W.J.B.v. LIEMT f 3000.- f 750.- f50.- f40. n BELANGRIJK! Nationale Spaar en Emissiebanko. HEDENAVOND 8 u. PROPAGANDA VERGADERING den bovensten Candidaat van lijst STOOMSCHIP AAN DE FRANSCHE WESTKUST VERGAAN ZIJ, GRATIS 4 pCt. MAANDAG 15 JUNI 1931 KATHOLIEKEN! STEMT 24 JUNI a.s. GRGOTT Propagandavergadering De Haarlemsche Communisten en de Katholieken Nieuwe Haarlemselie Courant met debat, in het R. K. Vereenigings-gebouw Voor ieder vrij toegankelijk BUREAUX NA8SAULAAN 49 ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN VIER EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17792 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL Alieen het hokje vóór den naam VAN LIEMT rood maken GEZIN EN OVERHEID op Dinsdag 16 Juni in het Gebouw St. Bavo, Smede- straat 23, aanvang 8l/i uur. Sprekers de HoogEdelgestrenge Heerën Mr. J. B. BOMANS Lid van Ged. Staten, en L. F. GUIT Lid der Tweede Kamer Onderwerp De a.s. Gemeenteraads verkiezingen Toegang voor alle R.K. Kie" zers en Kiezeressen. Ernstig geval van amok Vechtpartij te Lisse VOORNAAMSTE cKIEUWS J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem Telegrafisch Weerbericht die zich thans op de Amsterdam C., Keerengr. 508 Bijkantoor NASSAULAAN 18 HAARLEM KATHOLIEKEN VAN HEEMSTEDE GROOTE POLITIEKE Telefoon No. 13866 (drie ltynen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen: per week 25 et.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 14 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct.. bü vooruitbet. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct. per regel. Alle abonné's op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen bij een ongeval met doodelijken afloop 1 h 1 bij verlies van een hand f IK I LvUb" oen voet of een oog LÜi" bij verlies van een duim of wijsvinger bij een breuk van been of arm bij verlies van 'n anderen vinger 350 personen omgekomen - Slechts 8 geredden - Stormen in Frankrijk, Engeland, België en Duitschland Is het eigenlijk niet verbazingwek kend en hoogst bedenkelijk, dat bijna alleen de Katholieken wij vermelden hier met eere ook de Anti-revolution- nairen ten volle de beteekenis en de waarde van het gezin voor de maat schappij en voor den Staat blijken te beseffen? Een ieder, die verstand heeft om er mee te denken, oogen heeft om te zien en ooren om te hooren, een ieder moest toch weten en begrijpen, dat het gezin de kern, de kiemkrachtige cel is van heel de samenleving, dat de maatschap pij wordt opgebouwd uit en steunt op de gezinnen, dat,- waar het gezinsleven ineenstort, geen geordende maatschap pij en ten slotte ook geen geordende Staat meer denkbaar is. Willen wij niet aan het redelooze dier gelijk worden of nog erger dan moeten wij orde stellen op onszelf: dan moeten wij huwelijken sluiten en bele ven volgens de grondbeginselen, welke niet alleen door de Goddelijke wetten, maar ook door de natuurwet worden voorgeschreven, dan moeten wij de vogelen des hemels geven ons het schoone voorbeeld onze ouderplich ten zwaar opnemen, onze kinderen in liefde ontvangen, hen voeden en groot brengen, hen toerusten voor het „feind- liche Leben", dat hen wacht, dan moe ten wij, zooveel het in ons vermogen is, onszelf de zekerheid verschaffen, dat de heerlijkste gaven Gods, onze kinde ren, op hun beurt ook een gezin zullen kunnen en willen stichten, dat we derom een gezonde cel van de nieuwe samenleving zal vormen. Dat alles is de natuurwettelijke plicht van allen, die in 't huwelijk treden en met nakomelingschap gezegend worden. Hoeveel te méér klemt dit alles voor ons, Katholieken, die weten, dat wij niet alleen onszelf op dit verganke lijk ondermaansche voor het eeuwig le ven hiernamaals moeten voorbereiden, doch bovendien verplicht zijn den even- mensch en dus in de eerste plaats de nakomelingen, waarvoor wij verant woordelijk zijn den Hemel binnen te helpen, voorzoover wij daartoe kunnen bijdragen. Het is echter niet alleen om deze hoogere overwegingen, dat wij, Katho lieken, het gezin als zulk een belang rijken, waardevollen factor in maat schappij en Staat beschouwen, ook ons alledaagsch, ons gezond verstand zegt ons, dat, ook al zou er heelemaal geen God en geen religie bestaan, maat schappij en Staat slechts leven kunnen uit het gezin. Zonder het gezin.... de chaos! En naarmate het gezinsleven kwijnt, verdwijnen ook maatschappelijke en staatkundige orde, zonder welke het ge luk der menschen niet denkbaar is. 't Is juist daarom, dat wij ons er zoo ongerust over verbazen, dat men ons in den lande in den strijd om bescherming en behoud en versterking van het gezin vrijwel alléén laat staan. Dat communisten en socialisten de laatsten voor 'n déél de gezinswaarde opzettelijk onderschatten, ja, deze zelfs geheel ontkennen of, erger nog, tot een kwaad herleiden het is tot op zekere hoogte te begrijpen: zij gaan van heel andere grondstellingen uit, zij willen heel de maatschappij hervormen, zij wil len den Staat oppermachtig stellen boven het individu en boven het gezin; maar wat dan te zeggen van al die andere „andersdenkenden", die ons in den steek laten: liberalen, vrijzinnig- demokraten, diverse „neutralen" en christelijken, die toch allen de huidige maatschappelijke orde overeind willen houden, mits de daarin volgens hen heerschende misbruiken maar ver dwijnen? Moesten al deze „andersdenkenden" niet aan onze zijde staan? Het is angstwekkend, dat zij zich zoo afzijdig houden, om niet te zeggen: ons tegenwerken. Wanneer eenmaal wat God ver hoede! onze samenleving zal verwor den tot een Sovjettistische maatschap pij, waarin mfet het gezin „afgerekend" is, dan zal men den Katholieken niets kunnen verwijten. De Katholieken hebben getoond te weten, dat het gezin voor hen de aller eerste en allervoornaamste factor is, óók in het maatschappelijk leven, de Katholieken hebben getoond, dat zij het gezin een behoorlijke levensmogelijk heid willen verschaffen. Na den jongsten Katholiekendag in Amsterdam is de Partijraadsvergade ring in Utrecht daarvan wel een heel sterk bewijs geweest. In de uitgebrachte praeadviezen en in de daarop gevolgde gedachtenwisse- ling werd geschetst de taak van de Overheid ten opzichte van het gezin. Slechts voor een klein deel. Want de onderwerpen „Het gezin en zijn woning", „Verscheidenheid van gezins- loon in verband met plaatselijke om standigheden", alsook ,,Het gezin en het arbeidende meisje", 't zijn allemaal maar onderdeelen van het groote vraag stuk, hoe wij de gezinnen kunnen be schermen, behouden en versterken, en hoe wij gevolg kunnen geven aan de vermaning van Z. H. Paus Pius XI in zijn jongste encycliek over het chris telijk huwelijk: „Vóór alles moet er, met inspan ning van alle krachten, naar ge streefd worden gelijk reeds Onze Voorganger Leo XIII met zooveel wijsheid heeft voorgeschreven dat in de burgerlijke maatschappij dusdanige economische en sociale toestanden geschapen worden, dat alle huisvaders, zoowel voor zich zelf als voor vrouw en kinderen, over eenkomstig hun rang en stand, de noodzakelijke levensbehoeften kun nen verdienen en verkrijgen: „want de arbeider heeft recht op zijn loon". Dit weigeren of lager stellen dan billijk is, is -een groote onrecht vaardigheid en wordt door de H. Schrift onder de grootste zonden gerekend; evenmin is het geoor loofd, loonen vast te stellen zóó laag, dat zij, naar gelang de om standigheden, voor het onderhoud van een gezin ontoereikend zijn." De prae-adviseur mr. Romme greep in zijn studie „Gezinsloon" het verst en het diepst, en het is heel begrijpelijk, dat de meeste en de belangrijkste be sprekingen zich groepeerden rondom zijn praeadvies. Meesterlijk had de heer Romme zijn stellingen opgebouwd, welke aldus ge resumeerd kunnen worden: a. Het rechtvaardige loon van den ar beider behoort als minimum te bevatten de middelen tot instandhouding van het arbeidsvermogen als belooning voor het ter beschikking houden van dat vermo gen. b. De middelen tot instandhouding van het arbeidsvermogen moeten toereikend zijn om het gezin te onderhouden. c. Onder „het gezin" mag niet worden verstaan het feitelijk gemiddelde, noch het „ééne-gewone" gezin. Echter wordt de plicht van den individueelen werkge ver tegenover den individueelen arbeider niet bepaald door de grootte van diens gezin. d. De theorie van het rechtvaardig minimum-loon kan slechts tot toepas sing komen langs den weg van Crollec- tieve rechtsvorming. e. In de practijk beweegt de loonsvor- ming zich op het plan van voorziening in de behoeften van het feitelijk-gewone gezin met twee of drie kinderen. f. Een oplossing in de richting van het rechtvaardig minimum-loon zal moeten worden gezocht door vorming van een wettelijk gefundeerd, door de betrokke nen beheerd kinderfonds, gevormd aller eerst door de uit de bedrijven komende premies, waarbij de Staat door een bij drage tot deelneming prikkelt. Uit dit fonds zal iedere werkgever zijn geheele personeel een uitkeering kunnen verze keren van het vierde of vijfde kind af. De bijdrage van den Staat zal de uitkee ring moeten verhoogen. g. Ook voor de gezinnen van „kleine zelfstandigen" heeft de Overheid een gelijke taak. Hiervoor en hiertegen en hieromtrent werd veel betoogd; alle sprekers waren het er natuurlijk over eens, dat in dezen geest iets gebeuren moest, maar legio waren de moeilijkheden van praktischen aard: in welken vorm zou het mogelijk zijn, het ideaal, dat Z. H. de Paus zoo onlangs nog decreteerde, tot verwezen lijking te brengen? Zou een onverplicht kinderfonds, waarbij de staat alleen maar prikkelt door een bijdrage, wel succes hebben? Zou het kinderfonds bedrijfsgewijze of anderszins opgebouwd moeten wor den? Hoe bereikt men, dat het voor den werkgever geen verschil uitmaakt, of hij den vader van een groot gezin of een ongehuwde te werk stelt? Op welke wijze kan bij de vele ver schillende toestanden in verschillende oorden des lands en bij de immer voort durende prijsfluctuaties vastgesteld worden, hoe hoog een rechtvaardig ge zinsloon moet zijn? En gesteld dan eens een gelukkig oogenblik, dat wij, Katholieken, te dezer zake den steen der wijzen zouden heb ben gevonden en als één man het nieu we stelsel zouden aanhangen en verde digen, zou het dan politiek nog wel te verwezenlijken zijn? Op deze laatste vraag nu heeft Baron Van Wijnbergen een o.i. zeer belangrijk antwoord gegeven: men moest, om uit den chaos te geraken en om te komen tot een zuiverstellen van de kwestie, een commissie in het leven roepen, welke tot taak heeft, heel het gezinsvraagstuk in verband met collectieve rechtsvorming en rechtvaardig loon te bestudeeren en nader uit te werken, en deze politicus gaf daarbij den wenk, het woord „kin derfonds" niet meer zoo1 veel te hantee- ren; werd de zaak anders aangepakt, dan zouden wij politiek wellicht ook an dere groepen met ons méékrijgen. Aan dezen wenk hechten wij juist daarom zooveel waarde, omdat het ons bekend is, dat Baron Van Wijnbergen, méér dan menig ander, weet, wat er leeft in zekere protestantsche kringen. Mr. Goseling, de sympathieke voor zitter, zegde toe, dat 't Partijbestuur dit voorstel natuurlijk gaarne in overwe ging zou nemen, en de prae-adviseur, de heer Romme, toonde zich terecht zeer verheugd, dat zijn voor-studie een dergelijk effect mocht hebben. Er komt dus dat mogen wij wel vertrouwen binnenkort een commis sie, welke tot taak zal hebben te onder zoeken, op welke wijze de overheid er toe zal kunnen bijdragen, het gezin zijn aloude plaats in de samenleving te her geven, te doen behouden en te verstevi gen. Dat is het belangrijkste resultaat van deze Partijraadsvergadering. En wij stellen ons daarvan héél veel voor. Op de overige besprekingen ter Par tijraadsvergadering komen wij nog na der terug. Denkt aan wat er in Mexico en Spanje tegen ons Katholiek geloof ondernomen is! wórdt den Katholieken kiezer keer op keer voorgehouden. Wie de beteekenis van die waarschu wing niet ten volle snapt, had gisteren dien optocht van communisten moeten volgen, die van het Brongebouw door het Rozenprieel naar het Teylerplein in de Amsterdamsche buurt trok. Hoe kunnen onze gemeentelijke auto riteiten daar nu toch toestemming voor verleenen op Zondag? Maar het heeft zijn nut aan verkie zingspropaganda voor de Katholieke lijst ongetwijfeld dubbel en dwars opge bracht. Want, zoo zullen zich de duizenden Katholieke kiezers, die den optocht za gen, tot zich zelf hebben gezegd: dat is geen ij dele waarschuwing, dat zijn geen spookgestalten, die men oproept als men ons wijst op Mexico en Spanje. De Haarlemsche communisten zijn geen zier beter dan hun Mexicaansche en Spaansche kornuiten. Dat was gisteren te zien. De stoet bewoog zich voorwaarts on der het uitkrijten van een soort In- dianengehuil. Korte rauwe stooten, die het gezag aanrandden, maar vooral God en alles wat ons dierbaar is. In de R. K. Kerk aan de Amsterdam straat werd het H. Aanbiddingsfeest ge vierd. Luid tierend en joelend verstoor den de communisten door hun ge schreeuw en geraas deze voor iederen Katholiek zoo heilige oefening, en om dat de stoet op het Teylerplein ontbon den zou worden, duurde het tumult daar een geruimen tijd. Een der eerw. heeren geestelijken ging den bevelvoerenden politiechef vragen of aan dat gehinder geen eind kon wor den gemaakt. De chef was daartoe blijk baar niet in staat, gebonden als hij was aan de toestemming van de autoriteiten, die den communisten dezen optocht hadden veroorloofd. Maar alle Katholieken, die van een en ander getuigen waren, steeg van ver ontwaardiging het bloed naar het hoofd. Twee jaar geleden hebben de commu nisten hun zaak hopeloos in het Amster damsche kwartier verknoeid, toen zij daar de Katholieke kerk met vuile op schriften hebben beklad. Het gebeurde van gisteren schijnt er op te wijzen, dat zij nog niets hebben geleerd. Welnu, laten de Haarlemsche Katho lieken Woensdag 24 Juni het bewijs le veren, dat ook zij nog niets verleerd zijn en dat zij niet van plan zijn in ons land een vervolging te dulden zooals er in Spanje heeft plaats gehad. Zou het zoover in ons land komen, dan zou den wij moeten vechten en de Holland- sche Katholieken zullen vechten voor hun" zaak. Nu is er nog een vreedzamer, maar niet minder krachtig wapen. Het wapen, dat zij daarvoor kunnen hantee- ren is het roode potlood ter invulling van hun stembiljet. No. 1 van lijst 5. W. J. B. VAN LIEMT Zes dooden en een gewonde De Indische regeering ontvüig een telegram van den gouverneur van Celebes en onderhoorigheden, meldende, dat in Ten- robolo Watjoe een godsdienstwaanzinnige amok maakte. Hij werd door militairen neer gelegd, nadat hij reeds één persoon had ge wond en vijf anderen gedood. De amokmaker is nog denzelfden avond aan de bekomen verwnodingen overleden. Naar uit St. Nazaire wordt gemeld, is aan de monding van de Loire een schip, van een excursie terugkeerende, vergaan met ruim 500 passagiers aan boord. De ramp heeft plaats gehad Zondagavond om half zeven. Naar schatting zijn 400 per sonen verdronken. Tot dusverre werden 8 personen gered. De met man en macht uit gevoerde reddingspogingen worden bemoei lijkt door het zware weer. De meesten dei- omgekomen passagiers zijn Pranschen. On der de overigen bevinden zich nog buiten landers, voor het meerendeel Zwfeden. Of er ook Hollanders aan boord van de Philibert waren kon tot dusverre nog niet worden vastgesteld. 300 personen omgekomen? Nader wordt gemeld, dat het bij St. Na zaire vergane excursieschip Philibert heette. In deze berichten wordt gesproken van 300 omgekomenen en 12 geredden. De „St. Philibert" was des morgens uit Nantes vertrokken, om een uitstapje te on dernemen naar Noirmoutier, waar men om drie uur in den namiddag arriveerde. Onge veer een uur later werd de terugreis aan vaard. Toen de boot zich nabij de rotsen van Chateliers bevond, stak een hevige storm op en de passagiers haastten zich allen naar de loefzijde om daar beschutting te zoeken, waardoor het schip ging overhellen. Even Vtsr Hortte zich een hevige ttortzee op het schip, met het noodlottig gevolg, dat dit kapseisde. Ongeveer 350 slachtoffers Volgens verdere berichten uit Saint- Nazaire blijkt, dat het verganè pleizier- stoomschip Philibert, op het oogenblik, dat de ramp plaats vond, niet nog ruim 500 pas sagiers aan boord had, maar ruim 350, aan gezien ongeveer 150 passagiers wegens het opkomende onweer de boot reeds te Pornic hadden verlaten, om per trein naar Nantes terug te keeren. Een der 8 personen, die kon worden ge red, deelde mede, dat de boot in ongeveer 1 minuut tijd zonk. Ten gevolge van het overslaan van zeeën aan één kant van het schip, hadden de meeste passagiers zich aan den anderen kant verzameld. Toen er in deze omstandigheden plotseling een zeer hooge golf kwam, sloeg de boot om. Er stond veel hooge zee, zoodat ook de reddingsboot eenige malen omsloeg, waardoor 2 personen, die eveneens oorspron kelijk waren gered naderhand toch nog ver dronken. Het hulpgeroep der verdrinkende opvarenden waaronder veel vrouwen en kin deren, die met den dood worstelden, was verschrikkelijk om aan te hooren, maar ging af en toe geheel verloren in het gehuil vair den storm en het geraas van de branding. Toen de storm later in den middag ging liggen, dreven in de Loire-monding tal van lijken en vele wrakstukken rond. Hevige storm aan de Fransche Westkust Van de geheele Westkust van Frankrijk komen berichten binnen omtrent den hevi- gen storm, die er heeft gewoed en waardoor ook de ramp bij Saint Nazaire begrijpelijk wordt. De orkaan woedde ongeveer 4 uur en richtte op vele plaatsen groote schade aan. Bij Duinkerken werd een auto, die dicht langs den zeekant reed, door den storm te gen een muur geslingerd met zulk een kracht, dat de inzittenden werden gedood. Storm boven Engeland. Boven Cheltenham heeft Zaterdag de hevigste storm gewoed, welke in de laatste 25 jaar voorgekomen is. Ruim 3 uur lang viel er zóó'n hevige regen, dat de rivier de Chell, een langzaam en onbeteekenend stroompje, 6 voet boven den normalen stand rees en aan beide zijden buiten haar oevers trad. Ook op de langs de rivier gelegen tennisbanen stond ruim 2 voet water en van een bij de rivier staand huis werd een muur geheel onderspoeld. Ook boven andere plaatsen in Engeland woedde de storm. Te Hailstones, Salisbury en Birmingham richtte de storm vrij veel schade aan en werden de daken van vele huizen ernstig beschadigd. Een vrouw werd door vallend gesteente gedood. Te Birmingham is een aantal families dakloos. Het noodweer boven Engeland Omtrent het noodweer in Engeland wordt nog nader gemeld, dat ongeveer tien perso nen door vallend gesteente werden gewond. Tengevolge van den bliksem werden twee per sonen gedood, terwijl bij Birmingham een kleine auto in een greppel werd geworpen. Te Waddington werd de kerk door den blik sem getroffen en brandde af. Ook de belen dende perceelen werden door het vuur aange tast, zoodat dertig boerenwoningen eveneens afbranddeh. Orkaan te Brussel Gistermiddag is Brussel door een orkaan geteisterd, welke veel schade aanrichtte. Verscheidene tenten van de bij het Gare du Midi opgestelde kermis werden omge worpen. Een persoon werd gedood, een aantal ge wond. In het Wupperthal Gisteravond, heeft in het Wupperthal een buitengewoon hevig onweer gewoed. Een wolkbreuk, gepaard met hevigen hagel richtte groote schade aan. Er viel zooveel regen, dat de kanalisatie- werken de watermassa niet konden verwer ken. Jongeman met een mes in den rug gestoken Ter gelegenheid van de Winkelweek in Sassenheim, waren gisteravond eenige Lis- ser jongelui naar deze gemeente getrokken, om daar de feestelijkheden mee te ma ken. Twee van hen, de 20-jarige Raaphorst en De Graaf, konden het niet met elkander vinden en er ontstond ruzie tusschen beiden. Zij'wilden deze echter niet in Sassenheim uitvechten en besloten dat, na afloop buiten het dorp te doen. Toen beiden alleen op den terugweg wa ren en Raaphorst, die per fiets achter reed, De Graaf passeerde, noodigde laatst genoemde hem uit, af te stappen en het geschil op te lossen door een krachtmee ting. R. stapte af en beiden werden hand gemeen en gingen elkaar te lijf. Het bleek, dat zij op een vechtpartij voor bereid waren, want de een, De G., was ge wapend met een mes, en R. had een soort ploertendooder te zijner verdedidiging bij zich. De vechtpartij nam een ernstig karakter aan, toen beiden zich van hun wapens be dienden en het gevolg was, dat R. eenige messteken in den rug toegediend kreeg, waaruit hij hevig bloedde. Door personen, die bij den strijd tegen woordig waren, werd de getroffene naar een dokter in Sassenheim gebracht, die de won den, welke niet levensgevaarlijk bleken te zijn, verbond. Per auto werd R. daarop naar zijn woning gebracht. Door de Lissensche politie is De G. des nachts van zijn bed gelicht en tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Amokmaker op Celebes doodt vijf perso nen; de dader neergelegd. (blz. 1, 1ste blad) Schip met 350 man aan de Fransche kust vergaan. (blz. 1, 1ste blad) Ernstig ongeval bij een bouwwerk te Amsterdam. Een aannemer bedolven. (blz. 2, 1ste blad) Grieksch stoomschip overvaren op de Noordzee. (blz. 2, 1ste blad) Ernstig auto-ongeluk bij Apeldoorn. Een doode. (blz. 2, 1ste blad) Averij aan de motoren van „de Nautilus." (blz. 2, lste blad) Brand in de oliefabriek „De Toekomst" te Wormerveer. (blz. 1, 2de blad) Overdracht van het presidentschap der Fransche republiek door Doumergue aan Doumer. (blz. 2, 2de blad) Rede van Dr. H. Colijn over de Neder - Iandsche handelspolitiek. (blz. 3, 2de blad) Ernstig vliegongeluk bij iSaarbriicken. (blz. 3, 2de blad) De negende vergadering wan den Partijraad der R. K. Staatspartij. (blz. 3, 2de blad) Barometerstand 9 uur v.m.: 7.63 stilstaand. LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 9.52. Hoogste barometerstand 768.9 te Toulouse. Laagste barometerstand 745.4 te Aberdeen. Verwachting: Aanvankelijk nog krachtige, later matige, Westelijke tot Zuid-Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, wellicht nog enkele regenbuien met kans op onweer, weinig verandering in temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst Medegedeeld door het Koninklijk Neder- landsch-meteorologisch instituut te De Bilt. Geseind hedenmorgen te 8.40 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede." abonneeren ontvangen de nummers tot 1 Juli a.s. Directie N. H. Courant (Direct ingaande) Zitdagen Maandags, Dinsdags, Woensdags en Vrijdags van 10 tot 12 uur v.m. en van 2 tot 3 uur n.m. en Donderdags en Zater dags van 6 tot 8 uur n.m. De staf der N. en Z.-H.-Tramweg Maatschappij te Haarlem, die Zaterdag JJ. haar 50-jarig jubileum vierde. V. 1. n. r.: Mook, Mulder, ir. E. van Dijk, Modderman, ir. \Y. J. Burgersdijk, ir. A. G. A. van Eelde, Van Maanen, Van Bemmelen, Jhr. Dr. H. G. van Holten tot Echten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 1