Uit de Zaanstreek PASSAGE EN REISBUREAU LORENTZPLEIN 26 ZATERDAGMIDDAG OM 3 UUR Stofzuigerhuis MAERTENS ZAANDAM WORMERVEER HERINGA Wl'THRICH, HAARLEM Centrale Verwarming '!erfnga-Johnson-OJiebranders KROMMENIE MONNIKENDAM WEESP PROVINCIAAL NIEUWS DE STREEK EGMOND-BINNEN TER AAR UITHOORN NIEUWVEEN STADSNIEUWS N,V. Cacao- en Choc.-fabriek „Union" VAN ONZE RECHTBANK Een beroepsinbreker te Haarlem Hij vindt inbraken mooier dan werken Hiermede maakt de Directie van het bekend, dat de OPENING van haar bureau gevestigd zal plaats hebben a.s. VEILING-OVERZICHT Diamantfirma staakt haar betalingen Deficit van f 80.000 Brand te Amersfoort Financieele besprekingen der Duitsche ministers te Londen? Verdacht van vrouwenhandel BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE Langzaam rooken van sigaren Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR Stofzuigers f 105- Echtpaar gearresteerd MA RK TNIEUWS OPSPORING VERZOCHT Door de ouders is bij de politie aangifte gedaan dat hun 19-jarige dochter, Elizabeth Penning, niet in de ouderlijke woning is te ruggekeerd, reden waarom aanhouding wordt verzocht. Bereids is door de politie een ern stig onderzoek ingesteld. GOED AFGELOOPEN. Op het in de oude houthaven liggende Duitsche s.s. Astra" had Donderdagmiddag een bootwerker het ongeluk, van den dek last te slaan. Door den Gem. Geneeskundi gen Dienst werd de getroffene naar de kli niek overgebracht, waar bleek dat de man een hoofdwonde had bekomen welke ge lukkig van niet ernstigen aard bleek te zijn. Na verbonden te zijn kon de man te voet huiswaarts keeren. HAVENBEWEGING. In de oude haven liggen thans niet min der dan 8 schepen, waarvan 2 rijstbooten en 6 houtbooten in lossing. Het jaarlijks weerkeerend beeld van bedrijvigheid is thans gelukkig weer te aanschouwen. Nog meer schepen worden verwacht, zoodat aangeno men mag worden dat deze havendrukte nog eenigen tijd zal blijven aanhouden, waar door het aantal werkloozen tot een klein aantal zal worden beperkt. Donderdagmiddag om 5 uur vertrok een Italia^nsch s.s. te Bilbao thuis behoorend, naar zee, zoodat nog zeven schepen in lossing zijn. NUMMERING CANDIDATENLIJSTEN. Donderdag had de nummering plaats voor de ingediende lijsten der a.s. Gemeen teraadsverkiezingen. Hieronder laten wij de lijsten volgen volgens nummer. Lijst 1 R.K. Staatspartij; lijst 2 Fascisten- groep; lijst 3 S. D. A. P.; lijst 4 lijst de Vries, R.K. Dissident; lijst 5 R.K. Volkspartij; lijst 6 lijst Kroonenberg, Ant.Rev. Dissident; lijst 7 Vrijheidsbond; lijst 8 D. Makkinga Commu nisten; lijst 9 Anti-Revolutionnairenlijst 10 Chr. Historische Partij; lijst II Bosman, Communist, afgescheiden van Moskou; lijst 12 Vrijzinnig-Democraten; lijst 13 Burger- kiesvereeniging; lijst 14 Staatkundig gerefor meerde partij. OPENBARE DEBATAVOND Wij herinneren de R. K. kiezers aan den openbaren debatavond welke hedenavond om half negen zal worden gehouden in het R.K. Ver. Gebouw Bovenzaal, en waar als spre kers zullen optreden de heeren J. F. Kamp- huijs en P. F. Ranshuijzen, terwijl de heer De Vries per open brief is uitgenoodigd om zijn houding te verklaren in verband met zijn breken met de R.K. Staatspartij. Ge zien den te verwachten grooten toeloop maant het bestuur aan, tijdig aanwezig te zijn. Gemeenteraadszitting Woensdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Cluijsenaer. Afwezig wethouder C. Busch (v.-b.) Na vaststelling van de notulen der vorige vergadering, werden verschillende ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Bij het punt: Mededeeling van B. en W. inzake uitgevoerde werken :net betrekking tot eigen beheer, deelde de heer Kuiper (comm.) mede, dat hij uit de overgelegde stukken niet heeft kunnen bespeuren, dat uitvoering van wer ken in eigen beheer duurder is. Daarom stelde hij voor in 't vervolg alle door de gemeente uit te voeren werken te doen ge schieden in eigen beheer. Weth. Klinkenberg (v.-b.) antwoordde hierop, dat reeds een proef is genomen met uitvoering van werken in eigen beheer ,doch dit bleek veel duurder.» Bij de slooping van de gasfabriek, uitge voerd in eigen beheer, waren er menschen werkzaam, die behoorlijk hun plicht hebben gedaan. Deze klaagden er bij den wethouder over, dat er door sommige werklooze tewerk- gestelden, die zij evenwel niet wilden ver raden, op schandalige wijze is geluierd. Het voorstel Kuiper (comm.) werd niet gesteund en kwam dus niet in behandeling. De heer Bakker (s.-d.) stelde voor, in af wijking van het prae-advies van B. en W. adhaesie te betuigen aan het verzoek van den Bond van mobilisatie-invaliden om hoo- gere uitkeering van het Rijk te ontvangen. Zijn voorstel werd met 9 tegen 3 stemmen aangenomen. De heer Kuiper (comm.) kwam met een voorstel, aan de werkloozen, door middel van het Armbestuur, een extra-uitkeering te ver strekken in verband met het Pinksterfeest. Weth. Klinkenberg (v.-b.) bestreed dit voor stel, omdat geen gemeente beter voor haar werkloozen zorgt dan Wormerveer, maar dat we nu gekomen zijn aan de grens van ons kunnen. Het voorstel Kuiper werd met 5 tegen 7 stemmen verworpen. Vóór 4 s.-d. en 1 com munist. Het voorstel van B. en W. om de ambts woning van den heer Schroevers niet te sloopen en het terrein met tuin niet voor speelterrein der openbare school D in te richten, ondervond felle bestrijding bij de heeren Klokman (s.-d.), Kaper (v.-b.) en Koene (a.-r.) De naderende gemeenteraads verkiezingen wierpen bij dit debat haar scha duwen reeds vooruit. De heer Rond (wilde) deed een feilen aanval op de S. D. A. P., wier leden hij sarcastisch als brave, welopgevoede men schen beschreef. Ondanks de verdediging van het voorstel van B. en W. door wethouder Klinkenberg (v.-b.) werd eerst in stemming gebracht een voorstel Kaper (v.-b.) om de ambtswoning van den heer Schroevers te sloopen en het vrijgekomen terrein met den tuin tot speelterrein van de openbare school D in te richten. Dit voorstel werd met 8 tegen 4 stemmen aangenomen. Een voorstel van B. en W. tot verhooging van de tarieven voor het gebruik van de kraamkamer in het gemeente-ziekenhuis werd bestreden door den heer Bakker (s.-d.) doch met 8 tegen 4 stemmen aangenomen. De heer Rijpma (s.-d.) die deze tarieven wilde regelen in verband met de tarieven der ziekenhuisverpleging, stemde met de raadsmeerderheid mee. Aan den heer W. Zijlstra. hoofd der open bare school D. werd, op diens verzoek, op de meest eervolle wijze ontslag verleend met ingang van 1 Nov. 1931, wegens het bereiken van den pensioensgerechtigden leeftijd. Weth. Klinkenberg (v.-b.). oud-leerling van den heer Zjjlstra, bracht op de meest sym pathieke wijze hulde aan zijn oud-leermees ter, voor het vele, dat deze gedurende 45 jaar voor het openbaar lager onderwijs in Wor merveer heeft gedaan. Bij het verzoek van de wed. Breeuwer in zake de sigarenkiosk aan de Stationstraat, stelde de heer Ferf (v.-b.) voor in beginsel geen gemeentegrond in gebruik te geven voor het bouwen van kiosken. Zijn voorstel werd met 4 tegen 8 stemmen verworpen en het voorstel van B. en W. met 8 tegen 4 stemmen aangenomen. Tot lid der Bedrijven-Commissie in de vacature Uitslager (s.-d.) werd met 6 van de 10 geldige stemmen benoemd de heer P. Klokman (s.-d.) Besloten werd voor de trottoirbanden aan den Wandelweg ter lengte van 2000 M. te gebruiken gebouchardeerde hardsteen, het beste materiaal, dat te verkrijgen is. Kosten hiervan 8325. De heer van 't Hoff (s.-d.) klaagde over het stembureau aan het Werkhuis. De bur gemeester was het met deze klacht eens en deelde mede, dat er voortaan 6 in plaats van 5 stembureaux zullen komen. Evenwel zal dit geschieden na de a.s. gemeenteraadsver kiezingen. Ten slotte kwam de heer Kuiper (comm.) met een voorstel om het verbod van het besmeuren van de openbare straat door z.g. straatkalken af te schaffen. Over zijn voor stel staakten evenwel de stemmen. Hierna ging de Raad in geheime zitting. Na heropening werd de openbare vergadering gesloten. Motor-ongeval Mej. T., alhier, had dezer dagen het ongeluk, op den Heiligenweg zoo danig met een motorrijwiel te vallen dat zij lichte inwendige kneuzingen bekwam en haar gelaat zeer ernstig verwondde. Dr. Lab- bertè verleende geneeskundigen bijstand. Mooie opdracht Het gemeente-gasbedrijf alhier, kreeg opdracht tot het leveren en monteeren van de volgende gasverwarmin- gen door middel van gasradiatoren in As sendelft: 1. de R. K. Jongenssschool met 18 radia toren; 2. de R. K. Meisjesschool met 20 ra diatoren; 3. het te bouwen Gymnastieklokaal met 6 radiatoren; 4. het bestaande Patro naatsgebouw met 11 radiatoren; 5. een te bouwen tooneelzaal met 7 radiatoren; 6. het Raadhuis met 2 gashaarden, 2 gaskachels en 2 radiatoren. Burgerlijke Stand Geboren; Cathaxina Geertruida, d. van R. Holkamp en G. C. Stoop. Ondertrouwd: Jan Veenis, te Assendelft, en Joh. Leeuwerik. Overleden: Catharina, d. van H. W. van Eig en I. E. Korver, oud 27 jaar. I „ONDERLING GENOEGEN" Te Billancourt vier eerste prijzen behaald Ongetwijfeld heeft het fanfarecorps „On derling genoegen", onder leiding van den eminenten dirigent, den heer Schaar, op het concours te Billancourt bij Parijs, de eer van Nederland, als eenige vertegenwoordiger, hoog gehouden. Het corps verwierf in de af- deeling „Lecture a Vue", met 17 punten (max. 20), een lsten prijs. In de afdeeling „Execution", met eveneens 17 punten, een lsten prijs, benevens den lsten directeurs- prijs. De prijzen bestonden uit: 1 lauwer krans, 1 verguld zilveren tak, 1 verguld zil veren medaille, 1 zilveren medaille (direc- teui-sprijs) en Frs. 3600 aan geldpi'ijzen. Op de heenreis deed zich te Roosendaal een onaangénaam incident voor. Een zekere S., lid var. „Onderling Genoegen", is voor zijn nummer in dienst te Den Helder. Het mocht hem niet gelukken zijn verlof één dag eerder te doen ingaan en hij kon niet aan de buitenlandsche reis deelnemen. De jonge man nam door deze teleurstelling in een moment van vertwijfeling, zijn fiets en begaf zich, ondanks het verbod, naar Krom menie, om den volgenden morgen met het gezelschap naar Parijs te vertrekken. Bij het passeeren der grens te Roosendaal werd hij ingerekend. De uitvoering van de werken was zoo bui tengewoon, dat O. G. door de Franschen enthousiast werd toegejuicht. Met den optocht genoten de Hollanders de eer, voorop te mogen marcheeren en een ovatie werd hun door duizenden Franschen gebracht. Geheel Krommenie was Dinsdagmiddag met de aangesloten vereenigingen bij „Kunst en Sport", met vaandels en banieren bijeen gekomen om het corps te huldigen. In ge reedstaande auto's werd plaats genomen door dirigent en bestuursleden, waarna de heer Kuijper namens de mannenzangver- eeniging „Werkmanslust", het corps compli menteerde met de behaalde successen. Hier na zong „Werkmanslust", onder leiding van den heer Schermer, ter verwelkoming eenige liederen, waarna de stoet naar het terrein van de vereenigde Blikfabrieken ging waar de verdere huldiging plaats vond. Een schit terende ontvangst hadden de dorpsgenooten hun vereeniging bereid; overal wapperden vlaggen. Op het terrein aangekomen, wensch- te allereerst de burgemeester, „O. G." en haar dix-igent geluk met het buitengewone succes in het buitenland en verzocht de aan wezigen een driewerf hoei'a aan te heffen, waaraan spontaan werd voldaan. Namexxs „Kunst en Sport" sprak de heer P. Walig. Namens den bioscoopbond de heer Roos. Vervolgens bracht de heer Caro, namens de bewoners van Vlietseind en een gedeelte Zuider Hoofdstraat zijn gelukwenschen ovêr, vergezeld gaande met een prachtigen bloe menmand. De heer Jb. de Jong feliciteex-de de vereeniging namens de Burger IJsclub eix bood bloemen aan. De heer P. Slob sprak waardeerende woorden namens de Harmonie- vereeniging „Apollo" van Zaandijk, waarvan de heer Schaar ook dirigent is. De heer Spaander sprak namens „Sursum Corda". De heer Jb. Neelen sprak namens de Katho lieke vei eenigingen. Vervolgens nam de heer Weltevreden, na mens de Ned. Reisvereeniging het woord en sprak zijn tevredenheid uit, over de prettige samenwerking die hij ondervonden had, waarna de heer Van Harlingen, als voorzit ter van „O. G.". den heer Weltevreden dank zegde voor diens geleide exx bracht vervol gens de aanwezigen dank vooi de hulde. „Joh. J. H. Verhxxlst" Het meisjeskool', onderafd. van de gemengde zangvereeniging „Joh. J. H. Verhulst", dir. de heer G. Poel. behaalde op het gehouden concours te Zandvoort een lsten prijs met 323 punten. Openstelling Bad- en Zweminrichting De inrichting is geopend voor heei'exx van 9—10.30 v.m. van 1—2 en van 7.30—8.30 n.m. Voor dames van 10.3012 uur v.m. en van 2—4 en van 6.15—7.30 uur n.m. Voor jongens van 45 15 n.m. Voor meisjes van 5.156.15 n.m. Woensdags en Zaterdags voor jongens van 24 uur n.m. en voor meisjes van 46 uur n.m. Zondags: van 12—2 exx van 78.30 xx.m. voor heeren en voor dames v. 57 uur n.m., voor jongens van 23.30 uur n.m. en voor meisjes van 3.305 uur n.m. Lesgeld bedraagt f 2.50 per cursus. Voor kinderen beneden 16 jaar f 1.50. Alhoewel de inrichting pas sedei't enkele dagen geopend is, werd reeds een zeer druk gebruik van de baden gemaakt. Te water Spelexiderwijze geraakte Don derdagmiddag een zoontje van dexx heer B. op de Haven te water. Het kind verkeerde reeds in zinkenden toestand toen het onge val bemerkt werd, waarop de kleine nog bij tijds gered kon worden. Burgerl. stand: Ondertrouwd: Dirk Klok en Alb. Mey. Nummering Candida ten lijs ten Door 't hoofdstembureau zijii de candidatenlijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen als volgt genummerd: 1. Lijst Plaatselijk Belang. 2. R. K. Staatspartij. 3. Combinatie Chr. Hist, en Ant, Rev. Partij. 4. S.D.A.P. Zwembad Het warme weer heeft den openingsdag van het zwembad vervroegd. De uren zijn als volgt vastgesteld: in den voormiddag van 67 uur dames, 79 uur heeren, 911 uur dames; in den nanxi.id.-g 23'/, uur dames, 3 A 5 uur heeren, 56'/, heeren, met dien verstande, dat deze uren op Dinsdag en Donderdag kosteloos voor jongens zijn, en dezelfde uren Woensdag en Vrijdag kosteloos voor meisjes; van 6</. 8 uur heeren, echter Dinsdag en Vrijdag voor dames. Succes De R. K. Mannenzaixgvereeni- ging heeft op het te Baarn gehouden con cours den tweeden prijs behaald in de eerste afdeeling met 292 punten. Een mooi succes voor den directeur, den heer J. Kroese, te Amstei'dam. Colectief ontslag Het college van regen tessen van het St. Bartholomeus Gast- en Armenhuis, bestaande uit de dames S. van Dilkwezen, E. A. PfeifferBos, J. Wallien Franse, L. HamstraBaarnhus hebben en bloc hun oxxtslag ingediend. Het reglement, dat de taak van x-egentes- sen en regenten omschrijft, beperkt haar te zeer in haar bemoeiingen, terwijl wijziging niet verkregen kon worden. Personalia Voor het examen candidaat geschiedenis is geslaagd onze oud-plaats genoot de heer J. van Rossum, thans leeraar aan het gymnasium te Zwolle. De woelrat Buitengewoon groot is de schade, die de zwarte woelx'at den laatsten tijd in déze tuinbouwstreek aanricht. Thans moeten de tulpen het ontgelden. De corres pondenten van den Plantenziektenkundigen Dienst zijn, na tal van andere middelen te hebben aangewend, begonnen met het ver delgingsmiddel Zalio-posta, dat in uitgeholde aardappels of doorgesneden wortelen wordt gelegd. Op uitgebreide schaal is die proef toegepast. Verdronken Donderdagmorgen werd in de vaart alhier gevonden het lijk van den heer KI. Vermoedelijk is deze bij het nemen van zijn bad getroffen door een toeval, waaraan hij meermalen onderhevig was. De heer KI. was medewerker aan eenige wetenschappelijke tijdschriften. De auto op de veiling Hoe dichter wij naar den zomer gaan, hoe drukker het aan de veilingen wordt. Ieder jaar wordt de drukte grooter, ook wat het vervoer betreft. Zag men een paar jaar geleden slechts 'n enkelen auto op de vei ling, thans ziet men geen koopman, of hij heeft zelf een vrachtwagen. Een enkel gi-oentenpartijtje gaat nog per schuit, de rest per as. Eerst bleef men in het binnenland en werd alles op de binnen- landsche markt aangeboden, maar deze week waren een paar kooplieden aan de veiling die per groote transportauto met de groen ten naar Duitschland gingen en 's morgens om 3 uur op de markt te Keulen stonden. Het is inderdaad een moedig staaltje van deze jeugdige „Ter-Aarders." P. V. „Ons Genoegen"Zoixdag hield de Postduivenvereniging „Ons Genoegen" een wedvlucht van Quievrain 218 K.M. De duiven werden om 7 uur in vrijheid gesteld. De prij zen werden gewomxen als volgt: 1 9 12 13 14 P. v. Vliet Jaczn.; 2 17 19 v. Geffen-v. Leeuwen; 3 11 18 G. de Vries; 4 8 10 H. Dijsselbloem; 5 Th. v. d. Belt; 6 22 W. Verkerk; 7 S. Schellingerhout; 15 20 21 23 P. v. Vliet Wzn.; 16 A. de Groot. Eerste duif kwam binnen om 9.44.23 uur, de laatste om 10.22.1 uur. A.s. Zondag een vlucht van Creil (Frank rijk). Nummering candidatenlijsten De lijsten voor de gemeenteraadsverkiezing hebben de volgende nummering gekregen: A. R. 1; R. K. 2; V. B. 3; C. H. 4; S. D. A. P. 5. Geen dividend wegens de laag-conjunctuur In de gisteren gehouden jaarlijksche al- gemeene vergadering van aandeelhouders in bovengenoemde N.V. werden balans en verlies- en winstrekening goedgekeurd. Besloten werd geen dividend uit te keeren. maar de beschikbare middelen te reservee- ren in verband met de heerschende laag conjunctuur. De heer S. Weyl te Rotterdam werd als commissaris herkozen. Voor de Haarlemsche rechtbank stond hedenxxiorgen een 21-jarige bakker terecht, die beweerde, inbreken mooier te vinden dan werken. Nadat hij November j.l. uit de ge vangenis te Groningen, na eexx tweejarig verblijf aidaar, vrij kwam, zocht hij Haarlem op, om eenige inbraken te plegen. In den nacht van 15 op 16 Decexnber drong hij een woning binnen aan de Amsterdam- sche Vaai't, waar hij een overjas, een porte- monnaie en een horloge stal. Vier dagen later di'ong hij een ander huis binnen, waar hij zich een colbertjas, een overjas en een pet toeeigende. Het operatie-terrein werd vervolgens ver plaatst naar den Kloppersingel, waar hij door uitsnijding van een ruit een woning binnen kon komen. Daar nam hij een rijwiel, een sigarettenkoker en eenige sleutels mede. Den volgenden nacht maakte de inbx-eker een trip naar Halfweg, waar hij een dokters woning met een bezoek vereerde. Hier vond hij eenig geld en verschillende medische in strumenten, die hij later weggooide. Verdachte bekende alles met een lachend gezicht. De verschillende voorwerpen had hij in geld omgezet en het geld was in bioscoop-theaters en café's terecht gekomen, officier van justitie, Mr. A. R. An- HAARLEM dringa, achtte de bewijzen geleverd. Ver dachte is onderzocht door Dr. D. Wiersma, maar er zijn geen termen aanwezig voor minder toerekeningsvatbaarheidverklaring. Spreker eischte een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. De verdediger, Mr. A. Huizenga, refereert zich aan het oordeel van de rechtbank. Uitspraak over 14 dagen. Het huurkoop-systeem. Vervolgens stond terecht een 20-jarige los- werkman, die te Haarlem een x'ijwiel en een vloerkleed in huurkoop had ontvangen en daarna verkocht had. De officier van justitie eischte 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger, Mr. L. Ali Cohen, pleitte uiterste clementie, subs, een voorwaardelijke veroordeeling. Afslagvereenlging Beemster, Purme- rend en Omstreken De afgeloopen overzichtsweek gaf voor ver schillende artikelen een ruim aanbod te zien. Vooral van Bloemkool die feitelijk de geheele markt beheerschte. Vrijdag voor Pinkster was er voor onze veiling een ongekend groote aanvoer van dit pi'oduct. Was de handel in het begin van de week iets traag, geleidelijk txokken de prijzen aan, hiertoe werkte onge twijfeld het koele weer mede, maar ook de kool was aanmerkelijk grooter van stuk. Prachtprijzen werden er aangevoerd. Eerste soort bloemkool noteerde 22 Mei van f 20 tot f 25 per 100 stuks, extra liep nog tot f 32. Al hoewel we de komende dagen nog belangrijke aanvoeren tegemoet zien, wil het ons toch voorkomen dat we de allergrootste dagkwan- tums gehad hebben, althans voor zoover het de kaskool betreft. Voor de mooie kwaliteit kassla toonde de handel wederom flinke belangstelling. Hier voor werden prijzen betaald van om de f 6.50 per 100 krop. De aanvoer hiervan lóópt ten einde. Het vollegronds-product komt al meer en meer ter markt en zal de komende dagen wel domineeren. De middenprijzen voor de koudegrondsla liepen zoo om f 2 f 3. Be grijpelijk is deze sla nog niet te zwaar van krop. Stoofsla varieerde in prijs van 35 tot 45 cent per kist. De spinazie werd door allerhande prijzen verkocht. Van de minimumprijzen van 10 cent per kist liep de prima kwaliteit nog tot f 9 per 100 K.G. De gewone goede kwaliteit kwam zoo in den prijs van f 5 f 6. De aardbeien beginnen los te komen. Vrij dag was hiervan al een flink kwantum ter markt; dooreengenomen waren kwaliteit en grootte uitstekend. De handel toonde goede belangstelling; eenter waren de prijzen niet zooals de vorige week. De mooie kwaliteit aardbeien noteerde van 2629 cent per doosje van 2 ons bruto. Verwacht wordt dat in de komende dagen de aanvoer belangrijk zal toenemen. Rabarber zagexx wij weer zeer ruim aan geboden met weinig interesse van de zijde van den handel. Naar gelang kwaliteit en zwaarte werd van f 2 tot f 8 per 100 bos be taald. Voor de postelein bestond ook niet veel animo. De pi-ijzen gingen in een zakkende linie. Betaald werd van 4 tot 11 cent per kilo. Raapstelen en radijs raken al meer en meer op den achtergrond. Voor raapstelen zagen wij tot f 8.60 besteden van f 1.20 af en voor radijs tot f 4.60. Bii toenemenden aanvoer vaxx wortelen (peen) was hiervoor plaatsing te vinden. Kwaliteit en zwaarte speelden natuurlijk een groote rol bij de waardebepaling. Besteed werd tot f 33 per 100 bos Peulen en doperwten zwamen er iets meer ter markt. Eei'stgenoemde noteerden van 84 tot 86 cent per kilo en laatstgenoemde van 42 tot 60 cent. Een partijtje nieuwe aai'dappelen uit de kas ging van 33 tot 35 cent per kilo. Met de andijvie x-aakt het gedaan, wat niet wegnam dat de enkele partijtjes die aangebo den werden grif hun weg vonden voor prijzexx van f 1.20—i:75 per kist. 1. de heer 2. de heer 3. de heer 4. de heer 5. de heer 6. de heer 7. de heer L. Coi'beau, 119 min. 30 sec.: Honderdmark, 99 min. 46 sec.; J. Schippers, 99 min. 45 sec.: A. Meijer, 92 min. 30 sec.; H. ter Horst, 86 min. 20 sec.; J. Staring, 73 min. 55 sec.; J. H. Verhoef, 72 min. 2 sec. 4Ê De Amsterdamsche dianxantfirma Cos- ter Moppes heeft haar betalixxg ge staakt. Het deficit bedraagt ongeveer 80.000.Verscheidene groote en voora' kleinere firma's zijn hierbij betrokken. Hedenmorgen omstreeks 9 uur is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in de groenten- en fruitzaak van den heer Schat man, Coningkstraat 26 te Amersfoort. De geheele bovenverdieping is uitgebrand. Het perceel is verzekerd, terwijl de inboe del erg laag was verzekerd. De belendende pei'ceelen konden behouden blijven. Wat besproken zal worden De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" weet te melden, dat bij het bezoek der Duitsche ministers aan Engeland o.a. de vier volgende financieele voorstellen besproken zullen worden: 1. Staking der niet-gewaarborgde her stelbetalingen voor den tijd van twee of drie jaar en belegging van deze bedragen in Duitsche ondernemingen overeenkomstig advies van de Bank voor Internationale be talingen; 2. Een vermindering van de Duitsche jaarbetalingen, waardoor de betalingen vol gens de Young-plan met ongeveer 20 pCt vei'minderd zouden worden; 3. Indien noodig, bijeenroeping van een speciale zitting van de Commissie van Ad vies der Bank voor Internationale Betalin gen, om de beide eerste voorstellen een practischen vorm te geven; 4. bijeenroeping van een financieele con ferentie der voornaamste mogendheden om de mogelijkheid van een moratorium voor twee a drie jaar voor alle oorlogs- en herstelschulden te overwegen. Men acht het echter waarschijnlijk, dat noch de Duitsche, noch de Engelsche regee ring spoedig zou overgaan tot het bijeen roepen van een financieele corxferentie met het oog op de weinig gunstige stemming in officieele Amerikaansche kringen. Eerste wedstrijd in Nederland Naar aanleidixig van een bei'icht in de dagbladen, dat in Oostenrijk regelmatig wedstrijden plaats vinden in het langzaam rookexx vaxx sigaren, heeft de Rookvei-eem- ging „De Rookende Vrienden I" te Rotter dam het initiatief genomen, naar wij mee- nen voor het eerst in Nederland, een der- gelijken wedstrijd te organiseeren voor hare leden exx doxiateurs, Het Oostenrijksche record bedraagt 85 mi nuten voor sigaren van 6.6 gram, Zoixdag j.l. werdexx door „De .Rookende Vrienden I" gerookt vei'sche vorstenlanden sigaren, gewicht 5.5 gram. De resultaten welke hier volgen geven zeker blijk, dat wij in de rooksport onze zuidelijke buren verre de baas zijn. Te Alemelo is geaxresteex'd en naar het Huis van Bewaring overgebracht het echt paar L„ waarvan de man Nederlander en de vrouw Duitscher van geboorte is. Beiden woi'den ervan verdacht, door middel van een door hen opgericht bemiddelingsbureau voor Duitsche dienstboden, zich te hebben schuldig gemaakt aan handel in meisjes Er arriveerden in Almelo geregeld Duitsche meisjes, die als dienstbode in vei'schillende betrekkingen werden geplaatst. Zoolang dit geschiedde bij te goeder naam en faam be kend staande families, bestond hiex-tegen geen bezwaar, doch er rezen vermoedens dat er ook Duitsche meisjes geplaatst wer den in verdachte huizen buiten Almelo. De Officier van Justitie heeft bevel ge geven, het voorloopig arrest van het echt paar met twee dagen te verlengen. KROMMENIE Eierveiling Op de ;aatst gehouden eierveiling werden aange voerd 4100 stuks kipeieren welke verkocht werden voor 3.504.50 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Mei. 5000 K.G. tomaten: A 5559.80, idem B 49.80 —53.60, idem C 52.80, idem CC 3536.10. ALKMAAR, 29 Mei. Kaasmarkt. Aange voerd 68 stapels, wegende 160.000 K.G. Fa- brieks kleine f 33; fabrieks-commissie f 32; Boeren kleine f 30. Handel matig. HOORN, 28 Mei. Kaasmarkt. Kleine f 30; commissie f 32; fabriek f 31; fabrieks- commissie f 33; kl. kruidkaas f 32.50. Aan gevoerd 19 stapels, wegende 43996 K.G. Handel goed AMSTERDAM 28 Mei. Amsterdamsche aardappelprijzen. Geen aanvoer. Prijzen on veranderd. ENKHUIZEN, 28 Mei Bloemenlust Pioenen f 11.50, Iris f 1.501.30, Hadley f 1.50—4, Columbia f 1—3, Butterfly f 1— 2.50, Anemonen f 0.30—1 per 100 stuks. HOOFDDORP, 28 Mei. Graanmarkt. Tar we (witte) 5.509, idem (roode) 5.508, rogge 45, gerst Chevalier 66.75, haver 5.506.50, duiveboonen 1114, groene erwten 79, karwij 25.5026, blauw- maanzaad 3537, kanariezaad 1516, alles per 100 K.G. UITHOORN, 23 Mei 1931 Op de kaas markt waren aangevoerd 1125 stuks. Prijs: Goudsche kaas 1ste soort R.M. 2934, id. 2de soort R.M. 2528. Handel matig. TER AAR, 28 Mei 1931 Centrale Vei ling Peulen 0.280.43, Snijboonen 7.70, Sla 0.80—2.90, Bloemkool 3—20 ct., Aardbeien 917 cent. (N i e t - O f f i c i e 1). 456e STAATSLOTERIJ. Trekking van Vrijdag, 29 Mei 1931, 5e Klasse. 8e Lijst. HOOOE PRIJZEN. 594. 3039, 3869, 4726, 16643, 20468 elk 7 1000. 19936 f 400. 10687. 14201. 15691, 16551 elk 200. 935, 2025 2424, 4578, 5111. 5520, 5920, 6813, S055, 8557, 9412, 10572, 11820, 16147, 16502, 17224, 17779 elk 100. Prijzen van 170. 66 280 286 347 585 749 846 901 1169 1252 1339 1406 1596 1655 1658 1706 i7S2 1923 1993 2137 2228 2303 2348 2385 2407 2445 2481 2581 2833 2909 2936 2965 3089 3340 3383 3410 3419 3512 3785 3977 4213 4214 4722 4953 4955 4958 5078 5122 5245 5372 3573 5605 5644 5694 5738 5765 5897 5951 6073 6178 6188 6257 6261 6480 6506 6516 6641 6683 6770 6961 7019 7055 7059 7198 7278 7590 7670 7706 7718 7841 7919 7966 7969 7972 7987 8036 8038 8147 8157 8255 8264 8361 8393 8414 8500 8507 8516 8655 8688 8707 8751 9030 9038 9052 9144 9291 9628 9773 9793 9877 10000 10003 10019 10O56 10156 10411 10451 10455 10507 10527 10688 10784 10793 10823 10825 10894 10902 10916 10958 10965 11022 11078 11110 11153 11185 11407 11486 11513 11736 11881 12032 12094 12097 12149 12243 12252 12358 12434 12448 12512 12520 12659 12738 12868 12877 12890 13154 13292 13425 13596 13623 13658 13838 13897 13978 14088 14109 14182 14209 14391 14467 14512 14651 14739 14787 14815 14827 14855 15286 15381 15481 15483 15611 15643 15650 15685 15817 15864 15892 15900 16063 16138 16185 16200 16299 16345 16408 16443 16483 16485 16559 16863 17014 17108 17204 17248 17419 17426 17831 18208 18244 18428 18467 18685 18767 18807 1914a 19236 19261 19447 19472 19481 19567 19704 19773 19782 19796 20080 20265 20303 20501 20579 20741 20786 20788 20862 20930 NIETEN. 7 25 32 62 92 134 163 165 206 276 309 315 345 355 366 381 407 423 424 505 552 570 640 646 687 703 765 810 838 864 866 8SS 896 907 942 954 993 1014 1025 1036 1044 1059 1068 1099 1119 1171 1182 1216 1256 1266 1279 1301 1314 1330 1371 1388 1409 1506 1562 1626 1696 1718 1756 1940 1954 1997 2018 2039 2104 2139 2144 2151 2171 2185 2204 2232 2233 2293 2314 2359 2361 2377 2389 2464 2495 2541 2554 2569 2619 2655 2680 2778 2851 2868 2876 2887 2898 2940 2942 2970 2992 3046 3085 3192 3204 3209 3235 3258 3278 3311 3314 3396 3458 3484 3595 3602 3738 3788 3808 3838 3862 3997 4034 4062 4070 4117 4142 4152 4163 4177 4180 4201 4202 4291 4331 4372 4374 4459 4471 4487 4505 4507 4584 4593 4606 4624 4648 4668 4681 4709 4732 4734 4741 4778 4851 4859 4915 4938 4976 5042 5051 5081 5089 5092 5101 5118 5179 5235 5243 5309 5347 5361 5366 5370 5401 5439 5470 5488 5546 5558 5606 5620 5678 5680 5715 5724 5757 5771 5773 5775 5779 5800 5850 5900 5927 594 S 5957 5999 6020 6070 6081 6138 6169 6193 6211 8 6260 6334 6340 6376 6403 6411 6497 05U9 6541 6578 6600 6617 6620 6663 6749 6757 6774 6785 6812 6814 6819 6870 6877 6918 6973 6997 7023 7101 7195 7201 7239 7240 7266 7268 7277 731» 7436 7451 7503 7506 7525 7541 7589 7594 7628 7635 7643 7697 7740 7741 7774 7778 7830 7835 7851 7929 8075 8128 S190 8213 8280 8285 8304 8336 8406 8407 8448 8490 8563 8574 8585 8607 8611 8629 8782 8813 8843 8858 8900 8923 8937" 8942 8964 9021 9043 9063 9087 9092 9111 9123 9135 9161 9165 9189 9208 9213 9252 9256 9282 9296 9298 9344 9358 9396 9402 9404 9434 9458 9465 9470 9486 9521 9552 9554 9582 9612 9625 964» 9672 9736 9738 9832 9852 9872 9909 9911 9979 9980 10015 10028 10060 10133 10167 10246 10232 10277 10337 10346 10439 10543 10581 1057' 10605 10617 10619 10652 10682 10723 10781 1079- 10811 10849 10855 10910 10925 10952 10995 1101» 11052 11132 1115011171 11177 11182 11207 11224 11225 11231 11276 11284 11305 11323 11355 1136' 11368 11496 11529 11532 11536 11537 11551 1159» 11652 11679 11699 11741 11788 11793 11812 19» 11960 12009 12049 12069 12178 12266 12274 12309 12320 12335 12356 12394 12406 12442 12477 1251 12515 12582 12629 12643 12645 12749 12824 1292 12970 130i6 13026 13092 13123 13137 13140 1319» 13238 13241 13282 13297 13298 13316 13357 1336 13374 13411 13417 13427 13437 13440 13462 348» 13487 13558 13560 13568 13583 13604 13673 36» 13747 13774 13791 13805 13809 13876 13880 139 6 13918 13938 13965 14030 14033 14056 14210 14-' 14242 14250 14258 14260 14262 14266 14289 1430 14350 14454 14462 14557 14568 14572 14586 146» 14644 14655 14725 14795 14798 14833 14891 1489 14936 14940 14999 15046 15053 15087 15124 1»' Q 15159 15248 15250 15257 15274 15332 15398 153 15408 15410 15447 15478 15537 15562 15592 156 15639 15665 15730 15748 15765 15827 15845 5». 1599.3 16145 16162 16178 16193 16337 16442 164» 16492 16630 16640 16685 16704 16746 16748 16'» 16775 16793 16823 168?5 16833 16888 16907 16' 16964 17019 17023 17033 17042 17063 17139 171» 17239 17254 17278 17303 17354 17446 17452 174 17472 17483 17518 17533 17567 17585 17589 1762 17622 17646 17685 17714 17722 17726 17846 79» 17977 18014 18019 18023 18043 18069 18147 J»1 18175 18182 18247 18262 18270 18294 18297 832» 18386 18387 18421 18433 18435 18437 184»4 841» 18541 18542 18656 18658 18725 1S733 18740 1870 18822 18834 18902 18908 18991 19013 19038 19 19098 10129 '.9215 19240 19266 19277 19300 19» 19340 19392 19405 19413 19482 19507 19571 19» 19658 19661 19736 19763 19794 19808 19817 19 19864 19932 19941 19959 19969 19984 20105 201 20119 20249 20293 20321 20327 20377 20399 20«2 20423 20424 20432 20439 26441 20522 20582 205- 20669 20699 20702 20711 20720 20737 20740 20753 20757 20781 20784 20790 20814 20933 p Verbetering: 5e Klasse. 7e Lijst: vervalt; 19376 en 19383, beiden met met, onl» ken; 20255 m/z 20855; 14221 m/z 14281.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2