Laatste Nieuws MARIA-STICHTING Amsterdamsche Beurs Cheque-koersen Stofzuigerhuis MAERTENS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM PHILIPS* RADIO TOESTELLEN De toestand in de diamantindustrie Communistische aanvallen De buitenlandsche politiek van Italië Naspel van den bouw van pantserkruiser B Zeist en omgeving onveilig gemaakt De verkiezingen in Egypte Aardbeving te Boemiajoe Boerderijbrand STADSNIEUWS Agenda 3 Juni Agenda 4 Juni W. F. H. Metz Personalia Studieclub „St. Bavo" Excursie R. K. Vrouwenbond Kraampjesdas; Raad voor de Scheepvaart Jubileum De auto-tocht voor ouden van dagen Meisje te water geraakt Orgelbespeling Vischomzet te IJmuiden Statuten De crisis in het Vischerijbedrijf in IJmuiden Opbrengst collecte Het jubileum van „Onderling Belang" Faillissementen De Stucadoorsstaking Gemeenteraad Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND SANTPOORT IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Bartel jorisstraat 16 - Tel. 10758 ALLE MERKEN STOFZUIGERS BINNENLANDSCH NIEUWS Het Boekdrukkersbedrijf MEDEGEDEELD DOOK DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam ioou/16 isy2 ïoo 8% 8 Geen betalingsmoeilijkheden De betreffende accountant verzoekt ons te melden, dat het bericht inzake de beta lingsmoeilijkheden der firma Komkommer, en het bericht inzake een Nederlandsche firma met een tekort van f 600.000, absoluut onwaar is. De firma heeft tot heden hare crediteu ren behoorlijk bevredigd. Sinds 1 Januari betaalde zij rond f 400.000, De thans nog openstaande schuld aan handelscrediteuren, bedraagt nog geen vijfde van het genoemde tekort, welk be drag ruim door activa gedekt is. De vorderingen der firma komen geregeld binnen, doch de minder gunstige toestan den over de geheele wereld, dwingen ook haar wel eens uitstel te verleenen, hetgeen het opschuiven van betalingen tengevolge moet hebben. De enkele crediteuren, die op het oogen- blik nog een vordering op de firma Kom kommer hebben, kunnen volkomen gerust zijn. In Indo-China De Fransche minister van Koloniën Rey- naud heeft in de Kamer-Commissie voor de Koloniën rapport uitgebracht over den toe stand in Indo-China. Hij wees er op, dat in alle landen van het verre Oosten een krach tige communistische propaganda werd ge voerd. In Indo-China is men er in geslaagd overal de communistische onlusten te onder drukken met uitzondering van Noord-An- nam. Minister Reynaud legde een telegram voor, waaruit zou moeten blijken, dat de commu nisten de bevolking terroriseerden en voor moord, brandstichting en plundering niet te rug zouden schrikken. 1 Mei had een gewa pende bende, die vlaggen meevoerde met het Sovjet-teeken, aanvallen gedaan op eenige Fransche militaire posten. Alle aanvallers werden bloedig afgeslagen, terwijl de communisten 75 gewonden en dooden verloren. Te Hanui werd een communistisch pro pagandist gearresteerd, bij wien men docu menten vond, waaruit duidelijk bleek, dat de communisten voorbereidingen hadden ge troffen tot het doen van een algemeenen aanval en tot het vormen van een voorloo- pige regeering. Besprekingen in den Senaat In den Italiaanschen Senaat is de discussie begonnen over de buitenlandsche politiek, waarbij het algemeene ontwapeningsvraag- stuk, da vlootovereenkomst van Londen en de beraadslagingen te Genève over de Euro- peesche economische problemen de hoofd punten der bespreking zullen vormen. De oud-minister van buitenlandsche zaken Schanzer, betoogde o.a. dat Italië ten aan zien van de Duitsch-Oostenrijksche tol-unie te Genève de vastgestelde richtsnoeren had gevolgd. Grandi had het plan aan ernstige crltiek onderworpen en er op gewezen, dat de voor gestelde unie niets anders was dan een voorbereiding van de Anschluss. Aan deze Italiaansche kritiek heeft even wel niet de bedoeling ten grondslag gelegen om Frankrijk gunstig te stemmen, teneinde met dit land tot overeenstemming te komen inzake de vlootkwestie. Italië maakt de meest delicate belangen der landsverdediging niet tot een handels object Sprekende over de plannen ter bestrijding van de economische crisis, noemde Schanzer het Fransche plan eenzijdig, daar het slechts een statengroep in Midden- en Oost-Europa beoogde. Als tweede probleem te Genève noemde spreker de voorbereiding der ontwapenings conferentie. De bewapening is in Europa, vergeleken met den tijd van voor den oorlog, toegeno men. Rusland o.a. is een van de sterkste mi litaire mogendheden ter wereld. Van het slagen of mislukken der ontwa peningsconferentie zal het lot van Europa afhangen. Idien men de verdragen niet omverwerpt, doch ze geleidelijk bevrijdt van alle onvol heden en dingen, die niet meer van dezen tijd zijn, mag men hopen, het. ideaal der internationale bevrijding te bereiken, dat alleen de grondslag van een duurzamen vrede kan zijn. Critiek op de soc.-dem. tegenstemmers Op het soc.-dem. congres te Leipzig bracht het rijksdaglid Sollmann rapport uit over de werkzaamheden der fractie. Hij keurde verder de houding der „ne gen" af en brak een lans voor de eenheid in de partij, die meer dan ooit noodzaak was. De partijdag moet waarborgen geven tegen een herhaling van zulke overtredingen der discipline, want het betreft geen ver plichting jegens Brüning, maar de overtui ging, dat het gaat om het afwenden van het ontzettende ongeluk, dat het ten on der gaan der democratie zou beteekenen. De afd. Hamburg der soc.-dem. partij heeft bij den partijdag een motie ingediend, waarin scherpe afkeuring wordt uitgespro ken over het optreden der negen fractiele den, die indertijd de partijdiscipline heb ben geschonden door in den rijksdag tegen den pantserkruiser te stemmen. Seidewitz als woordvoerder van de op positie stelde vast, dat de fractieminder heid met even groot verantwoordelijkheids gevoel gehandeld heeft als de meerderheid. Bij den pantserkruiser ging het niet om die paar millioen. doch om den geheelen politieken en economischen toestand. De stemming van vertwijfeling der massa stijgt en wij weten niet wanneer de conjunctuur weer keert en dus volgens de partijleiding het tijdstip voor ons nieuw offensief be gint. De grens van wat wij kunnen toestaan, was bij pantserkruiser B. bereikt. Het was geen levensvraag voor het kabinet en als het kabinet daarbij geen concessie deed, was het hiertoe ook in andere voor de ar beidersklasse belangrijke kwesties niet be reid. Het congres heeft den plicht te beslui ten, dat me* een verdere verslechtering van de sociale verzekeringen de grens van to lerantie is bereikt. (Bijval). Door gemaskerd individu Te Zeist werden de bewoners van tal van landhuizen te Bosch en Duin en op andere plaatsen in Zeist, eenige maanden geleden opgeschrikt door het brutaal optreden van een gemaskerd, schijnbaar gewapend indi vidu. Thans heeft zich, na geruimen tijd rust, mogelijk als gevolg van verscherpte controle door de politie, wederom een over eenkomstig geval voorgedaan, dat de rust der bewoners van afgelegen huizen opnieuw verstoorde. Maandagavond drong een gemaskerd man 's avonds door een kelderraam van een villa te Bosch en Duin, naar binnen, doch vond de kelderdeur gesloten. De man heeft toen brutaalweg aangebeld en voorgegeven van de politie te zijn. De geschrokken be woonsters konden, na de deur reeds eenigs- zins geopend te hebben, deze nog weer dichtslaan, toen zij ontdekten met een ge maskerd man te doen te hebben, waarop de man door het raampje in de deur heeft geschoten. Een kogel werd niet gevonden, zoodat het wapen wel alleen zal zijn gebruikt om schrik aan te jagen. De regeeringsparti) 81 zwtels Blijkens den officieelen uitslag, is het resultaat der Egyptische parlementsverkie zingen, dat de regeeringsparti] van Sidkey Pasja 81 zetels heeft gekregen, de z.g. ko ningspartij, die de regeering in alle zaken van eenig belang steunt, 38 zetels, de na tionalisten (Wafd-partij), tegen wie de ge heele verkiezingscampagne gericht was, 8 zetels, de onafhankelijken van verschillen de richtingen 17 zetels, in totaal 144 ze tels. Er blijven nu nog zes zetels te verdeelen over. Station en spoorlijn beschadigd Een telefonisch bericht uit Djokjakarta meldt, dat een hevige aardbeving te Boe miajoe heeft plaats gehad ten gevolge waarvan het stationsgebouw gescheurd is, terwijl gevreesd wordt, dat de spoorlijn is beschadigd. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend. Te Meerkamp is brand uitgebroken in de boerderij van den heer Beulen op den Maas dijk. Woning en stallen brandden tot den grond toe af. Alles ging verloren. Het vee kon gered worden, behalve eenig pluimvee. De schade wordt door verzekering gedekt. Gebouw „St. Bavo" Haarlemsche In koop Combinatie, 8.30 uur „Kunst na Arbeid", 8 uur Comité „Herwonnen Levenskracht", 8 uur Ledenvergade ring Transportarbeiders, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Statenzaal, Prinsenhof Gemeenteraads vergadering, 1.30 uur. Gem, Concertgebouw Bondsvergadering „Onderling Belang", 1 uur. Cabaretavond 8 'A uur. Luxor-Theater „Als Jantjes gaan passa gieren" en „Geraldine", 8.15 uur. Palace „Het Geheimzinnige eiland", 8.15 uur. Rembrandt-Theater „Das Land des Lachelns", 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" „Proza en Poëzie" 8 uur Bestuur Kantoorbedienden 8 uur Bestuur Spoorwegpersoneel 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert 3 tot 4 uur-. Luxor-Theater „Als Jantjes gaan passa gieren'' en „Geraldine" 8.15 uur. Palace „Het Geheimzinnige eiland" 8.15 uur. Rembrandt-Theater „Das Land des Lachelns" 7 en 9.15 uur. De zaalwachter aan het postkantoor De bekende zaalwachter aan het postkan toor, de heer W. F. H. Metz, zal 1 Juli a.s. den dienst met pensioen verlaten. Geslaagd zijn voor het diploma Zieken verpleging (A) de zusters: C. Brakman, C. F. van Vloten, C. C. E. van der Willigen, J. H. van der Maen, M. S. Neus, M. J. Teepe, W. A. van Wijk, C. J. J. Witteveen, P. E. Jansen Schoonhoven, P. P. J. Beer, H. C. L. Muller Kühlenthal, M. I. A. E. Vos de Weel, L. van Rossem, M. W. Kutsch Lojenga, A. F. G. Leune, H. H. A. Schurmans, J. E. G. van Hoeve, allen opgeleid in het St. Eli sabeth's of Groote Gasthuis. Bovengenoemde club houdt morgenavond om 8 uur, in gebouw „St. Bavo", Smede- straat, een vergadering. Tevens zal dezen avond de heer J. G. v. Kessel een voordracht houden over „Ge meente-politiek". Veel belangsteUing Naar men ons mededeelt, bestaat voor den autotocht, die door bovengenoemden bond op 9 Juni naar de H. Landstichting te Nijme gen gemaakt zal worden, zóó'n groote be langstelling, dat reeds twee touring-cars ge heel besproken zijn. Vandaag was het de z.g. Kraampjesdag ten bate van de vacantie-bezigheden voor school kinderen. Kraampjes waren opgesteld op de Groote Markt, de Ged. Oudegracht, bij de Houtbrug en bij het postkantoor. Door hun inkoopen aan deze kraampjes te doen, steunden velen dit aan de schooljeugd ten goede komende werk. Aanvaring op de Noordzee De Raad voor de Scheepvaart deed giste ren uitspraak in zake de aanvaring tijdens mist van het stoomvisschersvaartuig „Maria van Hattum" IJM. 157 met het Duitsche stoomschip „Annie Hugo Stinnes 6" op de Noordzee. De Raad is van oordeel, dat deze aanva ring in hoofdzaak is toe te schrijven aan den mist. Ook al zou moeten worden aangeno men, dat de „Maria van Hattum" IJM. 157 zich reeds eenigen tijd in den mist bevond, toen de aanvaring plaats had, ditzelfde kan in elk geval niet aangenomen worden ten aanzien van de „Annie Hugo Stinnes 6," die, van de West komende, met volle kracht wer kende machine blijkbaar plotseling in de mistbank is geloopen. Dat de „Maria van Hattum" zeer weinig vaart liep, staat wel vast. Ook had dit schip, doordat het aan zijn netten lag, het in Zyn macht om onmiddellijk de vaart ut het schip te halen. De schipper van de „Maria van Hattum" ontkent op het tweestootssignaal (van het andere schip) B.B.roer te hebben gegeven. Daargelaten, dat in dit geval het gegeven sein niet juist was, is het wel waar schijnlijk dat zijn schip, onder den invloed van den stroom, in verband met zijn aan bakboord uitstaan treilnet, bakboord uit is gegaan. De wijze waarop een deel der bemanning, te weten zonder iets aan den schipper, die in den kolenbunker bezig was om het lek te onderzoeken te hebben gevraagd, het schip heeft verlaten, is zeer af te keuren. Er wa ren zes van de tien menschen van boord ge gaan, zoodat heel weinig kon worden ge daan tot behoud van het schip. Gisteren herdacht de heer W. H. Harmsen, magazijnmeester, het feit dat hij voor 30 jaar bij de firma Heenk's Ijzerhandel in be trekking kwam. In tegenwoordigheid van alle beambten werd de Jubilaris door de firmanten toege sproken en hem werd het vereerend getuig schrift alsmede de zilveren medaille der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel aange boden. Tweede opgave van de ingekomen giften: De heer Lührs f 10.— Benraadt 5— Van Dam 2.50 Van Llemt 2.- Boks 1— C. Giebels 1— Lamp 1— Cozijn 1- Mej. X. 10.- B. Strauber 1— P. G. D. 1.50 De heeren gebr. Boks 1.50 f 37.50 De penningmeester van het Comité, de heer A. M. Duytshoff, schrijft ons: Het is mij een groot genoegen, u te kun nen berichten dat de hartelijke brieven met giften die mij gezonden worden, getuigen van groote menschenliefde. Als u allen wist hoe dankbaar die oudjes er voor zijn en hoe zij al uitzien naar dien dag, dan kunt u uw hand niet op uw porte- monnaie houden. Vele kleintjes maken een groote en die heeft het comité heusch noodig. Als u eens bedenkt dat voor alle moedertjes, ook die thuis blijven, een doos bonbons en voor alle vaders een doos sigaren en tijdens den tocht thee, limonade en gebak (en dat voor onge veer 300 gasten) beschikbaar moet zijn, zult u dit begrijpen. Mag ik u nog eens helpen herinneren aan het prachtige doel? Mijn gironummer is 20365. Ik hoop dat ik een lange lijst met giften mag verantwoorden. Bij voorbaat mijn hartelijken dank. Gisteravond reed een meisje per fiets de Langebrug af, het Spaarne op. Waarschijn lijk doordat zij haar stuur niet meer meester was, reed zij het water in. Door handreiking werd zij door H. L. weer op den wal ge bracht. Later werd ook de fiets opgehaald. Het programma van de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk, te geven Don derdag 4 Juni, des namiddags van 34 uur door den heer George Robert, is als volgt: 1. Praeludium et Fuga, G. gr. t., J. S. Bach. 2. Choralvorspiel, „O Welt, ich muss dich lassen" Joh. Brahms. 3. Eerste Sonate F. Mendelssohn Bartholdy Allegro moderato e serioso. Adagio Andante-Récit. Allegro assai vivace. 4. Melodia Mac Reger. 5. a. Nach einer Prüfung Kurzer Tage S. Karg-Elert. b. Ers"bienen ist der herrlich Tag S. Karg-Elert. Belangrijke daling In de afgeloopen vijf maanden van dit jaar bedroeg de vischomzet in den Rijksafslag te IJmuiden ruim f 1.100.000 minder dan in het gelijke tijdvak van het vorig jaar en zelfs bijna 2 millioen gulden minder dan in de eerste vijf maanden van 1929. De Sterf' bevat de statuten var. de N.V. Weten en Werken, alhier. Een der grootste maatschappijen faiUiet Naar wij vernemen, is de Oceaan Visscherij Maatschappij, een der grootste Maatschap pijen van IJmuiden, failliet verklaard. Zij beschikt over negen schepen. De opbrengst van den bloemendag, ge houden door de Ver. tot bevordering der Gezondheid in de Graf. Vakken in Neder land, afdeeling Haarlem, is f 1423,75. De receptie De vereeniging „Onderling Belang", af deeling van den Nederl. Bond van koffie huis-, restauranthouders en slijters, her denkt heden haar 40-jarig bestaan. Om dit jubileum waardig te herdenken, heeft het bestuur van bovengenoemde ver eeniging een uitgebreid feestprogramma samengesteld, dat gisteren geopend werd met een receptie in restaurant „Royal". Van deze receptie werd door zeer velen gebruik gemaakt, om het bestuur geluk te wenschen. De zaal waar het bestuur recipieerde, was door de tallooze bloemstukken, welke door de verschillende afdeelingen van den bond en zustervereenigingen, de vereeniging ten geschenke waren gegeven, in een bloe mentuin omgetooverd. De belangstelling was buitengewoon groot. Onder de aanwezigen bemerkten wij o.a.: den heer Th. G. C. Hooy en mr. A. Deenik, als afgevaardigden van de Kamer van Koophandel, de besturen der afdeelin gen van den bond Schagen en Helder, Hillegom en Lisse, Velzen, Arnhem, Middel burg, Groningen, Haarlemmermeer en Half weg, Rotterdam, Den Haag, Assen, Enschedé, Alkmaar, enz. Verder den heer A. Meijer, namens de vereeniging voor Vreem delingenverkeer, de heeren J. Luhrs, v. Deinnm en H. Kok, namens den hotelhou- dersbond „Horecaf", het bondsraadslid, den heer de Kruiff, de heeren C. ten Boom en P. J. M. v. Tetering, namens de Middenstnds- Centrale, vertegenwoordigers van de Ned Gist en Spiritusfabriek, de Amstelbrouwerij, Vollenhovenbrouwerijfirma Hultskamp uit Rotterdam, de Heinekensbrouwerij, enz. Ook was het volledige hoofdbestuur van den bond aanwezig en vrijwel alle leden van de afdeeling Haarlem. De heer Hooy sprak het bestuur namens de Kamer van Koophandel in zeer waardee- rende woorden toe. „Het Is mij een zeer aangename taak, u bij dit buitengewone jubileum geluk te mogen wenschen en ik hoop, dat uw vereeniging na dit 40-jarig jubileum, nog vele jubilea mag vieren". Vervolgens voerde de voorzitter van het hoofdbestuur het woord: „De afdeeling Haarlem is een der belangrijkste afdeelingen van onzen bond en ik hoop, dat deze afdee ling met het huidige bestuur, nog talrijke jaren mag voortgaan op den weg dien tot heden gevolgd is". Verschillende toespraken werden nog ge houden. De heer Uitendaal bood het bestuur namens alle leden een inktstel aan. Ver volgens overhandigde de heer W. F. Ris namens het hoofdbestuur den oudsten be stuursleden een gouden medaille. Van de afdeeling Alkmaar mocht het be stuur een erg aardige attentie ontvangen, in den vorm van een bloemenbak, versierd met kaarsjes. Stapels telegrafische en schriftelijke ge- lukwenschen waren binnengekomen. De voorzitter, de heer J. Bogaart, dankte ten slotte alle aanwezgien voor de betoonde belangstelling. Uit de buitengewoon grQote belangstelling is wel gebleken, hoe gezien de vereeniging „Onderling Belang" te Haarlem is en in welk een populariteit zij zich mag ver heugen. De officleele ontvangst Hedenmorgen werd het bestuur en leden van „Onderling Belang" ten stadhuize offi cieel ontvangen. Hierbij waren tegenwoordig de heeren C. Maarschalk, J. N. J. E. Heer- kens Thijssen, Th. A. Wesstra, mr. J. Gerritsz en het lid van verdienste, de heer W. A. J. v. d. Kamp. De burgemeester, de heer C. Maarschalk, sprak een welkomstrede uit en wees daarin op de beteekenis en het doel van den bond. De voorzitter, de heer A. Staalman be antwoordde deze rede en was zeer verheugd over de ontvangst te Haarlem en de harte lijke woorden van den burgemeester. Spre ker hoopte, dat volgens de woorden van den burgemeester gehandeld zou worden. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn den 2den Juni in staat van faillissement verklaard: W. J. van Hall, handelende onder den handelsnaam Elec. Techn. Bur. „Edison", wonende te IJmuiden-Oost (gem. Velsen), Kastanjestraat. Cur. Mr. A. W. Hellema, wonende te IJmuiden. Roelof Loonstra, broodbakker, wonende te Zaandam, Rosmolenstraat 99a, ten huize van J. Engberts. Curator Mr. H. M. C. Dekhuyzen, wonende te Zaandam. D .Stoeltje, koopman en stoffeerder, wo nende te Haarlem, Schoterweg 24. Cur. Mr. Silvain Groen, wonende te Haarlem. Geertje Neugebouwer, wed. Pieter Piepen- brink, zonder beroep, wonende te Haar lem, Kritzingerstraat 14. Cur. Mr. F. J. Ger ritsen, wonende te Haarlem. N.V. Oceaan Visscherij Maatschappij, ge vestigd en kantoorhoudende te IJmuiden, Mid denhavenstraat. Cur. Mr. A. W. Hellema, wo nende te IJmuiden. Jacobus Mattheus de Blaey, metselaar, wonende te Hoofddorp, Hoofdweg 768. Cur. Mr. Jhr. L. U. Rengers Hora Siccama, wo nende te Haarlem. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: S. Hottentot en W. Greven, beiden schil ders, wonende te Zaandam. Cur. Mr. P. Ti- deman, wonende te Haarlem. W. van der Mey, bootwerker, wonende te Zaandam, Kalverstraat 48b. Cur. Mr. J. H. J. Simons, wonende te Haarlem. A. van der Lans, koopman, wonende te Hillegom, Brouwersdwarsstraat 3. Cur. Mr. M. van Toulon van der Koog, wonende te Haarlem. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingslijst van: B. van den Boogaard, wonende te Haar lem (Noord). Cur. Mr. H O. Drilsma wo nende te Haarlem. Jacobus Visser, wonende te Haarlem. Cur. Mr. M. A. van Eek, wonende te Haarlem. Zooals wij gisteren meldden, is bij den bouw van de 109 woningen, welke door de Woningbouwvereeniging „Onze Woning" aan de Graafschapstraat gezet worden, een staking onder de stucadoors uitgebroken, naar aanleiding van een verzoek der arbei ders, de specie, welke gebruikt werd, als cement beschouwd te zien, waardoor de ar beiders hooger loon zouden krijgen, aan welk verzoek de patroon echter niet vol deed. Ook vandaag is men nog niet tot overeen stemming kunnen komen, zoodat de staking voortduurt. Hedenmiddag vergaderde de gemeenteraad over voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de leden Loosjes, v. d. Kamp, Meijers, Heidstra. Er is één vacature. Herbenoeming burgemeester. Naar aanleiding van de mededeeling over de herbenoeming van den burgemeester wenscht wehouder HEERKENS THIJSSEN den herbenoemde geluk en hoopt, dat hij nog lange jaren met opgewektheid zijn taak mag vervullen. De heer DE BRAAL uit eveneens woorden van gelukwensch. De heer PEPER kan zich namens de .be wuste" arbeiders bij deze wenschen niet aan sluiten. De VOORZITTER dankt voor de tot hem gerichte vriendelijke woorden, door mr. Heer- kens Thijssen en den heer De Braai. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat de bemiddeling van B. en W. gevraagd wordt, om in openbare vergadering bij hen te laten verschijnen de twee groepen belang hebbenden, om hen te hooren over den bouw eener brug over het Donkere Spaarne. De heer REINALDA vindt het vreemd, dat Gtd. Staten spreken van belanghebbenden. Het geldt hier een algemeen belang voor de ingezetenen. Wat Ged. Staten thans verzoeken, is een novum voor Haarlem. In dit verband gaat spr. na het oorspronkelijk voorstel, dat be oogde den bouw van een kleiner brug. De raad besloot tot den bouw eener groote brug. Nu komt „groote broer" zeggen, dat er 2 groepen belangstellenden zijn. De heer KLEIN SCHIPHORST: „Stille krachten!" De heer REINALDA gelooft dit ook. Hij neemt aan, dat gevraagd is, niet goed te keuren de bouw der brug. Maar de wet geeft bijv. den burgemeester recht, zich daartegen te verzetten. Spr. neemt aan, dat een der leden van B. en W. bezwaren bij Ged. Staten hebben ingediend. Daarom is nu, door Ged. Staten gevraagd, of 3 vóór en 3 tegenstan ders uit den raad in openbare vergadering bij hen zullen verschijnen. Doch spr. meent, dat eerst den raad medegedeeld moet wor den, waarom Ged. Staten dezen gang van zaken gevolgd hebben. Spr. wijst er nog op, dat de raad in zijn geheel het formeele besluit betreffende de suppletoire begrooting vastgsteld heeft. De VOORZITTER deelt mede, niet den scherpsten weg gevolgd te hebben. Hij heeft slechts zijn nota, welke hij aan den raad ge zonden heeft, ook toegezonden aan Ged. Sta ten. Daarmede heeft hij den zachtsten weg gekozen. Wethouder SLINGENBERG meent ook, dat het een ,,slip of the pen" is van Ged. Staten, te spreken van twee groepen belang hebbenden. Slechts „Schuttevaer" is belang hebbende. Overigens zijn er slechts belang stellenden. (De vergadering duurt voort.) Bureau van Politie, Smedestraat, auto band; v. Kempen, Indischestraat 65, auto ped; J. Swart, Berekheijdestraat 4 rood, ceintuur; J. N. Honing, Saenredamstraat 24, bril; D. van Drongelen, Oranjestraat 108, kerkboekje; Horselenberg, Cederstraat 30, broche; F. Vloemans, Schagchelstraat 21 rood; enveloppe met inhoud; Schutte, Kamperstraat 34, gewichten; I. Kan, Bar- teljorisstraat 2, hondje; B. Huis, Wouwer man straat 47, hoed; C. Kuiper, Wagenweg 240, hond; Kennel Haerlem, Wilhelmina- laan 22, kat (gebracht door Colen, Park laan 87), D. E. Boeke, Prinsessestraat 7, mantel; De Best, Goetzeestraat 13, muts; v. Roon, Oranjeboomstraat 124, jas; Bu reau van Politie, Smedestraat, pakje met inhoud; Idem, Idem, portemonnaie met in houd; Pannekeet, Schreveliusstraat 70, portemonnaie met inhoud; A. Courbois, Beegzanglaan 10, Beverwijk, pet; S. Oud huizen, Vooruitgangstraat 125, rijwielbelas- tingplaatje; Hotel Funckler, Kruisstraat 10, sleutels; Pauel, Wilgenstraat 11, taschje; Tel, Berkenstraat 3, vrijkaart tram. Terug te bekomen bij: Soet, Paul Kruger- straat 48, armband. Admiraal Verspronck- weg 55, broche. G. Hille, Brouwersstraat 27, bril. Helmerhorst, Zomervaart 12c., bank biljet. Veen, Gasthuisstraat 30, boek. Bureau van politie, Smedestraat, kerkboekje. C. Car- mia, Djambistraat 47, duif. Mariastichting, (portier) enveloppe m.i. Logmans, Leidsche- vaart 28 i, hoed. G. J. Baak, K. van Mander- straat 87, handschoen. Kennel Haerlem, Wil- helminalaan 22, hond (gebracht door bewo ner Garenkokerskade). Bosman, Kerkstraat 4, hondje. V. Tongeren, Sterreboschstraat 71, jas, en 2 oliepijpen. Kennel Haerlem, Wilhel- minalaan 22, kat (gebracht door bewoner Nassaulaan 169) Kennel Fauna, Parklaan 119, kat (gebracht door v. d. Mark, Fabri- ciusstraat 22. Kennel Fauna, Parklaan 119, kat, (gebracht door Westra. Schoterbosch- straat 24. V. Bruggen, Amulfstraat 23, muts. J. v. Amstel, Leijsterstraat 68, muts. Schreu- der, Oranjeboomstraat 59, portemonnaie met inhoud. Meiboom, Leidschevaart 82, porte feuille met inh. Nassau, Kruisweg 1078, Haarlemmermeer, pakje. H. de Vries, Lin- denstraat 17, portemonnaie met inh. A. Loot, Overtonstraat 26, parapluie. K. Faber, Oos terstraat 27, rijwielbelastingplaatje. Provin ciale Griffie, Dreef, sleutel. Bureau van po litie, Smedestraat, sponsen. A. Konings, Olmenstraat 70, schoenen. Wassenaar, Raaks 7 rood, taschje met inh. Verweij, K. van Man- derstraat 107, vulpenhouder. M. Vliek, Kle verparkweg 238, vulpenhouder. Bureau van politie, Smedestraat, zakje met inhoud. Ondertrouwd: 2 Juni: D. Langeveld en A. Beudeker. Geboren: 30 Mei: M. C. KlaverBouwer, d. 31 Mei: C. C. v. d. WoertVerbruggen, z. 1 Juni: M. Tervoort—Lasarczik, d. 2 Juni: E. WesselsHolla, z. C. Krom Maerten, d. M. C. BeeldmanBakker, d. H. v. Dalfsen—Beens, z. A. M. Paats— Wesseling, z. Overleden: 1 Juni: L. Dekker, 35 j., Kei zerstraat P. Claassen, 47 j., Semarang- straat I. F. Hootsen, 68 j., Voorhelm straat. Wedvlucht De postduivenvereniging „Luchtpost", alhier, hield een wedvlucht van Fontainebleau, afstand 468 K.M.. De uitslag was: P. Rozemeijer 1, 3, 8; P. Koning 2, 7; H. Dingerdis 4, 5; G. Voorting 6. Eerstgetoonde duif te 2 uur 18 min. 18 sec. Laatstgetoonde duif te 2 uur 54 min. 16 sec. Dinsdag vergaderde te Groningen de Fe deratie der Werkgeversorganisaties in het Boekdrukkersbedrij f In zijn openingswoord deelde de voorzit ter, de heer S. S. Korthuis, uit Den Haag, mede, tot een pensioenregeling van patroons en chefs belangrijken voortgang te heb ben gemaakt. Voorts besprak hij de crisis van heden en de groote moeilijkheden, om verbetering te brengen. Na verdere besprekingen over huishoudelijke aangelegenheden, werden de bezoekers der vergadering ten Stadhuize door het college van B. en W. der gemeente Groningen, ontvangen. De burgemeester, de heer H. P. J. Bloemers, verwelkomde de leden der Federatie en sprak zijn waardee ring uit voor het vele, dat de Federatie heeft tot stand gebracht en wees aan de hand van diverse historische gegevens op de belangrijke plaats, die het drukkersgilde sinds eeuwen in Groningen inneemt. Des avonds vereenigden de leden der Federatie zich aan een gemeenschappelij- ken maaltijd, waaraan ook het College van B. en W. aanzat. DINSDAG 2 JUNI 1931 Vorige Koers Koersen 2.15 Staatsleenlngen 5% Nederland 1919 4H Nederl. 1916 4 y, Nederl. 1917 4 Nederland 1931 4 'A N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mij. industrieën Unilever Calvê Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr. Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental OU -.. 3heU Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott. Tapanoeli Serbadjadl SUau V. L O. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref Suiker H. V. A. ^oerworedjo /orstenlanden Actions idem Tabak Deli Batavia oude Dell jostkust ^enembah 'laxweU Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic. Milw. St. Paul Kansas City South Erie Railr Prolongatie DINSDAG 2 JUNI 1931 9.70 9.80 34.55 34.65 12.08% 12.09% Mew-York (caole1 2.48 2.49 58.95 59.05 48.15 48.25 12.45 13.05 22.95 66,50 23.15 66.70 66.60 66.50 7.30 34.85 66.70 66.70 7.40 35. - Warschau 27. - 29.- 1011S/l6 102'/, 102'/, 97 y2 97 94 119 144'/, 83% 57% 40 105% 44 224 43%, 39 4V, 9"/i, 24 63 167 '8%, 188% 84i/2 8%, 5%, 415/i, 66% 48% 30 33 14 36 30 2 10% 7% 35 26614 181/4 671/4 45 208% 237% 41 266 39i/2 140 7% 3% 27% 17 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2