WEET U HEDENAVOND MAANDAG noo^iv .•syJSsAs 3=5 Wulaphone Radio-Bureau PILLARD Co. Filmnieuws H.J.v. LEEUWEN's MEUBELHUIS MODERNE WONINGEN ZOEKT GIJ Ie KUS GIJ SLAAGT Hoort en ziet onze p, ijsvermindering Mantels, Mantelcostuums en Complets j Totale uitverkoop restanten van Zomerhoeden j WMMsm m km ZELF ONTVLEKKEN EN ZELF VERVEN J. L0TTGER1NG De watervoorziening van de Hoofdstad Geldkistje met 800 vermist Vrijheid Lijst 5 W. J. B. van Liemt lude Groenmarkt 26 HAARLEM TE HUUR 37.50 per maand HENNEN W. L. 2 BOERENWAGENS Moderne Kinderwagen PARTIC. GELD Groot Bovenhuis Chic gemeub. Pension 20% EXTRA KORTING KOM NIET BIJ ONS KUKEN de prijzen zQn zóó laaq dat U zeker "niet kan nalaten te koopen by -. KATHOLIEKEN sctt Geheel compleet 275.— Nassaustraat 2 - Telefoon 14790 STADSNIEUWS De beste manier om Uw goed te bederven Ververij en Chemische Wasscherij Gr. Hoiststr. 5A - Telef. 10771 Hoogheemraadschap van Rijnland Mond- en Klauwzeer in Haarlemmermeer Aanbesteding Ongeluk bij motórrennen De hardrijders beboet IJMUIDEN HEEMSTEDE BENNEBROEK R. K. V. V. „B. S. M." EN TAPIJTEN LINOLEUM Onze sorteering is v zóó schitterend en «L'" s rvYjvmvYTMTwrrfTTV MEUBELEN voor uwe vereeniging of gezelschap een SALONBOOTuitsluitend voor PASSAGIERSDIENST dan zeker bij H. J. FEYE. Door ons zijn in de vaart gebracht 2 nieuwe SALON BOOTEN, plaats biedend voor 250 en 300 personen. Te bezichtigen aan de KOUDEN- HORN. Booten beschikbaar van 10 tot 300 personen. Vraagt prijs en inlichtingen bij H. J. FEYE, Kantoor Ravelingsteeg 13, Telefoon 11292. Radio en Gramophone in een! Een weergave zooals U bij het duurste toestel nog nooit hoorde! met motor voor plateau aandrijving 2 jaar garantie. - Een week op proef desgewenscht in termijnen te betalen. Groote Houtstraat 28-30 I tn oiize etalages Koningstraat etaleeren wij heden diverse restanten I en artikelen waarvan wij den verkoop opheffen, tegen spotprijzen, ü.a. alle soorten kinderkousen, beneden de helft der waarde 0 Afscheid Burgemeester van Bloeniendaal Een druk bezochte receptie. Vrijdagmiddag is er ten gemeentehuize van Bloemendaal van 2 tot 5 uur voor ingezete nen gelegenheid geweest afscheid te nemen van den aftredenden burgemeester, Jhr. A. Bas Backer. Door ruim 60 personen is van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Doordat velen per auto kwamen, waren er oogen- blikken, dat een lange file van auto's voor het gemeentehuis en aangrenzende perceelen stond opgesteld. De bezoekers werden dooi den burgemeester in diens kamer ontvangen, terwijl de raadzaal als wachtkamer dienst deed. Velen kwamen particulier, anderen namens vereenigingen. Voor allen had cse burgemeester eenige vriendelijke woorden en allen wenschten den burgemeester toe, dat hij nog lang van een welverdiende rust zou mogen genieten. Velen hadden woorden van dank voor den steun, ten behoeve eener vereeniging van den burgemeester ontvan gen. Zoo verschenen achtereenvolgens: na mens de Gezondheidscommissie Mr. P. Ti- t'eman, namens de Ver. voor Jeugdwerk de heer Priester, namens „Sursum" de heeren K. Apeldoorn en Huizenga, namens Qe Ver. Bloemendaal's Bloei het dagelijksch be stuur der vereeniging, bestaande uit de hee ren Mr. Theijsen, Boskamp en Bruijn. De Bloemend. Reddingsbrigade werd vertegen woordigd door den heer Hartendorp en Mevr. Hasselmeijer, de Chr. Nat. Werkmans bond door den heer G. Hoffschlag, de Wo- ningbouwver. Bosch en Duin door den heer D. Kuiper, de vereeniging 't Witte Kruis door den heer S. P. Rijnierse. De afd. Bloe mendaal van Tuinbouw- en Plantkunde ver scheen ter receptie in den persoon van den heer Van Baeren. Het schoolbestuur van de Schoolver. Aerdenhout-Bcntveld was verte genwoordigd door de heeren Boom, van De- dem en van Hall, enz. Verder verschenen ter receptie de hoofden van openbare scholen, de heer Miedema na mens Prov. Staten, de heer J. A. Ochtman als directeur van het gasbedrijf te Haarlem, de heer P. Otto, vroeger lid van den Bloe- mendaalschen raad, de directeur van Hotel van ouds het Raadhuis en tal van voor aanstaande ingezetenen uit de gemeente. Als hekkensluiter verscheen de heer Aanstoot, ober-kellner van Hotel 't Raadhuis, die zoo menigmaal den burgemeester en de leden van den raad van eenige verversching had voorzien. 't Waren eenige drukke uren voor den burgemeester en hij zal zeker niet weinig verlicht zijn geweest, toen de laatste be zoeker vertrokken was. Keizer, wonende aan den Spierigweg al daar, twee koeien aan deze ziekte ten prooi gevallen en gestorven. Aan de gevolgen overleden Het twee-jarig zoontje van den heer L. in de Prins Hendrikstraat te IJmuiden, dat door een val uit het raam op straat een hersenschudding kreeg, is in het St. Anto- nius-Ziekenhuis te IJmuiden-Oost aan de gevolgen overleden. Bij de verkiezing van hoofdingeland van Rijnland in het 12de district werden uitge bracht 1077 stemmen, waarvan 7 blanco. De heer R. van der Torren uit Hazerswoude verkreeg 543, de heer J. K. van der Maas 517 en de heer Vermaas 10 stemmen. De heer R. van der Torren werd dus met een kleine meerderheid van stemmen gekozen. De besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer heerseht in tamelijk hevige mate in den Haarlemmermeerpolder. Te Hoofddorp zijn bij den veehouder P. C. Na gehouden onderhandsche aanbesteding is door den architect W. F. v. d. Rotte te Bennebroek, namens zijn principaal den heer W. v. d. Hulst te Haarlem, het ver bouwen van 4 woningen aan de Vinkenlaan te Hillegom opgedragen aan de Gebrs. P. en W. Botbijl te Heemstede. B. en W. zullen het „Duinplan" voorstellen De Gezondheidscommissie te Amsterdam heeft haar oordeel over het nieuwe water leidingplan in gevolge de wettelijke voor schriften aan B. en W. van de hoofdstad uit gebracht. B. en W. hebben echter, naar de „Tel." verneemt, in hun vergadering van gisteren ondanks het advies der Gezondheidscommis sie om eenige jaren een afwachtende hou ding aan te nemen, besloten de voordracht met het duinplan waarvan de kosten op pl.m. f 45 millioen worden geschat bij den Raad in te dienen. De commissie van bijstand in het beheer der Gemeentebedrijven zal de volgende week opnieuw vergaderen, om te beslissen, of zij haar steun aan dit voorstel zal verleenen. Zooals bekend, had 15 Maart j.l. op den Spaarnwouderweg in de Haarlemmermeer een ongeluk plaats bij motorrennen. Drie monteurs allen wonende te Amsterdam had den op dezen weg met hun motorrijwielen om het hardst gereden, waarbij snelheden van 120 K.M. per uur ontwikkeld werden. De voorste motorrijder begon te slingeren, waardoor hij het stuur niet meer kon hou den en viel. Een voorbijganger wilde te hulp snellen, doch werd door den tweeden motor rijder aangereden, die eveneens viel. Twee andere motorrijders konden niet snel ge noeg stoppen en reden op de anderen in. Een hunner werd zoo ernstig gewond, dat hij kort na het ongeluk overleed. Een der ge wonden wordt nog steeds in een ziekenhuis te Amsterdam verpleegd. De drie monteurs G. J. van D., J. G. en C. A. L. D. hebben voor het kantongerecht te Hoofddorp terechtgestaan. De eisch luidde tegen elk f 50 boete of 20 dagen hechtenis. De veroordeeling f 30 sub. 10 dagen. Een bewoner van de Brandtstraat heeft bij de politie aangifte gedaan, dat uit zijn woning een ijzeren geldkistje, inhoudende 800.wordt vermist. Bisschoppelijke Kweekschool Examens L. O. Voor het examen L. O. slaagden aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk de heeren C. Petiet, J. Potter, J. Ranke, A. Schmedes, P. Smit en J. Uttien. Palace-Bioskoop Als we eerst volgens het programma het Ufaton-nieuws gehad hebben en daarna het ditmaal weer niet geluidgevende Polygoon- nieuws en het derde gedeelte van de Moezel waarvan we vorjge weken de eerste twee ge deelten zagen, is aan ons oog voorbij gegaan, dan volgen er niet minder dan drie films, die in het programma niet vermeld zijn. Eerst een komische film „De trots der Ma rine", die de allerdolste situaties te zien geeft, doordat, door allerlei omstandigheden iemand die nog nooit bij de marine gediend heeft en dus van toeten noch blazen weet, het bevel krijgt over een compagnie mari niers. Dan komt „De Chineesche tooverdoos" een zeer mooie gekleurde film, waarvan de inhoud nu wel niets buitengewoons is, maar die als kijkfilm zeer goed genoemd mag wor den en als derde een teekenfilm „De zelf- moord-sheik, die, wat immers tegenwoordig de taak is van de teekenfilm, op het doek aller lei onmogelijkheden mogelijk maakt. Op het tooneel volgen hierop drie zeer poo- tige athleten, die wondersterke staaltjes van kracht aan den rekstok laten zien, waarna na de pauze de „Blauwe Express" de zaal bin- nenstoomt. Van deze Russische film hebben we giste ren al zooveel gezegd, dat we er nu gevoe gelijk verder over kunnen zwijgen, alleen willen we er nog eens met nadruk op wijzen, dat, hoezeer toestanden als in deze film wor den uitgebeeld, als ze werkelijk bestaan, ge- geeseld dienen te worden, het suggestieve van de uitbeelding en de daardoor verkregen door den maker gewilde tendenz, voor niet geheel geestelijk volwassenen niet wensche- lijk doen zijn, deze film te gaan zien. En dan zoudeh wij niet graag allen die boven de 18 jaar zijn en als zoodanig wettelijk de voor stelling mogen bijwonen, als geestelijk vol wassen beschouwen. In naam der vrijheid! In naam van het vrije woord! Laat toe, dat God gelasterd wordt! Laat toe, dat in schouwburgzalen en ver- eenigingslokalen de heiligste gevoelens van een groot gedeelte van de bevolking worden gekwetst en gehoond! Leve het vrije woord! Het is een knotten der vrijheid, zoo een walgingwekkend blad als de „Tribune" uit de openbare leeszaal wordt verwijderd! Het is een aanslag op de vrijheid der bur gers, zoo door den Burgemeester de vertoo ningen van den fakir Paul Diebei worden verboden! Katholieken zijt gjj het met bovenstaande eens! Stemt dan den Vrijheidsbond, de Vrij zinnig-Democraten of de Sociaal-Democra ten. U zij dan echter geadviseerd de „Syllabus" er nog eens op na te lezen! Züt gij het er evenwel niet mee eens, wenscht gij daarentegen paal en perk te stellen aan een vrijheid, die geen vrijheid meer is, doch bandeloosheid; wenscht gij vrijheid, werkelijke vrijheid, die niet is ban deloosheid, doch die is gebonden a en be grensd door de christelijke zedewette 1, stemt dan Luxor-Theater Wie het nog niet wist of nog niet gelezen had, bemerkte in de hal van het Luxor- Theater wel, dat de Vrijdagavondsche voor stelling niet de gewone voorstelling van een gewonen Vrijdagavond was. De bezoeksters werden vereerd met een corsage, in de hal was veel wit en groen en rood en alle kleuren van veel bloemen en planten, en de hond, de hond dien iedere bezoeker van de Luxor kent, liep ook rond •met een feestelijk gezicht. Alles ter eere van het 10-jarig bestaan van het theater, waarvoor de directie dan ook een feestpro gramma gaf. De stemming voor zoo'n feestprogramma was er in ieder geval nog vóór er een film vertoond was en er een variéténummer was gegeven. Daarvoor zorgde Coos Speenhoff, die aan het begin van de voorstelling een kort, prettig speechje hield om het 10-jarig bestaan van het theater te herdenken en aan de hand van den bekenden reclame-zin: „Wat Luxor brengt is altijd goed", er op te wijzen, dat deze spreuk door de vele pro gramma's van de afgeloopen jaren tot waar heid was gemaakt, hetgeen Coos Speenhoff niet als zanger, maar als trouw bezoeker van het theater ten volle kon onderschrij ven. Hij wenschte daarmee den directeur, den heer Hartman, geluk, in de overtuiging, dat het de volgende tien jaren ook zoo zou zijn, en de hoop, dat volle zalen de waar deering van het publiek daarvoor zouden toonen. Later verscheen Coos Jr. met Polly Speen hoff, weer op het tooneel, nu wel als artiest. Een vrooljjk liedje en een gezellig praatje bracht al gauw den lach in de zaal, wat er niét op verminderde, toen door beiden een lachliedje werd gezongen, waarbij zoowel in de zaal als op het tooneel van harte ge lachen werd. Coos Speenhoff weet een grap te vertellen en een kwinkslag te plaatsen met het. gemak en de losheid van den ech ten conferencier-zanger, die een ernstig liedje zingt (dezen keer over den oorlog) en het volgend oogenblik het publiek opgemon terd door een versje van het numoristische genre, dat hij door voordracht en muzikale begeleiding ook werkelijk humoristisch maakt. Het tweetal kon dan ook niet van het tooneel gaan, voordat er aan het ver langen om een toegiftje was voldaan. (Aan het bezwaar van dubbelzinnigheidjes was reeds tegemoet gekomen, verzekerde ons de directie). De hoofdfilm had den veelbelovenden titel Kemphanen der liefde. Kemphanen waren de twee leden van dit verhaal zeker, en op het terrein der liefde waren zij ook geen onbekenden. Zij waren daar minstens zoo goed bekend als in het Marine-depót en op hun schip, maar zij waren op dat terrein ook even groote vijanden als zij trouwe vrienden waren als mariniers. In Wladi- wostock, in New-York, in het Lunapark, in het binnenland waarheen ze vertrokken, om een revolutie te ontdekken, overal gaat na den dienst hun eerste gedachte uit naar een aardig meisje. En dan houdt hun vriend schap op, want F'lagg en Quirt hebben altijd dezelfde keuze, maar Quirt komt overal het eerst en ziet bovendien nog kans om Flagg onaangename karweitjes als rekeningen be talen e. d. te laten opknappen, tot telkens herhaalde teleurstelling en grief van den kolossalen marinier en tot hilariteit van het publiek, te oordeelen naar het lachen in de zaal. Hun laatste kemphanengevecht om het warmbloedige meisje heeft echter voor geen van beiden resultaat, want zij vertelt kalm, dat zij de goede gaven der twee ridders gebruikt voor het huwelijk met haar verloofde, met het gevolg, dat de twee vertrekken als de beste vrienden, hetgeen zoo zal blijven tot hun hart weer in viara zal staan voor een andere schoone in een andere haven. Het programma (voor volwassenen) opent met een dier interessante cultuurfilms van de Ufa, waarbij men telkens weer verwon derd staat over ongekende wonderen en geheimen der natuur en beelden geeft uit het leven van planten of dieren, die even mooi als verbazingwekkend zijn. Dezen keer ziet men prachtige opnamen over de dieren als bouwmeesters, de waarlijk ingenieuze manier waarop visschen en rupsen uit het nietigste en meest teere materiaal een nestje bouwen, de waterspin een duikerklok onder water fabriceert, de Madagaskar-spin een kunstig net maakt en daarbij 1085 „knoopen" per uur legt, enz. Het feestprogramma telde nog een tweede varieté-nummer, dat gegeven werd door the three Didenas, zeer lenige menschen, die ook zeer behendig zijn en in de moeilijkste situaties op een stellage van tafels en één- pootige stoelen hun evenwicht bewaren, ook als zij tot slot van het sensatienummer val len. Ten slotte, was er in het voorprogram ma nog een komische film van Our Gang, 't stel kinderen met het zomersproetige jong- mensch, den dikzak, het kleine nikkertje dat men niet kan zien zonder te lachen, enz. Het parmantige stel beleefde ditmaal zijn avonturen vooral in een gymnastieklokaal en een allervreemdsoortigste machine om draadloos schoenen te poetsen. Als er geen vuile schoenen voor dit wonderaparaat waren, zorgden de ondernemers op een af doende manier dat er spoedig massa's klan ten kwam, totdat ook daardoor weer con flicten komen met nieuwe avonturen en moeilijkheden voor de kleine bende, die al in zoo menige bioscoop het publiek vermaakt heeft. DE CRISIS ra HET VISSCHERIJ-BEDRIJF Zooals voor eenige dagen door ons ge meld, werden door verscheidene crediteuren van visscherijreeders maatregelen voorbereid, om de levenskracht der bedrijven te sanee- ren. In verband daarmede was een verga dering gehouden, waaraan door vele credi teuren werd deelgenomen. Besloten weid aan de hand der gegevens van diverse schuld- eischers een accountantsonderzoek in te stel len naar den toestand der reederijen en te trachten de noodige voorzieningen te tref fen. Den accountant zou volledige geheim houding worden opgelegd. Naar wij thans vernemen, wenschen eenige groote credietgevers aan deze pogingen niet mede te werken en geven dezen eventueel de voorkeur aan het uitspreken van een fail lissement. Besloten werd dan ook de com missie op te heffen. Wederom ontslag aan de „Hera" In verband met den slechten gang van zaken zijn aan de Industrieele Mij. „Hera", alhier, wederom 5 ongehuwde personen ontslagen. Weer in de vaart Door de Visscherij Mij. V. E. M., alhier, werden deze week weer twee trawlers voor de visscherij in gereed heid gebracht Het waren de schepen „De- rika 5" IJm. 418, welke vandaag zou ver trekken, en de „Clasina Luther" 'IJm. 59. welke aa. Dinsdag in de vaart zou gaan. Loodsboot in het dok Voor de jaarlijk- sche keuring is de loodsboot No. 4 in het dok van de Marinewerf te Den Helder op genomen. A.s. Maandag zou het schip weer te IJmuiden arriveeren. Gevaarlijke manoeuvres De 13-jarige J. V„ wonende alhier, liet zich op den Wijker- straatweg door een auto voorttrekken en kwam door een zwenking te vallen, waar door hi) gewond werd, terwijl zijn rijwiel beschadigd werd. De R. K. Politieke Actie De R. K. Fo- tieke Propagandaclub „Voor Kerk en Va derland", te Heemstede, verzoekt ons mede te deelen, dat Katholieke kiesgerechtigden, die op den verkiezingsdag van Woensdag a. s. 17 Juni per auto naar het stembu reau vervoerd of van elders gehaald moeten worden, dit kunnen opgeven aan de vol gende adressen: J. van Bakel, Glipperweg 90; J. Brugman, Clyiralaan 9; L. Roest, Banka- straat 86; C. Verdonkschot, Voorweg 47, en bij het secretariaat Landzichtlaan 9. Ook degenen, dia. op dien dag vervanging in het huishouden wenschen, kunnen dit aan die adressen opgeven. Geeft u nog hedeu op! De Centrale van de R.K. Verkiezingsactie is dien dag wederom gevestigd in het R. K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg, telefoon 26351. Aldaar kan men alle moge inlichtingen krijgen. Ten slotte brengen wij nog in herinnering onzen propaganda-auto's- en fietsentocht, welke hedenhavond van 7 tot 9 uur door de gemeente gaat met „St. Michael" en een spreker, die op verschillende punten der gemeente een woordje zal zeggen. Bovendien wordt Maandagavond 8 uur, in het R. K. Vereenigingsgebouw een open bare debatavond gehouden, waar dezelfde spreker het woord zal voeren. Zegt het voort! Secr. W. Fr. van Dam, Kennemerbeekweg 33 Bennebroek Programma voor Zondag a.s. D.O.S. I—B.S.M. I, 3 uur. D.O.S. II—B.S.M. II, 130 uur. Getracht zal worden om voor de junioren alsnog een wedstrijd vast te stellen. Vertrek le en 2e elftal om 12 uur precies, vanaf het R. K. Vereenigingsgebouw per autobus. Er zijn nog eenige plaatsen beschik baar. Wie deze reis mee wil mak-m geve zich onmiddellijk op. Secr. 9.50 2.90 7.25 9.50 15.50 1.80 14.90 de goedkoopste meubelzaak hier ter stede? Zoo niet, leest dan onder staande prijzen en u komt evenals duizenden andere koopers voor u, tot de overtuiging dat ondanks alle hum bug-aanbiedingen en lokprijzen, wij sinds zeven jaar in Haarlem de goedkoopste zaak zijn en blijven. WILT U EEN BEWIJS? Zoodra een advertentie van ons in de courant is geplaatst, komen ver schillende mijner z.g. concurrenten zich voor mijn étalage overtuigen van de prijzen, welke zelfs voor hen een raadsel zijn. Divans 25.00, 17.50, 12.90, 9.50 Eiken Dressoir vanaf 24.50 Theemeubelen vanaf Kapstok vanaf Ovale en ronde Salon tafels vanaf Spiegels, groote maat, geslepen glas Boekenkasten vanaf Bloemtafels Rookfauteuils, losse damast kussens Divankleeden (groote keuze) vanaf Taf elkleeden Kapstokkleeden Schoorsteenloopers 2-persoons bedstellen, 3deelig m. schuine peluw en 2 ka pokkussens 22.50 Eiken Slaapkamer, bestaande uit spiegelkast (legkast), waschkast met wit marmer en geslepen spiegel, 2-per soons ledikant, nachtkastje met marmeren tafel, 2 eiken stoelen m. rietmat Schilderstukken. grootste maat, m. gouden of zwarte lijst 2 Fauteuils, 4 Stoelen v.a. 2 Clubcrapauds, geheel vee- rend en 4 stoelen met vee- ren met moquette Moderne garnituren m. losse zittingen en effen stof, di verse kleuren Enorme sorteering Waaier, Chester field, 'Bergère en moderne clubstellen 5.90 4.25 2.25 2.90 129.50 5.95 25.00 72.50 42.50 Woningbureau „NOORD-HOLLAND". Allard Piersonstraat 12, Telef. 14368. Te koop 6-weeksche en 3-daagsche kuikens a 0.30, bij J. v. d. BRONK, Joh. Verhulstweg, Santpoort-Station. t Te koop Te bevragen: BISCHOP, Peperstraat 10, Beverwijk. dikke banden. Spotprijs. Anthonie- straat 81 zw. direct beschikbaar voor goede eerste hypotheken, uitsl. op eerste klas boerderij of land. Geen tusschenper- sonen.. Brieven onder no. 10484, bur. van dit blad. te huur, centrum stad, ook zeer ge schikt voor atelier, 30.p. mnd. Br. onder no. 10482, bur. v. d. blad. ter overn., lsten stand, bij Concertge bouw te Amsterdam. Het geheel bevat vrij bovenhuis, badkamer, groot en ruim, 4500. Inl. P. J. SCHRAGE, Lijnbaansgracht 74 d, Amsterdam. OUPONS ERZOH NEERL.GROOTSTE wanneec LJ beslist ij, mée'p «wil betalen ,AAAAAAAAAAi koopt niet In winkels waar onze delijke of N. Malthuslaansche artikelen worden verkocht ot voorhanden zijn. Koopt aan Stationboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLËVEbï V» -2 - ..v: 7"\; TEliOIHt-i I DRIE LIJNEN' t BILDEPDIJKSTRAAT 77-85 AMSTERDAM IOIOIOBOIOIOIOIOIOIOIOIOIQI OOIOIOOOIOOIOIOIOOIOIOOIOIOOOOOROon0101 OGELZANG I i I OBOBOBOBOBOaOBOBOBCDBOBOBOBaCOBOaCOBOBOBCDBOBCDaCDBCDBOBOBCBOBOBOBOBCDBOBOBOBOBOBOBOBCDB'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7