Uit den Omtrek Stofzuigerhuis MAERTENS Tentoonstelling te Opmeer NERIHGA WUTHRICH, HAARLEM Electriciteit LISSE VOORHOUT VIJFHUIZEN WARMOND KENNEMERLAND BEVERWIJK CASTRICUM WIJK AAN ZEE UITGEEST MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van Besommingen LANDBOUW EN VEETEEL7 De proefvelden in Noord-Holland Sarteijorisstraat 16 - Tel. 10756 VMIPYR Stofzuigers f 105.- MARKTNIEUWS til g49 De jaarlijksche tentoonstelling te Opmeer, gehouden op initiatief van de afd. Opmeer en Omstreken, is Maandag gehouden. Zooals meestal op dezen voor de West-Friezen fees- telijken Tentoonstellingsdag, mooi zomer weer. Men maakt er steeds een vroolijken Maandagsche feestdag van. 't Is kermis en al is het in een typisch West-Friesch dorpje, toch klinken er de frissche tonen der mu ziek die speelt van: „Sous les toits de Paris". De boerenzoons komen in hun pittige boerenkarretjes, waarin de West-Friesche schoone zij het dan niet meer in het tra- ditioneele oude costuum zetelt, fier en trotsch. Een mooie kar, met een vurig paard ervoor, goed-getuigd, en in de kar een aar dig vrouwtje, is nog steeds de trots van den boer. In het dorp heerschte reeds vroeg een prettige drukte; de tenten en kramen van de kermis waren reeds vroeg geopend; op de paardenmarkt was het levendig-druk. Vol was het van auto's en boeren-wagens. Op het tentoonstellingsterrein was het aangenaam te verblijven. De inzendingen van paarden met of zonder veulens overtroffen die van vorige jaren in aantal. Naar wij van ingewijde zijde vernemen, komt de paardenfokkerij weer op hoog peil en wordt ze ook steeds meer be oefend. Al mag de auto den edelen viervoeter op den weg verdrongen hebben, in den land bouw bedient de boer zich nog steeds liever van het meer handelbare paard. De groote Inzending landbouwpaarden bewees zulks. Om 10 uur kwam men in feestelijken en muzikalen optocht naar het tentoonstellings terrein, waar de voorzitter van het comité, de heer G. Stapel Gz., burgemeester van Sijbekarspel, temidden van de vele belang stellenden de tentoonstelling opende. Spr. wekte op tot vreugde en blijdschap om de mooie natuur en haar gaven. Den slechten toestand in vee- en landbouwbedrijven releveerende, achte spre ker het niet noodig daarover te treuren. Het is zelfs wel eens goed temidden van dezen tijd van depressie eens een vroolijken, een feestelijken dag te houden, zooals dezen tentoonstellingsdag. Met Uilenspiegel moest men maar in minder gelukkige tijden zich verheugen over de betere tijden die in de toekomst zeker niet zullen uitblijven. De muziek zette vervolgens feestmuziek in. Des middags stroomden van alle kanten de bezoekers Opmeer binnen en bewogen zich een drie en een half duizend menschen op het terrein. Ook de paardenmarkt was druk bezocht en gaf een levendigen aanblik. Vooral de verschillende Zigeuners droegen ertoe bij, dat de markt een ongewoon beeld vertoonde. Niet minder dan 30 woonwagens, waaronder er waren, die op oude auto- chassis waren gebouwd en door derde hands auto's werden getrokken, hadden in de onmiddellijke omgeving van Opmeer een plaatsje gevonden, terwijl de kermis eveneens een attractie vormde en in de dansgelegen heden de jonge boerendochters met hun ca valiers zich lustig met den dans vermaak ten. De afdeeling Opmeer van de Hollandsche Mij. van Landbouw, die het telkenjare aan durft om deze feesten te organiseeren, maakt zich daardoor zeer verdienstelijk voor de be volking van dit kleine geïsoleerde West- Friesche plaatsje, want op dezen dag wordt er door velen aan de duizenden bezoekers verdiend. De deelname aan het concours-hippique bepaalde zich in de rubriek spannen betuig de landbouwpaarden tot twee, waarvan de eerste prijs, 40 met verguld-zilveren me daille van den burgemeester van Spanbroek en Opmeer, gewonnen werd door Gebr. Hoed te Alkmaar en de tweede prijs 20 met zil veren medaille door den heer F. A. Melchior te Winkel. De rubriek: betuigde landbouwpaarden kenmerkte zich door een grooter deelname; in deze rubriek kampten elf deelnemers; den eersten prijs 35 met zilveren medaille veroverde de heer A. Shagen te Aartswoud; den 2den prijs 20, de heer Joh. Schouten, Binnen wij zend; den 3den prijs 10, de heer C. Neefjes, Hauwert; terwijl de prijs voor het schoonste geheel, 10, werd toegekend aan den heer J. N. Pronk Pz., te Broek in Wa terland. Voor de rubriek: rijtuig, bespannen met twee paarden voor elkander, was slechts één deelnemer ingeschreven en wel Gebr. Hoed uit Alkmaar, aan wien de eerste prijs, 30, werd toegekend. In de rubriek: betuigde paarden (open klasse), werd door 5 deelnemers om de prij zen gestreden; van de 5 waren er 3 van den heer H. F. Bultman, Heemstede, die met de raspaarden: Binglen Victor en Tudor Emperor den lsten en 2den prijs, 150 met een verguld-zilveren medaille en 100 met dito behaalde. Dr. D. Groenhart uit Dirks- horn veroverde met Nodelphe Leopard den derden prijs, 50. Een concours-hippique komt steeds meei in het teeken te staan van de wedstrijden der ruiters van de landelijke rijvereenigin- gen. Te Opmeer verschenen de achttallen van van een vijftigtal ruiters, die tegelijk een 6-tal vereenigingen, en vooral de parade met hun vaandels in het veld verschenen, werd algemeen bewonderd. Ook de dressuur-proef, waarin die vijf ver eenigingen uitkwamen trok algemeene be langstelling en de voorzitter van de lande lijke rijvereenigingen, de heer Slob, uit de Haarlemmermeer, deelde met voldoening bij het uitreiken der prijzen mede, dat de jury geconstateerd had, dat over het algemeen de proeven schitterend waren uitgevoerd en dat verwacht kon worden, dat op den Natio- nalen wedstrijd te Bergen, op 25 Juli a.s., waar een 15-tal landelijke rijvereenigingen elkander zullen ontmoeten, hardnekkig ge kampt zal worden. Den lsten prijs behaalde West-Friesland te St. Maartensbrug; den 2en de Landel. Rij ver. Heiloo en Omstr. te Heiloo; den 3den de L. R. V. Bucephalus te Barsingerhorn; de 4de werd toegekend aan de L. R. V. Anna- Paulowna te Anna-Paulowna. In het springconcours bestreden 24 deel nemers elkander, terwijl dat in Tally Ho. waarbij de ruiters een 100 M. in stap, een 100 M. in draf en een 100 M. in galop moes ten rijden, met 46 deelnemers het geval was. Om vier uur kwam er een flinke regenbui opzetten, die een oogenblik dreigde de fees telijkheden te verstoren, doch gelukkig slechts van korten duur bleek, zoodat ook de beide laatste wedstrijden beschenen wer den door een heerlijk zomer-zonnetje. De uitslagen van de Landbouw tentoonstelling Driejarige paarden: 1ste pr. P. Slachter Kz., Hoogwoud; 2de pr. P. Wijnker, Opmeer. Tweejarige paarden: 2de pr. F. A. Mel chior, Winkel. Eenjarige paarden: 1ste pr. A. C. Buis. Ursem; 3de pr. Joh. Schouten, Binnenwij- zénd. Merries met veulen: 2de pr. H. Wessels, Sijbekarspel. Geregistreerde Texelsche melkschapen (4 stuks): 1ste pr. J. Stapel Sz., Sijbekarspel; 2de pr. Wed. H. Langendijk, Weere. Dito Ooilammeren (4 stuks)1ste pr. J. Wagenmaker, Weere; 2de pr. G. Glas, Gouw; e. v. J. Stapel Sz., Sijbekarspel. Niet-geregistreerde Lammeren (4 stuks) lste pr. K. Bos, Opmeer; 2de pr. P. Wijnke: te Opmeer. Eenjarige weideschapen: lste pr. Wed. H Langendijk, Weere; 2de pr. G. Stapel, Sijbe karspel. Geregistreerde Texelsche Ramlammeren: lste pr. Wed. H. Langendijk, Weere; 2de pr. J. van Eerkei Cz., Wognum. Dito rammen van een- jaar: lste pr. J. van Berkel Cz., Wognum: 2de pr. Wed. H. Lan gendijk, Weere. Geregistreerde Texelsche rammen: lste pr. W. Wijdenes Cz., Sijbekarspel; 2de pr. D. Schoen, Benningbroek. Varkens: Geregistreerde Groot Yorkshire, zeug met minstens 6 biggen: lste pr. J. N. Wagenmaker, Weere; 2de pr. D. Schoen Benningbroek; 3de pr. P. Dekker Jbz., Ob- dam. Geregistreerde drachtige zeugen: lste pr. D. Schoen, Benningbroek; 2de pr. P. Borst, Heerhugowaard; e. v. F. v. d. Wal, Winkel Geregistreerde beeren: Groot York-shire: lste pr. P. Borst, H.H. Waard; 2de pr. Var- kensfokver., Spierdijk. Geregistreerde Beeren, jonger dan 1 jaar. lste pr. Varkensfokver., Spierdijk; 2de pr. en e. v. D. Schoen, Benningbroek. Melkgevende geiten: lste pr. H. Niele, Weere; 2de pr. C. Kieftenburg, Spanbroek; e. v. K. L. Groot Klz. te Hoogwoud. In de rubrieken Pluimvee en konijnen be haalden D. Langenberg te Alkmaar een 2de en een 3de prijs; J. Stoop, Opmeer, een 2de; L. Anneveld, Schagen, een lste; H. v. d. Gracht, Schagen, een lste; N. Klaver Hz., Opmeer, een 2de; P. H. Florijn, een 2de; N. Klaver Hz., Opmeer, een 2de; T. Leegwater. Berkhout, een lste; J. Leeuw, Opperdoes, een 2de; W. Delissen, een lste; mej. C. Chek- kerman, Aartswoud, een 2de; de heer Jr. Smit, Spanbroek, drie lste, drie 2de en een 3de; Jb. Buisman, Aartswoud, een lste; J. Blaauboer, Alkmaar, een lste; L. Vos, Oude Niedorp, een 3de; KI. Groot Klz., Hoogwoud, een lste, twee 2de en een 3de; C. Slijkerman te Blokker, een 3de; P. Nooy Cz. te Midwoud, twee 2de; H. Deelen, Alkmaar, een 2de; H. Scholten, Avenhorn, een 2de en een 3de; R. Hoogland te Hoogwoud, twee lste, een 2de en een 3de; J. Ruiter, Opmeer, een lste; J. Kieftenburg, Opmeer, een 2de; C. Laan, Op meer, een 3de; C. Timmerman, Aartswoud, twee lste en een 3de; N. Slachter te Span broek, een lste en een 2de; C. Kieftenburg, Spanbroek, een lste, 2de en 3de; J. Steyn, Aartswoud, een 2de; Jb. Buisman, Aarts woud, een lste; H. C. Swaag, Langereis, een lste en 2de; P. Koenis, Hoogwoud, een 2de: S. Blanken, Opmeer een 2de; G. Groen te Langereis, een lste; A. Heddes, Spanbroek, een 3de; P. Deken, Hoogwoud, een 2de; J. Folker, Binnenwijzend, twee lste; J. P. Bos man, Opmeer, een lste; J. Stikvoort, Alk maar, een lste; en N. Leyen, Schagen, drie lste en een 2de prijs. UITSLAG SPRINGCONCOURS TE OPMEER 1. J. Schoorl (1. r. West-Friesland); 2. W. van Ceerlings (1. r. Anna Paulowna)3. Nieuwenhuizen (1. r. Kaptein v. d. Wal, Hoofddorp); 4. Meerburg, (1. r. Kapitein v. d. Wal, Hoofddorp)5. Boon (1. r. Beiaard Purmerend) Eervolle vermelding J. Schenk (1. r. Bu- cephals). UITSLAG TOLLY-HO 1. D. van Oort (1. r. Hello en omstreken); 2. F. A. Melchior (1. r. Bucephals)3. J. Schoorl (1. r. West Friesland). Eervolle vermelding: K. Reijnen (1. r. Bu- cephalis) Huldiging W. Mizee Zondagavond had in de groote zaal van den R.K. Volksbond de huldiging plaats van den heer W. Mizee, directeur van de R.K. Gemengde Zangver- eeniging „St. Gregorius". Deze bijeenkomst vond plaats, naar aan leiding van het feit, dat deze vereeniging op het gehouden concours te 's Gravelanc een len prijs wist te behalen in de afd. Uitmun tendheid. Vele leden van verschillende vereenigingen waren uitgenoodigd. De avond werd met een welkomstwoord ingeleid door den voorzitter, den heer F. A. Beijsens. Ook kunnen wij nog melden, dat de Eerw. Geestelijkheid der parochie vertegenwoordigd was. alsmede de Beschermheer der vereeniging. de heer P. Warmerdam Door de zangvereeniging werd vervolgens gezongen „Adoro Te", een com positie van den Leidschen dirigent W. Mizee, hetwelk met een dankbaar applaus beloond werd. Voor dezen avond was de weleeerw. kap. v. Zon, leider van het koor. De Zeereerw. heer Pastoor sprak eenige woorden tot den directeur. Het jongste bestuurslid, mej. B. Broekhof, wenschte den directeur geluk, na mens het bestuur en overhandigde den heer Mizee een bloemstuk, terwijl mevr. Mizee een foto van de vereeniging ontving. Hierna werd „Lauda Sion" van Olivier Koop ten gehoore gebracht. Hierna wenschte de geestelijke adviseur den jubilaris geluk en heette de nieuwe leden welkom. Het verheugde spr. dat de vereeni ging steeds vooruitgaat. Wij zullen steeds door blijven werken en ons plan is dezen zomer een groot tuinfeest te organiseeren. De voorzitter las hierna het rapport voor van de Jury, waaruit bleek, dat het koor aan alle wenschen heeft voldaan. Nu was het woord aan den heer C. Schra- ma, welke sprak namens he. bestuur van den Ned. R.K. Volksbond. Spr. overhandigde den heer Mizee een blijk van waardeering, voor hetgeen hij ook voor den R.K. Volksbond gedaan heeft. De heei1 Warmerdam, beschermheer der vereeniging, sprak vervolgens woorden van gelukwensch tot directeur en leden. Met be langstelling had spr. de vereeniging zien op groeien. Getuige ben ik geweest van het concours te 'sGraveland en met voldoening hebben wij daar uw werk beloond zien wor den. Blijft uw organisatie trouw, gij hebt de hoogste trap door dit concours bereikt, zorgt, dat dit steeds zoo bliift. Namens de R.K. Harmonievereeniging Adolf Kolping", sprak de heer J. v. d. Voort. Namens de R.K. Mandolineclub de heer B. Randsdorp. De Weleerw. heer Kap. v.. Zon sloot de rjj van sprekers. Spr. hoopte, dat het niet by dit succes zou biyven. Hierna werd het verplichte nummer van het gehouden concours ..Het Koningskind", van P. Mart. Z-derlaan gezongen, hetwelk een dankbaar applaus verwierf. De heer L. Halfschepel. declameerde ver volgens „Excelsior" en „Schrijverke", beide van den priester-dichter Guido Gezelle. Voor beide declamaties verwierf hii een dankbaar applaus. Kap. Kutipers declameerde „Boer- ken Aas" eveneens van Guido Gezelle en de voorzitter besloot de declamaties met een Noord-Brabantsche declamatie van Vincent. Hierna dankte de heer Mizee de sprekers voor hun waardeerende woorden en verder allen die tot dezen feestavond hebben mee- j gewerkt. Hierna werd deze avond met den christelijken groet gesloten. Burg. Stand. Geboren: Johannes, z. v. A. Imanse en M. E. Schrier. Johanna Geertruida, d. van J. G. Dulnmeijer en W. P. van der Stelt. Jan, z. van J. Kingman en M. J. de Kcoker. Catharina Maria, d. van A. H. van Noort en D. Bakker. Arie, z. van J. Goudkade en A. van Blitterswijk. Neeltje, d. van M. Smink en N. de Graaf. Aaltje, d. van A. v. d. Voet en A. Boer. Ondertrouwd: H. J. Hoogeveen en Th. de Kuyper. Getrouwd: W. Boot en S. A. Molenaar. H. van Bostelen en S. H. Horsman. Concert. De R. K. Harmonie „Adolf Kolping" geeft Vrydag 5 Juni, des avonds te 8.15 uur#een concert in de tent. Burgerlijke Stand Geboren: Harm, z. van H. Hazelaar en van M. Poppen; Johan nes Petrus, z. van P. van der Hulst en van M. W. den Dubbelden; Cornelia Helena, d. van H. Geerlings en M. C. Kcolloos. Ondertrouwd: Hendrik Duivenvoorden, 25 jaar, te Noord wijl: nrhout, met Johanna Ad iana van de Lans, 23 jaar te Voorhout. Getrouwd: N. van Kempen met M. C. van der "Mey, beiden te Voorhout: L. W. van Schie te Noordwijk met M. J. Witteman te Voorhout; L. M. Klomp te 's-Gravehhage met E. M. van den Berg te Voorhout. Wegenvetbetering Door de gemeente is een houtwal gerooid in de Engelsche laan voor wegverbetering. Nu deze rooiing vol tooid is kan men constateeren, dat dit voor het verkeer op dien weg aanmerkelijk ver beterd is, omdat hierdoor een grooter ry- vlak verkregen is. PAARD EN WAGEN IN DE RINGVAART Zondagavond kwamen de gebr. B. van Halfweg met paard en wagen —langs den Zwanenburgerdyk rijden. Nabij J. Zomer sprong onverwachts het paard, geschrokken voor een passeerenden auto, op zijde en kwam in de Ringvaart te recht. De beide inzittende wisten zich met moeite te redden. Behulpzame handen hiel pen het gerij uit het diepe vaarwater halen, doch daar het tuig en het wagentje waren beschadigd kon de reis daarmede niet wor den voortgezet. Een los paard, dat achter het rijtuig was vastgebonden, bleef op het droge. Personalia. Te 's Gravenhage is geslaagd voor het machinistenexamen Diploma B de heer H. A. Saker, alhier. Gewetensgeld Bij den ontvanger der di recte belastingen alhier, is 6800 aan ge wetensgeld ingekomen. Beverwijksche Harmoniekapel De Be- verwöksche Harmoniekapel hield gister avond ter gelegenheid van de op het laatste concours behaalde successen, een muzikalen rondgang door de plaats. Allereerst werd een serenade gebracht voor de woning van den burgemeester, Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, waarna in den tuin van huize „Scheybeek" de con coursnummers ten gehoore werden gebracht voor de beschermvrouwe, Mevr. v. Hattum. Buiten het hek was er zeer veel belang stelling voor dit concert. Na afloop ging het door de straten van Beverwyk, waarbij weer veel publiek op de been was. Burgerlijke stand. Geboren'. G. T. van Etten—Staring, d. M. A. Langendijk—Bak ker, d. C. A. van der Werfvan den Berge, d. E. BoonPel, d. Overleden: P. Oosterheert, 91 jaar, wedr. van A. J. Masson, eerder van V. Beinders. A. M. de Jong, 83 jaar, wed. van C. F. Hulskamp. J. Schönfeldt, 77 jaar, geh. met T. Bakker. Aanleg van een straat Door de N.V. Bouwmaatschappy „De Kleis," gevestigd te Uitgeest is vergunning gevraagd tot het aan leggen van een straat op een terrein gelegen aan de Wolff en Dekenstraat, hoek Alkmaar- schestraatweg. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat by B. en W. geen bezwaar, mits voldaan wordt aan de voorwaarden, welke gesteld in het concept-besluit. De ï-yweg zal een breedte verkrygen van 5.50 M. Schouw De jaariyksche schouw over de wegen enz. binnen deze gemeente, zal ge houden worden Donderdag 11 Juni 1931; de eventueele herschouw op 25 Juni 1931. Burgerlijke Stand van 16 tot en met 31 Mei 1931 Geboren: Hendrika Gerarda Maria, dochter van Ger. Konijn en Joh. Meyer. Overleden: A. P. Beentjes, 7 weken. Ondertrouwd: Th. Jac. van Veen, al hier en Petr. Tock van Wormerveer; Fetr. Schuyt, alhier en S. P. van Roode, van Limmen; Corn, van der Zon en A. M. Mey- land', beiden alhier; D. Kint van Velsen en en E. C. Tyms, alhier; H. N. Doodeman, van Beverwuk. en G. C. de Ruöter, alhier: Petrus Baltus en A. Sinneger, beiden alhier; Corn. J. Tuineveld en M. Sinneger, beiden alhier; L. J. Meyland en Joh. H. Voormeer. beiden alhier; Alb. burge, van Wyk aan Zee en Duin en M. C. Kossen, alhier; Petr. L, van der Kolk, alhier, en Chr. A. Teeling, van Akersloot; Joz. de Munk, alhier, en A. M. Kruijenaar, van Akersloot. Getrouwd: Nic. van Schagen, 29 jaren van Velsen, met A. Welagen, 26 jaren, al hier; Joh. Jac. de Boer, 25 jaren, alhier, met A. C. Duineveld, 24 jaren, van Velsen; L. S. Henneman, 28 jaar, met Joh. Schuyt, 23 jaar, beiden alhier; Th. N. Bruin, 25 jaar, met Corn. Schuyt, 24 jaar, beiden al hier. Motorongeval Zondagavond tegen 11 uur had alhier in de Dorpsstraat in de ge vaarlijke bocht een vry ernstig motorongeval plaats. Ter plaatse wilde een drietal motor rijders een auto voorb-r 0 m Een der mo torrijders kon de bocht niet meer krijgen en leed met groote vaart tegen den z.g.n. door- rystal van het café de Vriendschap. Bat net motorrijwiel 'rijwel geheel vernield v.as, laat zich begrijpen. Erger was de bestuurder ei aan toe. Naast v.y ernstige onden in gel»si en aan handen kreeg ni.1 een sJeu- telbtenbreuk. De on" "fheei heeft voorloopig verband gelegd en toen kon met een ontboden auto de reis naar de woon plaats IJmuiden worden voortgezet. Aanleg gasleiding Met den aanleg van de gasleiding naar zee worden goede vor deringen gemaakt. In een tydsverloop van 14 dagen is men vanaf den Zeeweg gereed gekomen met den aanleg van de leiding tot voorbij het Commissarishuis, zoodat ver wacht mag worden dat binnen een 14 da gen het hotel aan het strand en de verver- schingsgelegenheden op het strand, met de auto- en ry'wielgarage van gas kunnen wor den voorzien. Met den aanleg van de water leiding zal ook spoedig worden aangevangen. Deze is echter niet zoo lang omdat vanaf Johanneshof slechts de leiding behoort tot stand gebracht te worden. Burgerlijke Stand Geboren: Balladina Maria, d. van W. H. Mulder en A. Braken- hoff Johannes Cornells, z. van C. Spren keling en M. H. Tiebie. Overleen: TrijntjleKeibroek f;nnd kaak k Overleden: Trijntje Kleibroek, 51 j., echt- gen. van J. Res Sylvie Sidonie de Vries, 65 j„ wed. van H. van Randwijk Frederik Antonie Vorster, 27 j. Ondertrouwd: Gerardus Petrus van Veen, 23 j. en Maria Orij, 20 j. Gerrit Borst, 24 j. en Maria Liefting, 23 j. Naar de missie Naar wö vernemen, zal dezer dagen onze vroegere plaatsgenoot, de weleerw. frater Assirius (in de wereld Hcn- ricus van der Meijvan de Congregatie van O. L. Vrouw van het Heilig Hart te Utrecht, naar de missie van Oost-Java afreizen. Deze pionier is de eerste van deze plaats, die zich gaat v/ijden aan de zware taak om het Evangelie te gaan brengen aan de arme heidenen en te onderwazen de armen van geest. De eerw. frater zal in Malang zich bij zonder aan het onderwijs der kinderen wij den en met de functie' van hoofd der school belast worden. Wij wenschen onzen goeden vriend en plaatsgenoot een goede reis, veel succes en Gods besten zegen over zyn moeilijken en zwaren arbeid. Vergezellen wü den vertrekkenden missio naris op zee metonze gebeden en steunen wij hem in zyn werken met geestelijke hulp. Jaarvergadering „Hulp in Lijden" Uit het jaar-verslag dezer vereeniging bleek, dat de vereeniging op 31 December 1930 133 leden telde, terwijl aan 48 leden gedurende het laatste boekjaar een uitkeering werd ge daan. Een woord van dank werd door den voor zitter gebracht aan de nagedachtenis van wyien den heer H. van Egmond in leven bode en penningmeester der vereeniging. In de eerste 5 maanden van dit jaar zyn de resultaten minder gunstig geweest, waar f 800.— meer werd uitgekeerd dan ontvan gen. Met ingang van 't tweede halfjaar 1931 zal dan ook de contributie der leden met 5 cent per lid en per week worden verhoogd. Het aftredend bestuurslid, de heer K. van de Kommer, werd ais zoodanig herkozen, terwijl besloten werd de vacature wijlen H. van Egmond tijdelijk onvervuld te laten. R. K. Schoolfeestcommissie Vrijdag avond vergaderde de R. K. schoolfeestcom missie in het Sint Jozefgezellenhuis. Nadat de inteekenlijsten en de gelden aan den penningmeester waren afgedragen, kwam ter sprake op welke wyze 't school feest voor de grootere leerlingen der R. K. school zou worden gehouden. Na eenige discussie werd besloten den zelfden tocht te maken als een vorig jaar, n.l. met de boot van Bak naar Koedyk, vandaar met de tram naar Bergen (dorp) en Bergen aan Zee, voor duin- en strand- vermaak en dan weer met de boot huistoe. Als datum voor dit schoolfeestje werd vast gesteld Donderdag 18 Juni as. Een dankwoord past voorzeker aan de parochianen, die door him ruime bydrage dit schoolfeestje weer mogeiyk maakten. Nog wordt algemeen goedgevonden, dat eenige leden van ons fanfarecorps zullen worden aangezocht, den tocht mede te ma ken voor de nocdige muzikale afwisseling. De regelingscommissie heeft de verdere uitwerking der plannen op zich genomen. IJMUIDEN, 2 Juni. Tarbot f 0.85—1.20: per K.G.; Griet f 17—50, Middel Schol f 40, Zet Schol f 3545, Kleine Schol f 4.5026, Bot f 1.90—2, Schar f 3.9010, Tongschar f 28—35, alles per 50 K.G.; Vleet f 2.40—4 per stuk; Pieterman en Poon f 4.509, Groote Schelvisch f 3140, Middel Schel- visch f 1528, KI. midd. Schelvisch f 1121, Kleine Schelvisch f 4.70—11, alles per 50 K.G.; Kabeljauw f 17.5040 per 125 K.G.; Gullen f 1.60—10 per 50 K.G.; Leng f 0.38— f 0.65 per stuk; Heilbot f 1.20—1.35 per K.G.; Wyting f 3.90 per 50 K.G.; Koolvisch f 0.08 f 0.25 per stuk; Makreel f 1216 per 50 K.G. van de heden aan den Ryksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Amsterdam, IJm. 58, 2700.—; Kremer, 1600.—; Paris, 2700.—; En Avant 1500.Frisia, 1200.—; Friesland 1200; Ely Chevenière 2400.Maria Elisabeth, 1500.—. KOTTER E 157. 664.— LOGGERS Sch. 53, 536.—; Sch. 379, f 779.—; K.W. 105, 376.—; K.W. 4, 718.— K.W. 144, 647.—; K.W. 158, 277.—; K.W. 42, 729; K.W. 49, 750.—; K.W. 32, 467.—; K.W. 41, 740.—; K.W. 19, 540.—; K.W. 167, 540.—. No. 4 2 Juni Ook dit jaar zijn onder deskundige mede werking een aantal proefvelden aangelegd waaronder graslandvelden, voornamelijk aangelegd om het fosforzuurgebrek van de graslanden na te gaan. Deze velden zijn roodanig aangelegd, dat alle perceelen ge lijke hoeveelheden kali en stikstof ontvan gen, maar ongelijke hoeveelheden Thommas- stakkenmeel. Op de verschillende proefvelden is ge strooid per H. A. 800 K.G. Kalizout 20 pCt.. 200 K.G. Zwav. Amoniak en 200 K.G. Chili en dan als vergelijking 600 K.G. Thommas- meel en 1000 K.G. waartusschen een perceel zonder Thommasmeel. Reeds thans is in verschillende velden een enonri verschil te zien. Op het proefveld van Jac. Appelman te Hensbroek is reeds een zeer mooi verschil waar te nemen en duidelijk toont de strook in het midden, hoe weinig de andere be mesting hier geeft als men het slakkenmeel vergeet. Ongetwijfeld zullen dezen zomer enorme verschillen komen. Vooral het proefveld van P. Vlaar te Hens broek toont een duidelijk verschil. Het ge- heele veld staat nog dor en zonder kleur, alleen de veldjes met 600 en 1000 K.G. slak- kenmeel staan prachtig mooi green. De per ceelen die alleen kali en stikstof ontvingen, vertoonen geen verschil met geheel onbe- meste. Op een ander veld by genoemden heer, waarby de meststof. Thommasslakkenmeai in October, Januari en Maart is uitgestrooid, is-een duidelijk verschil te zien tusschen Januari en October en de perceelen zonder slakkenmeel. Ook Maart vertoont nog een aardigen voorsprong bij de zonder slakken- meel bestrooide perceelen. Dit proefveld wordt dit jaar niet gehooid, maar geweid. Als bijzonderheid zij nog ver meld, dat het reeds buitenloopende vee pre cies de in October en Januari bestrooide stukken het eerst heeft afgegraasd, waaruit wederom blijkt de groote voorkeur, die het vee heeft voor gras, bemest met slakkenmeel. Het proefveld bij P. Vlaar toont duidelijk, dat alleen kali en stikstof op dit land nutte loos is. Er wordt tegenwoordig door sommige men schen extra stikstof gestrooid. Uit deze proe" velden blijkt, dat dit geld weggooien is, a er geen voldoende voorraad forforzuui' in de bodem aanwezig is. Hiervoor kan gezoi worden, als men met slakkenmeel beme. dat op de veenachtigè gronden uitstekend ■- resultaten geeft. Verschillende graslandgebruikers meene het land in goeden staat te kunnen houde: met alleen ier of stalmest. Deze stoffen b vatten echter in verhouding te weinig fos forzuur en kalk en daarom moeten deze stof fen extra toegevoegd worden. Men kan dar dunner mesten, wat van groot voordeel i. want men kan dan meer land met de in he: bedrijf aanwezige meststoffen bestrooien. Stalmest of ier, (niet te dik) met voora slakkenmeel is een volledige meststof. Zeer interessant hieromtrent is het grs: veld van N. Hoogewerf, Ursem. De indeeling is hier 8x2 Are waarvan. Perc. 1 alléén stalmest; Perc. 2 stalmest en per H. A. 800 K.G slakkenmeel; Perc. 3 volledige kunstmest; (N i e t Officie e!) 4ó6e STAATSLOTERIJ Trekking van Dinsdag 2 Juni 1?; 5e Klasse 10e Lijst Hooge Prijzen: 19408 203% 1C00 1633 4(.2ó 5239 6801 7698 ƒ400 5860 19117 19393 ƒ200 1974 6789 6823 7522 7577 7912 10812 13167 13231 155S4 100 Prijzen van 70: 53 63 284 4!3 475 597 767 806 1095 1276 1345 1368 1502 1612 1648 1669 1672 1866 2181 2247 2254 2343 2375 2566 2770 2772 2947 3042 3149 31s5 3553 3610 3651 3797 3891 3945 4'30 4654 4684 4831 4902 5113 5173 5190 5293 5322 5477 5560 5968 59S2 6036 6044 6068 6076 6407 6499 6513 6544 6605 6800 6865 7033 7060 7080 7114 7313 7SS0 7916 8072 8073 8078 8180 8339 8345 8418 8459 8842 8845 9448 9452 9614 9684 9807 9809 10198 10356 10422 10463 10603 10681 11065 11070 11072 11107 11154 11291 11394 11567 11721 11751 11860 11S94 672 1442 2021 2648 3266 3999 5125 5709 6152 6846 7326 8195 8993 10029 10959 11301 12034 13003 18054 13472 13511 13981 14021 14484 14523 15094 15403 656 1448 2074 2661 3459 4025 5139 5732 6361 6857 7396 83C9 9175 10068 10982 11385 12089 13057 13737 140S9 146S3 15463 15988 16687 104 304 510 678 856 1067 1324 1619 2156 2475 2673 3050 317- 3201 3452 3717 3811 4147 4380 4576 4742 5120 5352 5505 5627 5777 5969 6350 6446 125 387 518 697 858 1069 1403 1674 2225 2476 2684 3052 3186 3208 3472 3723 3832 4157 4387 4592 4799 5181 5382 5510 5650 5809 6049 6354 6448 Nieten: 152 175 Perc. 4 Kali en stikstof maar geen slakken 12131 12230 12284 12487 12998 meel; 13183 13273 13321 13363 13408 de andere 4 zijn evenals voorgaande. 13790 13818 13841 13923 13932 De verschillen tusschen stalmest m< 14194 14227 14239 14366 14401 slakkenmeel en stalmest zonder deze mest 15523 ,5625 ]5gl4 j5847 I5913 1598ö stof zyn zeer mooi. Ifi267 16298 15361 16430 16479 16539 16674 Volledig kunstmest en stalmest met sla ,7054 1707g 17096 i7I74 x7250 17268 17272 17280 zijn bijna niet te onderscheiden. Kunstmei ]7535 ]7goo 17656 17756 17759 17928 18021 18058 d.w.z. perc. 4 Kali met stikstof zijn ook ve isi79 18339 18439 18518 18554 18679 18804 18815 achter by perc. 3. 18947 18979 19053 19171 19263 19528 19766 '591® Op dit veld blijkt duidelijk dat men uit 19937 20000 20199 20392 20395 20404 20491 20745 in zijn bedrijf aanwezige meststoffen met eer. 20810 20815 20860 20869 20987 geringe uitgaaf meer voordeel kan behalen. Vooral in dezen tyd is het van belang, dit goed onder de oogen te zien. V' 3 28i 1061 AMSTERDAM, 2 Juni Amsterdamsche 1294 aardappelprijzen. Malta Spring 1920 ct. p. 1614 K.G. De overige prijzen waren heden onver- 2132 anderd. Aanvoer 1 lading, 474 H.L. 2d PURMEREND, 2 Juni. Veemarkt. Aan- 3025 gevoerd werden 33 stapels kaas, wegende 3170 pl.m, 24000 Kg. 9 stapels kleine fabriekskaas 3190 f 30 per 50 Kg., handel matig; 24 stapels 3930 kleine boerenkaas f 32 per 50 Kg., 2841 Kg. 3" weiboter f 0.851.35 per Kg., 537 Kg. melk- 4ggg boter f 1.15—1.50 per Kg., 220 vette koeien 4376 f 0.96—1.04 per Kg., handel matig. 4533 317 melk- en geldekoeien f 160370 per stuk. 4716 32 Stieren f 0.75—0.85 per kilo, handel stug; 5084 64 Paarden f 80—200, handel matig; 69 5297 Vette kalveren f 1—1.20 per K.G., handel =458 stug; 470 Nuchter kalveren f 9—30 per stuk, handel stug; Fokkalveren f 18—30, handel 5940 stug; 567 Vette varken f 0.30—0.36 per K.G., 6292 handel vlug; 110 Magere varkens f 10—21 6435 per stuk, handel stug. 6573 Zouters 0.30—0.33 per K.G., handel vlug; 6635 Biggen, 401, 5—9 per stuk, handel stug; 6953 Schapen, 260, 24—35 per stuk, handel 742g stug; Lammeren 754, 1625 per stuk, 7564 handel matig; Piepkuikens 1.35—1.50 per 7go8 K.G.; Kipeieren 3.25—4.25 per 100 stuks; 8026 Eendeieren 3.25 per 100 stuks. S329 BEVERWIJK, 31 Mei. Bloembollen-export. g737 De uitvoer over April bedroeg aan gewicht g947 926.900 K.G. voor eene waarde van 816.104 9059 tegen 586.607 K.G. voor 691.082 het vorig 9326 jaar. 9464 Totaal is er over het eerste derde deel '645 dezes jaars verexporteerd ruim 4 millioen 9889 K.G. voor circa even zooveel guldens tegen J™26 iwn ongeveer 3'A millioen K.G. voor ruim 4 mu- 10421 10429 1043i ]0433 lioen guldens in 1930. 10576 10593 10705 10785 BEVERWIJK 1 Juni Coöp. Tuinbouw- 10895 10904 10923 10943 11120 11172 11239 groenTeEnR^un: en aankoopveLniging De 113W 1.320 11345 11472 Vrye Veiling W. A. Asperges dik blank JJ^O 11722 11744 32—48 c., idem blauw 22—31 c., dun wit 16—,204, 12045 ,2052 i2068 12145 12193 12197 20 c., idem blauw 11—16 c., Rabarber reuze 12316 12325 12327 12360 12411 12415 12425 34 >4 c.. idem parragon 3—6 c., Peen 14—20 12463 12549 12557 12572 12612 c. Uien 3 c., Selderij, Peterselie, Radijs, Ste- 12632 12688 12696 12715 12809 len 1—6 'A cent per bos, Perziken 12—30 e., 12870 12900 12920 12923 12937 12995 13105 ïri doV e npnf "Rlnpmknnl 817cent Sla 13214 13376 le?94 13439 13473 13556 13564 ld. stek 5 cent Bloemkool 8 HA cent b ]363g 13662 1357Q 136g£. 136?g ,3702 1—3 c. per stuk, Spinazie 25—80 c., Postelein ]3S5Q I3g59 I39n 1392Q 13933 13943 13952 20—35; Sla 25—75 c. per kist, Asperges 20— 14I47 I4|51 14179 j4296 14316 14320 14322 401 525 709 872 1074 1471 1833 2240 2483 2747 3061 3248 3517 3771 3859 4191 4413 4616 4808 5193 5428 5537 5664 5836 6097 6357 6455 6644 6965 7179 7429 7596 7810 8101 8348 8524 8738 8951 9160 9338 9550 9673 9891 6708 6724 7005 7006 7184 7265 7430 7456 7600 7665 7814 7879 8127 8153 8386 8392 8534 8550 8742 8744 8970 8976 9168 9173 9379 9381 9581 9607 9755 9769 9902 9912 442 582 770 885 1127 1541 1883 2270 2519 2812 3062 3280 3571 3774 3930 4203 4438 4637 4919 5215 5432 5538 5684 5856 6160 6368 6467 6838 7025 7292 7495 7707 7942 8161 S467 8579 8778 8983 9201 9432 9616 9803 9919 10121 10323 10443 10831 136 455 631 773 916 1178 1550 1891 2332 2583 2824 3064 3299 3592 3785 3984 4224 4470 4666 4930 5219 5447 5562 5716 5877 6166 6386 6510 233 463 636 789 930 1229 1559 2068 2420 2584 2858 3114 3342 3608 3794 4038 4244 4526 4686 4997 5240 5448 5591 5728 5889 6199 6399 6519 259 477, 647. 840 1043 1248 1590 2127. 2451' 2632 2930 3129 3401 3642 3795 4044 4363 4531 4715 5058 5270 5449 5612 5745 5909 6249 6425 6553 6879 7119 7336 7527 7779 7963 8204 8499 8666 8822 9024 9267 9439 9633 9842 9947 6920 7132 7405 7547 7805 7994 8286 8506 6863 7C62 7293 7510 7747 7957 8203 8488 8660 87S4 9007 9227 9438 9617 9829 9929 10149 10153 10154 10370 10389 10407 10548 10573 10858 10881 8887 9056 9305 9463 9643 9875 9963 11501 11840 11977 11511 11647 11861 11887 11990 11993 10575 10883 11285 11651 11890 12018 12209 12450 12614 12618 12631 12819 12842 .2866 3187 13565 13723 13966 14337 14447 14466 14469 14478 14580 14593 14606 1464S 14781 14785 14790 14S32 56 c., Rabarber 2—4, Spinazie 3—10, Poste- i4342 14357 14365 14433 lein 47 c„ druiven 166 c., Peulen 100 c., to- 14491 14510 14538 14562 mntpn 4660 c aardbeien 70100 c. per kg. 14664 14684 14745 14774 't Centrum" Aange- 14866 I4S7-1 14902 14949 14972 14983 15085 15106 Bloemenmarkt „tCentnim Aange is]2g |5|3g ,5,f)0 15]96 15218 i5240 15246 voerd: Irissen: Imperator 80 175 c., Poggen -7152^0 15346 15397 beek 60-140 c„ Whit Excelsior 140-245 c., }^14 I5774 v. Everdingen 120—190 c., The Furst 170— 15S96 15g99 l5957 15900 15966 16170 16213 210 C., Yellow queen 120—2.60 C., David Bles 16263 16290 16323 16336 16339 16360 16424 110175 c Precose 95—165 c., Dr. Haering 16515 16618 16663 16666 85-165, v. d. Helst 130-225 c„ Rozen: Had- 16729 16766 16819 16887 ley 165-610 c„ Clumbia 145-4.60 C., Briar- '™47 17071 17134 cliff 180—520 c., Cloude Pernett 175—4.80 c., ];4g3 17500 Roselandia 140390 c., Callas 1627, Lil. ]7g7i 17684 Umbellantum 4.50—12.50; Lathyrus 7.30, The 17788 17799 Caen 5—24, Brigett 5—18, Renoncels: Ro- 18113 18144 mona 8—14, Oranje queen 16—24. Pioenrozen |8318 18399 2—6.50, Papavers 1.40—9. 15414 15442 15450 15459 15801 15837 15879 15889 16233 16498 16714 17015 18829 18830 18850 18871 HEILOO, 1 Juni 1931 Exportveihng „St. iS941 IS943 18972 190os Willibrordus" Aardbeien, vroege 0.21—0.36, 19176 19227 19296 19301 per doosje; Rabarber 0.150.45; Wortelen 19411 19450 19451 19549 1.10—170 per 10 bos; Spinazie 0.70—1.30 p. 19738 19765 19785 19793 ITpA 1'4°<r3'10'vn1' lemn' 20278 20296 20299 20326 20345 20364 12.20—16.90; idem 2e soort 6.„0—9.70 p^ 100, 2Q462 20533 20ggQ 20604 206I6 20635 2065] 16682 16686 16706 16915 16949 17002 17150 17256 17258 17352 17405 17433 17434 17454 17471 17554 17615 17648 17705 17731 17744 17945 17955 17967 18246 18248 18251 18503 18513 18521 18608 18635 18797 18882 18885 18895 19010 19012 19084 19329 19351 19357 19559 19602 19644 19802 19803 19867 20025 20078 20140 20161 20167 20182 20221 17537 17548 17689 17692 16810 17901 18177 18238 18400 18497 18574 18594 18596 18606 17482 17668 17757 18091 18301 18529 18823 18917 19155 19379 19734 200 IS 20275 20667 Postelein 0.35—0.50 per kistje; Asperges, dik 2069g 20713 2071g 20729 20735 20974 20811 20S6S wit 0.29—0.43; idem, dik blauw 0.21—0.27; 2o9o4 20968 20982 idem, dun wit 0.120.18; idem. dun blauw Verbetring: 5e Klasse 9e Lijst: 5218 (70) m/z 0 070 10 per bos 5208 (70); 19755 m/z 20755. BEVERWIJK, 1 Juni Prijsnoteering van de R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Ken- nemerland" Spinazie per kist 2090, Sla per kist 4075, Postelein per kist 2565, Bloemkool I per stuk 15—25, Bloemkool II per stuk 812, Wortelen per bos 15—27, Selderie per bos 48, Raapstelen per bos f 23, Radijs per bos 25, Rabarber I per per bos 43>A, idem II per bos 2, Asperges D.W. per bos 3548, idem D. BI. per bos 26 —30, Asperges Dun per bos 1017, Tomaten per 3460, Peulen per kilo 88. WOGNUM, 1 Juni Komkommers f 0 15 per stuk, Bloemkool le soort f 6.7017.50. Peulen f 0.50 per half kilo, Wortelen f 8.60 —12.90 per bos, Sla f 0.802.50 per 100 kr., Spinazie f 25.60, Aardbeien f 0.88. HEM, 1 Juni 1331 Zuiderkogge te Hem Bloemkool I f 15.7021.50 idem II f 13.50—17.50, idem II'. 5.43—12, ö)a f 0.60—1.30, Spinazie 1 10.10 Peulen t 55 - 56, Rabarber f 55.30, Aardbeien 92 -107 cent, Wortelen 9.6011.80 AMoTERDAM, 1 Juni. Granen. Noteering Amsterdamsche Korenbeurs ten 2 u.n.m. (Opgave Offermeier's Comm. handel). Mals. La Plata gele disponibel silo f 82, verwacht 9 Juni per Baldur f 81, nieuwe oogst, aan gekomen, verwacht 8 Juni per Thistlegarth, 9 Juni per Baldur, 26 Juni per Rockpool en 29 Juni per Amstelland f 81, levering Juli— Dec. f 85, Sept.Dec. f 86. Jan.—April f 90. Gerst. Donau 6162 k.g., disp. silo f 112, 66 67 k.g. disp. silo 1te 7-Russische disp. silo f 122 Lynkoeken. N.-Amem.aansche, loco f 7.90 levering JuniAug. f 8, Sept.Dec. f 3.35. S.K. loco, stoomende en levering JuniAug. f 8, Sept.—Dec. f 8.50. Binnenl. granen (Boerennoteering). Witte tarwe f 5 'A9% roode tarwe f 514—8, rogge f 45, chevaliersgerst f 6 'i 6 haver f 414 614, duiveboonen f 11—14, alles per 100 k.g. ROTTERDAM, Maandag 1 Juni Binnen- 'andsche Tarwe 5.50—6.50, uitgezochte qua- liteit 7.009.50. Gerst chevalier 6.00— 6.75. Haver 5.00—6.50. Erwten, kleine groene 6.75. Haver 5.00—6.50. Erwten, kleine groe nen/ 6.509.00. Bruine boonen 6.008.50. N.B. Tot den nieuwen oogst zal vanaf heden geen noteering worden opgemaakt. Buitenlandsche granen. Stemming kalm. Rogge. Zd. Russ. disp. 5, Wtstern II aangek. 5. Gerst. Canada III aangek, 10814, id. stmd. 6.40, feed No. I disp. 6.50, id. stmd. 6.25, f.a.q. La Plata disp. 4.50, La Plata elippel disp. 4.70. Mais La Plata oude oogst aangek, 81, id. nw. oogst disp. 85, id. id. aangek. 32 'A, id. id. stmd. 82—21, id. Cin- quantine disp. 95, Calfox disp. 85, Bul- gaarsche disp. 85. Mais. (Slotk.) Juli 79, Sept. 81, Nov. 82, Jan. 83'A. Omzet 81 contracten. Vee. Aanvoer 437 vette runderen, 458 vette kalveren, 102 schapen en lammeren, 1461 varkens. Pryzen vette koeien le soort f 0.92 —1.02, 2e s. f 0.77—0.90, 3e soort f 0.67— 0.77; kalveren le s. f 1.40150, 2e s f 0.65 0.90, 3e s. f 0.500.64, schapen le soort f *060—0.70, 2e s. f 0.40—0.59, 3e s. f 0 35— 0.40; lammeren f 0.700.90; vette varkens le s. f 0.32—0.34, 2e s. f 0.26—031, 3e srt. f 0.200.25; export varkens f 0.320.35. Vette runderen zeer kalm, prijzen lager dan vorige week. Vette kalveren handel zeer stroef, pryzen over het algemeen lager: voor 2e en 3e soorten was hoegenaamd geen vraag. Schapen handel zeer lui Varkens handel slecht, prijzen lager; bij afloop der markt werd zelfs voor le kwalitiet niet meer besteed dan ?3 c ^outers handel kalm, pry- TER AAu, 1 Juni '31 Centrale Veiling Peulen f 7.80—8.30 Snijboonen f <'30— 8.50, Bloemkool 8—18 cent, Spinazie 24 cent, Tuinboonen f 4, Sla f 1-2.40, Pos ele:n 6—8 cent, Peen 13—16 cent. aardbeun 718 cent. BODEGRAVEN, 2 Juni Kaasmarkt Aanvoer 412 wagens, 16590 stuks, le soo't met rijksmerk 3439; 2e soort met rijkc- merk 2733. Handel flauw.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2