Uit den Omtrek LIJST 7 J. PRINSENBERG ZELF ONTVLEKKEN EN ZELF VERVEN Uw goed te bederven J. LOTTGERING Stofzuigerhuis MAERTENS Afscheid Burgemeester van Bloemendaal Hoogheemraadschap van Rijnland Aan de gevolgen overleden De watervoorziening de Hoofdstad van Geldkistje met f 800 vermist Ongeluk bij motorrennen HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM Exide Batterijen, ook reparaties Kapittelmis in de Kathedraal Aanbesteding Ondersteuningsfonds N. Z. H. BURGERLIJKE STAND NOORDWIJK BLOEMENDAAL Denkt om de Raadsverkiezingen op 24 Juni a.s. Stemt: De beste manier om Ververij en Chemische Wasscherij Gr. Houtstr. 5A - Telef. 10771 HEEMSTEDE NIEUW-VENNEP ZANDVOORT AAN DE R. K. KIEZERS EN KIEZERESSEN BENNEBROEK R. K. V. V. „B. S. M." KENNEMERLAND VELSEN IJMUIDEN BEVERWIJK Verbetering van het Gemeentelijk Sportpark HEEMSKERK Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Premier Duplex-Stofzuigers f 165.- CASTRICUM MA RKTNIEÜW5 Een druk bezochte receptie. Vrijdagmiddag is er ten gemeentehuize van Bloemendaal van 2 tot 5 uur voor ingezete nen gelegenheid geweest afscheid te nemen van den aftredenden burgemeester, Jhr. A. Bas Backer. Door ruim 60 personen is van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Doordat velen per auto kwamen, waren er oogen- blikken, dat een lange file van auto's voor het gemeentehuis en aangrenzende perceelen stond opgesteld. De bezoekers werden door den burgemeester in diens kamer ontvangen, terwijl de raadzaal als wachtkamer dienst deed. Velen kwamen particulier, anderen namens vereenigingen. Voor allen had Ge burgemeester eenige vriendelijke woorden en allen wenschten den' burgemeester toe, dat hij nog lang van een welverdiende rust zou mogen genieten. Velen hadden woorden van dank voor den steun, ten behoeve eener vereeniging van den burgemeester ontvan gen. 21oo verschenen achtereenvolgens: na mens de Gezondheidscommissie Mr. P. Tï- deman, namens de Ver. voor Jeugdwerk de heer Priester, namens „Sursum" de heeren K. v. Apeldoorn en Huizenga, namens Qe Ver. Bloemendaal's Bloei het dagelijksch be stuur der vereeniging, bestaande uit de hee ren Mr. Theijsen, Boskamp en Bruijn. De Bloemend. Reddingsbrigade werd vertegen woordigd door den heer Hartendorp en Mevr. Hasselmeijer, de Chr. Nat. Werkmans bond door den heer G. Hoffschlag, de Wo- ningbouwver. Bosch en Duin door den heer D. Kuiper, de vereeniging 't Witte Kruis door den heer S. P. Rijnierse. De afd. Bloe mendaal van Tuinbouw- en Plantkunde ver scheen ter receptie in den persoon van den heer Van Baeren. Het schoolbestuur van de Schoolver. Aerdenhout-Bcntveld was verte genwoordigd door de heeren Boom, van De- dem en van Hall, enz. Verder verschenen ter receptie de hoofden van openbare scholen, de heer Miedema na mens Prov. Staten, de heer J. A. Ochtman als directeur van het gasbedrijf te Haarlem, de heer P. Otto, vroeger lid van den Bloe- mendaalschen raad, de directeur van Hotel van ouds het Raadhuis en tal van voor aanstaande ingezetenen uit de gemeente. Als hekkensluiter verscheen de heer Aanstoot, ober-kellner van Hotel 't Raadhuis, die zoo menigmaal den burgemeester en de leden van den raad van eenige verversching had voorzien. 't Waren eenige drukke uren voor den burgemeester en hij zal zeker niet weinig verlicht zijn geweest, toen de laatste be zoeker vertrokken .was. Bij de verkiezing "van hoofdingeland van Rijnland in het 12de district werden uitge bracht 1077 stemmen, waarvan 7 blanco. De heer R. van der Torren uit Hazerswoude verkreeg 543, de heer J. K: van der Maas 517 en de heer Vermaas 10 stemmen. De heer R. van der Torren werd dus met een kleine meerderheid van stemmen gekozen. Mond- en Klauwzeer in Haarlemmermeer De besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer heerscht in tamelijk hevige mate in den Haarlemmermeerpolder. Te Hoofddorp zijn bij den veehouder P. C. Keizer, wonende aan den Spierigweg al daar, twee koeien aan deze ziekte ten prooi gevallen en gestorven. Het twee-jarig zoontje van den heer L. in de PrinS Hendrikstraat te IJmuiden, dat door een val uit het raam op straat een hersenschudding kreeg, is in het St. Anto- nius-Ziekenhuis te IJmuiden-Oost aan de gevolgen overleden. Aanbesteding Na gehouden onderhandsche aanbesteding is door den architect W. F. v. d. Rotte te Bennebroek, namens zijn principaal den heer W. v. d. Hulst te Haarlem, het ver bouwen van 4 woningen aan de Vinkenlaan te Hillegom opgedragen aan de Gebrs. P. en W. Botbijl te Heemstede. B. en W. zullen het „Duinplan voorstellen De Gezondheidscommissie te Amsterdam heeft haar oordeel over het nieuwe water leidingplan in gevolge de wettelijke voor schriften aan B. en W. van de hoofdstad uit gebracht. B. en W. hebben echter, naar de „Tel." verneemt, in hun vergadering van gisteren ondanks het advies der Gezondheidscommis sie om eenige jaren een afwachtende hou ding aan te nemen, besloten de voordracht met het duinplan waarvan de kosten op pl.m. f 45 millioen worden geschat bij den Raad in te dienen. De commissie van bijstand in het beheer der Gemeentebedrijven zal de volgende week opnieuw vergaderen, om te beslissen, of zij haar steun aan dit voorstel zal verleenen. Een bewoner van de Brandtstraat heeft bij de politie aangifte gedaan, dat uit zijn woning een ijzeren geldkistje, inhoudende f 800.wordt vermist. BISSCHOPPELIJKE KWEEKSCHOOL De hardrijders beboet Zooals bekend, had 15 Maart j.l. op den Spaarnwouderweg in' de Haarlemmermeer een ongeluk plaats bij motorrennen. Drie monteurs allen wonende te Amsterdam had den op dezen weg met hun motorrijwielen om het hardst gereden, waarbij snelheden van 120 K.M. per uur ontwikkeld werden. De voorste motorrijder begon te slingeren, waardoor hij het stuur niet meer kon hou den en viel. Een voorbijganger wilde te hulp snellen, doch werd door den tweeden motor rijder aangereden, die eveneens viel. Twee andere motorrijders konden niet snel ge noeg stoppen en reden op de anderen in. Een hunner werd zoo ernstig gewond, dat hij kort na het ongeluk overleed. Een der ge wonden wordt nog steeds in een ziekenhuis te Amsterdam verpleegd. De drie monteurs G. J. van D., J. G. en C. A. L. D. hebben voor het kantongerecht te Hoofddorp terechtgestaan. De eisch luidde tegen elk f 50 boete of 20 dagen hechtenis. De veroordeeling f 30 sub. 10 dagen. Examens L. O. Voor het examen L. O. slaagden aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk de heeren C. Petiet, J. Potter, J. Ranke, A. Schmedes, P. Smit en J. Uttien. 15 Juni 1928 kwam de benoeming van Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent tot Bis schop van Haarlem af. Ter herdenking van deze benoeming zal a.st Maandag in de Kathedrale kerk te Haarlem een plechtige Kapittelmis opgedragen worden in tegen woordigheid van Z. H. Exc. Gistermorgen werd vanwege den hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland het bureel Zijlweg 24 aanbesteed: het uitvoeren van baggerwerken in en voor de Rijkshavens op Vlieland en Terschelling. Raming 24500 M.3 Ingekomen waren vijf biljetten. De hoog ste inschrijver was J. C. Kooyman te Har- lingen, voor 31.200 M.3. Levensverzekering-Mij. „Haarlem" Het verslag over 1930 bevat o.m. de vol gende mededeelingen: De netto?vooruitgang bedroeg in 1930 f 401.919 verzekerd kapitaal en f 773 jaarlijksche rente. Op 31 December 1930 bedroeg de totale verzekeringsstand f 8.971.288 kapitaal en f 5543 rente. Het ka pitaal der maatschappij vermeerderde met f 129.446 en bedroeg op 31 December 1930 f 1.998.768. Het winstsaldo ad f 4033 wordt in de ex tra-reserve gestort. Verschenen is het jaarverslag van het Onderling Ondersteuningsfonds va nhet per soneel der N. Z. H. Tramwegmaatschappij. Hieraan ontleenen wij, dat het fonds 727 leden telde op 1 Januari 1930. Door over lijden, ontslag of bedanken werden 20 leden afgeschreven, daarentegen traden 25 nieuwe leden toe, aldus een vooruitgang van 5 leden. Verder, dat de contributieverhooging met 5 ct., ingegaan zijnde 18 Mei, en dank zij een meerdere koerswaarde der effecten, de rekening zonder nadeelig saldo sluitend ge maakt kon worden. Aan operatie- en verpleegkosten werd uit gekeerd f 4943.aan bevallingen f 1125. voor de kinderen f 2854.versterkende middelen f 354.—, overlijdens-uitkeeringen f 1825.buitengewone uitkeeringen f 2294.in totaal f 13.395. Het kapitaal van het fonds bedroeg op 31 December f 19.315.06 en de reserve voor uit- keering bij overlijden f 34.975. Ondertrouwd, 11 Juni: Z. Verwaal en H. G. G. Vermeulen J. L. Ran en A. F. v. d. Laan G. C. Nachtweh en W. M. Nieman J. Vernout en E. Hermeling. Getrouwd, 11 Juni: W. F. G. H. Kuijken en E. M. Koeleveld G. Grooteboer en M. A. Wesseling C. W. v. Huizen en A. Knies L. C. Schnijder en M. M. PlasJ. N. Schiebergen en M. Eichelberg R. Smink en M. E. v. d. Booren G. OVerbeek en J. P. v. Dijx C. Kruijff en G. de Jong M. L. Mons en H. de la Court J. F. v. Bilsen en C. P. A. M. Adding. Geboren, 9 Juni: A. C. Vreugdenhil-Kooij, zoon T. Vrugt-de Haas, zoon E. v. d. Berg-Bernhardt, dochter 10 Juni: J. J. L. Straathof-Stammeijer, zoon J. Lipsicas- Augurkiesman, zoon J. G. C. de Jong- Huijskes, dochter J. A. Hulsbosch-Hui- berts, dochter H. Schaapman-Mulder, dochter E. A. Jacobs-Jansen, zoon S. M. Moolenaars-de Wilde, dochter 11 Juni: M. J. Ketelaar-Merks, dochter F. Hulse- bos-v. d. Gronde, dochter. Overleden, 10 Juni: S. M. H. Schouten- Krull, 79 j., Westerhoutstraat J. J. Piede- riet-Wage, 76 j., Groote Houtstraat P. C. Verheul-v. Leeuwen, 48 j., Kamperlaan 11 Juni: J. Rutte-Zwanenburg, 38 j., Kamper- laan. Burgerlijke Stand van 3 tot en met 11 Juni. Geboren: 5 Juni. d. van A. de Haas en W. A. Augustinus; 7 Juni. zoon van A. J. Ree kers en L. M. J. Promes; 8 Juni. dochter van J. H. Ch. Plesman en M. Bamhoorn; 4 Juni. zoon van N. van Veen en A. den Hollander; 8 Juni. zoon van E. Th. van Bourgondiën en M. J. M. Alkemade. Ondertrouwd: 5 Juni. A. J. van Schie, 28 jaar en E. J. Lassooij, 23 jaar; 6 Juni. J. Hartevelt, 21 jaar en C. M. van der Krocht, 20 jaar. Personalia De heer H. Kroeskamp geb. te Utrecht, woonachtig te Noordwijk aan Zee en onderwijzer bij het Mulo-onderwijs, is gisteren gepromoveerd tot doctor in de let teren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversi teit te Leiden op proefschrift, getiteld: „Westkust en Minangkabau (1665—1668). De R. K. Politieke Actie De R. K. Po- tieke Propagandaclub „Voor Kerk en Va derland", te Heemstede, verzoekt ons mede te deelen, dat Katholieke kiesgerechtigden, die op den verkiezingsdag van Woensdag a. s. 17 Juni per auto naar het stembu reau vervoerd of van elders gehaald moeten worden, dit kunnen opgeven aan de vol gende adressen: J. van Bakel, Glipperweg 90; J. Brugman, Clyiralaan 9; L. Roest, Banka- straat 86; C. Verdonkschot, Voorweg 47, en bij het secretariaat Landzichtlaan 9. Ook degenen, die op dien dag vervanging in het huishouden wenschen, kunnen dit aan die adressen opgeven. Geeft u nog heden op! De Centrale van de R.K. Verkiezingsactie is dien dag wederom gevestigd in het R. K. Verenigingsgebouw aan den Heerenweg, telefoon 26351. Aldaar kan men alle moge inlichtingen krijgen. Ten slotte brengen wü nog in herinnering onzen propaganda-auto's- en fietsentocht, welke hedenhavond van 7 tot 9 uur door de gemeente gaat met „St. Michaël" en een spreker, die op verschillende punten der gemeente een woordje zal zeggen. Bovendien wordt Maandagavond 8 uur, in het R. K. Verenigingsgebouw een open bare debatavond gehouden, waar dezelfde spreker het woord zal voeren. Zegt het voort! R. K. Kiesvereniging „Recht en Plicht" Dezer dagen hield bovengenoemde vereni ging een propaganda-vergadering. Sprekers waren dezen avond, Mr. J. B. Bomans en de heer H. de Koning. De zaal was geheel vol, zoodat er plaatsen te kort waren. Onder de aanwezigen bemerkten we o.a. de R. K. gemeenteraadsleden de heeren Ransdorp en Jansen. Mr. Bomans gaf een duidelijke uiteenzetting waarom het van zoo'n groot belang is, op de katholieke lijst te stemmen. Spr. Wees met nadruk op het feit, dat de opperherders der R. K. kerk telkens als de tijden dat eischen, hun encyclieken de wereld inzenden. Vervolgens was het woord aan wethouder de Koning. Spr. wees er op, dat men niet moest verwachten van hem een rede zooals Mr. Bomans te hooren. Spr. wees er op, dat er meer en meer belangstelling komt voor de gemeenteraadsverkiezingen. Met klem legde prs. er den nadruk op, dat het van groot be lang is, dat de fractie het eens is. Ons op treden in den raad is altijd gebaseerd op het R. K. programma. Spr. roemde de onderlinge verhouding in de fractie en liet achtereenvol gens alles wat de R. K. raadsleden gedaan hebben In de afgeloopen jaren de revue pas- seeren. Zoowel op maatschappelijk, sociaal, ecino- msich als principieel gebied, heeft de fractie altoos haar taak vervuld. Bij de gemeente benoemingen stond spr. even stil, en wees er op dat het was tegengevallen, dat zü, op wiens steun gerekend was, hun steun onthou den hadden; met uitzondering van 2 der Chr. Historische leden, werd de R. K. can- ddiaat vor de secretaris-vacature afgestemd. Ook schetste spr. de verlakkerij "der S. D. A. P. die nu in een pamflet laat uitkomen alsof de arbeiders bij de nieuwe belasting regeling 't loodje moeten leggen, want in werkelijkheid is 't zoo, dat iemand met 4 kinderen en een inkomen van 20—22 gulden per week geen belasting behoeft te betalen. Spr. roept uit „we doen geen belofte, maar stellen daden, en doen wat we kunen op al lerlei terrein, groote woorden geven en niet verwezenlijken daar doen we niet aan." Spr. wijst er op, dat het zaak is, dat de jongelui zich in politieke propagandaclubs ontwikkelen, zoodat ze waar nodig, kunnen spreken. Spr. kwam dan tot de verhouding ni den raad. Voorheen was er een coalitie, thans moetjn we onzen eigen weg banen. D e Rerum Novarum is onze richtsnoer. Bij de werkverschaffing hebben de arbeiders kunnen constateeren wie de ware arbeiders vrienden waren. En wij hebben geijverd voor toeslag aan groote gezinnen. Spr. verwacht, dat de R. K. partij met 6 zetels uit de stem bus zal komen. We kunnen en moeten <jje, 2500 stemmen halen, maar dan moet ook alle hens aan dek. Spr. weet dat het vuur is ontbrand. Alleen tegen de onverschilligen wil spr. nog iets zeggen. We zijn allen ge plaatst in het volle leven, ieder heeft zijn taak te vervullen. Werkt allen mede aan den goeden gang van zaken, daar waar Christus leer wordt verwaarloosd, daar is 't een chaos van onbillijkheden, zie naar de toestanden in Rusland, Spanje, Italië, 't Zijn de Roomsche die de trappen krijgen. Ge hebt ook gezien hoe 't hier in de Haarlemmermeer gaat. De voorziter, die spreker namens de verga dering hartelijke woorden van dank bracht, bracht deze ook niet minder aan wethouder Konings voor zijn enthousiame, en voor het vele wat de Roomsche fractie in den raad heeft gedaan. De Zeereerw. Heer pastoor sloot zich gaar ne bi) de woorden van den vorzitter aan. De lijst der R. K. in Haarlemmermeer is lijst 3, let er vooral op het hokje voor den naam rood te maken. De voorzitter deed nog een beroep op de auto-beziters voor het halen en thuisbrengen van kiezers. De Gemeenteraads-verkiezing op Woens dag 17 dezer vraagt zonder twijfel volijverig uwe medewerking. Het groote belang van deze verkiezing U voor te leggen zal wel niet noodig zijn, want steeds hield R. K. Zandvoort zijn principe hoog en schaarde het zich eendrachtig om de Roomsche Vaan. Uwe stemmen hebben dus nu LIJST 4, dat is de Roomsche lijst; voert deze zoo hoog mogelijk op. Geen persoonlijke liefhebberijen, doch allen als één man gestemd op No. 1 van lijst 4, de R. K. lijst, dan volgt van zelf de plaatsing van de mannen uwer keuze. Lijst 4 is de Roomsche lijst. Secr. W. Fr. van Dam, Kennemerbeekweg 33 Bennebroek Programma voor Zondag a-s. D.O.S. I—B.S.M. I, 3 uur. D.O.S. II—B.S.M. II, 130 uur. Getracht zal worden om voor de junioren alsnog een wedstrijd vast te stellen. Vertrek le en 2e elftal om 12 uur precies, vanaf het R. K. Verenigingsgebouw per autobus. Er zijn nog eenige plaatsen beschik baar. Wie deze reis mee wil maken geve zich onmiddellijk op. Secr. N.B. H. H. Secretarissen gelieven er nota van te nemen dat het secretariaat thans is gevestigd: Kennemerbeekweg 33, Benne broek. Gezondheidscommissie In de vacature van lid der Gezondheidscommissie, ontstaan door het bedanken van Ir. C. T. C. Heijning, is voorzien door de benoeming van Ir. P. van Delden, bedrijfsleider van de Cement fabriek, wanende te Velsen. Autotocht voor ouden van dagen De commissie voor het houden van een auto tocht voor de ouden van dagen te Velsen, Santpoort en IJmuiden-Oost hield Donder dagavond een vergadering in de lunchroom Anneta te Velsen. Besloten werd op Woensdag 1 Juli a.s. een autotocht te organiseer en naar Valkeveen en omgeving. Zij, die voor dezen tocht in aanmerking willen komen, moeten zich uiterlijk Vrijdag 26 Juni opgeven aan een der nader bekend te maken adressen. De commissie doet een beroep op alle in gezetenen, in het bijzonder de eigenaars van auto's, om haar in staat te stellen een zoo groot mogelijk aantal ouden van dagen een genoeglijken dag te bezorgen. DE CRISIS IN HET VISSCHERIJ-BEDRIJF Zooals voor eenige dagen door ons ge meld, werden door verscheidene crediteuren van visscherijreeders maatregelen voorbereid, om de levenskracht der bedrijven te sanee- ren. In verband daarmede was een verga dering gehouden, waaraan door vele credi teuren werd deelgenomen. Besloten werd aan de hand der gegevens van diverse schuld- eischers een accountantsonderzoek in te stel len naar den toestand der reederijen en te trachten de noodige voorzieningen te tref fen. Den accountant zou volledige geheim houding worden opgelegd. Naar wij thans vernemen, wenschen eenige groote credietgevers aan deze pogingen niet mede te werken en geven dezen eventueel de voorkeur aan het uitspreken van een fail lissement. Besloten werd dan ook de com missie op te heffen. Intrekking rijbewijzen De bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen is ontzegd aan L. W. de Waard, alhier, voor drie maanden, ingaande 5 Juni en aan G. Hemken, alhier, voor drie maanden, ook ingaande 5 Juni. IJzerverscheping Het Zweedsch s.s. „Wallonia" is gisteren met een in de zee haven van het Hoogovenbedrijf ingenomen hoeveelheid piekijzer naar Uddevalla (Zwe den) vertrokken. Nieuwe logger aangekomen In de Vis- schershaven ia aangekomen de bij Gebr. Boot te Woubrugge, voor rekening van de Visscherij-Maatschappij „Kennemerland" ge bouwde motorlogger „Helena KW 39". Dit is de grootste logger van de Nederlandsche vis- schersvloot. Het vaartuig is lang 35.60 M., breed 6.75 M. en diep 3.70 M. en kan 46 last haring bergen. Het is zeer modem gebouwd, vooral wat stuurinrichting en logies betreft. De ver lichting is electrisch. Het schip wordt voort bewogen door een Kromhout-motor van 150 P.K. Reeds de volgende week zal de „Helena" ter haringvangst uitvaren. „IJmuidens Bloei" In de laatstgehouden bestuursvergadering van de Vereeniging „IJmuidens Bloei" werd medegedeeld, dat 22 nieuwe leden, in het meerendeel pension houders waren toegetreden, voorts dat voor dit seizoen reeds 50 aanvragen voor plaat sing in pensions bij het bestuur waren in gekomen. •i- Van het bestuur van „Stormvogels" was een dankbetuiging ontvangen voor het be schikbaar stellen van een medaille ter ge legenheid van den voetbalwedstrijd Storm vogelsRheydter Spielverein. Besloten werd een adres aan den gemeen teraad te zenden met het verzoek op het terrein langs den IJmuiderstraatweg, het welk de Raad in principe besloot in erf pacht te aanvaarden, een passende beplan ting aan te brengen. Aan Burgemeester en Wethouders zal war den verzocht nog eenige wegwijzers te doen plaatsen, n.l. op het Velserduinplein en bij de betonbrug. Inzake de oeververbinding werd nog be sloten, bi) het gemeentebestuur op een spoedige behandeling aan te dringen. Wederom ontslag aan de „Hera" In verband met den slechten gang van zaken zijn aan de Industrieele Mij. „Hera", alhier, wederom 5 ongehuwde personen ontslagen. Weer in de vaart Door de Visscherij MÜ- V. E. M„ alhier, werden deze week weer twee trawlers voor de visscherij in gereed heid gebracht. Het waren de schepen „De- rika 5" IJm. 418, welke vandaag zou ver trekken, en de „Clasina Luther" IJm. 59, welke as. Dinsdag in de vaart zou gaan. Loodsboot in het dok Voor de jaarlijk sche keuring is de loodsboot No. 4 in het dök van de Marinewerf te Den Helder op genomen. A.s. Maandag zou het schip weer te IJmuiden arriveeren. Zonnestraal-collecte De Zonnestraal collecte zal, naar wij vernemen, dit jaar plaats hebben op 27 Juni as. Gevaarlijke manoeuvres De 13-jarige J. V,, wonende alhier, liet zich op den Wijker- straatweg door een auto voorttrekken en kwam door een zwenking te vallen, waar door hij gewond werd, terwijl zijn rijwiel beschadigd werd. Door B. en W. werd dd. 6 October 1930 naar de Commissie voor de Lichamelijke Op voeding om advies gezonden een schrijven van de B.V.V. „De Kennemers", bevattende een klacht over de terreinen in het Gemeen telijk sportpark aan de C. Amsestraat, alhier. Daar die klacht vooral betrekking had op het z. g. bijterrein, werd door de Commis sie geadviseerd dit terrein niet langer te doen bespelen door de leerlingen der ver schillende lagere scholen hier ter plaatse. Na bekomen machtiging werd in dien geest aan de hoofden der verschillende scholen be richt. Inmiddels was dd. 2 November j.l. opnieuw bij B. en W. een klacht ingekomen over de gesteldheid der terreinen, ditmaal van den Haarlemschen Voetbalbond, doch ingediend door den huurder der terreinen i.e. de B. V. V. „De Kennemers". Dit schrijven werd door het College gezonden aan de Neder landsche Heidemaatschappij te Arnhem, met verzoek te mogen vernemen tot welke be schouwingen de kennisname van dien brief zou leiden. De Nederlandsche Heidemaat schappij deelde daarop in haar schrijven van 20 November 1930 mede, dat o.m. de afwatering van dit terrein onvoldoende was. Tevens gaf zij enkele practische wen ken ter verbetering. Daarop besloot het College die klacht en daarop uitgebracht rapport te zenden aan de Commissie voor de Lichamelijke Opvoeding om te dienen van advies. In een vergadering der Commissie van 11 December j.l., waarbij de Directeur van Openbare Werken en de toenmalige op zichter in Algemeenen Dienst tegenwoordig waren, besloot zij in te gaan op het voorstel van voormelden Directeur om in het sport park een ringleiding te leggen, waarop de afwatering kon plaats vinden. Eerst 15 Mei j.l. ontving de commissie van het College het desbetreffende voorstel van den Directeur van Openbare Werken. De Commissie meen de, dat het gewenscht was over dit rapport de meening te vragen van de Nederlandsche Heidemaatschappij te Arnhem, daar de Com missie zich niet kon vereenigen met alle voorstellen, gedaan door den Directeur van O. W. Dit door de Commissie gedaan ver zoek had een onderzoek ter plaatse ten ge volge. Na gehouden bespreking heeft de Commis sie B. en W. geadviseerd aan den Raad voor te stellen thans over te gaan tot het maken van een ringleiding met pompgebouwtje, kelder inclusief pomp, motor en aansluiting. Verder hebben de toestand van het terrein en de voorgestelde verbeteringen een ernstig punt van beraadslaging in de Commissie uit gemaakt. Het rapport van de Heidemaat schappij wijst een weg aan, die vrij zeker tot het gewenschte resultaat zal leiden. De Directeur van Openbare Werken kan zich hiermede volkomen vereenigen. De Commis sie geeft dan ook ernstig in overweging aan den Raad tevens voor te stellen over te gaan tot verbetering der terreinen. Voor de uitvoering van bovenstaande werken zal noodig zijn een bedrag van f 8200.t. w. a. voor den aanleg van de ringleiding enz. een bedrag van f 3400.b. voor de verbetering der terreinen een bedrag van f 4800.—. Het wil de Commissie voorkomen, dat het alle aanbeveling verdient de uitvoering van deze verbeteringen op te dragen aan de Ne derlandsche Heidemaatschappij, daar zij zal zorg dragen voor technisch toezicht. B. en W. kunnen zich hiermede vereenigen en stellen den raad voor dienovereenkom stig te besluiten. J. J. Majoor t Vrijdagmiddag is alhier plotseling overleden, de heer J. J. Majoor, een der firmanten en tevens een der oprich ters van de bekde N. V. Sigarenfabriek voorheen Gebrs. Majoor. De overledene be reikte den leeftijd van 63 jaar. De heer Majoor vertoefde juist aan de fabriek toen de dood hem trof. De teraardebestelling zal Maandagmiddag te half drie op het kerkhof „Duinrust" aan de Bankelaan geschieden. Oproeping De Gemeenteraadsverkiezing staat voor de deur en de R.K. Kiesvereeni- ging „Recht en Plicht" verzoekt hen, die huisgenooten hebben, welke ter vervulling van hun stemplicht van huis moeten worden gehaald, dit aan de onderstaande adressen te willen opgeven, tot Dinsdag 23 Juni as. Woensdag 24 Juni den dag der stem ming houdt het bestuur van „Recht en Plicht" gedurende den tijd, dat de stembu- reaux geopend zijn, zitting in het gebouw der K.S.A. Degenen, die voor Woensdag 24 Juni hun auto ter beschikking willen stellen van het bestuur, worden eveneens vriendelijk verzocht dit even te doen weten. Dames, welke bereid zijn om in huisgezin nen, waar gedurende den tijd voor het ver vullen van den stemplicht iemand moet op passen, zulks waar te nemen, worden even eens beleefd verzocht zich aan onderstaande adressen te melden. Bij voorbaat reeds dank! Het Bestuur van de R.K. Kiesver. „Recht en Plicht": Ad.v. d. PLAS, Meeresteinstraat 9. Mej. A. v. LENT, Romerkerkweg. J. TIMMER, Jan Alsweg. H. ROBRECHT, Hoflanderweg. P. BAKKER, Korte Boeweg. W. J. LUBBERS, Breestraat 10. N. ZWEERES, Adrichemstraat. R. K. U. L. O. School Wij vestigen even de aandacht op een advertentie in dit num mer, betreffende de aangifte van leerlingen voor de R. K. U. L. O. school vóór jongens, aan den Kees Delfsweg. Er bestaat gelegenheid tot inschrijving el- ken Woensdag en Zaterdag in de maand Juni, van 68 uur. Het hoofd der school verstrekt gaarne alle inlichtingen. De Winkelsluitingswet Evenals de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" heeft ook de winkeliersvereeniging „Eendracht maakt Macht" besloten aan B. en W. te ver zoeken geen voorstel in te dienen tot het vaststellen eener verordening, waarbij be paald wordt, dat de winkels gedurende een vastgestelden vóór- of namiddag per week gesloten moeten zijn. De leden hebben zich echter uitgesproken voor de handhaving van de reeds eenijê jaren verplichte middagsluiting van 12.30—1.30 uur. Erkenning van het diploma der R. K. Po litieschool Door den Ned. R. K. Politie bond „St. Michaël" is aan den gemeente raad een adres gezonden waarin verzocht wordt het diploma van den Ned. R. K. Po litiebond te willen erkennen en daarop de betrekkelijke bepalingen der gemeente van toepassing te verklaren. In het adres wordt o.m. medegedeeld dat de politie-vakschool van den bond sedert 1 Juli 1922 is gesticht ter opleiding van politie mannen en personen die voornemens zijn in politiedienst te treden. De school voldoet aan alle moderne eischen, aan de opleiding gesteld en heeft sedert haar bestaan reeds veel en nuttig werk op het gebied van theoretische en prac tische vorming van goede politiemannen verricht. Tot de school gevestigd op den grondslag der Christelijke beginselen, worden toege laten Roomsdh-Katholieken en Protestan ten, mits zij verklaren de Christelijke be schouwing der rechts- en staatsorde te on derschrijven. Evenzoo zijn vanwege den bond politie- vakcursussen gesticht te Amsterdam, Til burg, Bergen op Zoom, Steenbergen, Waal wijk, Oosterhout, Kaatsheuvel, Nijmegen, Maastricht, Geleen, Heerlen, Venlo, Weert, 's-Gravenhage, Utrecht, Leiden, Wassenaar en Hengelo. Deze cursussen zijn gesticht op dezelfde grondslagen en met gelijk doel als die der politieschool, van welke school deze cursus sen, staande onder toezicht en leiding van het bestuur van den bond, deel uitmaken. Door een examencommissie, eveneens in gesteld door den bond en bestaande uit le den der rechterlijke macht, Commissarissen en inspecteurs van politie, wordt jaarlijks examen afgekomen ter verkrijging van het diploma van bekwaamheid om als politie man te kunnen optreden. Gemeenteraad Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente ge houden, op Woensdag 17 Juni a.s., des na middags kwart over 7 ten raadhuize. De agenda vermeldt: 1. Benoeming van een onderwijzer, hoofd der Openbare Lagere School no. 2 tevens hoofd der Openbare school voor U.L.O.; 2. Vorstel tot het toestaan van een crediet voor de verbetering van het gemeentelijk sportpark; 3. Voorstel tot wijziging der politieverordening; 4. Mededeelingen en in gekomen stukken en hetgeen verder ter ta fel zal worden gebracht. R.K. Voetbalvereeniging „A. D. O." De penningmeester van A.D.O. roept de medewerking in van alle leden om stipt op tijd de contributiegelden af te dragen, wijl het financieele gedeelte momenteel aan ern stige bloedarmoede lijdt. De betaalmeester vertrouwt op de spon tane medewerking van allen, en hoopt de eerstvolgende gelegenheid zijne mannen allen present te zien tot voldoen der lid maatschapsgelden om mede hierdoor de be staande depressie te overwinnen. Gezien den geest van saamhoorigheid onder de A.D.O.-leden, zullen zeer zeker allen zich beijveren, trots hun weinig beschikbaren tijd door werkzaamheden, om aan den wensch van hunnen „kasambtenaar" te voldoen. Opdracht. B. en W. van Amsterdam heb ben opgedragen het bouwen van een polder gemaal met machinistenwoning, in den Noorder IJpolder aan de Aannemers Mij. Noord-Holland alhier voor f 75.870. Gemeenteraadsverkiezing Gisteren had alhier de zitting van het hoofd-, tevens cen traal stembureau plaats. Bij deze zitting brachten de heeren Hellinga en Zijlstra be zwaar uit tegen den uitslag van de stemming, vooral met het oog dat, indien een vergissing zou zijn begaan (dit doordat lijst 1 een overschot had bij eerste verdeeling van de zetels van 132 9/11 en doordat de twee an dere niet-Kath. lijsten een stemmen-aantal van 136 hebben bereikt), hen geen der over schotszetels zijn toegewezen. Zou dus een vergissing zijn begaan, dan zou dat zeer ver moedelijk kunnen zijn in het nadeel van de lijst van de S. D. A. P. Het hoofdstembureau meende, dat aan het verzoek moest worden voldaan en ging over tot opening van de pakketten van beide stembureaux, zoowel wat de geldige stembiljetten als ongeldig ver klaarde stembiljetten betrof. Deze arbeid hield veel op. Daar is echter niet tegenop gezien en zoo kon de uitslag tegen half 3 worden bekend gemaakt. Het resultaat van dit hernieuwd tellen der uit gebrachte stemmen onderging echter in totaal ten aanzien van elke lijst geen veran dering. Wel werd in stembureau 2 een on juistheid geconstateerd en wel in de telling van lijst 5, waar het aantal stemmen, uitge bracht op den eersten candidaat van die lijst moest verhoogd worden met 1 stem en voor den tweeden candidaat verlaagd worden met 1 stem. De uitslag'van de stemming bleef dan ook zooals door ons officieel is medegedeeld en wel: S. D. A. P. 1 zetel, V.-D. 1 zetel, Chr. Part. 1 zetel, R. K. partij 4 zetels en vrije R. K. lijst 4 zetels. ALKMAAR, 13 Juni 1931 Boter- cn Eierenmarkt Boter, fabriek 1ste soort 0.650.72 idem idem 2e soort 0.55— 0.65. Eieren, groothandel 44.35, Eendeie ren 3.25. ALKMAAR, 13 Juni 1931 Veemarkt 30 Paarden 150300, 15 Melkkoeien 250 —385, 37 nuchtere Kalveren, slacht 824, idem fok 2032, 15 vette Schapen 41, magere Schapen 2228, 11 Lammeren 18, 4 Schrammen, 109 Biggen, 10 weken 711, alles per stuk. Handel stil. BEVERWIJK 12 Juni. R. K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland". Spinazie per kist 601.70, Sla per kist 2580, Poste lein per kist 4095, Bloemkool per stuk 1024, Komkommers 10—15 p. stuk, Worte len per bos 1825, Selderie per bos 511, Raapstelen per bos 3, Radijs per bos 34, Rabarber I per bos 3i'A, idem II 1—2, As perges D. W. per bos 42—56, idem D. Blip, bos 2838, idem dun per bos 12—23, Snij- boonen per K.G. 60, Doppers per K. G. 5255, Tomaten per K.G. 2862. WOGNUM 12 Juni. Aardappelen gr. mui zen per halve H.L. 0.070.13, Komkommers per stuk 0.090.14, Bloemkool le soort p. 100 st. 10.tot 19.Slaboonen per 100 st. 0.730.83, Wortelen per 100 bos 9.0013.70, Sla per 100 kr. 1.002.10, Aardbeien per pond 0.53—0.98. HEM, 12 Juni. Zuider Kogge. Bloemkool I 15.50—18.50, II 13.50—18.—, III 7.60—11.50, Sla 0.501.50, Aardebeien 0.701.08, Worte len 9.5011.90, Rabarber 1.502.70, Peulen 0.490.56, Slaboonen 0.78, Postelein 0.13, Schotsche gr. 4.205.20, idem kleine 4.10 5.00, kriel 2.70—3.30. BOVENKARSPEL 12 Juni. „De Tuin bouw". Aardappelen gr. m. per baal 4.90— 6.20, idem kl. m. 4.305.50 per baal, aanvoer 1860 baai, Koks kriel 3.103.90. BEVERWIJK, 12 Juni Coöperatieve Tuinbouw-, Groenten-, Fruit- en Aankoop- vereeniging „De Vrije Veiling". W. A. Peulen 43 cent, Postelein 914 cent, Spi nazie 918 cent, Tomaten 1926 cent, Drui ven 145 cent, Asperges in div. kwaliteiten 2259 cent, Rabarber 12 ent, Aardbeien 5080 cent per kilo, Sla 1580 cent, Pos telein 4070 cent, Spinazie 60140 cent per kist. Wortelen 12—24 cent. Radijs 24 cent, Raapstelen 13 cent per bos, uien I cent, Selderie 34 cent, Pieterselie 34yt cent. Kervel 24 cent, Asperges dik wit 36—48 cent, dik blauw 2441 cent, dun wit 12—21 cent, dun blauw 11—18 cent, Ra barber 24 cent per bos, Aardbeien per doos 18—28 cent, Bloemkool 614 cent, Per ziken uitschot 8 cent, Sla 1—2 A cent. Kom kommers 614cent per stuk, doppers per half kilo 23 cent. BEVERWIJK, 12 Juni Bloemenveiling 't Centrum Aangevoerd Imperator 60 165 cent, Poggenbeek 55—150 cent, Yellow Queen 35100 cent, Frans Hals 25—80 cent, White Excelsior 55—180 cent, Van Ever- dingen 40120 cent, Huchtenburg 30100 cent, Heemskerk 45—90 cent, Jan de Bray 65120 cent, Dr. Hacring 80120 cent, v. d. Helst 4595 cent, diverse papavers 120 330 cent, Pioenrozen 180440 cent, Diverse kasrozen Headley 180—740 cent, Columbia 160540 cent, Roselandia 170500 cent, Briclif 200—760 cent, Pernett 250—640 cent, Lelie Umbellatum 180—900 cent, Longi- florum f 11—15 per 100 stuks en kerk. Violieren 5080 cent per bos en 100 tak Lathyrus in div. kleuren 415. PURMEREND, 12 Juni „Afslagvereen. Beemster Purmerend en Gmstr. Aard appelen: Schotsche muizen 3.504.50 per zak (25 K.G.); Kleine aardappelen; Schot sche muizen 2.00—3.25 per zak (25 K.G.); Peulen 15.50—24.00 per zak (50 K.G.); Doperwten 13.00—16.00 per zak (50 K.G.); Aardbeien 0.08—0.21 per doosje; Kom kommers 12.00—18.00 per 100; Bloemkool 2.00—27.00 per 100; Spinazie 0.101.24 per mand (6 K.G.); Postelein 0.66—1.50 per mand (1 K.G.); Sla 0.40—3.60 per 100 krop: Andijvie 0.15—1.30 per kist; Radijs f 3.90—6.00 per 100 bos; Selderie 2.00—6.00 per 100 bos; Rabarber 1.40 6.20 per 100 bos; Wortelen 11.00—26.00 per 100 bos; Prei 2.80—5.20 per 100 bos; Slaboonen 0.780.96, Snijboonen 0.52 0.66 per K.G. HEILOO, 12 Juni 1931 Exportveiling „St. Wiliibrordus" Aardbeien, vroege f 0.320.55, Peulen f 0.29—0.37 per pond, Rabarber f 0.25—0.40, Wortelen f 1.18—1.45 per 10 bos, Spinazie f 0.35—0.60 per kistje, Kropsla f 0.60—1.80 Bloemkool, le soort f 15.40—20.10, idem, 2e soort f 7.6012.90 p. 100, Postelein f 0.550.80 per kistje, Asper ges dik wit f 0.41.53, idem dik blauw f 0.290.36, ie" dun wit f 0.140..22, idem dun blauw f O.Ct— 0.12 per bos.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2