeld met even 25 cent per K.G. betaald, wat, vooral de kwa liteit in aanmerking genomen, een pracht- prijs genoemd kan worden. Aanvoer en prijs van sla waren redelijk. Goede kwaliteit kwam zoo in den prijs van 5 a 6 gulden per 100. Enkele van de aller beste partijen wisten het nog tot even 7 gul den te brengen. Postelein kwam iets ruimer ter markt, en vond voor prijzen van 24 a 34 cent per K.G. goed koopers. Den laatsten dag toonde radijs eenige nij ging tot dalen en bracht het als hoogsten prijs niet verder dan 7.40 tegen een dag tevoren nog tot 8.80. Aardappelen werden weinig verhandeld. De aanvoer van witlof had niet veel meer te beteekenen, en die hield zelfs den laatsten dag geheel op, trouwens wij zien dit artikel al reeds zoo'n maand of acht aan den markt. Voor boswortelen zagen wij 34 cent per bos betalen. Een paar partijtjes uien liepen in prijs naar de 4 5 gulden per 100 K.G. Met prei bepaald de aanvoer zich tot enkele partijtjes en dan meestal van lichte kwaliteit. De noteering varieerde van 3 tot 12 gulden per 100 bos. Aardbeien werden naar kwaliteit met 0.22 a 1.10 per doosje betaald. AMSTERDAM, 15 Mei Aardappelprijzen. Aanvoer twee ladingen, zijnde 212 H.L. De prijzen waren onveranderd. TER AAR, 13 Mei 1931. Centrale veiling. Sla f 1.208.20, Vellen 24 cent per kist; Spinazie 1634 cent. Peulen 3236 cent, Aardbeien 3543 cent, Postelein 1620 ct„ Bloemkool 934 cent; radijs f 1.802.60, rabarber 27 cent. VOLENDAM, 13 Mei 1931. Heden werd aan de veiling aangevoerd 376466 eendeieren prijs f 3.50—3.60; 1697 kipeieren prijs f 3.55 3.80,. UITHOORN, 13 Mei. Op de kaasmarkt wa ren aangevoerd 300 stuks. Prijs Goudsche kaas 1ste soort R. M. f 30—32; 2de soort R.M. f 25—29. Handel vlug. HAARLEM, 13 Mei. Groentemarkt. Brusselsch lof f 0.20—0.28 per K.G.; postelein f 1.60—1O0, spinazie f 0.60—1.40, andijvie f 0.90—2.25, alles per kist; raapstelen f 23 per 100 bos; sla f 3.50—8.00 per 100 krop; wortelen f 0.20—0.25, asperges f 0.751.35, radijs f 0.030.06. rabarber f 0.040.08, pie terselie f 0.10—0.35, selderij f 0.06—0.20, prei f 0.060.20. alles per bos; gele kool f 0.10 f 0.14 per stuk; bloemkool f 0.120.25 per stuk. AMSTERDAM, 13 Mei Aardappelprij zen Aanvoer 13 ladingen. 725 H.L. HOORN, 13 Mei Kaasmarkt Kleine geen; commissie geen; fabriek f 32.50; fabriek-commissie geen. Aanvoer 19 stapels, wegende 33328 K.G. Handel vlug. ALKMAAR, 15 Mei Kaasmarkt Aanvoer 59 stapels, wegende 146.000 kilo. Fabrieks Kleine f 33.50, idem commissie f 33, Boeren commissie f 34, idem kleine f 31. HEM. 13 Mei 1931 Coöp. Veilingsver- eeniging Zuider-Kogge Sla 1.605.90, Spi nazie 6.408.20, Bloemkool I 1618, idem II 11—15, idem III 6—9, Wortelen 14—17. PURMEREND, 13 Mei. „Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aard beziën 26—66 ct. per doosje, bloemkool 2— 33, savoye kool f 8.20, per 100; spinazie 10— 52 ct. per mand van 6 K.G., postelein 2632 ct. per K.G.. andijvie 1.301.45 per kist, radijs 12.80, selderij 3—16, raapstelen 1.102.40, rabarber 4—9.60, per 100 bos; uien 1.80 per 25 K.G., prei 3—9 per 100 bos, sla 0.607.30 per 100 krop. BEVERWIJK,13 Mei Asperges dik blank 5276 ct„ dik blauw 2651 ct„ dun wit 16— 34 ct., dun blauw 1428 ct„ kort dik blank 2842 ct„ id. blauw 19—36 ct„ stek 610 ct., radijs 4.50—6.50, rabarber 3.507.50 per 100 bos. Spinazie per groote kist 4590 ct. WOGNUM, 15 Mei. Witlof le soort 38— 45 ct„ 2e soort 18—37 ct„ 3e soort 2429 et., spinazie 9.7014, sla 3.307.40, aardbeien 2.40, rabarber 3 ct. per bos, bloemkool 1428 ct. 's-HERTOGENBOSCH, 13 Mei. Op de markt waren aangevoerd 2725 stuks, t.w.: 1257 stuks hoornvee, 1186 biggen, 76 zeugen, 165 schapen-lammeren, 41 kalveren. De prijzen waren als volgt: kalfkoeien f 240— 385 per stuk, kalfvaarzen f 235365 per stuk, magere ossen en koeien f 165—285 per stuk, vette ossen en koeien 1ste kwal. f 0.51 per pond, idem 2e kwal. f 0.42 per pond, pinken f 145185 per stuk, zeugen f 4065 per stuk, biggen f 1.25—1.50 per week, schapen f 20 30 per stuk, weide lammeren f 10—17 per stuk. Verdere mededeelingen: Vet vee met kalmen handel, goede kwaliteit echter ruim prijshoudend, kalfvee met vrij goeden han del, goed prijshoudend; jong fok- en weide- vee met stuggen handel, goede soort duur; schapen, zeugen en biggen met trag.n han del, lagere prijzen. EEMBEANDT ANAF DONDERDAG 14 MEI TER GELEGENHEID DER OP HET TOONEEL: Andere dagen 2 avond-voorstellingen 7 en 9.15 uur. ZATERDAG MATINEE 2.30 UUR. Plaatsbespreken van 10 tot 3 uur. Telefoon 14674. ■II

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2