Sport en Wedstrijden LIJST 7 Qkrzott GRATIS A. J. PRINSENBERG H. J. v. d. MEER OPTICIEN VINK HLfllPHENAMR LUCHTVAART De ramp van de .Poseidon" Isabella KUIKENS SPECIALE P R IJ Z E N Adverteert in dit blad R IJ WIELBANDEN 7 Schagchelstraat Ti KATHOLIEKEN Spekstr. Nummer Een CRICKET Haarl. Cricketbond Programma voor Zaterdag a.s.: WIELRENNEN ATHLETIEK Naar Engeland HONKBAL DAMMEN WATERPOLO VISSCHEN BINNENLANDSCH NIEUWS De postvluchten op Indië I RADIO-NIEUWS K.R.O.-film V.A.R.A. contra den Staat ONZE OOST Zware regenval te Batavia GEMENGD NIEUWS Verduistering bij Maatschappelijk Hulpbetoon 18 matrozen omgekomen UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE Denkt om de Raadsverkiezingen op 24 Juni a.s. Stemt: BENNEBROEK naderen. uaia 17841 18242 18753 19372 20234 20294 20465 ZANDVOORT HAARLEMMERMEER WIJK AAN DUIN VELSEN H.C.B. XIFlamingo's (op Rood en Wit-terrein). R.C.H. 3Haarlem 4. Haarlem 5Rood en Wit 4. C.V.H. 2Bloemendaal 2. De wedstrijden op de Stadionbaan Begunstigd door onverwachts mooi weer was er gisteravond groote belangstelling voor de wedstrijden op de Stadionwieler baan. Het programma verdiende deze be langstelling alleszins. Begonnen werd met een wedstrijd voor amateurs over 6 K.M., die gewonnen werd door van Egmond. Het tweede nummer was een sprintmatch in tweè ritten tusschen den kampioen van Nederland, onafhankelijken, v. d. Leur en den kampioen van Nederland, amateurs, v. d. Linden. Ook nu .werd v. d. Linden met een mooien voorsprong winnaar. Ook den tweeden rit weet v. d. L%den na een spannende spurt met een wiellengte verschil te winnen. Het derde nummer brengt voor het eerst van dit seizoen onze sprintkampioenen Moeskops en Meijer weer op de baan met den Duitscher Steffes en den Belg Arlet. De eerste rit gaat tusschen Steffes, Arlet en Meijer. Arlet moet den kop nemen en Meijer komt middenin te zitten. Zoo blijft de volgorde tot in de laatste ronde Meyer naar voren schiet en vrij gemakkelijk eerste wordt. Uitslag: 1. Meijer (laatste 200 M. 121/5 sec.); 2. Steffes; 3. Arlet. Nog voor de pauze wordt de tweede rit verreden tusschen Steffes, Arlet en Moes kops. Langen tijd blijven de sprinters aan den start balanceeren om eindelijk elkaar voorzichtig beloerend in langzaam tempo de eerste ronde te rijden, waarna opnieuw een balanceerpartij begint. Dan schieten de rij- dérs weg. Moeskops zit op de derde plaats In de laatste halve ronde komt hij echter naar voren en neemt den kop, gevolgd door Steffes die echter gepasseerd wordt door Arlet. Uitslag: 1. Moeskops (laatsie200 M. f24/5 sec.); 2. Arlet; 3. Steffes. Een wedstrijd voor B-Stayers van 2 ritten elk over 15 K.M. AmsterdamDen Haag levert weinig interessants op. De Amster dammers zijn verreweg de meerderen. Van Rossum moet aldra wegens bandenpech uit vallen en De Graaf blijkt verreweg de sterk ste. Er wordt vrij slecht gereden en de stayers zijn herhaaldelijk los. De uitslag luidt: 1. De Graaf; 2. Domhof; 3. Bouquet; 4. Lorie; 5. Wildschut. De beide laatsten ieder een ronde achter. Het belangrijkste nummer van het pro gramma is de wedstrijd met motorgangma- kmg voor beroepsrijders. Frankrijk-Neder land, in 2 ritten elk over 40 K.M. Voor Frankrijk komen uit: Grassin (Jubi), Urago (Pasqier Jr.), Maronnier (Citterie), Voor Nederland: Schlebaum (Kaeser), Blekemolen (Didier), Leddy (Schadebot), Na den start volgt een schermutseling om de leiding. Na eenige ronden is de volgorde: Schlebaum, Grassin, Blekemolen. Maronnier, Leddy en Urago. Blekemolen Wordt echter spoedig van zijn plaats gedreven door Urago en r# een ronde of vijftien krijgen eerst Leddy en dan Maronnier hun eersten lap. Na 25 ronden krijgt Leddy zijn tweeden lap en even later moet Blekemolen er aan gelooven, wat mede te wijten is aan een fout van Didier, echter niet geheel, doch een tiental ronden later krijgt Blekemolen zijn tweeden lap. Als er nog 25 ronden te rijden zijn, krijgt Schlebaum Urago te pakken. Hierop heeft Grassin gewacht. Hij gaat op Schle baum af, maar zijn eerste poging wordt door onzen landgenoot gedecideerd afgeslagen. Grassin blijft echter Schlebaum opjagen met het gevolg, dat deze weldra Urago voor de tweede maal passeert. Grassin blijft gevaar lijk, maar Schlebaum i3 in prachtvorm en gaat met bijna 1/3 baan voorsprong als eer ste over de eindstreep. Uitslag: 1. Schlebaum (Holland) 30 min. 26 2/5 sec.; 2. Grassin (Fr) op 200 M.; 3. Urago (Fr.).; 4. Maronnier (Fr.); 5. Bleke molen (Holl.), elk 2 ronden achter; 6. Leddy (Holl.). 5 ronden. Na de pauze wordt de tweede rit van de B-stayers over 15 K.M. verreden. De Hage naars zijn er nu wat beter in, hoewel de strijd wederom niet buitengewoon interes sant is. De uitslag is: 1. Lorie (12 min. 15 1/5 sec.); 2. De Graaf; 3. Van Rossum; 4. Domhof; 5. Bouquet; 6. Wildschut. Totaal klassement: 1. De Graaf, 3 punten; 2: Lorie, 5 punten; 3. Domhof, 6 punten; 4, Bouquet, 8 punten; 5. Van Rossum, 9 pun ten; 6. Wildschut, 11 punten. Amsterdam heeft dus van Den Haag ge wonnen met 17 tegen 25 punten. Van den sprintwedstrijd voor profs wordt de derde rit verreden tusschen Moeskops en Meyer, en Steffes. In de eindspurt ge looft Moeskops het we) en Meyer wordt ge makkelijk eerste. Uitslag: 1. Meyer; 2. Steffes, 3 Moeskops. In den vierden en beslissenden rit zit Moeskops er echter weer bovenop, na een zeer voorzichtige eerste ronde schiet hij in de laatste bocht van de achterste plaats naar voren en gaat als eerste over de eind streep. Een halve wiellengte verschil met Meijer, die "Arlet gepasseerd is. 1. Moeskops. 2. Meijer. 3. Arlet. Totaal klassement: 1. Meijer, 4 punten; 2. Moeskops 5 punten; 3. Steffes 7 punten; 4. Arlet 8 punten Tenslotte wordt dan de laatste rit over 40 K.M. voor profstayers van den landenwed- strijd FrankrijkNederland gereden. Na een langdurige schermutseling om de volgorde is deze na ruim vier ronden: Urago, Grassin, Blekemolen, Leddy, Schlebaum, Maronnier. Na een twintig ronden raakt Grassin door een fout van Jubi los, waarvan Blekemolen gebruik maakt om naar voren te schieten. Ook Schlebaum komt opzetten en in een prachtigen ren verovert hij dc eerste plaats, gevolgd door Blekemolen. Als deze dan een aanval op Schlebaum waagt, maakt Didier voor de tweede maal vanavond een fout. waardoor Blekemolen afzakt tot de laatste plaats. Didier wordt tweede, gevolgd door Urago en Leddy. Het is een interessante en spannende race met wisselende kansen, waarbij Schlebaum steeds de leiding houdt. Als er ongeveer 50 ronden gereden zijn lapt hij Leddy en vervolgens Blekemolen, Ma ronnier en Urago. Onbedreigd gaat hij als eerste over de eindstreep. Uitslag: 1. Schlebaum (31 min. 24 sec.); 2. Grassin; 3. Blekemolen (1 ronde); 4. Ma ronnier (1 ronde);. 5 Urago (1 ronde); 6. Leddy (3 ronden). Totaalklassement: 1. Schlebaum 2 pnt., 2. Grassin 4 pnt., 3. 4 er, 5. Urago. Maronnier en Blekemolen ieder 8 pnt. 6 Leddy (12 pnt.). Eindstand: Frankrijk—Nederland 20—22 p. ,SneIvoeters" naar Antwerpen Aan de wedstrijden van de Royal Beer schot Athletic Club, die op 21 Juni a.s. te Antwerpen worden gehouden, zullen de vol gende Nederlandsche athleten deelnemen: 200 Meter: Benz en Hummel. 1500 Meter: Effern en Dop. Hoogspringen: Nieuwland; 5 KM. Baars; Polstokhoogspringen oorschot; Discus werpen: Eysker; Olympische estafette: Nieuwland, Dop, Hummel en Benz. De athleten Berger, v. d. Zee, Zeegers en Sierhuis zijn verhinderd. Berger zal deelnemen aan de open Engel- sche kampioenschappen te Stamford Bridge op 3 en 4 Juli a.s. in de 100 yards en 220 yards. Peters komt uit in het nummer ver springen en voorts in het nummer hinkstap- sprong. Van der Zee tenslotte zal deelnemen aan het polstokhoogspringen. Programma-overzicht Voor de eerste klasse is vastgesteld Ajax IHaarlem I. Op het laatste oogen- blik ontving Haarlem echter bericht, dat het terrein van Ajax omgeploegd en dus niet beschikbaar was. Telegrafisch is Ajax door Haarlem een terrein in Haarlem aangeboden, doch op het oogenblik, dat dit overzicht geschreven wordt, is nog geen antwoord ontvangen. Wordt dit aanbod aanvaard, dan wordt de wedstrijd op het terrein aan de Kle verlaan gespeeld, des avonds van 57 uur of 68. In elk geval, uit of thuis, Haarlem speelt met een negental, dat vrijwel volle sterkte bereikt en we gelooven dan ook stellig, dat dezen keer de punten niet verloren kunnen gaan. Quick is haar grootste krachten kwijt en A.G.H.C. zal dan ook wel niet veel moeite hebben. Blauw-Wit heeft al eens met 1817 van, V.V.G.A. gewonnen, maar gaat nu op bezoek en V.V.G.A. viert bovendien Zondag feest, 't Zou ons niet verwonderen als Blauw-Wit dezen keer verloor. T.O.G.O. I zal van Z.R.C. I wel kunnen winnen. H.H.C. a moet op bezoek bij de nieuwe honkballers D.E.C. Er is geen twijfel aan of H.H.C. wint. Dat kunnen we echter niet zeggen van H. H.C. b, dat Zondagmiddag (aan de Kle verlaan) A.G.H.C. II ontvangt. Naar onze meening gaat A.G.H.C. met de winstpunten schoot. Het sterke Blauw-Wit II, dat wel eenigs- zins verzwakt zal zijn, daar ook het eerste speien moet, zal toch nog wel van V.V.G.A. II kunnen winnen. Competitie-programma Eerste klasse A. Zaterdag. A.G.H.C. I—Quick I Ajax IHaarlem I Eerste klasse B. Zaterdag. T.O.G.O. I—Z.R.C. I V.V.G.A. I—Blauw-Wit I Tweede klasse A. Zaterdag. A.H.V.J. I—Ajax II Blauw-Wit II—V.V.G.A. II D.E.C. a—H.H.C. a Tweede klasse B. Zaterdag. Z.R.C. II—T.O.G.O. II Tweede klasse B. Zondag. H.H.C. b—A.G.H.C. II WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOL- NEGENTALLEN Op het terrein aan de Kleverlaan wor den Zaterdagmiddag de halve finale en de finale der wedstrijden voor school- negentallen gespeeld. Om half drie ontmoeten elkaar de H.B.S. B en de R.H.B.S. uit Velsen, en na afloop, om ongeveer half vier, speelt de winnaar van dezen wedstrijd den eindstrijd tegen het R.K. Lyceum, te Haarlem. De „Haarlemsche Damclub" II clubkampioen 2de klasse N. D. B. De „Haarlemsche Damclub" II behaalde het afdeelingsclubkampioenschap 2de klasse B. van den Nederlandschen Dambond, met den volgenden eindstand: gesp.gew.gel.verl.voor-tegen, pnt. 5 3 1 1 66—34 7 RESERVE 2DE KLASSE Nereus II-H. V. G. B. II 1-0 Gisteravond speelden de H. V. G. B.- reserves hun eersten competitiewedstrijd tegen Nereus II te Koog Zaandijk. Onder leiding van scheidsrechter Wie- ringa, bonden de zeventallen den strijd aan. Onmiddellijk na den uitgooi onderneemt Nereus een aanval, Brunt onderschept dezen en zwemt op tot nagenoeg in den goal; het is bijna onbegrijpelijk, dat geen doelpunt wordt gemaakt. Van beide kanten worden vele aanvallen ondernomen, doch de resp. achterhoeden zijn de aanvallers de baas, zoodat voor rust niet gescoord wordt. Na de hervatting is Nereus weer het eerst bij den bal; nu lukt hun opzet beter, want met een ver schot doelpunt hun mid- achter. H. V. G. B. spant zich nu geducht in. doch ondanks goed combinatie-spel mag het haar niet gelukken gelijk te ma ken; ettelijke kansen worden verknoeid door onzuiver schieten. Het einde komt dan ook met een 1-0- overwinning voor Nereus, dat hiermede meer kreeg dan het verdiende. Vischwedstrijd Ter gelegenheid van' haar 5-jarig bestaan heeft de Vischclub „De Dageraad" te Heem stede een vischconcours georganiseerd op a.s. Zondag. Deelnemende vereenigingen zijn: Morgen stond, Heemstede, Morgenstond, Haarlem- Noord en de Haarlemsche clubs T(e- L(aat) O(ntwaakt), De Lustige Hengelaar, Visch- lust en De Rietvoorn. Gevischt wordt op witvisch in de Ring vaart tusschen Lisse en Hillegom, aanvan gende des morgens om 5 uur aan de brug te Lisse, waarna 2x1% uur wordt gevischt. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld: le prijs verz. beker; 2e prijs groote lauwer krans; 3e pry's groote tak; 4e prijs kleine tak; 5e prijs groote zilv. medaille; 6e prijs kleine zilv. medaille, terwijl voor den held van den dag een zilv. draagmedaille is be schikbaar gesteld. Des avonds om 8 uur heeft de prijsuitrei king plaats in café „Valkenburg", Valken burgerplein. Loting voor lichting 1933 Bepaald op 26 Juni a.s. De minister van Defensie heeft bepaald, dat de in art. 10 der Dienstplichtwet be doelde loting ter bepaling van den inge schrevene, die in elke gemeente of in elke groep van gemeenten het eerst in aanmerking komt tot gewoon dienstplichtige te worden bestemd, in het openbaar geschiedt voor de lichting 1933 op 26 Juni a.s., des middags om 2 uur te Den Haag in de „Weeskamer", Bin nenhof 8. De loting geschiedt uit een aantal ge nummerde biljetten overeenkomende met het getal der personen, vermeld in het alphabe- tisch register der gemeente Amsterdam van de lichting 1928. Samenstelling der commissie De minister heeft voorts in de commissie voor het houden van de loting voor de lichting 1933 benoemd: tot lid tevens voorzitter: mr. R. W. J. C. de Menthon Bake, raadsheer in den Hoogen Raad; tot zijn plaatsvervanger mr. S. K. D. M. van Lier, adv. en notaris te Den Haag; tot leden: de heeren M. Belzer, luit.-gen., lid van het Hoog-Militair Gerechtshof en Th. Sanders, directeur van de Staatsloterij te Den Haag; tot hun plaatsvervangers: onder scheidenlijk J. G. Leverland, luit.-gen. tit. b. d. te Den Haag en P. de Ridders, oud administrateur der gemeente-secreftarie te Rotterdam, te Hillegersberg; tot secretaris J. A. L. Vervloet, boekhouder bij de Staats loterij te Den Haag en tot adj.-secretaris V. H. Laforêt, hoofdcommies bij het depar tement van Defensie. Brand op de vlieghaven van Malmö Luchtverkeer nief verstoord De vlieghaven van Malmö, de grootste van Zweden, werd gisteren geteisterd door een zwaren brand, welke het middengedeelte der grootste hal, een drie-motorig vliegtuig en andere zaken vernielde. Het vuur ontstond, doordat een monteur een electrische lamp liet vallen. De lantaarn viel in stukken op in olie gedrenkt garen, dat vlam vatte en ook de 1200 liter benzine van genoemd vliegtuig in brand zette. Het luchtverkeer over Malmö zal ondanks den brand in stand gehouden kunnen worden. vöfïï Op één dag van Amsterdam naar Athene By de K. L. M. is bericht binnengekomen, dat het postvliegtuig, dat gistermorgen uit Amsterdam vertrok, te 11.13 uur te Boedapest is aangekomen. Vandaag vertrok het toestel te 1250 uur, waarna het nog dienzelfden dag te 19.25 te Atthene landde. De Katholieke Radio-Omroep zal a.s. winter een tournée door het gehcele land maken met de film, die speciaal voor haar vervaardigd wordt op de ateliers van de „Polygoon" te Haarlem. Deze film, welke geheel oorspronkelijk zal zyn en volgens het scenario, dat thans gereed is, boeiend van begin tot eind, zal bevatten de ge schiedenis van den K.R.O. en zyn ont wikkeling en vervolgens een pakkend beeld geven van het cultureele werk, dat hij verricht. De Staat in beroep De Staat is bij het gerechtshof te Den Haag in' beroep gekomen van het vonnis in kort geding van den president van de Haagsche rechtbank, waarbij aan de V.A.R.A. alsnog toestemming is verleend voor de uitzending van het hoorspel „Gevleugelde daden", welke uitzending door de radio-contröle commissie was geweigerd. Deze zaak zal worden gebracht op de rol van het Hof van 20 Juni a.s. De wegen stonden blank Een ongekend zwaren regenval zette een groot deel van de wegen rond Batavia blank, zoodat het verkeer zeer werd bemoeilijkt. Op sommige wegen steeg het water een voet hoog. Persoonlijke ongevallen zijn niet voorge komen. De directeur van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Rotterdam heeft aangifte gedaan, dat een van zijn ambtenaren zich aan verduistering heeft schuldig gemaakt. De betrokkene iemand van ongeveer 45 jaar is reeds vele jaren bij de gemeente in dienst en ge noot het volle vertrouwen. De verduisterde gelden heeft hij te eigen bate aangewend. In totaal moet hij zich ongeveer 1000 wederrechtelijk hebben toegeëigend. >5 Het is thans zeker, dat de achttien ma trozen, die opgesloten zitten in den gezon ken onderzeeër „Poseidon", overleden zijn. De Britsche admiraliteit heeft van de ma- rinebesturen van verschillende landen sym- pathiebetuigingen ontvangen naar aanlei ding van het verlies van de „Poseidon". Sympathiebetuigingen. Bij de vele sympathiebetuigingen welke de admiraliteit heeft ontvangen in verband met de ramp van de „Poseidon", behooren bood schappen namens de Marine van Frankrijk, Japan, Joego-Slavië, Spanje, Zweden en de Vereenigde Staten. STEUN GEWEIGERD AAN WERKLOOZE Directeur van Maatschappelijk Hulp betoon aangevallen De heer K„ directeur van „Maatschappe lijk Hulpbetoon" te Velsen, kreeg bezoek van een werklooze, die om steun verzocht. Om verschillende redenen werd deze steun geweigerd. De man wond zich hierover zoo op, dat hij als een razende de kamer van den heer K. binnendrong en hem te lijf ging. Op het hulpgeroep van den heer K. snelde een bode toe, die den heer K„ die door den woesteling tegen den grond was gesmeten, ontzette en daarna de politie waarscnuwde. Deze maakte tegen den man, C. N. gehee- ten, proces-verbaal op. De heer K. had door den val een ernstige hoofdwond gekregen. Burgerlijke Stand Geboren: M. J. I. Rezelman—Fransquet, z. T. van Harreveld —Smits, z. Ondertrouwd: F. H. Dörries en A. M. H. Getrouwd: C. van Amersfoord en A. M. Brune. Bottenheft J- E. Ch. Geissler en A. H. van Beek A. W. Houtman en G. van Weerdenburg. 'Overleden: W. van Harreveld, 3 d. Zang en muziek Zondagmiddag van 3 tot 5 Uur geeft het fanfarecorps „Excelsior" in samenwerking met het Heemsteedsche mannenkoor „Excelsior" een concert in Groenendaal. Het programma is als volgt: Fanfarecorps „Excelsior": 1. Steadfast and True, marsch C. Teike 2. Paix et Labeur, ouverture O. Filsfils 3. Salut Louveigné, marsch D. Belleflamme Mannenkoor „Excelsior": 5. Zum Sanctus Fr. Schubert 5. Bitters Abschied 6. Ave Maria Fr. Witt 7. Naar Zee J- N. Bosch 8. De twee jagers Blatthmache 9. De Vink Jos Reekers Fanfarecorps „Excelsior": 10. Merchédès, ouverture-fantaisie M. J. Kessels 11. Au Golfe de Napels, grande valse arr. par. E. Larue 12. Camarades, marsch D. D. Belleflamme Met de nuïhmers 2, 10 en 12 zal het fan farecorps „Excelsior" uitkomen op het con cours te Wormerveer op 5 Juli a.s. in de 2e afd. fanfare. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: J. M. HoekendijkG. C. Koudijs; J. H. Hooge- steijnE. M. Witteveen. Gertouwd: W. J. Koek van Leeuwen en J. A. Th. gravin van Hogendorp; Th. C. NieuwenhuizenA. M. Dames. Geboren: J. G. Koning—Van Beek, zoon; M. B. Beliën—Van Steijn, zoon. Overleden: J. A. Noë, 61 jaar, geh. met A. W. van Koten. Concert Harmonie „St. Michaël" Bij gun stig weer zal de Harmonie „St. Michaël" morgen (Vrijdagavond) een concert geven in Groenendaal, aanvangende half 8. Het programma is als volgt: 1. Florentiner marsch van J. Fucik. 2. Ouverture Timoleon, van Mehul. 3. Le Timbre d' Argent, van de C. Saint Saëns. 4. Vie d' Artiste, Grande Valse van Strauss. Pauze. 5. Staedfast and Freu, marsch van C. Feike. 6. Ouverture Peter Schmoll van C. M. de Weber. 7. Fantaisie Pastorale van S. Vlessing. 8. Theresenvalse van C. Faust. 9. Finale. BIJ HET ZILVEREN JUBILEUM VAN SINT DEUSDEDIT Afdeeling Bcnnebroek Zondag 14 Juni a.s. herdenkt de plaat selijke afdeeling van den Nederlandschen R. K. Bond van Bloemist-, Tuin- en Land arbeiders „St. Deusdedit", haar 25-jarig bestaan. In die 25 jaar ligt voor „St. Jeroen" veel besloten: harde, moeilijke tijden, waar vasthoudende, onvermoeide organisatie- arbeid van enkelen veel moest goed ma ken en in stand houden ten slotte moe- lijkheden, die elke vereeniging in langen bestaanstijd voor perioden ondergaat. Pe rioden van bloei en groei overheerschten en vooral de laatste jaren; nu elke arbei der de noodzaak van zich te organiseeren leert inzien, is „St. Jeroen" tot een krachtige afdeeling van ruim 100 leden uitgegroeid. Een drietal leden is van de oprichting af lid van St. Jeroen, en deze trouwe leden van de oude garde, de heeren P. J. van Bakel, W. van Bakel en Th. van Reste ren, zullen Zondag dubbel recht tot ver heugenis hebben, bij de herdenking van het zilveren feest, waarin ook zij toch nauw betrokken zijn. Wat de viering van dit feit betreft, er is natuurlijk een feestprogramma, dat het bestuur echter zelf heeft samengesteld, in alle bescheidenheid! Als de secretaris al reeds zegt, dat zuinigheid betracht moet worden, behoeven wij den penningmeester daarover niet meer aan te spreken! De jubileerende afdeeling (onderafdeeling van den R. K. Volksbond) staat op een stevigen grondslag met een vertrouwen wekkend ledental, dat steeds nog groeiende is; slechts de financieele kas in (N i e t - O f i c i e e I). 456e STAATSLOTTERIJ. TrekKing van Vrijdag 12 Juni 1931. ce Kiasse. t7e LHst. HOOGE PRIJZEN. 5008 15921 100. Prijzen van f 70 2397 2703 3080 4659 2392 7960 9101 6982 7345 9460 12782 13133 13430 14346 deze tijden overigens heel begrijpe- 15662 1000 met premie van 30.000 lijk, in minder goede conditie. En het feit, 17438 Niet met premie van 3000.—. dat het bestuur juist besloten heeft 16453 '900. voortaaft elk jaar zijn leden des winters een feestavond aan te bieden (hetgeen dit jaar reeds in feite zal geschieden), zal 7861 er natuurlijk ook niet aan zijn. Aan eenige feestelijke viering van dit 20996 zilveren jubileum zal het echter niet ont breken. Met weinige middelen is nog een aantrekkelijk programma samen gesteld: 7595 Des morgens zal er om half negen in de 9288 St. Jozefkerk een H. Mis voor de levende 11122 11195 115:4 11752 11992 en overleden leden gelezen worden, waar- 12261 12760 13176 13185 13451 14682 15099 15644 onder alle leden tot de H. Tafel zullen 15778 15788 15992 16358 16391 17061 onschuldig 14393 14517 15034 J5245 16269 16315 16584 17432 17460 17503 17918 18655 19538 20378 20662 20763 578 3SS7 7893 9347 587 4046 7989 9400 NIETEN. 720 2133 4375 6854 8027 8209 2989 7014 8355 3171 7462 8735 3241 7559 9184 9606 9704 10282 10461 10561 17177 17320 Des avonds om 7 uur is in het R. K.20575 b e r5e Khsse ,#e Lijst. 9m mlt Vereemgmgsgebouw een feestvergadenng 9H6. 19150 m/,, 191ö5; 20301 ra/z 20307. belegd. De opening zal geschieden door den voorzitter, waarna een mondharmonicaclub zal optreden. Deze mondharmonicaclub staat onder leiding van den heer Dijkstra uit Haarlem en is een onderafdeeling van den R. K. Volksbond uit Overveen. De leden zijn jongens van 7 tot 13 jaar! Na deze muzikale afwisseling zal er ge legenheid tot spreken gegeven worden voor eventueele sprekers. De avond zal ten slote besloten worden met het optreden van den heer Bos uit Heemstede, humorist. De heer Bos met zijn pianist is hier geen onbekende en zal on getwijfeld voor een vroolijken avond kun nen zorg dragen. Er worden geen toegangsbewijzen ver strekt; de avond wordt door het bestuur uitsluitend aan zijn leden met hunne dames aangeboden. Voor de verkiezingen Wethouder Padt zal Maandagavond in „Zomerlust" spreken over het onderwerp: „Het onderwijs te Zandvoort" en het raadslid A. Elffers over: „De gemeentefinanciën" in een openbare vergadering, die om kwart over acht begint. Parkeerterrein Het parkeerterrein op het voormalige Germaniaterrein aan de Burgemeester Engelbertstaat is voltooid. Het werk is flink en degelijk uitgevoerd, zoodat er een schitterend parkeerterrein is ontstaan, waar honderden wagens veilig gestald kunnen worden. Gemeenteraadsverkiezingen Het Cen traal Stembureau in deze gemeente houdt Vrijdag 19 Juni a.s., des voormiddags 10.15 uur, een zitting ter vaststelling van den uitslag der verkiezing van de leden van den gemeenteraad. Extra vacantie In verband met de te houden stemming voor de verkiezing van leden van den raad, zal aan de leerlingen der openbare scholen A, C en D op Woens dag 17 Juni a.s. vrij worden gegeven. Burgerlijke Stand van 911 Juni 1931 Geboren: Jacobus Cornelis, Comelis en le- venlooze zoon, drieling van Th. C. Suid- geest en A. M. v. d. Weiden. Ondertrouwd: Cornelis Mes, 32 jaar en Jannetje Brugman, 32 jaar B. Griek- spoor, 25 jaar envJanneke Catharina Griek- spoor, 22 jaar G. Schouten, 30 jaar en Anna Catharina Lamboo, 28 jaar J. Snoek, 23 jaar en Grietje Haspels, 23 jaar Theodorus Petrus Zegstroo, 27 jaar en Johanna Elisabeth Moleman, 26 jaar. Getrouwd: G. van Driel, 24 jaar en Fietje Elizabeth van der Hengst, 20 jaar Th. Beukman, 33 jaar en Alida Cornelia van der Helm, 33 jaar. Overleden: Jacobus Cornelis en Comelis, tot de drieling behoorende zoons van Th. C. Suidgeest en A. M. v. d. Weiden Clara van Bennekom, 2 maanden, d. van G. v. Bennekom en H. F. van Doom. Zedenmisdrijf. Donderdagmiddag is de onderwijzer K„ werkzaam aan de Christelijke school aan den Noorderwijkweg te Wijk aan Duin aangehouden als verdacht van het ple gen van niet nader te noemen handelingen met minderjarigen. Na verhoor is hij op vrije voeten gesteld. Hij is op staanden voet uit zijn functie ont slagen. Het landgoed Rooswijk Naar wij ver nemen, zal het bekende landgoed Rooswijk, eigendom der erven H. H. Del Court van Krimpen, in den loop der maand Augustus in veiling komen. Het buiten is groot 58.49.10 H.A. De Heer en Mevrouw N. BIJVOET—WITTKAMPF geven met vreugde kennis van de ge boorte hunner dochter Overveen, Juni 1931 Prins Hendriklaan 5. Te koop prima W. L. kuikens v. b. (egst., 30 ct. p. st. Adres: Damiatestr. no. 14, Bavodorp. GARNITUUR bestaande uit Pyama, HapphCoat en etui van prima I.ai» nette imprimée, gegarn. met effen biezen. Mo> derne decsin« GARNITUUR bestaande uit Pyama, Happy-Coat, Slip pers en Etui van prima Lainette impri- méé gegarn. met O 90 effen biczen, mo- «J derne dessins..i.. OMLEGGEN. Buitenbanden 0.85, 0.98, 1.19, 1.39, 1.58. 1.98 Binnenbanden 0.47, 0.68, 0.98 Een jaar garantie Spatborden, per stel, 49 ct. compleet Kettingkasten 0.98, 1.10, 1-25 Netten 0.19 Velg 0.75 Sturen 98 cent. Vork 89 ct. Zwarte sturen 1.25 Bellen 13 ct. Ketting 0.59 Rubberpedalen 68 ct. Voetpompen met slang 59 ct. Stuurtasschen 0.48, 0.69, 0.98 Groote keuze. Bagagedrager 49 ct. Buisdrager met bok 1.19 Jasbeschermer 69 ct. Duo-kinderzitjes 68 ct. Zadels 1.25, 1.50 3 veer-zadel 1.98 lm. Terry-zadel 2.69 Zwaar hangveerzadel 1.98 Zadeldekken 25 ct. Batterijlamp op de fiets 49 ct. Electr. dynamolamp 5.50 ALLE REPARATIËN VLUG, VAKKUNDIG, BILLIJK. Komt onze prachtcollectie NIEUW# RIJWIELEN zien, prijzen f 29.50, 35.— en 39.50. koopt niet in winkels waar onze delijke of Malthusiaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan I Stationsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT Juist door systematisch vlugge be handeling van zaken heeft OPTICIEN VINK den tijd voor geduldig overleg in alle gevallen waarin dit gewenscht of noodig is. Geen enkele cliënt behoeft zich daar om bezwaard te gevoelen wanneer zijn geval bijzonder veel tijd vraagt. Wanneer het resultaat bevredigend is voor den cliënt, is de tijd welbesteed. W. Alphenaar, Kruisweg 49, Tel. 11532 Op bescheiden schaal is ALPHE- NAAR's werkplaats 'n volledige piano- fabriek. Zoowel de afdeeling meubelmakerij als de afdeeling piano-techniek is er door bekwame hoofden en handen vertegenwoordigd. Daarom kan ALPHENAAR tegen zeer billijke prijzen gebruikte piano's leveren, die in- en uitwendig ver uit gaan boven hetgeen er in gebruikte piano's wordt aangeboden

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6