Sport en Wedstrijden CDe daarom UITVERKOOP ^Xageri/e# HALF-JAARLUKSCHEN VAN AMERONGEN'S WISKER'S SLAGERIJEN Groote Fabrieks- of Pakruimte te huur of te koop aangeboden Hoofdpijn en Kiespijn DAMES-HOEDEN MAGAZIJN Anegang h. Warmoesstr. KERKHOFSTRAAT 37 KL. HOUTSTRAAT 65 BARENDSESTRAAT 32 Spoed gewenscht VOETBAL Kampioenschap van Haarlem HONKBAL Weekoverzicht HONDENSPORT Onderlinge wlsselbekerwedstrijd „Kennemerland" A THLETIEK De selectiewedstrijden te Haarlem 3.35 3 x 100 M. estafette series. 3.45 4 x 1500 M. estafette. 4.10 4 x 100 M. estafette. SCHERMEN De Europeesche kampioenschappen CRICKET Haarl. Cricket Bond LANDBOUW EN VISSCHERIJ Uitvoering Tarwewet Westlandsche druiven naar Indië Invoerverbod van kaas SOCIAAL LEVEN Elfde sociale ontwikkelingsweek Armenzorg en Weldadigheid Tweedaagsch congres Nederl. Kruideniersbojid UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE VELSEN W erk verruiming Het Gemeentebestuur en de loonen in het Visscherijbedrijf Mijnhardts Poeders GEMENGD NIEUWS Waarschuwing Cjr» T® KONINGSTRAAT 7 bij de groote markt Bij ons vindt U een ruime sorteering in Kerkboeken, H. Hartbeelden, Schil derijen, Eikentafels en Consoles voor beelden. Rozenkransen in Zilver en Alpctcca. OUDSTE HUIS IN RELIGIEUZE ARTIKELEN noodzaakten vele huisvrouwen te wachten met het koopen van hunne hoeden, besloten wij reeds nu te beginnen met onzen Kleine Houtstraat 83 Wegens omstandigheden voor alle doeleinden geschikt Br. lett. M. aan Drukkerij Warnier Junior, Haarlem De prijsuitreiking: Woensdagavond had in een daarvoor ge reserveerde zaal van Heck's Lunchroom alhier de uitreiking plaats van den prach- tigen beker, die door Bloemendaal op zulk een fraaie wijze voor een jaar is gewonnen. De heer Van der Aart, voorzitter van den Haarl. Voetbalbond, opende de bijeenkomst, die door alle spelers en bestuursleden van Bloemendaal, afgevaardigden van zuster- vereenigingen en vele belangstellenden werd bezocht. In het kort ging de heer Van der Aart het verloop van de gespeelde wedstrij den na. Spreker, die Bloemendaal verschillende malen heeft zien spelen, vond het dan ook onbegrijpelijk, dat dit zelfde elftal het ge- heele jaar een strijd tegen de onderste plaats heeeft moeten voeren. De finale, tus- schen H. F. C. en Bloemendaal op Hemel vaartsdag, was de mooiste wedstrijd van het toumooi, die was van groote propagandis tische waarde. Dat Bloemendaal ten slotte verdiend won, is een bewijs, dat er spirit in dit elftal zit en als het volgend jaar elke wedstrijd met denzelfden wil om te winnen gespeeld wordt, zullen gunstige resultaten niet uitblijven. Met een hartelijken gelukwensch over handigde de heer Van der Aart ten slotte den beker aan den voorzitter van Bloemen daal, den heer A. Cassee, en elf bekertjes aan de spelers. Daarna nam de heer Cassee het woord. Deze vond het van groote beteekenis, dat alle wedstrijden op zoo sportieve wijze zijn gespeeld. Een woord van hulde verdienen daarom speciaal de scheidsrechters, die steeds zoo uitstekend hebben geleid. Ten slotte richtte de heer Onderwater, als afgevaardigde van H. P. C. nog woorden van gelukwenschen tot de winnende ver een! ging. Zij nog vermeld, dat de vereeniging „Zandvoort" in een sympathieken brief hulde bracht aan Bloemendaal. Na het officieele gedeelte bleven allen nog geruimen tijd gezellig bijeen. Zaterdagmiddag worden in Haarlem drie wedstrijden tusschen negentallen van Mid delbare Scholen gespeeld, om 2 uur een op het terrein bij de Leidsche Vaart, om half drie en om half vier een op het terrein aan de Kleverlaan. Uitslagen voorspellen doen we maar niet, daar sehoolnegentallen uit den aard der zaak nog al aan wisseling van spelers lijden. Ach tereenvolgens bezaten de Rijkskweekschool te Haarlem en de Rijks-H. B. S. te Velsen de zilveren medaille van den Minister van Onderwijs gedurende een jaar. Zondag viert de H. C. „Haarlem" haar achtsten verjaardag, als gewoonlijk met de bekende seriewedstrijden om den Zilveren Bal. Zeven negentallen, waaronder drie Haarlemsche, doen daar aan mee. Blauw Wit, de houdster van den Bal, is ook van de partij. Naar onze meening behooren Blauw Wit II, Haarlem n en H. H. C. a tot de sterkste negentallen. Blauw Wit en H. H. C. zullen elkaar waarschijnlijk in de tweede ronde ontmoeten en dan een van beide uit vallen, zoodat dan de eindstrijd zou worden gespeeld door Haarlem II en Blauw Wit lx. Voor de competitie wint Zaterdag Blauw Wit I natuurlijk van Z. R. C. I en Blauw Wit n van A. H. V. J. V.V.G.A. is nog steeas goed op dreef en zal het wel met Togo klaarspelen, terwijl A.G.H.C. wel haar derde overwinning, nu op Ajax, zal behalen. H.H.C. b trekt naar T.O.G.O. II, dat wel niet al te sterk zal'zijn, daar Togo I tege lijkertijd speelt. H.H.C. b heeft dus goede kans haar eersten wedstrijd te winnen. Het Programma. Op verzoek van Haarlem is de wedstrijd Quick—Haarlem afgevoerd, zoodat voor Za terdag 3 Mei overgebleven zijn: Eerste klasse: Ajax IA.G.H.C. I: Z.R.C. I—Blauw Wit I; V.V.G.A. I—Togo I. Tweede klasse: Togo IIH.H.C. b; Blauw Wit II—A.M.V.J. Zondag 31 Mei j.l. heeft de strijd om den wisselbeker plaats gevonden op het villa terrein te Driehuis, waaraan door vijf dres- seerclubs werd deelgenomen. Om 9 uur 's morgens kon met den wed strijd een aanvang gemaakt worden, welke over het geheel een aangenaam verloop had. Uit het herhaaldelijk applaus, door het nu vrij talrijk opgekomen publiek, dat bij mooi weer zeer zeker veel grooter zou zijn ge weest, viel op te maken, dat het manwerk in den smaak viel. De wedstrijd werd 's morgens bijgewoond door verschillende autoriteiten, o.a. door den heer en mevr. Mr. G. Vissering van Bloe mendaal: den heer E. H. Tenckinck, Com missaris van Politie te Haarlem en den heer De Ridder, Commissaris van Politie te Vel- sen. Het gepresteerde van de honden op den wedstrijd varieerde van „goed" tot „matig" werk. De uitslag is als volgt: Het hoogst aantal punten van den wed strijd werd behaald door D. Doombosch met .Prins" B H., waardoor de dresseerclub '„Kent u zelf" te Haarlem dit jaar beslag wist te leggen op den wisselbeker „Kenne merland". D. Doombosch won daardoor eveneens den beker, beschikb. gesteld door „Willen is kun nen" te Haarlem, het potlood voor op één na het beste revieren en een bekertje voor het hoogst aantal punten met revieren plus manwerk. De heer C. C. Haak te IJmuiden won den beker, beschikb. gesteld door Dresseerclub „Kent u zelf" met het hoogst aantal punten in gehoorzaamheid; den sigarenaansteker, voor het correcte voorbrengen van den hond; een theelepel met hond, voor op één na het beste manwerk, medaille, voor op één na 't hoogst aantal punten. De heer K. Broekhuijsen, te IJmuiden won den lauwerkrans, beschikbaar gesteld door Dresseerclub „Oefening baart kunst" voor het beste manwerk: medaille, voor op twee na het hoogst aantal punten van den wed strijd. De heer C. Pannekoek won den hond op marmeren voetstuk, voor den beste in re vieren. De heer Jansen won den troostprijs. De uitstekend geslaagde wedstrijd werd besloten met een woord van dank door den heer Ph. van der Most te Amsterdam. Chronologisch Overzicht en Jury A.s. Zondag zullen de prestaties uitwijzen, welke deelnemers m aanmerking komen" voor de vertegenwoordiging van ons land op de Engelsche Athletiek-kampioenschappen. Wij vragen ons af, welke topprestaties dan te verwachten zijn. Allereerst wekt de naam Berger de gedachte aan een nieuw 100 yards record. De Haarlem-baan is, dank zij ae uitstekende zorgen van v. d. Stoop, in een conditie als nooit te voren. Ook op kogelstooten verwachten wij van Eysker iets zeer bijzonders. In Keulen sprong v. d. Zee reeds 3.70 M. polshoog. Zal hij Zondag hooger komen? Jan Zeegers doet een tweetal recordpogin gen, t.w. op 3000 M. en 2 Eng. Mijl (3218 M.). Baars zal echter, evenmin als Ter- steeg, zijn papieren vergooien. Een felle strijd is te verwachten. Dit geldt eveneens voor de 400 M., waar Paulen, ondanks zijn minder goeden vorm, door zijn werk toch partij geeft aan Sierhuis-Visser en Dop. Het 4 x 1500 M. staat nog op naam van A. V. 1923, doch „Haralem" en „Feijenoord" hebben een verbetering in den zin. Over de overige deelnemers schreven wij Woensdag uitvoerig. Het Chronologisch Overzicht luidt: 1,30 uur 100 M. C. series verspringen, speerwerpen, kogelstooten. 1.45 uur 400 Meter series. 2,100 yard series. 2.15 100 M. C. finale. 2.30 800 M., discuswerpen, polshoog. 2.45 100 yard finale. 3.400 M. finale. 3.15 5000 M. De jury Wedstrijdleider is de heer Burger, zoodav men op een vlotte afwerking van het pro gramma kan rekenen. J. M. Meyer is we derom scheidsrechter hopelijk krijgt hij geen geschillen te beslechten. Starter v. d. Lee kent de athleten door en door en zal stellig vlot medewerken tot het verkrijgen van goede sprint-prestaties. Deze kalme man van het pistool weet steeds op de juiste wijze met de nerveuse deel- op de juiste wijze met de nerveuze deel- Ook de megafonist zal trouw op zijn post zijn om het publiek op de hoogte van de prestaties te houden. Op den voorverkoop, speciaal voor de A tribune bij de finish vestigen wij nog de aandacht. De prijzen zijn hiervoor geredu ceerd. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de fir ma's Baart-Hillen en Alders. De uitslagen van de kampioenschapwed strijden equipe voor sabel luiden: Hongarije slaat Oostenrijk met 16 gewon nen partijen. Italië slaat Duitschland met 12 gewonnen en 3 verloren partijen. Hongarije slaat Duitschland met 14 ge wonnen en 2 verloren partijen. Italië slaat Oostenrijk met 10 gewonnen en 6 verloren partijen. Hongarije slaat Italië met 11 gewonnen en 5 verloren partijen. Duitschland slaat Oostenrijk met 12 ge wonnen en 4 verloren partijen. Totaalklassement: 1. Hongarije Europeesch kampioen. 2. Italië. 3. Duitschland. 4. Oos tenrijk. Het programma voor a.s. Zaterdag is als volgt: R. C. H. 2—C. V. H. A. V. O. SRood en Wit 3. BloemendaalHaarlem 3 Rood en Wit 4Haarlem 5 Erkende handelaren en tusschenpersonen in Noord-Holland en Zuid-Holland Naar wij vernemen hebben besprekingen plaats gehad tusschen de besturen der Tarwe-organisaties in N.H. en Z.H. en de besturen der afdeelingen der Vereeniging „De Rotterdamsche Korenbeurs," welke in deze provincies zijn gevestigd. Bij deze besprekingen is besloten iederen handelaar in tarwe voor zoover hij te goe der naam en faam bekend staat in de ge legenheid te stellen een verklaring te tee kenen, waarin hij zich bereid verklaart aan een goede uitvoering der tarwewet mede te werken. Deze verklaringen worden bij de besturen der handelaren-organisaties verkrijgbaar ge steld. Niet-leden dezer organisaties kunnen het formulier bij genoemd bestuur of bij de Tarwe-organisatie aanvragen. De eerste beoordeeling of de persoon of in stelling aanvaard zal worden, berust bij een commissie van bijstand, waarvan de helft der leden is aangewezen door de Tarwe-or- ganisatie en de helft door de handelaren- organisatie, benevens een onpartijdig voor zitter. Deze beoordeeling wordt aan het be stuur der tarwe-organisatie ter beslissing voorgelegd. Naast tarwehandelaren kunnen ook „er kend" worden, schoonings-inrichtingen, bij voorbeeld van dorpsvereenigingen, eigenaren van opslagruimten, koopers van tarwe te velde, ook al zijn dit geen handelaren. Deze erkenning is voor betrokkenen nood zakelijk, daar alleen verkoop aan en op slaan bij erkende personen of instellingen zal worden toegestaan. De bedoeling is zooveel mogelijk hen te erkennen, die ook voorheen in tarwe zaken deden. Van hen die, ondanks de onderteekende verklaring, fraude plegen, of een goede uit voering op andere Wijze afbreuk doen, kan de erkenning worden ingetrokken, hetgeen beteekent, dat door hen gekochte tarwe niet langer als inlandsche zal worden erkend en hun opslagruimten niet langer voor het be waren van inlandsche tarwe in aanmerking zullen komen. De adressen der organisaties, waarnaar belanghebbenden zich kunnen wenden, spoed is wel gewenscht, zijn: Afd. N. H. der Rotterd. Korenbeurs p./a. den heer S. v. Wijk, Vijfhuizen. Afd. Z. H. der Rotterd. Korenbeurs p./a. den heer A. L. Verhagen, Naaldwijk. Tarwe-organisatie N. H. en Z. H., beide Anna Paulownastraat 20, Den Haag. Voortzetting der proeven Volgens het eindrapport over de proef zendingen in 1930 van Westlandsche druiven in koelruimten naar Nederlandsch-Indië hebben onze zendingen veel kans van slagen. Men zal daarom deze proeven dit jaar veel uitgebreider voortzetten Daarvoor heeft men zich in verbinding gesteld met prof. A. M. Sprenger, onder wiens leiding het laborato rium voor tuinbouwplantenteelt in Wage- ningen staat. Reeds op 27 Juni a.s. zal de verscheping van de druiven met het stoomschip „Soepoe Roean" een aanvang nemen. Het is ook de bedoeling, om proefzendingen Colman en andere soorten dan Alicante-druiven naar Indië te exporteeren. Bovendien wordt over wogen, om proeven te nemen met het expor teeren van druiven naar Zuid-Amerika. In Zuid-Afrika De Directie van den Landbouw deelt mede. dat blijkens telegrafisch bericht van den tijde lijk zaakgelastigde te Pretoira in de Zuid- Afrikaansche Staatscourant van 29 Mei j.l. bekend is gemaakt, dat de invoer van kaas met name Edam en Gouda in de Unie van Zuid-Afrika is verboden. Dit verbod is gegrond op artikel 28 van de wet op de Zuivelnij verheid van 1930 hetwelk den Gouverneur-Generaal van Zuid-Afrika machtigt op advies van den Raad van Toe zicht op Zuivelnijverheid den invoer van boter en surrogaten daarvan alsmede van kaas te verbieden. De motieven voor dit invoerverbod zijn op dit oogenblik nog niet bekend. Van 9 tot en met 12 Juni zal te Utrecht de elfde sociale antwikkelingsweek worden gehouden, uitgaande van de commissie voor sociale ontwikkeling van maatschappelijke werkers van de Nederlandsche Vereeniging voor Armenzorg en Weldadigheid. De cursus bedoelt niet uitsluitend te zijn voor armbezoekers, maar voor allen, die wer ken op het groote terrein van het maat schappelijk hulpbetoon. Het programma der bijeenkomsten, welke in „Hotel des Pays Bas" zullen plaats vin den, vermeldt de volgende inleidingen: Dinsdag 9 Juni: „De Vakopleiding voor Jongens" door den heer E, J. van Det te Amsterdam. „Op welke wijze kan de arbei dersvrouw beter dan cot nu toe woiden op-- geleid voor de gezinstaak", door MeJ. L. Heyermans, directrice van de School voor Vrouwenaiteid te Rotterdam. Woensdag 10 Juni: „Ontwikkelingswerk op het Platte Land", door Mej. L. van der Heide, directrice van de Vonk te Noordwljs. „Jeugdwerk in het Clubhuis", door den heer J. W. Kessler, directeur van „Ons Huis" te 's-Gravenhage. Donderdag 11 Juni: „Het Rijkstucht- en Opvoedingswezen", door Mr. C. J. Cluyse- naer, President van de Arrondissements Rechtbank te Winschoten. „De Psychologie van het Misdadige Kind", door Dr. P. Bie- rens de Haan te Rijsenburg. Vrijdag 12 Juni: „Het Brokkenhuiswerk", door Mej. A. G. v. Gilse, secretaresse van den Armenraad te Groningen; den heer G. B. J. Vermeulen, secretaris van den Armenraad te Hilversum en door mevr. A. van Mar selis Hartsink—Schuyt van Castricum, Pre sidente van het Bestuur van het Brokken- huis te Haarlem. .Persoon en Gemeenschap", door Prof. Dr. G. Brom, te Nijmegen. Uitgifte consumentenblad De Nederlandsche Kruideniersbond heeft te Rotterdam een tweedaagsch congres ge houden. In de openingsrede heeft de voorzitter, de heer B. v. d. Linde aangedrongen op de versterking van de organisatie en de uitbrei ding van vak- en warenkennis om de positie van den zelfstandigen kruidenier in het dis tributie-proces te handhaven. Jaarverslagen werden goedgekeurd. De heeren Millenaar en Slothouber (Haar lem) werden herkozen tot bestuurslid, terwijl in de vacatures Dekker en Gabel werden ge kozen de heeren A- Bruin uit Alkmaar en J. J. Andriessen uit Vlissingen. Op voorstel van het Hoofdbestuur is be sloten tot verhooging van de contributie van 3.op 5.tot de instelling van een bijzondere propagandacommissie en de uit gifte van een consumentenblad. Nadat op den tweeden dag een boottocht door Rotterdam is gemaakt, is de middag vergadering bijgewoond door den wethouder L. de Groot en eenige afgevaardigden van Kamer van Koophandel en Middenstands organisaties te Rotterdam. Dr. de Visser, secretaris van de Kamer van Koophandel te Delft, heeft een rede gehou den over de saneering van het kruideniers- bedrijf, waarin hij aangedrongen heeft op verbetering van de vakkennis en goede organisatie van den kruidenier. Gemeenteraad. Een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente wordt gehou den Donderdag 11 Juni te 's nam. 3 uur in het raadhuis te Overveen. De agenda is als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Suppletoire begrooting en af- en over schrijving begrooting 1930 van het water bedrijf. 3. Af- en overschrijving begrooting 1930 van het gasbedrijf. 4. Vaststelling balans en rekening van het waterbedrijf over 1930 benevens voor stel tot bestemming van het winstsaldo. 5. Vaststelling balans en rekening van het gasbedrijf over 1930 benevens voorstel tot bestemming van het winstsaldo. Het doet ons genoegen, dat wij op en kele goedgeslaagde opnamen van serieuze muziek, door Nederlandsche artisten ge speeld, kunnen wijzen. Odéon brengt wederom enkele nummers, voorgedragen door het vermaarde Concert gebouw-trio, bestaande uit de heeren Louis Zimmerman, violist, Marix Loevensohn, cellist en Jaap Spaanderman, pianist. Thans twee Adagio's van Schubert, uit de trio's in B-dur en Bes-mol. We weten waarlijk niet, wat wij hier het meeste moeten bewonderen, den fraaien klank der instrumenten, de feillooze techniek, het ho mogene samenspel, de stijlvolle opvatting of.... de bijzonder goed gelukte opname. Het zijn prachtplaten. Men behoeft nu, om mooie trio-muziek te hooren, met meer zijn toevlucht te nemen tot buiten- landsche ensembles. Alle gramophoonbezit- ters, liefhebbers van kamermuziek, vragen bij 'hun handelaars eens naar de platen, waarop die muziek, vertolkt door ons be roemd Hollandsch Trio, is vastgelegd! Zij zullen uiterst voldaan zijn. Een aardig zangplaatje? Neem Columbia N 403. Een plaat met reeds bekende lied jes „The King's Horses" en „Youre Gonna", doch weer eens op een andere manier voor gedragen en wel door „The Big Four". Zang met pittig rhythme, toch elastisch gehouden en met goede pianobegeleiding. Een Engelsch liedje met Hollandschen tekst? Bob Scholte zingt op Farlophoon 17635 de melodie van „The Song of the Nile" met een eigen, vrijen tekst: „Droom en Vergeet", op 17636 die van Strauss' „Wie ner Blut" met ,,'s Levens leventijd". Aardig, amusant en opgewekt. Wij komen nog even terug op het ernstige genre en wel op één der beste orkestnum mers, welke ooit zijn opgenomen: de Onvol tooide Symphonie van Schubert. Een prachtwerk uit het Romantische tijdperk, dat nog immer repertoire houdt, herhaalde malen is opgenomen, doch nimmer zoo schitterend als door de H.M.V. (177981). Het is in één woord fameus. De orkestklank komt buitengewoon goed tot zijn recht en deze is van het Philadelphia-orkest, d.w.z. stralend Een goedgeslaagde orkestplaat is die van Supraphoon B 0302 met een groote Car- men-fantasie. Men hoort de meest geliefde fragmenten uit de opera: liederen, duet ten, marschen, enz. Een plaat, die den opera-bezoeker zeker zal voldoen. Houdt U van Wagner-muziek? Kiest dan Supra phoon B 04 met het mooiste fragment uit „Lohengrin", de inleiding van de derde acte en uit „Tannhauser" „Einzug der Gaste auf dem Wartburg", gespeeld door het orkest van de Opera te Berlijn. Een plaat, die nooit zijn waarde verliest. Het zijn stan daardwerken. Nog een koddig zangnummertje: „Ich bin so schüchtern, Madame", Tango, door Paul O'Montis' orkest op Odeon N 11460b met aan de keerzijde een meeslepend lied in Boston-maat: „Weine nicht, Mütterlein". En één der laatste Dajos Bela-platen? Odeon N 11431b met „lm Rosengarten von La Plata" (o.a. mooi bandoneon-spel) en „In einer Laube", twee tango's, voortreffe lijk gespeeld en met zang van Leo Frank. Deze naam zegt reeds voldoende! 6. Vaststelling 6e suppletoire begroo ting 1930. 7. Toekenning vergoeding ex art. 100 L. O. wet 1920 aan de schoolvereeniging .Aerden- hout-Bentveld. 8. Voorloopige goedkeuring wijziging Uit breidingsplan—Wildhoef c.a. 9. Aflossing der 5 pCt. geldleening 1925. 10. Verleening eervol ontslag aan Jhr. A. Bas Backer als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 11. Afscheid van den Burgemeester. Burgerlijke Stand Geboren: H. B. van LooyBeerthuizen, d. M. J. Visser—War mer-, z. C. KerkvlietSchreurs, d. R. Va derFrederiks, z. J. A. v. d. Zijden—Rijs- bergen, d. W. C. Braam—v. Dril, d. J. G. Hermansv. Amerongen, z. Ondertrouwd: F. J. G. Zegwaard en A. A. F. de Zwart. Th. Meinen en A. M. Ruijse- naars. H. Smith en H. Hoekema. W. J. de Koek v. Leeuwen en J. A. Gravin van Ho- gendorp. Getrouwd: N. Band en H. Noppert. N. V. A. Brantjes en M. J. Erens. Overleden: A. C. van Loy, 2 jaar. „St. Michael" op concours Zondag 23 Juni zal het Harmonie-gezelschap „St. Mi- chaël", directeur de heer H. W. Hofmeester, deelnemen aan het concours, uitgeschreven door de Harmonie „Excelsior" te Wormer- veer. In den concertwedstrijd zal uitgekomen worden met als verplichte nummer: .Fantai- sie Le Timbre d'Argent" van de Saint Saëns; in het vrije nummer met „Ouverture Femo- leon van Mehul en in den marschwedstrijd met „Staed fast and Treu" van C. Feike. Uitgekomen wordt in de afdeeling Uitmun tendheid, Muzikale wandeling Begunstigd door buitengewoon mooi weer maakte de Harmo nie „Eensgezindheid" Donderdagavond een muzikale wandeling door de gemeente. Hon derden wielrijders en wielrijdsters maakten de wandeling mee, terwijl in de kom van de gemeente velen meewandelden en het kra nige korps gadesloegen. In een conferentie van Burgemeester en Wethouders met de leden van den Raad is besproken in hoeverre de gemeente kan medewerken tot verruiming van werkgele genheid. Over groote objecten voor werkver ruiming, waardoor een groot aantal arbei ders te werk zou kunnen worden gesteld, beschikt de gemeente niet. Als objecten voor werkverruiming komen in aanmerking: baggerwerk Jan Gijsenvaart en Delft, ver vroegde uitvoering van spitwerk enz. in het Burgemeester Rijkenspark, aanleg van een eenvoudig sportterrein aan den Zeeweg, ver betering van voetpaden, rooien van hak hout enz. voor het gereedmaken van zand- bed voor 2 wegen in Santpoort. Enkele andere objecten zijn nog bespro ken, doch nog niet voor uitvoering vatbaar. Het loon zal zijn 60 ct. per uur met een werktijd van 45 uur per week. De arbeiders zullen regelmatig rouleeren en worden als re gel niet langer dan 14 dagen te werk gesteld. Het aantal te werk te stellen arbeiders kan nog niet opgegeven worden, doch zal van be perkten omvang zijn. In een door de Federatie der S. D. A. P. op 1 Juni 1931 aangenomen motie wordt on der meer gezegd, dat B. eri W. van Velsen in een brief aan de arbeidersorganisaties hebben geschreven, dat het college zich ge heel plaatst op het standpunt door de Re geering ingenomen om de loonen der vis- scherü arbeiders te verlagen. In de motie wordt geprotesteerd tegen het uitoefenen van drang door B. en W. om tot verlaging der loonen te geraken. De Federatie heeft blijkbaar geen kennis genomen van het bedoelde schrijven van B. en W. Heeft zij er wel kennis van genomen, dan heeft zij den brief niet met voldoende aandacht gelezen. In het schrijven van B. en W. toch wordt alleen gezegd, dat het College het met den Minister eens is, dat allereerst en wel zeer spoedig de oplossing moet worden gezocht tusschen werkgevers en werknemers. Met geen enkel woord wordt in 't schrijven van 't college over loonsverlaging gesproken. De arbeidersorganisaties, met wie door B. en W. geconfereerd is, weten heel goed, moeten dit althans weten, dat in de conferentie andere punten vanwege het college naar vo ren zijn gebracht dan loonsverlaging. Dit wetende komt de motie in verkeerd daglicht te staan. l|i zullen spoedig bedaren door Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. De Commissaris van Politie te Kerkrade waarschuwt dringend voor den persoon van Mathias Haumgarten, ongeveer 50 jaar, rei ziger, wonende te Duisburg. Hij colporteerde aldaar met een boek „Der weg zur Gesund- heit", bij welke gelegenheid hij voorgaf zie ken te kunnen genezen en recepten voor schreef. Onze enorme collectie verkoopen wij voor spotprijzen. Bovendien kochten wij den geheelen voorraad van een geliquideerd engros-magazijn waaronder zeer aparte Fransche en Weensche Modelhoeden. Koopt nu uw hoed of koopt er een of meerdere bij LEVEREN V HET BESTE Voor prima kwaliteit paarden- en varkensvleesch PAARDENVLEESCH Lappen vanaf 4 pond Gehakt vanaf 3 pond Rollade vanaf 40 cent per pond Biefstuk 65 cent per pond Enz. Enz. 1.00 0,50 I Fijn vette Bloedworst per pond 30 ct. VARKENSVLEESCH 7 pond Spek (dik vet) ï.oo 4 pond mager Spek 1.00 4 pond Vette Lappen 0.50 4 pond doorregen Lappen 1.0C Enz. Enz. 1 pond magere Varkenslappen en l pond Bief l.io FIJNE VLEESCHWAREN Prima magere Ham 18 ct. p. ons Heerlijke versche Leverworst 25 ct. p. pond AANBEVELEND Ontbijtspek, Tongeworst of Rookworst 10 ct. per ons Enz. Enz. EN VOOR EERSTE KWALI TEIT RUND-, KALFS-, VARKENS- EN FIJNE VLEESCHWAREN RUNDERLAPPEN vanaf 45 ct. p. p. ROLLADE vanaf 50 ct. p. P- ROSBIEF 60 ct. p. p. Hard gesmolten of gedraaid RUNDVET 30 ct.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6