ZOEKT GIJ Ie KLAS GIJ SLAAGT MISSIE-TOURNOOI DEN BOSCH-HAARLEM 1-3 Onze Gezellen--H. B. C. 3-6 WEIEN voor uwe vereeniging of gezelschap een SALONBOOT uitsluitend voor PASSAGIERSDIENST dan zeker bij H. J. FEYE. Door ons zijn in de vaart gebracht 2 nieuwe SALON- BOOTEN, plaats biedend voor 250 en 300 personen. Te bezichtigen aan de KOUDEN- HORN. Booten beschikbaar van 10 tot 300 personen. Vraagt prijs en inlichtingen bij H. J. FEYE, Kantoor Ravelingsteeg 13, Telefoon 11292. KAATSEN ATHLETIEK Jubileumwedstrijden A. V. A. C. GYMNASTIEK HONKBAL Dr. H. NANNING'S Hg fl TANDPASTA W I w #^25&75c.p.tube V. V. G. A. I-Haarlem I D. E. C.-H. H. C. I (6-21) H. H. C. II-A. G. H. C. II (6-27) GOLF Holland-België (Profs) 7-5J Zie verdere sportuitslagen pag. 2, 2e blad Haarlem for ever! - Een verdiende overwinning, - Hoe warm het was Al spoedig na de finale van het vorige Missie-toumooi waarin de Bisdommen Haar lem en Den Bosch elkander de eer der over winning bekampten, werden de vertegen woordigende elftallen dezer Bisdommen thans voor de eerste ronde der Missie-wedstrijden aangewezen. Aan Nijmegen was thans de eer te beurt gevallen de eerste ontmoeting te organiseeren en sinds eenige weken was men ijverig bezig geweest den wedstrijd tusschen de oude riva len tot een grootsche propaganda te maken voor de Missiegedachte en de Roomsche Sport. In hotel „Victoria" te Nijmegen verzamel den zich de Bossche en Haarlemsche spe lers, vele officials uit deze Diocesane Bonden waren natuurlijk ook aanwezig. Na den inwendigen mensch versterkt te hebben werd per autocar naar het fraaie Union-veld gereden. Tijdens dezen rit werden bij de monumenten van de H. H. Petrus Ca- nisius en Mgr. Hamer kransen gelegd. Het terrein op Groenwoud was door ijverige handen keurig in orde gemaakt. Jammer dat de publieke belangstelling niet zoo groot bleek als verwacht mocht worden, hetgeen aan de tropische hitte moet worden toegeschreven, welke meer voor een zwem- of roeiwedstrijd dan voor een voetbalwedstrijd noodde. Onder de ongeveer 1500 toeschouwers merk ten we diverse vooraanstaande personen, waarvan we o.a. noemen: Z. H. Excellentie Mgr. M. Meulenberg, Bisschop van Holar, Apostolisch Vicaris van IJsland. De technische sectie der R. K. F. was vrij wel volledig aanwezig, de muziekkapel.Petrus Canisius" bracht de stemming er in waarna even over den vastgestelden tijd de volgende elftallen onder leiding van den heer Starren binnen de lijnen verschenen. DEN BOSCH: Colen (Mulo), Mustert (R.K.T.V.V.), v. Laarhoven (Mulo), Filippini (Kolping), Jos. v. Eekeren (Mulo), Somers (R.K.T.V.V.), v Lieshout, (Kolping), Maurits, Jongbloets, de Kok (R.K.T.V.V.), v. d. Linden (Kolping), Kortman (Leonidas), C. Alsemgeest (D.H.L.), Martin (H. B. C.), Oostermeyer (I. C.), Wij- binga (V.V.Z), Drayer (T.Y.B.B.), v. Linge (Excelsior), Kamer (T.Y.B.B.), v. d. Kley (L. en S.), Strieder (Leonidas). Alsemgeest (D. H. L.) HAARLEM. In beide elftallen zien we dus een in valler. Na den aftrap door Mgr. Meulenberg pak ken beide elftallen onmiddellijk flink aan. Den Bosch is het eerst over de zenuwen heen en onderneemt enkele gevaarlijke aanvallen, waarbij Alsemgeest slechts ternauwernood kan redden. Vrij onverwachts neemt Haarlem na vijf minuten de leiding, wanneer Martin na stevig doorzetten een fraai schot lost, het geen Colen te machtig is, 0—1. Den Bosch is niet ontmoedigd en probeert met kort spel de Haarlemsche verdediging te verschalken. Enkele kansen worden ver knoeid, o a. een door Maurits voor open doel, terwijl vooral v. d. Klei een groot struikel blok blijkt. De Bosschenaren zijn iets sterker, zoodat de Haarlemsche half-linie zich voor- loopig tot verdedigen moet bepalen. Een plotselinge aanval van Haarlem brengt het Bossche doel in gevaar, als v. Laarhoven mist, Colen redt echter goed. Inmiddels heeft de Haarlemsche achterhoede het zwaar te verantwoorden. Bepaald safe is de verdedi ging niet en elk oogenblik kan men den ge lijkmaker verwachten. Het Bossche binnen- trio is echter niet op schot, waardoor menige kans verloren gaat. Haarlem weet zich dan wat los te werken en krijgen we een gelijk opgaanden strijd te aanschouwen. Vooral ynmpr komt er steeds beter in en zet zijn voorhoede flink aan -"t werk. Een plotselinge schuiver van Alsemgeest scheert den paal, terwijl even later Martin uit een vrijen trap juist over kopt. Aan den anderen kant speelt De Kok een bal te hard door en Jongbloets hem niet meer kan bereiken. Direct hierop gaat Oostermeyer er alleen van door, doch hij strandt op den uitloopenden Bosschen doel- man. De hitte is van invloed op het spel. Het is niet zoo enthousiast meer als bij het begin. De Haarlemsche linkervleugel komt even in actie, waarbij Kortman eenige harde schoten inzendt, welke geen succes opleveren. Vijf minuten voor half time wederom een snelle Haarlemsche aanval. Handig plaatst Martin naar Kortman, die het leder fraai voorzet en Oostermeyer geeft Colen te tweeden male het nakijken, 0—2. In de laatste oogen- blikken kanjert Martin een voorzet van Kortman schitterend in, doch de paal redt. Met onveranderden stand wordt gedraaid. Na de rust is C. Alsemgeest bij Haarlem door De Lange van V. V. Z. vervangen. On middellijk enkele aanvallen van beide kan ten. Den Bosch zet er alles op om den achterstand te verkleinen, maar Jongbloets c.s. zijn voor doel de kluts kwijt. De Haar lemsche backs kunnen dan ook de situatie meester blijven, al moet doelman Alsem geest er enkele malen aan te pas komen. De Bosschenaren zijn in het veld iets sterker, doch de aanvallen van Haarlem zijn gevaarlijker. Vooral de H. B. C.'er Mar tin is een voortdurend gevaar voor v. Laar hoven c.s. Na 10 minuten veroorzaakt v. Linge even buiten het penaltygebied een vrijen trap. Jongbloets plaat naar De Kok, die met een harden schuiver Alsemgeest het nakijken geeft, 12. Door dit succes aangemoedigd komt Den Bosch verwoed opzetten. Ook het publiek begint zich te roeren. De Haarlemsche de fensie wordt thans danig op de proef gesteld. In deze periode moet even gestopt worden voor De Lange. Van Eekeren, die voort durend goed achter zijn voorhoede zit, pro beert het met een ver schot, dat echter juist naast gaat. Haarlem bepaald zich tot goed opgezette uitvallen. Bij een daarvan veroorzaakt v. Laarhoven een corner, welke door Wijbenga goed genomen, door Martin met een schit terenden kopbal in een doelpunt wordt om gezet, 1—3. Er is dan een goed kwartier ge speeld. Bij een Bosschen aanval schiet v. d. Linden van dicht bij leelijk over. De strijd is thans vrij verdeeld. Om beur ten verkeeren beide doelen in gevaar. Succes blijft echter uit. Langzaam maar zeker komt Den Bosch weer iets in de meerderheid. Voor doel wordt er echter nogal eens geknoeid, terwijl bovendien het schieten der Bossche naren zwak is. Eenmaal lost v. Lieshout een goed schot, waarmee de Haarlemsche doel man evenwel geen moeite heeft. In nog moeilijker positie schiet De Kok even later net naast. Draijer weet uit een moeilijke situatie een voorzet van v. d. Linden te onderscheppen. De Haarlemmers bepalen zich tot uitvallen, bij een waarvan een fraai schot van Wybenga over vliegt. Den Bosch blijft in het veld iets sterker en de Haarlem sche defensie heeft veel meer werk dan de andere zijde. Doelpunten blijven tot de vrome wenschen behooren. Diverse schoten zijn te zacht of te slecht gericht. Ongeveer vijf minuten voor het einde veroorzaakt Mustert een penalty, welke door Kortman wordt overgeschoten. Het tempa zakt inmiddels aanmerkelijk. Haarlem speelt een gewonnen partij, terwijl in de resteerende minuten er weinig bijzonders gebeurt. Het einde komt ten slotte met een verdiende 31 zege voor Haarlem. Nabeschouwing. De wedstrijd is ons betrekkelijk meege vallen. Meegevallen omdat de temperatuur voor voetbal absoluut ongeschikt was en diverse spelers er bepaald hinder van had den. Dat zij er ten slotte van gemaakt heb ben wat er van te maken viel, pleit voor hen. Een ploeg beoordeelen onder deze om standigheden is zeer moeilijk. Maar feit is, dat de best spelende ploeg heeft gewonnen. Weliswaar was Den Bosch in het veld iets sterker, maar de Bosschenaren brachten te weinig variatie in hun spel. Het gevreesde binnentrio van R. K. T. V. V. stelde voor doel teleur. Steeds trachtte Jongbloets c.s. met kort spel de Haarlemsche achterhoede te verschalken, maar het feit, dat de Haar lemsche halflinie zich van haar verdedigende taak uitstekend kweet, was voor de Bossche voorhoede een geweldig struikelblok. Daarom hadden de heeren hun vleugels meer in het spel moeten betrekken. De roep, die van het Bossche elftal uitging is dus wel eenigszins overdreven geweest. De halflinie speelde niet kwaad, vooral v. Eekeren kan op een goeden wedstrijd terugzien. In de achterhoede blonk doelman Colen uit, terwijl v. Laarhoven wederom blijk gaf op z'n retour te zijn. En het Haarlemsche elftal? De D. H. V. B.'ers waren er van overtuigd, dat zij een zwaren strijd te voeren hadden en hebben zich vooral in de eerste helft bijzonder ingespannen. Men liep wel wat te hard van stapel, waarvan het gevolg was, dat bij de rust enkele Haarlemmers bijna opraakten. Daarom was het begrijpelijk, dat men in de tweede helft de zaken minder enthousiast aanpakte en zich hoofdzakelijk tot verdedigen bepaalde. Het resultaat was reeds voor de rust bevochten, want de 2—0 voorsprong was een verdiende belooning niet alleen voor het enthousiaste, doch ook tech nisch beter spel. De D. H. V. B. kan met z'n elftal tevreden zijn, want om onder dergelijke omstandig heden een zwaren wedstrijd tot een goed einde te brengen, getuigt van groote kracht. De spelers individueel beoordeelen kunnen we feitelijk wel achterwege laten. Allen heb ben hun best gedaan, maar voor enkelen willen we toch een uitzondering maken. En dat is voor v. d. Kley en Martin en voor de rust Alsemgeest. De Haarlemsche aanvoerder wordt eiken wedstrijd beter en speelt daarbij een forsche, doch eerlijke partij, waarmee ontzag wordt ingeboezemd. Het meeste verheugt ons het debuut van den jeugdigen H. B. C.'er, die was voor menigeen een verrassing. Hij scoorde twee fraaie doelpunten, hetgeen al een prestatie is, maar ook zijn overig werk viel te roemen. Een speler waar de D. H. V. B. nog plezier van kan beleven. Zwakke plekken konden we in de Haarlem sche ploeg niet ontdekken, slechts de Rotter dammer Strieder kon ons maar matig be koren. Haarlem komt dus in de finale tegen Limburg of Utrecht. En met dit elftal kan men de finale met vertrouwen afwachten. Niettegenstaande het warme weer stond het spel op zeer goed peil en kunnen beide teams op een mooien snellen wedstrijd te rugzien, waarin H. B. C. op waardige wijze revanche heeft genomen op de nederlaag aan het begin van het seizoen, in de wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem. Wanneer scheidsrechter Maas beginnen blaast blijkt het, dat beide elftallen bijna ge heel volledig zijn. Onze Gezellen wint den toss, zoodat H.BC. den bal aan het rollen brengt. O. G. is voor rust, gesteund door den wind in de meer derheid en het duurt niet lang of ze weten dit door een fraai doelpunt uit te drukken. 1-0. Veel pleizier hebben ze van dezen voor sprong niet, want de O. G.-back veroor zaakt hands binnen de beruchte lijnen, uit welken vrijen trap H.B.C. gelijk maakt. 1—1. Aan de andere zijde veroorzaakt de back van H. B. C. op dezelfde wijze een penalty, waardoor O. G. wederom de leiding her neemt. 2—1, welke zij eenige minuten daarna opberispelijk vergroot. 31. De H.B.C.-voorhoede zit evenwel niet stil en weet verscheidene benauwde oogenblik- ken voor het O. G.-doel te scheppen. H.B.C. is niet fortuinlijk als zij eenmaal hard te gen de bovenlat schiet. Even hierna weet H.B.C. met een schit terend schot den achterstand te verkleinen. Wan»eer O. G. een penalty, uit een aan geschoten hands, niet heeft benut, is het kort daarna rust. Na rust is H.B.C. met voordeel van den wind het meest in den aanval. De beide vleugelspelers weten eenige malen scherp voor te zetten, waarbij het O. G.-doel in groot gevaar komt. Na een kwartier spelens maakt H. B. C. verdiend gelijk oim even daarna zelfs de leiding te nemen 3—4. Het spel blijft het aanzien ten volle waard. H. B. C. maakt het de O. G.-achter- hoede zelfs lastig, doch deze weet door taai verdedigen stand te houden. De voor hoede brengt eenige malen door gevaarlijke doorbraken opluchting. Eenmaal denken we O. G. zelfs te zien doelpunten, doch de. keeper kon nog juist corner werken, welke niets oplevert. H. B. C. weet dan met een hard schot de onzekerheid ten einde te brengen, terwijl vlak tegen het einde de mid-voor op schit terende wijze met een hard laag schot den O. G.-keeper voor de laatste maal laat visschen. 3—6. Direct hierop is het einde van dezen mooien en prettig gespeelden wedstrijd. De wedstrijden van de „Koninklijke" De middagwedstrüden Zaterdagmiddag werden de wedstrijden voortgezet met voor- en eindwedstrijden. Het weer was intusschen beter geworden en het zonnetje kwam zelfs doorbreken. De publie ke belangstelling was in den beginne matig, doch later op den middag groeide de be langstelling meer en meer en was 't weer de oude en gezellige drukte langs de oevers. De uitslagen luiden als volgt: Ovemaadsche vier: 1. Laak (5 min. 311/5 sec.). 2. Cadetten (eenige Meters) 3. Wil lem III. Oude vier: 1. Laak (5 min. 10 sec.); 2. Nereus (lVi lengte); 3. Njord. Jonge vier: 1. Nereus (5 min. 18 sec.); 2. Triton (1 y, lengte); 3. Laga. Jonge Skiff: 1. Laga (Van Dongen) 3 min. 41 sec.; 2. De Hoop (Hemminga). Jonge twee: 1. Laga (6 min. 7 2/5 sec-); 2. De Hoop (2 lengten); 3. Cadetten. Jonge acht: 1. Njord (4 min. 41 sec.); 2. Laga 1 lengte); 3. Argo. Oude vier: 1 Nereus (5 min. 24 2/5 sec.); 2. De Amstel (4 lengten). Twee zonder stuurman: 1. Laga (de Lawa en ter Poorten) tijd 3 min. 38 sec.; 2. Njord (1 Y< lengte). Skiff (beginnelingen): 1. Onvlee 3 min. 4 sec.; 2. Boerma op 2 meter. Vervolgens wordt de 6e heat verroeid in het nummer Jonge Skiff A. tusschen Van Dongen (Laga) en Hemminga (De Hoop). Uitslag: 1. Laga (Van Dongen) 3 min. 45 sec.; 2. De Hoop (Hemminga) op y, lengte. De avondwedstrijden. Om 7.40 uur werden de wedstrijden her vat. De finish voor deze baanlengte (1500 Meter) is weer bij het Amstel Hotel. Jonge Vier B: Uitslag: 1. Laga 5 min. 25 3/5 sec.; 2. D. T. u. R. V. Voor de 2e heat verschijnen Dare Devil Club en De Amstel. 1. Amstel (5 min. 35 3/5 sec.); 2. Dare Devil Club (5 min. 37 2/5 sec). Dare Devil is snelste tweede. Oude acht: Groote belangstelling bestaat voor het nummer Oude Acht. De eerste heat gaat tusschen de Amsterdamsche studenten en Willem III. 1. Nereus (4 min. 49 sec.); 2. Willem III (4 min. 53 sec.). Voor de tweede heat verschijnen aan den start Laga en De Maas. 1. Laga (4 min. 49 sec.); 2. De Maas (5 min. 2 4/5 sec., ruim 1 lengte). De Maas is dus snelste tweede. Jonge Skiff A: Het laatste nummer van den dag gaat tusschen Bartlema (Nereus) en Vrij (Triton). Uitslag: 1. Bartlema (Nereus) 3 min. 44 4/5 sec.; 2. Vrijburg (Triton) ruim 2 lengten. Zondag, den derden dag van de roeiwed- strijden der „Koninklijke" werden de finales verroeid. Het weer was, evenals de beide vorige dagen, schitterend. Het water is zeer rustig. Een zwak windje blaast uit het Noor den, d.w.z. van finish naar start. De belang stelling was thans nog grooter dan bij de voorwedstrijden. Vier zonder stuurman. Begonnen wordt met het nummer Vier-zonder-stuurman. Hierin komen uit 1. De Laak, 2. Dare Devil Club. Uitslag 1. De Laak, 3 min. 13 2/5 sec. 2. Dare Devil Club 3/4 lengte. De winnende ploeg bestond uit P. S. Heere- ma (boeg), R. E. J. Weber, W. E. F. Winckel, G. Slotboom (slag). Jonge Skiff A. 1. Laga, 2. Nereus, Bartle ma loopt steeds meer uit en wint onbe dreigd in 3 min. 37 1/5 sec. 2. Van Dongen (Laga) op twee lengten. Oude Skiff. Aan den start verschijnen. 1. Het Spaame (P. Timmermans), 2. Laga (L. de Freytag). Timmermans zet een hoog tempo in en is op 100 meter een taflengte voor. Beide skiffeurs roeien zij aan zij in hetzelfde tempo. De strijd is zeer span nend. Voor het clubgebouw van Nereus vangt Timmermans een snoek en De Frey tag neemt een kleinen voorsprong. Hij wint onbedreigd. Uitslag 1. De Freytag (Laga): 3 min. 36 sec.. 2. Timmermans (Het Spaame) op een lengte. Oude Twee. Hiervoor startte 1. Laga; 2. Willem III. Voor de brug zet Willem III een spurt in. Zij gaat het eerste onder de Amstelbrug door. De race blijkt zeer span nend. Uitslag: 1. Willem III, 5 min. 54 sec. (met driekwart lengte voorsprong). 2. Laga. De winnende ploeg bestond uit T. A. van Bergen, Boudewijn, (slag) en Bobje (stuur man). Jonge Vier B. Aan den start; 1. Laga; 2. Amstel; 3. Dare Devil. Laga is het eerste weg, gevolgd door Amstel. Bij de brug is Laga driekwart lengte voor. Geleidelijk loopen de roodjakken uit tot twee lengten. Uitslag; 1. Laga (Van Nierop, Schelly, Klijnstra, Vreede (boeg), Westerveld (stuur man) Tijd 5 min. 17 2/5 sec. 2. Amstel op twee lengten. 3. Dare Devil Club op een lengte. Ovemaadsche Twee De strijd gaat tusschen 1. De Laak, 2. De Amstel en 3 Nereus met als uitslag: 1. Nereus, 6 min. 8 sec. F. Oosthuys, (boeg), E. K. Lopes Cardozo (slag) en R. Honhoff. Stijlroeien Dames In het nummer stijlroeien voor dames- seniores kent de jury De Laak-dames den prijs toe. 1. De Laak (de dames: De Jong, Winters. Van Genderen Stort, Terland en Zweep). Om haar prestaties in het nummer dames-juniores krijgen de Dordtsche dames ieder een zilveren medaille. 1. Koninklijk Dordtrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (de dames J. Hageman, N. Stam. M. v. Altena, G. Schellenbach en S Stam). Oude Acht Aan den start; 1. Laga, 2. de Maas en 3 Nereus. Nereus is het eerste weg, doch Laga weet het geringe verschil in te halen en zelfs den kop te nemen. De spanning is buitenge woon. Bij het clubgebouw van „De Hoop" neemt Nereus de leiding over en wint met taflengte in 4 min. 35 3/5 sec. 1. Nereus, 4 min. 35 3/5 sec. A. M. Bom <bg.), H. J. Reesink, H. L. Groeneveld, B. L. Justma Jacob, S. A. de Jong, P. James, P Leeuwenburgh, H. J. Tadema (sl.) en G Hallie (stuurman). 2. Laga,, taflengte, 3. De Maas op ljj lengte. Jonge Twee B Aan den start verschijnen: 1. Njord, 2. Laga, 3. Nautilus. 1. Laga, 5 min. 58 sec. (J. Westendorp. L. Loeftinck en D. Westerveld). 2. Njord 1Y, lengte, 3. Nautilus, eenige lengten. Jonge Acht A Het laatste nummer van het driëdaagsche roeifeest, dat in alle opzichten geslaagd mag heeten, ging tusschen de jonge A. Achten van Triton en Argo. De Argonen winnen de race met ruim een lengte. 1. Argo, 4 min. 41 3/5 sec. N. N. (boegi, P. A. van Toorenenbergen, J. v. Linden, L. de Vries, Th. D. Struyck, D. Stijboom, H. Harmelstein, L. A. Meyer en A. L. W. Seif- fardt (stuurman); 2. Triton op een lengte Dezen laatsten dag had behalve de heer Kievit, wiens boot drie dagen lang ter be schikking van de pers was geweest, ook de bekende vlieger Sillevis zijn boot afgestaan ten behoeve der verslaggevers, zooodat thans alle aanwezige persmenschen de wedstrijden van nabij konden volgen. Wedstrijden te Amsterdam en Nijmegen Zondag 21 Juni zullen in de hoofdstad de competitiewedstrijden A gehouden worden, waaraan behalve Haarlem, de volgende af- deelingen zullen deelnemen Amsterdam (Kampioen 1930), Den Haag, Utrecht, Hil versum en het naar de eerste klasse gepromo veerde Rotterdamsche partuur. Deze zes deelnemende steden worden bij loting in twee afdeelinge11 var" c^r'e parturen gesplitst, welke elk een halve competitie spelen. Vervolgens spelen de no. s 1 van elke afdeeling een wedstrijd om het kampioen schap, terwijl de laagst geplaatste parturen in een beslissingswedstrijd moeten uitmaken wie dit jaar naar de tweede klasse zal ver huizen. „Frisia" komt met hetzelfde partuur uit als verleden week te Hilversum. Voorts vernemen wij, dat eveneens Zondag a.s. op het terrein van de voetbalvereeniging N.E.C. te Nijmegen een groote kaatspartij door elkaar loten, georganiseerd zal wor den. Als prijzen zijn fraaie luxe voorwerpen beschikbaar gesteld. Drie Nederlandsche records verbeterd Zondagmiddag vonden, begunstigd door schitterend zomerweer, onder groote pu blieke belangstelling nationale athletiekwed- strijden plaats op de Sintelbaan aan het Olympiaplein, georganiseerd door de A. V. A. C. ter gelegenheid van haar 12 y, -jarig bestaan. Deze wedstrijden, waarvan het programma met zorg was samengesteld, mogen alleszins goedgeslaagd heeten. De prestaties, welke door de athleten geleverd werden, waren over het algemeen zeer goed, er werden zelfs drie Nederlandsche records verbeterd. Het eerste nieuwe record, dat gevestigd werd, was dat van den hoogspringer K. F. Roelofs van S. L. T. O., die het bestaande record van 1.81 M. bracht op 1.829 M., het daarmede met 1.9 c.M. verbeterde, hetgeen voor dezen nog jeugdigen athleet een pracht- prestatie genoemd mag worden. Het nummer speerwerpen werd, zooals vanzelf spreekt, door den welbekenden Knol van de A. P. G. 0. gewonnen. De 200 M. horden, waarvan men verwacht had dat het record verbeterd zou worden, werd gewonnen door Ras van A. A. C. in 27.2 sec. De A. A. C.-er, die direct de leiding had, dacht op een gegeven moment, dat hij de finish reeds gepasseerd was en hield in, hetgeen hem zeer zeker een record heeft gekost. Bij de 400 x 200 M. estafette zegevierde de Haarlem-ploeg, bestaande uit: Paulen, v. d. Berge, Benz en Berger, na een schitterend geloopen race met een recordtijd van 1 min. 31 sec., hiermede her oude record, dat op naam stond van V. en L. uit Den Haag, met 1 sec. verbeterde. De 3000 M. C-klasse bracht weer zeer vele loopers aan den start. Deze werd gewonnen door den A. A. C.-er P. de Vries, die direct de leiding had genomen om niet meer af te staan, in 10 min. 5.1 sec. De 5000 Meter voor B-klassers bracht een achttal loopers aan den start, waarvan de A. V. A. C. het leeuwenaandeel leverde. De strijd ging tusschen de clubgenooten Mulder en Toorenburg en Bakker (A. V. A. C.), die elkaar steeds dicht op de hielen zaten en ook in deze volgorde de finish bereikten. De 3 X 1000 Meter estafette gaf een zeer spannenden strijd te zien tusschen de ploegen van Feijenoord, Haarlem en A. A. C., welke met klein verschil gewonnen werd door de Feijenoord-ploeg, bestaande uit Jansen, Vis ser en Nieuwland, in 8 min. 13.5 sec. Het slot nummer van dezen middag, de 10 x 100 M., bracht wederom een succes voor de Haarlem-ploeg, die na een spannenden strijd met V. en L. uit Den Haag en A. V. 1923 en A. A. C. uit Amsterdam, er in mocht slagen het op naam der A. V. 1923 staande Nederlandsche record met 0.4 sec. te verbe teren en het te brengen op 1 min. 53.6 sec. De uitslagen luiden: 200 M. Hordenloop A-klasse: 1. C. Ras A.A.C. 27.2 sec. 2. J. Prins Blauw-Wit 27.2 sec. 3. Kaan „Haarlem" 27.3 sec. Speerwerpen A-klasse: 1. Knol A.P.G.S. 5123 M. 2. S J. C. Vis ser „Haarlem" 52.16 M. Hoogspringen met aanloop A-klasse: 1. K. T. Roelofs S.L.T.O. 1.829 M. (record). 2. H. de Boer V. en L. 1.67 M. 3. S. J. B. Visser „Haarlem" 1.62 M. 100 M. Hardloopen A-klasse: 1. Beintema (Hellas) 11.3 sec. 2. Leeuwe riks (Ghymkana) 11.3 sec. 3. Hennings AAC 11.7 sec. 4. Bijlstra V. en L. 100 M. Hardloopen B-klasse: 1. D. Schillemans A.M.V.J. 11.7 sec. 2. J. Eijkmans „Haarlem" 11.8 sec. 3. H. van Buuren A.V.A.C. 11.9 sec. 400 M. Hardloopen C-klasse: 1. Van Leeuwen A.V.A.C. 54.9 scc. 2. Hoo- genkamp „Haarlem" 55.6 sec. 3. van Dille wijn „Haarlem" 55.8 sec. 4. Eilings „Haar lem". Verspringen met aanloop A-klasse: 1. J. G. Krijgsman V. en L. 1.70 M. 2. Co- lijn V. en L. 1.675 M. 3. B. H. Kuil A.V. '23 1.625 M. 3000 M. Hardloopen C-klasse: 1. P. de Vries A.A.C. 10 min. 5.1 sec. 2. K. Goedhart A.V.A.C. 10 min. 9 sec. 3. J. Raapse D.T.V. 10 min. 11.2 sec. 4. Coenen Oden 10 min. 15 sec. 5. J. van der Werff A.V.A.C. 1500 M. Snelwandelen: 1. M. Engelman Pro Patria 6 min. 42.3 sec. 2. J. Lantink A.A.C. 7 min. 1.5 sec. 3. J. Stolk A.V.A.C. 7 min. 19.3 sec. 4. F. van der Vij ver A.V.A.C. Verspringen met aanloop C-klasse: 1. C. J. Renes A.A.C. 6.475 M. 2. J. Hout man, Electra 6.36 M. 3. H. Eikema Blauw- Wit 6.205 M. 4 X 200 M. Estafette: 1. „Haarlem" 1 min. 31 sec. (nieuw re cord). 2. V. en L. 3. A.V.B. '23. 4. A.V.AC De Haarlem-ploeg bestond uit Paulen, v. d. Berg, Benz en Berger. 5000 M. Hardloopen B-klasse: 1. A. Mulder A.V.A.C. 17 min .9.4 sec. 2. J. Toorenburg A.V.A.C. 17 min. 14 sec. 3. W. J. Bakker A.V.A.C. 17 min. 15.5 sec. 4. E. Goossens A.A.C. 3 X 1000 M. Estafette om den A.B.L.O.- wisselbeker: 1. Feijenoord I Rotterdam 8 min. 13.5 sec. 2 Haarlem I 8 min 15.8 sec. 3. A.A.C. I Amsterdam 8 min. 19.2 sec. De winnende ploeg bestond uit Jansen, Visser en Nieuwland. 10 X 100 M. Estafette om den „Kikkert"- beker: 1. „Haarlem" 1 min. 53.6 sec. (nieuw re cord) 2. V. en L. Den Haag 1 min. 53.9 sec. 3. A.V. '23 Amsterdam 1 min. 55.2 sec. Wie gaan naar de A. A. A. Championships? Holland had van den Engelschen Bond uitstel gekregen van den inschrijvings datum, in verband met de selectie-wedstrij den op 7 Juni te Haarlem. Voor de Engelsche athletiek-kampioen- schappen op 3 en 4 Juni te Stanford- Bridge, hebben de volgende athleten inge schreven: C. Berger, Haarlem, op 100 yards en 220 yards. Op het eerste nummer was Berger verleden jaar overwinnaar en tweede op de 220 yards. Zijn tegenwoordige conditie en prestaties, doen een goed succes voorspel len. Vooral nu Berger zich geheel op zijn beide persoonlijke nummers kan concen- treeren, daar er geen estafette-ploeg zal deelnemen. W. Peters, P. E. C„ zal zijn titel op den hinkstapsprong moeten verdedigen. Dit is thans de zesde maal, dat Peters deelneemt. Zal het ook de zesde overwinning worden? Hij krijgt ook uit Holland sterke tegen standers. Van der Zee is de derde titelhouder, nl. op polshoog. Gezien zijn resultaten te Keu len en te Haarlem resp. 3.70 M. en 3.60 M., is er groote kans op een goede prestatie. Het blijft echter de vraag of v. d. Zee in de resteerende drie weken zijn aanloop in die mate zal perfectionneeren, dat hij te gen Lindblad kans maakt. Van Welsenes zal zich tot verspringen bepalen. Na zijn sprong van 7.145 M. te Haarlem, is zijn uitzending alleszins gewet tigd. Lamoré, D. O. S„ springt hinkstapsprong, evenals de Haarlemmer S. van Musscher. Beide athleten hebben dit seizoen de 14 M. ruimschoots overschreden en zitten Peters dicht op de hielen. Sierhuis, A. V. „1923", zal de 440 yards loopen. Deze athleet is momenteel onze beste 400 M. looper, en na zijn prestatie van 52 sec., is het noodig, dat hij interna tionale routine krijgt, om straks in den interlandenwedstrijd tegen West-Duitsch- land een goed figuur te kunnen slaan. Nieuwland, Feijenoord, loop 880 yards, of de Engelsche mijl (1609 M.). De Haarlem mer Effern deed dezelfde inschrijving. Dit zijn dan de deelnemers 9 stuks die door masseur P. Korver vergezeld, de eer van Holland hoog zullen houden. De A. T. C.De Snelvoeters zendt enkele athleten uit, terwijl A. V. „1923" en Feijen oord eveneens in de hooge kosten bijdra gen. Het definitieve gaan van de overigen zal voor een goed deel afhangen van de financieele bijdragen. Van het particulier initiatief hangt in deze veel af. Ook de V. en L.-verspringer H. de Boer, recordhouder van Nederland, zal zoo mogelijk uitkomen. Ook hij is reeds Inge schreven. Haarlemsche P.. K. Gymnastiekvereniging „Ursus" Secr. Vooruitgangstraat 79, Haarlem. De keurturrïcursus van den Heer Pauw is nu voorbij en we mogen over de resultaten meer dan tevreden zijn. De lessen daar op gedaan, zullen zeker het technisch peil van onze heerenafdeeling beduidend opvoeren. Vrijdagavond wordt een aanvang gemaakt met de oefeningen voor de onderlinge wed strijden. 't Gaat er nu spannen. Het bezoek op de oefenavonden dit in het algemeen kan nog veel verbeteren. We missen nog wel eens bekende gezich ten, maar we spreken af dat deze week daaraan een einde komt. Ijs en weder dienend, gaat de jongens- afdeeling op Zaterdag 27 Juni een wandel tocht maken. De proef van het vorig jaar slaagde nu niet bepaald schitterend, maar we vertrouwen dit keer op een flinke deelname. De volgende week volgen nadere mede- deelingen. „PIM". Wedstrijden voor School-negentallen Voor de finale gespeeld kon worden moest nog een andere wedstrijd plaats hebben, waarna de winnaar in de finale zou uitko men tegen het R.K. Lyceum te Haarlem. Zaterdagmiddag vond om half drie deze eerste wedstrijd plaats op het Sportterrein aan de Kleverlaan. Partijen waren de negentallen van de H. B. S. B. en van de R. H. B. S. te Velsen. In dezen wedstrijd werd uitstekend spel te zien gegeven en de twee partijen wogen uitste kend tegen elkaar op. Na drie innings was de stand 76 voor Velsen. Toen zakten vooral de beide werpers zeer af. Herhaal delijk werd vier wijd gegooid. Dank zij be ter slaan en nog meer door minder fouten in het veldwerk, behaalde de H. B. S. Vel sen in deze beurt zes punten, tegen de Haarlemsche H. B S. maar een. Zoodoende won Velsen met 13—7. reinigt mond en tanden. De finale. Na een korte pauze werd op hetzelfde terrein de finale van deze wedstrijden ge speeld door de negentallen van het R.K. Lyceum en van de R. H. B. S. te Velsen. Voor het Lyceum kwamen achtereenvol gens aan slag: Van Polanen, Jonkergauw, Keijser, Deeleman, De Graaf, Kokse, Reij- gersberg, Bal en Vermeulen. Al spoedig bleek het een organisatorische fout te zijn, dezen wedstrijd op denzelfden middag met den vorigen wedstrijd te doen spelen. Door den verregenden vorigen Za terdag was dit echter noodzakelijk geworden. De R. H. B. S. Velsen is er wel eenigs zins de dupe van geworden. De werper b.v. bereikte op lange na niet de zuiverheid uit den eersten wedstrijd. Het Lyceum gaf uitstekend partij, al kwamen in dezen wed strijd meer fouten voor dan in den eersten. Velsen zorgde dat de kleine voorsprong van het Lyceum in de tweede en derde innings vergroot werd, door drie nullen te behalen, toen er nog maar één speler over het thuis- honk was. In de vierde inning waren even wel de Velsensche krachten uitgeput. Het Lyceum behaalde negen punten in deze beurt. De vijfde innings bracht weinig ver andering. Toen was de speeltijd verstreken en had het Lyceum den eindstrijd gewonnen met uitslag in innings: R. K. Lyceum: 5—1—1—9—2 18. H. B. S. Velsen: 2—1—1—1—1 6. De penningmeester van den Ned. Honkbal- bond reikte de zilveren medaille van den Minister van Onderwijs met eenige waar- deerende woorden aan den aanvoerder over. In de drie jaren dat de wedstrijden voor schoolnegentallen nu gespeeld werden, waren de winnaars achtereenvolgens: Rijkskweek school Haarlem, Rijks H. B. S. Velsen en R.K. Lyceum Haarlem. Op het sportfeest van V. V. G. A. te Amsterdam, speelde op verzoek Haarlem I tegen V. V. G. A. I. Volgens het V. V. G .A-nieuws was het de bedoeling het publiek te doen genieten van het keurige spel der kampioenen. Jam mer genoeg was Haarlem heelemaal niet ln kampioensvorm. Om te beginnen was Smit niet opgekomen en moest dus Wulfhorst op de werpplaats. Die had echter, dank zij de brandende zon, last van transpireerende brilleglazen en maakte het den V. V. G. A.'ers veel te gemakkelijk. Na drie innings was de stand 13—4 in het voordeel van V. V. G. A. Wulfhorst werd als werper opgevolgd door Veenhof, die, geholpen door o.a. een paar goede vangen van Vrugt en Van Putten, de V. V. G. A.-score wist tegen te houden. Langzaam maar zeker werd de voorsprong verkleind en in de achtste innings werd de stand 20—19 voor Haarlem. V. V. G. A. ging nogmaals voor nul aan den kant, zoo-, dat Haarlem niet meer behoefde te slaan en toch den wedstrijd nog won. D. E. C. debuteerde tegen H. H. C. I. Ze deed dit lang niet slechts. H. H. C. vertoon de een slap spel. Het werpen was heel mid delmatig. In het begin gingen de beide partijen gelijk op, maar langzamerhand ver grootte H. H. C„ door meerdere wedstrijd routine den voorsprong, dien zij niet meer liet inhalen. Uitslag in innings: D. E. C.: 0, 0, 2, 2, 1, 1, 0 =6. H. H. C. I: 0, 1, 4, 4, 2, 2, 8 =21 Zooals te verwachten was, werd dit een flinke nederlaag voor de Haarlemmers. Uitslag in innings: A. G. H. C. II: 6, 2, 5, 1, 1, 0. 5, 6, 1 27. H. H. C. II: 0, 1, 0, 0, 1, 0, 0, 4, 0 6. Open Kampioenschap van Nederland Van de 36 deelnemers aan het open kampioenschap waren 7 amateurs en 29 professionals. Het kampioenschap werd gewonnen door F. Dyer (R. G. C. Antwerp) met een totaal score van 145. 2. T. Odams (R. G. C. Les Buttes Blan ches) 150. 3. F. Stickley (East Deron G. O.) 151. 4. D. Mc. Ewan (Köllner G. C.) 152. 5. A. van Rijk (Utrechtsche G. C.) 153. 6. J. J. Taylor (Potters Bar G. O.) 156. 7. Th. Laffoley (G. C. De Fagnes) 159. 8. G. Pannell (R. G. C. De Belgique) 160. De beste score voor de amateurs werd geleverd door den heer G. M. Del Court van Krimpen 161. Op de banen van de Kennemer Golf de Country Club te Zandvoort, heeft Zater dag de internationale wedstrijd tusschen Holland en België (professionals) plaats gehad. 's Morgens zijn de foursomes gespeeld, welke de Belgen wonnen met l '/t punt. A. C. Barnes en J. Oosterveer veroverden de eeni ge Hollandsche punten, n.l. 4/3 en V» punt voor een bye. 's Middags zijn de singles gespeeld. De gedetailleerde uitslag luidt: Foursomes. D. Oosterveer en H. Lambert verliezen van A. Gow en T. Odams 32, A. van Dijk en Douglas Monk verliezen 0 van W. Marks en G. Pannell 1 up, A. C. Barnes en J. Oosterveer winnen van F. Dyer en J. Mackenzie 4—3, H. W. S. King en P. Witte verliezen van Th. Laffsley en H. Bakker 5—3. Singles: D. Oosterveer wint van T Dyer 21, A. v. Rijk wint van T. Odams 76, J. Oosterveer speelt all square met A. Gow. H. Lambert speelt all square met G. Pan nell, A. C. Barnes speelt all square met W. Marks, D. Monk wint van J. Mackenzie 54. H. W S. King wint van Th. Laffsley 32, King wint X punt voor de bye, P. Witte verliest van H. Bakker 1 up. Totaaluitslag. De Hollanders winnen met 7—5 'A.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10