Laatste^ Nieuws SUCCES Amsterdamsche Beurc Cheque-koersen Door adverteeren Stofzuigerhuis MAERTENS Centrale Verwarming De Duitsche Noodverordening Agenda 13 Juni ADVERTEER MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam Heringa-Johnson-OIiebranders HERINGA WUTHRICH, HAARLEM STADSNIEUWS Agenda 12 Juni Kapittelmis in de Kathedraal R. K. Volksbond Opdracht Propaganda-vergadering aan onze week-abonné's, om het abonnementsgeld op MAANDAG, uiterlijk Dinsdag aan de bezorgers te willen betalen, aange zien zij verplicht zijn op tijd af te rekenen. Wij rekenen daarom op Uwe medewerking. Administr. N. H. Courant Niet alle advertentiën hebben reeds bij één enkele plaatsing Zulks hangt grooten- deels daarvan af of er lust tot het koopen van Uw artikel bestaat wordt de lust tot koopen opgewekt in de „Nieuwe Haarlemsche Courant" Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- BURGERLIJKE STAND - lijn SchotenHeemstede gebruikt) had zich een begrafenis-comité gevórmd, terwijl de „loco" met een groot doodshoofd met toe passelijk onderschrift was uitgerust. De foto van deze gebeurtenis is zeker uit het archief van een of anderen employé gekomen, want er stond heel prozaïsch boven „Met de groete van Nieko." De groeten terug hoor! Ook op de lijn LeidenDen Haag is menig kluchtig moment voorgevallen, toen de stoomtram nog door de dorpen pufte en rookte. Aardig is de foto van het vervoer van nieuwe Budapester-wagens door de Leidsche grachten. Belangstelling van het publiek te over. Op de expositie is zelfs een hoekje te vinden voor de IJssel Stoomtramweg Maatschappij, die de lijn GoudaOude water exploiteerde. In oude tijden, toen de menschén nog heel wat gemoedelijker leefden, was het mo gelijk, dat het eindpunt van de lijnen Rijnsburg—Noordwijk a. Zee en Katwijk vlak aan zee op den boulevard uitkwam. Dat zou tegenwoordig niet meer zoo gemakke lijk gaan! Zwarte historische bladzijden Het spreekt vanzelf, dat er in het vijftig- jarig-bestaan van een trammaatschappij wel eens ongelukken gebeuren. In vele ge vallen werd zulk een ongeval op de gevoe lige plaat vereeuwigd en het is nu juist zoo loffelijk van de tentoonstellings-commissie, dat zij deze foto's niet achterwege heeft ge laten. Een eigenaardig ongeval deed zich voor in 1901, toen een wagen van de electrische door de Wilsonsbrug den Raamsingel in- wipte en in het water verdween. Het duurde wel een paar dagen eer de drenkeling weer op het droge was. In 1908 koos een tramtrein te Noordwijk den verkeerden weg en tippelde heel vroo- Hjk de voorkamer van een huis binnen. Ernstiger was het ongeval in 1924, toen een N.Z.H. Tramtrein in botsing kwam met een N. S. Spoortrein, op de spoorwegkruising LeidenWoerden. De locomotief viel den dijk af en verschillende wagens werden ge kraakt. Eenige kleinere ongevallen uit de laatste jaren zijn niet vergeten. Ook de administra tie is met verschillende bezienswaardigheden gekomen. Er zijn heel wat dienstregelingen in deze halve eeuw verschenen en de kaartjes en prijzen zijn ook nog al eens ver anderd. Ten slotte zijn aan de wanden nog ver schillende reclameplaten van vroeger en nu en grafische staten gehangen. Zaterdagmiddag wordt de tentoonstelling geopend. Zij is in alle opzichten het be zichtigen waard, zoodat een druk bezoek te voorspellen is. Met aftreden van Bruening gedreigd? Rijkskanselier Dr. Bruening zou, naar verluidt, vast besloten zijn, den Rijksdag in geen geval bijeen te roepen. Mocht het Seniorenconvent anders beslui ten, wat na de wijziging, die, naar men zegt, in de handen der Landvolkspartij is geval len, niet uitgesloten is, dan zou hij zijn con- sequentie's daaruit trekken. De besprekingen, die Dr. Bruening morgen zal hebben met de leiders van de Economi sche Partij, van de Staatspartij en van de Christelijk-Sociale Partij, zullen een zuiver informatorisch karakter dragen. Morgenmiddag begeeft de Rijkskanselier zich naar Hildesheim waar een vergadering wordt gehouden van partijbestuur en Rijks dagfractie van het centrum. Treedt het Kabinet af? Naar gemeld wordt, wordt steeds meer aangenomen, dat het kabinet zal moeten af treden. Bruening is niet bereid, wijzigingen in het kabinet aan te brengen. Vermeld wordt, dat de Soc.-Dem. in meer derheid te vinden zullen zijn voor het bij eenroepen van den Rijksdag. Hoofdinspecteur K. H. Broekhoff naar Ned. Indië Als adviseur voor de organisatie van het Centraal Bureau ter Bestrijding van de valsche munterij te Batavia Naar wij vernemen, heeft de Minister van Koloniën goedgevonden aan den heer K. H. Broekhoff, hoofdinspecteur van politie, te vens commissaris van Rijkspolitie te Am sterdam, op te dragen zich met het op 22 Juli a.s. uit Amsterdam vertrekkend motor mailschip „Marnix van St. Aldegonde" voor den tijd van drie maanden naar Neder - landsch-Indië te begeven, teneinde van ad vies te dienen nopens de organisatie van het te Batavia gesticht Centraal Bureau ter be strijding van de Valsche Munterij, alsmede nopens andere daarmede verband houdende aangelegenheden. Moeilijkheden in Afrika Een serie inbraken te Abcoude In den afgeloop>en nacht is te Abcoude een serie inbraken gepleegd. De ongenoode gas ten verschaften zich eerst toegang tot de villa „Cincinnati" om vervolgens een bezoek te brengen aan de gemeente-secretarie, waar tevens de gemeente-secretaris woon achtig is. Daarna werd een bezoek gebracht aan de Hugo de Vries-stichting en vervol gens aan het huis van den notaris, dat naast het gebouw van de Hugo de Vries-stichting is gelegen. Hier werden de dieven het was omstreeks half vier in hun werk ge stoord, doordat de vrouw van den notaris ontwaakte. Hoeveel er gestolen is kon nog niet worden meegedeeld. De recherche uit Amsterdam stelt een onderzoek in. Lijk Man een vermiste gevonden De werkman O. B., die reeds sedert een weekste Hengelo wordt vermist, is vanmor gen dood gevonden in de z.g. kleigaten aan den breeden Marschweg. Schilderijendiefstal te Versailles Een belangrijk persoon de dief? Het „Journal" meldt, dat uit het kasteel van Versailles een schilderij, voorstellende Lodewijk XIII als kind, gestolen is. De dief sneed het doek uit de lijst. Het „Journal" voegt er aan toe, dat de ver denking op een vreemdeling valt, wiens positie veel stof zal doen opwaaien. De verkiezingen in Spanje Een schrijven der geestelijkheid De Spaansche geestelijkheid publiceert, volgens een B. T. A.-bericht, een herderlijk schrijven, waarin de katholieken in dezen ver kiezingstijd als hun belangrijkste plicht wordt voorgehouden zich vast aaneen te sluiten, opdat in de Cortes mannen zullen worden gekozen, die in staat zijn de rechten der kerk en de maatschappelijke orde te verdedigen. Gebouw „St. Bavo" Kinderkoor „Inter Nos" 6 uur R.K. Commissie van Be roepskeuze 8 uur „Alberdingk Thijm" 8 uur Bestuur R.K. Grafi sche Bond 8 uur R.K. Bevolkings bureau 8 uur. Gebouw „St. Bavo" „Geel-Wit", 6 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur. 15 Juni 1928 kwam de benoeming van Z H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent tot Bis schop van Haarlem af. Ter herdenking van deze benoeming) zal a.st Maandag in de Kathedrale kerk te Haarlem een plechtige Kapittelmis opgedragen worden in tegen woordigheid van Z. H. Exc. Bij de verdeeling van goederen van een stamhoofd Gisteren heeft in het district Greytown, een groote vechtpartij plaats gehad tusschen verschillende stammen. Te Muden en Weenen werden honderden hutten door plunderaars in brand gestoken. Men neemt aan, dat het aantal slacht offers onder de inboorlingen zeer groot is. De twist was ontstaan bij de verdeeling van de goederen van het onlangs overleden stam hoofd Moenu. Negen Europeanen, die aanwezig waren, om de verdeeling der goederen te regelen, werden genoodzaakt te vluchten en zich in een hoeve te verschansen, die door de inboorlingen met steenen werd bekogeld, daar hunne beslissing niet in goede aarde viel. Drie Europeanen werden hierbij gewond. Een sterke politiemacht is naar het oproerige gebied gezonden en is er in ge slaagd de orde, althans tijdelijk te herstellen. De toestand blijft ernstig en er is dringend om versterking verzocht. Aanbesteding Hedenmorgen werd vanwege den hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland het bureel Zijlweg 24 aanbesteed: het uitvoeren van baggerwerken in en voor de Rijkshavens op Vlieland en Terschelling. Raming 24500 M.3 Ingekomen waren vijf biljetten. De hoog ste inschrijver was J. C. Kooyman te Har- lingen, voor 31.200 M.3. Excursie naar de H. Landstichting De leden van de afdeeling Haarlem van den R. K. Volksbond zullen met hun huis- genooten op Zondag 5 Juli a.S. per touring car een excursie naar de H. Landstichting te Nijmegen maken. Een bloeiende nachtcactus In Hoek's Bloemenhuis, Kruisweg 40, zal hedenavond de nachtcactus bloeien. Ver wacht wordt, dat zij om ca. 10 uur op haar mooist zal zijn. Levensverzekering-Mij. „Haarlem" Het verslag over 1930 bevat om. de vol gende mededeelingenDe netto-vooruitgang bedroeg in 1930 f 401.919 verzekerd kapitaal en f 773 jaarlijksche rente. Op 31 December 1930 bedroeg de totale verzekeringsstand f 8.971.288 kapitaal en f 5543 rente. Het ka pitaal der maatschappij vermeerderde met f 129.446 en bedroeg op 31 December 1930 f 1.998.768. Het winstsaldo ad f 4033 wordt in de ex- tra-reserve gestort. Ondersteuningsfonds N. Z. H. Verschenen is het jaarverslag van het Onderling Ondersteuningsfonds va nhet per soneel der N. Z. H. Tramwegmaatschappij. Hieraan ontleenen wij, dat het fonds 727 leden telde op 1 Januari 1930. Door over lijden, ontslag of bedanken werden 20 leden afgeschreven, daarentegen traden 25 nieuwe leden toe, aldus een vooruitgang van 5 leden. Verder, dat de contributieverhooging met 5 ct., ingegaan zijnde 18 Mei, en dank zij een meerdere koerswaarde der effecten, de rekening zonder nadeelig saldo sluitend ge maakt kon worden. Aan operatie- en verpleegkosten werd uit gekeerd f 4943.—, aan bevallingen f 1125.—, voor de kinderen f 2854.—, versterkende middelen f 354.—, overlijdens-uitkeeringen f 1825.buitengewone uitkeeringen f 2294.in totaal f 13 395. Het kapitaal van het fonds bedroeg op 31 December f 19.315.06 en de reserve voor uit- keering bij overlijden f 34.975.—. Interessante schilderijen-exposities BU Reeker, Wagenweg 102 In de kunstzalen der firma Reeker zijn thans weer interessante schilderijen-expo sities gaande: één in de benedenzaal, van mejuffrouw H. Paehlig en één in de boven zalen, van de Vereeniging „De Spaak" te Haarlem. Van de schilderes mej. Paehlig kan men. al spoedig na de beschouwing van haar wel interessante werk, dit goede zeggen, dat zij in hart en ziel schilderes is. Bij haar moet slechts nog sprake zijn van een voort durende ontwikkeling en dan mag de toe komst zeer gerust tegemoet gezien worden. Noemen wij b.v. dat Stilleven met witte kom, we bedoelen no. 17. Er zijn waarlijk wel eenige tekortkomingen aan te wijzen, technisch en wat den inhoud betreft, maar het geheel: compositie, stofuitdrukking, toon is zoo echt schilder-achtig, er spreekt zooveel schilder-geluk uit, dat het, vooral vakkundig, met genoegen bekeken kan wor den. Stillevens en bloemstukken zijn de ge liefde onderwerpen van de schilderes. In de bloemschilderingen worden opgemerkt een weldoende frischheid en eerlijke spontaneï teit, maar dikwijls doen ze ons wat ruig aan (kwaal der modernen) en zou men graag wat meer distinctie en doorwerking wenschen. Kunstbloemen onder een stolp heeft de schilderes ook goed weergegeven, met veel gevoel voor kleur, zoodat deze een bepaalde stemming wekken, iets prettigs op doen leven, wat onzichtbaar is: herinnering, sfeer? Van de Stillevens wilden we nog gaarne noemen dat met de Japansche poppen en met pop en masker U0). Verdienstelijk zijn deze werken, wél echter is merkbaar, dat de maakster méér heeft bedoeld, dan dat ze uit kon drukken. Interessant zijn de oude dameslaarzen, interessant, méér echter niet. We kunnen ook niet allen van Goghs zijn, die een paar oude schoenen dramatiseerde en er eigen lijk de heele levenstragiek aan verbond, op overweldigende wijze! Wij wenschen deze leerlinge van Coba Rltsema veel succes toe. In de bovenzalen hangt het werk van zes leden van „De Spaak" bijeen. Met name zijn ze: dames Woutersen van Doesburgh, Julia Giesberts; heeren A. J. Grootens, Cor Dik, G. Huysser en Jan Veringa. Huysser en Grootens zijn o.i. wel de be langrijkste exposanten. Met waardeering bewonderden we weerom die kleuren-lichte werken van Huysser, wien het gelukt is de bijzondere schoonheid van Noord-Afrika met zon en kleurenvreugden vast te leggen op zijn doeken. Zijn werk bespraken we al enkele keeren, we volstaan met nog eens onze be wondering ervoor uit te spreken, al moeten we wel wijzen op eenige ongelijkheid in waarden der diverse schilderijen. Van Grootens apprecieerden we vboral het Stilleven (15), met tinnen kan en schaal met fruit en het bijzondere, met de ge- styleerde Amaryllis (1). Op eerstgenoemd schilderij is de stofuit drukking dikwijls bewonderenswaardig. Naast dit werk hangt een klein doek, voor stellende boft-reparatle te IJmuiden, dat ook zeer goed geschilderd werd, zéér leven dig van kleur, met sterke, mooie tegenstel lingen van tonen: het rood van het ijzer, bij het hemelblauw weerspiegelende water. Een modem landschap doet mystiek aan, er zijn stadsgezichten met veel sfeer en eigen-aardigheid en een te flets, niet veel zeggend, landschap (14). Een jongensportret, wel sterk, doch hard van kleur en structuur, is mede aanwezig. Mevrouw Woutersen schilderde het por tret van mevrouw Couperus, die een zeer charmante verschijning is. Het portret is subtiel van schildering, het blauw van "t kleed heerlijk, maar niet diep, het wat decadente werk is toch vol bekoorlijkheid. Deze portretschilderes bracht nog een goed vrouwenbeeld, een portret van den heer B., waarvan de „kop" waarde heeft en dan het niet sympathieke beeld van een man, wiens eenigszins cynische glimlach voortref felijk werd weergegeven. Als miniatuur-schilderes zijn er van mevr. D. goede bewijzen aanwezig. Veringa doet met zijn genre-beelden eerst onwennig aan. HU gebruikte wat vreemde objecten, toch zUn de lezende en manden- makende jongens frisch en aantrekkelijk gedaan en de teekening van den figuur- zagenden jongen is bepaald verdienstelijk als vak-teekening. Julia Giesberts' werk (portretten, land schappen) is wat elementair en waar ze iets gaat zeggen (in haar landschappen b.v.) is er te veel van Gogh te zien; b.v. op dat, waar ze werkelUk mooie kleuren aanlegde. Een goed woord mag haar echter gegeven worden voor een tweetal sprekende jonge mannen-portretten (teekeningen) en voor enkel ander werk. Cor Dik bewaarden we voor 't laatst. Niet omdat we hem op de laatste plaats waar- öeeren. In 't geheel niet. Want we smaakten van eenig evenwich tig werk groote voldoening. Noemen we zUn „olielampje", klein, maar fijn geschilderd. Een delicate aquarel, vol schilderswaarde en -vreugd. Ook zijn punt aanslijpend jongetje, dat met den rug naar oen toeschouwer staat gekeerd, is knap, op een enkel fragment, dat der knieën b.v., na. Het cactusje is, in zijn eenvoud, voorts prachtig; het schilderij met kruik eveneens èn de doorkijk-teekening. Hoe dezelfde schilder een nU verheidsproduct als no. 51: Spoorbrug of 50: Knolland kan exposeeren, is ons eigenlijk een raadsel Maar iedereen laat wel een steek vallen. Onze korte conclusie van dit verslag mag nu luiden: kunstminnenden en kunstkenners, gaat naar Reeker en geniet van dit geeste lijk schoon als aangename attractie naast de natuur-weelde van heden. K. de H. Door den directeur van Openbare Werken is aan A. v. Hoften, aannemer te Haarlem, opgedragen het bouwen van drie transforma torstations aan de Weltevredenstraat, bij den Schalkwijkerweg en aan de Vosmaer- straat. Rede van Mr. Dr. F. A. Bijvoet De propagandaclub der parochie van O. L. Vr. Rozenkrans, hield gisteravond in het patronaatsgebouw, Koningsteinstraat, een propagandavergadering. Spreker was dezen avond Mr. Dr. P. A. Bijvoet. De voorzitter opende met den Christelijken groet en heette de aanwezigen welkom, waarna het woord aan Mr. Bijvoet was. „Het doet mij bijzonder veel genoegen," aldus spr., „het woord tot u te mogen voeren ter opwekking voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen. Het zal broodnoodig zün, zoo krachtig mogelijk propaganda te maken voor de Katholieke zaak, want ik verzeker u, dat wij een moeilijken tijd tegemoet gaan. Mr. Slingenberg heeft onlangs nog duidelijk ge wezen op den slechten toestand van Haar lems financiën en ik geloof, dat het niet te bout gesproken is, wanneer ik zeg, dat de financiën een slechter beeld geven dan tot nog toe het geval is geweest. Het resultaat hiervan is, dat de uitgaven zullen moeten worden bekort en er bezuinigd moet worden. De vraag is nu, hoe de komende vier jaren deze noodige bezuinigingen moeten worden doorgevoerd. GU zult 24 Juni kunnen aanwijzen, hoe de bezuiniging moet geschieden, gij moet de beslissende personen hiervoor aanwijzen. Wanneer gij wilt dat niemand onrecht za! geschieden, doet dan uw plicht en stemt no. 1 van lijst 5. Een der belangrükste dingen waar gij rekening mee moet houden is te zorgen, dat de christelijke beginselen in het stadbestuur behouden blüven en dat de christelyke zede- wetten gehandhaafd worden. Vroeger was dit vanzelf sprekend. Thans is dit helaas niet meer zoo. Uw belangen zün niet meer veilig, wanneer in den raad niet een krachtige rechtsche fractie zetelt. Ik zal u e envoorbeeld geven van den mo- reelen achteruitgang: Toevallig ontving ik vandaag een mededeeling van de stadsbiblio theek en openbare leeszaal, dat verschillen de speciale catalogi zijn verschenen van wer ken van allerhanden aard. Aan de reeds be staande extra catalogi zijn er drie toege voegd; een op het gebied der bloembollen, een betreffende nieuw-Rusland eneen betreffende het Communisme. Er bestaan geen speciale catalogi betreffende werken van christelijken, katholieken of staatkundi gen aard, doch thans wel van het commu nisme. Het comunistische gift voor iedereen klaar te zetten, is dat de taak der overheid? Het grootste gevaar voor de huidige maat schappij is het communistishce gevara, dat tracht de maatschappelüke orde te on dergraven. Het raadslid Peper heeft in een raadszitting verklaard, dat het doel van het communisme zóó hoog staat, dat tot berei king van dit doel, ieder middel, hoe vreeselijk ook, geoorloofd is! Eenige der methodes van de communisten zijn: wantrouwen zaaien en misleiding kweeken. De communistische filo sofie staat lijnrecht tegenover het katholieke standpunt. Gij kunt protesteeren tegen de communis tische gevaren, door te zorgen dat personen in den raad komen,die in het openbaar durven op te komen tegen de communisten. De communisten denken als volgt: de partü is alles, alles wat buiten de partij om gaat moet verdwijnen; kinderen, huisgezin, geloof, dat is allemaal niets. De katholieke Staatspartij staat alleen met twee andere rechtsche partijen tegenover de linksche fractie. Ik heb verleden week in Den Haag een vergadering meegemaakt der centrale ver eeniging voor leeszaal-besturen; op deze ver gadering werd heftig aangevallen tegen het verleenen van subsidie aan die leeszalen, die weigeren „de Tribune" op te nemen! Vrijheid tot in het bandelooze toe willen de communisten, wü willen wel vrijheid, doch binnen de christelüke grenzen! De Katholieke Staatsparty vertegenwoor digt niet een bepaalden groep of stand, doch alle groepen en standen der maatschappij. De belangen van alle standen hangen ten nauwste samen. Een party, die één bepaal den groep vertegenwoordigt, kan niet goed zijn! Allen moet recht gedaan worden, een anders belangen zijn ook uw belangen. Het leven is één groot raderwerk, wanneer een dezer raderen vastloopt, loopt alles stuk. Wanneer men ziet wat de katholieke raadsfractie de afgeloopen vier jaar heeft gedaan, ziet men, dat wij geen stap behoe ven te wijken voor de socialisten. Wanneer de financieele positie der ge meente Haarlem achteruitgaat, hebben de beter gesitueerden hier geen nadeel van, doch de minderen zijn de slachtoffers. Ik kan niet beter eindigen, dan een ieder aan te spooren, op de katholieke lijst te stemmen. Gy moet met de stemming bewijzen, dat gij nog waarachtige christenen en katholie ken zijt. Wanneer wij met de a.s. gemeenteraads verkiezing 750 stemmen meer krijgen dan wij met de Provinciale Statenverkiezingen ge haald hebben, zullen wij niet elf, doch twaalf zetels in den gemeenteraad krijgen. De voorzitter dankte Mr. Bijvoet voor zijn boeiende rede en betuigde zijn spijt, dat de opkomst dezen avond niet grooter was. Ter- wyl de vergadering voor iedereen toeganke lijk was en 2200 uitnoodigingen waren ver zonden, was de opkomst nog zeer gering. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met den Christelijken groet. Diefstal door rondreizend koopman Dezer dagen was mej. S. uit Halfweg op bezoek bii de familie De V. aan den Lijnder- dük te Lynden. Zy had haar portemonnaie in de keuken op tafel gelegd, van welke plaats zij echter op een oogenblik, dat nie mand aanwezig was, werd weggenomen. De beurs bevatte f 27.50. De verdenking viel op een rondreizend koopman, die aan de deur was geweest, doch door de bewoners niet was gezien. Daar deze man in de richting Sloten was geloopen, werd door de politie in die richting gezocht, echter tevergeefs, want de koopman was met een vrachtauto naar Amsterdam meegere den. Haarlemsche processie naar Kevelaer 1, 2 en 3 September De Haarlemsche Processie naar Kevelaer zal dit jaar plaats hebben op Dinsdag 1, Woensdag 2 en Donderdag 3 September. Daar verwacht wordt, dat ook dit jaar weer veel pelgrims uit de omstreken de be devaart zullen medemaken, heeft het be stuur van het Genootschap der Haarlemsche Processie ten gerieve van deze pelgrims be sloten, als plaats van vertrek en aankomst van den bedevaartstrein in Nederland te bepalen het station Noordwykerhout. Behalve in Noordwükerhout, zullen echter ook aan het station Hillegom en vanzelf sprekend in Haarlem pelgrims worden op genomen en bij de terugkomst den trein kunnen verlaten. Ongetwyfeld zullen de bedevaartgangers met deze wijziging in den treinloop zeer zijn ingenomen. Verlof Drankwet Ingekomen is een verzoekschrift van G. van den Bunt om verlof, ingevolge art. 34 der Drankwet tot het verkoopen van alco holhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de zaal van het perceel aan den Rijks straatweg no. 188. Engelsch geld gestolen Alhier is aangehouden een 31-jarige Duit sche dienstbode, die in een hotel hier ter stede een bedrag aan Engelsch geld ter waarde van f 35 heeft ontvreemd. Zij zal over de grens worden gezet. Paarden op hol Gistermorgen, 10 K uur, sloegen twee paarden, gespannen voor een ledig trouw- rijtuig op de Turfmarkt op hol, door het breken van een disselboom. Op den hoek Turfmarkt en Ged. Oude Gracht vielen zy en zijn door burgers tot staan gebracht. De 73-jarige koetsier W. kreeg geen letsel. Inlijving schoolcompagnie Motordienst De dienstplichtigen der lichting 1931, aan gewezen voor de officiersopleiding bij de schoolcompagnie van den motordienst, wor den 3 October voor eerste oefening ingelijfd. Actetasch verduisterd Ten verzoeke van den commissaris van politie alhier, is te Amsterdam aangehou den en naar Haarlem overgebracht een 41- jarig los werkman, verdacht van verduiste ring van een actetasch. Gevonden dieren en voorwerpen Terug te bekomen bij: Bureau van politie, Smedestraat, auto sleutel; Elrich, Kanariestraat 80, borstel; Kennel Fauna, Parklaan 119, 2 honden; Bureau van politie, Smedestraat, hand schoenen; Kennel Haerlem, Wilhelmina- laan 22, kat (gebr. door Kerkhoven, Van Oosten de Bruynstraat 213; Bur. van politie, Smedestraat, kraag (dames)Nijhuis, Graaf Willemstraat 19, muts; De Jong, Adr. de Jongestraat 37, pet; Vermolen, Barbarossa- straat 10, pantoffels; Poppen, Amsterdam straat 13, pantalon; Booms, Amoldystr. 14, portemonnaie met inh.; Bur. van politie, Smedestraat, rozenkrans; A. Scheepbouwer, le Vooruitgangstraat 6, rijwielbelasting- plaatje; v. d. Putten, Leidscheplein 15, Vul potlood; Serné, Ged. Raamgracht 69, wa gentje (kinderspeelgoed) Bruindeel, Rollandstraat 23, aktetasch met inhoud; Bureau van Politie, Smede straat, 2 ballen; Elsinga, De Witstraat 30, boekje; Vrugt, Frans Halstraat 4, badpak en handdoek; Brederode, Donkere Spaarne 6, bankbiljet; C. Mooij, Saenredamstraat 104, ceintuur; Frielink, Teslastraat 38, hond; Kennel Haerlem, Wilhelminalaan 22, hond (gebracht door bewoner van Antoniestraat) Hemelrijk, Bnrgwal 50, hond; Kennel Fauna, Parklaan 119, hond (gebracht door V. d. Veld, Vergierderweg 148 A); Bureau van Politie, Smedestraat, handschoen; D. Caltand, Hofdijkplein 30, lap stof; Kollaard, Jan Nieuwenhuijzenstraat 8, muts; Van Eek, Westerhoutstraat 10, muts; Van Aken, Kleine Houtweg 11, portemonnaie met in houd; Gussenhoven, Groote Houtstraat 146, parapluie; J. A. Fontein, Parklaan 14, vogel; Brouwer, Koningstraat 13, parapluie; Bureau van Politie» Smedestraat, portemonnaie met inhoud; Hoogendoorn, De Costastraat 48, portemonnaie met inhoud; Logten, Es- senplein 24a, portemonnaie met inhoud; Van Kessel, Anthoniestraat 67, rijwielbelasting- plaatje; Moolenaar, Kruistochtstraat 21, ring; J. de Jong, Hofdijkplein 3, kinder- rywiel; Philipse, Heerensingel 37b, rozen krans; Smalt, Boekenrodestraat 15, rywiel- belastingplaatje; H. Siegerit, Gen. Cronjé- straat 147, rijwielbelastingplaatje; G. van Dijk, Spaamhovenstraat 28, staaf ijzer; V. Wort, Van Nesstraat 2, sleutel; Koppen, Feithstraat 8, tasch met inhoud; Vorst man, Emmalaan 9, vulpen. De Bruin, Zomervaart 148 rd., autoped; v. d. Veldt, Staringstraat 14, autoband; De Witt, Schoterweg 40, kerkboekje; Serné, Sterreboschstraat 72, brli; Wever, Anegang 13, broche; Kranendonk, Zijlweg 38, boek; Stuin, Javastraat 44, .boekje; Oldenmark, Leidscheplein 13, hoed; Kennel Haerlem, Wilhelminalaan 22. hond (geb. doro bewo ner van Stoofsteeg; Kennel Haerlem, Wil helminalaan 22. hond (gebr. door Hagebout, Indischestraat 5; V. Eekhout, Leidschevaart 62, hond; A. Gruyters, Preangerstraat 39, jas; Peeters, Burgemeester Boreelstr. 2, jek- kertje; Kennel Fauna, Parkiaan 199, kat, (gebr. door Fabel, Helmbrekefsteég 2)Ken nel Fauna, Parklaan 119, kat (gebr. door Versteeg, Dr. Spaarne 10; B. Dernison, Ur- sulastraat 21, muts; A. Oudman, Kinder- huissingel 54, portemonnaie; Vroom en Dreesmann, Groote Houtstraat, portemon naie met inh.; S. C. Komen, Schrevelius- straat 93, rozenkrans; J. P. Warmerdam, Adr. Loosjesstraat 14, rijwielpomp; D. Dam, Korte Houtstraat 13, rijwielbelastingplaatje; Giesbers, Saenredamstraat 9 rd., rozenkrans; Zuidhoek, Leidschestraat 146, rijwielbelas tingplaatje; Nieuwenhuizen, Kloosterstraat 93, ring; J. v. Orden, Gen. Cronjéstraat 103 rd., schoen; Verduin, Lange Annastraat 12 rd. tasch; Buurman, Zomerkade 75. tasch je met inhoud. Ondertrouwd, 11 Juni: Z. Verwaal en H. G. G. Vermeulen J. L. Ran en A. F. v. d. Laan G. C. Nachtweh en W. M. Nieman J. Vemout en E. Hermeling. Getrouwd, 11 Juni: W. F. G. H. Kuijken en E. M. Koeleveld G. Grooteboer en M. A. Wesseling C. W. v. Huizen en A. Knies L. C. Schnijder en M. M. Plas J. N. Schiebergen en M. Eichelberg R. Smink en M. E. v. d. Booren G. OVerpeek en J P. v. Dijk C. Kruijff en G. «te Jong M. L. Mons en H. de la Court J. F. v. Bilsen en C. P. A. M. Adding. Geboren, 9 Juni: A. C. Vreugdenhil-Kooy, zoon T. Vrugt-de Haas, zoon E. v. d. Berg-Bernhardt, dochter 10 Juni: J. J. L. Straathof-Stammeyer, zoon J. Lipsicas- Augurkiesman, zoon J. G. C. de Jong- Huijskes, dochter J. A. Hulsbosch-Hui- berts, dochter H. Schaapman-Mulder, dochter E. A. Jacobs-Jansen, zoon S. M. Moolenaars-de Wilde, dochter 11 Juni: M. J. Ketelaar-Merks, dochter F. Hulse- bos-v. d. Gronde, dochter. Overleden, 10 Juni: S. M. H. Schouten - Krull, 79 j„ Westerhoutstraat J. J. Piede- riet-Wage, 76 j„ Groote Houtstraat P. C. Verheul-v. Leeuwen, 48 j„ Kamperlaan 11 Juni; J. Rutte-Zwanenburg, 38 j„ Kamper laan. VRIJDAG 12 JUNI 1931 Vorige Koersen Koers 2.15 Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5 Nederland 1918 4% Nederl. 1916 i'A Nederl. 1917 4 >4 N.Ind. 1926 B Banken 'Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mü- industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzyde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned Ford ndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel S. Leather 'intern. Nickel Mijnbouw Boeton MUnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union Oil Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott Tapanoell Serbadjadi Silau V. 1. O. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Elgend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine pref Suiker H, V. A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Deil Jostkust Senembah Maxwell poorwegen 101% 101% 103% '03% 104% 104% 101% 101 97% 97% 107% 109 121% 117 - 161% 157% 92% 91 57% 55% 40% 40% 111% 109% 51 48% 245 240 154% 11% Chic. Milw. St. Paul 5 %2 Kansas City South 288/ ,6 19% Prolongatie 1%% 45% 45% 5% 12% 32% 69% 181% 207/1B 200 90 4% 7% 615/32 73% 52% 29% 16% 34% 17 37 29 2% 6 8% 7% 37 112% 9 8 290 20 76 44 212% 248% 35 283 40 45% 45% 6 MfA 36 69 20f /2 198% 7l/f 63/f 52 28 36 2%, 1121/g 285% 212% 247% 35 278% 157 13 5% 30 20 1 O/ 1 /O VRIJDAG 12 JUNI 1931 Parijs Brussel Londen New-York (cable' BerlUn Zürich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau i0700 iO. 0 34.55 34.65 12.08 12.09 2.48 2.49 58.85 59.— 48.15 48.25 12.95 13.05 25.50 25.80 66.50 66.70 66.55 66.75 66.50 66.70 7.30 7.40 34.85 34.95 27.— 29. -

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2