HUIZING'S De R.K- Oratorium- vereeniging Door auto overreden en gedood Hein Anny M. C. BLIJHAM M. A. SCHOORL BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE De aardbeving' in Engeland Verkiezingen in Luxemburg Verkiezingen in Catalonië Diocesaan Kruisverbond in het Bisdom Haarlem Schoenenmagazijn Groote Houtstr. 42-44 STADSNIEUWS Onderwijzers-examens Examens M. T. S. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE GEMENGD NIEUWS SPORTEN WEDSTRIJDEN SCHAKEN 1 5 DAMMEN STOOMVAARTLIJNEN ADVERTENTIËN Groote brand in de stad Norfolk (Virginia) Te Norfolk (in den Amerikaanschen staat Virginia) brak een brand uit, die zich met razende snelheid uitbreidde en die geheele huizencomplexen in verschillende straten aantastte. Talrijke winkelhuizen, magazijnen en opslagplaatsen, werden door het vuur vernield. Ook in de havenwijk werden ver scheidene huizen door de vlammen aange tast en het vuur sloeg zelfs over op een in de haven liggend schip, aan boord waarvan een groote petroleumtank ezploiteerde. Er werden twintig personen gewond. Uit zes na burige steden verleende de brandweer as sistentie. De haard in de Noordzee? Het rapport van den kapitein van een En- gelsch stoomschip schijnt het vermoeden te bevestigen, dat de haard van de aardbeving, waardoor Engeland gisternacht werd opge schrikt, gelegen is in de Noordzee nabij de Engelsche kust. De kapitein deelt mede, dat hij in den nacht van Zaterdag op Zondag bij tamelijk hoogen zeegang en dichten mist op ongev. 80 mijl afstands van Scarborough voer, toen men aan boord plotseling het ge voel kreeg alsof er een hevige explotie plaats vond. De zeebeving ging gepaard met een dof onderaardsch gerommel als van een ver wijderden donder. Een regeeringsmeerderheid Bij in Luxemburg gehouden verkiezingen 'erkreeg de regeering een meerderheid van 3123. De rechterzijde won 1 zetel. De uitslag Bij de verkiezingen in 8 arrondissementen in Catalonië voor de Staten-Generaal, wer den gekozen 25 links-republikeinen, 4 socia listen, 2 aanhangers van Macia, 7 leden der Catalaansch-repjublikeinsche actie, 5 on- afhankelijk-republikeinen, 1 radicaal-repu blikein. De Duitsche ministers bij den Engelschen koning ..Ontvamgst op Buckingham-Palace Brüning en Curtius, zoo wordt uit Londen geseind, zij n hedenmorgen door den Egel- schen koning op Buckingham-Palace ont vangen. Zij werden door den Duitschen gezant aan den vorst voorgesteld, die zich geruimen tijd vriendschappelijk met hen onderhield. Jaarvergadering te Amsterdam In het Joannes Roothaenhuis te Amster dam hield het Diocesaan Kruisverbond in 't Bisdom Haarlem Zondagmiddag zijn 27ste jaarvergadering. Behalve de afgevaardigden van 18 afdeelingen waren er vele belangstel lenden aanwezig. Na het gezamenlijk zingen van het Sobriëtaslied werd de vergadering geopend door denvoorzitter, de heer H. B. van der Sande, die in het bijzonder de ver tegenwoordigster van den Mariabond, mej. Sam, welkom heette. Een woord van eerbiedige herdenking werd gewijd aan het overleden lid Pater grmann S.J., waarna de voorzitter het belangrijke der bijeenkomst, in verband met den huidigen toestand der katholieke drankbestrijding uit eenzette. Al stemt die toestand niet optimis tisch, reden tot neerslachtigheid is er aller minst, omdat telkens weer blijkt, als de lei ders hun blauwe troepen bijeenroepen, dat er activiteit en geestdrift onder de getrouwen heerscht. Bewijzen van recenten datum zijn de nevenvergadering van Sobriëtas op den jongsten Katholiekendag en de Provinciale Landdag der kath. drankbestrijding te Hoog- karspel. De notulen der vorige algemeene vergade ring lokten geen opmerkingen uit. Onder de verschillende mededeelingen was er een be treffende het vaststellen van normen voor de afschaffers. De door het hoofdbestuur voor dit doel ingestelde commissie zal, nu dit spoedig tegemoet kan worden gezien, het resultaat der commissie van Sobriëtas af wachten. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd op het accountantsrapport. De nieuwe posten op de begrooting voor perspropaganda en prijzen voor ledenwerving werden nader verklaard, waarop de begrooting in haar geheel werd aangenomen. De penningmeester, de heer Koetsenruiter, ontving lof voor zijn uitmun tende zorg over de financieele belangen van den bond. Het jaarverslag van den iecretaris was keurig van samenstelling, gaf een duidelijk overzicht van den toestand van den bond zoowel als van de afdeelingen en liet, trots de vermelde moeilijkheden, een bemoedigen den toon hooren. Na de voorlezing van het uitvoerige stuk, werd de heer Bon geprezen voor de goede behartiging van het secreta riaat. Nadat nog voorlezing was gedaan van verschillende verslagen van commissies, kwam de bestuursverkiezing aan de orde. De aftredende bestuursleden H. B. v. d. Sande en J. Heilig waren bij enkele candidaatstel- ling herkozen verklaard. In deze volgorde werd de voordracht aan Z. H. Exc. den Bis schop ter benoeming van een voorzitter op gemaakt. Een ruim gebruik werd gemaakt van de nu volgende gelegenheid tot het doen van vra gen en mededeelingen. Zij betroffen vooral de verslagen in de Kruisbanier, de beteekenis van den verkoop van rumboonen, het be staan van jongensbonden in verband met de nieuwe regeling van het jeugdwerk, en het schenken van bier in patronaten. Vanaf de bestuurstafel werden de verschillende spre kers bevredigend beantwoord. Twee voorstellen van het hoofdbestuur, be treffende den Opstellenwedstrijd en de bij eenkomsten van besturen en propagandisten, werden na eenige discussie aangenomen. Eveneens drie voorstellen van het Kruis verbond H. Laurentius te Rotterdam, be- treffende het opnemen van belangrijke mede deelingen in de Kruisbanier, het houden van „Sobriëtasdagen" met de wijziging van het hoofdbestuur" zoo dikwijls als wensche- lijk en mogelijk" en het verplichtend stel len van de statuten van het Dioc. Kruisver bond voor de afdeelingen. Sterke tegenkanting ondervond een voor stel van hetzelfde Kruisverbond om in het Huish. Reglement vast te leggen, dat ten minste de leden van het dagelijksch bestuur der afdeelingen geheelonthouders moeten zijn. Het hoofdbestuur ontraadde aanne ming daarvan op grond van practische be zwaren voor sommige afdeelingen en de voorzitter zette deze en ook andere bezwaren in den breede uiteen. Ook uit de vergade ring gingen verschillende stemmen op, die zich verzetten tegen den voorgestelden dwangmaatregel en bepleitten, dat het stre ven naar overheersching der geheel-onthou ding in de afdeelingen langs anderen weg diende te geschieden. Het gevolg der debat ten was, dat de Rotterdamsche afdeeling haar voorstel introk. De vergadering, die te half twee was be gonnen, liet nu nog tot vijf uur gelegenheid voor de rondvraag, waaraan op denzelfden aangenamen toon, waarop alle besprekingen waren gevoerd, door verschillenden werd deelgenomen. De bondsadviseur, de Weleerw. heer Ta- man, hield een korte toespraak om op te wekken tot geestdriftige actie in den waren christelijken geest, waarna de voorzitter met een kernachtige narede de beste geslaagde jaarvergadering besloot. Vervoersopbrengsten N. Z. H. De vervoersopbrengsten bij de Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. ge durende Mei 1931 waren op de lijnen Sche- veningenLeidenKatwijkNoordwijk (incl. Stadslijn Leiden) 148.561; Leiden—Heem stede 12.386; AmsterdamZandvoort 138.452; Stadslijnen Haarlem 80.590. In Mei 1930 was de opbrengst in totaal 334.240. Auto-tocht voor ouden van dagen De penningmeester van het comité voor den autotocht voor ouden van dagen, de heer A. M. Duytshoff verzoekt ons het vol gende te plaatsen; Ik ontving met hartelijken dank nog de volgende giften (derde opgave)G. 10, Mr. C. M. J. de J. 2.50, mevr. v. L. 1, mevr. K.-B. de la R. 5, I. 1, v. D. 1, mevr. R. J. H.-v. L. 2.50, A. J. B. 1, A. H, W. f 10, Bond van credietgevers 5.50, H. f 5,' P. f 2.50, C. 2.50, B. 1, K. 1, W. 5, N. N. 1, H. 2.50, Dr. M. 2.50, V. 1, R. V. P. 2.50, P. D. S. Bloemendaal 10, Ir. B. f 5, mevr. P.D., 15, mej. V. M. 2, J. P. S. 2.50, J. J. B. 10, W. 10, mevr. P.B., Heemstede 10, v. B. 10, Jhr. H. 10. Totaal 150.50. Het bedrag is nog niet bij elkaar. Mag ik hen die nog iets willen doen daaraan helpen herinneren? Mijn giro-nummer is; 20365. Vele handen maken licht werk. HAARLEM, 6 Juni. (Rijkskweekschool). Geëx. 6 candidaten. Geslaagd de dames; A. J. Appelboom, N. D. Buijs, T. W. Hooger- beets, A. M. Jellema, P. den Ouden en H. C. van der Pligt, allen te Haarlem. HAARLEM, 6 Juni. (Da Costa-kweek- school). Geëxamineerd 6 candidaten. Toege laten de heeren T. R. Ashoff, H. Banning, H. Campen allen te Haarlem en de dames A. J. van Baaien, C. R. Hoffmann en A. G. v. d. Veen, allen te Haarlem. Mej. E. J. C. van den Bosch, alhier, slaagde aan de St. Antonius-kweekschool te Amsterdam voor 't lager-onderwijs-examen. De uitslag van de overgangs-examens der M. T. S. zal 4 Juli bekend worden. Het practisch gedeelte van het eindexamen vindt plaats van 16 Juni tot en met 23 Juni; het schriftelijk gedeelte van 24 Juni tot en met 30 Juni; het mondeling gedeelte van 6 Juli tot en met 13 Juli. Uitslag 14 Juli. Er nemen 95 candidaten aan het eind examen deel. Het toelatings-examen wordt gehouden op 15, 16, 17 en 18 Juli e.k. N.V. Cultuur-Mij. „Kalie Djompo" In de hedenmorgen gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders in bovengenoemde N.V., wei-den balans en verlies- en winstrekening goedgebeurd. De uitvoeringen in 1932 Het hoofdbestuur der R. K. Oratoriumver- eeniging heeft besloten dat in het 3e vereeni- gingsjaar de eerste uitvoering zal worden ge geven Dinsdag 5 Januari 1932 en dat dan zal worden uitgevoerd ,,Die Jarhreszeiten" van Haydn. Vervolgens? zal in de 2e helft van April 1932 uitgevoerd worden „Requiem" van Verdi. Zooals bekend, is de vereeniging uitgenoo- digd, op den plechtigen sluitingsavond der „Mittovos", n.l. Zondag 25 October a.s. mede te werken. Op dien avond zullen worden uit gevoerd: „Die Himmel erzahlen" van Haydn; ,,Het Halleluja" van Handel; „Te Deum" van Hubert Cuypers. De repetities De repetities zijn voorloopig als volgt vast gesteld: Donderdag, 11 Juni 1931, des avonds 8 uur, Geb. St. Bavo; voor het heele koor. Donderdag 18 Juni 1931, des avonds 8 ur, Concertgebouw, Sopr. en Tenoren. Donderdag, 25 Juni 1931, des avonds 8 uur, Concertgebouw, Alten en Bassen. Donderdag 2 Juli 1931, des avonds 8 uur, Concertgebouw, Sopr. en Tenoren. Donderdag, 9 Juil 1931, des avonds 8 uur, Concertgebouw Alten en Bassen. Donderdag 16 Juil 1931, des avonds 8 uur, Concertgebouw, Sopranen en Tenoren. Donderdag 23 Juli 1931, des avonds 8 uur, Concertgebouw, Alten en Bassen. Donderdag 3 September 1931, des avonds 8 uur, Concertgebouw, Sopr. en Alten. Donderdag, 10 September 1931, des avonds 8 uur, Concertgebouw, Tenoren en Bassen. Donderdag, 1.7 September 1931, des avonds 8 uur, Geb. St. Bavo, heele koor. Donderdag, 24 September 1931, des avonds 8 uur, Concertgebouw, Sopr. en Tenoren. Donderdag, 1 October 1931, des avond 8 uur, Concertgebouw, Alten en Bassen. Donderdag, 8 October 1931, des avonds 8 uur, Concertgebouw, Sopr. en Alten. Donderdag, 15 October 1931, des avonds 8 uur, Concertgebouw, Tenoren en Bassen. Donderdag, 22 October 1931, des avonds 8 uur, Geb. St. Bavo, heele koor. Zondag, 25 October 1931. des avonds 8 uur, Concertgebouw, PI. Slotavond Mittoos. Drie-jarig meisje het slachtoffer Zondagavond omstreeks 8 uur werd op den Slaperdijk de driejarige Chr. van H., wonende Slaperdijk 100, aangereden door een auto, toen het meisje plotseling den weg overstak. Het kind werd door den bumper van den auto omver gegooid en daarna door den auto overreden, zonder echter onder de wielen te komen. De autobestuurder stopte onmiddellijk. Het meisje, dat achter den auto lag, bleek alleen een hoofdwonde te hebben gekregen, welke wonde men, daar de ouders van het kind niet thuis waren, wilde laten verbin den door een te Santpoort wonenden dok ter. Daar deze echter ook niet thuis was, werd het meisje naar het St. Antonius- Ziekenhuis te Velsen overgebracht, waar het verbonden en ter verpleging opgenomen werd. van het jeugdige slachtoffer echter zeer en bezweek het aan de bekomen inwendige verwondingen, n.l. een schedelbasisfractuur en een bloeduitstorting in de hersenen. Geboren, 5 Juni: A. K. Strootman—Wes- tra, dochter H. A. Kooymans—Schwarz, zoon c. W. v. IJsselsteyn—Breitenstein, zoon J. M. v. Buuren-Horsten, dochter - B. v. d. Meer-Grauwelman, dochter 6 Juni: J. L. C. Stolvoort-v. Veggel, zoon A. C. Gommers-Woltrink, zoon. Ondertrouwd, 6 Juni: N. H. Soellaart en N. Prins. Getrouwd, 6 Juni: J. Kroese en M. A. J. v. d. Brandhof. Overleden, 5 Juni: C. A. Hollander, 55 j., Gen. Cronjéstraat. Aanrijding Op de IJzerenbrug alhier vond een aanrijding plaats tusschen twee auto's, tusschen een van de Kerklaan ko menden auto en een auto, die van den Bin nenweg kwam. De aanrijding bepaalde zich tot materieele schade. Auto op stap Door een bewoner van de Zandvoortschelaan werd kennis gegeven, dat een auto was verdwenen, die voor zijn wo ning was geplaatst. Door de politie is die auto later teruggevonden op den Heerenweg. De politie onderzoekt deze zaak. Personalia Aan de R. K. Kweekschool „St. Lucas", te Rotterdam, slaagde onze plaatsgenoote mej. J. B. H. Bal voor het examen lager onderwijs. Badhuis In het Badhuis aan de Post- laan werden in de week van I t.m. 6 Juni genomen 427 douchebaden en 36 kuipbaden. Aan 27 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 5 volwassenen gebruik gemaakt. Gevonden voorwerpen Terug te beko men bij: St. Jozefschool, Heerenweg, een snoeischaar. J. van Nes, Raadhuisstraat 48, een jonge pauw. P. Koelemeij, Zandvoort schelaan 159, een colbertjasje. Renke, Hee renweg 192, een jonge herdershond. B. H. Hospes, Amaryllislaan 8, een zilveren broche. W. Luiten, Drieheerenlaan 28, een padvin- dermes. Moone, Iepenlaan 46, een konijn. Foure, Oosterlaan 20, een zadeldekje. Rooijers. Valkenburgerlaan 14, een R. K. kerkboekje. Rozema, Voorweg 31, een gouden ring. Bureau van politie, Raadhuisstraat, een spoorwegabonnement, een huissleutel, een notitieboekje en een contactsleutel van een auto. Mistinguett's uittocht Mistinguett, de Parijsche revue-ster, die, naar men weet, gracieuseljjk ons land met een bezoek vereerd heeft, verkeerde gister ochtend in de meening, dat de Parijsche trein van 9.25 C. S. te Amsterdam wel op haar zou wachten, ook al kwam ze een paar minuten te laat tengevolge van een samenloop van omstandigheden. Maar er scheen een tekort aan hoffelijkheid op de Amsterdamsche perrons te heerschen en de trein was weg, toen Mistinguett ver scheen. Niet al te erg in haar humeur over de stiptheid van onzen treinenloop, vertrok ze per taxi naar de K. L. M. op het Leidscheplein en vroeg daar omdat ze nu eenmaal Mistinguett zelve was een gratis ticket naar Brussel. Daar wilde zij dan den hier verzuimden trein pakken. Hoffelijk doch beslist zei men haar, schrijft het „Hbld.", dat in ons koele Nederland tickets betaald plegen te worden en dat was een tweede teleurstelling voor Mistinguett. Hetgeen haar niet belette met een taxi naar Schiphol te rijden. Maar ook daar bleek men even hoffelijk als onverbiddelijk, en men verwees haar naar het Leidsche plein om een passagebiljet te koopen. Na deze derde teleurstelling keerde Mistinguett naar het Victoria-hotel terug en ging er zitten wachten op den Pulman van 12 uur 22. En ditmaal was ze op tijd. Inbraak te Rijswijk f 3300 ontvreemd Toen de concierge van het gebouw voor christelijke belangen aan de Oranjelaan te Rijswijk (Z.H.), in welk gebouw tevens het kantoor van de Boazbank is gevestigd, gister morgen uit zijn woning op de bovenverdie ping beneden kwam, meldt de „Tel.", bemerk te hij op het kantoor van de Boaz-bank sta pels boeken en losse papieren over den vloer verspreid liggen, terwijl de brandkast scheef stond. De concierge waarschuwde terstond de politie, die een nauwgezet onderzoek in het gebouw aanving. Gebleken is, dat de brandkast op vakkundige wijze is open ge boord. Ontvreemd is een bedrag van rond 3300, bestaande uit bankpapier en eenige gouden tientjes. De buitendeur en de deur van het kantoor der Boaz-bank waren ont zet. Felle brand te Schiedam Vyf pakhuizen in de asch gelegd Gisterenavond om half elf is te Schiedam aan de Ketelstraat brand uitgebroken in een pakhuis, waarin is ondergebracht de fabriek van wasch- en poetsartikelen van den heer B. v. Noordennen. De brandweer kon door pech aan den motor niet spoedig water ge ven, zoodat toen de eerste stralen in het vuur werden gestort, de brand zich reeds had uitgebreid tot de naastgelegen pakhui zen waarin groenten- en bloemenopslag- plaatsen waren gevestigd alsmede een sme derij. De vijf pakhuizen, eigendom van den heer de Lange, brandden geheel af. De brandweer, die met 12 stralen den brand bluschte, was tegen kwart over elf het vuur meester. Weinig of niets was verzekerd. Ernstig auto-ongeluk te Hengelo Een meisje gedood Gisteravond heeft te Hengelo een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Het 14-jarig meisje van Seitzema, wonende aan den Cas- torweg, reed van genoemden weg den Olden- zaalschen Straatweg op. Op dat oogenblik kwam uit de richting Oldenzaal een auto aanrijden. De chauffeur reed met volle vaart tegen een boom op, doch kon een ongeluk niet voorkomen. Het meisje werd zoo ernstig gewond, dat de dood enkele oogenblikken later intrad. De chauffeur bekwam slechts lichte verwondingen. De auto werd geheel vernield. De politie onderzoekt in hoeverre den chauffeur schuld treft. Bij vergissing doodgeschoten Voor bandieten aangezien Uit Ardmore (Oklahama) wordt gemeld, dat Èmilio Cortes Rubio, een neef van den president der Mexicaansche republiek, en Manuel Gomez, tijdens een autotocht door een politiebeambte zijn doodgeschoten. Deze zag de beide mannen bij vergissing voor bandieten aan. Poging tot ontvoering Zondagmorgen te 11 uur is te Vleuten het 6-jarig dochtertje van den heer W., toen zij met eenige vriendinnetjes aan het wandelen was, door een onbekend persoon opgepakt en meegenomen in diens auto. Een voorbijgang ster, mej. L„ die zag wat er gebeurde, had de tegenwoordigheid van geest om het auto nummer op te nemen. De auto reed snel door, waarop het kind hevig begon te gillen. Toen het schreeuwen aanhield heeft de man voor het huis van den gemeenteveldwachter gestopt en het kind weer op den weg gezet. Hij verklaarde het kind te hebben meegeno men, omdat het midden op den weg voor zijn auto aan het spelen was. Mej. L. heeft echter aan de politie medegedeeld, dat hiervan geen sprake was. Deze heeft thans een onderzoek ingesteld. Het auto-ongeluk te Heerenveen De chauffeur opgespoord Omtrent het auto-ongeluk, dat Zaterdag avond te Heerenveen heeft plaats gehad, waarbij een persoon door een onbekend ge bleven automobilist werd overreden en ge dood, kan thans worden gemeld, dat de poli tie te Sneek er in geslaagd is den autorijder op te sporen. Het is zekere V. de V. De politie stelt een nader onderzoek in om trent de schuldvraag. Het Engelsche Parlement en de Sweepstake Binnenkort is in het parlement een verkla ring te verwachten of het wenschelijk of noodzakelijk is, eenig amendement in te die nen op de wet, waarbij Sweepstakes verbo den zijn. De regeering heeft deze aangele genheid in ernstige studie, naar de minister van Binnenlandsche Zaken, Clynes, in ant woord op een vraag in het Lagerhuis mede deelde. De Missie-wedstrijden op 14 Juni te Nijmegen Den BoschHaarlem Het Eere-Comité Voor den interdiocesanen missiewedstrijd, welke Zondag 14 Juni as. op Unions' ter rein op Groenewoud te Nijmegen wordt ge speeld tusschen de vertegenwoordigende elftallen van de Diocesane Bonden 's-Bosch en Haarlem bestaat groote belangstelling, ook van officieele zijde. In het eere-comité namen zitting de overste der verschillende missioneerende or den, welke te Nijmegen als Universiteitsstad hun studiehuizen hebben. Het beschermheerschap namen op zich: Z. H. Excellentie Mgr. Martinus Meulen- berg, bisschop van Holar, Montfortaan, apostolisch vicaris van IJsland. Eere-voorzittersMgr. C. A. A. van Son, deken van Nijmegen; J. H. A. Steinweg, burgemeester van Nijmegen. In 't eere-comité namen zitting: Prof. dr. T. Brandsma, rector E.E. P.P. Carme- lieten; E. Bremen, overste E.E. P.P. Mont- fortanen; Fr. Stappers, overste Mgr. Hamer- Missiehuis; Mag. F. H. J. Franke O.E.S.A., prior E.E. P.P. Augustijnen; prof. dr. S. Franses O.F.M., rector E.E. P.P. Francisca nen; J. van Gijlswijk O.P., prior der E.E. P.P. Dominicanen; J. Jak, overste Priesters van het H. Hart; dr. E. Drerup, rector Magn. van de R. K. Universiteit; H. A. J. Jansen S.J., rector St. Canisius-Collegë"; dr. G. Lamers S.J., rector Berchmanianum; C. Thijs S,S.S., Rector „Brakenstein"; dr. J. Haest C.M., superior „St. Vine, a Paulo"; Th. A. Okhuizen, superior Pater H. Harten. In het missiewedstrijden-comité werken de heeren: Jan Hunink, voorzitter; P. A. v. d. Heuvel, secretaris; C. A. A. Eggenhuizen, penning meester; Pater dr. V. Beukers S.J.; A. de Bekker; M. Crijns; W. F. Slee; H. J. Tromp; G. P. Wijers. Competities Nederlandsche Schaakbond Hieronder publiceeren wij de eindstanden van de 2de en 3de klasse competitie van den Nederlandschen Schaakbond en wel van die afdeelingen, waarin de beide Haarlemsche schaakvereenigingen uitkwamen. District Noord-Holland Tweede klasse 1. A.S.C. III 4310 24f6 7 2. V.A.S .111 4 3 0 1 25%—14% 6 3. Haarl. Schaakge K) K) M 00 zelschap I 4 2 1 1 5 4. Haarlemsche 14 25% Schaakver. I 4103 2 5. Velsen I 4004 1426 0 Derde klasse A 1. V.A.S.-Juniores 4400 27—13 8 2. V.A.S. IV 4 2 1 1 2119 5 3. Haarl. Schaakgezelsch. II 4 2 1 1 20% 19% 4. A.S.C. IV 4103 21 18% 2 5. Velsen II 4004 1030 O Derde klasse B 1. V.A.S. V 4301 24%—15% 6 2. Haarlemsch 20%—19% Schaakgez. III 4 3 0 1 6 3. Velsen III 4004 15—25 0 Jaarvergadering van den Nederlandschen Dambond De agenda voor de op 28 Juni a.s. te Amsterdam te houden jaarvergadering van den Nederlandschen Dambond bevat zeer belangrijke en ingrijpende voorstellen. 0.m. wordt b.v. voorgesteld, dat de veree- nigingen op de bondsvergaderingen één stem uitbrengen, benevens zooveel stemmen als er tientallen dier vereeniging aan de com petitie-wedstrijden hebben deelgenomen. De ze wijze van stemmen wil het bestuur van den N. D. B. overnemen van den Kon. Nederl. Voetbalbond. Verder wordt voorgesteld aan dengene, die tweemaal achtereen of driemaal in het ge heel kampioen van Nederland is geweest, den meestertitel te verleenen, alsook aan dengene die wereldkampioen is geweest. De „Haarlemsche Damclub" heeft een voorstel ingediend om de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van Nederland te verspelen in drie klassen. Tenslotte is er nog een voorstel om het bondsorgaan, dat thans een maandblad is, te wijzigen in een weekblad. Naast deze diverse voorstellen komen bo vendien nog de volledige plannen der reor ganisatie-commissie in behandeling. De a.s. jaarvergadering van den Nederl. Dambond staat dus wel in een teeken van een alge- heele herziening der bestaande organisatie; het gevolg van den gestadigen uitbouw en bloei van den bond, waardoor deze zich meer en meer moet aanpassen aan de steeds groo- ter wordende eischen welke aan den N. D. B. gesteld worden. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND POELAU LAUT 7/6 v. Antwerpen te Amsterdam. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ AJAX, Stettin/Amst.; 8/6 Brunsb. AMSTERDAM (uitr.) pass. 7/6 Flores. AURORA 6/6 te en van Tarragona n. San Carlos de la Rapita. BACCHUS 5/6 v. N. York 11. Curacao. BARNEVELD (thuisr.) 5/6 v. Cristobal n. Curacao. BERENICE 6/6 v. Hamburg n. Amster dam. BODEGRAVEN 7/6 v. Amst. te Antwer pen. BREDA 6/6 v. Amsterdam te Buenos Aires. BRION 6/6/ v. La Pallice n. Amsterdam. CERES 7/6 v. Salonica te Smyrna. ERATO 7/6 v. Gothenburg te Amster dam. GANYMEDES 7/6 v. Hamburg te Am sterdam. ILOS 7/6 v. Ceuta te Genua. IRIS 7/6 v. Oporto te Lissabon. NERO 8/6 v. Danzig te Amsterdam. ODYSSEUS 6/6 v. Kopenhagen n. Danzig. ORANJE NASSAU (thuisr.) 7/6 Curacao n. Puerto Cabello. ORESTES (uitr.) 6/6 te en v. Curacao n. Cristobal. ORPHEUS, Amst/Kopenh.; p. 7/6 Hol- tenau. PLUTO, Aarhus/Amst.; p. 7/6 Bruns- btittel. POSEIDON 6/6 v. Algiers n. Amsterdam. SIMON BOLIVAR (uitr.) 6/6 v. Dover n. Barbados. TIBERIUS (thuisr.) pass. 6/6 Fayal. TRITON 6/6 v. Rethymo n. Gythion. ULYSSES 6/6 v. Algiers n. Malta. VENEZUELA (thuisr.) 6/6 v. Cristobal n. Carthagena VENUS 6/6 v. Palermo n. Amsterdam. VESTA 6/6 v. Vouria te Malta. ZEUS 6/6 v. Tanger te Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD KENNERMERLAND 6/6 v. Londen te Amsterdam. MUNSTER 8/6 v. Bremen te Amsterdam. HOLLAND—AFRIKALIJN C-RIJSKERK (uitr.) 7/6 Dakar gep. n. Kaapstad. HEEMSKERK 7/6 v. Hamburg te Amst. NELISKERK (thuisr.) 7/6 v. Rotterdam te Hamb. RIETFONTEIN 6/6 v. Mombassa n. Tanga. SPRINGFONTEIN (thuisr.) 8/6 v. Ant werpen naar Rotterdam. HOLLAND—AMERIKALIJN LOCHGOIL, Pacifickust n. Rotterdam; 7/6 te Londen. NIEUW AMSTERDAM, New-York n. Rotterdam; 8/6 vjn. 6 u. 30 v. Boulogne; 8/6 nam. 6 u. 30 te Rotterdam verwacht. ROTTERDAM 6/6 v. N. York; n. Rotter dam. STATENDAM, Rotterdam n. New York; pass. 7/6 Lizard. HOLLAND—AUSTRALIË—LIJN AAGTEKERK 8/6 v. Hamburg te Rot terdam. MEERKERK (thuisr.) 7/? v. Port Said. HOLLAND—BRITSCH-INDIË-LIJN KOUDEKERK (uitr.) 6/6 v. Algiers. SCHIEKERK 8/6 v. Antwerpen te Ham burg. HOLLAND—OOST-AZIË-LIJN OLDEKERK (uitr.) 5/6 v. Colmobo. JAVA—NEW YORK-LIJN BINNENDIJK, New York n. Java; 6/6 v. Colombo. PALEMBANG 6/6 v. New York te Soera- baya. SIMALOER, N. York n. Java, 7/6 Gibral tar gep. TAPANOELI 6/6 v. New York n. Java. SILVER—JAVA PACIFIC LIJN BATOE t/6 v. Calcutto n. San Fran cisco. ROTTERDAMSCHE LLOYD BUITENZORG (thuisr.) 6/6 v. Londen. BUITENZORG 7/6 v, Soerabaja te Rot terdam. INDRAPOERA (thuisr.) 7/6 v. Sabang. INSULINDE (uitr.) 7/6 Kaap der Armi. KEDOE (uitr.) 6/6 van Bombay. KOTA PINANG (uitr.) pass. 6/6 Peerim. MODJOKERTO (thuisr.) 7/6 v. Padang. PATRIA (uitr.) 8/6 te Sabang SIBAJAK (thuisr.) 8/6 v.m. 11 u. Kaap del Armi gep.; 10/6 vm. 6 u. te Marseille verwacht. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN ALPHACCA (thuisr.) pass. 6/ Las Pal- mas. ALUDRA (thuisr.) 6/6 v. Santos. NEDERLANDSCHE SCHEPEN ALCOR pass. 7/6 Pemambuco; Huil n. Buenos Aires. APOLLINARIS II 7/6 v. Remagen te Goole. APOLINARIS VI 7/6 v. Grimsby te Gent. BATAVIER I 6/6 v. Rott. te Hamburg. BATAVIER V 8/6 v.m. 7. u. 50 v. Rotter dam te Gravesend. BERNHARD ms„ Schepers, 5/8 v. Hamb. n. BEURSPLEIN 7/6 v. Gravosa te B. Aires. BOEKELO 7/6 v. Derwenthaugh te Sor- nas. CHRISTINE ms., 6/6 v. Düsseldorf te Hamb. COLYTTO pass. 6/6 Buenos Aires Rds„ Santa Fé n. Montreal. DRIEBERGEN 7/6 v. B. Blanca n. L. Palmas. EMMAPLEIN 6/6 v. La Plata te Bor deaux. ENGELINE m.s. 6/6 v. Saxkjöbing te Koltenau. FRIESLAND slb., met een bok, 7/6 van Amsterdam te Mostaganens. HENDRIKA JOHANNA ms., 6/6 van Gothenburg te Hamburg. IMMANUEL ms. Boll, 5/6 v. Hamb. naar Holtenau. LARENBERG 6/6 Lodingen gep. Rott. n. Archangel. LEEGWATER 7/6 v. Diamante n. Dieppe. MARIANNE ms., 6/6 v. Rott. te Hamb. MEGARA 5/5 vm. 12 u. 3 1200 mijl Z.W. van Valentia, Curacao n. Shell Haven. MOLENWATER 6/6 v. Livomo n. Oran. NEERLANDIA m.s. 5/6 v. Naestvd te Holtenau. NIEUWENDAM m.s. 6/6 v. Amst. te Har burg. PESTO ms., 5/6 v. Odense te Hamb. ROSSUM 7/6 v. Rott. te Antwerpen. ROZENBURG 7/6 v. Rotterdam te Aviles. STAD DORDRECHT 8/6 v. Rott. te Ham burg. STAD VLAARDINGEN 6/6 v. Wabana n. Rotterdam. STAD ZAANDAM 5/6 Oran n. Rotterdam. STAD ZALTBOMMEL 6/6 v. Bayonne n. Bilbao. STAD ZWOLLE 6/6 v. Rott. te Seville. TELA pass. 7/6 Madeira Antw. n. Monte video. THEMISTO 6/6 op 600 mijl West van Scilly; Montreal n. Rotterdam. TRIO ms., Visser, 5/6 v. Hamb. n. Holte nau. VLAANDEREN slb., met 2 bokken, 7/6 v Amst. te Mostaganens. WILLEMSPLEIN pass. 7/6 Dungeness; Rotterdam n. Wabana. Met diep leedwezen geven wij bij deze kennis van het over lijden van ons geliefd kind en broertje QUIRINUS in den jeugdigen leeftijd van ruim 6 jaar. Uit aller naam: W. v. TRIGT J. H. v. TRIGT-SMIT en kinderen. Hillegom, 8 Juni 1931. De Heer en Mevrouw HEERKENS THIJSSEN—VAN DER KUN hebben het genoegen kennis te geven, van de geboorte van hun Zoon Bloemendaal, 9 Juni 1931 Rustenburgherweg 9. GEBOREN: dochter van: J. NIBBERINC M. NIBBERING VAN DOORENMAALEN Haarlem, 9 Juni 1931. Warmoesstraat 18. v POLIKLINIEK v. HUIDZIEKTEN en UROLOGIE Maand., Woensd., Vrijdag 12—1 uur. Arts FLORAPARK 7, hoek Dreef. COSTUMIÈRE LEIDSCHESTRAAT 44 rood.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 3